Diskuze k článku

Kompilácia štatistík úspešnosti sýrskej protivzdušnej obrany

Příspěvků 40

14.4.2018 20:44

Zajímavá statistika

ZaS 89.?.?.?

Podle mě je ale podstatnější jiný sumář ztrát a zisků:
- USA: Trumpovi voliči definitivně ztratili naději, že by dokázal něco změnit k lepšímu. Kohokoliv tedy protlačí do Bílého domu, stejně podlehne tlaku "podzemního státu". Naopak Morlokové díky tomuto testu posunuli zase o kousek dál hranice svých možností.
- FR/UK: dělali američanům jen kompars. Vládnoucí strany asi ztratí pár bodů, ale koho to zajímá?
- Syrie: přišla o pár starých objektů a v mezinárodním měřítku potvrdila pozici mučedníka
- Rusko: ztratilo nejvíc. Zjevným handlem díky kterému se vlk nažral a koza přišla o pár chlupů sice (zatím) odvrátilo hrozbu velké války, ale současně tak dalo najevo svou slabost, které neokoni určitě co nejdřív využijí. Bohužel jakkoliv je to pro lidstvo nebezpečné, musím souhlasit s Robertsem, že věčně ustupovat nemohou. Uvidíme jestli do toho handlu zahrnuli alespoň nějaké dodatečné ztráty druhé strany. Že by jim američani předhodily ty ozbrojence co odjeli z Ghuty? Každopádně se jeví jako nemoudré, že Putin sliboval odvetu a (zatím) žádná nepřišla. Jeho nepřátele to posílí a příznivce zklame.

363625

14.4.2018 21:45

RE: Zajímavá statistika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 363625

tak pokud vím, tak rusové varovali, že pokud zemře jediný rus, tak provedou odvetný úder.
žádný rus nezemřel, takže k odvetě neměli důvod. (ale začne sranda na mezinárodní aréně, tímto dali američani rusům důvod k uvalení trestných sankcí na usa a dokonce i k vyhlášení celosvětového bojkotu, zcela v souladu s mezinárodním právem a stanovami osn...)

byla napadena sýrie, a ta se bránila. navíc byly použity k sestřelení rachejtlí staré šunky, což byla jasná demonstrace toho, že když toto dokáže zastaralý šrot, tak co asi dokážou funglovky...

dub

363630

15.4.2018 9:07

RE: Zajímavá statistika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 363630

Já to vidím také tak-jako vy dube. Ono-posuzovat situaci která hrozí přerůst ve světový jaderný konflikt,pouze informacemi masmédií,je nedostatečné. To se týká hodnocení především Ruska. Nakonec i generál strategických sil USA John Hyten přiznal,že Amerika není schopná detekovat hypersonické rakety.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-usa-priznaly-ze prot... (29.3.2018)

Putin jedná moudře. Na silové řešení,kdy je v sázce přežití civilizace ,je moudré se držet zpátky až do posledních vteřin. Já jsem naopak velmi rád,že se Rusové zdrželi. Nepovažuji to ani náhodou za slabost.

363645

16.4.2018 15:00

RE: Zajímavá statistika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 363645

ono mimo toho všeho to má ještě jeden efekt.

američani odpálili "nové, hezké a chytré" rachejtle. z těhto "nových, hezkých a chytrých" rachejtlí jich bylo 70% sundáno zastaralým šrotem, a ten zbytek, co doletěl, zasáhl (zcela jistě za přispění ruských systémů elektronického boje) jednu opuštěnou polorozpadlou budovu, štěrk na poušti a pole, kde zasadil zdrcující úder broukům a červům tam se nacházejícím.

lepší reklamu ruským zbrojním systémům, a antireklamu americkým, by sotva kdo vymyslel. navíc to rusy nestálo ani niklák, vše zorganizovali američané, a za své tomu ještě udělali barnumskou reklamu.

takže ruské zbrojaře bolí od smíchu břicho a museli si objednat nový trezor, aby měli kam příjmy z nových zakázek dávat, a američtí zbrojaři žerou vzteky kravaty.

docela efektní způsob, jak s nepřítelem vyjebat[mrknutí jedním okem]

dub

363703

16.4.2018 21:53

RE: Zajímavá statistika

Timechild 178.?.?.?

Reakce na 363630

On ten odpis USA na medzinárodnej scéne úspešne napreduje, už nielen prezident Filipín sa do nich naváža, ale čudujsa svete aj v tradičnom zadnom dvorku si prezident Bolívie dovolí pomenovať veci pravými menami. Ten Trumpík plní zadanie na 100%, ko to nevidí je slepý, lebo trčí zo zadnice amerických elít iba opätkami a tak stratil prehľad o reálnom dení.

363719

14.4.2018 22:03

Co Rusko ztratilo?

AdamA 46.?.?.?

Reakce na 363625

To se tak třesete na 3. světovou?
Gerasimov vystříhal před napadením ruských pozic. Nic víc nic míň! A stačilo!
A Putin? Sliboval odvetu, no ta bude jiná než přímé sestřelování nebo potápění! To špatně sledujete politiku ruského gosudara.
Odveta může třeba taková, že Rusko už má volné ruce k dodávkám třeba těch S- třístovek každému bez omezení...těch možností jsou tisíce a rusové je umí velmi dobře využívat.

363633

15.4.2018 8:42

RE: Co Rusko ztratilo?

ZaS 89.?.?.?

Reakce na 363633

3. světové se asi bojí každý rozumný člověk. Vyjímku tvoří Morloci zalezlí v bunkrech. Otázka ale zní která cesta vede k jejímu odvrácení. Nejsem zase až tak kategorický jako Roberts na odkazu zcela dole, ale myslím si, že neustálé protesty proti porušování mezinárodního práva k ničemu nepovedou. Západ totiž kašle na jakékoliv právo, to už jsme si mockrát ověřili.
Ale snad máte pravdu a ukáže se, že tento ústupek byl výměnou za něco opravdu významného. Protože bez toho je to z mého pohledu jen další americký průzkum bojem, který nás posouvá blíž ke globální válce.

https://cz.sputniknews.com/nazory/201804127137342-...
"Rusko zase reagovalo vyhlásením, že je odhodlané zostreliť akékoľvek rakety smerujúce na územie Sýrie..."

http://outsidermedia.cz/p-c-roberts-probudi-se-rus...
"A co kdyby tak ruská vláda Washingtonu řekla: „Jestliže vy nebo vaši žoldnéři napadnou syrské síly, vyeliminujeme vaši přítomnost na Středním východě včetně Izraele“. Tohle je totiž něco, co Rusko může udělat v čase kratším, než v jakém spadne člověku z hlavy klobouk.
A co by Britanie a USA učinily? Dostaly by jasnou zprávu a rozhodly by se tak, že mír je přece jen volbou vyhodnější.
Ruské projevy slabosti washingtonskou agresi jen povzbuzují."

363644

15.4.2018 7:11

RE: Zajímavá statistika

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 363625

No nesouhlasím s tím, že Rusové ukázali slabost. Udělali to perfektně. Do Sýrie nestrčil nos ani jeden demokratický stát. Syřané sundali řadu raket - to byl primární úkol a Rusové číhali plně připraveni zaútočit na vše co by strkalo nos do Sýrie nebo ohrožovalo jejich vojáky - kdekoliv. Po tomto útoku byla Ruská PVO Sýrie stále v plné bojové připravenosti a plně akceschopná - nevzniklo slabé místo.Taky nezapoňme, že vzdušné útoky mohly být vedeny z mnoha směrů. Mohl mohl být zahájen vzdušný útok a poza tímto útokem mohl někdo nasunout na jiném místě stovky vojáků a zbraní do příštího konfliktu na zemi. Takže jinde byl někdo plně připraven a družice hlídaly.
Co tímto Sýrie ukázala:
Syřané se umí účinně bránit na zemi i ve vzduchu
Syrská PVO se svými systémy ukázala Arabskému i Islámskému světu, že když se chce sestřelují se spolehlivě letadla i rakety.
Vzdušný prostor nad Sýrii je pro agresory uzamčen.
Sýrie i svět byl definitivně ujištěn, že anglosasové jsou nedůvěryhodní.

Co získali Rusové? Kromě vojenských info, politických bodů? Teď si systémy S400 Erdogan koupí i kdyby se Trump na hlavu stavěl a určitě i Čína apod. Staré ruské PVO se dají modernizovat tak, že umí taktéž sestřelovat letadla i rakety - modernizace těch kdo je již má.
Putin kdysi řekl, je-li nezbytné udeříme jako první, Gerasimov řekl zkuste to a uvidíte, že svoji kůži lacino nedáme. Putin se vyjádřil diplomaticky jasně na své úrovni a vojáci řekli, že jsou připraveni jít do toho. Kdesi popisovali američani, že nová ruská letadla jsou papírové hračky - no teď ukázali agresoři, že jejich nové, hezké, chytré rakety stojí za pytel.
Trumpovi díky za ten Tweet - možná to není úplný zoufalec, ale opravdový pokerový hráč.

363641

14.4.2018 21:38

Je to obchod

Jan Hanuš 94.?.?.?

Stovka tomahavků nezničila nic moc,budou se muset zmodernizovat. Zakázka. Byly porušeny dohody tak brutálně, že teď můžou Rusové dodat S300 kam se jim zachce. Zakázka. Irán si je nakoupí jako první, budou mít radost, posílí si pozici. Další zákazníci se pohrnou, vždyť to funguje. Aniž by Rusové cokoli udělali, syrská armáda sestřelila všechno, co se jim zdálo důležité. Jaké jsou vlastně škody?

363627

14.4.2018 21:42

Odveta dle slibů Putina

stratég 46.?.?.?

Pokud vím, Putin sliboval odvetu v případě, že dojde k újmě příslušníka armády
RF a to se nestalo.

363628

14.4.2018 22:56

ČT

kolemjdoucí2 213.?.?.?

ČT se k tématu samozřejmě taky vyzvracela (omylem jsem to viděl), podle nich to byl úspěch maximální a žádná raketa sestřelena nebyla a Sýrie lže. Následovala obvyklá čtvthodinka výplachu mozků, kdy k tématu hovoří různí "odborníci" vyhrabaní kdovíodkud stále dokola to samé, v tomto případě jak jinak než o hodné koalici, zlém Assadovi a o tom "jak to tentokrát už fakt přehnal", doprovázené jak jinak než snad už stokrát vyvrácenými podvodnými záběry Bílých přileb, zalévajících vodou nějaké ty komparzisty. Rostl jsem u toho ovšem já.

363635

14.4.2018 23:02

zmysel útoku

Malý a zvedavý 185.?.?.?

Neviem, či ste si to aj vy na videách dnešného útoku všimli, ale tie rakety vystrelené z S-125 sa márne snažili vyhnúť Tomahawkom, tie ich aj tak zostrelili [chechtot]
Ako povedal Donald Twitterovič - misia splnená.

363636

15.4.2018 11:12

RE: zmysel útoku

Frenky 88.?.?.?

Reakce na 363636

Tak to vypada ze tomahavky meli za ukol sestrelovat syranum pvo rakety hehe

363652

14.4.2018 23:15

Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Rusko ukázalo, že se na ně nemůže nikdo spolehnout. Spojence nechali ve štychu a nijak Asadovi nepomohli. Asad se na to všechno měl už dávno vykašlat a nechat ISIL ať si dojdou až na Kavkaz. Pak by Rusi pochopili, že nemají zrazovat spojence. Rusko mne v tomto velice zklamalo a přestal jsem jim věřit. Je to sobecký národ, který zná jen sám sebe.

363638

15.4.2018 7:22

RE: Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem

Malý a zvedavý 185.?.?.?

Reakce na 363638

Tak predovšetkým Rusi sa snažia zabrániť svetovej vojne, do ktorej ich chcú vmanipulovať neokoni.
A neboj sa, odpoveď Rusov na agresiu voči Sýrii bude, ale bude asymetrická. A veľmi bolestivá pre agresorov a ich poskokov.

363642

15.4.2018 8:17

RE: Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem

AdamA 89.?.?.?

Reakce na 363638

Vaše orientace v politických bažinách je víc než nedostatečná!
Rusi nikdy nezradili své spojence, vždy dodržují i smlouvy pro ně zjevně nevýhodné.
Vaše pomluvy jsou bohužel zlomyslného rázu.
Jestli je někdo sobecký národ tak rusové určitě ne. Co myslíte, proč, byla životní úroveň v satelitech SSSR vždy vyšší než v Rusku??? Sobectvím rusů?

363643

15.4.2018 10:56

RE: Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem

swordfish 109.?.?.?

Reakce na 363638

Nic nechápete. Ani zbla. Zdržte se aspoň kategorických soudů ať nejste za úplného b.ba. Nic ve zlém.

363650

20.4.2018 6:31

RE: Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem

qwe 88.?.?.?

Reakce na 363638

Mýlíte se. Ruska se to týkalo jen nepřímo, stejně jako Indie, Moluckých ostrovů, nebo Chile.Rusko je legálně v Syrii, bojuje proti islamistům, ale nemá se Sýrií smlouvu o vzájemné pomoci při napadení. To považuji za prozíravé, nemá smysl se nechat zatáhnout do války kvůli cizím zájmům. Rusku především musí jít o udržení námořní základny, jediné mimo vlastní území- Americký útok sice mimoprávní byl, ale pečlivě se vyhnul všemu, co by Rusko mohlo hodnotit jako ohrožení. Nebyla možnost aby Rusko sestřelovalo americké rakety, protože ruské pozice napadeny nebyly. Tak to je, držíme-li se práva. To ovšem západ nečiní, tedy že by Rusko se rovněž nedrželo dohod, práv a norem? Co ovšem opravdu by mohlo udělat? Potopit útočící flotilu; technicky by to pro něj problém nebyl, ale co dál - ne, že by se mi to nelíbilo, ale to už by nukleární válka nebyla za dveřmi, ale vcházela dovnitř.

363786

15.4.2018 0:41

SKÚSTE AJ NIEČO UROBIŤ

Lubosmat 178.?.?.?

1) Nechoďte na námestia,
2) Nestante sa kanónfutrom diel nenávistnej propagandy,
3) Nekupujte výrobky USA, GB a FR
4) Nenavštevujte ich obchody, nevyužívajte služby týchto zločincov…

BUDE TO ŤAŽKÉ, ALE MENEJ POTUPNÉ, NEŽ SA IM PCHAŤ STÁLE DO PRD_L_!

363639

15.4.2018 9:23

Pre Rusko tento útok má obrovský význam

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Svojho času šiel v telke seriál Profesionálové.V jednom dieli tajná služba zorganizovala akciu ochrany osoby. Konala tak aby vedela ako zareaguje podsvetie ak dôjde k ozajstnému ohrozeniu aby vedeli konať bezchybne.
Rusko teraz vie čo môže čakať. Počas útoku si zrejme virtuálne zameriavali a zostreľovali svojimi zbraňami letiace rakety. Takéto ostré streľby sú pre Rusov na nezaplatenie. Ak USA a spojenci v budúcnosti budú strieľať na niečo iné ako na prázdne sklady, budovy a opustenú chemickú továreň, budú schopní zareagovať s takmer stopercentnou účinnosťou. To budú po tomto útoku viac menej schopné aj OS Sýrie, keďže USA týmto útokom rozviazalo ruky Rusku pre dodávky PVO S-300 do Sýrie. Až sa bude jednať o niečo naozaj dôležité, tak budú tí útočiaci nielen prekvapení, ale aj úplne paralyzovaní.

363646

15.4.2018 9:49

S300 má či nemá?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Syrie disponuje jak systémy PVO dlouhého dosahu zde především S-200 cca 50 odpalovacích kompletů, pak moderními v roce 2013 dodanými S-300 min 20 kompletů a 150 raket.

Sýrie žádné S-300 vůbec nemá!

Na přání západních partnerů je Rusové do Sýrie nedodali!
JAk to tedy je??[cool]

363647

16.4.2018 1:09

RE: S300 má či nemá?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2600:x:x:x:x:x

Reakce na 363647

Ano, mate pravdu. Je zajimave ze Rusaci jsou schopni prodat S-400 Turkum, kteri jsou agresivni a navic jim sestrelili letadlo. Kdezto Syrii jejiz osud zavisi na Rusku a da se rici i opacne, ac ve zmensnem meritku neni schopna dodat ani S-300. Mam dojem ze jsme svedky velkeho divadla.
Rusove si ted nakadili do vlastniho koryta. Usaci si zacli brousit zuby
https://cz.sputniknews.com/svet/201804157160239-Da...
https://cz.sputniknews.com/svet/201804157160131-Po...
To co dnes doslo MZV RF melo dojit pred utokem.
https://cz.sputniknews.com/svet/201804157163466-ml...

363682

16.4.2018 8:51

RE: S300 má či nemá?

ZaS 89.?.?.?

Reakce na 363682

To je přesně to čeho jsem se bál. Jediné překvapivé je, že si tentokrát ani nedali obvyklou čtrnáctidenní pauzu, ale oznámili další sankce ještě dřív než se usadil prach na vybombardovaných objektech. Události nabírají na tempu. [pláč]

363692

16.4.2018 10:34

RE: S300 má či nemá?

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 363682

Pane, nějak v tom máte hokej...Rusáci nedodávali S 300 Sýrii, přestože ta si je objednala a snad už i zaplatila a to ještě před tou válkou a to na základě zbrojního embarga OSN z r.2012, které Rusové respektují, nebo spíše respektovali, ale za těch pár let se změnily natolik okolnosti v Sýrii a doba si to přímo žádá, že vaše obavy nebudou naplněny a Rusáci jim ty geréty dodají a to už ve vlastním zájmu...Jinak jejich výrobce fa. Almaz Antej pracuje už nejméně 3 roky na 3 směny...
No a co se týče toho proradného Turka, on dostane S 400, ale v tzv. "vývozní verzi", což jaksi omezuje a předurčuje jejich použití a umožňuje za jistých specifických okolností, aby vůbec nevystartovaly rakety a neohrožovaly tak např. ruskou, nebo jinou spojeneckou luftwaffe...a Turek se bude muset chovat slušně, jinak mu budou asi na ho...

363696

15.4.2018 10:51

Mám v Rusku kamarády

jirkap 62.?.?.?

Mám v Rusku kamarády,kteří podporují Putina.Bohužel v poslední době začínají mít Rusové ze svého nejvyššího představitele srandu.Prý je to ustrašený žvanil,který do sebe a do Ruska nechá kopat a nezasáhl by ani kdyby NATO bombardovalo Moskvu.Zradil své spojence Syřany.Teď se z toho snaží vybalancovat jako rozvážný politik,který zachránil svět před 3sv. válkou.Přijdou však další nálety a další útoky na Rusko,ale tento slaboch neudělá nic.Váš názor?

363649

15.4.2018 16:19

RE: Mám v Rusku kamarády

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 363649

Príklad Putinovej činnosti - turecký zostrel ruského Su-24 a udalosti nasledujúce až do súčastnosti.

363665

15.4.2018 20:08

RE: Mám v Rusku kamarády

swordfish 109.?.?.?

Reakce na 363649

Pro lepší pochopení o co vlastně šlo:
http://leva-net.webnode.cz/products/divadelni-pred...

363673

15.4.2018 14:04

Show must go on

omar 95.?.?.?

Kvôli komu toto robia? Čo vlastne zničili? Komu chcú niečo dokazovať? Amatérski zmrdi v priamom prenose...

Akú tvár stratil Putin? Táto (o)pičiareň je pre publikum, ktoré nerozozná kalašnikova od F16. Možno Putin zabránil práve 3.svetovej. Zopár rozmlátených šutrov za to asi stojí...

https://www.youtube.com/watch?v=tablF5klO2U

363656

15.4.2018 14:21

RE: Show must go on

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 99.?.?.?

Reakce na 363656

>Možno Putin zabránil práve 3.svetovej. Zopár rozmlátených šutrov za to asi stojí...

Putin jí naopak vydláždil cestu. Agresoři zkoušeli, co si mohou dovolit, jestli má Putin koule. A ukázalo se, že ne. Jak se zachová agresor? Bude další provokace a ještě horší. A ještě horší. Až ho k tomu nakonec dokopou. Ale to už bude pozdě zastavit. teď to chtělo jen jednu jasnou, tvrdou odpověď.

363657

15.4.2018 14:43

RE: Show must go on

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 363657

Tou cestou si nejsem jisty. Rusko nema se Syrii smlouvu o vzajemne pomoci pri napadeni. Uder se peclive vyhnul ruskym zakladnam a o ty Rusku jde. Rusko bylo varovano predem a jiste varovalo i Syrii. Jake moznosti R. vlastne melo? 645 vazne varovani? Jedine potopit utocici flotilu ( RB je k nicemu), coz verim, ze by dokazalo, ale zaroven by vznikla situace opravdu na valku (Rusko nema ztraty a presto utoci primo na USA, a jejich ztraty by sli do tisicu. To uz se doma neda vysvetlit). Uder proti usa spojenci? Jakemu? Snad proti Ukrajine. Embargo? Odvolat velvyslance? Nevim.

363658

15.4.2018 15:12

RE: Show must go on

omar 95.?.?.?

Reakce na 363657

Prepáčte, ale jasnú odpoveď voči čomu, či komu? Voči "divadelnému predstaveniu" na úrovni trápnej frašky?

Nenechajme sa zmiasť touto mediálnou hrou. Môj návrh je - vyčkajme. Ja by som sa s tvrdou odpoveďou neponáhľal. Za tú kopu rozváľaných šutrov to nestojí.

Naozaj nás všetkých majú za úplných debilov, ktorým môžu narozprávať hocičo...

Držme si päste. Nas nedogoňat.[velký smích]

363661

15.4.2018 17:44

RE: Show must go on

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 363657

Když demokrati v USA teď po útoku bučí na Trumpa, evidentně se mu povedl husarský kousek, lakmusový papírek v akci.

Rusko bylo předem informováno Trumpovými ústy o útoku a NATO opět významně ztratilo důvěru svých členů, když už i pantoflíčkáři se jim smějí, jak mají mizerné zbraně.

Jednalo se bezpodmínečně o odpis struktur USA-NATO a popuštění přetlakového ventilu neoconských struktur v USA. Trump zahrál svou roli na oscara!!!

363666

15.4.2018 18:32

RE: Show must go on

omar 95.?.?.?

Reakce na 363666

[velký smích]

363668

16.4.2018 21:14

RE: Show must go on

Timechild 178.?.?.?

Reakce na 363657

Je mi smutno, že ste pán Stwora nič nepochopil a navyše ste sa pridali na stranu vojnových štváčov. Rusi pod vedením Putina perfektne vycvičili a zmodernizovali sýrske PVO, o tom dúfam nepochybujete. Nie je nutné chudáka neustále kŕmiť rybami, ale dať mu do ruky prút a pod láskavým dohľadom ho naučiť tie ryby chytať. A presne to sa stalo v Sýrii, preto jeho osud nenasledoval Kaddafiho, Husajna... Verte, že, Rusi nepretržite sledovali sýrsky vzdušný priestyor a čokoľvek, čo vybočilo z, s Trumpom dohodnutým smerom"útoku", tak letelo do polí. Tak, ako Rusko stále nie je plne suverénnou krajinou, mnohí úradníci a politici stále pracujú v prospech Západu, predovšetkým USA, tak Trump nie je stále suverénnym prezidentom a stále musí opatrne ale úspešne postupovať voči neokonom, vzhľadom k smutnej historickej šnúre zavraždených progresívnych amerických prezidentov, tak celá táto bola prezentáciou možného. Teda vlk sa nažral ale koza ešte aj pribrala.
Odpis USA v priamom prenose, teraz sa jasne klasifikovali na agresora bez akéhokoľvek mandátu, bez dôkazov zaútočili na zvrchovanú krajinu pred vyšetrením "chemického incidentu" medzinárodnými odborníkmi. Navyše s tak ponižujúcim skóre, že je opäť evidentné, na ktoré dvere záujemcovia o zbrane budú klepať. A Putin nemusel pritom vystreliť jediný náboj, jeho armádne jednotky neboli v žiadnom ohrození a podobne ani jednotky prezidenta Asada. Jeho obranný potenciál zostal na úrovni pred útokom, zatiaľ čo útočníci utrpeli nielen fiasko okamžité, ale dlhodobé zbrojné kontrakty asi tiež zostali v sfére skôr prianí amerických výrobcov. Veď kto by chcel nefunkčný šmejd. Takže odpis na druhú.
A neustále blábolenie o nutnosti okamžitého zničenie vojnových lodí v Stredozemnom mori, v čí prospech? V prospech neokonov!
Sledujte, čo sa začne diať na Ukrajine, tam budú hlavné zmeny za zhovievavosť pri preorávaní sýrskych polí.
Takže pán Stwora, to chce suchý ručník a neprepadať panike. Putin neprejavil žiadnu slabosť, práve naopak, neuveriteľný nadhľad, lebo vie, čo sa dalo dosiahnuť. Ďalšie dni dajú za pravdu, že ako správny judista nechal súpera prehrať jeho vlastnou silou.

363718

16.4.2018 22:02

RE: Show must go on

Timechild 178.?.?.?

Reakce na 363718

A ešte taký malý dodatok, porovnajte úspešnosť sýrskej PVO s technikou z rokov osemdesiatych a staršou voči masovému odpalu RSPDL a saudskoarabskej vyzbrojenou najnovšími Patriotmi a jej pôsobenie proti ojedinelým jemenským strelám tiež staršieho dáta.

363720

17.4.2018 13:55

RE: Show must go on

Antiseptik 107.?.?.?

Reakce na 363718

Naprostý souhlas, přesně to si myslím.

363744

17.4.2018 15:13

RE: Show must go on

ZaS 89.?.?.?

Reakce na 363718

Nemyslím si že by si pan Stwora zasloužil označení "válečný štváč" jen proto, že má odlišný názor na řešení této krize. To by musel být válečný štváč i pan Lhoták nebo Roberts. V tomhle jste myslím trochu přestřelil.
Stejně tak si nemyslím, že by se američani klasifikovali do role agresora až tímto útokem. Myslím, že o jejich přístupu k oponentům není pochyb přinejmenším od Vietnamu. Bohužel není nikdo kdo by je zastavil a tak dál kálí na mezinárodní právo.
Nicméně co by mě v kontextu tématu opravdu zajímalo je vámi zmíněná Ukrajina. Co konkrétně si představujete, že se tam stane? Jaké "hlavné zmeny za zhovievavosť pri preorávaní sýrskych polí" tam čekáte? Já se spíše bojím, že tam bude probíhat jen další dějiství frašky s názvem "Jak hodné NATO brání demoracii před zlým Rusem až do posledního domorodce".

363747

15.4.2018 15:19

Ešte uvidíme

omar 95.?.?.?

https://www.hlavnespravy.sk/rusko-zvitazilo-bez-jedineho-vystrelu/1372876


https://www.hlavnespravy.sk/velitel-protiasadovskej-armady-islamu-o-nalete-nato-je-fraska-sa-tu-bijeme-na-zivot-na-smrt-nalety-nepriniesli-smrt-ani-jednemu-syrskemu-vojakovi/1372746

363662

15.4.2018 19:15

Mnoho otroků se zřejmě těšilo na poslední ohňostroj lidstva,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

který by život na Zemi vrátil někam do prekambria. Zatím se nekonal. Ten ale ještě může přijít, protože chazarský kaganát za velkou louží a jeho evropské kolonie rychle ztrácejí svoji dominanci a hegemonii nad zbytkem světa a dosud mocní vlastníci západních bank, nadnárodních korprací, investičních fondů, staré šlechtické a panovnické rody to nesou velmi nelibě. Protože však západní "elity" se mají velmi rády, vidím jako pravděpodobnější v příštích měsících a letech masivní útok na petrodolar v mezinárodních platbách ze strany těch zemí, které již mají plné zuby diktátu, intrik, lží, křiváren, podvodů a loupeží samozvaných světovládců,a tím i krach jejich hlavního nástroje k drancování a vydírání světa, tedy dolaru a eura, na kterém se již intenzivně v mnoha zemích světa pracuje.

363670

16.4.2018 23:15

sledujte obličej holky na ramenou otce, když slyší raketu

r.m. 80.?.?.?

Mrkněte na tu malou holku s vlajkou, sleduj její oči, když slyší raketu na obloze
https://youtu.be/iXI6R69hUxY?t=160
Jsou to záběry z improvizovaných oslav odražení raketového útoku, to dítě na rozdíl od našich přeplácených sráčů ve Sněmovní ulici a Strakově akademii zchudlých šlechtičen ví, že jde o život.
Kdo má děti, ví sakra dobře, co to pro ní do budoucna znamená.

363724

Příspěvků: 40

14.04. 20:44 ZaS  Zajímavá statistika
14.04. 21:45  RE: Zajímavá statistika
15.04. 09:07  RE: Zajímavá statistika
16.04. 15:00  RE: Zajímavá statistika
16.04. 21:53 Timechild  RE: Zajímavá statistika
14.04. 22:03 AdamA  Co Rusko ztratilo?
15.04. 08:42 ZaS  RE: Co Rusko ztratilo?
15.04. 07:11 Jacob  RE: Zajímavá statistika
14.04. 21:38 Jan Hanuš  Je to obchod
14.04. 21:42 stratég  Odveta dle slibů Putina
14.04. 22:56 kolemjdoucí2  ČT
14.04. 23:02 Malý a zvedavý  zmysel útoku
15.04. 11:12 Frenky  RE: zmysel útoku
14.04. 23:15  Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem
15.04. 07:22 Malý a zvedavý  RE: Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem
15.04. 08:17 AdamA  RE: Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem
15.04. 10:56 swordfish  RE: Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem
20.04. 06:31 qwe  RE: Všechno jsou to jen kecy kolem a kolem
15.04. 00:41 Lubosmat  SKÚSTE AJ NIEČO UROBIŤ
15.04. 09:23  Pre Rusko tento útok má obrovský význam
15.04. 09:49  S300 má či nemá?
16.04. 01:09  RE: S300 má či nemá?
16.04. 08:51 ZaS  RE: S300 má či nemá?
16.04. 10:34 R.E.  RE: S300 má či nemá?
15.04. 10:51 jirkap  Mám v Rusku kamarády
15.04. 16:19  RE: Mám v Rusku kamarády
15.04. 20:08 swordfish  RE: Mám v Rusku kamarády
15.04. 14:04 omar  Show must go on
15.04. 14:21 Vladimír Stwora  RE: Show must go on
15.04. 14:43 Qwe  RE: Show must go on
15.04. 15:12 omar  RE: Show must go on
15.04. 17:44 vousy13  RE: Show must go on
15.04. 18:32 omar  RE: Show must go on
16.04. 21:14 Timechild  RE: Show must go on
16.04. 22:02 Timechild  RE: Show must go on
17.04. 13:55 Antiseptik  RE: Show must go on
17.04. 15:13 ZaS  RE: Show must go on
15.04. 15:19 omar  Ešte uvidíme
15.04. 19:15  Mnoho otroků se zřejmě těšilo na poslední ohňostroj lidstva,
16.04. 23:15 r.m.  sledujte obličej holky na ramenou otce, když slyší raketu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 236 263,04 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 224