Diskuze k článku

Jak může Východ zachránit Západ

Příspěvků 20

9.4.2018 8:55

V4 do toho

senil1 hrubisko (zavináč) centrum (tečka) cz 94.?.?.?

Hlavně země V4 mohou inspirovat Západ při otázce migrace. Východní Evropa drží západní civilizaci.

http://www.epshark.cz/clanek/287/vychodni-evropa-d...

363512

9.4.2018 8:55

plánovaná likvidace Británie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001.?.?.?

Vysvětlení je jednoduché. Kromě likvidace USA zde zároveň probíhá i likvidace Britského impéria, které plnilo posledních cca 400 let úlohu řídícího centra světa. Nenechte se zmást vojenskou silou USA. Ti byli jen poslušným mopslíkem řízeným z Británie. Tam byla vymýšlena komplexní strategie ovládání světa, USA byli jen světový policajt-pochůzkář co dělal špinavou hrubou práci, na víc nikdy neměli.

Současní vedoucí představitelé Británie jsou jen "krizoví herci" mající za úkol Británii v očích celého světa totálně znemožnit. I proto ten tragikomický případ Skripala, kterému uvěří jen totální bezmozek.

Británie je na tom stejně špatně jako USA, tady pro změnu probíhá přesun nikoliv technologií (jako v případě USA), ale financí do Číny. Čím víc se Británie bude znemožňovat, tím víc budou investoři utíkat. Hádejte kam (nápověda, petro-jüan). A to je cíl veškeré politiky Británie.

363513

9.4.2018 9:31

Ach jo ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Z úcty k The Sakerovi jsem to celé přelouskal: dlouhé, směsice pravdivého a nepravdivého, touha po dobrém. Pan TS navíc ignoruje veledůležitou věc: rozdíl mezi společenským zřízením Ruska a Západu (m. j. i Číny a obrovského zbytku světa). Nejde vůbec jen o udržení Ruské suverenity, ale ještě daleko víc o rozdíl mezi oběma společnostmi a společenskými zřízeními (pokud by se měly sblížit, pak udržení Ruské suverenity až tak velký význam nemá. Tento rozdíl navíc moc velký není a měl by se dále zásadně zvětšovat. Západ pro to dělá, čeho je ve své idiocii schopen: blázni vedeni blázny rozklad společnosti urychlují. V Rusku je situace obtížná, zuří tam boj mezi gossudarstveniky-Putinisty a podpindosníky-Medveděvisty. Boj dosud nerozhodnutý. (Něco podobného v malém je v Maďarsku, kde Orbán znovu ukázal, jak vyhrát – Putin pracuje v rukavičkách a jde to ztuha.) Čili jde zde o střet (ignorovaný panem TS) společenských soustav. Nakonec to říká i onen Pjakin: střet na 1., příp 2. priorite; TS myslí dost nesmyslně hned na 6.). No a jak jsem už napsal, TS má někdy až katastrofální potíže s historií, tomu se zde věnovat vůbec nebudu. Celkově tedy se to tentiokrát panu TS moc nepovedlo.

363514

10.4.2018 22:23

RE: Ach jo ...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 363514

V tom základním má podle mě pravdu - ruská osádka v Sýrii je malá a bez diplomatické pomoci Číny nastane její porážka, a Trump a Netanjahu budou táhnout na Írán.

Číně by těžké oslabení Evropy (které tímto souběžně nastane - Dublin IV otevře stavidla ničení států, sankce podkopají spolupráci s Ruskem) mohlo být jedno, ale je víc než zřejmé, kdo pak bude na řadě (Čína).

Takže takto mi to dává smysl a s touto úvahou Sakera souhlasím.

363537

9.4.2018 10:46

Je úplne jasné,

omar 147.?.?.?

že sme svedkami pádu anglosaskej(sionistickej) ríše. Toto nie je zbožné želanie, akým roky bolo, to je fakt.
Veľmi dobre je to vidno vo vede, konkrétne v biológii a medicíne.
Rozvoj v týchto diciplínach je, mierne povedané, tlmený, naviac 80% publikovaných výsledkov je crap, ktorý nemá nijakú cenu. Je to blúznenie, ktorým sa snažia presvedčiť sami seba o svojej veľkosti.
Hrozí, že systém sa zrúti sám do seba.
Anglosasi, podobne ako Rimania či Chazari neposkytli svetu prakticky nič. Tí prví dvaja "právo" (pre seba), vojnu, zabíjanie. Tí druhí úžeru a špekulatívne bankovníctvo. Všetko. Ak by ovládli zdroje Zeme (najmä Rusko) ešte chvíľu vydržia. Pri uchmatnutí Ostbloku im to pomohlo tak na 25 rokov. Je tu chudobná (a vykorisťovaná) Afrika, ľudnatá Ázia, po bruchu sa plaziaca Južná Amerika, a Rusko + slovanské satelity.
Zmena bude radikálna, a ja (osobne) nemám chuť zachraňovať nikoho smerom na západ. Naviac mi ich vôbec nie je ľúto. To, čo po stáročia zasiali aj budú žať.

Asi optimálny prístup bude ten čo robí Putin a spol.

Vyčkať, prezbrojiť a vyzbrojiť sa po zuby a nemilosrdne zadrhnúť každého, kto by sa o prevrat pokúšal zvnútra.

Ako sa hovorí , zlato sa v ohni kalí...

363516

9.4.2018 12:23

RE: Je úplne jasné,

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 363516

Ano vyprodukovali "právo", které funguje nějak zajímavě.
Válečný zločin je sice válečný zločin, ale téměř nikdy ne v případě, kdy ho páchají anglosasy preferované státy. To právě naopak, ještě obviní napadeného.

John Pilger: Válka, kterou nevidíte: https://www.youtube.com/watch?v=u6tNXk9aB6k

[zmaten]

363518

9.4.2018 13:57

RE: Je úplne jasné,

vladimir7 195.?.?.?

Reakce na 363518

Ja vidím západ - Anglosasov ako vraždiacu mašinu, preto sa jej politici vo vazalských štátoch tak boja, pri nesúhlase je prvý krok odstránenie od bohatého koryta, a ak to nepomôže, druhý krok je zavraždenie.

363521

9.4.2018 11:11

Není potřeba západ zachraňovat.

Navrátil 213.?.?.?

Naprosto vynikající článek,snad není co dodat,jen upřimně prosit Boha,ať to Putin vydrží.Jak už je někde napsané,že byl proveden útok na letiště u Damašku,přesně se to shoduje s tím,neútočit na Ruské síly,dokonce USA popírá,že to provedli oni.
USA má na BV spojence,tak je možné,že to letělo z některého území spojenců,ale každopádně pod dohledem USA.Tvrdím,že to byl test,co udělá Rusko,ale pokud by trestalo,pak toho využijí USA a bude to hustě lítat.

363517

9.4.2018 22:57

RE: Není potřeba západ zachraňovat.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 363517

rusko už oficiálně prohlásilo, že útok provedl izrael a syřani sestřelili 5 z 8 odpálených raket.

dub

363527

10.4.2018 10:21

RE: Není potřeba západ zachraňovat.

F&T 212.?.?.?

Reakce na 363527

Pokud to dělá Izralel, tak ho nakonec okolní islámské státy převálcují. Mohou kousat a kopat, ale bez podpory USA se jejich možnosti výrazně zmenší.

363530

9.4.2018 12:49

Svět kapitálu bez humanismu

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Přeji hezký a pokojný den. Autor článku pan The Saker podává přesnou a kvalitní analýzu strašného stavu vztahů ve světě. Také autor příspěvku do diskuse, pan Omar 147 (název článku: Je úplně jasné, čas 10:46) podává přesný a kvalitní pohled na tento stav věcí. Dle mého pohledu jsou více-méně a chtě-nechtě do víru událostí zapojeny všechny národy na světě. Všichni čekají, až nejsilnější stát světa se naučí ovládat své vlastní síly a svou vlastní infrastrukturu tak, aby jiným zemím přestaly USA škodit. Specielně zatažení Číny do víru destrukce by jenom destrukci světa umocnilo.
Všichni ví, že ekonomiku USA ovládají destrukční síly nezvládnutého financování : bezedný státní dluh, nesmírná hromada "fiat-money a nenásytný bankovní systém na jedné straně, a nezvládnuté myšlení a soustavy/systému představ o úloze USA ve světě národů. Armáda USA místo péče o svou vlastní zem pečuje téměř o celý vesmír a vláda USA ji zneužívá proti všem, kteří jsou dle mínění jejich nemoudrého vedení anebo samostatní anebo soběstační.
Jednoduše řečeno hlavní myšlenkou vládnutí vlády USA je sebestřední představa o jejím výjimečném postavení na Zemi a v celé Galaxii... Ale to není na tom všem nejhorší, to je léčitelné.
Nejhorší na celém stavu smrtelně nemocného stavu světa je, že jednotlivá rakovinou Světovládní Moci zasažena centra řízení ovládají lidé, kteří jsou také nemocní. Lidskost, humanismus, spolupráce mezi národy je jim cizí. Co jim cizí není je globální nadřazenost a globální moc a globální panství nemocného dolaru.
A ještě i to je časem léčitelné. Ale hlavním problémem je řídící centrum této globální nemoci Moci, které spojuje svými organizačními strukturami jednotlivá dílčí "ložiska rakoviny" pomocí metastáz moci do jednoho masivního útvaru, který se globálně rozmístnil po celém světě. Toto řídící centrum má jméno OSN/(UN).
Když se zdroj/řídící centrum této Rakoviny Světa od Světa odoperuje/odstraní/ zruší, potom bude mít Země čas na obnovu svého zdraví bez smrtelného konce civilizace lidí. Potom i USA a spol. přestanou být sluhy této globální nemoci, která je řízena z toho doupěte, ve kterém světovládná rakovina Moci sídlí jako bájný Minotaurus v Labyrintu. Potom by národy a ekonomiky Světa mohly začít opět svobodně žít a spolupracovat.

363519

9.4.2018 13:50

zase tento papek

listonos 91.?.?.?

Uz 40 rokov nic nepocuvam, len ze zahnivajuci zapad skolabuje a vlajku pokroku sveta ponesie Rusko. To je tak trapne toto. Kto je vlastne ten Saker, vie sa uz? Podla mna to vypisuje daky operativec v Kremli.

Rusko nejde nikoho zachranovat. Uz 30 rokov zachranuje akurat same seba. Rusko ako umely konstrukt nema ako zabezpecit zapadnu hranicu, lebo nic co by sa dalo branit tam nie je, len rovina na zapad az po spanielske hranice.

Od padu komunizmu sa ruska hranica posunula od Berlina na dostrel delostrelectva k Petrohreadu. O Ukrajinu uz ten insitny strateg v Kremli prisiel, zato ale ziskal Krym, ktory bol strategickym uzemim nasposledy v prvej svetovej. Pritom pred Hitlerom aj Napoleonom zachraniolo Rusko len hlbka uzemia. Bez ukrajiny ale ziadna hlbke nie je. Ukrajina sa za 20 rokov pozbiera a bude na rade Bielorusko. Skor sa ale podla mna odtrhne daleky vychod, tam je cela ekonomika naviazana na Aziu a s Moskvou tam nemaju nic.

K tomu je kazdy desiaty Rus moslim a kazdy 150 ma AIDS. K tomu priemysel zaostavajuci nie len za zapadom ale uz aj za Cinou a pomaly aj za Indiou, o nejakej JK aleb Japonsku skoda hovorit. Dalej neschopnost vyrabat taku pre zbrojarstvo zakladnu vez ako su CNC stroje. A takto by sa dalo pokracovat do vecera. Rusko proste pada do tretej ligy a mozete to obkecavat kolko chcete.

Okrem toho, kto by asi tak stal o Rusko ako zachrancu. Ta ich kultura z 19 storocia moze zaujat akurat Arabov. Azia aj Juzna Amerika im na to dlabe. Do Afriky sa hrabu Cinania, okrem toho po tom ako Americania dobili Irak, tak sa tam nemaju ani ako dostat.

Vsetky imperialne velmoci sa rozpadli, rozpadne sa aj Rusko. Je to len otazka casu.

363520

9.4.2018 15:33

RE: zase tento papek

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 363520

[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot] Už dlouho jsem se tak nenasmál. Piš dál, jako sranda je to opravdu dobré.

363522

9.4.2018 15:54

RE: zase tento papek

omar 95.?.?.?

Reakce na 363522

Nechajte ho, to nemá nijaký zmysel.

If he insists...:[mrknutí jedním okem]

363524

9.4.2018 16:10

RE: zase tento papek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 363520

Papek po český klacek.
Není ti divné,že se západ zachraňuje podrazy,lži,podvody?
Jak dlouho to ještě budou dělat?
Ukrajina už se nevzpamatuje,ještě budou prosit Rusko,aby pomohlo.
Proč je asi Rusko zaostalé i tady to víme dobře,jak Rusko ždímal západ,jak jim znemožňoval obchodování,rozvoj průmyslu,vykrádal um vědeckých pracovníků.
Teď když se staví na nohy,západ je vhání do další války.

363525

10.4.2018 19:11

RE: zase tento papek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 63.?.?.?

Reakce na 363525

... "zly Rus " - nazory afghancu.
https://www.youtube.com/watch?v=X7fWv4qVYVY
... "zly Rus" - zeptejte se v Syrii.

363535

9.4.2018 19:09

A proč zachraňovat Západ ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Proč zachraňovat chazarské a zednářské "světovládce" ze Západu, kteří po mnoho generací mohutně těžili a profitovali z naivity a práce otroků, kterým občas ( a to opravdu velmi neradi a až po velkém krveprolití ) smetli nějaký ten drobeček ze své permanentní královské hostiny, kteří ždímali a ždímají otroky bezohledně až na dřeň, opovrhují jimi, posílají je do válek a konfliktů jen za výlučně své zisky a zájmy, kteří lžou,manipulují, intrikují, podvádějí miliardy otroků a zcela bezostyšně kradou vše, co má nějakou skutečnou hodnotu,a to vždy pod falešnou vlajkou šíření svobody, demokracie a lidských práv, přičemž tyto krásné hodnoty právě zločinecké "elity" Západy pošlapaly všude, kde cítily kořist a své zájmy ? Oni rozumí jen síle a všechny snahy morálkou neopovrhujících lidí chápou jen jako jejich slabost, kterou lze využít proti nim. Teprve až padne převážně u chazarských zločinců zadlužený a médii obelhávaný Západ do bahna, teprve pak nastanou též krušné časy pro zrůdy v lidské podobě, kteří si Západ a velkou část světa podvodně a intrikami podmanili a ukradli.

363526

10.4.2018 7:01

naivni uvahy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Novicek muze byt jen prostredek , jak zmast publikum a udelat pod stolem jakou si nebezpecnou operaci o niz nikdo nesmi nic vedet. K stejnemu ucelu patri i premier Johnson.... vse je jen hra na zmateni volicu ..jako vzdycky. Vsechny neziskovky pisi o Novicku , a tak je nemozne aby tomu bylo jinak. O vaznych vecech se mlci, ci lze.

363528

10.4.2018 18:50

systémová paralýza po opravě opakuji, omlouvám se

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 109.?.?.?

Jaká že, paralýza ?
Proč si myslím, že je zapotřebí definovat další symptom ?
Protože se nedaří logice, v tomto století výrazně.
Napřed nacpu výrobu jinam a pak se vztekám, že to dovedou levněji,
proto musím neustále zuřit, že polovina světa žije jinak a tak dále.....
následně se použije lhaní... je jedno o čem.
Opakovaně se zuří, že všechny suroviny nejsou pod jednou stranou, "bank",
tak se lže ještě víc a ostouzí všechno jiné.
Jenže zima je také zdrojem paralýzy a té zimy je v Rusku vždycky dost,
pro všechny blbce, co si myslí, že to nějak zase ošidí.

Doporučuji knihu "NARVIK" napsal Donald MACINTYRE 1971, vydáno 1989

Dokonalý popis, jak si Angláni představovali, jak se dá válka řídit - zmatečně.
Například kvůli sněhu si naplánovali, že počkají, až se to roztaje.

Tudíž nevěřím, že "jakoby nevěděli", kolik let, před 1940 odváželi Němci z Narviku 1/4 své spotřeby oceli -- poskytovalo to Švédsko.
Ani na dobových mapách není vidět to železniční spojení Narvik - Švédsko.
To nevadí, podstatou je, že Němci měli lepší velení, na druhé straně
Angláni si mysleli, že válka se dá dělat bez boje a poslali tam Francouze.
Přesněji nějaké z Cizinecké legie, svoje vojáky už ale potají evakuovali.
A navíc to utejovali i před Nory, prej aby byli v klidu.

Z toho jasně vidíme, že ta paralýza je velmi stará, ale oblíbená.

Ferda

363533

15.4.2018 22:57

Během studené války

Jarda z Brna 185.?.?.?

,,Během studené války by se ani jeden západní národ neodvážil provést takovou provokaci,,

Nedivme se , že si ti frajeři tak fandí.
Jsou pod Satanem. Buď to nevědí ta hovada, nebo to ta hovada vědí.

Zjevení 13.kap. mluví jasně.
,,7A bylo jí dáno, aby vedla válku proti svatým a aby nad nimi zvítězila. Dostala moc nad každým kmenem, národem, jazykem i rasou; ,,

Jak se chovají USSA? No jako drak, který drancuje, žere, šlape, ničí, drtí.
A všechna ta zběř, co jako na oko vydává kecy o tom jak kdo má dodržovat zákony a jak jsou Rusi a Írán a ostatní fůj.... to je prča, ty kecy.
Přesně se chovají jako drak. A nikdo neprotestuje, ty Ruské protimluvy jsou také nemastné, neslané, ale asi není jak to přednést, když je nikdo nechce poslouchat.
A když někde přece jen je možnost se ozvat, tak se mluví móc opatrně.
Mám pocit, že Puťa v tom jede taky a čeká se jen na vhodný okamžik, až vedoucí kolotoče řekne, oholte nevěstku. Bude zlikvidováno náboženství, a jak popisuje kniha knih, i kněz zapře víru a řekne, že není kněz ale muž, který orá pole.
V okamžiku, kdy Boží zásah do mysli panovníků světa nastal, si tito myslí, že je to ,,jejich vlastní myšlenka,, - ale je to od Boha, říká písmo. Po této akci nastává ryk a jekot, popisuje Zjevení a národy se obrátí proti Božímu lidu. A tehdy Bůh zasáhne a zlikviduje všechnu tu chásku, co má ráda smilstvo, krádeže, rouhání, zabíjení a podobné nepěkné věci.
Už to finišuje, už jsou známky rozkladu zřetelné, jen mi zatím chybí celosvětová čipizace lidí, podle Zjevení to bude požadavek draka, světového fízla. Tak počkáme, kdy to propukne. Myslím že brzy.

363678

Příspěvků: 20

09.04. 08:55 senil1  V4 do toho
09.04. 08:55  plánovaná likvidace Británie
09.04. 09:31  Ach jo ...
10.04. 22:23 PavelSam  RE: Ach jo ...
09.04. 10:46 omar  Je úplne jasné,
09.04. 12:23 J_Pitralon  RE: Je úplne jasné,
09.04. 13:57 vladimir7  RE: Je úplne jasné,
09.04. 11:11 Navrátil  Není potřeba západ zachraňovat.
09.04. 22:57  RE: Není potřeba západ zachraňovat.
10.04. 10:21 F&T  RE: Není potřeba západ zachraňovat.
09.04. 12:49 Svatoslav Butora  Svět kapitálu bez humanismu
09.04. 13:50 listonos  zase tento papek
09.04. 15:33 Lovec idiotů  RE: zase tento papek
09.04. 15:54 omar  RE: zase tento papek
09.04. 16:10  RE: zase tento papek
10.04. 19:11  RE: zase tento papek
09.04. 19:09  A proč zachraňovat Západ ?
10.04. 07:01  naivni uvahy
10.04. 18:50 FERDA  systémová paralýza po opravě opakuji, omlouvám se
15.04. 22:57 Jarda z Brna  Během studené války

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 1

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
25,54 Kč
Libra
30,31 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
23,85 Kč
100 japonských jenů
19,20 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,93 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 120,45 Kč
1 unce stříbra
533,03 Kč
Bitcoin
1 465 639,25 Kč

Poslední aktualizace: 20.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 403