Diskuze k článku

28 znaků, že západní pobřeží USA je „opékáno“ jaderným zářením z Fukušimy

Příspěvků 17

12.2.2018 5:33

radioaktivita?

lucifuge 195.?.?.?

Kdepak, zapálíte si cigaretu a dostanete rakovinu. Copak nějaká Fukušima, lékaři vám to vysvětlí.

362462

12.2.2018 11:35

príroda si poradí .......

libertarian 31.?.?.?

príroda si poradí. Ako vždy v minulosti. Živočích, ktorý sa vymkne z rozumných hraníc - zničí nakoniec sám seba. A homo sapiens (správnejšie : homo erectus ) sa už jasne vymkol, a intenzívne pracuje na svojom zničení. A vôbec si to neuvedomuje. Ale príroda má času dosť. Dáva erectusovi čas na samovraždu.

362469

12.2.2018 18:24

Celý svět je dlouhodobě "opékán"

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

chazarskými podvody, nekonečnou lží, ďábelskými intrikami, manipulacemi nemyslících otroků, vydíráním,korumpováním, zadlužováním a "humanitárním" bombardováním nepohodlných či ziskově "zajímavých" zemí této planety. Tito "pánové i dámy", většinou chazarského původu, ve skutečnosti jen nemocné zrůdy a globální zločinci non plus ultra, by si měli rychle uvědomit ,že už dlouho jsou v zaměřovacím kříži sniperů, ať se hnou kamkoliv. Jejich jména, adresy, cíle i metody jsou již dlouho známé. Jak dlouho ještě chtějí tito psychopati diktovat světu své podmínky, aby dosáhli zamýšlené světovlády, samozřejmě a jako vždy pod falešnou vlajkou ?

362478

12.2.2018 18:50

Jedna blbost vedle druhe

Kubik_nereg 78.?.?.?

1) Pokud by medvedi skutecne trpeli nemoci z ozareni, museli by dostat davku kolem jednoho Sievertu nebo vic. Pri takovehle urovni radiace na Aljasce by v Japonsku byly urovne tak vysoke, ze by z cele zeme zustala jen hola poust pokryta rozpadajicima se kostrama. Muj kolega zijici kousek od Tokia vypada porad celkem zive. Ostatne, jak jsou na tom zdravotne ti, co tyhle medvedy zkoumali?

2) Rychly dotaz na Google ukaze spoustu clanku, kde se mluvi o skutecnem duvodu umrti - otrava rybami, ktere se zivily nejakyma toxickyma vodnima rasama.

3) Vzpominam si, ze tohle jsem uz nekde resil - ze se udajne musely zavrit nejake tovarny na zpracovani rybiho masa. Tyhle tovarny se zavrely i pred Fukusimou, proste byl slaby rok. Ostatne, kdyz jsem si vyhledal vysledky ryboloveckych sezon v Tichem oceanu, mnozstvi ryb vylovene pred a po Fukusime se nijak zasadne nelisilo.

4) Nebyly to meduzy? Pred casem se spustil poprask o rozpadajicich se meduzach - ktere bylo uz davno vysvetlene nejakou virozou, ktera je postihuje uz od dob davno pred Fukusimou.

5) Rychle jsem ten clanek preletel - byla to jedna stara japonska lod, a nikdo se ani neobtezoval zjistit, jestli neni radioaktivni.

6) Clanek uvadi spickovou hodnotu kontaminace morske vody radiaci z Fukusimy asi 10 Bq/m³. Prirozena radioaktivita morske vody (uz z dob davno pred objevem jaderne energie) je asi 14 000 Bq/m³

Takhle by se daly vyvratit nebo upresnit vsechny body, ale ceka na me smazeny syr, takze jdu veceret.

362479

12.2.2018 21:02

RE: Jedna blbost vedle druhe

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 139.?.?.?

Reakce na 362479

Nejste ropák?[chechtot]

362483

12.2.2018 23:05

RE: Jedna blbost vedle druhe

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 362483

Je to za současných podmínek marné. Nechcete to chápat , rozdiskutovat a pak změnit zpět do přirozených kolejí. Něgde je blbej web, jinde je blbej admin (AE-net) , jinde je pitomej šulin (NWOO) a jinde se nedá nic kloudného řešit, páč jsou tam buď samí socani nebo fackobukáři. Co by třeba mohl dělat panskej rezidet, kterému se krčíte pod sukní. No, napadlo mě, že by třeba nějak tajně zavolal Putinovi, esli nemá navíc třeba dvacet S-400, že mu je vrátí a gdyby to nestačilo, že by třeba se domluvil se svým kancléřem a zastavil ten hrad gde stejně draho bydlí, jako každej slušnej českej blboň. A že by zkusil eště hodit lano
k číňanům, že by se měli koukat na video, které bude, samozřejmě po domluvě s bombarďákem Junkersem a mámou Merkel. Že hodlá pronést celoevropskou řeč. No a jak by ruka ruku smyla, zaletěl by do bundy stágu a řekl by tam těm pitomcům třeba todle. "Tak vážení spolubydlící v naší původní Evropě. Došli jsme k názoru, to jako on a jeho partaj, že už nás okrádáte tisíce let. Že už nám lezete na nervy. Schody nemyjete a škrábete po zdech. Vytloukáte nám okna a zastavujete vodu. Házíte nám na hlavy zápalné láhve, ( hodily by se do výkupu), a veškerej bordel co naděláte musejí uklízet a opravovat furt jen naši potomci, páč ti vaši jsou debilní nemehla. Nedodržujete domovní řád, po nocích hulákáte, boucháte kuličkama a sprostě nám nadáváte, a necháváte odpadky předd našima dvéřama. A kradete nám boty. Chci vám tímto v zastoupení zbytku normálních synů a dcer od naší mámy sdělit, že máte výpověď".

No a tak nějak bych si představoval někoho komu na této zemi ještě záleží. Ani by se za pravdu nemusel nechat upálit, páč by měl krytá záda. Mezt ím by se organizoval multikulturní odsun z naší země, kašleme na detaily, a koncem konců bychom si spočítali že těch našich tady bude tak do osmi milionů. Otroci v cizině by plakali z přenosu dojetím a chtěli by slyšet stejnou řeč od svých zas tupitelů. No i tak by se dalo bouchnout do stolu, ni? No a gdyby se to zase , jako obvykle, nepodařilo, měli bysme zase na pět set let o čem přemýšlet. Muheeeee

P.S. Jó a Fukušima to je něgde v Japonsku, že?

362490

13.2.2018 2:50

RE: Jedna blbost vedle druhe

zarathustra 107.?.?.?

Reakce na 362490

ty uz se nepodepisujes sasin? muheee

362498

13.2.2018 22:45

RE: Jedna blbost vedle druhe

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 362498

Co, napsal jsem něco špatně? Hlavně nerušit daně, pojištění a neziskové poplatky. Gdyž otroci platí daně zní to jako rajský protlak. Dobrou ćhuť.

Takže samozřejmě všechno co se platit musí zrušit. Každý ať si platí co chce, ale není na to žádné právo to vymáhat igdyby nasto čertů tvrdilo, že to dobré je. I gdyby parlamentní kantýna plná Jezinek furt, třeba jako osli hýkala a zvedala pro to zadní nožičky. Bude od šmejdů klid. A že NÉ? Heh

362532

13.2.2018 1:02

RE: Jedna blbost vedle druhe

Inkvizitor Boblig 62.?.?.?

Reakce na 362479

No nejsem odborník - asi jako Vy. Ale dovolím si zde protiargumentovat:
K.
1) Radiace nejde do vzduchu, ale do vody. Césium a jiné radionuklidy se dostávají do potravního řetězce ve vodě, prvně do planktonu, kde mají velmi malé koncentrace, ten požírá zooplankton, a ten je požírán menšími rybami a ty jsou požírány většími atd. až se požírači ryb tuleni a lachtani dostanou do stravy ledních medvědů... Pochopitelně s každým vyšším stupněm potravního řetězce roste koncentrace radionuklidů v oné biomase... Proč by tedy již medvědi s tím nemohli mít problém? Nu a já to vidím v dalších perspektivách. LIdé do oceánu nevypouštějí jen jedy z Fukušimy, ale i rtuť, plasty, ropu a jiné sajrajty...
2) Toxické vodní řasy... Nemohly se přemnožit, protože v důsledku radiace ubylo tvorů, které je pojídali?
3) Výlov ryb... Co brání rybářským lodím zajet do jiných vod, kde ještě ryby jsou?
4) Já mám zase za to, že problém měly mořské hvězdice... Ale nesmíme zapomínat na jednu věc... Život s reprodukčním cyklem 1 generace za rok se dokáže radiaci v darwinském stylu rychle přizpůsobit, nejhůře jsme na tom my lidé, když na přizpůsobení máme jednu generaci za 25 let...
5) a 6) No budiž...

362496

13.2.2018 17:34

RE: Jedna blbost vedle druhe

Kubik_nereg 78.?.?.?

Reakce na 362496

Taky nejsem odbornik, ale leccos jsem si precetl a utrpel jsem technicke vzdelani [smích]

1) Unik radiace ve Fukusime sel jak do vzduchu (proto se muselo dekontaminovat rozsahle okoli elektrarny), tak do oceanu (kam unika odpadni voda). Podle popisu ty potize lednich medvedu spis vypadaly jako akutni popaleni radiaci. Pokud to byl nasledek nejake otravy nebo nemoci, pak to mohlo mit spoustu jinych pricin, mnohem pravdepodobnejsich, nez je radiace z Fukusimy. Ten clanek ostatne pise to same - delaji se testy na toxiny, radiaci, kontaminaci, autoimunitni nemoci... a predbezne studie nepodporuji teorii, ze nemoc zpusobuje kontaminace nejakym odpadem z Fukusimy.
Celkove vzato - radiaci dokazeme velice jednoduse detekovat pristrojem za nekolik dolaru, tak proc nikoho nikdy v techhle pripadech nenapadlo udelat obycejne mereni?

2) Tezko rict - nas rybnik se zazelena kazdych par let, a dela to tak uz dlouho. Hygienici kazdou chvili zakazuju koupani v nekterych prehradach, protoze se v nich premnozily rasy (nebo vlastne sinice), takze to beru spis jako nasledek tepleho leta.

3) Clanek mluvi o nejakem specialnim druhu lososa (sockeye), ktery se predpokladam vyskytuje jen na urcitych mistech, takze rybarit nekde jinde se neda. Ostatni druhy lososa pry nevykazuji zadne problemy. Wiki ma clanek o lovu lososa na Aljasce, kde se pise o velkych vykyvech ve vylovu (na jinem miste, ne v Lake Babine) - skoro 24 milionu kusu v roce 1993 oproti 1,37 milionu v roce 2009, a o padesatiletych cyklech.

4) Mate pravdu, hvezdice to byly. Ja se v te morske zouzeli nevyznam, z morskych potvor jim jen sardinky a makrely.

Jednu zajimavost k zamysleni. Podle informaci, ktere jsem pred casem vygoogloval, bylo mnozstvi radiace uvolnene behem jadernych testu v Nevade skoro dvestekrat vyssi, nez to, co za tech poslednich sedm let uniklo z Fukusimy.

362510

12.2.2018 23:27

Greenpeace si zaplatila článek???

ijn 77.?.?.?

Jádro musíme zničit, i když je to dnes nejpokrokovější zdroj k výrobě elektřiny na planetě Země, neemisní.....!!! Musí se šířit strach z JE i na zvědavci...???

362493

13.2.2018 1:56

RE: Greenpeace si zaplatila článek???

gulidajko 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 362493

jasne, len sa zabudli podpisat ... napis im do kanclu ... potom si zalej gmo kafe prisyp trochu bifenylu zlahka popras ddt a daj si prasky na ukludnenie, jeden by z toho aj scvokol len aby mu jadro neprestalo svietit. ved kde by potom plytval tu zbytocne vyrobenu energiu ako v diskusiach na zvedavci o tom ako zdroj dosiahol pokrok...

362497

14.2.2018 0:12

Dalsich par hlouposti

Kubik_nereg 78.?.?.?

7) Podle clanku jde o cesium 134, ne 137, a hodnoty kolem 10 Bq na kilogram planktonu. To je asi tolik, kolik ma v sobe radioaktivity jeden mensi banan. Vyhybate se bananum proto, ze jsou (a vzdycky byly) radioaktivni?

8) Opet, podle clanku se jedna asi o triprocentni zvyseni radioaktivity v mase tunaka. Tunaka nejim, protoze mi nechutna, ale kdybych ho jedl, mnohem vic bych se obaval rtuti a kadmia.

9) Clanek uvadi hodnoty vesmes hluboko pod kanadskou normou pro cesium. Pobavila me jedna veta v clanku - unik radioaktivity do oceanu z Fukusimy je deseti az stonasobne vyssi nez z Cernobylu. Podivejte se na mapu Japonska a Ukrajiny, a zjistite proc [smích]

10) Clanek uvadi, ze v prumeru byla uroven kontaminace cesiem okolo 18 Bq/kg, kanadska norma je 1000 Bq/kg. Jen jeden vzorek z 33 tisic dosahoval hranice kanadske normy. (Japonska je prisnejsi, povoluje maximalne 100 Bq/kg).

11) Clanek neni pristupny

12) Clanek mluvi o hodnote zareni v urcitych mistech kolem reaktoru, tzv. horkych mistech. Ta se daji okolo reaktoru ocekavat, ale jejich vliv na radiacni situaci v USA je asi tak stejny, jako kdyz na chate v Orlickych horach prihodim do krbu poradne smolnate poleno.

362535

14.2.2018 13:58

A jeden pro pobaveni

Kubik_nereg 78.?.?.?

Tohle me pobavilo, kdyz jsem si tak procital zbytek clanku a narazil jsem na citaci profesora Charlese Perrowa: protoze citace vypadala jako hodne spatny preklad, podival jsem se na puvodni clanek (a potvrdil si, ze i puvodni clanek obsahuje spoustu nesmyslu). Charles Perrow sice je profesor, ale emeritni profesor sociologie [chechtot]
Az budu psat svuj nazor na editaci genu pomoci CRISPR, mam clanek podepsat svym oficialnim titulem (MSc), prestoze jsem studoval IT a o genech vim jen to, ze jsou hodne male? [smích]

362541

14.2.2018 20:27

zrovna tomuhle moc neverim

JirkaM 89.?.?.?

Věci buď září hodně a mají malý poločas rozpadu (to znamená, nebude to problém dlouho), nebo září pomalu, budou tu hrozně dlouho, ale není to velký problém.

V zemích, kde je velmi vysoká přirozená radioaktivita, třeba ve Finsku, nebo v Íránu, lidé žijí a nedělají z toho vědu.

362557

19.2.2018 11:57

Clanek je snuska castecnych pravd, podana podjate nebezpecne

Karel Marsalek 129.?.?.?

Zdravim ctenare, profesne se zabyvam vyvojem zarizeni na mereni ionizujiciho zareni a shodou okolnosti mam t.c. jeden pristroj v Japonsku na puli cesty mezi Fukishimou a Tokiem. Davky zareni, ktere denne meri v obydlene zastavbe, jsou nizsi nez nez v zapadni ci stredni Evrope. Data z dnesniho japonskeho dopoledne:
2018-02-19 10:25:47 67 nGy/h
2018-02-19 10:30:47 167 nGy/h
2018-02-19 10:35:47 104 nGy/h
2018-02-19 10:40:47 86 nGy/h

Pro srovnani: pri letu letadlem dostava pasazer 3 000 nGy/h a vice. Takze alespon 25x vice, navic casticemi s vyssimi energiemi, ktere ridka atmosfera nad letadlem dostatecne nestihla zpomalit.

Fluktuace v merenych udajich jsou bezne a jsou zpusobeny velmi malym poctem castic. Prumerne hodnoty zustavaji konstantni. "Nevyhoda" soucasnych mericich pristroju je, ze dokazou zaznamenat kazdou jedinou ionizujici castici, ktera "zasahne" detektor, takze to pusobi hrozive. Zmineny dozimetr zaznamena za minutu kolem 4 castic.

Do tech mist jezdim kazdorocne a ani v dobach po zemetreseni/tsunami nebyly hodnoty radiace tam merene vyssi nez v Evrope.

Radiace unikla do oceanu neni hezka, ale vlivem obrovskeho zredeni je to to nejlepsi, co nas mohlo potkat. Inoizujici castice, ktere rozpadem teto radioaktivity vzniknou, jsou navic vodou odstineny. Stejne tak kladne hodnotim radionuklidy napr. z Cernobylu, ktere splachl dest do hliny a tam v klidu a odstinene se rozpadnou (Cs137 ma polocas rozpadu 30 let).

Limity aktivity v potravinach mozna pusobi hrozive, je ale potreba uvazit, jaka je denni spotreba dane potraviny.

V lidskem tele obsazeny draslik-40 Vas obstastnuje kazdou sekundu 4300 rozpady (tj. 4300 Bq) a to trvale a po cely zivot. Jeden banan pokryje denni spoterbu drasliku pouze z 10%.

Karel Marsalek

PS: Je poteba pripomenut, ze latka jen ozarena radioaktivnim zaricem (napr. spadem z nehody atomove elektrarny), se sama nestane radioaktivni. Na to je intenzita zareni prilis nizka. Pamatujte, ze se mnoho potravim ozaruje radioaktivnim cesiem nebo kobaltem, aby se odstranily nezadouci mikroorganismy. Pouzivane davkove prikony jsou o mnoho radu vyssi nez z "radioaktivniho spadu" a ani tak ty ozarene potraviny samy o sobe "nezari" [smích]

362679

6.5.2018 6:40

RE: Clanek je snuska castecnych pravd, podana podjate nebezpecne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 362679

Treba se medvedi otravili rybami nebo z toho nekdo chce udelat kauzu, ale co kdyz opravdu nasbirali dostatecnou davku na slabou nemoc z ozareni. U cloveka na vypadavani vlasu a podobne srandy je to tusim 50 rem v tech jednotkach kolem ucinku na zivou hmotu. Mozna to nema souvislost, ale kamarad me par tydnu zpatky vytiskl zpravicku ze nejake evropska druzice tusim nemecka prekvapive zjistila problem s ozonovou vrstvou mezi 60 stupnem severni a 60 stupnem jizni sirky melo by to mit globalni charakter. Co se deje v tom ozonu? Vice mene na rozdil od povrchu zemskeho tam vselika radiace z kosmu pod vlnovou delku 200 nm excituje elektrony v atomech i molekulach a vysoce reaktivni volne radikaly vetsinou reaguji exotemicky. Nadbytecna energie je pohlcena rozpohybuje nam kineticky castice v te ,ozonove vrstve'. Zjednodusene se jedna o dost naredenou plasmu ale pohybujici castice s nabojem se tvari jako elektricky proud a ten je spjat s magnetickym polem ciste poselsku mi to prijde jako vselike vrstvy nad troposferou jsou soucast lokalni konfigurace geomagnetickeho pole mimo to, ze pohlcenim kratsich vlnovych delek chrani povrch pred radiaci. K cemu smeruju jaky je vliv masove radiokomunikace na atmosferu mezi telekomunikacnimi satelity a povrchem?

363981

Příspěvků: 17

12.02. 05:33 lucifuge  radioaktivita?
12.02. 11:35 libertarian  príroda si poradí .......
12.02. 18:24  Celý svět je dlouhodobě "opékán"
12.02. 18:50 Kubik_nereg  Jedna blbost vedle druhe
12.02. 21:02  RE: Jedna blbost vedle druhe
12.02. 23:05 Sasin  RE: Jedna blbost vedle druhe
13.02. 02:50 zarathustra  RE: Jedna blbost vedle druhe
13.02. 22:45 Sasin  RE: Jedna blbost vedle druhe
13.02. 01:02 Inkvizitor Boblig  RE: Jedna blbost vedle druhe
13.02. 17:34 Kubik_nereg  RE: Jedna blbost vedle druhe
12.02. 23:27 ijn  Greenpeace si zaplatila článek???
13.02. 01:56 gulidajko  RE: Greenpeace si zaplatila článek???
14.02. 00:12 Kubik_nereg  Dalsich par hlouposti
14.02. 13:58 Kubik_nereg  A jeden pro pobaveni
14.02. 20:27 JirkaM  zrovna tomuhle moc neverim
19.02. 11:57 Karel Marsalek  Clanek je snuska castecnych pravd, podana podjate nebezpecne
06.05. 06:40  RE: Clanek je snuska castecnych pravd, podana podjate nebezpecne

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 223 989,73 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 638