Diskuze k článku

Peklo v Edenu

Příspěvků 19

4.1.2018 8:18

Dosud jsem si myslel

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

že země mající ropu a plyn takovéto problémy neřeší.

361746

4.1.2018 11:07

RE: Dosud jsem si myslel

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 361746

Osobní sobecké zájmy jednotlivců nade vše - toto je hlavní hybatel, nikoliv dobro země a národa, takové síly zničí cokoliv. I ty země oplývající nerostným bohatstvím.
Když mohou, udělají to, proč (?) - protože mohou.

361751

4.1.2018 10:57

Kdo vyvolal nepokoje? Američtí neoconi, nebo globální prediktor?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Je otázka, jestli ty nepokoje vyvolali američtí neoconi jako součást arabského jara, které má jako vedlejší cíl zkomplikovat život Rusku. Nebo jestli jde naopak o nějakou akci Globálního prediktora, který potřebuje udělat z Íránu druhé mocenské centrum vládnoucí islamizované evropě a celé západní asii. Což se mu moc nedaří, protože Írán na tuto roli není zdaleka připravený.
Na rozdíl od Číny, kde je budování druhého světového mocenského centra a světového četníka jako náhrady za USA, poměrně úspěšné.

Spíš bych si vsadil na ty americké neocony. Protože Globální prediktor potřebuje Írán stabilní. A to co GP opravdu ani trochu nepotřebuje, aby mírotvorné iniciativy a roli sprostředkovatele mezi zněpřátelenými stranami v Íránu, převzalo Rusko.
Protože to by byl konec s Íránem jako 2. světovým mocenským centrem.

Už tak Globálnímu prediktorovi rusové sebrali Hedvábnou stezku (kterou měla ovládat Čína), a vyřadili kazašskou Astanu ze systému řízení okolních turkických národů, které sami začali integrovat do vlastního "sovětského" prostoru.
A ještě ke všemu stabilizovali Turecko které se mělo stát součástí nových turkických států pod nadvládou Astany, a vypadá to že rusové zachrání i Saudskou arábii, která je v procesu likvidace, aby mohlo být islámské mocenské centrum převedeno do Íránu.

361749

4.1.2018 19:13

RE: Kdo vyvolal nepokoje? Američtí neoconi, nebo globální prediktor?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 361749

Jejda, jejda. Tu už jsem dlouho nečetl tu o globálním prediktorovi, ještě něco o Lochnesce[smích] A Rusové zachrání celý svět[smích] Vy jste bavič.

361759

6.1.2018 3:49

Prvni jistota je,

favela 103.?.?.?

Reakce na 361759

prohrana valka v Syrii. Monopoly zbrojni a jine budou muset zastavit vyrobu. nez se "vyrobi" dalsi konflikt/.
Situace se do Evropy take presume a vyvine podobne jako v arabskych zemich.
Protestanti uz jsou na miste a v plnem poctu a velmi dobre a organizovane privezeni , zaplaceni a chraneni vladami a policii.
Dale cinnost a obrazove reportaze zprav falesnych medii.
Kdyz je demonstratu malo /jako v Iranu/ jsou zabery ve vysi hlavy kameramana a zabery lidi blizkosti tak jednoho metro a obrazovka je useknuta na obou stranach a za nimi je videt jen nektere dalsi.../Nekdy se kamerou take trese , aby nebylo videt tu bidu 5-10 pobehliku/.
Kdyz je demonstrantu hodne udelaji se prirozene zabery z vysky , aby se ukazala mohutnost protestujicich a jejich spravedlivy protest a masovy.
A jak je vlada spatna, kdyz jim nechce prenechat moc , kdyz tolika lidi protestuje. I kdyz jejich mnozstvi je velmi dobre naplanovane a organizovane a zaplacene stedre../Na to jsou miliardari/.
.Profesionalni demonstranti a protestujici pak cestuji po skupinkach tam , kde je treba se srotit a pripadne svrhavat vlady pred ocima prekvapenych obyvatel naroda...
Tezky je to treba v Cine , kde by je policie ihned rozeznala.

361795

5.1.2018 3:28

Astronomie a senilita a jak to srovnat dohromady..

favela 103.?.?.?

Reakce na 361749

Zjistuje se zastaveni sveta a jeho vyvoje po vsech strankach, ovsem malokdo vidi Cinnosti vlad, uradu , instituci a hlavne vzdelavacich a invaze , miliony zakonu, narizeni , prikazu, rozkazu , instrukci I tajnych na kazdem kroku a nevyhnutelnou, zvysujici se vladu stroju..
Tez desitky hrozeb a vyhruzek, hrobovych varovani, hlavne vylhanych se na nas chrli denne agresivne odevsad bez prestavky a valka na krku...
Pak delejte neco. Vsude sam bazina , /pod/ Vodnici , co stahuji kazdeho /vcetne bohacu se zlatem/ ke dnu do bezedneho bahna..
Taky astronomove prisli s vesmirnynmi "Cernymi Dirami" vseho druhu , jakoby jsme jich nemeli jeste dost. Blizko I daleko..A pozehnane.. Nejvetsi je samozrejme USA. Muzeme I pozorovat /vzpomenout na sve detstvi/ jak deti na piskovisti usilovne buduji a potom zase v nahlem navalu destrukce znici vse sve I konstrukce deti jinych...A pak s vervou zase zacnou znova..
Nic novyho , mame ty nicive instinkty v sobe zabudovane...Pozdeji je v sobe potlacime bud uspesne civilizaci , nebo nebo se projevuji jinak , jinou formou..
Zatimco Cong , ktery se ocitl viditelne v "obranne nalade' /mode/, rekl varovne , ze ma na stole to tlacitko. /To souhlasi zoufale se snazi zabranit konfliktu/. Ihned a bez vahani se ozval Trumpf silnym hlasem, ze ma vetsi..
Tedy je jasny,ze jde u Trumpfa o priznaky SENILITY . Kdy a kde lide detinsti a zhorsuje se to vekem.. Spatne znameni. A presvedcivy fakt.Tentokrat.
A porad se mi nedari sebe presvedcit , ze president "svobodneho statu" neni HITLEROVA REINKARNACE A ZNICIT CELY SVET NENI JEHO HOBBY /KONICKEM/.
Nebo,ze je aspon prevtelenim silence Trumana , ktery hned po valce vyhruzne pistel v Potsdamu na Stalina,ze ma tu "Bombu"..Hned po nestrasnejsi valce ,ze ma bombu proti znicene a zdevastovane zemi a narodu.
A v 1950 jiz obnovil fasisticky WEHRMACHT germanum..
A nastala /silena/ diskuse , zdali darovat Wehrmachtu atomove zbrane....

361766

4.1.2018 11:50

Má se USA angažovat.

senil1 hrubisko (zavináč) centrum (tečka) cz 94.?.?.?

Je pomoc USA vhodná? Nevím. Je ale jisté, že vláda v Íránu je hodně špatná, jak vůči domácímu obyvatelstvu svou korupcí, tak vůči světu podporou terorismu. USA by měli ústně podporovat opozici, ale jinak neintervenovat.

http://www.epshark.cz/clanek/329/iranci-volaji-po-svobode

361752

4.1.2018 13:54

RE: Má se USA angažovat.

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 361752

"Je ale jisté, že vláda v Íránu je hodně špatná, jak vůči domácímu obyvatelstvu svou korupcí, tak vůči světu podporou terorismu."

Pane, když sem překopírujete to, co jste si přečetl v oficiálních médiích, tak to neznamená, že vás to dělá zasvěcenným odborníkem. Byl jste v Íránu? Nebyl. Máte důkazy o nějaké podpoře terorizmu, nebo jen papouškujete to, co tvrdí soudruzi z IsraHelle a USA? Papouškujete.

Mimochodem, ten článek, na který odkazujete, je napsán právníkem, který je zkušený propagandista a sionista (dokonce používá ten oblíbený blábol - IsraHell - jediná skutečná demokracie na středním východě). Ale důležité je, že tomu všemu věříte, to měl ten pán v úmyslu.

Mimochodem, když už mluvíme o té korupci, tak nejvíce zkorumpovaná je vláda USA, kde NEEXISTUJE demokracie, protože veškerá rozhodnutí závisí na lobování, které je v USA legální, takže politiku formují korporace a volič nemá na chod státu vůbec žádný vliv.

Ale to pan Joseph Klein nenapsal, takže o tom psát nemůžete, že?

361755

6.1.2018 0:53

RE: Má se USA angažovat.

favela 203.?.?.?

Reakce na 361755

Vlada v Iranu je hodne spatna A zlepsi to a SPRAVI VLADA USA ,
JESTE DALEKO HORSI !! A bombama...

361792

8.1.2018 1:54

Situace z dalky vypada

favela 203.?.?.?

Reakce na 361755

ze ajatolohove nepoucili z komunismu .A jako ti zdrazili nahle a dost zakladni veci. A vypukla taky nahla nespokojenost ktere se vyuzije.
To se spravne dela s trpelivosti delsi cas a postupne, ze si lidi postupne taky zvyknou.
Jako na zapade...

361821

4.1.2018 12:11

Autor mi přijde dosti naivní.

Kdesi_cosi 185.?.?.?

Je pravda, že blízký východ je v... víte kde. Nicméně myšlenka, že stažením aktivit USA koalice se problémy vyřeší, mi přijde jednoduše směšná. Tradice a zázemí pro konflikty zůstane a když odejdou jedni, přijdou jiní, a regionálním hráčům se uvolní ruce k nezávislé expanzi. Tu oblast je potřeba celkově přebudovat a převychovat obyvatelstvo, aby si dokázali udržet jakžtakž demokratickou vládu západního stylu nebo i něco lepšího pokud to dokážou. V Evropě se taky pořád válčilo, dokud lidé nebyli během studené války naučeni míru. Pořád to zady není dokonalé, ale aspoň už se tady neválčí.

361753

4.1.2018 14:15

RE: Autor mi přijde dosti naivní.

R.E. 107.?.?.?

Reakce na 361753

...buďte v klidu, o nic nepřijdete, válčit se bude i tady a ono už se vlastně válčí "na ulici" jen vy to přes zeď ze "svého dvorku" nevidíte, ale brzy to začne i na něm (viz. UA)...s těmi houfy muslimských středověkých degenerátů přijdou i jejich manýry a protože se jim nestavíme na odpor, vybijí nás stejně nadšeně, nebo i více za potlesku pejzatejch potmělouchů, jak to dělají úspěšně mezi sebou už půl druhého tisíciletí...

361756

4.1.2018 15:03

RE: Autor mi přijde dosti naivní.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 361753

Opravdu byste uměl

> celkově přebudovat a převychovat obyvatelstvo ...

pane Kdesi-cosi? Myslíte přibližně tak, jako se nám (většinové křesťanské populaci) podařilo za posledních 600 let "převychovat" Cikány na našem území v pilné pracanty? Nebo jako se podařilo komunistům "převychovat" obyvatelstvo v zemích tzv. socialistického tábora k tomu, aby se jim práce stala základní životní potřebou? Nebo snad dokonce až tak, jako se daří "převychovávat" homosexuální menšinu na standardní heterosexuální jedince? [chechtot]

Vojta

361758

5.1.2018 0:51

RE: Autor mi přijde dosti naivní.

rimi 93.?.?.?

Reakce na 361758

Tak pokud by prevychova probihala v duchu krizovych vyprav ve stylu: "zabte je vsechny, ten nahore si je prebere", verim, ze kazdy monoteista je schopen modifikace.
Mozna by stacilo neposilat zbrane, umim si predstavit, co prozivaji ti, na ktere se nedostalo.

361764

4.1.2018 13:35

Co se to tu objevuje za články???

Lovec idiotů 194.?.?.?

Nevím, ale poslední dobou se tu objevují články, které kopírují oficiální média. Tento článek je opět nesmyslný v mnoha detailech.

"Na rozdíl od barevných revolucí, kde zaznívaly požadavky politických změn a do ulic vycházeli lidé středních vrstev, současné Íránské nepokoje mají příčinu ve vážných ekonomických problémech, které za poslední dva roky nabyly masových rozměrů."

To je pravda jen z části, ekonomické demonstrace v Íránu jsou běžné, ale tohle se liší tím, že je skupiny placených agentů mění na politické, požadující změnu režimu. Tak jako u nás americká ambasáda rozdávala červené karty a anglické transparenty, to samé se nyní děje v Íránu. Nebo má snad pan Kyncl nějaké vysvětlení, proč jsou transparenty v angličtině?

Navíc se v Íránu konají protidemonstrace, na které chodí mnohonásobně více lidí. Nesmíme zapomenout také na to, že týden před vypuknutím této BAREVNÉ "revoluce" se setkali představitelé USA a IsraHelle, aby rozlouskli "íránskou otázku".

"Existuje samozřejmě možnost třetí – bojovat s nepřízní přírody stejným způsobem jako Izrael a s pomocí technologií a každodenního úsilí znovu přeměnit dnes téměř poušť úrodnou zemi."

Tohle je naprostý blábol, obvyklá jidovská propaganda. Pan Kyncl asi zapomněl na to, že IzraHell krade vodu z Golanských výšin. A ano, ta voda pak Chybí v Sýrii.

"Tomu však brání lidská hloupost a hamižnost."

Ano, rozumím, jidové jsou nehamiční a chytří, zatímco Arabové a Peršané hamižní a hloupí. [chechtot]

Ve skutečnosti tomu brání tzv. Yinon plán. Nevím, jestli o něm pan Kyncl někdy slyšel, ale zřejmě ne. Jde o starý známý plán na Velký IsraHell rozkládající se od Nilu po Eufrat. Díky němu byla celá oblast rozvrácena, díky tomu proběhlo shození baráků, kde tancovali jásající IsraHellci. Milióny lidí pobiti, IsraHellem a jejich loutkou USA založen ISIS, který měl toto území obsadit, aby pak hrdinní US vojáci toto území osvobodili pro jidovy, kterí nejsou hamižní a hloupí a kteří by pouště proměnili v ráj na zemi (a také jedinou skutečnou demokracii).

Takže si to shrňme. Článek je dobře napsaná propaganda, která:

1. Tvrdí, že nejde o barevnou revoluci, ale o skutečný protest, který má změnit zlý režim.
2. IzraHell má řešení pro nedostatek vody.
3. Aby čtenář nepojal podezření, autor nechce uprchlíky.

Opět slabota...

361754

4.1.2018 14:56

RE: Co se to tu objevuje za články???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 63.?.?.?

Reakce na 361754

Puvodni clanek jsem neznamkoval. Dostal by tak 4, spise "kouli" (5).
Vas prispevek hodnotim 1, popr. 1+ (!!). Dekuji a vse Nejlepsi do Noveho roku.

361757

5.1.2018 9:54

RE: Co se to tu objevuje za články???

vladimir7 195.?.?.?

Reakce na 361754

Lovec idiotú, zhrnul si to krásne, presne to isté si myslím aj ja, článok ma znechutil, nejak to tu upadlo.

361771

6.1.2018 22:30

RE: Co se to tu objevuje za články???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 361754

Dobře a teď trochu konspirace. Co když ussrael/dvojedinný předhodil těmi hejbly arabům evropu co by subtituci a mají z krku a tříští sjednocené sice také semity ale jaksi účelově zavedené. Závarům se dvojedinným zajídat možné kalvárie jistě nebudou. Evropa jako sekundární bonus likvidace konkurence? Už v bruselu tuší že pokud tu dojde ke konfliktu s ruskem tak nejen že za louží nehnou brvou ale dočkají se třetí WW kdy na předchozích se pakovali a myšlení pragmatiků je ryze tržní a ve vidině zisků mohou mít pouze jediný pocit, žel. Nakonec vám nechci nic servírovat a podsouvat, posuďte sami. Faktem je to že po návštěvě obamy a hledat to tedy nebudu, francie se nastartoval nekončící proud imigrantů, (zvláštní velmoci s právem veta a jaderným arzenálem) který chtějí nyní akcelerovat do vyoutsorsovaného východu žijícího na dluh v navoněné bídě a možná by to zde byla rána ze soucitu/tedy myšleno pejorativně. Něco málo na dokreslení především geohospodářských zájmů v oblastech kdy už o politiku zjevně nejde a maximálně může být na slepé koleji kudy provoz dějin prostě fakticky nejede.
https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

361805

4.1.2018 19:45

Doporučuji PT čtenářstvu

Bezvapes 37.?.?.?

postřehy a komentáře bývalého zpravodaje Čro z těchto oblastí, Břetislava Turečka. Dlouhodobým pobytem tam prozřel a jeho glosy jsou více než relevantní.

361760

Příspěvků: 19

04.01. 08:18 WAZARI  Dosud jsem si myslel
04.01. 11:07 výjimečné porušení omerty  RE: Dosud jsem si myslel
04.01. 10:57  Kdo vyvolal nepokoje? Američtí neoconi, nebo globální prediktor?
04.01. 19:13  RE: Kdo vyvolal nepokoje? Američtí neoconi, nebo globální prediktor?
06.01. 03:49 favela  Prvni jistota je,
05.01. 03:28 favela  Astronomie a senilita a jak to srovnat dohromady..
04.01. 11:50 senil1  Má se USA angažovat.
04.01. 13:54 Lovec idiotů  RE: Má se USA angažovat.
06.01. 00:53 favela  RE: Má se USA angažovat.
08.01. 01:54 favela  Situace z dalky vypada
04.01. 12:11 Kdesi_cosi  Autor mi přijde dosti naivní.
04.01. 14:15 R.E.  RE: Autor mi přijde dosti naivní.
04.01. 15:03  RE: Autor mi přijde dosti naivní.
05.01. 00:51 rimi  RE: Autor mi přijde dosti naivní.
04.01. 13:35 Lovec idiotů  Co se to tu objevuje za články???
04.01. 14:56  RE: Co se to tu objevuje za články???
05.01. 09:54 vladimir7  RE: Co se to tu objevuje za články???
06.01. 22:30  RE: Co se to tu objevuje za články???
04.01. 19:45 Bezvapes  Doporučuji PT čtenářstvu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 3

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 421