Diskuze k článku

České knihovny v drtivém sevření multikulti lobby

Příspěvků 35

22.12.2017 0:53

Katko Nekolova -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 63.?.?.?

prosim Te, nezapomen jeste pred Silvestrem vyhlasit valku Rusku ! , a bez do pr...
Posledni ctyri pismena neuvadim - prestoze maji co rici. To proto aby mi je Editor nevymazal, nebot muj prispevek je nadmiru hodnotny ...

361537

22.12.2017 7:55

V knihovnách se začíná cenzurovat jejich obsah.

gippius 213.?.?.?

Každý rok se v naší knihovně vyřazují knihy. Ty staré a ty, co si nikdo nepůjčuje. Asi si nikdo nepůjčoval v podstatě nové knihy Pata Buchanana, či Thilo Sarrazina. Přitom mluví o současnosti /a nejspíš i o budoucnosti/ v poměrně značné míře. No neva, dostal jsem se k nim za pět korun českých, když jsem je spolu s jinými knihami koupil z regálu s vyřazenými knihami. Ale mohlo si je přečíst mnohem víc lidí. A o to tu možná nakonec šlo.

361539

22.12.2017 8:34

Tohle je šílené

senil1 hrubisko (zavináč) centrum (tečka) cz 2a00:x:x:x:x:x

Neomarxistický pochod institucemi je opravdu účinný. Ovládají teď vše - vlády, neziskovky, úřady, korporace, kulturu. Tlak neomarxistů se stupňuje na všech frontách. Inkluze ce škosltví, tlak na masovou migraci, tlak korporací jako facebook a google na cenzuru, vnucování multikulti a lgbt supermarkety... Musíme se bránit, jinak je snámi konec. Je potřeba neomarxisty delegitimizovat

http://www.epshark.cz/clanek/232/tlak-progesivisticke-levice-graduje

361540

22.12.2017 8:51

RE: Tohle je šílené

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 361540

Vysvetlil by mi nekdo, co ma tohle vsechno spolecneho s Marxem?

361542

22.12.2017 11:07

RE: Tohle je šílené

pozorovateľ 217.?.?.?

Reakce na 361542

Konkrétne s Marxom to až tak veľa spoločného nemá. Je totiž treba rozlišovať ekonomický marxizmus (Karl Marx, rok vzniku cca 1848) hovoriaci o revolúcii proletariátu a kultúrny marxizmus (inak tiež zvaný Frankfurtská škola alebo neomarxizmus, hlavný predstaviteľ Herbert Marcus, rok vzniku cca 1960) hovoriaci o kultúrnej revolúcii a revolúcii "utlačovaných" minorít.

V nasledujúcich textoch je to detailne vysvetlené. Každý text sa venuje inej časti témy, ideálne prečítať všetky tri na plné pochopenie problematiky.

Stará vs. Nová Levice
http://www.white-media.info/stara_vs_nova_levice.h...
Prehľadne vypísané rozdiely medzi klasickým ekonomickým marxizmom a kultúrnym “novým” marxizmom. Vysvetlené sú rozdiely medzi voličmi/sympatizantmi, formou vládnej diktatúry, ideologickým nepriateľom, revolučnou formou cesty k moci, prístupu k rodine, kultúre a umeniu, atď.

Neomarxizmus. História a ideologické nástroje Frankfurtskej školy.
https://diskuter.wordpress.com/2017/10/28/neomarxi...
História a príčiny vzniku neomarxizmu a jeho bojové nástroje, jeho najvýznamnejší predstavitelia. Druhá polovica článku popisuje najtypickejšie ideologické zbrane Frankfurtskej školy: kultúrnu revoúciu, dlhý pochod inštitúciami, kritickú teóriu, kultúrny pesimizmus, likvidáciu rodiny a kresťanstva, ovládnutie školstva, jednostranné zvýhodňovanie menšín na úkor majority, sexualizáciu spoločnosti, represívnu toleranciu, pozitívnu diskrimináciu, politickú korektnosť, umlčiavanie opozície pomocou dehonestujúceho nálepkovania atď. Frankfurtská škola je synonymum pojmov ako “nový marxizmus”, neomarxizmus, “kultúrny marxizmus” a “Nová Ľavica”.

Frankfurtská škola. Feminizmus a LGBT-hnutie v širšom kontexte. Homosexuálne a genderové ideologické nástroje Frankfurtskej školy. Snaha o rozvrat rodiny, vymývanie mozgu detí v školách, genderová ideológia atď
http://www.tedeum.cz/4_2014/frankfurtskola_0414.ht...

361548

22.12.2017 19:15

RE: Tohle je šílené

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 361548

Abych to shrnul, nemá to společného vůbec nic, jenom ten název. Toto se děje v mnoha rovinách a situacích, zmatení a vyprázdnění pojmů a jejich oddělení od původního obsahu, aby je nebylo možné adekvátně použít. Generace, která minulý režim nezažila, už také většinou za "komunismus" považuje něco úplně jiného, než to, co jsme tím rozuměli a prožívali my o něco starší (ať již pozitivně nebo negativně, ale na obsahu se původně všichni shodli). Nakonec z toho například vychází, že takový Soros, Rotschild a Rockefeller jsou ti největší levičáci [velký smích] [velký smích] [velký smích].

Je to snaha zpřetrhat vazby na původní tradiční vzdělání jakéhokoli typu, zaměření nebo filozofické školy. Ohroženi jsou tím úplně všichni vzdělaní, ať už si myslí o podstatě světa a jeho uspořádání cokoliv. Zdá se, že výsledkem má být úplně blbé lidstvo, zmítající se v chaosu, na cestě zpět do zvířecí říše. Někdo nás, obyčejné lidi, zřejmě vůbec nemá rád. Trápení lidí bude živené a podporované právě tou nevědomostí. Jak například?

Celé to současné a nastávající "peklo" bylo podpořeno například zneužíváním nevědomosti ostatních a dnes dost rozšířeným názorem, že hloupí si svoje oklamání a okradení zaslouží. Pokračuje to názorem, že oběti si zaslouží svoje znásilnění nebo přepadení, případně nemocní svou nemoc, protože udělali něco špatně, nebyli dost opatrní, správně oblečení, byli ve špatnou dobu na špatném místě nebo nežili dost zdravě, atd. Přece těm správným, správně žijícím lidem se špatné věci nestávají, ne?

Rozjetou masu zla už asi nepůjde zastavit, na to má příliš velkou "setrvačnost" a kdosi v pozadí jí stále přidává na "energii", ale každý může zmírnit její dopad tím, že nastupující a sílící nevědomost lidí nebude proti ostatním zneužívat. Charaktery lidí se budou tříbit, ale temnota, která nebude lidmi dostatečně aktivně podporovaná a živená, se nakonec vyčerpá, zanikne "třením", jako každá jiná forma energie. Po době temna se lidstvo opět vzpamatuje.

Otázka je, jak je živena "temnota" teď, v současnosti. Domnívám se, že především tím, jak jsou nastavena a nastavována pravidla boje o přežití. Všechno úmyslně směřuje k tomu, aby boj o přežití byl těžší a tvrdší. A potřeby pro přežití se uměle nafukují. (Jak hezky to sedí na všechny problémy kolem migrace...) Mechanismus má v sobě kladnou zpětnou vazbu, která chtivost, tvrdost a bezohlednost dále posiluje. Ale opět, každý z nás si může dávat pozor, aby se choval lépe tam, kde může a nechoval se hůř tam, kde nemusí. A nezvětšoval svou chtivost po věcech, které k šťastnému životu vůbec nepotřebuje.

361557

23.12.2017 9:24

RE: Tohle je šílené

roman69 90.?.?.?

Reakce na 361557

Děkuji Vám,líp "to" nešlo popsat!

361563

23.12.2017 13:14

RE: Tohle je šílené

martin bares 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 361557

dobrý příspěvek, díky. [oči v sloup]

361564

25.12.2017 10:51

RE: Tohle je šílené

ppppp 85.?.?.?

Reakce na 361557

Dekuju, vas prispevek se oplati pastnout a sirit, predstavuje druh ucinne obrany.
V tomhle smeru je mi take zahadou, ze cirkev vuci nekterym jevum vystupuje jen vlazne, spise naoko. Podili se na dojmu falesne pohody a tolerance. Dovoli existenci ruznym parazitum, prilis je toleruje a dava jim jeste mistenky. Clovek by cekal materialne nezavislou intelektualni elitu, ta ale zatim pozbyla prakticnosti a odstehovala se do nepotrebnych vysek. Paraziti zatim dost vedou.

361575

25.12.2017 19:08

RE: Tohle je šílené

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 361575

Jestli myslíte institucionální církev, třeba římsko-katolickou, je to poměrně specifické prostředí, dané způsobem výběru svých příslušníků - kněží. Jinak je to ale společenství lidí jako každé jiné, lidí s nejrůznějšími charaktery, s poměrně tuhým vnitřním řádem nebo spíš režimem, kde pro nějakou individualitu je místo zcela minimální.

Aby člověk dokázal úspěšně vést jiné, potřebuje širokou životní zkušenost, dělat chyby a učit se z nich, studovat to, co ho táhne a své názory průběžně opravovat. Katolický kněz se možná může dost naučit z osudů jiných lidí, kteří se mu svěřují, problém ale je, že mnoho věcí z běžného života si na vlastní kůži nikdy nevyzkouší. Po čase (jak odhaduji) nejspíš zjistí, že problémy, zkušenosti a reakce lidí jsou dost podobné, schématické a bude mít problém s neupadnutím do stereotypu. Potlačená sexualita je handicap, vytvářející stálou sílu vyvádějící člověka z rovnováhy, znesnadňuje vyrovnání se sám se sebou a tím i roli budoucího duchovního učitele.

Pokud byste v takovém prostředí chtěli vybočit z řady, nemít všechno nalajnované a dobrat se vlastního pochopení pravdy, které byste pak ideálně měli předávat dále, velice rychle s vámi zametou, uklidí vás do nějaké zapadlé vesničky. Možná to je to pravé místo pro budoucího duchovního mistra, ale církev se jistě postará, aby tento hypoteticky existující člověk ovlivnil její vnější obraz jen minimálně.

Zvenku tedy pozorovatel uvidí jen nemastný, neslaný konformní projev, věrně předávající jen oficiální učení, přesně v duchu poslušnosti a (falešné) pokory, nepřekážející a neodporující pokud možno vůbec ničemu. Vlastně taková varianta dnešní politické korektnosti, v tomto prostředí existující už celá staletí, za jejíž porušení se dříve posílalo na hranici.

Abych církvi nekřivdil, podobně jsou na tom i jiné sociální skupiny, mnohdy považované za intelektuální a morální elity. Například lékaři a vědci. U posledně jmenovaných mi jistě dáte za pravdu, určitě to znáte také. Tolik malichernosti, závisti a nepřejícnosti se vidí málokde, a kolik kolegů se veze na vlně servility vůči jakémukoli režimu, měnící své politické názory asi jako košili nebo kravatu. O variabilitě kvality lékařů vědí nejvíce pacienti s nějakou vážnou nemocí.

Zřejmě asi u žádné sociální skupiny lidí nebo u nějaké profese nelze očekávat nějaké zvlášť výjimečné kvality, přestože bychom moc chtěli, aby tihle skvělí hrdinové existovali a zachránili nás... Jenže, jak říká přísloví, nejbližší pomocná ruka je na konci vlastního ramene.

361585

18.1.2018 14:04

RE: Tohle je šílené

ppppp 85.?.?.?

Reakce na 361585

Dekuju za podrobne popsany nazor, zamysleni. Asi je to tak, velky kolos jakym je Cirkev si svou velikosti zajistuje setrvacnost, urcitou stabilitu, na strane druhe neni schopen efektivni reakce na vnejsi necekane vlivy. Uskok pak zvladne jakykoliv zkusenejsi toreador, stejne tak obsmeknuti nicnetusicich vezoucich se ovecek.
Prikladam zamysleni v jine rovine:
https://www.youtube.com/watch?v=p8Ms-OQPWbE
Ano, problem je v zavedeni mechanismu, ktere prumeruji kvality. Chybejici nebo slabe vertikalni struktury. Neni prece realne mozne, aby optimalni kandidat na rizeni celku vzejde z voleb ulice, kde hlas neposlusneho a hloupeho studenta ma stejnou vahu jako hlas jeho ucitele. Jak nastinujete, souvisi to se skolstvim a vidinou uspesnosti mladsich. Mame zdegradovanou motivaci mladsich v tom, ze jejich kvalita neznamena uspesnost, resp. v nastaveni kriterii co je to kvalita.
Je nesmysl neumet delat dohromady nic a spise jen kseftovat. Bez hospodarske bazy a tradic zemedelstvi a prumyslu se octneme akorat na kolenach, staneme se zbytecnymi, a je otazka casu, kdy nas spolkne konkurence, nebo najede asimilace.
Nevidim to uplne ztracene, stoji ale pred nama nekolik Augiasovych chlivu, a Augiasove jsou uzky profil.
Mam hromadu negativnich zkusenosti z tehle doby v tomhle aparatu. Posledne liknava policie cekajici spise na vysluhovy duchod. Pritom by toho hromada sla vyresit narizenim ze dne na den. Kdyz bych si predstavil, ze jsem kral, nebo jeho poradce, tak nastane zmena behem mesice, nemluve o moznem atentatu. Stejne tak dalsi lide maji dobre napady a reseni. Sme opravdu natolik vydirani swiftem, bankomaty, cizi armadou? Nebo spise vlastnimi pohodlnymi a naivnimi. Kdybychom chapali, ze musime drzet pohromade, tak by to s nami nemeli lehke, a mame sanci. Takhle vydela spise Cina, ktera ma takovy objem technologii, ze ji nejaky swift vubec nezaskoci, a my puvodne schopni utirame huby [smích]

361985

25.12.2017 14:41

RE: Tohle je šílené

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 361557

Dekuji za komplexni vysvetleni. Tusil jsem neco takoveho. Myslim, ze komuniste tyto nazory nazyvali revizionisticke. S puvodnim marxismem, ba ani s marx-leninismem to zjevne nesouvisi. Zatim k nam, xenofobum, prisli po valce Rekove, pak jsme tu meli na cas Korejce, pozdeji Vietnamce a pracovne Kubance, noveji Slovaky a Ukrajince - a to bez vetsich problemu.

361582

24.12.2017 0:41

RE: Tohle je šílené

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 121.?.?.?

Reakce na 361542

Marx a Engels a do urcite miry I Lenin jsou zoodpovedni za vrazdu nejmene 500 millionu lidi takrka vsech ras a barev Vytvorili z Francouzke revoluce socialismus Precte si jejich Kapital Ztoho se odnozili Faboani, Komunisti Nacisti, Labouristi akterekoliv odnoze socialism a musim jeste dolozit zapomel jsem znicujici feminismus,nevim jak u vas ale tady uci deti homosexualite a lesbianismu of ctyr let myslite ze to je spravne?? jsme vedeni silencj je to smutne ale je to tak

361566

24.12.2017 16:56

RE: Tohle je šílené

Pátá Mojžíšova 7:24 89.?.?.?

Reakce na 361542

Potlačování svobody, paměti, rozumu a vůle lidí je náplní xxdovské mocenské genocidní strategie.

Řídící multikulti kalergismu (podobně jako kdysi marxismu- komunismu nebo fašismu) jsou xxdo-fašističtí chazarští banksteři, neúnavně slintající po růstu moci a zdrojů.

361570

22.12.2017 23:16

RE: Tohle je šílené

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 121.?.?.?

Reakce na 361540

tahle marxisticka verbez jsou ti sami kteri gilotinavaly 50000 ve Francii Par let po te prisel ten zidovsky kri minalnik Marx a Emngels par let po nich prisel tan masovy vrah Lenin a Trocky hHtler nebyl dlouho po nich samozrejme si musime uvedomit ze byl rovnez Marxista NSDAP a po te se tito zlocinci roztahli do celeho sveta

361560

25.12.2017 14:57

RE: Tohle je šílené

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 361560

Dalsi znalec par excellence.

361583

22.12.2017 8:44

Pane Stworo,

f. 82.?.?.?

prosím, buďte pozornější. Takovouhle bombu nechat rok nevybuchlou, to je skoro sabotáž. Díky, f.

361541

23.12.2017 7:05

RE: Pane Stworo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 121.?.?.?

Reakce na 361541

pro Boha jakou bombu prosim Vas

361562

22.12.2017 9:26

Rozcestníky tabuizovanej študijnej literatúry

pozorovateľ 217.?.?.?

Len veľmi na okraj témy... Niektoré knihy človek v knižniciach nenájde a je odkázaný iba na dobrovoľnícke internetové preklady a elektronické verzie...

Nasledujúce zdroje sa môžu niekomu do budúcnosti hodiť. Hlavnou tematickou líniou všetkých týchto troch elektronických knižníc je literatúra dokumentujúca a bojujúca proti zavádzaniu totalitnej svetovlády a nového svetového poriadku.

Spiknutí proti církvi a lidstvu. Dobrovoľnícke zoskupenie venujúce sa prekladom zahraničnej tabuizovanej literatúry do češtiny, hlavne k téme sionizmu.
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/

Národně vzělávací institut. Rozsahom najväčšia z daných troch databáz s knihami a odbornými štúdiami venovanými témam NWO, politiky, sionizmu, histórie, politickej korektnosti atď. Tematicky členené s možnosťou vyhľadávania
http://www.vzdelavaci-institut.info/

Knižná databáza z webu NWOO. Dominujú hlavne knihy a beletria súvisiaca so zavádzaním Nového svetového poriadku.
http://www.nwoo.org/literatura-a-ke-stazeni/

Zoznamy kníh z týchto databáz sa čiastočne prekrývajú, najvýznamnejšie knihy sa nachádzajú vo všetkých troch databázach.

361543

22.12.2017 9:33

Více vám o tom poví paní Spectre

Lovec idiotů 194.?.?.?

Oni teď přecházejí na multikulturní model...

Gójové

https://www.youtube.com/watch?v=c3WjrQCwoVI

361544

22.12.2017 15:54

RE: Více vám o tom poví paní Spectre

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 361544

Jo, to ví co musí i druzí prosazovat a s unešenými exoty, píp.

361554

22.12.2017 9:36

Kolaborace

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Taková míra kolaborace - nehraničí to s velezradou?

361545

22.12.2017 10:13

RE: Kolaborace

Malý a zvedavý 46.?.?.?

Reakce na 361545

Hranicu to už prekročilo. Ale máte na zradcov mocenský / politický / právny dosah? Máte možnosť zneškodniť ich bez vážneho porušenia zákonov?

361546

22.12.2017 11:16

Antikvariáty a sběrny starého papíru.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Procházíme li pražské ale nejen pražské antikvariáty, nemusíme se hned zajímat o velice zajímavé a bohužel velice si podobně obličeje, a někdy totální s prominutím "bordel",připomínající známá vetešnictví a pod., ale často najdeme buď uvnitř a nebo dokonce před prodejnou bedny s "neprodejnými knihami" , někdy za deset, někdy za korunu, a někdy zadara, "co kdo chce". Velice časté jsou také inzeráty v novinách, kde se nabízí vykoupení starých knihoven, většinou přijde nějaký šmelinář, a bere to "stovku za metr ". Pokud navštívíme nějakou sběrnu starého papíru, můžeme být překvapeni oborem vyřazovaného "neprodejného" sortimentu. Již třeba nejen Neruda, ale i Haškovy povídky, a podobně.Možná že v "naší" "svobodě a demokracii" nastává opět doba z románu F.L.Věka, a v každé knihovně bude skříň zakázaných knih. Možná že se to co se bude považovat za "závadné", postupně začne v rámci "svobody a demokracie "zase pálit na náměstích, jako kdysi, a možná že i s takzvanými "závadovými občany", viz "přísně tajná" kriminalistická databáze Očista, založená jíž v devadesátém prvním roce hned po "samotovém puči KGB" soudruhem Bublanem, a v poslední době prudce narůstajícím objemem tajných informací o "závadových" občanech. . [velký smích]

361549

22.12.2017 11:51

pro pana autora

martin bares 2001:x:x:x:x:x

článek jak z učebnice fašistických neoliberálů, kterými se to na tzv. "alternativních" webech jen hemží.

To, že knihovny jsou nástrojem současné ideologie a vymývání mozků, stejně tak jako školství, a provádějí to v masovém měřítku, pane autore víme.

Ale stín nenávisti ke komunistům a době klidu a míru, která díky SSSR trvala pro nás 40 let (se všemi tragediemi, chybami, hloupostí a především mnoha dobrými věcmi i skromností - vynucenou nenažraným kapitalismem, který způsobil druhou světovou válku a SSSR srovnal se zemí - to jsou ty vaše opěvované banány a zde, cituji, co jste měl nutkání vypíchnout:

"že hromadně deklarovaná jednotná politická pozice byla specifickým prvkem brutálních komunistických agitek v 50. letech"

překrývá a nepochybuji, že zcela záměrně, deklarované zaměření článku.

Jak typické pro neoliberály, kteří si vždycky trochu ukáknou, než něco nazvou pravým jménem. Ostatně příspěvek senila a jasná odpověď Owe v komentářích zde.

V našem městě například, je knihovna postavená s německou pomocí jako akt usmíření za vypálení židovské synagogy v roce 1938. Je pramenem korupce od počátku stavby, pomalého posouvání ke směru k prolamování Benešových dekretů, postupné filtrace knižního fondu, aranže moderního "celoevropského" vzdělávacího centra, dobře propracovaného "antibolševizmu" mám-li být v jednotě se slovníkem současné doby. I s lavičkou Václava Havla před vchodem, atd., atd. Zato s naprostou ignorací tzv. doby temna, doby poválečné, po roce 1945.
Chceš-li s vlky býti, musíš knihovníče a radníče zodpovědný za oblbování občanstva humánně, jemně - nebo-li soft, s německými investory a jejich zdejšími přáteli výti.

Ale něco mi v té knihovně chybí. Můj pocit, prosím:
A to je pohled na historii, jaká skutečně byla.

Jinak je knihovna krásná, moderní a byl bych na ni i hrdý. Byl bych na ni i hrdý, nebýt smutku nad degradací knihoven nejen jako multi-kulty a knižního trhu všeobecně (kam se ten svobodný, demokratický a bůhví jaký hrabe na knižní trh socialistický svým výběrem a úrovní psaní). Ruka trhu v akci. Hlubší pohled by neškodil. Musel by to napsat ale někdo jiný, s normálním myšlením.

Autor se poctivě snažil: Nasadit naší degradované společnosti požadovanou komunisticko neomarxisticko a já nevím jakou ještě psí hlavu. Ano, ta to způsobila!!.
Zdar pane autore, zklamal jste mě. Téma by bylo vděčné, kdyby se ho nechytali lidé jako VY.

[zmaten]

361550

22.12.2017 12:29

Termín "neomarxismus" je špatný:

gippius 213.?.?.?

nic neříká, je úplně mimo, je zavádějící. To, co má označovat, s marxismem nijak nesouvisí. Je to stejně nesmyslné, jako říkat genocidě Židů holokaust, jako by to byla nějaká starozákonní, či pohanská oběť. Místo pojmu "neomarxismus" by se měl používat název, který tento jev vystihuje přesněji. Třeba "nová levice", nebo "establishmentová levice", nebo "korporátní levice".

361551

22.12.2017 14:26

Nenávist zdarma

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jen mi přijde divné, že ti hatefree lidé nenávidí každého, kdo není hatefree. Není to nějaká porucha nebo schýza?

361552

22.12.2017 17:18

RE: Nenávist zdarma

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 361552

Ani porucha, ani schýza, pane Wongu. Je to standardní vlastnost průměrného lidského mozku. Přesvědčený fanda Baníku adoruje skupinu svých spolufandů, i kdyby to byli naprostí truhlíci. A nenávidí fandy všech ostatních fotbalových klubů. Přesvědčený volič KSČM ... dtto. Hluboce věřící křesťan preferuje ostatní křesťany a vyznavače jiných náboženství staví na roveň malomocných. Atd.

Obecně lze říci, že každé přesvědčení či víra si přivlastní svého nositele. A nutí jej šířit tuto svou víru/přesvědčení dál. Odborníci tento jev nazývají slovem groupthink.

A teď to důležité. Různých věr a přesvědčení je mezi lidmi nepočítaně. Většinou jsou neškodné. S výjimkou těch, které nutí své nositele vraždit ty ostatní. Ty, "kteří nevěří s námi". Takové víry představují ZLO. A je lhostejné, zda se jejich nositelé nazývají komunisty a hlásají třídní boj. Nebo nacisty, vyvražďující "méněcenné" lidské rasy. Nebo si snad říkají pravověrní muslimové a vraždí v souladu se svou svatou knihou všechny "nevěřící psy".

Je zajímavé, že u nacismu už lidé tento neblahý jev rozpoznali. A nacismus jednoduše zakázali. Jsem zvědav, kdy se odpovědní probudí a zakážou i všechny ostatní militantní víry. Myslím, že je nejvyšší čas.

Vojta

361556

22.12.2017 22:27

RE: Nenávist zdarma

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 361556

Pane Vojto, existuje bohužel možnost, že je to poněkud jinak - v různých částech světa (do kterých, snad a prozatím, naše zemička nepatří) nenávistné ideologie "odpovědným" tolik nevadí, pokud se dají ovládat a jsou jejich prodlouženou rukou.

Německý nacismus a fašismus měl tu smůlu, že se kontrole vymkl, na Ukrajině však nacionalismus a banderovské hnutí zatím západním podporovatelům "dobře" slouží, ačkoliv si z toho německého bere vzor, islámský stát v Sýrii se také někomu hodil a sloužil by dál, nebýt zásahu Ruska. Je dost možné, že se od našich zbabělých "odpovědných" zákazu militantního islámu, pro který mimochodem je Adolf Hitler "Sultán el Kebír", nikdy nedočkáme.

361559

23.12.2017 0:16

V knihovně Václava Havla

R 90.?.?.?

V knihovně Václava Havla knihy nevyhazují.

361561

24.12.2017 12:07

Vanoce s tv porady,plne jedu z Holywwoodu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 1.?.?.?

Priprava na Vanoce, podle medii,jak zpracovat krestanske duse a otravit jim Vanoce,ne ,vsak v sile nakupovani,kde ,ruzne ceny vylitly nahoru,aby nam ty Vanoce nebyly v te lasce ,tak lacine,takze ,papriky s cenou 3,90 se zmenily na 9.90 v te krestanske lasce k bliznimu.Program TV byl americky film s cervenym detkem ,nevoholeny a napul ozrali,ktery zalezl do baru,aby si tam alkoholem usnadnil zivot. Nevzalo to dlouho a prepnul kanal a zde stara pani a jeji zivotni zkusenosti s holocaustem,ktery ona bude ucit pro mladou generaci,ne zidovskou,ale ,krestanskou,takze jsem to prepnul a koukam zpravy ,kde Palestinci prakama zdoruji israelskym vojakum,kde ,odstelovac zastrelil mrzaka na pojizdnem vozejcku,takze jsem vedel,ze dal to nema cenu na neco ve zpravach koukat,nic veseleho,v podstate nic vanocniho, jedina nadeje vecerni program,ktery zacal nevine ,ale zkoncil ozivenyma mtrvolama,ktere po strelbe znovu vstavaji,aby se zmocnili zdravych, zivych lidi a zde zasahla feministicka bojovkyne naprosto v prilehavem obleku, jez zive mrtvoly na pochodu nicila jak strelbou znejlepsich zbrani, tak i karatem a mate moznost detailniho zaberu, take vsem obetem, mrtvoly, piji krev,vsem tem ,co se nestacili skryt a nebo utect a drzte se najednou temto upirum z ust vylezly chobotnicka chapadla,aby sani krve obeti bylo,co nejucelnejsi. Zena,vypadajici na asiatku,ji chtela vypit krev take,ale nastal obrat a stala se pritelkyni a bojovnici v dobe ,kdy ji “superwomen” chtela podrezat krk. Vlozka mista ,kde se tak delo se premistila z Ameriky do Ruska ,kde byl v pozadi Kreml a zde,protivnici v uniformach z druhe svetove valky,mrtvoly take, sli, proti tymu,osvoboditelu,kde ,byla tou dobou bojovnice nebylo momentalne k urceni. Zmena a zde me srdce zajasalo,klid,zadne strileni pro zacatek,nadrizeny detektiv je cernoch a pod nim podlehajici bily , hodnostne nizsi podrizeni a naznak,ze srdecny vztak mezi cernym a beloskou ukonci tento film, jako vsechny jine hollywoodsky kice, na coz uz jsem necekal,nebot techto detektivek mame kazdy den na vsech stanicich.
Rano jsem se probudil a trochu mi hucelo v hlave,mel jsem nejaky strasny-nemozny sen, z ktereho si nic nepamatuji, ale ,hruzou "Vanoc" jsem cely spoceny. Kde, jsou ty pohadky socilalismu,jak pomeranc,potkal tunel.
Realita sveta ,jez dela nas zivot, pohadky, jsou svym dilem utekem z realneho zivota.

361568

25.12.2017 0:23

Tak proto si Soros udělal v Čechách účet

F&T 212.?.?.?

Tak proto si Soros udělal v Čechách účet: https://aeronet.cz/news/vime-prvni-george-soros-v-...

Naštěstí je u mnoha lidí paměť vymývání mozků za komunistů a ta stále funguje jako jakási vakcína.
Ale komunisté nikdy nelikvidovali vlastní národ narozdíl od těchto (ne)ziskovek. Já bych přál té slepici, aby ji někdo skutečně multikulturně obohatil - aby se jí stalo to, co ona přeje celému národu.

A co bych vzkáza paní Martine Wolne:
Tvůj text dokazuje, že náš milovaný prorok Mohamed (mír s ním), měl pravdu, když o ženách prohlásil, že jejich mysl je méněcenná.http://www.ragauian.czhttp://www.ragauian.cz/ceska...
Vy tady nechcete "hate free" ale naopak rozpoutat nenávist ke všem ženám! Vy a všechny další ženy nebudete moci ani ven do parku bez policejní ochrany. Tohle tady opravdu chcete?

361571

25.12.2017 0:25

RE: Tak proto si Soros udělal v Čechách účet

F&T 212.?.?.?

Reakce na 361571

URL se mi pohazilo: http://www.ragauian.cz/ceska-muslimka-eman-ghaleb-...

361572

30.12.2017 14:07

RE: Tak proto si Soros udělal v Čechách účet

Kyklop2 217.?.?.?

Reakce na 361572

Proč nelze muslimy integrovat do Evropy?

Protože jako módní doplněk na sobě nosí trhaviny a pak se ve společnosti chovají výbušně......

361693

6.1.2018 13:38

kni-hovna? čí ho...?

SS 86.?.?.?

.

361800

Příspěvků: 35

22.12. 00:53  Katko Nekolova -
22.12. 07:55 gippius  V knihovnách se začíná cenzurovat jejich obsah.
22.12. 08:34 senil1  Tohle je šílené
22.12. 08:51 Qwe  RE: Tohle je šílené
22.12. 11:07 pozorovateľ  RE: Tohle je šílené
22.12. 19:15  RE: Tohle je šílené
23.12. 09:24 roman69  RE: Tohle je šílené
23.12. 13:14 martin bares  RE: Tohle je šílené
25.12. 10:51 ppppp  RE: Tohle je šílené
25.12. 19:08  RE: Tohle je šílené
18.01. 14:04 ppppp  RE: Tohle je šílené
25.12. 14:41 Qwe  RE: Tohle je šílené
24.12. 00:41  RE: Tohle je šílené
24.12. 16:56 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Tohle je šílené
22.12. 23:16  RE: Tohle je šílené
25.12. 14:57 Qwe  RE: Tohle je šílené
22.12. 08:44 f.  Pane Stworo,
23.12. 07:05  RE: Pane Stworo,
22.12. 09:26 pozorovateľ  Rozcestníky tabuizovanej študijnej literatúry
22.12. 09:33 Lovec idiotů  Více vám o tom poví paní Spectre
22.12. 15:54  RE: Více vám o tom poví paní Spectre
22.12. 09:36 WAZARI  Kolaborace
22.12. 10:13 Malý a zvedavý  RE: Kolaborace
22.12. 11:16  Antikvariáty a sběrny starého papíru.
22.12. 11:51 martin bares  pro pana autora
22.12. 12:29 gippius  Termín "neomarxismus" je špatný:
22.12. 14:26 Sam Ting Wong  Nenávist zdarma
22.12. 17:18  RE: Nenávist zdarma
22.12. 22:27  RE: Nenávist zdarma
23.12. 00:16 R  V knihovně Václava Havla
24.12. 12:07  Vanoce s tv porady,plne jedu z Holywwoodu
25.12. 00:23 F&T  Tak proto si Soros udělal v Čechách účet
25.12. 00:25 F&T  RE: Tak proto si Soros udělal v Čechách účet
30.12. 14:07 Kyklop2  RE: Tak proto si Soros udělal v Čechách účet
06.01. 13:38 SS  kni-hovna? čí ho...?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,43 Kč
Australský dolar
16,52 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,48 Kč
1 unce stříbra
576,13 Kč
Bitcoin
1 161 631,66 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 372