Diskuze k článku

Co se skrývá za roztomilou fasádou „svobody a demokracie“?

Příspěvků 16

27.11.2017 2:39

Jen technická poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Co má tzv. komunistický režim, komunismus nebo komunisté společného s humanitárním bombardováním cizích zemí západními státy, že výzva k zastavení této činnosti musí zaznít v anti-komunistickém manifestu?

Zřejmě tolik, jako "globalistická revoluce", ani která žádnou revolucí není, s bolševickou revolucí v Rusku z roku 1917, v článku pana Vlastimila Podrackého. Co nám to tu oba autoři podsouvají, to jsou tak nevzdělaní, že nevidí ten propastný rozdíl?

Pojem "komunismus" má snad ztratit svůj původní význam a získat nálepku univerzálního zla, aby všechna ostatní zla bylo možno pohřbít pod tento pomník? Aby utlačovaní dnešní doby nezačali, proboha, znovu přemýšlet o něčem podobném? Tak to je docela marná snaha, evoluce člověka za tu stovku let evidentně moc nepokročila, takže lidstvo opakuje stále stejné chyby a bude v tom pokračovat, dokud se z nich nepoučí.

361195

27.11.2017 9:11

Slepá víra v demokracii

senil1 hrubisko (zavináč) centrum (tečka) cz 94.?.?.?

Slepá víra v demokracii mě dost udivuje. Většina lidí v naší společnosti si myslí, že demokracie představuje nejlepší formu vlády, nebo alespoň tu nejméně špatnou. Slepá víra v demokracii, ale představuje poměrně nedávný fenomén. Mnoha lidem přijde překvapující, že například zakladatelé Spojených států amerických – lidé jako Benjamin Franklin, Thomas Jefferson nebo John Adams se bez výjimky stavěli proti demokracii. Měli bychom si toto připomínat.

http://www.epshark.cz/clanek/77/slepa-vira-v-demok...

361196

27.11.2017 12:33

RE: Slepá víra v demokracii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 361196

Zkusil bych hledat vysvětlení v

Klimov, "Boží národ".

[velký smích]

361199

27.11.2017 14:41

RE: Slepá víra v demokracii

kolemjdoucí2 213.?.?.?

Reakce na 361196

S tím dodatkem, že "proti demokracii" nelze automaticky překládat jako "pro totalitu" (či pro cokoliv jiného), jak se nám mnozí vládnoucí psychopaté snaží naznačit nebo přímo namluvit a jak to oni sami také chápou svým černobílým viděním.

361202

28.11.2017 17:27

RE: Slepá víra v demokracii

dunn 178.?.?.?

Reakce na 361196

Demokracie a tou se každý ohání, znamená vládu bez odpovědnosti, beztrestnosti, zvrhlosti a zároveň i nadřazenosti.Ten kdo zbohatne neprávem, nemá konkurenta a žalobce, protože neexistuje ten, kdo by byl nad tímto principem!Nikdo za nic nezodpovídá a podle toho jdeme do kopru!Proto je vždy nejlepší osvícený diktátor, monarchie, nebo totální magor!Na lidi musí být bič, jinak zvlčí.Povolená uzda je přesný příklad dneška!Každý si dělá co chce, ale odpovědnost neexistuje.Politici kradou miliardy a není síla, která by je postavila do latě!Demokracie je nejhorší svinstvo!!!

361224

29.11.2017 15:30

RE: Slepá víra v demokracii

kolemjdoucí2 213.?.?.?

Reakce na 361224

Máte to celé nějaké popletené a mícháte několik nesouvisejících věcí dohromady, pane troll.

361240

27.11.2017 10:50

Chazar psychouš 911 a petrodolar se za tím skrývá...

J_Pitralon 178.?.?.?

Svědectví WTC ...
https://www.youtube.com/watch?v=49YT100WK0Y
[zmaten]

361197

27.11.2017 13:52

V pojmoch chýba prívlastok zodpovednosti!

Lubosmat 212.?.?.?

Zodpovedná demokracia.

Zodpovedný liberalizmus.

Zodpovedná solidarita.

Zodpovedné vládnutie.
....

Žijeme v spoločenských systémoch v ktorých sa na základe určitých historicky kodifikovaných pravidiel (zákonov) riadi právo a poriadok.

Spoločenstvá (štáty) existujú v akomsi systéme vzájomných vzťahov, kde sú jednotlivé subjekty vo väčšej alebo menšej miere akceptované, v rámci „pravidiel“ tzv. medzinárodného práva a poriadku.

Bohužiaľ sú to spoločenstvá a systémy, kde sa vyžaduje solidarita a predovšetkým zodpovednosť vždy od tých slabších. Silnejšie elementy zabúdajú na svoju zodpovednosť v okamihu, keď môžu meniť pravidlá.

Pravidlá sa zákonite menia v prospech silnejšieho pričom sa zabúda sa na to, že zodpovednosť má rovnakú prioritu v riadení, ako demokracia, liberalizmus, solidarita a samotné vládnutie.

Dôsledkom súčasného stavu v spoločenských systémoch a v medzinárodných vzťahoch je predovšetkým úroveň „zodpovednosti“ s akou k nadobudnutým príležitostiam pristupujú silnejší.

Ak k princípom, ktoré pomenúvajú tieto pojmy nebudeme mať zodpovedný prístup, budú mať pre väčšinu z nás aj naďalej sprofanovaný a absolútne prázdny obsah.

361200

27.11.2017 17:50

Jsou to jen velmi líbivá slova,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

za nimiž se však skrývají nekonečné lži, intriky, korupce a vydírání politiků, gigantické finanční, účetní a ratingové podvody, vraždy nepohodlných, "humanitární bombardování" miliónů nevinných a následné loupeže celých států za bílého dne, úmyslně vyvolané etnické a náboženské konflikty, války a krize , které slouží pouze k maximalizaci zisků západních zločineckých "elit" a k posílení jejich globální moci nad celým světem. Kapitalismus v současné podobě je jen otrokářství v novém, velmi líbivém hávu, přizpůsobené pro 20. a 21. století. Nic jiného.

361205

27.11.2017 20:30

RE: Jsou to jen velmi líbivá slova,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 361205

tototo!

361206

29.11.2017 2:42

Je to zvlastni, jakou slozitou cestou

favela 203.?.?.?

Reakce na 361205

a bez odpocinku se dostal Stalin k moci. Cesta plna hruznych zlocnu...
Ale byl predurcen zachranit lidstvo a svet , porazkou nacistu...
A to dela vsechny debaty bezpredmetne..Vi se vse o nem a presto se vi malo.
A clovek tak narazi na vuli vyssi moci , na viru v boha ,osud, danou determinaci nasich zivotu ve svete atd.
A je samozrejme ,ze ani car ani demokracie by fasisty Neporazili..tedy ,ze asi jen diktator je schopen porazit diktatora...Soude dle" demokratickych valek".
A ze 17 let Putina hraje zase velkou roli v zastaveni svetoveho konfliktu a nadeje ,ze by Rusko konvencni valku vyhralo , proti pseudodemokracii Zapadu.
Kdyz se zapad pripravuje na valku a znicit Rusko uz od 1920 a vynalozil na to obrovske usili a Quadriliony penez a zlata..
Ale relativne ve srovnani chudej Putin to vyrovnal za 17 let...
A ta posedlost se stava osudnym destruktivni velicinou ,okolo ktere se jejich cinnost neustale toci..
Ale uz si nedovedeme predstavit soucasnost bez Putina..
A ze afroarabove zautoci z Berlina a z Bruselu mne prekvapilo..
Podoba se dnesek , kdyz se v hospode nekdo zacne nahlas utrhovat a vyrusovat.
Nikdo nic nerika, ale v jedne vterine se neco stane a mensinovy dotycny lezi v pangejte , pohmozden a zabava pokracuje a nikdo si niceho nevsim..
.Protoze nic netrva vecne.. A chovani rozpadajicicho zapadu pak prihrava RUsku nove spojence..
Dokonce zaostaly prumysl se vyviji...V Rusku.
Zajimave jsou aktivity naseho presidenta Zemana. Jevi se take jako skutecny
SankceBorec. Nejdulezitejsi je vsem jeho Show , kdy ukazuje ze Cesi jsou schopni bojovat za svoji nezavislost ve svem vyvoji. Nezavislosti , Na tech co nas do zavislosti uvrhli.. Pres. EU Barosso napr. dostal za odmenu kreslo reditele v Gold-Dam Sachs ! Za sve sluzby .
President Zeman nas pak bez reci kona. Akademik a inteligent by popsal tuny papiru , knihy a clanky teoreticke, Ale president uskutecnuje ideu , ze my mame byt VYZNAMNYM MOSTEM MEZI VYCHODEM A ZAPADEM.
A nas vyznam by soucasne s tim stoupal...I nase narodni hodnota.
To ovsem privadi komunistick-disidentske kruhy k nepricetnosti.. Stavi se ale do "snazive hloupe opozice" se stupidni propagandoumedii a peclive vybranych Vytecniku , kteri opravdu take slouzi Zemanovi a nam..vsem..
Abychom presne vedeli ,co nechceme a chtit nebudeme...
To se nam pan President hezky "vybravil". A rovnou na vec.

361231

27.11.2017 21:29

O PARLAMENNÍ DEMOKRACII

Croix 94.?.?.?

"Parlamenty jsou páteří tradiční demokracie v její dnešní, ve světě převládající, podobě. Parlament je falešným zastoupením lidu a parlamentní systém je scestným řešením problému demokracie. Parlament je původne zakládán, aby zastupoval lid, ale to samo o sobe je nedemokratické, protože demokracie znamená moc lidu a nikoli moc jeho zástupců. Pouhá existence parlamentu znamená nepřítomnost lidu, ale skutečná demokracie existuje jedině prostrednictvím účasti lidu a nikoli prostřednictvím činnosti jeho zástupců. Parlamenty se staly právní přehradou mezi národy a výkonem moci, vylučují masy z politického života a monopolizují si svrchovanost na jejich místě. Národům je ponecháno jen falešné vnejší zdání demokracie, která se projevuje stáním v dlouhých frontách při vhazování hlasovacího lístku do volební urny. Aby byl odhalen charakter parlamentu, musíme se podívat, jak takový parlament vzniká.

Parlament je bud´ volen z volebních obvodů, ze strany nebo koalice stran nebo metodou jmenování. Ale všechny tyto postupy jsou nedemokratické, protože rozdělování obyvatelstva do volebních obvodu znamená, že jeden poslanec zastupuje tisíce, statisíce nebo milióny lidí podle počtu obyvatelstva. Znamená to také, že tento zástupce neudržuje žádné lidové organizační spojení s voliči,
protože je stejně jako ostatní poslanci považován za představitele veškerého lidu. Právě to vyžaduje nynější tradicní převládající demokracie. Masy jsou proto naprosto izolovány od svého zástupce a ten je naopak naprosto izolován od nich. Ihned po získání jejich hlasů monopolizuje si sám jejich svrchovanost a jedná místo nich. Převládající současné tradiční demokracie ve světe obdaří poslance parlamentu posvátností a imunitou, jež je upírána jiným jednotlivým příslušníkum lidu. Znamená to, že se parlamenty staly prostředkem, jak pro sebe uloupit a uchvátit moc lidu.

Filozofové, myslitelé a spisovatelé obhajovali teorii zastupitelské vlády v době, kdy národy, aniž by si to uvědomovaly, byly hnány jako ovce králi, sultány a dobyvateli. Nejvyšší tužbou lidu v těchto dobách bylo mít někoho, kdo by ho zastupoval pred takovými vládci, kteří to odmítali. Národy proto prošly dlouhým a rozhořčeným bojem, aby dosáhly toho, po čem toužily. Po úspešném nastolení éry republik a zapčcetí éry mas je tedy nesmyslné, aby demokracie znamenala jen zvolení několika málo zástupců, kteří by jednali jménem širokých mas. To je zastaralá teorie a překonaná zkušenost. Veškerá moc musí být mocí lidu."

Výše uvedený text tvoří tři úryvky ze Zelené knihy Muamara Al-Kaddáffího z části pojednávající o parlamentní demokracii žápadního typu. Vydalo nakladatelství Dialog v roce 1990 jako svou 12. publikaci, odpovědný redaktor: Petr Novotný

361208

27.11.2017 22:50

Čím je dána míra demokracie

kikan 95.?.?.?

.....aby byla demokracie pro danou společnost kladným přínosem pro její úspěšný rozvoj je podmínkou,aby byla stanovena její optimální výše a struktůra.Ta je dána civilizační vyspělostí státu - společnosti.Platí i zde zásada akorát - méně i více špatně....

361210

27.11.2017 23:19

Asymetricka otazka

Timechild 178.?.?.?

Ako tie betonove bloky zabrania vykolajeniu vlakov, ci inej zhovadilosti osmahnutych udenacov v mene jedineho spravneho ichboha?

361211

27.11.2017 23:34

Opera se zotavila z havárie, to bude drahý

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Fakt stačí jít k podstatě dění a nikoli se zabývat balasty nakukaných.
https://www.youtube.com/watch?v=YGOM3SLHijQ

361212

28.11.2017 10:15

ja v tom pozdeji...

Martinik 31.?.?.?

....vidim tohle:

http://festtech.com/wp-content/uploads/2015/12/trs...

Vložený obrázek

361215

Příspěvků: 16

27.11. 02:39  Jen technická poznámka
27.11. 09:11 senil1  Slepá víra v demokracii
27.11. 12:33  RE: Slepá víra v demokracii
27.11. 14:41 kolemjdoucí2  RE: Slepá víra v demokracii
28.11. 17:27 dunn  RE: Slepá víra v demokracii
29.11. 15:30 kolemjdoucí2  RE: Slepá víra v demokracii
27.11. 10:50 J_Pitralon  Chazar psychouš 911 a petrodolar se za tím skrývá...
27.11. 13:52 Lubosmat  V pojmoch chýba prívlastok zodpovednosti!
27.11. 17:50  Jsou to jen velmi líbivá slova,
27.11. 20:30  RE: Jsou to jen velmi líbivá slova,
29.11. 02:42 favela  Je to zvlastni, jakou slozitou cestou
27.11. 21:29 Croix  O PARLAMENNÍ DEMOKRACII
27.11. 22:50 kikan  Čím je dána míra demokracie
27.11. 23:19 Timechild  Asymetricka otazka
27.11. 23:34  Opera se zotavila z havárie, to bude drahý
28.11. 10:15 Martinik  ja v tom pozdeji...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 52 čtenářů částkou 12 058 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 0

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 0

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 8

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,62 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,28 Kč
Švýcarský frank
23,29 Kč
100 japonských jenů
19,25 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 432,00 Kč
1 unce stříbra
567,97 Kč
Bitcoin
1 039 551,46 Kč

Poslední aktualizace: 14.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 069