Diskuze k článku

Proč společnost znovu a znovu volí svojí zkázu?

Příspěvků 25

26.10.2017 2:59

Jak jde určit ty levely?

F&T 212.?.?.?

Předpokládám, že to není vaše autorská práce a čerpáte z nějakého materiálu.

Co to je level 1?? 2?? Jak se od sebe liší?
A jak se dostanu k levelu 100?

360700

26.10.2017 9:19

Proč Babiš vyhrál?

senil1 hrubisko (zavináč) centrum (tečka) cz 94.?.?.?

Babiš vyhrál, protože měl dobropu kampań a tradičné strany jsou zdiskreditované takže jejich obviňování babiše z korupce moc nefunguje. navíc ekonomice se daří - ne dík, ale navzdory Babišovi. Lidé sa mají dobře a myslí sí, že díky Andymu.

http://www.epshark.cz/clanek/177/proc-vyhral-babis

360706

26.10.2017 9:21

Naše korporátně - fašistické NWO si holt rozvracet nenecháme.

J_Pitralon 178.?.?.?

Ať žije demokracie. Lidi za "totáče" přece strašně trpěli a žili ve lži.

Záhady 11.září : Demolice (cz tit.)
https://www.youtube.com/watch?v=QmzIVggrSAw

360707

31.10.2017 2:02

RE: Naše korporátně - fašistické NWO si holt rozvracet nenecháme.

favela 203.?.?.?

Reakce na 360707

demokracie ma svou kolebku v Britanii a Arsenal demokracie v USA. A k tomu se spousty a prehrsle zakonu, aby se demokracie uplatnovala dle nich.
Tak napriklad. Nakopnu policajta okovanou botou. Tezke ublizeni na tele. Ale, Policajt si rekne . Zlocin, ale ohlasim to az tak za 15-20 let.
Lupic vykrade banku. Zlocin. Banka podobne se rozhodne , ze zlocin ohlasi o mnoho let pozdeji. Vice poilcajtu je nakopnuto a vice bank vyloupeno...
Weinbergr straslivy nasilnik .Kdyz surove Znasilnil prvni obet , ta se rozhodla , ze hrozny zlocin ohlasi az za hodne let pozdeji. Taktez druha obet, treti a za hodne dlouho, potom jedna obet znasilneni ohlasila . Trestny cin.
Nikdo vsek nerekl : Moment. Kdyz ta prvni, az treba dvacata obet nic neohlasily , jsou SPOLUPACHATELKY konspiratorky v NAPOMAHANI ZLOCINU.
Mlcenim zajistily pachateli moznosti spachani mnoha dalsich zlocinu !!!
Zlocinec bez ohlaseni zlocinu pak nemohl byt patricne stihan a zadrzen !!
Slavny deeemokrat Lincoln vyhlasil behem obcanske valky Emancipacni Akt. A tim se zaradil mezi Osvobozovace lidskych prav...
Ale akt platil jen pro Jih,. .Jako Povzbuzeni aby se osvobozene bandy vrhly na zeny a deti , mrzaky z valky a vylupovaly usedlosti a drancovaly, coz se hodilo naramne vsem politikum a bohacum na Severu.
Jizani si vytvorili domobranu a ochranovali tak sve zivoty a zivoty zen a deti zkratke " nelidska prava" ...
Protoze dnes jsou kvalifikovani jako BILI FASISTI A SUPREMACISTI ,
ponevadz se branili...
Nejvetsi dar islamistum je dnes nedavne povoleni pro policii nosit burky ve Svedsku.
Terorista v uniforme s burkou muze vystrilet treba cele Svedsko a nikdo ani tisice kamer a svedku nezjisti totoznost pachatele...

360807

26.10.2017 10:54

perfektné

libertarian 31.?.?.?

Ani niet čo dodať. Autor zašiel vo vysvetľovaní problematiky až k úplnej podstate.
"Je to tak, pretože ĽUDIA SÚ TAKÍ" - a popísal, akí ľudia sú.
A extremne problémy začínajú vtedy, keď podstata ľudí je v rozpore so spoločenskou formou, ktorá im je istými okolnosťami vnútená.
A perfektne popísal tú trápnu demokraciu - a jej zneužívanie ľudskej nedokonalosti.

Len to určovanie LEVELOV by chcelo presnejšie definovať.

360712

27.10.2017 23:11

RE: perfektné

kolemjdoucí2 213.?.?.?

Reakce na 360712

Chybí zde ta nejpodstatnější otázka: PROČ jsou lidi takoví?

Odpověď na ni ovšem už také známe, protože že ta otázka chybí zde neznamená, že jiní se jinde neptali: Současné krize společnosti jsou krize morální. Právě v tom, že lidé se vzdalují hodnotám, kterým se z pověření Stvořitele mají přibližovat, přináší ony různé důsledky a efekty, které dnes pozorujeme všude kolem sebe a mezi sebou navzájem. Takže z principu kauzality se vynořuje další otázka: Proč, když vidíme důsledky a efekty, v tomto stavu i nadále setrváváme? Máme se přeci poučit a opravit své chování směrem k lepšímu... Chtělo by se napsat, že na tuto otázku si už musí odpovědět každý sám, a do jisté míry je to i pravda - nicméně zde má (ta lidská a "liská" problematika) další skryté konotace, díky kterým najít odpověď na tuto otázku není (protože ze zájmu některých skupin ani nemá být) jednoduché odpovědět

Oklikou: Existuje peklo? Existuje Bůh? Když člověk (např umělec) něco tvoří, musí zaprvé věřit, že něco vytvořit dokáže. Pak ho musí napadnout co a jak bude tvořit, musí nad tím přemýšlet - mít myšlenku, která následně povede jeho ruce a činy a bude zpětně umocňovat jeho víru v tvoření. Nneí toto náhodou obecný princip společný pro všechny? Není to tak, že když někdo věří v Boha, že ho tím vlastně také pomáhá tvořit? A dokonce, když někdo věří v Boha, že ho tím pomáhá tvořit pro ostatní? To samé s peklem a sa vším ostatním také: Jsou-li lidé, co v něco věří, a jsou-li (klidně jiní) lidé, kteří tento princip znají, tak zákonitě musí konstatovat, že Bůh existuje - protože ví, že jiní lidé v něj věří (a tím ho také spolutvoří). Když takto (nejen) existuje Bůh, musí tak existovat i temná říše za Rubiconem, z níž není návratu. Když tedy víme že Bůh i dábel existují - co nám ještě brání vydat se zpět na cestu návratu k hodnotám, zajišťujícím všem trvalou životní prosperitu celku?

Takto jednoduché to je. Vzdělávejme se a změňme sebe - změníme tím naprosto vše. Boj, který se vede, je bojem o srdce a o duše - je jen, pouze a jedině na vás samotných, na každém jednom z vás, komu nakonec uvěříte a komu každý jeden všichni v součtu dáte své srdce a svou duši.

360773

26.10.2017 15:06

Apropo problémy zastupiteľskej demokracie...

pozorovateľ 217.?.?.?

Dávam ako podklady na zamyslenie, možno niekomu budú k úžitku...

Alternatívne typy demokracie: Priama demokracia, nepriama/zastupiteľská demokracia, liberálna demokracia, neliberálna demokracia, dekracia rád, participatívna demokracia, demokracia konsenzu, inkluzívna demokracia, demarchia, bázická demokracia a iné...
https://diskuter.wordpress.com/2017/06/08/alternat...

Ako reformovať súčasný demokratický systém? Mix zastupiteľskej a referendovej demokracie.
https://diskuter.wordpress.com/2015/11/30/ako-refo...

---
Osobne si myslím, že skôr či neskôr bude nevyhnuté prejsť na iný systém, než je partokracia založená na koaličnej väčšine.

Posledné série volieb v európe ukazujú, že sa politické spektrum rozpadlo na tri hlavné prúdy (pravica, ľavica a "extrémisti"[mrknutí jedním okem], z ktorých ani jedna strana nie je schopná vytvoriť väčšinovú koalíciu. Pokiaľ sa politici nebudú schopní dohodnúť na nejakej zmysluplnej koalícii, tak skôr či neskôr bude musieť prísť riešenie v podobe hlasovania o jednotlivých témach pomocou referend alebo pomocou dočasných jednorazových hlasovacích koalícií v parlamente.

Paradoxne tieto jednorazové hlasovacie koalície by mali k demokracii viac, než súčasné zložitými kompromismi trápené koaličné vlády na celé volebné obdobie, pretože by napríklad umožnili schvaľovanie určitých tém od opozičných strán a zároveň by sa zjednodušilo vyjednávanie kompromisov medzi stranami, ktoré majú čiastočne zhodný program a čiastočne nezmieriteľný...

360716

26.10.2017 16:02

Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentlemany

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

>Prvními zastupiteli tedy byli vždy ti nejnadanější či nejzkušenější, zkrátka lidé, kteří společnosti dali nejvíce…Dnešní civilizace, která vyrostla a těží z uvedeného udržitelného řádu, již ztratila nadobro vše, co tento řád znamenal.

Které první zastupitele máte na mysli? V Xxdovské válce popisuje Feuchtwanger svatošmejdskou činnost už za Nera, Vespasiána a Tita. Její další zhoubné úseky popsal v Xxdovce z Toleda nebo Xxdu Süssovi.
Svatošmejdským zločineckým vyznáním jsou nyní postiženi xxdo-Sudeťáci lidovci, mnozí straníci ODS (přisluhovači zločinecké NATO), xxdo-zednářští kalouskovci i agent Bureš.
Světoobčané konají, lstivě a bezohledně jak jen mohou, pro růst moci a zdrojů.

> Zastupitelská demokracie je protimluv. Podvod. Lidé od nepaměti vědí, že svěřená moc jednotlivci korumpuje a obrací se proti nim. Přesto znovu a znovu tuto moc svěřují jednotlivcům…Zvrácenost, rozklad a úpadek této společnosti je možné dokázat právě na tom, že činnosti, které tvoří společensky bezvýznamné či dokonce zhoubné hodnoty…

Zrůdnosti je potřeba nejdříve pojmenovat, popsat. Pokud tady zločinecká sekta, s vyznáním vyvolenosti a pohrdání (a ještě něčím horším), vládne minimálně od dob Cyrila a Metuda, je to důležité do rozborů situace zahrnout.
Připomínám ve stručnosti čím našim předkům deprivanti vymývali mozky;

„Vezmi si, Pane (neviditelný bůh, xxdovský podvod)…veškerou moji svobodu, mou paměť, můj rozum a celou mou vůli.“

Islám, který sem nyní banksteři a jejich poskoci vnucují, je ještě zrůdnější, protože otroci ho vyznávající jsou schopni až obětovat svůj život jen na základě zrůdné manipulace, podvodu, oblbování.

Islámu vládne talmudistická sekta.

Řešení - pro začátek umožnit lidem pochopit, že korporátní fašista není stoupenec zdravé soutěživé konkurence ani slušné odměny za práci. Pánbíčkář je debilizátor. Vítač připašovaných otroků je zrůda škodící domorodcům.
Lidé, gojimové, zkoumejte, co skutečně koná váš vyvolený, charizmatický. Používejte svůj rozum, i když emoce jsou síla. Dávejte si pozor na davovou debilitu, lest a klam.
Polehoučku uvolňujte zakořeněnou zábranu „závadného“ myšlení.

360717

26.10.2017 16:45

RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman

Vldimir IIjic 82.?.?.?

Reakce na 360717

i vy filuto jeden! jaxi nam zamlcujete znamou pravdu, ze dostihy vyhrava zasadne ten, kdo vlastni vsechny staje i kobylky. a ty vsechny a bez vyjimky maji jednoho majitele. ponekud jste velkoryse vynechal staj nejzasadnejsi, nejzaslouzilejsi i nejzvracenejsi a hlavne nejxxdovatejsi, coby UMYSLNE volnou ulicku do ohradky pro gojim - filipovi xxdobolsevíky!
DDD
procpak asi?
DDD[chechtot][oči v sloup]

360718

26.10.2017 19:45

RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?

Reakce na 360717

Poslyšte vy pátá kniho, vaše neuvěřitelně protižidovské komentáře mě začínají silně iritovat. Začnu to cenzurovat a mazat.

360726

26.10.2017 20:55

RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman

Jarda z Brna 185.?.?.?

Reakce na 360726

Ten člověk totiž nenávidí Boha a nemá páru, že Ježíš ty tkzv.Židy nazval Satanovou synagogou z toho důvodu, že jsou lháři a o Boha jim ve skutečnosti nejde, jen o moc.
Proto mele kočky a psy dohromady ale uniká mu trpělivost Nejvyššího, neb každý dobrý člověk bude těžit ze své snahy milovat své bližní. Ale odpadlíci a překručovači budou hozeni do tmy venku. To že chazaři prošpikovali celý svět svým odpadlictvím neznamená, že praví Židé, rozehnáni po celém světě nemají naději na Boží sliby.

Ježíš zavedl místo Judaismu křestanství ale jak vidíme, i to se zvrhlo k Satanskému učení a kazisvětství. Obě tyto Satanovy korporace spějí ke zničení spolu se svými podporovateli. Pátá Mojžíšová zná jen útržky které zneužívá na hřmot a zděšení ale skutečnost mu uniká.
To že se žádná politika nedá naroubovat na Ježíšův příkaz:,,Miluj svého bližního jako sebe samého,, znamená jediné. Čekat na Ježíšův příchod. Poté teprve zavládne ten skutečný majitel lidstva, který za nás zaplatil nefalšovanou obětí.

Žádný Talmudista, chazar a podobně nemůže nějakým rituálem z dob 12ti Izraelských kmenů obštastnit Boha a přiblížit se mu. Ani mluvka, který těmito bestiemi hartusí v každém příspěvku. Kdybych mněl nadávat na všechny ze Satanovy synagogy, tak bych musel vzít jednoho politika vedle druhého - protože nosy mají všichni již od založení 1 republiky. Rozumný člověk to rozpozná. Proč tedy stále strašit pejzatýmy? Viděl bych prospěšnějším seznamovat lidi s tou lepší stránkou, s Božím zaslíbením v brzkém novém systému.

360729

27.10.2017 9:18

RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 360726

Pokud bych se domníval, že byla důvodem křížových válek, třicetileté války, obou světových válek, „humanitárního“ bombardování Jugoslávie, současného ničení Sýrie nebo právě uskutečňovaného hromadného dovozu Afričanů do Evropy ideologie křovácká či eskymácká…

Samozřejmě je možné stav popisovat i jinak, jen nevěřím, že závoj mlhoviny odhaluje kořeny.

Golo Mann, Dějiny Německa 1919-1945; „…vzájemné štvaní lidí a institucí proti sobě-to je starý trik tyranů…Přes všechnu korupci, všechny směrnice shora a stranické vměšování…německý průmysl (spíš „německý“) se za Hitlera vyvíjel dále směrem, který nastoupil již za Hohenzollernů a výmarské době. Probíhala v něm racionalizace, koncentrace, organizovaly se v něm trusty, celý byl značně závislý na státních zakázkách. Někteří z toho vyvozovali, že nacistický stát, jakkoli se tvářil divoce a nezávisle, stál v podstatě ve službách zájmů průmyslu (velkoprůmysl ovládaný bankstery). Není to chybný závěr?...Někteří historikové soudí, že vadná struktura hospodářství donutila Německo k válce jak v roce 1914, tak v roce 1939…To se nedá dokázat. Nelze nalézt cesty, které měly přenášet rozhodnutí z průmyslu do Hitlerovy hlavy. (Když se nechce!!! A co IG Farben, Warburg, Rockfeller a další banksteři??? Kde se v Německu vzaly tisíce tun hliníku, hořčíku, oceli??? Bratrská pomoc???)

John Steinbeck, Hrozny hněvu; „Zařiďte, aby bylo dost válek a cena bavlny (nejen bavlny) stoupne až do nebe…Banka – nestvůra – musí mít zisk bez jakékoli přestávky. Nemůže čekat, ani chvilku nemůže čekat. Jinak by umřela. Ne, ne, úroky se musí platit! Jakmile nestvůra přestane růst, zemře. Je už taková, že nikdy nemůže zůstat stejně velká – musí pořád růst…
Ale co bude s náma? Co budem jíst?
Budete se musit vystěhovat. Vaše dvorky rozorá pluh…My za to nemůžeme – to dělá banka. Banka není jako člověk. Anebo statkář s padesáti tisíci jiter – to vlastně také není člověk. To jsou nestvůry...Banka je něco jiného než lidé. Stává se, že se kdekterému člověku v bance hnusí to, co dělá banka, ale banka to přece dělá. Povídám vám přece – banka je něco víc než lidé. Je to nestvůra. Lidé ji udělali, ale...Nestvůra nejsou lidi, ale dovede donutit lidi, aby dělali, co ona chce…
Proč nejdete na západ do Kalifornie? (Podobně nyní verbují do Evropy Afričany, a obyvatele Středního východu.)Tam je přece práce habaděj a nikdy jí neubývá. Tam se člověk shýbne a hned sebere ze země pomeranč. Tam je vždycky nějaká sklizeň, na které je možno pracovat. Proč nejdete tam?...
Co tu chtěli? (ptaly se ženy a děti)
A mužové na mžik vzhlédli a v očích jim doutnala bolest. Musíme se vystěhovat. Sem přijede traktor a dozorce. Jako ve fabrice.
Kam půjdem? ptaly se ženy“

360744

27.10.2017 9:22

RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 360744

„Svatá“ ieologie, ismus

Verš z „božího“ díla, Páté knihy Mojžíšovy;
„Hospodin, tvůj Bůh, ti je však předá ochromené velikým zděšením, dokud nebudou vyhlazeni.“ Dt 7,23)

A pak;

Pátá Mojžíšova 7,24:

„Vydá ti do rukou jejich krále a zničíš jejich jméno pod nebem; nikdo se proti tobě nepostaví, dokud je nevyhladíš.“

Děkuji Vám, pane Vladimíre, že jste mně umožňoval sdělovat mou víru.

360746

27.10.2017 21:00

RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman

Jarda z Brna 185.?.?.?

Reakce na 360746

Tyhle sliby byly dány Izraeli ale jen pod podmínkou poslušnosti, vzpomenme na neposlušnost zaslíbeného lidu, který musel vandrovat 40 let po poušti, za to že neposlouchali- zlaté tele, nenažranost s křepelkami a podobné vylomeniny.
Tyto sliby že národy budou klaté a podobně- to se týkalo okolních národů, které obtěžovaly satanskými praktikami vyvolený Izrael, národ. Proto jim je Jah vydal. Ale to už neplatí dnes, protože dobře víme že Izrael zamordoval Ježíše a ztratil Boží přízen jako celek. Dnes již nemá Izrael žádné požehnání, dnešní židé co to tvrdí nejsou židé. Takže ty vaše výkřiky Pátá M. jsou platné tak pro dobu kdy se v písku rodil národ, který měl přispět k narození Ježíše.
Ale víme že ho nepřijali, nepoznali ho, kámen, který se stal vrcholem rohu už nemůže pro odpadlíky nic udělat. Tak nekřičte a nemávejte starou smlouvou, už platí nová smlouva.
,,A já s vámi činím novou smlouvu, ne takovou, jakou s vámi učinil mojžíš,,....

360770

28.10.2017 11:03

RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky-charizmatické gentlemany

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 360770

„Nedomnívejte se, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Protokoly; nepřišel jsem zrušit, nýbrž naplnit. Amen, pravím vám: Dokud nepomine nebe a země, nepomine jediné písmenko ani jediná čárka ze Zákona, dokud se všechno nestane. Kdo by tedy zrušil jediné z těchto nejmenších přikázání a tak učil lidi, bude v království nebeském vyhlášen za nejmenšího…“ (Bible, Nový zákon, Matouš 5,17…)

„Nemějte tedy starost a neříkejte: co si budeme jíst? Co budeme pít? Co si budeme oblékat? Po tom všem se shánějí pohané. Váš nebeský Otec přece ví…Hledejte především jeho království…Nedělejte si starost o zítřek…“ (Bible, Nový zákon, Matouš 6,31…)

„Vstal, pohrozil větrům i moři; a nastalo veliké ticho. Lidé užasli…“(Bible, Nový zákon, Matouš 8,26…)

„Všichni, kdo nesou jho otroctví, ať mají své pány v náležité úctě, aby Boží jméno ani naše učení neupadly do špatné pověsti…Jestliže někdo učí něco jiného a nedrží se zdravých slov našeho Pána Ježíše Krista a učení pravé zbožnosti, je nadutý, ničemu nerozumí…“ (Bible, pastorální epištoly, První list Timoteovi, Tm 6,1…)

„Pavel, Boží služebník a apoštol Ježíše Krista, poslaný k tomu, aby Boží vyvolené přivedl k víře a k poznání pravdy našeho náboženství,

aby měli naději na věčný život,

jejž slíbil pravdomluvný Bůh před věky…“ (Bible, pastorální epištoly, List Titovi, Tt 1,1…)
(Nikdo vám tolik nedá, kolik vám toho podvodník naslibuje.)

„Otroci ať ve všem poslouchají své pány.“ (Bible, pastorální epištoly, List Titovi, Tt 2,9…)

360779

28.10.2017 11:11

RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky-charizmatické gentlemany

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 360779

K vašemu předchozímu tvrzení, příspěvek 360729;

>Ten člověk totiž nenávidí Boha

Jak mohu nenávidět něco, v co nevěřím? Přesněji, považuji boha Hospodina (Alláha) za farizejský podvod pro zotročování lidí.

>kazisvětství. Obě tyto Satanovy korporace spějí ke zničení spolu se svými podporovateli.

Zatím jsou kazisvěti svatošmejdského vyznání na všech světadílech a ovládají banky, burzy, zbrojařské podniky a s nimi úzce spojené války. Dále mnohé průmyslové podniky. Velkoobchod s obilím a dalšími potravinami. Také obchodní řetězce. Vodovodní řady. Mnohé sdělovací prostředky, mafiánské bezpečnostní služby, „neziskové“ organizace. NATO, EU, mnohé vlády států. Kazisvěti pašují otroky z Afriky nebo Blízkého a Středního východu, z území, které předtím zničili nebo je k něčemu potřebují. „Humanitárně“ přesídlují otroky jako náhradu původního evropského obyvatelstva, které si dovoluje myslet a je mírně vzpurné. Banksteři a jejich souvěrci podle svých chorých mocenských představ usilují o chov světle hnědého (Kalergi) tupě poslušného, islámem zdebilizovaného, otroka.

Proč jim to všechno prochází?

Protože Bůh a Ježíš, o kterých tak dojemně básníte, je jejich mocenský nástroj (ale stejně tak „demokracie” nebo výše zmíněný komunismus-bolševismus). Mnozí lidé jsou tím tak zblblí, že jejich mysl vypíná jen při zmínce o této mocenské zrůdnosti. Zábranu „závadného“ myšlení popsal Orwell a může se s ní každý odvážnější setkat, pokud v rozhovoru s někým začne rozpitvávat mocenský podvod, „zaručené“ pravdy. Někteří lidé otupí, přestávají vnímat. Tak hluboce mají zakořeněný strach z „božích“ mocenských zrůdností.

„Strana … jak by se mohl mýlit nesmrtelný kolektivní mozek?

SVOBODA JE OTROCTVÍ
DVĚ A DVĚ JE PĚT
BŮH JE MOC

Jak získáme znalost čehokoli než prostřednictvím vlastního vědomí?

Vědomí by si mělo vytvořit jakousi zábranu, kdykoli se vyskytne nebezpečná myšlenka. Ten proces by měl být automatický, instinktivní. V newpeaku se to nazývá crimestop.“ (Orwell, 1984)

Lidé, používejte svůj rozum, zdravý selský rozum.

360780

26.10.2017 19:04

Bieda alternatívy

dolly00 31.?.?.?

Po čase som kukol na Zvedavca a gúľam očami aké články tu považujete za "komentár lepší než článok". Pán Stwora aspoň čítavo rozpráva svoje dojmy, ale v tomto "lepšom" článku sa mieša populárna rodinná psychológia s hejtermi čo myslia, že všetko vedia a preto treba zničiť čo je a.. ono sa to nejak vybuduje-a lepšie.

Pripomenul by som, že fašizmus nie je len o nejakej mlhavej preferencii korporácii (čo je skôr prehnaný kapitalizmus), ale skôr o šírení a priam pestovaní depresie, že systém je zlý, skazený, niekde bájne v minulosti sú naše dokonalé vzory a bez zničenia súčasného, nemôžeme nadobudnúť znovuzrodenie, slobodu a spokojnosť.

Bližšie k téme článkov, problémy súčasnosti sú oveľa viac spojené s globalizáciou informačných technológií - presýtenosťou obrazmi, znakmi, vzorcami a vplyvmi, ktoré sú postavené takmer na rovnakú úroveň (tzv. demokratizácia - napríklad zvedavec = demokratizácia "spravodajstva"[mrknutí jedním okem].
Prakticky všetky spoločenské systémy sú navrhnuté dobre a stačia len updaty zvlášť s príchodom robotizácie, ale, povedzme kvôli rozptýleniu pozorností, nie sú pravidlá dodržiavané. To vedie obyčajných ľudí často k zúfalstvu a v extréme pridávania sa k alternatívnym mocenským skupinkám. Tie potom často fungujú ako kulty nasávajuce moc, kým sa nezrútia.

Široký záber "tohoto všetkého" uzavriem na prípade opätovnej voľby Merkelovej (čiastočne platí aj napr. na Babiša).
Merkelovú volili ľudia kvôli trom veciam:
1) Ľahšie sa obhajuje funkcia
2) Bez toho aby sme súdili jej rozhodnutia, Merkelová je silný, rozhodný vodca rešpektovaný po celom svete. Navyše je ženou, čo je pri jej šikovnosti bod navyše. Vyzývateľ bol zjavný slaboch.
3) Európania a nemci o to viac sú skôr rozvážni a pri jednej kríze nerušia celý vzťah. Radšej dúfajú, že sa ešte nie je neskoro a systém sa spamätá. Rovnako sa boja čo by robili extrémisti, aj keď by boli jediní, ktorí by jasne a hneď zabránili tomu hlavnému, prečo sa väčšina bordelu v Európe spustila (kto vie, či by len nehovorili). Ministri Brexitu, Trumpa, či maličkého Okamuru už nie sú ani na smiech-to je hanba.

360725

6.11.2017 6:18

RE: Bieda alternatívy

favela 203.?.?.?

Reakce na 360725

zase dalsi upadly moudra ,vytazeny odnekud z kanalu, bez faktu a fantasie, magorie dobry tak pro Groupies.. ....merkelova je siilnyyy rozhodny vodca...Typicka tohle je obet uplne ubohe propagandy , a jeste to rozpatlava vsude kolem , kdyz nebudu linej ,zejtra vo tom neco napisu...

360919

6.11.2017 11:51

RE: Bieda alternatívy

R.E. 107.?.?.?

Reakce na 360725

"...Európania a nemci" vůbec nejsou skor rozvážní , ale tupá hovada, která se nechtějí a nevyznají v situaci a nejsou ani schopná uvědomit si svoje zájmy a stanovit si priority..., je to tragedie jedinců, která plynule přechází do tragedie evropských národů a Evropy jako celku a její civilizace a k ní velkou měrou přispívá osobně právě ta vypelíchaná kunda Merklová, kvůli které se někteří odkundesi můžou, nevím proč, posrat...[naštvaný]

360921

26.10.2017 20:06

Babiš a SPD vyhráli na celé čáře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Příčin je hodně:
1. Babiš má peníze a tím i schopné lidi na dobrou volební a PR kampaň
2. Češi jsou zvyklí podlézat pracháčům a tím Babiš bezpochyby je
3.Lidé už nevěří tzv. zavedeným stranám, protože je mnohokrát zklamaly a etablovaly se nevěrohodně ( mnohokrát), lhaly a jejich protagonisté měli hodně másla na hlavě
4.Lidé mají strach z uprchlíků ze Západem a především USA vybombardovaných a vykradených zemí, a proto se do parlamentu dostala i Okamurova SPD
5.Vůdce nejsilnější strany sice mluví česko-slovensky, ale na rozdíl od jiných politiků docela srozumitelnou a pochopitelnou řečí, které i otroci rozumí
6.Ekonomice se vcelku daří a Babiš se s tím dobře svezl.
7.Má své protivníky a oponenty dobře přečtené a umí využít jejich slabá místa. Také na ně leccos ví, co rozhodně nechtějí, aby věděli voliči ani státní zástupci
8.Láska prochází žaludkem a Babišovy koblihy si zase koupily i hlasy jeho otroků
9.Lidé cítí, že budoucnost je hodně nejistá, a proto se uchylují k tomu, kdo se dobře vyzná v tlačenici
10.Má krásný dům v Průhonicích, mladou ženu a další věci, které se líbí otrokům
Tento výčet si nečiní nárok na úplnost, je to jen osobní dojem.

360727

27.10.2017 10:04

Pojďte pane, budeme blábolit chvíli spolu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

>Pokud budete mít nějaký problém, řešíte ho nejprve s osobami blízkými a až teprve když vyčerpáte okruh osob blízkých, zabrouzdáte do nejistých vod zbytku společnosti.
To dospělí lidé nedělají.
Když mám problém se zubem , jdu k zubaři.
Tak, kam se poděl můj doposud dokonalý zrak?, jdu k očaři.
Blízkých osob se neptám (neobtěžuji zbytečně), a ač nejsem brabenec tak pupenec kyselinou leptám, leptám a na svou bídu si nezareptám.
Ty, ač nejsi brabenec,
se taky rád hlasitě chechtej, chechtej
a na svou bídu si nezareptej.

360750

27.10.2017 23:11

Blboni z města volí vřdy zkázu, nic jiného neznají.

Sasin 178.?.?.?

Polovina obyvatelstva už je nasáčkovaná ve městech. Městské koncentráky vytvořily podivnou civilizaci zombíí. Celé dny se motají ve městě od jednoho blba k druhému a vyměňují si jakési hodnoty, o kterých si myslí, že mají velkou cenu. Ve skutečnosti nic z toho, co k životu potřebují ve městě neroste. Ale je to nezajímá, myslí si, že si za ty papírky co si vyměňují ty potřeby nakoupí od okradených obyvatel, kteří aji za půdu jim musí platit daně. Musej jim dokonce platit za neuvěřitelné drzosti. Že třeba chtějí postavit kurník, už musej do města škemrat a platit za povolení. Dneska jim blboň z města, který má jako "pracovní smlouvu" se zloději, prý může vlízt do baráku a šmejdit čím topí. Za chvíli jim vlezou do postele. Dneska se vymejšlejí neuvěřitelné drzosti a neuvěřitelně se kolem toho žvaní. A gdo to okecává víme. To jsou ty hlasy z urny, které posbírali Ty prodejné děvky z parlamentní kantýny. Jednou fotr, podruhé synáček, pak dcera a na vnučky taky zůstane kus podílů z ukradených podílů našinců, okrádaných nejen za Karla IV. Všichni ti blbečci parazitují v zaKONě. Myslí si, že lhaní je užitečný výrobek, myslí si, že gdyž zpívají,kradou, vekslují, směňují a zaprodávají, že mají nárok na vždy prostřený stůl v domě z ocele, plexiskla a sádrokartonu. Mají představu, že si najust dovezou poslušné otroky, zaměstnance, a míslí si že jim to projde u lidí, kteří by za almužny, co dím almužny, za urážky "pracovat" na cizím z povinnosti a z titulu okradení na neprodejné půdě a nároku na společný díl z rozpočtu vlastní země, podmiňovaný opět "prací" na šmejdy , lháře, zaprodance, vlastizrádce a podrazáky, že je to už jako normální. Nevědí koho by ještě okradli, koho by ještě vyždímali a tak mlčí gdyž se bombardují cizí země, že se jich to jako netýká a volí si hovada, které jako dělají že v tom nemají prsty, ale na druhé straně potřebují ty jejich prsty pořádně dlouhé aby odněkud dotáhli jako nějaký zisk. Je to vážení na posrání. Jenže to už KONčí. A gdo si přeje pokračovat, dostane svoji odměnu. O tom nepochybuji. Tihle ale nepatří k nám, jsou to kukačky a jejich řiťolezci. Škoda jich zaplať bůh nebude.

Byla by o tom pěkná diskuse, jenže z přerušované soulože v časovém rozmezí jeden vrz za tři hodiny, se ještě nic nenarodilo. Gdybyste ale tlačili sádru, možná by to vyšlo na chlup. Muheeeeee

360774

30.10.2017 12:10

lez vystridala pravdu a nasledky tu jsou,jako odpoved.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 1.?.?.?

V lednu roku 2000 se sesla svetova smetanka ve Stockholmu, kde zasedalo 45 ruznych statu s poctem a to se podrzte,1200 delegatu pozadujici universalni den holocaustu. Vysledek, napisi v originalu, co rekl svedsky prime-minister Goran Persson ve jmenu jeho “Bohem vyvolenych, “ Chlebodarcu”.VUSA to doslo tak daleko.ze senator Foolbricht, rekl,ze cokoliv Isreal pozaduje na USA,od nenavratnych pujcek,az po materialni podporu,bez placeni,ovsem,tak neexistuje politik.ktery by pri hlasovani rekl NE! V praxi USA je israelskou kolonii a touto cestot se snazi ovladnout jine zeme, takze,zmeny v Ceske republice a jinde v Evrope jdou touto cestou,kde se muslimove pouziji ke katastrofe Evropy.Ukazatel je v prohlaseni sto rabinu,vita pristehovalce,rozumejte ne do Israelu,to da rozum,ale,co tak sto katolickych knezi sepsat protokol o umisteni muslimu v Israelu,to, uz zachazim do fantasie.Takovy program na pristi jednu svetovou vladu s planem snizit svetovou populaci dela u obcana pocit,ze,at dela co dela,tak,vse je marne,pochod politiku ke "zlatemu korytu"je nezadrzitelny,vystlany mrtvolama, program, kde normalni obcan nebude mit jistotu na preziti,vyvolani hladomoru,prirodnich ,kontrolovanych katastrof,pri ockovani proti epidemiim, jez mnohe epidemie jsou delane vladou,privatne v laboratorich, starost o pristi generaci,kde psychiatr rekl,ze polovina deti ve tride potrebuje jeho uklidnujici dragy, vyvolanim lokalnich konfliktu,lokalnich valek,jako plan pristich hrdinu, bez pouceni tech minulych hrdinu.Myslici obcan se hrozi budoucnosti,bezstarostny obcan strka hlavu do pisku",aby nevidel,aby nenesl zotpovednost,uz od zakladnich prav obcanu, to je nebezpecne a on v tom nechce byt,at,se deje ,co se deje a to je ten zakopany pes, a nebo take scena dobreho vojaka Svejka,co by narodni hrdina.
----------------------
Velký propagátor a realizátor celosvetového ockování Bill Gates v roce 2010 otevrene priznal, že vakcíny a soucasná zdravotní péce mají za cíl depopulaci planety. Rekl: „Dnešní svet cítá 6,8 miliard lidí. Speje k devíti miliardám. Jestliže odvedeme velký kus práce díky novým vakcínám, zdravotní péci a reprodukcnímu zdravotnictví, mohli bychom to snížit možná o deset nebo patnáct procent.“ Gates dále tvrdil, že ockovací látky mají sloužit k tomu, aby se snížil pocet obyvatel, címž se sníží i emise CO2. Stejný cíl má podle nej i soucasný systém zdravotní péce a reprodukcního zdravotnictví. Mimochodem, poslední novinkou je ockování tehotných žen.
To,uz tady bylo,v bolsevickem Rusku,ze ano?
“ Pro lidstvo Agenda 21 plánuje život bez soukromého vlastnictví a pocítá se zrušením rodiny – deti mají patrit vláde.

360800

30.10.2017 18:12

RE: lez vystridala pravdu a nasledky tu jsou,jako odpoved.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 360800

> deti mají patrit vláde.

Opravdu? A co si ta chudinka vláda asi tak počne s hordou funkčně negramotných (vysvětlení pojmu funkční negramotnost viz např. zde https://legacy.blisty.cz/art/18171.html ) cikáňat? To by mě opravdu velmi zajímalo [velký smích]

Vojta

360801

Příspěvků: 25

26.10. 02:59 F&T  Jak jde určit ty levely?
26.10. 09:14 lucifuge  Toto je dobré
26.10. 09:19 senil1  Proč Babiš vyhrál?
26.10. 09:21 J_Pitralon  Naše korporátně - fašistické NWO si holt rozvracet nenecháme.
31.10. 02:02 favela  RE: Naše korporátně - fašistické NWO si holt rozvracet nenecháme.
26.10. 10:54 libertarian  perfektné
27.10. 23:11 kolemjdoucí2  RE: perfektné
26.10. 15:06 pozorovateľ  Apropo problémy zastupiteľskej demokracie...
26.10. 16:02 Pátá Mojžíšova 7:24  Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentlemany
26.10. 16:45 Vldimir IIjic  RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman
26.10. 19:45 Vladimír Stwora  RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman
26.10. 20:55 Jarda z Brna  RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman
27.10. 09:18 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman
27.10. 09:22 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman
27.10. 21:00 Jarda z Brna  RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky - charizmatické gentleman
28.10. 11:03 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky-charizmatické gentlemany
28.10. 11:11 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Protože společnost je ovládána nejlstivějšími deprivanty fašistického vyznání! Přes loutky-charizmatické gentlemany
26.10. 19:04 dolly00  Bieda alternatívy
06.11. 06:18 favela  RE: Bieda alternatívy
06.11. 11:51 R.E.  RE: Bieda alternatívy
26.10. 20:06  Babiš a SPD vyhráli na celé čáře
27.10. 10:04  Pojďte pane, budeme blábolit chvíli spolu
27.10. 23:11 Sasin  Blboni z města volí vřdy zkázu, nic jiného neznají.
30.10. 12:10  lez vystridala pravdu a nasledky tu jsou,jako odpoved.
30.10. 18:12  RE: lez vystridala pravdu a nasledky tu jsou,jako odpoved.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 273,81 Kč
1 unce stříbra
549,71 Kč
Bitcoin
858 900,70 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 907