Diskuze k článku

Proč zůstáváme chudými příbuznými?

Příspěvků 33

9.10.2017 1:10

K poznámce editora

kolemjdoucí2 213.?.?.?

Z tohoto článku je nejhodnotnější poznámka editora.

Nic není náhoda, každý proces řízení je připravován dlouho dopředu, tudíž žádné "vyvinul se a zakonzervoval se" nepřipadá v úvahu, stejně jako spousta dalších tezí v článku obsažených. Článek jen obvyklá směsice nepatrné trochy pravd, nějakých těch polopravd a snůšky totálních hovadin, jediným jeho účelem je "test ovcovitosti".

360410

9.10.2017 6:16

směšný článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Směšný článek, který rádoby chytrým způsobem, chce uvalit vinu na komunistický režim.
Nebýt komunistického režimu, tak jsme dnes neměli nejen ty západní trhy, ale ještě bychom měli obyvatelstvo na úrovni Bangladéše.
Pravicoví dojmologové operují s nějakým vymyšleným tvrzením, že jsme za první republiky byli nějak extra průmyslově vyspělí, někteří šílenci dokonce hlásají, že jsme byli na 6 místě na světě a podobné pitomosti. Není to pravda. Byli jsme na chvostu průmyslové, z dnešního pohledu západní Evropy a tam jsme až doposud.

360411

10.10.2017 3:04

RE: směšný článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 360411

Chudoba nas nezachrani , ale udela z nas otroky. Kdyz nekdo chce byt svobodny dneska musi mit PENIZE!!. Bez penez , clovek je otrokem a musi poskakovat , jak je mu poruceno...jinak chcipne hlady. Proto vzali z Cech ekonomii aby z nas udelali otroky , a az budeme hladovet , tak vam nabidnout par 1000 Euro za jednoho cernyho emigranta , ale musite jich vzit milion. A tak Cechy zmizi z dejin jako mnoho narodu!!..... NA VZDY!!!

360441

11.10.2017 17:52

RE: směšný článek

Slav 31.?.?.?

Reakce na 360441

Britká odpoveď.
Pravda.

360469

10.10.2017 18:45

RE: směšný článek

Jj 46.?.?.?

Reakce na 360411

V roce 24 jsme byli 10. na světě. Co dokázali soudruzi viděl asi každý kdo měl možnost vyrazit za jejich vlády třeba do Rakouska. Stačí se podívat na vývoj růstu HDP a rozdíl mezi námi a Rakouskem během vaši vlády soudruzi.

360453

9.10.2017 7:25

Editor,

omar 147.?.?.?

vo Vašej poznámke sa skrýva hlboká pravda. Má to však háčik.

i) Západ sa pokúsi emigrantov zbaviť, hoci aj násilným spôsobom. Bude ich tlačiť na východ za každú cenu. Možno ani tak nie Západ, ale tí, ktorí Západ riadia.

ii) Východ je skupovaný (napr. u nás Piešťany), a to bohatými "údenáčmi". Tí už pripravujú pôdu pre tých chudobnejších. Vzniknú malé, slušne vybavené centrá, z ktorých budú robiť výpady a terorizovať miesne obyvateľstvo. Neschopný štát sa bude iba prizerať, a trestať tých, ktorí sa pokúsia sa brániť, či organizovať akú takú obranu.

iii) Povolením stavieb nesekulárneho charakteru (mešity, minarety), výukou o "tolerancii" (a samozrejme trestaním tých, ktorí o tom pochybujú), rozkladáte spoločnosť ďalej a ďalej. Kresťanské kostoly sú prázdne (právom!) a chýba jednotiaca sila, ktorú tie opice v pyžamách majú.

Vy za riekou Moravou ste nezažili skoro 200 ročné panovanie polmesiaca v Uhorsku. My hej, ešte čo to v historickej pamäti ostalo. Ale systematicky pracujú na jej likvidácii.

Citujem (http://medzicas.sk/skandal-od-rtvs-je-bitka-pri-viedni-z-roku-1683-neziaduca-cast-slovenskych-dejin/):

Bitka pri Viedni bola jedným z najväčších víťazstiev kresťanských vojsk nad moslimskou armádou. Osmanská ríša sa od toho času viacmenej už len zmenšovala.
Niet preto divu, že kresťanské združenie Magnificat Slovakia (v parlamente ho zastupuje poslankyňa Natália Grausová) požiadalo riaditeľa RTVS Václava Miku, aby v čase okolo výročia tejto dejinnej udalosti, slovenská televízia odvysielala taliansko – poľský koprodukčný film (z roku 2012) režiséra Renza Martinelliho s originál názvom 11 settembre 1683/Bitwa pod Wiedniem.
Generálny riaditeľ Václav Mika túto žiadosť odmietol, na čom by nebolo nič divné. Napríklad sa nemusel s distribútorom dohodnúť na cene…

Riaditeľ Mika píše:

„Najväčším problémom scenára, a aj celého filmu je podľa nás manipulatívny pohľad na historické udalosti s neskrývaným xenofóbnym a šovinistickým pohľadom“

Ty brďo!!!

360412

9.10.2017 9:05

RE: Editor,

kolemjdoucí2 213.?.?.?

Reakce na 360412

Každý kdo rozumí trochu psychologii (a aspoň základům by měl rozumět každý, jinak bude v míře svého nevědomí pracovat pro druhé, tedy zpravidla pro zlo - slušní lidé totiž nemívají tendenci někoho zneužívat) tak ví, že tento článek je ve skutečnosti zbraní hromadného ničení.

Žijeme ve světě, kde se (nejméně) dvě vrcholové mocenské skupiny přetahují o vliv, přičemž ani jedna z nich nejedná v zájmu lidí, ale jde přímo proti nim. Smutné je, že tohle sice lidé "tak nějak" tuší (někteří vědí), ale drtivá většina stále nedokáže poznat všechny projevy toho řízení a pochopit metody, jakými je s nimi (tedy lidmi) manipulováno - což je tristní, když uvážíme že zlo se už ani netají svými závěry a klidně lidem víceméně veřejně oznámí, že je chce z většiny vyhladit. Když registrujete až výsledky řízení a ne už průběh, tak to už je pozdě - nemáte šanci procesy ovlivnit. Je to něco jako byste se pokoušeli řídit vůz po dopravní nehodě, abyste nehodě zabránili.

Ironické je, že ani ti co vedou alternativní weby a jakýsi "odboj" toto netuší a tyto znalosti zpravidla nemají. Projevuje se to hlavně tak, že mažou příspěvky jako je tento a podobné, protože nechápou podstatu toho, co jim je sdělováno - ne každý kritický článek vede k pojmenování problémů a zlepšování stavu, jsou i takové, které přesně tím způsobem dokážou vést lidi opačným směrem. Někdy vznikají z nevědomosti autorů, daleko častěji však záměrně.

360416

9.10.2017 19:33

RE: Editor,

tatko 85.?.?.?

Reakce na 360416

Fajn,poučili ste nás,ale tak trochu o ničom.. teraz nám,neznalým teórie,prosím skúste na základe vášej úrovne chápania, článok "preložiť".. nech to teda o niečom je!

360431

9.10.2017 20:27

RE: Editor,

kolemjdoucí2 213.?.?.?

Reakce na 360431

No, tím bych právěže nepomohl ale uškodil, každý musí - tedy pokud chce - ty principy pochopit sám za sebe a za svoji hlavu (tj. tím je myšleno opravdu pochopit, ne si nechat vysvětlit a potom odmítnout).

360434

9.10.2017 7:28

Chudoba nás nezachráni

Július7 78.?.?.?

Nebuďme naivní. Veď je jasné, že EÚ chce schváliť jednotnú sociálnu dávku platnú pre imigrantov na celom území EÚ a potom už bude aj ČR a SR atraktívna pre imigrantov a tak stratíme aj tú "výhodu" chudoby spomínanú v tom článku.
Otrokári predsa nie sú hlúpi.

360413

9.10.2017 14:03

RE: Chudoba nás nezachráni

ľudo 95.?.?.?

Reakce na 360413

Presne!
A ešte sa im na to aj povinne dobrovoľne zložíme..
"Stáli sme nad priepasťou, ale urobili sme rozhodný krok vpred!!" [smích]

1. V tomto prípade by mohlo byť vskutku dočasný "sprísnený režim" na hraniciach nevyhnutný. Pravdepodobne celá V4 spolu. Aj keď ZATIAĽ nie som za vystúpenie z Únie..lebo by sme ju následne aj tak znova museli v nejakej tej forme budovať..vzhľadom na globálnu situáciu a objektívne trendy..lepšie vśak dnešnú objektívne "optimalizovať"..a nie len v subjektívnom záujme úzkeho kruhu sociopatov-asociálnych inžinierov tam hore..

2. Druhá varianta by bol samozrejmý úprimný súhlas s našimi zahranićnými Únijnými partnermi s podmienkou našej ponuky pre nich, ktorú "nemožno odmietnuť":

t.j., celoplošné zavedenie minimálnej sociálnej dávky na tých cca. 950 Euro pre celú Úniu (financovaných s rovnakého navrhovaného "spoločného koša" ), čo by sa do istej miery rovnalo základnému bezpodmienečnému príjmu.
Oddôvodnenie pre našich "partnerov": inak to našim dôchodcom, ŤZP, atď nemáme ako vysvetliť, hrozí pád vlády a nástup a EXPORT ku vám do Únie "xenofóbov" ako bu-bu-bu Kotleba, atď..bla-bla-bla

..prijatím celoplošnej MSD by sa nivelizovala spodná hrana životnej úrovne v Únii a my by sme si vyriešili celú paletu umelých sociálnych problémov vytváraných depriváciou(masovým zneužívaním) miestnej populácie našimi západnými "partnermi" v síce moderných, no efektívnejších lágroch - VW, PSA, KIA, IBM, Samsung, DELL,..

3. Tým sa dostávame aj prvoradému dôvodu rozdielu v životnej úrovni medzi rovnými a "rovnejšími", ktorý autor článku akosi pozabudol vysvietiť, a to je "drobný" ROZDIEL V ÚROKOVEJ SADZBE stúpajúci smerom na Východ. T.j., na inovovanie, investície potrebujete kapitalizáciu, kde už zlomky percentuálneho rozdielu dávajú celkovo prakticky neprekonateľnú konkurenčnú NEvýhodu našim miestnym podnikateľom, aj keby nezaplatili zamestnancom a ani dane a odvody a životné prostredie ničili. Kritická zložka nákladov je totiž vždy zo známych dôvodov úver..

U nás je úrok u rovnakých bank(sterov) priemerne často i o viac ako 100% vyšší ako na Západe(4-5% real s poplatkami kumulativny vs. 7,5-10%). Tým logicky viac vysávajú hotovosť z našej ekonomiky a tak je miesto spotreby našich výrobkov na Západe, kde sa preto odvádza DPH, s ktorej hlavne žije štát a sme doma vo veci..

MY takto financujeme ich "Sozialstaat", za čo oni dajú svojim agentúrnym rezidentom u nás (presstitútkam) školenia a finančné motivácie na odhaľovanie našej drobnej (oproti ich systémovej) korupcie.
V štýle príbehu o dymovej clone: Mafián kričí "Chyťte vreckára!"

Cca. 190 miliárd Euro ročne DPH tunel na Západ len z býv. Východnej Európy(+ Južná amerika, Afrika a ďalšie bývalé kolónie)!!! ..+ dane dividend, z prijmu vysokoprijmových osôb cez dcérske spoločnosti, atď..

360425

9.10.2017 14:05

RE: Chudoba nás nezachráni

ludo 95.?.?.?

Reakce na 360413

Cca. 190 miliárd Euro ročne DPH tunel na Západ len z býv. Východnej Európy(+ Južná amerika, Afrika a ďalšie bývalé kolónie)!!! ..+ dane dividend, z prijmu vysokoprijmových osôb cez dcérske spoločnosti, atď..
(roboši sú daňovo nezaujímaví a blahosklonne zdaňovaní doma v lágri, alebo vyzdierané "daňové prázdniny" )

Zlomok z lupu nám následne s mega PR ako ohlodané kosti zo stola Únie vrátia pekne zabalané vo forme tzv. Eurofondov, kde na každé 1 Euro, ćo obdržíme, doplácame v celkovom súvahovom účte minimálne 3-4 Eurami.. 350% zisk z démonkratizácie
Ale okatým starým účtovným podvodom mocou ožratí-prežratí kvíkajú, že dotujú oni nás!..svoje kolónie - WTF???

Navyše: nemecký roboš robí priemerne takmer o polovicu menej(denný jednotkový target výrobkov) a má 3-4 násobný plat, pričom i technologicky sú naše lágre(fabriky) väčšinou výrazne modernejšie a efektívnejšie, ako tie ich..

Samozrejme novinár, ktorý by o tom napísal, sa stane okamžite targetom(cieľom) sám..

Povojnový boom Japonska a Nemecka bol umožnený v 1.rade nízkymi úrokmi,
ktoré majú povolené doteraz. Udelená výnimka spolu so zopár ďalšími protežantami. Prito leniví Nemci splácali Marshalov úverový plán ešte donedávna.. Na úrovni výroby a služieb sme cca.7,5 násobne efektívnejší ako Nemci. Napriek tomu tu máme situáciu, aká je. Na tom vidno, ako brutálne nás banksteri so svojimi psami nastolnými zdierajú

Keby niekto dal lacné úvery(nižšie úročené ako rast HDP) do cigánskej osady,
do 5 rokov má aj tam garantovane hospodársky boom.
Bo aj tých 30% nedegešov(bez interbreedingu) dokáže čo-to podnikateľsky aj "na mesiaci" vymyslieť..a ďalší podnikavci tam už len kvôli zvýšenej spotrebe i tých degešov dobehnú..

Samozrejme kekonómovia budú dostávať ďalšie nóbeLOVEky za
"Štúdie, akožežasnúce nad nepochopiteľnosťou tohto fenoménu" (pre tupé stádo sliniečkárov prežúvavých)

360426

10.10.2017 20:17

RE: Gastráče nás zachránia?

ludo 95.?.?.?

Reakce na 360426

Ako sme sa nedávno už raz bavili..
a podruhé hneď reakcia, či odhad?? [smích]

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/444483-gastrofirmy-dostali-takmer-3-milionove-pokuty/

Tak-tak, pekne postupne poporiadku, aby vydridusi spolupracovali..:
sledovať, odhaliť - trochu diskreditovať,
následne s nevinným pohľadom-úsmevom ich majetok zabaviť
a kriminálnikov-zahranićných "podnikateľov" vykopnúť,
alebo vydať rovno medzinárodný zatykač v prípade neprítomnosti
so žiadosťou o kompenzáciu masovej mnohoročnej majetkovej újmy občanov=štátu.
Alternatíva je prijatie 2.ponuky, ktorá sa neodmieta..

Ďalej..
Externe "motivovaní" politici, ktorí neodolali ponukám zahranićných emitentov
buď budú pekne znovu spolupracovať na vyšetrovaní organizovanej finacistickej kriminality, alebo..

360457

11.10.2017 13:05

RE: Chudoba nás nezachráni

Timechild 178.?.?.?

Reakce na 360413

Presne, pri rovnakej vyske davok v atraktivite predbehneme nevyspely zapad, nakolko ceny sluzieb, byvania su vyrazne pod urovnou zapadnych sudruhov, navyse tie sracky, co pre nas vyrabaju budu mat u opiciakov s iq<70 konecne odbyt bez reptania.

360467

9.10.2017 7:35

Když to shrnete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?

Tak skutečně přínosnou činnost nikdo pod dráby diagnózy mamon dělat nechce, tedy otroky a roboti jsou drazí a blbí s ještě blbějšími modláři revoluce automatizace 4:00. S mnoha nádhernými keci novodobých modlářství funkcionářů bludů, pomatenými pedagogy i příšerně devastovanými ratolestmi systému korupcí obcovacích kmotropohádek s realitou smrťáků upřímným a nepodkuřujícím korytářům s pořadníky na úžery tvorby tvůrčích které logicky nikdo soudný dělat nechce protože ti co pádlují a vezou nóblesy tak nezabírají dost rychle a silně pro fiktivní zisky. A tak se vrší funkční nevzdělanost s debilizací a likvidací nově do systému obludných mimiker v podstatě idiotský formantů hrané burlesky rozličných rasistů od institucionálních, průmyslových a hlavně s podvodnými ideologiemi pracovitosti pro ničené výkonné oběti. Práce, práce, práce a 9. odborníků z 10. na nedokonalost formanta z něho žijících se demokraticky dohodne že pádivý nepádí dost a dobře lump. Protrestat

Divte se že v tkz. blahobytu rodiny nechtějí mít děti a by se dívali jak jim interesátoři likvidují děti obludným otroctvím tupouny namnožených kobylek a dnes i importovanými.
https://www.youtube.com/watch?v=J9q_oq6f19E

360414

9.10.2017 8:14

Kapitalizmus a jeho zákonitosti

juvi 90.?.?.?

Autor se snaží vysvětlit, že dříve jsme byli vyspělou zemí a v důsledku socializmu již nejsme. To je omyl. Je samozřejmě pravda, že vlastnictví trhů je největším zdrojem příjmů, ale jak poznamenává editor, toto bohatství s sebou nese ohromné problémy a ve svém důsledku je demoralizující. Kapitalizmus jako společenská formace živých organizmů je nepřirozený útvar a je to nestabilní systém. Kapitalizmus právě zakládá ovládnutí trhů (je založen na ovládnutí dopravních cest, především námořních), jenomže dalšími následky jsou nadměrná "merkantilizace" společnosti, v důsledku toho její demoralizace a rozklad. Průvodním jevem je občanská válka.
Ale k té relativní "chudobě". V prvé řadě my jsme byli a dosud jsme velmi bohatí, i když v důsledku kapitalizmu chudneme - všichni. Jenomže přece jenom naše "životní úroveň" (přesnějí konzumace hmotných statků) je skutečně nižší, než na "Západě". A dokonce nižší, než v Rakousku. Směrem k západu jsou příčinou lepší životní podmínky - kratší a mírnější zimy a podstatně větší úrodnost půdy, které vedly k vyšší hustotě obyvatelstva a důsledkem toho byla vyšší hustota společenské práce a tedy i větší dostupné bohatství. To je prostě ryze objektivní skutečnost.
Co se týče toho Rakouska, bylo by dobré si uvědomit, že Slované byli za Rakouska-Uherska ne sice podlidmi (takto přímo se to nenazývalo), ale obyvateli s omezenými možnostmi. Proto se třeba obyvatelé Rakouska za dob socializmu dožívali vyššího věku - to dožití určovaly ročníky z dob R-U. Doba života totiž záleží na kvalitě plodu a ten na výživě matky. K prodloužení celkové délky života v Československu mohlo dojít teprve tehdy, kdy ji začaly ovlivňovat teprve ročníky narozené v Československu a to ještě spíše až v polovině 30. let.
Takže ano, nemáme "životní úroveň Západu" a nikdy mít nebudeme, což bychom měli považovat ne za nevýhodu, ale výhodu. Myslím, že je na čase se začít bavit o omezení vlastnictví místních trhů - tento aspekt socializmu si zaslouží pečlivého studia.
Ještě poznámku nakonec: Je naším neštěstím, že vstupem do "vyspělé Evropy" jsme spadli do spolku přestárlých zemí a sami jsme začali nadměrně rychle stárnout směrem k hrobu. Nejen jednotlivů, ale i celé společnosti.

360415

9.10.2017 10:50

RE: Kapitalizmus a jeho zákonitosti

martin bares 46.?.?.?

Reakce na 360415

"autor se snaží vysvětlit"

Protože je to pan Podracký.

Přečtěte si více jeho článků na nwoo, bude Vám to jasné.

Pro mě tragedie, pro jiné hvězda alternativy.

S pozdravem. [chechtot]

360419

10.10.2017 12:29

RE: Kapitalizmus a jeho zákonitosti

Bubeník 89.?.?.?

Reakce na 360419

Souhlasím s názorem. Podracký ovšem ví o světě i ekonomice kulový!!!!!!!
Glorifikovaného účetního kLause, který lidi zblbnul antikomunismem a privatizací (zlodějskou a korupční) však omlouvá. Ztracený kapitál podniků a dnešní či budoucí zisk nevidí a nevidí!!!! Zřejmě miluje deficity na ožebračené penze i platy.

360446

9.10.2017 9:13

najlepší článok za niekoľko rokov

libertarian 31.?.?.?

Ten článok je asi najlepšie, čo som čítal na tuto tému posledné roky. Ide po PODSTATE problému.

Ale tá poznámka editora je žalostná. Formálne je síce (skoro) pravdivá. Ale :

1 . Zostať chudobným, aby som mal istotu, že ma neprepadnú lupiči, to je fakt absurdné
2. Nik nezaručí, že tí votrelci nebudú presídlovaní do chudobných štátov. Je niekoľko možností, ako to urobiť, a tie možnosti sú veľmi jednoduché a vykonatelné.

360417

9.10.2017 10:13

Skoro každý....

ObcaneCR.cz 89.?.?.?

Skoro každý se chce mít lépe. Většina pak vidí cestu v tom, být kolonií pro Kolonialisty. A někteří dokonce vidí spásu v přijetí eura... Jedna ze stran, která nás tam s jistotou dovede je taková jedna rádoby "pravicová" strana, která se navíc bude rvát za české národní zájmy. Video https://youtu.be/ET-FB27nJ4g

Informace, které se neprezentují, politologové mlčí.... a občané-voliči volí, v domnění, že nyní jsou již jiní....

360418

10.10.2017 9:35

RE: Skoro každý....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 360418

Ten odkaz mi nefunguje.

360444

9.10.2017 11:38

protože komu není shůry dáno, ve straně nenakoupí

vyjímečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Už to ani není špatná komedie, to "co by , kdyby" . Dokud nepochopíte, že bohatství člověka nespočívá v jeho peněžence, nic ale vůbec nic se nezmění.
To zaujetí pro vlastní prasátko je koncovým ideálem počátečního "rozděl a panuj" , tak ho hezky pašíka opatrujte , dokud vám ho stejný soused nesežere, což zvýší HDP [chechtot]

360421

9.10.2017 11:49

Zabudnite na znárodnenie 2.0

lubosmat 212.?.?.?

"Vzpomínám si, jak v Moravii vyráběli sporáky pro Francii, ale neprodávali je tam. Sporáky se vyvezly do Francie za nízkou cenu a tam dostaly značku francouzské firmy, pod kterou se prodávaly."

Takto my dnes vyrábame pre zahraničných "Chlebodarcov" skoro všetko, budujú tie svoje filiálky kadetade "Na zelenej lúke", a "Chudobný" štát zabezpečuje infraštruktúru, ochranu investícií a vzdelanú pracovnú silu (tá postupne dochádza).

Po roku 1989 sa dostala k moci skutočná mafia, ktorú postupne vytlačila zo svojich pozícií zahraničná finančná oligarchia, mimochodom z 99% pôvodom podvodníci a gauneri očistení od podhubia minulosti.

Čo znamenalo znárodnenie?
Presun kapitálu, majetku, výrobných kapacít a ľudských zdrojov pod kontrolu štátu. Štát tak mohol smerovať spoločenský produkt v prospech celku.

Nevýhodou bolo, že malý trh nebol schopný absorbovať nadvýrobu, a v podmienkych vonkajších sankcií, ak aj Vás pustia k nejakému obchodu, tak len s minimálnym ziskom.

"Odnárodnené" je takmer všetko:

1) Banky,
2) Podniky,
3) Obchodné siete,
4) Služby,
5) Armáda,
7) Politika

Kto si myslí, že takto sa buduje národný štát, a na základe takýchto pradpokladov je možné budovať svetlý zajtrajšok, je prinajmenšom kolom bachnutý.

Donútiť "pekný slovom" cudzie subjekty, aby svióje zisky realizovali tam kde peniaze zarobili je čistá fantastika.

360422

9.10.2017 13:11

Jsme jenom montovna

senil1 hrubisko (zavináč) centrum (tečka) cz 94.?.?.?

Jsme jenom montovna. Bohatství je tam kde sídlí kapitál a kešují se dividendy. Máme sice pár moderních fabrik stejně moderních jako Němci, ale pak máme hodně míň produktivních zaměstnání a to snižuje průměrnou produktivitu a tím i mzdy. Pokud postavíte moderní továrnu VW v Indii, pracovníci tam budou stejně produktivní jako v Německu, ale mzdy budou mít mnohem nižší, protože zbytek ekonomiky je neproduktivní a platí nízké mzdy a proto majitelovi VW bude stačit, když pracovníkům zaplatí víc než budou schopni zaplatit ostatní Indičtí zaměstnavatelé a to mu stačí, nemusí vyplácet Německé mzdy. Podobné to je i v ČR.

http://www.epshark.cz/clanek/150/produktivitu-pronasleduji-paradoxy

360424

9.10.2017 14:58

Zbytocne dlhe

tartus tartus (zavináč) azet (tečka) sk 213.?.?.?

Sme koloniou.

360427

9.10.2017 16:49

vysoké školy

Malý a zvedavý 46.?.?.?

Len malá poznámka k vysokým školám.
Neviem, ako v ČR, ale na Slovensku to bolo tak, že tie strany, ktorým sa podarilo uchmatnúť moc, na každý úrad dosadzovali svojich ľudí podľa straníckeho princípu, alebo aspoň spoľahlivých. Ibaže veľa z nich malo ledva strednú školu a nevyzeralo to dobre, keď vo vedení úradu bol človek bez titulu pred menom, a tak vznikol veľký dopyt po tituloch a ten zasa podmienil akciu vysoká škola do každej dediny. Alebo aspoň fakulta. A tak sa "vysoké školy" dostali bližšie k ľuďom, a aby sa zaplnili a dokázali svoje opodstatnenie, tak nabrali toľko študentov, koľko sa dalo. A údajne len na Slovensku je viac študentov práva ako je právnikov v praxi. Kde sa zamestnajú - to neviem, ale k lopate určite nebudú chcieť ísť.
Len toľko som chcel napísať.

360428

9.10.2017 17:13

Ten dodatek editora je bomba

xxxJirka 193.?.?.?

Výborný článek, který trefil hřebíček na hlavičku. Autor pochopil jeden z mechanismů, jak západ využívá jiné země. V minulosti bylo uděláno mnoho chyb, není tedy na čase začít používat rozum? Přesně jak autor naznačuje, pokud nechceme svůj budoucí osud vložit do rukou někoho jiného, musíme mít vlastní cíle a začít je realizovat, dnes.
Samozřejmě, pokud někdo chce být raději chudý a naivně se domnívat, že tahle chudoba ho v současném světě ochrání, tak k tomu stačí nechat se vést...
Co si editore asi myslíte? Že mocný a bohatý západ si ty uprchlíky nechá a nebude mít snahu je přesouvat do jiných lokalit?
Copak nechápete, že to politici vodí migranty za nos a ne naopak? Že nebudou donuceni, za západní podporu, žít u nás? Bohaté oblasti se vždy zbavují chudiny. Bude to proces na 20-30 let, ale já jsem přesvědčen, že současní migranti jsou určeni k osidlování východu, ne západu. Možná jsem paranoidní, ale já nevěřím, že západ chce pomoci arabům, ani že mu jde o naše dobro.

360429

9.10.2017 17:17

Těch pár eur navíc

anellus anellus (zavináč) centrum (tečka) cz 2a00:x:x:x:x:x

které uvádí editor závěrem své úvahy jako nepotřebné a chránící nás před běženci já neoželím. Naopak, je nutné vždy bojovat o těch pár eur ale pro všechny a nevzdávat to. Příslib mnoha eur navíc pro "pražskou elitu" bylo ve skutečnosti to, co u nás rozpoutalo sametový převrat a vše co následovalo. Proto si je nutno položit otázku, vždyť jsme jako socialistický stát měli k dispozici to vše, co tady bylo vyjmenováno jako podmínka ekonomického úspěchu, tak proč jsme si to sami zrušili ? Měli jsme k dispozici 400 milionový trh RVHP, vlastnili jsme vše ve státě sami, nebyli jsme zadlužení, nepodléhali jsme MMF a dalším institucím západního světa. Navíc pod účinnou vojenskou egidou Sovětského svazu, díky níž se Češi a Slováci stali po stoletích konečně suverény ve svých historických zemích. Samozřejmě jsme sice také přispívali ale naopak jsme zase dostávali, např. jaderně energetické technologie, podíl na kosmických úspěších sovětů, trvale zabezpečené suroviny všeho druhu atd. Přitom vliv sovětských "poraděnků" na naši ekonomiku byl zcela marginální a vše bylo na nás. Prostě pro okamžitý zisk malé skupiny postsametových "elit" jsme si zabili slepici snášející zlatá vejce. A dnes po 28 letech je již jasné, že cesta k prosperitě pro celý národ je zarubaná natrvalo a až odezní automobilní boom, lze čekat rychlý sešup do naprosté chudoby a národní i státní bezvýznamnosti.

360430

9.10.2017 19:48

RE: Těch pár eur navíc

tatko 85.?.?.?

Reakce na 360430

..píšete absolútnu pravdu.. toto vedieť v 89´ tak sa mnohí z nás na celý november pripútame doma k radiátoru.. vypneme rozhlas po dróte a pre istotu aj zhasneme..

360432

9.10.2017 20:00

Proč ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Protože jsme se nechali jako stádo pitomých ovcí oblafnout kecy partičky věčně nalitých tzv. disidentů, kteří vstoupili do služeb neuvěřitelně prohnaných a věčně nenažraných Rothschildů a Rockefellerů. Ti je také prostřednictvím svých poskoků celou dobu financovali a současně jim předávali "noty", které mají zpívat.Tato země je proto dnes už pouhou novodobou kolonií výše uvedených rodinných klanů, ubohou montovnou, překladištěm a odbytištěm předražených a nablýskaných šmejdů. Zato ale nemusíme stát frontu na banány a mandarinky. A to se vyplatí. Nebo snad ne ?

360433

9.10.2017 20:27

Britský buzerant utýral dívku, kterou o dva týdny dříve

r.m. 80.?.?.?

s partnerem adoptoval.
Nařčení z vraždy jednatřicetiletý muž, který se živil jako trenér ve fitness centru, odmítá.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/451381-br...
Další oběť blbých sluníček zdebilizovaných chazarstvem. [bliji]

360435

10.10.2017 4:15

PROČ ZŮSTÁVÁME CHUDÝMI PŘÍBUZNÝMI?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

PROČ ZŮSTÁVÁME CHUDÝMI PŘÍBUZNÝMI?
Po zásluze!
Ve vrcholné politice jsme po léta neměli nic jiného, než jednostranně zaměřené imitace politiků, ani náznakem politiky s všestranným rozhledem a životní praxí. Podíváme-li se na jejich (vypěstované) následníky je to obvykle ještě horší, než oni sami. Obklopují se v rámci mocenských pyramid fanoušky, pokud možno zjevně hloupějšími, čímž vynikne opět jejich "velikost", a nepostradatelnost. Co z toho vzešlo? Moloch poradců opět nezahrnující komplexnost řešení, a tím i nezodpovědnost za cokoli.
Lepší zatím nevidět.
Článek taky hledá jakési technické vysvětlení z určitých útržků reality i s velmi pochybnými zato populárními kritérii. Chudoba je vážná věc, je to předstupeň konce. Ale o tento druh chudoby autorovi nejde, jde mu o to být srovnatelně bohatí jako otrokářské a kolonialistické metropole(Fuj!):
>metropole bohatnou a periferie chudnou, nestaňme se periferií velkého celku!
Už se stalo! Jsme až neviditelná periferie pro migranty, pro obchodníky, pro kapitál.
Musíme zkusit vyměnit řízení, moc naděje nemáme, jeden scénář horší druhého.
Nejhorší ale na celém článku je víra, že to spraví jen politika.
Odmravnili jsme se, tam je ten pes zakopán, žádné technické čachry to nespasí.
Zatím ani náznakem nikdo z kandidátů nehledá kapitalizmus s lidskou tváří...
Tomu ale nepomůže kritika vrcholových parazitů, pro ně je to spíše ocenění, jak se jim daří za podpory úplně všech, včetně jejich kritiků. A kritikové, když je to náhodou napadne, nebo si to zde přečtou, jen přidají na kadenci a zesílí svoje megafónky... [pláč]
Nejlepší bude začít změny od sebe. Včera bylo pozdě!

360442

10.10.2017 19:06

??? sdružovat, a to pod americkou bezpečnostní supervizí, nikoliv nadvládou ???

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

>Možná, že neodhadnu dobře všechny souvislosti, nicméně alespoň by tento článek měl vést k diskusi.

Světové války byly spáchány talmud sektou kvůli - moci a zdrojům! Talmudistická lupičská vrchnost totiž ovládala mnohé suroviny, fabriky, mocenské loutky, imámy, papeže a sdělovací prostředky.

Komunismus se lstí diktatura proletariátu byl, stejně jako války, podle jejich scénářů. Podstatou komunismu bylo okrást všechny, zbavit se konkurence a za několik desítek let „privatizovat“ - čili loupit ve velkém. Na loupení a žvásty o demokracii vycvičili souvěrce.

>zisky půjdou opět na západ a k nám půjdou dotace

Zisky nejdou ani tak na západ, jako banksterům. Ti totiž vlastní mnohé fabriky, obchodní řetězce, obchodní zóny.

Dotace je xxdo fašistická zrůdnost.

>Japonsku a Německu bylo po válce mohutně pomoženo, protože...

Nejen Japonsko je okupovaná země
s nesplatitelnými dluhy. Dluží nedobrovolně chazarským banksterům, lupičům, otrokářům.

??? „Svoboda a demokracie“ ???

360454

Příspěvků: 33

09.10. 01:10 kolemjdoucí2  K poznámce editora
09.10. 06:16  směšný článek
10.10. 03:04  RE: směšný článek
11.10. 17:52 Slav  RE: směšný článek
10.10. 18:45 Jj  RE: směšný článek
09.10. 07:25 omar  Editor,
09.10. 09:05 kolemjdoucí2  RE: Editor,
09.10. 19:33 tatko  RE: Editor,
09.10. 20:27 kolemjdoucí2  RE: Editor,
09.10. 07:28 Július7  Chudoba nás nezachráni
09.10. 14:03 ľudo  RE: Chudoba nás nezachráni
09.10. 14:05 ludo  RE: Chudoba nás nezachráni
10.10. 20:17 ludo  RE: Gastráče nás zachránia?
11.10. 13:05 Timechild  RE: Chudoba nás nezachráni
09.10. 07:35  Když to shrnete
09.10. 08:14 juvi  Kapitalizmus a jeho zákonitosti
09.10. 10:50 martin bares  RE: Kapitalizmus a jeho zákonitosti
10.10. 12:29 Bubeník  RE: Kapitalizmus a jeho zákonitosti
09.10. 09:13 libertarian  najlepší článok za niekoľko rokov
09.10. 10:13 ObcaneCR.cz  Skoro každý....
10.10. 09:35  RE: Skoro každý....
09.10. 11:38 vyjímečné porušení omerty  protože komu není shůry dáno, ve straně nenakoupí
09.10. 11:49 lubosmat  Zabudnite na znárodnenie 2.0
09.10. 13:11 senil1  Jsme jenom montovna
09.10. 14:58 tartus  Zbytocne dlhe
09.10. 16:49 Malý a zvedavý  vysoké školy
09.10. 17:13 xxxJirka  Ten dodatek editora je bomba
09.10. 17:17 anellus  Těch pár eur navíc
09.10. 19:48 tatko  RE: Těch pár eur navíc
09.10. 20:00  Proč ?
09.10. 20:27 r.m.  Britský buzerant utýral dívku, kterou o dva týdny dříve
10.10. 04:15  PROČ ZŮSTÁVÁME CHUDÝMI PŘÍBUZNÝMI?
10.10. 19:06 Pátá Mojžíšova 7:24  ??? sdružovat, a to pod americkou bezpečnostní supervizí, nikoliv nadvládou ???

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 223 989,73 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 622