Diskuze k článku

Jak jsem nepoužil Uber

Příspěvků 29

24.9.2017 0:09

Nehledě na to...

Sugar 84.?.?.?

že ve špičce, kdy jej většinou potřebuji 23.00-2.00 je taxik pro stálou klientelu většinou levnější než UBER.
A aspoň vím, že mě někdo nezapíchne... [chechtot]

360158

24.9.2017 5:16

Řešením dva telefony

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Do budoucna je jediné řešení, mít jeden telefon jen čistě na používání různých aplikací a na soukromé volání a SMS mít jiný telefon.

360159

24.9.2017 5:27

proč jste se nezeptal na Googlu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Místo psaní rádobyinvestigativního článku jste si mohl snadno a rychle zjistit důvody proč Uber app chce přístup k fotoaparátu jedním rychlým dotazem na googlu.

https://www.uber.com/legal/other/android-permissions/

Také by nebylo od věci si aktualizovat OS na verzi 6.0, případně vyměnit starý telefon za novější. Od této verze si aplikace mohou žádat o přistupy za běhu, až když je skutečně potřebují, takže by mělo být možné používat aplikaci Uber i bez toho, abyste jí povoloval přístup k fotoaparátu a kontaktům.

360160

24.9.2017 9:51

RE: proč jste se nezeptal na Googlu?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?

Reakce na 360160

Díky za info. To vysvětlení Uberu, proč potřebuje to a ono, je děsivé. Dalo by se to shrnout do jediné věty: Prodej nám svou duši a ušetříš dvě stovky za taxi.

K tomu OS: Já mám Blackberry s OS 10, takže žádný Android. Má to jen knihovnu, která supluje funkce Androidu, takže si aplikace myslí, že jede pod Androidem. I kdybych měl poslední verzi, kde by se daly povolovat přístupy za běhu, nic by to nevyřešilo. Oprávněně nepředpokládám, že by v okamžiku, kdy něco odmítnu, Uber pokračoval jako by se nechumelilo.

360170

24.9.2017 12:50

RE: proč jste se nezeptal na Googlu?

te 89.?.?.?

Reakce na 360170

Android šestka by nic nevyřešila. Pouze by po vás Uber chtěl potvrdit práva až při běhu aplikace, ne při její instalaci.

360173

24.9.2017 13:07

RE: proč jste se nezeptal na Googlu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 360173

Jak to myslíte "nic nevyřešila" ? S aplikací Uber nemám žádné zkušenosti, ale předpokládám, že na s Androidem 6.0 bude fungovat analogicky jako na iOs, tzn. zeptá se Vás až těsně před tím, než přístup k něčemu potřebuje, pokud to nepovolíte, nabídne alternativní funkčnost, např. místo ofocení a OCR čísla kreditky budete muset naklikat všecko ručně.

https://www.uber.com/legal/other/ios-permissions/

360175

24.9.2017 20:12

RE: proč jste se nezeptal na Googlu?

Alfred 109.?.?.?

Reakce na 360173

Who fuc.ing cares?

360180

25.9.2017 17:44

RE: proč jste se nezeptal na Googlu?

kadlik 109.?.?.?

Reakce na 360160

"Také by nebylo od věci si aktualizovat OS na verzi 6.0, případně vyměnit starý telefon za novější."
Tak to je rada jak od agenta tepla voda poridte si noveho estebaka 6.0 ten uz vas umi sledovat sam ani ho nemusite zapinat jen za nej musite nekrestansky zaplatit [velký smích]
Mam starej krap a doma zasobu podobnejch starej krapu ktery uz vodsate nesledujou a nebo kdyz jo tak se u tho musej aspon trosku snazit. Ne jako vetsina blaznu co si tam ty estebaky instaluje sama a jeste jim za to plati lidi proberte se [naštvaný]

360187

24.9.2017 6:12

Čistý telefon je bohužel mýtus

Jindra S. 93.?.?.?

Bohužel, čistý telefon s operačním systémem je mýtus - je tam vždy spousta aplikací, která jsou defaultně předinstalována výrobcem - namátkou facebook, u kterých přístup k datům nemůžete ovlivnit. A aplikaci ve většině případů nemůžete ani odstranit (myšleno uživatelsky, telefon jde obvykle root-nout, ale to je už něco jiného).
A povolování přístupu na základě přístupu k jednotlivým oblastem v telefonu je skutečně nešťastné - je skoro obtížné najít aplikaci, která by přístup měla adekvátně očekávaný - jinak skoro všechny chtějí komplexní přístup ke všemu. Takže nakonec mnoho uživatelů (a musím přiznat, že včetně mě), upozornění raději nevidí a odsouhlasí. A stejně při instalaci Windows, používání Google atd.

360161

25.9.2017 18:56

RE: Čistý telefon je bohužel mýtus

kolemjdoucí2 213.?.?.?

Reakce na 360161

I bez aplikací - ostatně to byl důvod proč vznikly OS jako Replicant a CyanogenMod a proč se je od počátku snaží velké společnosti házet klacky pod nohy a zase rychle zaříznout (což se jim bohužel i povedlo, CyanogenMod se zpronevěřil původní myšlence a začal používat v jádru binární bloby výrobců HW a Replicant pro změnu přestal být aktivní a není na novém hardware, přičemž "novém" zde znamená, že pořádný poslední byl na SIII - a to už je sakra dávno). Ono se těžko brání, když i ten HW je navrhnutý tak, že se s dataminingem a řízenými úniky dat od začátku počítá.

RIM / BlackBerry nakonec sejmuli taky. Všechen starý / nebackdoorovaný HW postupně vymře nebo mu bude fungování znemožněno, i "hloupé" nové telefony dneska mají nějaký OS, prováději datacollecting a pracují pro někoho jiného - takže nakonec jedině úplně bez smartphonu a jiných smart pí*ovin.

Moje Nokia 5110 ještě funguje, ale i u ní se triangulací dá určit poloha a používat GSM odposlech, protože šifra používaná pro mobilní komunikaci byla zlomena již dávno, je děravá jako cedník a podobné zařízení si dneska už může pořídit každý trouba.

Stát a korporace již dávno spolehlivě prokázaly že jsou naprosto nedůvěryhodné, prosazují totalitní praktiky a pracují proti lidem - a to i proti těm slušným, známé "kdo nic nedělá tak se nemá čeho bát" je už dlouho jen trapný fragment zoufalé policejní logiky a dávno nemá žádné reálné opodstatnění.

360189

24.9.2017 6:55

Ona i ta

Emil_Zawada dangdong (zavináč) post (tečka) cz 62.?.?.?

neposkvrněná panna dokáže uživatele významně sledovat pro trojpísmenné organizace (výjimkou je Británie, tam je ta organizace čtyřpísmenná). To je snad jasné každému jen trochu paranoidnímu.

360163

24.9.2017 8:26

RE: Ona i ta

ľudo 78.?.?.?

Reakce na 360163

Je podľa Vás to isté, či mám na krku
2-3 upírov, alebo
20-30?

Obávam sa inak, že dnešný reálny účel
3-4 písmenkových organizácii
nemá so záujmami daných štátov moc spoločné.
Žiaľ skôr naopak.

Snáď sa to vďaka občanom a väčšine zodpovednejśích
ich zamestnancov postupne k lepšiemu zmení
a osobitne nedôveryhodné osoby budú v rámci aparátu
stále viac potichu ostrakizované..

Závisí nás, na všetkých.
Oficiálne sme majitelia systému
a mali by sme sa nimi stať aj reálne.

..navyše vyzerá byť bezpečnostné riziko negatívneho dopadu
na populáciu väčšie zo strany nadnárodných (dezi)nformačných služieb,
ako tých národných. Hlavne tých súkromných.., bo tam je motív zneužitia garantovaný.
Až tak by som teda rovnítko medzi obe skupinky nedával..

Súkromný sektor vždy usiluje o monopol, diktatúru
..fašizmus rýchlejšie, ako ten "štátny".
Štátny je súkromným zneužívaný iba keď sú ovce nepozorné
a dajú "podnikavejším" príliš voľnú ruku.
(Ich to potom láka, "hrať sa so stádom na Boha" )
V tom sa zhodneme

Miera chápania dejov občanmi je kľúčová.
Ak je neadekvátna situácii,
je demokracia najefektívnejšou formou fašizmu
a šmírovanie je len jedným z nástrojov.

InFormácie sú nástroj s ktorým podĺa morálky,
miery chápania a vôle konať môžem robiť i dobre i zle.

360167

24.9.2017 8:08

Jak používať Uber

libertarian 31.?.?.?

Jak používať Uber a iné špionske aplikácie :
Používať jeden extra telefon len pre tieto zvedavé aplikácie. Na nič iné.

360165

24.9.2017 8:52

Zloději?

Perun Hromovládný 188.?.?.?

Pane Stwora, osobně jsem toho názoru, že taxikář má nezadatelné právo určovat si taxu své práce ve výši, kterou uzná za vhodnou. Ať si klidně jezdí za oněch 99Kč za kilometr, pokud je to transparentně uvedeno, což ovšem neznamená, že s ním pojedu, že. Jsem pevně přesvědčený, že není rozdílu mezi taxikářem, kadečnicí, zedníkem, či automechanikem, kdy se cena jejich služeb liší až v řádu tisíců! Nebo regulujme ceny všem, ale to už jsme v sociku, že? To by jste asi rád?
Nechápu, proč hážete všechny do jednoho pytle a projevujete se tak jako totální idiot. To Vám asi řekl pan Babiš? Nebo máte vlastní mozek? Asi ne. S taxikáři nemám negativní zkušenosti a chápu, že vše co po nich chce tento nenažraný stát uhradit musí někde vydělat, tudíž jsou ceny takové jaké jsou. Celkem také nechápu, proč by tu měl jezdit nějaký Uber, který naopak ony vysoké náklady obchází obloukem…
A k těm zlodějům, nedávno jsem byl u zubaře… Neustále mne překvapuje, jak jsou lidé blbí a kvičí jako svině, když jde o taxik, ale v dentálním studiu vysolí pár tisíců Ukrajinci, či muslimovi a necítí se okradeni, že?

360168

24.9.2017 9:45

Aplikace

lucifuge 46.?.?.?

Já bych se těch údajů neobával. Je více aplikací, které si žádají přístup k některým osobním údajům. Bez toho by byly na nic, nezjistily by nic potřebného. Sám mobilní telefon jako takový nás zbavuje soukromí, to je přece známo. A být dnes bez mobilu?

360169

24.9.2017 10:22

U Uberu jde spíše o princip

F&T 212.?.?.?

Uber dělá úplně to samé, co taxikaři.

Taxikář musel zaplatil státu za nějakou licenci. Vozidlo Taxi musí být dle zákonů označeno. Řidič Uberu nikoliv. Měly by být stejná pravidla pro všechny. Vůbec se nedivím, když jeden musí legálně platit a ten druhý vůbec ne.

A tohle je ten důvod na co chce Uber vaše soukromé kontakty! Pokud si budete stěžovat potrestá nejen Vás, ale i Vaše přátele.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/staci-zavolat-a-...

360171

24.9.2017 11:35

Čistý neposkvrněný mobil?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

To je u Androidu zcela vyloučeno. Google má přístup úplně ke všemu od doby co odsouhlasíte všeobecné podmínky. Tady by pomohlo jedině nainstalování staršího čistého androidu a bez Google play. Nové androidy už nejsou open source.

Black Berry je čistě closed source, takže tam už vůbec nevíte co a kam o vás posílá, bez ohledu na to co ta firma tvrdí.

Aplikace pro Android se mi osvědčily české a nebo některé ruské které většinou nepožadují přístup k věcem které nepoužívají. Zahraniční a americké chtějí většinou přístup ke všemu. Bohužel si je v Google play nemůžete odfiltrovat podle země původu, takže prostě musíte pracně hledat.

360172

24.9.2017 13:05

s těmi právy je to často přehané nechtěně

te 89.?.?.?

Fotoaparát (stačí aby aplikace měla funkci, že když jste řidič Uberu a můžete si dát svoji fotku do profilu. A už musíte mít práva na fotoaparát či na fotky).

Kontakty (Uber jako většina současných sociálních app chce rozšiřovat svoji působnost přes konktakty známých (bez ohledu, jestli ji uživatel využije nebo ne) a kvůli této možnosti musí požadovat tato práva).

Identifikační informace zařízení (Uber má zájem o co nejlepší identifikaci účastníků, aby se vyloučily různé podvody, jako že např. vyloučený řidič si koupí za 50 Kč jen jinou simkartu a založí si nový profil apod. Rozšířenou identifikací uživatel lze takové jednání ztížit.)

Telefon (stačí aby app umožňovala vytočení čísla např. na taxikáře a už musí žádat o toto povolení)

Sdílené soubory (nemohu posoudit, nevím co se tím myslí, tento pojem znám jen pro případ připojení Android mobilu do sítě domácích počítačů)

360174

24.9.2017 13:39

Staré české přísloví

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 46.?.?.?

Praví: Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Za "oheň" možno dosadit cokoli jiného. Pracuji s VT na VŠ od roku 1976, ale to, co se začíná dít v současnosti, je za opravdu za hranicí dobrého i špatného vkusu. Samozřejmě, kdo chce být otrokem svého telefonu, je to jeho věc. Jenom tím kolektivně pomáháme prosazovat "pokrok", o kterém se socialistické StB ani nesnilo. Nejde jen o telefony, to je třeba i chystané zavádění internetových jednotek do aut - po nedělním výletě se hned můžeme zastavit na esembárně zaplatit pokuty za překročení rychlosti apod. Nebo - kamery po ulicích nahrávají nejen obraz, ale i zvuk.
Což si připomenout selský rozum a používat telefon pouze na telefonování?

360176

24.9.2017 15:16

RE: Staré české přísloví

Balt 82.?.?.?

Reakce na 360176

Naprostý souhlas. Už když jsem měl před lety možnost jezdit podle GPS a při každé drobnosti jsem byl přístrojem napomínán (překročení rychlosti o pár km/hod. při výjezdu z obce popř. při příjezdu do obce a nedostatečném zpomalení na povolených 50km/hod.), jsem konstatoval, že jednou takto bude fungovat naprosto automatický policejní systém. GPS vyhodnotí kde se nacházíte, systém překontroluje rychlost a v případě pochybení příslušná data odešle inspektorátu dopravní policie. Systém vystaví pokutu a bez jediného zásahu živé osoby ji automaticky odešle majiteli vozu, popř. peníze rovnou strhnou z účtu. K tomu je třeba změnit legislativu, ale nic není nemožné. Argument pro prosazení změny jako obvykle bude: "Když nepácháte dopravní přestupky, nemáte se čeho bát" a většina na to kývne. Jinak telefonu jsem se zbavil už před rokem a vůbec nelituji. Někteří závidí, někteří nechápou, že to vůbec jde, protože si bez čumění do telefonu své životy už představit neumí.

360177

25.9.2017 10:44

RE: Staré české přísloví

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 360177

Naštěstí pokrok ve světě jde kupředu řádově rychleji, než v naší malé zemičce, takže než budou schopní naši posranci takový systém uzákonit, už dávno budou k dispozici samořídící se auta, která Vás dopraví kam si naklikáte.

V Kingdom of Condom (UK) už tento systém mají.

360184

24.9.2017 18:23

uber alles

výjimečné porušení omerty 2a00.?.?.?

Jen mne trošičku překvapuje, že ještě nejsou "aplikace" na jiná povolání .
Ťápnete na displej a domácí zubař dojede do 5 minut. Ale vlaštovky typu hodinový manžel už poletují . [velký smích]

360178

24.9.2017 19:05

Nikdo Vám nic nenutí!

pedros 89.?.?.?

Nechápu co nám autor chtěl říct? Nechcete používat UBER, tak ho nepoužívejte! Nechcete využívat vlastnosti "chytrých" telefonů? Vaše věc! Co je ostatním do toho?
To jako by jste dal na obec oznámení, že nepoužíváte WC papír, nebo že zásadně masturbujte u časopisů a ne u monitoru! Zase Vaše věc! Co je ostatním do toho?
Nebo - jistě používáte platební kartu, chodíte po ulicích plných kamer....

360179

25.9.2017 0:49

RE: Nikdo Vám nic nenutí! / Věřit znamená houby vědět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?

Reakce na 360179

Chybí mi u chytrého telefonu aplikace detekce kouření. Ten zatracený šmejd se vždy rozsvítí kdykoliv kolem něj projdu na metr a hned by si mohl šluknout taky s porovnáním etalonu arktického ovzduší, S propojením s čipem s trestnou komorou pro teroristy nekuřáků by ponejprv mohl rouhač a kacíř dostávat pokuty a nebo nakonec využít automatizaci 4. generace a funkci implantátu využít a nekuřáků je dnes více a tedy i schváleno a povoleno. [překvapení][chechtot]

360182

29.9.2017 18:58

RE: Nikdo Vám nic nenutí!

RomanTička 178.?.?.?

Reakce na 360179

Tak to nečti, když to nechápeš a nebudeš tu pak obohacovat ostatní stupidními komentáři..

360242

25.9.2017 15:16

Uber v Londýně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

http://www.bbc.com/news/uk-england-41358640

360185

30.9.2017 7:57

Používejte iPhona

KF 77.?.?.?

Tam lze dodatečné zakázat přístup aplikaci, kam nechcete. Ani FBI jej neprolomila.
Staci klidne levný SE za par supek, ma nejnovější soft a dostane určitě i dalsi verzi za rok. Používat šmejdy s Androidem a divit se ze me spehuje? Bodejt by nespehoval, kdyz je na tom založen cely byznys od Googlu.
Toho Googlu, co vyhodil tuhle svého top ITaka za nazor.
Apple vedeného buznou Cookem je pořád o kapku lepsi.

360245

27.11.2017 14:14

Uber a spol. je jen vějička

r.m. 80.?.?.?

Nalákat pofidérními výhodami co nejvíc lidí, ke splnění účelu, o kterém se nemluví.
Třeba svého času u nás inovátorská elektronická eBanka kolem roku 2000. Nadšenci v ní jen dělali křoví pro praní vagónů Kellnerových peněz. Spíše estébácko kágébáckých peněz teda.
viz. wiki: V roce 1999 do banky vstoupila finanční skupina České pojišťovny, která zde v roce 2000 získala majoritní podíl a ten postupně navyšovala až na 100% základního kapitálu (2005).
Jakmile hoši z ČP měli banku, začal v ní unikátní a ničím nekontrolovaný kapitálový mumraj.
-
K něčemu obdobnému, ovšem daleko démoničtějšímu slouží masky smějících se bestií ala Uber a jmenované prohlížeče nebo aplikace editore.
Možná každý samostatný výrobce umělých inteligencí takové soubory stop o chování reálných lidí potřebuje. Kdo je má jako google, ten je nedá.

361201

Příspěvků: 29

24.09. 00:09 Sugar  Nehledě na to...
24.09. 05:16  Řešením dva telefony
24.09. 05:27  proč jste se nezeptal na Googlu?
24.09. 09:51 Vladimír Stwora  RE: proč jste se nezeptal na Googlu?
24.09. 12:50 te  RE: proč jste se nezeptal na Googlu?
24.09. 13:07  RE: proč jste se nezeptal na Googlu?
24.09. 20:12 Alfred  RE: proč jste se nezeptal na Googlu?
25.09. 17:44 kadlik  RE: proč jste se nezeptal na Googlu?
24.09. 06:12 Jindra S.  Čistý telefon je bohužel mýtus
25.09. 18:56 kolemjdoucí2  RE: Čistý telefon je bohužel mýtus
24.09. 06:55 Emil_Zawada  Ona i ta
24.09. 08:26 ľudo  RE: Ona i ta
24.09. 08:08 libertarian  Jak používať Uber
24.09. 08:52 Perun Hromovládný  Zloději?
24.09. 09:45 lucifuge  Aplikace
24.09. 10:22 F&T  U Uberu jde spíše o princip
24.09. 11:35  Čistý neposkvrněný mobil?
24.09. 13:05 te  s těmi právy je to často přehané nechtěně
24.09. 13:39 WAZARI  Staré české přísloví
24.09. 15:16 Balt  RE: Staré české přísloví
25.09. 10:44  RE: Staré české přísloví
24.09. 18:23 výjimečné porušení omerty  uber alles
24.09. 19:05 pedros  Nikdo Vám nic nenutí!
25.09. 00:49  RE: Nikdo Vám nic nenutí! / Věřit znamená houby vědět.
29.09. 18:58 RomanTička  RE: Nikdo Vám nic nenutí!
25.09. 15:16  Uber v Londýně
25.09. 15:34 ZAJDANEK  SailFish
30.09. 07:57 KF  Používejte iPhona
27.11. 14:14 r.m.  Uber a spol. je jen vějička

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 1

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 2

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 985