Diskuze k článku

Když nastal konec Evropy

Příspěvků 35

19.7.2017 7:30

Keby som mal tridsať .....

libertarian 31.?.?.?

Keby som mal tridsať, tak po prečítaní tohto článku emigrujem. Neviem presne kde, ale hodne ďaleko.
Ten článok hovorí to, čo každý vnímavý človek cíti už pár rokov. Ale takto natvrdo napísané.....je to horor.
Najhoršie je, že sa to nedá zastaviť, otočiť. Už je to v ľuďoch zakorenené, ľuďom to vyhovuje, ....... a iba veľká katastrofa by ľuďmi možno pohla. Možno príde. Vlastne , skoro iste príde.

359073

23.7.2017 13:39

RE: Keby som mal tridsať .....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 359073

Ale dá, a snadno - pořád přeci můžeš věřit v Boha a tradiční hodnoty, které po tisíciletí fungovaly a fungovat budou dál, pokud je člověk přijme zpět. Musí to ale být víra opravdová, ne jen převléknutí kabátu - jen opravdová víra má potenciál se mezi lidmi šířit a měnit svět. Pokud máš ovšem problém Boha, víru v něj a jeho hodnoty přijmout, pak jsi nejspíš přesně tím produktem moderny, o kterém autor článku píše.

V otázce víry však pozor na církve a na (některé) lidi v nich - i církve jsou dnes rozkládány zevnitř a jejich vyznání a směr často již nejsou pravé. Nikoho nesuďte, ale mějte na paměti, že musíte mít vlastní filtr jak odhalit zlo, které je někdy převlečené v hávu služebníka Páně.

Osobně tu chci poděkovat Bohu, že mi už v mém mládí umožnil poznat, že existuje - i přesto, že jsem nebyl věřící a ani jsem nebyl vychován ve věřící rodině. Děkuji.

359191

23.7.2017 16:08

RE: Keby som mal tridsať .....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 359191

> pořád přeci můžeš věřit v Boha a tradiční hodnoty, které po tisíciletí ...

Pěkný protimluv, pane "213". Proč? No protože naším předkům byl ten Váš "Bůh" a jeho "hodnoty" vnuceny teprve cca před tisíci roky. Do té doby se lidé v České kotlině (a nejen v ní) bez onoho "Boha" snadno obešli. A určitě i bez něj vyznávali své vlastní tradiční hodnoty.

Proč o tom píšu? Protože jsem se už několikrát v různých debatách pokusil zjistit, co jsou to ty "pravé křesťanské hodnoty". MARNĚ! A tak se prosím na mně nezlobte. Sebejistá vyjádření "o Bohu a jeho tradičních hodnotách" mě vždy vyprovokují k tomu, abych se opakovaně zdvořile otázal. V čem ty hodnoty spatřujete Vy?

Děkuji za odpověď
Vojta

359192

26.7.2017 6:00

RE: Keby som mal tridsať .....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 359192

Trochu poopravím vaše podsouvání z "V čem ty hodnoty spatřujete Vy?" na "Jaké jsou od Boha univerzální hodnoty?". Rozdíl je v tom, že tu nejde o mne a můj názor, ale o věc danou Stvořitelem a neměnnou.

Je mi vás trochu líto pokud se ptáte ze skutečného zájmu, nicméně myslím že skutečný zájem v tom hledám marně a že mě tu jen zkoušíte veřejně vodit za nos. Nicméně i tak Vám odpovím, je to totiž odpověď pro všechny, ne jen pro vás.

Láska k Bohu i k bližnímu svému, skromnost a pokora, úcta k (a v) rodině i k ostatním lidem, žití harmonického a pozitivní energií naplněného života v souladu s přírodou a svým okolím, atd.

99 % lidí k tomu dostalo jako nástroj vnitřní hlas svědomí a cit, a tento nástroj nemá ho jen jedno jediné procento psychopatů (myslím tím skutečných, rozených psychopatů) - toto jedno procento psychopatů se ale koncentruje ve vedeních korporací, politických stran a všech celků, kde jde o nějakou moc (oni totiž chorobně touží vládnout, absolutním způsobem) kde tvoří více jak 50 %, a výsledky vidíme všude okolo. Psychopat se k Bohu nemá jak přímo dostat, nemá totiž svědomí a cit, nicméně zpravidla dostal velkou dávku inteligence. Tu má k tomu, aby se s její pomocí naučil svou chorobnou touhu zvládnout a naučil se být celku prospěšný - ne svým způsobem jako všichni psychopaté (oni se o sobě domnívají že jsou výluční, nadřazení, vyvolení, vyšší stupeň vývoje a další podobné bláboly - skutečnost je ovšem taková, že jim nefungují některé části mozku, protože se jim prostě a jednoduše z nějakého důvodu nevyvinuly), ale skutečně prospěšní, v harmonii s okolím. Jednoho či dva, kteří toto skutečně pochopili a tak z vlastní vůle činili, jsem ve svém životě potkal. Je to sice mizivé promile, ale když to dokázali oni, mohou dokázat být lepšími (nebo to aspoň zkoušet) i ti ostatní.

Člověk se učí celý život - a to je podstata toho, proč tu na světě jsme. Pro nic jiného. Můžete přijmout nebo nechat být, ale nemůžete to změnit.

Tyto hodnoty tu byly vždy, už od prvopočátku, bez nich by nebyl důstojný život možný. Každý jeden člověk, i Vy, ovlivňuje svět okolo sebe (a tím nepřímo i celý svět) tím, jestli tyto hodnoty přijímá, nebo se od nich odvrací. Každý jeden člověk může sám sebe (jen a pouze) kdykoliv změnit.

To je celé tajemství. Boha máme všichni v sobě, budete-li chtít, najdete ho tam - ve svém srdci.

359237

26.7.2017 12:31

RE: Keby som mal tridsať .....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 359237

Děkuji za obsáhlou odpověď, pane "213". Je odrazem Vaší víry.

Kdybych měl já vyjmenovat ty nejvyšší životní hodnoty, které vyznávám, budou to:

1. LIDSKÝ ŽIVOT. A to nikoliv jakýkoliv. Životy mých dětí (vnuků, ...) jsou prostě to nejdražší. Víc než můj vlastní. A ty bych rozhodně nevyměnil za lásku k jakémukoliv Bohu. Mimochodem - jsem hluboce přesvědčen, že ani Vy ne.

2. SVOBODA. Tedy obecně veškeré druhy mé vlastní autonomie, nezávislosti. Bez svobody totiž člověk nemůže dosáhnout štěstí. A bez štěstí život nestojí za nic.

3. ZDRAVÍ.

4. VZDĚLÁNÍ.

5. PARTNERSKÝ VZTAH, ...

Mohl bych pokračovat. Možná Vám to přijde málo. Bez Boha. Mně však připadá můj život nádherně naplněný. Tedy za předpokladu, že mé základní hodnoty nikdo neboří.

Lituji matky, které jejich idiotská víra v nějakého Boha donutila, opásat své vlastní dítě výbušninou a poslat je odpálit se do davu "nevěřících psů". Až tak daleko může jít víra v Boha. Fuj.

Promiňte
Vojta

359244

28.7.2017 18:06

RE: Keby som mal tridsať .....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 359244

Pane Vojto, když už si tu vzájemně říkáme své názory, tak i já přidám ten svůj. Mně se dost líbí, co jste napsal. Jen když píšete o Bohu, tak je to sice dobře pochopitelné, ale přesto ujíždíte na něčem, s čím nemáte vlastní vnitřní zkušenost. To pojmenování (Bůh) ani nepoužívám moc rád, spíš jen pro účely diskusí jako je tato. Nebudu se opakovat, důvod jsem už vysvětlil vícekrát jinde. Bůh je "něco" jiného, než Vám (a mnoha jiným) někdo napovídal a také zřejmě značně jiného, než si myslíte.

Bez úmyslu Vás urazit - podobá se to tomu, co si muž myslí o ženách, když je malý chlapec. Když je mu pět let, myslí si, že by kvůli žádné "cizí ženské" mámu neopustil. Když je mu o něco více, říká, že holky jsou hloupé a tak si s nimi nehraje. Neví nic o tom, že je normální později změnit názor. Podobně je to i s dospělým člověkem, když hledá svůj smysl života, cestu a naplnění. Něco tak krásného, čistého, milého a něžného, jako je Bůh, téměř není možné poznat a zároveň nemilovat, je to totiž Vaše vnitřní podstata sama, to Vy sám jste taková nádherná bytost, někde více či méně hluboko uvnitř. I to, jak milujete svoje děti a vnuky je součástí této Vaší vnitřní podstaty. Takže když stavíte oba druhy lásky do sporu, jen nevíte nic o Bohu.

Například biblické příběhy, požadující po otcích obětovat své děti (Abrahám, Jiftách, ...) tuto bytost ne-bytost, Podstatu všech věcí, někdy nazývanou "Bůh", "Tao" a dalšími jmény, vlastně pomlouvají. Stejně tak nesouhlasím s úplnou zkažeností člověka hříchem, naopak, po celou dobu se člověk konání zla snaží vyhnout v té míře, v jaké si zlo uvědomuje. Celá rostlinná i živočišná říše se vzájemně a bez skrupulí klame a požírá, jen aby přežila. Pouze člověku, Božímu obrazu, se to nelíbí a usiluje po celé lidské dějiny se z připoutanosti k tomuto koloběhu vymanit.

A když se do této nádherné bytosti, nazývané "Bohem" zamilujete, už nikdy byste nenutili k víře a jejímu uctívání jiné lidi. Protože přinutit jinou bytost k vnějším projevům lásky - to je přece definice znásilnění.

Většina lidí si myslí, že vztah člověka k nejzazší, transcendentní skutečnosti, tedy Bohu, je záležitostí víry, což je zase chápáno jako nějaký názor, soubor myšlenek a pravidel. Jenže já to vidím jinak. Bylo by to na dlouhé pojednání, na které zde není prostor, ale víra je víc důvěra k někomu, koho už znáte, než že si myslíte "něco". A abyste něco nebo někoho poznali, musíte ho mít blízko, což je v tomto případě splněno, protože svoje nitro máme na dosah. Hledejte uvnitř a Boha tam najdete. Není to sice samotné "Tao, o němž nelze mluvit" (viz Lao-Ć: Tao, o němž lze hovořit, není pravé Tao), ale žádný lepší možný obraz není, protože v pořadí existence jste hned druhá nejreálnější existující skutečnost.

359276

28.7.2017 21:22

RE: Keby som mal tridsať .....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 359276

(Pokračování.) Ježíš Kristus v evangeliích říká "Jste bohové". A přesně to je i pravda, jenže naše "božství" se skrývá pod nánosem biologie, různých (zlo)zvyků, některých tradic i úmyslného zastírání skutečnosti. Je trochu jako neopracovaný diamant.

Na Vaši otázku bych odpověděl, že pravé křesťanské hodnoty jsou ty stejné jako pravé lidské hodnoty. Každé pravé náboženství by mělo člověku pomáhat ve vlastním nitru nalézt a odkrýt Boží obraz, ten skutečný, nezdeformovaný a nezmanipulovaný. Jaký to je? To právě máme v životě hledat a realizovat. Původním smyslem náboženství je v tom člověku pomáhat a ne ho zotročit a jeho duši znásilnit. Role člověka a jemu podobných bytostí (pokud existují) je ve Vesmíru nezastupitelná, i kdybychom se zničili a vyhubili, někde jinde vzniknou bytosti podobné, spojující v sobě principy ducha a hmoty, moudrosti a vitality, jejichž syntézou vznikne něco tak neobyčejného, jako je láska.

Tohle se těžko vysvětluje nějakými rozumovými, filozofickými argumenty. (Ale můžeme na sobě pozorovat, že jsme sami takovou syntézou.) Lépe je to prožít a jsou popsány způsoby, jak to udělat a přesvědčit se. Jen je potřeba mít pádný důvod, cesta může být dlouhá a je na ní spousta odboček, kde je možné uváznout. Organizované náboženství se může stát takovou pastí. Nebo připoutanost k majetku, ke kariéře a k moci. Nebo obyčejná lenost.

A co vás z těch pastí může vyvést? Například když ztratíte něco z těch krásných lidských hodnot, které vyjmenoval pan Vojta. Nebo vás postihne vážná nemoc. Váš nádherný svět se otřese. Budete chtít tomu porozumět, proč se to stalo právě vám. Udělali jste něco špatně? Zasloužili jste si to nějak? Pokud zrovna v tu chvíli koketujete s myšlenkou věřit v Boha, asi vás napadne, jak to milý a milující Bůh mohl dopustit? Proč? Proč se i dobrým lidem stávají špatné věci? A tehdy se právě uplatní falešný obraz Boha, o kterém vám někdo něco napovídal... Všemohoucí, milující, laskavý. A teď tohle, co se vám stalo. Ty věci jsou ve zřejmém rozporu. Náboženské berličky právě přestávají stačit. Nepomáhají. Ale časem zjistíte, že nejde o to, co vám kdo napovídal a jak "Boha" vylíčil (ve snaze udělat dojem), ani o to, zda nějaký "Bůh" opravdu existuje, ale jaká je naše vnitřní podstata. Co máme uvnitř. V tom je odpověď.

Také přijdeme na to, že potřebujeme život v těle, abychom mohli rozvinout naše lidské vlastnosti. Ideální svět ducha se vyrovnává s hmotou, božská mysl v nás a pomocí nás poznává, jaké to je, opravdu žít, bojovat o život, i umírat. Bez nás by to nikdy nepoznala. Boží všemohoucnost je v tom potenciálu, včetně možností člověka. Ne ve stvoření několika hloupostí, navzájem se popírajících. (S)tvoření ještě neskončilo. Jsme uprostřed procesu...

359277

28.7.2017 23:16

Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 359277

Když procházel podél galilejského moře, uviděl dva bratry, Šimona zvaného Petr ( [mrknutí jedním okem]) a jeho bratra Ondřeje, jak vrhají síť do moře; byli totiž rybáři. Řekl jim: „Pojďte za mnou a učiním z vás rybáře lidí.“ (Matouš 4,18)[vyplazený jazyk]

Nač se spoléhat na své schopnosti, když se mohu stát závislým, že?

359278

28.7.2017 23:42

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 359278

Kromě toho, že se posmíváte, na co vlastně reagujete?

359279

29.7.2017 1:16

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 359278

Nic ve zlém, ale zatím to vypadá spíš na Vaši závislost na citování Nového zákona nebo jiné části Bible [smích] . Snad všechny Vaše příspěvky jsou takové!

Na jaké své schopnosti chcete spoléhat, abyste na jiné spoléhat nemusel? Jak být nezávislý sám na sobě, toť vskutku (zenová) otázka!

359280

30.7.2017 0:38

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 359280

Autor článku sděluje, že současné problémy Evropy můžeme vystopovat od počátku novověku. Já spatřuji původ problémů jinde.

V pohrdání a vyvolenosti.

Ve svatošmejdech. V mocensky choré sektě s evoluční genocidní strategií.

V mocenské talmudistické sektě, která provozuje ono mrzácké náboženství ve třech proudech. Podle mě je vhodné citovat biblické zrůdnosti, aby si alespoň někteří přečetli, co je ona křesťanská kultura a jaká je evoluční strategie bytostí mojžíšského vyznání. Co bylo našim předkům násilně vnucováno samovyvolenými psychopaty z Blízkého východu a jejich souvěrci Chazary prostřednictvím poskoků. Důkazy jsou i kamenné. Kostely na náměstích nebo na kopcích. Pak důkazy o přítomnosti těch řídících. Svatovyvolenecké hřbitovy dozorujících a lichvařících jsou u mnoha obcí.

Kristus a křesťanství je podle mě debilizace lidí myslících, na svoje schopnosti se spoléhajících. Kdyby alespoň dobrovolná, ale byla povinná!!! Jinak fašismus, donucení k oddanosti terorem nebo až exemplární zavraždění před davem (davová debilita), aby další otroky přešla odvaha ke vzdorování nebo myšlení.

A vy píšete podle mě nesmysl:
>Ježíš Kristus v evangeliích říká "Jste bohové".

Křesťanství je podle mě otrokářský zlořád. Proto ty zvrácenosti proti přirozenosti cituji, aby si i někdo jiný mohl pročíst a promyslet „svaté“ texty (mrzácké texty, dílo mocensky chorých psychopatů, nikoli neviditelného boha, drze se domnívám).

>Na jaké své schopnosti chcete spoléhat

Klidně na schopnosti přirozené, zděděné, pak na něco z výchovy. Na schopnost uspořádat si dostupné informace. I když po svém, až se to svatošmejdům nelíbí. Mají totiž v talmudu poučku o nepřípustnosti bádání gojimů v „Písmu“.

I kdyby byly přirozené schopnosti některého gojima jen dostatečné, pořád mně připadá lepší spoléhat se na ně, než se oddávat zázraku nebo osudu. Nebo se zatěžovat otázkami druhu, proč se něco nepříjemného stalo právě mně?

Raději si položím otázku: Jaké mám možnosti?

Chci spoléhat na své schopnosti a kupříkladu neplácat nesmysly jako autor tohoto článku o počátku problémů Evropy v osvícenectví a Francouzské revoluci. Obě záležitosti, domnívám se, byly dílem světoobčanů talmudistických, přímo banksterských. A nebyly počátkem týrání lidí v Evropě.

Ti naši svatovyvolení dramatici byli tak laskaví, že naše předky zbytečně nezatěžovali vzděláváním. Jen otroctvím, týráním a povinnou debilizací - pánbíčkářstvím.
Gojimové na vsích obvykle robotovali tři dny v týdnu, zadarmo dřeli na jemnostpány, navíc museli ještě platit daně těm samým paníčkům (obvykle svatovyvoleneckého původu). A aby toho okrádání neměli málo, ještě museli povinně platit za svou debilizaci křesťanskou katolické církvi, desátky. Pak jim deprivanti kradli dospěl

359287

30.7.2017 0:51

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 359280

museli povinně platit za svou debilizaci křesťanskou katolické církvi

Pak jim deprivanti kradli dospělé syny do svatošmejdy spáchané války. Dcery před svatební nocí bývaly leckde oběťmi „práva“ první noci. „Práva“ páníčků, hrabat, baronů, knížat (obvykle svatošmejdského původu).

Našim předkům kradli a ničili vše, co bylo mimo jediné povolené náboženství (vymývání mozku), a co by je činilo méně závislými na svatošmejdech. Později například ničili mlýnky na mouku, protože i mlýny mnohde provozovali svatovyvolenci.

Závislost otroků, to je podstata moci deprivantů.

Pak svatošmejdská buržoasie potřebovala otroky do továren, zorganizovali přestavbu otrokářského zlořádu.

Ale války a loupení provozovala ona ničemná sekta i po zavedení tovární výroby. A provozuje je dodnes, například v Sýrii, na Ukrajině

Ničemná talmudistická sekta provozuje zadlužování států, tunelování, rozkrádání ve velkém, banky, výrobu peněz ze vzduchu, korporace, sdělovací prostředky, nevládní organizace, dokonce i onu černošskou a islámskou okupaci Evropy. Abychom se u banksterů mohli ještě více zadlužovat za vyživování vyžírků a tak nájezdníky podpořili v přípravě pro svatou válku. S kým? To svatošmejdi skrze imámy rozkážou.

Světlehnědí vykořenění islámem zdebilizovaní otroci na dálkové ovládání jsou nejspíš globalistických zrůd cílem.

359288

30.7.2017 3:32

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 359288

Nádhera. Jako kolovrátek, jak se zalykáte zlobou, úplně v každém příspěvku. Třeba máte nějaký vážný důvod, proč si kazíte ubíhající a nevratné chvíle Vašeho života, co já vím... "Talmudská sekta svatošmejdů" (nebo cokoliv jiného) Vám takhle bere i to, co by Vám jinak zbylo, a vzít by jinak nemohla - Váš vnitřní klid a možnost poznat, kdo jste Vy sám. Úplně nezávisle na tom, jestli máte pravdu, nebo ne. A nezávisle na tom, jestli si myslíte "to", "ono", nebo "támhleto".

Akorát že já jsem psal o něčem úplně jiném a na míle vzdáleném. Ani o zázraku, ani o osudu. Ani o gojimech, chazarech, talmudu, křesťanech, islámu, banksterech, katolické církvi, buržoazii a otrocích, právu první noci... O ničem z toho to nebylo.

359291

30.7.2017 12:53

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 359291

O čem jste psal? Když to nejde dveřmi, zkoušíte to oknem?

>Něco tak krásného, čistého, milého a něžného, jako je Bůh, téměř není možné poznat a zároveň nemilovat, je to totiž Vaše vnitřní podstata sama, to Vy sám jste taková nádherná bytost…

>Ježíš Kristus v evangeliích říká "Jste bohové". A přesně to je i pravda…

>Ideální svět ducha se vyrovnává s hmotou, božská mysl v nás a pomocí nás poznává, jaké to je, opravdu žít, bojovat o život… Bez nás by to nikdy nepoznala. Boží všemohoucnost je v tom potenciálu, včetně možností člověka. …(S)tvoření ještě neskončilo. Jsme uprostřed procesu...

>Celá rostlinná i živočišná říše se vzájemně a bez skrupulí klame a požírá…

Místo života s úctou k přírodě je potřeba si vštípit: Celá rostlinná i živočišná říše se vzájemně a bez skrupulí klame a požírá?

Prosím jich, nebo boha v nich, který rostlinný nebo živočišný druh je tak tyranský a lačný po moci jako talmudistická sekta? Sekta kterého živočišného druhu má po Zemi vybudováno přes sedmset válečných základen?

359295

30.7.2017 14:04

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 359295

Já věřím v to, že člověk je ve své nejvnitřnější podstatě dobrý. Vaše "talmudistická sekta", která by mne ve středověku zcela jistě poslala na hranici, říká o člověku v podstatě totéž, co Vy. Jestli to nevíte, přečtěte si katolický katechismus, což může být pro Vás další zajímavý námět k citacím.

Ale není to v podstatě člověka, je to jen v hlouposti, připoutanosti a nevědomosti. Fakt, že jste tu "zahořel hněvem spravedlivým", abych tak řekl náboženskou terminologií, kterou zcela jistě nesnášíte (a je to ode mne opravdu schválnost [smích] ), jen potvrzuje moje slova. Nelíbí se Vám to, přesně jak jsem napsal. Nelíbí se to Vaší vnitřní podstatě.

Pro opravdu málo chápavé: Nelíbí se Vám, co dělá "talmudistická sekta", ne to, že jsem udělal malou a neškodnou schválnost. Když jsem se ptal, na jaké schopnosti chcete spoléhat, abyste na jiné nemusel - samozřejmě, že na jiné svoje schopnosti, ne na jiné lidi. Zkuste to pochopit, jestli můžete. Za tím následující věta je malou nápovědou, stejně jako celý předmět mého textu.

Ale já Vás nelákám do nějaké církve, nepřemlouvám, nelanařím... Nezkouším to ani dveřmi, ani oknem. To, kam obojí vede (asi k Vám?) nebude nic pro mě. Nechci po Vás, abyste mně následoval, nebo rybařil jiné lidi. Já odpovídal někomu jinému. To Vy jste se posmíval, pamatujete? Ctrl+C a Ctrl+V už zvládáte, teď ještě tak porozumět i obsahu textu.

359297

30.7.2017 10:16

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

E.R. 107.?.?.?

Reakce na 359288

Co píšete,je nadevší pochybnost,jen slepý to nevidí a hlupák toleruje a grázl podporuje...[naštvaný]

359292

26.7.2017 13:35

RE: Keby som mal tridsať .....

Aja 82.?.?.?

Reakce na 359237

Že se vám pletu do hovoru, ale domnívám se, že máte co vysvětlovat.

Křesťanství a tedy jediný Bůh nejsou na území Čech a Moravy, z hlediska historie, tak moc dlouho. Až do 9.století tu žili pohané. To s příchodem iroskotských misíí ze západu a Cyrila a Metoděje z východu bylo obyvatelům vnuceno křesťanství. Ti dva dokonce sepsaly knihu, jak trestat jednotlivce a celé vesnice za vyznávání mnohobožství.

Byli, podle vaší teorie, pohané bezcitní a bez svědomí?

359246

26.7.2017 15:37

RE: Keby som mal tridsať .....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 359246

Jste to nepochopil/a - nevedu tu diskusi. Hodnoty jsou neměnné, není na nich co diskutovat, nemusím nic vysvětlovat, není to žádná má teorie a vše podstatné již bylo řečeno. Na mém názoru nezáleží. Odpověďi hledejte ve svém srdci.

359248

26.7.2017 19:25

RE: Keby som mal tridsať .....

Aja 82.?.?.?

Reakce na 359248

Pak ovšem nevím, proč chodíte na diskuzní forum. Diskutovat nechcete a dokonce nesdělujete ani vlastní názory.

Vaše neměnné hodnoty můžete šířit jinak a jinde, není-li co k diskutování.

V mém srdci těžko odpověď najdu, je to orgán, pumpa na krev. Snad v mozku se dá hledat, myšlenka.....

359250

19.7.2017 12:10

Článek dobře vystihuje situaci...

E.R. 107.?.?.?

..a jako jeho pokračování doporučuji tohle:

http://aeronet.cz/news/video-nove-celosvetove-nabo...


...bude to stát čím dál tím víc "za hovno",pokud se tomu opravdu rázně civilizovaná Evropa nevzepře a nositele a protlačovatele tohoto bezduchého,židem naordinovaného "AlgemeineŠeisse pokroku" přecházejícího do jakýchsi zfašizovaných náboženských temnot nenapíchá na klacky....

359075

19.7.2017 13:43

Pozoruji svět vlastníma očima asi 80 let.

oijkio 91.?.?.?

A právě tak, jak je popsáno, vývoj Evropy cítím. Článek mi pomohl formulovat si své pocity přesněji, hloběji. Výborný článek.
Škoda, že mladší generace na taková obecnější a podstatná zamyšlení - nemají pomyšení, nejsou k nim vedena, jsou od nich aktivně odváděna.
Je a bude to jejich škoda. My starší (pamětníci druhé světové) snad v poklidu a snad ještě včas odejdem věkem. Ony svou nezodpovědnost odnesou.
Včetně mých dětí a vnoučat. A to jsme je vychovali relativně výborně.
Ještě se budu nějaký čas v článku popsaný vývoj kolem sebe co možno brzdit, ale ..............

359076

19.7.2017 20:13

RE: Pozoruji svět vlastníma očima asi 80 let.

Altman 93.?.?.?

Reakce na 359076

Až jsem se lekl, že jsem to napsal já. Jen bych přidal ještě i pravnuky. Stejný názor.

359084

19.7.2017 16:25

ono

Mirra 89.?.?.?

by to možná fungovalo, jen technokrati silně přešvihli množství dodávaného "materiálu". To že se migrace musí dávkovat tak aby nevznikaly svébytné enklávy už se smutně přesvědčili Římani, zvlášť u kulturně silně svébytných etnik. Třeba Turci v Německu - už to vypadalo že se nějak asimilují s prostředím, jenže s dalším silným přísunem soukmenovců (plus s duševní vyprázdněností hostitelského okolí) se spustil reverzní proces. Vypadá to že neomarxističtí architekti Nového evropského řádu stejně jako staří marxisté si něco vysnili a když měli počáteční výsledky tak se přestali o dění zajímat a jeli podle stejných plánů ikdyž se silně začly lišit od reálného stavu věcí. EU čeká osud SSSR - rychlý začátek, dlouhé období přešlapování na místě a jedné noci se prostě rozplyne jako dým nad závodištěm...
Bohužel s extremistickými jevy, jako násilné vyhánění cizinců a vražedné pogromy.

359082

19.7.2017 18:46

Julius Evola: Jezdit na tygru

Croix 94.?.?.?

Tohle všechno už s velkým předstihem a co do použité argumentace v závislosti na dobové pokročilosti rozkladu Západu a jím ovlivňovaných "periferií", kterou dokázali rozpoznat, popsali nekompromisně a zevrubně pánové jako O. Spengler (Smrt Západu), nebo J. Evola v jeho rozboru Jezdit na tygru, ale prosvítá to s ohledem na odvolávání se p. Korovina na božské odvozování společenského řádu i z pozoruhodné Evolovy Metafyziky sexu. Vím, že dnes málokdo dokáže už číst "těžké" a rozsáhlé texty, celé knihy, ale nemůžu alespoň tyhle dva autory nepřipomenout a tak je doporučuji.

Ze sočasných bych doporučil třeba Alaina de Benoist, jehož některé texty jsou dostupné i v češtině, například zde: https://deliandiver.org/?s=alain+de+benoist&x=... a zde: https://tradicebudoucnosti.deliandiver.org/wp-cont...

Z ruských autorů obdobného ražení bych připomněl, pokud jde o reflexi Tradice a kritiku zhroucené Moderny, tedy "Postmoderny" i na zvedavci v minulosti publikovaného Alexandra Dugina, který z nesprávného pochopení či předpojatosti mnoha čtenářů někdy zbytečně vzbuzuje kontroverzní reakce, namísto trpělivé analýzy, co vlastně říká.

Nejen tyhle autory proto stojí za to dneska znovu přečíst, pokud chcete vysledovat s nimi, co se stalo, proč a kdy nastal zlom ve vývoji evropské civilizace.

359083

19.7.2017 22:19

RE: Julius Evola: Jezdit na tygru

Six 87.?.?.?

Reakce na 359083

Naštěstí, vliv Dugina na rozhodování Putina je zanedbatelný a naštěstí jeho názory jsou asi tak akceptovány většinovou společností jako názory Havla. Nebýt umělého prosazování (proč asi?), tak o něm téměř nikdo neví.

359085

20.7.2017 0:37

ad moderna

PavelSam 90.?.?.?

On ten racionalisticko-kosmopolitní koncept je stejně velké pokrytectví, jak by mohli doložit lidé v kolonizované Indii (1860-1947) a dalších zemích. Válka Severu proti Jihu v USA také nebyla nikdy o černoších a otroctví, ale byl to souboj Britů, kteří se snažili rozdělit svou bývalou kolonii USA, a tím získat opět vliv.

Díváme-li se např. na léta 60. v USA, vidíme jediný proces - antikoncepční pilulku a masovou spotřebu, které proměnily společnost v individuality "nezávislých a svobodných" občanů. Ale oni byli svobodní jen v materiálním dostatku, či v sexu, že jejich blahobyt spočíval na loupení zdrojů jiných lidí, jim vadilo jen do určité míry.

Zlomem byl nástup televize, ten atomizoval společnost doopravdy, nemluvě dnes o mladých, kteří stále více hledí do počítačů, a nejsou schopni číst delší texty, atd.
Tedy technologie poskytly západním elitám možnost nabídnout občanstvu "jiného pánaboha" - kdo má peníze, pravidla musí dodržovat méně, je prý "svobodnější".

Tady je spor mezi mnohem drsnější kulturou Spojených států a staré Evropy. Minulé 20. století pak bylo strašlivé, výsledkem byl velký důraz na humanitu. Jenže když jde o peníze, jsou elity schopny dodávat zbraně dětem, podporovat diktátory i vrahy, nic se nezměnilo.

Takže ano, antropologicky je modernita asi chybná v ignoraci hlubokých kořenů, ale nezapomínejme na praxi. Tohle celé nevymyslel nějaký úředník, tohle celé (války o vliv a migrace, svrhávání vlád a zadržování rozvoje některých zemí) je pečlivě připraveno elitami. Primárně tedy nejde o chybu "v matrixu", ale o klasickou chamtivost elit - záměr. A takový druh rozpadu je v historii častým jevem, opravdu nejde o nic nového.

359087

21.7.2017 19:12

On ten racionalisticko-kosmopolitní koncept ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 159.?.?.?

Reakce na 359087

je židovina.

359146

20.7.2017 9:14

individum

faf 89.?.?.?

je zaklad vsecho, i spolecenstvi, poznamky a jakesi brojeni proti tomu, jsou u me znakem nedostatecne individuality [smích] .. autor je asi trochu ovce, ktera opakuje co ji nekdo nekde nakukal. problem je, ze ty individua nekdo manipuluje. to funguje. spolehlive. viz reklama. tak rozsirena, jen proto ze funguje. uplne stejne funguje propaganda na jine veci nez cim si utrit zadek. to je cely problem. kdo tu propagandu a proc dela, je jeho pokracovani. koreny a tradice, pohledy na svet, vyrustaji v kazde rodine, kazdem jedinci, dane jeho zkusenosti....mesto/misto, zem a narod ve ktere zije je jednim z mnoha zakladnich kamenu z kterych si nazor stavi. ideologie, jsou v podstate konkurenci a kanibalismem, takovich prirozene, individuelne tvorenych nazoru. jake ideologie? zadne jine, nez jebisactvi (jezisactvi) tu realne kolem v jakkoliv podstatne mire nenajdete. tady mate mili autore, zdroj vseho toho o cem mluvite. vcetne migrace.

359096

21.7.2017 4:37

Nelidska ,zlocinna , zvracena Lidskost.

favela 203.?.?.?

Reakce na 359096

Lidske zalezitosti maji ve zvyku mit nekde sve koreny a odtud se rozvijet....
Ku prikladu nas Masaryk byl PRVNI PRAVDOLASKOVEC.
BEHAL NAPRIKLAD A USILOVNE KRICEL NA CECHY V RUSKU ABY OKAMZITE NASTUPOVALI DO VLAKU A ODJIZDELI NA ZAPADNI FRONTU , KDE BY POD VELENIM francouzskyho gen.stabu bojovali. Nas neni moc.
Pod velenim !!!
A pocetne staty a jejich obrovske milionove armady na zapadni fronte nebyly schopne a potrebovali zoufale nase legie ?? /A na co ?/ S tim, ze se francouzi bourili nechteli bojovat za svoji Francii. Vysledek, nasazeni nasich nejlepsich tam kde masakry byly na dennim poradku.
Z ciziho krev netece !!
Posleze pak by nebylo koho osvobozovat , ze ano ?
Ludendorf v hlaseni oznamil , ze cesi jsou daleko nejlepsi vojaci...!!
Spolu s oddily indu !!
Nepripadlo tohle svetovemu humanistovi ani trochu uchylny , kdyz treba srbsky narod, ktery bojoval velmi statecne proti obrovske germansko- rakouske presile a jejich vyhlazovaci valce. /Proti Slovanum !!!/.
Proc nepomoci srbum/nikoliv pod jejich velenim/vzhledem k nasim vojenskym kvalitam a nespornym/ ale bok po boku/ a vydat se nejblizsi cestou proniknout a utnout hlavu germanske hydre . okupaci Rakouska , Vidne potom Prahy a
osvobozeni zemi Ceske koruny `? And how about that.?
Osvoboditel, velky demokrat a ucenec svetoveho formatu.
Poridil nam stat , ktery osvobodil pres 3 miliony germanu v cesku.
/Velmi spatnej je german risskej, jeste horsi rakouskej a
zdaleka nejhorsi je sudetskej.../.To jiste plati dodnes.
A netusil velky demokraticky ucenec,/kdyz pokojne spolupracoval a pokorne souhlasil/ z dejin trvajicich jiz 1000 let, ze se germani ihned spoji /pomoci jejich nenavisti/ a vytvori nejsilnejsi stranu. A kdyz tenhle inteligent jecel Pravda Vitezi bylo brzy a uplne , uplne jasne ,
ze zvitezi na misto pravdy germani a totalne !!!
Souhlasil aby hluboce katolicky narod slovaku byl spojen s antivatikanskymi Cechy !! Byl utok na Stefanika prvnim akci za ucelem CSR rozbit ??/
Proc vyrabel hystericke debaty okolo rukopisu , bylo snahou ukazat ,ze cesi jsou podvodnici, a nemel jeste dost aby z profesora ze sebe udelal ihned amaterskeho slidila /gumshoe// Aby dokazal co ? Komu ? A v cich sluzbach ??

359114

21.7.2017 13:11

RE: individum

Altman 93.?.?.?

Reakce na 359096

faf, jsem z tebe paf. A pokud je autor ovce, pak ty, naštěstí už vyhynulý - Blboun nejapný.

359130

21.7.2017 3:06

Myšlenkový guláš

Altern 82.?.?.?

(Vloženo přes proxy. Zrušeno.)

359113

21.7.2017 5:15

Nelidska , zlocinna a zvracena Lidskost...

favela 203.?.?.?

Dlouho jsem nemohl uverit jak obrovska a vyspela technicky zeme USA /za vsim vykrikovanim/ otrocky a poslusne podleha jinym daleko mensim narodum a nestiti se v jejich sluzbach zadnych zlocinu...
Zmateni nastalo protoze jsou ty vlady dve.
Sarabie dostala napriklad cely svet na pokraj katastrofy/1974/, prudkym a necekanym zvysenim cen nafty/ropy/.
Kdyz ale jeden princ/drive poustni beduin/ zastrelil pasaka velbloudu nyni kraaaleee/Faisal/ , president Ford prohlasil ,ze ze srdce lituje umrti verneho pritele USA . Rozumi tomu nekdo ?
President Carter vyhlasil,ze bude bojovat za lidska prava asi za tyden poznamenal ze toho musi nechat , jinak ze spacha sebevrazdu i politickou /chtel urovnat vztahy mezi Palestinci a Izraelem/.Rozumi tomu nekdo ?
Udajne pilot , ktery mel zautocit na lod Liberty kricel ,ze vidi americkou vlajku.
Napadeni se melo svest na Egypt, aby usaci zemi prepadli a okupovali. . Kdo by vytezil z toho je jasne. Stalo se tak a udajne s vedomim a souhlasem Us presidenta /Johnson/.
Dostala se mi do ruky kniha o zlocinech vojaku Wehrmachtu a po prvni strance jsem nemohl cist dal. Tyto zlociny straslive , neuveritelne masakry pachali hitlerovci bez rozkazu dobrovolne s velkou radosti a potesenim..proti bezbrannym detem, zenam atd.. .
Jiste Stalin vedel nejlepe ,co se deje. Nechal popravovat hromadne rusou populaci v milionech ,ale "lidskost" a zenevske umluvy zapricinily ,ze germany setril, zivil, nechal osetrovat aby prezili. A prezili,,
/Srovnej s jejich vyvrazdovanim ruskych zajatcu/ !!
A vysledky se dostavuji. Uz jsou zase na hrancich Ruska. pokolikate uz ?
Take vlada Severniho Vietnamu dodrzovala v duchu lidskosti.
Dohody , ktere usaci s velkou radosti porusovali neuveritelnymi masakry, bilym fosforem, chemickymi vysoce toxickymi zbranemi !!! Tesilo je nejvic tyto zbrane zdokonalovat a pouzivat se sadistickou radosti k masovemu vrazdeni dodnes..
/Uz v Koreji/. V Japonsku .
A kde byla spravedlnost a trest pro tyhle valecne zlocince ? Spravedlnost a prava vietnamskeho lidu ?/
Misto k soudu vrazi sli domu. Bomb, bomb a bomb !!! krici dodnes a dodnes valecny krveziznivy zlocinec a silenec. Dnes satan /USA/ dostal rakovinu a Mc Cain take. Misto nepricetneho vrazdeni , mohl prezit, kdyby usiloval o vyvoj leku a misto zbrojeni, venovanim penez a prostredku na leceni rakoviny a jinych nemoci !!
Na misto na zbrojeni zniceni vseho ziveho obrovskych uzemi sveta.. /Laos, Kambodza, Vietnam atd../ S cilem znicit zivot na zemi..
Pomoci prave te Nelidske lidskosti...Ktera jak muzeme videt popira , nejen nase instinkty, ale predevsim zakladni lidskou spravedlnost...

359115

23.7.2017 12:02

RE: Nelidska , zlocinna a zvracena Lidskost...

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 359115

Údajně Wehrmacht byl totálně zfefovaný pervitinem.

"Nacisté hnali do boje vojáky na pervitinu"
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/345319-na...

"Když v roce 1942 při tažení proti SSSR sovětští vojáci obklíčili více než pětisetčlennou skupinu, rozhodl vrchní lékař vydat mužům pervitin, aby překonali půlmetrové závěje při teplotě minus 30 stupňů."

359190

24.7.2017 13:24

zpátky do područí církevních loutkářů

r.m. 80.?.?.?

Zrestaurovat křesťanství, aby se jeho pomocí dalo vládnout zpitomělým masám, se nepovedlo. Zkouší proto dovézt lidi ovládané jinou věroukou a doufají ve splnění svých cílů.
Pitomci.

359208

24.7.2017 22:29

Jak přežít?

naco 89.?.?.?

S východem máme šanci přežit tohle století. Ze západem máme 100% jistotu, že tohle století to nepřežijeme. Ani jako stát, ani jako individua. Jak přežit tuhle krizi západní civilizace i s jejími skvělými svobodnými demokratickými hodnotami? Co nejdřív pryč z EU, samozřejmě nezavádět euro! Pak vystoupit z NATO a začít budovat vlastní armádu a obranu. Alespoň čtvrtinovou, co má chudá Severní Korea. Pak navázat spolupráci i s jinými státy, než je západní Evropa. Po západu je stejně jenom věta. Za 30 let bude západní Evropa kolonizovaná, samozřejmě svým demokratickým způsobem a to pomoci voleb, kdy se k moci dostanou muslimové, pak zavedou šaríi a už pak nikdy demokracie na západě nebude. Každá demokracie zatím v historii skončila nepokojí, násilím a válkami. A lidé se nepoučí a nepoučí a nepoučí... Nakonec v reálu vidíme, jak obyvatele skvělého západu se neustále vystěhovávají do východní Evropy a Ruska. Asi doma svým skvělým politikům nevěří, co? Demokrati, pěkně jste to tady za 26 let dojebaly.

359217

Příspěvků: 35

19.07. 07:30 libertarian  Keby som mal tridsať .....
23.07. 13:39  RE: Keby som mal tridsať .....
23.07. 16:08  RE: Keby som mal tridsať .....
26.07. 06:00  RE: Keby som mal tridsať .....
26.07. 12:31  RE: Keby som mal tridsať .....
28.07. 18:06  RE: Keby som mal tridsať .....
28.07. 21:22  RE: Keby som mal tridsať .....
28.07. 23:16 Pátá Mojžíšova 7:24  Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské
28.07. 23:42  RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské
29.07. 01:16  RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské
30.07. 00:38 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské
30.07. 00:51 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské
30.07. 03:32  RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské
30.07. 12:53 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské
30.07. 14:04  RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské
30.07. 10:16 E.R.  RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské
26.07. 13:35 Aja  RE: Keby som mal tridsať .....
26.07. 15:37  RE: Keby som mal tridsať .....
26.07. 19:25 Aja  RE: Keby som mal tridsať .....
19.07. 12:10 E.R.  Článek dobře vystihuje situaci...
19.07. 13:43 oijkio  Pozoruji svět vlastníma očima asi 80 let.
19.07. 20:13 Altman  RE: Pozoruji svět vlastníma očima asi 80 let.
19.07. 16:25 Mirra  ono
19.07. 18:46 Croix  Julius Evola: Jezdit na tygru
19.07. 22:19 Six  RE: Julius Evola: Jezdit na tygru
20.07. 00:37 PavelSam  ad moderna
21.07. 19:12  On ten racionalisticko-kosmopolitní koncept ...
20.07. 09:14 faf  individum
21.07. 04:37 favela  Nelidska ,zlocinna , zvracena Lidskost.
21.07. 13:11 Altman  RE: individum
21.07. 03:06 Altern  Myšlenkový guláš
21.07. 05:15 favela  Nelidska , zlocinna a zvracena Lidskost...
23.07. 12:02 J_Pitralon  RE: Nelidska , zlocinna a zvracena Lidskost...
24.07. 13:24 r.m.  zpátky do područí církevních loutkářů
24.07. 22:29 naco  Jak přežít?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 236 263,04 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 523