Diskuze k článku

Tábor svatých

Příspěvků 18

10.7.2017 9:34

Romány zásadně nečtu,

E.R. 107.?.?.?

..přestal jsem si s těmi povětšinou bláboly a fantazírováním kazit oči už asi před pětatřiceti lety...
Když jsem ležel delší dobu ve špitále,bylo to někdy krátce po ubití Kaddáfího,jsme si tam ležáci objednali přes internet najednou několik knih a zrovna tahle kniha,tenhle román,nám přidali,jako prémii,jako to obligátní "a něco navíc".
Nikdo to nechtěl číst a tak jsem si ji vzal já a nakonec přečetl.
Samozřejmě,že jsem se zhrozil,neboť vše tam popisované už tenkrát bylo více než očividné i v naší tehdejší skutečnosti.Pracoval jsem nějakou dobu v sev.Itálii a ty dnešní peripetie s cizinci a imigranty z Afriky a Středního východu tam byly značné už v období hned na počátku 90.let.Čili,pokud někdo ani dnes nechce pochopit oč jde a že už opravdu "jde o život" a nedejbože tomu ještě napomáhá,zaslouží si nemilosrdně postavit ke zdi,jako zrádce a ostatní smrtelně ohrožující šílenec...
K tomu generálnímu střetu,popisovanému v tom románu dojde a je jen otázkou času kdy a bude to brzy zvlášť,když není žádná tendence imigraci brzdit a státy Západu denně ukazují svojí slabost(viz.okolnosti jednání G20) a obyvatelstvo tupost a ignoranci...
Nadejde období chaosu a to rozdělování se o svůj způsob života a "hovniválí kuličku" majetku,nalepovanou po generace,postihne skoro všechny a bez ohledu,jestli s tím bude souhlasit,nebo ne a celá tzv.západní civilizace,pokud bude chtít přežít, bude nucena probudit se a velice od základu přehodnotit ty svoje "hodnoty",o které ti příchozí vůbec,ale vůbec nestojí...

Taky všem doporučuji přečíst si to "i když je to jen román...."

358925

10.7.2017 11:40

"Neboť Západ je prázdný..."

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 159.?.?.?

Neboť dojel na požidovštění, na triumf bezduchého chtonického materialismu, na krvavý rituál smrti, který vyznává i židokřesťanství, na židovské Božstvo Falešných Peněz a Zlatého Telete, na rabování všeho všude za účelem Zisku Svatého. Důsledek je odlidštění a rozklad společnosti. Lidská společnost nemůže být společnost zvířat.

358927

10.7.2017 13:06

Četl jsem

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Přečetl jsem jen pár stránek a pak jsem to vzdal. Je to moc depresivní a pravdivé. Jako válka s mloky, ale mnohem přesnější.

Co se ale týče toho, že západní civilizace je mrtvá, to není tak úplně pravda. Jen se podívejte na levicové radikály. Ti mají energie dost, jak jsme viděli například v Hamburku nebo na demonstracích BLM. I když to jsou spíše vandalové.

358928

10.7.2017 13:35

RE: Četl jsem

Lubosmat 212.?.?.?

Reakce na 358928

Pozor na divadlo - všetok ten "ľavicový radikalizmus" je komparz, ktorý má prilákať "podobným spôsobom" zmýšľajúcich kapríkov, a ak sa pekne nechajú nachytať sú pozorne vylovení a pod odborným dohľadom, aby sa náhodou niekde v zakázaných revíroch nevyneresili.

358929

10.7.2017 20:20

Úvaha nad poznámkou editora.

Altman 93.?.?.?

K tomu "třetímu světu" bych nebyl zase tak brutální. Evropa jako předvoj moderního člověka, byla v minulých stoletích ve vztahu k jiným částem světa opravdu brutální.
Chápu, že mnozí odmítají teorii o příčině a následku s tím, že to už je dávno, tak docela dávno. Samozřejmě že nebudu obviňovat tímto sebe a lidi mně podobné. Ani já a ani většina evropanů nemá nic společného s kolonizacemi okolního světa.
Ovšem je a byla tady užší skupina "lidí", kteří si nedělali nad ničím výčitky.
Říká se, proč až ty následné generace prvních imigrantů, spíš tehdy nutných pracovních sil, jsou teď tak agresívní. Je k tomu vícero příčin. Je to takové jakési "národní uvědomění", jako se třeba naší předkové až po delší době pobělohorské germanizace začali "probouzet".
No a ten rok 1972, To mně bylo 34. Nic takového většina nás neznala. Ve Francii to ale už byl silně rozvinutý problém. Kolonie ve všech částech světa, problémy v zemích Maghrebu, hlavně alžírská válka. Tam si to nakonec Alžířané s Francouzy "vyříkali" a Alžír patří dnes mezi nejstabilnější země oblasti.
Největší paseku nadělali frantíci ruku v ruce s anglány a nezbytnými amíky, v Lybii a později v Syrii. Od této doby se všechno najednou zhoršilo a ke všem těm "obětem" čili migrantům se přidávali i jiní. hlavně ekonomičtí běženci.
Při této příležitosti bych chtěl zmínit, že já a mnozí ještě žijíci jsme prožili druhou válku a už tehdy na nás padaly podobné bomby, jako dnes. Ale nikam jsme nemohli utíkat. A taky si ty všechny problémy zavinili i ti, co se rozhodli zdrhnout. Žádný odpor ke skutečnému nepříteli ale hlavně vzájemné zabíjení ve jménu Allaha. Ale i tak, stále vysoká porodnost.
Říkám si kolikrát, čeho jsem se to dožil. Je to přelomová doba. Zažiji, nebo spíš nepřežiji tuto chaotickou dobu, s jadernou válkou na vlásku ?

358933

10.7.2017 21:29

Děkuji za odkaz na knihu,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

zatím jsem ji jen prolistoval, k tématu bych však nabídl několik myšlenek. Těžko se ztotožňuji s čímkoliv, národem, profesí, politickým názorem, náboženstvím..., protože se uvnitř sebe vnímám způsobem, který možné slovy popsat. Všechny naše společenské role jsou jen jako různá oblečení.

Na tomto světě si někdy připadám spíš jako omylem... Ve skutečnosti ale, existence člověka nebo jemu podobné bytosti, je zcela zákonitá, a kdybychom sami sebe, jako lidstvo, zničili, vznikneme v nějaké variantě znovu. Protože spojujeme dva hlavní principy, ducha (nebo-li informaci) a hmotu. Taoismus má pro ně dva poetické názvy - Nebe a Země. Nikdy si proto nedejte vzít to, co vás dělá lidmi, protože jinak ve Vesmíru už nebudete mít místo.

Západní civilizace na tohle zapomněla, navenek tvrdá a "silná" přešla ve svůj opak, ve vnitřní slabost a bezbrannost. Z tohoto hlediska jí není pomoci a samozřejmě je jí velká škoda, protože nebyla jen špatná. Naděje ale pro nás (lidi ve střední a východní Evropě) je v tom, že my tou západní civilizací nejsme (i když jsme mockrát chtěli být). Přijatí jsme nikdy nebyli a spíš jsme bývali válcovaní tak, jako jiné země a národy. Stará, možná taoistická nebo buddhistická moudrost říká, že ještě neznáme celý příběh. A prostě uvidíme. To, že nás pokrytecký Západ při našem připojení okradl a považuje nás za lidi druhé kategorie, má i svoje výhody. První krok k záchraně spočívá v uvědomění si své odlišnosti (nebo jedinečnosti).

Pokud "invaze" přijde ze západu, tak jako většinou, tak tento scénář přece už známe. Na Východ bude mít dlouhou cestu a přitom se vyčerpá a zeslábne. Pokud se západní "Říše" zhroutí (a těžko to může dopadnout jinak), mocenské vakuum brzy někdo vyplní. Islám to nebude. Švejk může být příležitostně třeba i komunista, ale umíte si ho představit jako muslima? A kromě toho, Švejk není zbabělec, jen nikdy zatím neměl pádný, opravdu pádný důvod bojovat. Prostě nebyly žádné opravdové hodnoty. Důvody, pro které ho veškerá "sranda" přejde.

Jiná východní moudrost (Lao-Ć, Tao-te-ťing) říká, že v bitvách nakonec vítězí ti, kteří bojují s těžkým srdcem. Že je to téměř stoprocentní pravda, jsme viděli v minulé světové válce. Rusové bojují přesně takto, a my se od nich zase tolik nelišíme. Svět se jistě hodně změní, ale výsledek většinou překvapí ty, kteří Tao neznají a podle něj nejednají. Věřím ve šťastný konec.

358935

10.7.2017 23:01

Darwinismus je překonaný

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Zas ten debilní překonaný darwinismus.... přestal jsem číst u "slabí vs. silní" - život je z drtivé většiny kooperativní, boj se dnes omezuje už jen na akutní sebeobranu - už ani o jídlo bojovat nemusíme a ani muset nebudeme, dokud u té kooperace i nadále zůstaneme.

358937

11.7.2017 0:59

Panove divate se na to ze spatne perspektivy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Pravda musi byt jednoducha!!! to je zakonem.
.Vladci sveta ( at to jsou kdokoliv Zidi , Zednari , UFO, Mimopozemstane) se rozhodli , ze aby se lidi nezlikvidovali atomovkami , musi se zeme globalizovat Jedna rasa =pozemstany, zadne male staty, zadne male nabozenstvi..

Trump , ci Putin jsou je komedianti a delaji z vas blbce!!!! a hraji na vas divadlo.

Bilderberg je komedie , neb vse funguje jinak , jine informacni kanaly , kanaly s denim stykem, s okamzitym napojenim na sit!!! informaci!!!

Bohuzel UFO maji asi pravdu!!! lidi jsou blby!!
Ale delaji z Vas dobre blbce , vy plete Zidy, Nabozensvi, Svejka dohromady a pravdu mate pod nosem...malo ctete a jste psychycky slaby!!! A u toho si myslite jak jste vtipni!!!

358941

11.7.2017 9:47

RE: Panove divate se na to ze spatne perspektivy

E.R. 107.?.?.?

Reakce na 358941

...ano,máte pravdu: z nás dělají blbce Trupmeta s Putinem,zato Vy si,koukám, vystačíte sám....[velký smích]

358944

11.7.2017 23:17

RE: Panove divate se na to ze spatne perspektivy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Reakce na 358944

Ja jsem se Vas nechtel dotknout Vasi inteligence , podivejte se na ilusorni prispevky. V dnesni dobe je politika zalozana na dlouhodobe strategii se solidni ideologii, ktera stoji na velice politickych zakladech . Cesi nemaji dnes idelogii co je zajima je jen zivot ze dne na den. Na priklad jeden zaklad politiky z dejin : Kardinal Richelie (1750??) : "k tomu aby v Evrope byl mir , neni mozne nechat Nemecko se se spojit v silny stat (superstat) se vsemi nemcky hovoricimi mensinami!!!( v te dobe bylo mnoho nemecky mluvicich malych statu)!!! Kdyz se na to podivate , z hlediska dnesku Kardinale Richelie tvrzeni je porad zive , A to je duvod proc byl Hitler , dnes Markelova ...neb ona v podstate spojuje Nemocko s mensinami a buduje Nemecky superstat. Atd...
Zajiste ze si spise vystacim sam , nezli s takovymi nulama jako jste vy , a to protoze JA !!si kupuji a ctu je !! publikace od Cato intstite , predniho Americkeho myslenkoveho kartelu , jehoz byl clenem president Klaus , ktereho ja do dnes obdivuji. Mozna ze by vam to pomohlo taky ...co myslite?? Nehonim se za vtipnosti neb znam Francouzke prislovi :"kdo se honi za vtipnosti dohoni pitomost " a tak klidne ziji a nestaram se o lidi jako jste vy , co nemaji co rici!! Chapete to??

358953

11.7.2017 11:55

RE: Panove divate se na to ze spatne perspektivy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358941

Lidí, kteří znají pravdu, je zoufale málo. Děkujeme !!! [smích] [smích] [smích]

358946

11.7.2017 8:50

len maličkosť

u 85.?.?.?

ten článok pochádza z roku 2011?
Inak totiž Editor nevie počítať:
"Tu knihu totiž napsal v roce 1972. Před 39 lety a v době, kdy Západ vzkvétal, kdy ještě nikdo nepředpokládal, ani netušil vývoj posledních několika let."
pokiaľ viem, dnes je rok 2017 a rok 1972 bol pred 45 rokmi, nie 39 [smích].

358943

11.7.2017 15:50

RE: len maličkosť

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 99.?.?.?

Reakce na 358943

No jo, spletl jsem se. Díky, opravím to.

358950

16.7.2017 16:09

RE: len maličkosť

sartre 86.?.?.?

Reakce na 358943

Ohromné!! ..skutočne kľúčové pre celú tému..

359034

13.7.2017 8:06

pili cizi krev

ahaa 89.?.?.?

a stali se na ni zavisli, schopnost produkovat vlastni, zakrnela. kdyz si vycucavani, uvedomili co jim delaji, cizi krev za hrst koralku prestala byt k mani, co zustalo byla zakrnelost nekterych zapadnich civilizaci uvyklich zit na ukor jinych. z pohadky/koralku o tom, ze ta jejich civilizace/zpusob zivota je nejlepsi (byt v tom mozna byli nevinne, sami podlehnuvsi zidovskemu viru jmenem jebis, nejlesip a nejvyliz co existuje, nebo tak se to pise). nastesti, ne vsechni. slovanske narody, byli touhle zidovskou/jebisackou nemoci, zachvaceni zretelne mene a je to znat. ale francie, anglie, spanelsko, nemecko a dalsi, jezisacky upiri jsou zdegenerovani pijaci cizi krve. mechanizmus, ale funguje i dnes, jen obtiznej a rafinovanej. nejdrive je treba hostitele infikovat, presvedcit o sve nejvetsi velikosti, nejvetsim bobru, vzit mu jeho vlastni nazor, nadelat z nej pomoci medii stada ovci .. a pak cucat a degenerovat. vlastne neni ani moc velky paradox, ze ve jmenu stejneho bobra, si ti nevedomi pijaci cizi krve, pousti do svych domovu, co pousti, zvou, do svych domovu hordy tech uhranutych ovci .. a zid se smeje. mimochodem, cim to, ze vysrael, ktery je v centru stavajici migrace, nikdo neresi? nemel by on, jako nejpokrocilejsi v dane oblasti, taky neco s tema mrgrantama? delat? treba je posilat zpatky, financovat to? potapet jejich kocabky, vytahovat je na svoje a vozit zpatky? a pod?

358972

13.7.2017 13:34

A není na škodu si připomenout i katastrofální (úmyslně?) úroveň překladu do češtiny ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/6718-t...

Upřímně řečeno, nejspíše to vypadá tak, že nakladatel dal jen oskenovat původní strojopis překladu a takto vzniklý počítačopis pak dal „zredigovat“ sekretářce svého tetovacího salónu...

http://www.iliteratura.cz/Clanek/26423/raspail-jea...

358983

14.7.2017 15:51

RE: A není na škodu si připomenout i katastrofální (úmyslně?) úroveň překladu do češtiny ...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 99.?.?.?

Reakce na 358983

Tak to je bohužel pravda. Překlad je mizerný, těžko se to čte. Až vámi odkazovaný článek na eurabii to vysvětluje. Bohužel pan Fiksa je známý mizernými překlady. Vybírá dobré knihy, ale ničí je nedostatečnou péčí.

359004

9.5.2019 23:19

Nový český překlad románu s autorizací spisovatele Jeana Raspaila

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Tento román vyjde v kvalitním českém překladu 17. května 2019. Nový překlad, autorizovaný samotným Jeanem Raspailem i vydavatelstvím Robert Laffont. Mrkněte se na webu. Vyjde včetně zajímavé eseje Big Other. Odpověď na hromady kritik opravdu strašlivého českého překladu z roku 2009, kde mnohé významy byly odstraněny nebo zkomoleny. Je to síla.

371442

Příspěvků: 18

10.07. 09:34 E.R.  Romány zásadně nečtu,
10.07. 11:40  "Neboť Západ je prázdný..."
10.07. 13:06 Kdesi_cosi  Četl jsem
10.07. 13:35 Lubosmat  RE: Četl jsem
10.07. 20:20 Altman  Úvaha nad poznámkou editora.
10.07. 21:29  Děkuji za odkaz na knihu,
10.07. 23:01  Darwinismus je překonaný
11.07. 00:59  Panove divate se na to ze spatne perspektivy
11.07. 09:47 E.R.  RE: Panove divate se na to ze spatne perspektivy
11.07. 23:17  RE: Panove divate se na to ze spatne perspektivy
11.07. 11:55  RE: Panove divate se na to ze spatne perspektivy
11.07. 08:50 u  len maličkosť
11.07. 15:50 Vladimír Stwora  RE: len maličkosť
16.07. 16:09 sartre  RE: len maličkosť
13.07. 08:06 ahaa  pili cizi krev
13.07. 13:34  A není na škodu si připomenout i katastrofální (úmyslně?) úroveň překladu do češtiny ...
14.07. 15:51 Vladimír Stwora  RE: A není na škodu si připomenout i katastrofální (úmyslně?) úroveň překladu do češtiny ...
09.05. 23:19  Nový český překlad románu s autorizací spisovatele Jeana Raspaila

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 223 989,73 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 456