Diskuze k článku

Další útok v Istanbulu

Příspěvků 54

20.11.2003 22:28

Další útok v Istanbulu

caleb 217.?.?.?

A co takto upravit clanok do citatelnejsej podoby?

21835

20.11.2003 22:34

RE: Další útok v Istanbulu

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 21835

Promiňte, nerozumím. Ono to není čitelné?

21838

21.11.2003 0:03

RE: Další útok v Istanbulu

Rado 216.?.?.?

Reakce na 21838

Clanok je zaujimavy, aj ked uz len opakuje predtym povedane - ale opakovanie je matka mudrosti [smích]
Obsahuje vsak novotvary ("zdezorientovanych" "Irakcanov"[mrknutí jedním okem] a obcas krkolomne sklonovanie. Preto sa tazsie cita.

21839

21.11.2003 15:25

RE: Další útok v Istanbulu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 21838

Nejenom krkolomny sklonovani, ale naprosto odporny jazyk - tim nemyslim slovenstinu, ale prokladani anglickych slov, ktere maji mnohem lepsi ekvivalent v materskem jazyce.

21862

20.11.2003 22:31

Další útok v Istanbulu

dub 62.?.?.?

jakáto shoda náhod, že tyto útoky přišli zrovinka když i evropa začala pohlížet na israel tak jak si zaslouží, když nepodpora války je v británii i přes masivní propagandu stále velká (a začíná se stále víc mluvit o tom, že ony dětičky asi nebyli zavražděny školníkem s manželkou, zato základna usaf s dostatečným počtem deviantů je hned vedle), když by se záběry takové nepodpory museli v rámci zpravodajství o návštěvě bushe objevit i v amerických zprávách a přivést tak k zamyšlení další jedince, přičemž popularita bushe a tlak na jeho odstranění stále roste...
jako na zavolanou - pozornost byla odvedena a může začít nová mozkomasírovací kampaň - tststs[velký smích]

21837

21.11.2003 1:00

Další útok v Istanbulu

Vodník 62.?.?.?

Nehodlám s autorem o ničem polemizovat, ale jednu věc bych rád slyšel vysvětlenu: proč autor ve výrazu "obludný" útok použil ty úvozovky? Byl ten útok v očích autora jen zdánlivě obludný? Ironizuje autor židozednářskou rétoriku? Nebo se jedná o neujasněnou koncepci vyjadřování?

21842

21.11.2003 2:56

Další útok v Istanbulu

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Nechci být špatným prorokem,ale hodně přituhuje!
Nějak cítím v kříži,že tohle byla poslední kapka
do takového toho stavu " vy jste urazil našeho dědečka ,
tak tady máte facku".Zatím to asi byla jenom selanka.
Myslím,že dojde ke "zkvalitnění" a " zhuštění" dalších útoků
a máme tady "válku" "západ - východ" jako vyšitou.
Tak mnoho štěstí v příštích měsících a letech.
Tohle bude dlouhé a husté!
A až budou střílet někde, to už je jedno kde, tak nezapomeňte
kličkovat!

21844

21.11.2003 9:48

RE: Další útok v Istanbulu

dub 193.?.?.?

Reakce na 21844

no ona wwIII probíhá už řádku let, jen teď, když se otepluje, si toho musí všimnout snad už opravdu všichni[mrknutí jedním okem]

21853

22.11.2003 14:04

RE: Další útok v Istanbulu

Peter Veliky 205.?.?.?

Reakce na 21844

Myslím,že dojde ke "zkvalitnění" a " zhuštění" dalších útoků
a máme tady "válku" "západ - východ" jako vyšitou.

Hej, pokud se ti muhamedansti 'partizani' omezi jen na osazeni oslich sprezeni raketami, je svet v relativnim bezpeci.
Ja bych na muhamedansky zpusob osliho odboje mel prislovecny koment, jakej jsme kdysi pouzivali v Ceskoslovensku '.....Jakej pan, takovy kram...'

Vsadim se s Vami, ze tenhle zpusob 'odboje' neodradi USA od vycisteni Iraku od tech spinavych kozomrdu.

21924

21.11.2003 3:13

Další útok v Istanbulu

Robert emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Cely ten boj proti terrorismu je velkym nesmyslem,jeste nikdo v cele historii lidstva nikdy neporazil partizanske hnuti ,kterednes dostalo privlastek terrorismu.Potize s partizany mel Napoleon,potize s partizany-terroristy mela velmi dobreorganisovana nemecka armada,nakonec ,cele tak zvane Slovenske narodni povstani bylo zalozeno na patizanske ,zaskodnicke cinnosti.To ,co rikam ,muze potvrdit presiedent Bush osobne,nebot prijel do kralovskeho palace v pancerove limusine ,ktara maaz 40 cm. silne steny,jak ocele ,tak skla,coz je pro "demokraticky voleneho presidenta ,ktery je na navsteve v demokraticke zemi tou nejlepsi reklamou na jeho "boj proti terrorismu".Takze ,ted jen pribyvaji obeti na vsech moznych mistech sveta s "Washingtonskym-my se tettotismu nevzdame!!!
Da se ocekavat,ze nasi politici budou prijizdet nanavstevu do spratelenych zemi,ne s 450 cleny ochrany ,ale s pul milionovou armadou ,aby ten ,tak zvany boj proti terrorismu vyhrali,kdyz uvazime ,ze kazdy politik,kazdy clen kongresu,nynejsi a drivejsi politici budou takto zabezpeceni ve svych luxusnich vezenich,tak ,kdobude vlastne pracovat na to vsechno jejich hrdinstvi?

21848

21.11.2003 12:39

RE: Další útok v Istanbulu

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 21848

Roberte,
Před časem vyšel na NP docela dobrý rozbor tohoto tématu z pera Mrože.
Shrnuji smysl: Partizánské hnutí má šanci na úspěch tehdy, jestliže má materiální a logistickou podporu na území, kam na něj jeho nepřátelé nemohou. Jakmile takovou podporu ztratí, je odsouzeno k likvidaci (viz např. partyzáni bojující proti Stalinovi, nebo např. Armija krajowa v Polsku, jakmile ji sověti odřízli od západní pomoci.

Islámské země těmto bojovníkům, ať je nazýváme teroristy nebo bojovníky za svobodu (pravda bude asi někde mezi) takovouto podporu poskytují, a pokud je účinně dotlačíme k tomu, aby to nedělaly, situace se pro ně výrazně zhorší (jako po "umravnění" Kaddáfího - mimochodem, podle některých teorií Kaddáfí tehdy opravdu zahynul a Lybii šéfuje jeho dvojník - výrazněš poklesla aktivita některých teroristických skupin).

Svým způsobem jsou tyhle atentáty dobré z toho důvodu, že ukazují neúspěšnost appeacementu, čili lezení muslimům do konečníků, provozovaného řadou EUnijních politiků. Naštěstí jsou muslimští aktivisté méně schopni strategického uvažování než Hitler, který odstřelil západní (a především britský) appeacement až útokem na Francii s porušením holandské a belgické neutrality, když už ho naprosto nepotřeboval. Je škaredé toto konstatovat, ale je to fakt. Kdyby muslimové dokázali udržet své největší radikály na uzdě, dostali by během pár let minimálně Evropu na zlaté míse s kolečkem citrónu v bezzubé tlamičce.

21858

21.11.2003 11:06

Další útok v Istanbulu

JS 194.?.?.?

Vcera kdyz jsem to videl ve zpravach jsem musel pustit ICQ a spojit se s prateli v Istanbulu, jestli jsou v poradku. Celkem mi zatrnulo kdyz jsem videl tu spoust. Otazka je zda to opravdu byla Al kaida (nebo jak se to pise) jak hned v pulce reportaze poznamenal zaznelo z ust komentatora a nebo to byl dusledek politovanihodne neinformovanosti tureckych uradu ze strany MOSSADU jako tomu udajne bylo i 11/9. Vzdyt timto zase ostatni lide poznaji v cem chudaci izraelci ziji uz od doby "zalozeni sveho statu".

dub: Jenze co uz jednou Bush stihl pos..t to uz pos..ne zustane at ho nakrasne nekdo odstrani (jako ze ne) ne bo neodstrani [pláč]

Peleska Milan: Ano, zabili jste nam Ferdinanda, tady mate do drzky (jak rikala babicka) se opravdu uz rozjelo i mimo palestinu. Ale pokud se nas v budoucnu jednou amerika rozhodne "osvobodit od terorismu" bombardovanim jako to doposavad ruzne po svete dela, nepomuze nam ani to klickovani [mrknutí jedním okem]

Robert: PLne souhlasim.

21857

21.11.2003 16:24

Další útok v Istanbulu

Josef 12.?.?.?

Ze bych mel IQ pod padesat?
Co autor mini vetou:"Co asi tak mozno ocakavat od dnesneho islamskeho extremizmu, ktory Izrael v plnej podpore od svojej sionistickej loby v US tak huzevnato slachtil po cele tie dlhe desatrocia".
Jakou vyhodu asi ma Izrael z toho , ze si pestuje islamsky teror po cele desetileti??? Ja v tom zadnou logiku nevidim. Spise se se mi zda, ze nenavist k zidum zaslepuje autorovi oci a tak ztraci prehled o co vlastne islamskym teroristum jde.

21864

21.11.2003 20:22

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21864

Jakou vyhodu asi ma Izrael z toho , ze si pestuje islamsky teror

To je prece jasne, muze na nich provadet genocidu a snit o velkem biblickem Izraeli. Kazdy sionista o tom pise. Mohu Vam na to okopirovat dukazy, jak pisi. Je to desive. Zatimco jakakoli kritika politiky Izraele je antisemitismus. Uz jste s tim hrozne unavny. Nemuzete si vymyslet neco chytrejsiho???
Anebo lepsi by bylo priznat barvu, dokonce i zname izraelske osobnosti (Burg a Avnery) pisi velice pravdive a kriticky. Nehcete se od nich poucit? Oni totiz ziji oproti Vam neustale v Izraeli, tak moc dobre vedi, o co jde. Jenom nacisti se zastavaji strasne devastace a vyvrazdovani palestinskych civilistu. To je kazdemu jasne, ze to nema nic spolecneho s bojem proti terorismu, ze to je jen zaminka, podle jejich dvojcete USA, to pouziva uplne stejnou politiku falesnych dukazu a klamave propagandy.

21879

21.11.2003 21:39

RE: Další útok v Istanbulu

Josef 12.?.?.?

Reakce na 21879

"Uz jste s tim hrozne unavny". Malvariko !Omlouvam se , ze Vas unavuji, ale jen jsem se zeptal na spojitost utoku v Istambulu s zidakama. Jestlize pisete:"Kazdy sionista o tom pise", tak ja nectu zadnou zidovskou literaturu a jelikoz tady na tomto serveru vidim, ze je to tu samy expert na zidy, tak jsem se slusne zeptal. Kdyz mi nikdo neodpovi, tak se nic nedeje.Hezky vikend!

21885

21.11.2003 23:44

RE: Další útok v Istanbulu

Lev 172.?.?.?

Reakce na 21885

>"Uz jste s tim hrozne unavny". Malvariko !Omlouvam se , ze Vas
>unavuji, ale jen jsem se zeptal na spojitost utoku v Istambulu s
>zidakama. Jestlize pisete:"Kazdy sionista o tom pise", tak ja
>nectu zadnou zidovskou literaturu a jelikoz tady na tomto serveru
>vidim, ze je to tu samy expert na zidy, tak jsem se slusne
>zeptal. Kdyz mi nikdo neodpovi, tak se nic nedeje.Hezky vikend!
_________________________________

Mozna, ze mi pani malvarika promine, pokud odpovim za ni. Pane Choze, predevsim spatne ctete ( mozna i schvalne ). Nevidim vubec nic v malvarictinym prispevku psano o zidech. Vy snad ano? Doufam, ze si dovedete "prelozit" spravne nektera slova.

21889

22.11.2003 0:37

RE: Další útok v Istanbulu

Josef 12.?.?.?

Reakce na 21889

Malvarika pise:"Co asi tak mozno ocakavat od dnesneho islamskeho extremizmu, ktory Izrael v plnej podpore od svojej sionistickej loby v US tak huzevnato slachtil po cele tie dlhe desatrocia. Snad dnesny 'obludny' teroristicky utok na budovu britskeho zastupitelstva v Istambule"........
Jak ctu izraelske loby , tak automaticky si myslim , ze se jedna o zidy a clanek zni, ze ti si slechti islamske teroristy. Toto se mi zda prehnane, protoze terororistum se jedna o udrzeni Islamu ve stredoveke podobe a Palestinci jsou jenom mala cast celkoveho problemu.

21892

22.11.2003 1:47

RE: Další útok v Istanbulu

Lev 172.?.?.?

Reakce na 21892

>Malvarika pise:"Co asi tak mozno ocakavat od dnesneho islamskeho
>extremizmu, ktory Izrael v plnej podpore od svojej sionistickej
>loby v US tak huzevnato slachtil po cele tie dlhe desatrocia.
>Snad dnesny 'obludny' teroristicky utok na budovu britskeho
>zastupitelstva v Istambule"........

>Jak ctu izraelske loby , tak automaticky si myslim , ze se jedna
>o zidy a clanek zni, ze ti si slechti islamske teroristy. Toto se
>mi zda prehnane, protoze terororistum se jedna o udrzeni Islamu
>ve stredoveke podobe a Palestinci jsou jenom mala cast celkoveho
>problemu.
__________________________________________

Tak pockat pockat pane Choze. Vy zde uvadite, ze malvarika pise:"Co asi tak mozno ocakavat od dnesneho islamskeho ......." Nechci Vas poucovat pane Choze, ale udelejte si prosim ve svem cteni poradek. Uz jste byl shora slusne upozornen. Neberte to prosim ve zlem, ale a predevsim, pani malvarika NENI ! Slovenka a Slovensky psat asi nebude umet, i kdyz je to hodne podobne Cestine a Slovaci - uprimne receno, aspon pro me, jsou moji bratri, at se ale na mne za to nezlobi, ze se jim vtiram, ale pro me je to tak. [smích] Takze jeste jednou pane Choze, tento komentar napsal pan, puvodem Slovak a pod jmenem - Debugger. Ale nic, i to se da omluvit pane Choze. Vsichni jsme omylni, ale nekdy zmylena, muze prinest pro nekoho i neprijemne nasledky. Dekuji pane Choze, za Vasi pozornost. Lev [smích]

21897

22.11.2003 4:51

RE: Další útok v Istanbulu

Josef 12.?.?.?

Reakce na 21897

Prominte za tu vymenu jmen , ja jsem to prhledl, protoze oba maji stejny neinformovany nazor na problem. Ovsem ta slovenstina autora se mi libi, pise velice srozumitelne a rad si ji tady osvezuji, uz jsem dlouho nic slovenskeho necetl.
Podle meho nazoru se nezda spojovat posledni utok v Istambulu s zidama.
Problem je , ze militantni islamiste jsou schopni napadnout kohokoliv zid nezid. Napadli OSN misi v Bagdadu a Cerveny kriz, zavrazdili i svoje lidi v Saudske Arabii a Maroku atd. Turecko chce clenstvi v EU a to Islam nemuze dovolit.Z Ligy sestadvaceti Arabskych statu ani jeden neni demokraticky a vetsina obyvatel jeste dnes zije v bide, kde ruzni ti imani a ajatolove se pakuji penezi za olej. Samozrejme je mi znamo, ze nenavist Islamu k zidum se tahne uz po tisicileti, ale soucasny problem s terorismem ma hlubsi koreny, ne jenom zidovska pritomnost v Palestine.

21910

22.11.2003 15:00

RE: Další útok v Istanbulu

Lev 172.?.?.?

Reakce na 21910

Pane Josefe, Vy asi vubec nevite vocom to tady vsechno je, ale je nekdy dobre, se na Zvedavci jen tak vyblabolit.

21927

23.11.2003 1:37

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21910

Samozrejme je mi znamo, ze nenavist Islamu k zidum se tahne uz po tisicileti, ale soucasny problem s terorismem ma hlubsi koreny, ne jenom zidovska pritomnost v Palestine

Prosim vas, mohl byste nam napsat zdroj, odkud vam to je znamo? Nebo se vam v noci neco zdalo a myslite si, ze tady diskutery vase nicim nepodlozene vyplody budou zajimat? Tohle nazyvate informovanosti?????

V Koranu je velmi mnoho jak z judaismu, tak z krestanstvi. Mohamed se zidy vychazel, ze zacatku dodrzoval zidovske svatky, prevzal od nich napriklad ritualni zabijeni zvirat, modlili nejdrive se smerem k Jerusalemu a v Koranu je velmi mnoho sur, ktere to potvrzuji. Do vzniku statu Izraele neexistovala zadna nenavist mezi muslimy a zidy. Tak hodne ctete, pokud chcete neco tady v diskuzi psat, musi to stat na argumentech, nikoliv na vasich mylnych predstavach.

Vynatky z ceskeho koranu:
Obrátíme-li se k detailnímu sledování biblických paralel a materiálu v Koránu, zjistíme, že mnohé nebylo převzato přímo z Bible samé, nýbrž spíše z Talmúdu a křesťanských apokryfů:
LXIII SÚRA 21 PROROCI
49 / 48 A dali jsme již kdysi Mojžíšovi a Árónovi spásné zjevení, osvícení, i bohabojným připomenutí
72 A darovali jsme mu Izáka a Jakuba nádavkem a všechny jsme bezúhonnými učinili
81 A Šalamounovi jsme podrobili vítr, jenž jako vichřice na rozkaz jeho duje k zemi, jíž jsme požehnali. A o všech těch věcech My dobře jsme věděli.
LXVI SÚRA 27 MRAVENCI
16 Šalamoun pak stal se dědicem Davidovým a pravil: "Lidé, byli jsme naučeni řeči ptactva a byli jsme zahrnutí věcí všech hojností. A věru je toto zjevné dobrodiní!".
LXX SÚRA 45 PADNUTÍ NA ZEM
A dali jsme kdysi již dítkám Izraele Písmo, moudrost i proroctví a uštědřili jsme jim jídel výtečných hojnost a nad lidstvem veškerým jsme je vyznamenali
XCIV SÚRA 47 MUHAMMAD
43 / 48 A naučí jej Bůh Písmu a Moudrosti a Tóře a Evangeliu
43 / 49 A byl poslem k dítkám Izraele
44 / 50 A přišel jsem, abych potvrdil pravdivost toho, čeho se vám dostalo přede mnou z Tóry, a aby byla dovolena část z toho, co vám bylo zakázáno.
58 / 65 Vlastníci písma! Proč se hádáte o Abrahama, když přece Tóra i Evangelium byly seslány až po něm? Což tomu nerozumíte?
78 / 84 Rci: "Uvěřili jsme v Boha i v to, co seslal nám a co seslal Abrahamovi, Ismaelovi, Izákovi, Jakubovi a kmenům, i v to, co bylo dáno Mojžíšovi a Ježíšovi a prorokům od Pána jejich. My nečiníme rozdíl mezi nimi a do vůle Jeho jsme odevzdáni".


21952

23.11.2003 1:48

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21910

Josefovi:
Napadli OSN misi v Bagdadu a Cerveny kriz, zavrazdili i svoje lidi v Saudske Arabii a Maroku atd. Turecko

To jmenovane v Iraku,to meli na svedomi Saddamovi privrzenci.
A kdybyste se opravdu o tu situaci v Iraku zajimal, musel byste vedet, ze Bremer rozpustil 400 tisicovou armadu. Ti lide s e tim ihned ocitli na dlazbe, berou s velkym zpozdenim almuznu 20 dolatu na mesic pro celou rodinu. A kdyz demonstruji, ze nedostali to zivotni minimum, tak americti vojaci do nich strileji. Nemyslite si, ze jim nezbyde delat nic jineho, nez teroristicke utoky? Vsichni rozumni politikove a mysletele pred valkou v Iraku upozornovali na to, ze vzroste terorismus. Ted se tato prognoza vyplnuje, naucte se hledat souvislosti a nasledky a nekonstatujte jen tak neco bez jakykoliv pricin a argumentu! Moc si to zjednodusujte. Vic ctete, abyste tu skutecne mel co rict a jen tak neblabolil.

21953

22.11.2003 5:05

RE: Další útok v Istanbulu

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 21897

hlavni je, ze te to neboli

21912

22.11.2003 23:31

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21892

Jeden nemusí číst žitovskou literaturu, aby o měl o situaci přehled. Dnes je tolik informací na internetě, že nikdo nemusí být závislý na české, americké ani izraelské propagandě.

Úryvky z článku Pavla Mareše v Britských listech, 22.9.2003
Bushova "cestovní mapa" patří do košeNejenže selhala na celé čáře, ale má na svědomí další mrtvé a zmrzačené izraelské muže, ženy i děti. Je čas hodit ji do koše. Moje poznámka: palestinských mužů, žen a dětí umírá více jak 3x tolik než Izraelců, protože je proti nim používána jedna z nejsilnějších armád, Palestinci s „cestovní mapou“ souhlasili, protože žijí v úděsné situaci, a tak mír je pro ně životní nutností, za to Izrael o mír nestojí, musel by vrátit ukořistěná území. "Musí se na to jinak,"Shmuel Neumann v angličtině ZDE. Jeho článek shrnul Pavel Mareš.
Každý postup založený na reciprocitě ze strany Palestinů ztroskotal. Evropa teď ignorujíc všechny ukazatele podél plánované trasy, jednoduše vnucuje Izraeli palestinský stát.
Moje poznamka:
Valné shromáždění schválilo 29.11.1947 rezoluci č.181, kde se rozhodlo o vytvoření dvou států. Palestina byla rozdělená na dvě části: arabská, o rozloze 12.000km² a židovská 14.500 km² a Jeruzalém měl být mezinárodním městem. Vzápětí nato vkročily do akce dobře vyškolené židovské teroristické skupiny Haganah, Irgun Zwei Leumi a Stern s cílem vytvořit „Velký Izrael“.
Alternativní mírový plán
Celý dlouhotrvající konflikt můžeme velmi jednoduše ukončit následovně:
1. Pohádka o Palestincích musí skončit. Takzvaní Palestinci nejsou žádní Palestinci (!!!) . Jsou to Egypťané usazení na území Gazy a Jordánci usazení na Západním břehu.
2.
Egyptským občanům v Gaze a jordánským občanům na Západním břehu může být uděleno VÍZUM k trvalému pobytu.
3. Stejné právo pro všechny:
Izraelské právo musí platit pro všechny občany a usedlíky stejně, pro Araby jako pro Židy.
Moje poznámka:
Izraelská ideologie je uplatňovaná k nadvládě jednoho národa nad druhým a jednoho náboženství nad druhým. Zrovna tak i v Izraeli je demokracie jen pro Židy, proti milionu Arabů žijících v Izraeli, kteří jsou izraelskými občany, je uplatňována rasová diskriminace. Demografický problém Palestinců, kteří odmítli odejít, poučeni rokem 1948, chce Izrael řešit režimem apartheidu v pravém slova smyslu. A tak cítí, že jsou na tom stejně jako Palestinci na okupovaných územích, i jim byla ze dvou třetin zkonfiskována půda, jsou diskriminováni v rozpočtu,ve školství, všech aspektech života – slova Maruana Bishary, profesora na mezinarodní vztahy na Americké universitě v Paříži, z jeho knihy

21941

22.11.2003 23:49

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21941

« Palestina - Izrael, mír nebo apartheid «

Na celém území musí platit izraelské zákony.
4. VŠECHNA ÚZEMÍ BIBLICKÉHO IZRAELE M U S Í BÝT SOUČÁSTÍ STÁTU IZRAEL
5. Na Západním břehu a v Gaze budou ustaveny relativně samosprávné země, stejně jako Šaron, Horní Galilea, Dolní Galilea a Negev tvoří uvnitř Izraele samosprávné celky, které lze pokládat za kantony či "státy". Budou moci vydávat vlastní státní nebo místní nařízení, stejně jako každý jiný stát či městov rámci spolkového Izraele.
Tzv. Palestincům usazeným v arabských kantonech bude zaručeno právo prodat svůj majetek a hledat si živobytí jinde. Toto právo jim zajišťuje Listina lidských práv
Neobdělávaná půda v Judeji a Samařsku musí být zúrodněna. Tak jako zemědělci mají právo žádat o zemědělskou půdu ať společně formou družstev, mošavů a kibuců, či jednotlivě jako soukromí rolníci, musí i v Judeji, Samařsku a Gaze neobdělaná půda patřící státu být nabídnuta k obdělávání izraelským občanům.[RED] (moje poznamka: co na tom, že Palestinci dostávají 29x ménně přídělu vody, že zemědělská půda jim je ničena bagry, že stavěná zeď připravila rolníky o jejich o půdu s plodinami i o vodní zdroje )
6.Budou zřízena bezpečnostní nárazníková pásma pro zmenšení hrozby útoku. Aby Židé nebyli vystaveni ostřelovačům a bombovým útokům, bude kolem každého kultického místa, kolem osad a podél silnic v Judeji, Samařsku a Gaze zřízeno dvoukilometrové bezpečnostní pásmo.[RED] Každému arabskému majiteli domu nebo pozemku v tomto pásmu, pokud se věrohodně prokáže vlastnickým právem sahajícím až do Otomanské říše, bude poskytnuta kompenzace.Ostatní budou pokládáni za svévolné uchvatitele a budou bez náhrady vyvlastněni.
7. Konflikt může být skončen prostřednictvím investic. Vykoupením pozemků od pouhého 1% arabské populace v Judeji a Samařsku získají Židé 58% půdy, jelikož 99% Arabů je soustředěno v osadách na zbývajících 42%. Soudy musí postupovat nesmlouvavě proti všem tzv. Palestincům, kteří věrohodně neprokáží vlastnické právo k domu či pozemku
(Moje poznámka: Palestinským obyvatelům žádost na stavební povolení je vždy izraelskými úřady odmítnuta. Potom jim jejich obydlí demolují s tím, že na ně neměli povolení!! A Izraelci budou moci dostávat neobdělanou půdu, kterou nejdříve znemožnili palestinským rolníkům obhospodařovat, a potom bez jakéhokoliv vlastnického práva, ji získají oni AUTOMATICKY!)
Nejlepší zájem tzv. Palestinců
Zatímco na jedné straně tento plán rozzuří hrstku demagogů, kteří nestydatě a prospěchářsky zneužívali svou moc, vychází současně vstříc skutečným zájmům prostých arabských obyvatel. Místo trvalého bludného kruhu ozbrojeného boje, který nemají šanci vyhrát, a místo nekonečného zneužívání svými fanatickými, zkaženými samovládci, mají zde nejlepší řešení, o jakém kdy mohli snít. Toto je jejich šance na svobodu
*Statisíce palestinských Arabů se ROZHODLY přesídlit do ciziny. Nechtějí nic jiného než normálně žít. Žít bez tyranie, úKráceno (Editor)

21944

22.11.2003 23:51

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21944

Dokončení plánu nacistických sionistů na likvidaci Palestinců žijících na jejich vlastním území:Statisíce palestinských Arabů se ROZHODLY přesídlit do ciziny. Nechtějí nic jiného než normálně žít. Žít bez tyranie, útisku, svobodní od těch, kdo je po generace vykořisťovali. Pochopili, že zůstat by znamenalo odsoudit své děti k doživotní chudobě, zneužívání tzv. palestinským vedením, k anarchii Chtějí pryč. Pomozme jim v tom. Moje poznámka: Nic se tu ovšem nepíše o izraelském útlaku a zbavení těch nejzákladnějších odmínek k přežití! Nic se nepíše o tom, že izraelské osady vyrůstají na troskách palestinských domů. Nic se nepíše o izraelské okupaci, která doslova rdoucí celý palestinský lid, jak muslimy, tak křesťany V jiném článku tentýž Pavel Mareš napsal tuto větu:“ proto se s nimi jednat nedá (s Palestinci), jedině je bezpečně oplotit nebo VYHUBIT.“Moje dokončení:Za takových úděsných životních podmínek a za uplatňování nacistické ideologie na palestinském obyvatelsku, jak nelze očekávat od nich odpor (tzv. terorismus) ??? Vždyť těm lidem bylo odňato úplně všechno


21945

22.11.2003 23:42

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21892


knihy « Palestina - Izrael, mír nebo apartheid «

Pokračování článku Pavla Mareše O BIBLICKÉM IZRAELI:
Na celém území musí platit izraelské zákony.
4. VŠECHNA ÚZEMÍ BIBLICKÉHO IZRAELE M U S Í BÝT SOUČÁSTÍ STÁTU IZRAEL
Tzv. Palestincům usazeným v arabských kantonech bude zaručeno právo prodat svůj majetek a hledat si živobytí jinde. Toto právo jim zajišťuje Listina lidských práv
Neobdělávaná půda v Judeji a Samařsku musí být zúrodněna. Tak jako zemědělci mají právo žádat o zemědělskou půdu ať společně formou družstev, mošavů a kibuců, či jednotlivě jako soukromí rolníci, musí i v Judeji, Samařsku a Gaze neobdělaná půda patřící státu být nabídnuta k obdělávání izraelským občanům.[RED]
Moje poznamka: co na tom, že Palestinci dostávají 29x ménně přídělu vody, že zemědělská půda jim je ničena bagry, že stavěná zeď připravila rolníky o jejich o půdu s plodinami i o vodní zdroje
6.Budou zřízena bezpečnostní nárazníková pásma pro zmenšení hrozby útoku. Aby Židé nebyli vystaveni ostřelovačům a bombovým útokům, bude kolem každého kultického místa, kolem osad a podél silnic v Judeji, Samařsku a Gaze zřízeno dvoukilometrové bezpečnostní pásmo. [RED] Každému arabskému majiteli domu nebo pozemku v tomto pásmu, pokud se věrohodně prokáže vlastnickým právem sahajícím až do Otomanské říše, bude poskytnuta kompenzace.Ostatní budou pokládáni za svévolné uchvatitele a budou bez náhrady vyvlastněni.
7. Konflikt může být skončen prostřednictvím investic. Vykoupením pozemků od pouhého 1% arabské populace v Judeji a Samařsku získají Židé 58% půdy, jelikož 99% Arabů je soustředěno v osadách na zbývajících 42%. Soudy musí postupovat nesmlouvavě proti všem tzv. Palestincům, kteří věrohodně neprokáží vlastnické právo k domu či pozemku
Moje poznámka: Palestinským obyvatelům žádost na stavební povolení je vždy izraelskými úřady odmítnuta. Potom jim jejich obydlí demolují s tím, že na ně neměli povolení!! A Izraelci budou moci dostávat neobdělanou půdu, kterou nejdříve znemožnili palestinským rolníkům obhospodařovat, a potom bez jakéhokoliv vlastnického práva, ji získají oni uplně AUTOMATICKY!)
Nejlepší zájem tzv. Palestinců
Zatímco na jedné straně tento plán rozzuří hrstku demagogů, kteří nestydatě a prospěchářsky zneužívali svou moc, vychází současně vstříc skutečným zájmům prostých arabských obyvatel. Místo trvalého bludného kruhu ozbrojeného boje, který nemají šanci vyhrát, a místo nekonečného zneužívání svými fanatickými, zkaženými samovládci, mají zde nejlepší řešení, o jakém kdy mohli snít. Toto je jejich šance na svobodu

21943

22.11.2003 23:53

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21943

Omlouvam se za nedopatreni, ze si mi jedna cast okopitovala dvakrat.

Dekuji za pochopieni

21946

23.11.2003 1:50

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21864

O postoji židovského hnutí Neturei Karta k sionismu

Neturei Karta“- toto hnutí bylo založeno v roce 1935, jeho hlavní sídlo je v New Yorku, hnutí má své komunity v Tel Avivu a Jeruzalémě, dále v Británii, Austrálii a dalších zemích. V roce 1948 zaslali jeho členové OSN protest, kde odmítli existenci Izraele jako rasistického státu a dodnes ho neuznali.
Z názorů rabína Davida Weisse Jisraeliho, který je jedním z čelných představitelů tohoto hnutí v USA (úryvky):
Postoj hnutí k masakrům spáchaným na Palestincích:
Je to velká lidská tragédie, tyto zločiny jsou bolestné pro židovský národ, je opovrhující, že je pácháno na nevinných lidech a navíc ve jménu židovského náboženství, což je v jeho v příkrém rozporu. Palestincům je od samého počátku zabraňováno, aby vládli sami sobě, je to velký útlak a ponižování.

Po druhé světové válce, židé Safardím a Aškenázy odporovali vzniku židovského státu na úkor Palestinců, ještě před jakoukoli jejich újmou. Izraelci používají zastrašování a teror, každý kdo oponuje sionismu, je obviněn z antisemitismu a protižidovství. Připoutávají národ ke své ideologii argumentací, že kdyby dali zem Arabům, že ti je pozabíjejí. Vždy nenávidí arabské národy, obviňují je z primitivnosti, že nemají srdce a cit. To je nejen velký omyl , ale i zločin, vytrvale páchaný sionisty.
V historii vládli jednak židé sami sobě a jednak byli pod vládou islámu v různých zemích: v Tunisku, Iráku, Iránu, Jemenu a v dalších četných arabských zemích a jejich hostitelé se k nim chovali příkladně, lépe než v jiných zemích. To je součást židovských dějin a my to nemůžeme popřít, ale sionisti zasévají do srdcí lidí strach a děs, že Arabové je nenávidí, že je chtějí zničit. Tím utvářejí nové dějiny. Strana „Shas“ například poukazuje na to, že posílají do boje své děti umírat, ale přitom prohlašují:“ žádnou půdu jim nedáme“. Používají stále lži a intriky. Sionistická propaganda dělá nátlak na lid, aby Palestincům nebyla dána půda..
Izrael i na nás pohlíží jako na odporného nepřítele, který ho chce zničit. Od vzniku Izraele jsme protestovali proti sionistům a během našich demonstrací, na nás ortodoxní židy, házeli kameny bez jakéhokoli slitování. Máme z těchto demonstrací spoustu snímků. Židé nejsou bojovný národ, jsou to právě sionisti, kteří válčí a nejdůležitější je fakt, že zdaleka nepředstavují všechny židy, ale ovšem se to obrací proti židům jako takovým. Desítky tisíc židů, kteří nechtěli žít v ponižujícím sionismu, odešli z Palestiny a žijí v Londýně, v New Yorku…velká početná skupina zůstala v Izraeli, aby mohla odporovat sionismu uvnitř státu, ti neustále demonstrují.
Hlásáme, že není možnost míru pro Palestince a soužití dvou národů vedle sebe, dokud existuje protizákonný izraelský sionistický stát.. *

21954

23.11.2003 1:53

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21954

Dokonceni z nazoru rabina Davide Wise:

Postoj hnutí k právu odporu Palestinců proti izraelské okupaci
My nejsme politické, ale náboženské hnutí. Jsme však stoprocentně přesvědčeni, že Palestinci mají právo bojovat proti okupaci, aby získali zpět zem, která jim byla uloupena, a sionisti nemají právo ani na minimum jejich půdy. Izrael obviňuje Palestince ze zločinů, ty však nejsou na palestinské straně, ale ve vojenském táboře Izraeli, který si přivlastnil palestinskou půdu a navíc soustavně Palestince utlačuje. Sionisti tvrdí, že intifáda je také zločin, ale ta je jen reakcí na děsivý útlak, ponižování a urážení, kterému jsou Palestinci stále vystavováni. Intifáda se vystupňovala za vlády Ariela Šarona. Palestinský národ má plné právo na seberučení, které jim bylo odňato.
Všechno živé žije z vody, ale sionismus žije z prolévání krve. Když provede nějakou akci Palestinec, hned volají: podívejte se, jak chtějí žít, a hned od Západu vyžadují podporu na bezpečnost. My jsme židé, a tak nemůžeme být antisemité, z čehož jsme obviňováni. Chceme jen zastavit krveprolévaní na obou stranách. Muslimové nebyli nikdy nepřáteli židů, v historii jsme žili společně v souladu, i v dobách Andalusie jsme od nich jediných dostali všechna práva. Jejich nenávist začala se vznikem sionismu a jeho brutálností. Od samého počátku jsme jen proti sionismu, ten však existuje i mimo Izrael, a proto je nám neustále vyhrožováno..
21955

21.11.2003 20:22

Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Jako vždy, perfektně vypracovaný článek, obsahově reálný.
Díky Vám, pane Debuggere.

21880

22.11.2003 2:15

Další útok v Istanbulu

hrac 80.?.?.?

Jako obvykle totalni blabol....nejak nechapu jak souvisi mrtvy turecky civilista(vetsina obeti jsou nahodni kolemjdouci)s politikou Iz...
btw1:Nechapal bych to ani kdyby vetsina z obeti byla zidovskeho puvodu....(muslimsti fundamentaliste provedli nekolik atentatu...dusledkem jejich "politiky" je ze pujdu ven a sejmu par Cechu muslimske viry....gratuluji Debuggere logika jako prase!..)
btw2:Jako obvykle absence jekehokoliv odsouzeni techto utoku.
btw3[vyplazený jazyk]an Debugger by se mel naucit pouzivat uvozovky...ale vlastne podle toho jak ten clanek vyzniva...jsou spravne...beru zpet....

21898

22.11.2003 15:23

RE: Další útok v Istanbulu

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 21898

Útoky v Turecku byly vedeny proti dvěma synagogám
a proti britskému konzulátu a britské bance!
Nevím jakou ještě chcete mít větší spojitost s Izraelem
a Irákem.

21928

22.11.2003 23:29

RE: Další útok v Istanbulu

hrac 80.?.?.?

Reakce na 21928

Prectete si prosim muj prispevek jeste jednou mozna Vam pointa dojde...

21940

23.11.2003 1:56

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 21940

Bohuzel ve vasich prispevcich zadne pointy nejsou.
Veci vidite velice primitivne, kdezto clanky jsou na tato temata do hloubky. To je pro vas necitelne.

21956

23.11.2003 14:08

RE: Další útok v Istanbulu

hrac 80.?.?.?

Reakce na 21956

Ano hrde se k primitivismu hlasim..jsem primitiv...a jsem primitivem z hlouby duse...jsem velmi rad ze nejsem clovek co vidi do hlubky a tedy MUSI dojit k zaveru ze vsim je sionisticke spiknuti...[smích] [smích] [smích]

21991

23.11.2003 16:35

RE: Další útok v Istanbulu

Josef 12.?.?.?

Reakce na 21956

Malvarika , mate velice dobre propracovane prispevky, ale obhajujete neobhajitelne v jednadvacatem stoleti a to jsou vrazdy nevinych lidi. Snazit se ziskat uzemi Izraele vyvrazdenim vsech zidu i pres silnou podporu od arabskych stau, se Palestincum asi jen tak hned nepovede. Pritom je zde na tomto foru hajite jak narod touzici po sebeurceni a mit svuj stat. Muj dojem je , ze ty deti , ktere jsou nabozensky poblouzneni wahabismem a nechavaji se roztrhat v restauracich a autobusech nemaji ani paru o tom co je to stat a fungujici civilizace.Take ne vsichni Palestinci jsou proti Izraeli zrovna tak jako vsichni cesi nebyli komunisti i kdyz zili v komunistickem state a to je treba rozlisovat. Spojovat vrazdy nevinych kolemjdoucich " in Indonesia, Kenya, Turkey, Morocco, Saudi Arabia, Tunisia, and Iraq. In the past two weeks, suicide bombers have killed and wounded hundreds at an Italian police post in Iraq, outside two synagogues in Istanbul, and yesterday at a British consulate and London-based bank" s bojem za svobodu je jaksi pro mne dosti tezke pochopit. Pritom nejsem zadny fanda zidu, protoze vymysleli ten zkurveny Marxismus, ale je nutne rozlisovat , ze rusky zid, ktery prodava nejlepsi tlacenku na west-coastu za to take nemuze a nebojkotuju ho, protoze z toho komunismu utekl jako ja. Kdyby Arafatova klika nebyla samej zlodej rozkradajici podpory palesinskemu narodu po stamilionech tak by na tom byli lepe a jejich problem by se dal vyresit finacne.

22006

23.11.2003 18:30

RE: Další útok v Istanbulu

hrac(kryci nazev-Mose) 80.?.?.?

Reakce na 22006

I kdyz budu obvinen za sionistickou loutku..[smích]...doporucuji prostudovat vysledky pruzkumu nedavno prevedene...Palestinian Media Watch a PORI.

22020

26.11.2003 3:18

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 22006

Malvarika , mate velice dobre propracovane prispevky, ale obhajujete neobhajitelne v jednadvacatem stoleti a to jsou vrazdy nevinych lidi. Snazit se ziskat uzemi Izraele vyvrazdenim vsech zidu i pres silnou podporu od arabskych stau, se Palestincum asi jen tak hned nepovede. Pritom je zde na tomto foru hajite jak narod touzici po sebeurceni a mit svuj stat. Muj dojem je , ze ty deti , ktere jsou nabozensky poblouzneni wahabismem a nechavaji se roztrhat v restauracich a autobusech nemaji ani paru o tom co je to stat a fungujici civilizace

Pane Jozefe, dekuji vám za uznání, co se týče propacovanosti mých příspěvků, ale obhajuji obhajitelné, jsem hluboce přesvědčena, že v jednadvacátém století nejsou vraždy VŠECH nevinných lidí přípustné, natož genocida celého etnika. Nevím, proč stále mluvíte jen o Izraelcích, když palestinských civilistů umírá více jak 3x tolik než Izraelců. Víte, bylo by od vás seriozní, kdybyste mluvil o všech nevinných lidech. Už jsem tady psala nejménně tisíckrát, že pokud izraelská armáda bombarduje palestinská území, tak nemůže v žádném případě jít o boj proti terorismu. Protože ty rakety nemohou zasahovat prostě jenom je. Z toho důvodu take 29 iz. důstojníků nedávno odmítlo vzlétnout a bombardovat CIVILISTY. A nevím, jak posuzujete to, že izraelská armáda chce zlikvidovat nejakého člena Hamásu, tak jednoduše raketou nejenom zdemoluje dům, kde bydlí kromě něho spousta normálních rodin, ale navíc poškodí okolní domy tak, že se stanou naprosto neobyvatelnými. Asi jste neviděl, že většina obyvatel v Rafah bydlí ve stanech, protože jim iz. armáda zničila domovy. To nejsou nevinní lidé? Je tam spousta malých dětí, jsou bez elektřiny a vody, tomuhle říkáte život a ještě k tomu boj proti terorismu??? Vy mi vůbec na tohle neodpovídáte! Místo spravedlivého posouzení neutále šíříte bludy o tom, že Palestinci chtějí zlikvidovat Izrael! Žádná arabská zem a ani Palestinci nechtějí zlikvidovat Izrael, chtějí jen svůj stát, myslíte, že na něj nemají právo? Vznik dvou státu byl rozhodnut OSN v roce 1947. Prosím vás, Palestinci (ani kdokoliv jiný) nejsou padlí na hlavu, aby kalašnikama chtěli zlikvidovat ohromnou iz.armádu podporovanou bezmezně a donekončna ohromnými financemi Amerikou.To je výmluva Izraele. Mír se nedá získat násilím a likvidací Palestinců.

22114

26.11.2003 3:20

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 22114

Pokracovani:
Můžete mi jednou konečně odpovědět na skutečnost, když válka zahájená arabskými zeměmi po vzniku Izraele, to znamená před 55 lety byla velkou prohrou, při které Izrael získal 3/5 území navíc, kterou ztratili právě Palestinci a od té doby nikdo nejenom Izraeli NIC NEVZALl, ale Izrael dále v šestidenní válce, kterou on rozpoutal v roce 1967, ukořistil další území a teď OKUPUJE celé palestinské území, a před více než dvěma lety jako první zlikvidoval palestinskou policii, která jako jediná směla být ozbrojená lehkými zbraněmi? Můžete mi konečně konkrétně napsat o co přišel Izrael za celou dobu své existence??? Nevíte od té doby o co všechno přišli Palestinci??? Oni chtějí zpět území z roku 1967!!!
Jak můžete být tak naivní, že si myslíte, že Palestinci páchají sebevražedné atentáty a ani nevědí proč??? Vy si myslíte, že to nejsou lidé z masa a krve jako my, že chtějí žít důstojně a mít normální podmínky k životu? Místo toho se celé generace jen rodí do strašlivého bezpráví a útisku.. Pochopte, že když člověk ztratí úplně všechno, i jeho život pak ztrácí cenu.. Představte si to sám na sobě, někdo vám a sousedům kolem zboří ddomy, aby na jeho troskách si založil osadu se svými soukmenovci, přitom vám povraždí několik nejbližších, aby mu v jeho cílech nepřekáželi, co byste dělal, až byste se v zoufalství sám, nebo se zbytkem rodiny, ocitl na ulici? Neobrátil by se váš hněv proti těm, kteří vám to způsobili? Nevíte, že Izrael neutále staví své osady na jejich troskách, přímo jejich území neustále osidluje??? Samozřejmě nesouhlasím s tím, aby byli zabíjeni iz. civilisti, i když Izrael přesně takovou politiku sám provádí, vždy by ty útoky měly být zaměřeny jen na iz. vojáky. Ono to i tak bývá, ale to se z tisku nedozvíte, protože světová media ovládá židovská lobby. Neslyšel jste o tom, že Izrael nesplnil od svého vzniku ani jednu rezoluci, bylo jich celkem 40. A že komise pro lidská práva při OSN dne 15.4. odsoudila Izrael za masové zabíjení Palestinců a za osídlování palestinských území a USA jako jediné hlasovaly proti všem? Když chcete psát k tomuto nekonečnému konfliktu, neměl byste k tomu mít informace z obou stran.

22115

26.11.2003 3:22

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 22115

Dokonceni: (Doufam, ze to jeste stacite precist, nez clanek zmizi;

Co se týká Arafata, já jsem o něm nepsala jen fakta z jeho životopisu , věřím, že je zkorumpovaný, ale Palestinskou samosprávu naprosto zlikvidoval nikoliv Arafat, ale Izrael. To je tak zvaná preventivní válka, zlikvidovat bezbranné obyvatelstvo ve jménu Velkého Izraele. Naposledy jsem tady několikrát uváděla článek v angličtině od Avrahama Burga, „Konec sionismu“ Jeho autor byl mluvčím izraelského Knessetu v roce 1999 - 2003 a dřívější předseda Židovské agentury pro Izrael, dokázal ve svém článku "Konec sionismu", uveřejněném v nejrozšířenějším izraelském tisku Yediot Aharonot, pochopit důvody palestinského terorismu proti izraelským civilistům . V jeho začátku je výzva, aby se Izrael rozhodl mezi rasistickým útlakem nebo demokracií: “Neexistuje demokracie, aniž by všichni, kdo na tomto území žijí, Arabové (Palestinci) zrovna tak jako Židé, neměli stejná práva.“ Je to ten nejpovolanější člověk, protože jeho hlas přichází z Izraele, zrovna tak tak Uri Avnery, izraelský mírový aktivista, jehož články najdete tady na Zvedavci. Netvrdím, že palestinská vláda se nedopouští chyb, v tak nesmírně těžké situaci, v které jsou, to ani není možné. Dále vám uvedu článek o vyšetřování předpokládané korupce Šarona. Je to starší článek, ale teď velice aktuální, protože už došlo na samotné vyšetřování Šarona.

22116

26.11.2003 3:25

RE: Další útok v Istanbulu

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 22116

Izraelská policie vyšetřuje možnou korupci v rodině Ariela Šarona (Britske listy 26.2.03)
Zástupci Oddělení izraelské policie pro potírání podvodů a korupce budou v Jihoafrické republice vyšetřovat židovského milionáře Cyrila Kerna ohledně půjčky ve výši jednoho a půl milionu dolarů, která byla poskytnuta jeho příteli Šaronovi. Tato záležitost začala v roce 1999, kdy se zjistilo, že Šaron při volbách na předsednictví strany Likud získal tuto finanční částku nezákonným způsobem. Podle prvních prohlášení Ariela Šarona vzniklo podezření, že jeho synové Žalaad a Omrí získali tuto půjčku, aby jejich otec mohl vrátit tento obnos, který dlužil, a že se jedná o protizákonný úplatek a porušení důvěry.
Izraelská policie má podezření , že v Izraeli existuje skupina, která je zdrojem financí a má zájem úplatky docílit určitých výhod. Podle nových informací, které získalo toto oddělení, vyšlo najevo, že půjčka byla uvedena na jména Šaronových synů a jméno Cyrila Kerna v ní nefigurovalo. Pochyby izraelské policie vzrůstají poté co zjistila, že Cyril Kern, podnikatel v oboru textilu, se v posledních letech potýkal se stagnací a finančními potížemi. Z tohoto důvodu byl tento podnikatel donucen k půjčce podstatně menší než jeden a půl milion dolarů od jiného podnikatele Arbiha Ghangara, který je rovněž Šaronovým přítelem. Na základě toho policie předpokládá, že zdrojem zmíněných peněz je Cyril Kern. Zrovna tak přišla na druhou částku milionu a půl dolarů, která byla uložena na účet Žalaada a Omrí Šaronových, za účelem úhrady půjčky Cyrilovi Kernovi. Po vyšetřování podnikatele Kerna hodlá policie vyšetřovat jako Šaronovy syny, tak i jeho samotného. Izraelská policie požádala o pomoc Interpol, aby ji pomohl zjistit, jakým způsobem se tyto peníze dostaly do banky v Tel Avivu. Zjistila, že Kern provedl převod ze svého konta v Rakousku do banky G.G. Morgan v New Yorku a odtamtud byla částka převedena do banky Discont na účet Šaronových synů. Policie doufá, že evropské soudy vydají příkaz k vydání kopií pohybů finančních částek na Kernově účtu. Také zjišťuje, komu patřil účet v bance v New Yorku, a kdo byl tak spoluúčastníkem převodu obnosu do Tel Avivu. Milionář Cyril Kern tvrdí, že Šaron je nevinen. Izraelský list Ha’aretz uvedl, že Kern podal písemné prohlášení, že převedl půjčku na Žaalada Šarona, nic za to nechtěl a neptal se ani, na co Žalaad půjčku potřebuje. Židovský milionář Kern toto prohlášení podal na ministerstvu spravedlnosti v Jihoafrické republice. Uvedl v něm, že půjčka nebyla určena Arielu Šaronovi, ale jeho synovi Žalaadovi. Neposkytl by mu tuto půjčku, kdyby nebyl přesvědčen, že ji potřebuje a že mu bude navrácena. Převedl ji v minulém roce 2002 a žádal o co nejrychlejší její splacení ve stejné měně a s úrokem 3%. Skupina izraelských vyšetřovatelů už dorazila do Johannesburgu.

22117

23.11.2003 14:46

Další útok v Istanbulu

Bolo Sinsaev 213.?.?.?

btw2:Jako obvykle absence jekehokoliv odsouzeni techto utoku.

hrac --

neviem co to ma znamenat, ta poziadavka kamenniku.
on predsa o niecom inom. temou jeho clanku nie je pripustnost bombovych utokov proti okupantom alebo etika partizanskeho odboja proti sionistom.

vies, mne zase chyba v jeho prispevku predpoved pocasia na zajtra. vidis, kazdemu tam nieco chyba, ale nepomaha to. ja si budem musiet pozriet predpoved v spravach a ty si to budes musiet na odsudenie utoku pockat az do dalsiej schodze nosatych jarmulkarov. [překvapení] [cool] [chechtot] [velký smích] [oči v sloup] [zmaten]

21996

25.11.2003 0:12

Další útok v Istanbulu

Karel z Čech 212.?.?.?

No vždyť takovou válku Bush chtěl. Mele o ní už od září 2001. Pobil už tisíce lidí, aby tuto válku vyprovokoval. Rozbombardoval dva suverení státy. Zničil vyspělou iráckou ekonomiku. Tak se teď konečně dočkal a obranná válka muslimů proti americkému dravci pomalu začíná.
Samozřejmě, že ve válce přítel mého nepřítele je i můj nepřítel. Tak se britové nemohou divit.

22068

25.11.2003 3:23

Další útok v Istanbulu

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Dnes v Americe se mnozi Americane,kdysi ,tak lini na premysleni,ted premysli,kdyz citi,ze dalsi a dalsi reservisti jsou volani do sluzby,takze se jim ta lenost mysleni znacne nevyplaci,pokud se musi rozloucit se vsim a na prani zidu ve vlade USA jit bojovat za "Velky Israel",ale ne na nejaky vylet ,ale na dlouhy cas,nebot muslimu je moc.
----------
Al-Habbaniyah Airbase [website note: already an RAF airbase for much of the last century] near the city of al-Fallujah, 65km west of Baghdad,
Ash-Sha'biyah Airbase in Basra, 600km south of Baghdad,
'Ali ibn Abi Taleb Airbase on the outskirts of the city of an-Nasiriyah, 400km south of Baghdad,
al-Walid Airbase about 330km north west of Baghdad,
al-Ghazlani Camp in the city of Mosul, 400km north of Baghdad, and
A permanent deployment of forces in the east of Iraq in what is known as the Hamrin mountain range that extends from Diyala Provice, 60km east of Baghdad, and borders on Iran and extends to the oil-rich city of Kirkuk, 260km north of Baghdad.
The sources explained the choice of these locations for permanent Anglo-American deployment by saying that they cover most of the territory of Iraq, and are linked to the Iraqi borders in all four directions, giving them strategic importance in defining the future course of the "new" Iraq. The choice of these locations is also linked to the aim of deterring neighbors of Iraq who might attempt to threaten Iraqi territory in the future.

22081

25.11.2003 12:13

Další útok v Istanbulu

peter veliky 205.?.?.?

Pan Nohejhl rek:
na prani zidu ve vlade USA jit bojovat za "Velky Israel",ale ne na nejaky vylet ,ale na dlouhy cas,nebot muslimu je moc.

Jak nontchalantly receno '..muslimu je moc...'
Jo, v tom to prave je, je jich moc, az moc. Bude to budto oni anebo mi.

22085

25.11.2003 16:06

RE: Další útok v Istanbulu

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22085

>Pan Nohejhl rek:
>na prani zidu ve vlade USA jit bojovat za "Velky Israel",ale ne
>na nejaky vylet ,ale na dlouhy cas,nebot muslimu je moc.

>
>Jak nontchalantly receno '..muslimu je moc...'
>Jo, v tom to prave je, je jich moc, az moc. Bude to budto oni
>anebo mi.
______________________________________________

Joooooooooo???? nas Care Veliky ?? Uz Vas ohrozil nejaky Arab ?? Pripadate mi nejak krvelacny pane. Pokud chcete krev, tak si udelejte dovolenou v Iraku, nebo v Palestine. Mel by jste se stydet ( pokud mate vubec nejaky charakter ), podporovat vrazdeni, at je kdekoliv na teto planete. [naštvaný] Lev

22089

25.11.2003 19:12

RE: Další útok v Istanbulu

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 22089

>Joooooooooo???? nas Care Veliky ?? Uz Vas ohrozil nejaky Arab ??
>Pripadate mi nejak krvelacny pane. Pokud chcete krev, tak si
>udelejte dovolenou v Iraku, nebo v Palestine. Mel by jste se
>stydet ( pokud mate vubec nejaky charakter ), podporovat
>vrazdeni, at je kdekoliv na teto planete. [naštvaný] Lev

>
ze skacu do reci, v prispevku neni ani zminka o Arabech.
Co se tyce ohrozovani muslimy, utoky v Turecku a v ostatnich castech sveta jsou co? To bude ohrozeni az se to bude tykat primo Vas, hlasatele bratrstvi a lasky ke vsem?


22098

25.11.2003 20:17

RE: Další útok v Istanbulu

hrac(kryci nazev-Mose) 80.?.?.?

Reakce na 22098

Utoky jsou logickym vyustenim krvave politiky vedene Izraelem a USA(USA samozrejme rizena nekolika zidy vid p.Nohejle?)...utoky jsou ukazkou toho, ze lid! bojuje a bude bojovat proti imperialismu!(rozumej sionistickemu spiknuti! vidMalvariko?)...Tohle neni terorismus!(zabit zida je jako zaslapnout mouchu!).Pane Nohejl doplnete mne citacemi z Talmudu(nejlepe z toho, ktery byl u nas vydan v roce 1942-obsahuje ten pravy a jediny mozny preklad).
22099

25.11.2003 21:02

RE: Další útok v Istanbulu

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22098


ze skacu do reci, v prispevku neni ani zminka o Arabech.
Co se tyce ohrozovani muslimy, utoky v Turecku a v ostatnich castech sveta jsou co? To bude ohrozeni az se to bude tykat primo Vas, hlasatele bratrstvi a lasky ke vsem?
________________________________________________________

Vyborna vytka Zdenku. Bratrstvi a lasku ke vsem - ano, ale ne k nasili a prolevani krve. Pokud chcete, abych byl presnejsi, jelikoz si asi potrpite na detaily, tak teda pan Peter Veliky, zopakoval citat pana Nohejla, ze "muslimu je moc" a pak jen dodal: "Jo, v tomto prave je, je jich moc, az moc. Bude to budto oni anebo my". No a to vysvetluje vsechno. A pak, kdo je to to "my"?? Zdenku a hlavne poradne zauvazujte, kdo rozpoutal tu celosvetovou sracku. Nepiste mi, ze Arabi, ci moslimove. A pokud to chcete tvrdit, tak to prosim dukladne podlozte. Dekuji predem - soukmenovce. Lev

22103

26.11.2003 1:10

RE: Další útok v Istanbulu

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 22103


>
>Vyborna vytka Zdenku. Bratrstvi a lasku ke vsem - ano, ale ne k
>nasili a prolevani krve. Pokud chcete, abych byl presnejsi,
>jelikoz si asi potrpite na detaily, tak teda pan Peter Veliky,
>zopakoval citat pana Nohejla, ze "muslimu je moc" a pak jen
>dodal: "Jo, v tomto prave je, je jich moc, az moc. Bude to budto
>oni anebo my". No a to vysvetluje vsechno. A pak, kdo je to to
>"my"?? Zdenku a hlavne poradne zauvazujte, kdo rozpoutal tu
>celosvetovou sracku. Nepiste mi, ze Arabi, ci moslimove. A pokud
>to chcete tvrdit, tak to prosim dukladne podlozte. Dekuji predem
>- soukmenovce. Lev

kdyz to nejsou muslimove,( drzme se oficialnich verzi a predpokladejme, ze jim verim) tak me tedy musite presvedcit vy o tom, ze to je nekdo jiny a nezapomente to dukladne podlozit.

22110

26.11.2003 4:28

RE: Další útok v Istanbulu

peter veliky 205.?.?.?

Reakce na 22089

Pane Lve:
Prave ze nenavidim vrazdeni, proto zasnu nad naivnimi (jako by ty radky psala 18 leta studentka muslimske mesity) vyroky nejake slecny Malvariky, ktera by se mohla uplatnit jako tiskovy mluvci vsech tech 'utlacovanych' Palestincu, jejich Hamasu a jinejch mirovejch muslimskych organizaci.
Psala tez ze Izrael rozpoutal sestidenni valku. Je videt ze nestudovala vojenskou historii. Byl to Egypt s sousednimi Muslimskymi sousednimi staty, ktery typicky muhamedanskym presvedcenim veril ze smete Izrael do more. Izrael uderil doslova v hodine dvanacte v klasicke ukazce briliantni preventivni obrany. Jak jsme jim (Izraelcum ovsem) v Cesku v te dobe fandili !!! Jak jsme meli tehdy radost, ze Rusami dodane zbrane pohoreli na cele fronte !!!
Tak melo Ceskoslovensko uderit v roce 68 na vojska Warsavske smlouvy, jeste nez svedli vniknout na uzemi CSSR.
Jenze Cesi nejsou Izraelci, ze jo slecno! ([mrknutí jedním okem]

22119

26.11.2003 4:35

Další útok v Istanbulu

peter veliky 205.?.?.?

kdo je to to "my"?? (Pta se pan Lev)...

Ja Vam to dam na rovinu:
'Mi' jsme ti, kteri si nepasuji bomby kolem pasu, kteri nezenou osli sprezeni do utoku (lituji tech oslu vice nez jejich pany), mi jsme take ti co nenaletavame s letadly obsazenymi nevinnymi lidmi do budov s tisici nevinnymi lidmi, atd, atd.
Je smutne ze mnoho tech totalitou vygumovanejch mozku to nechape.

22120

2.11.2004 17:14

Další útok v Istanbulu

PaT 62.?.?.?

Na tomhle serveru je to jako v Rudem pravu blahe pameti. Jenom s tim rozdilem, ze tady nekdo papouskuje nazory zidovske sekty anebo arabskeho pisalka.

30209

Příspěvků: 54

20.11. 22:28 caleb  Další útok v Istanbulu
20.11. 22:34 Vladimír Stwora  RE: Další útok v Istanbulu
21.11. 00:03 Rado  RE: Další útok v Istanbulu
21.11. 15:25  RE: Další útok v Istanbulu
20.11. 22:31 dub  Další útok v Istanbulu
21.11. 01:00 Vodník  Další útok v Istanbulu
21.11. 02:56 Peleška Milan  Další útok v Istanbulu
21.11. 09:48 dub  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 14:04 Peter Veliky  RE: Další útok v Istanbulu
21.11. 03:13 Robert  Další útok v Istanbulu
21.11. 12:39 Jan ŠŠimůnek  RE: Další útok v Istanbulu
21.11. 11:06 JS  Další útok v Istanbulu
21.11. 16:24 Josef  Další útok v Istanbulu
21.11. 20:22 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
21.11. 21:39 Josef  RE: Další útok v Istanbulu
21.11. 23:44 Lev  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 00:37 Josef  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 01:47 Lev  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 04:51 Josef  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 15:00 Lev  RE: Další útok v Istanbulu
23.11. 01:37 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
23.11. 01:48 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 05:05 zdenek  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 23:31 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 23:49 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 23:51 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 23:42 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 23:53 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
23.11. 01:50 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
23.11. 01:53 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
21.11. 20:22 malvarika  Další útok v Istanbulu
22.11. 02:15 hrac  Další útok v Istanbulu
22.11. 15:23 Peleška Milan  RE: Další útok v Istanbulu
22.11. 23:29 hrac  RE: Další útok v Istanbulu
23.11. 01:56 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
23.11. 14:08 hrac  RE: Další útok v Istanbulu
23.11. 16:35 Josef  RE: Další útok v Istanbulu
23.11. 18:30 hrac(kryci nazev-Mose)  RE: Další útok v Istanbulu
26.11. 03:18 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
26.11. 03:20 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
26.11. 03:22 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
26.11. 03:25 malvarika  RE: Další útok v Istanbulu
23.11. 14:46 Bolo Sinsaev  Další útok v Istanbulu
25.11. 00:12 Karel z Čech  Další útok v Istanbulu
25.11. 03:23 Robert Nohejl  Další útok v Istanbulu
25.11. 12:13 peter veliky  Další útok v Istanbulu
25.11. 16:06 Lev  RE: Další útok v Istanbulu
25.11. 19:12 zdenek  RE: Další útok v Istanbulu
25.11. 20:17 hrac(kryci nazev-Mose)  RE: Další útok v Istanbulu
25.11. 21:02 Lev  RE: Další útok v Istanbulu
26.11. 01:10 zdenek  RE: Další útok v Istanbulu
26.11. 04:28 peter veliky  RE: Další útok v Istanbulu
26.11. 04:35 peter veliky  Další útok v Istanbulu
02.11. 17:14 PaT  Další útok v Istanbulu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 0

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 2

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 4

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Měnové kurzy

USD
22,07 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,33 Kč
Kanadský dolar
17,82 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
24,08 Kč
100 japonských jenů
19,43 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 418,26 Kč
1 unce stříbra
535,24 Kč
Bitcoin
1 340 717,16 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 071