Diskuze k článku

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

Příspěvků 67

17.6.2017 11:26

perpetum je fikcia vrátane finančného

ppppp 78.?.?.?

Fakt netuším, dokedy chcú ľudia veriť na ekonomické zázraky.
Aký účel má naozaj imigrantská kampaň? Sotva je za tým nejaký humanizmus, riešenie demografických, alebo ekonomických otázok.
My sme sa tu vrhli na automobilový priemysel, ako na rýchle krátkodobé riešenie, nažranie sa. Ibaže dôsledky si počkajú. Strata suverenity, významnej časti hospodárskej sebestačnosti.
Prečo si myslíme, že keď ustúpime, tak sa vyhneme vojne, keď tá vojna príde z tých istých dôvodov, a ešte vo väčšej intenzite, než keby sme zasiahli skôr?
Lebo ak imunitný systém nezlikviduje parazitov, či dokonca aj cudzie bunky, tak subjekt zaniká. Prečo teda náš imunitný systém rozoznáva a likviduje pri transplantácii bunky orgánov iného darcu? Prečo mu tak vadí? V čom sa nemôže dohodnúť so susedom?

Aj v tomto mikrosvete je jasné, že nie všetko je tak jednoduché. Bunky nášho tela nechcú iné bunky, hoci na prvý pohľad robia to isté. Prečo? Aký to má význam?

Imigranti, ktorí sem idú sú iná kultúra, nie sme všetci rovnakí. Pretože nie sme rovnakí, tak sa logicky môže vyskytnúť obvinenie z nesúhlasu s inou skupinou, či rasou, nemusíme to maskovať za akúsi iracionálnu nenávisť. Máme predsa aj právo nebyť rovnakí.
Rýchlejšie a dosť nekontrolovane sa množia a nestarajú sa o nasledovníkov, príkladom buď hladomor v Somálsku. Majú iné stratégie prežitia. Menej investujú do reálneho vzdelania a zaistenia si svojej existencie. Tým môžu byť na obtiaž skupinám, ktoré toto robia inak. Aký má význam nechať si kobylkami vyžrať všetky zdroje a nechať tu ďalším generáciám naordinovať teror a hladomor? Načo potom celá tá naša životná snaha?

Čo teda sleduje svetová elita? Nebolo by lepšie pribrzdiť jej postup? Veď nás drží "len" v závislosti na bankách a médiách. Dokedy chceme vyrábať protivníkovi zbraň, ktorou nás chce zničiť? Kto je na kom viac závislý?

358404

17.6.2017 11:31

čo povedal Sartori

ppppp 78.?.?.?

92letý Giovanni Sartori, jeden z největších politologů a sociologů přítomnosti zemřel. Profesor nejprestižnějších amerických universit Stanford, Yale, Harvard aj. Byl Kissingerovým přítelem, Obama byl jeho žákem, respektoval ho i Ronald Reagan o němž řekl: Měl úžasný politický talent a výjimečný praktický rozum". V nedávném hovoru s il Giornale o islámu:
Profesore, čelíme islámské invazi?
Invazní vlna z islámských zemí se musí zarazit, islám nelze integrovat do evropské tradice. Říkám to řadu desetiletí.
Jste pravičák..
Levice, pravice, nezajímá mě to. Důležitý je smysl pro realitu. Studuji ty věci celý život. Snažím se pochopit politické, ekonomické a etické mechanismy, které řídí vztahy islámu a Evropy, abych mohl navrhnout řešení té katastrofy, které čelíme.
Jaká katastrofa?
Tvrzení, že lze mírovým způsobem integrovat obrovskou komunitu muslimů, věrnou teokratickému monoteismu, která odmítá akceptovat separaci politické a náboženské moci – katastrofální iluze. Tato nesmyslná fantazie povede k válkám čím dál t&i acute;m otevřenějším a současnějším.
Proč?
Islám po třicetileté přítomnosti v západní Evropě odhalil pravou tvář. Jeho adepti jsou ochotni se vyhodit do povětří, a to pomocí nejmodernějších technologií. Islám se nevyvíjí, jde o teokratický monoteismus formovaný v 7. století, zcela nekompatibilní se západním monoteismem. Po vítězství u Vídně v roce 1683 se t ato realita ignorovala a čelíme jí s novou silou dnes.
Nelze kohabitovat?
Ne, západní společnosti jsou založeny na suverenitě lidu, islám na suverenitě Alláha.
Integrace muslimů do naší společnosti není možná?
Od roku 630 nezná historie jeden případ muslimské integrace do nemuslimské společnosti. Podívejte se na Indii nebo Indonézii.
Ve svých zemích muslimové žijí pod suverenitou Alláha bez problému, zatímco na západě..
Muslimský imigrant na západě se stále ztotožňuje s tímto principem a odmítá západní etické a politické principy, nemůže se integrovat. V Anglii nebo Francii je třetí generace muslimů ještě fanatičtější a víc násilná než ty předchozí.
A multikulturalismus?
Co je to vůbec multikulturalismus? Nesmysl, nic takového neexistuje. Levice, která s tím termínem operuje o islámu nic neví. Jejím diskursem je ignorantství. Číňané jsou Číňany několik tisíc let a perfektně v našich městech kohabitují i se svými zvyky a tradicemi. Podobně Evropané židovského původu. Nikdy ne muslimové. V soukromém životě ať si věří čemu chtějí, ale politicky musí akceptovat naše zákony a lidovou suverenitu, jinak nemají na západě co pohledávat.
Jestli někdo z levičáků uslyší vaše úvahy, prohlásí vás za xenofoba.
Celá levice je skandál. Jsou zbabělí a ztratili původní ideologii, aby zůstali „progresívními“

358405

17.6.2017 11:37

čo povedal Sartori 2

ppppp 78.?.?.?

...zaštítili se hanebností typu „hranice všem otevřené“.
Co dělat?
Respektovat zákony a pravidla. Imigrace do Evropy již dál není únosnou. Každý migrant musí mít vízum, dokumenty, jasnou identitu. Ilegálové musí být odsunuti zpátky do svých zemí. Ti kteří zůstanou nemohou dostat volební právo, jinak muslimové vytvoří nebo ovládnou politické strany a v důsledku jejich vysoké porodnosti budeme ztraceni, během pár desetiletí to tu všechno ovl&a acute;dnou. Staneme se menšinou ve státě ovládnutého šarií. Žil jsem třicet let v USA, měl jsem všechna práva kromě volebního a nevadilo mi to.
A co masívní transfer imigrantů po lodích?
Každá urgentní situace má své etapy. Jsme v poslední etapě: válečné. Jsme napadáni a aby bylo jasno musíme se bránit všemi zbraněmi, které máme k dispozici – letadly, torpédovat je atd.
Co to říkáte?
Říkám, že jsme ve válce kdy druhá strany nerespektuje teritoriální vody. Pošleme letadla k libyjským břehům, potopme lodi v přístavech. Je to jediná reálná možnost jak je odradit od invaze do Evropy. Po dvou, třech útocích přestanou.
Pro některé intelektuály je západ vždy viníkem.
Jsou stupidní, sebedestruktivní. Inkvizice byla tragedií, ale toto fanatické období západ před staletími překonal. Ne tak islám. Není schopen evoluce. Je to svět bez pohybu, nikdy nevstoupil do industriálního věku, ani ty nebohatší muslimské země. Mají obrovské bohatství v ropě, ale nic nejsou schopni vyrobit, všechno musí dovážet. Symbolem jejich civilizace je bazar.
Podle některých teoretiků mezi civilizační kontakt obohacuje?
Pokud existuje vzájemný respekt a vůle k soužití. Jinak nemůže jít o obohacení, ale o válku, kde nejmocnější zbraní je demografie, totálně v jejich prospěch.
A Evropa?
Už neexistuje. Nikdy jsem neviděl stupidnější instituci než je Evropská unie. Favorizuje masovou imigraci, devastuje evropské ekonomie a celou Evropu to dovede do nezaměstnanosti a chudoby.
Evropa podle vašich představ?
Konfederační, složená jen z původních sedmi zemí. Aktuální EU složená z 28 zemí a 28 jazyků je nesmyslem, nic neví o islámu a je totálně neschopná obrany, je směšná a nezodpovědná.
Jak to s islámem v Evropě skončí?
Máme lidské bomby, islámské mučedníky – svědčí to o tom, že se blíží vyvrcholení.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S. Prečo sa nepýtame politikov, prečo podporujú imigrantskú vlnu a deštrukciu európskeho práva? Čestné je len odstúpiť, ak nevedia čeliť tlaku nikým nevolených. Inak sa dopúšťajú vlastizrady... aj sa pýtam, máme vôbec ešte vlasť? Čo potom? Európozrada, kontinentozrada, alebo skutok sa nestal?

358406

17.6.2017 14:12

RE: čo povedal Sartori 2

Altman 93.?.?.?

Reakce na 358406

Má to být o Putinovi, ale budiž. Co "řekl Satori" je vcelku to samé, co si myslí každý kdo nemá v hlavě seno. A určitě ne až od chvíle, kdy si to přečte.
Hlavní silou v nadšeném přijímání "uprchlíků" je Německo se svou Andělou "milosrdnou".
V článku se zase používá pojem "levice". Když už, tak snad spíš pseudolevice.
Je snad Anděla milosrdná levicová ?
V této ženské (a nejen v ní ), vidím nějaké začarování či utkvělou představu, něco jako měl rakušák Hitler.
Germán zůstane vždy germánem, jenže degerace germánství pod náporem amerikanismu dělá svoje.
Touha germánů zlikvidovat, jako "konečné řešení" Rusko, je vrozená. Věděla to už stará ruská vládnoucí třída a proto si brali za manželky povětšinou ženy z germánského prostředí. V domění, že tím nějak na germány zapůsobí.
Už staří římané nazývali germány barbary. Jejich barbarství je ale potřeba probudit.
Už dnes je německá populace přibarvena do hněda, zatím v jiném pojetí než byl nacismus. S novými "uprchlíky", což jsou v podstatě agresívní povahy, by se mohl "nový germán" stát velice zdatným hybridem nového Wehrmachtu.
Možná i odolný vůči účinkům radiace.

358408

17.6.2017 18:50

RE: čo povedal Sartori 2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Reakce na 358408

Pripada mi , to co dela Markelova je "kolonisace Arabskych zemi zevnitr". Nemci zustanou vzdy Nemci nebudou se zenit s Araby a budou vlastnit firmy a Arabove budou se pohybovat okolo jako pracvni sily. Tim se rozsiri firmy do Arabie a Nemci ovladnou penezi a politikou Arabske staty , kteri budou Nemci ovladany .
Cimz se zvysi Nemecka sila a Nemecko konecne stane na svych nohach osvobozene od Britu!!! s nimiz bojovala poslednich 100 let.

Neni toto Markelove plan?????

358412

22.6.2017 10:09

RE: čo povedal Sartori 2

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 358412

To sotva. Merkelová je šašek, úredník, prosazuje jenom kohosi agendu. Nemá vliv jako nekým volená osoba a není to státník.
Nejedná za sebe.

358501

18.6.2017 14:07

"konečné řešení" je touhou jiných

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 358408

>Touha germánů zlikvidovat, jako "konečné řešení"

Co to je za debilitu od dlouhodobého čtenáře Zvědavce? Vy, starý muži, jste nečetl zločineckou příručku s podnázvem Písmo svaté? Nečetl jste Feuchtwangera? Nechápete, kdo ovládá zdroje a manipuluje se zdebilizovanými loutkami?
Abychom neplkali kolem horké kaše, sdělím vám to;
„Hospodin, tvůj Bůh, ti je předá, abys je pobil. Vyhubíš je jako klaté (Dt 7,2)…Vydá ti do rukou jejich krále a zničíš jejich jméno pod nebem; nikdo se proti tobě nepostaví, dokud je nevyhladíš.(Dt 7,24)

Kdo ovládá krále, je větší než král…(Feuchtwanger a Josef ben Matouš / Josefus Flavius)

Jenže jedni psychopati se spolčili, i přes biblický zákaz, s ještě většími zrůdami, loupeživými a inteligentnějšími Chazary. Ti nyní ovládají banky, zbrojařský průmysl, vlády, války nejen na Blízkém východě a štvaní proti Rusku.

Chazaři totiž vytáhli dobýt i dobít Zemi z území mezi Černým a Kaspickým mořem
Jejich jazyk patří do turecké větve altajských jazyků. Chazaři se do Evropy zřejmě dostali v době stěhování národů a byli pravděpodobně součástí hunské říše. Pozice kagana byla velmi silná. Byl považován za vtělení nejvyššího boha Tengrichána a připisovala se mu zvláštní životní síla, která zabezpečovala štěstí národa. Měl obrovskou autoritu u obyvatelstva, ale byl i důležitým stabilizačním faktorem ve vztahu k podrobeným národům, jejichž vládcové posílali své dcery do kaganova harému. Byl též vrchním velitelem armády a to mu zajišťovalo značný podíl na kořisti, která byla v první fázi existence říše zásadním zdrojem příjmů. Nejvyššími představiteli po kaganovi byli tarchanové, rodová aristokracie, zejména příslušníci kaganova rodu…
Koncem 7. století se chazarský kaganát rozkládá od Krymu po Kaspické moře, které bylo v té době označováno jako Chazarské moře.
Chórezmijci přinášejí k Chazarům (šmejdo)…ismus a jsou též hlavními podněcovateli útoků proti Arabům.

Co se týče taktiky vlastních Chazarů- část armády byla skryta nepříteli a napadla ho poté, co jiné oddíly předstíraly ústup a vlákaly protivníkovo vojsko do léčky.

Vnuk Bulanův Obadia provedl převrat a zatlačil kagana do pozice jakési posvátné bytosti, které sice byly prokazovány téměř božské pocty, která byla ale ve faktické izolaci a bez skutečného vlivu. Faktickými vládci Chazarů se stali kagan-begové z rodu Bulanova. Arabové je označovali titulem malik (král), Rusové pak car. I kagani přijali někdy po roce 800 (šmejdo)…ismus s talmudismem.
A s evoluční strategií svato(samo)vyvolenců, fašistických šmejdů;

„Vyhubíš je (pronárody) jako klaté,“ (Dt 7,2)

358424

18.6.2017 15:21

RE:

Altman 93.?.?.?

Reakce na 358424

Mladý mojžíši.
Já nežiji pradávnou historii, jakýmsimi náboženskými bajkami, ale dneškem či kousek zpátky.
Víš, že na příklad už (zatím) dnes germání nebojují ale obchdují, zato žid válčí ostošest.
Čili, svět se v pi.u obrací. A abych byl i trochu křesťanský, tak po našemu - Zdař bůh

358427

18.6.2017 14:39

RE: čo povedal Sartori 2

hc 90.?.?.?

Reakce na 358408

Tak tak. Německo bylo, je a bude nepřítel. Nejen pro nás, ale pro celou Evropu. Žvásty o poválečném novém, demokratickém Německu jsem nikdy nebral vážně. Nacisté skončili, ale Německo zústalo. Dokud nebude rozbito na menší kusy než v roce 1945, bude nebezpečné.

358425

17.6.2017 14:37

RE: čo povedal Sartori 2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Reakce na 358406

Stejne jako neschopnost a blbost EU a zvoleni Trumpa presidentem maji prinest Globalistum jejich prilezitost dat celou zemekouli pod jejch moc.
Co pak udelaji kdo vi..... budou zachranovat planetu Zeme.

Ale to uz zacalo pred dlouhou dobou, pomoci superkapitalismus , kdyz umoznili Gatesovi vytvorit Microsoft monopoly, ci Bezosovi Amazon , to vse bylo udelano pomoci vytvoreni specialnich zakonu pro ne . Jsou to Globalisticke projekty jako JZD Slusovice byl projekt komunistu. Kdyz v podstate kontroluji veskere penize , mohou delat vse, lidi si mysli , ze jejch centr zivota je televise.

Islam snazi se ho Globalisti zvladnout mozna televise , ale nevim nevim?

358409

18.6.2017 8:01

RE: čo povedal Sartori 2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 358406

Prečo sa nepýtáme politikov? Proto,že ti pracují podle cizího zadání. Ten,který vybočí z řady je znemožněn. Je to propracovaná koncepce,která pokrývá všechny konceptuální věci řízení-včetně legislativy. Např.: Dle teletextu ČT1 ze dne 26.5.2017: KEY INVESTMENTS-kdo firmu skutečně ovládá vyšetřovatelé s jistotou nevykličovali. Firma okradla daňové poplatníky o stovky milionů.

358417

17.6.2017 16:09

Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Militární a korporátní sféra vedou USA ruku v ruce přímo do pekel.

Kompilace dosud většinou neznámých svědectví o explozích 9/11
https://www.youtube.com/watch?v=49YT100WK0Y

[zmaten]

358411

17.6.2017 21:46

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358411

Hromada tvrzení bez hlubšího smyslu. Treba 3:10 "hdyž se budova zhroutila, došlo k výbuchu". Jako ve filmu pozpátku. Pak tvrdí neco o bumbumbum, a nechtejí uznat, že startuje hroucení podlaží, popis svedka pridom sedí dokonale i se zrychlením. Hluk se také sírí po konstrukci mnohem rychleji, než okolním vzduchem. Stejne pak pri podobném požáru, kde se nachází palivo nejsou lokální výbuchy neobvyklé ani ve vetším počtu. Chlap si neumel predstavit, co je to za komprese bortící podlaží, kterou on pokládal za výbuchy.
Co čekali? Pri takovém zatížení a expozici materiálu borcení proste dopadne takhle. Že to nikdo tak nečekal je spíše logické. Stejne tak není tlaková vlna jako tlaková vlna. Kdyby byla od výbuchu výbušniny, tak to na tech videích je proste slyšet pred pádem, nešlo by to vymazat, spektrum takové vlny je zásadne jiné, nešlo by maskovat. Když se pulka ameriky rídí intuicí, nebo papouškováním klíčových slov, tak podle toho vypadají volby i názor na wtc. K "sekundární explozi". Pri takovém sesuvu se smíchá hromada horkých částí s palivem, uvolní hromada par, a výbuch je dusledkem. Nebo mohly bouchnout lahve s technickými plyny.
100x emotivne opakované slovo explosion je jako 100x opakovaná podsunutá lež.
Pro mne je to spíše zkušenost, jaké hlouposti dovede vypestovat dezorientovaný dav.
Opravdu nikde na videích jsem žádnou reálnou explozi neslyšel. Nikdo ji nezaznamenal. A to jsem skouknul toho dost desítek hodin. Napr.10:10, nebo lépe 10:40, prípadne 10:55. Snad si nekdo nemyslí, že takový pád se dá odstartovat potichu. 12:58 se mluví o presne stejné "sérii detonací". Proč by stejná budova nemohla spadnout stejne, i když je zajímavé, že účinek nárazu byl hodne podobný. Už se neríká o tom, že v obou budovech nebyly stejné "servisní práce".
Následky vymytí hlav hollywoodskými filmy. Prý synchronizovaný pád, všechno rízené, ovládané, jako ovladačem. Fyzika pádu pro ty lidi není podstatná. 15:15 "nemuže být náhoda, že se 2. budova zhroutí stejne." Jisteže ne.
Ti lidé reálne o demolicích neví skoro nic. Nevedí, že je duležitá iniciace a zbytek provádí gravitace. Žádný strílející herní automat.

S 1. vetou príspevku, na který reaguju souhlasím. Putinovi fandím, protože nezastírá, co nemusí. To je také duvod, proč vystupuju proti konspiracím a "elite". Táhnou stejne, maskují podvodníky a zločince.

358415

18.6.2017 8:23

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Alfred 37.?.?.?

Reakce na 358415

Je dobře vědět, že existuje český supermozek, který všechny ty konspirace těch inženýrů a architektů, kteří mají co dělat se stavbami, jako jsou takové mrakodrapy, vyvrátí jako nic a vlastně z těch profesionálů udělá blby. Jen by mě zajímalo, kolik takový supermozek těch mrakodrapů postavil, že?
http://www.ae911truth.org/

358418

18.6.2017 17:45

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358418

Nač se zdržovat zbytečnými sarkazmy a nač zobecňujete nezobecnitelné.
Myslím si, že na takhle položenou otázku každý z tech profesionálu odpoví "žádný", protože když nelže, tak dobre ví, že mrakodrap nestaví jeden človek, dokonce ani do detailu neprojektuje. Každý asi, kdo stavel kdy barák v ČR, SR, bude vedet, že jenom za jakousi část je odpovedný hlavní projektant, za jinou statik, za další elektrikár, instalatér apod. Pritom každá z tech vecí a institucí muže selhat už pri jediném baráku. Takže neadresujte príšte poznámky tímhle nesmyslným zpusobem.
Jdeme od celku k detailu, ne naopak.
Stavil bych se, že hromada projektantu sice muže znát zvyky, tabulky, výpočty, pokud se ho ale zeptáte na to, jakou má ocel pevnost pri 800C, tak to vedet nebude, protože jeho barák se pri téhle teplote nepoužívá. Stejne tak se nevyšetruje co s tím, když se nekde roztaví nejaký hliník, protože provozní rozsah teplot baráku není do 800C, a už vubec se nestaví s tím, že do nej napikuje nádrž s palivem, které má energetický obsah dostatečný na sesuv "vezuvu".
Ty zprávy jsem četl a poslouchal. Udelal jste to také, a máte primerené vzdelání a prax v oblasti vlastností materiálu? Sotva, jinak by jste mi nejspíš dal za pravdu. Vám nebylo podezrelé, že nekdo mluví o tekoucí oceli, nebo o výbuších, které nebylo na nahrávkách slyšet? Kdo neví, proč se autogenem režou nosníky šikmo? O termitu, který ve skutečnosti nehorel? Do jakého sveta potom patríte? Kdo z vás si propočítal energie podlaží a sesuvu? Ani doc. Nemec z Brna to neudelal, zanedbal rázy, a modeloval neprípustne viskozitním koeficientem. Budova však nebyla ani ze skla po dobu pár sto let, ani ze zcukernatelého medu. Nemce by meli naopak vyhodit z fakulty za plagiát, se kterým vyjel na verejnost. Ať zkusí stejným viskozitním koeficientem modelovat talír, který decko zhodí na zem. Zdapak ten pán nestudoval v Plzni, co mel za diplomovku, a kdo mu dal docenta a s jakou kariérou.
Stejnepak jsem žasl, kdo všechno se podepsal pod 1500 dalmatincu. Lidé, kterí možná perfektne zvládali svou aktuální práci, ale absolutne neschopni hodnotit souvislosti vymykající se z jejich pracovního rámce.

358428

18.6.2017 18:13

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Alfred 37.?.?.?

Reakce na 358428

Tak teď už je jasné, že ti inženýři a architekti neví o čem mluví a měli by to zabalit. Ještě, prosím, tu pohádku, že do 5 m díry v Pentagonu se vměstná Boeing s rozpětím 30 m.

358429

19.6.2017 11:57

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358429

Dobrá. Víte o tom, že fotka té zmínené díry není z vnejšího plášte budovy Pentagonu, ale ze zóny zevnitr? Pentagon je složený z nekolika soustredných prstencu. Dohledejte si to.
Z vnejšku nikdy taková díra nafocená nebyla. Existuje pár nejasných fotek, kde dír mohlo být víc, kvuli dymu nejsou zretelné, a krátce nato se zvnejšku stena zhroutila a ztratily stopy po otvorech.

358439

18.6.2017 18:57

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358428

Z důkazního materiálu, který neexistuje, přece nejde udělat žádný závěr, natož aby tu pošahaní US papaláši oblbovali lidi a hnali je do války. NIST předstírá, že zjišťuje příčinu kolapsu a zatím realita je taková, že tu WTC ocel dávno někdo nechal zničit. Kdosi z těch chazarů, kteří sedí na pozicích, odkud vedou celé "šetření" 9/11. To je přece evidentní nehorázná prasečina...

C-span: Rushed Evidence Removal on 9/11
https://www.youtube.com/watch?v=klaLuk1Aq-M
[překvapení]

358431

18.6.2017 22:48

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358428

Promiňte, ale celé je to mnohem jednodušší a zbytečně se pokoušíte "utlouct" svoje odpůrce technickými argumenty.

Kdyby ty budovy spadly v důsledku náhodného procesu (náraz letadla, hoření paliva, nerovnoměrné zahřívání konstrukce,...), je prakticky nemožné, aby všechny tři padaly úplně stejně, v ose, na svoji základnu. Tím spíš, kdyby se uvnitř rozléval roztavený kov a vanuly tam tepelné vzdušné proudy, které by hoření ovlivňovaly. Všechno jsou to velmi nestabilní procesy, které ani nelze správně simulovat, jelikož počáteční a okrajové podmínky takových úloh nikdo nezná. Pokaždé by to vyšlo jinak, v závislosti na podmínkách, které nikdo nezná.

Není však nutné znát pevnost oceli při 800 °C, ani jiné materiálové konstanty (které jsou v technických tabulkách), aby člověk věděl, že stačí malá nesymetrie a konstrukce se naruší, změkne někde o něco dřív, vlivem čehož se např. nakloní. To způsobí další nesymetrii, která bude postupně narůstat. Do níže položeného místa například proteče roztavený kov. Změní se rozložení hmotnosti. Kov propálí průduchy ve stěnách nebo stropech pro proudění vzduchu a hoření se zintenzivní. Konstrukce se teplem deformuje ještě více... atd.

Ano, teď vyslovuji domněnku (nikoli matematický důkaz) že nesymetrie se budou kumulovat, sčítat, a nikoli navzájem rušit - ale praxe ukazuje, že se tak vždycky děje. Kdyby to bylo naopak a působil zde nějaký samostabilizující efekt, přesné demolice budov by byly velmi snadné - stačilo by někde zapálit dost velký "kanistr s benzínem", a budova by se sama zhroutila přesně na svoji základnu. V případě tragédie ve WTC se tento zázrak stal celkem třikrát a v jednom případě dokonce bez toho "kanistru"!

358436

19.6.2017 12:12

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358436

Budovy obvykle nepadají nikdy jako komíny, nebo stromy. Vetšinou na svou základnu padají. Jen nekdy nemusí, proto se žádá kvalifikovaný odpal.

Je tomu tak proto, že strom, komín pri počátečním naklonení, nesymetrii, nahnutí je obvykle dost pevný v bode otáčení (pata) a nedojde k destrukci kolem toho bodu otáčení u paty. Toto u budov neplatí. Prakticky žádná budova se neumí pootočit kolem hrany základu bez jeho poškození. Proto pád a borcení nastává dríve, než je možné naklonení. V prípade WTC mohl vzniknout tenhle bod otočení na hrane podlaží kolem místa nárazu. Opet prevážilo borcení pri pokusu o naklonení zbytku veže. Proto i pád do základny. Navíc s dočasným, predbežným vedením pomocí stredního pilíre, který byl současne stržený.

Kanystr byl poruce i ve 3. budove, tedy ve WTC7. Na 2 nadzemních podlažích WTC7 byly velké zásoby paliva pro záložní dieselagregáty pro celý komplex WTC. Je to sice povážlivé, ale dočetl jsem se to. Je též zajímavé, že se to spíše tutlá, a že tohle by asi u nás na projektech neprešlo.

358442

19.6.2017 12:56

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358442

To jste se bohužel dočetl z různých textů, kde se záměrně mlžilo a systematicky oblbovalo... Dočtete se leccos. Když budete dobře hledat, vždycky objevíte nějakou chazarskou blešku v koutě, která bude tvrdit a řvát, že ono samo. Takových je hafo.

358443

19.6.2017 13:32

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358443

Ne. Overoval jsem to, kolik to šlo. Mám to fakt hledat, je to pro vás duležité? Fotka díry je opravdu zvnitrku pavilonu. Obrázek sedí zjevne na vnitrek, ne na vnejšek.
Naopak všechny texty kolem díry, kterou nemohl projít Boeing vypadají jako chazarská lež.
Pritom já sám jsem pripouštel i útok raketou, nebo letadlem s centrálním motorem, dokud jsem nezjistil tohle.
Ta díra je otvorem zvnitrku, kam se prorazil pouze trup, motory uvízly v zóne prstencu dríve. Z vnitrku (ze dvora budovy) existuje i fotka se zbytkem turbiny motoru, ale tu tam dejmetomu mohl nekdo prinést... je ale nepravdepodobné, že by to v takovém chaosu nekdo zámerne delal.

358445

19.6.2017 15:50

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358445

Ale ne, já myslel ty dieselagregáty ve WTC 7. U toho Pentagonu, tam je to asi jasný, tam máte ve třetím prstenci ten symetrický jakože průraz do středu vedle cedulky "No parking anytime". To je přesně pod kanclem Defense Intelligence Agency.. Tam někde se to "letadlo" potom vypařilo anebo odteklo do kanálu. Je přece fuk, co o tom píšou patláci v chazarském tisku...

358448

21.6.2017 6:46

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358448

Premíra sarkazmu komplikuje debatu. Nemyslím si, že se neco muselo vyparit, nebo odtéct do kanálu. O materiálech a fyzice bych neco vedel. Videl jsem též veci z mechaniky, kde bežne zustává rozum stát. Jen málo lidí si poradí se složitejšíma otázkama.

358479

22.6.2017 10:46

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358479

Dobře, tak čistě technicky. No podívejte se na to sám, tady jsou oficiální videa z Pentagonu po nárazu jakože Boeingu:

AA77's Aircraft Debris at A-E Drive Between the Pentagon Rings C & B, Wedge 1 and 2
https://www.youtube.com/watch?v=xVcPe6lVJsM

11. září 2001 - průraz v prstenci "C" uvnitř Pentagonu
https://www.youtube.com/watch?v=L3RaJHltYUY

[oči v sloup]

358503

22.6.2017 19:35

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 358503

Dekuju, tyhlety videa vypadají schopne. V tom prvním ten človek drží strep z letadla s nejakým nápisem, pro odborníky na Boeingy je tím asi jasné, zda letadlo bylo Boeing, nebo ne. Takže o pravde se možná ví, podstrčení by mohlo být težké, pokud tam byl nekdo kvalifikovaný, otázka, kolik mohl mluvit.

Zde napríklad je také dobre videt, že hluk odpovídá domino-borcení, a ne výbuchu:
https://www.youtube.com/watch?v=EJtLoDTg5kQ
Je tam také dobre videt, že ne všechno padá borcením svisle, část se odštepuje i jako stena, klát, pak strženo zbytkem.

Dávneji jsem také videl jeden audiozáznam, ze kterého časove (zpoždením) pasoval hluk nárazu letadla zvenčí pres okolní vzduch, s hlukem šíreným rychleji po konstrukci se shora dolu.

Myslím, že kdyby se videa lépe prefiltrovaly, s ohledem na informační kvalitu, tak by tech konspirací nebylo tolik. To chce hromadu času. V Americe jsou také kvalitní lidé, tak se možná nekdo objeví, komu budou puzzle zapadat lépe.

358519

23.6.2017 20:18

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358519

No a jak myslíte, že vznikl ten průraz v třetím prstenci Pentagonu. To letadlo by tam muselo přiletět po diagonále, aby to odpovídalo oficiální verzi a místu nárazu. Jenže na konci letu toho slavného "Boeingu" jet vidět kolmý krásně zaoblený průraz do středu mezi sloupy, jen tak tak, že nesejmuli cedulku zákazu parkování. To jste viděl ve videozáznamu z předchozího příspěvku. A tam skutečně stopy Al-Kaidy mizí do ztracena. Přímo pod kanclem Defense Intelligence Agency, kde údajně našli černou skřínku z Boeingu.
Ta díra byla samozřejmě práce banditů z Pentagonu, chazarské pohádky nemůže brát vážně ani malé děcko.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:AN...

358574

25.6.2017 23:13

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358574

Reagoval jsem na situaci, kde hromada lidí posoudilo zmínenou díru jako vstupní, aniž vedela, že vstupní nebyla, a tím není podstatné, zda tu výstupní nekdo nejak navodil, nebo ne.
Fotka byla z výstupní díry, a následkem toho vetšina bežných lidí uverila, že šlo témer jiste o neco jiného, než boeing, neco dokonce malého, nebo s centrálním motorem.
Nakládaní s touto informací bylo dlouho a z ruzných pramenu natolik nezodpovedné, že ho považuji za úmysl zavést čtenáre na boční kolej. Pokud nekdo tímhle zpusobem selže jednou, nejspíš nemá problém selhat i často.
Tahle díra se používala jako "vstupní" v roli argumentu, a tím se všichni tihle autori diskvalifikovali, nevidel jsem žádné omluvy po prípadném zjištení. Proste je v celé veci príliš mnoho lháru, kterí si delají, co chtejí. Obávám se, že je to spíš celé úmysl zamlžit, jednak z vládní strany, a jednak ze strany (pravdepodobne) placených konspirátoru klidne i provládních stran. Možná mají co mlžit. Stačí vypustit pár dezinformací, a statistika vetšinového počtu udelá své. Je to jistejší, než neco tajit.
Stejné to muže být s ostatními argumenty, ať se lidé prou o verze, ze kterých 4 z 5 jsou konspirace, jak by to melo být. Inženýr neinženýr, málokdo se tím prokouše. Níže jsem dal linky na podle mne opravdového odborníka, pana Bažanta z US univerzity. Tento človek nemá problémy ani s fyzikou pádu, ani s kompresí, energiemi, doc.Nemce by strčil do ponožky i s tou jeho asistentkou a vydavatelem.

358633

26.6.2017 21:28

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358633

Prof. Bažanta můžete z kriminalistického hlediska pominout. I kdyby dokázal, že barák mohl zkolabovat tak, jak to popisuje Němec a spol., a to pouze v důsledku požáru, nijak to nevylučuje odstřel a použití trhavin. Každopádně Bažant se zabýval hlavně iniciací kolapsu, ne dynamikou kolapsu, respektive u dynamiky kolapsu nezveřejnil numerické výsledky, tak jako docent Němec.. Prof. Bažant, který vydal okamžitě jen pár dní po 11. září 2001 článek, kde hájí oficiální verzi bez použití výbušnin, je divný patron, pracující na zakázku bůhví koho.

358652

26.6.2017 22:17

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358652

Bažant a Nemec jsou protivníci. Co jsem se díval na Nemcovou práci, tak šlo o naprostý plagiát. Ty numerické vysledky byly zcela k ničemu, vubec nepracovali s dynamickými jevy a neodpovídaly pádu jakékoliv podobné budovy s dostatečným svetlým objemem podlaží. Nelze pád budovy ani rozbíjení talíre aproximovat tečením medu, co ostatne predkládá Bažant také. Podle Nemce by se nerozbil ani talír spadlý z kredence.
Bažant naopak dynamiku pádu podlaží uvažoval a jeho výpočty zahrnují vysvetlení dynamiky kolapsu, včetne energií, a seizmického záznamu.

Mám dojem, že jste se na ten první Bažantuv link moc ani nepodíval.
Seizmický záznam dost ten odstrel vylučuje. Ani si nemyslím, že by Bažant hájil jakousi oficiální verzi, protože ta obsahovala také pitomosti. Prece není povinen za každou cenu se vším oficiálním nesouhlasit. I lhári musí ríkat semtam pravdu, jinak by byli pruhlední.

358654

27.6.2017 8:24

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358654

No jak možná víte, tým docenta Němce to počítal i s naprosto nerealistickými parametry, kdy došli až k tomu, že simulovali i pád čistě teoretické budovy, která je v prostoru zavěšená jen matematicky. V reálu je samozřejmě nepostavitelná, ale i taková budova padá pomaleji, než Dvojčata. Pak se asi děje něco hodně podivného...

Dynamická analýza pádu WTC
http://www.zemavek.sk/articles/view/dynamicka-anal...

358660

27.6.2017 11:52

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358660

Dekuju za link. Netušil jsem, kam pan Nemec až dosáhl [smích]
Mel bych na to asi v tomže časopise reagovat, protože ta jeho práce je opravdu hrozný plagiát. Plyne to z hromady vecí, napríklad:

"K rovnakému výsledku prišiel napríklad aj profesor matematiky Kenneth Kuttler je z Brigham Young University, ktorý problém riešil diskrétne, po poschodiach, a nie spojite ako my. Záver je teda prekvapivý. Budova nepadala tak ako mala, ak prijmeme oficiálne vysvetlenie pádu. Padala totiž len o cca. 10% pomalšie oproti voľnému pádu a pokiaľ by padajúca hmota narážala na nehybnú hmotu, ako predpokladá oficiálna teória pádu, bola by limitná rýchlosť pádu o cca. 50% pomalšia, než voľný pád."

Zcela k tomu chybí postup a data na rozdíl od Bažanta, který tam má i grafy a zduvodnení, proč tomu tak je. Tímhle jasne napsal, že ani náhodou nepoužili vhodný model. Ten chlap buď neví, nebo nechce vedet, že pokud chtel rešit opravdu rychlost pádu, tak se mohl obejít i zcela bez viskozity. Stejne je to makroveličina, která v mikrosvete neexistuje, a nesouvisí ani s jeho vysvetlením hybnosti koulí pri srážce. Budova netekla jako med, rozbíjela se. Jeho model je zcela zcestný. Kuttlera jsem nerešil, pokud je matematik, dost pochybuju, že mu vyšlo stejné, jako Nemcovi.

Celá ta jeho práce je jen žalostný výkrik po popularite. Stejné vyplývá i z jeho základní rovnice, kde nepracuje s energiemi. Se tam ohání metodami numerické simulace, ty se ale používají všude už desítky let. Sám jsem je použil ve více prípadech a nebudu ostatní opíjet rohlíkem. Simulace se odvíjí od toho, co do ní kdo naloží. Proč Nemec nikdy nenasimuloval opravdové domino? Data budovy to prece umožňují. Nejspíš to ani neví.

Sám jsem si dávneji spočítal podmínky na rychlost pádu budovy, a odhadl z verejne dostupných hmotností a energií části budovy minimální svetlost podlaží na 30cm (krome dalších 30cm tloušťky príkladne železobetonové podlahy) k tomu, aby odstartoval domino pád, tedy pri rychlosti výrazne nižší, než volnopádové. Skutečná svetlost podlaží je ale témer 3 metry, takže alespoň mne je jasné, proč byla skutečná rychlost pádu blízká volnému pádu. Delal jsem to v dobe, kdy jsem o Bažantovi nic nevedel. Bažant to delal poctive, dusledne, profesionálne, a já jen trochu tužkou na papíre, ale aspoň lépe chápu rozdíl mezi Bažantem a Nemcem, a označuju Nemcovou práci jako primitivní plagiát zamerený na oblbování laické verejnosti. Jsem se opravdu díval na Nemcovy rovnice, ta jeho práce nemela se simulací WTC krome vnejšího vzhledu prakticky nic společné.
...tak teď nevím. Kdybych to byl vedel, kdo všechno do toho a jak vleze, dávno udelám simulaci svou a jsem možná slavný [smích] ...o tohle mi ale nešlo. Chtel jsem se podívat spíše pravde do očí, protože toho oblbování co lidem škodí je víc, než dost. Máme zde tradice, nejsme odkázání pouze na manuály.

358668

27.6.2017 20:02

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358668

Právě vzhledem k tomu, že ta konstrukční ocel byla zlikvidovaná už před tím, než NIST započal vyšetřování, tak se nikdo pravdě do očí nepodívá. Proto je fuk, co píše prof. Bažant, který vlastně jen mlží. A mlží i celý mainstream. To jsou jen dohady stojící na vodě. Z kriminalistického pohledu až forenzní metalurgická analýza vám může říct, co se stalo s tou ocelí a samozřejmě k tomu nestačí žádný seismický záznam... Druhá věc jsou zbytky toho nanokompozitu, který tam objevil prof. Jones a spol. To by určitě stálo za prošetření.

358675

27.6.2017 22:04

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

finální nátěr 107.?.?.?

Reakce na 358675

Příspěvek zrušen - vstup přes proxy.

358677

19.6.2017 13:25

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358442

Dobrá. Nevím, jaká byla pevnost konstrukce dvojčat, její zatížení vyššími patry, atd.

Připusťme tedy, že se budova začala hroutit dříve, než se náklon projevil. Vlivem nesymetrie, nerovnoměrného rozložení tepla a hmotnosti, by se pak patro, v němž došlo k iniciaci zhroucení, mělo hroutit na různých místech v různou dobu. Kdyby tomu tak nebylo, moment tíhové síly by způsobil pootočení části budovy, o němž jsem psal v předchozím příspěvku.

Během pádu by se tento rozdíl měl ještě zvýraznit (kvůli kvadratické závislosti dráhy na čase vlivem gravitačního zrychlení - přestože nejde přímo o spojitý volný pád, ale o přerušovaný pád po krátkých úsecích). To se ale nestalo, i ke konci destrukce dopadají všechny části budovy prakticky souběžně. Na jednom videu je také vidět, že patro, v němž destrukce začala, se zhroutilo po celé své šířce současně. Pak vše zahaluje dým, takže případný náklon vrchní části budovy není možné zjistit.

Na jiném videu je vidět špičku nakloněné věže, která je zřejmě z jednoho kusu materiálu. To však nic nedokazuje ani nevyvrací, jelikož věž byla umístěna na střeše budovy, daleko od patra zasaženého letadlem a k jejímu pootočení mohlo dojít i prostým nerovnoměrným rozložením hmotnosti na tělese věže.

358444

21.6.2017 7:13

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 358444

K 3. odstavci. Podobná "kvadratická závislost" tam numusí vystupovat. Jednak ruzne težká telesa padají k zemi nachlup stejne (pokud nerozhoduje odpor vzduchu), a jednak stále části veže držely pohromade. Drtila se rovina hroucení, tedy rázová zóna, co je v souladu s palacinka efekt. (To je také to, co Nemec nechtel pochopit. Kdyby to šlo modelovat viskozitou, tak to buď teče, nebo drží. Pevnost podlaží není prece na celé jeho výšce približne stejná, dochází o obrovské pulzaci, kterou nejde prumerovat. Žádné by potom taky svedectví o bumbumbum rachotu. Videl jsem nekolik plagiátu zamerených na granty a fondy, ale tento me opravdu udivil, čeho jsou jinak odborníci schopni.)
Nejaký drobný náklon mohl být, ve výsledku prešel do smyku. Neco jako pohyb dislokací, vakancí.
Pohyb veže bych bral spíše jako indikátor toho, že rovina strechy získala dynamicky moment práve v dusledku mírného naklonení zbytku pri borcení "prvního" podlaží, a tento moment zanikl, když se vež rozbehla.
Jinými slovy pri startu borcení nemusely být prvne zborcené podlaží v zóne borcení nutne rovnobežné. Nejaká část povolila dríve. Stačil rozdíl v desítkách cm.

358480

21.6.2017 13:18

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358480

K tomu padání různě těžkých těles: rozdíl drah je přímo úměrný rozdílu dvou kvadratických členů, tedy

(t+T)^2 - t^2 =2tT+T^2,

přičemž t je doba pádu a T vzájemné zpoždění různých částí patra. Rozdíl v drahách se tedy zvyšuje lineárně s časem t. Znaménko je samozřejmě detail, záleží na orientaci svislé osy. Po n patrech se to celé násobí n. Dokonce i s náklonem, za který, z hlediska kinetiky pohybu, může právě tento posun drah. Síly soudržnosti to celé samozřejmě zkreslí, ale rozdíl drah by tam měl být, dole větší než nahoře - pokud by patra nedržela pohromadě.

V případě pootočení a smyku by smýkající se část získala vodorovný vektor rychlosti a dopadla by dále od podstavy (základny) budovy.

Jinak jsem se pádem dvojčat nijak zvlášť nezabýval, ty studie, o kterých píšete, jsem neviděl a myslím, že případný přínos pro mně osobně nestojí za ten čas a námahu. Pouze před mnoha lety se mi dostal do ruky celkem solidní recenzovaný článek o nalezeném nanotermitu v prachu po zřícených budovách. To později bylo zpochybňováno, tvrdilo se, že to byla jen barva, prý nehořlavá. Napsat se dá cokoliv, když nejsou důvěryhodné vzorky k ověření. S těmi moderními termity to také nebude tak triviální, k hoření potřebují správné podmínky, teplotu, tlak, možná i rázovou vlnu,... a "sirkou" se zapálit nedají.

Celkově ale, když to shrnu, když něco vypadá jako řízená demolice, nejjednodušší vysvětlení je, že to asi demolice bude. Zvlášť když to dobře zapadá do koloritu událostí, které následovaly potom. Chyba v odhadu je samozřejmě možná a od stolu se to rozhodnout nedá. Ale v zásadě je to dost jedno, protože na běhu pozdějších událostí to nezmění nic.

358486

21.6.2017 19:24

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 358486

Nerozumím. Ruzne težká telesa padají prece stejne, mají stejné zrychlení i stejnou dobu pádu.

Termitu bylo v úvodu rozpouštedlem extrahováno pojivo. Takže vedecká práce nelhala, pouze provedla nekorektní operaci hned v úvodu, čím byla poškozena logika dukazu. Protože se pak nedá vyloučit, že pojiva bylo tolik, že by smes nehorela za jakýchkoliv podmínek, tudíž nešlo o termit, schopný významne neco ohrát. Podobne, jako i uran je bez koncentrace témer k ničemu.

Proti rízené demolici svedčí více faktu. V zásade není problém udelat odpal práve v podlaží, kam letadlo narazilo, i když je to technicky už dost náročné, a špatne utajitelné. To by ale současne vypadl argument o tom, že v jedné budove se delaly servisní práce. V té druhé ne, když spadla stejne?

Dále argumentují "rízenou demolicí" práve lidé, kterí neví, že i pri rízené demolici se udelá odpal zóny, podlaží a zbytek udelá gravitace. Avšak vetšina lidí si pod rízenou demolicí predstavuje práve tu část, kterou delá gravitace, a to i pri opravdové rízené demolici. Ani pri rízené demolici se neprovádí odpal každého podlaží a navíc presne ve sledu, který sedí na prirozenou gravitaci.

Bylo by dost paranoidní napodobovat gravitaci rízenou demolicí.
Navích zcela chybí opravdové príznaky rízené demolice, které by se pri takovém rozsahu nemely kam stratit, bylo by to dobre slyšet, i videt. Video ale spíše odpovídá dominovému borcení budovy.

358492

21.6.2017 21:38

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358492

Pokud jde o ten pád, je to jednoduché - dráha závisí na čase podle vztahu s = g t^2 (g je gravitační zrychlení). Když ale druhé těleso začne padat o T dříve, jeho dráha je určena vzathem g (t+T)^2. Jinak řečeno, když první těleso začíná padat v čase t=0, druhé už urazilo dráhu g T^2. Když uděláme rozdíl, druhé mocniny t se odečtou. Rozdíl drah ve stejnou dobu prostě bude narůstat lineárně s časem t, protože zůstane v rozdílu součin 2g t T (a konstanta g T^2).

Argument s patry, kde prvně došlo k zborcení a kde narazilo letadlo mne napadl také. Bylo by zajímavé porovnat, jestli jsou stejná. Na jednom videu je zřetelně vidět, jak se první patro zbortilo najednou, ale samozřejmě ne patro celé, ale jeho k pozorovateli přivrácená hrana. Letadlo narazilo z druhé strany a není na stejném záběru vidět. Šlo by ale spočítat patra.

Ale ať už se patra liší, nebo ne, bylo by možné argumentovat například tak, že největší teplo a tedy narušení konstrukce budovy nemuselo vzniknout v patře nárazu. Takže by to nebyl důkaz ničeho. Nejjednodušší by bylo udělat demolici "od oka" a pak to nějak, když se letadlo netrefí přesně, pomocí médií a expertů "okecat".

Nerozumím ale Vaší poznámce o rekonstrukci, jak to s pádem budov souvisí? A jak vlastně došlo k zapálení zásob dieselového paliva ve třetí budově (která spadla "sama" )? A proč měla spadnout i ta třetí budova, do které nenarazilo nic - kam se podělo třetí letadlo?

358494

22.6.2017 0:12

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358494

Když to teď po sobě čtu, vidím, že jsem všude zapomněl na koeficient 1/2, správně je s = (1/2) g t^2 ve vzorci pro dráhu, omlouvám se, dal jsem se unést tím vysvětlováním lineární závislosti rozdílu drah na čase. Ale nic podstatného to nemění, vše je jen potřeba ještě dělit 2.

A jak to myslíte s tím termitem? Proč by měl být v budově nanotermit (když to tedy termit opravdu byl, podle zmíněného článku, myslím že v časopise Open Bentham Chemistry Journal, ve kterém se dokonce tvrdilo, že s lepšími parametry, než mají běžné, veřejnosti známé termity) i když smíchaný s pojivem, které mu zabraňuje v hoření? Jaký to dává smysl?

358495

22.6.2017 10:43

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 358495

S tím co píšete v podstate o pádu 2 volných teles, kde jedno je opoždené souhlasím, to je fyzikálne v porádku.
Je však otázka, nakolik byly části veže volné, a nakolik ješte vázané. V dobe startu borcení byly vázané, a pak se nekteré mohly utrhnout. Ale volný prostor zase kolem ve svislé rovine nebyl, takže vetšina vazeb zustala. Mimo borení pres vzduch patra, a v jednom patre to težko šlo nejak blíže zkoumat.

Zbortila se ta část patra, kam palivo odevzdalo nejvíce tepla. Jako teplonosič se mohl účastnit i roztavený hliník, kterého bylo v budove dost jako materiálu pomocných částí a konstrukcí. Takže v podstate také souhlasím. Patro borcení nemuselo být zcela totožné s +-patrem nárazu.

Zastánci termitu a demolicí argumentovali, že na jednom z WTC se delaly "záhadné" servisní práce na celém podlaží.

3. letadlo samozrejme nebylo, a k zapálení WTC7 - nevím. Psalo se, že požár zásob paliv ve WTC7 zpusobily žhavé trosky ze sousední WTC. To se mi zdá divné. Také se ale psalo, že ve WTC7 byly jezírka tekutého kovu, pro mne jako technika co zná materiály prichází do úvahy prakticky jen hliník, natečený z wtc1,2 do suterénu wtc7. Požár se mohl rozšírit šachtami, a palivo z nadzemních podlaží pretéct do suterénu wtc7. Protože pád wtc7 vypadá jako od základu, a ne od nekterého nadzemního podlaží. Palivo ve varu je vždy zásadní problém.

Mám celkove dojem, že se zatlouká, kde všude a proč byl v konstrukci použitý hliník. Nejsem jeho odpurcem, problém vzniká spíše tam, že se deklaruje jakási požární odolnost na papíre, a jiná je ve skutečnosti.
Pak v tom, že je nesmysl dopredu počítat s tím, že v nejaké budove Boeing nechá svou nádrž. Nebo není?
Asi nejvetší problém je, že nekdo nechce, nebo nemuže ríkat pravdu, a další chtejí vydelat na "atrakci".

Nemyslím si, že v budove byl termit. Tu práci jak píšete jsem četl, a hned v úvodu nekorektne odstranili pojivo, takže o termit jít nemuselo. Kdybych termit pripustil, treba jako speciální součást nosníku vybavených "preddemolicí" již pri konstrukci wtc, kterou neco mohlo spustit, tak je problém, nač by to delali v tolika patrech, kde by se rovnou strefili. Stejne jako jakési dodatečné obalování termitem se mi technicky nezdá.

358502

22.6.2017 16:13

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358502

Můj "model" se zpožděným pádem není samozřejmě vůbec přesný popis, jen měl zvýraznit jev, který bych u samovolného pádu očekával v případě, že nedojde k pádu s pootočením vlivem momentu tíhové síly a vodorovnou složkou pohybu. Jedno, nebo druhé, případně od každého trochu. Myslím, že u zemětřesení a bombardování takové jevy vidět jsou. Ale nepozorujeme nic z toho. Přijde mi to divné.

Pokud jde o termit, tak jestli ten článek nelhal, pak látky v "termitu", bez pojiva, musely mít přesný poměr a jiné další vlastnosti, aby se vzorek choval jako super-nano-termit, který předčí termity autorům článku známé. Takže co než termit (třeba i smíchaný s pojivem [smích] ) by to proboha mělo být? Barva (tu spekulaci jsem četl před lety) vyrobená stejnou technologií jako termit? Nebo barva vyrobená původně ze špičkového termitu, který už nikdo nepotřebuje? Lepidlo? Barvy a lepidla čirou náhodou potřebují tytéž druhy a poměry látek? Nový prášek na čištění WC? A nemůže to být třeba tak, že právě ta část termitu, která byla smíchaná s pojivem (vnějším obalem, lakem, na něco to bylo nalepeno?), se zachovala, protože nehořela?

Kdysi se vykládal takový vtip. Jistý pán za socialismu pracoval ve zbrojovce, kde se vyráběly šicí stroje. Tak se rozhodl, že z nakradených součástek manželce jeden doma sestaví. Říká, miláčku, nezlob se, ale ať to skládám, jak to skládám, pokaždé mi vyjde lehký kulomet.

358513

22.6.2017 19:05

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 358513

Pokud se dobre pamatuju, tak ten termitový pomer z extrahované smesi nebyl dostatečne prokázaný. Byly tam hmotnostní spektrogramy, a nejaké úvahy, ze kterých ale nikdy nevyplývalo, že šlo o oxid nejakého prvku, který poskytuje kyslík hliníku v termitu. Pokud by šlo o supertermit, tak bych tam také nečekal (pouze)oxid železa.
Z celého mi vychází spíše, že této "analýze" byla podrobena antikorozní hliníková barva, nic jiného. V jiné substanci by se težko dal predpokládat jemne práškovaný volný hliník. O žádný pomer tam prímo nešlo, navíc ho lze pomerne dobre namíchat, protože ruzných oxidu tam bylo dost. Spektrogramem není prokazována sloučenina, nebo kyslíkový aniont vázaný na kov jako železo, nebo ušlechtilejší. Je prokázaný jakýkoliv kyslík, včetne hlinitých, kremičitých, horečnatých oxidu, které ale termit nikdy netvorí.
Pak je divný i opak, mohu se ptát, proč se zbytky "termitu" zachovaly pouze v prachu, a kde jsou vyhorelé zbytky. Také se prý našly mikrokuličky železa, pak se ale mohu ptát, proč pri nich současne není prokázaný napečený oxid hliníku. To dnes v dobe dnešních mikroskopu není problém. Protože mikrokuličky železa šlo vytvorit jakýmkoliv typem redukce, za prítomnosti dostatku CO, nebo i redukujících pevných látek. Chybí duslednost, zatím jsem nečetl žádnou práci, která by dusledne držela logickou souvislost, nit.
Začnou s termitem, chybí vazby, začnou s mikrokuličkami železa, opet chybí podklady, kterými lze hypotézu dostatečne podložit, nebo vyvrátit.
Klidne bych se priklonil k jakékoliv verzi, která by neobsahovala logické chyby.

358518

22.6.2017 21:19

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358518

Tak to možná byl nějaký úplně jiný článek, je to už poměrně dávno. Článek, který jsem četl byl dost podrobný a dlouhý, vypadal napsaný velmi pečlivě a seriózně.

Šlo o srovnání nalezeného materiálu s jinými průmyslovými (nebo vojenskými, už nevím) termity. Nepletu-li se, tak hned několika. Bylo tam poměrně dost grafů, nějaká kalorimetrická měření, závislost uvolněného tepla na teplotě - u neznámého materiálu byla zjištěna značně strmější křivka než u tehdy známých termitů. To je záležitost přesného poměru použitých látek i jejich mechanického zpracování. Jinak by část látky nezreagovala, byla by tedy zbytečná a změřená křivka by nebyla strmá a vysoká, ale naopak nízká a plochá. Znamená to zřejmě také, že materiál reaguje prudčeji, než srovnávané termity. Že by se takto chovala obyčejná antikorozní barva, vypadá opravdu divně a nepravděpodobně.

Byla změřena zápalná teplota, a nějaké další parametry. Kromě hliníku, oxidů železa tam byly v materiálu zjištěny ještě jiné látky - které přesně, si už bohužel nepamatuji. Materiál byl také zapálen a bylo prokázáno, že hoří silně exotermickou reakcí.

O pojivu, o kterém píšete, si sice nic nevzpomínám, ale možné to je, mohlo mi to uniknout. Pamatuji si jen to, co mi tehdy připadalo zajímavé nebo důležité. Jestliže ale nalezené nano-částice byly spojeny pojivem, je celkem triviální záležitost zjistit poměr jejich hmotností v makroskopických, pojivem spojených částicích směsi. Pokud by to bylo pro někoho zajímavé.

358522

23.6.2017 8:09

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 358522

Ale ano, šlo zrejme o stejný článek. Asi bych ho i našel nekde v downloadu. Všechno o čem píšete jsem četl také.

ALE. Absolutne chybela kalkulace o pomerech extrahovaného pojiva, nebo o tom, kolik toho pojiva vlastne pred extrakci bylo. Proste napsali, jen, že extrahovali pojivo. To je dost smešné, jakoby predpokládali, že "manuál" nikdo tak podrobne, rádku po rádce číst nebude, hlavne, ať vypadá vedecky. Dneska lidi nemají čas a proto je všechno nakonec stojí mnohem více času.

Dále jsem tam nikde nevidel seriozní CHEMICKOU analýzu, která by prokázala, na který prvek byl kyslík navázaný. To bych si pamatoval, protože tyhle analýzy znám. Byla tam jenom hmotnostní spektrometrie, grafy a dedukce. To je hodne málo, i když to bylo psáno vedecky. Bez chemické analýzy (kterou nebylo žádný velký problém v seriozní laboratori provést) si s výstupy mohli delat, co chteli. Navíc hmotnostní spektrometr nebo podobné prístroje, mikroskopy a softver k nim muže mít dneska kdekdo.
Na oxidu železa je ionem pouze kyslík (ne komplex, nebo složitejší anion), stejne jako na jiných oxidech (napr.SiO2), takže si nemyslím, že spektrometr umí ríct, komu ten kyslík patril, to by chtelo současne porovnání více metod.

Také moc neverím prezentaci o vysoké energii supertermitu, protože tím, že je neco "nano" se energetická bilance reakce nezmení, entalpie (slučovací teplo) reakce na tom nezávisí. Mení se pouze rychlost reakce. Energie slučování hliníka a železa je vždy stejná. Musel by tam být účastný jiný prvek, který zase nebyl prokázaný. Takkže rychlost, prudkost ano (proč ne i z barvy, v barve pigmenty jemné být musí), pomer spíš ne a bilance ne.

Zásadní také je, že materiál NEBYL zapálen PRED extrakcí. Težko to také prokázat, co jim horelo. Ta extrakce, kterou priznali tam nemela co delat, pokud šlo o jakoukoliv nevyhorelou smes (že nevyhorela svedčil volný hliník). Jinak provedli pouze koncentraci nalezených zbytku hliníka. Oxidy železa jsou prece prítomny ve stejné vrstve jako barva na každé konstrukční oceli. Provedu extrakci pojiva a získám termit na každé oceli stríknuté hliníkovou barvou.

358539

23.6.2017 8:35

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 358539

Tak jsem to radši našel. Ani chemická analýza by sama nestačila, když šlo o barvu na oxidu železa. Chtelo by to nejaké seriozní mikroskopické srovnání smesi, ani v citované práci nejsou mírky zvoleny tak, aby bylo zrejmé, že šlo o nejakou namíchanou smes:
https://benthamopen.com/contents/pdf/TOCPJ/TOCPJ-2...
Zde je napríklad podobne zajímavá oponentura:
https://www.foreignpolicyjournal.com/2013/12/09/ho...
http://www1.ae911truth.org/faqs/653-debunking-the-...

358542

23.6.2017 9:02

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358542

Omlouvám se, ten poslední link je tam omylem, pochází od konspirátoru. Alespoň je videt, jak argumentují. Dali tam také barevnou stupnici teplot kovu, ale už zamlčeli, že tekutý hliník na obrázku červene nesvítí hlavne proto, že je teplota jenom neco nad bodem tání, čím je ale teplejší, tím je i barevnejší, a jeví vetší sklon k horení a jiskrení. Teplejší hliník svítí i více červene. Naopak jsou deformovány barvy tekoucího železa, litiny, které nikdy nejsou červené, oranžové, ale jiskrive bílé, prípadne mírný žlutý nádech. Podle výronu kovu z patra mohl mít hliník tak kolem 800C.

358547

23.6.2017 10:58

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358542

Tak já na rozdíl od Vás už nevím, jestli je to ten stejný článek, který jsem četl před lety.

Odkaz na oponenturu podrobně komentovat nebudu, je to spíš taková esej, než rigorózní vědecká recenze, která by Harittův (et al) článek vyvrátila. V rámci spravedlnosti je ale nutné poznamenat, že forma tvrzení nemá vliv na pravdivost. Každopádně děkuji za odkaz, je tam i velmi dlouhá diskuse, kterou se může případný zájemce probrat, bude-li mít dost trpělivosti, a všechny argumenty zvážit.

V Harittově článku jsem ale našel graf podobný tomu, o kterém jsem psal, na obr. 29. Na vodorovné ose je teplota, na svislé uvolněné teplo na jednotku hmotnosti. Jsou tam dvě křivky, modrá patří zkoumanému materiálu, červená referenčnímu průmyslovému termitu.

Každá křivka má určitý peak, ta modrá vyšší, strmější a užší. Křivky vyjadřují rozdělení uvolněné energie (vztažené na jednotku hmotnosti) v závislosti na teplotě. Oba peaky mají pod křivkou zhruba stejnou plochu, což znamená, že celková uvolněná energie je (v příslušném rozsahu teplot daného peaku) přibližně stejná - oba materiály jsou energeticky přibližně stejně vydatné. Jenom v případě modrého peaku je energie uvolněna v menším rozsahu teplot, přibližně polovičním. Takže peak musí být (a skutečně je) zhruba dvakrát vyšší. To vyvrací hypotézu, že ve zkoumaném vzorku je pasívní, nereagující materiál. Kdyby například polovina materiálu byl přebytečný oxid železa (nebo hliník), modrá křivka by byla zhruba stále stejně úzká, ale polovičně vysoká. Je tomu tak proto, že měřená energie je vztažena na jednotku hmotnosti. Stejná plocha pod peaky znamená, že oba materiály jsou namíchány stejně dobře (nebo stejně špatně). Pokud by zkoumaný vzorek byla barva, byla by to docela velká náhoda.

Šířka peaku zhruba naznačuje rozptyl parametrů jednotlivých nanočástic a jejich ochotu spolu reagovat. Za vyšší teploty je obecně reakce snadnější, protože elektrony v atomech látek zaujímají vyšší energetické hladiny. Materiál, jemuž patří modrá křivka, reaguje ochotněji a rychleji. Opět divná charakteristika obyčejné hliníkové barvy - vzhledem k tomu, že referenční materiál je nanokompozitní termit.

K doplnění úvah by bylo vhodné stejné testy zopakovat se skutečnou hliníkovou barvou (kterou by někdo natřel rezavé trubky). Možná by vznikla patentovatelná technologie, jak snadno vyrábět nanokompozitní termity, prakticky "na koleně" (nebo také v nějaké blízkovýchodní garáži). Jenom je problém, jak zajistit ten správný poměr reagentů. Pokud není blízký tomu správnému, tak reakce sebe sama ani energeticky neuživí a materiál nehoří. Trubky zkrátka musí být správně rezavé a štětkou je třeba vládnout s rozmyslem.

358550

23.6.2017 20:24

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358550

Okuje na konstrukční oceli jsou do značné míry spíše Fe3O4, tedy blízké magnetitu. Je v nich méne kyslíku na jednotku hmotnosti železa, než v prípade Fe2O3. Fe3O4 je ale spíše sestava Fe2O3.FeO, kde část FeO je reaktivnejší a méne stabilní. S vodní párou za žáru by mela pokytnout vodík, s dodáním energie. Graf vypovídá o opaku. Iniciační teplota by snad mohla být za nejakých okolností nižší, ale energie ne.

Na druhé strane ale neexistuje žádná reakce oxidu železa a hliníka, která energeticky prevyšuje konvenční termit namíchaný stechiometricky (ve správném pomeru). Už jsem o tom psal. Slučovací teplo(energie) prece na velikosti částic nezávisí (pokud vše zreaguje jak má, prakticky kvantitativne). Proč toto autor nijak nezduvodnil, když jde o základní zákon v chemii (Hessuv).
Pak je jen možnost, že oxid nebyl oxid železa, co autor však vylučuje také.
Nebo autor použil jako referenci nekvalitní termit, kde nedošlo ke kvantitativní reakci.

358575

23.6.2017 21:27

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358575

Technická poznámka: slučovací teplo opravdu nezávisí na velikosti částic, a to je v případě obou křivek opravdu přibližně stejné, jak má být. Klidně bychom mohli teoreticky vzít dvě správně těžké hroudy, jednu z hliníku a druhou z oxidu železa. Co se podle grafu jasně liší, je jeho teplotní distribuce. Domnívám se, že když autoři prováděli měření, oba materiály uvolňovaly teplo postupně, jak se zvyšovala teplota. (Jestli se to takto opravdu měří, nebo je technika měření trochu jiná, teď není důležité. Graf vypovídá, co by se dělo, kdyby to takto dělali.) Postupně celkově vydaly zhruba stejné teplo, jen v jiných úsecích teplot jeho různé množství. Jestli tam byly i jiné příměsi, to "nezkušeným okem" (takovým jako je moje) na křivkách vidět není.

Já opravdu nemůžu vědět, co autor ve skutečnosti měřil, kde vzorky vzal a co v nich skutečně bylo. Jestli třeba jsou naměřená data pravá. Jenom vykládám ten graf, a víc než chemie nebo fyzika je to spíš infinitezimální počet. Proč se o tom nezmínil autor, nevím. Jenom upozorňuji na to (když už se těchto záležitostech bavíme), co mne z mého pohledu "praští do očí". Samozřejmě, jako každý si dělám úsudek podle toho, čemu (zdá se, jak předpokládám) rozumím a více méně ignoruji to, v čem se nevyznám, nebo co sám nemůžu ověřit. To občas může vyprodukovat i pořádný omyl, jelikož příroda je schopna stále překvapovat a svět je často jiný, než se zdá...

Děkuji za velmi pěknou a vědecky zajímavou diskusi. Jak to vlastně s WTC bylo, je mi dnes už více-méně jedno, řeším jiné, mnohem osobnější a pro mně naléhavější problémy.

358577

25.6.2017 10:51

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358577

Máte pravdu, na grafu obr.29 je jednotka svislé osi W/g, graf tedy popisuje rychlost uvolňování energie, ne samotnou energii. To, co jsem popisoval je ale níže na obr.30. Tam je i energie 2 vzorku zhruba 2x vyšší, než klasický termit. 2 jiné vzorky mají naopak energii nižší. (modrý sloupec). To zakládá vážnou pochybnost o zpusobu nakládání se vzorkama a o interpretaci výsledku merení.

Podobne i já diskutuju spíše z principu, nesnáším manipulátory verejného mínení a ideology, kterí své myšlenky nemají podložené žádnou související zkušeností, nebo nečím, co by mohlo mít i společenskou hodnotu. Tím v podstate poškozují práci jiných. Nežebych sám nemel co rozumné na práci [smích]
Oceňuji váš zpusob diskuse i všechny, kterí se nesesypou, když se rekne neco, nač treba mohli mít jiný nebo ješte ne dost ucelený názor, a není to úplne v souladu s lidmi v nejak se pohybujícím davu .

358623

24.6.2017 11:50

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358575

Však jakmile v Usraeli profesor z Brigham University vystoupil s tím, že našel zbytky energetického nanokompozitu - pravděpodobně nějakou výbušninu v prachu WTC, hned mu zakázali dál vyučovat. V každé normální zemi, dřív než by někoho vyhodili z práce, tak by předmětný materiál snad laskavě sami prozkoumali. Tyhle chazarské obludné bláboly o "konspiračních teoreticích", šířené masmédii, to je vrchol nenormality. Oni označují fyzicky existující důkazní materiál, na který si mohou sáhnout, za "konspirační teorii" jakoby vzešlou z něčí hlavy. Viz následující dokument:

Hypothesis, Dr. Steven Jones - film o nálezu nanotermitu ve WTC
https://www.youtube.com/watch?v=Bdml7ZxTQY0

358596

24.6.2017 13:46

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

r.m. 195.?.?.?

Reakce na 358596

vyhazov z práce po komunisticku - to je signál kdo byl skutečným tvůrcem komunistické mizérie. Kupírovaný ocas.

358600

24.6.2017 14:51

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 358596

Už jsem sem ani nechtěl psát, téma se mi zdá vyčerpané. Dneska je mi už úplně jedno, jak to bylo. Film ale vypadá velmi přesvědčivě. Video s pádem WTC7 jsem neviděl, argument s 3. Newtonovým zákonem mne tedy nenapadl. Graf z kalorimetrického měření jsem přečetl, aniž bych viděl tento film. Ale není tam žádné rozpouštění červených střípků, prostě je jen dali do kalorimetru a zahřáli. Výsledkem je ten graf. Měli to zkusit ještě s antikorozní barvou, to jediné se jim dá vytknout. Dál už se mi o tom nechce vyjadřovat a tento úmysl dodržím.

Americký vědec z filmu byl velmi naivní, když věřil v tamní politický systém. Mně cenzurovali na Research Gate jenom proto, že jsem tam (ještě s jinými kolegy) psal o tom, že jako vědec cítím spoluzodpovědnost za to, kam se ubírá tento svět. Nebylo to dost vědecké...

Dneska vidím, že to bylo taky naivní. Svět zase není tak moc úžasné místo a život v něm není zase tak moc skvělá věc. Beru vážně odpovědnost za svoje bezprostřední okolí, tam se dá ještě něco udělat a případně také k lepšímu změnit.

358604

24.6.2017 16:58

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 358604

Ono jen tak vyhodit člověka exemplárně z práce a před celým národem ho mediálně očernit, protože zpochybnil 11. září, to je hodně podivné. Naproti tomu, minulý rok v magazínu Evropské fyzikální společnosti uveřejnili článek dotyčného profesora Jonese a spol., proběhlo to i mainstreamem.

Fyzici zpochybňují vyšetřování pádu dvojčat z 11. září
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/414005-fyzici-zpochybnuji-vysetrovani-padu-dvojcat-z-11-zari.html

https://www.europhysicsnews.org/articles/epn/pdf/2...

358610

25.6.2017 12:02

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358610

Znám i osobne situaci, co znamená vzdát se 5 minut pred cílem. Jsou treba scény, kde človek zahyne v poušti 100metru pred studnou, ostatne i písničky jsou takové: https://www.youtube.com/watch?v=j3bgZD8aL04
...už jen 100 yardu mi zbývá k Mary Ann. Takže nekdy se vyplatí vydržet, co to jde, i když nekdy "Zenonova želva".
Výše jsme se dostali k linku a argumentu, že nekdo do téhle napohled vedecké práce o termitu vpašoval materiál, který poskytuje zhruba až vyšší uvolnenou energii než presne namíchaná a zreagovaná smes seriozního termitu. Aniž to zduvodnil, nebo se tomu blíže venoval, vyjma vedlejší barevné omáčky.

Takže se klidne i mohlo stát, že toho človeka vyhodili z práce oprávnene, na základe nejakého posudku, který se na verejnost nedostal. Z ničeho nevyplývá, že se tak stalo z politických, nebo ideologických duvodu.
Treba já bych tu práci také neuznal, a dožadoval se vysvetlení, zduvodnení toho, co v práci zjevne chybelo.
Stejne tak se mohu ptát, jakto, že se stejná vec neprihodila doc.Nemcovi, a proč mu prošlo, že "rozbití talíre" modeloval pres viskozitu. Ješte o tom prý napsal i knížku.

K tomu linku.
Hned bod 1 tvrdí, požáry nebyly dost horké...aby 660C jakási hodnota. Byly dost horké i pro 800C, dá se spočítat z energie paliva, jaký objem oceli dovedou lokálne ohrát. Toho se každý asi bojí, protože orientační výpočty mohou být laciným duvodem pro diskreditaci. Mne vyšlo, že s velkou rezervou.
Obr.3. Jak odborníci chtejí vysvetlit, proč je jejich budova WTC7 výrazne deformována vlevo v horních patrech? Není na to duvod, když kolaps nastával vespodu.
Obr.5 Prinejmenším vylučuje použití termitu. Meli by se dohodnout. Termit nemá "ráži". Obrázek je typický pro kompresi vnitrku pres porušení mezipodlažní části.
Obr.6 Jsou opatrní. Píšou tekutý kov, protože vedí, že tekoucí ocel takovou barvu nikdy mít nemuže.
K rychlosti pádu. Jednu fyzikálne "odbornou práci" jsem dávno četl, pak ji stáhli z netu. Rychlost ve výpočtu sedela s videem, ale slovní záver byl byl opačný, prepracovaný, než odpovídalo číselným výsledkum, takže manipulace. V prostredí, kde je normální lhát se opravdu hledá pravda težko. Link a práce je dobrá spíše v tom, že obsahuje citace na své protivníky.
Velmi seriozní práci s obrovským dosahem odvedl pan Bažant, lidé jako on jsou skuteční odborníci:
http://www.civil.northwestern.edu/people/bazant/PD...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zdeněk_Bažant
https://www.semanticscholar.org/paper/Why-Did-the-...
tohle je jen placené
http://archiv.ihned.cz/c1-10270150-anatomie-zaniku...

358625

17.6.2017 19:09

Na Zemi!

Dunn 178.?.?.?

Opravit.

358413

18.6.2017 10:28

pravidelné vymývání mozků otroků až do silných emocí

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Nejen USA ve skutečnosti šéfují samovyvolené svatošmejdské chazarské lstivé a věčně nenasytné lupičské zrůdy, banksteři, korporátní fašisti.

>zájem vojenského a bezpečnostního komplexu – tento zájem vyžaduje silného nepřítele, ať už reálného nebo inscenovaného...Bývalý pracovník CIA John Stockwell napsal: „Úloha CIA je držet svět v nestabilitě a propagovat a učit americký lid k nenávisti, tak aby establishment mohl utrácet na zbraních dle libosti.“ Nenávist a nedůvěra k Rusku… nenávist a nedůvěra …, kterou Washington podpořil úplným či částečným zničením sedmi zemí a biliony dolarů nového amerického vojenského dluhu...Globalizace, tedy přemísťování pracovních míst přes národní hranice, a financionalizace, tedy odklánění příjmů spotřebitelů v podobě poplatků bankám, zničily americkou ekonomiku. …Offshoring výrobních a odborných služeb…Dříve prosperující oblasti jsou v troskách. Rozpočty států a důchodové systémy selhávají. … Vláda je odpovědná pouze bohatým.
Je válka jedinou odpovědí …?

Orwell v předpovědi s názvem 1984 popsal pravidelné vymývání mozků otroků;

„Programy Dvou minut nenávisti se den ode dne měnily… Winstonovi se sevřel žaludek. Při pohledu na Goldsteinovu tvář zakoušel vždy bolestnou směsici pocitů. Byla to hubená (svatovyvolenecká) tvář s velkou aureolou kučeravých bílých vlasů a s malou kozí bradkou - tvář chytrá, a přece jako by si
zasloužila opovržení, s výrazem senilní hlouposti, kterou naznačoval dlouhý tenký nos, na němž blízko špičky seděly brýle. Trochu svým vzezřením připomínal ovci, i hlas měl mečivý. Goldstein vedl svůj obvyklý jedovatý útok na učení Strany -
útok tak přehnaný a zvrácený, že by byl i pro dítě průhledný, a přece
natolik vemlouvavý, že člověka naplňoval alarmujícím pocitem, že by mu někteří
méně rozumní lidé mohli uvěřit. Ostouzel Velkého bratra, odsuzoval diktaturu
Strany, požadoval okamžité uzavření míru s Eurasií, obhajoval svobodu projevu,
svobodu tisku, svobodu shromažďování, svobodu myšlení, hystericky křičel, že
revoluce byla zrazena - a to všechno v rychlém sledu mnohoslabičných slov, který byl parodií na obvyklý styl řečníků Strany a obsahoval dokonce slova newspeaku;
fakticky bylo v jeho řeči více slov newspeaku, než by člen Strany normálně použil ve skutečném životě. A po celou tu dobu, aby nikdo nepochyboval o tom,
co Goldstein s takovou okázalou teatrálností líčil, pochodovaly za jeho hlavou na
obrazovce nekonečné zástupy eurasijské armády, sevřené řady mužů bezvýrazných asiatských tváří, kteří zaplavili obrazovku, zmizeli a na jejich místo přišli jiní, přesně takoví. Dutý, rytmický dusot vojenských bot vytvářel pozadí ke Goldsteinovu mečivému hlasu...

358419

18.6.2017 10:38

pravidelné vymývání mozků otroků až do silných emocí...pokračování

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

(Orwell, 1984)„Programy Dvou minut nenávisti se den ode dne měnily… Nenávist trvala sotva třicet vteřin a polovina lidí v místnosti začala
neovladatelně, zběsile pokřikovat. Samolibá ovčí tvář na obrazovce a hrozivá síla eurasijské armády za ní - to bylo víc, než se dalo snést: kromě toho pohled nebo dokonce jen pomyšlení na Goldsteina automaticky vyvolávaly strach a hněv. Byl předmětem trvalejší nenávisti než Eurasie nebo Eastasie, protože když Oceánie vedla válku s jednou z těchto velmocí, žila zpravidla v míru s druhou. To bylo přinejmenším podivné. Goldsteina sice každý nenáviděl a pohrdal jím, každý den byly na tribunách, na obrazovce, v novinách i v knihách jeho teorie odmítány, drceny, vysmívány či předváděny tak, aby každý viděl, jaké jsou to žvásty, a přesto se zdálo, jako by jeho vliv nikterak neslábl. Po každé se znovu našli blázni, kteří se dali svést. Neminul den, aby Ideopolicie neodhalila špióny a sabotéry, kteří jednali podle jeho direktiv…

Ve druhé minutě přešla nenávist v záchvat zuřivosti. Lidé vyskakovali z míst,
křičeli z plných plic a snažili se umlčet dráždivý mečivý hlas znějící z obrazovky… dívka za Winstonem začala vykřikovat „Svině!“ a zničehonic popadla
těžký slovník newspeaku a mrštila jím do obrazovky. Zasáhl Goldsteina do nosu
a odrazil se; hlas neústupně mluvil dál. Winston v jasném okamžiku zjistil, že
řve s ostatními a zuřivě kope patou do trnože.

Na Dvou minutách nenávisti nebylo tak hrozné, že se jich člověk musel účastnit, ale že bylo nemožné nezapojit se."

358420

18.6.2017 11:25

RE: pravidelné vymývání mozků otroků až do silných emocí...pokračování

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 358420

...človek je tvor od prírody závislák rízený emocemi, logika a rozum, rácio nastupují (u nekterých) až pak, jako zpetná vazba. Jakoukoliv činnost se dlouhodobe naučí, práce, zábava, to bude delat, a na tom bude závislý, to se mu bude líbit. Zmena k lepšímu nastává nekdy težko, obvykle jenom prehozením výhybky na jinou, bezpečnejší kolej.
Každému je vštepováno, že je "človek rozumný", to se ale deje až po tom, co je človek schopný sebe videt v zrcadle a v širším horizontu. Hromada lidí si bude myslet, jakcí jsou duležití, a jak zrovna oni musí predbíhat ostatní, aby se nezpozdili ve vývoji a prístupu ke zdrojum.
Pak to dopadne nejak takhle, viz Ficuv výrok "jinak zustaneme nekde v depe":
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/431853-slov...
Takhle nejak se projevují komplexy a neskutečná škoda, kterou dokáže nadelat jedinec treba v zájmu na první pohled správné veci. Relativne výkonný jedinec ztratil kontakt z okolím a realitou. Jak nekdo muže takhle lehce nevidet, zahodit úsilí a schopnosti nekolik milionu lidí.
Jakokdyby si každý musel pujčovat, aby prý "predbehl ty ostatní". Jsme obetí pujček z ničeho. Nekdo jiný pak z tohodle dostává reálné hodnoty a peníze, které namíril proti nám. Proč má objekt čekat, až ho parazit zničí?

358421

18.6.2017 12:49

RE: pravidelné vymývání mozků otroků až do silných emocí...pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 358421

Orwell popsal ty establismentové hňupy celkem dobře. Oni se moc nemění a je úplně jedno, jakého jsou ideologického zaměření.

"Velká mapa českých dezinformátorů na YouTube. Rozkrýváme obří síť šířící lži, vládne jí jeden kanál"
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/na-youtube-cili-na-cechy-desitky-dezinformatoru-videa-siri-r/r~9fadcb602a8c11e7afda0025900fea04/

"Jedním z center konspirace je kanál New World Order Opposition (Nwoo), který i na svém webu šíří lži."

[oči v sloup][chechtot]

358422

18.6.2017 19:14

Konečně k Putinovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Přestože se diskutující zaměřili více na chazarské a iluminátské "světovládce" než na osobnost Putina, V.V.Putin představuje racionální a morální protipól současného světa založeného na lžích, podvodech, nekrytých penězích a intrikách, kterými prosluli a získali bohatství a moc právě chazarští a iluminátští "světovládci". Podporovali válečné běsnění a krize, protože na nich vždy vydělali ukrytí v bezpečí svých rezidencí. Proto rozumní a slušní lidé v Putinovi vidí protiklad pokryteckého, falešného, nesplatitelně zadluženého a přitom světovlády chtivého Západu, naději na mírové řešení nebezpečných konfliktů a perspektivu na změnu života miliard lidí k lepšímu. Zcela oprávněně. To ale vyvolává ve "světovládcích" v bankách a korporacích a u jejich poskoků v politice, médiích a tajných službách obrovskou nenávist k tomuto politikovi, který ohrožuje dominantní postavení samozvaných "světovládců" a jejich poskoků založené na lžích, podvodech, gigantických krádežích a zločinech.

358432

18.6.2017 22:37

PŠM

Sasin 178.?.?.?

Blboňům ve Východní jevropě vykládá roky Robert pohádky. Gdyby nám to blboňi z jiných světadílů furt nepřeposílali, asi bychom utrpěli nějakou mentálně schízofrénní nevědomost. A tak byl jednou jeden velkej a tlustej král a měl tři syny. Každej z nich si myslel ještě do včera, že jsou supermani a cvrnkají do světa jako do kuliček. Všechny kluby náročného čttenáře z toho ucvrnkávají. Čekají na rozuzlení scénáře v dalším díle pohádky o emerickém snu. Odpovědi na tvoje otázky lze shrnout do jednou úkonu. Jdi se už konečně spláchnout. Muheeeeee

358435

19.6.2017 17:44

Svět podle Putina - dokument na TV Prima ZOOM.

Lapsus 89.?.?.?

NENECHTE SI UJÍT - SVĚT PODLE PUTINA. (4 epizody).
Pondělí až čtvrtek 19.-22.6.2017 ve 20.00 hod na TV Prima Zoom.

Rozhodně to bude stát za vidění! Na stanici Český rozhlas ČRo Plus už kvůli tomu bylo převeliké kvílení,že se jedná o "glorifikaci" Putina. [smích]
Americký režisér Oliver Stone totiž rozhodně není žádný sluníčkář a tak tento 4-dílný dokument je zárukou zajímavé podívané. (Y)

https://www.csfd.cz/film/519425-svet-podle-putina/...

358450

19.6.2017 20:35

RE: Svět podle Putina - dokument na TV Prima ZOOM.

Dale Coper 37.?.?.?

Reakce na 358450

A pak že Židi a Iluminati ovládají filmový průmysl [smích] No doufejme že to uvidí i Rusové když Oliver natočil tohle tak v kubánských kinech to nepromítali
https://www.csfd.cz/film/92307-comandante/prehled/

358452

22.6.2017 23:03

RE: Svět podle Putina - dokument na TV Prima ZOOM.

LuboDubo 84.?.?.?

Reakce na 358452

Putin.
Odpovím vám, byl jsem teď 2 týdny v Moskvě, A televize to vysílala, takže jsem to viděl v originále.

358524

24.6.2017 13:52

O pracovních místech v USA víme to, že jsou to stále častěji práce na částečný úvazek s minimální mzdou.

r.m. 195.?.?.?

Kopírujem jejich systém, špatně placenné práce na DPP a DPČ navíc nejsou započítávány do nároku na starobní ani invalidní penzi.
Pracovní povinnost 34 - 36 let splní brzy málokdo. Je jak za našich prababiček, reverzní pokrok. nakonec sežere i své tvůrce: modré bolševiky a židy.

358601

Příspěvků: 67

17.06. 11:26 ppppp  perpetum je fikcia vrátane finančného
17.06. 11:31 ppppp  čo povedal Sartori
17.06. 11:37 ppppp  čo povedal Sartori 2
17.06. 14:12 Altman  RE: čo povedal Sartori 2
17.06. 18:50  RE: čo povedal Sartori 2
22.06. 10:09 ppppp  RE: čo povedal Sartori 2
18.06. 14:07 Pátá Mojžíšova 7:24  "konečné řešení" je touhou jiných
18.06. 15:21 Altman  RE:
18.06. 14:39 hc  RE: čo povedal Sartori 2
17.06. 14:37  RE: čo povedal Sartori 2
18.06. 08:01  RE: čo povedal Sartori 2
17.06. 16:09 J_Pitralon  Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
17.06. 21:46 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
18.06. 08:23 Alfred  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
18.06. 17:45 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
18.06. 18:13 Alfred  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
19.06. 11:57 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
18.06. 18:57 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
18.06. 22:48  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
19.06. 12:12 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
19.06. 12:56 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
19.06. 13:32 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
19.06. 15:50 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
21.06. 06:46 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
22.06. 10:46 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
22.06. 19:35 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
23.06. 20:18 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
25.06. 23:13 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
26.06. 21:28 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
26.06. 22:17 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
27.06. 08:24 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
27.06. 11:52 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
27.06. 20:02 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
27.06. 22:04 finální nátěr  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
19.06. 13:25  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
21.06. 07:13 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
21.06. 13:18  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
21.06. 19:24 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
21.06. 21:38  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
22.06. 00:12  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
22.06. 10:43 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
22.06. 16:13  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
22.06. 19:05 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
22.06. 21:19  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
23.06. 08:09 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
23.06. 08:35 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
23.06. 09:02 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
23.06. 10:58  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
23.06. 20:24 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
23.06. 21:27  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
25.06. 10:51 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
24.06. 11:50 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
24.06. 13:46 r.m.  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
24.06. 14:51  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
24.06. 16:58 J_Pitralon  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
25.06. 12:02 ppppp  RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland
17.06. 19:09 Dunn  Na Zemi!
18.06. 10:28 Pátá Mojžíšova 7:24  pravidelné vymývání mozků otroků až do silných emocí
18.06. 10:38 Pátá Mojžíšova 7:24  pravidelné vymývání mozků otroků až do silných emocí...pokračování
18.06. 11:25 ppppp  RE: pravidelné vymývání mozků otroků až do silných emocí...pokračování
18.06. 12:49  RE: pravidelné vymývání mozků otroků až do silných emocí...pokračování
18.06. 19:14  Konečně k Putinovi
18.06. 22:37 Sasin  PŠM
19.06. 17:44 Lapsus  Svět podle Putina - dokument na TV Prima ZOOM.
19.06. 20:35 Dale Coper  RE: Svět podle Putina - dokument na TV Prima ZOOM.
22.06. 23:03 LuboDubo  RE: Svět podle Putina - dokument na TV Prima ZOOM.
24.06. 13:52 r.m.  O pracovních místech v USA víme to, že jsou to stále častěji práce na částečný úvazek s minimální mzdou.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,01 Kč
Švýcarský frank
23,72 Kč
100 japonských jenů
19,75 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,60 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 368,06 Kč
1 unce stříbra
550,65 Kč
Bitcoin
832 680,87 Kč

Poslední aktualizace: 26.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 128