Diskuze k článku

Prášiví demokrati

Příspěvků 27

18.5.2017 3:22

Autore,

Altern 82.?.?.?

pokud se tam nevyskytnul nikdo, kdo by to za přítomné občany vedl, byl jste tam Vy. A to přece není problém s veřejností a médii za zády převzít iniciativu a donutit šmejdy tahat pro změnu černými figurami.

357852

18.5.2017 20:32

Proboha autore...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 357852

Většina dnešních úředníků / stát jako nejvyšší centrum organizovaného zločinu / funguje na jednoduchém absurdním principu: Někdo je musí uznávat, a někdo musí tvořit jejich nepřátele. Ti nepřátele jsou pro ně daleko důležitější než ti kdo je uznávají. Těmi, kdo je uznávají nějakým způsobem zfalšují své zvolení a ustavení do funkce, a pak celé období činnosti simulují svou činnost boji proti svým odpůrcům. Nestrašlivější omyl každého idiota, zvaného "volič" je to, že nasadí díky své naivitě sobě i ostatním do kožichu všehoschopné politické parazity tím, že jim odevzdá svůj hlas. Jediným možným bojem proti těmto organizovaných zločincům je naprostá a trvalá kolektivní ignorace.

Ne, nechci od tebe nic jiného než abys šel rychle pryč...

Vždy jsem se musel s pocity ke zvracení smát "demonstrujícím občanům", vždy jsem se musel smát "demokracii", kde může přijít k volbám "nadpoloviční většina" a tato fantasmagorie je pak právně platná. Hlas vysokoškolského profesora je roven hlasu za dvě stovky koupeného cikána. Kde to jsme? V pakárně ? Co jsme ? Pacienti v blázinci ? Neměl bych nic proti blázinci, je tam docela sranda, kdyby to nebylo tak nebezpečné, že tam rozhodují zločinci a psychopati, nejen pro mně, ale i pro všechny...

[velký smích]

357880

18.5.2017 8:45

K dovětku editora.

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Dobře vychovaná ovce nikdy žádný scénář manipulace nezhatí. Nikdy. Proč ? Protože to není slušné skákat vlkům do vrčení, říkal to s.učitel , p.falář i ovčí babička.
Zhatit vlkům něco může jen divoký beran, ale ovcím se tohle líbit nebude a beran se vděku ovcí nedočká, natož podpory, protože odporovat vlkům je drzé a vůbec, co tím ten beran asi tak sleduje, nejspíše nějaké výhody pro sebe. Ovce jsou ovce a jejich smysl existence je poskytovat vlnu a maso. Ne diskutovat s vlky.

P.S. včera jsem byl mimochodem informován, že v české škole přestali sladit čaj . V jídelně byly a jsou 2 várnice : jedna s čistou vodou a jedna s čajem, do nedávna byl čaj sladký ( asi tak min. 100 let ) , ale po rozhodnutí stávajícího ministerstva školství o ochraně diabetiků před cukrem se přestal z moci úřední čaj sladit.
Nestačí várnice s vodou. Takže hořký čaj se připravuje zbytečně, protože děti ho nepijí , neb je odporný. Jehňata se adaptovaly na vodu. V některých ale vzklíčilo semínko divokého berana.

357855

19.5.2017 10:45

RE: K dovětku editora.

Karek 160.?.?.?

Reakce na 357855

Je to pouze a jenom věc zvyku. Já odjakživa čaj ani kávu nesladím a rozhodně mi odporné nepřipadají.

357895

19.5.2017 20:39

RE: K dovětku editora.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 357895

Taky nesladím. Už asi 30 let a vyhovuje mi to. Jenže já to tak mám dobrovolně a cukr, kdyby se mi snad zachtělo, si přidat smím. Čeká v cukřence. V tom je asi ten rozdíl, ne?

357899

21.5.2017 0:02

RE: K dovětku editora.

RomanTička 178.?.?.?

Reakce na 357855

Ten první odstavec..... Do kamene tesat! Naprosto krásně jste tu ovčí povahu lidského stáda vystihl. Bohužel..

357918

18.5.2017 9:12

V demokracii jsou uplatňovány obchodní praktiky.

Balt 37.?.?.?

Proto jsou mezi politiky vítáni lidé se zkušenostmi z obchodní sféry. Všelijací oblbovači, poradci, odborníci a říká se tomu zkušenosti. Techniky prodeje vás budou učit na každém semináři a vždy se jedná o emoce, nikoliv o argumenty. Vždyť si pusťte si domů prodejce čehokoliv a ve finále zjistíte, že produkt žádná negativa nemá, protože vaše případné námitky byly marginalizovány, zatímco pozitiva vyzdvyhnuta do nebetyčné výše. Za takového stavu může s odmítnutím návrhu, nebo koupě, souhlasit jen blbec. A tak se všechny ty nesmysly, které si lidé často nemohou dovolit, prodávají. Nic než psychologie.

357856

18.5.2017 10:54

RE: V demokracii jsou uplatňovány obchodní praktiky.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 357856

Presne tak od nejakého času som prestal s oblbovačmi(agentmi s teplou vodou) komunikovať, pretože síce som dostatočne silná osobnosť aby som ich po prednáške poslal do zadnice aj s ich produktom, ale minimálne pol hodinku hodinku vo mne potom ten červík pochybnosti ryje či som neurobil zle a či som nemal investovať, teraz už každého pošlem hneď do zadnice(s argumentom že všetko čo potrebujem už mám) a mám klud žiadne pochybnosti necítim [mrknutí jedním okem]

357864

18.5.2017 9:24

Editor ani autor se nemýlí, je ale snad možno něco dělat, hlavně nerezignovat

Martin Míček 85.?.?.?

Vážení zdravím,
mám zkušenosti z podobných jednání a ochrany přírody a krajiny, územního plánování i správních řízení. Píši Vám proto, aby jste věděli, že zdaleka nejste sami, má smysl se snažit za své okolí bít.
Jen ne podle jejich schemat, ale např. jako skupina občanů, iniciativa, NNO. Využijte jejich zbraní proti nim samým, každého ustanovení čehokoliv s čím přijdou. Od "projektového návrhu" po ÚPD, správní řízení... Když Vám nevyhoví, uspořádejte si demonstraci s co nejhalasnějšími transparenty, dejte to kam jen můžete na net. Najměte si pár lidí, co s tím budou stát před radnicí dokud oni se nepodělají a alespoň na část nepřistoupí.
Zásadní body:
1. zkontrolujte si regulativy ÚPD a určení ploch, jak je definována "plocha zeleně" či "plocha ostatní". Jaký a proč je navržený "stupeň automobilizace", atd.
2. prosazujte zachování či vysazení STROMŮ BĚŽNÝCH DRUHŮ S VELKOKAPACITNÍMI KORUNAMI, co nejvíce ve skupinách po cca nejméně 5 až 7. Jen takové mají klimatizační efekt, chladí a osvěžují, zachycují prach. Malé objemy dnešních přešlechtěných výpěstků jsou k ničemu, byť by jich bylo 50... Jedna velká lípa či javor, dub je stokrát cennější a tři a více stromů už se navzájem podporují a jsou mnohem odolnější.
3. žádejte oživení keři a to ve skupinách i soliterně (nízké proudy vzduchu obsahují nejvíce polétavého prachu, musíte je zbrzdit, zastavit)
4. žádejte zídky ze skládaného, nespojovaného kamene a výslunné mírné svahy pravidelně kosené. Časem se tam mohou objevit čmeláci a ještěrky- a to jsou chráněné druhy a budete mít argumenty pro další zlepšení.
5. Žádejte maximální zachování zelených ploch co největší souvislé velikosti. Malé kousky rozbité plochy opět postrádají jakýkoliv smysl, biologicky a co se ekologických funkcí týče nefungují vůbec.
6. žádejte striktně používání perforovaných materiálů kterými prorůstá tráva a kde může být zemina, nikdy nesouhlaste s nějakými nepropustnými, betonovými povrchy. Vč. tech skládaných které se časem zanáší a jsou nepropustné
7. Nastudujte si teorii klimatických ostrovů, Kravčíkovu "Vodu pre ozdravenie klímy" a pořiďte publikace AOPK a ČSOP Veronica " Péče o dřeviny ve městech", existují i publikace které Vám pomohou určit cenu stromů (opět AOPK).
8. Pokud je v okolí silněji zatížená silnice, velké zastavěné plochy, VYŽADUJTE PO PROJEKTU VODNÍ PRVKY! Kdyby jste tam dostali postupně obojživelníky, budou to další argumenty.
9. Životní prostředí je nedělitelné, nemají právo Vás rozdělovat podle ulic například, neb výsledek a působení návrhu nebude omezeno na jednotlivé ulice. 10. Když nebude předpis "toto umožňovat", žádejte vydání obecní vyhlášky, předpisu města či změnu ÚPD tak aby to šlo.
Bijte se (je) a nedejte se! Je to Váš svět - oni jsou jen paraziti, Vy jste tam doma!
...Automaticky kráceno

357857

18.5.2017 13:06

RE: Editor ani autor se nemýlí, je ale snad možno něco dělat, hlavně nerezignovat

ROMAN1 88.?.?.?

Reakce na 357857

Doplním:
11. Založte si OBČANSKÉ SDRUŽENÍ (dnes přejmenované na ZAPSANÝ SPOLEK), a dejte si do programu výše uvedené. Do názvu pak CÍL vašeho snažení - např. "Občané za záchranu zeleně na sídlišti v X.Y., z.s." Zvolte si důvěryhodné představenstvo a to pověřte jednáním s radními.
12. Vytvořte PETICI o tom co chcete (či nechcete) a seberte pod ní maximum podpisů. Není samospasitelná, ale má svou váhu. Pohrozte radním, že se komunální volby blíží, a pokud se "zastupitelé" nehodlají řídit přáním obyvatelstva, bude vaše sdružení (z.s.) stát v čele úsilí za jejich NEzvolení.
13. Pokud ani výše uvedené body se nesetkají s úspěchem, založte si včas před volbami do místního zastupitelstva VLASTNÍ POLITICKÉ HNUTÍ s regionální působností. Do programu si opět mj. dejte výše uvedený cíl. Kandidujte do voleb, protože jinak už vám zbývá pouze defenestrace nebo emigrace.

357871

18.5.2017 9:24

ovčania nemajú šancu

libertarian 31.?.?.?

Hlavný problém demokracie je v tom, že na strane politikov figurujú ľudia, ktorí majú VÝRAZNÚ finančnú motiváciu presadiť svoje zámery. Ovčania síce nejakú motiváciu majú, ale REÁLNA SILA jedného konkrétneho človeka je minimálna. Rozhoduje VäČŠINA. A tú väčšinu politici presvedčia, pretože väčšina ovčanov sú fakticky debili.
Motivácia jedného človeka - pri jeho REÁLNEJ šanci 1 promile - je teda minimálna. Preto to ten človek vzdá - a politik vyhráva.

357858

19.5.2017 6:19

RE: ovčania nemajú šancu

favela 203.?.?.?

Reakce na 357858

Ale sance je vzdycky.
prvni podminka je dat si pozor na to, nebejt ovce.
Tedy , kdyz p.Uzitecny rekl ...;"ale JA TAM MUSIM NECO NAPSAT !!!"
Tady presne ten moment... NEPRISTOUPIT NA JEJICH PRAVIDLA HRY.
Odtud uz neni cesta zpet.
Nejlepsi je zacit zivat a rikat,HELE TY VOLE TY MUSIS AKORAT UMRIT, VODPREJSKNI A NEVOTRAVUJ..
To co ty musis , nas nezajima , my ti taky nerikame a nevnucujeme co my musime..
Velkou roli hraje dobra vule a snaha vyjit vstric nepriteli.
Snaha Vetsiny lidi a neochota /awkwardness/ , prohlasit neco " neslusneho "neocekavaneho...
Presne na to jsou zamereny a naplanovany vsechny jejich taktiky.

357889

18.5.2017 9:29

Je třeba používat expresívní výrazy

Bety 213.?.?.?

Pokud přijdou s něčím co je hovadina, je třeba vstát a nazvat to hovadinou, posléze se ještě hezky nahlas zeptat, která firma, či kdo osobně na téhle hovadině, kravině, nebetyčné blbosti .., kterou nikdo z přítomných nepotřebuje. hodlá vydělat.
Osvědčilo se mi to a měli byste vidět ty ztuhlé ksichty za předsednickým stolem.
Pokud začnou namítat, že pro vás chtějí jen to dobré, opět hezky nahlas zopakovat, že tenhle nápad je debilní a dobrý jen k tomu, aby si někdo namastil kapsu. Lidé se k vám přidají a rádi, jen si netroufají vyslovit nahlas to, co si myslí, protože nechtějí vypadat "nekorektně".

357859

18.5.2017 9:35

Dodatek

Balt 37.?.?.?

Prvním varování by mělo být ono rozdělení do skupin. Člověk je stádní tvor, takže každý (běžný) člověk se bude rozhodovat v souladu s názorem skupiny, do které patří. Pokud jsou lidé rozděleni do skupin, už to je předurčuje k vymezování se proti ostatním skupinám. My jsme áčko, vy béčko. Áčko si mnohdy myslí, že je lepší už jen proto, že je první v abecedě. Toto dělení zná většina lidí už ze školy. V momentě, kdy se podaří lidi rozdělit, stačí jen dát každé skupině vlastní zájem a spor mezi skupinami odvede pozornost od základní otázky Ano/Ne. Na to, aby někdo ve vlastní skupině hájil názor skupiny druhé, nemá většina jednotlivců odvahu. Kdo by chtěl být "černou ovcí"? Jedinou možností být v souladu s většinou je (v případě nesouhlasu s vlastní skupinou) přejít do skupiny druhé, což je vzhledem k rozdělení podle bydliště nemožné. Ti, kteří by snad mohli s druhou skupinou souhlasit se z tohoto důvodu vyjádřit souhlas neodváží a stávají se tak mlčící většinou. Demokracie si zvykla ovládat základní psychologické vzorce chování jednotlivců a díky těmto technikám lze prosadit v podstatě cokoliv. Velmi zajímavé téma.

357860

19.5.2017 21:46

RE: Dodatek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 357860

Každý jeden člověk je ve svém nitru rozdělený, proto tohle rozdělování navenek parazitům ani nedává moc práce. Dospělý celistvý člověk by tohle odhalil včas a nepřipustil - a navíc by ani neměl potřebu se vymezovat vůči komukoliv jinému.

Každý jeden čověk je zodpovědný za to, jaký je on sám a jak tím utváří svět kolem sebe, každý jeden člověk, pokud chce měnit svět, musí změnit sám sebe - takže klíčem je pracovat na sobě, vzdělávat se, zbavit se zlozvyků (alkohol atd), mít radost ze života svého i lidí okolo, myslet pozitivně, uspořádat si hodnotový žebříček (peníze se obecně dost přeceňují, nejsou snad ani v první desítce...), UVĚDOMIT SI CO NÁS, VŠECHNY LIDI SPOLEČNĚ, SPOJUJE a jaká je naše skutečná role na tomto světě, tj. vyšší hodnoty - člověk není pán tvorstva atd.

357900

18.5.2017 9:55

Agenda 21

Kadlik 109.?.?.?

S agendou 21 bych je hned poslal do hajzlu a vyrval na celej sal jaky je to svinstvo a globalistickej podvod a vubec bych jim nedovolil roszdelit diskuzi do panelu proste bych delal takovej bordel ze by me bud vyhodily nebo by byla diskuze se vsema.

357861

18.5.2017 9:59

Kde je ale jádro pudla.

Altman 93.?.?.?

Příspěvek autora je specifický, kde se řeší následek něčeho. Já takový problém nemám, jelikož bydlím ve svém, sám sobě postaveném domečku. Na vesnici. Auto, jedno, malé než menší, mám v garáži.
Jádro pudla je hlavně v tom, že dnes už jedno auto v rodině nestačí. Nejsme amerika, místa je čím dál méně. Parkovacích míst (znám z blízkého města, kde bydlí dcera) je málo. Čím vyšší dům, tím více partají. Místa, obvykle před domem jsou ale
stejné jak pro třipatrák, nebo "mrakodrap". Tuším, že pojem občanská vybavenost by věc měla řešit. Jenže pozemek má cenu zlata, a tak se na takové vybavenosti musí šetřit. Čáry na parkovišti před domem jsou zhušťovány, auta velikosti malého náklaďáku širší a delší. Pro obveselení někoho kdo auto nemá, se vzájemně otloukají. Automobilky se navíc zbavily těch ozdob, jako ochranné lišty, aby měli práci opravny a lidi se měli více rádi.
Takže se nedivím, že autor má jisté starosti, které jiní mají také, ale opačné. Nějaká manželka či syn někoho si koupili náklaďáčky a problém je na světě.

357862

18.5.2017 10:37

Obrana proti manipulaci

JaJa 85.?.?.?

To Bety: Vaše vystoupení je čistá klasika boje proti "zmrdům" (viz. D-fens). Argumenty ostré jak kudla starého zálesáka dokáží divy. Oni automaticky začnou porušovat míru a nebo utíkat od tématu (či osobní útoky, pokud to jsou kovaní souzi) - opět viz. např. Gruberovy argumentační techniky/obrany. Ovšem tohle funguje jen v případě, že máte "prostor" na vyjádření. V případě popsaném v článku jste jen v rámci skupiny, tudíž máte omezený prostor. I kdyby jste dokázal sjednotit tu svou skupinu, že potáhnou za jeden provaz, ostatních skupin je více a pokud tam nejsou obdobně nadaní a nebojácní jako Vy, je to prohra. Hrajete totiž globálně podle jejich pravidel a na jejich hřišti, nejste jednotní (všechny skupiny jsou samostatné) - viz umění války od Sun Tzu.
To Balt: Jedná možnost by byla, aby v každé skupině byl mluvčí a pak se ti mluvčí sešli, sjednotili všechna pro a proti a následně hájili proti osobám za předsednickým stolem. Ovšem museli by vybojovat dvě bitvy: 1. proti "užitečným idiotům", za 2. proti "předsednickému stolu".
To autor: Děkuji za podnětný článek! Protože bude hůře, je třeba se připravovat a každá zkušenost má svou cenu...[mrknutí jedním okem]

357863

18.5.2017 11:31

Expresívní výrazy

Bety 213.?.?.?

Jaja - rozdělení na skupiny právě nesmíte připustit! Je třeba zareagovat zavčas, dokud lidé nejsou rozděleni!
Ještě chci doplnit, že tento přístup je dobrý u KONKRÉTNÍHO problému, který je vám zcela jasný. Pokud by každý takto pomohl vyřešit jen jeden problém, přelilo by se to i do politiky.
Emoce vlci zneužívají proti ovcím právě v politice, když např. chtějí, abyste jim pomohli vyměnit jednoho mizerného politika za jiného, ještě mizernějšího. Na to je třeba dát si pozor. Řešit konkrétní věci a omezíte těm mizerům manévrovací prostor!

357867

18.5.2017 12:11

RE: Expresívní výrazy

JaJa 85.?.?.?

Reakce na 357867

...rozdělení na skupiny právě nesmíte připustit! Je třeba zareagovat zavčas, dokud lidé nejsou rozděleni! - máte pravdu, okamžitě stopnout vytváření jejich vlastních pravidel...

357870

18.5.2017 13:48

RE: Expresívní výrazy

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 357867

Větou Ještě chci doplnit, že tento přístup je dobrý u KONKRÉTNÍHO problému jste se dotkla jevu zvaného " aktivní blbec je horší než třídní nepřítel" .
Ze svých vlastních letitých zkušeností člena komise pro výstavbu a životní prostředí střední obce vám řeknu, že KONKRÉTNÍ řešení u jednotlivých bodů projektů se dosahuje obtížně i když je dobrá vůle často kvůli projevenému ideovému fanatismu oponenta , který nemá s projednávaným dílčím bodem skoro nic společného.
Ti , kteří chtějí na stavebních projektech vydělat nejsou většinou hlupáci a ukázkový příběh D8 je vyškolil naprosto dokonale v celé šíři problematiky rozvoje obcí. Což se o veřejnosti říci nedá, proto obvykle vítězí investor i když výsledek je zoufalý. Veřejnost nemá šanci zvládnout příslušnou legislativu, která byla navršena za posledních 30 let v tomto směru , hlavně pro "ochranu" veřejnosti - praktický důkaz že vzdání se svobody ve prospěch státu je pro veřejnost zničující , protože jak píše přispivatel výše, většina veřejnosti jsou "debili" a vůbec netuší, co často svými požadavky následně způsobí.
Veřejnost často vede s veškerou energií dílčí bitvy o prkotiny a celou válku prohraje totálně již předem převážným ignorováním procesu tvorby tzv. územního plánu obce a regulativů a podmínek v něm stanovených a závazných. Tohle se opakuje se železnou pravidelností - ignoranti nečtou úřední desky a ni obecní zpravodaje a když čtou, tak jim nedochází, co čtou. Atd.
Spoléhat se na to, že investor investuje se záměrem prodělat, není dobrá strategie. Investor je často obchodník, připravený udělat s oponenty obchod " něco pro mne - něco pro vás " , ale to předpokládá kvalifikované vyjednávání. Zaměstnanci obce nejsou tak tvrdí hoši, aby dokázali na plénu veřejně říci, ano prosazujeme to, protože na tom chceme vydělat i my sami. Zkušený investor toto dokáže a čeká na vyjednavače. Pokud se dostaví fanatici, je cesta zabarikádována. Ale je třeba si uvědomit znovu to podstatné : investor se dostaví pouze tehdy, když mu to pravidla obce umožní. Jací voliči, taková obec.

357873

30.5.2017 10:14

RE: Expresívní výrazy

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 357873

Souhlas. Ovšem územní plány nejsou samospasitelné, v legislativě je TAKOVÝ BORDEL, že často vůbec nic neznamenají. Na každé využití jednoznačně definované je X výjimek a často i konkrétní výjimky případ od případu. A co s tím? Další "reformy" či "aktualizace"? Tedy ještě více bordela? Tohle chce vážně převrat.

357999

18.5.2017 11:40

Mor jménem revitaliazce

Andrew Siddur 77.?.?.?

Jak se někde objeví slovo revitalizace, je konec. Znamená to, že ministerstvo přikleplo městu dotaci na nějaký – lcekdy zbytečný a nesmyslný – „projekt“ vymyšlený radními, a tato dotace musí být stůj co stůj zužitkována a projekt realizován.

Jakási parazitující Agenda 21 či podobné „kulaté stoly“ organizované radnicí opět v rámci nějaké nesmyslné dotace, pak slouží pouze k rozmělnění odporu občanů. Zdá se ale, že se příliš neosvědčují – jak naznačuje článek –, takže nejspíš budou brzy zakázány.

357868

18.5.2017 16:16

Ještě by mně zajímalo, kdo to tam v té Jihlavě vyhrál.

Altman 93.?.?.?

Pokud ovšem je už rozhodnuto. Zda ti, co mají mít parkoviště pod okny a příjdou o zelený kopeček k sáňkování, nebo ti, co mají okna na jiné straně, případně bydlí na jiném konci. A zelený kopeček je jim ukradený. Navíc, pro někoho řvoucí děcka jsou horší jak auta.
To bude asi rozhodující a s nějakou demokracii to nemá moc společného. Tipuji, že těch druhých bude většina, budou asi souznět se zastupitelstvem a tudíž vyhrají.

357877

22.5.2017 12:48

parkování vs. sáňkování?

kalik 193.?.?.?

Já si nemyslím, že je to tak jednoznačné, jak autor článku líčí. V daném případě jsou zde minimálně dvě skupiny obyvatel. Jedni chtěli sáňovat a druzí chtělí plac pro svého plechového miláčka. Kolik je kterých, to by se muselo udělat transparentní referendum. Do té doby není vůbec jasné, co lidi chtějí nebo nechtějí. Nějaké rozdělování na stolečky je až druhotné.

357928

25.5.2017 14:12

u

u 85.?.?.?

Praktiky popísané v článku sa v podstate používajú aj pri voľbách. Občania sú v rámci volebnej kampane rozdelení do množstva strán, ktorých predstavitelia čo najhlasnejšie "riešia" úplne nepodstatné hovadiny (napríklad kto postavil dom, v ktorom býva premiér, nezáväznú komunikáciu poslanca na sociálnej sieti s maloletou nadržanou štetkou, a podobne) a pritom podstatné budúcnosti národa bytostne sa dotýkajúce problémy obchádzajú širokým oblúkom.

357950

30.5.2017 10:03

Milí spoluobčané

baba_Blažková 89.?.?.?

Je to o tom, že nikdo nechce nést zodpovědnost ani za ten nejmenší prd. Zrovna teď u nás v baráku, krásný příklad. A Kačí, co s tou naší domovnicí, ona je hrozná, věčně tu není, nic nezařídí, jen buzeruje, sousedku shora byla na radnici udat, že údajně neplatí za psa, pořád jen dělá peklo a naparuje se, jaká je důležitá domovní důvěrnice a jak převelice sedí v bytové komisi... Povídám, fajn, není nic snazšího než sundat jednu megeru. Faktem ovšem je, že někdo to dělat musí. Kdo z vašeho vchodu by to tak mohl dělat? A najednou všude samí "Jáni". Nikdo nemá čas, nikdo nemůže. Co to vůbec po nich chci. Snad ne, aby převzali zodpovědnost. A tady to začíná a končí. Já vím, co to je za mrchu. Nic by mi neudělalo větší radost než se takových lidí zbavovat. Jenže kdo to bude dělat?

A proto, milí spoluobčané, vám na radnicích šéfuje verbež. Protože většina lidí je za bukem a z bezpečné vzdálenosti a pokud možno anonymně kritizuje. Nikdo nechce s kůží na trh, málokdo má žaludek na případné neodůvodněné útoky motivované výhradně lidskou zlobou.

Teď tady "bojuju" proti jednomu svinstvu s pozemky. Chodím, mluvím do lidí. Zaplatila jsem ze svého výpisy z katastru. Prohrabala jsem se stovkami dokumentů, nastudovala zákony, vyhlášky i nařízení ministerstva udělující výjimky. Pohádala jsem se s ouřady na obecní radnici, městské radnici i na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Založila jsem petiční výbor, urazila jsem místostarostu, otravuju městské zastupitele z hlavní radnice. A lidi, co se jich to týká? Co oni na to? Hádejte, můžete třikrát. Ale až tady pod okny našeho domu bude místo zahrad nálevna nebo něco horšího, protože soukromý majitel si může přece na svém vlastním pozemku dělat, co se mu zachce, tak za to samozřejmě budu zodpovědná já. Oni nic. Ani na jednání zastupitelstva nedojdou. Dokonce ani ti, co na zahrádkách hospodaří.

Tak si někdy říkám, doprdelepráce, kde jsou všichni ti angažovaní občané? Je tady hodně přes stovku partají, to jsem opravdu jediná?
(A zašlápnout osamělého jednotlivce je přece TAK snadné!)

357998

Příspěvků: 27

18.05. 03:22 Altern  Autore,
18.05. 20:32  Proboha autore...
18.05. 08:45 výjimečné porušení omerty  K dovětku editora.
19.05. 10:45 Karek  RE: K dovětku editora.
19.05. 20:39  RE: K dovětku editora.
21.05. 00:02 RomanTička  RE: K dovětku editora.
18.05. 09:12 Balt  V demokracii jsou uplatňovány obchodní praktiky.
18.05. 10:54  RE: V demokracii jsou uplatňovány obchodní praktiky.
18.05. 09:24 Martin Míček  Editor ani autor se nemýlí, je ale snad možno něco dělat, hlavně nerezignovat
18.05. 13:06 ROMAN1  RE: Editor ani autor se nemýlí, je ale snad možno něco dělat, hlavně nerezignovat
18.05. 09:24 libertarian  ovčania nemajú šancu
19.05. 06:19 favela  RE: ovčania nemajú šancu
18.05. 09:29 Bety  Je třeba používat expresívní výrazy
18.05. 09:35 Balt  Dodatek
19.05. 21:46  RE: Dodatek
18.05. 09:55 Kadlik  Agenda 21
18.05. 09:59 Altman  Kde je ale jádro pudla.
18.05. 10:37 JaJa  Obrana proti manipulaci
18.05. 11:31 Bety  Expresívní výrazy
18.05. 12:11 JaJa  RE: Expresívní výrazy
18.05. 13:48 výjimečné porušení omerty  RE: Expresívní výrazy
30.05. 10:14 baba_Blažková  RE: Expresívní výrazy
18.05. 11:40 Andrew Siddur  Mor jménem revitaliazce
18.05. 16:16 Altman  Ještě by mně zajímalo, kdo to tam v té Jihlavě vyhrál.
22.05. 12:48 kalik  parkování vs. sáňkování?
25.05. 14:12 u  u
30.05. 10:03 baba_Blažková  Milí spoluobčané

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 223 989,73 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 281