Diskuze k článku

Je euroland na pokraji rozpadu?

Příspěvků 21

26.4.2017 9:02

Proč?

F. 82.?.?.?

Článek popisuje řadu konkrétních risik, které by mohly projekt EU ohrozit. Navíc mnohá další risika neuvádí, např. krisi migrační. Ale proč tomu tak je? Proč tyto neblahé vyhlídky? Tu se musíme podívat na důvod vzniku tzv. sjednocené Evropy. Jde o jednu z utopií. Utopie přitahují kvůli "konečnému řešení" vyskytujících se problémů. Problémem zde bylo hašteření i soupeření evropských států, až k válkám mezi nimi. Utopie vznikají v hlavách, příp. hlavě některého i velmi vzdělaného člověka. Vzpomeňme např. na utopii dialektického materialismu, autory Marx, Engels. Tato utopie měla odstranit problémy s poznatelností světa. Odmítla jeho konečnou nepoznatelnost, vysvětlila vše. Ohledně sjednocené Evropy konkrétně nevím, kdo je jejím prvotním autorem a jak se tato utopie zahnízdila v hlavách evropských státníků, kteří pak už byli vybíráni tak, aby ji uskutečňovali (stejně tak svého času musel státník být tím, kdo diamatu věří, podobně v Německu, kdo věřil utopii Hitlerově). Každá "dobrá" utopie je přitažlivá, všem třem výše uvedeným utopiím věřili a věří milióny lidí. Dokonce to připadá tak, že z krachu všech předchozích utopií se lidé nepoučili a objeví-li se utopie nová, opět na to skočí. Je v člověku sen o konečném řešení. (Např. americký vicepresident Pence věří utopii, že závěrečná světová válka je nejen možná, ale i dobrá, neboť po ní ihned přijde – definitivně – Ježíš Kristus jakožto pantokratór, jesť Pence tvrdým evangelikálem.) Takto je třeba se dívat i na migrační krisi. Mnoho i výnamných lidí tvrdí, že eurolídři nejsou schopni krisi řešit, nejsou schopni ubránit vnější hranice Schengenu. Tito lidé migrační krisi narposto nepochopili. Skutečnost je daleko horší: eurolídři tok migrantů všemožně podporují, jen navenek předstírají, že se o nějaké korekce či přibrzdění snaží. (Psal jsem tu o US tvorbě terorismu a předstírání boje proti němu: taková malá utopie, že terorismus nám pomůže.) Vše je v souladu s utopií sjednocené Evropy: jeden národ, jedna rasa, věčný mír. Je tedy fakt, že zatím všechny utopie skončily katastrofoickým nezdarem, takto skončí i kýžené sjednocení. Otázkou je: musí dojít ke katastrofě, nebo je možné vystřízlivění? Je ovšem obtížné probudit se ze snu a vrátit se k normálu: že soupeření národů tu vždy bylo, je a bude, zvláště nepěstuje-li se mravnost.

357445

26.4.2017 11:00

RE: Proč?

vladimir7 195.?.?.?

Reakce na 357445

Pán kolega, prvotným autorom zjednotenej Európy je americká CIA, začiatkom päťdesiatych rokov vymysleli koncept ako najjednoduchšie ovládať Európske ovce z jedného centra, toť vše.

357450

27.4.2017 5:21

RE: Chytrosti..ale

Favela 203.?.?.?

Reakce na 357450

Myslenky i umysly na sjednocenou Evropu POCHAZEJI z daleko drivejsich casu , nez nejake navrzene urady USA existovaly..

357469

29.4.2017 14:16

RE: Proč?

r.m. 80.?.?.?

Reakce na 357450

..a jediná centrální banka ala evropský FED umožní pohodlnné holení půl miliardy obyvatel kontinentnu.

357528

26.4.2017 10:34

Jako laik jsem nikdy nepochopil,

Altman 93.?.?.?

jak může mít takový relatívně volný slepenec států, společnou měnu. Možná mně nějaký odborník poučí. Koukám teď periferně na leták Alberta a vidím, že nakonec je vše možné, Třeba takový tuňák Franz Josef.

357448

26.4.2017 12:59

RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 357448

Jak může mít takový relatívně volný slepenec států, společnou měnu ?

Pouhé položení si této otázky vás kvalifikuje do úrovně nad tzv."odborníky". Takže nečekejte odpověď od duševních skladníků nesmyslů , nedočkáte se.
Ale vy sám tu odpověď znáte velmi dobře.

357454

9.5.2017 10:05

RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,

Jirka.J 93.?.?.?

Reakce na 357454

Souhlas. Krásná odpověď popisující současný stav společnosti.

357704

26.4.2017 13:43

RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,

Janecek 69.?.?.?

Reakce na 357448

To jsme tedy dva. Ja jsem dokonce jeste nepochopil ani zazrak penez jako takovych. Tedy rozumove jaksi ano, ze to tak je, ale ne biologicky. Jsme samozrejme nejvyssi zivocisny druh na zemi, ale pokud vim , zadni jini zivocichove nemaji naznak penez, jeste tak mozna nejakou primitivni vymenu, cetl jsem, ze opice prodaviji sex za zradlo.
Penize, pokud nejsou treba zlato jsou neuveritelna vec. Obavam se, ze takovych prostych lidi jako ja, kteri nedokazou penize plne pochopit a vzit se do nich je mnoho. Take se obavam, ze jsou lide, keri penize chapou na mnohem vyssi urovni a ti si pak s nami prostacky utiraji zadnici den co den.

Tedy abych odpovedel na vasi otazku a to pouze tedy jen prikladem a ne vysvetlenim, ze mozne to je mit jednotnou menu v Evrope. Je to zjevne na prikladu USA kde je statu jeste vic nez v Evrope. Staty v USA maji mnohem vetsi rozdily at uz hozpodarske nebo kulturni nez staty v Evrope a mohou existovat se spolecnou menou. Ceny stejnych veci se take mohou velmi lisit mezi ruznymi staty coz zalezi na hospodarske sile daneho statu a nebo je to ovlivnovano i kulturnim zazemim.

357455

26.4.2017 14:35

RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,

Altman 93.?.?.?

Reakce na 357455

No tak s těmi USA to je dost přitažené za něco. USA jsou pokud vím, jednotný stát s federální vládou a prezidentem, s malými rozdíly v pravomocích jednotlivých "států" unie. Evropská unie je jen umělý konstrukt, spojený hlavně byrokratickými orgány této "unie". I ten t.zv. prezident je figurka. Jelikož EU není navenek jednotný stát jako USA, nemůže ani nijak srovnávat na jedné straně bohatství Německa či Řecka. Ani euro to nemůže nijak vyrovnat.
Samozřejmě, že kdyby se Evropa sjednotila do něčeho jako je USA, pak to euro by bylo samozřejmostí.
Ale k tomu podle mne nikdy nedojde. Protože víceméně všem už došlo, že ta EU je vlastně DU. A v deutsche union by se mělo zřejmě mluvit anglicky. Nebo německy ?

357456

26.4.2017 18:24

RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,

Dunn 92.?.?.?

Reakce na 357456

Zapoměli jste na jednu důležitou věc.USA státy mají společnou řeč, společné zločinecké zájmy od doby vzniku.Je to jedna banda!Eu je pytel plný namíchaných sraček, které makají na ty silnější sračky, aniž by si rozuměli.Už podle platů to v EU nemůže fungovat!

357461

28.4.2017 14:40

RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,

abe 178.?.?.?

Reakce na 357456

Německo není suverénní země.

357513

26.4.2017 14:52

Nie národ, ale bankový systém určuje, akú menu štát vlastne bude mať

lubosmat 212.?.?.?

Keď sme sa dostali z tzv. „sovietskej okupácie“ pod „usácky neokoloniálny vplyv“, tak medzi prvé diktáty čo po nás chceli bola liberalizácia bankovníctva.

Veľmi rýchlo naše banky prestali byť naše, peniaze z ich privatizácie sa po niekoľkých kolách násilnej devalvácie pôvodnej meny rýchlo vyčerpali a novovzniknuté pobočky cudzích bánk s miestnymi názvami mohli začať ťažiť na dobitých teritóriách pre svoje „nadnárodné matky“ čo to dá.

Potom už len stačilo presvedčiť „politických ekonómov“, že prijatím cudzej meny za svoju vlastnú vlastne nič nestrácame, dokonca získavame výhodu voľnejšieho pohybu tokov peňazí. Tieto rozvírené toky peňazí však v niektorých ekonomikách spôsobujú prievan v peňaženkách a niekde sa akože dobre majú.

Krajiny, ktoré odolali tomuto tlaku sú stále vo fáze devalvácie meny voči štandardom (£,$ možno €), a nech robia čo robia vždy podľahnú tlaku vládcov týchto peňazí, a v konečnom dôsledku len lacno vyvážajú prácu mimo vlastné hranice.

To že banky štatisticky nedokážu zarobiť ani zlámaný groš sa vie už dávno, hrajú veselo „Black – Jack“ s vašimi peniazmi a politici im k tomu hlasno skandujú.

357457

26.4.2017 17:04

RE: Nie národ, ale bankový systém určuje, akú menu štát vlastne bude mať

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 357457

https://www.diskutnici.cz/forum/1661-diskuze-k-aktualnim-zpravam/-

357459

26.4.2017 21:52

Antinárodní propaganda, dříve velezrada, jede jak divá

r.m 195.?.?.?

Ze slova národ je sprosté slovo. A ve vypatlaných hlavách židoevropská propaganda nachází upodivu odezvu.
Příklad:
https://www.facebook.com/britskelisty
Vložený obrázek
Tento vypatlanec, Herbert Vorla, zaperlil
Herbert Vorla Pavle Jiřičko, Lubomíre Surý, dopustili jste se demagogických argumentačních faulů.
Odmítání přijímání uprchlíků má fašizující tendence. Nejprve se podílíme na vykořisťování tamních obyvatel a rozpuku nechutných válek a následně odmítáme za tuto spoušť přijímat jakoukoliv zodpovědnost. A pak - kdo nám dal právo tvrdit, že tato země je naše a pouze naše?
Kdo toho sluníčkového blba učil dějepis? Četl vůbec nějakou historickou literaturu? Anebo to dělá úmyslně v žoldu někoho neznámého?
Proč nám kdosi nutí multikulturalismus vymyšlený po II. světové válce speciálně pro Německo, aby se už jako národ nikdy nedokázali sjednotit?
Je to trest přátelé. Trest za to že naši předci nedostatečně plakali při transportech vyvolených do lágrů?

357465

30.4.2017 13:42

RE: Antinárodní propaganda, dříve velezrada, jede jak divá

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 357465

Ano, zapamatujte si otroci; celý svět patří Alláhu
(...a Alláhu šéfují banksteři)

Na vykořisťování, zotročování, rabování a vyvražďování jsou specialisti samovyvolenci svatošmejdi jimž nyní velí banksteři. Pokud by se svatošmejdi hlásili k zodpovědnosti za zrůdnosti, snad bych je i pochválil. Jenže zrůdy jen vymývají mozky gojimů. Snaží se gojimům vnutit pocit viny za zrůdnosti páchané svatolupiči talmudistického vyznání. Pokouší se donutit gojimy, aby potichu přijímali další tyranský a lupičský svatošmejdský plán.

357543

27.4.2017 7:37

To je špatně položená otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?

Proces jim jde podle not a než se domorodci rozkoukají budou ve věčných lovištích. Jo, to měli domorodci indiáni. Tak tihle budou trefovat starý předhozený kozly, nebo nainstalované agendy LGBT 911 výběrových exoty funkčně nevzdělaným výtahy moci zákulisím "deep state nežli jim poudaj tradá vždyť si mladá v korporátních otrokárnách.[chechtot]
https://www.youtube.com/watch?v=rKmMIGTKIQo

357470

27.4.2017 10:48

Dodatek k Proč?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 357470

Toto video je velmi hutné, ovšem nevím, do jaké míry je plně pravdivé. Ale to podstatné je o tom pánu, o kterém jsem dříve nikdy neslyšel, to, že i jinak hodně censurovaná wikipedie uvádí, že právě on je autorem myšlenky Sjednocené Evropy: https://cs.wikipedia.org/wiki/Richard_Mikul%C3%A1%C5%A1_Coudenhove-Kalergi Článek mele i o údajné jeho visi křesťanství. K tomu: mezi eurosluníčkáři je ohromné množství katolíků. Zase se ptejme Proč? Důvodů je několik. 1. Pocit vlastní viny (už to tu bylo pojednáno dřív), "kompensovaný" mylně pojatými výzvami Bible k lásce k přistěhovalcům. 2. Dále: příchylností katolíků k milým utopiím. 3. Dále (důvod hlavní): masáž shora, papežem počínaje a mediálními blby typu kněze Halíka konče, vč. všelijakých těch "Katolických" týdeníků a jiným médií. Nedivme se: Je známo, že i Hitlerova utopie měla velký ohlas mezi německými kněžími (byli ovšem i takoví, kteří jí oponovali): dosti kněží mělo za Hitlera na oltáři dva obrazy – Ježíše Krista jako vůdce nebeského – a pana Hitlera – jako Vůdce pozemského. Je zřejmé, že katolická víra, která zcela jistě osvěcuje rozum a pomáhá mu v hledání pravdy, nemá sílu zabránit blbosti, pokud je tato dostatečně silně a často vnucená. Takže ano, u jedné utopie Marx a Engels, u utopie Sjednocené Evropy Dr.phil. Richard Mikuláš hrabě Coudenhove-Kalergi; doufejme, že až se budou pořádat prvomájové průvody nové hnědé rasy oslavující Sjednocení, ponesou se v jejich čele jeho obrovské portéty.

357472

27.4.2017 12:24

Hm, mě asi nejvíc zaujalo, že

Velekněz Ratata 88.?.?.?

"americký car pro obchod Peter Navarro" říká o euro-německé měnové politice přesně totéž, co už před několika lety (marně) tvrdilo několik, i řeckých, i německých, nemainstreamových ekonomů. Jako Flassbeck, Lapavitsas, i ten pro mnohé (blbce) proskribovaný Varoufakis. A shodují se na tom přes to, že přes všeobecnou nálepku "levicovosti" jsou politicky Lapavitsas a Varoufakis každý jinde ("hvězdička, historický fakt": ověřeno ve skypové diskusi[smích]. Ale úplně jinde). Takže pokud s klidným svědomím vyloučíme možnost, že to je shodným zájmem argumentačně mlátit Německo po hlavičce čímkoli vycucaným z prstu neřkuli od KGB podstrčeným, asi na "tom" něco bude a zásadní otázka spíš je, proč "to" u všech všudy dávno netvoří podstatnou část agendy seriózních evropských periodik, proč se o tom ve všech hajdparkách nevedou diskuse, proč to prostě pro dnešní "Evropu" zjevně není téma. Jak by tomu v jakémkoli obdobném případě bylo ještě řekněme v 70s.

A přitom je německá skrytá, interní devalvace něco, bez čeho prostě vývoj v eurozóně nejde pochopit, a není to ani nic složitého. A řekl k tomu někdy něco třeba i velký racionalista Miloš Zeman, který názor na euro zjevně změnil ?? Pokud mi ušlo, omlouvám se mu.

Ještě třeba po 1989 se dejme tomu o západních rozporech ohledně sjednocení Německa aspoň někde a něco psalo. Dalo se celkem běžně dočíst co si myslí Lady Thatcher a proč. Dnes jsme jenom oblbováni "uprchlickou krizí", a podobnými konstrukty. Dřív ta zástupná účelová témata taky byla, ale nebylo to takhle komplexní a pro každého - dneska odshora dolů, od politiků po akademiky, po "novináře", o Čulíkovi nemluvě, všichni povinně sjíždějí to samé a hlasy, které by před třiceti lety byly na Západě naprosto samozřejmou součástí mainstreamové diskuse, se pomalu stávají konspirologií pro fajknšmekry.

357477

27.4.2017 19:09

Nesplatitelně zadlužené EU a USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

dosud přežívají jen díky tiskárnám ničím nekrytých a stále více jen virtuálních peněz (eur a dolarů) , které vlastní pár profláknutých rodinných klanů s chazarskými a anglosaskými kořeny. S vypnutím těchto tiskáren definitivně skončí jejich vlhký a krutý sen o světovládě a NWO. Budoucí svět musí být vystavěn na podstatně poctivějších a spravedlivějších principech než jsou dosud přežívající kolosální intriky, lži, vydírání, útlak, vykořisťování, vykrádání a manipulace ve propěch hrstky samozvaných a všehoschopných "světovládců". V opačném případě čeká lidstvo a veškerý život na Zemi armagedon, který zanechá jen poražené a nevídanou spoušť.

357491

28.4.2017 20:30

Brexitem se GB posunuje do "splendit isolation" před II. W.Krieg

r.m. 80.?.?.?

možná ještě dále.
Článek mi potvrdil podezření, že jde o přípravu GB do vzdálenější pozice před vyvoláním války na evropském kontinentě chazarskými FEDneocony. A opět v bratrském objetí s britským establishmentem a královskou rodinou.
Všimněte si, že ve šech takových zemích vládnou životní poměry popisované už Charlesem Dickensem.
Pro běžného Čehúna ta správa znamená: nehromaď úspory v penězích, dopadneš jako tvůj děda a praděda. A je vcelku jedno, jestli budeme mít euro nebo korunu. Na příkladu výroby dvou bilionů jalových korun s americkými Chazary kolaborující ČNB to lze snadno dovodit.

357518

30.4.2017 14:16

Pan William Engdahl oblbuje gojimy

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

>největší banky eurozóny do zdravého stabilního stavu. Naopak, dokonce i posvátné mega banky, jako německá Deutsche Bank, jsou na pokraji propasti.

Největší banky, včetně Deutsche Bank, vlastní banksteři a jsou v takové krizi, v jaké je banksteři z londýnské City potřebují mít.

Státy jsou zadlužené především u chazarských banksterů. A nikoli náhodou nebo z blbosti politiků. Mnozí politici jsou loutky banksterů a přisluhovači svatošmejdismu. Místo aby politici prospívali svým voličům, tak voličům vědomě škodí.
Nesplatitelně zadlužovat společenství u zrůdného nenasytného tyrana je zločinné záškodnické počínání.

357544

Příspěvků: 21

26.04. 09:02 F.  Proč?
26.04. 11:00 vladimir7  RE: Proč?
27.04. 05:21 Favela  RE: Chytrosti..ale
29.04. 14:16 r.m.  RE: Proč?
26.04. 10:34 Altman  Jako laik jsem nikdy nepochopil,
26.04. 12:59 výjimečné porušení omerty  RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,
09.05. 10:05 Jirka.J  RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,
26.04. 13:43 Janecek  RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,
26.04. 14:35 Altman  RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,
26.04. 18:24 Dunn  RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,
28.04. 14:40 abe  RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,
26.04. 14:52 lubosmat  Nie národ, ale bankový systém určuje, akú menu štát vlastne bude mať
26.04. 17:04  RE: Nie národ, ale bankový systém určuje, akú menu štát vlastne bude mať
26.04. 21:52 r.m  Antinárodní propaganda, dříve velezrada, jede jak divá
30.04. 13:42 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Antinárodní propaganda, dříve velezrada, jede jak divá
27.04. 07:37  To je špatně položená otázka
27.04. 10:48  Dodatek k Proč?
27.04. 12:24 Velekněz Ratata  Hm, mě asi nejvíc zaujalo, že
27.04. 19:09  Nesplatitelně zadlužené EU a USA
28.04. 20:30 r.m.  Brexitem se GB posunuje do "splendit isolation" před II. W.Krieg
30.04. 14:16 Pátá Mojžíšova 7:24  Pan William Engdahl oblbuje gojimy

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 0

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 2

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 4

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,49 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 944,02 Kč
1 unce stříbra
547,92 Kč
Bitcoin
855 618,85 Kč

Poslední aktualizace: 2.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 548