Diskuze k článku

Divergentní dialog

Příspěvků 15

23.4.2017 8:10

Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Mladá žena vede dialog bez obtíží divergentně, nejen, že jinak to neumí, ale hlavně proto, že konvergentně to možné pro záchranu jejího postoje není. U staršího muže je konvergence možná a žádoucí, ale i on argumentuje divergentně, neboť to jinak neumí. Protože, co jsou to evropské hodnoty? To starší muž ve skutečnosti neví. Je to podobné tomu, že se při tzv, mši v přímluvách objevuje přání, aby se naše vlast vrátila ke svým křesťanským kořenům. Jsem si zcela jist, že buď nikdo, nebo jen nepatrný počet z účastníků, kteří všichni sborem volají: Prosíme Tě, vyslyš nás, ve skutečnosti neví, co to jsou křesťanské kořeny naší vlasti. Na internetu je český překlad Zakona sudného ljuděm, který sestavili sv. Cyril a Metoděj. Křesťané rto buď neznají, nebo raději neznají (je to na dnešní poměry velmi drsný zákoník). Nebo jsou křesťanskými kořeny jednání i Karla IV., který pokračoval v běžném vyhánění ze země každého muslima? Je tím jednání katolické církve vůči proradným židům, které travalo 2000 let, než to změnily hodnoty bruselské? Jsou křesťanskými kořeny konfiskace majetku všech jinověrců, t. j. i protestantů po záchraně českého národa bitvou na Bílé hoře? Závěr: v praxi (ne ovšem v theorii) není možný jiný dialog než divergentní (on vůbec dialog je svou povahou vždy dost divergentní, vždyť kvůli pro klid žádoucí divergenci byla už před staletími nemilosrdná konvergentní disputace vystřídána dialogem). Takže prakticky jediné řešení: vzít lopatu, motyku a hnát svinským krokem.

357387

23.4.2017 17:10

RE: Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 357387

Nejprve prekladový slovník. Divergence=rozptyl(vedoucí k nesouladu), konvergence=priblížení.
Ne možná jiste jsem pochopil váš záver, koho hnát svinským krokem, imigranty? Pokud bych to preložil do právne prijatelné roviny, stačilo by, pokud by nekdo uznal/neuznal, zda jsou naše zákony, jak jsou napsány použitelné, funkční, a zda jsou použité v souladu s ústavním principem rovnosti pred zákonem.
Buď tedy opravdu humanismus, a tím stejne i na vlastní lidi (by prišlo takhle stejne na zbrane), nebo nejak definovaný rád, ale opet jedním metrem. "Stát" nemuže hodnotit hmotní nouzi, jak se mu kdy a kým zlíbí. Stejne jako náš bezdomovec nemuže jen tak pro nic zanic migrovat do Nemecka. Je zjevné, že nastavená pravidla se nedodržují nekým schválne.
I pro imigranty neplatí nekonečná tolerance, nekdo bude muset ríct jednou dost, jinak je tu válka tak, nebo tak. Z toho vyplývá také, že nekdo zde tady tu válku chce, a jen se smeje, jak jsme organizačne impotentní. Podobná protekce nejaké skupiny vždy vyvolává konflikt, protože protekční skupina si zvykne na dotace na účet ostatních. Meli bychom to správne číst a ríct včas ne. Verejné činitele co tomu nerozumí odstavit od verejných funkcí.
Jakési "kresťanské", "národní" a další koreny bych do toho aktuálne netahal. Jsme součástí celku, který jakžtakž fungoval. Primární je zabránit jeho rozbití, degradaci, až pak dejmetomu rešme etnické vlivy nebo detaily. Pri takovéhle invazi je opravdu ztráta času poslouchat argumenty pseudohumanistu a sluníčkáru, kterých životní praxe stejne vetšinou vyvolá hromadu otazníku. Jsou to teoretici, kterí kolikrát sami cítí, že jsou príteží, a očekávají, že když budou dost servilní, tak ve své praxi mohou pokračovat.

357396

23.4.2017 17:54

RE: Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 357396

1. Nevím, co jste chtěl svým příspěvkem říci, prosím, zkusil byste to dvěma větami?
2. Evropské hodnoty jsem do toho nevtáhl já, nýbrž: a) je o nich řeč v prvním i posledním odstavci článku, b) starší muž neříká, co evropské hodnoty jsou a z jeho vstupů se mi zdá, že to ani neví, i když to zřejmě "cítí" c) o evropských hodnotách se i jinak mluví horem dolem, ale prakticky jsem se nesetkal s mluvčím, kderý by je definoval, navíc v souladu s dvoutisíciletou historií evropských národů, d) křesťanské kořeny těchto evropských hodnot jsou mimo jakoukoliv pochybnost a myslím jasně jsem ukázal, že křesťané také nevědí, co tyto kořeny jsou.
3. a) V případě krise Vaše odvolávka na zákony neplatí, vydá(ají) se dekret(y), občané vezmou do ruky lopaty a motyky a po roce je problém vyřešen, b) Myslíte či nemyslíte že tu krise hrozí?

357398

23.4.2017 23:15

RE: Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 357398

> Nevím, co jste chtěl svým příspěvkem říci
Tak to je dost blbé. Myslel jsem, že když si dá nekdo práci prečíst a pochopit váš text, tak jste schopen udelat zhruba totéž.

357408

23.4.2017 15:16

Tu ide o prežitie tejto civilizácie

libertarian 31.?.?.?

Tu ide o prežitie tejto civilizácie. Teoretizovanie o konvergencii a pod. je trápne. Tu sa nehrá o guličky, ale o život.
Muslimáci svojim množstvom, aj svojim exponencialnym množením nás preválcujú, ak im v tomu nezabránime. Zničia svojim množstvom našu kulturu a civilizáciu.

Je irelevantné, či tí migranti utekajú pred vojnou, alebo pred čímkoľvek. Oni nás preválcujú, zničia. Tam vonku sú ich miliardy - a všetkých ich pozvala Merkelová. Oni, ak dostanú pravidelnú stravu, tak sa každých 30 rokov STROJNÁSOBÍ ich počet.

357394

23.4.2017 18:44

RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Reakce na 357394

Ovsem problem je v tom jak jim v tom zabranit aby se mnozili exponencialne ?? Moje znama prohlasovala, ze Arabove jsou bez mozku, tak jim toho moc nevysvetlite!! Ja ji verim. Tak kde je reseni???

357399

23.4.2017 20:48

RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 357399

Podle mne množení a inteligence nemají kausální souvislost. Je možné, že Arabům to hůř myslí, já si to nemyslím. Ať tak či onak, mělo by to myslet nám. 1. Proč vymíráme? No, zapoj mozek. 2. Proč by se nemnožili, když mají před sebou evropský a americký prostor? Čti to třikrát. Snad pochopíš, že tu JE prostor na množení. Proč tedy vymíráme? 3. Invase migrantů do evropských zemí jim asi někdo umožnil. Nejsou tu tedy mezi námi bílí, kteří jsou bez mozku, bez mozku víc než Arabové? 4. Není to tedy tak, že problém blbosti je spíš tady, než tam? 5. Kdo dostal bílé blby do vedení? Nedostali je tam spíš bílí bez mozku, než bílí s mozkem? 6. Proč je populace, která blby do verdení dostala, bez mozku? 7. A tady to máš: protože ta populace nemá evropské hodnoty. 8. Proč nemá evropské hodnoty? Protože je vykořeněná z kořenů. 9. Jaké jsou kořeny evropských hodnot? 10. JSOU TO KŘESŤANSKÉ KOŘENY. A teď mudruj, máš-li víc mozku, než ti Arabové.

357404

24.4.2017 0:02

RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie

tenkdoví 193.?.?.?

Reakce na 357404

Křesťanské hodnoty a kořeny jsou původem z Blízkého východu. Díky nim je Evropa v rozkladu už tisíc let a zhoršuje se to.

357412

23.4.2017 18:48

RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie

jáá 46.?.?.?

Reakce na 357394

Občas se o tom napíše, ale jen občas, tak aktualizuji:
Minulý víkend připlulo do Itálie 8 500 migrantů z Afriky.
Pan Bernard Lugan, specialista na Afriku: "100 milionů Afričanů by rádo přijelo do Evropy..."

http://resistancerepublicaine.eu/2017/04/18/bernard-lugan-100-millions-dafricains-veulent-arriver-en-europe/

357400

23.4.2017 20:03

RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie

Pan nikdo 185.?.?.?

Reakce na 357394

Nejde o přežití civilizace v této podobě jak ji známe ani v podobě, která se rýsuje v plaváčcích deroucích se do našich zemí.

Jde totiž o ukončení systému, jak se o tom mluví v Evangeliích, v knize Daniel a Zjevení a proroctví o konci (skonání) věků.

Jestliže je Satan nazýván jako pán tohoto světa že jeho jest země, neb se jí zmocnil a uzurpoval pro své vlastní potřeby, chtíc potvrdit svou doměnku že lidé Boha nepotřebují, můžeme vidět dle proběhnuvších všech těch událostí v různých stoletích, že se to opravdu zhoršuje víc a více až nebude nakonec kam uhnout.

A tak se bude muset všechno toto blbé snažení trapných lidiček a jejich neviditelných andělů padlých a jejich Luciferem nestoudným šerifem prokázat jako podvod a zlo a s tím hodlá Nejvyšší zcela jistě zatočit. Je jedno kdo a jak bude koho a kde tyranizovat a nemilovat a nenávidět, protože toto vše bylo kdysi dopředu prorokováno, že si lidé nemají právo sami vládnout a že člověku pozemskému ani nepatří aby řídil svůj krok, protože mu nepatří záchrana.

Tady jde spíše o to, že Satan se snaží zničit celé lidstvo, protože si je velmi dobře vědom, že se mu nepovede dokázat před Božím soudem že se mu podařilo proti Bohu sjednotit všechny lidi a proto je chce všechny stáhnout do pekla- rozumněj do hrobu, Šeol, jáma.

Očekávám Boží záchranu z velkého soužení, a je jedno v jakém stavu se budou zrovna nacházet pozemské věci stran uprchlíků, válek a celého toho lidského běsnění.
Důležité je spíše to, kdy do toho Stvořitel (ne Stvora) práskne a začne čistit Augiášův chlívek. Pro přežití bude vybráno těch nemnoho jedinců, co se drali do stísněné brány, v nepohodlí a mnohdy zesměšnovaní pro hájení pravdy z písem.

Zbytek světa je odsouzen jako velmi hříšný pro to, že nemilovali pravdu a pravého Boha.Jsou v něm obsaženi všichni co milovali nebiblické způsoby uctívání, s obětmi lidskými i dětskými, Satanskými rituály a pohanskými zvyklostmi (tradicemi) kterých je křestanstvo nevěrné přímo zaházené.

Písmo říká že všichni cizinci se obrátí a vrátí se do svých domovů, až se to stane, už bude dávno rozhodnuto, kdo je ovečka a kdo je vlk.

Takhle to vidím já, musulmani jsou na tom ze všech nejhůře, protože se trmácejí odnikud nikam a potom před zničením se ještě budou trmácet zpátky, no to je něco, dobře jim tak, neměli řezat lidem hlavy a ošoustávat děti a projevovat Satanskou povahu ve všech směrech. A sluníčka vítačský si to vyžerou stejně jako ty blbky feministky a všichni zbohatlíci na krvi sedřených a ztrápených lidí.

Tomu konci těchto všech se říká Armagedon.
Civilizace přežije.
Bez sluníček.
Bez zvrácenců.
Bez nevěřících, opilců, nactiuthačů, zlodějů, vrahů,..........

Potom po tisíci letech bude svázaný Satan propuštěn z jámy i s padlými anděly a prozkouší znovu lidstvo, žij

357403

23.4.2017 22:21

RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 357403

Nezlob se, to jsou domněnky některých takykřesťanů. Na Tvůj téměř nekonečný rozbor Ti odpovím jedinou větou (která tu už ale byla, nevíš o tom?): Proč by do toho Stvořitel zasahoval, když jeho mottem je, co jste si nadrobili, to si snězte?

357407

24.4.2017 1:29

RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie

Pan nikdo 185.?.?.?

Reakce na 357407

Přečti si dopis od Otce, tam to máš napsáno dopodrobna, jak se budou události posledních dnů odvíjet. A neklam lidi.

357413

23.4.2017 23:17

Tu ide o prežitie tejto civilizácie

Pan nikdo 185.?.?.?

pokračování

ící v pozemském ráji bez nemocí, bolesti a hlavně bez vlivu démonských sil. Vzkříšení se dozví o Božích cestách a jeho předsevzetí. Po 1000 letech předá Ježíš Království - (Přijt tvé Království) zpět Otci a Satan s démony budou vypuštěni, by prozkoušeli ryzost vzkříšených, nebo nově narozených. Bible říká, že jich budou množství jako zrnka písku v moři, co podlehnou zlu. Budou zničeni spolu s démony a Satanem navždy.

Ale to je další kapitola, vzdálená, ještě mají být napsány další svitky peo budoucí požehnaná staletí, tisíciletí,,,,,,,,,,

Pane Stvora, nikdo mne neupozornil (matrix) že jsem přesáhnul koment v počtu písmenek a tak jsem ztratil text. Hrom a dudy!

357409

23.4.2017 23:27

Stále liečime symptómy a nie chorobu

lubosmat 95.?.?.?

1) Len časť Európskej civilizácie sa hlási ku "kresťanstvu",
2) Európske hodnoty sú len prázdny pojem (to čomu sa dnes opäť na "západe" klaniame rozpútalo dve svetové vojny),
3) To čo marginálne charkterizuje európsku kultúru dneška je "Sterilita",
4) Európsky mediálny priestor je infikovaný americkou "pseudokultúrou",
5) Koľko NATO a amerických základní vo "Vašej krajine" ešte treba, aby ste boli ochotní, bez disidentských peňazí, tajne napísať na roh susedovho domu "YAENKEE GO HOME"?
6) Koľko ešte treba za tie "slávne americko-európsko-západné" hodnoty nakúpiť zbraní pre bojovníkov na križiackych výpravách a v rôznych zástupných vojnách?

Áno strach je tu oprávnený: Sterilnú európsku kultúru možno ľahko infikovať amerikanizmom, ale taktiež je tu za určitých okolností možnosť postupnej islamizácie európskej spološnosti.

Určite to bude krok späť, ale čo už: "Vivat Spartaá".

357410

27.4.2017 7:46

Dobře vyjádřené

Dědběď 94.?.?.?

„Na začátku vnesou do veřejného prostoru interpretaci předem připravené reality, aby se ji dále za všech okolností rigidně držely, a postupně ji obohacují nikoli vyvracením námitek… Jsme oslabeni absenci spirituality, přemírou intelektualismu, který dokáže nejen podněcovat, ale také všechno relativizovat, proto nebývá rozhodující dějinnou silou své doby. Předstíráme zájem o tzv. tradiční evropské hodnoty, které ani nemáme vůli bránit…Policie není schopná bránit ani sebe, natož domácí občany, ale zdá se, že ty z domácích, kteří nejsou přímo konfrontování s konfliktní skutečností, problém k vlastní škodě nijak neznepokojuje.“
Jsme prostě na sr.čku, a nechceme s tím trestuhodně minimální 3. desetiletí vůbec nic dělat - především u sebe. Řešit to v tomto stavu na straně protivníka, navíc neurčitého, zavání zdegenerovaným idiotizmem, nám tolik libým a příjemným...

357471

Příspěvků: 15

23.04. 08:10  Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny
23.04. 17:10 ppppp  RE: Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny
23.04. 17:54  RE: Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny
23.04. 23:15 ppppp  RE: Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny
23.04. 15:16 libertarian  Tu ide o prežitie tejto civilizácie
23.04. 18:44  RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie
23.04. 20:48  RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie
24.04. 00:02 tenkdoví  RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie
23.04. 18:48 jáá  RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie
23.04. 20:03 Pan nikdo  RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie
23.04. 22:21  RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie
24.04. 01:29 Pan nikdo  RE: Tu ide o prežitie tejto civilizácie
23.04. 23:17 Pan nikdo  Tu ide o prežitie tejto civilizácie
23.04. 23:27 lubosmat  Stále liečime symptómy a nie chorobu
27.04. 07:46 Dědběď  Dobře vyjádřené

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,43 Kč
Australský dolar
16,52 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,48 Kč
1 unce stříbra
576,13 Kč
Bitcoin
1 161 631,66 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 966