Diskuze k článku

Je Putin „vynikajícím státníkem“ naší doby?

Příspěvků 42

4.4.2017 6:52

Je Putin ,Vynikajícím státnikem.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

To určitě,proto do něj šijí ze všech stran.CIA si nedá pokoj a momentálně,zasáhnout ho na jeho rodném srdci,budí velké rozčarování,snad až ho donutit k odplatě,na co čeká NATO armáda ,rozmístěna kolem Ruských hranic.

356908

4.4.2017 21:28

RE: Je Putin ,Vynikajícím státnikem.

kvizitor 91.?.?.?

Reakce na 356908

Putin by toto vsetko velmi tazko dokazal bez podpory tajnych sluzieb. Ja hovorim, ze Putin bol volbou ruskych tajnych sluzieb ako zhatit pracu cudzich tajnych sluzieb. politici sa menia ale tajna sluzba zostava. a ano, putin je aj vynikajucim statnikom a nie len on, napriklad bez podpory lavrova by mal urcite velmi tazke. zaujimava knizka na tuto temu sa vola cervena inkvizicia, odporucam precitat. ospravedlnujem sa ak robim nejakj knizke meno, ale stoji za to.

356935

10.4.2017 14:15

RE: Je Putin ,Vynikajícím státnikem.

dyk 185.?.?.?

Reakce na 356908

"na co čeká NATO armáda ,rozmístěna kolem Ruských hranic" - Čakajú na Putinove narodeniny, aby mu mohli zaspievať:"Mnoga leta"

357092

4.4.2017 7:24

Je Putin,Vynikající státnik.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

To určitě.
Autore,jen bych nenapsal separatisté,ale rozumně uvažující občané,vzhlížejí k Rusku,jako poslední záchraně před židovským otroctvím.

356909

4.4.2017 10:17

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

F&T 212.?.?.?

Reakce na 356909

Mimochodem, za Putinem také stojí židé. Ale Putin jejich roli ve světovém dění moc dobře chápe. GP ví, že kdyby se Rusko zhroutilo, tak to strhne i ostatní země. Proto ani židé nedělají Putinovi problémy.

Každopádně národ vyvolený k nadvládě nad ostatními lidmi - t.j. židé jsou jen nástrojem GP. Většina obyčejných židů ani nechápe komu vlastně slouží. Ale mají soudržné komunity, kde se vzájemně podporují, narozdíl od nás gojinů. To dělá velice mnoho. Kdyby tomu rozuměli, tak by svoji ideologii tak vážně nebrali.

GP se každému, kdo mu slouží, náležitě odmění. Jak to říkal Pjakin, většina židů před druhou světovou válkou už byla domestifikována a spíše sloužila národu, kde žili. Podle Pjakina bylo nutno pomocí druhé světové války "nabrousit nástroj". Připadá mi to nehumanní, nelidské, ale GP takto neuvažuje.

A se židy už v dlouhodobějším horizontu prý nepočítá. GP je může např. předhodit rozzuženým muslimům. Židé jsou současně oběti a současně pachatelé. Jako náhradu židů prý plánoval Scientologii či Armény.

356911

4.4.2017 11:01

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

Spektátor Čumilovič Puk 62.?.?.?

Reakce na 356911

Jo, Dobrý příspěvek. Jenže Pjakin taky neřekne vše. Ani nemůže (a na to jednou i upozorňoval). Kolikrát již jen proto, že by tomu posluchači ani nerozuměli či by z toho byli velice znepokojeni. Např. 2WW byla vyvolána i proto, aby židé, kteří si začali se svým okolím rozumět a líbilo se jim mezi "goji" a přestávali brát vážně svou (jim podstrčenou) talmudickou rasistickou ideologii, se nějak nechtěli stěhovat do "svaté země", aby mohl vzniknout stát Izrael. 2WW tento "problém" (i další) vyřešila. Nicméně v kalkulech Pjakina a spol. chybí prvky o UFO a lidském duchu (či nám utajovaných technologiích) - oboje entity prokazatelně existující... Či oni to spíše "Pjakinovci" neříkají. Ono to totiž vypadá, že GP je pod kontrolou mimozemských entit již od dob starého Egypta - to by vysvětlovalo mnoho z naší historie. To pak nahrává na teorii "Země galaktického gulagu" ze kterého se lidstvo nemá dostat ven (např. technologie: pro cesty ve vesmíru i komunikace se užívá strojů využívajících kvantové jevy). Nu a jak je to se Scientologii či s Armény či Kurdy? Pjakin může taky jen plácat... Úmyslně a v zájmu Ruska. Loni na podzim byl Putinem do jakéhosi významného úřadu pro atom povýšen Sergej Kirijenko - známý ruský Scientolog a bývalý premiér RF z roku 1998 (asi 4 měsíce). Pjakin jej velice chválil. To on obětoval svou politickou kariéru a postavení tím, že nastoupil do čela RF v době, kdy se to tam díky Sorosovi nejvíce sypalo... A to pak neodpovídá teorii GP, jako nepřítele Ruska, a že Scientology chce nahradit židy a svobodozednáře... Nu a to ukazuje na to, jak moc toho nevíme a jak nerozumíme zákulisí světa. Např. na mě to dělá dojem, že GP by rád změnil své postavení... - ono špinit si karmu na něčí příkaz ze shora není nic pěkného... Ale fakt jen spekuluji.

356913

4.4.2017 11:30

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 356913

UFO a mimozemšťania sú v Pjakinovej konštrukcii rovnako zbytočný ako bohovia a diabli.

356915

4.4.2017 16:58

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

F&T 212.?.?.?

Reakce na 356913

Pjakin jednou říkal o mimozemských entitách - pouze rusky, je to na youtube.

Tam zdůrazňoval, že vesmír/Bůh nedovolí, aby se civilizace vzájemně ovlivňovaly a každý mimozemský vliv dříve či později odezní.

-----

Jak jste psal o Egyptu, na ranný Egypt nepůsobily mimozemský vliv, ale elity uprchlíků z Atlantidy. Ty Egypt pozvedly a to co my známe jako dynastie faraónů, to už byl úpadek.
http://www.okemboha.mysteria.cz/1dil.htm

-----

GP není ani přítel ani nepřítel Ruska. GP přátelí s tím, koho potřebuje. Koho už nepotřebuje, toho podrazí. Zrovna teď má GP "problém", že mu přerůstají USA přes hlavu a tak je potřebuje srazit na kolena. Proto musí jít Putinovi na ruku.
GP má svůj plán vytvořit na zemi civilizaci podobnou Atlantidě - úzká elita a všichni ostatní otroci, ale to se mu za stávajících podmínek na Zemi nepodaří.

356927

4.4.2017 19:42

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

Spektátor Čumilovič Puk 89.?.?.?

Reakce na 356927

Hm. Já tedy od Pjakina nepřebírám vše a neznám vše. Nicméně: Když Bůh dovolí to Boží dopuštění, co máme dnes na Zemi, proč by nedovolil, aby se i civilizace ve vesmíru jakkoli vzájemně ovlivňovaly? Pjakin a DVTR/KSB pro mě nejsou posvátné bezchybné politické práce. Ale zatím to nejlepší co k tématu politiky bylo vydané.
______
Atlantida: Zatím méně důkazů než důkazů o UFO. Ve svých úvahách tedy jdu cestou více důkazů - tedy UFO. Tím ale netvrdím, že nějaká Atlantida nebyla... V potaz beru oboje. Když byli židé (tehdy ještě potomci zotročených Hyksoských semitů) z Egypta před cca 3 000 roky odsouváni (pod krycí operací exodus pod vedením Mojžíše a Árona, kde se toulali zemí, co se dá přejít za 10-14 dní a která tehdy jako dnes byla součástí Egypta! Židé utíkali před faraonem do jiné části Egypta!) a pak následně o 40 let později zabírali zemi Kanaan... Na nepřátele židů z nebe dopadaly ohniví hadi. Pro mě jednoznačná starověká interpretace laserových paprsků.
______
Jak kdo ví, co GP chce a co plánuje? Farao si chce užívat a o moc se nestarat a tak má na to otroky (nyní státní elity USA, Vatikán, Zednářství, Židovstvo, finančníky atd.), a ti ať mu to zařídí jak chtějí a ti taky něco chtějí...

356930

4.4.2017 21:31

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

F&T 212.?.?.?

Reakce na 356930

Jen doplňuji, že ani já Pjakina nepovažuji za posvátný zdroj informací. To, co říká má jistou vnitřní logiku a celkem to zapadá i do dalších souvislostí. Jakmile ovšem dostanu důkazy opačné, tak velice rád změním názor a jsem rád za kultivovanou diskusi.

Altaltida prý zanikla mnohem dříve. Jenom Sfinga vznikla před 12000 lety - dle precese rovnodennosti a tato civilizace vzkvétala dávno před tím. Co se týče pravěkých civilizací, tak třeba na území Ruska byla ještě před Atlantidou civilizace Hyperborea. Holt lidé vždy dospějí do určitého stádia a pak se začnou mydlit nebo si zničí životní prostředí nebo přijde katastrofa a vývoj pokračuje prakticky od nuly.
https://www.youtube.com/watch?v=X3Hlwrvo9ig


Jestli je to pravda, tak ten exodus přes poušť byl uměle připravený. I kdyby šli jen pěšky, tak nemohou jít tolik let. A prý každý den po vyčerpávajícím trmácení kolem dokola dostali jídlo a také jako bonus politické školení o vyvoleném národu. Tím se u předchůdců židů naprosto přervalo pouto mezi generacemi a vše bylo uměle naplněno talmudickou ideologií o vyvolenosti a nadřazenosti.

O těch hadech slyším poprvé. Nevím, co to může být. Ono se dalo třeba zaměřit Sluneční paprsky pomocí vyleštěných štítů jak to udělali ve starém Řecku. To je popravdě daleko účinější než laser. A také v té době proveditelné.

S tím GP mě nic jiného nenapadá.

356936

5.4.2017 9:50

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

Spektátor Čumilovič Puk 62.?.?.?

Reakce na 356936

To s těmi "ohnivými hady, kteří dopadali z nebes na nepřátele synů Izraele" je uvedeno ve Starém Zákoně. Četl jsem to tam. Je tam i několik dalších obdobných míst naznačujících užití neobvyklých zbraní a technologii, což mě vede k závěru, že nejde o náhodu a židům prostě nejen Farao, ale i někdo další pomáhal, kdo měl patřičné technologie, které ještě ani dnes neovládáme. A kdo jiný by to mohl být než-li UFOni? Došlo mi to, jak to asi bylo, když jsem před tím četl v románech Karla Maye, jak Indiáni pojmenovali pušky "hromové hole", vlak "železný oř" apod. Jednoduše užili termíny jim známé z jejich jazyků pro pojmenování nových jevů, se kterými se setkali - a ve Starém Zákoně je to podobné. Odraz slunce ze štítů je zajímavá teorie, ale v Bibli se jasně píše, že ti "ohniví hadi" padali na Kanaance z nebes... Kdyby židé při dobývání té země užili nějaký svůj fígl, jistě by se s ním svým potomkům ve svých spisech chlubili a nemuseli by vymýšlet takové konstrukty, že "3x obešli hradby Jericha a zatroubili na trouby a hradby Jericha se rozsypaly..." - takže asi nějaká jim zapůjčená hmotu dezintegrující zbraň...? Já prostě v souladu s occanovou břitvou nabízím dle mě to nejjednoduší vysvětlení...

356941

5.4.2017 14:37

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

dub 78.?.?.?

Reakce na 356941

tak padající ohniví hadi jsou jasné rakety, a trouba z jericha emitor rezonančních vln o správné délce.

ale faktem je, že v té době to tehdejší primitivní národy neznaly...

ale ufony bych za tím nutně nehledal, podobnou paralelu máte třeba na tichomořských ostrovech za druhé války, kde si američané udělali letiště, a místní pak stavěli slaměné makety letadel "bohů"...

takže sice mimozemský vliv vyloučit nelze, a v mnoha ohledech je vysoce pravděpodobný, nicméně některé věci lze přisoudit i čistě pozemské civilizaci, která se při bojích pohybovala v zaostalých částech planety s tehdy primitivní populací.

356945

4.4.2017 23:46

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

zarathustra 24.?.?.?

Reakce na 356930

Atlantida se rozkladala ze stredni ameriky[kosta rika] na sever i na jih

356937

6.4.2017 3:36

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 356913

https://www.youtube.com/watch?v=C-XqxALvnno

356953

4.4.2017 11:20

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 356911

No,v tom Rusku to se židy rozhodně není tak jednoznačné,že podporují Rusko a samotného Putina...
Stačí se ohlédnout na Jelzmanovu éru s poradci,jako byl Berezovskij,Gusinskij,Chodorkovskij,Čubajs,Gajdar,Abramovič atd.atd. a na tu dnešní disentérii,Nemcova,Navalného,Vasermana,Pugačevy a ostatních,co jich jsou hned celé zástupy mezi vědátory a hlavně umělci a ostatními elitářskými lehkoživky...Je velice zajímavé a poučné sledovat všechny ty ruské zaščitniky lidských práv a dojdete k závěru o kterém se v Rusku nikdo nedovolí šířit,přestože to všichni ví.
O to je nyní zábavnější sledovat dění a protažené xichty fanklubu "pěší pilotky" Savčenkové,která už díky každodennímu styku s UA-elitou v parlamentu sama od sebe začíná chápat,jak se věci mají a snad tím dala nějaký ten impulz i mezi ostatní UA-čka k uvědomování si "stavu věci" v hledání příčin bídy ukrajinského lidu.

Finanční oligarchie v čele s Friedmanem s režimem a Putinem žije ve vzájemné symbióze jen z ryze pragmatických důvodů,protože ví,že by si s nimi jejich sionističtí protihráči z USA a okolí vytřeli s potěšením řitní otvor tak,jako to mezi sebou mají ve zvyku,když o něco jde,viz zmíněný Bereza,kterého nechali dělat tu nejšpinavější práci,pak ho okradli a nakonec se ho zbavili,jako prašivého psa....[velký smích]

356914

4.4.2017 10:02

Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

F. 82.?.?.?

že Putin nebude mít stejně bystrého a stejně mravného nástupce. To je jeho přední a největší úkol. (Ta nenávist západních dosavadních elit – špatné slovo, jde o intelektuální a mravní spodinu – má jedinou – ta je vždy jediná – hlavní příčinu – závist. Až na druhém místě je to to, že jim Putin kazí touhu po dobytí Ruska – ať vnitřní zradou, ať vojensky, ať ztrátou důvěry Rusů. A to, že v tom tato západní vládnoucí spodina drží tak spolu, je známý poznatek, že mravně zkažení drží spolu: zloděj se zlodějem, požitkář s požitkářem, lhář se lhářem a p. Tato spodina musí, s pomocí Páně, padnou celá – nestačí chytit jednoho zloděje, pokud ostatní, jeho sympatizanti, jsou na svobodě.) Jsou ovšem i podružné hrozby pro Rusko – např. to, že nastane situace (patrně i západní spodinou vyvolaná), že ani Putin ji nezvládne. Tak i geniální David napsal, že děkuje Bohu, že ho "vyprostil, když se lid bouřil." Vládnutí, tedy dobré vládnutí, je šílená makačka na bednu, a promiňte, někdy jen s pomocí Boží se podaří najít dobré řešení; bývá to až na hraně.

356910

4.4.2017 13:43

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 356910

Velice dobrý příspěvek.
Myslím,že se pracuje i na nástupci Putina,už to nejde zvrátit,Putin otevřel mnohým oči,ukázal jinou cestu a směr.Zatím ho týrají různými atentáty a do toho řadím i v Petrohradském metru,ale i nevysvětlitelnou smrtí Čurkina,vraždou Karlova,pád letadla u Krymu.Svádějí na Putina kde co,od vraždy Litviněnka i Němcova.Jak se i tvrdí,že Putina podporují Rusští židé,já myslím,že spíš cirkevní patrarchriat,když víme o boji na cirkevním poli s Vatikánem.

356923

4.4.2017 21:08

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

F. 82.?.?.?

Reakce na 356923

Taky jste nakousl zajímavé thema: Jak může člověk tuto štvanici vydržet? Navíc si myslím, že podpora od patriarchátu je jen formální. Takže si myslím, že tu jsou dvě opory: 1. Jasná vize, láska k národu a čisté svědomí. Pozoruji třeba u nás (u jeho příznivců) hodně protestů proti jeho nepřátelům, ale jen nepatrně pochopení jeho vize – v tom pozoruji naprostou roztříštěnost. Láska k národu, myslím teď k ruskému i českému, je u nás stejně tak rozbita. Třeba PhDr. Cholínský, jinak encyklopedie, mi dokonce řekl, že český národ neexistuje. Co by asi řekl o ruském národu, tolik jazyků? A Putin miluje svůj národ! A čisté svědomí. To, co o něm víme, nás opravňuje přičítat mu čisté svědomí – třeba ty britské atentáty za staletí, nic takového Rusko nedělá. Zabijou jim třeba desítky lidí, oni se stejnou ani podobnou měrou nemstí. Něco obdivuhodného. Není to pro západní spodinu závist k puknutí? A 2. Nemusíte to brát, ale komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Tomu lidi věří, opakují to, ale o pomoci Boží, o milosti, slyšet nechtějí. Putin je poctivý křesťan. Všimněte si, že na Vánoce i Velikonoce, na rozdíl od Medveděva, chodí kamsi daleko na venkov, do malého kostelíčka, kde ale je stejný Pán Bůh. Myslím, že Putin je vzácný křesťan. (Byl tam sice ten rozvod, ale nic o tom nevíme, soudit tedy nesmíme.) Krátce: rozumný poctivý člověk ho musí mít rád. A všimněte si jeho očí – chytrý jako liška. OVŠEM: Všichni jsme hříšníci, máme sklon ke hříchu a i Putin může padnout – Bůh ale chraň!!!

356932

12.4.2017 11:51

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 356932

"Navíc si myslím, že podpora od patriarchátu je jen formální." No neviem zlí jazykovia vravia že na návšteve kláštora v Grécku zlého Putina mnísi postavili pri privítaní do priestoru vyhradenému Byzantskému cisárovi [mrknutí jedním okem]

357118

4.4.2017 21:20

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

dub 78.?.?.?

Reakce na 356923

ne, i část židů, a nejen ruských.
otázkou zůstává, proč a co tím sledují.

356934

5.4.2017 8:28

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 356934

Sledují tím neustále to samé. Udržení skryté mocenské pozice. Je to součást plánu který byl sestaven již roku 929 let př.n.l. Tento plán na pokojné ovládnutí světa rozvratem jednotlivých států zevnitř,je pružně obměňován, s ohledem na rozhodující dějinné události a detailizován na konkrétní dobu. Přičemž mimo magie je zde důležitou součástí strategie demoralizace. Viz strategie zednářů.

356940

5.4.2017 10:36

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

F. 82.?.?.?

Reakce na 356940

Tak o tom letopočtu nic nevím, jak dlouho jsou rozvraceny státy také nevím, podle Isaca Newtona "domněnky nevymýšlím," ale je fakt, že v dějinách byly mnohé státy rozvráceny a mnohé jiné se naopak konsolidovaly. Ohledně Ruska trvají pokusy o jeho rozvrat už staletí z různých stran či snad ze stejné strany, nevím, Rakousko-Uhersko bylo rozvráceno, Československo po r. 1945 bylo jednak oloupeno o Zakarpatskou Rus, na druhé straně získalo plnou kontrolu na Sudety a částí Slovenska (s Maďary). Rozhodně tedy nepozoruji lineární proces rozvracení států, ovšem v posledních 25 letech v Evropě jde skutečně v naprosté většině o rozvracení, Jugoslávie, Balkán. A to si myslím, že toto má téhož pachatele, dál do minulosti bych to posuzoval ad hoc.

356942

5.4.2017 13:46

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 356942

Tyto světovládné plány mají ještě hlubší kořeny. Roku 1274 př.n.l. Proběhla bitva u Kadeše (dnešní Tell Nebi v Sýrii), tam faraon Ramses II. utrpěl porážku. Avšak tento faraon nám prostřednictvím obelisku oznamuje, že zadalších 3000 let se teprve ukáže kdo zvítězil. A poučný je též příběh o Enochovi-viz bible:Enoch,praděd Noe, znaje o budoucí velké potopě,vyhloubil v poušti devět podzemních kamenných sálů a nedaleko nich postavil dvě cihlové věže. V jedné schoval vše,co se týkalo minulé epochy,druhou věž postavil budoucnosti, ve které skryl tajné vědění pro ovládnutí popotopního světa-jeho potomky.

Pokud se jedná o mnou zmiňovaný plán ovládnutí světa z roku 929 př.n.l.,tak první hmatatelné důkazy jsou z roku 429 př.n.l.,známé jako první etapa,kde se protagonisté projektu chopili moci. Druhá etapa byla v Římě v době Augusta kolem roku 69 př.n.l., třetí v Madridu v době Karla V.kolem roku 1550 našeho letopočtu. Čtvrtá v Paříži kolem roku 1790 našeho letopočtu v době Ludvíka XVI. Pátá v Londýně roku 1814 (po pádu Napoleona). Šestá v Berlíně roku 1871 po Prusko-francouzské válce. Sedmá v Petrohradě roku 1881. V té době již probíhají intenzivní přípravy na revoluci v Rusku. Před její aplikací proběhlo pět kongresů, kde se upřesňovala strategie revoluce, známé jako VŘSR 1917 v Rusku.

356944

5.4.2017 21:12

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

F. 82.?.?.?

Reakce na 356944

Velmi se omlouvám, ale nebudu na to reagovat, dle mého názoru těmito úvahami cesta nevede. Píšu to jen proto, abyste věděl, že jsem to četl a že mě dost mrzí toto vyústění debaty, která, myslím, začala dobře. Všechno zlé je k něčemu dobré: toto je dobré proto, že to ilustruje dnešní názorovou roztříštěnost. V tomto případě dokonce nevidím vůbec nějakou naději na srozumění. Nedá se nic dělat, zmatek, zdá se, nade vše. Velmi smutné. Jak by na tento Váš příspěvek reagoval asi tak Putin? Myslím, že by také nereagoval.

356949

6.4.2017 9:00

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 356949

Napište co vám konkrétně vadí. Popsal jsem ve zkratce ověřená fakta strategie protagonistů globální politiky. Na netu máte podrobné analýzy těchto dějinných událostí. Nic jsem si nevymyslel-včetně VŘSR. Můžete se dočíst na ruských webzinech, že tato revoluce byla připravena a placena právě těmito zahraničními protagonisty.

To stejné se můžete dočíst v židovském časopise "NRS" Kde zednářský velmistr Grigorij Aronson poznamenal, že říjnová revoluce v Rusku byla prací tajných svobodozednářských lóží,dceřinných lóží židovsko-francouzké "LÓŽE VELKÉHO VÝCHODU" (Grand Orient).

356955

6.4.2017 13:26

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

F. 82.?.?.?

Reakce na 356955

Nezlobte se, mně vadí nesmyslnost toho, dávat do souvislostí mnohá data a události, které jste uvedl, s nějakou skoro věčnou snahou, s nějakým věčným cílem (tedy někoho jiného, než Pána Boha).
Jistě vím, že VŘSR byla vymyšlena a placena některými lidmi na Západě, ale popírám, že by jednali, ať vědomě nebo nevědomě s nějakým skoro věčným cílem, jak jsem uvedl v předešlém odstavci, nějakých dávných předků. Tito západní lidé jednali v souladu se svými vlastními cíli, ne s cíli někoho před 500, 1000 nebo 3000 lety.
(Váš přístup je v jistém smyslu podobný evoluci druhů, jakoby tato evoluce měla od něhoho (třeba i od Pána Boha) mít nějaký cíl. Neboť sám pojem evoluce druhů je nesmyslný.)
Ale uznávám, že mnoho lidí věří dávno cílené evoluci, stejně jako Vy věříte dávno cílené tvorbě NWO.

356964

6.4.2017 16:11

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 356964

Já se nezlobím. To,že existují současní protagonisté které nazýváme GP a kteří tentto svět řídí, doufám uznáte. Nic důležitého se neděje náhodně. Jak řekl svého času Churchil. Nejdůležitější dějinné události nejsou věcí náhody,jsou naplánované.
Není to Pán Bůh-kdo je příčinou veškerých běd na planetě Zemi, ale samotní lidé.
V mnoha publikacích dějinných událostí je uváděno Talmudsko kabalistické,sionské židovstvo, a jeho nespočetné frontové organizace, z nichž nejznámější a současně nejvlivnější je mezinárodní zednářstvo, ve svých globálních plánech NWO, které do značné míry řídí i islám. Současnost je spojena s minulostí. Toto spojení není nesmyslné. Ten,kdo nezná minulost,nemůže proto radit co je dobré pro budoucnost.

356970

6.4.2017 16:52

RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?

F. 82.?.?.?

Reakce na 356970

Většinu z toho, co jste teď napsal, pochopitelně uznávám, něco ne. Churchilla třeba jako zvěstovatele věčných pravd? Náhoda je filosofický pojem a je zebrubně propracovaná. Třeba. Ale už jsme daleko od thematu článku ...

356971

4.4.2017 11:43

zapametajte si

tartus 213.?.?.?

Co o nom viete teraz. Lebo po vojně sa učebnice budu pisat nanovo.

356917

4.4.2017 13:28

článek spíše o Bušenanovi, než o Putinovi

sprosťák Vítek 46.?.?.?

Typicky:
autor brojí proti sekularismu. Ten sekularismus, ten fakt zlej! A já vidím Putinovi do hlavy, vím že věří v boha a vím že nenávidí sekularismus. No kdo ví, co má Putin rád, ale proti sekularismu vysoupit nemůže, protože při tom počtu muslimů v Rusku by vyvolal náboženskou vojnu.

Připomeňme si, co je sekularismus. To je princip, podle kteréhoé náboženské obřady a vůbec náboženská činnost se omezí na místa či budovy víry. To je kostel, nebo klášter nebo jiné podobné místo. Kdo chce, může přijít a zúčastnit se, kdo nechce, nesmí být obtěžován. Tedy, sekularismus brání projevům náboženského útlaku a náboženského teroru. Žij a nech žít. Ale to věřícímu člověku, člověku který trpí kolektivním přeludem a touží do své vlastní reality vtáhnout co nejvíce lidí, nevysvětlíte. Ani ho nezastrašíte, protože magor nemá strach. Můžete ho předhodit lvům. Nic víc už nesvedete.

Další krása, to je zmíka o nenažranosti sekularistů. On použil jiné slovo, ale obah je stejný. Spoustě kapitalistů imponuje ruský člověk. Pracuje jak šroub a konzumuje málo nebo i nic. Dokonalost sama. Chtělo by to, aby i evropský člověk si zvykal. Tedy ne elitní člověk - ten si obžerství zasloužil, ten může konzumovat neomezeně.

356922

5.4.2017 21:50

Putin prekukol a pochopil podstatu a zákulisie svetovej politiky.

dyk 185.?.?.?

Pozná ľudí v pozadí. Možno mal Putin dobrého učiteľa, ktorí mu všetko vedel vysvetliť a on to dokázal pochopiť. Nevieme čo za tým stojí, ale faktom je to, že je geniálny a ľudský. Aspoň tak vyzerá. Hrá medzinárodné šachy z prehľadom, akoby ani nemusel premýšľať že čo a ako urobiť.
Faktom je to, že jedná s ohľadom na proroctvá, ktoré mu ukazujú budúcnosť. Akoby ju aj poznal, sa mi zdá, a to veľmi dobre, takže jedná s vedomosťou o budúcich krokoch "nepriateľov".
Musíme zobrať na vedomie, že z Ruska príde spása a to môže prísť iba tak, že nejaký človek bude tým, kto ju zrealizuje pod Božím vedením.
V roku 1984 Pápež Ján Pavol II. zasvätil Rusko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, o čo Panna Mária v roku 1917 vo Fatime žiadala, a zrazu sa začal komunizmus rúcať a Putin je len pokračovaním toho, čo Pápež Ján Pavol II. rozbehol. O chvíľu nastane zjednotenie Pravoslávia s Rimskokatolíckou Cirkvou a potom sa k ním pridajú ostatné cirkvi a náboženstvá. To bude vrchol. Potom príde Garabandal a po ňom Antikrist až nastane koniec časov. Nie koniec sveta, ale časov.

356950

6.4.2017 9:15

RE: Putin prekukol a pochopil podstatu a zákulisie svetovej politiky.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?

Reakce na 356950

Skutečný stav je bezčasí. Ten zámek jsem byl dán na čerpání energií negativních entit z lidí. No a ono to opravdu vypadá že mnozí jsou jimi poselí i zřetelně pookřívají a ožívají při hanebnění urážení trápení ponižování okolí devasty zmary i apokaliptickými dřístavými idustrializacemi. Váleční štváči a že jich není málo jsou toho důkazy a je to i workoholismus v průmyslových procesech potroublých budulínků s patologickou žravostí kdy se vjedecky vysociopatují až to hlava nebere. [chechtot]
http://tadesco.cz/komunikace-s-jinymi-dimenzemi-je...
http://tadesco.cz/5719-2/

356956

12.4.2017 11:45

RE: Putin prekukol a pochopil podstatu a zákulisie svetovej politiky.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 356950

Tak Putin bol v 1990s mafián a riaditeľ KGB(FSB) a je veľmi inteligentní chlap, takže k prístupu k informáciám vo co GO mu nebránilo nič [mrknutí jedním okem]

357117

6.4.2017 13:09

Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 1.?.?.?

Rekl ohromnou pravdu,ze svet je rizen deseti nejbohatsimi,proto se ptam,k cemu je vubec to divadlo s volbama a keci o demokracii,kdyz si nevidime na spicku nosu.Proc krmime "trupce" a nevyzenem je jako to delaji vcely, ze by vcely byly chytejsi,"panu tvrostva"?
.Including results for
The World's Most Powerful People 2016
Search only for The World`s Most Powerpul People 2016 Web results
The World's Most Powerful People 2016 - Forbes

www.forbes.com/sites/davidewalt/2016/12/14/the-worlds-most-powerful-people-2016/Cached
14 Dec 2016 ... There are nearly 7.4 billion humans on planet Earth, but these 74 men and women make the world turn. Forbes' annual ranking of the World's ...
.The World's Most Powerful People 2016 - Forbes

www.forbes.com/powerful-people/Cached
There are nearly 7.4 billion humans on planet Earth, but these 74 men and women make the world turn. David M. Ewalt, Contributor. Pictures ...
.
The World's Most Powerful People 2016 - pg. 1 - Forbes

www.forbes.com/pictures/mlg45eihki/the-worlds-most-powerfu/Cached
The World's Most Powerful People 2016. 1 of 21. The World's Most Powerful People 2016. Photo:2015 Getty Images. 20. Benjamin Netanyahu. Prime Minister ...
.The World's Most Powerful People List - Forbes

www.forbes.com/powerful-people/list/Cached
The World's Most Powerful People. Presented by. 2016 RANKING · The New Little Black Book of Billionaire Secrets. Connect. |. Sign up. |. Log in ...
.
Forbes list of The World's Most Powerful People - Wikipedia

en.wikipedia.org/wiki/Forbes_list_of_The_World%27s_Most_Powerful_PeopleCached


Since 2009, Forbes has compiled an annual list of the world's most powerful people. The list ... 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. 1, United States ...
.The world's most powerful people 2016 - MSN.com

www.msn.com/en-us/money/markets/the-worlds-most-powerful-people-2016/ar-AAlyYIXCached


14 Dec 2016 ... Click through the slideshow above to see the world's 20 most powerful people. There are nearly 7.4 billion humans on planet Earth, but only a ...
.Here are the top 10 powerful people in the world | Latest News...

www.dnaindia.com/money/report-here-are-the-top-10-powerful-people-in-the-world-2142287Cached


5 Nov 2015 ... Here are the top 10 powerful people in the world - Prime Minister Narendra ... in the world in the Forbes list of 'World's Most Powerful People' 2015. ... she might beat Vladimir Putin to become the most powerful person in 2016.
.The 100 Most Influential People | TIME

356962

6.4.2017 15:49

RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 356962

> svet je rizen deseti nejbohatšími ...

Pokud podobný nesmysl vyslovil Putin, pak patří k oné ohromné skupině hlupáků, kteří o světě téměř nic nevědí. Proč? Protože SVĚT JE ŘÍZEN JEN A VÝHRADNĚ PŘÍRODNÍMI ZÁKONY. A nutno přiznat, že lidé, kteří toto vědí, toho dokážou náležitě využít. A hlupáčkům se pak zdá, že oni (ti znalí) řídí svět.

Často se setkávám s názorem, že přírodní zákon je jen jeden a to "zákon džungle". Jenže tak tomu není. Na přírodních zákonech jsou vystavěny všechny přírodní vědy. Dosud známých přírodních zákonů jsou tisíce. Pravda, prostý člověk obvykle neumí vyjmenovat ani deset z nich. Tak například. Paretův zákon. Tušíte alespoň přibližně, co definuje? [smích]

Vojta

356968

6.4.2017 21:54

RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 356968

Pane Vojto, někteří lidé jsou do nebe volající hlupáci. Představte si, že jsem onehdy četl, jak jeden takový hlupák tvrdil, že VW nebyl nikdy nikým tunelován. Nebo že frakování v žádném případě neničí vodní zdroje atd. Věřil byste tomu, že někdo může být takový pitomec? Mohl byste takového člověka pak brát vážně v čemkoliv?

356979

6.4.2017 22:21

RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu

dub 78.?.?.?

Reakce na 356968

jo, všichni jsou blbci, i putinovi poradci, i ruský vojenští analytici. jen vy máte jasno[smích]

inu pokud opravdu věříte, že nic řízeno není a vše je jen náhoda, těžko vám to vyvracet.

náboženství je slepé a zůstává ve víře, i kdyby jej důkazy fackovaly.

356981

7.4.2017 13:34

RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 356968

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vilfredo_Pareto

Takový malý fašista.

Pardon, ale ohromovat v 21.století moudry typu " každý následek má nějakou příčinu" nebo " jedna příčina může mít více následků" je legrační.

357000

8.4.2017 4:36

RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 202.?.?.?

Reakce na 356968

Byvaly inspektor Spojenych Narodu usoudil,ze, svet ma asi 24.000 nuklearnich bomb,,to znamena,ze, ,jen na jedno misto bude asi 12 krat bombardovano nuklearni zbrani,takze,mate naprostou pravdu,ze svetu vladnou prirodni zakony, podle niz,Vy, uz tady nebudete,,Podle prirodnich zakonu,bude zivoa naprosto nemozny.. Rozpad obohaceneho uranu,do 50%,trva 4.2 bilionu roku.
Kdyz si prectete Main Kamp-Muj osud,,tak,zjistite ,ze Adolf Hitler,predpovedel,,co se stane a kdo bude mit na tom hlavni podil, ze Zeme se stane Mesic.
Proc se usiluje proniknout do vesmiru,aby,unikli katastrofe,ten,co si hraje se sirkama na stohu slamy,musi,prece vedet , jak to zkonci,ze ,bude pozar.

357019

9.4.2017 18:43

RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu

JN 81.?.?.?

Reakce na 357019

Je to Mein kampf tedy můj boj.Kdyz si nezvládl správně přečíst ani název, tak to budeš kapacita.

357065

12.4.2017 12:08

RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 356962

„Rekl ohromnou pravdu,ze svet je rizen deseti nejbohatsimi,proto se ptam,k cemu je vubec to divadlo s volbama a keci o demokracii,kdyz si nevidime na spicku nosu.“

Pretože je to pohodlné, plebs v prípade vzbury bude viniť nejakého prezidenta/premiéra(nastrčenú figúrku) a vládu ktorá im posrala život a zatiaľ sa budú bábkari z úzadia na nich(ovčanoch) rehotať a po tom čo opadne revoluční ošiaľ vynoria sa zase štandardné figúrky ktoré budú kočíkovať demokratickú karavánu smerom k svetlejším zajtrajškom [překvapení] a preto bola WW1 aby sa zbavili Nemeckého, Rakúskeho a Ruského cisára a demokratickému divadlu už nič nemohlo brániť [chechtot]

357119

7.4.2017 20:57

Podle mě jsou motivy lidí často jednodušší, než se zdá.

PavelSam 90.?.?.?

Vidím-li, že moje země je rozkradená, osídlená novodobými lupiči - oligarchy, že potřebuju ale čas a nemám sílu řešit všechno hned, a nechci se prodat rychlým dluhům, pak nezbývá, než to prostě zkusit - zkusit dořešit konflikty, obnovovat zemi, čistit co jde, s vědomím, že se to prostě nedá vše stihnout, ale je třeba to zkusit.

Potíže Ruska nastaly v r.2004, kdy se ukázalo, že se nerozpadne, a kdy byli odstřiženi oligarchové, prodávající národní bohatství za hubičku a solidní úplatek pro sebe do ciziny (model Venezuela, mnoho loutkových vlád v Latin Americe po Druhé Světové Válce).

Pak stačí přidat dlouhou cestu v USA, počínající někdy v 70.letech (ukončení zlatého standardu, vznik fiat měny, krytí části US měny ropou - petrodollarem, vznik Trilaterální komise, navazující na CFR a RIIA a spol. - viz str.31 dole až str.46 v knize - https://www.alor.org/Library/Sutton_AC_Trilaterals... ), zrození plánu dominance USA pro nové století (PNAC, neokonský text rebuilding americans defenses, tam str.63).

A pak tu máme třetí větev - globalisticko-okultistickou, která podporuje od homosexuality, ničení národních států, vymývání hlav dětem multi-kulti politikou, tedy cestu nejbohatších rodin světa, kteří touží po své skryté korporátní vládě světa, která zamezí soutěži a konkurenci, rozparceluje trh na kartelovou světovou dohodu - proti těm jde i Trump.

A nakonec je tu na Rothschildy a kabbalisty napojený projekt, hodně související s Izraelem, ale ještě víc se zednáři. Je to okultní větev těch nejbohatších rodin, jejich soukromá svatyně s jediným světovým náboženstvím, které se klaní Světlonošovi - Luciferovi. Dokladů je dost, je to jen rozmar těch nejbohatších?

Mnohé, co se dnes děje, tomu nenasvědčuje. A Putin podle mě prostě jen zkusil, co jde, stále mu chybí čas. USA také chybí čas (dluhy), Čína má také své problémy. A globalisti chystají svou světovou finanční krizi, která zařídí světovou měnu a jejich vládu - s jejich kabbalistickou svatyní. Putin je obrovskou překážkou, neboť nemá dluhy u MMF a Světové banky, a spolu s Čínou budují euro-asijskou spolupráci. Evropa mohla mít Euro-Ruskou spolupráci, ale tomu US-Britský establishment dokázal zabránit. Ale zbrojní závody s Čínou USA prohrají, to už je jasné. A Putin hraje, jak může.

357013

Příspěvků: 42

04.04. 06:52  Je Putin ,Vynikajícím státnikem.
04.04. 21:28 kvizitor  RE: Je Putin ,Vynikajícím státnikem.
10.04. 14:15 dyk  RE: Je Putin ,Vynikajícím státnikem.
04.04. 07:24  Je Putin,Vynikající státnik.
04.04. 10:17 F&T  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
04.04. 11:01 Spektátor Čumilovič Puk  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
04.04. 11:30  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
04.04. 16:58 F&T  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
04.04. 19:42 Spektátor Čumilovič Puk  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
04.04. 21:31 F&T  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
05.04. 09:50 Spektátor Čumilovič Puk  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
05.04. 14:37 dub  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
04.04. 23:46 zarathustra  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
06.04. 03:36  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
04.04. 11:20 E.R.  RE: Je Putin,Vynikající státnik.
04.04. 10:02 F.  Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
04.04. 13:43  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
04.04. 21:08 F.  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
12.04. 11:51  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
04.04. 21:20 dub  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
05.04. 08:28  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
05.04. 10:36 F.  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
05.04. 13:46  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
05.04. 21:12 F.  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
06.04. 09:00  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
06.04. 13:26 F.  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
06.04. 16:11  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
06.04. 16:52 F.  RE: Co může Rusko jedině přede vším ohrozit?
04.04. 11:43 tartus  zapametajte si
04.04. 13:28 sprosťák Vítek  článek spíše o Bušenanovi, než o Putinovi
05.04. 21:50 dyk  Putin prekukol a pochopil podstatu a zákulisie svetovej politiky.
06.04. 09:15  RE: Putin prekukol a pochopil podstatu a zákulisie svetovej politiky.
12.04. 11:45  RE: Putin prekukol a pochopil podstatu a zákulisie svetovej politiky.
06.04. 13:09  Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu
06.04. 15:49  RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu
06.04. 21:54 hestroy  RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu
06.04. 22:21 dub  RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu
07.04. 13:34 výjimečné porušení omerty  RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu
08.04. 04:36  RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu
09.04. 18:43 JN  RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu
12.04. 12:08  RE: Putin rekl:deset nejbohatsich vladne svetu a ma pravdu
07.04. 20:57 PavelSam  Podle mě jsou motivy lidí často jednodušší, než se zdá.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 1

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 2

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 140