Diskuze k článku

Donald Trump a systémová korekce globalisticko-oligarchické vlády nad světem

Příspěvků 18

3.4.2017 2:47

Instinkty ty spravne

favela 203.?.?.?

ukazuje Trump v pripade uprchliku. Kdyz skodi a zabiji jeho spoluobcany a volice , tak se zakazou...Tim ukazuje na tradicni pojeti spravnosti. Normalnosti.
Nezkrivene ideologiemi.
Co je zajimave ze vetsina soudu, soudcu, pravni , justicni masinerie se postavila za a plne na stranu Illegalnich cinnosti, tedy tech co porusuji zakony.
Nedozaduje se zadnych naprav a trestu jako v pripade bilych.
Trump si pocina /ve srovnani s Putinem/ neohrabane a pusobi tezkopadnym dojmem, jako slon v krame s krehkostmi. Co se pocita doufam/tech,co doufaji je asi vice/, je snaha a ze neco horsiho neprevazi...

356862

3.4.2017 11:54

U nás je to v kostce takto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Kořeněné profláklým heslem "práce osvobozuje v novodobých otrokárnách zahraničních vlastníků i s novým světovým oceněním rozvojové země za platy. A platnost chytrému napověz a hloupého kopni tedy byla asi aplikovaná prostřednictvím podlokajníků cizích zájmů přímo do lidství jako takového a přirozenosti životů hejly zisku domácími lůzry mrzkých vlastností zparchantělých lokajů slynících po nóblese a vyvyšování se nad lůzu.
http://www.czechfreepress.cz/podoteky/nas-stat-je-...

356874

3.4.2017 12:28

Oprava textu

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Opravuji nesmyslný přehmat v texu článku:

Věta:

"Neuzavřeli snad Britové tajné spojenectví s Francií a s Rakouskem-Uherskem a nevytvořili imperiální Svatou alianci s tajnou myšlenkou torpédovat SSSR, což se potvrdilo už na začátku roku 1820?"

má správně znít:

"Neuzavřeli snad Britové tajné spojenectví s Francií a s Rakouskem-Uherskem a nevstoupili do imperiální Svaté aliance s tajnou myšlenkou ji torpédovat, což se potvrdilo už na začátku roku 1820?"

356876

3.4.2017 13:06

mlží autor, nebo jen nechápe?

sprosťák Vítek 46.?.?.?

hluboký stát, či vnitřní stát nazval jeden sovětský autor "druhou vládou". Označuje se tím situace, kdy formální vláda věcí věřejných (bazírování na státu nebo nad-státu, to je hloupost a nechápavost) - kdy formální vláda je opravdu jen formální a v zadu za ní, skryta dohledu a kontrole se nachází ještě jedna. Neformální, ale skutečně vládnoucí. Tato vláda nemá a nemusí mít ministry ani ministerského předsedu. Nevím, že by to někdo tvrdil. Dokonce nemá a nemusí mít ani žádný kolektiv. Název hluboký stát/druhá vláda pouze odhaluje fakt, že buržoazní vláda ničemu nevládne, že je tvořena loutkami, které poslouchají někoho jiného. nic víc, nic míň.

A koho že to poslouchají? K vysvětlení tohoto není třeba fantastických konstrukcí o okultních společnostech. I kdyby to byla pravda, bude okultní společnost jen jakýmsi společenským klubem, kde se ti lidé scházejí, jako se dělníci scházejí v hospodách. Okultní společnost se svými zvyklostmi tedy necharakterizuje povahu svých členů o nic víc, než hospoda a pivo s cigárem charakterizuje dělníka.

Koho tedy, že poslouchají? Existují lobisté napojení na velké podniky. Přitom je jedno, zda je podnik soukromý, družstevní nebo státní. Civilní nebo třeba armáda s milionem vojáků. Podstata je v tom, že velký podnik, který zaměstnává velké množství lidí (voličů) a má finanční prostředky na korumpování formální vlády (penězi, poctami a zastrašováním) má zákonitě velký vliv. Podniků je hodně. Lobisté některých spolupracují, jiní si kokurují. Tak vzniká to, co blázni píšící texty vnímají jako klany - bijou na zlomech mezi velkými konkurenčními zájmy. Marxisté to popisují asi těmito slovy: "buržoazie vede třídní boj proti dělníkům společně i mezi sebou navzájem." To je totéž. Jen bez těch líbivých cingrlátek okolo. Jetliže se ten či onen klan schází v okultních prostorech, druhý v bordelu a třetí někde ještě jinde, to může být sice zajímavé, ale vůbec ne podstatné. Podstatou kapitalistické společnosti je nadvláda kapitalisty, realizovaná nikoli přímo, ale formou nepřímou, zákulisním ovlivňováním. To všechno ostatní jsou nepotřebné žvásty.

356878

3.4.2017 13:53

Prilis divoka tvrzeni

Janospolsa 185.?.?.?

Je to obdoba weekly zprav B. Fulforda, ktery za sve fantazie a blaboly chce jeste penize, ackoliv se vetsina jeho zprav nepotvrdila. Vydava se za mluvciho Bileho draka a zatitim je to kanadsky Zid, pracujici pro CIA. Kdyz shrneme tento clanek na podstatne a dulezite, tak soucasny stav NWO, prosazovaneho USA spociva v ovladnuti zapadnich medii, EU, zapadnich vlad a politiku americkou politikou a mainstreamem, ktery jejich jednani ovladaji. Vedle toho se stara o znemozneni kandidatu ve volbach, kteri nejsou nebo nechteji byt loutkami USA. Tento prozes probiha a mel by byt tak chapan. Objektivni informace jsou potlacovany a zamlcovany, je vytvaren obraz nepritele v Rusku a Cine, ktere jsou vsemozne kritizovany a odmitany. Co je horsi, jsou provokovany primo na hranicich Ruska jednotkami NATO a jejimi zakladnami. Jak ven z toho? Vystoupit z EU a NATO, primknout se k Rusku a Cine. Tam je budoucnost.

356883

3.4.2017 16:51

Ta historie,

jirkay nci (zavináč) gmx (tečka) com 86.?.?.?

tolik ruznych detailu, udalosti, ze by i pocitac mel co delat se v tom vsem spravne orientovat. Kdyby ovsem takovy program existoval. Kdyz vidim preklad z clanku psany azbukou, vychutnavam takovy clanek s urcitou reservou. Ten pan co to psal si dal urcite hodne prace. Domnivam se, ze historie je tak spletita, tak komplikovana, ze na zaklade tolika prolinajicich se faktu, da se vytvorit/vyvodit mnoho zaveru a teorii, mnoho konspiraci, ze jednomu se z toho hlava toci. Neni tento clanek toho dukazem?

356888

3.4.2017 22:30

RE: Ta historie,

maršal Žukov 78.?.?.?

Reakce na 356888

Ked sa sieť rozpletie, je nakoniec vsetko jednoduché a jasne. Len ju rozpliesť...

356901

4.4.2017 4:16

Zajimavy clanek.

favela 203.?.?.?

Reakce na 356901

Jako malej jsem cetl Indianske pohadky. V jedne meli zviratka spatnou naladu a pozadali Manitou,aby jim vymenil jejich role.Krokodyla nebavilo zit v bahne a kravu zase past se a zrat travu , bucet a davat mleko. Manitou vyhovel.Tak krokodyl zacal bucet atd..
Zviratka se ale brzy dostala nastesti ze spatne nalady..
Na rozdil od lidi.
Cet ljsem v mediich jak rodina z Fidzi zije ilegalne v Tramtarii uz 17 let a zadne soudy a moc nic neporidi.Zkratka se rozhodli parazitovat na praci jinych. To je znameni doby a znameni vlady ideologie nad zakony a nad spolecnosti narodu.
Komuniste pak se podobne dopousteli tzv.socialisticke nezakonnosti , meli za prehmaty omluvu ,zapadni teroristy a Stalina, ktery vse zrejme spachal sam.
Kom.ideolgie pak prispela vzrustajici nespokojensti s vyvojem statu/naroda a porusovani jejich vlastnich zakonu, narizeni a vedla primo k 89.
A k dnesku.
Obrovskou zasluhu na tom maji dva slovaci , Dubcek a Husak. Jeden pak horsi nez druhej. Za dnesni situaci jsou plne zodpovedni. Dobre ,ze jsou pryc.
Odstranili nasilne Novotneho aby tyhle dve posluhovacky udelali bolsevikum vse co si racili.
/A muzou do nekonecna zvanit o sovin. komplexech a vyhybat se zoufale faktum.
Nechteli zit ve svobodne republice, byli zvykli na madarskej karabac...
Tak si to vyzebrali aspon od Hitlera.
Spojit se proti cechum vzdy !! Za co ?
Kvuli komplexum menecennosti. /Maji stale vyhlaseny valecny stav z USA na prikaz Hitlera nebo uz skoncili.../.
Nase nedavna historie rika, ze neni mozne vse hazet na Havla , ale ze tu jsou ti co vse pripravili./Ty neuveritelne pomluvy nenavisti okolo nehody Stefanika slouzili k ucelu udelat z ceske vlady a uradu neco jako gangsterkou organizaci Murder. Inc. S nenavistnymi stokami spiny od vroucnych " katoliku"..
.Na cechy ovsem.
Soudy, soudci a zakony jsou tradicne a vzdycky byly nasmerovany ku prospechu vrchnosti a jeji moci. Sabotovanim zakonu /pro potreby ideologii, afroarabove nade vse/ pak tyto zakladni sloupy systemu pak staty a spolecnosti vazne narusuji a ty se hrouti........pokr.nekdy.

356905

4.4.2017 19:44

RE: Zajimavy clanek.

maršal Žukov 78.?.?.?

Reakce na 356905

Nechcel som použiť slovné spojenie "typický Čech čo nemá doma zrkadlo", ale čo iné mi ostáva?

356931

3.4.2017 22:52

RE: Ta historie,

PavelSam 90.?.?.?

Reakce na 356888

Historie je komplikovaná, ale počínaje léty po r.1860 už to tak komplikované není. Role Britů, válka v USA, selhání Britů také v Indii (vznik Muslimského bratrstva a vznik Pákistánu), nakonec ten francouzský imperialismus - viz dohoda Sykes-Picot, dělení Arábie.

V článku je věta: "....To vedlo USA k upuštění od vstupu do Společnosti národů představující prototyp světové vlády, který samy vytvořily následně po Federálním rezervním systému."

To je hloupost, Liga Národů byla hlavně "francouzským imperialismem", proto byla odmítnuta. Pak role Britů ve vzniku první války (likvidace Německa a jeho flotily), USA pracháči vydělávají na válce majlant, vznik CFR a RIIA (Chatham house), Fed, Francouzi dostávají na zadek v Porúří 1923, britsko-americké kluby vyzbrojují Němce (1924-38), to i v čase velké krize, z USA tečou ohromné investice, jako by tam nebyly hladové pochody...

Zbytek je moderní historie, ale po druhé válce všechny země světa dluží bankéřům, což se dostává k dokonalosti v 70.letech, kdy je uzákoněna "elastická měna" nekrytá zlatem, takže nabíhá kolotoč - zadlužím se - nestihnu splatit - posunu termín splátek - a přihodím rovnou nový dluh - ten roste a roste.

A jsme tam, kde dneska jsme. Víc viz str.31 dole až str.46 (pdf str.33 - 49):
https://www.alor.org/Library/Sutton_AC_Trilaterals...

Citace (str.46): One can perceive in the background a central reason why
the Trilaterals, essentially the big New York banking powers, must move ahead with Bancor (*fiat money = ničím nekrytá měna, lze ji dotiskovat a ředit).
. . why they must develop the so-called Witteveen facility. . . why they must create elastic international reserves, to be expanded at the push of a computer key. The central unstated propellant for global fiat money is that the international monetary system is on a precarious merry-go-round:

borrow — generate a deficit — be unable to repay — reschedule — borrow some more.

The world debt balloon must be kept inflated If the balloon goes bust, so do the New York banks (remember Chase receives 78 percent of its earnings from abroad). If one of the world players decides he's had enough, if a New York bank says no to Zaire, if Turkey or anyone of a dozen other LDCs default, the whole pack of monetary cards will come tumbling down.

356902

3.4.2017 19:34

Pan Lhoták.

Lu 78.?.?.?

Ďakujem za článok. Avšak publikum ešte nedorástlo, bohužiaľ.

356897

7.4.2017 4:01

Vis co ?

favela 203.?.?.?

Reakce na 356897

Nech nas na/publikum/ pokoji , prechytralej , starej se o sebe...jdi poucovat zase pro zmenu jiny...nech si ty tvoje imbecilni soudy pro ty, odkud jsi prisel..
Nebo te uz odtud taky vykopli ?

356985

7.4.2017 21:28

RE: Pan Lhoták.

Vláďa II. 185.?.?.?

Reakce na 356897

Souhlasím. Velmi dobrý článek. Někdo by si ho měl přečíst vícekrát. U někoho třeba nepomůže ani to.

357016

3.4.2017 22:05

Planetární zdroje dochází

moonkyt 193.?.?.?

Globální prediktor (GP, světové vedení) má zájem na tkzv. trvale udržitelném rozvoji, čistě pro sebe. Zlepšit nebo si zachovat svou stávající životní úroveň a tento stav udržet pokud možno neomezeně dlouho. Vzhledem ke stále se zvyšující lidské populaci a celoplanetární spotřebě zdrojů podniká kroky ke zvrácení tohoto stavu.
Co se týká článku, logika věcí mi napovídá, že pravda bude spíše na straně V. V. Pjakina než autora článku. Tzn. Trump vs. Deep state = globální elity vs. národní elity. Cílem je upozadění USA jako světového hegemona vzhledem k příliš velké spotřebě omezených planetárních zdrojů.

356899

4.4.2017 18:56

Korekce světovlády nebo vákuum?

Bubeník 89.?.?.?

Celkem slušný článek, ikdyž ne zcela pochopitelný pro svou rozvláčnost a složitost. Něco stejně nebylo zmíněno.
Nerad připomínám věty z první kapitoly knihy America´s 60 families od Ferdinanda Lundberga z roku (česky) 1948!!!!!
„Spojené státy jsou dnes ovládány svými šedesáti nejbohatšími rodinami, jsou jejich vlastnictvím. Těchto šedesát rodin se opírá o dalších devadesát méně zámožných rodin a vně tohoto plutokratického kruhu stojí pak asi třistapadesát dalších rodin, které ještě nedosáhly stejného stupně bohatství:
Mají sice příjem větší než 100,000 dolarů, ale ještě se nevyrovnají příslušníkům onoho vnitřního kruhu.
Tyto rodiny tvoří střed moderní průmyslové oligarchie, která ovládá Spojené státy, zdánlivě řízené demokratickou vládou de jure, za níž se od dob občasné války postupně vytvořila absolutistická vláda de facto. Tato vláda de facto je skutečnou vládou Spojených států, neoficiální, neviditelnou, pracující v pozadí. Je to vláda peněz v dolarové demokracii.“
Na tom se myslím mnoho podstatného nezměnilo ani po více jako 50 letech. Více je rozvedeno vládnutí v jiné zajímavé knize:
http://www.bodyartbook.cz/product/politika/akta-rockefeller---struktura-novodo/70
Navíc po smrti D.Rockefellera je mocenské vákuum možné.

356928

5.4.2017 6:13

Neshody nejsou nahody ani nahodou....

favela 203.?.?.?

Reakce na 356928

Jsou jednotlivci nebo narody, ktere dospeji k presvedceni , ze jsou lepsi nad jine. Zase je ale v tom skrytej ten dabel , co naseptava a pak natropi spousty nedorozumenei,schvalnosti a tragedii...Casto v ten samej moment se jejich rust a rozvoj zastavi a ostatni je predhoni...
Potom setrvacnosti stale jeste pokracuji v sebeobdivu a kdyz jim samym musi uz byt neco napadne, kdyz ostatnim uz jsou smesni...
Casto v tom hraje roli isolace geograficka a mentalni zamer se povysovat /Britannie, germani , USA dnes/.
Jde take o tzv. narcisismus/Narcis sel kolem reky a zahledl na vodni hladine svuj odraz a zamiloval se do nej/.
Take prichazi nahle konec progresu po vsech strankach. Potom voli treba agrese za ucelem presvedcit jine , ze se myli...
Diskuse pak vazne a posun k reseni , pak neprijde. Neni mozny .
Musim se samozrejme omluvit. Obvinil jsem tady ukvapene vsechny slovaky , kdyz na misto poctive vymeny nazoru , nekteri napadaji ihned oponenty osobne v diskusi kvuli odlisnemu nazoru/jako vsechny media a mnozi politici dnes, taktika zkopirovana od hysterickych /jak podobne fasistum /1921-45/ od bulvarnich platku, a TV kde od senzaci v podobe zlocinu pro senzacechtive se preslo k "senzacim" nenavisti , hanobeni , jiz mene uspesnym na prodejni zisky.
/Hrozby a inzerce mimo to/.
Jsem si vedom a slovaky znam dobre, ze jde opet jako v mnoha statech o vyssi a nizsi posluhy. To je tez charakteristika a hlavni rysy "trollu" kterymi se snadno rozeznaji a odlisuji.
Mnoho nevinnych bylo odsouzeno predem tiskem a rozsudky byly silne ovlivneny jimi. Jako v 50. letech. A poslusnymi soudci.
Pokr.

356938

4.4.2017 19:21

Moc se mi to nezdá

Jura11 185.?.?.?

Autorem článku je ruský akademik (ruští akademici jsou z 80% liberasty nebo 6. kolonou).
Odpovídá tomu snaha o zamlžení jasna, které jednoznačně poukazuje na světové zákulisí (a to díky VP SSSR a zmiňovanému komentátorivi V.V. Pjakinovi).
Autor žongluje konceptuální mocí - nejvyšší priorita, ale zakrývá jí ekonomickou mocí - až 4. priorita - reprezentovanou Rotschildy, Rockefellery atd. V rozkrývání moci těchto plutokratů však nejde příliš do hloubky a pouze žongluje bilióny a názvy firem. ... přitom Trump je pod útokem zejména ideologů z médií a neziskovek a mnohem méně pod útokem zmiňovaného velkého byznysu.

Závěr: Článek je snahou znovu skrýt ty nejvyšší patra globálního zákulisí (skutečná konceptuální a ideologická moc) maskovanou za předhození desítky let známých tváří R+R, kteří fungují stejně jen na 4. prioritě.

356929

4.4.2017 21:14

odporucam knizku cervena inkvizicia

funfon 91.?.?.?

ta odpovie viac nez spolahlivo, kto realne riadi politiku superstatov. prediktora zastupuje v kazdom state tajna sluzba, ktora realne ma schopnost preklenut volebne obdobia ...

356933

Příspěvků: 18

03.04. 02:47 favela  Instinkty ty spravne
03.04. 11:54  U nás je to v kostce takto
03.04. 12:28 Radim Lhoták  Oprava textu
03.04. 13:06 sprosťák Vítek  mlží autor, nebo jen nechápe?
03.04. 13:53 Janospolsa  Prilis divoka tvrzeni
03.04. 16:51 jirkay  Ta historie,
03.04. 22:30 maršal Žukov  RE: Ta historie,
04.04. 04:16 favela  Zajimavy clanek.
04.04. 19:44 maršal Žukov  RE: Zajimavy clanek.
03.04. 22:52 PavelSam  RE: Ta historie,
03.04. 19:34 Lu  Pan Lhoták.
07.04. 04:01 favela  Vis co ?
07.04. 21:28 Vláďa II.  RE: Pan Lhoták.
03.04. 22:05 moonkyt  Planetární zdroje dochází
04.04. 18:56 Bubeník  Korekce světovlády nebo vákuum?
05.04. 06:13 favela  Neshody nejsou nahody ani nahodou....
04.04. 19:21 Jura11  Moc se mi to nezdá
04.04. 21:14 funfon  odporucam knizku cervena inkvizicia

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,43 Kč
Australský dolar
16,52 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,48 Kč
1 unce stříbra
576,13 Kč
Bitcoin
1 161 631,66 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 997