Diskuze k článku

Staří mladým rozumí, opačně to neplatí

Příspěvků 55

5.3.2017 11:58

Smutné je

MDé 37.?.?.?

Smutné je, že nikdo v čekárně nepomohl důstojnost té ženy ochránit, povíšit. Článek bezva, aspoň reflekce. Skutky jsou ale lepší. Tak hodně štěstí a odvahy příště.
MD

356263

5.3.2017 12:27

Úpadok morálky ľudského ducha

Clear 176.?.?.?

spoločnosti, ktorá používa "termín demokracia". Je to smutné.K tomu nie je čo dodať. Nech Pán Boh chráni seniorov, lebo ich vlastné deti sa stávajú sobcami ,žijúcich v mene spotreby, egoizmu a bezcitnosti.

356265

5.3.2017 12:54

---

Andrew Siddur 77.?.?.?

I ti upejpavější mohou v těchto chvílích morálního bahna okysličit situaci zvoláním „To je úroveň!“.či podobným.

356266

5.3.2017 13:01

Je mi 72 let

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

A zabývám se od vraždy Kennedyho SMYSLEM ŽIVOTA..A došel jsem k tomu,že vibrace osobních myšlenek ovlivnuje vibraci buněk vlastního těla a touto procedurou se humorem k vlastním slabostem a pokusy o jejich eliminaci zbavuji STRACHU..Funguje to,lekaře znám tehdy,když si nechám odborně jednou za rok vyčistit uši,,Karmický scenář,jako implantát od ARCHONU muže ukázat to,že paní na vozíku měla nějaký minulý život,kde se chovala neurvale k invalidum,nebo v současné minulosti podobně..A personál necitlivý v tom momentě se nachomejtl,aby jí to osladil..Nic není náhoda,je škola utrpením díky NEVĚDOMOSTI k souvislostem,nebo lze proskotačit život díky tuhé fyzické a myšlenkové sebekázni..

356267

6.3.2017 15:13

RE: Je mi 72 let

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 356267

Personál měl vlastní vůli a nepoužil ji. Na tom kdo byla ta ženská vůbec nezáleží. Od vraždy Kenedyho ztrácíte čas.

356315

7.3.2017 12:52

RE: Je mi 72 let

kolokol 213.?.?.?

Reakce na 356315

A já bych netvrdil, že pán ztrácí čas. Ten jeho přístup se mi vcelku líbí. Co je na něm špatného? A paní si nejspíš opravdu odžívala nedobrou karmu. Samozřejmě, že tím neospravedlňuji takové počínání ze strany zdravotnického personálu. Ti si zajisté zadělávají na své budoucí. Neboť jak řekl Buddha, zlo plodí jen zlo. Nebo jedna paní tu citovala Ježíše, nečiň druhým to, co nechceš, aby činili tobě. Jenže kolik lidí dnes opravdu hledí na podobná ponaučení, když je jednodušší vytvořit si peklo přímo na Zemi.

356331

7.3.2017 22:00

RE: Je mi 72 let

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 356331

Špatné je to, že nějakým laciným a zesvětštělým principem omlouvá sprosťáky. Peklo, karma, Buddha a Ježíš jsou mýty. Lidské povahy mají pestřejší škálu. Ponižování cizích lidí pro zábavu ukazuje víc z těch, kteří to dělají, než z oběti. Karma jako prokletí na víc životů je prostě chabá omluva pro různé náhodné opruzanty a provokatéry. Takové vysvětlení mě neuspokojí ani neuklidní i kdyby to byla pravda. A paní odžívala? Tady nikdo nic neodžívá. Každý je tu sám za sebe a pro sebe. Tohle je svět, kde se všechno děje, ne vězení, ne peklo, ale ani to není lovecká obora pro hulváty.

356345

8.3.2017 10:00

RE: Je mi 72 let

kolokol 213.?.?.?

Reakce na 356345

Snad takové chování omlouvat nechtěl, i když to tak může z příspěvku vyznívat. To by bylo samozřejmě špatné.
A když považujete Buddhu, Ježíše a zákon karmy za pouhé mýty, asi by bylo zbytečné se vyjadřovat k tomu dalšímu, co píšete. Já byl zřejmě svého času pokornější ohledně hodnocení svého poznání, než jak to ukazujete vy. A začal jsem hledat a studovat. Ovšem už ne v zavedených vzdělávacích institucích. A pokorný jsem v tomhle ohledu stále.

356353

5.3.2017 13:30

Vzpoura neschopných

Censored 84.?.?.?

Popsaná událost nese všechny rysy vzpoury neschopných. Neschopný zřízenec přivezl starou paní v žalostném stavu do čekárny. Neschopní saniťáci chudinku veřejně uráželi. A stejně neschopní ostatní pacienti v čekárně se nezmohli ani na slůvko obrany nebožačky, natož aby jí někdo pomohl alespoň zahalit.

Kdyby se podobná událost stala v prostředí, kde by namísto "prostých lidí" byli shromážděni Mikoláš Aleš, Antonín Dvořák, Emil Škoda, Alfons Mucha, T. G. Masaryk, Bedřich Smetana, Max Švabinský, Hugo Haas, František Křižík, Jan Werich, Tomáš Baťa, Otto Wichterle, ... , nic podobného by se nestalo. Jsem přesvědčen, že každý z výše jmenovaných SCHOPNÝCH lidí by popsanému zvěrstvu zabránil. Kam se nám podobní schopní lidé ztratili?

Závěr? Bude hůř. Umím si představit podobnou scénu, která se odehraje za padesát let. Třetina čekajících pacientů budou hluční cikáni. Další třetina nabubřelí věřící v Alláha, kteří pohrdají všemi ženami z principu své víry. Menšina původních obyvatel si nedovolí ani ceknout. Bohužel.

356268

5.3.2017 22:31

RE: Vzpoura neschopných

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 356268

zapomnel jste na dalsi tri ctvtiny tech, kteri prezili holocaust.

356292

5.3.2017 13:46

Víte, co je na tom krásné? Že se ve Vás ozval cit

Annna 90.?.?.?

a ten Vás přivedl k zamyšlení nad morálními hodnotami a pravdou. To je jediná cesta, po níž by měli jít všichni, kdo se chceme nazývat lidmi.

Dnešní sobečtí a sebestřední mladí jsou produktem špatné výchovy, mezigeneračního nesdílení, nevzdělanosti a zločinné reklamní svazácké/hitlerjugendovské propagandy: "Mládí vpřed". Jaká je to povrchní marnost, jsme se už dějinně přesvědčili - a oni se dřív nebo později rovněž přesvědčí sami na sobě, a o to víc bolestivě.

Člověk se kultivuje ne materialistickým zavrtáním se do země, ale obrácením pohledu vzhůru. Tam sídlí i vysoké ideály, které nám správně osvěcují život, když je sdílíme, tak stoupáme lidsky vzhůru. A jenom s respektem k nim budeme vzájemně spolu lépe vycházet. Jenom s tím budeme moci realizovat sen o spolužití celého lidstva, kde jeden nebude činit druhému to, co by si sám na sobě nepřál! [smích]

356269

5.3.2017 14:05

Globálny úpadok morálky

libertarian 31.?.?.?

Myslím, že celkove nastáva globálny úpadok morálky. Lenže nie všade to je vidieť.
V mnohých oblastiach úspešne nahrádza morálku - trh. V Tescu, v autoservise, v reštauráciach, v obchodoch, ...... sa chovajú k zákazníkom slušne, pretože zákazníci maju vo vrecku peniaze.
Opakom sú pomery v nemocniciach, na štátnych úradoch resp.aj inde , kde ruka štátu ovláda pomery. Tam je situacia katastrofálna - pretože tam občania tiež platia - ale nie dobrovolne, nie ako tržní zákazníci. Tam platia v daniach, a v odvodoch vynútených štátnou mocou. Preto tam sú zákazníci na obtiaž, nežiaduci.
Preto aj v štátnych televíziach informujú občanov ako debilov, ktorí zožerú čokoľvek.

V tom predošlom socializme to tak katastrofálne vypadalo všade, pretože všade to bolo riadené štátom.
Ak štát vylúčime všade, všade sa to zlepší. Žiaľ, väčšina ľudí tomuto neverí, väčšina štát miluje. Preto zmena k lepšiemu nebude.

356270

5.3.2017 20:10

RE: Globálny úpadok morálky

Aleks 86.?.?.?

Reakce na 356270

Tedy podle vás není empatie, slušnost a ucta v člověku, ale jsou za peníze, člověk se tak projeví jen když to má zaplacené...Člověče vás si dovedu docela dobře představit jak privazite na vozíku tu pani, vy byste mohl to hovado co jí vezlo z fleku zastoupit.
Tyto vlastnosti jsou v člověku, ale absence výchovy udělá své. Jinak vás tipuju, ze socialismus ani nepamatujete, i tehdy to bylo o člověku tak jako dnes.

356288

5.3.2017 22:43

RE: Globálny úpadok morálky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 356288

Kdyby tu starou paní neokradl stát o peníze formou státem vynuceného sociálního sociálního, důchodového a zdravotního pojištění a daní, nebyla by odkázána na slušnost a morálku lidí, ale i ti dva palidé by se k ní chovali slušně - že zištných důvodů. Myslím, že o tom byl vámi kritizovaný příspěvek a je na něm velký kus pravdy.
Jinak mluvení ve zdravotnictví o "pacoších" mi dlouhodobě vadí a kořenem tohoto cynismu jé kastovní klvnímání sebe u doktorů, víra v jejich pavědu a kultura pohrdání gojimy, kterou vděčně převzali hloupí gojimové v bílých pláštích.

356294

6.3.2017 7:28

RE: Globálny úpadok morálky? Pouhý kšeft...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 356294

Japonský generál lIjši a jeho pomocník biolog Massůt pracovníci armádní jednotky 731 pro čištění vody / bakteriologická válka/ a pak výzkumníci ve vědeckém centru Ping-Fanu nazývali zajatce, určené pro jejich výzkum takzvanými "fošnami". Proč se tedy divit, že v českých nemocnicích se nazývají pacienti "pacoši" ? Kšeft v kapitalizmu musí běžet, kdyby fotr z truhly koukal, a ostatní je vedlejší... [velký smích]

356301

5.3.2017 14:23

Deformované prostředí plodí deformované (ne)reagování

Andrew Siddur 77.?.?.?

Ono nakonec nebude tak zle.

Svou roli v popisované netečnosti hrálo i ve své podstatě „nepřátelské“ prostředí nemocnice, v němž se všichni dotyční nacházeli, které nutí člověka nevšímat si okolního světa a přetrpět toto nedobrovolné čekání (v případě pacientů) či pomáhání (v případě lékařů a zřízenců) cestou nejmenšího odporu a nejmenšího zatížení mozku.

Pro zdravotní sestru je tedy snazší vyštěknout „Kam to lezete?“, než zeptat se pacienta, kam potřebuje jít, zřízenec si snáze uleví sarkastickou poznámkou.

Vždyť jakou ukrutnou mentální sílu by musel projevit, aby si své cynické myšlenkové pochody nechal pro sebe a dokázal nebanálně MLČET, nebo dokonce k pacientovi pronést něco lidského…

---

Na závěr k heslu ze článku – „staří mladým rozumí“.
Nerozumějí. Opět v tom hraje roli zdeformované prostředí dnešního světa, které uměle (za účelem rozvoje tzv. demokracie, zvýšení ekonomického zisku atd.) vytváří mezi starými a mladými patologické pnutí.

Staří lidé proto všechny mladé (snad mimo ty z jejich rodiny) implicitně považují za nevychované spratky, a naopak, mládež zase v důchodcích vidí pouze nerudné dědky a báby, které rozlítí i dobré slovo, vyřkne-li ho mladý člověk.

356271

5.3.2017 14:54

Nesouhlasím

G3 37.?.?.?

Takové jednání lékařů je jistě špatné, ale bylo by špatné i tehdy, kdyby tak jednali s mladým člověkem.
Nesouhlasím ale s tím, že staří lidé zasluhují úctu za své někdejší zásluhy. Staré auto, počítač, ledničku atd. přece taky vyhodíme, i když nám předtím dlouho a dobře sloužila. Že člověk není věc? Není to pravda, je složen ze stejných částic a životní cyklus člověka je víceméně stejný jako životní cyklus nějakého výrobku. Proč bychom tedy starým lidem neměli naznačit, že je nepotřebujeme a že jsou nám akorát na obtíž? Vždyť je to pravda. Je úsměvné, že úctu k stáří nejvíce prosazují ti, kteří mají plnou hubu svobody slova a svobody obecně...

356272

5.3.2017 15:06

RE: Nesouhlasím

atto1 atto1 (zavináč) inmail (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 356272

Som zvedavý, či budeš to isté tvrdiť svojim rodičom, alebo sebe, keď budeš mať 80

356273

5.3.2017 16:56

RE: Nesouhlasím

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 356273

Bude. On už je naprogramovaný. Jestli se dožije aspoň padesáti, jednoho dne prostě vstane, řekne si: „už mám po záruce“ a lehne si na koleje. Takoví lidé skutečně existují – a začíná jich být čím dál více.

A právě takové uvědomělé lidské zdroje/stroje systém potřebuje. Žádné cavyky, prostě z práce rovnou do spalovny.

Nicméně jednu věc je ještě třeba zlepšit – uvědomění uvědomělých robotů stále není dost velké, a přestože jejich myšlenka je správná, provedení je mizerné. A tak svou smrtí leckdy mohou naštvat spoustu neuvědomělých robotů.

Proto co nevidět poběží v TV kampaň, aby si lidé vybírali pro místo své smrti např. les, a nikoli metro, železnici či rušná náměstí. Možná to poselství bude vloženo přímo do několika dílů Ulice.

356278

5.3.2017 17:31

RE: Nesouhlasím - MDé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 356278

Bravo! Tleskám! Vystižně, stručně! Koment mne pobavil. Když jsem o te hto lidech četl od Davida Icke, hrozil jsem se. A oni fakt ožívají ... asi žerou z lednic

356280

5.3.2017 19:19

starý dobrý prorok Aldous Huxley

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 356278

Provozní personál Nemocnice pro umírající v Park Lane tvořilo
stodvaašedesát delt ze dvou skupin Bokanovského – čtyřiaosmdesát
rezavých ženských brachykefaliků a osmasedmdesát tmavovlasých
mužských dolichokefaliků. V šest hodin, když skončila práce, se obě
skupiny shromáždily ve vestibulu nemocnice, kde jim pomocný pokladník
vydával jejich dávku somy.
Když divoch vystoupil ze zdviže, dostal se zrovna mezi ně. Avšak
jeho mysl byla někde jinde, u smrti, zármutku a výčitek svědomí.
Mechanicky, aniž si byl vědom, co dělá, začal si razit cestu davem.
„Co se tu tlačíte? Kde si myslíte, že jste?“
Z množství hrdel zněly jen dva hlasy: vysoké pištěly, hluboké
bručely. Dvě tváře, jako by donekonečna opakované řadou zrcadel –
jedna hladká, pihovatá, úplňkovitá, s oranžovou svatozáří, druhá hubená
ptačí maska se strništěm dvoudenních vousů – se k němu hněvivě
obrátily. Jejich slova a ostré šťouchance jejich loktů do žeber ho
vytrhly z jeho stavu. Opět se probudil do skutečnosti vnějšího světa,
podíval se kolem sebe a tu pochopil, co vidí – pochopil, zachvácen
hrůzou a ošklivostí, že to je ono stále se vracející delirium jeho dní a
nocí, ona noční můra všude kolem se hemžící, nerozeznatelné identity.
Blíženci, blíženci... Jako larvy se slizce hemžili kolem mystéria
Lindiny smrti. I tady byly larvy, avšak větší a již úplně vyspělé, lezly
teď po jeho smutku a lítosti. Zastavil se a díval se očima široce rozevřenýma
údivem a hrůzou kolem sebe na tu luzu v khaki, uprostřed
níž stál a kterou o hlavu převyšoval. ‚Jaké to množství ušlechtilých
bytostí!‘ Ta melodická slova se mu vysmívala. ‚Jak spanilé to lidstvo!
Ó ty nový a krásný světe...‘
„Rozdělování somy!“ zvolal zvučný hlas. „Pěkně po pořádku,
prosím. A pospěšte si!“
Dveře byly otevřeny, stůl a židle stály ve vestibulu. Hlas patřil čipernému
mladému alfa-muži, který vstoupil a přinesl s sebou příruční
pokladnu z černého plechu. Čekajícím davem blíženců proběhl
šum uspokojení. Na divocha si už ani nevzpomněli. Jejich pozornost
se teď soustředila na černou příruční pokladnu, kterou mladík položil
na stůl a otevíral. Víko se zvedlo.
„Jé!“ ozvalo se současně z úst sto šedesáti dvou lidiček, jako kdyby
se dívaly na rachejtle.
Mladík nabral plnou hrst maličkých krabiček s pilulkami. „Prosím,
postupujte!“ řekl rázně. „Ale po jednom, žádné strkání!“
Po jednom a bez strkání postupovali blíženci kupředu. Nejdříve
dva muži, pak jedna žena, potom další muž, pak tři ženy, potom...
Divoch tu stál a přihlížel. ‚Ó ty nový a krásný světe, o ty nový a
krásný světe...‘ Hudba slov v jeho mysli nabývala jiného ladění. Ta
slova se mu vysmívala v jeho bídě a sklíčenosti, ohavně se na něj
šklebila a cynicky se mu vysmívala. Ten ďábelský, zlomyslný smích
jen zvětšoval n...Automaticky kráceno

356284

5.3.2017 15:29

RE: Nesouhlasím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 356272

Dotyčný G3 se sám kvalifikoval na kandidáta do soutěže Kokot roku.
Takovýto příspěvek je dokonalým obrázkem degenerace školství a demoralizace obecně. Je výživnější než tisíce slov na téma rozpad základních lidských hodnot,potažmo absence elementární morálky.[bliji]

356275

5.3.2017 22:27

souhlasím

anna kopáčová 77.?.?.?

Reakce na 356275

I malý čin je víc než pouhé řeči.

356291

5.3.2017 16:43

RE: Nesouhlasím

Pepan111 178.?.?.?

Reakce na 356272

Jenom lidské hovado může uvažovat jako vy [bliji]

356277

5.3.2017 17:46

RE: Nesouhlasím

Aja 82.?.?.?

Reakce na 356272

Pokud nejste, pane, provokatér, jste idiot. Tady není třeba v diskuzi s vámi používat argumentů.

356281

5.3.2017 19:45

RE: Nesouhlasím

Annna 90.?.?.?

Reakce na 356272

Co jste to za podčlověka, že bez kousku studu říkáte takové ohavnosti?

Já i svého starého psa vždy dochovám do posledního dne, protože mi sloužil celý jeho život. Tak ho jen kvůli stáří nenechám utratit, jak vy to jinými slovy navrhujete udělat s člověkem.

Člověk sice může mít staré tělo, ale jeho duch nestárne, jen získává prožití. Člověk v jakémkoli věku je stejně hodnotný, a také potřebuje ke svému duchovnímu vývoji prožít všechny fáze svého bytí.

To, co hlásáte, je odpudivý materialistický marast, který si myslí, že člověk je jen maso a kosti. TO JE HROZNÝ OMYL ! A kdo to tvrdí, váže na sebe hnusnou karmu.

Ale nehodlám Vás dále již nijak přesvědčovat, protože mi za to nestojíte. [bliji]

356286

6.3.2017 9:18

RE: Nesouhlasím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 356286

Ty ohavnosti paní Anno,jsou ovoce dlouhodobé koncepce , kterou dnes nazýváme NWO. Roku 1274 př.n.l. utrpěl v bitvě u Kadeše (dnešní Tell Nebi v Sýrii) faraon Ramses II. porážku. Avšak tento faraon nás prostřednictvím obelisku informuje,že za dalších 3000 let, se teprve ukáže,kdo zvítězil.

Roku 1798 našeho letopočtu se v americké Philadelphii konal tajný sjezd iliminátů. Zde byla založena společnost :APPENDIX E:NEW WORLD ORDER a byl vypracován tak zvaný: PROTOKOL MOUDRÝCH MUŽů SIONU,podle kterého se prakticky odvíjí novodobá historie planety Země. 1274+1798=3072. Pak přišli na řadu moderní materialistitčí vědci a filozofové. Nejznámější je DARWIN a jeho teorie vývoje. Současně s ním působili a působí celá řada moderních filozofů a vědců, kteří odmítají tisíciletími ověřené a funkční morální a společenské základy-vytváří novou amorální koncepci organizace lidské společnosti. Ten ubožák-pokud to myslí upřímně-je jejich oběť.

356303

5.3.2017 20:01

RE: Nesouhlasím

popravci 24.?.?.?

Reakce na 356272

je to provokater , snazi se rozmrdat lidske svedomi, je za takove zkurvene keci placen temi co se snazi ovladnout svet pro sebe. vzdyt on tomu zvastu sam neveri jen pobira jidasky gros. styd se sam pred sebou zmrde!!!

356287

5.3.2017 21:01

RE: Nesouhlasím

dub 89.?.?.?

Reakce na 356272

až do této chvíle jsem nevěřil, že debil vašeho ražení v reálném světě existuje.

vy jste dokázal, že klony bez duše jsou již realitou.

jen si uvědomte, že kreatury bez mozku vašeho typu jsou pro společnost také přítěží a rovněž by měly být likvidovány, tak doufám, že půjdedete příkladem, abyste tu nezacláněl!

a pevně věřím, že v okamžik 60. narozenin svých rodičů je v rámci oslav na místě popravíte, nafilmujete to a dáte na sociální sítě.

356290

6.3.2017 10:27

RE: Nesouhlasím

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 356272

Napsal jsi to "hezky". Tím jsi konečně doplnil poslední dílek skládačky a skutečně, jsi úplný idiot. Dle tvých příspěvků jsem si to myslel už dávno, ale tohle mě přesvědčilo definitivně. Myslím, že bys měl chcípnout pro dobro všech, neboť pokud tu podle tebe staří nemají místo, pak hovada tvého typu určitě ne. Myslím, že jsi v životě ničeho nedosáhl, žil jsi jako parazit a jako parazit taky pojdeš.

356304

8.3.2017 9:02

RE: Nesouhlasím

janaz 81.?.?.?

Reakce na 356272

Tak takého kreténa, ako si ty, len tak ľahko nenájdeš. Z celého srdca ti prajem, aby si ty dopadol ako prekážajúca haraburda, ktoru aj si, ty úbožiak.

356350

5.3.2017 15:08

O zodpovědnosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

je to bez titulků a není to o náboženství
https://www.youtube.com/watch?v=H1O5N6aAgRg

356274

5.3.2017 19:31

Stari su dnes ako hyeny

Scipio 95.?.?.?

Sa pametam jak som raz zaparkoval pred svojim blokom po 12 hodinovej sichte a moj dobrosrdecny 80 rocny sused z vedlajsieho vchodu na mna zacal kricat, ze zavola mestsku policiu nech mi daju papucu, lebo stojim jednym kolesom na zltej ciare zakaz parkovat (zakaz parkovat pred vchodom niekedy bol v sirke dveri cca. 1.5 m ale neviem preco ho rozsirili na 3 m). Kazdopadne som mu dobrosrdecne odpovedal nech len skusi, ze mu potom nohy dolamem. [smích]
Mam kamarata policajta, co hovori, ze pre mnoho dochodcov je toto hobby, prechadzat sa po meste a hlasit policii zle ci na chodniku parkujuce auta, ci najnovsie v Kosiciach vsetky auta bez karticky Smerackej vypalnickej parkovacej firme EEI. Takze tolko asi k dobrym dochodcom. To ze su to takmer bezvyhradne volici mafianskeho SMERU ci SNS ani nespominam.

356285

5.3.2017 23:09

RE: Stari su dnes ako hyeny

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 356285

Hyeny[smích] Prostě jen chtějí být užiteční ve společnosti, která je odvrhla.
A jdou, jako všichni ostatní, jako každá tupá lidská bytost, cestou nejmenšího odporu a námahy. Mají spoustu volného času, tak co by nepomáhali chytat parkující kriminálníky.

Možná nějaký 80letý filosof dokáže zůstat nad věcí až do smrti a nikdy se k žádnému udavačství neponíží, ale systém je skutečně nastaven tak, aby z 90 % těžce pracujících občanů vychoval nerudné bonzácké báby a dědky. I ten „dobrosrdečný“ soused určitě celý život dřel jak kůň…

356296

5.3.2017 22:40

Staří se nerentuje

Usáček 89.?.?.?

Tak proč o ně pečovat, když to stojí pouze prachy pro pojišťovnu, co jsi ta babka celý život platila. Kdyby si všichni pojištěnci vložené peníze vybrali na zdravotní péči, z čeho by ředitel pojišťovny bral 350.000 Kč měsišní mzdu a platil strany, jako ODS, TOP09 atd. ?
Děti se taky nevyplatí. jenom žerou, člověk se o to musí starat a nic to nenese. Tak k čemu děti? Je vidět, že demokratům to myslí tržně a pragmatický. Prostě po nich potopa. Dej demokratovi moc a kvůli penězům zničí vše, nejen počasí, ekokologii, ale i Evropskou civilizaci. Je to jasně vidět, že co demokrat, to debyl !!! A realita tomu jasně odpovídá!

356293

6.3.2017 3:12

Svet zabil moralku,zabil vlastenectvi,zabil rodiny,zabije i tebe.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 202.?.?.?

Báseň stařenky

Poslyšte, sestro, když na mě hledíte, řekněte, koho to před sebou vidíte. Ach ano, je to jen ubohá stařena s divnýma očima a napůl šílená. Odpověď nedá vám, jídlo jí padá, nevnímá, když po ní něco se žádá, o světě neví, jen přidělává práci, boty a punčochy napořád ztrácí. Někdy je svéhlavá, jindy se umí chovat, už potřebuje však krmit a přebalovat. Tohleto vidíte? Tohle si myslíte?Sestřičko, vždyť o mně vůbec nic nevíte. Budu vám vyprávět, kým vším jsem bývala, než jsem se bezmocná až sem k vám dostala.Miláčkem rodičů, děvčátkem, tak sotva deset let s bratry a sestrami slád život jako med. Šestnáctiletou kráskou, plující v oblacích, dychtivou prvních lásek a pořád samý smích. V dvaceti nevěstou se srdcem bušícím, co skládala svůj slib za bílou kyticí.A když mi bylo pár let po dvaceti, já chtěla šťastný domov pro své děti, Pak přešla třicítka a pouta lásky dětí, jak rostly, už mohli jsme uzlovat popaměti. A je mi čtyřicet, synové odchází, jenom můj věrný muž pořád mě provází. Padesátka přišla, ale s ní další malí, co u mě na klíně si jak ti první hráli. Však začala doba zlá, můj manžel zesnul v Pánu, mám z budoucnosti strach, někdo mi zavřel bránu. Život jde dál, mé děti mají vrásky a já jen vzpomínám na ně a na dny lásky. Příroda krutá je, i když byl život krásný, na stará kolena nadělá z nás všech blázny. Tělo mi neslouží, s grácií už je ámen, kde srdce tlouklo dřív, dnes cítím jenom kámen. Však vprostřed zkázy té mladičká dívka žije a srdce jí, byť hořce, tam uvnitř pořád bije. Vzpomíná na radost, na žal, co rozechvívá, vždyť pořád miluje a nepřestala být živá. Málo bylo těch let a netáhla se líně, já smířila se s tím, že všechno jednou mine. Otevřete oči, sestřičko, teď, když to všechno víte, neuvidíte seschlou stařenu... Teď už - MĚ uvidíte!

356299

10.3.2017 1:58

RE: Svet zabil moralku,zabil vlastenectvi,zabil rodiny,zabije i tebe.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 202.?.?.?

Reakce na 356299

MY, JSME BYLI, JAKO VY, VY BUDETE BRZO, JAKO MY.

356374

6.3.2017 8:01

Neuvědomování si budoucího stáří

strelec01 31.?.?.?

To neuvědomování si budoucího stáří je zaviněno rozdělením rodin. Rozmohlo se v 70. letech výstavbou paneláků a pokračuje to dodnes. Dokonce to loutkaři v pozadí podporují, chtějí dětem vzít vzory a tradice. Aby staří nemohli předávat zkušenosti a vyprávět o životě dříve. Mladí pak nemají žádné zábrany, nechávají si nalhávat z reklamy nebo nadměrně podléhají všelijakým nesmyslům co jsou momentálně "in" a "cool". Příkladů bych mohl uvést ... Tragický je ale rovněž přístup k novému životu, k těm počatým a dosud nenarozeným. Žádná úcta, necháme si to vzít !! a je po problému.

356302

6.3.2017 12:16

Já, infarkt a lékaři

Bety 213.?.?.?

Jsem v šoku. Obvodní lékařka mi sděluje, že mám infarkt. Pak se zvýšeným hlasem dohaduje telefonem s nemocnicí, že mě musí přijmout, prostě musí - hádka trvala asi pět minut. Po příjezdu do nemocnice ležím na vyšetřovně a dva lékaři nade mnou si povídají: Tak co s ní? Ještě není tak stará. Pošleme ji do fakultky, nebo to necháme být?
No ještě jsem nebyla zboží s prošlou spotřebou, tak mě tam poslali a díky tomu jsem ještě tady.
Myslím na to, jak by se rozhodli, kdyby mi bylo o 10 nebo 15 let víc. Zřejmě byli ze stejného vrhu jako ten idiot tady s tou starou lednicí, či pračkou.

356307

6.3.2017 12:26

Čo autor cítil

Luko 78.?.?.?

Presne viem, ako sa autor cítil, keď situáciu popisoval. Podobne som sa cítil, keď pri mŕtvom tele mojej matky som volal pohrebnú službu a ten génius, čo mi to zodvihol, sa opýtal: "A nie je to hnilák?"
Tak isto som sa od údivu a zhrozenia v tej chvíli nezmohol na nič - nevynadal som mu. Žiaľ, nemohol som si už sľúbiť, že nabudúce už to teda sakra ...

356308

6.3.2017 13:49

Morálka pisatele

JN 31.?.?.?

Já bych vypíchnul přístup autora. Místo aby zasáhl, tak se oddal hlubokomyslným úvahám a napsal článek. Bravo. Více takových hrdinů.

356312

6.3.2017 13:50

Lékařští psychopati jdou jen po penězích – a pak to takhle dopadá

Andrew Siddur 77.?.?.?

K thematu:

'Sudků absolvovala základní školu a také zdravotní střední školu zakončenou maturitou. „Jsou i vysoce inteligentní lidé, kteří dělají takové věci,“ řekl znalec, podle něhož jednání obžalované s inteligencí nesouvisí.'
ZDROJ

356313

6.3.2017 17:52

Vše se vrací jako bumerang

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Lidé bez studu,slušného vychování a úcty ke starým, bezbranným a nemocným dávají svým dětem a blízkým velmi názorný návod, jak mají zacházet s nimi až oni budou ti staří, nemocní a bezbranní. Věřím, že se dočkají stejného nebo i horšího zacházení. Nyní nemají rodiče na výchovu potomků a dědiců čas a energii, protože musí vydělávat na splácení hypoték a až splatí všechny půjčky a nakoupí všechny ty zbytečné krámy, dočkají se stejného osudu. V tomto systému, kde peníze jsou vždy až na prvním místě, není místo pro slušnost a úctu založenou na mravních principech.

356317

6.3.2017 21:27

RE: Vše se vrací jako bumerang

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 356317

Řekl bych, že takzvaná entropie /nepořádek/ nemá ani tendenci stagnovat, a neustále se vše jen zhoršuje. Proto skutečně nezávidím budoucím dnes velmi ambiciozním generacím...[velký smích]

356322

7.3.2017 18:12

Přečtěte si Výminkáře

Rak 77.?.?.?

Všichni, kteří mají idealistické představy, že to někdy bylo jinak, by si měli přečíst Výminkáře od K.V.Raise!

Vztahy mezi generace nikdy nebyly ideální. Dnes aspoň staří dostanou z peněz daňových poplatníků důchod i péči (včetně nyní moderní mobilní péče přímo v domácnosti), v minulosti za stejné situace umírali na výminku při vědomí, že "hospodář" netrpělivě čeká, kdy odejdou, a on se zbaví povinnosti poskytovat výminek!

356338

9.3.2017 14:45

Vyminkari - reakcia

kocko 87.?.?.?

Nie je spravne zovseobecnovat ani v jednej ani druhej krajnosti. Dolezite je totiz , aky priklad davate svojim detom , ako sa spravate k vlastnym rodicom. Tak sa budu na 80% spravat oni k vam. (Tych 20% je posobenie zata alebo nevesty, ktori mohli byt vychovani inak). Dalsi kamen urazu je spravanie rodicov k detom v detstve, niektore sa necitia viazane krestanskou moralkou, ak mali otca , ci matku alkoholicku, hodili ich na krk statu a pod. A da sa im cudovat?
Sotva to ma vsak niedco s karmou, ani trest Bozi neprichadza casto na ludi tu na zemi. Neospravedlnujme hrubost a pripadne surovu rutinu ludi, ktori vykonavaju pracu, na ktoru nemaju predpoklady, ktori ju robia len preto, ze inu pracu nemaju a tych "svatych" je taky nedostatok.

356367

9.3.2017 16:11

TROCHU JINAK

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Ono to celé ani nemusí být o Mladí versus Staří. Ono to jednoduše může být o profesi a prostředí a jednom ze způsobů jak se nezbláznit.
V prostředí kde se deno-deně setkáváte s bolestí a smrtí je cynismus a černý humor jednou z možností jak si uchovat odstup a vlastní zdraví (duševní). Nemusí se nám to líbit, ale někteří lidé to jinak neumí. Není to ale mladí versus staří. Taktéž drobná připomínka k představě života dané nebohé paní. Je hezké si představovat že byla milující matkou a vzornou manželkou. Ale také klidně mohla být ženou která opustila své děti, dělala peklo ze života druhým lidem a zničila kariéru někomu jinému. Takže představy o jejím životě jsou domněnky. Chovat slušně k nebohé pani se má personál bez ohledu na představy o jejím životě.

356369

11.3.2017 13:57

Najít odvahu

Jana Dudová 84.?.?.?

a něco udělat, něco říci. Sám, proti většině. Zde se ukáže statečnost člověka. Za mládí /13let/mě uchvátily knihy pana J. Foglara. Bobříky jsem plnila sama od sebe a později přibrala sousedku.
Ještě dnes, když udělám dobrý skutek, tak mě hřeje u srdce. A je to sobectví, když člověk pomůže jinému - staršímu, postiženému, ale i mladšímu v nesnázích? Protože když pomohu, tak mě probleskne myšlenka, ti mladší to vidí a snad se mě to vrátí až já budu potřebovat. Proto nebojte se, seberte odvahu a /přeneseně/ pomožte paní na vozíku, zakryjte jí nohy, nabídněte pití, napomeňte saniťáky, ať mluví slušně. Nikdy nevíte, jaký příklad a odvahu dáte jiným. A bude se to šířit dál.
I v tramvaji jsem vypozorovala, že já, ačkoliv 60ti letá uvidím nastupujícího starého člověka a zvednu se s pobídkou k usazení, se začnou zvedat i někteří mladí a nabízejí místo těm starším, mnohdy opět i mně. A ta pozitivní nálada v dopravním prostředku je cítit.
Vrátím se k příběhu - někdy je lepší moc nepřemýšlet a být impulsivní. A někdy stačí starému člověku jenom milé, vlídné slovo. Nikdy nevíte, jestli ten den vůbec ještě s někým promluvil.
Proto nebojte se, nestyďte se za svoje slova, a činy, nečekejte na ostatní. Svalovat vinu na karmu je hloupé, a ani to v našich šířkách snad nemá žádné základy. Možná jinými slovy v křesťanských základech? Ale když tomu někdo věří, tak mu to neberu. Žijeme nyní, v této době, nebudeme se ohlížet do hluboké minulosti, co bylo. Dívejme se spíše do budoucnosti, ať se žije všem lépe a kvalitněji, ale zaslouženě, jak se každý přičinil. Buďme my Češi k sobě ohleduplní, važme si každého slušného, pracujícího člověka a že jich je. A na nepravosti poukazujme my malí, obyčejní lidé, v běžném životě, právě v těchto malých skutcích a příbězích. Z potůčku říčka, z říčky řeka.

356408

11.3.2017 14:35

Příště je pozdě.

Papík ripasu (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Musíme se naučit reagovat hned, protože žádné "příště" už být nemusí. Stejně jako na bojišti, když po Vás útočník jde mečem, musíte se uhnout hned - protože když to necháte na příště, jste mrtvý muž. Stačilo vstát, s omluvným úsměvem se věnovat přímo ženě, ustrojit ji a s laskavým úsměvem předat dál. Děkujeme za podnět k zamyšlení.

356411

11.3.2017 15:18

RE: Příště je pozdě.

Aja 82.?.?.?

Reakce na 356411

Ano, to se mi jako řešení líbí. Postavit proti chybějící empatii a nadbytku otrlosti
vlastní vlídnost.

356413

11.3.2017 17:45

RE: Příště je pozdě.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 356413

Mně se to také líbí, paní Ájo. JENŽE. Problém je jinde. Problém tkví v tom, že se o nic podobného žádný z přítomných ani nepokusil! Otázka tedy nestojí JAK VYŘEŠIT PROBLÉM NEBOŽAČKY. Nýbrž JAK VYSVĚTLIT (donutit, motivovat, přesvědčit, ...) NETEČNÝM TRUMBERŮM to, že základní princip mravní nám velí CHOVEJ SE K OSTATNÍM LIDEM TAK, JAK SI PŘEJEŠ, ABY SE ONI CHOVALI K TOBĚ.

Přeji pěkný den [smích]
Vojta

356414

11.3.2017 20:50

RE: Příště je pozdě.

Aja 82.?.?.?

Reakce na 356414

Domnívám se, pane Vojto, že tady nepomůže ani donucování, ani vysvětlování.
To dobré v člověku je a nebo není, je tak vychován od dětství a nebo není.

Ti neteční v čekárně se chovali, jako by stáří samo o sobě byla nemoc, která se jich netýká, která se jim vyhne.

Hezký sobotní večer

356417

12.3.2017 3:25

RE: Příště je pozdě.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 356417

Na tuto nemoc lék je, jak píšete:
>Domnívám se, pane Vojto, že tady nepomůže ani donucování, ani
>vysvětlování.
>To dobré v člověku je a nebo není, je tak vychován od dětství a nebo
>není.

Bohužel, ve společnosti v mravním rozkladu, je problém i vychovávat k dobru, nejen tím, že společnost příkladem neslouží, ale "převychovává" i to málo oč se rodina pokusí. Navíc je skoro jisté, že to dobro v nás je okolím chápáno jako naše slabost a naše předurčenost "nastavovat hned druhou tvář".
Za daný stav společnosti může vždy jen ta odcházející generace, tedy dnešní staří lidé, kteří si v tom "civilizačním kalupu" nestačili ani uvědomit že nejpodstatnější věci jsou ty, které penězi nejdou nahradit, a možná ani v té chvíli sklizně trpkého ovoce jim to stejně nedochází...
Lék je, ale není v donucování ani vysvětlování, jenže jak oprášit zapomenuté pořádky v době, kdy výchova je předmětem neuvěřitelných experimentů...

356421

12.3.2017 14:18

RE: Příště je pozdě.

Aja 82.?.?.?

Reakce na 356421

Jiná cesta, než cesta rodinné výchovy v současném světě neexistuje. To ona musí překřičet vliv dnešního školství, lobbů, neziskovek, informačního prolhaného šumu medií. Proto také ta snaha o rozbití tradiční rodiny.

Nevím, zda za současný stav civilizačního úpadku může odcházející generace, jsou-li dnes na odchodu, byli tito lidé v roce 89 víc jak dospělí, měla na ně tedy vliv jak doba socialismu, tak i přicházejícího kapitalismu.

Považuje-li někdo dobro za slabost, je to jeho problém, konat dobro, být dobrým, neznamená ještě být blbcem, který nastaví druhou tvář. Katolíci prominou.

356429

14.3.2017 13:33

Krásně napsané a bohužel veliká pravda!

Berounka 195.?.?.?

Vystihl jste přesně postoj převážné většiny mladých lidí. Vychovává je k tomu společnost, která je povrchní a žije spotřebním způsobem života. Hlavně být in a cool, mít ty správné značkové boty, oblečení, kabelku, drahý telefon atd. Mnohdy nejsou ani dobré vztahy v rodině ke starším, jak potom můžeme požadovat dobrý vztah k cizím starým lidem. Společnost je prostě prohnilá a zásady, na kterých byla naše společnost postavena jsou odmítány.

356471

Příspěvků: 55

05.03. 11:58 MDé  Smutné je
05.03. 12:27 Clear  Úpadok morálky ľudského ducha
05.03. 12:54 Andrew Siddur  ---
05.03. 13:01  Je mi 72 let
06.03. 15:13  RE: Je mi 72 let
07.03. 12:52 kolokol  RE: Je mi 72 let
07.03. 22:00  RE: Je mi 72 let
08.03. 10:00 kolokol  RE: Je mi 72 let
05.03. 13:30 Censored  Vzpoura neschopných
05.03. 22:31  RE: Vzpoura neschopných
05.03. 13:46 Annna  Víte, co je na tom krásné? Že se ve Vás ozval cit
05.03. 14:05 libertarian  Globálny úpadok morálky
05.03. 20:10 Aleks  RE: Globálny úpadok morálky
05.03. 22:43  RE: Globálny úpadok morálky
06.03. 07:28  RE: Globálny úpadok morálky? Pouhý kšeft...
05.03. 14:23 Andrew Siddur  Deformované prostředí plodí deformované (ne)reagování
05.03. 14:54 G3  Nesouhlasím
05.03. 15:06 atto1  RE: Nesouhlasím
05.03. 16:56 Andrew Siddur  RE: Nesouhlasím
05.03. 17:31  RE: Nesouhlasím - MDé
05.03. 19:19 výjimečné porušení omerty  starý dobrý prorok Aldous Huxley
05.03. 15:29  RE: Nesouhlasím
05.03. 22:27 anna kopáčová  souhlasím
05.03. 16:43 Pepan111  RE: Nesouhlasím
05.03. 17:46 Aja  RE: Nesouhlasím
05.03. 19:45 Annna  RE: Nesouhlasím
06.03. 09:18  RE: Nesouhlasím
05.03. 20:01 popravci  RE: Nesouhlasím
05.03. 21:01 dub  RE: Nesouhlasím
06.03. 10:27 hestroy  RE: Nesouhlasím
08.03. 09:02 janaz  RE: Nesouhlasím
05.03. 15:08  O zodpovědnosti
05.03. 19:31 Scipio  Stari su dnes ako hyeny
05.03. 23:09 Andrew Siddur  RE: Stari su dnes ako hyeny
05.03. 22:40 Usáček  Staří se nerentuje
06.03. 03:12  Svet zabil moralku,zabil vlastenectvi,zabil rodiny,zabije i tebe.
10.03. 01:58  RE: Svet zabil moralku,zabil vlastenectvi,zabil rodiny,zabije i tebe.
06.03. 08:01 strelec01  Neuvědomování si budoucího stáří
06.03. 12:16 Bety  Já, infarkt a lékaři
06.03. 12:26 Luko  Čo autor cítil
06.03. 13:49 JN  Morálka pisatele
06.03. 13:50 Andrew Siddur  Lékařští psychopati jdou jen po penězích – a pak to takhle dopadá
06.03. 17:52  Vše se vrací jako bumerang
06.03. 21:27  RE: Vše se vrací jako bumerang
07.03. 18:12 Rak  Přečtěte si Výminkáře
09.03. 14:45 kocko  Vyminkari - reakcia
09.03. 16:11  TROCHU JINAK
11.03. 13:57 Jana Dudová  Najít odvahu
11.03. 14:35 Papík  Příště je pozdě.
11.03. 15:18 Aja  RE: Příště je pozdě.
11.03. 17:45  RE: Příště je pozdě.
11.03. 20:50 Aja  RE: Příště je pozdě.
12.03. 03:25  RE: Příště je pozdě.
12.03. 14:18 Aja  RE: Příště je pozdě.
14.03. 13:33 Berounka  Krásně napsané a bohužel veliká pravda!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 0

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,56 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
17,38 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,32 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 686,02 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 220 968,99 Kč

Poslední aktualizace: 10.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 830