Diskuze k článku

Utajovaná fakta o pozadí revoluce roku 1917 v Rusku

Příspěvků 30

3.3.2017 1:17

Milnerova skupina - anglo-americké kluby, Normen a plukovník House

PavelSam 90.?.?.?

Děkuji za tento článek, je to dlouhá diskuse o 1. válce, o Bismarcovi a Prusku, o těch proslavených klubech, o Milnerovi a spol., v USA o Rockefellerovi a JP Morgenovi, dvou největší "impériích" v USA, to vše propojeno s Fed a Bank of England (Montagu Normen od r.1920).

Například v r.2014 objevili ve Švédsku při rekonstrukci trezor, obsahující mnoho materiálů o Leninovi, potvrzujících, že byl agentem Němců, nyní jsou materiály studovány ve Švédsku: "Do studia dokumentů se pustili odborníci z Aarhuské univerzity. Tým vedl přední odborník Arnbjørn Sørensen, který konstatoval, že mnohé materiály dokládají dohodu mezi Leninem a tajnou službou. Kromě toho byly nalezeny nejrůznější seznamy zboží a zbraní, které Němci bolševikům dodávali a také popisy některých tajných operací."
http://extrastory.cz/prekvapivy-nalez-dokazuje-ze-...

Ovšem nejlepšími zdroji "přímo do pramene" jsou knihy prof. Suttona (Peníze koupí i toho největšího neřítele, Tajná US vláda - lze je i dnes zakoupit na Amazonu za 15-20 dolarů), ten tyto kluby a Skull&Bones (kostlivce 322 z Yale) studoval velmi podrobně, včetně jejich lidí v US administrativě, které tam dosazovali. Měl skvělé prameny (seznam členů a Hooverův archiv na Stanfordu, kde je asi 400tun fotek a materálů o Rusku té doby). I on popisuje tu adresu zmiňovanou v úvodu článku výše, přidává cifry, doklady, viz jeho kniha Wall Street and Bolshevik Revolucion.

Milnerovu skupinu nejlépe popsal Carrol Quigley, který ji studoval v letech 1945-1965, poslední dva roky jako oficiální historik US CFR. Ač schvaloval jejich cíle (vytvořit kolektivní systém světové bezpečnosti), hluboce nesouhlasil s jejich metodami - viz jeho skvělá kniha Anglo-Americký Establishment.
http://www.carrollquigley.net/pdf/the_anglo-americ...

Bankéřské vazby Normena a Stronga (Bank of England a Fed) ozřejmuje kniha Conjuring Hitler (2005), která ve čtvrté kapitole osvětlí mnohé, samozřejmě celá kniha poskytuje fakta, bez nichž nelze plně pochopit rozměr práce těchto klubů.
http://cnqzu.com/library/Philosophy/neoreaction/Gu...

Skull&Bones byl nejstarším klubem (kromě zednářů), pracoval již od r.1833. Skupina Inquiry plukovníka House pracovala původně pro JP Morgena, a výsledkem bylo propojení Milnerovy skupiny Kulatého stolu (Round Table) s krycí organizací RIIA, sídlící v Chatham house v Anglii, s US Radou pro zahraniční vztahy (CFR), v letech 1919-1921. Po druhé válce k nim přibyla Trilaterální komise D. Rockefellera (1973) a Bilderberg group, po konci studené války další "think-tanky" (Sorosova Evropská CFR, Centrum pro evropskou reformu CER, US program "Pro trvalou společnost"[mrknutí jedním okem], nepočítaje MMF, Světovou banku, Mezinárodní soud v Haagu a banku BIS, která koordinuje bankéře.

356214

3.3.2017 1:41

RE: Milnerova skupina - anglo-americké kluby, Normen a plukovník House

PavelSam 90.?.?.?

Reakce na 356214

Téma by si zasloužilo širokou diskusi v TV, pro pochopení dobového kontextu v Rusku, USA a Británii, v Německu (s Pruskem), klíčovou roli nadnárodních bankéřů v tvorbě toho, co dnes nazýváme "otroctvím dluhu", systémem světové vlády lidí, kteří proměnili demokracii v oligarchii, řízenou jejich servisními organizacemi, tajnými spolky. Jenže to oni nechtějí, proto přece nemohl uspět v primárkách Sanders, chtěl reformu Fed - centra této politiky.

Británie byla v r.1900 světovou velmocí, nechtěla pustit Německo na moře, rusko-francouzská koalice jim vadila také, a po válce chtěly US-Britské kluby Výmarem zotročit padlé Německo, aby definitivně rozdělilo Evropu, aby nespolupracovala s Ruskem, které potopili bolševismem. Sykes-Picot dělil Arábii, v r.1905 dělili Britové Bengálsko v odbojné Indii (aby v r.1947 rozdělila Milnerova skupina Indii na Pákistán vedený muslimským bratrstvem a Hinduistickou Indii, viz Quigley a odkaz výš).

Jenže ten Výmar - to otroctví Německa (aneb kluby zřízená kolonie proti Francii a Rusku - proto Francie neuspěla s okupací v Porůří 1923 a proto vznikl v okruhu JP Morgena Dawes a Young plán "obnovy" Německa, který vymyslel Brit Normen a našel pro něj pana Schachta), tento plán US-německých korporací a otroctví, domluvený Normenem, ten se nelíbil německým velkopodnikatelům, a tak podpořili lidová protestní hnutí v Německu, 1923-24 zafinancovali nacionální socialisty aneb nacisty, aby zachránili Německo před těmito bankéři v Británii a USA a Young plánem (tak se zrodil nacismus, Výmar byl jeho inkubátorem a Young plán mu vlastně přihrál finance).

Dál je to historie, viz Sutton - tzv. hegelova vize řízeného konfliktu, kde kluby vzybrojily obě strany konfliktu (německo a Rusko) a poslaly je proti sobě, aby na jejich troskách vystavěli poválečné budování toho, co dnes vrcholí migrační krizí a ničením národních států. Tedy aby postavili nadnárodní impérium, které s demokracií nemá nic společného. Zda je to pouze jen "dál dovedený projekt" zednářský kosmopolitů - kabalistů - to je otázka, ale i bez tohoto je dostatek faktů o tomto všem, které ovšem průměrný západní občan (natož Čech či Moravan) vůbec nezná.

Dnešní tažení proti Rusku je tak jen čtvrtým opakováním téhož - snahou opět rozdělit a oslabit Evropu, jak potvrdil i Friedman ze Stratforu, snahou oslabit Rusko a získat jeho zdroje. US a britské kluby a Milnerova skupina jsou klíčem k těmto událostem, proměna únorové revoluce menševiků v Rusku (chtěli zachovat parlament) v listopadovou bolševickou revoluci Trockého a Lenina, dvou agentů, je v samém centru tohoto dění.

Jak napsal Edward Griffin, tento koncept moci byl zřízen v Kongresu USA r.1913 (zřízením Fed) a tam také musí být zabit. Ssrdcem je i banka BIS ve Švýcarsku a hlavně Bank of England, také skrytě soukromá. Odtud a ztěch US a britských klubů se manažerují - řídí - války.

356215

3.3.2017 11:15

RE: Milnerova skupina - anglo-americké kluby, Normen a plukovník House

PavelSam 90.?.?.?

Reakce na 356215

A ještě citace.

V předmluvě knihy Wall Street and The Bolshevik Revolutions se píše:

Examination of the topic by academic writers has been studiously avoided; probably because the hypothesis offends the neat dichotomy of capitalists versus Communists (and everyone knows, of course, that these are bitter enemies). Moreover, because a great deal that has been written borders on the absurd, a sound academic reputation could easily be wrecked on the shoals of ridicule. Reason enough to avoid the topic.

Fortunately, the State Department Decimal File, particularly the 861.00 section, contains extensive documentation on the hypothesized link. When the evidence in these official papers is merged with nonofficial evidence from biographies, personal papers, and conventional histories, a truly fascinating story emerges.

We find there was a link between some New York international bankers and many revolutionaries, including Bolsheviks. These banking gentlemen — who are here identified — had a financial stake in, and were rooting for, the success of the Bolshevik Revolution.

Who, why — and for how much — is the story in this book.

Antony C. Sutton, March 1974

https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/Sutton_Wall_Street_and_the_bolshevik_revolution-5.pdf

356221

3.3.2017 10:23

Příliš složitá jednoduchost.

Altman 93.?.?.?

Prachy, prachy, prachy ...

356219

3.3.2017 11:32

RE: Příliš složitá jednoduchost.

PavelSam 90.?.?.?

Reakce na 356219

Prachů mají tolik, že opravdu nevědí co s nima, viz Edward Griffin a jeho slavná práce o Fed, která se prodává už 20let od Japonska po Německo. Video k tomu viz odkaz, který směřuje na zásadní závěrečnou pasáž (asi 10min v kuse), která právě toto osvětluje. Ne, o peníze už jim nejde, peníze používají pro získání moci... https://youtu.be/4EZH4lY8Atk?t=5305

Tady jde o moc, snahu kontrolovat všechny země a jejich vývoj. Země zdánlivě demokratické, přitom pod plnou kontrolou těchto lidí a jejich dluhových a měnových pák. To samozřejmě zahrnuje vůdce mnoha organizací, různě korumpovaných (často nevědomky), včetně médií.

356222

3.3.2017 14:25

RE: Příliš složitá jednoduchost.

PavelSam 90.?.?.?

Reakce na 356222

Citace z knihy Wall Street and The Bolshevik Revolution, str. 20/21 (PDF)
https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/Sutton_Wall_St...

So long as we see all international revolutionaries and all international capitalists as implacable enemies of one another, then we miss a crucial point — that there has indeed been some operational cooperation between international capitalists, including fascists. And there is no a priori reason why we should reject Trotsky as a part of this alliance.

- to napsal Sutton jako souhrn úvodní části, kde doložil z oficiálních US a kanadských archivů relevantní doklady a indície, kdo financoval a podporoval Trockého, kdo zařídil jeho US pas, kdo mu dal peníze v New Yorku, kdo zařídil jeho propuštění poté, co byl zadržen v Kanadě, po souhrnu všech informací o tom, s kým a jak spolupracoval a v čím zájmu.

Doporučuju přečíst.

356229

3.3.2017 12:47

RE: Příliš složitá jednoduchost.

dub 89.?.?.?

Reakce na 356219

proč byste měl cokoliv dělat kvůli prachům, když na ně máte tiskárnu?[mrknutí jedním okem]

356224

3.3.2017 13:00

RE: Příliš složitá jednoduchost.

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 356224

A teď si uvědomme, že komplexní informační obsah vaší věty nechápe 99% populace.

356225

4.3.2017 19:43

RE: Příliš složitá jednoduchost.

maršal Žukov 78.?.?.?

Reakce na 356225

Šak totok

356247

4.3.2017 19:05

RE: Příliš složitá jednoduchost.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 356224

Musíte se starat, aby vám tu tiskárnu někdo nevzal, případně vám jinak nezarazil ten tisk.

356245

8.3.2017 0:22

RE: Příliš složitá jednoduchost.

Sirea 31.?.?.?

Reakce na 356224

...lebo sa musia vypúšťať postupne a opatrne...

356346

3.3.2017 13:28

Obvyklý konspirační blábol

Censored 84.?.?.?

Už první "důkaz" o spiknutí temných sil:

> křižník „Hampshire“ ... najel na mocnou minu neznámého původu

Jak ony "temné síly" dosáhly toho, aby Hampshire najel právě na jejich minu? Ve stovkách kilometrů nezaminovaného moře? Naplánovat a realizovat něco takového se zdaří se stejnou pravděpodobností, jako trefit veverku na stromě do oka dětskou špuntovkou.

Dle autora si ONI (spiklenci) přáli:

- rozšířit sféru svého vlivu,
- získat nadvládu nad ...,
- zmocnit se ruského nerostného bohatství,
- upevnit svou moc ...,
- ...

Čeho ONI v Rusku svou složitou a nákladnou konspirací ve skutečnosti dosáhli?

- byly jim odebrány všechny jejich majetky na území Ruska,
- pokud se nechtěli stát pracujícím proletariátem, museli z Ruska emigrovat,
- kdo neemigroval, byl násilně přestěhován do bažin Birobidžanu,
- po dobu dalších dvou generací se pro JEJICH záměry stalo Rusko (SSSR) totálně nedostupným.

Tolik vynaloženého úsilí, energie, peněz a tak žalostný výsledek. To dokážou jen skuteční břídilové. [chechtot]

356226

3.3.2017 14:42

RE: Obvyklý konspirační blábol

PavelSam 90.?.?.?

Reakce na 356226

Nemám nejmenší tušení, jak to bylo s tou minou (ponorky už ale tehdy existovaly), ale vím, že popřením jediného prvku činíte zcela obecný závěr, aniž byste do něj zahrnul množství dalších a to už plně ověřených informací.

Řekl bych, že tohle je skutečně ukázka argumentace, se kterou by vás vykopli z jakéhokoliv akademického ústavu na světě, rychlostí "světla" .-) .

Kdyby britská vláda chtěla například zabránit proměně ruské únorové (Kerenského - podle mnohých byl placený Němci) revoluce v únoru v bolševickou revoluci v říjnu, pak nebylo nic snažšího, než nepouštět Trockého z kanadské internace, kde byl zadržen s dalšími, při plavbě do Ruska. Měl přitom v kapse US pas, osobně vystavený prezidentem Wilsonem, a měl takovou podporu "ze zákulisí", že se o tom dochovaly udivené poznámky těch, co měly s touto věcí oficiálně co do činění (viz odkazy výše).

Takže studujte, polemizujte, ale než začnete činit nějaké seriozní závěry, tak se prosím nějak informujte, alespoň o známých faktech (třeba že muž JP Morgena, ředitel US banky, pan Max May, šéfoval první bolšán komerční bance v r.1920. Proč asi? A že ta samá banka podporovala už nacistické Německo po r.1933. Proč asi? Je toho ale mnohem víc k diskusi).

356230

3.3.2017 15:40

RE: Obvyklý konspirační blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 356230

Kváka to ako kačka, lieta to ako kačka, pláva to po jazere ako kačka, vyzerá to ako kačka, ale študujme pretože to môže byť napríklad pštros(a nie konšpiračná kačica) [chechtot]

356232

3.3.2017 18:07

RE: Obvyklý konspirační blábol

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356230

Mohu doplnit, že v originále je výraz "prodorvalsa na moščnoj mine", přesnější překlad by proto byl "vylétl do povětří na mocné mině" nebo "rozlomil se na mocné mině". Výraz "najel na minu" mi přišel podvědomě s pojetí miny jako nástražného zařízení. Zde ale šlo patrně o vystřelenou minu nebo torpédo. Nakonec v dalším odstavci se to potvrzuje. Nejsem odborník na námořní vojenskou techniku. [smích]

356235

3.3.2017 19:19

RE: Obvyklý konspirační blábol

dub 89.?.?.?

Reakce na 356235

lepší na silné mině[smích]

356236

3.3.2017 21:14

RE: Obvyklý konspirační blábol

Pavel Svatoň atelieryzbrojovka (zavináč) gmail (tečka) com 37.?.?.?

Reakce na 356236

nebo se také říká....naběhl si....a tak to bývá, ...naběhl si, dobře mu tak, vychcanovi....na vesnici oblíbené, poškozuješ okolí, ve smyslu kooperace, tak se poser...zařiď se po svém, pokud umíš....Pavel

356237

3.3.2017 14:54

RE: Obvyklý konspirační blábol

Aleks 86.?.?.?

Reakce na 356226

Ale křižník ztroskotal a potopil se, to je fakt. Jak se to stalo je opravdu záhadou, neboť měl plout ve stovkách kilometrů nezaminovaneho moře...
Přišli o vliv, nadvládu, nerostné bohatství i moc, to máte plnou pravdu, jen je třeba doplnit že se toto všechno stalo až za vlády Stalina. Dodnes mu to nezapomněli, pravidelně nás o tom informují...
V Rusku je tato historie zcela otevřeně prezentována a stává se široce známou, dnes již nevratně. Jak svého času napsal jeden velký americký spisovatel,, Než si pravda nazuje boty, tak lež už třikrát oběhne svět,, Ty boty má dnes ale už obutý, tak se držte, pojedeme z kopce.

356231

3.3.2017 16:26

RE: Obvyklý konspirační blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 356226

Náhoda, alebo nie, jasne že mohol nabehnúť krížnik na utrhnutú mínu, stretnúť nemeckú ponorku ktorá sa potom nedostala domou a tak nenahlásila potopenie krížnika, prípadne samo výbuch munície(cez ww1 sa to Britskému námorníctvu stalo niekoľko krát), ale náhoda je mrška podobá sa na palicu a tak má dva konce a kto by si pomyslel že niekto dostane syfilis a na jeho miesto sa dostane Gruzínsky bandita, alebo že totálne rozvrátení národ čo mal na západ muklovať za misku ryže na deň a bicykel raz za desať rokov sa dokáže postaviť na nohy, alebo že demokrat a miláčik západu opilec Jelcin pretlačí na svoje miesto v poslednej chvíli zlého diabolského Putlera [chechtot]

356233

4.3.2017 10:41

RE: Obvyklý konspirační blábol

Spektátor Čumilovič Puk 62.?.?.?

Reakce na 356226

S tou minou. Dovedu si představit, jak to zařídit. Když budu vědět přibližnou trasu plavby a časy kudy loď bude kdy proplouvat... , pak se mi to zdá jako velice snadný úkol.

356240

6.3.2017 4:14

RE: Obvyklý konspirační blábol

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 356226

1. když víš kam ten Hampshire pluje... a mina nemusela být ani venku vlastně.

2. "Dle autora si ONI (spiklenci) přáli:

- rozšířit sféru svého vlivu,
- získat nadvládu nad ...,
- zmocnit se ruského nerostného bohatství,
- upevnit svou moc "

- chybička se vloudila. Stalin odstavil Trockého i Lenina. Zachránil tim dočasně Rusko a svět. Nicméně genocida Rusů a bílé rasy pokračují. Sečtěte ty desítky milionů z I a II sv, "ruské" revoluce a "stalinského" teroru. I to dnešní dění v podobě masové migrace do toho zapadá. Je naplánovaná likvidace nejenom Rusů, ale celé bílé populace.

3. "- byly jim odebrány všechny jejich majetky na území Ruska,
- museli z Ruska emigrovat,
- byl násilně přestěhován do bažin Birobidžanu, "

Blafy. Stalin sice zřídil první na světě židovskou republiku na ruské půdě v Birobidžánu (nevidím jasot židů), a komisi pro dejudeisaci, nikdo nikam se nestěhoval. Kdo přípravil a zorganizoval perestrojku? Jen tak pro srandu - kdo po 1989 zprivatizoval veškerý sovětský majetek? Tak o co přišli?
Beresovskij, Chodorkovskij - to bych se upsal. V 90 letech nepokrytě s pomocí mossadu - dnes na Ukrajině - kompletně veškerá politická a podnikatelská "elita" - svorně budují nový Israel.

Soudcovi stačí daleko méně indicií, aby odsoudil na doživotí. Ale spousta zabedněnců budou popírat fakta - to není možné, pač to možné není, že.

356300

3.3.2017 14:10

začalo to mnohem dřív

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 51.?.?.?

Už v polovině 19. století byla na přízaz cara drasticky snížena dostupnost vzdělání pro široké vrstvy obyvatel. Plodem toho za několik desítek let byly mraky negramotných Rusů ale obrovské množství vzdělaných židů kteří si to vzdělání mohli zaplatit. Tím pádem všechny vrcholné pozice ve státě byly obsazeny židy. Revoluce mohla začít a nezbyl nikdo vzdělaný kdo by se jim mohl postavit.

Peníze jsou jen bezcenná návnada pro hlupáky. Chytrý člověk buduje síť přátel a kupuje půdu. Koukejte kolik je dnes prachatých podnikatelů co se obklopují bezcennými luxusními symboly prestiže, přitom jejich děti jsou protekční nevzdělaní rozmazlení polodementní neschopní frackové kteří akorát budou žít z majetku rodičů dokud ho úplně nerozfofrují.

356228

4.3.2017 8:46

RE: začalo to mnohem dřív

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 356228

...........kolik je dnes prachatých podnikatelů co se obklopují bezcennými luxusními symboly prestiže, přitom jejich děti jsou protekční nevzdělaní rozmazlení polodementní neschopní frackové kteří akorát budou žít z majetku rodičů dokud ho úplně nerozfofrují...........

Ono jak se mohou vyvíjet třeba generace pirátů? Pradědek přepadal na staré lidi, dědek byl vojákem, fotr generálem, synátor prezidentem, a jeho potomci už zase budou piráti na moři...Podobně se to říká i o Saudské arábii. Kdysi ve stanech na poušti, pak ropní magnáti, a nakonec zase skončí ve stanech na poušti. Nejlepší je to ovšem s bolševickými čechy a jejich slovenskými pány...[velký smích]

356238

5.3.2017 10:38

Ruska revoluce, jez ruskou revoluci nebyla.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 1.?.?.?

.Predne, z Ameriky do Ruska se plavila, tak, zvana “Ruda flotilla” zamerne poslana do Ruska a nedelat revoluci v Americe, o cemz nas muzou ujistit tajne archivy, jak prvni dama USA, Elenor Roosenveltova, jez, chtela z USA udelat dalsi socialistickou republiku, zde pusobi I Emma Goldmanova, znama ucasti na atentatu s jejim milencem, jez byl, popraven. Obe zeny bojovaly za emancipaci, barevnych lidi a zen.Vsichni zide, ovsem, proto neni divu, ze prvni komunisticke noviny, nevysly v Moskve , ale v Chicago a aby se to nepletlo, psane v reci jidis. Druha vlna uz prijela “pozde” funkce byly rozdany a nove prichozi byli svym zpusobem nebezpecim a tak mnozi zkoncili v taborech Gulagu, coz je rovnez zidovsky vynalez, Naftali byl otcem techto mlynu smrti. Takze, vlna muslimu do Evropy ma mit stejny ucinek, jak vlna do Ruska, vysledkem bylo, 520 nejvyssich komisaru, 480 z nich bylo zidu. Nam staci pripomenout Slanskeho, jez odsoudil zidovsky procurator na smrt a za par mesicu rehabilitovany,co by hrdina Ceskoslovenska a zide se nechali slyset ,” ze jej usmrtili Cesi,” o zidechzadna zminka, svou obet prenesli na Cesky narod. Prikladem je I vyvrazdeni carske rodiny Romanovcu, kde popravci ceta byla slozena jen z rad zidu. Scrul, Blanc, cili Lenin ,kalmitsky zid dal, prikaz k vrazde. Vsichni “rusky”presidenti meli zidovsky puvod a nebo zili s zidovkami. Molotov, Vorosilov, Chruscev-Permutter,vsichni meli zidovky, v minulosti, Zinovjev, Alfelbaum, Radek -SobelsonAndropov, pravym jmenem, Lieberman, Litvinov, Parvus, Findelstein, Kamenev, pozdeji, Zorin, nam obzlaste velmi znamy a desitky, jinych.
Takze, Solzenicin, spravne odhadnul na 60 milionu ruskych obeti, s valkou a jinym, dovrseno cislo , sto milionu obeti, jen, kolik zivotu stal Ladozsky kanal a sibirska magistrala, druha svetova valka ,24 milionu Rusu,valka, kde se vojak zastavil tak jej NKVD strelilo jej do zad, kolik, komunismus stal obeti celosvetove si netroufam odhadnout.Bolsevici-zide se vrazdili I mezi sebou, nikdo nevedel,jak zmizel Poskrebyshev,nakonec vrah Beria,Kirov byl zavrazden amnoho jinych “obeti”I Stalin byl zavrazden, vrah Vysinsky,”reznik Moskvy” dozil spokojene v Australii.

356260

8.3.2017 0:37

RE: Ruska revoluce, jez ruskou revoluci nebyla.

Sirea 31.?.?.?

Reakce na 356260

Berija bol Gruzínec. Vymenoval ho Stalin na miesto Ježova, lebo sa v GULAg-u príliš rozmnožili popravy. Za Beriju sa znížili desaťnásobne. Beriju vymenoval Stalin všade, kde to viazlo -tak asi nebol surový, bol aj šéfom tímu výroby A-bomby...

356347

5.3.2017 15:33

Chyby v překladu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Všude,kde je v tomto textu pojem velkokněz či velkokněží má být velkoknížata či velkokňíže. Jde totiž o příslušníky carského rodu (Romanovců), nikoliv o církevní hodnostáře. Podobných chyb lze nalézt více.

356276

6.3.2017 1:27

RE: Chyby v překladu

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356276

Máte pravdu, že jsem omylem zaměnil pojem velkokníže za velekněz. Slovo kníže totiž v ruštině zní podobně jako kněz. Viz velkokníže (velikij kňaz) Michail Alexandrovič - bratr Mikuláše II, nikoliv velekněz. Moje chyba, za níž se omlouvám. Bylo by vhodné, pokud byste konkretizoval ony další chyby, zvláště pokud by měly mít dopad na smysl textu. Rád se poučím, nikdo není neomylný.

356298

6.3.2017 11:44

спасибо

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

[smích]

356306

6.3.2017 16:14

K té mině

hgt 188.?.?.?

Takže, kousek od hlavní základny Royal Navy na Orknejích Scapa Flow se potopí křižník jejího veličenstva a ani jeden se nezachrání. Žádná mina, žádné torpédo tohle nezvládne. Zato lodní sklad se střelivem - to je jiná. Předpokládám, že ony Kitchnerovy miliony na loď nikdy nedorazily, ale doprivátních kufrů NWO zcela určitě. Dnes se tomu říká privatizace zisku a socializace nákladů. A rakovinou prolezlých námořníčků, co jsou ochotni se obětovat pro VÉC či zabezpečení rodiny, se najde vždy dost. Škoda, že to nemůže okomentovat agent vídeňských Rothschildů ze Sarajeva. Nebo ten, co odbouchl bitevní loď Maine v havanském přístavu. A just, stálo jim to za to, novou loď pořídili z daní poddaných a cream války vysosali jen ti povolaní.

356316

6.3.2017 21:34

RE: K té mině

hc 90.?.?.?

Reakce na 356316

Nechtěl jsem do toho kecat, protože tomu nerozumím, ale také mě napadlo, že pokud nikdo nepřežil, tak se musela loď potopit tak rychle, že asi byla rozlomena výbuchem zevnitř. Ovšem pak je otázka, jestli to musela být sabotáž a ne nehoda.

356323

Příspěvků: 30

03.03. 01:17 PavelSam  Milnerova skupina - anglo-americké kluby, Normen a plukovník House
03.03. 01:41 PavelSam  RE: Milnerova skupina - anglo-americké kluby, Normen a plukovník House
03.03. 11:15 PavelSam  RE: Milnerova skupina - anglo-americké kluby, Normen a plukovník House
03.03. 10:23 Altman  Příliš složitá jednoduchost.
03.03. 11:32 PavelSam  RE: Příliš složitá jednoduchost.
03.03. 14:25 PavelSam  RE: Příliš složitá jednoduchost.
03.03. 12:47 dub  RE: Příliš složitá jednoduchost.
03.03. 13:00 výjimečné porušení omerty  RE: Příliš složitá jednoduchost.
04.03. 19:43 maršal Žukov  RE: Příliš složitá jednoduchost.
04.03. 19:05  RE: Příliš složitá jednoduchost.
08.03. 00:22 Sirea  RE: Příliš složitá jednoduchost.
03.03. 13:28 Censored  Obvyklý konspirační blábol
03.03. 14:42 PavelSam  RE: Obvyklý konspirační blábol
03.03. 15:40  RE: Obvyklý konspirační blábol
03.03. 18:07 Radim Lhoták  RE: Obvyklý konspirační blábol
03.03. 19:19 dub  RE: Obvyklý konspirační blábol
03.03. 21:14 Pavel Svatoň  RE: Obvyklý konspirační blábol
03.03. 14:54 Aleks  RE: Obvyklý konspirační blábol
03.03. 16:26  RE: Obvyklý konspirační blábol
04.03. 10:41 Spektátor Čumilovič Puk  RE: Obvyklý konspirační blábol
06.03. 04:14 ignorek  RE: Obvyklý konspirační blábol
03.03. 14:10  začalo to mnohem dřív
04.03. 08:46  RE: začalo to mnohem dřív
05.03. 10:38  Ruska revoluce, jez ruskou revoluci nebyla.
08.03. 00:37 Sirea  RE: Ruska revoluce, jez ruskou revoluci nebyla.
05.03. 15:33  Chyby v překladu
06.03. 01:27 Radim Lhoták  RE: Chyby v překladu
06.03. 11:44  спасибо
06.03. 16:14 hgt  K té mině
06.03. 21:34 hc  RE: K té mině

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 0

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,56 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
17,38 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,32 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 686,02 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 220 968,99 Kč

Poslední aktualizace: 10.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 286