Diskuze k článku

K jednomu skrytému „detailu“

Příspěvků 18

27.2.2017 0:44

Ano.

vymylimimozek 83.?.?.?

Příležitosti jsou nerovné
s tím nikdo nikdy nepohne
a pohne-li, tak do blba
rovnost, svornost, poroba.

356133

9.3.2017 15:16

1.liga, 2.liga

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 356133

Ve všech sportech existuje 1.liga, 2.liga atd. Od dětství nechápu, proč toto nechce nikdo udělat ve škole, od 1. třídy. Tam, kde jsou např. 4 třídy v jednom ročníku, lze dát do jedné třídy jedničkáře, do druhé dvojkaře.. a do poslední ty nejhorší.
Co se týče počtu dětí v jednotlivých třídách, tak bych dal více dětí do lepších tříd a méně do horších (aby na ně měli učitelé více času).
Jako nadané dítě jsem od 1. třídy trpěl ve společnosti s tupci, kteří např. neuměli číst ani v 5. třídě, kdežto já uměl už v 5 letech. Pokud nadané děti necháme trpět 9 let na ZŠ a teprve pak je dovoleno děti roztřídit na lepší a horší...
Díky za 8-letá gymnázia, aspoň zde dochází k diferenciaci už od 6 třídy.

356368

27.2.2017 1:31

dobrý učitel

PavelSam 90.?.?.?

Tak je zjevné, že jste nikdy nepochopil rozdíl mezi kvalitním kantorem a hlupákem. Protože tohle kvalitní kantor dokáže vyřešit kdykoliv, v tom to není a problém se netýká výuky, ale jen následného rozvrtsvení společnosti, zcela mimo školu.

A to už je zcela jiná otázka .-) .

356134

27.2.2017 6:47

RE: dobrý učitel - co kdo nepochopil

sprosťák Vítek 46.?.?.?

Reakce na 356134

...vy jste nepochopil, že článek se týká jednoho detajlu, nikoli společnosti mimo školu. Nemá to logiku, kritizovat autora, že se zaměřil analyticky pouze na oko Mony Lízy, pokud se nepřetvařuje, že jeho popis je popisem celého obrazu. To tento autor neudělal.

Také nechápete, že dobrých kantorů je málo, jako všeho dobrého na světě. Vedle dobrých jsou kantoři průměrní a podprůměrní. Ne všichni z nich jsou hlupáci. Mnozí jsou prostě produkty nekvalitního vzdělávacího procesu na pedagogických školách a stejně nekvalitního výběru, pokud jde o osoby studující pedagogiku - z vícero důvodů, které nejsou předmětem krátkého pojednání o jednom detajlu. No a ti méně kvalitní kantoři potřebují ke zlepšení své práce systémový/é nástroj/e, že...

Patříte, domnívám se, do stejného pytle s intelektuály, tak jak jsou popsáni v textech Jaromíra Habra a Teodora Dalrympla. Staré dobré anarchistické: od ničeho, ničím, k ničemu. Všechno je takříkajích věcí náhody, zákonitost neexistuje. Jsoucno se nedá zkoumat, popsat ani řídit. Řízení společnosti je vůbec nesmysl, i s ním spojený prvek donucování, neboť kvalitní lidé všechno vyřeší, sami od sebe. Všechno se samovolně opraví k lepšímu. Přece máme dobré kantory, takže není třeba nic řešit. Když se předpoklad nepotvrdí, jako tolikrát už, je možné znovu a do nekonečna předstírat překvapení a ventilovat tazvaný shoking. Jde do tuhého, pošlete nám peníze.

Byl bych samozřejmě rád, kdyby autor sepsal něco o Moně Líze, popsal celou skutečnost tak, abych věděl, co Mona Líza je. Ale nutit ho k tomu nemůžu a dílčí analízy, či pouhé postřehy o jejím krásném oku mohou být také zajímavé a poučné.

356137

27.2.2017 7:32

RE: dobrý učitel - co kdo nepochopil

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 356137

Ale nepatřím nikam. Jen pořád vidím lidi, kteří si myslí, že je spasí nějaké nové lejstro, příkaz, metodika, zákon. Je to v lidech, vážený, o čemž svědčí i tento pseudočlánek i vaše odpověď - lejster "zachraňujících kde koho" je nadbytek, zdravého rozumu se nedostává [smích] .

A starý kantorský vtip říká, že "vzdělávání je pašování blbců přes hranice moudrosti". Prostě komu není shůry dáno, toho lejstro nespasí, to ani při vzdělávání.

356138

27.2.2017 20:21

RE: dobrý učitel - co kdo nepochopil

anderson 89.?.?.?

Reakce na 356137

...dost dobrý [velký smích]

356155

27.2.2017 21:54

RE: dobrý učitel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 356134

https://www.youtube.com/watch?v=DVybOvDh5jE

356158

27.2.2017 5:39

Parazit není parazitem proto, že by byl "hloupý",

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 159.?.?.?

IQ s tím nemá hlavní souvislost. Parazitismus mnohem víc souvisí se zdegenerovaným světonázorem a zdegenerovanou lidskou podstatou té osoby. Pokud paraziti-degeneráti tvoří významnou část společnosti, pak ta společnost uhyne, protože ztratila DUCHA, už je jen hmotařská, a jen taková může být parazity-degeneráty rozložena, protože tito upadlí lidé v ní získali mocenské pozice. A to je nyní se naplňující osud chtonického židokřesťanského Západu.

356136

27.2.2017 7:35

Jen standardní dělení na ELITU a LID?

jjj 46.?.?.?

Už Voltaire řekl: "Lid = zvířata pod úrovní člověka."

Doporučuji pro němčináře skvělou přednášku od prof. Rainera Mausfelda "Strach elit před lidem" o tom, jakými způsoby se malé skupince "pastýřů" dlouhodobě daří ovládat ohromné množství "ovcí". https://www.youtube.com/watch?v=Rk6I9gXwack

356139

27.2.2017 9:50

rozdělení

wwwmys 213.?.?.?

Jako v jedne knize: alfy, bety, gamy, delty a epsilony.. kazdy urcite zarazeni a spokojenost..

356141

27.2.2017 14:36

Neřešitelný problém

Censored 84.?.?.?

Autor článku předkládá ve svých dvou otázkách neřešitelný problém. JAK SPRAVEDLIVĚ USPOKOJIT POTŘEBY VŠECH LIDÍ, bez ohledu na jejich schopnosti.

Zapomíná při tom na dva detaily:

1. Potřeby člověka jsou NEOMEZENÉ. Doslova. Nabídněte klukovi koloběžku, bude chtít kolo. Dostane kolo, žádá motorku. Obdrží motorku, chce auto. Má auto, chtěl by letadlo, jachtu, ...

2. Schopnosti lidí jsou naopak velmi OMEZENÉ. Problém je v tom, že neschopní lidé nejsou schopni ani ROZPOZNAT SVOU NESCHOPNOST. Důkaz? Zkuste se zeptat deseti lidí, jak kvalitními jsou řidiči. Ač polovina z nich nutně musí být podprůměrných, nikdo z dotázaných se tak neohodnotí. A obvykle čím horší řidič, tím výše hodnotí své schopnosti. Co z toho plyne? Drtivá většina lidí hodnotí sebe sama (své schopnosti) výše, než odpovídá realitě. A tomu přiměřenou žádá i svou odměnu (plat, mzdu, ...). A protože jeho reálná odměna je samozřejmě nižší, je tímto stavem frustrován a hledá viníky svého neúspěchu. Drtivá většina neschopných lidí si nedokáže připustit, že hlavním viníkem jejich neúspěchů jsou jejich VLASTNÍ MINULÁ CHYBNÁ ROZHODNUTÍ.

Příklady katastrofálních rozhodnutí? Na základce - nač bych se učil/a, ať se učí šprti. Na střední - kašlu na maturitu, radši budu dřív vydělávat. Při volbě partnera - nezáleží jaký/á je dnes, až budeme spolu mít dítě, tak si ho/ji převychovám, ...

Bohužel také neznám řešení tohoto problému.

356144

27.2.2017 14:52

RE: Neřešitelný problém

Fanouš 217.?.?.?

Reakce na 356144

Novinář se ptá předsedu komise Junkera: Zakážete kromě zbraní i výrobu provazů? Junker: Otázka je irelevantní. Když odzbrojíme "lid" na provazy nedojde. Víme o všech všechno a na "remcaly" si dojde naše bezpečnost.

356146

27.2.2017 14:49

Politické soutěžení na farmě zvířat

Sasin 178.?.?.?

Malá zvířátka byla nahnána před strom gde úkolem se stalo, že gdo jako vleze na strom nejrychleji dostane jedničku. Slimák s krtkem to vzdali už při vyhlášení a šli za strom a počkali tam než byl vyhlášen druhý úkol, ve kterém by mohli schopnosti lépe uplatnit. Krtek si vysnil jak dostává jedničku za nejrychleji vykopané podzemní chodby a slimák se viděl jak dostává jedničku za lezení po skle.

typické filosofování nad vyrobeným problémem Mařky Terezky, že z vojenské či policejní akademie vylezou nějací užiteční tvorové. V životě se většina lidí potká s tím, že si sice ze školy pamatují málo, ale shovají se stále tak jako gdyž seděli na rozkaz v těch lavicích a to je a bylo pravým úmyslem zakladatelů.

356145

27.2.2017 17:41

Doprial by som autorovi ......

libertarian 31.?.?.?

Podľa autora :
Ak je žiak mimoriadne snaživý, ale reálne nie je schopný sa čosi naučiť, mal by dostať jednotku za to, že je usilovný. Na VŠ by takémuto snaživému neschopákovi mali dať lekársky diplom.
A ja by som následne autora tohto článku poslal na operáciu k tomu snaživému doktorovi - nech si užije ,( ak prežije ).
Možno aj v Černobylskej atómovej elektrárni riadil reaktor takýto výnimočne snaživý neschopák, inžinier.
Ach, bože, ľudská sprostosť je nekonečná, ...... a odteraz bude ešte aj vysoko oceňovaná.

356153

27.2.2017 20:52

RE: Doprial by som autorovi ......

pedros 78.?.?.?

Reakce na 356153

V Černobylu šlo o experiment nařízený z nejvyšších míst-havarijní zastavení reaktoru v případě nukleárního napadení! Reaktor byl uveden na nejvyšší výkon a vzápětí měl být co nejrychleji zastaven. Bohužel došlo k zablokování části borových tyčí a následnému roztavení jádra a explozi.

356157

28.2.2017 9:11

RE: Doprial by som autorovi ......

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 356157

teda - riadny blábol... ale v niečom aspoň trochu originálny - "na príkaz z najvyšších miest" to tu tuším ešte nebolo...


Realita je oveľa prostejšia.
Nápad s "testom" vyšiel z miestnych, ukrajinských hláv. Účelom bolo overiť, ako dlho dokážu dávať parné turbíny prúd pre núdzové vlastné zásobovanie elektrárne. Malo sa to síce overiť už pri spúšťaní bloku, ale pod tlakom z Kijeva na spustenie bloku v marci-apríli 1984 na to "nebol čas"
Aby získali "prvomájové" prémie za "úspešný experiment", museli "pokus" stihnúť urobiť do konca apríla a víkend 25.-27. apríla 1986 bol vlastne posledný možný termín. V piatok cez deň sa ale niečo zdržalo (aj iné závody sa hnali za prvomajovými prémiami, takže odstávka reaktoru "doobeda" nebola možná) a tak experiment robila až nočná zmena. Lenže v tej nočnej zmene nebol ani jediný vysokoškolsky vzdelaný inžinier - jadrový fyzik! [zmaten]
Takže uponáhľaný experiment na reaktore robila doslova partia miestnych cvičených opíc. Síce vycvičených dobre v mačkaní gombíkov, ale absolutne bez znalostí toho, čo sa v reaktore deje. Na pruser tak netreba žiadny príkaz zhora.

356165

2.3.2017 0:57

RE: Doprial by som autorovi ......

Pracující (na sobě) 188.?.?.?

Reakce na 356153

Dovolím si reagovat.

Nemůžu přesně vědět, jak to myslel autor, ale já osobně beru jako zásadní položku toho (velmi mladého) člověka (=dítě) vnitřně neničit a v tomto kontextu je daleko důležitější jeho snaha, úsilí, ochota výsledku něco obětovat (čas, přestávku, atd.) než výsledek samotný.

Z člověka, který není uvnitř zlomený totiž vyroste mnohem všeobecně prospěšnější občan / rodič / atd. ... a nebál bych se toho, že bude horším lékařem než ten, který díky možná talentu, možná jen dočasné situaci (určitý krátký čas v jeho životě), kdy nějakou výhodu získal .... pak v důsledku absence vnitřního vývoje ustrnul a v následném prozření se nechal vnitřně zlomit.

Proto mě u dětí zajímá mnohem více věcí, než výsledek toho co mají za úkol udělat.

356196

7.3.2017 0:05

Pane Habře, požívaj … a dostupné informace

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

„…povýšenost, totiž přesvědčení, že někteří lidé nedosahují zcela úrovně člověka…“

Doktor Dalrymple usiluje o …osvětlení zrůdného stavu způsobeného deprivanty nejmenovatelného zločineckého rasistického (genocidního) vyznání.
Politologové a sociologové…obvykle stejného fašistického vyznání (vymytí mozku). Jenom vyvolenci (nejmenovatelní a Chazaři) jsou lidé. Gojimové jsou toliko dobytek v podobě lidské stvořen k tomu, aby dnem i nocí sloužil jim, dokud ...

Dalrymple Theodore: Ztraceni v ghettu Life at the Bottom
„…Představa, že člověk není konatel, ale jen bezmocná oběť okolností či nějakých rozsáhlých okultních sociologických či ekonomických sil nepřichází sama od sebe jako nevyhnutelný průvodní jev zkušenosti. Naopak, teprve za extrémních okolností člověk přijímá bezmoc…
Opačnou představu však donekonečna propagují intelektuálové a vzdělanci (nejmenovatelného zločineckého vyznání), kteří ji samozřejmě nevztahují na sebe, ale jen na ty druhé (gojimy). V tom hraje značnou roli povýšenost (pohrdání), totiž přesvědčení, že někteří lidé nedosahují zcela úrovně člověka (pohrdání, víra pocházející ze „svaté“ nauky, tory a talmudu).
Typickým příkladem popření osobního vlivu je například pojmový rozsah termínu „závislost“

Talmud,
Yebamoth 98a : Všechny gojské děti jsou zvířata.

Midrasch Talpioth 225: „Gojimové byli stvořeni, aby sloužili (nejmenovatelným) jako otroci.“

Orach Chaiim 57, 6a: „Gojimům je třeba se vyhýbat jako všemu nečistému, například jako neštovicím, vepřům a lejnu.“

Kethuboth 3b: „Soužití gojimů je jako soužití oslů.“

: „Sémě gojima je rov no semeni dobytčímu.” (Traktát Jebamoth fol. 94, col. 2.)
Zohar II, 4b: „Porodnost gojimů musí být masivně potlačována.“

Babha Kama 113a: „Každému (pejzatému) je dovoleno používat lež a křivou přísahu, aby přivodil gojovi zkázu.“

356324

Příspěvků: 18

27.02. 00:44 vymylimimozek  Ano.
09.03. 15:16  1.liga, 2.liga
27.02. 01:31 PavelSam  dobrý učitel
27.02. 06:47 sprosťák Vítek  RE: dobrý učitel - co kdo nepochopil
27.02. 07:32  RE: dobrý učitel - co kdo nepochopil
27.02. 20:21 anderson  RE: dobrý učitel - co kdo nepochopil
27.02. 21:54  RE: dobrý učitel
27.02. 05:39  Parazit není parazitem proto, že by byl "hloupý",
27.02. 07:35 jjj  Jen standardní dělení na ELITU a LID?
27.02. 09:50 wwwmys  rozdělení
27.02. 14:36 Censored  Neřešitelný problém
27.02. 14:52 Fanouš  RE: Neřešitelný problém
27.02. 14:49 Sasin  Politické soutěžení na farmě zvířat
27.02. 17:41 libertarian  Doprial by som autorovi ......
27.02. 20:52 pedros  RE: Doprial by som autorovi ......
28.02. 09:11  RE: Doprial by som autorovi ......
02.03. 00:57 Pracující (na sobě)  RE: Doprial by som autorovi ......
07.03. 00:05 Pátá Mojžíšova 7:24  Pane Habře, požívaj … a dostupné informace

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

60

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 101 čtenářů částkou 21 109 korun, což je 60 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 2

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,78 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,07 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,76 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,56 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 278,22 Kč
1 unce stříbra
552,27 Kč
Bitcoin
709 404,47 Kč

Poslední aktualizace: 23.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 632