Diskuze k článku

Sny o Trumpovi versus realita o Trumpovi – ještě je dovoleno doufat!

Příspěvků 14

22.2.2017 1:33

Pekne rozpisane

Fabulator 91.?.?.?

Dovolim si vsak polemizovat, ze strasenie Hitlary mohlo byt celkom dobre samoucelne a umyselne prave pre zvolenie Trumpa ... mne to silne pripomina taktiku klamania telom. Ucelom tejto hry by mohlo celkom jednoducho byt znovuvybudovanie dovery v US politicky system a Kacerove hratky s Ruskom by sa celkom instinktivne mohli pretavit v popisovany Hitlaryovsky scenar len co imperium naberie znovu dych. Po vybudovani dovery staci jednoducho vyfabrikovat v masach pocit, ze Rusko neprijima dobry umysel US o standardizaciu vztahov. Naznaky tohto mozneho deja su uz dnes viditelne jednak novym pristupom Ruska k Ukrajine a jednak updatovanymi zmenami v Trumpovej administrative. Rusko by nemalo opustat svoj doteraz svoj zdrzanlivy postoj, bude znova oklamane. Ina moznost zial, si myslim, nie je schvalena. Moc je svina a ludia naivni.

355912

22.2.2017 5:04

Trumpův team je pořád skvělý (dokonce skvělejší)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Saker se mýlí, jako obvykle, když to shrnul :
> „třípísmenkovým agenturám“ se de facto podařil skvělý tah proti Donaldu Trumpovi, neboť ho dotlačily k tomu, aby propustil svého nejdůležitějšího zahraničně-politického poradce a zároveň muže, který se odvážil prohlásit, že chce reformovat „nafouklou“ a do značné míry neefektivní americkou zpravodajskou komunitu.
Šlo o vědomou oběť věže, nic vynuceného. "Formální chyby" Flyna nemohly být jiné než úmyslné. Odposlech museli předpokládat...
K čištění Augiášova chléva jest potřeba pomoci bohů. Styx je na místě, jen o tom ještě pořádně neví. Trump musí k akci zesílit, všechny ty úkoly jsou nadlidské, a on nemá jinou možnost, než udržovat pořád v prostoru otázku: Chcete řád? Nebo neřád. Podpoříte mne, nebo mne necháte padnout?
Boj s médii je zásadní, i zdejší zvědavcové jsou s těmi dekrety hned hotovi ve světle povrchního popisu z mainstreamu. Viz: Trump zvažuje znovuotevření zahraničních věznic CIA, kde se mučilo
Tak jsou ve vteřině z nich ochránci lidských práv teroristů, když Trump navrhuje tento odpad vytěžit odborně až do mrtě.
Nebo ta starost o "regulace kasína", a přebírání nevypořadatelných závazků z "kasínových her" na stát (daňového poplatníka). Přece je správnější ať zkrachuje kdo riskuje, ne že je na to příliš velký. Že si na tu práci nevezme někoho, kdo ani netuší kde ta centrální ulice bankovnictví je, je jen dobře.

355914

22.2.2017 8:58

Nic nie je stratene

Brezo 85.?.?.?

Tym ze musel odist Flynn vsak Trump ziskal predstavu a detailne informacie o opozicii ktoru ma proti sebe. Ukazali sa menovite a presne teraz vie koho ma proti sebe a kto je s nim. Zaroven sa naucil lekciu pre dalsie nasadenie proti svojim neprajnikom. Pokial sa poucil z lekcie tak to je super.

355915

22.2.2017 9:13

Ano,vidím to taky tak,

E.R. 82.?.?.?

..iluze o tom Trumpetovi jsem nikdy nedělal,ale když vyhrál,byl jsem spokojen a taky mám za to,že je lepší když si to tam boys od neokonů budou s patrioty rozdávat na území USA (jakoukoli formou a intenzitou,zaslouží si to..) a nezbydou jim prostředky,aby se srali do zbytku světa i když toho se asi úplně nezbavíme....
...jen je ale okamžitě poznat ten úpadek vlivu na Evropu tím útokem strůjců 4.reichu na všechny oponenty a snahou maximálně urychlit provádění svých zhovadilých záměrů s překopáváním Evropy v kalífát....a z toho mám obavu,že tomu s tou naší siofašistickou 5.kolonou v držení státu,globalistickým pohůnkem na hradě a imbecilní většinou obyvatelstva nebudeme schopni účinně čelit....[pláč]

355917

22.2.2017 12:59

RE: Ano,vidím to taky tak,

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 355917

Něco málo na doplnění rostoucího vlivu Německa v Evropě s poněkud ochablým přetlakem ze strany USA:pojede se dál a bude to stát za hov....,jen to nabere větší švung....

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pet...

355921

22.2.2017 9:45

Uff...to je sila.

libertarian 31.?.?.?

Tento Sakerov komentár ide až do jadra problému. Do prvotnej podstaty.

Podľa autora :
Priaznivci Trumpa dúfali, že Trump zmení chovanie USA , odstráni riziko vojny, zachráni USA a svet. Ale nepriatelia Trumpa, neoconi zo „státu ve státě“ Trumpa zničia, a zabránia tomu zlepšeniu a záchrane.

Až potiaľto Saker popísal veci tak, ako som ich videl ja.
Ale v ďaľšom Saker predvída, že pre svet bude pád Trumpa výhodnejší - pretože víťazstvom neoconov sa urýchli pád moci USA nad svetom - USA sa vnútorne zrútia, a svet sa zachráni.

Nuž, scenár podľa Sakera je krutejší, ale vo finále lepší.
Ale - cesta ku záchrane, vedúca cez dno tej smrteľnej priepasti - to je krutá vízia.
Raj - do ktorého sa môžeme dostať prechodom cez peklo. [zmaten]

355918

22.2.2017 13:54

Trump není budoucnost.

hc 90.?.?.?

Trumpovi je sedmdesát a patří do časů, které končí. "Sen o Trumpovi" je naivní, to už byl více na místě "sen o Obamovi" - a jak to dopadlo. Trump znamená to, že v USA začalo něco jako studená občanská válka. Jaký bude další vývoj se (podle mně) nedá odhadnout. Studená občanská válka může přerůst v horkou, USA se mohou rozpadnout, ale také může zvítězit pud sebezáchovy a prohnilý americký systém se může ještě na čas vzpamatovat. Jisté je jen jedno: minulost (ani ta těsně předtrumpovská) se nevrátí.

355923

22.2.2017 16:33

RE: Trump není budoucnost.

dub 89.?.?.?

Reakce na 355923

vývoj bude takový, že plánem elit je rozbít usa (5% populace spotřebovává 50% planetárních zdrojů) a jejich redukce na menší slabší celky se silně zmenšenou spotřebou.

prostředky dosažení jsou jen technikálie. ale vnitřní rozkol, spotřebovávání zdrojů na vnitřní šarvátky a destrukce v rámci občanské války jsou z možných scénářů pro zbytek světa tím nejméně nebezpečným a destruktivním.

355924

26.2.2017 11:00

RE: Trump není budoucnost.

RChPz 95.?.?.?

Reakce na 355924

USA a satelity elitám poskytujú 99 % vojenskej a spravodajskej sily. Zdarma. Rozpadom USA by o ňu až do ukončenia reorganizácie nových územno-štátnych celkov prišli. Následky, v tak prehriatom systéme ako tvorí preľudnenie na Zemi, ťažko predpokladať. Hlavne so zreteľom na dve konkurenčné skupiny. Čína, ktorá expanduje už nejakú dobu do Afriky (suroviny) a stala by sa vedúcou silou v Ázijsko-pacifickom regiíóne. A v Európe by bez ruského vedomia nie že "žadna puška ne vystrelila", bez ich súhlasu by ten kanón ani nevytiahli z garáže. Ukrajina by bola spacifikovaná, Pobaltie (tzv. Pobaltské vymiráty ako ich volajú) by sa pripojili k Rusku o storočie - pol skôr, čím by získalo plný prístup k Baltskému moru a zostalo by len poriešiť Afganistán (vypáliť makové polia + obchodná trasa "suchou nohou do Indie"[mrknutí jedním okem] Koľko USA spotrebúva zdrojov môže byť elitám ukradnuté. ONI SAMI VŽDY BUDÚ MAŤ DOSŤ a stále sa im to bude zdať MÁLO.

356085

26.2.2017 18:49

RE: Trump není budoucnost.

dub 89.?.?.?

Reakce na 356085

jistě. a proto londýnská city připravila brexit, aby mohla opustit zdochlou kobylu s názvem eu a začít se etablovat v nové globální struktuře, jejíž ekonomické a tím i mocenské centrum se postupně přesune na východ.

všude zkrátka samej blbec, jen ve sračkodajství samej génius[smích]

b/w samozřejmě, že elitě vadí spotřeba zdrojů, protože z velké části jsou neobnovitelné. a není jediného důvodu, proč by měla připustit, aby je vyplundrovala banda darmožroutů, když tuto bandu je možné zredukovat jak početně, tak co se týká disponibilní spotřeby.
velkým strašákem pro jelita už je jen to, že by se všichni chtěli mít hmotně stejně, jako američani. a tento tlak bude narůstat, stejně jako počet populace, která by se tak chtěla mít.

tudíž jsou jen dvě možnosti:
a) zredukovat populaci (a to včetně americké, protože tato ignorantská hovada pouze spotřebovávají a nic nevytváří, což nutně bude naléhavou přítěží v momentě, kdy už nebudou jako kanonfutr potřeba)
b) zredukovat silně životní úroveň, včetně ameriky, aby ovce neměly lákadlo.

a protože jelita považují tuto planetu a její zdroje za svůj majetek, ze kterého jim užírá, a v případě neobnovitelných zdrojů nevratně, tupé stádo darmožroutského dobytka, buďte si jist, že s tím jelita hodlaji něco dělat.
a amerika se už přežila, její vojenská síla už přestává být použitelnou, neb se jí už nikdo nebojí a globální konflikt je likvidační, a tudíž zbytečnou.

a je jim naprosto šuma fuk, jakému naivnímu náboženství a výkladům věrozvěstů kdo věří[mrknutí jedním okem]

356122

22.2.2017 23:51

Měl a mám jiné představy o Trumpovi

juvi 77.?.?.?

Já osobně jsem měl velikou radost ze zvolení Trumpa. Ale pouze z toho důvodu, že ten člověk fakticky na poslední chvíli odvrátil 3. světovou. Jinak se ovšem nestalo vůbec nic a ani si nedělám nějaké iluze, že by se něco mělo měnit. Důvod je velmi jednoduchý: USA zůstávají v nezměněných hranicích a nemění se tedy ani politická doktrína USA. Z tohoto hlediska tento rozumný a sympatický chlap dokonce (pokud se ho nezbaví, jako JFK) pravděpodobně USA posílí a tím v dalších létech přitlačí ostatní země. Ale pozor - po 3. světové by už nebylo co řešit...

355926

23.2.2017 7:31

Sny o Trupovi.

RChPz 178.?.?.?

Tuším som to počul od "Goblina" Pučkova. Zhruba toto. "Je naivné predpokladať, že ak sedim v trolejbuse a zvolíme si iného vodiča, trolejbus pôjde kam chceme. Trolejbus pôjde tam, kde vedú troleje." Čo k tomu dodať? Troleje sú naťahané, tí čo ich ťahali sú spokojní. Ťahať iné ako tie ktoré im vyhovujú sa nechystajú a nedovolia.

355933

25.2.2017 19:14

jen plánovaný tah globalistů Trumpem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 163.?.?.?

Poněkud prostomyslní američané nechápou širší souvislosti. Na rozdíl od Pjakina. Celé to odvolání bylo zinscenované divadlo. Cílem bylo legitimizovat personální čistku v celém establishmentu který je prolezlý neocony a sionisty, včetně tajných služeb.
Prostě Trump řekne: pánové, chtěl jsem se s vámi domluvit ale bohužel toho nejste schopní, tak budete muset odstoupit. Jako tehdy můj zdiskreditovaný poradce.

Viz video Pjakina z 21.2.:
https://m.youtube.com/watch?v=ITjv0eMYoLg#t=50m30s

356056

25.2.2017 21:55

RE: jen plánovaný tah globalistů Trumpem

dub 89.?.?.?

Reakce na 356056

a proto do své vlády jmenoval výlučně hard core sionistické neocony, a za těch pár týdnů svoji pravověrnost k židaeli potvrdil nad slunce jasněji...

zkuste někdy uvažovat i vlastní hlavou, než hlavou někoho jiného.

356069

Příspěvků: 14

22.02. 01:33 Fabulator  Pekne rozpisane
22.02. 05:04  Trumpův team je pořád skvělý (dokonce skvělejší)
22.02. 08:58 Brezo  Nic nie je stratene
22.02. 09:13 E.R.  Ano,vidím to taky tak,
22.02. 12:59 E.R.  RE: Ano,vidím to taky tak,
22.02. 09:45 libertarian  Uff...to je sila.
22.02. 13:54 hc  Trump není budoucnost.
22.02. 16:33 dub  RE: Trump není budoucnost.
26.02. 11:00 RChPz  RE: Trump není budoucnost.
26.02. 18:49 dub  RE: Trump není budoucnost.
22.02. 23:51 juvi  Měl a mám jiné představy o Trumpovi
23.02. 07:31 RChPz  Sny o Trupovi.
25.02. 19:14  jen plánovaný tah globalistů Trumpem
25.02. 21:55 dub  RE: jen plánovaný tah globalistů Trumpem

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 40 čtenářů částkou 10 502 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,55 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
23,28 Kč
100 japonských jenů
19,35 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 498,43 Kč
1 unce stříbra
577,66 Kč
Bitcoin
1 179 230,96 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 391