Diskuze k článku

Odsun Němců po druhé světové válce

Příspěvků 33

17.11.2016 5:09

A "vo tom to je..."

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 159.?.?.?

A kdo jsou vlastně dnešní sudeťáci? Nejsou v nich nalezlí chazaři, kteří cítí peníze? Když se paktují s kryptožidem maskovaným za flanďáka Hermanem - a ten zase s nimi?

353406

17.11.2016 5:27

Nemci pochodovali a nyni rvou.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Nemci pochoduji , rvou , poslouchaji prikazy a vrazdi. Pak jsou souzeni a odsouzeni , Pak opet rvou , ze to neni poctive , ze jim to bylo ukradeno a rvou , ze za nic nemuzou. Nemci nemuzou nikomu zaplatit a nahradit utrpeni (specialne ne Rusku) za vrazdeni a skody co jim udelali v Druhe Svetove takove penize na svete nejsou. Stejne ne Cesku , tak co chteji ?? Makrela by je mela zastavit ale ji se to hodi politicky, taky hodna pani. Klicka na Recke Banky a Reky , taky nebyla hezka a opet rvou.
Pak se pretvaruji na Svatousky a Pana Boha , ze byli svedeni , ze za nic nemuzou a zase rvou a snazi se vypadat inteligentne. V podstate zpusoboli dve svetove valky , nesmirne zniceni , ktere nikdy nenahradili a nenahradi. A co zpusobuji zvanim Arabu do Evropy se dozvime asi za 20 let ctenim knihy o 3 ti svetove. Cetl jsem knih Heindricha Boela o valce, nebylo o odpovednosti , ale jen jak oni zbytecne trpeli, ale ne co pusoboli!

353407

17.11.2016 6:22

Poznamka

Boris 212.?.?.?

Vitazne mocnosti boli USA, VB a ZSSR ,,,,NIE RUSKO !!!!!!!!!!

353408

17.11.2016 15:38

RE: Poznamka

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 353408

Rusko je ale nástupnický stát po CCCP, právně...

353421

17.11.2016 16:54

RE: Poznamka

Spektátor Čumilovič Puk 109.?.?.?

Reakce na 353408

Rusko je od rozpadu SSSR dědic práv a závazků SSSR... To Rusko splácelo dluhy SSSR, a tak taky zdědilo to vše, co patřilo SSSR... V čem je tedy problém?

353424

17.11.2016 8:12

co školy?

Zvirak 89.?.?.?

Velice by mne zajímalo, jak se toto vyučuje ve školách. Jak je možné, že hlavně Brňáci se chtějí omlouvat němcům a vracet jim možné i nemožné. Proč si tam brňáci neudělají pořádek.
Ale jestli se někdo pohybuje ve školství, dejte vědět, jak se to podává ve školách. A jestli vlastně vůbec.

353410

17.11.2016 9:31

Díky za vinikající článek

MUF 83.?.?.?

Jeden z článků, co si uložím do archivu pro své potomky.
Doufám, že se dnes potkáme v Praze na Palackého náměstí.

353411

17.11.2016 13:00

Banka - nestvůra - musí mít zisk bez jakékoli přestávky

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

>„…neznalost důležitých faktů z dějin…“

A co si světová lidská jatka dát do souvislostí?
Jaká byla úloha židofašistického chucpe chavrusu kolem I.G. Farben?
Vlastnické a dodavatelské vztahy ve velkoobchodu se surovinami, ve zbrojním průmyslu?
Kteří psychopati měli z lidských jatek zásadní zisk- velkododavatelé surovin, letadel, zbraní? Velkopříjemci naloupeného? (příklad, takové vodítko: Kde skončila naprostá většina naloupeného zlata?)

Objednávku na dodávku zbraní a zboží bez stanovení množství a ceny by dobrovolně podepsal leda debil.

...Co nynější lupičské snahy židofašistického chucpe chavrusu o „restituce“?

Čím více zbídačených lidí (a států), tím lépe pro korporátní židochazarské fašisty, bankstery, tím větší je jejich moc?

353416

17.11.2016 13:34

K historii sudetských Němců

Croix 178.?.?.?

Poznámka k historicko-právnímu vztahu sudetských Němců a českého státu: K usídlování německy mluvícího obyvatelstva v pohraničí českého státu docházelo v rámci tzv. druhé kolonizace, především od 12. století. První kolonizace je osídlení české kotliny slovanskými kmeny sjednocenými postupně jako Čechové, podle nejsilnějšího z nich. Tak byly kolonizovany nížiny a podhůří ve vnitrozemí, pohraniční oblasti zůstávaly dlouho jen velmi řídce osídlené. Česká kmenová občina se do hor rozšiřovala jen poměrně extenzivně, osídlení se jen poznenáhlu reorganizovalo a přetvářelo z občinového na feudální. Tehdy česká knížata a králové zvali německé osídlence, kteří už znali organizační a právní feudální systém z Říše, do pohraničí, aby urychlili kultivaci země. Nově příchozí dostali pozemky v českém království výměnou za přijetí vazalského vztahu vůči panovníkovi. Tento stav přetrval až do 19. století, kdy se zrodila myšlenka moderního nacionalismu a s ním mj. velkoněmeckého nacionalismu. Po vytlačení vlivu Vídně z nově vznikajícího Německa na troskách Svaté říše římské národa německého a tzv. Německého spolku, jemuž po zániku Říše Vídeň ještě předsedala do porážky v r. 1866, se tito německy mluvící obyvatelé českého pohraničí orientovali na Berlín a chtěli do Německa a to už před r. 1918. Po rozpadu Rakouska-Uherska vyvolali do konce první separatistické povstání. Úspěch však meli až v r. 1938, když v Německu vládl Hitler. Tím, že se zřekli loajality k českému státu na základě zemského principu, zároveň popřeli původní smluvní podmínky, na základě kterých měli právo držby pozemků na českém území. Sedmi lety "triumfu" popřeli 700 let soužití, stálo jim to za to. Proto dnes nemají co žádat a nárokovat, ani omluvy, historicko-právní podmínky své pozemkové držby na území československého státu, který byl dědicem české státnosti, popřeli oni sami.

353418

17.11.2016 17:14

RE: K historii sudetských Němců

Spektátor Čumilovič Puk 109.?.?.?

Reakce na 353418

Výborně. A nezapomeňme, že z dokumentů, které padly po válce do rukou spojenců, vyplynulo, že odtržení Sudet od tehdejšího Československa, SN vůbec nenaplňovali své právo na sebeurčení, ale že sloužili AH jako pátá kolona k otevření cesty k plánované válce. Jejich politické elity to věděly! Právo SN na sebeurčení byla jen politická falešná záminka. Občanská a politická práva SN byla v tehdejším demokratickém ČSR zajištěna, a plně respektována - což bylo v tehdejším světě velice neobvyklé. Lepší menšinové postavení měla tehdy jen menšina Švédů v tehdejším Finsku. A tehdejší naše vláda plánovala v tomto směru Finy dohnat! SN elity věděly, že odtržení pohraničí je jen první krok a že bude následovat rozbití ČSR a vznik Protektorátu Čechy a Morava i samostatný vazalský Slovenský stát, jehož elity za daných okolností neměly již moc na výběr. Další alternativou pro ně byl jen návrat pod nadvládu Maďarů... Z daných dokumentů rovněž vyplynuly plány na "řešení české otázky", jak se eufemisticky hovořilo - tedy, část našeho národa měla být vyhlazena podobně jako židé, část měla být germanizována, a malá část měla být vysídlena za Ural do "české rezervace" na západní Sibiř, a to jakožto zdroj říšských otroků na megalomanské stavební projekty 3. Říše či pracovní síly do zemědělství. Kdyby Německo tu válku vyhrálo, naložili by zejména SN s námi mnohem mnohem hůře! Jejich osud ve srovnání s tím, který oni chystali nám, byl ještě poměrně hezký - vlastně vítězové 2.WW byli spolu s námi k nim pořád ještě velkorysí a milosrdní! Nezapomínejme na dávné římské pravidlo "běda poraženým". A případě, že poražený je ten, kdo válku rozpoutal, jde i o spravedlnost! Článek je super. Web na Vánoce ode mě určitě dostane dárek.

353425

18.11.2016 4:04

RE: K historii sudetských Němců

favela 125.?.?.?

Reakce na 353425

Na perversnim , podlezavem chovani Britske a francouzske vlady a jejich zrady doplatili take velkymi obetmi jejich vlastni spoluobcane..Nehlede na vlastni ekonomicke ztraty a odsun Britannie,Francie do konecniku sveta...Meli jit do vezeni..

353434

17.11.2016 15:41

Můj kamarád Sudeťák

MoUdrostrak 90.?.?.?

Mám kamaráda Sudeťáka. Je mu skoro 80 a patří k váženým podnikatelům a zaměstnavatelům v Německu, kam prchl z Krummau záhy po WWII. Dodnes denně jezdí řídit firmu do práce, z paměti cituje Homéra řecky a jiné klasiky v latině. Považuje se za přesvědčeného humanistu. Tatínek byl napůl Čech a napůl Němec, liberál z Prahy, který vystudoval filologii na Ferdinandově univerzitě v Praze. Maminka byla konzervativní Sudeťačka, který vystudovala prvorepublikový Učitelský institjůt v Chebu, kde se musela povinně učit i česky, aby směla v ČSR být zaměstnána. Oba rodiče byli celoživotně v ČSR i BRD tedy učiteli. Tatínek se celoživotně kamarádil i s pražskými židy.
Kamarád mně vysvětloval, jak až do cca 6 let nevěděl, že v okolí existují Češi. Teprve když onemocněl zánětem středního ucha, tak se v nemocnici v Budějcích setkal s češtinou. Jeho tatínek byl těsně před Mnichovem odsouzen k oběšení, protože společně se Sudeťáky odmítl bojovat proti Němcům a Češi je chytili uprchlé v lese. "Díky Mnichovu" musel být nakonec Čechy propuštěn. Za WWII musel tatínek narukovat a protože ovládal asi 10 jazyků, působil až do konce války po táborech pro válečné zajatce jako překladatel.
Po válce se tatínek zapojil v (již Českém) Krumlově jako nenacista do řízení města a měl podporu Emeričanů. Po ukončení okupace Západních Čech dostal echo, že má být Čechy opět zatčen a souzen za předválečné zběhnutí.
Utekl tedy do Bavorska. A můj kamarád s maminkou a sourozenci utekli za několik týdnů za ním. V té době prý už existovaly "divoké odsuny", když Češi zabírali německé domy a obyvatele vyháněli.
Za Zlého Bolševíííka kamarád občas přijel do ČSSR a stýkal se i s židy, kteří byli kamarádi tatínka z dětství. Pomáhal jim i s uplatněním, když znechuceni apartheidním Izraelem nakonec skočili v emigraci v Německu.
Kamarád se dodnes nenaučil česky, přestože jako jeho tatínek jinak ovládá asi stejný počet jazyků. Rád do Česka i občas jezdí. Přesto je mezi ním a Čechy a češtinou barriéra.
Někdy si pozdě do noci vyprávíme různé historky ze života. Hodně mně popisuje i kontroverze mezi liberálním tatínkem a konzervativní sudetskou rodinou jeho matky. On sám nikdy nebude Čechy nebo češtinu nenávidět. Ale také se nikdy nenaučí Čechy a češtinu milovat. Jeho děti a vnuci natož pravnuci, už nemají k Česku naprosto žádný vztah. Můžeme historii ohýbat jak chceme, ale rány navždy zůstanou na obou stranách.

353422

17.11.2016 18:31

RE: Můj kamarád Sudeťák

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 353422

Nezbývá mi než se k tomu přidat.

Mezi mými předky byli Češi, Moravané i Němci z Hané a ze Šumavy. Byli to chudí bezzemci, dělníci, řemeslníci, bohatí sedláci i střední stav. Část Němců - resp. členů smíšené rodiny, z níž se část dala k Němcům a část nátlaku odolala - v r. 1945 odsunuli, takže někteří "Češi" museli odejít, zatímco někteří "Němci" mohli zůstat. Jeden poloviční Němec z Olomouce, jehož táta, Hanák jak poleno, podlehl nátlaku své německé ženy a k Němcům se dal, musel ještě v březnu 1945 narukovat ke Kriegsmarine a jako rekrut přežil potopení lodě torpédované britsko ponorkou. Ale ani, ti kdo zůstali, nedopadli nejlíp, protože v 50. letech jim zabrali polnosti a dobytek do JZD. Někteří - na Moravě i odsunutí do Bavorska - se ještě dožili roku 1989. A tak jako ti odsunutí většinou nezatrpkli a svůj negativní názor na funkcionáře landsmanšaftu se nebáli vyslovit, tak ti zdejší po r. 1989 varovali před tím, kam to po převratě povede.

No a pokud jde o divoký odsun z Brna, znal jsem osobně jednu Češku (*1930), kterou do něj revoluční gardisti prý omylem (nebo záměrně, to už dnes nikdo nerozsoudí) nahnali. Naštěstí ho přežila, takže mohla svědčit o tom, čeho se RG dopouštěly.

Suma sumárum, tohle "On sám nikdy nebude Čechy nebo češtinu nenávidět. Ale také se nikdy nenaučí Čechy a češtinu milovat. Jeho děti a vnuci natož pravnuci, už nemají k Česku naprosto žádný vztah. Můžeme historii ohýbat jak chceme, ale rány navždy zůstanou na obou stranách." je projev v kraji nebývalé moudrosti

353426

17.11.2016 20:05

RE: Můj kamarád Sudeťák

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 353422

https://www.youtube.com/watch?v=FgJDQ-FA28Q

353429

17.11.2016 21:50

RE: Můj kamarád Sudeťák

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Reakce na 353422

Vazeny pane, znam hezke prislovy “ Kdyz to vypada jako kachna , chodi jako kachna, dela zvuk kalo kachna pak je to kachna”.
Z velkym zajmem bych si procetl dokument o odsouzeni otce vaseho pritele k smrti , ktery urcite existuje, pokud se to stalo. Ovsem nema to
logiku co pisete , neb by to byla provokace Hitlera , ktery by tyto pripady zajiste pouzil k svemu vydirani CSR a urady byli v te dobe velice opatrne.
Jak se ostatne stalo v pripade znamem konfliktu mezi policii a nemeckou mensinou. Jeho tatinek byl velice “zajimavy clovek” , pracujici na vsech stranach ,
v koncentraku vysetroval vezne , pak hned delal pro Americany , byl filologem, ale je velice uspesny podnikatel a zmestnavatelem, majici mnoho pratel zidu
pred valkou a po valce. Ja jsem vzdy myslel, ze kdokoliv , kdo delal v koncentraku jako prekladatel byl na cernem liste, rekl “A” vezen sel do plynu , rekl “B” nesel.
Pokud ale nemluvil pravdu svemu nadrizenemu , tak sel chcipat nad vychodni frontu. Pokud mluvil pravdu a prekladal , behem brutalnich vysetrovani , stovky britskych
vojaku, a dostal z nich vojenska tajemstvi , jako rozmisteni sil ...pak stovky ci tisice britskych vojaku umiralo. Tedy kdo byl ten vas pritel. A hned po prichodu Americanu ,
primo z koncentraku sel pro ne pracovat. To jsou mi veci ???? To uz jsem dlouho necetl. Britove by hi zavreli do dlouhe vazby , aby zjistili kdo delal pro koho a nasli vsechny lidi , kteri se ztratili ve valce. Nemci jsou vini a nemluvi pravdu, jak jste mi vysvetlil, dekuji Vam.

353430

18.11.2016 9:50

RE: Můj kamarád Sudeťák

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 353430

Vážený pane, popsal jsem "osud člověka". A Vy se ho snažíte stůj co stůj přemlít na politiku, agresi, zášť. Ten tatínek byl pražský německo-český liberál, který byl naladěný stejně jako Rainer Maria Rilke, Gustav Meyrink, Paul Leppin, Max Brod, Franz Kafka, Franz Werfel, Egon Erwin Kisch nebo Johannes Urzidil a další.
Bohužel/bohudík se zamiloval a vzal si za ženu echt sudetskou Němku z Krummau a odstěhoval se za ní učit do Sudet. V téhle rodině se narodil můj kamarád.
Daleko více, nežli soužití Němci-Češi mně popisuje problémy soužití uvolněného Pražáka v sudetsko-německy utuženém Krummau, kde rodina jeho matky vždy koukala na jeho vzdělaného pražského otce s patra, přestože jim samotným koukala sláma z bot.
Tatínek absolvoval v ČSR zákl. voj. službu. A před Mnichovem dostal jako čsl. důstojník v záloze povolávací rozkaz. Velká část Němců v Krummau odmítla se mobilizovat a raději uprchli do lesů. Češi je pak pochytali, odvezli do Prahy a odsoudili k smrti za dezerci. Paradoxně tatínkovi tedy Mnichov přinesl záchranu života.
Prostě berte to jako příběh, na kterém není proč a co vylepšovat. Těžko mohu posoudit, zda skutečně tlumočil lidsky nebo nelidsky. A neví to ani můj kamarád. Nikdo z jeho strany se o Česko a Čechy nijak zvlášť nezajímá. Dokud ještě žili židé, kteří se kamarádili v dětství s jeho otcem, tak jezdil do Česka, podporoval je a jejich rodiny přistěhované do Německa.
Nijak na Česku nelpí, nemá v Gottlině žádné osobní zájmy. Majetku má na 80 letého seniora až až, na to, aby lpěl na nějakých restitucích Sudeťákům. Co vím, na srazy Sudeťáků ani nechodí, protože mu připadají příliš militantně a revanšisticky založené a žádné echt Sudeťáky ani nezná, protože patrně jeho otec s nimi nikdy, ani v emigraci v Bavorsku, společnou řeč nenašel.
V celém jeho domě není nic se sudetskou tématikou, dokonce ani knihy apod. On vyrostl v Bavorsku a přiznává, že se úzkostlivě jako -náctiletý snažil, aby mluvil jako Bavoráci a zapadl mezi ně, protože patrně víte, jak jsou děti upřímně zlé a zákeřné ke všemu cizímu.
Zajímavé ale je, že když už se odhodlá promluvit pár českých slov, tak má dokonalou výslovnost, i když češtinu nikdy okolo sebe neslyšel. Patrně jsou to geny po otci???
Je to velice inteligentní člověk a ví, že musí celou komplexitu historie a rodinných vztahů unést a nehledat zuby nehty žádnou "zkratku" jako Vy!

353438

17.11.2016 22:15

Vy jste, clovece, jeste stara skola

psnapz 188.?.?.?

Reakce na 353422

A date na historii, vzdelani a moralni apely ci moralni jizvy...ale tady je to uz jenom o penezich. Pro intelektuala jde o sferu zcela nepristupnou, nebot intelektualovi je upreno pochopeni motivu konani "lidi penez". Intelektual je vzdy uzitecnym idiotem, pokazde a bez vyjimky. Samozrejme jen pokud jde o velke dejinne okamziky, v praktickem zivote coby hudebnik, lekar, chemik, filolog ci fyzik je vcelku uzitecny...jakmile ale vyleze na verejnost, zakonite vzdy kona v cizim zajmu, neb lide penez jsou nikoliv agujicimi, ale re-agujicimi parazity. At intelektual vymysli cokoliv, pokazde to bude sikovne zneuzito [cool]
Takze abych to podtrhnul: doba se zmenila a sudetska otazka je pouha challenge jak prijit k prachum.

Podepsan potomek sudetskeho nemce a prazske zidovky

353431

18.11.2016 19:06

RE: Vy jste, clovece, jeste stara skola

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 353431

Celkem jste se trefil, protože právě probíhá jeden spor duševního vlastnictví mého kamaráda proti jednomu parazitovi - Němec proti Němci. Oba navíc mají shodou okolností i důkladné právní vzdělání. Nejprve jsem byl přizván jako pozorovatel, pak jsem se o kauze dozvěděl víc podrobností. Vymyslel jsem i manévr, který by parazita nadobro odstřelil ze hry.
Prozatím ale můj kamarád věří na dohodu. Není to proto, že by považoval můj plán za komplikovaný, nákladný nebo nerealizovatelný, Je to proto, protože klima v Německu od WWII je daleko víc "soft", nežli jsme zvyklí my, co podnikáme i v bývalém OstBlocku, kde jde o přežití a kde se vrátil naplno kapitalism z doby Charlese Dickense a Člověk člověku vlkem.
Globální Predictor jednoduše Němce po rozbombardování milionů Němců ve městech od WWII natolik materiálně zkorumpoval a zpacifikoval, že nejdou, pokud to není nevyhnutelné, na krev. Stále častěji se o tom přesvědčuji.
Můj kamarád sponzoruje kde co a kde koho. Dokonce velkou část i svého poměrně vzácného volného času věnuje cestám za sponzorstvím a pomáhá různým start-upům. Současné německé klima je opravdu zvláštní. Týká se to i Refugees Welcome! A dalších, pro nás, "úletů"...

353445

18.11.2016 9:27

RE: Můj kamarád Sudeťák

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 353422

Vašemu kamarádovi ze Sudet doporučuji jezdit každý rok do Lidic k pomníku Lidických dětí , tam může zpytovat svoji dějinnou úlohu . A ať vezme do auta další "kameraden" . Každopádně jak Němci tak např, i Francouzi ( za koloniální zvěrstva ) si vychutnají svoji " národní karmu " právě v této době dočista dočista.

353437

18.11.2016 12:22

RE: Můj kamarád Sudeťák

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 353437

Když už jsou tu opět ty /kdovíproč/ oblíbené Lidice, jak celý absurdní historický paskvil jménem "atentát na Heydricha " tak i dění kolem něj, jako například lidická exekuce má dodnes velice zajímavé pozadí. Už pátráme li například po velení té akce, nacházíme ve velitelskom sboru například majora NKVD...

353440

19.11.2016 19:48

RE: Můj kamarád Sudeťák

Hladač pravdy 80.?.?.?

Reakce na 353440

Už dávno som si to presne myslel. Lidice vyvraždili tí šibali s červenej armády. A žido bolšán z NKDV v Moskve zorganizoval celý atentát na predstavitela legálnej vlády v protektoráte.

353453

19.11.2016 21:12

Kamarád taky rád...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 353453

Byla to jen cílená spolupráce odborníků-praktiků z různých zemí, stejně jako v Katyni a pod. A všichni z kolektivu měli náhodou taky převahu chromozomu "I". Je to ale profesionální, v politice musíte být nalezlý na všech stranách, udělat průser, a shodit to na protivníka. Nejste li pak císařem své obrazotvornosti, nikam to nedotáhnete... [velký smích]

353454

19.11.2016 21:58

RE: Můj kamarád Sudeťák

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 353440

Po nechtěného přečtení Vašeho "příspěvku" člověk má chuť se jít někam vyplakat, koho to zeměkoule musí nosit.
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí.

353455

21.11.2016 14:39

RE: Můj kamarád Sudeťák

Mivo 193.?.?.?

Reakce na 353422

Tož ty chudáky politujme.
Bránit republiku nechtěl, protože byl Němec, odsoudili ho za zradu, jako kdyby byl Čech. No fuj tajbl. Oni přeci nechtěli nikomu ubližovat, jen to jaksi nechtěli zastavit a možná taky tak trochu nechtíc hajlovali a mávali a vítali a oslavovali. Na tom přeci není nic špatného. Ano, rány zůstávají na obou stranách, to platí jak na sudeťáky, tak na ožralé frajery, kteří to do někoho nasypou s autem. Pak stačí jen pár let počkat a ukázat pojišťovně jizvy. Fotbalovou terminologií:"tak to byla ruka, ale historie se nebude ptát, jak jsme vyhráli", utekla nějaká voda a současní svazáci vyrazí za sudeťáky s kyticí růží, za potlesku vlády.
Fakt je mi na nic, z těch dojemných příběhů o ukřivděných Němcích. A mám pocit, že všechny ty články a reportáže jsou připravené a cíleně dávkované a zveřejňované. Protože když se to řekne stokrát, tak se tomu začne věřit.

353471

21.11.2016 21:03

RE: Můj kamarád Sudeťák

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 353471

Takže myslíte, že žádné smíření a mírové nažívání se sousedy není možné, ba ani žádoucí. To budeme muset teda přidat ve zbrojení, jestě více se zaintegrovat do NATO, abychom si mohli vyskakovat podle Vašeho gusta.
Myslíte si, že to opravdu vedou férově v tom Práglu, když Němce "odsunuli", Slováci odešli sami, a Moraváci a Slezané se také necítí dobře.
Historii je nejlepší přenechat historikům, jen aktivisté či "politikové", kteří chtějí vyplout po zádech rozvášněných davů do dějin, "vytahují" neúplné či překroucené dějiny. Pro našince dá dost námahy najít i kdo si začal...
Už zakladatelé moderního demokratického státu začali podvodem, vyrobili "československý národ", také za účelem potlačení německé menšiny...
Pak si osvojili roli staršího bratra...

353475

22.11.2016 18:32

RE: Můj kamarád Sudeťák

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 353475

Ano,je potřeba co nejdřív "dát se k Němcům" a to zvlášť,když jsou již tak skvěle obohaceníí a stále jim to nestačí....
A těch pár cvoků,co v Brně mávali všelijakými fanglemi a vyřvávali "dost bylo Prahy",je potřeba brát jako místní folklor a připomenout jim,kdo všechno v té pojebané Praze dělá bordel a přitom je zrovna od nich z Moravy,jako třeba ten plešatej píčus,co je premiérem,co ho zrovna od nich někdo nejspíš musel volit....[oči v sloup]

353496

17.11.2016 19:01

Na Poláky to Sudeťáci také zkoušeli

lubajs 88.?.?.?

s "usmiřováním" (rozuměj dostat se k zabavenému majetku), ale Poláci je hned ze začátku poslali do řiti. To jen u nás se našlo mnoho "vstřícných" patolízalů mezi naší politickou elitou, ochotných se Sudeťákům donekonečna klanět a omlouvat. Sudeťáci proto pořád větří šanci, že by se mohli dočkat nějakého odškodnění od ČR. Ten Herman určitě nejel na sraz Sudeťáků jen tak pro srandu králíkům a něco jim tam musel naslibovat. Abychom se ještě nedočkali od současné vlády nějakého překvapení, než skončí.

353427

18.11.2016 13:09

Uvedl jsem také jinde a napsal k tématu malý komentář.

Léčitel 82.?.?.?

Stále se diskutuje „odsun“ Němců z ČSR , ale málokdo zná všechny právní podklady, které jsou relevantní a které bývají i zamlčovány, protože dnes se nejedná o poctivá a důsledná řešení, ale o jakési podivné politické hrátky , především ze strany některých odsunutých Němců a také některých politických sil v České republice.. Sám jsem příznivcem velmi dobrých vztahů, které mezi našimi národy Čechů a Němců panují a také si myslím, že především mladí Češi a Němci již nejsou zatíženi „odsunem“ a pro ně je to už jenom historie. Také jazyk není už překážka, protože mladí lidé stejně mezi sebou hovoří anglicky a tudíž i tady ty poslední přehrady padají. Říkám upřímně, že jsem tomu velmi rád a také se divím, co se vlastně mezi našimi národy před těmi mnoha lety naprosto zbytečného stalo. Proč bych měl „nenávidět“ nějakého Němce třeba s Drážďan, kam hodně jezdím a kteří jsou nám velmi blízcí, protože si také zažili všechny „radovánky“ reálného socializmu a je to na nich ještě vidět. Proto je nutné dopodrobna znát fakta a nenechat se štvát od různých politiků, kteří nejsou hodní lidé a jenom propagují zlo, ze kterého potom těží a získávají u nepřemýšlivých lidí politický prospěch.

V každém případě je nutno,ale při jakékoli diskusi o odsunu či Benešových dekretech mít na paměti tvrdá fakta. Například tak, jak shrnul profesor mezinárodního práva na univerzitě Yale George Glos.

353442

20.11.2016 12:27

Kdybych si býval byl všiml,

Kouba 46.?.?.?

jak se dostat ke komentářům, neotravoval bych e-mailem editora.
Já jen poznámku k odsunu. Vyrůstal jsem a dlouho žil na severu Čech. Mohu jen konstatovat, že s odsunem to nebylo tak horké, jak se dnes s oblibou tvrdí. V našem domě o osmi bytech žily čtyři české rodiny, jedna slovenská a tři německé. Jedna z oněch německých byla prokazatelně antifašistická, ostatní se nijak neprofilovaly, ale neřekl bych, že za okupace pluli její příslušníci s davem.
V ulici bydlelo daleko víc německy mluvících obyvatel, takže nějaký o nějakém masívním odsunu se určitě nedalo mluvit. Jít jako kluk po chodníku, a nevědět, že je slušné některé spoluobčany pozdravit Grüss Gott, by znamenalo, že bych to doma po následném žalování schytal, že se nechovám, jak se patří. Šlo totiž o starší lidi a byli jsme vychováváni ke zdvořilosti a úctě k nim.
V mém velmi rozsáhlém příbuzenstvu, počítám-li tak včetně švagry mých rodičů, žili dva bývalí příslušníci Wehrmachtu. Vím to, protože v archivu fotografií je mám vyfocené v odpovídajících uniformách. Pro vysvětlení, šlo o obyčejné dělníky, žádné aktivní členy NSDAP či její sudeťácké odnože. Prostě to byli jen obyčejní Němci a ve válce jim nezbylo nic jiného, než narukovat, jinak... Do zajetí zjevně nepadli, protože se stihli do mého narození přiženit k naší rodině. Přesto nebyli vysídleni ani nijak po válce persekvováni.
V poválečném Německu panovala dost velká bída. Otec, jako totálně nasazený a matka, která za války pracovala v „Říši“, měli na západě i východě své známé. Nešlo, prosím, za války o nějakou kolaboraci. Mnoho Němců se chovalo slušně a nešlo o nějaké vyslovené odbojníky. Pamatuji si, jak se jim posílaly balíčky s obnošenými věcmi po mně, nedostatek tam byl citelný.
Neodpustím si jednu poznámku. Známí našich rodičů, kteří žili v době okupace v okleštěném zbytku republiky, říkávali, že když se na úřadě potkali s říšským Němcem, šlo většinou o rozumné lidi, ale o sudeťácích s úřední mocí mluvili jako o nejhorších sviních (jen cituji).
Později, koncem šedesátých let a v sedmdesátých letech došlo k jakýmsi dohodám a hodně se jich stěhovalo do Německa. Je jasné, že do západního, kde se životní úroveň zvýšila. V podstatě šlo v řadě případů o vypočítavost, ale lecdy se opravdu spojily rodiny. Teprve v téhle době došlo k opravdovému odsunu a Němci se v podstatě z pohraničí vystěhovali, ale o své vůli.

353462

20.11.2016 16:36

E.R. 185.?.?.?

....za okupace tvořili převážnou část abtajlungu úřadu,který se nazýval GESTAPO,nebo-li "tajná státní policie",kde působili na všech stupních od konfidentů,přes agenty až po vyšetřovatele a administraci včetně zastupujícího protektora,nechvalně proslulého "katana Českého národa K.H.Franka" a to s velkým úspěchem a vkladem pro říši,což bylo posléze oceněno nejen v podobě různých vyznamenání a pochval od vedení 3.říše,ale i rozsudky trestů smrti a tuhého žaláře u poválečných soudů....a sloužili v tom zlořečeném gestapu právě proto,že znali dokolale prostředí a jazyk a byli ideově pevní....
Nad tím asi pan Herman nepřemýšlí i když z titulu své nynější i minulé funkce měl tato fakta dobře znát,zvláště když polovina jeho širšího židovského příbuzenstva "vyletěla komínem".....
....samozřejmě,že je zná,ale to jen dokládá,jaká je ve skutečnosti svině.... [bliji]

Jenže ono to je složitější.Před našima očima se postupně suneme k Ukrajině,kdy docházi systematicky k přepisu dějin,ke skandalizaci vlastenectví,ale podpoře nacismu,kdy se brzy dočkáme i my pochodů nácků,jako v Pobaltí a okolí....stačí se podívat třeba na tohle:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vrcho...

353465

28.11.2016 19:40

Mate-li co rici -mluvte ale odsuzovat cele narodni seskupeni je blbost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

V zadne historii neni tolik zlat a nenavisti jako k sudetskym Nemcum.
Je to zlo, ktere se bude na nas lepit po cela staleti a nepomohou k tomu ani ty, co tvrdi, ze si to Nemci zaslouzili.

353699

28.11.2016 22:19

RE: Mate-li co rici -mluvte ale odsuzovat cele narodni seskupeni je blbost

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 353699

Jó,zrada se neodpouští nikde....a nebude se odpouštět ani dnes tady....[mrknutí jedním okem]

353703

19.10.2017 9:05

Kdy vlastně umřel Chamberlain?

Hop - JF obec (zavináč) zbytiny (tečka) cz 31.?.?.?

...umřel 9.11.1940! Jak tedy mohl vznést a prosadit základní myšlenku nuceného odsunu Němců, jež se stala podkladem pro finální výrok konference v Postupimi nota bene byl to člověk, který naopak zabrání sudetského pohraničí podepsal, nemýlím - li se? Děkuji za reakci...

360548

Příspěvků: 33

17.11. 05:09  A "vo tom to je..."
17.11. 05:27  Nemci pochodovali a nyni rvou.
17.11. 06:22 Boris  Poznamka
17.11. 15:38 Kosk  RE: Poznamka
17.11. 16:54 Spektátor Čumilovič Puk  RE: Poznamka
17.11. 08:12 Zvirak  co školy?
17.11. 09:31 MUF  Díky za vinikající článek
17.11. 13:00 Pátá Mojžíšova 7:24  Banka - nestvůra - musí mít zisk bez jakékoli přestávky
17.11. 13:34 Croix  K historii sudetských Němců
17.11. 17:14 Spektátor Čumilovič Puk  RE: K historii sudetských Němců
18.11. 04:04 favela  RE: K historii sudetských Němců
17.11. 15:41 MoUdrostrak  Můj kamarád Sudeťák
17.11. 18:31  RE: Můj kamarád Sudeťák
17.11. 20:05  RE: Můj kamarád Sudeťák
17.11. 21:50  RE: Můj kamarád Sudeťák
18.11. 09:50 MoUdrostrak  RE: Můj kamarád Sudeťák
17.11. 22:15 psnapz  Vy jste, clovece, jeste stara skola
18.11. 19:06 MoUdrostrak  RE: Vy jste, clovece, jeste stara skola
18.11. 09:27 výjimečné porušení omerty  RE: Můj kamarád Sudeťák
18.11. 12:22  RE: Můj kamarád Sudeťák
19.11. 19:48 Hladač pravdy  RE: Můj kamarád Sudeťák
19.11. 21:12  Kamarád taky rád...
19.11. 21:58  RE: Můj kamarád Sudeťák
21.11. 14:39 Mivo  RE: Můj kamarád Sudeťák
21.11. 21:03  RE: Můj kamarád Sudeťák
22.11. 18:32 E.R.  RE: Můj kamarád Sudeťák
17.11. 19:01 lubajs  Na Poláky to Sudeťáci také zkoušeli
18.11. 13:09 Léčitel  Uvedl jsem také jinde a napsal k tématu malý komentář.
20.11. 12:27 Kouba  Kdybych si býval byl všiml,
20.11. 16:36 E.R.  
28.11. 19:40  Mate-li co rici -mluvte ale odsuzovat cele narodni seskupeni je blbost
28.11. 22:19 E.R.  RE: Mate-li co rici -mluvte ale odsuzovat cele narodni seskupeni je blbost
19.10. 09:05 Hop - JF  Kdy vlastně umřel Chamberlain?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
745 434,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 894