Diskuze k článku

Arktida na prahu zhroucení

Příspěvků 52

26.8.2016 1:21

Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?

ID 31.?.?.?

Když Erik Rudý osídloval Grónsko, dal mu jméno Zelená země. Pěstovali tam pšenici, chovali ovce. Otázka: kolik území Grónska je dnes zelená země? Dá se tam pěstovat pšenice? Kolik se tam chová ovcí? Asi tam před těmi cca 800sty lety bylo o něco tepleji … Pak začalo chladnout a Vikingy vyhnali Eskymáci. A teď se zase otepluje. A potom se zase ochladí… S periodou cca 800 let. Jsou mnohem mocnější síly než je ta lidská, a Slunce je jednou z nich.
http://sw.gurroa.cz/predn/globalw.php

351517

26.8.2016 11:51

RE: Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?

elda 195.?.?.?

Reakce na 351517

vidim tady ale jeden zásadní rozdíl.
A to je dobaa před 800 lety a dnes. Dnes před sebou máme průmyslovou revoluci 4.0 a většina populace neví co je to topůrko, lopata nebo jak se udělá třebas takový kolo. Vlastně většina lidí bysi nevyrobila ani oštěp. Způsob života se tady za posledních 100 let dost změnil.
Třebas taková masivní sluneční erupce v roce 1320 našeho letopočtu měla asi stejný efekt jako v roce 1320 před naším letopočtem. Ale masivní sluneční erupce v dnešní době s plným zásahem naší milované Evropy? Bůh nás ochraňuj.
Stejné je to s globálním oteplováním. Taky si osobně myslím, že je to přirozený cyklus. Menší větší největší to je jedno. Ale pšenice kterou zasadili vikingové tehdy byla rozhodně drsnější odrůda než ta dnešní "vysocevýnosná" chcíplotina.
Půda tehdy nebyla vytěžená a nepotřebovala 5x ročně přihnojit a 3x ročně postřik proti škůdcům. Lidi byli odolní (i když se nám snaží všemožně namluvit že věk lidí se prodloužil není to uplně pravda) kdyby jsme dneska měli chvíli žít v jejich podmínkách tak většina nás pojde velice rychle (první zima to jistí).
Nehledě na to že Evropa je dneska jedno obrovské město. Není tu pořádný les.
Výkyv přírody tedy není nic hrozného, ale větší nebezpečí hrozí od společnosti.
Představa .... každý den statisíce lidí v Praze jde mezi 12 - 14 na oběd. To obrovské množství jídla a vody které se spotřebuje jen během tohoto okamžiku. Mrazí mě z toho na zádech. To neuvěřitelné zásobování, načasování kvůli kazení potravin, čistění vody, chemikálií. Výkyv počasí dost pravděpodobně způsobí nedostatek na mnoha rovinách. Dnešní lidi navíc nejsou vedeni k teamové spolupráci. Většina je jen iluze pro osobní prospěch. První příležitost a bodají se kudly do zad. Takže je tu i náročnost na kvalitu člověka při takovém výkyvu přírody i když to bude něco naprosto normálního v rámci tisiciletí nebo i většího cyklu. Zemi jsou takové výkyvy uplně u zadku. Ldiská společnost je ale jen náš osobní problém. My si ho vyřešíme rapidním vyhynutím. Můžeme zaujmout různé přístupy. Osobní, společenský. Především je ale třeba vychovávat v sboě dobrého člověka pokud nechceme to období projít ušpiněni od krve (asi tak po ramena).

351537

26.8.2016 22:54

RE: Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?

jjj 46.?.?.?

Reakce na 351517

Používám Grónsko už roky jako příklad, který je naprosto jasný. A jasná je i reakce katastrofistů, se kterými se bavím: ke Grónsku mlčí a pak pokračují vesele dál ve svých vývodech.

Je to reakce všech hluboce věřících na to, když je konfrontujete se zjevným nesmyslem v jejich náboženství. Víra má vždy přednost před rozumnou úvahou. [pláč]

351551

29.8.2016 9:59

RE: Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?

UveFilter 212.?.?.?

Reakce na 351551

Grónsko je sice dobrý příklad, ale nepřeceňoval bych to. Sice tam bylo o něco tepleji, ale název "Zelená země" byla Erikova propaganda, jak tam natáhnout osadníky. Zhruba v podobné době pojmenovali k žití mnohem příjemnější Island "Země ledu".

351592

31.8.2016 11:54

RE: Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?

Honza999 82.?.?.?

Reakce na 351592

To už tehdy "politici" používali dnešní metody??

351638

26.8.2016 6:26

Podpora opatření a průzkumu

JindraS 93.?.?.?

V článku to vypadá, jako by vědce, kteří alarmují s oteplováním nikdo neposlouchal, především, když upozorňují na potřebu omezit emise apod.
Ale proti tomu stojí v ostrém rozporu oficiální podpora obnovitelných zdrojů, omezení emisí motorů - oboje velmi sporné z pohledu celkového přínosu vůči přírodě. A samozřejmě velmi obtížné měření projevů těchto drahých opatření v reálu - např. podpora omezování CO2 už tady nějaký pátek je - mělo to vliv na prognózy nebo je to opatření jen, aby se neřeklo?
Domnívám se, žehlavním důvodem pro nepublikování pesimistických analýz nebude strach z dalšího hokejkového grafu, kterým vědci strašili a který se ukázal jako řekněme ne až tak pravdivý.

351520

26.8.2016 6:48

Bububu, koukejte tomu věřit a hlavně plaťte "osvícencům" :-)

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Jak ještě někdo může věřit takovým žvástům?
Za můj život už podle těchto "vědeckých" prognóz měly minimálně 2x dojít zásoby ropy, měla být vyhubena většina savců v Africe a jinde, mnohokrát mělo být vyhubeno lidstvo na děsivé nemoci, půlka lidstva už dávno měla pomřít hladem ... .
Globálně se teplota měří maximálně pár desetiletí. Lokálně maximálně pár set let a vše ostatní jsou dohady. Jestli se skutečně globálně otepluje, tak stejně neporučíme větru dešti, protože lidstvo má stále jen zanedbatelný vliv na počasí této planety. Důležité je umět se přizpůsobit.

351521

26.8.2016 20:13

RE: Bububu, koukejte tomu věřit a hlavně plaťte

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 351521

Nezvratnym faktem je ze erar lidem lze a neprizna pravdu ! Co se tyce prirody a wildlife predkladam nepopiratelna fakta ! , Na arcticu jsem videl priserne vyzably ledni medvedy protoze nemohli stravit na mori kterej driv roztalo a pozde zamrzlo - moc kratka doba pro polar bear potrebna k lovu . Pri jednom vandru mezi karma na kayaku jsem videl stado kosatek ( orca orca ) v mistech kde nikdy kvuli ledu nebyly ktery decimovaly stado narwhalu( Monodon monoceros) a nekolik dni na to jine stado kosatek ktery decimovali beluga whales ( delphinapterus leucas) protoze diky zmizelymu ledu maj dnes k nim pristup . To jeste pred 20 lety nebylo . V arctickejch vodach plavou dnes druhy ryb z teplejsich vod ktery se tam diky pred tim ledu nikdy neobjevily . Na arcticu coz je dalsi nezvratnej fakt jsou dnes fleky vo rozloze tisicu km ctverecnych kde mizi phytoplankton nebo zmizel uplne !!! Videl jste nekdy pizzly bear (polar bear a grizzly hybris ) ? Ja jo a to taky jeste pred 20 lety na severu nevidelii ani natives . Nektery species ptaku (sea ducks ) na arcticu prestali migrovat a 3 species elders prestalo uplne menit location protoze v zime diky nezamrzlymu mori najdou dost potravy aby prezili a to kdyz sem byl na arctic poprvne pred 35 lety nebylo nikdy zaznamenany . Mohl bych o tom jak rychle mizi wildlife v Americe ,a v Europe napsat vic ale neni na to tady misto . Vy si zjistete vyhynuly savce a ptaky za poslednich 100 let, za 50 , za 10 a mrknete se na spicies ktery jsou dnes na cerny listine , Co se tyce vymirajiciho ptactva mrknete treba na BirdLife International nebo na American Ornithologists Union kde mame vic nez dost credibility na to rozdavat rozumy !

351548

30.8.2016 22:45

RE: Bububu, koukejte tomu věřit a hlavně plaťte

distander 95.?.?.?

Reakce na 351548

Pri vsetkej ucte, vazeny pane, populacia ladovych medvedov v arktide sa zvysila z necelych 7000 v 90 rokov na viac nez 30,000 v sucasnosti. to su fakty. dohldajte si ich.

To, co pisete Vy su subjektivne pohlady. videl ste jedneho vyziableho medveda a robite zavery. Bol ste v Arktide 3x za 30 rokov, vtedy ste kosatky nevidel teraz zhodou okolnosti ano a uz robite dalekosiahle zavery.

Klima sa meni kontinualne, otepluje sa kontinualne od poslednej doby ladovej s malymi prestavkami v podobe malych ladovych dob. No a predstavte si, aj morska hladina stupa kontinualne, uz 10,000rokov. Myslite, ze to ma na svedomi zivotodarny CO2 produkovany ludmi? Viete, ze v minulosti ho bolo v atmosfere 6xviac? a vtedy neboli ludia... Fiha? to je problem,co?

No tak si pozrite prednasku nositela nobelovej ceny za fyziku Ivara Giavera aby ste sa rychlo spamatal a zachoval si zvysky zdraveho http://m.youtube.com/watch?v=Dk60CUkf3Kw

351628

26.8.2016 7:28

klimatická paveda a strašenie kysličníkom

jan26 195.?.?.?

Planéta sa pomaly a nepravidelne, no kontinuálne otepľuje od skončenia malej doby ľadovej, cca od 18 storočia. Na tento proces má človek pramalý vplyv. Klimatická paveda sa sama stala obeťou politickej propagandy a nástrojom brzdenia ekonomického rozvoja krajín. Ich počítčové modely, na ktoré sa kliaalarmisti radi odvolávajú, sú menej presné ako tarotové karty pripitej cigánskej veštice z podchodu. V USA si pochopiteľne neželajú aby prírodné zdroje míňal niekto druhý. Preto to šikanovanie absolútne nezmyselnými kvótami na produkciu CO2, ktorý má ako skleníkový plyn absolútne podružnú úlohu v celom procese. Dokonca to vyzerá tak, že rast koncentrácie CO2 v atmosfére je dôsledkom postupného otepľovania (uvoľňuje sa vyššími teplotami) a nie jeho príčinou. Mimochodom vegetácia ochotne tento CO2 naviaže do biomasy prostredníctvom fotosyntézy. Lesníci v strednej Európe napríklad zistili, že ich rastové tabuľky (model objemových prírastkov drevnej hmoty v lese, závislých od bonity stanovišťa a dreviny), zostavené podľa zozbieraných údajov z 40 až 60 tich rokov, podhodnocujú prírastok o 5 až 10% oproti skutočnosti. To je v podstate dobrá správa, pretože pri kvázi kapitalistickom rabovaní porastov v strede Európy to pomáha kompenzovať úbytok zásob. Jedným slovom, vyššia teplota a viac CO2 znamená viac fotosyntézy a nárast biomasy v lesoch, na poliach i vo vodných ekosystémoch.
Straščenie roztopením Arktísdy je velmi ochybné. Takisto by bolo dobré pripomenúť, že Antarktický ľad má tendenciu rozširovať sa o niekoľko 100 tis km2 ročne a láme nové plošné rekordy. Jedno je jasné. Klimatickí vedci vývoju klímy zatiaľ rozumejú oveľa menej ako bolo žiadúce...

351522

26.8.2016 9:33

RE: klimatická paveda a strašenie kysličníkom

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 351522

Pozrite sa pane, ste vy vobec k sebe kritický?

Čítam - prvé 4 vety vášho príspevku každá predstavuje tvrdenie bez dôkazu, podopretia, vysvetlenia. V čom sa potom líši toto vaše náboženstvo od iných?
Druhých podozrievate z veštenia a sám robíte čo? Nebol by aspoň jediný podporný argument, prečo si to myslíte?

Ďalšia vec - USA môžu chcieť zdroje pre seba, ale USA predsa Kjótó nepodpísali, takže nie je pravda, že majú záujem na CO2 kvótach. Ak by tak bolo, tak ide o obvinenie z útlaku iných prostredníctvom CO2 kvót, to by ste mali nejako doplniť, že za tým stojí USA.

To, čo píšete o "objave", že CO2 naberajú stromy fotosyntézou bolo iste známe aj tým, čo vyvolávajú aféru CO2. Píše sa to už najmenej 100 rokov všade. Rastové tabuľky lesníkov pramálo určujú, koľko by malo rásť v skutočnosti stromov, a koľko reálne rastie, zvlášť, keď lesy a stromy obmedzujeme, kde sa dá. Čo vidím všade v okolí, je skôr paušálny úbytok, než prírastok lesov.
Absolútne zabúdate, koľko kyslíka zožerie, a koľko CO2 vyprodukuje jedno auto, čo myslíte, koľko stromov treba, aby zobralo naviazalo CO2 z 1 auta?
Potom hustá letecká doprava nad EU?
"Téměř veškerý kyslík vyrobený Amazonským pralesem, se opět spotřebuje na rozklad dřeva, které tam narostlo, tak jako my nedýcháme kyslík, který vyprodukovaly naše lesy, ale zase s určitou dávkou opatrnosti lze říci, že ten který se vyrobil, na našich polích, když pro nás rostlo obilí, tráva pro dobytek atd."
http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odp...
Pochopili sme z článku, že stromy a fotosyntéza skoro nikdy nenaviaže nadbytočný CO2 z neobnoviteľných zdrojov? To by sme všetok drevený odpad museli premeniť na naftu, benzín, petrolej.
Takže keby sa drevo ďalej nerozkladalo, tak na cestu po diaľnici bežným autom (4litre/100km, 10kW, 100km/h) potrebujeme priebežne asi 6 storočných bukov s produkciou 1.7kg O2 za hodinu. Stačí jeden, ak auto ide za deň iba hodinu.
Ale ľudia nechcú pochopiť, že drevo toho stromu pri rozklade opäť vezme všetko kyslík, čo strom vyprodukoval. Preto je naivné očakávať, koľko toho stromy naviažu späť, ako predkladajú dnešné ekologické šlabikáre.

351526

26.8.2016 13:21

RE: klimatická paveda a strašenie kysličníkom

jan26 195.?.?.?

Reakce na 351526

v krátkosti: klimatické modely boli preukázateľne nespoľahlivé. Vychádzajú z meteorologických modelov a ich výsledky, ktoré predpokladali za posledných 15 rokov sa nepotvrdili. Dokonca ani tvrdenia, že sa otepľuje nie sú exaktné. Sieť vodných sond Argo (veľmi komplexná oceánska sieť výskumných hydrologických sond) nepotvrdila jednoznačné otepľovanie vôd. Ako náhle výsledky prestali vyhovovať klima pavede, prestali ich publikovať.
Pokiaľ ide o Vaše tvrdenie, že lesov nastáva paušálny úbytok, je to nezmysel, resp Váš subjektívny dojem. Plochy lesov v stred. Eur. sa za posl. 50 rokov zvýšili o niekoľko %. Po prevrate 89 sa prestali obhospodarovať rozsiahle poľnohosp. plochy a pasienky, ktoré zarastajú sukcesným lesom (tzv. biele plochy). To je tiež určitý druh lesa (tisíce ha v SR i ČR) i keď sa ako les neeviduje (extravilánová zeleň). Pokiaľ ide o rastové tabuľky, tie sú modelom vývoja hospodárskeho lesa. Tam jasne dokazuje vyšší objemový prírastok dreva (biomasy), ktorý má hlavnú príčinu v teplejšom a dlhšom vegetačnom období.
Ďalej si, prosím nepleťme producia kyslíka s viazaním uhlíka v biomase. Sú to 2 rozdielne veci.
Pokiaľ ide o Kjótó. USA dohovor nepodpísali preto aby sa ním nemuseli viazať a mohli bezstarostne míňať svetové zdroje. Avšak nimi riadení pajáci tlačili ostatné štáty k jeho prijatiu.

351539

26.8.2016 20:47

RE: klimatická paveda a strašenie kysličníkom

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 351539

Máte naozaj dojem, že si niečo pletiem? Produkcia kyslíka priamo súvisí s viazaním CO2 v biomase. Je to zhruba jedna základná rovnica, uhľovodík alebo celulóza plus kyslík rovnása CO2 + H2O. Do detailov predbežne nechoďme, viem si spočítať z chémie a fyziky základné veci z kurzu na vš, a videl som už aj veľmi zložité rovnice.

Stredná Európa príliš neovplyvňuje "lesnú" bilanciu na Zemi. Dôležité sú iné plochy, ktoré sa nezväčšujú.

Čo sa týka oteplenia, tak sa otepľuje celkom určite (už to uvádzam niekoľko rokov, semtam aj v číslach). Dôvodom je celosvetová spotreba energie a premena na teplo. Už len v dôsledku fungovania Stefan-Boltzmannovho zákona o vyžarovaní teplých telies sa teplota zemského povrchu pri pokuse rozptýliť premenenú energiu do kozmu zodvihne odhadom 0.2 C celosvetovo (na základe dostupných údajov spotreby energie), lokálne/kontinentálne je to aj viac. Sú priemyselné zóny ako celý okres Ostrava, kde je produkcia tepla na úrovni nad 1% z príjmu zo slnečného žiarenia, niektoré zóny v USA sú na tom ešte niekoľkokrát horšie. To sa dá dohľadať.
Toto nemôžete ignorovať. Dôsledkom sú vyššie klimatické výkyvy, vznikajú silnejšie toky na uvedenie do rovnováhy.
Čo sa týka Kjótó a USA tak to tak môže byť aj nemusí. Nemáte to odkiaľ reálne zistiť, preto ide len o váš odhad, alebo domnienku. Takže dajme 50/50, ctime matematickú štatistiku a teóriu pravdepodobnosti. Dohodnime sa, že obmedzíme veštenie z gule.

351549

27.8.2016 21:46

RE: klimatická paveda a strašenie

Fascikl 141.?.?.?

Reakce na 351539

A ja len doplním, že rovnováhu topeniu arktického ľadu robí teraz ANTARKTICKÝ ĽAD, ktorý nabral obrovských rozmerov, ked tam dokonca primrzla v novembri 2014 jedna britská (?) loď, a musela ju druhá ísť vysekať a odtiahnúť...

351571

28.8.2016 10:40

RE: klimatická paveda a strašenie

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 351571

Ako ste odlíšili ročný cyklus a náhodné vplyvy od trvalej/systematickej zmeny?
Takéto veci sa vyhodnocujú prísne štatisticky, to nejde robiť iba tak na kolene.

351578

26.8.2016 9:09

Mizérie

hestroy 77.?.?.?

Proboha, co to je za hovadinu? To je jak od Gora. Člověk na oteplování planety nemá vůbec žádný vliv uvolňováním CO2 (což je to, o čem všichni pitomci pořád melou a na co se zavedli povolenky, které chce Trump zrušit). Ještě bych věřil tomu metanu, ale planeta má prostě své cykly a oteplovala se i bez člověka. Proč se Grónsko pojmenovalo Greenland? Protože tam byl jen led? Proboha!!!

351524

27.8.2016 6:22

RE: Mizérie

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 121.?.?.?

Reakce na 351524

Uvedomujeme si co toho CO2 jde do atmosfery s kazdym sopecnym vubuchem, uvedomuji si tito "vedci"kolik tech vybuchu rocne je. kdy vybouchlo Mt Pinatubo pred lety na Philipinskych ostrovech snizila se svetova teplota o 2,5 c. a to byl pouze jedem sopecny incident.jsou to podvodnici nehorazneho radu. Tady u nas lzou svetu ze se ten div sveta koralovy reef hrouti a umira jaky nehorazny nesmysl. Asi tak pred sesti tydny byl v Australii sir David Attenbourgh clovek kteremu se zadny z tech lumpu nemuze postavit ke kotnikum Brisbane Courrier Mail mu dal tri plne stranky v nasem deniku.OSMY DIV SVETA jeho slovy jak jsem rekl nikdo na svete nema znalosti o prirode jako on. Tri tydny po tom mel drzost "vedec" napsat do stejneho deniku ze 90 procent je znicene. Nyni se zminim o skutecnych planech NWO. zavrazdit nejmene 5 milliard lidi. Fakta jsou dnes znama a ani se o tom moc netaji jak to udelaji se uz dostava na povrch. Bill Gates se s tim netaji George Soros a dalsi je na case s nimi uctovat

351555

27.8.2016 11:02

RE: Mizérie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 351524

Klausovo fanynky se činí. Nejlépe jim to jde v míchání jablek s hruškami.
Tak třeba globální oteplování, a lokální oteplování. Příklad s Grónskem je špatně interpretovaný. Jde o lokální jev sice většího rozsahu, a jeho změna bude souviset se změnou mořských a vzdušných proudů. Tyto mají schopnost se vzájemně zavázat, buď krátkodobě nebo i dlouhodobě a vychýlit tak počasí nebo klima oproti dlouhodobému průměru. Krátkodobé jsou změny počasí, dlouhodobé - změny klimatu. Ty krátkodobé mají odraz i v lidových pranostikách (Medard), které teď nejspíš "přemažou" silnější vlivy.
Skuteční klimatologové to mají o dost těžší, než fanynky pana profesora klimakterológie, nebo čeho je on vlastně profesorem.[naštvaný]

351558

27.8.2016 12:25

RE: Mizérie

E.R. 185.?.?.?

Reakce na 351558

Pan profesor Klaus je Ekonom a to je přeci ta "věda věd,která společně se svojí neviditelnou rukou trhu" vyřeší každý problém i problémy klimatické...

Jak říkával "ropy bude vždycky dost,protože když ji ubude natolik,že nebude pro všechny,tak stoupne cena a ti bahatí si ji dopřejou přesně dle možností svých financí a ti chudí budou chodit pěšky,nebo jezdit na oslovi,takže vlastně nikomu chybět ani nebude,ti bohatí si ji dopřejí a ti chudí si zvyknou žít bez ní a tak to bude se všemi komoditami a tenčícími se na Zeměkoli zdroji a to vše bude v naprosto přirozené vyváženosti,která je zárukou stability jakéhokoli systému....

A vůbec největší expert je mimo oteplováni klimatu jeho parketou to oteplování v lidských vstazích,vyjádřených v nárůstu homosexuality a politického homosexualismu tuto přírodní anomálii využívající ke svým mrzkým cílům k zašmodrchání problémů lidstva ještě do složitějšího uzlíčku,než je už dán tím oteplováním klimatu..
Doufám,že nezklame a i proti tomuto homoesexualismu najde dostatečně účinný lék ve své kniHovně klasiků monetarismu...[velký smích]

351561

26.8.2016 9:24

Zvědavcové, se vzpírají známkováním

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Momentálně známka 3.4 při 15 známkujících,526 čtených.
Vidět skutečnost může každý vnímavý člověk, zejména takový který v exteriéru tráví více času.
Projevuje se to jako změny složení místního ptactva, hmyzu...
Ptačí oběti globálního oteplování

Nejspíš je už pozdě a naše planeta nám to spočítá i s úroky...
Pokusy o cestu do protisměru, investování do udržení životního prostředí bez "viditelného zisku" je po kapitalisticku zjevný nesmysl.
Přijít na to, že zisk je ta škodná a systém který to posvěcuje zákony je vlastně proti přírodě a zachování života.

351525

26.8.2016 14:05

RE: Zvědavcové, se vzpírají známkováním

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 351525

Jo, jasně. A teplotní cykly planety před člověkem způsobil kdo? Jestli na tuhle otázku nejste schopen odpovědět, pak byste se měl zamyslet na svojí inteligencí.

351540

27.8.2016 4:58

RE: Zvědavcové, se vzpírají známkováním

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 351540

Zamýšlel jsem se i nad Vaší inteligencí, neb se mi pořád jeví nevhodné vynechat veškerou kořistnickou činnost člověka jako spolutvůrce životního prostředí a svádět ty změny jen na slunce a externí faktory, zvláště proto, že jde o dobu v níž ještě na planetě existuje člověk. Až tu člověk nebude, ta starost o planetu nám (některým) zase odpadne. Pak budete mít určitě pravdu, obdobně jako s teplotními cykly planety před člověkem.

351554

26.8.2016 9:40

Kšeft musí běžet, kdyby fotr z truhly koukal.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Ať se děje co děje, vždycky je nutný z toho co nejvíc narejžovat a vytřískat. Třeba takový profesor Klaus je toho zářným příkladem. Oblbování na nejvyšší úrovni je dnes snad největší kšeft po drogách. Než se to všechno definitivně zhroutí, tak mu "jeho" institut ještě těch pár let vydrží, a po něm potopa. Jen je nutno kupovat jeho vědecké knihy. Mozky gojímů musí být trvale zapleveleny nesmysly, čím větší je to nesmysl tím líp, a než se po letech přijde na ty nesmysly, už jsou dalšími vyvolenými génii připraveny nové, a ještě lepší...

351527

26.8.2016 9:43

očista planety je potřebná

Kájík 90.?.?.?

na této planetě je spousta dobrých lidí, bohužel je tu ale nezvladatelná masa negativních, krvelačných podbytostí a satanistických psychopatů, kteří kontinuálně vyrábějí jen zmar a destrukci

možná je klimatická katastrofa, pokud k ní dojde, jediná cesta Přírody, jak zbavit tuhle nádhernou kuličku ve vesmíru zmrdů

že to s nima odserou i ti slušní/dobří je sice smutné, nicméně pokud funguje reinkarnace, dá se těšit na nový, lepší cyklus a pokud neexistuje, tak prostě carpe diem [smích]

351528

26.8.2016 12:09

RE: očista planety je potřebná

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 351528

Emeričtí vědci zjistili, že povrchová populace věří všemu, jaké VĚ-CI VĚDCI objevili.

Z vesmíru přicházejí jiné harmonie, vibrace. S tím budou souviset i změny na povrchu planety.

Přicházejí Lidé z Kmene Vysokých vibrací.

http://bod-zlomu.blogspot.cz/

Bude to dobré.

https://www.youtube.com/watch?v=YI2XuIOW3gM

351538

26.8.2016 16:54

RE: očista planety je potřebná

Kájík 90.?.?.?

Reakce na 351538

díky Marten [smích]

351546

3.9.2016 21:52

RE: očista planety je potřebná

michalD 82.?.?.?

Reakce na 351538

no kdyz to rikas

ja si to vysvetluji tim, ze kazdy potrebuje nejake vysvetleni, a proto smer. Nestydim se za to ze jsem na smer rezignoval, dopadlo to tak nevyhnutelne, takze prirozene. Nejsem s tim ani spokojeny. Tak na videnou

351685

26.8.2016 9:45

Lžou nám opravdu vždycky? :)

Saša 50.?.?.?

Média sice často sprostě lžou, vypouští do světa polopravdy a někdy mohou však říci i pravdu! Jistě, kvóty na produkci CO2 nás nezachrání, převážně jde o methan. Podobných a zcela stejných článků vyšlo poslední dny tisíce. Jistě opakovaná „lež“ se nestane pravdou, to však neznamená, že se jedná o lež, v zásadě nikdo na tom nezbohatne.
Na RT News https://www.rt.com/viral/357224-permafrost-carbon...
ScienceDaily https://www.sciencedaily.com/releases/2016/08/1608...
Globe and Mail http://www.theglobeandmail.com/technology/science...
Nature World News http://www.theglobeandmail.com/technology/science/...
The Guardian https://www.theguardian.com/environment/2016/aug/...
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-370...
Kolem 38 000 videos on YouTube..
https://www.youtube.com/watch?v=FM0hczFNDZI
http://www.independent.co.uk/news/science/gas-sibe...

351529

27.8.2016 0:54

RE: Lžou nám opravdu vždycky? :)

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 351529

Tech pripadu kdy hajzlici bohatnou na devastaci prirody neni zrovna malo a proto je dobry ukazat activistum jak treba navrtavat stalety cedry a zarazet do nich draty do betonu a dalsi zelezo tak aby tezarum nicily logging equipment za miliony $$$$ jen proto aby se zabranilo vyhynuti Spotted Owls ( Strix occidentalis ) v BC ktere potrebuji k hnizdeni ty nejmohutnejsi a nejstarsi cedry ..... Jinac o tom , ze erar sproste lze a vymejva mozky nejsou zadny pochybnosti . Me a ne jen me snad nejvic nasral hajzlik z Environment Canada roku 2012 na 5th North American Ornithological Conference ve Vancouveru a presto ze se predlozili stovky dukazu byl tak drzej, ze se snazil ubytek ptactva , plundrovani lesu a dokonce i poluci vodnich toku a jezer popirat .

351552

26.8.2016 10:16

Prv než sa bije na poplach si treba ujasniť

Tak je to 95.?.?.?

1. či majú byť suchá, alebo premenlivá daždivá búrková extrémna klíma
2. či sa vôbec otepľuje - lebo doterajšie merania sú na úrovni štatistickej chyby
3. či je CO2 aspoň trochu relevantný, keď hlavný skleníkový plyn je para
4. či nesvieti slnko viac
5. či to nie je periodický dej
6. V Grónsku bolo o 4 stupne viac v časoch Vikingov - prečo?

Ak je klimatológom vec tak jasná, načo bolo dobré falšovanie údajov.

Kompromitovanému luhárovi znovu uverí len úplný hlupák.

351531

26.8.2016 10:31

RE: Prv než sa bije na poplach si treba ujasniť

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 351531

6. V Grónsku bolo o 4 stupne viac v časoch Vikingov - prečo?

Protože nebyla Evropská Unie homosexuálů a tak bylo Grónsko oteplené, kdežto nyní je oteplená Evropa a Gronsko ne. Co to má společného s Vikingy ? Raději nevím (s ohledem na Barnevernet).

351533

27.8.2016 11:50

RE: Prv než sa bije na poplach si treba ujasniť

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 351533

Pretože do Grónska išli na veslových plťkách a keď veslovali tak funeli(CO2) pritom a aj prdeli(metán) a preto sa globálne oteplilo [chechtot]

351559

26.8.2016 16:01

RE: Prv než sa bije na poplach si treba ujasniť

altman 93.?.?.?

Reakce na 351531

Pre čo iděš Jano ? Pre parát ! Už vidím ten viki teploměr .[velký smích]

351544

26.8.2016 10:28

Natalie Shakh?

matej81 88.?.?.?

Dobrý den,
rád bych se dotázal na zdroje od Natalie Shakh? Našel jsem jen rakušanku co prodává dámské oblečení.

351532

26.8.2016 11:38

globalna zmena Klímy

tartus 213.?.?.?

Je fakt, Klíma sa neustále mění, aj bez člověka. Ale člověk vymyslel biznis, a ten nepustí.

351536

27.8.2016 11:53

RE: globalna zmena Klímy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 351536

Ale obrezaní Americký človek vymyslel biznis a ten nepustí. [mrknutí jedním okem]

351560

26.8.2016 17:03

Zbytečné handrkování

Censored 84.?.?.?

Masa prostých lidí se v otázce globálního oteplování rozdělila na dva nesmiřitelné tábory. Na alarmisty, kteří bijí na poplašné zvony a vybízejí ty druhé ke snížení produkce skleníkových plynů. Za jakoukoliv cenu. A na ty druhé, jejichž hlavní starostí je boj proti alarmistům. Za každou cenu. Vliv obou těchto skupin na vývoj zemského klimatu je dle mého soudu zcela zanedbatelný.

Vedle těchto dvou obrovských skupin lidí tiše pracuje hrstka osvícených. Tito vzdělaní lidé se neangažují na žádné straně probíhajícího konfliktu. Co tedy dělají? Pracují na tom, jak probíhající změnu klimatu využít ku prospěchu sebe a svých blízkých. Příklad? Nakupují (dnes téměř bezcenné) zemědělské pozemky v podhůří našich hor. A vysazují na nich teplomilné dřeviny, například ořešák královský. Náklady na výsadbu jsou minimální. Vydrží-li oteplování ještě alespoň 50 let, jejich zisky z každoroční sklizně ořechů a ze závěrečné těžby ořechového dřeva budou ohromné. A prosťáčci budou mít opět dobrý důvod závidět a nenávidět.

351547

27.8.2016 7:02

Nová šokující fakta o podvodu jménem GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ

maldoror 95.?.?.?

Následující body by vám měly ukázat 16 příznaků, že globální oteplování byla lež a že planeta přechází do období globálního ochlazování. http://svobodnenoviny.eu/nova-sokujici-fakta-o-podvodu-jmenem-globalni-oteplovani-a-16-dukazu-ze-planeta-se-naopak-globalne-ochlazuje/

351556

27.8.2016 9:53

Sťažuje sa jedna planéta druhej...

Lubosmat 78.?.?.?

.. "Počuvaj ja mám Ľudí!"

"Neboj to prejde."

351557

27.8.2016 21:35

Kdo je šarlatán?

Fascikl 141.?.?.?

Hele Hunzikru! Plácaš nesmysly. Jaká katastrofa by měla být? Led roztaje a co? Bude tam voda, čistá jako slza, nezasraná, a neschemizovaná! Pak se voda postupně oteplí, a nastane co? Hunzikru najprve si prostuduj knihy o přírodě!
Převažná většina světového kyslíku produkuje brazílský deštný prales a ...? Řasy světových oceánů! V Arktidě tedy zákonitě nastane totéž, začnou nové řasy produkovat nový kyslík, vole, Hunzikru! Tvoje bláboly jsou mejnstrímovým produktem.[chechtot][bliji]

351570

28.8.2016 9:55

...

t 85.?.?.?

..chcem si týmto vlastne iba uľaviť,takže ak to pán editor nedá na sklo nič sa nestane.. ale je mi na grc keď tu čítam príspevky "ľudí " v ktorých tvrdia že je všetko o.k.. chápem averziu k "vedeckým údajom" pre aj proti.. ale to nemáte vlastné oči,uši a vôbec zmysly,ktorými by ste vnímali svet?.. ..ako môže niekto vypustiť takú ko.otinu,že pribúdajú lesy?!.. ..na celom Slovensku je polovica lesov v pi.i! To nevidíte vlastnými očami?! Pozrite na ktorýkoľvek zalesnený kopec na ktorom pred 20-25 rokmi stál súvislý les! Koľko z neho stojí dnes?! ...to fakt považujete za les zaburinené kopanice zarastené náletom,na ktorých sa nikomu nechce robiť?!...čo palmové plantáže namiesto pralesov?! ..tiež les?? ...
Za pekného počasia z vrchu kopca možno dovidieť stovky kilometrov... ale pozrite sa rovno nad seba! Ani nie sto kilometrov .. a nič! Koniec! Len nekonečná smrť !!! Zamyslite sa...

351577

28.8.2016 13:05

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 351577

Zjavne asi nevieš o tom že na zemi nie je nič stabilné, všade sa niečo deje, niekde mrzne, niekde sú záplavy, niekde je sucho a tak podobne, ale asi túžiš po tom aby bola zima, mráz a sneh od polovice Novembra do polovice Apríla, nie ako teraz len Január Február, stavím sa že by si bol zase nespokojní ako teraz a vyzýval na zmenu a okrem toho som niekde čítal že sa otepľuje aj na Marse, asi za to môže neregulované funenie(CO2) a prdenie(metán) Marťanov [chechtot]

351580

28.8.2016 15:17

RE: ...

t 85.?.?.?

Reakce na 351580

Nevstupoval som tu do diskusie o tom,či ľudstvo svojou činnosťou ovplyvňuje globálnu klímu ( cez CO2 ,alebo niečie prdy..),alebo nie?..Či globálne otepľovanie existuje,alebo nie?....Ja to totiž neviem. (..či niečomu z toho verím,nieje až také podstatné,pretože veriť,znamená hovno vedieť..)
Písal som o tom,čo vidím okolo seba.A to je to,že sa tu (na Zemi) chováme ako prasce.. A vytáča ma,ak oponenti "otepľovania" v podobných diskusiách (často debilnými argumentami z ktorých jeden som vypichol..) navodzujú medzi ľudmi,ktorí sú na tom podobne ako ja (teda nevedia),dojem,že chovať sa ako prasce je správne.
Pravdu však máte v tom,že by som bol zrejme vždy nespokojný...Nevadí mi to.
Nespokojnosť je totiž základnou motiváciou pre akýkoľvek progres [smích]

351584

28.8.2016 14:44

.

te 46.?.?.?

http://www.osel.cz/8950-prulomovy-solarni-clanek-vyrabi-palivo-z-oxidu-uhliciteho-a-slunecniho-zareni.html

351583

30.8.2016 13:53

hele vědátoři , kujóni

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 351583

tak palivo z oxidu uhličitého, na co ? když ho použijete jako palivo, tak vznikne oxid uhličítý opět a zase + teplo jako bonus, nejspíš tedy budou dávat to palivo do muzea globálného oteplování na hromadu pokroku , ach ty granty...

351615

30.8.2016 6:49

arktida bez ledu nebude a není to katastrofa

r.m. 195.?.?.?

v minulosti se to stalo už kolikrát a bez člověka, letošní minimální plocha a množství ledu nepřekročily rekord z roku 2012 a Slunce snížilo mezi lety 2015 - 2016 zářivý výkon o 10%, je za vrcholem cca 11letého cyklu

351607

30.8.2016 10:50

el.58

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Obávám se, že je to mnohem složitější http://aldebaran.cz/bulletin/2005_06_ice.php

a snížení CO2 asi moc nepomůže. Zabývat se příčinami je ztráta času. Je třeba řešit důsledky. To by, ale měla být záležitost celosvětová. Zatím si ti co sedí na vrcholu pyramidy bohatství myslí, že to vyřeší solárními elektrárnami. Nemyslím, že to bude tak jednoduché a změna politického systému nás nemine. V historii to bylo obvykle doprovázeno potoky krve. [pláč]

351611

30.8.2016 12:19

Velmi jsem váhal, zda do této diskuse ještě něco přičinit

Velekněz Ratata 88.?.?.?

První poznámka. Souhlas, že debata o global warming rozděluje lidi na dva nesmiřitelné tábory. Není to přitom ale takový spor jako zda Kramný vraždil a podobné spory, kde každý má nějaký vyhraněný názor. Toto se skutečně a přímo může dotknout každého. Tedy pokud má pravdu jedna strana. Je to spíš jako s migranty. Z obojího je kšeft i marketingový a mediální artikl, čemu se tedy divit.

Podstata problému, nakolik je to problém, je sociální, není to v "science". My většinou bez ohledu na vyhraněnost názoru a případné dílčí osobní zkušenosti nemůžeme "doopravdy vědět" , jak to je. Specialisti, kteří to poznání na nějakém levelu mají, o tom vedou debaty, ale výstupy z těch debat už jsou zkreslené. To je jak luštit, jak to doopravdy bylo s Dvojčaty. Běžný uživatel se dostane nejdál k přesvědčení, že něco musí být jinak, než se tvrdí.

Výstupy jsou zkreslené působením konkrétních sociálních sil. Ani těm sice nemáme moc šanci vidět přímo pod podolek, ale většinou máme (nebo tomu spíš než u klimatických změn věříme) dostatečnou zkušenost z obdobných případů, které se přihodily za našeho života nebo v historii, abychom si dali dohromady dvě a dvě. (Nakonec všichni jsou to jenom lidi a v důsledku jde vždycky jen o prachy, moc, slávu, ženskou nebo ... a nejhorší je, že toto ex post často odpovídá skutečnosti.)

Výstupy jsou zkreslené ani ne tam, kde jde přímo o fakt oteplování nebo kolísání klimatu, ale tam, kde jde o to, zda a) lidé na to mají vůbec nějaký vliv a b) je tedy racionálně možné postavit na tom nějakou politickou akci nebo kšeft. (I když bych jako kdysi horlivý čtenář SF musel připustit, že ty by asi nechaly postavit i tam, kde by lidstvo bylo z obliga - svítivost Slunce, Marťani ze všech galaxií). Argumenty, které zuřivě popírají nebo zuřivě dokazují sám "fenomén" - tedy to "zjevné", to, co vidět nebo ukázat by měl být přece zdaleka ten nejmenší problém - se do debat, domnívám se, vracejí až "zpětně", na základě reflexe možných sociálních důsledků, v nejširším slova smyslu a byť u někoho třeba napůl podvědomé.

Důsledky jsou samozřejmě pesimistické - pokud jakékoli věc dospěla do stadia, kdy strany vedou už zásadní spor o to, zda mají nos mezi očima, případně zda ho mají obě nebo zda tu věc mezi očima je skutečně nutné či spravedlivé intepretovat jako nos a zda protistrana ten nos třeba nevykládá mechanicky a bez přihlédnutí ke všem rozhodným okolnostem věci - pardon, teď mluvila profesionální deformace - tak tam není smír v dohledu (samozřejmě nikdy to není kvůli tomu nosu). Protože ale toto skutečně není kauza králík, průšvih je, že tato zatvrzelost je nejspíš symptomem nemožnosti dospět k nějakému rozumnému poznání a konsensu ohledně skutečného stavu věci a toho, co by případně mělo být podniknuto.

Podniknuto by muselo být na mezinár...Automaticky kráceno

351614

30.8.2016 14:35

RE: Velmi jsem váhal, zda do této diskuse ještě něco přičinit

Velekněz Ratata 88.?.?.?

Reakce na 351614

(omluva, dokončení)
Podniknuto by to muselo být na mezinárodní, globální úrovni, což je zádrhel svého druhu. Kdyby globální oteplování bylo problémem komunální politiky, řada i českých obcí už by ho úspěšně řešila (jde o zoufalou nadsázku, tak se neposmívejte a neptejte se, a co eurodotace a co případy, kdy by se na tom zastupitelstvo rozhádalo, rozešlo a chrlilo trestní oznámení na všechny strany). Mějme hypotetický případ, kdy se podařilo nějak odfiltrovat šum a světové papalášstvo - všechny ty váhové kategorie a stupně hereckého nadání až do příslovečného pumprlíka sedmimilinetrového - sedí řekněme na scéně zvané VS OSN náhle vybaveno zcela exaktními, stručnými, nepřekroutitelnými informacemi a) co se opravdu v té Arktidě a zbytku světa děje, b) jaký vliv na to mají emise, c) jaký bude průběh při takovém a takovém průběhu snižování emisí. Myslíte si někdo, že efekt by byl povzbudivější než při boji s Krizí a Islámským státem ??

351617

10.9.2016 16:27

volte Hillary a všetko bude dobré..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

O čom je vlastne tento stupídny alarmistický článok, publikovaný pár týždňov pred americkými prezidentskými voľbami, vám napovie posledná veta:

"Lidé zastávající klíčové pozice ve společnosti, jako Donald Trump, však neustále veřejně prohlašují: 'Globální oteplování je mystifikace.'"

351773

11.9.2016 1:36

RE: volte Hillary a všetko bude dobré..

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 351773

Ten Trumpeta se mýlí !!! "Globální oteplování není mystifikace"...

Jen se podívejte kolik přibylo buzíků a jejich bezpohlavního fraucimóru...,ještě před pár lety na jejich execírce byl jen Hromada a provozní Gay-Clubu z Tržiště a tenhle rok jich už bylo prej na 40.000....pak se divíme,že jsou tropický pětatřicítky i v polovině září....[zmaten]

351776

6.12.2018 1:28

CO2 efekt stručně a jasně

Marek Eiderna 2a00:x:x:x:x:x

Zvyšující se koncentraco CO2 (dnes, t.j. 6.12.2018, kolem 406 ppm) je důsledkem oteplování, nikoli naopak.Navíc oteplovací účinek vyvolaný CO2 není lineární, ale logaritmický, a další nárůst koncentrace CO2 už nemá prakticky žádný vliv na růst teploty..Podíl CO2 způsobený člověkěm a především jeho oteplovací efekt je naprosto zanedbatelný ..Viz základní info na https://wattsupwiththat.com/.../the-logarithmic-effect.../ a trochu si zagooglujte na toto téma (vložte do vyhledavače David Archibald, Choi a Lindzen 2009.. a jiné..)Nyní je situace jako když se upaluje Girdano Bruno jako kacíř, a nikdo nebere výrok "A přece se točí" jiného arcikacíře vážně.Jsem zvědav zda uznání zjevné pravdy těch, kteří dříve prohlédl nesmyslnost dogmatických tvrzení své doby, bude trvat stejně dlouho.. [smích] A přidám něco v češtině, kde je to rozpitvané: https://docplayer.cz/8021049-Globalni-otepleni-vedi-uz-vedci-proc-o-kolik-a-za-kolik-ipcc-a-kaciri-1-dil.html .. [smích] Hezký den.

368218

Příspěvků: 52

26.08. 01:21 ID  Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?
26.08. 11:51 elda  RE: Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?
26.08. 22:54 jjj  RE: Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?
29.08. 09:59 UveFilter  RE: Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?
31.08. 11:54 Honza999  RE: Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?
26.08. 06:26 JindraS  Podpora opatření a průzkumu
26.08. 06:48 Nikdo (originál)  Bububu, koukejte tomu věřit a hlavně plaťte "osvícencům" :-)
26.08. 20:13 Satanist  RE: Bububu, koukejte tomu věřit a hlavně plaťte
30.08. 22:45 distander  RE: Bububu, koukejte tomu věřit a hlavně plaťte
26.08. 07:28 jan26  klimatická paveda a strašenie kysličníkom
26.08. 09:33 ppppp  RE: klimatická paveda a strašenie kysličníkom
26.08. 13:21 jan26  RE: klimatická paveda a strašenie kysličníkom
26.08. 20:47 ppppp  RE: klimatická paveda a strašenie kysličníkom
27.08. 21:46 Fascikl  RE: klimatická paveda a strašenie
28.08. 10:40 ppppp  RE: klimatická paveda a strašenie
26.08. 09:09 hestroy  Mizérie
27.08. 06:22 lindsay  RE: Mizérie
27.08. 11:02  RE: Mizérie
27.08. 12:25 E.R.  RE: Mizérie
26.08. 09:24  Zvědavcové, se vzpírají známkováním
26.08. 14:05 hestroy  RE: Zvědavcové, se vzpírají známkováním
27.08. 04:58  RE: Zvědavcové, se vzpírají známkováním
26.08. 09:40  Kšeft musí běžet, kdyby fotr z truhly koukal.
26.08. 09:43 Kájík  očista planety je potřebná
26.08. 12:09 Marten264  RE: očista planety je potřebná
26.08. 16:54 Kájík  RE: očista planety je potřebná
03.09. 21:52 michalD  RE: očista planety je potřebná
26.08. 09:45 Saša  Lžou nám opravdu vždycky? :)
27.08. 00:54 Satanist  RE: Lžou nám opravdu vždycky? :)
26.08. 10:16 Tak je to  Prv než sa bije na poplach si treba ujasniť
26.08. 10:31 výjimečné porušení omerty  RE: Prv než sa bije na poplach si treba ujasniť
27.08. 11:50  RE: Prv než sa bije na poplach si treba ujasniť
26.08. 16:01 altman  RE: Prv než sa bije na poplach si treba ujasniť
26.08. 10:28 matej81  Natalie Shakh?
26.08. 11:38 tartus  globalna zmena Klímy
27.08. 11:53  RE: globalna zmena Klímy
26.08. 17:03 Censored  Zbytečné handrkování
27.08. 07:02 maldoror  Nová šokující fakta o podvodu jménem GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ
27.08. 09:53 Lubosmat  Sťažuje sa jedna planéta druhej...
27.08. 21:35 Fascikl  Kdo je šarlatán?
28.08. 09:55 t  ...
28.08. 13:05  RE: ...
28.08. 15:17 t  RE: ...
28.08. 14:44 te  .
30.08. 13:53 výjimečné porušení omerty  hele vědátoři , kujóni
30.08. 06:49 r.m.  arktida bez ledu nebude a není to katastrofa
30.08. 10:50  el.58
30.08. 12:19 Velekněz Ratata  Velmi jsem váhal, zda do této diskuse ještě něco přičinit
30.08. 14:35 Velekněz Ratata  RE: Velmi jsem váhal, zda do této diskuse ještě něco přičinit
10.09. 16:27  volte Hillary a všetko bude dobré..
11.09. 01:36 E.R.  RE: volte Hillary a všetko bude dobré..
06.12. 01:28 Marek Eiderna  CO2 efekt stručně a jasně

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 2

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Měnové kurzy

USD
21,44 Kč
Euro
25,48 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,86 Kč
Švýcarský frank
23,65 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 243,37 Kč
1 unce stříbra
552,24 Kč
Bitcoin
857 078,04 Kč

Poslední aktualizace: 29.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 724