Diskuze k článku

Gestapo Amerika

Příspěvků 18

10.8.2016 8:06

Bohužel plati i u nas

Kadlik 109.?.?.?

"Bohužel, většina dnešních Američanů, na rozdíl od jejich předků, je příliš ignorantská a nevzdělaná, aby znala hodnotu práva na soukromí, kterou naši otcové zakladatelé dali do americké ústavy. Imbecilové žvaní nesmysly, jako: „Neudělal jsem nic špatného. Nemám se čeho bát.“ Bůh debilům pomoz."

Tohle bohuzel plati i o vetsine cechu, „Neudělal jsem nic špatného. Nemám se čeho bát.“ nedokazu ani spocitat kolikrate jsem tuhle mantru od lidi ve svem okoli slysel

351209

10.8.2016 9:45

RE: Bohužel plati i u nas

Honza999 86.?.?.?

Reakce na 351209

Já se domnívám, že daleko důležitější než narušení soukromí je otázka toho, kdo a s jakým cílem to soukromí narušuje.

Ono totiž to „Neudělal jsem nic špatného. Nemám se čeho bát.“ - NEPLATÍ...

Platí - cokoli o mně zjistí, zneužijí proti mně ve svůj prospěch.

Podle mého tedy není problém v tom, že by mělo být tak velké právo na soukromí, ale v tom, že neplatí ono „Neudělal jsem nic špatného. Nemám se čeho bát.“ - a právě neplatnost tohoto statutu nás nutí soukromí si bránit vší silou.

351211

10.8.2016 15:10

Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

Léčitel 195.?.?.?

Je přeci dávno známo, že běžný komunikační provoz na všech sítích, dobrých cca 15 - 20 let nazpět, již není pro "státní" a jiné složky tajný! Nejsou to jenom tajné služby, ale každý , který si může potřebné odborníky a techniku zaplatit, i když nejde zrovna o legální činnost. Takže pokud nepoužíváte speciální utajovací techniku, která je hodně drahá, musíte počítat s tím , že vaše zprávy budou čteny,odposlouchávány a analyzovány, pokud někomu stojíte za zájem. Většina veřejné komunikace je však zcela pro tyto subjekty nezajímavá, jenom nadávají a prskají, když se jí mají probírat, protože komunikace stále ve světě narůstá a oni nestíhají všechno a obecné "šmírování" všeho a všech, je zahlceno a musí se proto nasazovat stále více prostředků na udržení přehledu. Masívní plošný odposlech i s vizuální podporou je v posledních letech s bouřlivým technickým rozvojem možný i z kosmického prostoru, takže na Zemi není místo, kam by se člověk uchýlil a měl nějakou jistotu, že není možné zjistit, s kým a co si sděluje.
Problém začíná teprve tehdy, když jsou takto získané informace použity ve veřejném prostoru někým, kdo musí podle práva doložit, jak informace získal a zda jde o informace relevantní, jak ke zmíněné osobě, tak také ke skutkové podstatě podloudně získaných "informací", které jsou vůči někomu zaměřeny.
Soukromí osob je v tomto "světě" zcela pominutelné a tudíž mně také příliš nezneklidňuje. Zde uvedený článek je už dávno mimo "mísu" a slouží tak pro pobavení odborné veřejnosti, která se v problematice pohybuje.
Největším hitem dnešních dnů je "odposlech" mozkových potenciálů a to dokonce i na dálku a hlavně jejich možnosti dekódování , takže se začíná rýsovat možnost zjistit na "dálku" , co si cílová osoba asi myslí a co má za lubem! Zatím nejsou tyto metody příliš přesné a spíše jde o odhady, ale s rozvojem příslušné techniky se asi budeme muset připravit na všechno. Zařízení je zatím obludně drahé, jenom pro přirovnání jde o sumy, které jsou vynakládány na obdobná zařízení, která slouží ke sběru dat na kosmických stanicích, z mimozemských těles a která musí mít také astronomicky vysokou citlivost. Tak jsem si myslel, že je Zvědavec na potřebné technické úrovni, ale tady jede těžce na "žebřiňáku" a hlavně podobné špílce posunují příslušné senátory do role "žižkovských domovnic" , které se dohadují, která a kdy bude vytírat schody. Žádný další komentář není potřeba, protože je prostě zbytečný. Nemám patent na rozum a také si nemyslím, že bych snad byl nějak příliš informovaný a chytrý, jenom se poctivě snažím zjistit, co se v oboru nového děje. A že se tam děje, na to si vezměte jed. Třeba počítačový program, který snímá obličeje v davu a který je snad schopen "rozpoznat" případného atentátníka podle výraz...Automaticky kráceno

351216

10.8.2016 15:12

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

Léčitel 195.?.?.?

Reakce na 351216

Pokračování:

A že se tam děje, na to si vezměte jed. Třeba počítačový program, který snímá obličeje v davu a který je snad schopen "rozpoznat" případného atentátníka podle výrazu a rysů ve tváři!
Nakonec vás odhalí jenom z toho, jak se uprdnete, zda proti režimu, nebo pro režim!!! [velký smích][velký smích][velký smích]

351217

10.8.2016 16:34

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

pokr 77.?.?.?

Reakce na 351216

Ten váš hit na snímání mozkových potenciálů (třeba i na dálku), s následným dekódováním co si cílová osoba myslí, je neskutečný blábol. Hloupost na entou.
Nevěřte všemu co kde čtete. A nebojte se myslet - vaše myšlenky vám žádná technika nikdy nedekóduje a neukradne.

351218

10.8.2016 17:33

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

Léčitel 195.?.?.?

Reakce na 351218

Myslet se opravdu nebojím.Ale velmi hrubě je už dnes možné i současnou technikou zjistit nad čím "mozek" přemýšlí. Tvrzení, že nikdy, je velmi ošidné. Sice jsem toho názoru, že dříve budou vyvinuty techniky z oblasti "psychotroniky", kde také probíhá intenzivní výzkum, ale ani čistá fyzická technika není ze hry. Spíše půjde o souběžné řešení.

351222

10.8.2016 17:47

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

pokr 77.?.?.?

Reakce na 351222

Psychotronika a vůbec duševní schopnosti některých lidí je něco jiného. Ale čistá technika nic takového zvládnout nemůže. Ani ve spojení s mozkem. Zdůvodnil bych to, ale musel bych začít úplně od začátku a to by bylo příliš nadlouho.
Škoda, že věda tak urputně lpí na neexistenci duše.

351225

10.8.2016 18:01

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

Léčitel 195.?.?.?

Reakce na 351225

Ale to se přesně mýlíte! Dnešní věda už začíná s "duší" pracovat jako nikdy předtím a nakonec celá kvantová fyzika a mechanika je tou "duší" přímo inspirována. Jenomže se pořád jaksi nedaří říci, co ta "duše" vlastně je a jak ji uchopit, pochopit a zabudovat do systému, který by byl schopen popsat všechny aspekty našeho bytí, příčiny naší existence, a vůbec celého Vesmíru. Vždyť o něm a životem na něm nevíme zhola nic zásadního. Zatím ho umíme docela dobře popsat, ale o příčinách jeho existence a důvodech života nevíme nic a asi ještě dlouho vědět nebudeme, jestli vůbec někdy! Nevím, jak je to s poznatelností principu Vesmíru a našeho života, ale s poznáním jsme pořád někde ve středověku! Zatím se pořád úspěšně válčí a lidé si ubližují, jak mohou nejhůře, ale někde jsem četl zajímavou tézi, že je lidstvo jenom jeden organizmus, jako třeba včely, ale v současné době silně přemnožený a zblblý. Tak opravdu netuším, kam se dějiny pohnou a co s námi bude![velký smích][velký smích][velký smích]:

351226

11.8.2016 16:57

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

Moiry 82.?.?.?

Reakce na 351226

Ha, ha, ha

351242

10.8.2016 16:54

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 351216

"Největším hitem dnešních dnů je "odposlech" mozkových potenciálů a to dokonce i na dálku a hlavně jejich možnosti dekódování , takže se začíná rýsovat možnost zjistit na "dálku" , co si cílová osoba asi myslí a co má za lubem"

Na snímání mozkových potenciálů máme doposud k dispozici pouze EEG - je pravda, že z něj lze zjistit pohotovost např. k alkoholu - na dálku detekce myšlení neexistuje a podle obličeje byste dnes musel detekovat jako zločince snad celý náš parlament a senát.

351219

10.8.2016 17:26

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

Léčitel 195.?.?.?

Reakce na 351219

To je právě podstata problému. Kde je EEG, je také magnetický potenciál, sice naprosto minimální a dnešní technikou takřka neměřitelný. Jenomže se objevují postupy, které to budou umět. Nebude to ihned. Ale velmi podrobné mapy mozku a jeho funkcí, kde už je možné usuzovat nad čím mozek zrovna "přemýšlí" , i když zatím pouze velice hrubé a neprůkazné , jsou už na světě. Je pouze otázka času, kdy se metody zpřesní a možnost je na světě. Je pouze otázka, kdo bude mít takové metody jako první a dokáže je použít, spíše zneužít.

351221

10.8.2016 17:43

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 351221

Tak říkáte,že zase přijdou do módy ty staniolové čepice tolik proklamovaných a vysmívaných čtenářů konspirativních webů,ale nikoli jako ochrana před elektronickými vlivy z venku,nýbrž kvůli zamezení vyzařování myšlenek?[velký smích]

Většina národa tomuto "sebedestruktivnímu riziku myšlení" nebude muset čelit ani v budoucnu a evidentně si vystačí s obligátní debilní "bejsbolkou" na palici,jak vídáme okolo doposud,protože k žádné myšlenkové aktivitě a už vůbec ne v rozporu s režiséry jejích životů,u ní nedochází.....[oči v sloup]

351223

10.8.2016 18:05

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 351221

"To je právě podstata problému. Kde je EEG, je také magnetický potenciál, sice naprosto minimální a dnešní technikou takřka neměřitelný."

Měřitelný je zrovna tak jako EKG, EMG. Vyhodnocuje se běžně převáděním z analogové formy do frekvenční oblasti signálu samozřejmě hybridním výpočetním systémem a následným použitím metodologie rozpoznávání obrazců.

PS Ale na dálku to nepůjde - nezaměříte!!!!!

351227

13.8.2016 3:18

RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku. POINTA=

SAMRA 70.?.?.?

Reakce na 351216

Dr. Roberts neprobírá technologiji “šmírování”, nemyslím, že ho a čtenáře musíte
hloubkove v takém směru vzdělávat. Dr. Roberts je oprávněně znepokojen ve dvou bodech. Prvně
považuje užívání takých technologijí proti všem a komukoliv v rozporu se 4.
dodatkem americké ústavy, tedy akce nelegální, naprosto ničící jakékoliv soukromí. Druhak, upozorňuje,
že nečinnost americké veřejnosti je omlouvaná většinou obyvatel “já nic špatného nedělám, tak
ať si mne šmírují”- což je zbabělá výmluva, že se nestaví za uchování ústavy v tom i ostatním.
Spíš Dr. Roberts opomíjí skutečnost, že právní systém, často ani “fakta”, získaná policijí bez
povolení soudu, k odsouzení / zničení či naopak (vzpomeňte kolik amerických policistů, kteří
zavraždili bezbranné civilisty i děti, bylo k něčemu odsouzeno) nepotřebuje.
Sám jsem byl kdysi obviněn naprosto nepodloženým, nechutným nařčením, po které mně
soudkyně, samo bez jakýchkoliv důkazů okamžitě odsoudila k finančně a rodině zničujícímu
rozsudku. Musel jsem bojovat jako lev bez prodejních nezchopných právníků; vyloučil jsem
soudkyni z mého případu, užil jsem stejných taktik, které systém užil proti mně takže jsem
po cca 38 stáních s různými soudci chmůru nařčení odehnal a rozsudky odstranil.

351255

10.8.2016 17:04

..a tahle chátra chtěla mít u Prahy tzv. radar

r.m. 80.?.?.?

Vložený obrázek
...a z Ivanky je Madlenka...
Things You Never Knew About Donald Trumps Kids
In July 2009, Ivanka changed her name to Yael after she converted to Judaism. The busy mom of 3 loves her new kosher lifestyle admitting that they are pretty observant and thoroughly enjoys the family time they have during the sabbath.
[zmaten]

351220

13.8.2016 22:23

RE: ..a tahle chátra chtěla mít u Prahy tzv. radar

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 351220

Timto havloidnim posunem ziskala nase roztomila IvankoMadla plne a nerozborne pravo na odskodneni pro prezivsi holocaust ! IvankoMadla preukrutne trpela ve vyhlazovacim tabore celych 18 a vice let ..., neustale hazela pres ostnaty drat sve spolutrpici souvyvolene a udavala jim souradnice pochodu k demograzyji. V archivech byly minuly tyden objeveny dokumenty, ktere potvrzuji, ze rovnez neohrozene a humanitarne propujcovala svuj mobil Ipod ( model - "Zabijte Putina"[mrknutí jedním okem] mnohym spolustradajicim za ucelem vyroby srandovnich selfii, jutubovani, a klovani do klavesnice jako sleepka do hovna.
Vedci I nadale zkoumaji nove objevene archivy svedcici o jedinecnosti NoveMadly. A prinos pro lidstvo bude znacny ..., prikladne pojmenovani kobyly pod Sv Vasikem v Prahotelavivu - "KoserHajtra IvankoMadly" by jiste posunulo cesky narod k vetsimu stesti a zadalo by konecnou ranu ose zla - "Rusko-Putin-Sibir-Nechteji se nechat vyrabovat".

351258

10.8.2016 21:58

Hoďte na ty blázny něco

Sasin 178.?.?.?

A gdy teda bude čas se bavit o tom co potřebujeme u nás?.
https://youtu.be/o4OgDmoEaoE?t=49s

P.S. Koho furt zajímají názory těch bláznů?
Neuvěřitelné, fantastické

351230

17.8.2016 2:55

Sun Tzu , expert na valky nas poucuje,

favela 125.?.?.?

Reakce na 351230

ze,vojskum se ma dat nejakej vejvar a korist, aby vyhravali valky, ale kdyz se furt hazej ty bomby a penize poslane nepriteli jsou rychle utraceny za zbrane, tak se ani ty financni vitezstvi nemohou konat...
Putine ,Putine,valka te nemine....
Reknu to rovnou a neni to zadny tajemstvi. Bejk je nebezpecnej zepredu, kun ze zadu a Hillary ze vsech stran ,hlavne i shora a mozna i z podzemi. Bude to asi tim ze je kandidat nejmin dvojnasob. Kandidat na presidenta a zatim i Manchurian Kandidat./MK/.Bejvavalo,ze volici meli tezky rozhodovani ,mnozstvim kandidatu a jejich rozlicne navrhy a sliby-chyby a prehrsle ruznosti...
Dnes je to jednoduchost sama. Jako facka. Proste at volite jak chcete , nesmite volit Trumpa. Jinak dostanete facku a vezeni kdyz nevyhraje. Je klidne mozny,ze Trump je spionem Putina a Putin je spionem pro Trumpa. Aspon se to rika. Zatimco Hillary je vytizena az beda.
Nemuze bejt sporu vo tom,ze jeden kandidat je taky Manchurijskej kandidat. Ale ty sondy v mozku nedelaj dobre postarsim osobam. Zlatej vek MK zacal s Oswaldem , nejsou vylouceny ti predtim, jako Dolf.
Oswald odjel do SSSR na ukazku,aby si ho tam prohlidli a poslali zpet. Moh bejt vystrahou pro Kremlisty...Pak delal veci este divnejsi...
V Dallasu se strilelo vic nez 3 dogmaticky rany. Kandidati se lisi tim,ze napr.netrpi sebemensimi /obamavi/, obavami. Picnou nekoho a vodejdou si cekat na autobus, zrovna tak jako miliony lidi jdou z prace taky akorat cekat nebot maj cisty svedomi. Kdyby nekoho picli pred 5minutamam prchali by v udesu a co nejdal,aby nebyly chyceny. Byla zacpa a Oswald si vzal taxi domu pro pistoli a potom se sel projit. Kdyz prijel policajt /ten mel udajne odvezt Oswalda na letiste a dohlednout aby odletel soukrome na Kubu, ale k jeho prekvapeni /i Oswaldovo/sonda se nejak spletla a byl taky picnutej. Pak sel Oswald do kina. Zabiti policajtu se prisne tresta , ale s Oswaldem to vubec nepohnulo. Pritomnosti na Kube , ktera byla ve velke nemilosti mel pak zapricinit velky hnev US lidu /dle vzoru Ferdinand a Sarajevo/a zurive zadosti na spravedlive potrestani cele Kuby. Musel byt O. rychle chycen aby se na sondu neprislo. Tak uz byl pripravenej dalsi/MK/. Dobrej a nazornej priklad kandidata byl Sirhan. Picnul R.K. osmiranou pistoli co strilela 12x, K. za ucho zepredu a potom u nej nasli mnozstvi sesitu popsanych "Kill Kennedy". Inu byl student. Kdyby pracoval,na nocni tak se to nestalo. Je ve vezeni a tak sondu nenajdou. Jinej zamilovanej kandidat do filmove "hvezdy" tak picnul presidenta R. Nepohodlnost spolecenska je pak pricinou ke vzniku a ucelu kandidatu./ J Lennon/. Pokr. priste a mozna jinde...

351311

Příspěvků: 18

10.08. 08:06 Kadlik  Bohužel plati i u nas
10.08. 09:45 Honza999  RE: Bohužel plati i u nas
10.08. 15:10 Léčitel  Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
10.08. 15:12 Léčitel  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
10.08. 16:34 pokr  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
10.08. 17:33 Léčitel  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
10.08. 17:47 pokr  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
10.08. 18:01 Léčitel  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
11.08. 16:57 Moiry  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
10.08. 16:54  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
10.08. 17:26 Léčitel  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
10.08. 17:43 E.R.  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
10.08. 18:05  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku.
13.08. 03:18 SAMRA  RE: Tak opravdu nevím, kde je celá pointa článku. POINTA=
10.08. 17:04 r.m.  ..a tahle chátra chtěla mít u Prahy tzv. radar
13.08. 22:23  RE: ..a tahle chátra chtěla mít u Prahy tzv. radar
10.08. 21:58 Sasin  Hoďte na ty blázny něco
17.08. 02:55 favela  Sun Tzu , expert na valky nas poucuje,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

103

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 117 čtenářů částkou 36 210 korun, což je 103 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 12

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
25,73 Kč
Libra
30,53 Kč
Kanadský dolar
17,93 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,09 Kč
100 japonských jenů
19,47 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 002,52 Kč
1 unce stříbra
541,44 Kč
Bitcoin
1 393 304,63 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 237