Diskuze k článku

Rusko vítězí nad terorismem… zatímco Amerika velebí obludárium

Příspěvků 14

8.8.2016 7:21

No,....

E.R. 185.?.?.?

...ono to nebude zřejmě tak jednoduché s tím "rozdrcením" těch kozomrdích band...podle zpráv z bojiště to vypadá nejspíš na to,že bylo,ač to vláda ještě nepřiznala,za cenu urputných bojů a značných obětí na obou stranách,protrženo to obklíčení východního Aleppa,takže se celá ta ohavnost ještě protáhne....[oči v sloup]...ale naši vyslanci a věrozvěsti demokracie a liských práv už úřadují na zpět dobytém území v duchu svých,námi humanisty každým,coulem podporovaných tradic:


https://www.youtube.com/watch?v=Z-JzYW6MGNM

351169

8.8.2016 12:12

RE: No,....

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 351169

Je pravda, že anglosionisti jim tu ofenzívu hezky připravili, jenže už se zase zadrhla a průlom byl uzavřen. Vláda tam poslala značné posily včetně iráckých milicí, takže jestli se jim podaří dobýt zpátky vše co kozomrdi dobyli, tak se jim ta ofenzíva kua nevyplatila.

351177

8.8.2016 13:05

RE: No,....

Wilonix 109.?.?.?

Reakce na 351177

Reálně k průlomu nikdy ani nedošlo.
Vznikl pás o šířce několika set metrů, které by se dalo označit jako "území nikoho", které bylo pod palebnou kontrolou obou táborů, ale reálně se přes něj nedalo zásobovat obklíčenou část Alepa.
Západem podporovaní teroristé ztratily značné množství živé síly (násobně více než SAA), což pro ně není problém, protože na rozdíl od Syrské armády nepřišli o mobilizační potenciál (žoldáky sem dovážejí z celého světa, zatímco mladí Syřané houfně utíkají na západ), ale ztráty v technice se budou kompenzovat hůře.
Syrská armáda se prostě rozhodla zase podniknout velkou operaci v Alepu bez zajištění obrany na krizových částech této fronty.
Je třeba, aby už se konečně jednou její velení poučilo a připravilo pořádně obranu před začátkem operace, protože An Nursa neměla jinou možnost, než neustále vrhat další a další vlnu lidí k vytvoření průlomu (Nursa si nemůže dovolit ztratit Alepo, protože na něm stojí její ekonomika).
Pokud by byla obrana připravena, nikdy by pouhá převaha lidí bez podpory letectva Nurse nestačila.

351182

8.8.2016 16:08

RE: No,....

Mixoun 185.?.?.?

Reakce na 351182

Říkám to nerad, ale situace je daleko vážnější, než se zdá. Teroristé bohužel obsadili vojenskou základnu SAA a kromě reálného průlomu ke svým soukmenovcům ve východním Aleppu jako bonus ukořistili i velké množství vojenské techniky všeho druhu. Situaci překvapivě celkem věrohodně popisují na Aktualne.cz
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ruska-letadla-...

351188

8.8.2016 21:17

RE: No,....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 351188

vyzerá to asi takto:
1) tú vojenskú akadémiu/"delostreleckú základňu" islamisti obsadili a sýrčanov odtiaľ vytlačili

2) získali aj nejakú korisť v podobe diel, raketometov a munície, i protitankových rakiet

lenže:
3) väčšina koristi v podobe diel a techniky sú v skutočnosti "učebné pomôcky", je ich značný počet, a každé iné - je tam vlastne prehľad všetkého, čo za desaťročia Sýrska armada nakúpila alebo ukoristila - alebo interventi stratili (na záberoch sa mihli aj kanony z prvej svetovej...).
Na niektorých kusoch munície sa zasa mihlo označenie cvičnej a školnej munície... Laik to ale neropozná.
A na to, ako sa rozpráva o "množstve ukoristenej munície", tak zábery a fotky z muničných skladov ukazujú zásoby skôr mizerné až "nulové"

4) podľa niektorých optimistických zdrojov sa k sľubovaným pannám odobralo až okolo 2000 džihádistov, podľa menej optimistických 800-1200, podľa pesimistických "len" cez 500 (a len "s menom" už bolo identifikovaných cez 300, tí sú "istý"[mrknutí jedním okem]
Ale nie sú nejak početné ani inak obvyklé fotky zabitých sýrskych vojakov, skôr sa recyklujú rozličné zábery z niekoľko málo miest.

Čiže pre džihádistov to môže byť povestné Pyrrhovo víťazstvo.
Zvlášť ak tam stále sťahujú posily z iných oblastí a sýrske letectvo a delostrelectvo ich v priestore delostreleckej základne aj na prístupových trasách intenzívne spracováva.
Čož je dobre - jeden vydarený letecký úder na presúvajúcu sa kolonu, pri ktorom je zničených 3-5 BVP, 10-15 ozbrojených pikapov a "tucet" náklaďákov predstavuje straty, ktoré by "zalezený" džihádisti inak utrpeli za niekoľko dní intenzívnych bojov.

351192

9.8.2016 14:35

RE: No,....

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 351188

No, mám takový pocit, že jste trochu naletěl oficiální propagandě. SAA byla o útoku docela dobře informovaná, takže údajně šlo o taktický ústup a nalákání velké bojové síly kozomrdů do připravené pasti, kde je zdecimovalo ruské letectvo.

Přičemž se sice útočící síly hord placených Izrahellem a SA dokázaly spojit, ale to je vše. Tím to také skončilo.

LATEST: Total Overview - Aleppo Battle now favors SAA

351198

9.8.2016 23:39

RE: No,....

Wilonix 109.?.?.?

Reakce na 351198

Už to skoro tak vypadá, že šlo o plán nalákat co nejvíce teroristů do jedné malé oblasti, navíc bez civilního obyvatelstva, takže se tu může letectvo i dělostřelectvo vyřádit, i když je tu možnost, že to prostě někoho z velení (SAA/RF) napadlo až na základě neúspěšné obrany - tj klasicky přetvořit prohru ve vítězství.
Takže situace je taková, džihádisti utrpěli "vítězství" a teď jsou fakticky uzavřeni v kotli a jsou zpracováváni ze vzduchu.
Což nejen že znamená jejich pravděpodobný konec, ale hlavně se nemohou zapojit do bojů o Kinsambu a u hranic s Tureckem (celkově na jihozápadě provincie Idlib a jihu Alepa), takže si tam může armáda postupovat, jak chce s minimálním odporem.
Už včera jsem začal mít podezření, že šlo jen o taktický manévr ze strany SAA.
Doufám, že se to potvrdí.

351207

8.8.2016 14:25

RE: No,....

t 85.?.?.?

Reakce na 351169

..no,ono to nebude zrejme tak jednoduché aj preto,že nejde iba o nejaké " bandy kozo.rdov"..ony to totiž nie sú iba taký,čo vystrčia kalacha spoza rohu a naverímboha (v ich prípade Allaha) vypália krátku dávku.. takých by už organizovaná armáda alebo milícia dávno poslala kam patria a neštekol by po nich ani pes, ..a asi ani US.
Taký rokmi "aktívnej lužby" ostrieľaný bojový "generál" má však celkom inú cenu,i keď v tom "nindža-pižame" s uterákom na hlave na to asi napohľad nevyzerá.A to vonkoncom nie len cenu investície do jeho perfektného výcviku v réžii najlepších inštruktorov CIA.Je to hlavne "cena" ich potenciálu,pre ktorý sú hodní "ochrany" z tých najvyšších ofic. miest US adminitratívy ,nech už to navonok vyzerá akokoľvek.
Vzpomeňte na takého Girkina-Strelkova,napr. Čo tento jediný človek "vybudoval" pre svojich
pánov v Podnestersku,na Ukrajine...
Podobných je na strane "umiernených" v Aleppe iste zopár,(samozrejme) v službách iných pánov... a takí sa porážajú o čosi ťažšie,však áno..

351186

8.8.2016 7:59

Zarážející práce našich západních přátel

J_Pitralon 178.?.?.?

Činnost našich západních kamarádů je podivuhodná. Evidentně se máme ještě hodně co učit, od této vyspělé civilizace. Je opět třeba to řádně dokumentovat pro poučení dalších generací.

Zeitgeist 11.září 2001 cz titulky
https://www.youtube.com/watch?v=UEBt2LtixME

351170

8.8.2016 13:34

RE: Zarážející práce našich západních přátel

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 351170

Pěkný článek T. Spencerové na téma Sýrie a zá - padních hodnot je zde -

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/...

úryvky -
Na druhou stranu je ale třeba přiznat, že Západ vlastně jen vznáší hlasité námitky na ochranu džihádu, média každou takovou hloupost předávají dál, a tak vzniká dojem, že tam ve skutečnosti něco děláme a bráníme – zrovna třeba hájením džihádu v Aleppu – naše vysoké demokratické hodnoty. Mimochodem, Západ nikdy neprojevil starost o Syřany třebas i roky obklíčené džihádem…

Saúdská agrese proti chudičkému Jemenu započala pod heslem „zničíme všechny šíitské spojence Íránu“ a po roce a čtvrt končí tím, že jemenští Húthiové obsazují vojenské základny na saúdském území. Pokud by USA byly zemí sousedící se zeměmi, do nichž podnikají nájezdy, možná by dopadly stejně. Ale pro nás je ta válka zajímavá tím, že západní zbrojovky Saúdům do války proti jedné z nejchudších zemí světa dodaly a ještě dodají zbraně za zhruba 60 miliard dolarů. My jsme za vodou, ti „naši“ tam páchají válečné zločiny a soupeř je natolik frajer, že kašle na naše miliardy a obsazuje už východ Saúdské Arábie. Západní politici mlčí, protože jsou koupení. Saúdové, kteří už mají doma problémy i s dodávkami pitné vody pro lidi, chtějí dokázat svou moc likvidací chudého Jemenu… a prohrávají. Ale dokud nám platí, my neprohráváme.

Frajerka [cool]

351183

8.8.2016 22:31

O čem se nám, bude lhát zítra?

Amíček 89.?.?.?

Tak co, demokrati? O čem nám budete lhát zítra. Ta Syrská genocida, je velice nešťastná. Moc dobře si pamatují, jak demokratičtí přátele podřízli 120 děti ve škole, a u nás se psalo, že to udělala Syrská lidová armáda. Je vidět, že kdyby zdejší demokrati narukovali do armády, tak by zabíjeli děti ve škole asi taky. Hovadá demokratický, prolhaný!

351194

9.8.2016 13:52

V nedeľu

u 85.?.?.?

večer v správach STV1 bola reportáž o "bojovníkoch sýrskej opozície", ako sa jej podaril prielom v Aleppe. Vraj sa im podarilo spojiť z nejakími spolubojovníkmi a že onedlho sa stretnú... Dúfam, že sa čoskoro stretnú s tými svojimi 72 pannami a bude od nich pokoj [naštvaný].
Pravdu povediac, tá reportáž vyznela tak, akoby STV, respektíve príslušná redakcia, tých "bojovníkov" podporovala, vyznievalo to ako temer chválospev na ich hrdinstvo.
To ma dosť vytočilo. RTVS za naše koncesionárske poplatky, teda aj za MOJE PENIAZE podporuje a propaguje "sýrskich opozičných bojovníkov", rozumej teroristov a hrdlorezov, čo robia v Sýrii už niekoľko rokov bordel, následky ktorého cítime aj v Európe!

351196

9.8.2016 16:02

OSN vyzývá k vyhlášení humanitární pauzy v Aleppu

u 85.?.?.?

http://cz.sputniknews.com/svet/20160809/3683941/OSN-vyhlaseni-humanitarni-pauza-Aleppo.html

To znamená, že ten prielom asi nebol veľmi úspešný. Teraz sa pokúšajú tých teroristov zachrániť, ako obvykle [naštvaný]

351201

9.8.2016 20:43

RE: OSN vyzývá k vyhlášení humanitární pauzy v Aleppu

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 351201

Ano,to je západněkoaliční klasika,když se nepodaří dosáhnout cíle a je potřeba oddech k vymyšlení další "skrčky",požádá se "time out z ryze humanitárních důvodů",což je i důkazem,že si neví rady a dochází jim síly....
Protržení obklíčení evidentně bylo dosaženo,ale v místech,kde není ani žádná použitelná komunikace k hromadnému přisouvání zásob a je navíc dosti přehledná k účinnému postřelování ze strany SAA,takže celá akce,krom značného počtu zmařených životů posloužila jen k možnosti výměnit si mezi "vnějšími" a "obklíčenými" metylamfetaminem a islámem promaštěnými kozomrdy objetí a možná i nějaký ten polibek,nebo i třeba spodní prádlo....
V této souvislosti je daleko zajímavější to navýšení bojové činnosti na Donbase,přestrelka a pronikání diverzantů na Krym a přisouvání "hrubých kusů" oběma stranami na "Perekop" a hlavně na čem se domluvil "sultán Erdo s carem Putinem",jak to nazvali kreténští zhrzení pucfleci na Západě a v jeho podpindosnických državách....

PS:někdo to tu předvídal,že okolo toho 8.8. se to začně dramaticky zauzlovat....[mrknutí jedním okem]

351203

Příspěvků: 14

08.08. 07:21 E.R.  No,....
08.08. 12:12 hestroy  RE: No,....
08.08. 13:05 Wilonix  RE: No,....
08.08. 16:08 Mixoun  RE: No,....
08.08. 21:17  RE: No,....
09.08. 14:35 hestroy  RE: No,....
09.08. 23:39 Wilonix  RE: No,....
08.08. 14:25 t  RE: No,....
08.08. 07:59 J_Pitralon  Zarážející práce našich západních přátel
08.08. 13:34 Marten264  RE: Zarážející práce našich západních přátel
08.08. 22:31 Amíček  O čem se nám, bude lhát zítra?
09.08. 13:52 u  V nedeľu
09.08. 16:02 u  OSN vyzývá k vyhlášení humanitární pauzy v Aleppu
09.08. 20:43 E.R.  RE: OSN vyzývá k vyhlášení humanitární pauzy v Aleppu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 0

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 0

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,85 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,62 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 893,70 Kč
1 unce stříbra
545,97 Kč
Bitcoin
843 496,67 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 315