Diskuze k článku

Válka s mloky

Příspěvků 13

26.7.2016 14:21

skryté poselství Čapka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Bohužel většina lidí nepochopila, o čem doopravdy Válka s mloky byla. Na to je potřeba číst mezi řádky.
Byla to obžaloba současného světového řádu, nikoliv jen obžaloba nacistů.
Čapek docela silně kritizuje celý kapitalizmus, imperializmus velmocí a miliardáře co hýbou světem. Neboli jak řekl Stalin "kapitalista nám prodá i ten provaz na kterém ho pak pověsíme". Takže vzestup mloků financovali a podporovali sami chamtiví kapitalisté, které pak zahubil.
Čapek nemohl naplno napsat, že nacistické německo vlastně vyrobili ostatní velmoci a kapitalisté, kteří s ním čile obchodovali ještě za války. Tak to chytře zaobalil do formy takovéto bajky.
Mezi řádky je možné číst čapkovo zoufalství nad současným světem, ve kterém vládnou jen peníze, chamtivost a lež ovládající jak politiky, tak miliardáře.

Každému vřele doporučuji si knihu přečíst. Je ve skutečnosti o něčem zcela jiném, než nám tvrdili ve škole.
(podobně jako Charli Chaplin ve filmu Diktátor narážel na židovské kořeny Hitlera a ve své plamenné řeči na závěr obžaloval všechny vlády a politiky světa, čímž se dostal na černou listinu)

350856

26.7.2016 14:33

RE: skryté poselství Čapka

Léčitel 195.?.?.?

Reakce na 350856

Pokud se nemýlím, tak Chaplin byl žid. Tak nevím, jak se dostat pod skutečný povrch věcí s tímto černobílým názorem.[smích]

350858

26.7.2016 14:49

RE: skryté poselství Čapka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 350858

Nebyl. Jen se za něj z taktických důvodů vydával, aby se prosadil v (židovském) hollywoodu. Což mu prozději prokoukli a on začal mít problémy (i kvůli tomu židovskému holiči co byl nápadně podobný Hitlerovi - v tom filmu Diktátor).

Čapek na druhou stranu byl žid jak poleno, ale kromě toho člověk nesmírně poctivý, lidumilný a soucitný, čestný a přímý tak moc, až ho to stálo život.

Přečtěte Válku s mloky, zkoukněte Diktátora (je i s titulky ke stažení na jednom nejmenovaném známém českém uložišti).

350863

26.7.2016 14:57

RE: skryté poselství Čapka

Respirateur 31.?.?.?

Reakce na 350858

Je žid a sionista. To je zatracenej rozdíl. Doporučuji vám přečíst román Exodus od Leona Urise. Vypráví se v něm o postupném vzniku státu Izrael. A taky od Toma Segeva Simon Wiesenthal - Skutečnost a legenda. Pak si uvědomíte, kdo jsou židé a kdo sionisté a proč to sionisté nikdy, ani za tisíc let světu neodpustí a vždy budou bažit po pomstě. Pro ně žádná obět nebude dost velká a nikdy neuhasí tu neutišitelnou žízeň po odplatě.

350866

26.7.2016 20:21

RE: skryté poselství Čapka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 350866

To sice ano. Co nám však horlivě zatajují je skutečnost, že mezi židy je tak 95% sionacistů, zatímco mezi muslimy je poměr džihádistů obrácený, tam je naopak 95% populace normální a jen 5% potížistů. A to se ještě říká, že wahabisté a saudové jsou vlastně kryptožidé, podobně jako šmejdi v turecku (Donmeh).

350885

26.7.2016 21:18

RE: skryté poselství Čapka

Zvirak 89.?.?.?

Reakce na 350885

to je sice pravda, ale i těch 95% prostě bohužel ani v nejmenším prostě nepůjde integrovat. Už z principu.

Po válce si němci do země natahali Turky (museli), a integrace se ošklivě nepodařila. Ale s růžovými brýlemi si nalhávali, že je to úspěch.
Ted se děje to samé v daleko drsnějším měřítku a oni (teda ona) furt tvrdí:
Wir schafen das! To je na blití.

Jednak hned po válce měl záměr tam tahat muslimy a věděl proč, měl dlouhodobé plány. Teď to zintenzivnil. Bojim se, že Pjakin měl pravdu co se týká toho, že měl být touto dobou již v evropě islámký chalífát. (Z různých důvodů tento dlouhodobý proces musel být zakonzervován)

Muslimové jsou použiti (v drtivé většině nevědomky) jako zbraň. Jediné co umí je násilí. Na stvoření wahabistů měli vliv GB/USA a také jsem se už setkal s info, že saudi i částečně wahabisté jsou židi. Rozhodně bych se nedivil, těch souvistlostí je mnoho. Cui bono? ...

350890

26.7.2016 15:03

RE: skryté poselství Čapka

M.M. 212.?.?.?

Reakce na 350858

Mýlíte, Chaplin byl po babičce Cikán. [smích]

350868

27.7.2016 17:42

RE: skryté poselství Čapka

Léčitel 80.?.?.?

Reakce na 350868

Je mně ale srdečně jedno, zda byl žid, či cikán, ale v každém případě to byl borec jako prase!!! Ještě teď v pokročilém věku se velice rád na Chaplina podívám a opět se srdečně zasměji. A jeho některé postavy jsou nesmrtelné a vysoce "filosofické"!
Jenom vzpomenu jeho Kida, kdy jeden rozbíjel okna, aby ten druhý měl práci!!!
A hned je zde příměr do současné doby - antivirové firmy lze také podezírat, že si platí "výrobce" počítačových virů a asi nebudu daleko od pravdy. A takové podezření nemám jenom v oblasti počítačů, ale i leckde jinde. Když není odbyt na zboží, tak se uměle vytvoří a něco se zničí!! Když nejdou na odbyt zbraně, hned je nutné někde na světě vyvolat nějaký konflikt a to by v tom byl čert, aby se zbraně neprodávali! A mohli bychom pokračovat, ale to už jsme zase v jiném oboru. To ani slovutný Chaplin netušil,kolik má dodnes pravdy ve svých dílech, i když je už dávno na pravdě boží! [velký smích][velký smích][velký smích]

350914

28.7.2016 0:59

RE: skryté poselství Čapka

orim2 76.?.?.?

Reakce na 350914

Chaplin bol borec?
Dokázal tiež predstaviť zlo v humornom a zosmiešňujucom výzore , ale aj zosmiešovane zlo ostane zlom ( citát od p. Pjakina ).

350925

27.7.2016 10:04

RE: skryté poselství Čapka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 350856

Ano,máte úplnou pravdu. Pozadí podpory Hitlera bylo euroatlantické. Např.: soudní proces ze dne 20.10.1942,kdy Leo T.Crowley,vládou USA ustanovený správce nepřátelského majetku,zabavil na základě zákona o obchodování s nepřítelem veškerý majetek Newyorské banky UBC. Tímto aktem obchodování s nacistickÝm Německem ale neskončilo,některé komodity byly transportovány do Německa i nadále. Nehledě na neutrální Švýcarsko,které zásobovalo po celou válku Wehrmacht optickými a jinými pokročilými přístroji.

350903

26.7.2016 15:07

Vcelku to sedí

gippius 213.?.?.?

hlavně pak to propagandistické "popularizované" zpravodajství popisované v knize, úplně stejně mělké a mimo mísu, úplné čétéčko, NOVA, či MF. ANI JEDNOU jedinkrát není zmínka o tom, O CO JDE a CO JE PŘÍČINOU. Jen povrch a povrchní účelové pindání.

350869

26.7.2016 15:18

Ono je tam toho víc

M.M. 212.?.?.?

Například Wolf Meynert:

Nažeňte do jednoho stáda koně, vlky, ovce a kočky, lišky a srnce, medvědy a kozy; zamkněte je do jedné ohrady a přinuťte je žít v tomto nesmyslném houfu, jejž nazvete Společenský Řád, a dodržovat společná životní pravidla; bude to nešťastné, nespokojené, fatálně rozklížené stádo, ve kterém se ani jeden boží tvor nebude cítit doma. To je celkem přesný obraz velikého a beznadějného heterogenního stáda, které se nazývá lidstvo. Národy, stavy, třídy nemohou natrvalo žít společně, aniž se navzájem tísní a překážejí si až do pocitu nesnesitelnosti; mohou buď žít navěky mimo sebe - což bylo možno jen tak dlouho, pokud byl svět pro ně dost veliký -, nebo proti sobě, v boji na život a na smrt. Pro biologické lidské celky, jako je rasa, národ nebo třída, je jediná přirozená cesta k homogenní a neporušené blaženosti: udělat místo jen pro sebe a vyhubit ty druhé. A to je právě to, co lidský rod opomenul včas vykonat. Dnes už je na to pozdě. Pořídili jsme si až příliš mnoho doktrín a závazků, kterými chráníme "ty druhé", místo abychom se jich zbavili; vymysleli jsme mravní řád, lidská práva, smlouvy, zákony, rovnost, humanitu a kdeco; vytvořili jsme fikci lidstva, které zahrnuje nás i "ty druhé" v jakési pomyslné vyšší jednotě. Jaký osudný omyl! Postavili jsme mravní zákon nad zákon biologický. Porušili jsme veliký přírodní předpoklad veškeré pospolitosti: že jenom homogenní společnost může být společností šťastnou. A toto dosažitelné blaho jsme obětovali velikému, ale nemožnému snu: vytvořit jedno lidstvo a jeden řád ze všech lidí, národů, tříd a úrovní. Byla to velkodušná hloupost. Byl to svým způsobem jediný úctyhodný pokus člověka vystoupit nad sebe sama. A na tento svůj svrchovaný idealismus doplácí nyní rod lidský svým nezadržitelným rozvratem.

http://literatura.sije.cz/valka-s-mloky/wolf-meyne...

A pochopitelně, X varuje:

Musíme se zbavit Salamandrů. Je jich už příliš mnoho; jsou vyzbrojeni a mohou proti nám obrátit válečný materiál, o jehož úhrnné síle nevíme skoro nic; ale strašnější nebezpečí než v jejich počtu a síle je pro nás lidi v jejich úspěšné, ba triumfální méněcennosti. Nevím, čeho se máme bát víc: zda jejich lidské civilizace, nebo jejich potměšilé, chladné a zvířecí krutosti; ale to dvoje dohromady dává něco nepředstavitelně děsivého a téměř ďábelského. Ve jménu kultury, ve jménu křesťanství a lidstva se musíme osvobodit od Mloků. A tu volal anonymní apoštol:
Vy blázni, přestaňte konečně krmit Mloky! Přestaňte je zaměstnávat, vzdejte se jejich služeb, nechte je, ať se odstěhují kamkoliv, kde se sami uživí jako jiné vodní tvorstvo!

http://literatura.sije.cz/valka-s-mloky/x-varuje.p...

350871

27.7.2016 15:35

Ale taky, X vidí nemožnost vzdorovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 350871

Lidé proti Mlokům! Je načase, aby to už jednou bylo takto formulováno. Vždyť, upřímně řečeno, normální člověk instinktivně Salamandry nenávidí, štítí se jich - a bojí se jich. Na celé člověčenstvo padá cosi jako mrazivý stín hrůzy. Co jiného je ta frenetická požívačnost, ta neúkojná žízeň po zábavě a rozkoši, to orgiastické rozpoutání, které se zmocnilo dnešních lidí? Nebylo podobného úpadku mravů od dob, kdy se na Římskou říši užuž sesouval vpád barbarů. To není jen ovoce nebývalého hmotného blahobytu, nýbrž zoufale přehlušovaná úzkost z rozvratu a zániku. Sem s poslední číší, než bude s námi konec! Jaká hanba, jaké třeštění! Zdá se, že Bůh z hrozného milosrdenství nechává zchátrat národy a třídy, které se řítí v záhubu. Chcete číst ohnivé mene tekel napsané nad hodokvasem lidstva? Pohleďte na světelné nápisy, které po celé noci září na zdech hýřících a prostopášných měst! V tom ohledu se my lidé už přibližujeme Mlokům: že žijeme víc v noci než ve dne.

350909

Příspěvků: 13

26.07. 14:21  skryté poselství Čapka
26.07. 14:33 Léčitel  RE: skryté poselství Čapka
26.07. 14:49  RE: skryté poselství Čapka
26.07. 14:57 Respirateur  RE: skryté poselství Čapka
26.07. 20:21  RE: skryté poselství Čapka
26.07. 21:18 Zvirak  RE: skryté poselství Čapka
26.07. 15:03 M.M.  RE: skryté poselství Čapka
27.07. 17:42 Léčitel  RE: skryté poselství Čapka
28.07. 00:59 orim2  RE: skryté poselství Čapka
27.07. 10:04  RE: skryté poselství Čapka
26.07. 15:07 gippius  Vcelku to sedí
26.07. 15:18 M.M.  Ono je tam toho víc
27.07. 15:35  Ale taky, X vidí nemožnost vzdorovat

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 13 017 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 2

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 1

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 6

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Brusel věří, že se jednota Visegrádu drolí12.10.21 14:54 Evropská unie 1

WHO chce být nejvyšší autoritou v oblasti veřejného zdraví!11.10.21 17:32 Neurčeno 3

Úmrtnost v Rusku je nejvyšší od rozpadu SSSR: země přišla za rok o více než 2 miliony lidí!11.10.21 09:24 Rusko 4

Za koho kope Ondřej Neff?10.10.21 21:03 Česká republika 7

Syndrom vodnatosti jater, kterým trpí pan prezident, je jeden z vedlejších účinků Pfizeru10.10.21 09:53 Česká republika 4

Společnost Pfizer vyzývá vládu USA, aby předala k očkování 28 milionů dětí ve věku od 5 do 11 let!09.10.21 15:43 USA 5

Australskému poslanci Craig Kellyovi zakázali v parlamentu zmínit Ivermectin09.10.21 12:29 Austrálie 2

Kanadský premiér: Do konce října musí být každý cestující vlakem nebo letadlem plně očkován09.10.21 12:21 Kanada 2

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,08 Kč
Kanadský dolar
17,69 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,13 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,96 Kč
1 unce stříbra
510,20 Kč
Bitcoin
1 335 483,88 Kč

Poslední aktualizace: 16.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 022