Diskuze k článku

Putin to nevydržel a varoval novináře před válkou

Příspěvků 36

11.7.2016 2:28

No

R 90.?.?.?

Ono na tu propagandu musí být vždy dva - ten kdo ji dělá a pak b...c, který se jí nechá ovlivnit, protože má mozek na hranici debility a volí kolem dokola jak volí.

350301

11.7.2016 4:33

Jeste se nestalo,aby obrovsky

favela 113.?.?.?

obrovsky arsenal zbrani nekdo odzbrojil mirovou cestou a dobrovolne. Bezpochyby,to uz vime davno smeruje vyvoj k zaniku, kteremu jsme casto v minulosti nejak unikli..Tricetileta valka, morove epidemie,tatari,hunove/plus tisice dalsich valek/ a fasisti co nestihli s pomoci zapadu vyrobit atomovou bombu vcas a dalsi fasisti, kteri to stihli !! Vysledek ?
A nuklearni zbrane ma kde kdo dnes a spolu s drogami/pres 10% svetoveho obchodu,se kseftuje i s nuklearnimi spoustemi/trigers/./Iranci nemohli bomby vyrobit pod dohledem mnozstvi kamer a inspekci z komisi/..Kam az tyhle veci vedou k dalsim voj.zakladnam proti Iranu? S Namirenymi raketami na Rusko !! Kdyz ma tyto zbrane Izrael? Jak je pouzije, po napadeni; znici sam sebe v prubehu. Pritom jina obrana proti imperialnimu fasismu neexistuje/Korea/.Definice fasismu neni lehka: "Fasismus in all forms is the culmination of a society built upon the anarchy of free enterprise; when subjects all to the economy of the market and destroy all structures od states/nations the way of the framework of self=asertion. Fascism gains an advantage against the enemy,who often does not know yet,that he is the enemy".
Meli jsme krale /KarelIV./,kterej se nam stal /nikoliv nahodou/vzorem a zakorenil v prubehu staleti. Nasledovali/jeho vzoru/ dalsi,kteri nechteli stat v poslusnem pozoru pred zlem /Hus/,ktere prichazelo od vatikanu a germanu.Britove to vyresili tim,ze katoliky vyhnali.U nas to dohnali bozi fanantici chamtivosti az do civilni valky a posleze germansko-habsburskou zradnou okupaci/ kterym jak se zda neni nikdy konec/. Uz po tisicileti Evropa proklina germany pokoleni za pokolenim. Ozyva se stale upenlive bedovani nad tim,co udajne ucinili rudoarmejci /mladi lide fyzicky i psychicky zniceni valkou na cely zivot/ pri osvobozovani Evropy. A tak nam germani zase pripravili dnes /pomoci afroarabu, jejich spojencu/daleko horsi okupaci teroru a znasilnovani, podle vrazdy, masakry deti a zen neberou konce. Po odsunu sudetskych nemcu prichazi odsun evropanu.
Jako reakce na zurivou chamtivost/ktera nema konce/, prisla obrana naroda zoufalych vericich v normalni zivot.. Nicili symboly te hruzne moci apostolskeho fasismu. Zlatem husite opovrhovali. Videli dobre po staleti kam pathologicka laska k nemu vede. Bez zkusenosti se snazili vytvorit neco noveho a lidskeho s vsudypritomnou hrozbou zaniku za zady. Prace spolecna jim nevadila,ale jen parasitismus. Kvileni /historiku/nad jejich hrubym chovanim jen potvrzuje,ze nicivost cirkve a vrchnosti nevadi, ale u husitu a obyclidi totez ,ano a velmi!! Niceni vnitrnich lidskych, humannich hodnot jejich krutovladou jim historikum a dalsim nevadi ani trochu. Dodnes.
Ideje dobrovolnosti se ujaly. Pozdeji na to dojeli komunisti.

350303

11.7.2016 10:04

RE: Jeste se nestalo,aby obrovsky

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 350303

Dobré shrnutí [smích]

350317

11.7.2016 5:01

Udajne Gorbacev prohledl,ale i jako Putin prohledl-omyl.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 1.?.?.?

Je to tak,Putim promlouva ke sluzebnikum ,tedy ke kovarickovi a ne ke kovarum.Kritizuje svetovy tisk,novinare,ale 100 kontroli medii maji zide, Konrad Black, Murdoch a jiny,celkem pet zidovskych rodin ,vlastni media ,jez delaji tuto situaci na celem svete,jez,svym vlivem kontroluji politiky,zadny zapadni novinar se nepostavi na odpor proti lzim,jez delaji valku,revolucim a jinym.Putin prijal z Israelu premiera, Putin privital rabiny,s komentarem dobrych sousedskych styku,prakticky,prijal representanty,toho,co vlastni media a kdo jimmy vladne, takze,nema prehled o situace,s podivem politika,jez byl v KGB,jez vi,jak to choddilo ve sklepenni jubjanky,ktery vi ,jak 80% vsech komisaru zotpovednych za zivoty krestanu-pravoslavnych a on si s nimi trese ruce,jakoby nikdy,podle Solzenicina neexistovala vrazda vice, jak 100 milionu obeti valky a revoluce.
Takze,zde neni Putinovi a ne jenom jemu,myslenka pravdy,kdo vlastne vladne teto planete,kazdopadne ne jeho politici.
Clovek,se dostava do posice,ze uz je na pokraji nuklearni valky,ze by mel dostat rozum,nebot,uz neni co ztratit,jen svuj holy zivot.

350304

11.7.2016 9:21

RE: Udajne Gorbacev prohledl,ale i jako Putin prohledl-omyl.

jezinka 88.?.?.?

Reakce na 350304

právě tohle jsou ty vážky, co mají rozhodnout:

"Putin prijal z Israelu premiera, Putin privital rabiny,s komentarem dobrych sousedskych styku,prakticky,prijal representanty,toho,co vlastni media a kdo jimmy vladne, takze,nema prehled o situace,s podivem politika,jez byl v KGB"

- krom toho si třese ruce s mamá Merkel, jež se ůčastní zasedání Knesetu; tu která má Cohenovu cenu;

VVP pozývá Židy do Ruska, že je ochrání - před kým, sebou samými?

- jeho minulost a původ jsou ve Wikipedii vymazány!!!

a každý jej obdivuje co dělá pro Rusko a svět,

ALE

co když chystá tuto zemi, ke které se obracejí zraky všech.kteří vidí beznaděj ve světě, pro jiný národ? třeba ten "samovyvolený" co pak? komu věřit? líbivým slovům obdivovatelů "vůdce"?

proč se věci neřeší v OSN? proč nejsou státy tlačeny k podpisu lidských práv? proč není "listina lidských práv" doplnena dle stávajících světových podmínek?

je to jen divadlo...

všichni jsme lidmi, ale jsme stvořeni "na obraz boží", tedy my nejsme tělo, ale jsme duše a ta - nemá pohlaví, nemá národnost, dokonce žije bez toho, by cokoliv dělala" i polní lilie roste bez ..."," i ptáci nebeští nesejí, nežnou, a pŕeci si dobře žijí",
a velikáni jež se stali svatými před bohem, zanechali odkazy této cesty k návratu do království ducha, jsou zde v lidských tělech a k "žíznivým" mluví srozumitelnou řečí ducha bděním v Já jsem

350313

11.7.2016 16:08

RE: Udajne Gorbacev prohledl,ale i jako Putin prohledl-omyl.

dub 89.?.?.?

Reakce na 350304

přátele si drž blízko, nepřátele ještě blíž...

350331

11.7.2016 5:31

Nějak to připomíná dobu před potopou světa...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Když vezmeme v potaz, že podle toho co je v Gíze je Sluneční soustava záměr a ne náhoda a tedy záměrem je i oživená hmota s jejím vyvrcholením v naroubování rozumu, pak je mimo jakoukoliv pochybnost, že ten autor tohoto pokusu - Stvůrce - svoje dílo čas od času vystavuje forenznímu auditu. No a jakožto entita mimo tento Vesmír, tedy entita mimo prostor, čas, energii i hmotu, musí pro eliminaci nežádoucích jevů a trendů využívat ve svém experimentu zákonitostí zde platných. Mimosmyslové kognitivní funkce toho co má být k JEHO obrazu jsou tak pro něj jedinou pro něj přístupnou pákou k žádoucím korekcím, pokud se subjekty jeho zkoumání odchylují mimo oblast jeho zájmu. A dosáhne-li taková úchylka nadlimitní hodnoty, nezbude, nežli ji drasticky eliminovat. Jako tomu bylo v minulosti již mnohokrát, naposledy potopou.

No a tentokrát, když ty zkoumané subjekty již začínají sahat do jeho hájemství tkvící v samém základu života, tedy po poznání a ovlivňování základů sebe sama i hmoty jako takové, tak mu holt nezbývá, než jim dát poznat výsledky jejich zkoumání toho co je pro ně TABU, na vlastní kůži. Nebude-li tedy pro ně to vyzdvižené varování, plynoucí z toho co je v Gíze, dostatečně účinné ke změně jejich ambicí být JÍM, namísto pokorného být jen JEHO obrazem, splní svůj slib uvedený v úvodu Bible -

Gen 3:22. "I řekl Hospodin Bůh: Teď je člověk jako jeden z nás, zná dobré i zlé. Nepřipustím, aby vztáhl ruku po stromu života, jedl a byl živ navěky."

Takže lidstvo má na vybranou:

- přijmout jako celek pokorně na vědomí existenci svého Stvůrce a nelézt mu do zelí, nýbrž plnit svůj úděl být zde na Zemi dobrým hospodářem,

- nebo může na tu jeho nezpochybnitelnou existenci hodit bobek, no a pak už jen s hubou otevřenou zírat na svůj zánik. Buďto vlastním přičiněním, nebo prostě JEHO přiložením pod kotel Slunce, jak je nám dáváno na vědomí již od konce září 2011, kdy se geomagnetická aktivita způsobená smrští slunečního větru vyšplhala na hladinu měřitelnosti a jas Slunce od té doby roste už nejen ve viditelné, ale i v UV a v IČ oblasti.

Jó člobrdi je to jen na vás, zda být, či nebýt bit a tedy ty ten bobek házící jemně vytáhnout za ouška, nejlépe rybářskými háčky s rozvěšením na stromy...[mrknutí jedním okem]

350305

11.7.2016 11:38

RE: Nějak to připomíná dobu před potopou světa...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 350305

Gen 3:22 - Milující bytost, která je podstatou všech věcí, tohle nikdy neřekla, být jako Ona znamená něco úplně jiného, všem svým dětem to přeje a vede je právě k tomuto. Navzdory všem svým zpotvořeným obrazům, pokřiveným zrcadlům a samozvaným prostředníkům, jejichž naduté ego Ona nesdílí. Nalomenou třtinu nedolomí, doutnající knot neuhasí a ani lidstvo do propasti nepostrčí... Všechno nebezpečí nám hrozí jen od sebe.

350321

11.7.2016 6:01

HLEDANI , pokr.

favela 113.?.?.?

Stale zhorsovani osobnich kvalit spolu se zvysovanim moci us presidentu,vetsinou /Self made men/,ve skutecnosti self MAD men,kteri vsak byli a jsou fyzicti i dusevni kriplove jsou idealni priklady. At jsem co jsem,ja jim /terazky/ukazu a derou se ukazovat. Dosahnou,toho ze se jim urednici a jini klani a po projevech,ktere nejsou schopni sepsat se jim tleska a cituje z nich donekonecna.Nixon,Truman,Kennedy,Reagan ,Clinton a Obama, ktery ,jak se zda netusi vubec,co je vladnout jako president velke zeme,ten kontrast je neuveritelny// a zadna nadeje do budoucna . Pro same dokazovani/bez skutecnych schopnosti vladnout/pak vytvorili /vzdy/vakuum v nemz se lehce /za kulisami/ usadili ti,co skutecne vladnou,kteri se pres tyto "chudaky" zmocnili vlady, kterou drzi pevne ve svych prackach,a at volby dopadnou jakkoliv,vzdy jsou u moci/ a na jevisti pred nimi /demo-republikani.
Vnucovali nam historici jak byl Vaclav spatnej vladce, ale zadny z nich nevidel/nechtel videt/, pod jakym tlakem zapadu /katolickeho, imperialistickeho a vyderacskeho fasismu krizaku i vnitrnich nepratel rise/ cetnych jejich hrozeb slouzicich k ucelu k ukoristeni cele velke zeme. A navic vyderacske Klatby ,tak jako jako dnesni sankce proti Putinovi. I Hus se jim hodil. Jako vychodisko z jejich /trojpapezskych /krizi!
Spolu s konsely Noveho mesta/nebo kavarenskymi parasitickymi povaleci/.Cekalo se jen na zakopnuti a byli to oni/nikoliv husite/, kdo zacali masakrovat,palit a loupit. Ale prepocitali se. Meli obyclidi nastavit druhou tvar jak jim bylo vnucovano po staleti az dodnes ,ze je to jejich nejsvetejsi povinnost a jedina uloha a role zde na zemi. A proto se na ne /husity/ hazi spina dodnes...
/Drony pak nad nasi republikou muzou strilet na kazdeho, kdo se jim nebude libit.
Hermanove,Sobotkove,klerofasisti a cukrousove konaji nalezite pripravy...
Co udela ruskej general, kdyz pred nim na fronte bude stat brigada feministek,transgenderu/kteri potrebuji zmenit pohlavi aspon 2x rocne/, homo a leseb/ ,kteri se octli tyden v nepohodli bez plyse spolu a po tydnu se nenavidi navzajem daleko vice, nez nepritele nechci vedet.
A tak jsme se zase octli "Na brehu dnu" Karla Capka,pred tehdejsi okupaci,ktereho kavarny dohnali k smrti...
Udelat muzeme lecos,ale ve skutecnosti hodne malo, jak svedci nase historie. Zlo, ktere se na nas chysta,lze tezko na zacatku postrehnout...
Smeru a vyznamu paralelnich udalosti v dejinach,stale jeste nerozumime a plne nechapeme...
Ani nemuzeme...

350306

11.7.2016 9:13

RE: HLEDANI , pokr.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 350306

Váš příspěvěk překračuje rámec amerického vzdělávacího procesu mas- tak zvané americké univerzity, tj:porno a filmy jako výměna manželek a podobně. Takže jste vlastně revizionista-nebezpečný člověk. Dnešní vývoj společnosti,zvláště té západní, která vnímá paralelní události podobně jako pštros,který strčí hlavu do písku a je po problému.

350312

12.7.2016 5:42

RE: HLEDANI , pokr.

favela 113.?.?.?

Reakce na 350312

Diky p.Hestroy a p.176. /vdek za vase precteni a premysleni o vecech/...Jen bych chtel upozornit,ze taky stavim na tzv. nam dost neznamem revizionistickem hnuti historiku prevazne z USA /Barnes a spol, kteri vedli k revisim dalsim a k vezneni skutecnych a cestnych historiku/.Ja nemam trpelivost na studovani veci do podrobna a je mi blizsi/priznam se/ metoda cherry picking./Kdyz sklizi nekdo tresne vybira ty,nejlepsi,zkratka to co stimuluje linej mozek/. Z toho se pak snazim vypatlat /znamena hledat davat dohromady nejake nove,necekany jak doufam prekvapive souvislosti/. Jeden priklad. Strileni v Dallasu muze mit daleko sirsi nasledky. Protoze znacna cast US armady /i policejni armady v mestech/ je tvorena cernochy ,ale s bilymi generaly nad nimi!! Muze vzniknout reakce? Nemusi? Rozhodne, zde mohl US president ukazat co umi.
Gorbacev o nemz je zminka jako Putin jsou Slovani a nam je vrozeny zit se vsemi v miru. Bohuzel to neni mozny s anglos-saxon a germany...Tady G.dobra vule a prani poridit lepsi svet prevazily nad realitou...tezko soudit.
Zaroven se snazim /psanim a spekulacemi,nekdy i nepodlozenymi a sem tam nejakou neobvyklosti poridit ctivost/ zacit neco diskusi; diskuse ve vyznamu casti ziti...
Vysledek toho ,ze kdyz jednou zacnete myslet, neni mozne skoncit. Potom je treba a to se da zvladnout v pomerne kratkem case svoje myslenky projevit i psanim /"vypsat se"/a tady je cesta pro kazdeho /opakuji pro kazdeho/ a neco prekvapeni, kdyz se to zvladne v pomerne kratkem case /moje zkusenost/ ;o tom zas jindy....... Mnoho stesti preju vsem...

350347

11.7.2016 9:02

Přístup mnoha lidí i novinářů ovlivňuje nebezpečná mantra,

pokr 77.?.?.?

že jadernou válku si spustit nikdo nedovolí, jelikož by vyhubila všechen život na planetě. Ale tak to přece není. USA vyvíjí a urychlují programy, které by zaručily jejich přežití s minimem škod. Putin jmenoval systém PRO. Přece si Američané nemohou vážně myslet, že si Rusko nechá svoje rakety odplaty zablokovat? To je totiž patrně jediná cesta, jak může zvítězit jen jedna strana.
Bohužel se nikdy nedočkáme chvíle, kdy Rusko řekne "A dost, nezbývá než to spustit". Protože i tahle válka, jako každá jiná, bude i o momentu překvapení.
Nevím co by proti tomu lidé měli dělat, ale jestliže budou i nadále hloupě přesvědčováni, že jadernou válku nikdo nezačne, jelikož si je vědom následného naprostého vyhubení planety, pak dozajista neudělají vůbec nic.
Je to každopádně zajímavý fenomén, známý z válečných let, s jakým klidem jdou lidé na jistou smrt.
Tím nechci říct, že by potenciální válka nebyla velkou katastrofou. Ale sedět na prdeli a věřit psychopatům, že ji nevyprovokují, protože oni se přeci jen preventivně brání, je otázka hodně nízkého IQ.

350310

11.7.2016 9:33

RE: Přístup mnoha lidí i novinářů ovlivňuje nebezpečná mantra,

E.R. 185.?.?.?

Reakce na 350310

Přesně tak,je velice pošetilé spoléhat na to,že se nenajde blázen,který by to spustil,ale naopak je potřeba obávat se a dělat vše možné i nemožné,aby k tomu nedošlo,neboť vytváření technicko taktických předpokladů toho bleskového,neodvratného 1.úderu naprostých a zjevných šílenců v mundůrech i civilu na odpovídajících funkcích je dost a stále přibývají a další cvoci se tam derou a to vidíme všude kolem nás a jestli vyhraje volby ta hysterka Killary Hulibaldová,bude to mít svět spočítaný....a nezbude nám jen modlení a žmoulání nějakých amuletů,jak píše v jinak skvělém článku Hájek na "Protiproudu".....


http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/254...

350314

14.7.2016 0:47

RE: Přístup mnoha lidí i novinářů ovlivňuje nebezpečná mantra,

wanaxa 86.?.?.?

Reakce na 350310

A co vůbec může člověk dělat ?[zmaten]

350392

14.7.2016 18:16

RE: Přístup mnoha lidí i novinářů ovlivňuje nebezpečná mantra,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 350392

Co může člověk dělat? No to záleží na tom, na čem mu záleží.

Pokud se spokojí se svojí rolí spotřebitele, tak ať je, či není spotřebitelem "úspěšným", nemusí dělat nic, než jen "lópat love", jak výstižně uvádí "brněnské hantec". Na metodě jak, na tom celkem vzato nefrčí. Třeba i přes mrtvoly. Tato sorta lidských idividualit má v lidské civilizaci za životní krédo - "žijeme jen jednou" - a tak si tu existenci v realitě přece nenechá omezovat nějakými neprokazatelnými dogmaty z transcendentna, vyžadujícími cosi jako skromnost, pokoru a zejména pak snahu po naplnění základních pravidel pro soužití a zachování druhu - DESATERO. Vždyť "po nás může přijít třeba i potopa".

Pak je zde jiná sorta lidských individualit, pro které ta "spotřební společnost" sice má také svoji váhu, ale byla jim a zůstala vštěpena i víra, že hmotná existence asi nebude to jediné "pravé ořechové" co by mělo naplnit tu jejich pozemskou existenci a pídí se proto po odpovědích na otázky - proč - jsou vůbec zde a není-li v tom záměr jakési "vis maior". Kdo, nebo co je tou "vis maior", na to je dosud celý houf nejrůznějších názorů. Pořád jsou to ale jen názory, neboť postrádají to, co je pro hmotnou podstatu rozumem opatřené oživené hmoty podstatné - hmotný nezpochybnitelný důkaz o existenci toho transcendentna, pro nějž se ujal termín - Stvořitel -, s možnou úpravou výrazu na - Stvůrce. No a tato sorta se tak přetahuje vzájemně o pravdy jimi hlásané, mnohdy až za hrob. Ve svém důsledku ani oni nejsou o nic lepší nežli ti první (snad až na Svědky Jehovovy, kteří jsou v šíření své verze víry sice někdy až nepříjemně vtíraví, ale vcelku neagresivní), jak je známo z jejich animozit vůči jiným věrozvěstům, nebo vůči bezvěrcům.

Má-li tedy člověk začít něco dělat, měl by nejprve využít již existující poznání o tom hmotném nezpochybnitelném důkazu existence toho Stvůrce, aby měl pevný fundament pro sebe sama i pro argumentaci při zvěstování přeměny víry v poznání. No a stane-li se to transcendentno dokazatelnou realitou pro celou civilizaci, bude to pro její další průběh přerod do vyšší úrovně vzájemných vztahů, který právě pro absenci té hmotné argumentace k potvrzení existence Stvůrce vedl Marxe k hlásání ateizmu a tím i podkopání pozdější snahy o dosažení společnosti komunizmu - tedy jinými slovy Ráje na Zemi - ale bez Stvůrce. No a to ON zajisté pokládá za oxymóron, takže jak je jeho zvykem, dal a dává těm člobrdům ve dvou světových a bezpočtu lokálních válkách pocítit co je to chtít být JÍM, namísto být mu jen JEHO obrazem a ctít ten JEHO základní zákon - DESATERO.

Tak šup šup za tím poznáním, no a pak už ho stačí jen KAŽDÝ VLASTNÍM PŘIČINĚNÍM zpřístupnit masám, kdy myšlenka se stane tvůrčí silou. On ten Stvůrce na to totiž čeká - jako na "boží smilování". [mrknutí jedním okem]

350408

11.7.2016 9:53

I když jsa "nevěřící", řku, děj se vůle páně.

altman 93.?.?.?

Po první "velké válce" si většina lidí, hlavně těch kteří ztratili své blízké a sami utrpěli jak hmotné, tak hlavně duševní ztráty, řekli - "že už nikdy".
Vydrželo to pouhých dvacet let, aby se zase s nadšením a vítěznými pokřiky vrhli všichni proti všem.
V dnešní době pouze existence všech těch "atomových bomb", drží lidstvo jakž takž na úzdě. Jenže jak dlouho ještě.
No tipuji, že ještě velmi dlouho. Protože po jisté době, možná delší, nebo taky kratší, nebudeme mnohdy ani vědět že "je to tady", případně si o tom nebudeme moci vyprávět, natož psát do Zvědavce, či jinde.
Jenže říkejte to hlavně těm mladým či starým blbcům. Ti první si z toho "holyvůdu" vzali poznání, že oni přežijí všechno. A ti staří to berou tak trochu jako eutanazií.

350315

11.7.2016 10:18

Roky trvajúca jadrová vojna, boj proti družiciam a život elít v krytoch

pozorovateľ 217.?.?.?

Niekoľko tém, na ktoré sa v médiach zabúda:

1. Roky trvajúca jadrová vojna:

Úryvok z jedného článku:

Televize v atmosféře zvýšeného zbrojení začaly produkovat pořady předvídající scénáře raketové jaderné války. Obrovský ohlas, který vyvolal v roce 1983 film Den poté (The Day After) televizní společnosti ABC, vypovídá o tom, jak silný byl strach z jaderného nebezpečí ještě v 80. letech. V den vysílání film zhlédlo sto milionů lidí a dodnes se jedná o jeden z nejsledovanějších televizních pořadů. Společnost ABC dokonce zřídila zvláštní telefonní poradenskou linku určenou emocionálně rozjitřeným divákům.

Ve filmu byla zachycena klasická vize té doby - několik tisíc raket bude použito během pár dní, pak válka skončí. Zemřou miliony lidí, přeživší budou většinou trpět nemocí z ozáření. Málokdo si tehdy uvědomoval, že pokud by jaderná válka jednou začala, mohla by trvat celé měsíce, ba i roky. Tisíce dalších hlavic by neúprosně hledaly ty, kdo přežili první údery.

úryvok z článku Život v týlu. Strach z jaderné války v USA, ktorý vyšiel v časopise Válka speciál: 74 let vývoje atomových zbraní (vydané 06/2016)

Tento scenár by mohol byť do istej miery odstrašujúci pre vojnových štváčov, pretože by elitám ani po niekoľkých rokoch od vojny nedával istotu bezpečia prežitia.


2. Protidružicová vojna na obežnej dráhe Zeme

K navádzaniu balistických rakiet ako aj k prieskumu a vyhodnocovaniu výsledkov útoku je nutné využitie satelitov na obežnej dráhe Zeme. GPS satelity sú zodpovedné za navádzanie rakiet, špionážne satelity za vyberanie cieľov a kontrolu úspešnosti útoku.

Pokiaľ by došlo k ostrému konfliktu, jeden z prvých krokov obrany bude snaha o zničenie satelitnej siete na obežnej dráhe. Rusi aj Američania majú množstvo protisatelitových zbraní, od kinetických projektilov cez laserové oslepovače. Po zničení časti družíc sa na obežnej dráhe rozšíri mrak rýchlo letiacich trosiek, ktorý pravdepodobne v horizonte hodín zničí úplne všetky družice na príslušných obežných dráhach, vrátane telekomunikačných a meteorologických satelitov. Technologicky sa tak na niekoľko storočí prepadneme do doby pred začiatkom kozmického veku, pretože troskami zaplnená obežná dráha sa niekoľko storočí nebude dať používať (ako vôbec niekedy v budúcnosti)


3. Život elít v protiatómových krytoch

Toto je tiež téma, ktorá sa vôbec nerozoberá. V prípade globálnej vojny a stiahnutia sa do protiatómových krytov môžu byť životy "elít" v priamom ohrození. V takto vyhrotených situáciach totiž dochádza k rozpadu pôvodného rebríčka hodnôt a je veľmi pravdepodobné, že tieto elity budú pozabíjané vlastnými ochrankármi v snahe zlepšiť si vlastné vyhliadky prežitia a zabezpečiť viac zo zásob potravín.

350318

11.7.2016 10:38

RE: Roky trvajúca jadrová vojna, boj proti družiciam a život elít v krytoch

E.R. 185.?.?.?

Reakce na 350318

Ano,vidím to stejně a na ty elity mám už taky nachystanej klacek,pokud přežiju tu první ránu...

350320

11.7.2016 17:52

RE: Roky trvajúca jadrová vojna, boj proti družiciam a život elít v krytoch

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 350320

No jo, tak to údajně pravil i Einstein, že ta čtvrtá světová se opět povede jen kameny a klacky... no kéž by se nemýlil, na rozdíl od toho ostatního co zplodil, aby vůbec bylo někoho, kdo by těmi kameny měl na koho házet a těmi klacky do čeho bušit...[oči v sloup]

350332

15.7.2016 10:32

RE: Roky trvajúca jadrová vojna, boj proti družiciam a život elít v krytoch

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Reakce na 350320

Docela by mě zajímalo jak to technicky provedete, když ty skutečné elity mají vybudované svoje skryté po zuby ozbrojené enklávy někde na tropických ostrovech, kolem kterých v případě krize budou kroužit lodě amerického námořnictva?
Máte snad stealth bombardér 5. generace?

Vy i já můžeme uškodit nanejvýš tak jejich bezvýznamným poskokům typu Sobotka, Zaorálek, Schwarzenberg.
Ikdyž i tady si nejsem jistý, jestli při prvním náznaku nebezpečí nenasednou do svých evakuačních letadel směr Jižní amerika (v současnosti ovládaná dohodou TPP).

350431

11.7.2016 12:55

Konec Západu po 20 letech neskutečných goebbelsovských prasečin

J_Pitralon 178.?.?.?

Evidentně část těch západních šašků a mamlasů jen předstírá, že nechápou. Oni museli dobře vidět, co se tu dosud dělo v 21. století. Ale nekonají podle práva.

To je taková zkorumpovaná banda, že už to dál není možné. Jedině aliance Ruska a Číny s tím může něco dělat.

Zeitgeist 11.září 2001 cz
https://www.youtube.com/watch?v=UEBt2LtixME

350325

11.7.2016 14:55

Jadrové zbrane do vesmíru ???

rfrfr 185.?.?.?

Rusko nemá na výber! Ak chce udržať jadrové odstrašovanie, bude musieť vyniesť do vesmíru jadrové zbrane! A masová propaganda to samozrejme zožerie aj s navijákom, a vyhlási ekonomickú blokádu Ruska ako v prípade Iránu! Je na rusoch , aby spustili finančnú pyramídovu hru podľa vlastných pravidiel! Boužiaľ , piata kolona je proti. Práve preto bola za Jeľcina vybudovaná !!!

350327

11.7.2016 20:52

niet divu, ze sa rozculil

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Ako jasny demokrat sovietskeho typu zrazu nasiel novinarov, ktori nechcu uverit, ze protiraketove systemy su zakerna utocna zbran, Novinarov, ktorym nevie zrusit zamestnavatela, nevie sa vyhrazat ich rodinam, nevie ich zavriet ani zastrelit ..... proste katastrofa.

350335

11.7.2016 22:31

RE: niet divu, ze sa rozculil

dub 89.?.?.?

Reakce na 350335

boha to je snad nějaká epidemie to hovno místo mozku.
kde jste to všichni chytli?

350337

12.7.2016 15:45

RE: niet divu, ze sa rozculil

PavolT 195.?.?.?

Reakce na 350335

Od veci.

350364

11.7.2016 21:29

Tu ide fakticky o to,

dyk 185.?.?.?

že židia potrebujú za každú cenu odstrániť kresťanstvo. Ich nenávisť ku Kristovi je obrovská a tak, i keď sa stretávajú s pánom Putinom, nezabránia vojne, lebo potrebujú ovládnuť svet a tak zamedziť šíreniu kresťanstva. Putin o tom vie a tak koná. Kresťania sa vlastne sami odstráňujú, lebo potraty a málo deti v kresťanských rodinách je faktom. Moslimovia, hinduisti a celá tá perepuť podobná, majú veľa deti, lebo chcú prežiť a mať veľa detí je podmienkou prežitia budúcich generácii, ale toto kresťania nechápu a sami svoje deti zabíjajú. Príde vojna a bude dokonané.

350336

11.7.2016 23:27

RE: Tu ide fakticky o to,

dub 89.?.?.?

Reakce na 350336

na křesťany z vysoka kašlou, ta banda debilů je nijak neohrožuje.
potřebují se pomstít rusku za chazárii a dle talmudu vybudovat svjo říši.

ostatní ideologický bláboly jsou jim ukradené a slouží jen k ovládání blbých a jako nástroj prosazování svého.

350338

15.7.2016 9:18

materialistické talmudistické myšlení průměrného čecha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 350338

Spíš na lidi jako vy zvysoka kašlou. Lidi, kterým vymyli mozek bolševicko-ateistickou propagandou pro ně přestávají být nebezpeční. Protože už do jejich myslí zaseli svůj talmudistický jed, který jim zabraňuje vidět skutečnou realitu, kterou se lidem snažili sprostředkovat velcí mudrcové jako Buddha, Ježíš, Lao-ce, atd.

Vy pane jedete podle sionských mudrců, aniž jste si toho kvůli svému přebujelému egu vědom. Stejně jako většina zde diskutujících, které ovládá jejich ego a hluboce zakořeněný talmudistický materialistický světonázor, ať se považují za sebevětší bojovníky proti NWO, banksterům, sionistům, atd.

350428

15.7.2016 18:49

RE: materialistické talmudistické myšlení průměrného čecha

dub 89.?.?.?

Reakce na 350428

vždy mne pobaví, když se někdo domnívá, že pobral moudrost jen proto, že mu někdo nakukal, že bible je slovo bóží.

a ještě humornější je, když si pak myslí, že jako vyznavač tohoto kultu bojuje proti sionu, přestože to jedno jest a má to stejný základ i autory. (ne nadarmo všichni plamenní křesťaňští kazatelé opěvují sion a dští síru na všechny, kdo ho neuznávají)[mrknutí jedním okem]

a smutné je, když se někdo domnívá, že ta snůška báchorek a vzájemně si odporujících tezí, jakou bible je, má něco společného se skutečným bohem/stvořitelem/jsoucnem/existencí.
ale od věřících nelze čekat nic jiného, neb víra je iracionální a mozek k ní netřeba (jak nakonec dokazují denně mohamedánští přivandrovalci v celé evropě) a byla stvořena k ovládání tupých mas.

350455

16.7.2016 5:15

RE: materialistické talmudistické myšlení průměrného čecha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 350455

>...a smutné je, když se někdo domnívá, že ta snůška báchorek a vzájemně si odporujících tezí, jakou bible je, má něco společného se skutečným bohem/stvořitelem/jsoucnem/existencí, ale od věřících nelze čekat nic jiného, neb víra je iracionální a mozek k ní netřeba...

Takto se vyjadřovat o víře není právě korektní, když chybí to základní, co iracionální víru zakotvenou v církevních dogmatech dokáže přetvořit na racionální poznání hmotné reality, protože prostě donedávna ta hmotná realita sice již existovala a jen pánbůh ví kolik je tomu již tisíc let, ale jsa stvořena mocí naše možnosti o hodných pár tříd přesahující, musela si na své objevení vyčkat až do počátku tohoto milénia, kdy nastoupila informační exploze daná internetem.

Ta hmotná realita, v podobě setsakramentsky hmotných artefaktů areálu v Gíze, tak ta odhalila jejich skutečný účel, jímž je - trvanlivá archivace záměru na vytvoření Sluneční soustavy - z čehož lze dovodit vytvoření vhodného prostředí pro oživení hmoty a tak světe div se [překvapení], dodává té Bibli podporu v jejích úvodních částech. Dá se z toho také vydedukovat, že její části související se vztahy potřebnými k soužití v civilizaci, zejména to DESATERO, pocházejí ze stejného zdroje jenž ten areál o milionech tun hmotných artefaktů zbudoval, než jeho samého pohltil zánik z nám neznámé příčiny. Možná právě ta biblická potopa světa.

Sám Mojžíš, podle zjištění Paula Bruntona velekněz chrámu v Heliopolis, ten zřejmě z tamní knihovny šlohnul prastaré záznamy od již dávno zmizelé civilizace a musel proto faraonovi i on zmizet na dvě generace z dohledu, aby poté, instalujíce se do dvojrole boha/vůdce, učinil pokus o její obnovu z komunity otroků, přislíbiv jim lepší úděl v "království božím". Na konci svého bytí pak nepochybně poznal, že je to na mnohem víc jak na dvě, či tři generace uzavřeného společenství, no a to společenství se s tím svým, od něho jeho ústy boha vyřčeným posláním "být vyvolenými", obtížně srovnává dodnes.

O tom, že je Bible i nástrojem k ovládnutí myslí, o tom není pochyb, ale to jsou již pasáže víru zneužívající pro nedostatek hmotných argumentů. Současnost odkrytím těch hmotných argumentů tedy dává příležitost k revizi obsahu Bible tak, aby jednak byla s nimi v souladu a pak aby posloužila být zdrojem moudrosti pro civilizační vztahy k zachování toho druhu, jenž sám sebe nazval "člověk dvoumoudrý".

Slovy soudobého politického slovníku je tedy žádoucí přijmout to poselství, promlouvající k nám z dávných věků přes ten "trvanlivý archiv..." a přijmout ho v podobě "konstruktivní kritiky". Jako takovou ji pak těm, tímto poznáním dosud nenavštíveným, prezentovat místo jejich zostuzování,..

Jak jsi na tom ty, "dube"?! Máš v šíření toho poznání čisté svědomí?...[vyplazený jazyk] [mrknutí jedním okem]

350486

12.7.2016 10:02

Slepá kolej

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Člověk přestal vnímat svět globálně už někdy před 40.000 lety a tento postoj se čím dál víc prohlubuje. Tvůrce stále ještě nedokončil své dílo a neodpočívá... Peníze a moc je jen výmysl člověka a proto s globálním vědomím světa boj časem prohraje. Bohužel pravděpodobně za cenu nejvyšší: ztrátu zajímavého živočišného druhu... Pro zatvrzené materialisty: Homo Sapiens není a nebude finální produkt evoluce.

350352

12.7.2016 10:53

RE: Slepá kolej?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 350352

Když odhlédneme od jednosměrného dětského vidění světa které je třeba opečovávajícími nositeli vír tak preferované tak je možné že prostřednictvím situací se i stalo že byli stvořeni k obrazu tvůrců i jinak než evolučně biologicky ale technicky s technologiemi hi - tec a řekněme třeba i možností prozřetelnosti k obrazu božímu a samozřejmě těch kteří pochybují je mnoho a ničemu to v podstatě nevadí protože jen stagnující či úpadkoví se brání vývoji takže tam bych boží nevůli neviděl protože jen omezenci dělají omezence.

350356

12.7.2016 21:01

novinářům

vymylimimozek 83.?.?.?

Stihneš to z redakce do krytu?
co rodina? ta zařve?
možná ti pomůže k blankytu
do nebe mocný Jahve.

350369

15.7.2016 7:55

Ruský strach

Petr XXX123 37.?.?.?

Já z toho čtu, válka je mír a obrana je útok. Ale chápu, že rus má strach, byť iracionální, tak skutečný a s tím je potřeba počítat.

Pokud by to ale Rusko myslelo s rovnováhou moci vážně, pak chci, aby česko mělo stejný jaderný potenciál, jako má rusko, aby nám už nechodili bratrsky pomáhat střelbou do našich lidí. Jenže to by rusko také nechtělo. Chce si svět rozdělit mezi několik mocností a obávám se, že mimo jiné chce vládnout i nám nebo pobaltským státům a je mu jedno, že to nechceme, protože bez nás je slabý. Rusko je slabé paradoxně proto, že chce být silné, proto přehnaně zbrojí a současně skomírá a ničí ty, od kterých vyžaduje pomoc. Ruský strach je (sebe)zničující.

350425

15.7.2016 13:01

A co takhle úplný protipohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 350425

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sef... time 11:50:55

350433

17.7.2016 5:53

Opevnuji Evropu, ale zadny strach v USA ?

favela 113.?.?.?

Reakce na 350425

Pred ruskymi a cinskymi ponorkami a jinym vojenskym naradim...
Ale chtel jsem ale neco poznamenat na adresu rusu a jejich vojenskych akci v Syrii, ktere registruji jen z "dalky" ovsem...
Mnozstvi vojenskych cviceni /mensich a vetsich/ slouzi ke zdokonalovani organizace obrany v konfliktu.
Priprava je absolutne dulezita ,protoze je treba si uvolnit ruce a venovat se plne nepredvidanym situacim ktere se vzdy v bojovych podminkach vyskytnou.
A/ nejdrive to byl rusky vojak/pruzkumnik, ktery se octl v obkliceni teroristu/v Syrii/. Bez moznosti zachrany!!
Tohle se ovsem stat nesmi , ma to dopad na ostatni, nanejvys akce pro jeho zachranu muze selhat. Ale za obet vojaka je vezeni, nebo do prvni linie /pro "experty" toho druhu/. Kde je taktika na uspesny unik z obkliceni, ktera se vyskytuji vzdy?
Kdysi davno jsem videl na Olympiade vznasedlo, doufam vhodne pro tyto situace???
B/Sestreleni bombarderu Tureckem.
Ve valce zadne dohody s nikym se neberou jako absolutni. Neveri se ani spojencum./Duveruj a proveruj se rikalo kdysi/. Tedy poslat jedno letadlo do akce je absurdni. Vzdy musi byt kolem obrana. Nekolik stihacek, ktere cihaji/jako srsni/, jestli se neco pohne na zemi a okamzite zautoci a znici /s potesenim/ jakykoliv i pokus o protiletecky utok !! Cokoliv jineho si nedovedu predstavit. Rusky bombarder zrejme sestrelili na prikaz NATO a potom se ti sami pokusili o prevrat. Sestreleni ruskeho letadla nevedlo ke spravnemu vysledku. Erdogan se zacal omlouvat atd...
C/ Poslat helikopteru s dvema a piloty kteri neco nekam dodali a vraceli se zpet a byli sestreleni je zase podobna situace. Nad nepritelem se zase nelita jen tak. Kde bylo zajisteni ze vzduchu jestlize vubec bylo ?? /BACK UP/?!Helikoptery je mozne nahradit ale pilotu je vzdy mene a vice treba.
Nejakyho generala co byl kolem dokonce povysili..
Tady je myslim hodne nejasneho a doufam,ze to neni uplne tak jak to vypada ze zprav...

350525

Příspěvků: 36

11.07. 02:28 R  No
11.07. 04:33 favela  Jeste se nestalo,aby obrovsky
11.07. 10:04 hestroy  RE: Jeste se nestalo,aby obrovsky
11.07. 05:01  Udajne Gorbacev prohledl,ale i jako Putin prohledl-omyl.
11.07. 09:21 jezinka  RE: Udajne Gorbacev prohledl,ale i jako Putin prohledl-omyl.
11.07. 16:08 dub  RE: Udajne Gorbacev prohledl,ale i jako Putin prohledl-omyl.
11.07. 05:31  Nějak to připomíná dobu před potopou světa...
11.07. 11:38  RE: Nějak to připomíná dobu před potopou světa...
11.07. 06:01 favela  HLEDANI , pokr.
11.07. 09:13  RE: HLEDANI , pokr.
12.07. 05:42 favela  RE: HLEDANI , pokr.
11.07. 09:02 pokr  Přístup mnoha lidí i novinářů ovlivňuje nebezpečná mantra,
11.07. 09:33 E.R.  RE: Přístup mnoha lidí i novinářů ovlivňuje nebezpečná mantra,
14.07. 00:47 wanaxa  RE: Přístup mnoha lidí i novinářů ovlivňuje nebezpečná mantra,
14.07. 18:16  RE: Přístup mnoha lidí i novinářů ovlivňuje nebezpečná mantra,
11.07. 09:53 altman  I když jsa "nevěřící", řku, děj se vůle páně.
11.07. 10:18 pozorovateľ  Roky trvajúca jadrová vojna, boj proti družiciam a život elít v krytoch
11.07. 10:38 E.R.  RE: Roky trvajúca jadrová vojna, boj proti družiciam a život elít v krytoch
11.07. 17:52  RE: Roky trvajúca jadrová vojna, boj proti družiciam a život elít v krytoch
15.07. 10:32  RE: Roky trvajúca jadrová vojna, boj proti družiciam a život elít v krytoch
11.07. 12:55 J_Pitralon  Konec Západu po 20 letech neskutečných goebbelsovských prasečin
11.07. 14:55 rfrfr  Jadrové zbrane do vesmíru ???
11.07. 20:52  niet divu, ze sa rozculil
11.07. 22:31 dub  RE: niet divu, ze sa rozculil
12.07. 15:45 PavolT  RE: niet divu, ze sa rozculil
11.07. 21:29 dyk  Tu ide fakticky o to,
11.07. 23:27 dub  RE: Tu ide fakticky o to,
15.07. 09:18  materialistické talmudistické myšlení průměrného čecha
15.07. 18:49 dub  RE: materialistické talmudistické myšlení průměrného čecha
16.07. 05:15  RE: materialistické talmudistické myšlení průměrného čecha
12.07. 10:02  Slepá kolej
12.07. 10:53  RE: Slepá kolej?
12.07. 21:01 vymylimimozek  novinářům
15.07. 07:55 Petr XXX123  Ruský strach
15.07. 13:01  A co takhle úplný protipohled
17.07. 05:53 favela  Opevnuji Evropu, ale zadny strach v USA ?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 236 263,04 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 198