Diskuze k článku

Evropské hodnoty

Příspěvků 14

19.4.2016 7:12

Pěkně

Erwin 91.?.?.?

napsáno a formulováno, ale je to stále jen žvanění o tom, co už dávno víme.
Raději bych slyšel výzvy lidu : "Ujmi se nyní, osvícený panovníče, vesel svých a ukaž každému z nás své místo, kde máme na stráži státi. Dej nám úkol hodný našeho ducha při obraně našich rodin, hodnot a národa. Zde je nyní náš domov, v bojové vřavě a nepolevíme, neustoupíme a nezakolísáme, dokud nezvítězíme."

347823

19.4.2016 8:55

RE: Pěkně ?

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 347823

Co kdybyste nežvanil o tom, co už dávno víme, a představil nám zde nějakého osvíceného panovníka , který text "Evropské hodnoty" převede od "žvanění" do života na stráži ?

347825

19.4.2016 9:18

Dobrý článek

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Nicméně většina lidí už dnes alespoň tuší, že podplacená jelita v EU přijala to nejhorší ze socialismu i kapitalismu a snaží se zničit původní obyvatelstvo mnoha způsoby.
Teď jen vymyslet způsob, jak v tom původním obyvatelstvu probudit pud sebezáchovy, aby se konečně chopilo zbraní a brutálně zametlo s invazními vojsky a s jejich místními pomahači. Jiná cesta k záchraně není a pár desítek let by pak byl klid, než by zase parazitům otrnulo.

347826

19.4.2016 10:12

Stejně je rozhodnuto

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 78.?.?.?

Naše civilizace zdegenerovala morálně, duševně i fyzicky. Tak jako mnohokrát ve známé historii je na konci své existence. Jenom nevím, zda např. ve starém Římě bylo tolik lidí podporujících své vlastní hrobaře.

347827

19.4.2016 10:55

RE: Stejně je rozhodnuto

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347827

Na konci už v Římě skoro žadní Římané nebyli, ten scénář likvidace bílé populace je tisíce let stejný. Podle všeho bílá rasa ztrácí minimálně posledních 3000 let životní prostor a to tempo se zrychluje. Navíc vždy když nějaký prostor znovu získá, tak ho není schopná uhájit jen pro sebe.

347828

19.4.2016 11:14

RE: Stejně je rozhodnuto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 347827

CICERO: Přerozdělení moci r. 48 před naším letopočtem

1 – CHUDÝ = pracuje
2 - BOHATÝ = jej využívá
3 – VOJÁK = chrání oba dva
4 – PLÁTCE DANĚ = platí všem třem
5 – TULÁK = odpočívá za všechny čtyři
6 – OCHMELKA = pije za všech pět
7 – BANKÉŘ = okrádá všech šest
8 – PRÁVNÍK = se pře se všemi sedmi
9 – LÉKAŘ = zabíjí všech osm
10 – HROBNÍK = pohřbívá všech devět
11 – POLITIK = žije ze všech deseti

Změnilo se něco od té doby?

347829

19.4.2016 14:48

hezké od idnes

ppppp 95.?.?.?

že se podepsali a ušlechtilé, že zduvodnili své výhrady.
Predpokládám jim nejvíce vadilo pripodobnení primitiva k Sobotkovi.

Jenže zase to máme takhle. Mnozí vidí, nebo alespoň tuší, že císar je nahý, ale jen nevázané decko rekne na plnou hubu, co meli ríct všichni už dávno. Vetšinou se ale obávají o ten zbytek pohodlí, co zbyl.

Vezmime treba letište Václava Havla. Rekl bych, že by bylo namíste vrátit mu jeho ukradené jméno. To by pro začátek úplne stačilo. Odstranit od vlivu na verejnost a politiku nevolené lidi typu Fenič. Proč hned vešet a zavírat, když stačí odeprít pozici. Nač hnát veci neregulovane do extrému.
Nekdy stačí dosti jasná červená na semaforu, a ti, kterým je naponáhlo si 2x rozmyslí, co udelají.
V opačném prípade jim dáváme blikačku - delejte si co chcete, a dál se priživujte na námi vybudovaném jakžtakž kulturním systému.

347832

19.4.2016 17:37

tyblbciblbybudoutakdlouhoblbnoutaztonatyblbceblbyspadne"

Jarmila Vrab 69.?.?.?

Předmět:
Jak se mění hodnoty života - zhoubný vývoj sedmera hlavních hříchů Hodnotový svět předchozích generací totiž znal tzv. Sedmero hlavních hříchů.
Pýchu, lakomství, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost a lenost. Postupem času se jejich obsah proměnil do dnešní podoby
[b]a z pýchy
se stalo zdravé sebevědomí,
z lakomství zákon ekonomiky,
nestřídmost se povýšila na vyšší životní úroveň,
závist v boj o spravedlnost,
hněv ve zdravou reakci na nekorektní jednání druhých,
smilstvo v prevenci proti neurózám,
lenost se proměnila v prokrastinaci.

Díky této moderní nomenklatuře zbavil se starý kontinent těžkých hříšníků. Připočteme-li k tomu ještě jiné, dnes už málo známé, skoro archaické pojmy jako
hulvátství, které se změnilo ve svobodu projevu,
okrádání definované jako svobodný trh,
zanedbanou výchovu dětí jakožto tvorbu vlastního názoru potomstva,
neúctu k tradici proměněnou ve vítězství zdravého rozumu
a likvidaci pozitivních hodnot jakožto zbavení se předsudků, nachází-me se v aktuálně nám známém prostředí uprostřed Evropy.
K tomu dodám, že
svoboda se povýšila na svévoli jednotlivce,
tolerance se proměnila v ustupování zlu
a korektnost
v povinný názorový koridor.

Pripsano panu doc.PaedDr. ThDr.MUDr. et MUDr.Jroslav Maxmilián Kašparů,Ph.D., dr. h.c.
[/b]
S takovymi hodnotami se opravdu dlouho neobstoji !!!!

347836

20.4.2016 9:55

RE: tyblbciblbybudoutakdlouhoblbnoutaztonatyblbceblbyspadne

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 347836

Výraz "nestřídmost" bych nahradil raději "obžerstvím"....je to takové líp vystihující...[velký smích]

...jinak nelze než souhlasit a protože nositelé těchto v západní Evropě a okolí už zdomácnělých "ctností" jinak nedají,brzy skončí a to rukou stejně zkžaných barbarů,jen daleko otrlejších.....a k tomu nám pomáhej Bůh (ale nevím kterej)

347857

19.4.2016 23:13

Gdo je poctivý?

Sasin 178.?.?.?

Gdo je poctivý, hoď na po nich šutrem. I ti, co tady kradou ve velkém už by na ně mohli hodit taky malý oblázek. Jsou to ale ZLOdějové stejní, čekají až si delegují vzájemně pardón.
Evropa žádné hodnoty nemá. Je to banda šmejdů, co leze dycky jen k cizímu lizu.
Celá ta evropská cicvilizáca vznikla na zlodějině, šmejdění, pomlouvání a podrážení noh. Nic hodnotného v tom nehledejte.

347845

21.4.2016 12:53

Žvanění........

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Tak mi článek připadá taky, už to uvedl někdo přede mnou. Kdyby se vyměnily názvy jednajících osob a názvy některých dalších věcí a činností, připadala bych si jak na ideologickém aktivu za socialismu. Pár jsem jich jak pracovnice KV Svazarmu zažila. Politické zaměření a vůdci se mění, jen ty kecy zůstávají v podstatě stejné. Dlouhé řeči o ničem.

347884

23.4.2016 8:55

Evropské hodnoty

MartIN-anonymně 109.?.?.?

1. Evropské hodnoty nejsou automaticky evropské duchovní hodnoty ve smyslu idealistického pojetí. Kritické logické myšlení, zdravý rozum, osvícenství, racionalismus a třeba i filosofický materialismus a dokonce i ateismus také patří k hodnotám Evropy. I tyto hodnoty pomohly nastartovat vědecko-technickou revoluci a posunuly Evropu vpřed v době, kdy idealismus byl v úpadku a víra byla využívána prostě na ovládání mas.

2. Humanismus, myšlenky lidské pospolitosti, soucit, odpuštění, dobro - i toto jsou evropské hodnoty, vyvěrající už z helénistické filosofie, které do určité míry pomáhalo formovat křesťanství a hodně k němu přidala právě ta doba osvícenství. Jsou to velmi důležité evropské hodnoty.

3. Svoboda, rovnost, bratrství - další hodnotné myšlenky a ideály Evropy. Všichni mají právo na svobodu, jsme svobodné bytosti. Všichni jsme si rovni. A všichni bychom se k sobě měli chovat v duchu bratrství.

4. Stejně tak myšlenky puritánů a dalších reformních církví, které hodnoty spatřovaly v čistém, asketickém životě naplněném prací a službou bohu a které vlastně pomohly nastartovat kapitalismus (přebytek je vytvářen, ale nespotřebováván, tedy je ho třeba investovat).


Všechno toto také patří k důležitým evropským hodnotám. Pomohlo to Evropu vyvést ze středověku, nastartovat rozvoj vědy a techniky, díky tomuto byla Evropa schopna se postupně povznést.


A mimochodem - nevím nic o tom, že by věda tvrdila, že lidé nemají společný původ nebo společné "předky", či že by rasy byly různé druhy. Naopak moderní vědecké poznatky ukazují, že i v minulosti zcela běžně probíhalo křížení jednotlivých typů lidí, že homo sapiens se křížil s člověkem neandrtálským a řadou dalších typů a že máme důležité části jejich genetických informací. Takže čistá rasa je mýtus - jsme kříženci. Všichni.

347966

24.4.2016 7:25

RE: Evropské hodnoty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 347966

Tak v tom poslednom nemáš úplne pravdu - namiešaný sme tu síce všetci, ale v rôznej miere.
Europa, hlavne stredná, je geneticky takmer dokonalý guláš - pomiešané je tu "všetko so všetkým". Je okrem iného následok početných vojen, počas ktorých "čo sa neskrylo alebo neutieklo, bolo oplodnené". A samozrejme rôznych migračný vĺn po celej európe - jednak v staroveku (gréci, rimania, ostatný sú zdokumentovaný slabo), na začiatku letopočočtu a po ňom (vizigóti, ostrogóti a iný -góti, germáni, huni, Atilla) jednak na prelome tisícročí (maďari, vikingovia, reconquista) a jednak v polovici druhého tisícročia (nemecká kolonizácia, protiturecké vojny).
Podobne je domiešaná aj Amerika, severná i južná, u bielej (pôvodom z Európy) a zmiešanej populácie, u indiánskej sú hranice rozšírenia genotypov zreteľné, a aj Čína a India (každá v rámci svojich prirodzených prírodných hraníc), ale už "Indočína", kde sú prirodzené hranice teritórií menej zreteľné, je výrazne miešaná z genotypov susedných a miestnych populácií (je ale treba upozorniť, že smerom na východ pestrosť a variabilita geneotypov značne klesá).
Jedinou výnimkou je subsaharská Afrika. Je nesporným faktom, že genetické rozdiely medzi genotypmi čiernych afričanov navzájom sú dokonca výraznejšie a významnejšie, ako medzi afričanmi a "ostatnou" populáciou sveta. Ale v subsaharskej Afrike sú hranice rozšírenia genotypov veľmi ostré aj v miestach, kde prirodzená hranica teritórií neexistuje a pritom miestne kmene vedú/viedli polokočovný alebo priamo kočovný (pastiersky) spôsob života.
Na to existuje len jedno logické vysvetlenie - vzájomné konflikty etník sa v minulosti končili úplným vyvraždením porazených.
Takže z nášho pohľadu desivý konflikt Tutsiovia-Hutiovia s mnohonásobnými masakrami zrejme nebol nad rámec dávnych miestnych zvykov.

347978

24.4.2016 17:03

Žumpa dnes?

Deméter 83.?.?.?

Dle mého názoru: cenzorní oddělení idnes je zhmotněním úpadu Evropy a citovaná pracovnice tohoto oddělení je tou správnou zapálenou aktivistkou. Jí podobné za Protektorátu hlásily podezřelé muže s bicyklem, jí podobné psaly dopisy, žádající smrt pro Horákovou. Je mi z idnes smutno a z pracovnic, jako zmíněná, na zvracení.

348000

Příspěvků: 14

19.04. 07:12 Erwin  Pěkně
19.04. 08:55 výjimečné porušení omerty  RE: Pěkně ?
19.04. 09:18 Nikdo (originál)  Dobrý článek
19.04. 10:12 WAZARI  Stejně je rozhodnuto
19.04. 10:55 Nikdo (originál)  RE: Stejně je rozhodnuto
19.04. 11:14  RE: Stejně je rozhodnuto
19.04. 14:48 ppppp  hezké od idnes
19.04. 17:37 Jarmila Vrab  tyblbciblbybudoutakdlouhoblbnoutaztonatyblbceblbyspadne"
20.04. 09:55 E.R.  RE: tyblbciblbybudoutakdlouhoblbnoutaztonatyblbceblbyspadne
19.04. 23:13 Sasin  Gdo je poctivý?
21.04. 12:53  Žvanění........
23.04. 08:55 MartIN-anonymně  Evropské hodnoty
24.04. 07:25  RE: Evropské hodnoty
24.04. 17:03 Deméter  Žumpa dnes?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 223 989,73 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 793