Diskuze k článku

Zákony geopolitiky: Rusko a Evropa se navzájem potřebují

Příspěvků 12

15.2.2016 9:16

V kontexte autorovho vykreslenia geopolitických ťahov západu v Európe dáva „EU Kalifát“ svoj skrytý význam

lubosmat 212.?.?.?

Prestarnutá európska civilizácia a ani jej modernistická omladina nechce bojovať, sme nakazený skôr pacifizmom než euro-atlantizmom, ktorý sa nám cez všemožné politické a mediálne štruktúry vnucuje.

Naštartovanie migračnej vlny prevažne islamských bojovníkov do Európy so snahou vytvoriť náboženské enklávy založené na prvotnom Islame a práve Šaría („tzv. Európsky kalifát“), súčasné vtiahnutie Ruska do vojny proti „Islamu v zvrátenej podobe IGIL“, vytvára nebezpečné podmienky, ktoré môžu v budúcnosti vyústiť k ďalšej dobrodružnej výprave proti Rusku, s využitím tejto novej potenciálnej armády, ktorá sa dá ľahko naverbovať a aj motivovať nepriateľstvom voči „pôvodcovi“ ich nešťastia „strata domoviny a spretrhanie rodinných väzieb“.

Dobre vieme, že zmes, ktorá k nám prichádza z Afriky a malej Ázie je veľmi nesúrodá, ľahko ich však môže spojiť zakorenená európska xenofóbia voči „nekresťanom“ a iným „kultúram“, tiež nesmieme zabudnúť, že vyfabrikovaných vodcov novodobého „Islamu“ nám vedia naši „priateľa“ spoza mláky ponúknuť nerátane.

345592

15.2.2016 10:32

Pane editore

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 78.?.?.?

Když sleduji postupné zániky našich firem, které byly exportně orientovány na východ, nemám pocit, že jdeme správným směrem.

345593

15.2.2016 14:57

Kapitán Minařík...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 345593

Jedna z perspektivních firem, orientovaná na Východ byla po roce 1989 i firma našeho slavného rozvědčíka ze Svobodné Evropy - někdejšího nejsilnějšího západního vysílače ÚVKSČ. Rozvědčík obrátil kabát, a jako kapitalista chtěl obchodovat se světelnými kabely. Skončilo to samozřejmě u soudu...[smích]

345600

15.2.2016 10:51

viete co je najhorsie?

tartus tartus (zavináč) azet (tečka) sk 213.?.?.?

My europania, a vlastně vsetci ludia, nepotřebujeme ludi co žijí 500 alebo 1000 km daleko. To co potřebujeme máme tu. Ludia z dialav su dobří ked cestují a mozu obohatit nás obzor o novinky, ale ich stali vplyv je vždy destruktivní pře domácí kulturu. Vid křesťanstvo, které zničilo slovanskou kulturu, potom judaismus a teraz islám. A velmi pravděpodobně aj nasa už zamítnuta slovanská kultura vytlačila nejaku predoslu.

345594

15.2.2016 11:39

Pan Stwora asi navštívil čistírnu.

altman 93.?.?.?

I když měl kabátec docela v glancu, bylo mu to zřejmě doporučeno.

345595

15.2.2016 18:28

RE: Pan Stwora asi navštívil čistírnu.

dub 94.?.?.?

Reakce na 345595

spíš pohlíží na věci nejspíš jen v prvním plánu.
a) evropa rusko potřebuje, bez něj nevyrábí a nejezdí.
b) evropa rusko potřebuje i z geopolitického hlediska, protože je to pouhý přívěsek/poloostrůvek eurasijské pevniny.
c) rusko se tím snaží probrat evropské představitele dřív, než bude pozdě, protože na rozdíl od debilů se snaží vyhnout válce i krveprolitím v evropě.

nicméně to, že někomu stále nabízím přátelskou a pomocnou ruku neznamená, že se nedívám, co dělá a že nečiním patřičné přípravy...

nakonec u příprav na konflikt není nic lepšího, než když si potenciální nepřítel myslí, že jsem slaboch.

345604

15.2.2016 16:32

Když geopolitika, tak jasná a přesná

Léčitel 147.?.?.?

Evropa končí až na Uralu a s tím se musí všelijací političtí "proutkaři" smířit. Jenom si myslím, že není nutné rozdělovat něco, co k sobě přirozeně patří.
To jenom politici rozdělují, lidé však vědí dobře jak k sobě patří a kdo má k sobě blíže. Třeba ta pitomost jako bylo rozdělení Československo.
Co je dnes samotné Slovensko a samotné Česko? Každý si s námi , jako s malými státy dělá co chce.
Stejně je to s "Evropou" , bez ruské součásti. Rusko jde rychle dopředu a má hlavně s čeho brát a čerpat. Pokud má někdo výhrady k Putinovi, ten tam také nebude věčně. A Rusko bude pokračovat dále v rozvoji a Evropa teď dělá jeden ekonomický kotrmelec za druhým, protože ekonomika Evropy jede na dluhy! Abychom se ještě nedočkali doby, kdy se bude do Ruska, jako do bezpečné země, emigrovat. Jenom bych upustil malou poznámku, že v Rusku už nejsou u moci dávno komunisté a kapitalismus a demokracie je tam ryzejší, než ta "českozlodějská" politika u nás. [oči v sloup][oči v sloup][oči v sloup]

345602

15.2.2016 18:23

Rusko a Evropa se navzájem potřebují.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Editor si šlehnul čouda.
Rusko je Evropa a nikdo ho z Evropy nevytlačí.
Jenže Rusko se bez západní Evropy obejde,ale západní Evropa bez Ruska zahyne.
Trochu rozumní člověk ví o co jde USA,po ovládnutí Ruska,měli bychom Ruské přírodní zdroje,ale za USA ceny,proto má být podepsána smlouva TTIP.Putin jim to všechno překazil,tak zuří,hrozí vším možným,vyzbrojují spojence a vyvíjejí tlak na spojence,aby vyvolali ozbrojený konflikt s Ruskem.Ukrajina je toho tragickým důsledkem,že se nechala vyprovokovat do války s Ruskem.

345603

16.2.2016 2:05

RE: Rusko a Evropa se navzájem potřebují.

favela 113.?.?.?

Reakce na 345603

Vona ta ruska trpelivost casto nadmerna dela mylny dojem,ze po sobe nechaj taky "slapat". Rus potrebuje EU stale mene a tu dnesni jiz nemusi,vcetne vyhruzek.Orientace Ruska se otaci jinam, pod formalnimi diplom. projevy o spolupraci. A s idioty EU, vedi kam to kam to miri... Nastala ale zmena pod tou samou povrchni trpelivosti /kde medved trpelive ceka na chyby chamtivosti posedlych imperialistu /Syrie,a taky protoze pretekla mira provokaci mirumilovneho medveda, kterej zatracene vi, co je valka/valky..A dela az do krajnosti pokusy ,aby veci nedosly tak daleko. /Samozrejme je to pokladano za projev slabosti/. Mimo neco malo nemcu si uz malokdo uvedomuje straslivost valek...Trpelivosti na dnesni pomery maji /uz to nejsou jen Rusove,ale cely znacne vyznamny a hospodarsky silny na suroviny,blok stabilnich statu /a roli zde hraje take uspesne pokracujici /us-eu/ sebe-destruktivni aktivity v hospodarstvi a rostouci zavislost US-NATO na ropach/plynu./Take miliardove vydaje na problemy prchavco-turecke potapi.Slibuje to obrovske vydelky korporacim,coz ale oslabuje a rozklada US-NATO znacne. Jeste poroste odpor tzv. populace /grass roots/v EU,coz vezme nejaky cas,nez se prosakne vyse a zacne klast odpor stale vetsi/Duvodu,pricin uz je vice nez dost/.. Moc vlad se drasticky snizila do zhruba 20% dnes a silenstvi prinasi vlada korporaci jiz od 1975 zhruba. Kdo se pozene za tyto monopolni tajne sekty umirat,je dnes pouze fanatik druhu turko-arabskych podruhu naockovany /a ti kteri se nechaji jeste naockovat,ale to nadseni slabne pod ruskymi bombami viditelne/prospesnym islamem .Ten se zda byt posledni zachranou zapadniho imerialismu ochotnou bojovat za jeho zajmy .
Valky imperialisticke uz nejsou co bejvaly.Proxy valka/v zastoupeni/, kterou hrozi Turecko/vzdy silene/ musi se ale porad dobyvat uzemi a obsadit vojakama..Zverstva jejich pak nici posledni zbytky duvery v zapad. Mam dojem,ze v obranych valkach je Rusko, obzvlaste dnes neporazitelne a kdyz tak stahne svet za sebou.To prinasi jiste sebevedomi, kterym se ale nevytahuji...Budoucnost od US ocekavana ,jak psano v prispevku, je staly rust drahoty a bidy s tim spojene vseho a vsude....a to prida v dusledku odporu populace navykle na jisty zivotni standard...a pokracujici oslabeni,vzrustajici rozpory spolu s rychle mizicim vyznamem,celeho EU golema....

345611

16.2.2016 9:33

RE: Rusko a Evropa se navzájem potřebují.

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 345611

Ano,ano ty správné a opravdové "krysí závody" o zdroje k luxusnímu životu malé skupinky světových oligarchů a o přežití,té ohromné skupiny "nadbytečných jedlíků",se začaly....
Je potřeba výrazně ponížit spotřebu a tím životní úroveň obrovské masy lidí,hlavně v Evropě a tak tu,nemající vlastní zdoje je potřeba odtrhnout od Ruska a znemožnit jí vzájemně výhodnou spolupráci a její omezené zdroje ovládnout a pod rouškou neefektivity zakonzervovat,pokud ještě vůbec mají nějakou využitelnost.
Toho se dosáhne tím,že se do ní naženou miliony zoufalců ze zaostalé Afriky a válkami zmítaných regionů a ti se o vše postarají.
Uberou místním ve všech oblastech a dostanou je na požadovanou úroveň a navíc ještě přestanou překážet v exploataci svých vlastních zdrojů,ukradených těmi "správnými a potřebnými",jak se děje dnes na Středním východě a v Africe".

A v budoucnu se z toho lidského mišmaše vypěstuje za pomoci primitivního náboženství/ideologie,ta správná a hladová biomasa k uhnětení armády,která by konečně vyrazila na další v řadě Drang nach Ost a konečně udolala toho mědvěda,co si brání ten svůj rozměrný a vším potřebným oplývající brloh.
Ne,že by ta biomasa něco z toho potřebovala,ale její stvořitel se pro to rozhodl,ten své důvody zná dobře a taky za nimi nekompromisně jde a už celou věčnost,takže domnívat se,že toho zrovna teď nechá,je velice pošetilé....

Je jasné,kdo je strůjcem celé této hrůzy a je jen na Evropě a jejích obyvatelích,aby se zachránila a dál pokračovala "svým",co nejvíce autonomnějším způsobem bytí a to nepůjde bez zásadního přehodnocení svých "vztahů" s USA a jewrejstvem za jejich zády a to zintenzivněním,nikoli bojkotem a protivenstvím ve vztahu k Rusku....jiné cesty není,lehce se to řekne,ale hůř provede a to zvlášť s těmi "kádry",co jsou v EU a jednotlivých členských zemí u moci a proto by se k tomu měl využít ten chaos,který tou imigrací zcela zákonitě do Evropy bude zavlečen......
Jiné alternativy ale není .
Rusko se bez Evropy obejde,ale ta bez Ruska chcípne....

345614

15.2.2016 20:05

diky panu Stworovi za jeho cinnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Meli bychom byt byt vdecni takovym lidem, kteri obetuji svuj cas finance za zajmy obycejnych lidi a mezi ty obycejne lidi patri i chude narody, vcetne ruskeho naroda.
V parlamentnich listech byly dotazy proc Cesi maji stale dobry vztah k Rusum,
i pres vsechny i spatne zkusenosti v minulosti. Je to jiste dobra vlastnost citit
s chudsimi, kdyz si promitneme osudy ruskeho naroda za minula stoleti.,
Neni zadny narod v Evrope, ktery tak trpel pocinaje najezdy ruznych tatarskych
kmenu az pres Napoleona a Hitlera.Nejhorsi bylo i to, ze to nebyly jen najezdy
zaostalych kmenu, ale casto se jednalo o sobecke zajmy Francie a Anglie .
Stale chteli Rusko omezovat vsude, kde to bylo mozne i presto, ze zivotni uroven
techto narodu vzdy vysoko prekracovala zivotni uroven Rusu-potazmo Belorusu,Ukrajincu.Zatimco Anglie mela hlavni zajem, aby se Rusove nedostali
do kolonialnich zemi a omezovali jejich lode a nedovolili aby meli vhodne pristavy,
ta sami bohatly na koloniich.Dnesni jejich politika se o nezmenila- dnes vadi
ze Rusove by mohli casem dosahnout jejich zivotni urovne a k tomu pouzivaji
vsechny mozne zpusoby , coz je i zbrojeni. Neni pochyb, ze Rusove po zkusenostech musi venovat obrovske castky na obranu a tim je tedy opet
omezuji s konecnym cilem Rusko zlikvidovat vsemi zpusoby

345606

15.2.2016 22:40

Spolupráce, nikoliv konfrontace Evropy a Ruska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

je přesně to, co potřebuje Evropa a přesně to, co nepotřebuje stále více na dluh žijící Amerika, která si ze států Evropy udělala poslušné kolonie,z evropských politiků jen poskoky a vazaly a z neposlušného Ruska chce udělat pouhou surovinovou základnu pro udržení své dominance a udržení dolaru jako hlavního nástroje ekonomického vydírání a zotročování světa co nejdéle to půjde.Slabá Evropa plná uprchlíků ze zemí Asie a Afriky a Rusko na kolenou je přesně to, co západní elity chtějí, protože právě toto posílí jejich vliv ve světě. Dokud obyvatelé Evropy nepřinutí své politiky hájit skutečné zájmy většiny občanů Evropy proti sobeckým zájmům privátních klanů vlastnících FED, velké banky, nadnárodní a zbrojní koncerny, bude svět stále na pokraji globálních krizí,válek a masových exodů. Západní média tento zjevný fakt úmyslně přehlížejí a bagatelizují. Není se co divit,když si uvědomíme, kteří lidé je vlastní či alespoň ovládají. Smutné je, že toto ví i mnoho politiků, ale nejsou s to se svévoli novodobých kolonizátorů postavit.Příčiny jsou různé. Od osobní zbabělosti,zkorumpovanosti, kvůli vlastní minulosti či jen proto, že si chtějí co nejdéle udržet plná koryta.

345609

Příspěvků: 12

15.02. 09:16 lubosmat  V kontexte autorovho vykreslenia geopolitických ťahov západu v Európe dáva „EU Kalifát“ svoj skrytý význam
15.02. 10:32 WAZARI  Pane editore
15.02. 14:57  Kapitán Minařík...
15.02. 10:51 tartus  viete co je najhorsie?
15.02. 11:39 altman  Pan Stwora asi navštívil čistírnu.
15.02. 18:28 dub  RE: Pan Stwora asi navštívil čistírnu.
15.02. 16:32 Léčitel  Když geopolitika, tak jasná a přesná
15.02. 18:23  Rusko a Evropa se navzájem potřebují.
16.02. 02:05 favela  RE: Rusko a Evropa se navzájem potřebují.
16.02. 09:33 E.R.  RE: Rusko a Evropa se navzájem potřebují.
15.02. 20:05  diky panu Stworovi za jeho cinnost
15.02. 22:40  Spolupráce, nikoliv konfrontace Evropy a Ruska

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V zemi s největší mírou proočkovanost vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 9

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 041 782,15 Kč

Poslední aktualizace: 15.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 426