Diskuze k článku

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Příspěvků 41

11.9.2003 2:50

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

jan 67.?.?.?

www.californiacoastline.org

Klepnete si na: "Update on Streisan's Lawsuit".

19449

11.9.2003 7:09

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní

Jirka ji_bo (zavináč) yahoo (tečka) com 66.?.?.?

Reakce na 19449

Ne "Streisan", ale Streisand. A je to opravdu o zpevacce Barbre Streisand... i kdyz tentokrat v trochu podivne roli.

A mimochodem, California Coastal Records Project stoji za pozornost sam o sobe - vynikajici napad a zajimava realizace (podobne jako i dalsi aktivity manzelu Adelmanovych, viz http://www.adelman.com/).

19463

11.9.2003 23:20

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní

albert 216.?.?.?

Reakce na 19463

>Ne "Streisan", ale Streisand. A je to opravdu o zpevacce Barbre
>Streisand... i kdyz tentokrat v trochu podivne roli.

Proc zidovky jsou hystericke, nejsou spokojeny s tim jak Pan Buh je v oblicejich oznacil, a chteji se priblizit k idealu krasy nenavidenych bilych zen? Videl nekdy jeden arijskou zenu, ktera ma krasny symetricky nos a plastickou operaci by si nechala udelat zahnuty ratafak ?

Tuesday, 26 Aug 2003
Superstar diva Barbra Streisand has had plastic surgery - after years of insisting she'd never go under the knife. The 61-year-old singer and actress was so intent on keeping her surgery secret, she wore a black scarf over her face covered by a hat - but American tabloid the National Enquirer snapped her as she was leaving the clinic. A source says, "Barbra said she was going to be off the scope for a few weeks to relax because she was so stressed out. She wanted everyone to notice her new look, but she wanted it to look natural like she had gone to a spa for a long rest. She got exfoliated, went on a liquid diet and started to do yoga." Barbra brought her spiritual adviser to the Beverly Hills, California, office with her on July 30 to calm her nerves. The source explains, "Barbra was very jittery. Her female spiritual healer did everything she could to keep her calm. Barbra and the healer said positive prayers and chanted to stay focused. They meditated and listened to soothing music. By the time she went under the knife, Barbra was calm." A representative for Streisand confirms that the star had "a small procedure tightening the jawline".

19518

11.9.2003 14:58

Neuvěřitelné

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 19449

Zde je ta adresa z předchozího příspěvku v plném znění: http://www.californiacoastline.org/streisand/lawsuit.html#SLAPP.

19484

11.9.2003 3:33

pane Stwora,

Dr.Benway 65.?.?.?

a kdy uvidime to devce na spodni casti vasi stranky?

Jestli teda byla spravne rasove cista.

19453

11.9.2003 6:23

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

albert 64.?.?.?

Na Costa Rice mam dobreho kamarada, zije zde asi 12 let. v Canade zil asi 30 let, byl profesional, architekt. Vypravel mi prihody podobneho charakteru jak popisuje p. Stwora. Do Canady by se nevratil ani za nic. Nekdy jsem mel problemy mu verit, ale jak svedci p. Stwora, a svedcili i jini, asi to tak nejak je. Smutne.
Proto "Viva Costa Rica!". Ta ma rovnez vselijake problemy, vcetne korupce, ale nadherne femini zeny, pocasi, geograficka lokace, vyborne pivo zavedene nemeckymi sladky (nemecka tricolora + orlice), dobre jidlo - to napravi.
Obcas o tom premyslim - ta tradicni spanelska kultura, a pak Spanelaci, ti si to dobre umeli zaridit. Manana, zadna velka honicka, nekdy cloveka se smyslem pro disciplinu, presnost a dochvilnost to taky vytoci, ale pres to vse - "me encanta!"
Viva Costa Rica, y viva Espana!
Ps.: zidu je na CR relativne malo (3-4K), zaplat Bohu, ale i staci aby se vetreli pomoci vselijakych podvodu a triku do vedoucich pozic. Vetsina z nich jsou ashke-nazi chazarskeho puvodu, co priemigrovali ve 30' letech z Polska.
Tikum (prezdivka pro Costaricany), katolikum, aby mohli vstrcit nohu do dveri bez nejake pripominky na 1492 kdy jejich sefardicke soudruhy spanelsky kral Ferdinand a kralovna Isabela hnali z Espani holi ven do jednoho, tehda nakukali, ze jsou "Polacks" (Polaci). Dodnes kdo smeli, nebo prodava na ulici, tak je nazyvan "polack". Protoze to je to, co odjakziva delali, pracovat rukama, to pro ne neni. Na to jsou gojimi.


19458

10.12.2003 10:54

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Zorka 24.?.?.?

Reakce na 19458

Alberte, mít kamaráda v Kostarice, jedu se za ním podívat. Byl jste tam? Zdá se, že o zemi leccos zajímavého víte.

22631

11.9.2003 6:30

Budeme na fotoaparáty brzy potrˇebovat zbrojní pas

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

>Tak proc tu jste ?
------------------------------
Tu stejnou otazku vam pane Stwora uz polozilo nekolik vasich ctenaru. Mnohokrat..... A vy jste se odpovedi vzdycky vyhnul.
Kdyz uz jste neodpovedel te divce, odpovezte alespon jim.

19459

11.9.2003 7:00

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

qwe 193.?.?.?

Zdravý rozum - nehleďme na zákony vytvořené politiky - říká, že vše, co je viditelné neozbrojeným okem (a to slevuji) je možné vyfotografovat z veřejného místa. Podle logiky, že tomu tak není, bych stejně tak já fotit na ulici svého psa a požadovat na majiteli, aby svoji vilu odnesl, nebo alespoň zakryl, neboť mi kazí záběr.

19462

11.9.2003 10:24

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

[překvapení]

19468

11.9.2003 11:19

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

fanfan la tulip 212.?.?.?

No jo, ale jak to tedy je?

Text je čtivý, ale fakta by nebyla?

Existuje v Kanadě takový zákon?

Jestliže ano, tak jste měl příslušný článek zákona,
který fotografování/filmování/jakékoliv zaznamenávání na veřejnosti zakazuje,
ve Vašem textu citovat.

Třeba jen tak, pro úplnost.19469

11.9.2003 17:45

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

djb 194.?.?.?

Reakce na 19469

Ano to by me take zajimalo. Na ktery zakon se ta divka odvolavala?? Pokud existuje, tak bohuzel, at to je jakkoli absurdni, pravdu ma ona.

19496

13.9.2003 14:24

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

cygnus 62.?.?.?

Reakce na 19496

Mne by to také zajímalo, nepovedlo by se Vám zmíněný zákon někde najít?

19604

13.9.2003 16:27

Abych to tedy vysvětlil

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 19604

Neexistuje zákon, který by vysloveně zakazoval fotografovat něčí nemovitost bez povolení majitele. Ale existují zákony, které chrání soukromí člověka. Např. nelze publikovat něčí tvář bez jeho svolení. Nelze také pořídit fotografii školní třídy bez souhlasu rodičů žáků. Jde o to, že některá náboženství nedovolují fotografovat lidi a v kanadské multikulturní společnosti může být několik takových náboženských pošuků. A mají úžasně silný hlas, jsou nesmírně militantní, to mi můžete věřit. Okamžitě spustí povyk o kulturní necitlivosti, nerespektování něčího náboženství a než se nadějete, jste obviněn z rasismu. Toho obvinění se lidi bojí více než AIDS. Jak vám to jednou přišijou, tak se toho nezbavíte. Může vám to zkazit kariéru do konce života. Proto jsou soudy a policie v těchto věcech velmi opatrní.

Dalším problém je to, že ty zákony na ochranu soukromí (a nejen ty) jsou vágně napsány a šikovný právník je dokáže před soudem ohnout, takže se mohou vztahovat i na nemovitost. Stačí např. vyjádřit strach z tzv. stalking - sledování zavrženým partnerem. Na stalking je specifický zákon. Po rozvodu je často uplatňován ženami. Soudce umožní v mnoha případech změnu identity a rozvedený partner žije pod cizím jménem na tajné adrese. Bývalý manžel se nesmí k manželce přiblížit na určitou vzdálenost. Pokud by to porušil, jde do vězení. Tohoto zákona by v určitém případě šlo také použít proti fotografování něčí lokality.

Plativávalo, že co není vyloženě zakázáno, je povoleno. Dnes platí, že co není vyloženě povoleno, je zakázáno. V tom vidím obrovský pokrok směrem k režimům, které jsme (domněle) opustili.

19608

11.9.2003 13:41

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Tomáš Malý 194.?.?.?

Pane Stwora, měl byste si něco přečíst o mezilidské komunikaci a vůbec o komunikaci obecně [mrknutí jedním okem]
myslím to zcela vážně a v dobrém [smích]

19475

11.9.2003 14:10

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Jedinecny 217.?.?.?

ide o to, ci v Kanade(Australii, USA, ale aj u nas) situacia dopsela do takeho okamziku, ze reakcie tej pani/slecny bola absolutne spravna

19477

11.9.2003 17:13

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Karel Klozar koze (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

>Pane Stwora, měl byste si něco přečíst o mezilidské komunikaci >a vůbec o komunikaci obecně
>myslím to zcela vážně a v dobrém

ona se ptala a on odpovidal, nevim kde byla chyba, mel ji lezt do zadku ?
ps: pokud narazite na to, ze pan Stwora nepozdravil, pak by ale mela ona dama pozdravit prvni, protoze zacala konverzaci

19493

12.9.2003 8:12

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

vašek vašek (zavináč) volny (tečka) cz 193.?.?.?

Uvažují-li kanaďané tak hustě komerčně, měl jste p. Stwora na onu ženu použít její komerční slovník. Třeba, že tržní hodnota snímku jejího domu se blíží nule a za uveřejnění tohoto obrázku jste ochoten zaplatit 10 centů, nebo ho nezveřejnit vůbec. Je to jako z obrázkama nahých slečen. Krásná neznámá modelka dostane pár stovek a už trošku omšelá známá třicátnice pár milionků. A holt této dámě jste měl naznačit, že patří do té první kategorie (myslím cenové). Tomuhle asi v zámoří rozumí víc, než filisofování o svobodě projevu a tvorby. A třeba by se i trochu urazila, ale to už by byl její problém.

19545

12.9.2003 9:40

Zlá tchýně.

Tom 24.?.?.?

Zákaz fotografování je asi tak smyslný, jako cedule s nápisem "Pozor, zlá tchýně!"

Primitivní domorodci, ať už v pralesích Amazonky či v džungli velkoměsta, se stále domnívají, že fotograf jim vezme tvář. Je skutečně zábavné sledovat reakce některých lidí, když na ně zamíříte objektiv. Jak se hned kdejaká domácí puťka šedivá či blbec baráčnický začne nakrucovat, gestikulovat, prskat, ječet a ohánět se paragrafy - jakoby on sám byl policejní pendrek či pochva zákona.

Pryč jsou doby, kdy na venkov přijel fotograf, rozložil stativ, zalezl pod černou sukni a dlouhé minuty sledoval strnulou skupinu prostých lidí, parodující skalní masív. Dnes, při spatření objektivu, lidé ožívají. Obzvláště pak, když přijede televize. To je šrumec! Kdekdo se vypíná na špičky a snaží se nastrčit právě tu jeho čuňu rovnou do záběru. Pak se večer potí u bedny pro blbce a jen co se dočká svého displeje, už žhaví telefon. "Tý vole! Dneska jsme byli s Mařkou v TÝVÝ!" Jojo, TV to je fenomén.

Jsou však ale i objektivy, které člověka uklidňují. Kupříkladu dokonale vymakaná a stále houstnoucí síť policejních kamer. Správně. Jsou zde pro naši bezpečnost. Před teroristy nás sice neochrání, ale za ten pocit snahy pro náš klídek to přece stojí. Radostně si je platíme z našich daní. Ty kamery, ne teroristy. Pochopitelně.

A průmyslové kamery nejen na každém rohu, ale i v meziroži - před, v, i za každým obchůdkem - ty nám už ani nepřijdou. Šel jsem jednou kolem řeznictví. Ve výloze trůnila vepřová hlava a pod ní cedulka s ikonou kamery a nápisem "Usmívejte se. Jste v záběru!". Pohlédl jsem do těch přímhouřených očiček a pomyslel si - Už i ty, prase?

Doba už je taková, ledva vylezete z baráku, už jste v záběru. Vlastně, ani nemusíte. Mistři s termovizí pořídí záznam z vaší ložnice i se vzdechy.

Lze se pak divit, že amatérský fotograf na procházce se skotačícími psíky, působí přinejmenším podezřele? Proč pořizuje ještě další záběry, že? Proč?

19549

13.9.2003 14:29

RE: Zlá tchýně.

cygnus 62.?.?.?

Reakce na 19549

> ... Radostně si je platíme z našich daní ...

Radostně rozhodně ne. Obávám se, že možnost ovlivnit použití peněz z námi placených daní je velmi minimální, skoro mizivá.

19605

12.9.2003 14:32

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Jan Rys vts (zavináč) email (tečka) cz 81.?.?.?

Pane Stwora,
mam z toho clanku hodne smisene pocity a to i pres to, ze z naprostou veci co na Zvedavci pisete souhlasim. Nedovedu si predstavit, ze me nekdo bude fotit muj dum a ja nebudu vedet kdo a proc. Vysvetleni clankem o Prazske architekture bych mozna vzal, ale asi bych chtel po tom cloveku vic nez vizitku. proste se me prici aby nekdo at z jakehokoliv bohulibeho umyslu fotografoval neco co je MOJE. Myslim, ze to nema nic spolecneho z fizly z minuleho rezimu a zakazem fotit objekty vojenskeho charakteru(nadrazi).To je samozrejme nesmysl a prezitek, ale fotit takhle muj dum a podat toto vysvetleni spokojen bych nebyl.VB pardon policii CR bych na Vas nevolal, ale vezte ze bez radneho prolustrovani bych Vas nepustil.
Proste si myslim, ze je nesmysl chtit po nekom kdo pise clanek doprovozeny fotografii jakykoliv autorsky poplatek nicmene fotograf fotici rodinny dum v osobnim vlastnictvi a touzici o nem neco napsat by mel mit tolik slusnosti aby zaklepal a zeptal se.

19556

12.9.2003 16:55

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Tom 24.?.?.?

Reakce na 19556

"... bez radneho prolustrovani bych Vas nepustil."

Vy si proste rad pokecate, vidte? A nemate vlastne strach, ze vam po cvaknuti spouste fotaku - spadne fasada? [mrknutí jedním okem]

19565

12.9.2003 19:05

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 19556

>proste se me prici aby nekdo at z jakehokoliv bohulibeho umyslu fotografoval neco co je MOJE.

Proc? Protoze by tu fotografii mohl nekomu ukazat? A kdyby pan Stwora onen dum nevyfotil a misto toho ho vsem chodil ukazovat, aby se na nej podivali, byl by to velky rozdil oproti porizeni a ukazani fotografie? Nebo by se na ten dum radsi nikdo nemel divat, kdyz nekomu patri? Kdybych stal pred Vasim domem a dival se na nej (chvili), zavolal byste na me policii? Co byste pak rekl svym sousedum, kteri se na nej divaji denne?

Pokud se jedna o nekomercni ucely, pak mezi obycejnym pohledem na nejaky objekt a porizenim fotografie neni rozdil. Clanek krasne ukazuje, jak paranoidni a zpracovani jsou dnesni lide a jak zoufala je diktatura korektni demokracie. Za obycejnym porizenim fotografie nekteri lide hned vidi mozne spehovani, zlodeje, vrahy, teroristy a bin Ladina a buhvi co jeste. Tomu se rika paranoia.

Kdyz se pred porizenim snimku zeptam, zda mi to bude "dovoleno", je to pouze projev me slusnosti, ale nic vic (a uz vubec ne nutna podminka). Kdyz se nezeptam, neni to automaticky projev neslusnoti. Ve svobodne zemi, pokud chci a nezpusobim tim nikomu ujmu, mam pravo si vyfotit cokoli se mi zamane. Svuj dum, Vas dum i sousedovic psa.

19571

12.9.2003 19:18

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Petr Rehak rehakp (zavináč) email (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 19571

>Za obycejnym porizenim fotografie nekteri lide hned vidi mozne spehovani, zlodeje, vrahy, teroristy a bin Ladina a buhvi co jeste.

Ne, rekl bych ze buh to nevi, protoze nesmyslnost takovou jakou je schopen vymyslet clovek nemuze buh pojmout. Mozna to je rouhani, ale udelat vesmir z hliny splacat adama a evu v rekordnim case 1 pracovniho tydne [smích] se neda srovnavat s necim takovym jako pochopeni lidske spolecnosti 21. stoleti [mrknutí jedním okem]

19573

12.9.2003 20:18

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

stika 66.?.?.?

krasny clanek popisujici trvalou mentalni deformaci vypranych mozku. Pane stvora, mel jste pohotove zduraznit ze si take chcete vyfotit jejiho bobra "canadian beaver". Reakce by byla jiste velmi zajimava. Melo by byt zduranzeno, ze dama zije "v nejlepsi a nejsvobodnejsi zemi sveta" jak je to uci ve skole.
Jen tak na okraj vezte, ze situace dospela tak daleko, ze osoby mohou byt pokutovany za chuzi po "public" prasne ceste. Kvuli peci statnich organu, ktere pecuji o osobni bezpecnost. Velmi pohodlna vymluva ktera se hodi na vsechno.

19574

12.9.2003 21:53

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

článek jsem přečetl až teď, myslel jsem, že to je něco o incidentu s fotografováním v ČR, který před nedávnem proběhl médii...

Rozhodně bych reagoval podobně, jako ona dívka, kdybych viděl, že někdo bez povolení fotí můj dům, s tím rozdílem, že bych jej zastavil ještě před cvaknutím spouště. Očekával bych, že kdokoliv napřed příjde, pokusí se majitele kontaktovat, vyžádat svolení, apd. Já osobně bych si cizí obytný dům nevyfotil, ani kdyby nikdo nebyl doma a mohl bych si fotku "risknout". Se svobodnou zemí to nemá vůbec nic společného. Co je na tom tak těžkého pochopit? Je to minimální slušnost vůči majiteli, který může být právem znepokojen, když vidí, že si někdo neznámý fotí jeho dům a bez vysvětlení odchází... Pokud by se někdo slušně představil, vysvětlil, zanechal vizitku, neměl bych s focením problémy... Funguje to tak po celém světě...

19576

12.9.2003 22:54

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Tom 24.?.?.?

Reakce na 19576

"Pokud by se někdo slušně představil, vysvětlil, zanechal vizitku, neměl bych s focením problémy... Funguje to tak po celém světě..."

Ale hovno funguje, pane Juchelko ... Si predstavte, ze bydlite v Praze, nebo jine svetove metropoli [smích] a ted se vam ulici kolem vaseho baraku valej davy turistu. Jeden kazdy vam tluce na vrata a cpe vam vizitku ... Mate dve moznosti: budto si otevrete sbernu s papirem, nebo si na vrata pribijete ceduli:"Fotografovani dovoleno!"

19580

12.9.2003 23:17

Reality checks

Jirka ji_bo (zavináč) yahoo (tečka) com 66.?.?.?

Reakce na 19576

Reality check #1: "... kdybych viděl, že někdo bez povolení fotí můj dům ... bych jej zastavil ještě před cvaknutím spouště."

Pane Juchelko, vy opravdu celý celičký den stojíte u okna a číháte na všechny, kdo se snaží vyfotit váš dům? [smích]

Reality check #2: "Já osobně bych si cizí obytný dům nevyfotil, ani kdyby nikdo nebyl doma..."

Pane Juchelko, fotil jste někdy Lombard Street v San Franciscu? Vy jste se šel opravdu VŠECH majitelů tamějších domů ptát, jestli si můžete jejich dům vyfotit? To vám jednoduše nevěřím. Tvrdím, že podle vašeho názoru nelze fotit jakoukoliv ulici s více než deseti domy - od tohoto počtu výše je totiž prakticky nemožné sehnat souhlas všech majitelů domů (buď nebudou všichni doma nebo během vašeho pečlivého vysvětlování důvodu focení zapadne slunce). A to ani nerozebírám, jak by se majitelům domů v Lombard Street líbily ty davy turistů, kteří by se u jejich vchodu od rána do večera snažili získat souhlas s focením...

Reality check #3: "Pokud by se někdo slušně představil, vysvětlil, zanechal vizitku, neměl bych s focením problémy... Funguje to tak po celém světě..."

Jak jste si mohl přečíst, tak nefunguje. Někteří lidé prostě souhlasit nebudou - ačkoliv to v mnoha zemích třeba ani žádný zákon nezakazuje.

Asi bych našel ještě mnohé další sporné momenty, ale už při pohledu na ty tři mě napadá jedna zásadní otázka: vyfotil vy jste někdy alespoň jeden cizí dům? [smích]

19581

12.9.2003 23:58

RE: Reality checks

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 19581

Pane Jirko,

děkuji za rozbor, dovolte mi několik poznámek...

Slovní spojení "kdybych viděl..." podle mě neznamená, že musím celý den stát u okna a pozorovat ulici, podle Vás ano? Samozřejmě, pokud bych nebyl doma a fotografa neviděl - nemohl bych nic dělat, ale žiji v oblasti, kde toto (focení) opravdu není zvykem, jedinými fotografy jsou lidé od nemovitostí a Vaše poznámka mi připadá zbytečná. Možná, že by si toho všiml některý z mých sousedů. Uvědomte si, že proti focení svého domu v zásadě nic nemám, pokud fotograf bude dodržovat určitá pravidla slušnosti...

Lombard street v SF je světově uznávaná turistická atrakce a nespadá do kategorie o které zde diskutujeme. Fotit soukromý dům na konci tiché ulice je poněkud něco jiného, než fotit rušnou ulici s nepřetržitým provozem, spoustou lidí, apd. Co na tom prosímvás nechápete?

To jsem se asi špatně vyjádřil - funguje to tak po celém světě - tedy to slušné požádání o svolení. Samozřejmě, že nemusí následovat automatický souhlas, to dá rozum... Nejde o zákon, jde o to, vědět, co se kolem Vašeho domu děje - v USA byste mohl být v extrémním případě zastřelen, pokud byste v rámci hledání lepšího záběru vstoupil na něčí trávník. Policie by toho chudáka, kterého byste tak "přinutil" Vás zastřelit s největší pravděpodobností osvobodila... V Pakistánu by Vás mohli někde ukamenovat za fotografování cizí ženy. Je to otázka zvyklostí, ne svobody v zemi a bylo by Vaší chybou, kdybyste se tvrdohlavě odmítl informovat a trval na tom, že proti focení není zákon.

Sem s těmi dalšími argumenty, ty tři, které jste zatím uvedl, nedávají smysl, nezlobte se.

Bez souhlasu jsem žádný obytný dům, v kontextu situace popisované panem Stworou, nefotil i když fotografuji a filmuji rád a často. Možná, že jsem něco filmoval z auta, ale to není totéž, chápete? Pokud už způsobíte majiteli domu nepříjemnosti, je na Vás, abyste to slušným chováním napravil a pan Stwora se choval podle mě jako smart alec...

To je samozřejmě pouze můj názor, klidně si přijeďte můj dům vyfotit, slibuji Vám, že Vás nezastřelím...
19582

14.9.2003 4:47

RE: Reality checks

Jirka ji_bo (zavináč) yahoo (tečka) com 66.?.?.?

Reakce na 19582

Pane Juchelko,

také děkuji za odpověď. Já jsem na váš původní příspěvek reagoval proto, že mi některá vaše vyjádření připadala příliš silná.

> Slovní spojení "kdybych viděl..." podle mě neznamená, že musím celý den stát u okna a pozorovat ulici, podle Vás ano?

Tady jsem se měl nepochybně vyjádřit lépe. Na základě vaší věty

"Rozhodně bych reagoval podobně, jako ona dívka, kdybych viděl, že někdo bez povolení fotí můj dům, s tím rozdílem, že bych jej zastavil ještě před cvaknutím spouště."

si ale stejně nedovedu představit, že sotva zahlédnete někoho s foťákem, tak už na něj vybíháte...

> Lombard street v SF je světově uznávaná turistická atrakce a nespadá do kategorie o které zde diskutujeme. Fotit
> soukromý dům na konci tiché ulice je poněkud něco jiného, než fotit rušnou ulici s nepřetržitým provozem, spoustou lidí, apd.

Lombard Street jsem pochopitelně zvolil úmyslně. Zareagoval jste na to použitím slova "kategorie" - podle nějakých vašich pravidel se tedy ulice dělí do určitých kategorií. V kategorii "rušná ulice" majitelé domů právo na povolování fotografování absolutně nemají, v kategorii "tichá ulice" naopak mají. A co další kategorie, které jsou někde mezi těmi dvěma krajními případy? A kdo zařazuje jednotlivé domy do takových kategorií? A vůbec, není to celé nějaké divné? [smích]

> v USA byste mohl být v extrémním případě zastřelen, pokud byste v rámci hledání lepšího záběru vstoupil na něčí trávník.

O vstupování na trávník jsem rozhodně nemluvil...

> bylo by Vaší chybou, kdybyste se tvrdohlavě odmítl informovat a trval na tom, že proti focení není zákon.

Ale já jsem přece nepsal nic o tom, že fotit je bezpečné vždy, když to nezakazuje zákon... Trvám ale na tom, že slušné představení, vysvětlení a zanechání vizitky vidím obecně jako dost problémový přístup - hlavně to rozdávání vizitek bych si opravdu rozmyslel. V době všezahrnujících a nekontrolovatelných databází bude stačit jedna malá nenápadná stížnost k trvalým problémům...

> Sem s temi dalšími argumenty, ty tři, které jste zatím uvedl, nedávají smysl, nezlobte se.

Mně vaše dosavadní odpovědi také nedávají velkou naději na smysluplnější diskusi, a tak se určitě nebudete zlobit, když tuhle debatu radši ukončím.

> To je samozrejmě pouze můj názor, klidně si přijeďte můj dům vyfotit, slibuji Vám, že Vás nezastřelím...

Děkuji, ale vaše "pozvání" asi nevyužiji. Ledaže byste vlastnil nějaký architektonický skvost.

19626

14.9.2003 5:16

RE: Reality checks

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 19626

Mně vaše dosavadní odpovědi také nedávají velkou naději na smysluplnější diskusi, a tak se určitě nebudete zlobit, když tuhle debatu radši ukončím.

Co se mě týče, nemusel jste ani psát Váš současný komentář... Nepochopení celé situace je vu Vás větší, než jsem myslel.19629

15.9.2003 5:21

RE: Reality checks

brnak 68.?.?.?

Reakce na 19626

Welcome to the club Jirko!

Kdo nesouhlasi s Juchelkou, tak ten neni intelektualne na vysi.

19650

15.9.2003 17:07

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Martin 195.?.?.?

Reakce na 19576

Ja tohle chovani tedy nechapu. A JAK byste ho vlastne zastavil? Nasilim? Dotknul byste se ho? Treba by vas prave pak zabil v sebeobrane pri napadeni na verejnem prostranstvi. A co kdyby pritom vubec nereagoval? Proste by se s Vami nebavil.Koneckoncu jak on vlastne muze vedet, kdo vy vubec jste. Majitel? Navsteva? Zlodej vyfoceny v dome pri cinu? A nebo mu nejdrive ukazete prukaz a reknete ja jsem ten a ten, vidite, je to muj dum, a co vy tu vlastne delate?
A kdabyste ho treba videl, jak vam foti dum ze stativu teleobjektivem, to byste se mozna probehl.
Neni mi jasny ani ten boom MMS ze zapadu, kdyz by to s tim fotografovanim melo byt takhle.

19674

13.9.2003 14:48

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

cygnus 62.?.?.?

Tipaři zlodějů či fízlové se při focení nenechají někým spatřit. Člověk, který něco fotí a je při tom viděn, notabene focení bezostyšně přiznává a pouští se do rozhovoru s majitelem/majitelkou domu asi těžko bude nebezpečný. Domnívám se tedy, že zásadní problém bude ve velmi omezeném rozhledu majitelky domu podpořeném nesmyslným zákonem, který funguje trochu jako ta pověstná cesta do pekla dlážděná dobrými úmysly. Na jejím místě bych pravděpodobně měl zájem zjistit o fotografovi taky co možná nejvíc, ale způsob, který zvolila, je ten nejméně vhodný.

19607

13.9.2003 17:35

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 19607

Nesouhlasím, nejméně vhodný způsob (nepožádání předem a chytrácké řeči potom) zvolil fotograf.

19611

14.9.2003 22:04

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

vladimir 80.?.?.?

Vazeny pane Stwora, ja sam jsem radu let fotografoval, predevsim historickou Prahu. Chapu Vas, jako umelce. Ale chapu tez tu slecnu. Jde asi o to ze kazdy haji svoje zajmy a chova se podle toho. Vy chcete fotit architekturu, tak ji fotite. Slecna se bala a sve soukromy a tak si ho branila, mela na to plne pravo. Ale kdyz uz jste se potkali /ona mela to stesti ze byla doma a videla Vas/, bylo by od Vas fer hrat uprimnou hru. Vy jste ji do soukromy sahnul, ale sam jste se schovaval. Jak mohla slecna vedet, ze nejste fotograf napr. bulvarniho platku? Mohla si byt jista ze se jeji dum neukaze v novinach v podivnych souvislostech, v katalogu jakekoli firmy ci na fotografii typare-zlodeje? Dle meho soudu mela plne pravo vyuzit prilezitosti, a snazit se dostat pod svou kontrolu informace ktere jste o ni ziskal.

19640

15.9.2003 2:14

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

chlapi, cetl jsem cast toho clanku az po zacatek dialogu a stacilo mi to, netreba cist az dokonce. ta slecna byla pekna pica a ani bych se s ni v usa nebavil. pokud fotim z ulice, ne na jejim property, tak muzu fotit i jeji "ass". i kdyby tam ta cedula byla, platilo by to jen na jejim pozemku.
bohuzel fotograf mel smulu, ze narazil na debilni to stvoreni.
stefan

19643

15.9.2003 13:04

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Spiteful Evilman spitefulevilman (zavináč) yahoo (tečka) com (tečka) au 212.?.?.?

Reakce na 19643

trefné a souhlasím. Narozdíl od pana Juchelky, který pokud dělá panoramatické fotografie (už je jedno či z Eiffelovy věže, z Pražského hradu a nebo je dělal z WTC) obíhá od desítek do milionů obyvatel dotčené části a žádá je o svolení. A v duchu této zvrhlé logiky by se na nás z vesmíru měly sypat tuny vizitek s nápisem NASA.

19665

15.9.2003 11:23

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Honza 195.?.?.?

Pane Stwora, nechcete zkusit malý experiment? Co takhle vytáhnout odněkud nějakého chudého výtvarníka, nejlépe realistického, a poslat ho i s nářadíčkem před domek té nevrlé slečny? Docela by mě zajímalo, jak by reagovala tentokrát...

19658

16.9.2003 4:46

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

JaJa 202.?.?.?

Dobry den p.Stwora, prominte, ale opravdu bych se Vas chtel zeptat na tu samou otazku co Mikin. Proc v te Kanade stale jste? Dle Vasich clanku vice mene policejni stat, neschopna vlada, zeny - feministky, na ktere se nemuzete normalne "chlapsky" podivat, abyste nemel na krku zalobu za sexualni obtezovani, pivo predpokladam asi taky nic moc, pocasi asi stale vice mene zimni atd. Neberte to, prosim, jako urazku, jen by me to skutecne zajimalo. Proste tam musi byt neco, co vsechno to vysse popsane nejakym zpusobem prevazuje a me (a predpokladam, ze nejen me) by zajimalo, co to je.
Vyuzivam sveho prava nezverejnovat sve plne jmeno v tomto "neduveryhodnem internetovem http[mrknutí jedním okem]" spojeni a tesim se na na Vasi odpoved. S pozdravem a pranim hodne stesti se Zvedavcem.
PS - Domnivam se, ze tento prispevek neni ani "osobni napadeni" a ani "mimo misu" (Mikinuv jste tez zverejnil).

19682

18.9.2003 14:44

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Slovakoamerikanec 65.?.?.?

Uz dlhsi cas som zijuci Slovak v USA a mam podobne skusenosti.
Napr. Zastavil som sa s autom pri radovej vystavbe domov za ktorymi bola plaz. Asi 15 minut trvalo kym ma nejaky domaci zaregistroval a zacal sa pytat u koho som na navsteve. Ja ze reku len tak jazdim popri oceane a tato cast sa mi zapacila, tak som sa rozhodol ze tu porelaxujem. Hned mi zacal ukazovat nejaku malu tablicku pri vstupe [vyplazený jazyk]rivate property - owners and their visitors only ! Postupne sme sa zacali hadat az kym na mna nezavolal policiu. Plaz bola pritom taka velka, ze vmestilo by sa na nu viac ludi nez je kapacita Vaclavaku.
Po dlhsom case som siel do likerstoru kupit pivo, s tym ze som isiel na party. Zastavil som podvecer auto na parkovisku sediac v nom asi 15 minut s mobilkou pri uchu, zrazu ma prepadli polisi, a celeho ma zacali sacovat ako z nejakeho akcneho filmu. Po prevereni dokladov mi odomkli puta a ospravedlnili sa, ze vraj som bol pre nich suspect. A nie len ja mam take pribehy, ale aj ini emigranti ci uz z irska, portugalska a pod. No vsetci sme sa zhodli, ze USA je policajny stat a ziadna demokracia. Ked to tak bude u nas vyzerat o 10 rokov, tak pekne dakujem za imperialisticku demokraciu.

19778

Příspěvků: 41

11.09. 02:50 jan  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
11.09. 07:09 Jirka  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní
11.09. 23:20 albert  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní
11.09. 14:58 Vladimír Stwora  Neuvěřitelné
11.09. 03:33 Dr.Benway  pane Stwora,
11.09. 06:23 albert  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
10.12. 10:54 Zorka  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
11.09. 06:30 Mikin  Budeme na fotoaparáty brzy potrˇebovat zbrojní pas
11.09. 07:00 qwe  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
11.09. 10:24  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
11.09. 11:19 fanfan la tulip  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
11.09. 17:45 djb  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
13.09. 14:24 cygnus  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
13.09. 16:27 Vladimír Stwora  Abych to tedy vysvětlil
11.09. 13:41 Tomáš Malý  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
11.09. 14:10 Jedinecny  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
11.09. 17:13 Karel Klozar  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
12.09. 08:12 vašek  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
12.09. 09:40 Tom  Zlá tchýně.
13.09. 14:29 cygnus  RE: Zlá tchýně.
12.09. 14:32 Jan Rys  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
12.09. 16:55 Tom  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
12.09. 19:05 Jan Jansky  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
12.09. 19:18 Petr Rehak  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
12.09. 20:18 stika  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
12.09. 21:53 Alex Juchelka  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
12.09. 22:54 Tom  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
12.09. 23:17 Jirka  Reality checks
12.09. 23:58 Alex Juchelka  RE: Reality checks
14.09. 04:47 Jirka  RE: Reality checks
14.09. 05:16 Alex Juchelka  RE: Reality checks
15.09. 05:21 brnak  RE: Reality checks
15.09. 17:07 Martin  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
13.09. 14:48 cygnus  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
13.09. 17:35 Alex Juchelka  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
14.09. 22:04 vladimir  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
15.09. 02:14 stefan  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
15.09. 13:04 Spiteful Evilman  RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
15.09. 11:23 Honza  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
16.09. 04:46 JaJa  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?
18.09. 14:44 Slovakoamerikanec  Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 126 čtenářů částkou 26 334 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 1

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
30,10 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,93 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 040,92 Kč
1 unce stříbra
539,30 Kč
Bitcoin
860 865,68 Kč

Poslední aktualizace: 28.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 406