Diskuze k článku

Nesplacení dluhů jako zbraň: Poslední odpověď Ruska na agresi Západu?

Příspěvků 19

15.1.2016 8:45

Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...

pozorovateľ 82.?.?.?

Vyberám z článku: 8 dôvodov, prečo New World Order nenávidí Sýriu

1) Sýrska centrálna banka je vlastnená a riadená štátom

Inými slovami, spravuje svoje národnú menu tak, aby slúžila sýrskemu ľudu a nie Rothschildovcami ovládaným globálnym bankárom pôsobiacim zo svojich úkrytov v New Yorku, Londýne, Frankfurte, Tel Avive, Baseli a Paríži.

To znamená, že objem peňazí je v správnej synchronizácii so skutočnými potrebami reálnej ekonomiky, práce, výroby a všetkého, čo je užitočné pre ľudí v Sýrii, namiesto toho, aby to bolo v synchronizácii s parazitickými, podvodníckymi, špekulatívnymi zahraničnými finančníkmi. Tí sa snažia ovládať miestne centrálne banky, aby mohli umelo obmedziť objem disponibilných peňazí pre skutočné ekonomické potreby, najmä bezúročné úverové prostriedky potrebné na financovanie užitočných vecí v reálnej ekonomike: elektrární, ciest, plynární, bývania, súkromného podnikania a iniciatív. To totiž núti produktívnych hráčov – verejných aj súkromných - uchyľovať sa k smrtiacim úrokom a na báze úžery založeným pôžičkám súkromného bankovníctva, následkom čoho dlh rastie až do takzvanej “dlhovej krízy” , ktoré postihujú krajinu za krajinou, ako desaťročia jasne ukazujú.

Prostredníctvom umelého narušovania množstva “verejných peňazí” vydávaných suverénnymi centrálnymi bankami, ktoré neprodukujú žiadne úroky, sú krajiny nútené uchyľovať sa k vysoko úročeným “súkromným” peniazom (úverom), vydávaným monopolnými súkromnými banksterskými klanmi v rukách Rothschildovcov, Rockefellerovcov, Warburgovcov, Goldmanov, Sachsov, HSBC, Citicorp, JP Morgan Chase a ich záujmom.

Je zrejmé, že toto je veľmi dobrý dôvod pre týchto banksterských parazitov chcieť zneškodniť Sýriu.

2) Sýria nemá dlh v MMF

To znamená, že vedenie Sýrie chápe, že MMF – verejná multilaterálna agentúra tvorená vládami členských štátov – je ovládaná globálnymi mega-bankármi a pôsobí ako ich auditor a vymáhač pohľadávok vždy, keď sa jeden z jeho slabších členských štátov dostane do dlhových problémov, čo inak povedané znamená, že tieto krajiny dosiahli bod, kedy nemôžu vysať dosť peňazí zo zdrojov svojich ekonomík – práce, driny a námahy svojich ľudí – aby ich odviedli parazitickým súkromným globálnym bankárom.

V istom zmysle je skutočným účelom MMF pôsobiť ako daňový úrad globálnej svetovej elity – dá sa povedať, že je to ich “IRS“ (americký daňový úrad) – akurát že nezdaňuje ľudí priamo ale prostredníctvom vlád a národných daňových úradov. Už začínate chápať skutočné korene „dlhovej krízy” v Grécku, na Cypre, Írsku, Argentíne, Španielsku, Taliansku, Veľkej Británii, USA, Portugalsku, Francúzsku?

Globálne otroctvo nemohlo byť lepšie vymyslené a naplánované!
V skutočnosti pravé moslimské národy oprávnene odmietajú bankové frakčné úvery...Automaticky kráceno

344432

15.1.2016 8:47

RE: Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...

pozorovateľ 82.?.?.?

Reakce na 344432

...dokončenie...

...a úrokové praktiky ako nemorálne. To je to, čo robil Kaddáfí v Líbyi, a čo Sýria a Irán robia teraz.

Je zrejmé, že to je veľmi dobrý dôvod pre parazitických bankstrov chcieť zneškodniť Sýriu, rovnako ako zneškodnili Líbyu a teraz sa chystajú na Irán.

celý článok: https://www.rt.com/op-edge/syria-world-hate-messag...

344433

15.1.2016 10:15

RE: Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...

ROMAN1 88.?.?.?

Reakce na 344433

Inu, klasická židovina. Na tohle jsou přeborníci - jak okrádat jiné státy a národy prostřednictvím podvodných machinací s fiat-penězi. I v ČNB - pobočce Rotschildovy Bank of England - to mají obřezaní pevně v rukou. Viz Singerova politika oslabování české měny nákupem evropského bankovního šrotu.

344435

15.1.2016 13:29

RE: Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...

jokr 78.?.?.?

Reakce na 344435

Odhaduju, že na intervence ČNB bylo vytvořeno a prodáno cca 500 mld Kč. Do konce intervencí to může být např. 700 až 800 mld Kč. Tyto Kč nakoupili velcí kluci v Londýně a New Yorku za Eura a dolary. Až ČNB přestane intervenovat a kurz Kč posílí např. o 10%, pak velcí kluci prodají Kč, koupí Eura a tím vydělají 70 až 80 mld Kč (resp. cca 3 mld Eur). To už se vyplatí takovou akci zorganizovat. Někdo musí o tuto částku přijít.

344436

15.1.2016 20:50

Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

rfrfr 185.?.?.?

Je naivný, veľmi naivny v hodnotení dnešnej situácie v Rusku. Väčšina rusov si stále neuvedomuje , že je vo vojne, skutočnej vojne. A je to aj vďaka Putinovi, ktorý neustále opakuje , už bude lepšie ! Nebude , a nebude lepšie možna aj desať rokov! Jediná cesta je :
1. odmietnuť autorský zákon podľa vnuteneho modelu z USA a to znamená opustiť WTO. A to v čase, keď už aj Kazachstan vstupuje do WTO a určite ho tam páni s pokriveným charakterom urýchlene príjmu! A to znamená, že v tom Rusko zostane úplne samo!
2. Odeliť investičné banky od komerčných a umožniť im redistribúciu kapitálu k najvýnosnejšim odvetviam za prísnych protimonopolizačných zákonov, aby nedošlo k jednej masívnej bubline, ale veľkému množstvu malých bublín!
Masívne devalvovať rubeľ za drastického obmedzenia predaja aktív.
3. Zaviesť nezávisle súdy na základe ľudovej poroty, aby špekulantov kontroloval ľud a nie politikmi dosadený sudcovia, pretože by sa nespokojnosť ľudí obrátila proti domácim politikom!!!!
4. Zaviesť priamu demokraciu vrátane správy katastra, aby sa zabezpečilo prerozdeľovanie aktív v ramci celého Ruska.....................

344440

15.1.2016 21:43

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

dub 94.?.?.?

Reakce na 344440

vedle jste asi vy. rusové ví moc dobře, že jsou ve válce.
vláda je v tomto ohledu masíruje již několik let. proto ani nemukli, když se jim díky sankcím zhoršila (dočasně) životní úroveň a postavili se za putina. dtto po akci turků okamžitě dobrovolně začali turky bojkotovat sami, i bez příkazu vlády.

jinak s odchodem z wto souhlas. rozdělení bank nic nevyřeší, a pokud by zůstaly ve stávajícím globálním finančním systému právě naopak - silně by to podkopalo jejich konkurenceschopnost.
masivně devalvovat rubl je hovadina a pokud by to někdo udělal, měl by viset za vlastizradu. tím spíš, že rubl již byl násilně devalvován spekulacemi ze zahraniční v rámci finanční války (viz i článek).

zavedení přímé demokracia na tak obrovském a různorodém (vč. etnicky a nábožensky) území by byla sebevražda a konec ruské federace.
a to víc v současné situaci, kdy vlastenecká klika nemá zajištěnu většinovou pozici, a oligarchové mají vliv především na regionální a místní úrovni, takže pokud by se řídili vaší skvělou radou, dostali by od velkého zbyga velkou pochvalu a pamětní desku na rudém náměstí po zhroucení ruska a okupaci západem.[mrknutí jedním okem]

344442

16.1.2016 6:51

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

rfrfr 185.?.?.?

Reakce na 344442

No vidíte! Práve takáto filozofia v Rusku vedie k jeho rozkladu!
1. Štátom s najviac devalvovanou menou na svete je Izrael !!! Prečo asi?
2. Bez rozdelenia bánk na investičné a komerčné, s prísnou decentralizáciou ( demonopolizáciou) práve tych investičných nie je možné redistribuvať kapitál k najvýnosnejšim a teda inovatívnym výrobam!
A kapitál nie je možné naplno využiť bez decentralizácie správy katastra - priama demokracia - mietsne referendá !!!!
3. S tým priamo súvisi postavenia rubľa ! Ten treba zmeniť na clearingovu menu buď vo forme meny krytej zlatom , alebo na menu vo forme bitcoinu riadenou správcami investičných bánk. Ak bude krytý zlatom, tak je nevyhnutná jeho masívna ťažba či už doma, z vesmíru alebo zvonka, pretože iba tak sa dá zabezpečiť jeho expanzia! Bez expanzie by to viedlo k permanentnej devalvácií a teda permanentnej sociálnej kríze!
4. Bez týchto politických zmien rusom dlho ich " vlastenectvo " nevydrží. Je len otázkou času , kedy v Moskve vyrobia ďalší Majdan! A po ňom Rusko skončí ako Ukrajina, resp. ako diktatúra ! A diktatúra ( čo je pravdepodobnejšie na čele s Putinom alebo Žirinovským), nie je schopná vybudovať inovatívny priemysel, pretože ten je možné vybudovať iba v názorovo slobodnej spoločnosti a navyše každá diktatúra automaticky vedie k odmietnutiu svetovej verejnosti z obáv pred expanziou! A teda sa tým docieli práve zjednotenie všetkych lokajských vlád pod dolárovym dohľadom voči Rusku !
5. A samozrejme , práve preto , aby ľudia prijali akumuláciu kapitálu za svoju, treba zaviesť masívne progresívne zdanenie príjmu pre tých, ktorý získany kapitál z investícií umrtvuju vo svojich haciendach , importovaných "hračkách" a luxuse a úplne oslobodiť príjmy od daní pre tých , ktorí ich investujú naspäť do výroby ! Práve toto je najdôležitejšia podmienka, pretože vytvára národny konsenzus kapitálu a práce !!!!!!!!!! Národnu jednotu nie je možné dosiahnuť bez sociálnej rovnosti!!!!!!! Najlepším príkladom je práve dnešná Čína ! Práve kôli obávam zo sociálnej odvety - revolúcii čínsky kapitál kapituloval a pustil ten americký na svoj trh !!!!! Preto, kto hovorí o Číne ako o spojencovi Ruska je jednoducho naivný hlupák !!!!

344457

16.1.2016 11:48

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 344457

S úctou, tento blábol jste četl kde? Případně na jakých podkladech jste došel k tomuto závěru? Vezmu-li fakta: Co vydrží Rusku nebo Číně případně ostatním z BRICS bude jejich odpor proti pojetí světa USA/GB - země, které si prošly dobyvačnou nebo koloniální politikou Evropy na to nezapomenou. Obzváště si Číňané budou pamatovat Japonské hordy a Rusové Evropské, protože to jsou události nepříliš vzdálené. Poukazovat na zhoršující se hodpodářskou situací v Rusku je taky naivní, možna v Česku bylo málo banánů argument, v Rusku určitě ne. Rusové od roku 1930 do roku 1950 byli schopni přejít od dřevěného pluhu k atomové bombě a za dva roky měli Sputnik ve vesmíru. Jaderný program a vesmírný program to je TOP technologie, kdo z těch, kdo dnes se do Ruska naváží dosáhl takového technologického stupně. G7, kdo to je? Spolek zadlužených ztracenců. Už jsme zapomenuli jak Baroso byl prosit v Číně o peníze a jak Britská královna hostila prezidenta Číny, kde si slavná Kate vzala červené šaty, přičemž našeho Zemana hostili v Číně. Můžu Vám říct, že Evropu drtí levné Čínské průmyslové zboží a jen čekám kdy zde začnou vévodit automobilovému průmyslu. Když píšu, že drtí, tak myslím drtí a nelítostně. Čína do Evropy proniká přes koupené firmy, získáva tak přehled vztazích, trzích a cenách. Rok 2016 to budou kotrmelce nebo se domníváte, že to co se obecně děje ve světě jaksi EU mine? Rus se nemusí s Číňanem objímat, ale dobře vědí, že pokud se nebudou podporovat sežerou je i schlupama. Dnes je to boj kdo z koho a nelítostný a krvavý a obě strany jsou si vědomy, že vítěz rozdá karty možná na celé tisíciletí a oběti se dnes nepočítají. Západní Evropa je mimo dění - kousek zadlužených zemí na konci kontinentu, které nemají co nabídnout. Kdo kdysi vládl obloze vládl zeměkouli. Kdo dnes vládne orbitu země vládne celé zemi - a kdopak to je?

344473

17.1.2016 7:37

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

rfrfr 185.?.?.?

Reakce na 344473

Nemá zmysel rozoberať všetky Vaše výhrady, preto Vám položím len jedinú otázku ! " Kde je dnes ZSSR a kde je dnes USA ???? Ľudia ako vy by si mali uvedomiť, že v reálnom soc. si ľudia chodili nakupovať kvalitné výrobky do Tuzexu, čiže tovar zo západu! Práve na tomto princípe je postavený dnešný svet tak presne popísaný v " Protokoloch sionskych mudrcov ". Bez kvalitnej výroby Rusko do desiatich rokov zahynie! Ten čas sa kráti každým dňom !!! Sami rusi ho nakoniec odmietnu tak, ako ho odmietol Gorbačov ! Práve preto USA tak cieľavedomo budujú sociálne rozdiely v Rusku a bránia prístup rusov k inovatívnym spoločnostiam na západe ! Spomeňte si na prípad kanadskej Magny !

344520

17.1.2016 11:11

Ste ma veľmi sklamal.Od reálneho soc.sme sa už akosi kamsi posunuli

E.R. 185.?.?.?

Reakce na 344520

Rus si něco vyrobí a zbytek si koupí v ČÍně a okolí a židovská klientela Tuzexu se postupně vystěhovává za voláním hlasu svého srdce a většina Rusů jí k tomu nadšeně tleská.....
a v Evropě budeme kupovat,pokud vyjde to,co máme našlápnuto,dreky z Ameriky a ti bohatší v Tuzexu....."nevstoupíš 2x do jedné řeky"....

Navíc,to co v nejbližší době Evropa předvede světu,Rusy přesvědčí,že jí nemají co závidět a nějaké spotřební haraburdí už vůbec ne. "Perestrojka" u nich už dávno skončila a to,co následovalo ,jim dalo řádnou lekci,kterou si budou hodně dlouho pamatovat,zatímco Evropu to jen čeká....

344533

18.1.2016 20:12

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

nanemo 85.?.?.?

Reakce na 344520

Pane Boze ty musis byt dobre platenym tlkom. O ekonomike nemas ani potuchy, vyberas si argumenty co vyhovuju zidobolsevikom. A este mas tu drzost s tym vyliest na papier.
Boze netrestaj, mlat toho chuja pro tej sprostej palici...

344597

16.1.2016 23:02

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 185.?.?.?

Reakce na 344457

>A diktatúra ( čo je pravdepodobnejšie na čele s Putinom alebo Žirinovským), nie je schopná vybudovať inovatívny priemysel, pretože ten je možné vybudovať iba v názorovo slobodnej spoločnosti a navyše každá diktatúra automaticky vedie k odmietnutiu svetovej verejnosti z obáv pred expanziou!

Na to ste prišli ako? Je to nezmysel. Akiste ste neviedli žiadnu firmu, ktorej záleží na investíciách a budúcnosti. Úspešné rozhodnutia sa vôbec nedejú demokraticky, ale autoritatívne.
Diktatúra vybuduje priemysel skôr, než "názorovo slobodná spoločnosť".

Druhá vec je, čo sa bude považovať za inovatívne.
Ale nerobte kazateľa, kým si to sám nevyskúšate, a hlavne tak, aby to mohli po vás aj zopakovať.

344511

17.1.2016 7:45

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

rfrfr 185.?.?.?

Reakce na 344511

"Diktatúra vybuduje priemysel skôr, než "názorovo slobodná spoločnosť"

Práve stalinská diktatúra Vás usvedčuje z fatálneho omylu ! Bol to stalin , ktorý odmietol vývoj počítačov ako " buržoáznu úchylku ". O dvadsať rokov práve vďaka tejto "buržoaznej úchylke " sa ZSSR rozpadol ( hlavne kôli nej ) !
Aj dnes v Rusku chvíľu , možno 10- 15 rokov bude Rusko pod diktátom " rýchlo " budovať svoju ekonomiku , aby potom nomenklatúrne kádre zaspali na svojich postoch a zaviedli spoločnosť do ďalšieho marazmu. Nakoniec je to príbeh všetkych "osvietencov" v Európe !

344521

17.1.2016 17:39

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 344521

Plácáte podobně jak ty naše havloidní slunička o tom jak ta druhá strana je na to špatně a co všechno se u nich stane a podobné bláboly. Přitom těm samým teče do sklepa a skrz rezavou střechu. Je vidět, že milujete takový ten střed neboli průměr. Jak už psal Hájek Smrt ve středu. K tomu ještě Sokratovo moudro : Nechoď po širokých ulicích. Chápu nemáte rád Rusa, ale to asi tak vše co můžete dělat. Krom toho totalita EU vám nevadí. Nebo totalita oranžových. Jedním dechem Sobotka říká, že se nic neděje a druhým dechem, že proti stávajícímu migrantskému nebezpečí najmou dalčí fízly vojáky a proti komu, když vše je OK. V Německu proti domácím stříkačky stejně jako u nás. Polsko chtěji pomalu okupovat. Socani se teď drží zpátky neb jsou volby, ale můžete věřit premiérovi, který se nedovede ohlídat ani e-mail. Nezapomeňte na tu šaškárnu " Kdo byl na hradě - co se odehrála po volbách.

344545

15.1.2016 21:29

Zrůdy,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

které už velmi dlouho ovládají a vydírají Západ a většinu světa, je třeba co nejrychleji odstavit od podlými intrikami,úskoky, podvody a úroky z neexistujících peněz získané neuvěřitelné moci všemi možnými způsoby.Miliardáři, co jsou hlupáky obdivováni ve Forbesu jako schopní frajeři, jsou pouze jejich poskoky a protěžovanými spratky a chráněnci. Jsou to staré spřízněné klany bankéřů, průmyslníků a aristokratické rody, které ve skutečnosti vlastní a ovládají svět v 21. století. Kromě beznadějných idiotů a zkorumpovaných poskoků (od zkorumpovaných a vydíraných politiků po naivní nýmandy a zoufalce) už myslící lidé snad ??? konečně pochopili , co je to za sebranku a všehoschopné zrůdy. Tyto "elity" ( ve skutečnosti nejodpornější zločinci, kteří vlastní či kontrolují a tím i řídí nejmocnější banky, korporace a investiční fondy) soustavně vyvolávají války, revoluce,státní převraty, konflikty, krize, protože z neštěstí stovek miliónů naivních otroků už velmi dlouho neuvěřitelně tyjí a v jednom kuse loupí po celém světě. Odporné a pokrytecké zlo v té nejkoncentrovanější podobě, které už mělo dávno skončit na smetišti dějin.Prý "elity" tzv. vyspělé demokracie, kterou však hnusně zneužily k dosažení svých sobeckých a úchylných cílů. Od státního převratu 11.9.2001 je to největší hrozba pro veškerý život na Zemi a globální diktatura v té nejodpornější podobě.

344441

16.1.2016 4:05

Slova, nektera jsou velmi popularni

favela 113.?.?.?

Reakce na 344441

na zapade a jedno z nich je "chucpe".To je presne vyjadreni zurivych sankci proti jedinemu statu, ktery brani poctive a hrdinne svet proti teroru !!Svedci to presne o tom co zapad chce a co ne !!Hodne veci se vyjasnilo a hranice jsou dnes zretelne viditelne a neni pochyb.
Obyvatele zapadnich zemi a nejen ti my vsichni uz dnes vdecime a dluzime Rusku /pod brutalnimi sankcemi diktatoru /ktere se zase obetuje pro cely svet a casto ani nevime a neumime ocenit od ceho vseho nas Putin dodnes ochranil...!!! A jeste bude chranit. Dluh je nejen hmotny..Neda se ani vycislit. Tam kde nikdo obeti nebrani je napr. Nemecko dnes. A je to presne videt , bez pochyb ,jako na dlani !!!
Vyhlaseni Dolfova vyjimecneho stavua odstraneni nepohodlnych zakonu je pro obranu fasismu uplne to zakladni. Potlacit brutalne kazdou sebemensi znamku i miroveho protestu. Navic blaboly cvicenych opic uz nikde nebere vazne ani to nelze brat ...

344455

16.1.2016 18:21

!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 344441

https://www.youtube.com/watch?v=Sis_SkmDaIg time 11:51[chechtot]

344488

16.1.2016 9:09

Dobrý článek

Marten264 93.?.?.?

jenom maličkosti

- není to poslední odpověď Ruského lidu , je to jedna z prvních velmi skutečných realizovaných úvah

- Rusové jsou velmi celistný a silný národ a s dobrým vůdcem jsou na správné cestě

- na přednáškách cestovatelů po Rusku jsem se vždy dozvěděl, že prostí obyvatelé Ruska na Čechy vzpomínají v dobrém , pamatujte na to !

344461

19.1.2016 4:39

Jak to vlastne doopravdy je?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 203.?.?.?

Iran byl zbaven sankci z jedne strany,aby mu dali sankce ze strany druhe,takze,prast,jako, uhod.Iran prodal 40 tun tezke vody,ktera se pouziva pri vyrobe atomov ebomby,Iran ma dle svycarskeho soudu dostat od Israelu1,1 billionu dollaru,zatimco skryti vladci USA maji zaplatit Iranu,1,7 billionu dolaru,takze,budou oba ,jedni a ti samy platit sve dluhy a nebo radeji vyvolaji valku,aby,nemuseli platit.
Dnesni svet je privatnekoupeny se vsim vsudy i s mesty i s nami,dejte mi celou planetu a jeste 5 procent navic-Richest 62 people as welthy as half of world`s population,says Oxfam.
O,co se tu vlastne politicky namahame,kdyz nas kram uz je prazdny ,nic nam nepatri,prakticky,nemuzem do niceho"kecat",vzdyt nam nic nepatri.Nakonec statni vyprodej pod hlavickou SAMETU,dokazal republiku dokonale vykrast,hlavne,ze se emigratum nic nemuselo vracet,co ted , emigranti budou delat pro Cechy,je nad miru jasne,nikdo,za nikoho nebude platit dluhy a vytahovat jej z financniho marastu,ktery si sami nadrobili.,nebot,budem vsichni zapasit o preziti a to bez rozdilu.

344607

Příspěvků: 19

15.01. 08:45 pozorovateľ  Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...
15.01. 08:47 pozorovateľ  RE: Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...
15.01. 10:15 ROMAN1  RE: Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...
15.01. 13:29 jokr  RE: Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...
15.01. 20:50 rfrfr  Pepe Escobar ma veľmi sklamal.
15.01. 21:43 dub  RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.
16.01. 06:51 rfrfr  RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.
16.01. 11:48 Jacob  RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.
17.01. 07:37 rfrfr  RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.
17.01. 11:11 E.R.  Ste ma veľmi sklamal.Od reálneho soc.sme sa už akosi kamsi posunuli
18.01. 20:12 nanemo  RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.
16.01. 23:02 ppppp  RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.
17.01. 07:45 rfrfr  RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.
17.01. 17:39 Jacob  RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.
15.01. 21:29  Zrůdy,
16.01. 04:05 favela  Slova, nektera jsou velmi popularni
16.01. 18:21  !
16.01. 09:09 Marten264  Dobrý článek
19.01. 04:39  Jak to vlastne doopravdy je?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 5

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,46 Kč
Euro
25,48 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,15 Kč
Australský dolar
15,81 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,64 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,39 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 861,34 Kč
1 unce stříbra
543,32 Kč
Bitcoin
828 556,31 Kč

Poslední aktualizace: 3.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 084