Diskuze k článku

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

Příspěvků 45

21.11.2015 8:25

Autor sa mýli.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

20.08.1953 Sovietsky zväz odpálil "suchú" vodíkovú bombu. Američania odpálili "mokrú" vodíkovú bombu síce skôr ako Sovieti, ale problém bol v tom, že nešlo o zbraň, ale o mohutný kolos, ktorý vážil viac ako 65 ton.

Idea konštrukcie sa pripisuje Sacharovovi a iným chazarom, ktorí navrhli tzv. "slojku".

Zdá sa však, návrh slojky (a bomby ako aj fúzneho reaktora) pochádza od nechazara Olega Lavrentieva, tesne po vojne vojaka ČA na Sachaline.

(https://en.wikipedia.org/wiki/Oleg_Lavrentiev), pre tých, ktorí vedia po rusky:


http://www.uznai-pravdu.com/viewtopic.php?f=15&...

resp.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D0%B2%D...

342102

21.11.2015 12:31

RE: Autor sa mýli.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 342102

Sacharov, pokiaľ ja viem, nebol žid v žiadnom slova zmysle - teda okrem toho, že ho v druhej polovičke života jeho žena zatiahla do sionistických "ľudskoprávnych" debilít.
Ide o to, aby tu nevznikal názor, aký zas múdry židko niečo Rusom vymyslel. Konštrukčné, technické a vôbec vedecké práce si robili Rusi sami, respektíve brali ešte výrazne od Nemcov. Židia len parazitovali, robili politiku.
Podobne to bolo v USA - kde ovšem dostali úrady prednostov vývojarských tímov. Okrem Einsteina - ten bol tak blbý, že ani na hranie sa vedúceho tímu nebol vhodný (aj keď sa tam pchal ako mohol, vypisovla otvorené i súkromné dopisy prezidentovi a podobne) .
Ergo - Sacharov bol politický idiot a možno aj odliak, ale nebol žid.

342108

21.11.2015 16:44

RE: Autor sa mýli.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 342108

Správne. Nebol Žid ale Chazar.

342113

21.11.2015 20:12

RE: Autor sa mýli.

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 342113

Vite , chazari vsude vo sobe moc radi tvrdej ze jsou zide a ty lzi sami verej i kdyz a to si musime priznat israelstvo na sobe nema semitickej ani chlup jak dokazali vedci a experti na genetiku kteri se tim zidovstvim israelitu zabejvali ! Tech par vopravdovejch zidu zilo v Iranu a v Palestyne a Rusko snad ani nevideli ...... ( V Israeli je dnes vopravdovejch zidu jen necely 1% z celkovyho poctu vobyvatelstva a v Iranu se jich jeste tez par najde ..... ) Ja jen aby si uz nikdo neplet chazary se zidy protoze to jsou dve uplne rozdilny rasy. V historii je napsany cerny na bilym, ze chazari do Ruska privandrovali vod Kaspickyho more z Chazarie a to az k rece Volze a vod tamtud se rozlezlejzali po Europe jak mor ! Nakonec podrobnosti najdete na internetu i s mapou Chazarie vodkud kdysi hordy chazaru hnali svinskym krokem ..... Tak ze jeste jednou , chazar je genetickym zidem asi tak jako ten cernousek v bily boude laponec .

342121

22.11.2015 10:21

Stohoven.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 342102

Když člověk vidí po tolika letech v jakém stavu se stále nachází třeba projekt Tokamak, věřil by, že různé "vodíkové bomby" jsou jen leta na přehlídkách demonstrované sudy betonu, natřené zvnějška khaki barvou, a testy těch pum občas diskrétně odpalovaná větší skladiště prošlých vojenských výbušnin. Že fachá v praxi jaderná elektrárna je nepochybné, ovšem třeba kapesní jaderné nálože mi připadají i dnes spíše jako reklama avantgardní skupiny Stohoven. [smích]

342157

22.11.2015 17:44

RE: Stohoven.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 342157

Tokamak je sen budúcnosti, teda pokiaľ je jadrová syntéza vôbec realizovateľná v pozemských podmienkach. Technické požiadavky sú dosť tvrdé - na jednej strane teplota niekoľko milionov stupňov a meter od nej chlad väčší ako vo vesmíre - supravodívé cievky chladené tekutým heliom.
Mimochodom, človek nebol prvý, kto spustil na Zemi riadenú jadrovú rakciu, príroda to urobila najmenej o 1,7 miliardy rokov skôr - v Oklo, v africkom Ganone
(a menšom rozsahu zrejme aj na iných miestach), unikátne prírodné podmienky vytvorili prírodné jadrové reaktory, ktoré fungovali najmenej niekoľko sto tisíc rokov, dosahovali priemerný výkon 100kW a spálili niekoľko ton 235U. Princíp fungovania prírodných jadrových reaktorov bol popísaný nejakým japoncom? pred rokom 1954 a môže sa uplatniť všade, kde existuje urán a voda.
Známe prírodné fúzne reaktory majú len podobu hviezd - nič menšie/ľahšie fungovať v prírode nemôže, nikde inde nevznikajú potrebné tlaky a teploty.

"Najmenšie" jadrové nálože používal napríklad Davy Crockett recoilless gun - nálož Mk54 vážila 23kg. Rovnaká nálož je v "kufríkovej bombe" prvej generácie (SADM). Delostrelecké granáty kalibru 155mm s jadrovou náložou vážia pod 50kg, z čoho najmenej polovicu tvorí samotná konštrukcia strely.
Z inej strany - priemer plutoniovej gule o hmotnosti 10kg je asi 10cm, takže konštrukcia nálože "Swan device" s dvojbodovou iniciáciou sa dá napchať do priestoru o priemere asi tak 12cm

342166

21.11.2015 10:25

Ruské dějiny s odstupem času

Kries 62.?.?.?

STALIN - krev a sláva
se jmenuje 700stránková kniha ruského spisovatele Svjatoslava Rybase. Popisuje v ní složité politické boje o moc uvnitř strany a vlády a roli JVS v nich. Ukazuje se, že navzdory mnohým chybám a krutým řešením byl Stalin geniálním politikem a státníkem s ohromnými znalostmi z různých oborů vědy. Měl také velké představy o budoucnosti, které se mu částečně podařilo realizovat.
Ačkoli je kniha nabitá podrobným popisem politických bojů, je velmi čtivá a umožňuje nezaujatému čtenáři pochopit Stalinovu osobnost i historii SSSR.
A neodpustím si nedodat: také politiku současného ruského vůdce - Putina.

342105

21.11.2015 10:54

čtvrt století

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

čtvrt století je doba dlouhá , pro tvůrce čas k tvoření, pro devianty čas k destrukci, pro impotenty čas neschopnosti

342106

21.11.2015 11:37

dobrý článek, korekce

Hox hox55 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Faktologická:
V roce 1939 byl podíl židů v NKVD snížen NA 4%, nikoliv o 4%.

V roce 45 západní analytici tvrdili, že SSSR může být obnoven nejdříve za 20 let pod podmínkou analogie Marshallova plánu, úvěrů ze Západu. Stalinská ekonomika to zvládla bez úvěrů a za 5 let, v roce 47 jako první zrušili přídělový systém, dříve než mnohem méně válkou poškozen Británie, která dostávala ještě k tomu pomoc. V 50. letech byly v Británii na denním pořádku stávky horníků, kteří požadovali stejnou životní úroveň, jako mají horníci v SSSR.

V roce 41 ve velení Rudé armády nedobitá 5. kolona ještě zčásti zůstala, potvrzuje to zrada generála Pavlova a proces s ním. Pavlov byl velitelem západního frontu, 18.7. byl vydán Stavkou příkaz k uvedení do plné bojové pohotovosti, Pavlov jej zadržel u sebe a 22.7. šel do divadla, což mělo za důsledek že zatímco na ostatních frontech němci narazili na tuhý odpor, zde vojáci spali, piloti byli v lázních, letadla bez paliva atd. atp. Pavlov byl trockista a spoléhal na to, že „pod Němci se také špatně mít nebude“ (vlastní slova z výslechu). Z politických důvodů se o tom po válce nemluvilo, po vraždě Stalina a chruščovském převratu trockisté vzali revanš, pak už vůbec ne – vrána vráně oko nevyklove.

Co se týká hladomoru, to rozebírá dobře historik Boris Julin http://leva-net.webnode.cz/products/boris-julin-o-.... Desítky tisíc obětí max. (nikdo přesně neví), v důsledku neschopnosti nebo sabotáže ze strany ukrajinského vedení (Kosior a spol, za což byl později popraven). Hladomor byl tehdy i v Polsku, Moldávii, Kazachstánu.. V Kazachstánu byl důvod zavedení made-in-USA metody plytké orby, která nepoškozovala hraboší nory (hyperaktivní aparátčíci vykazovali nemístnou iniciativu v přejímání pokrokových metod, tj. užiteční idioti a aktivní blbci, toť příčina tamního hladomoru, později popraveni). V USA od metody také upustili, nastal stejný problém jako v SSSR. Hladomor na Ukrajině byl jen v určitých místech, tam kde byla ve velkém šmelina a spekulace.


nějaká literatura (rj):

Jurij Žukov (historik)
Politické reformy SSSR 1933-1937
Jiný Stalin
Stalin: tajemství moci
https://www.litmir.co/AuthorPageTabLoad/?AuthorId=...

Martirosjan
Spiknutí maršálů. Britská rozvědka proti SSSR
Stalin a rozvědka na prahu války
https://www.litmir.co/AuthorPageTabLoad/?AuthorId=...

Jelena Prudnikova:
Lenin-Stalin. Technologie nemožného
Chruščov. Tvůrci teroru
https://www.litmir.co/AuthorPageTabLoad/?AuthorId=...

Jurij Muchin:
Katyňský detektiv
Záhada roku 37
Za co zavraždili Stalina
https://www.litmir.co/AuthorPageTabLoad/?AuthorId=...

342107

21.11.2015 15:53

RE: dobrý článek, korekce

arbitr 194.?.?.?

Reakce na 342107

ono by se o tom co se delo v rusku od 14 roku az do ted mohlo psat do nekonecna,
ovsem nemelo by se zapomenout, ze rusko jako takove dvakrat ve 20 stoleti vstavalo "z mrtvych" -

poprve po obcanske valce ktera trvala az do 22 roku, a myslim ze na Ukrajine jeste o rok dele, ale nechci se hadat.

podruhe po 45 roce, kdy skoro cele evropske rusko bylo v rujnach diky Herrenvolku.

Urovni Ruska ani nepomohla obrovska ztrata mladych lidi, kteri zemreli ve valce, takze vlastne povalecnou rekonstrukci tahli po jednu generaci prevazne stari lide.

ale zpet do 20 let, kdy zacala elektrifikace a gramaticnost venkova, spojena s kolektivizaci, ktere se vzpirali hlavne ukrajinci. Ona kolektivizace zase nebyla narizena jen z politickych duvodu, ale take proto ze i v prvni valce zahynula spousta mladych lidi, prevazne z venkova, takze bylo skoro nemozne obdelavat policka o par hektarech s kravkou ci konem. Proto rusove zacali vyrabet ohromne neforemne traktory (pouzivali je I Nemci pri valce v rusku) za ktere zapojili mnohoradlicni pluhy, ovsem meze prekazely... to jen tak.

Hladomor na Ukrajine - abyste to pochopili proc a jak to vlastne vzniklo, meli byste si precist pameti Chruscova - vysly koncem 70 let v anglictine.

to jen o vnitrinich nepratelich, o vnesjich byste se mohli poucit z pameti Gromyka, taktez v anglictine...

O uloze a osudu zidu je zase poucna kniha od kopeleva, byl to zpravodajsky dustojnik v rude armade


Nadava se na Trockeho, Zinoveva Kameneva Lenina a Stalina ale nejak zapominame na druhou stranu kdy batuska car dal strilet v 1905? do obcanu kteri s Ikonami v cele sli k nemu o pomoc.

mluvim li o rudych vyvrhelich, tak se musim zminit o bilych - Kolcak, Denikin, Vrangel, se spoustou jinych mene vyznamnych kteri mi vypadli z pameti.

dale nemeli bychom zapomenout na pomoc od zapadnich interventu, v cele s Japonci, a anglicany a americany, ovsem tito posledni nastrcili chytre nase legie misto jejich vojaku... boj legii proti bolsevikum byl jednou z podminek pro uznani ceskoslovenska, ono se hlavne anglicanum nechtelo moc uznavat ceskoslovensko,,,

kdysi jsem cetl odyseu ceskosovenskych legii v rusku, byly to myslim tri dily, a dodnes si pamatuji zaverecnou vetu posledni knihy

......"RUSKA REVOLUCE BYLA KRVAVA PROTOZE SE V KRVI ZRODILA"......

Nechci se prit byl li Stalin hajzl ci genius, ale jedna vec je, ze blbi nevzdelani zemljackove dokazali i pres dve ohromne rany z zidy rizeneho bordelu udelat velmoc, (at se vyraz velmoc libi americanum a nasim lezprdelkum ci nelibi,

a uz dost, du kakat, a pak se divat na Midsommer

342111

21.11.2015 16:55

RE: dobrý článek, korekce

Hox 89.?.?.?

Reakce na 342111

Chruščov byl zrádce, lhář, z jeho pamětí se lze dočíst především co se nestalo, na Trockého, Kameněva nebo Zinovjeva se nadává právem, byli to vrazi a psychopaté co chtěli použít rusko jen jako jateční maso pro světovou revoluci, co se týká Stalina, to je ovšem něco zcela jiného. Stalin je nejobelhanější postavou 20. století, ve skutečnosti to bylo všechno poněkud jinak.

Kolektivizace byla objektivně nevyhnutelná, nebýt jí nešla by provést industrializace (za dvě pětiletky bylo postaveno na zelené louce 9500 velkých podniků, to znamená uvádění do provozu 3 podniků za den, den co den 10 let po sobě - dokážete si mimochodem představit?)
V roce 1925-30 Stalin řekl: pokud nedokážeme to, co rozvinuté země dokázaly za 100 let, za 10 let, tak nás rozdrtí. Dokázali to.

342114

21.11.2015 19:03

RE: dobrý článek, korekce

tatko 85.?.?.?

Reakce na 342114

Dobrý večer!
Reakcia na Vašu poslednú vetu (celkom mimo tému a text..prosím o prepáčenie) : a my sme to podobne dokázali s nimi... za posledné štvrťstoročie sme to dokázali akurát tak všecko predať a ešte sa aj zadĺžiť! Úchvatné! [bliji]

342120

21.11.2015 21:32

RE: dobrý článek, korekce

Anellus Anellus (zavináč) centrum (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 342114

Stalin byl babrák, co je na tom, uvádět do provozu 3 podniky denně po 10 let. To my jsme jiní kofři, po převratu v 89. jsme minimálně po dobu 10-ti let dokázali v průměru ničit také dva podniky, družstva či provozy denně a ještě každý měsíc založit průměrně alespoň dva další zbytečné centrální úřady v Práglu aby tam, nedej bože neklesla zaměstnanost.

342126

21.11.2015 22:14

RE: dobrý článek, korekce

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 342114

Napsal jste to velmi spravne. Kaganovic a Krushcev byli masovi vrazi 6-8 milionu Ukrajincu. to je ten skutecny holocoust.
Rovnez Katyn byla vrazda 25000 polskych dustojniku a clenu polske inteligence na prikaz od Stalina KGB tuto mAsovou vrazdu vykonala pod rozkazem od Lavrenti Beriji. byla to oplatka za vrazdu sto tisic rudoarmejcu ve dvacatych letech kdy general Pilsudsky porazl Sovetskou armadu. .

342130

21.11.2015 22:26

RE: dobrý článek, korekce

Hox 89.?.?.?

Reakce na 342130

Katyň jako práce SSSR je mýtus, jen opakování Goebbelsovské verze. I Evropský soud pro lidská práva odmítl uznat nárok Poláku na odškodnění za Katyň pro - chvíle napětí - nedostatek důkazů. Stačí si tom přečíst solidní literaturu, nikoliv bajky, a bude jasno.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1070068-rozh...

http://www.isstras.eu/cs/2014/07/10/rusko-nema-na-...

342132

21.11.2015 23:40

RE: dobrý článek, korekce

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 342132

Uslo Vam priznani teto vrazdy panem Gorbacevem? Myslite si skutecne ze jsme doslova vsicni totalni blbci ? Mylite se Kdy bylo Nemcum receno lokalnimi lidmi co se stalo v Katyni Nemci odkryli masove hroby a pozvali svetove organisace predevsim media Cerveny kriz se presvedcit co se tam stalo. NIKDO se nedostavil. 388 Nemeckych vojaku bylo popravenych za tuto nehoraznou vrazdu lavrevtyim Beriou na prikaz Stalina. Historicou pravdu nelze umlcet prectete si knihy Davida Irwinga ale predevsim Alexandra Solzenitsina.

342134

22.11.2015 0:17

RE: dobrý článek, korekce

Hox 89.?.?.?

Reakce na 342134

"Přiznání" Gorbačovem je třeba chápat v širším kontextu informační války proti Rusku, probíhající cca od roku 53, nic nedokazuje, neboť neexistuje žádný dokument který by slova Gorbačova potvrzoval, a ten jeden papír se kterým všichni operují byl dávno identifikován jako podvrh. Zkuste si zjistit nějaká fakta a ne od západních historiků, pohádka o Katyni se sesype jako domeček z karet. Pokud umíte rusky, můžu dát odkazy na filmy a literaturu.

Ad solLŽEnicyn... to je ten pohádkář, co si vymyslel 65 milionů obětí komunismu?
Solženicin je taktéž už dnes usvědčený pohádkář, až na poslední knihu "200 let pospolu", tam se snad držel faktů. Jednu informaci za všechny, solženicinův spoluvězen z Gulagu, který si tam odseděl 10 let, prohlásil, že to co psal v Souostroví gulag o mučení atp. je lež a nic podobného se tam nedělo, že Solženicin téměř slovo od slova opakuje fašistickou propagandu 40. let, kterou shazovali na letácích. Vyšlo to v roce 1989 v jednom vojenském časopise, prvních pár dílů jeho vzpomínek na pokračování, jakmile se o tom dozvěděli "nahoře", časopis promptně zrušili. Stranická linie se musí držet...

342135

22.11.2015 4:18

RE: dobrý článek, korekce

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 342135

jste clovek ktery bude branit ten vrazadny system za kazdou cenu. nikdy nepriznate co to bylo za ideologickou vrazednou bandu bohuzel je vas stale dostatek musime udelat abyste jiz nikdy nemeli moznost se dostat k moci. kdekoliv na svete dohadovat ci diskutovat s vami je mareni casu. pan Solzenitsin byl nejvetsim spisovatelem dvacateho stoleti a s vasim nechutnym napadenim jste stratil moznost trebas i pochopeni, Napisi vam nekolik radku opet z histori z doby hladomoru na Ukrajine . manzelka americkeho presidenta Eleanor Roosweldtova byla v Kijeve. no aulicich lezeli umirajici lide. Po navratu do SSSR kategoricky poprela hladomor. Clenka americke komunisticke strany

342141

22.11.2015 5:35

RE: dobrý článek, korekce

udo2 78.?.?.?

Reakce na 342141

Nikto nehovorí, že ten systém bol dokonalý.
V článku sa upozorňovalo na to, čo bolo pravdepodobne dobré,
no tradične "veci" oddanými, či priamo platenými histerikmi zo známych dôvodov zámerne systematicky deformované.
Detto u prótegé Hitlera, NapoLeóna, Churchilla, Roosvelta, Busha, Pol Pota, Maa, Junckera, Merkel .. ich "sponzorov"..ako to VŽDY v reálnej politike býva..

Až potom je možné baviť sa o tom, kde, kto a prečo pravdepodobne robil chyby
a ako to bolo treba situáciu lepśie riešiť, aby sme sa poučili a chyby podľa možnosti aspoň menej opakovali.

Histéria pri skúmaní histórie nikomu normálnemu na prospech nebude.
Iba sociopatom. Ak chceme všeobecne prospešné, objektívnejšie dejiny
..a tým budúCnosť písať, neradno príliš emotívne výskať.
Do vedy emócie prosto nepatria Lindsay!
Alebo myslíte, že dejiny nie sú vedou?
..ak sa zistí, že nejaký model (theoria) v základoch nesedí,
treba prosto starý buď upraviť, alebo lepší vytvoriť, nový.

Pritom nezabúdajme, že dejiny vždy boli a budú záležitosťou politickou,
bo kto kontroluje minulosť, kontroluje prítomnosť
a kto kontroluje prítomnosť, definuje budú(ne?)cnosť..
jej ciele, včítane metód ich dosahovania?

Neboli azda všetky kroniky, dokumenty "motivované" aj politicky?
Nezávislý názor v princípe nemôže existovať
a preto musíme minulosť objektívnych procesov,
i motívy ich subjektívneho riadenia s doStatočným nadhľadom metodicky iterovať.
T.j., ak chceme byť považovaní za profesionálov aspoň akých-takých..či?

342143

22.11.2015 10:06

RE: dobrý článek, korekce

zamp1 90.?.?.?

Reakce na 342141

Milý pane Lindsay.
Jestliže se chcete něco seriozního dozvědět o hladomoru na Ukrajině, podloženého čísly a fakty tak vám doporučuji tohle video.
https://www.youtube.com/watch?v=lftNumT166I

President Rooswelt byl po matce Žid. Otec matky Sary, Warren Delano zbohatl na obchodu s opiem v Číně. Právě za Warrenem Delanem jsou miliony mrtvých Číňanů,
které podlehly droze. Roosveltovi jistě do úřadu pomohlo bohatství Delanových! Roosveltovi věděli o původu bohatství, ale odmítali o tom mluvit. Takže těmhle šlechetným lidem můžete stoprocentně věřit každičké slovo! [smích]

342155

22.11.2015 8:35

RE: dobrý článek, korekce

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 342134

Důvěřuj bratru svému, ale nedej se na scestí jím svést...
Kdo byl Gorby (Camel) a v koho zájmech konal? Tedy, jaké byly jeho reálné politické kroky a následky pro JEHO VLASTNÍ národ. Následky - miliony mrtvých v republikách SSSR při zhroucení životní úrovně po rozpadu SSSR 1991. Tohoto jedince berete jako kapacitu hodnou důvěry?

342149

21.11.2015 20:25

RE: dobrý článek, korekce

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 342107

Jen doplním, že uvedené autory si lze u nás půjčit v knihovnách, ale ke škodě ne-ruštinářů jsou v ruštině. Rybase doporučuji. Kniha je vyvážená a realistická. Není oslavou ani pomluvou na Stalina. S příspěvkem Hoxe lze než souhlasit.

342122

21.11.2015 17:53

Hrůza

Nikdo (originál) 217.?.?.?

Další z řady bezcených blábolů na zmatení veřejnosti. Ale je to hezká ukázka toho, jak jsou neustále přepisovány dějiny lidstva k nepoznání.

342116

22.11.2015 2:29

RE: Hrůza

enki 207.?.?.?

Reakce na 342116

Ahoj Nikdo[original] Presne to je muj nazor. Jenom pro zajimavost ukazka ,jak se prepisuje historie Time magazin 1938: man of the year: Adolf Hitler Time magazin 1941 man of the year: Joseph Stalin To snad mluvi samo za sebe

342138

22.11.2015 9:25

RE: Hrůza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 342116

Kým jsou přepisovány? Odpověď je zde:
V roce 1798 se konal v americké Philadelphii tajný sjezd židovskochazarské vůdčí elity,na kterém byl vypracován tak zvaný[vyplazený jazyk]rotokol moudrých mužů sionu.Podle tohoto protokolu se prakticky odvíjí novodobá historie všech význačných událostí na této planetě Zemi.

Je třeba se držet ověřených faktů-tak,jak napsal HOX a Udo.

342152

22.11.2015 17:33

RE: Hrůza

Nikdo (originál) 37.?.?.?

Reakce na 342152

Problém je, že ověřená fakta jsou často jen datumy a někdy ani to ne. Interpretace událostí a počty čehokoli jsou už značně rozvolněné. Nejlepší výsledky většinou dávají publikace vydané těsně po popisovaných událostech nebo alespoň věrněji zachycují atmosféru doby. Čím déle od událostí, tím větší zkreslení a více "moderních" interpretací.

342165

22.11.2015 22:42

RE: Hrůza

udo2 84.?.?.?

Reakce na 342165

Máte pravdu NikDo.
"Myslieť si môže kto chce - čo chce,
no na realite to nič nemení."
..v tomto zmysle

(a áno, i osobné svedectvá, zážitky vtedajšej "atmosféry" od preživších, tiež nebývajú v kvalitnej analýze na zahodenie, bo i úradné správy a archívy sa občas falšujú..ako žiaľ až príliš dobre vieme, no i znalcov a nástroje rôzne, mocné, dnes už na ich hodnotenie máme)

Samozrejme, keď držím dav, stádo mimo objektívnej reality,
dáva mi to ako lovcovi isté výhody.
Môžem napríklad tých "divoChov" do ohrady zahnať
a na poslušné voly ťažné prechovať..
Alebo ho zaženiem na útes,
pod ktorým už va3 kamošov plápolajú
a ženy parazitov i psov na veľkú žranicu volajú.

Klartext:
Fakty sú ako legokocky.
Môžete i dom, i balón, a hoc i celý vojenský bataLión z nich postaviť.
(keď si ich dostatok zoženiete..alebo vyrobíte)
Podstatné je však, čo z nich stavať chcete..
T.j., metodológia ich spracovania
1) do mozaiky naviazanej na konštrukciu z objektívnych socionaturálnych javov (napr. globalizácia, rýchlosť zmeny vývoja technológii, či sociologické cykly spojené s bazálnou frekvenciou mechaniky obnovy genofondu apod..), alebo
2) na kaleidoskopický chaos nejakých dočasných subjektívnych záujmov samovyvolených (ooo)mega samíc, samcov, či svoriek..klanov

ok, tak ešte inak..
Otázka je, či sa pri spracovávaní faktov snažíte o
1) vedeckosť (= objektivitu) a vytvorené modely, na ich princípe vznikajúce, Vám umoźňujú funkčnú predikciu a riadenie, spolutvorenie budúcnosti s prijateľnou odchýlkou, alebo
2) sa topíte v skúmaní 1000+1 variantách produktov subjektivizmu, na ktorý má každý ono na počiatku spomínané "právo"..ostatne tak, ako aj na omyl, či smrť ..

Ak sa však niekto snaží negovať existenciu objektívnych zákonov (nosa medzi očami) definujúcich (cieliacich = lat."de fini"..od konca) procesy v prírode a spoločnosti, končí na tom mieste, obávam sa, akákoľvek zmysluplná konštruktívna diskusia.
Pritom isto obaja.. a nie len my dvaja, považujeme dejepis za vedu, či?
..i keď samozrejme tiež masívne politicky zneuživanú, v čom, ako som v úvode spomenul, bezpochýb pravdu máte NickDo [smích]

342175

23.11.2015 0:02

RE: Hrůza

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 342152

Pravdepodobne to je dulezity historicky artikl jsem vazne presvedcen ze ten nejdulezitejsi doklad jsou Sionske Protokoly. Authentita je nedisputovatelna, predevsim je hrozna. co mohou "lide" vymyslet and dat na papir pro druhe to privest do praxe. to jsou zlociny tak nehorazne ze inteligentni a dobre vzdelany clovek se musi chvet zlosti k temto "lidem". Nemohou zvitezit, ale to hruzu kterou se budou snazit vladnout vidime a slysime denne

342177

23.11.2015 6:12

RE: Hrůza

udo2 84.?.?.?

Reakce na 342177

Myslíte Lindsay, že tzv. "Protokoly sionských mudrcov" sú horšie ako biblia?
..a presnejšie,horšie, ako Tanah..Tóra..Pentateuch..ako tzv. "Starý zákon"?

..isto, princípy zotročovania podvedomia cieľovej skupiny sú tam popísané detailnejšie, jasnejšie a krutejśím spôsobom, ale biblia je zase neporovnateľne viac rozšírená. T.j., tzv. "Starý zákon" a jeho efekt (1:1 000?) je objektívne pre Ľudskú spoloČnosť rozhodne väčším problémom, hrozbou, ako nejké "ProtoKolo" infernálne, či?

Dobre..skúsim to vysvetliť ešte inak.
Predstavte si nasledujúci obraz:
Ste bojové lietadlo, maskujúce sa kvôli bezpečnosti "misie" za civilné.
Pokojne, po celé stáročia.. a možno aj tisícročia z čisto humanitárných dôvodov bombardujete (uverujete) nepriateľove mestá a dediny.
Čo urobíte, keď u niekoho z obetí tam dole hlboko pod Vami vskrsne opovážlivé podozrenie ohľadom všeobecne blahodárneho vplyvu vtáka ohniváka hore na nebi..alebo keď Vás prípadne ešte dokonca aj zameria protivzdušnou raketou nejakej PVO?

Áno, presne tak.
Vy sám vypustíte náhradný falošný cieľ svetlejší, horúcejší, ako vlastný motor.

Ešte k tomu motoru..algoRytmu generátora zdrojov pre celkovú mechaniku Vášho stroja pekelného:
Biblia - St. zák. Deuteronomium 23:19 – 20:
„Svojmu bratovi nebudeš požičiavať na úrok, na žiadny úrok ani za striebro, ani za pokrm, ani za čokoľvek, čo sa požičiava na úrok. Cudzincovi môžeš požičať na úrok, ale svojmu bratovi na úrok požičiavať nemôžeš, aby ti Hospodin(?), tvoj boh, požehnal vo všetkom, k čomu priložíš svoju ruku na zemi, ktorú ideš obsadiť“..
Biblia – St. zák. Deuteronomium 28:12
„..budeš požičiavať mnohým národom, ale sám si nebudeš musieť požičiavať. Hospodin? Ťa učiní hlavou a nie chvostom, budeš vždy stúpať vyššie a neklesneš nižšie, ak budeš poslúchať príkazy Hospodina(?), svojho boha, ktoré ti dnes udeľujem, aby si ich prísne dodržiaval. “
Biblia – St. zák. Izaiiáš 60:10 — 12:
„Cudzinci vystavajú tvoje hradby a ich králi ti budú k službám.. Národy a kráľovstvá, ktoré by ti neslúžili, zahynú. Takéto národy prepadnú úplnej skaze.“

Teda: Hov..no v šľahačke = krátka jednoduchá asociálna sociologická doktrína, slúžiaca na koncentrovanie k moci potrebných prostriedkov.

Vyzerá, že ide naozaj v neposlednom rade o zabezpečenie zdrojov administrátorov procesu globálnej fašizácie spoločnosti na rasistických princípoch a ďalších možností vyplývajúcich z kontroly trhu a burzy širokou paletou prostriedkov až po médiá.

Prosto: V kolektívne budovanej schizofrénii a masovej psychóze jedincov tomuto svinstvu bez miery veriacich, je jeden z oboch prezentovaných bohov sociopat nejakého klanového kultu ducha vojny, čo vraždí a páli všetko živé, okrem svojich protegé..vyvôlených milovaných dozorcov nad ostatnými otrokmi.

342183

23.11.2015 6:22

RE: Hrůza

udo2 84.?.?.?

Reakce na 342177

Ešte na koniec počiatku:
Ak by naozaj boli autormi tí, ktorých Vy Lindsay za autorov tej prasárny považujete (t.j., nejaké "tajné" služby Rusov, Nemcov, či koho..), neboli by azda dávno pri moci nad celým svetom? No oni nie sú.. a ako sa správne vraví:
Nie po keci, ale "Spoznáte ich po ovocí!"

Samozrejme nič proti tomu lepšiemu, milujúcemu Bohu z oboch biblických.
Nič proti tým lepším stránkam Biblie..jablku SnehuLienky,
šľahačke, ktorú je ale preťažké od malinkej kvapky
jedu v nej zamiešaného oddeliť.

Nič proti PôVODNÉMU kresťanstvu, islamu,..judaizmu..
Ktore sú logicky identické i prakticky..
Tie dnešné však pradávno už,
červík tlačiarenský nahlodal,
padlých, nepravých múz..

342184

21.11.2015 18:20

Malá poznámka

G.S. 178.?.?.?

Kulak v Rusku mal iný význam. Nebol to bohatý statkár(vtedy len roľník, statkári t.j. pomeščiki boli zlikvidovaní už po revolúcii) ale prevažne nehospodáriaci špekulant na dedine. Zaoberal sa väčšinou nákupom a predajom obilia, tovarov a požičiavaním peňazí. Kulak bolo hanlivé nazvanie takýchto ľudí parazitujúcich na obščine. Neskôr sa to začalo používať pre veľkých roľníkov a postupne aj pre stredných.
Takzvané rozkulačovanie má zas pôvod v kulačných bojoch kedy sa prerozdeľovala pôda v obščine. Robilo sa to podľa počtu jedokov teda osôb v domácnosti a čiastočne na základe kulačných bojov a rozhodnutia obščiny. Obščina to bola prakticky celá dedina najmä v nečernozemných oblastiach v centrálnom Rusku. Tá vlastnila pôdu v dedine a nie jednotliví členovia. Bol to teda predobraz kolchozu.

342118

22.11.2015 12:38

RE: Malá poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 342118

Súhlas. Kulak - päsť - bol ich hlavný nástroj pri presadzovaní svojich záujmov, teda hlavne výnosov lichvy.

342159

21.11.2015 22:22

"kult osobnosti" Stalina

Hox 89.?.?.?

A jak to bylo s Chruščovem a jeho "odhalením kultu osobnosti" na 20. sjezdu?
http://leva-net.webnode.cz/products/jidasuv-hrich-...

Atomový projekt a vytvoření atomového odvětví měl v SSSR "na svědomí" Berija (rj):
https://www.litmir.co/bd/?b=111549
https://www.litmir.co/bd/?b=94915

342131

22.11.2015 1:38

RE:

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 342131

Tady je neco malo z historie k clanku podle nepopiratelnejch faktu . Tech 10 minut na YouTube ktery vam zjevi dejiny tak jak vopravdu byly stojej za to. Naklepejte si . The Hitler Speach They Don't Want You To Hear . Clanek je poucnej i kdyz chybej nektery detaily co tomu ctvrtstoleti predchazelo !

342136

22.11.2015 6:06

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 101.?.?.?

Reakce na 342136

Cetl jsem ho asi tak pred 25 lety tehdy bylo moje mysleni jeste hodne ovlivnene protinemeckou ideologii musim se opravit asi tak pred 35 lety, a obevil jsem knihy Davida Irwinga a dalsich vynikajicih spisovatelu samozrejme Solzenitsin hral velmi vyznamnou roli.A svet se obratil na ruby rovnez knihy o bilem otrokarstvi , dve tak hrozne ze cloveku letal mraz po zadech a to se dnes stale praktikuje strka se nam do chrtanu cerne otroctvi , aby se mohla udrzovat rasova nenavist ale bila byla daleko, daleko horsi

342144

22.11.2015 6:45

RE:

enki 207.?.?.?

Reakce na 342136

Zaroven doporucuji The greatest story never told-the untold story. 6 hodin dcumentary o historii treti rise, jak se to nikde nedovime.

342147

22.11.2015 10:11

tomu říkám zásadovost

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

tak jsem se tu dočetl, že gulagy byly vlastně takové ozdravovny mysli a těla, to je skutečně zásadový názor , bylo by vhodné, aby si autoři těchto myšlenek vyzkoušeli gulag na sobě jako chovanci, snad jim dá Alláh brzy šanci k upevnění jejich zásad

342156

22.11.2015 22:48

RE: tomu říkám zásadovost

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 342156

Zase přeháníš. Gulag byl a je pracovní tábor, resp. typ věznice, kde odsouzení musí pracovat. Jen se tomu dnes neříká gulag. Pracovní tábory jsou i v USA a pravděpodobně i jinde ve světě. Naprostá většina odsouzených byli normální kriminálníci, počínaje zlodějem a konče vrahem či teroristou. Samozřejmě tam taky byli taky političtí vězni. Ale ani v době nejtvrdších represí za Lenina a Trockého nebyli většinou v těchto táborech. Dostávali mzdu jako každý jiný a řada z nich nakonec po skončení trestu na stavbách dál pracovala. Jestli si pamatuješ na ty pipiny, které souložili někde v muzeu či knihovně nebo si cpaly do vagíny kuřata a říkaly tomu umění, tak po odsouzení tyto tzv. umělkyně měly největší hrůzu z toho, aby se nedostaly právě někam na Sibiř do pracovního tábora. Tam by je totiž naučili pracovat. Nakonec myslím skončily někde u Moskvy.

342176

23.11.2015 7:47

RE: tomu říkám zásadovost

Hox 89.?.?.?

Reakce na 342156

Řeč byla jen o tom, jaké gulagy nebyly, nikoliv o tom, jaké byly - to je podstatný rozdíl. Stavět na lži není dobrý nápad...

342186

22.11.2015 13:21

korekcia chyby v článku:

pozorovateľ 82.?.?.?

tu je chyba!

"Počet židů v NKVD byl snížen o 4%, když byly čistky koncem r. 1939 dokončeny"

správna verzia je

"Počet židů v NKVD byl snížen NA 4%, když byly čistky koncem r. 1939 dokončeny"

Pán Stwora, opravte to v článku, je to totiž viac než podstatný rozdiel!

342160

22.11.2015 14:30

R

R 90.?.?.?

Ale Zdeněk Mlynář ve své knize Mráz přichází z Kremlu, popisuje Rusko jinak. Tak čemu pak věřit? Fakta Z. Mlynáře potvrzují i uznávané osobnosti jako např. disidenti.

342161

23.11.2015 9:49

RE: R

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 342161

>Fakta Z. Mlynáře potvrzují i uznávané osobnosti jako např. disidenti.

Tak disidenti? Jo?... "...no tedy já jim řeknu pane revidente, to sou věci... to_sou_věci..." [překvapení] [zmaten] [oči v sloup] [chechtot] [vyplazený jazyk]

342189

22.11.2015 19:00

Katyň - úvaha

okolojdouci 192.?.?.?

Pokud polská "elita" byla stejná, jako současná vládnoucí spodina (USA, NSR, ČR etc.), je snadné si představit, že se našel "pravicový autoritář" (terminus technicus - mající málo společné s politickou orientací) sociopat / psychopat, který bez pohledu "do očí odsouzených", po vzoru "Alláh si je přebere", "od stolu" podepsal rozsudek smrti.

Stačí se podívat do současnosti. Koho současná spodina podporuje, cvičí, vyzbrojuje a financuje - teroristy (např. ISIS) a fašisty (např. Ukrajina).

Přičemž:
FAŠISMUS je stav, kdy se za jakoukoli ideologií skrývá nezvládnutá touha po moci, zisku, násilí nebo jiné chorobné obsesivní "pohnutí mysli".

BTW.
Z čeho autor čerpá, když píše o 4,5 tis. obětí? Většinou se čísla pohybují mezi 15 a 22 tis.?

342172

22.11.2015 20:36

Nie moc kvalitný preklad... Ďalšie zásadné chyby vo význame!

pozorovateľ 82.?.?.?

Nie že by som sa chcel do toho moc rýpať, ale ten preklad nebol urobený moc vydarene a mnohé vety pôsobia opačným významom, než originál...

Napríklad:

"podívejme se na Borise Savinkova. To byl židovský vůdce Sociálních revolucionářů, tvořených převážně židy. Dal Fanny Kaplan revolver, kterým měla zastřelit Lenina, což udělala. Lenin zemřel."

v originále: "Lenin died a few years later ." To je dosť výrazný rozdiel! Už som rozmýšľal, či mi zase niečo uniklo.

alebo:

"Čistky vyčistily zemi od zrádců. Osa 5. kolony v Sovětském svazu byla zlikvidována.“ Ale 10 milionů nevinných bylo zabito během druhé světové války. Musíme určit počet těch, kteří neprošli čistkami. Převážná většina z těchto popravených byli židé, Poláci a neslovanští občané Sovětského svazu."

v originále: "We need to quantify those who were purged. " To jest: Musíme určiť počet tých, ktorí boli ZASIAHNUTÍ/ZLIKVIDOVANÍ čistkami. Ten pôvodný preklad je nejednoznačný, zvádza práve k opačnému dojmu.

a podobne ako som písal vyššie:

"Počet židů v NKVD byl snížen o 4%, když byly čistky koncem r. 1939 dokončeny"

správna verzia je

"Počet židů v NKVD byl snížen NA 4%, když byly čistky koncem r. 1939 dokončeny"

Tento článok je veľmi zaujímavý a ja by som z neho rád používal citáty, ale tieto chyby to dosť komplikujú... Pán Stwora, zvážte opravu tých chýb v texte.

342173

23.11.2015 10:55

I když už je to více,než 60 let staré....

E.R. 185.?.?.?

...právě dnes velice aktuální a "motá" se to stále jen kolem jediného problému.

Co je to za problém vyplyne z článku a to hlavně z jeho 3.části.
Velice zajímavý je i sám osud autora článku.....


http://deliandiver.org/2011/05/co-stalo-za-povesenim-jedenacti-zidu-v-praze-cast-1.html

342196

Příspěvků: 45

21.11. 08:25  Autor sa mýli.
21.11. 12:31  RE: Autor sa mýli.
21.11. 16:44  RE: Autor sa mýli.
21.11. 20:12 Satanist  RE: Autor sa mýli.
22.11. 10:21  Stohoven.
22.11. 17:44  RE: Stohoven.
21.11. 10:25 Kries  Ruské dějiny s odstupem času
21.11. 10:54 výjimečné porušení omerty  čtvrt století
21.11. 11:37 Hox  dobrý článek, korekce
21.11. 15:53 arbitr  RE: dobrý článek, korekce
21.11. 16:55 Hox  RE: dobrý článek, korekce
21.11. 19:03 tatko  RE: dobrý článek, korekce
21.11. 21:32 Anellus  RE: dobrý článek, korekce
21.11. 22:14 lindsay  RE: dobrý článek, korekce
21.11. 22:26 Hox  RE: dobrý článek, korekce
21.11. 23:40 lindsay  RE: dobrý článek, korekce
22.11. 00:17 Hox  RE: dobrý článek, korekce
22.11. 04:18 lindsay  RE: dobrý článek, korekce
22.11. 05:35 udo2  RE: dobrý článek, korekce
22.11. 10:06 zamp1  RE: dobrý článek, korekce
22.11. 08:35 Sugar  RE: dobrý článek, korekce
21.11. 20:25 Magnus Maximus  RE: dobrý článek, korekce
21.11. 17:53 Nikdo (originál)  Hrůza
22.11. 02:29 enki  RE: Hrůza
22.11. 09:25  RE: Hrůza
22.11. 17:33 Nikdo (originál)  RE: Hrůza
22.11. 22:42 udo2  RE: Hrůza
23.11. 00:02 lindsay  RE: Hrůza
23.11. 06:12 udo2  RE: Hrůza
23.11. 06:22 udo2  RE: Hrůza
21.11. 18:20 G.S.  Malá poznámka
22.11. 12:38  RE: Malá poznámka
21.11. 22:22 Hox  "kult osobnosti" Stalina
22.11. 01:38 Satanist  RE:
22.11. 06:06  RE:
22.11. 06:45 enki  RE:
22.11. 10:11 výjimečné porušení omerty  tomu říkám zásadovost
22.11. 22:48 Magnus Maximus  RE: tomu říkám zásadovost
23.11. 07:47 Hox  RE: tomu říkám zásadovost
22.11. 13:21 pozorovateľ  korekcia chyby v článku:
22.11. 14:30 R  R
23.11. 09:49  RE: R
22.11. 19:00 okolojdouci  Katyň - úvaha
22.11. 20:36 pozorovateľ  Nie moc kvalitný preklad... Ďalšie zásadné chyby vo význame!
23.11. 10:55 E.R.  I když už je to více,než 60 let staré....

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 273,81 Kč
1 unce stříbra
549,71 Kč
Bitcoin
858 900,70 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 072