Diskuze k článku

Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?

Příspěvků 109

31.10.2015 1:16

Kazdymu koho zajimaj dejiny

Satanist 173.?.?.?

a nezvratna fakta , ( ne ty lzi swinema vydavany za pravdu......) popisovany podle udalosti v tomto clanku tak presne jak se vopravdu odehravaly by meli otevrit oci .

341189

31.10.2015 12:49

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Václav Hlavatý 85.?.?.?

Reakce na 341189

Ano, najdou se v článku i zajímavé věci, pokud člověk umí číst mezi řádky. Například, že v době těsně po bolševistické revoluci, v době plundrování šlechtických sídel a kostelů se bolševíci domnívali, že mohou razit zlaté mince, aby si zaměstnanci státu mohli bez násilí koupit jídlo. Po 2 letech zjistili, že nemají dostatek zlata ...
Jinak samozřejmě článek je odporná propaganda, která svádí vinu na někoho jiného. Pokud je pravda, že Západ odmítal zlato akceptovat jako platidlo, tak důvodem mohlo být, že Západ nechtěl, aby Stalin posílal rolníky do gulagů těžit zlato. V článku se píše, že Západ akceptoval staré carské zlaté mince, a že když zjistil, že nezabránil Stalinovi ve vyhánění rolníků do gulagů a provedení hladomoru, že změnil obchodní omezení.
Myslím si, že tak jako mnozí dnes jsou přesvědčeni o zatajení produkce žiívnostníky, tak podobnou představu měl Stalin, který rolníky viděl maximálně z rychlíku. Takže nařídil konfiskace úrody, vykonávající vůbec neuvažovali, že by měli vzít v úvahu možnosti rolníků, věděli že při neuposlechnutí rozkazu by je samotné čekal gulag.

341210

31.10.2015 14:42

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341210

Ve 20. letech ještě gulagy nebyly moc rozjeté, a na západě se o nich vůbec nevědělo. Západ akceptoval zlato buď ve formě carských zlatých mincí, a nebo čistých zlatých slitků / cihel, neakceptoval pak bolševickou zlatou ražbu.
Proto taky bolševici nejdřív začali razit svoje vlastní zlaté mince, s tím narazili, a tak razili v letech 24 - 25 carské zlaté mince a čile obchodovali se zlatem jej ve formě těchto carských zlatých rublů, tak ve formě čistého zlata. Po roce 25 pak obchodovali už jen se zlatými cihlami, protože razit carské mince bylo zcela zbytečné a neefektivní.
Zlato, s kterým bolševici ve 20. letech obchodovali, bylo převážně původní předrevoluční zlato, protože celá ruská ekonomika byla po občanské válce a tzv. válečném komunismu zcela v troskách a nic nefungovalo.
NEP Rusko trochu postavil na nohy, jenže ten po smrti Lenina zařízl Stalin a pak šlo hospodářství zase po hlavě tam, kam slunce nesvítí.
Teprve ve 30. letech se bolševická produkce zlata začala zvyšovat společně se zvyšujícím se počtem gulagů a nešťastníků, kteří v nich skončili ...

341212

31.10.2015 15:33

Píšete hlouposti, hlavatý.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341210

J.V. Stalin před svou smrtí (vražda provedená NKVD pod Berijou a Kaganovičem) řekl: "Na můj hrob bude naházena hromada špíny, ale čas tu špínu odvane."
A to se již děje, zatím hlavně v Rusku a ve státech býv. SSSR. Nikdo nic nezmění na tom, že Stalin byl snad vůbec největší fenomén světové politiky 20. století. Ti kdo na něj kydali a stále kydají špínu jsou trockističtí, resp. neotrockističtí slouhové globální peněžní kabbaly - u nás identifikovaní především jako tzv. pravdoláskaři.
Na Stalina se hází veškerá krev, co mají na prackách trockisti (sionisti), i ten gulag byl vynález žida Bermana, hladomor a likvidace selského stavu, to zas byla výhradně práce žida Kaganoviče.
Stalin taky jim zanechal závěť:
1. zkuste vládnout alespoň zpoloviny tak dobře jako já
2.a když to vy, pitomci, nedovedete, tak to všechno shoďte na mě!
Což hlavatý pilně dělá.
Stačí připomenout jednu diskuzi, kde jakýsi dobrý Ukrajinec (panu Banderovi věčná sláva!) kvílel a naříkal na hladomorem vyvolaným zlým Moskalem ve Lvově, načež byl odpálkován tím, že Lvov byl v té době na území Polska. To radostné budování průmyslové základny mohlo být ještě radostnější, ale západ při svém embargu bral za své zboží záměrně pouze obilí, takže to nakonec taková radost nebyla.

341216

1.11.2015 9:11

RE: Píšete hlouposti, hlavatý.

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341216

To je zaujímavé tvrdenie, že Stalina zavraždil Beria.
Prečo bol potom hneď po otrávení Stalina bez súdu
vo vlastnom dome zavraždený samotný Beria
a "zmizol" jeho archív?

Navyše viete, že člen CK polytbyra nemohol byť len tak súdený.
V každom bode obžaloby prijímalo uznesenie výlućne samotné polytbyro.
Tak viete isto aj to, čo pre daný prípad z tohto faktu vyplýva..

Btw. Kaganovič zomrel ako chudák.
Tak i Stalin a jeho rodina.
Nič si nenahrabal a žil skromne,
na rozdiel od takého Chruščova, Trockého, Žukova, Malenkova,
Bulganina, Mikojana..

Boli A)Boľševici a boli B)Trockisti(internacisti), vtedy na čas spojení..
a potom medzi nimi boj na život a na smrť.
Do dnešných ćasov.
Tak aj nie všetci judaisti boli zlí,
i keď sa v tej dobe šialenej, robili aj chyby.

Po ovocí a nie podľa kecov poznáte ich,
ako vravel jeden známy judaista (žid?)

341249

31.1.2016 6:50

RE: Píšete hlouposti, hlavatý.

Včelí medvídek 85.?.?.?

Reakce na 341216

Totéž by se dalo tedy dalo říct o Adolfu Hitlerovi.

345004

31.10.2015 22:28

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 341210

Zlocinec Stalin ( rodnym jmenem Jughashvili ) byl jednim ze sedmi clenu prvniho politbura - (Lenin , Zinoviev , Kamenev , Sokolnikov , Bubnov , Trotsky a je to dlouha kapitola sama vo sobe a hodne veci co se tyce Stalina a jeho vobchodum se zapadem kdyz se po smrti Lenina dostal v roce 1924 k moci se lidem zamlcovali cely dekady i na zapade ....... Ale zase tak hrozny to neni protoze jako vzdycky je zde nepopiratelnej kolobeh dejin dokonce i s presnym datumem kterej vysvetluje vsechny historicky udalosti jak se tenkrat v Rusku vopravdu odehravali a ruska mena at se vam to libi nebo ne v tehdejsi dobe vopravdu byla podlozena zlatem . Zlato se v Rusku tezilo i za bolsevicky revoluce v roce 1917 a to ve velkym mnozstvi - se staci podivat na statistiky tezby zlata z tech let ktera to potvrzuje . Takze vono to spis bylo tak jak se pise v tom clanku .

341235

1.11.2015 0:38

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341235

Raději povězte jak se ruským zlatem postavila První republika, ČSR. A nechte si to své laciné havloidní klišé "zlocinec Stalin" pro sebe a nešiřte modro-hnědý mainstreem i zde.
Stalin se na rozdíl od Vašich satano-"hlavatých" idolů vždy staral o budoucnost slovanských národů. Stalin po podepsání Mnichovské dohody nabídl českému vedení pomoc v obraně státu proti Hitlerovi. Byl odmítnut. „Nemůžu být větší patriot než oni sami,“ řekl tehdy. O tom se však v současných českých učebnicích dějepisu nedočtete. Stejně jako o tom, že Stalin v roce 1944 v Jaltě při rozdělování poválečné Evropy lobboval za zájmy Poláků. Británii byl osud Polska ukradený, Spojené státy měly Poláky za věčný „bolehlav Evropy“ a nedaly by jim raději vůbec nic. Kdo prosadil myšlenku vlastního státu pro Židy? Pohledejte v archivech. Po smrti Stalina bylo jeho jméno očerněno, jeho osobnost démonizována, všichni tomu uvěřili a všem to vyhovovalo. Nechme však Stalina, je to zvláštní kapitola dějin lidstva, a ne všichni jsou připraveni přijmout pravdu o něm.

Сталин - патриот, говорят патриоты.
Сталин – русский националист, говорят русские националисты.
Сталин – коммунист, говорят коммунисты.
Сталин – мразь и негодяй, говорят мрази и негодяи.

341237

2.11.2015 0:33

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 341237

Havloidy v ruzovym tak jak velka vetsina naroda mam rad jak pazdero v (_!_) ! Proto sem se nevratil do ceskyho krateru jestli jste to z mejch comments jeste nevycet. To proto abych nemusel v ty pofiderni democracii celit krivejm vobvinenim jako kdysi pan editor kdyz zverejnil ty numera na ceduli Polskyho eraru v Auschwitz kterej ji tam dal jen proto ze se v ucebnicicj dejepisu vo tom nepsalo ..... .Vono se vlastne nepsalo i vo jinejch udalostech a staci se treba zminit jakym podvodem vznikal stat Israel ......... Uz si konecne uvedomte ze dejiny jsou jen jedny a presna data co kdy a jak se co udalo se prekrucovat nedaj , ani ty vo hladomoru na Ukrajine a jak se vo to Stalin postaral , ze jo ! Nebo ty jak Polaci kdyz Hitler vobsazoval republiku taky plundrovali a vrazdili v cesku cesky vobyvatelstvo . Ja jen az zas budete cubrnet do tech archivu aby jste se nezapomel mrknout taky na mapy , jsou tam uplne vsechny - pred valkou , za valky a po valce . V ty posledni Churchill , Roosewelt and Stalin na Jalte lajnovali novy statni hranice tak ze az zas budete chtit poucovat nezapomente napsat jak Stalin prosazoval aby slovani v cesku a na slovensku votreli hubu vo podkarpatskou Rus a dalsi oblasti .

341275

2.11.2015 10:24

slovani v cesku a na slovensku votreli hubu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341275

Vaše "vzdělání" bych chtěl mít [chechtot] Je kouzelné, když trouba, který neumí číst a přečtenému porozumět, nadává jiným do "havloidů v růžovým". To je kombinace nesoudnosti a nestoudnosti, jíž zase já říkám chucpe... Zachtěla se mu Podkarpatská Rus...

Co by měl očekávat fašistický slovenský stát?
Co by měl očekávat poslušný protektorát Böhmen und Mähren, pilně a poslušně vyrábějící zbraně na vraždění Rusů?

Jen a jedině díky Stalinovi jsme v Norimberku neseděli vedle Göringa.

341289

2.11.2015 18:17

RE: slovani v cesku a na slovensku votreli hubu

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 341289

Preslabikujte si to co sem napsal jeste jednou a pomalu ...., nikomu sem do havloidu vo kterejch jakozto vo prevlecenejch swinich mluvi celej narod nenadaval . Ale proc kdyz mate v sobe tolik soudnosti a stoudnosti nevysvetlite proc by se v protectoratu kterej vznik protoze Francie a GB ho nacpali Hitlerovi do tlamy nemelo vyrabet? Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi ale i a za to lze dekovat zrade a jen trouba to jeste nechape .

341315

3.11.2015 8:38

Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341315

Za totální morální selhání Čechoslováků může opět někdo jiný? Není Vám hanba? [zahanbení]Uvědomujete si zrůdnost svých slov a "myšlenek"? Občané tysovkého a kolaboračního háchovského st. útvarů vraždili Rusy a Vy píšete že "udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi " ?! Maloměšťáckého čecháčka v sobě nezapřete - Čech se vždycky ohne, že.

341338

3.11.2015 15:51

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

tartus 213.?.?.?

Reakce na 341338

Co mas za problém? Cítil by si sa lepšie keby lze povstal a zemřelo zopar miliónov tvojich spolu občanov a pravděpodobně aj tvojich predkov. Buď řád že tvoj dedo a babka bolí taky zbabělci že mysleli viac na rodinu jako na to který diktátor km vládne, či Hácha alebo Beneš.

341349

3.11.2015 19:35

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 341338

Experti vo ty dobe napsali , ze Cechoslovaci by se po ty zrade v Mnichove ubranil wehrmachtu bez cizi pomoci zvenci nenejvejs deset dni .........Prestan si hrat na generala a ty tvy pohadky kterejm rikas vedomosti si zastrc do toho votvoru na konci zad tak hluboko jak daleko dosahnes. !

341351

3.11.2015 19:50

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

dub 94.?.?.?

Reakce na 341351

tak takový experty bych moc vážně nebral.
vydrželi bysme mnohem dýl a dostali by nás jen proto, že by díky "bratrům" slovákům obešli pohraniční pevnosti a útočili by do zad. ale i to by trvalo pěkně dlouho. mobilizačních zásob bylo hafo.

otázka je i účinnost německýho letectva a bombardování...

nic není tak jednoduchý, ale žádná sranda pro němce by to nebyla a útok by nepřišel tak rychle. tím spíš, že díky záboru čsr získali němci třetinu své celkové výzbroje a převážnou část tanků, proti které by museli v případě bránění se bojovat...

341354

3.11.2015 21:12

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 341354

Myslite bunkry a jina opevneni , zatarasy atd .... ? V Sudetenland jich bylo dost , (jen ve vokoli Frydlantu a Liberce jeste 6 bunkru ktery neznicili ani trhaviny jeste stoji) , ale mezi Slovenskem a ceskym kraterem jich bylo pramalo a pak Slovaci si udelali "samostatnej stat" jen par tejdnu pred tim nez Nemci zacli pochodovali na Pragl . Spravne pisete, ze Hitler diky invazi do ceska wehrmach vyzbrojil , voblik a vobul . Ale je tu furt nepopiratelnej fakt , ze tenkrat soveti nabizeli Ceskoslovensku pomoc . Zustava tedy uz jen otazka cim by soveti tenkrat Ceskoslovensko branili ? Vetsina zbrani a vybavy ktery soveti meli kdyz Stalin nabizel Ceskoslovensku pomoc bylo vyrobenejch jeste za cara a proti tomu jak byl vybavenej wehrmach to nebylo nic moc. Vite byl tady na Zvedavci krasne detailne psanej clanek kterej by si zaslouzil vic pozornosti jak to bylo pred a na zacatku WW2 a lidi by spis melo zajimat kdo tenkrat tu valku chtel . Ja vim z historickejch faktu , ze Hitler valku nechtel a chtel se dohodnout ! Vim treba i to ze to byla GB letadla ktera bombardovala nemecke civilisty v nemeckejch pristavech jako prvni bez vyhlaseni valky...... Dodnes diky lzim "spojencu" hodne lidi nezna pravdu coz je velka skoda ! Ja jen ze kazdej by mel znat dejiny tak jak se vopravdu skutecne udaly. a uvedomit si ze za 2WW z 62 milionu obeti pres 26 milionu obeti bylo sovetu ktery jakoby vubec neexistovali ale za to furt se kazdymu pripomina holocoust a vselijaky pilgrimage "zidu" tak ze neni divu ze soudnyho cloveka vsude na svete takova nespravedlnost dokaze jedine nas@at !

341356

3.11.2015 21:57

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

dub 94.?.?.?

Reakce na 341356

no dyť přesně to jsem napsal - že by ty pevnosti díky slovákům a jejich štátu obešli z východu, přes rakousko a následně slovensko.
u pomoci ruska je víc otázek, i jak by ji sem dostali...
výzbroje jsme měli dost na slušnejch pár měsíců, otázka by byla zásobování zázemí...

jinak článků na toto téma bylo v rámci jen "epizod" dost a poměrně obsažnejch, takže netřeba opakovat.

341359

4.11.2015 9:09

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341359

"Malý" detail je ten, že medzi Mníchovskou dohodou
a vyhlásením Slovakštátu je nejaký ten pól roka rozdiel..

Čo mali podľa Vás Slováci urobiť,
keď im Hitler dal známu "ponuku, čo sa neodmieta"?
A) Vyhlásenie Slovakštátu pod kuratelou Nemecka, alebo
B) rozdelenie Slovenska medzi spojencov Nemecka:
fašistické Poľsko a fašistické Maďarsko. T.j., lágre, totálnu genocídu a asimiláciu národa.

Navyše viete, že i tak ale Tiso Hitlerovu ponuku odmietol a zostal verný ČSR.
Až po rokovaní v parlamente za bezvýchodiskovej situácie bola schválená.
O "nemeckom" režime a jeho pohľade na Slovanov si nikto normálny ilúzie nerobil.

Čeśi sa na to celé vykašlali. Mobilizovali, no nekonali.
Navyše väčśinu osádok prvej línie (kanonenfuttru) tvorili na nemeckom pohranićí "tradične" Slováci. Tak aj za ČSSR. O ich odhodlaní bojovať nepochybovali ani najskeptickejší českí(!) velitelia. Na Slovensku, v zázemí zasa buřty opekali v klídku čeští hošánci..čo aj urobilo známe komplikácie, keď nás Maďari napadli. Češi sa stiahli a Slovenskí vojaci a ich technika tu z Čiech vo významnejśom počte eśte nedorazili. Dôsledky tiež poznáte..

Čo robili Poliaci v slovenských dedinách na Orave, ktoré Češi odovzdali Poliakom už dávnejśie ako výmenu za Tešínsko, asi netreba opakovať.
Doteraz by som ako Čech na Oravu moc nechodil.
Českí turisti igorujúci dejiny akože nechápu, prećo tam občas dostanú na hubu.
Odpustiť by sa možno už aj mohlo, no nikdy nie zabudnúť.

Druhá vec je, že Oravci stále nevedia..nechcú rozlišovať medzi zradnými politikmi hovoriacimi po česky a sejúcimi budúce "jablká sváru" nie len národov slovienskych
a normálnymi bežnými Čechmi, či Poliakmi-ľuďmi.
(Porovnaj situáciu na dnešnej Ukrajine a použité metódiky jej "palebnej" prípravy tvajúcej nejedno desaťročie)

Mŕtvu slovenskú inteligenciu umučenú v poľských koncentračných táboroch Poliakmi a spretŕhané, asimilované, po Poľsku na odľahlé miesta násilne vysídlené slovenské rodiny to už nevráti. Tá tradičná slovenská kultúra bola na severnej Orave vyhladená. Dnes jej tam prakticky niet. Poliaci boli dôslední tak, ako všade kde prevádzkovali stáročia masovú genocídu a asimiláciu (viď Litva, Ukrajina, Bielorusko i Rusko).
No i bežní Poliaci trpeli pod inými mnoho..
Opatrne teda s výčitkami v Európe!

Urćite boli chyby aj na slovenskej strane,
no radšej sa snažte aspoň trocha o objektivitu
namiesto "čecháčkovských" provokácii.
Ten komplex "centra vesmíru" máte žiaľ trochu podobný s Poliakmi.

Tieto decké hry sme však odsúdení prekonať
a spolupracovať.
Ako Orbi povedal Robkovi:
"Budúce naše úspechy spoločné, zatienia nedorozumenia bývalé"

341369

4.11.2015 9:12

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341359

I Štúrovci v čom-to nedostatočne chápali nevyhnutnosti politiky globálnej, pod tlakom ktorej niektoré pseudonáboženské úchylky tlačili na svet anglosaský, ten zasa na Nemcov, tí na Maďarov a tí nevyhnutne na Slovákov, Rusínov, atď.. a i Rus nie je iba "svätá"..
Rozlišovať, poučiť sa, čo Áno, čo Nie a ďalej ísť v rozvoji,
chyby čo najmenej opakovať, opatrne "paušalizovať"

Minulosť je jedna objektívna, no mnohohranná (uhly pohľadu)
a budúCnosť mnohovariantná, nemálo i od nás závisiaca..
Nesmieme si ju znova nechať zobrať z rúk v emóciach svárov inými programovaných!
I EÚ je myšlienka dobrá, no primálo sme sa starali gramotne o jej smerovanie.
Ak ju hráči, vlci gloBálni roztrhajú, lepśie nám nebude.
Musíme sa stať subjektom globálnej politiky.
Prestať by jej objektom. Inak budúCnosti našej niet.

341370

4.11.2015 11:52

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 341359

Tie vaše pevnosti boli len na Ostravsku, všade inde to boli len ľahké pechotné bunkre pre guľomety, v oblasti útoku (Plzeň a juh Moravy) by to bolo pre wehrmacht tak zdržanie jeden dva dni, predsa netreba dobýjať všetky bunkre, len niekoľko v oblasti útoku a okrem toho wehrmacht na tento typ boja cvičil, paľba na bunker a okolie bunkra húfnicou sig 150mm, účel bol poškodiť drôtené zátarasy a vytvoriť krátery pre pechotu na jej krytie, potom útok malých skupiniek ženistov vybavených plameňometmi a výbušninami na bunker, prípadne krytie útoku palbolu kanónov a guľometov na strieľne bunkra a to nehovorím ak by prípadne bol k dispozícii tank k útoku pzk I. alebo pzk II. tak je koniec automaticky, pretože guľomet, tieto tanky neohrozil, ani s proti pancierovým strelivom(možno Pzk I. pod 100m paľba z boku) [chechtot]

341376

4.11.2015 13:31

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 158.?.?.?

Reakce na 341376

[smích] ujo nedomyslený, chodzte kolem čs. hraníc, trebárz v Orlických horách a Jeseníkách. Ak sa jebnete do tých velkých pevností, možno vystrízlivíte ...

341378

4.11.2015 14:01

Na Stráž

Thor 37.?.?.?

Reakce na 341376

[smích] pokud nemáte čas na ověřené informace, zkuste si kromě Slezska projít třeba severní hranice Čech, ať tu blbě nepindáte. I nějaké památníky na ty, co se po rozkazu k ústupu raději zastřelili...

341380

4.11.2015 18:09

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 341376

Sa musím smiať, tá vaša poznámka obidvoch pepíkov(anonym aj Thor) má jednu chybu a to je severné Čechy a Sliezsko, ale hlavní útok Fall Grün bol naplánovaní v oblasti Plzeň, České Budějovice a Znojmo a tam tie vaše pevnosti neboli, len guľometné bunkre a to na južnej Morave ešte k tomu aj nedokončené [chechtot] [chechtot] [chechtot]

https://en.wikipedia.org/wiki/Fall_Gr%C3%BCn_%28Czechoslovakia%29

http://vignette4.wikia.nocookie.net/althistory/images/7/79/Fall_Gr%C3%BCn_3.PNG/revision/latest?cb=20080227224936

341385

4.11.2015 18:24

RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 341376

A na severe to bolo 50 na 50, mal sa uskutočniť výsadok pluku paragánov, s podporou sudetendeutsches freikorps v týle opevnenia, mali tam Nemci vytipovanú plochu na pristanie klzákov a potom ak by operácia prebehla bez problémov(výsadok paragánov), mali napadnúť vytipovaní úsek z týla, keďže tie pechotné zruby neboli dostatočne chránené zo zadu, tak by padli a Wehrmacht by pokračoval v operácii a ak by nepadli, tak by to bolo jedno, útok z juhu(Plzeň, České Budějovice a Brno by bol rozhodujúci), podľa mňa by bolo do 2-3 týždňov hotovo(víťazstvo wehrmachtu)

čs opevnenie
http://media1.7x.cz/images/media1:50ff05c7b52dd.png/map_cz.gif

341386

6.11.2015 13:11

RE: Na Stráž

Thor 193.?.?.?

Reakce na 341386

[smích] milý obyvateli Feldvidéka či horních Uher, řeč je sice o hladomoru ve východním Polsku a západním Rusku/Ukrajině, ale podklady k čs.pohraničním opevněním, ale i k jednotkám v blízkém zápolí (reagující právě na výsadky a imigranty) je už i na internetu dost. Jak by opravdu fungovaly vojenské operace, je otázka (existují vyjádření německého velení po záboru pohraničí a nové filmy o tom, jak by Sudeťáci byli loyální k zbytkovému českému státu), ale v každém případě české kořistní lehké tanky a výstroj pomohly fašistickým státům v první fázi války.
Zrada Slovenského štátu, i jeho rasistická politika je taky zdokumentovaná, jen se nesměla zveřejňovat, takže kušuj Čobole (s omluvou a odvetou za ty Pepíky, neb nejsem z Čech)...

341453

6.11.2015 13:27

RE: Na Stráž

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341453

S rasizmom začali pred 3000 rokmi židia
a kruto ho praktizujú mafiánskymi
bezohľadnými finacistickými spôsobmi dodnes.

Staré ľudové vždy platilo, i platiť bude:
"Kto s čím zachází,
s tím také odchází."

alebo:
"Ako sa do hory volá,
tak sa Zhora ozýva"

Urob-te si poriadok doma,
až potom máte právo plakať nad svojimi deťmi!

Ste azda fakt nepoučiteľní?
Majú vaše problémy dokola každých 50 rokov
za vás riešiť iní.
..a potom "ou wei wei wei.."

Čo bolo, to i bude,
ak človekom nebude,
chcieť stať sa
protofašizátor JUDE!

Und jetzt raus! [smích]
Ins Freie, in den Wald,
wo die Gedanken harmonisch,
richtung Mensch schwimmen bald.

341454

2.11.2015 9:49

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 341235

Jughashvili to má být Džugašvilli? Zinoviev má být Zinověv? Nějak se v těch patolízalských anglicismech ztrácím. Háčky a čárky zavedl už Mistr Jan.

341285

2.11.2015 14:52

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 341285

ale možno aj - Zinovjev = Apfelbaum - a podľa mňa, tie čiarky a háčky zaviedol Komenský -

341302

1.11.2015 5:38

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 341210

Za bolsevickou revoluci staly zidovske banky, ktere sponzorovaly Trockeho a samozdrejme nemci kteri sponzorovali Lenina. Proto byl boj zapadu proti bolsevikum neucinny. A spis fingovany. No , a pak se pro ne nejakou nestastnou nahodou dostal k moci lupic Stalin. Bohuzel pro ty vyzkumniky , se jim Stalin vymknul z rukou. A jejich vyzkum sel k sipku. Rusko slo nahoru. Ted se historie opakuje z nevyrazneho Putina se stal vyrazny a razny politik. Pripomenme si jenom BUND . Neboli pul tam a pul tam . Tak samo to bylo v CSR , dokud vladli sioniste ,byly retezy. Po urcity cas zavladli nesioniste CSSR slo nahoru . Bohuzel sioniste se dostali k moci a Cesko je znovu rozebrane. A v pripade ukaz co mas , neboli zaplat co dluzis pujde cely svet ,az na male vyjimky do ritniho otvoru veritelu. Za komunistu jsme meli hovno , ale bylo to hovno nase, Bohuzel ted ani to hovno neni nase . A je jedno v ktere vyspele kapitalisticke zemi zijete.

341242

1.11.2015 19:39

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 341242

presne tak: Rusko 1917 = Ukrajina 2014 Lenin a Trockij = Porošenko a Jacenuk [mrknutí jedním okem]

341264

6.11.2015 15:17

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

lama.cz 46.?.?.?

Reakce na 341242

kdybych byl ruský bolševik a kdokoli mi nabídl podporu ke svržení starých pořádků, samozřejmě že bych ho neodmítl. Žádný skutečný stratég neodmítne účelové spojenectví. Neodmítal to ani Churchill (když bojuji s čertem, spojím se třeba s ďáblem). Otázka pro všeznalého anonyma: byl Churchill žid? Nejde tedy o to, zda přijmout peníze z Německa (byl císař žid, anonyme?) a z New Yorku. Jde o to, dosáhnout svých cílů.

Co se týče údajně fingovaného boje proti bolševikům, co asi tak mohl Západ dělat víc, když se jim doma po všešch těch válečných masakrech bouřilo obyvatestvo. Vy anonymové, co všemu tak perfektně rozumíte (za vším hledej žida, neuděláš chybu, když nazveš viníkem žida) jděte už konečně někam.

PS:
kdokoli mi dnes nabídne podporu ke svržení režimu, který vládne v ČR, nebude odmítnut. Jeho původ a zájmy mám u prdele.

341460

6.11.2015 18:07

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 341460

The Third Anglo-Afghan War (Pashto: د افغان-انګرېز درېمه جګړه), also referred to as the Third Afghan War, began on 6 May 1919 and ended with an armistice on 8 August 1919, and ended in an Afghan victory.

The British Army: 8 divisions, 5 independent brigades and 3 cavalry brigades, plus a number of modern aircraft, armoured cars and artillery.

https://en.wikipedia.org/wiki/Third_Anglo-Afghan_War

A teraz si predstavme že sa táto armáda vylodí v Sevastopole a spoločne s jednotkami bielych zamieri do Moskvy a potom do Petrohradu [mrknutí jedním okem]

341466

6.11.2015 18:54

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 341466

Ukrajina 2014 = Rusko 1917 Porošenko a Jacenuk = Lenin a Trotsky [mrknutí jedním okem]

341470

6.11.2015 18:45

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341460

Problém (príležitosť) je, že židia sú vskutku asi najstaršou mafiou
a prsty majú v kadečom..
Otázka je, kto a na čo ich a podobné štruktúry vytváral.
V cisára Samosato a jeho vojvodu menom Nahoda
verí dnes iba debil.
(T.j., že to "spontánne" napadlo nejakú bandu otrhancov,
žijúcu v púšti v dobe kamennej medzi vyspelými civilizáciami)

Isto, podobné nápady vznikať môžu aj priebežne.
No kto je v "biznise" MOCI dlhšie,
má zákonite viac skúseností,
prostriedkov a zrejme aj odhodlania.
Je teda nepravdepodobné, že by si monopol neudrźal.

Toľko pre začiatok k Dejinám globalizácie.
Konšpirácia znamená v pôvodnom zmysle aj hľadanie súvislostí.
Navyše je reálna politika VŽDY o sprisahaní..
Teda, nemôžete stádu priamo povedať,
že ho chcete zotročiť.
Musíte mu to predsa nejako preDať.

Problém pre ten dav je,
že dnes, pri tej miere automatizácie,
otrokov prosto nepotrebujete..
Aj oprátku úžery teda v podstate
môžete pomaly zahodiť, alebo použiť tak,
aby vám vlastné nepadali gate..

Pričom i každý gramotnejśí Izraelita vám dnes povie,
že judaizmus a židovstvo sú podstatou antagonizmy.
No to isto aj vy Lama viete..

Btw. prečo sa podľa Vás dnešný Izrael volá Izrael
a nie Judea?
Veď tá predsa existovalá stároćia dlhšie,
ako kráľovstvo "kmeňov stratených".

Ak si to zodpovedáte,
isto k odpovedi na otázku vašu:
"Prečo ľudia nie bezdôvodne židov nenávidia?"
bližšie budete, no i židom k sebareflexii pomôžete.

Bonne chance!
u.

341469

1.11.2015 13:53

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 341189

Z Vás v ty Kanadě maj myslím taky radost...

341253

2.11.2015 23:41

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 341253

Stul pysk kdyz ho@no vis ! Ja si na tebe a na lehovu zumpu kam pasujes jak (_!_) na hrnec nevzpomenu ani kdyz se du na hajzl vy@rat!

341331

31.10.2015 1:25

Samé půlpravdy aneb lež jako věž

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Otázkou zůstává, proč Starikov zamlžuje cílenou genocidu slovanského obyvatelstva vyvolenci?
[oči v sloup]

341190

31.10.2015 7:57

RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž

tartus 109.?.?.?

Reakce na 341190

trosku to rozved.

341195

31.10.2015 9:26

RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž

E.R. 46.?.?.?

Reakce na 341190

Proč to a mnoho jiného zamlčují všichni ??!!
Ta "korektnost" vůči uloze a důsledkům působení jewrejů v Rusku v minulosti i dnes je naprosto nepochopitelná a všudypřítomná....jen velice zřídka se o jejich úloze mluví otevřeně a když,tak se nijak nereaguje....stačí občas sledovat pořad "večer s Vladimírem Solověvem".....
Jeden z mála činitelů otevřeně kritizující jewreje je Žirinovskij,který,jak říká vlastnimi slovy,"má jen kapku židovské krve po otci" a když jim spílá,např. v dumě,používá výraz "izraelité"....
Zřejmě je to dané jejich velice silným obsazením v ruských mocenských a ekonomických strukturách a tomu i odpovídajícím vlivem i na sdělovací prostředky,stejně,jako u nás....
Putin to rozhodně nemá snadné,ale zatím,jak je vidět,to zvládá....
Rozseknutí toho vskutku "Gordického uzlu židovské dominance v Rusku" bude zřejmě jeho životní dílo a na jeho výsledku se bude odvíjet nejen podoba Ruska a národů v něm existujících,ale nejspíš i osud zbytku světa.[oči v sloup]

341200

31.10.2015 11:59

RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž

Oracle 95.?.?.?

Reakce na 341190

Nezamlčuje, ale to nie je témou článku.
Témou článku je: prečo bol hladomor v najúrodnejších častí ZSSR (udalosti 1917-1922 a čistky po 1936 patria niekam inam).
Lenže "zabúda" na niekoľko vecí:
-v tej časti Ukrajiny v ktorej kosil hladomor bol pod Poľskou nadvládou;
-Ukrajinci namiesto toho aby dali svoje voly do kolchozu radšej ich zjedli;
-v Ukrajine obilie sa kradlo vo veľkom a mlelo sa v ilegálnych mlynoch;
-v Kazachstane použili tú istú metódu plytkej orby ako v USA, lenže tá metóda nerozrušovala chodby hrabošov. A 2 veci sú zarážajúce, tá metóda spôsobila podobné problémy v USA ako v Kazachstane (len sa o tom mlčí) a sovietsky experti protestovali u politbyro ale nepochodili, keď ale sa objavili tie problémy pred ktorými varovali Bolševici strieľali pohlavárov (ktorých Chruščov neskôr amnestoval).

341207

31.10.2015 13:09

RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 341190

Starikov píše pouze o Stalinovi, chybí mu tam chazar-žid Kaganovič, který byl hlavním původcem a organizátorem toho golodomoru.

341211

31.10.2015 23:23

RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 341211

Lazar Moiseyewich Kaganovich byl zidovskej svec kterej prisluhoval Stalinovi v Tashkentu a mel na svedomi taky dost svinstev . Nakonec i Nikita Khrushchev co se toho zida Kaganoviche tyce a kterymu v roce 1957 nakopal (_!_) by taky mohl dlouho vypravet ...... Byl sem v ceskym krateru v cervnu 1991 kdyz sem v novinach cet ze chazar Kaganovich zhebnul v Moskve , ale presnej datum si uz nepamatuju . Ale se pamatuju ze tenkrat i v Rusku jak psali bylo hodne lidi ktery mrzelo, ze Kaganovich za ty jeho zlociny se nedockal kulky do tejla .....

341236

1.11.2015 20:40

RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž

udo2 188.?.?.?

Reakce na 341236

Pokiaľ žil nie neomylný judaista Kaganovič (držiaci odkaz, iDeu boľševizmu až do konca) bol puč roku 1992 nemožný.
Čo ten puč spôsobil a koľko miliónov životov stál ruských jeľCynizmus,
viete isto všetci

Boľševizmus a kresťanstvo je jedno a to isté.
Internacizmus Trockého Panov (školiteľov zuRíšských)
a Marxizmus, sú opakom iDei oboch prvých.

341265

31.10.2015 14:47

RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 341190

Starikov tu robí propagandu ako divý. Stačí sa pozriet na jeho xycht a hneď je jasné, koho pieseň spieva

341213

31.10.2015 3:32

video k tématu s českými titulky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

http://leva-net.webnode.cz/products/boris-julin-o-hladomoru-na-ukrajine-cz-titulky/

přímo video https://youtu.be/lftNumT166I

341192

31.10.2015 19:03

RE: video k tématu s českými titulky

pozorovateľ 82.?.?.?

Reakce na 341192

nižšie v diskusii som vložil stručné zhrnutie toho rozhovoru:

http://www.zvedavec.org/nazory_6666.htm#ptr341225

341227

31.10.2015 7:57

No toto ?!

pacholíček 77.?.?.?

Konečně se mi rozsvítilo, ten Stalin za to nemohl, on to vlastně myslel dobře.

A nebyl on to nakonec zednář stejně jako jeho embargoví bratři ze západu a zámoří?

341196

1.11.2015 20:48

RE: No toto ?!

udo2 188.?.?.?

Reakce na 341196

Na západe i na východe bol vtedy (1.pol.20 stor.) KAŽDÝ politik murárom.
Inak ste sa do politiky prosto nemohli dostať.
Celé sovietske politbyro, revolucionári, U.S.prezident, senátori, britská, francúzska vláda, Masaryk, Štefánik, Beneš, VŠETCI prakticky bez výnimky.
Tak, ako boli kedysi všetci "kresťania"..

Treba hodnotiť ich jednotlivé činy z pohľadu objektínveho všeobecného (nie klanovo-káporátneho) úspechu a nie či boli "židia" (najstaršia známa mafia, maskujúca sa za náboženstvo, ako dnes scientológia, na rozdiel od pôvodného hlboko humánneho judaizmu), murári, alebo záhradníci, či pekári, alebo ich cisári..
Tak je tomu do istej miery aj dnes.

341267

31.10.2015 9:03

sovětská propaganda

Václav Hlavatý 85.?.?.?

Ten Nikolaj Starikov evidentně se snaží omlouvat stalinský režim a házet vinu na Západ. Některá jeho tvrzení jsou evidentně protichůdná, některá dost nepravděpodobná. Proč by Západ v době hospodářské krize měl zájem o obilí a odmítal zlato ? V době kdy američtí farmáři nevěděli co s přebytky. Mám pro tvrzení jediné vysvětlení. Starikov, který evidentně nemohl být u těch obchodů, tak převzal propagandu starších kolegů, kteří museli lidem nějak zdůvodnit hlad. Pravda, která by popsala neschopnost kolchozů a sovchozů, a nedostatečnou produkci zlata, se nehodila. Hodilo se vše, co by očernilo Západ.
Pokud Británie přijala nějaký "zákon o ruském zboží", tak je divné, že v r. 1933 měl ten zákon takový název (Rusko bylo součástí SSSR), a asi se týkal exportu z SSSR, nikoliv importu. Cílem mohla být ochrana britského trhu v době hospodářské krize.
Starikov nedokládá svá absurdní tvrzení žádnými fakty, vyjímkou je argumentace tím britským zákonem z r. 1933, aby pak protichůdně napsal toto : "V letech 1932 a 1933 zemřely tisíce a tisíce lidí a teprve pak Západ opět začal od sovětů akceptovat ropu, dřevo a drahé kovy."
Bagatelizace začíná již Starikovem uváděnými počty obětí stalinského hladomoru.

341198

31.10.2015 18:35

RE: sovětská propaganda

dub 94.?.?.?

Reakce na 341198

a) asi byste měl číst ten článek pořádně, napsal tam proč chtěli obilí, i když ho byl ve světě nadbytek
b) dle vaší logiky jsou i současné sankce uvalené na rusko vinou zlého stalina, ech putina, a ne těch, kteří je ve vlastních mocenských a geopolitických zájmech uvalili.

inu komu není shůry dáno...

341223

31.10.2015 18:37

RE: sovětská propaganda

martin bares 90.?.?.?

Reakce na 341198

pane Hlavatý,

Vy jste obyčejnej čudla. A to jsem hodně slušnej. Pomodlete se každej den desetkrát otčenáš k Sovětskýmu Svazu a uleví se Vám.

Víc k tomu nemám.

341224

1.11.2015 14:26

RE: sovětská propaganda

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 341224

Prectete si "Hrozny hnevu" od Steinbecka, realita USA v dobe krise.

341255

1.11.2015 16:57

RE: sovětská propaganda

martin bares 90.?.?.?

Reakce na 341255

vím o čem mluvíte, ale nevím v jaký souvislosti.

Steinbeck, pokud vím, je zajímavej případ.
V psaní realista, kterej viděl americkej život ve všech podobách - Hrozny hněvu, Na východ od ráje - jak jsem napsal, realisticky. Dál se nedostal.

To neznamená, že měl obdivovat SSSR - když se tam jel ve třicátých letech, v době krize podívat, vrátil se zhnusen z všeobecného budovatelského nadšení a stal se z něj zavilej nepřítel SSSR a komunistů. Došel v obdivu k americkejm hodnotám a nenávisti k východu tak daleko, že střílel z helikoptér Vietnamce při Americké agresi tam.

341261

1.11.2015 18:16

RE: sovětská propaganda

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 341261

Chtel jsem poukazat na to, ze v te dobe se zrejme nikde nezilo nijak dobre.
To, jak se pan Stainbeck citil po navsteve SSSR je celkem jeho vec a me nezajima, zrejme je to, ze prvotni impuls pro revoluci je vzdy dan pocitem krivdy a snahou se mit lepe. V tom okamziku jakakoliv ideologije je prijatelna. To , ze se vam to nelibi nic neznamena, pokud proti tomu nemuzete nic udelat.
Je jasne, ze politicke zasahy, ktere se zdaly byt ponekud tvrde tehdy, tim, ze nepokracovaly, dovolily vyvinout situaci ktera je pro lid horsi, tedy narod trpi vice nez kdyby byly dotahnuty do konce.
Jako priklad by mel slouzit stat Israel, ktery zabiji kohokoliv kdo semu postavi do cesty indiscriminately. Jak nyni vyuzivaji toho co se naucili za vlady pana Hitlera, da se rici, ze jeho metody jeste zdokonalili.

341262

31.10.2015 19:13

"hlavatý", Vy jste HLAVA!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341198

Je ustálený fakt, že neúrody v Rusku se opakovaly každých 6-7 let. V letech občanské války 1921-1922 se pod hrozbou hladu a epidemií nacházelo 23 gubernií s počtem obyvatelstva 32 milionů. Ano, hlad byl, ale sovětská moc organizovala boj s touto pohromou. Z hladovějících oblastí se přesídlilo do úrodných oblastí 5,053 milionu lidí. O těchto lidech antikomunističtí demagogové vytvářejí dojem, že zemřeli hladem. Právě zde je nejvíce výmyslů kolem tzv. "Hladomoru". Jakoby bolševici vzali od chudých rolníků všechno zrno, a ti museli potom hladovět.
Rolníci nebyli schopni uživit národ. Bylo třeba mechanizovat zemědělství, ale rolník si traktor nemohl dovolit. Proto jedinou ekonomickou cestou pro SSSR byla kolektivizace zemědělství. Rolníci dávali půdu (kterou dostali od vlády před 10lety), inventář, dobytek do společného hospodářství a začínali pracovat dohromady. Produktivita prudce rostla díky dělbě práce a zavedení mechanizace, kterou poskytl stát. Přitom měl kolchozník příjmy z vlastního hospodářství. Stalin se postaral, aby měl kolchozník více půdy než soukromník, aby každý měl krávu. Jak se ve městě objevila pracovní místa, část rolníků odcházela pracovat do průmyslu. Výsledkem bylo, že v průběhu života jedné generace se polovina obyvatelstva země přemístila z vesnice do města bez nejmenších ekonomických a společenských otřesů! Velkým hitem pravdoláskařů jako jste Vy je hladomor na Ukrajině v roce 1932. V roce 1930 objem chlebového obilí na Ukrajině činil 6,92 milionu tun (30 % celkového objemu produkce), v roce 1931 7,39 milionu tun (40 %) a v roce 1932 pouze 4,28 milionu tun (29 %). Proč se snížila úroda zrna v roce 1932 jen na 29% ve srovnání s rokem 1931? A proč hlad postihl v podstatě pouze Ukrajinu a Don? V té době padlo rozhodnutí o vytváření kolchozů. A rolníci se nechtěli vzdát svých polí ve prospěch celku. Nechtěli se vzdát půdy, kterou jim komunisté dali deset let před tím. Do té doby neměli nic. Nenasytnost, antikolchozní propaganda a záškodnictví bylo příčinou hladomoru. Na Ukrajině a Donu zem orali ne koňmi, jako v centrálním Rusku, protože na černozemi je to pro koně vysilující, proto orali s voly. A voli, vole, to je hovězina, která se dá jíst. Obyvatelstvo zabíjelo a konzumovalo svůj dobytek, odmítajíc ho odevzdat do kolektivního vlastnictví. Proto v roce 1932 na Ukrajině a na Donu obdělali sotva třetinu úrodné země - to je opravdová příčina hladu. Proč tak málo zaseli? Stavy volů se na Ukrajině snížily z 593,7 tisíc (v roce 1929) na 105,2 tisíc (1932) to znamená šestkrát méně!

341229

31.10.2015 20:57

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341229

Nebylo čím obdělávat půdu. Žádné obilí bolševici nezabírali, naopak, snížili objem výkupu, víte...Otázkou je i počet obětí "hladomoru", který si způsobili Ukrajinci a kozáci sami. Množství úmrtí hlady bylo minimální. Ale bez pochyby - hlad ovlivnil nemocnost obyvatelstva a délku života a tomu odpovídající úmrtnost a porodnost obyvatelstva. Přesto podle údajů počet obyvatel Ukrajiny k 1. 1. 1927 byl 29 043 000 lidí, a k 1. 1. 1939 to bylo 30 946 000 lidí. Tedy žádná tragédie. Žádné miliony mrtvých hladem, o kterých mluví dnešní demagogové. Wikipedie píše, že "počet mrtvých při UMĚLE vyvolaném hladomoru na Ukrajině se odhaduje na 3,5 miliónu. Takto se lže o minulosti. Takhle lžete i Vy.

Dárek na rozloučenou: v r. 1991 UA měla 52 mln obyvatel. Dnes - ani ne 46 mln... Tohle jsou dva hladomory za sebou...Umíte počítat, hlavatej Bíglere?

341233

31.10.2015 9:17

Starikovove články

juri 151.?.?.?

mi osvetľujú históriu, spájajú poznané fakty s tými , ktoré sú pre mňa nové . Som iba prekvapený ich malou čítanosťou a diskutovanosťou. Aj tak ďakujem p. Stworovi za ich publikovanie.

341199

31.10.2015 10:21

Chazarie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Kolem roku 1000 kniže Sviatoslav znicil chazarskou riši,chazarie byla smes turku a židu.Jejich nadradenost nad ostatnima narodama souvisi s tim že Hebrejci,žide byli stvoreni bytostmi melchizedeka,predky meli rebelujici annunaki.Timhle jejich bohem maji v genetice dokonale ovladat jine rasy a ted se chteji žnicit Slovany a bilou rasu za zniceni chazarie.Revoluce v Rusku,hladomor,1a2.svet.valka bilej clovek prisel o miliardu lidi.Sily temna maji porad velkou silu ale jejich moc je u konce.Clovek musi najit vedeni a schopnosti ktere stratil v Atlantide zamernou likvidaci rebelujicima bytostma a vratit se do 5D,odkud spadl do 3D.Matka zem to vi a pomože nam v osvobodzeni.

341201

1.11.2015 5:53

RE: Chazarie

Co na tom zalezi 45.?.?.?

Reakce na 341201

Vychodoevropsti zide, spravne yidds, nemaji s Hebrejci nic spolecneho. Je to od 8.stoleti n.l. Babylonskym Talmudem zfanatizovana internacionalni smes turko-mongol-slavo-skytijske luzy. Staci se na ne podivat jak se Maticka Priroda vyradila.
Uz ten samotny nazev v rustine "jewrej" (v rustine "hebrejec"[mrknutí jedním okem] je asi takova lez, jako kdyz cikan narozeny v Cechach tvrdi svetu ze je Cech, ze jeho "Abraham" je Praotec Cech.
http://www.iamthewitness.com/doc/Ashkenazis.are.not.the.descendants.of.the.Ancient.Israelites.htm

341243

2.11.2015 21:03

RE: Chazarie

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341243

Hej, dnešní židia sú brutálni rasisti.
Ako každá mafia sú tvrdo kast(r)ovaní aj medzi sebou.
Ono Dolfi ShekelGräberovie sa mal od koho učiť
Z palčeka si to ako decko nevycuckal.

Menej "čistých" vždy hádžu pod vidle, na vatru,
aby v ich dyme zdrhnúť, a v ich(bratov) popole záhradu ďalšiu
vykonať mohli.
Vskutku je něco shnilé v štáte, état..zriadení
danielovom..jame, dome levom.

Prísnejšie by judaisti svojich synov svetla (raBin)
od synov temna rozliśovať mali,
..že by s rasistickými prasárnami pokoj dali
inak to za nich znova robiť budú musieť iní..

341324

31.10.2015 11:22

Kto zorganizoval???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

-počasie
-choroba obilia
-Ukrajinci si zožrali voly a nebolo čím orať(traktory neboli a koňa na černozemi zoderiete)

A pokiaľ viem tak podobná situácia aká bola na Ukrajine, bola aj v Poľsku a Rumunsku a tam ak si dobre pamätám v 30s rokoch Stalin nevládol a ešte poznámka na koniec, Stalin získal úplnú moc až po stalinských procesoch(1936-1938), dovtedy sa Stalin o moc delil [mrknutí jedním okem]

341205

31.10.2015 15:53

RE: Kto zorganizoval???

tartus 178.?.?.?

Reakce na 341205

je dbore citat, autor to tam pise.

341218

31.10.2015 11:41

Hodně tendenční článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Jak probíhala kolektivizace v Rusku a její důsledky si lze přečíst v mnoha zdrojích. Tento článek se nám snaží namluvit, že za ten neskutečněj bordel, který v Rusku byl vždycky, nemůže Stalin a jeho pohůnci, ale Západ. Tvrzení, které článek podsouvá, tedy že hladomor v Rusku zorganizoval někdo jiný než Stalin, je, troufám si tvrdit, nepravdivé a článek hodně tendenční. , hodný Britských Listů...

341206

31.10.2015 12:00

Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Sheitan 94.?.?.?

Jak si Zvědavce vždycky rád přečtu, tak tento článek je snůška absurních pitomostí omlouvající bolševické zrůdnosti, Stalinovy megalomanské plány a jejich prosazování doslova přes mrtvoly, a hlavně Stalinovu krvavou likvidaci soukromých zemědělců, tzv. kulaků, jako společenské třídy.

341208

31.10.2015 15:33

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 341208

Pravdou ale je, že v Gruzii je VŽDY první přípitek (tost) při jakékoli příležitosti oslavy - narozeniny nebo smutečního obřadu věnován tatíčkovi Stalinovi a se zlou by se každý potázal, kdo by chtěl tento úvodní obřad ignorovat.

PS Mé osobní zkušenosti

341215

1.11.2015 6:49

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341215

Ano, tak to určitě je, to rozhodně nezpochybňuju.
Jen by mě zajímalo, proč to tak je vzhledem k historické zkušenosti Gruzinců s jejich vlastním rodákem Džugašvilim. Pokud vím, tak se Džugašvili s Gruzínci nemazal, stejně jako se nemazal s nikým jiným. Vždyť Gruzii ovládal pro Stalina až do svého odchodu do Moskvy v roce 1938 Berija, jedna z nejhorších kreatur, kterou bolševický režim stvořil.
Ale možná to viděli tak, že všechno zlo působí Berija, zatímco tatíček Stalin v Moskvě o ničem nemá ani poruchy ...

341244

2.11.2015 10:31

sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341244

Před 115 lety, 17. března 1899, se narodil Lavrentij Pavlovič Berija. Prošel dlouhou cestu od chudého chlapce až k otci sovětské atomové bomby. Nazývali jej nejlepším mužem po Josefu Stalinovi a nejlepším manažerem 20. století. Pro nepřátele stalinského projektu byl Berija dalším zloduchem. Byl obviněn, že byl hlavním katem stalinského režimu a že organizoval velkou čistku roku 1937. Je to však zřejmá chyba, anebo úmyslná lež. Lavrentij Pavlovič neměl a nemohl mít nic společného s organizací represí z let 1936 a 1937, protože až do roku 1938 pracoval v Zakavkazí a krom toho dostal právo hlasovat v politbyru až v roce 1946. Do roku 1939 byl jen kandidátem. Stalin jmenoval Beriju vedoucím Komisariátu vnitřních záležitostí pro zastavení postupujících represí a přechodu k zajištění bezpečnosti státu. Skrytí trockisté Jagoda a Ježov a jejich společníci zasadili v průběhu boje s pátou kolonou úder nevinným. Chtěli podnítit sociální nepokoje a vytvořit podmínky pro státní převrat.
S příchodem Lavrentije Pavloviče do funkce vedoucího Lidového komisariátu se rozsah represí zmenšil. Tak v roce 1939 bylo obviněno ze zločinů 2600 osob a v roce 1940 1600 osob. Ve výsledku ustavil Berija v SSSR „socialistické právo“ a zničil velkou část páté kolony, takže Sovětský svaz mohl zvítězit ve druhé světové válce. V létech Velké vlastenecké války pokračoval v řízení Komisariátu vnitra.
Byl jedním z vůdců evakuace průmyslu Sovětského svazu. Pracoval v Radě pro evakuaci. Tehdy sovětské vedení předvedlo unikátní akci evakuace průmyslových závodů a pracovníků kulturních a vědeckých institucí a strategických zásob z ohrožených území do východní části země. Lavrentij Pavlovič byl jedním z hlavních vedoucích, který organizoval práci v týlu. Připravovali sovětské vítězství. Přesná práce vojenského průmyslu Sovětského svazu je zásluha Beriji. Světová válka udělala z Beriji fakticky druhého muže SSSR. Jeho talent byl obzvláště potřebný. Lavrentij Pavlovič byl skutečně nejlepším manažerem 20. století. Kontroloval všechny klíčové oblasti. Především on byl otcem atomové bomby. V nukleární oblasti organizoval vše prakticky od nuly. Zásluhou jeho energie a analytických schopností byli do programu zapojeni geniální vědci a talentovaní manažeři, kteří v nejkratší možné době udělali to, co na Západě považovali za nemožné. Dali sovětským lidem mocnou nukleární základnu, díky které může doposud žít v bezpečí a šéfové NATO jsou po desetiletí bezmocní, že nás nemohou vybombardovat do doby kamenné. Opět perfektní práce zpravodajské služby, jejíž činnost kontroloval Berija. Zejména on se svým nukleárním projektem, kde se představilo množství užitečných mírových technologií, byl organizátorem několika vědeckých projektů.

341290

2.11.2015 16:03

RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341290

Milý anonyme,

vezmi si ze svého Leninského hesla ponaučení a uč se, uč se, uč se! Začni například tím, že se naučíš pořádně číst. Nikde jsem nepsal, že by snad ctný Lavrentij Pavlovič Berija organizoval velkou čistku.

Lavrentij Pavlovič Berija se na organizaci Velké Čistky na celonárodní úrovni v letech 36 - 37 nepodílel. Tu připravil soudruh Jagoda, a naplno rozjel soudruh Ježov, protože soudruh Jahoda se ukázal být pro potřeby čistky příliš měkký a nelíbilo se mu, že musí nechat popravit i své přátele. Lavrentij Pavlovič pak tuto čistku pouze dotáhl do konce a zametl se soudruhem Ježovem, a neváhal rovněž s velkým nasazením pročistit i velkou část vedoucích kádrů NKVD, oblíbených to spolupracovníků soudruha Ježova.

Milý Lavrentij Pavlovič měl pro tuto svou záslužnou činnost výbornou průpravu - od roku 1920 / 1921 byl členem Azerbajdžánské Čeky, od roku 1922 členem Gruzínské OGPU, v roce 1924 jako člen OGPU potlačoval Gruzínské národní povstání, a od 1926 se stal šéfem celé Gruzínské OGPU. Lavrentij Pavlovič se jako velmi schopný mladý soudruh vyšvihl v roce 1931 na prvního tajemníka ÚV Gruzínské komunistické strany, a v roce 1932 dosáhl na pozici prvního tajemníka ÚV Zakavkazské komunistické strany. Jako první tajemník ÚV Zakavkazské komunistické strany pak organizoval v letech 35 - 37 ve své rodné Gruzii a v Zakavkazsku na místní úrovni čistku, která se rozjela po širé matičce Rusi po smrti soudruha Kirova (1.12.1934).

S příchodem Lavrentije Pavloviče se rozsah Velké čistky vskutku zmenšil - a to především proto, protože se represe dostaly do takových extrémů, že začaly poškozovat infrastrukturu, ekonomii a dokonce i armádu SSSR, a bylo potřeba je ukončit, aby nenastal kolaps celého systému. Lavrentij Pavlovič byl tedy dosazen na místo šéfa NKVD, aby Velkou čistku utlumil, zbavil se svého předchůdce Ježova, a zametl za ním stopy.

K těm dalším věcem snad jen tolik - ano, mimo NKVD a Směrš vedl i evakuaci průmyslu na východ, a organizoval válečnou výrobu, a ano, byl neobyčejně všehoschopný.

Pokud jde o atomovou bombu, tak stál v čele NKVD a atomový výzkum spadal pod něj. Jeho velmi schopná síť špionů v US a UK mu dodávala informace z projektu Manhattan z Los Alamos, které pak byly předávány sovětským vědcům vedeným Igorem Vasiljevičem Kurčatovem. Ti pak skutečně v roce 1949 úspěšně otestovali první sovětskou atomovou bombu. Takže ano, Lavrentije Pavloviče můžeme v určitém smyslu pokládat za otce sovětské atomové bomby.

Pokračování ...

341307

2.11.2015 16:04

RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341290

... pokračování

Milý anonyme, jistě nedopatřením jsi se dopustil několika malých opomenutí v jinak ukázkovém životopisu Lavrentije Pavloviče:

- především jsi opomenul, že Lavrentij Pavlovič byl znám již v Čece, a pak v její nové inkarnaci OGPU svým entuziasmem při fyzickém výslechu zatčených
- dále byl Lavrentij Pavlovič znám jako člověk s mimořádně dlouhou pamětí, který neváhal své soupeře likvidovat takovým způsobem, že se v tomto směru skoro vyrovnal svému vzoru Stalinovi. Namátkou můžeme vzpmenout na Nestora Lakobu, Gaioze Devdariana, a další
- s údivem rovněž zjišťuji, že jsi milý anonyme zapomněl zmínit roli milionů vězňů Gulagů, jejichž síť ovládal coby hlava NKVD Lavrentij Pavlovič, a roli těchto vězňů v sovětském válečném nasazení
- Lavrentij Pavlovič byl rovněž znám jako velký obdivovatel jemné ženské krásy, dnes se jeho přístupu ovšem kdoví proč říká znásilnění
- no a v neposlední řadě Lavrentij Pavlovič navrhl a zorganizoval popravu 25000 polských důstojníků a intelektuálů v katyňském lese, což je ve srovnání s těmi miliony lidských osudů, které má Lavrentij Pavlovič na svědomí opravdu jen kapka, jen Poláci se na to dívají trochu jinak.

O fascinujícím, talentovaném Lavrentiji Pavloviči, nejlepším manažerovi 20. století, by se toho dalo napsat mnohem více, ale myslím, že pro zpestření tvého oslavného životopisu, milý anonyme, to bohatě stačí.

341308

2.11.2015 19:10

RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!

E.R. 46.?.?.?

Reakce na 341308

....tak koukám,že s těma polskejma oficírama je to jak s tím holokaustem:napřed jich bylo 12.000 a teď už 25.000,....[chechtot]

341317

3.11.2015 8:47

RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341317

Je to snůška laciných pravdoláskařských klišé od nějakého nevzdělance a lháře. Nic víc,

341339

3.11.2015 19:40

RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341308

Ešte raz zopakujem:
Gulagy stavali Bronštejniáni (Trockisti)
sionacistický zväzok židovských organizácii s názvom BUND,
ktorý sa ako najorganizovanejšia, najpripravenejšia a nalepsie vyzbrojená teroristická organizácia dostala po revolúcii k moci.
Tisíce (nie stovky) teroristických útokov na úradníkov a predstaviteľov cárskeho režimu..

Vo fašistickým BUNDom (oficiálne tzv. "Čeka", založená na "rasových" princípoch prísluśnosti k jednej z extrémne zvrátených foriem judaizmu) prevzatých a masívne rozšírených bývalých cárskych pracovných táboroch sa chystala a začala nie len umučiť a zlikvidovať akúkoľvek antifašistickú opozíciu, ale prakticky poštvať proti sebe navzájom a vyhladiť národy sovietov. Príćiny, dlhodobé a krátkodobé ciele sú tiež dobre známe a snáď ich netreba opakovať..
(Česť spravodlivým, zodpovednejśím judaistom, čo odporúčania zvrhlej časti rabinátu nepočúvali a napriek šialenej a pre nich samotných nebezpečnej situácii pomerne zodpovedne konali..)

Ohľadom tradičných obetných baránkov..
Stalin, Beria..
Choď si na Fatru s nejakým svákom na salaš o politike,
o huncúcstvach Panských a ich princípoch "banských" pokecať:

"Keď pacholci hody porábajú,
vlci zopár ovcí roztrhajú,
a na baču zodpovednosť pre-dávajú"

alebo:
Keď sú bača hladný,
kožu z ovce stiahli,
na klincovú drali,
bo vždy tú maco-tlapu,
hrdzavú pre ovce-panov mali.

Oćakávam ďalšie "fakty" z 1000 a 1 rozprávok
Lavrentija Pavloviča úchylok.
Určite vymyslel aj celú II.sfetovú

341352

3.12.2015 23:20

RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 341308

A ja vam gratuluji k disertacni praci na tema "Dekujeme Chruscovovi za odstraneni Beriji". Protoze jinak bychom nemeli na koho kydat sva trockisticka zverstva.

342714

31.10.2015 16:05

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

E.R. 46.?.?.?

Reakce na 341208

Říkáte "...krvavou likvidaci soukromých zemědělců,tzv.kulaků,jako společenské třídy.",tak nám ještě řekněte,co to ti "kulaci" byli zač...("kulak" v r.j. znamená pěst...)[zmaten]

341219

1.11.2015 6:58

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341219

Vždyť to tam píšu - kulaci = soukromí zemědělci. Původně slovo kulak (pěst) znamenalo v přeneseném smyslu vesnický lichvář, pak to bolševici začali používat jako pejorativní označeni pro soukromé zemědělce.
Stačí si vzpomenout, jak to používali rudoši v 50. letech u nás. Prostě převzali bolševickou terminologii, a likvidovali ty samý lidi ...

341245

31.10.2015 18:16

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

tartus 178.?.?.?

Reakce na 341208

kde sa vclanku ospravedlnuje Stalinovo pocinanie? autor jasne pise okolnosti za ktorych mal Stalin dve moznosti, a vieme jako si vybral aj co to malo za dosledok. Ak je podla teba ospravedlnovanim to, ze niekto napise zopar faktov co tvrdia ze nemuselo byt tolko mrtvych keby zapadny bankari neuvalili na bolsevikov sankcie, tak hold, drz sa hesla "blazena nevedomost". a radsej necitaj noviny, nepozeraj spravy, a podla moznosti ak mas deti a chces pre ne len to najlepsie tak ich ani neposielaj do skoly.

341222

1.11.2015 7:30

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341222

Autor se v článku tvrdí, že Stalinovi nezbylo nic jinýho, než zorganizovat hladomor, a nebo nepokračovat v industrializaci Ruska. I kdybych přistoupil na autorovu argumentaci, jako že nepřistupuji, tak je to přece zrůdnost na druhou, a vypovídá to o charakteru Stalinova režimu víc, než co jiného.
O moji nevědomost se nestarej, a diskutuj ad facta, a ne ad hominem.

341246

1.11.2015 21:36

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

tartus 178.?.?.?

Reakce na 341246

tak zaprvé: dve moznosti boli ze bud bude obchodovat s jedlom, a vplyvom dvoch zlych rokov bolo jedla malo, alebo zabrzdit vyvoj.
A ano Stalin siel cez mrtvoli, a myslim ze nikdo při zmysloch o tom nepochybuje.

možno nemas rad ad hominem, ale uvedom si jednu věc, Stal nebol idiot, vedel jako sa robi politika, vedel co musí urobit aby si udrzal moc, bol diktator a znepriatelil si, alebo to mal v plane, zapadnu oligarchiu(R&R). jemu bolo u prdeli v 200 milionovom sssr ze zomre par milionov ludi, mal ciel a siel za nim.

nijak nebudem Stalina obhajovat alebo relativizovat jeho ciny, ale ad facta je ten ze taky boli vsetci vetsi vodcovia krajin vtedy aj dnes. a to nielen diktátorských krajin ale aj tych takzvaných demokratických. pre mna je smiesne stále pocuvat aky hrozni boli Stalin, Hitler, Hussain, Kadafi, atd. a přitom zabudat na Napoleona, Churchilla, deGola atd..

341270

1.11.2015 23:21

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341270

Tak ono taky není od věci si uvědomit, co se dělo mimo Rusko na začátku 30. let. Od roku 1929 začala Velká hospodářská krize, která zasáhla v podstatě celý svět, a tato krize se táhla v různých formách až do konce 30. let, tedy do začátku druhé světové války.

To mimo jiné znamenalo pokles mezinárodního obchodu i mezi bolševiky a západními zeměmi. Západ byl krizí zasažen podstatně víc než Rusko, kde fungoval tuhý státní kapitalismus a mezinárodní obchod hrál poměrně marginální roli.

Mezi největší zahraniční obchodní partnery Ruska ve 30. letech byly podle statistik US, Anglie a Německo, kde US a Německo byly zasaženy opravdu hodně. Tady bych spíš hlavní příčinu vlivu na obchod mezi Západem a Ruskem v letech 29 - 33, a ne v nějaké "zlaté blokádě", o které kromě Starikova nejsou nikde žádné informace.

Co opravdu vedlo ke hladomoru na Ukrajině 30. let bylo Stalinovo ukončení NEPu, násilná rekvizice zásob a násilná kolektivizace probíhající v letech 28 - 33 (= likvidace soukromých zemědělců), které nejvíc vzdorovali právě Ukrajinští zemědělci (a proto to taky nejvíc odskákali).

Jen poznámka bokem - Ukrajinci se tomu bránili nejvíc, protože v ruských oblastech byl odpor zemědělců zlomen už na začátku 20. let - viz. např. Tambovská rebelie, která byla největší.

Většina zabaveného obilí pak byla použita ne na obchod s prohnilým západem, protože ten měl plno problémů sám se sebou, ale na zásobování ruských měst - to mimo jiné znamená i na podporu industrializace, protože jen ve městech byly továrny a dělníci, kteří se tam stahovali z venkova.

A samozřejmě souhlasím, Stalin byl velmi schopný, o tom není pochyb. Na druhou stranu má jen pár sobě rovných v nedávné historii - Hitlera, Pol Pota, Maa. Všechno kupodivu extremističtí levičáci. Ostatní jsou proti nim jen takový malý čudly - snad až na toho Napoleona, ale ten nerozpoutal žádnou genocidu, alespoň pokud vím.

341274

2.11.2015 12:24

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Honza999 86.?.?.?

Reakce na 341274

Hm...

Ono vyrazit na Rusko se 675 tisíci vojáků a nechat jich tam 600 tisíc zemřít... Napoleonovu "kariéru" svými životy zaplatilo pěkných pár milionů lidí ve světě...
To vůbec není žádná genocida...

341296

2.11.2015 14:06

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341296

Ne, to není genocida, to je válka proti celé Evropě vedená jedním malým velmi schopným agresivním prevítem. Genocida vypadá jinak.
Tím samozřejmě Napoleona nijak neobhajuju.

341299

2.11.2015 16:36

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

udo2 188.?.?.?

Reakce na 341274

1) Nie len Stalinovi bolo jasné, čo znamená neidustrializovať.
Zrovna tak bolo jasné, kto a prečo vojnu pripravuje
a chystá sa rozcupať nie len ZSSR a dostať sa aj k jeho zdrojom.
Ako sa neskôr viacerí západní poskoci hrdili:
"ZSSR? postupne maximálne 10% populácie necháme do baní a na ťažbu v lesoch".
Keby neindustrializoval, II.sv.vojnu by nemohli sovieti prestáť a genocída by bola dokonaná.
Stalin mal sofijinu voľbu.
..a to je ešte mierne povedané

2) Stalin systematicky zavádzal súkromné podnikanie. Hlavne družstevné.
Materiály, dokumentáciu sme tu neraz rozoberali. Viď štatistiky takmer exponenciálneho rastu obratu súkromného sektoru v ZSSR toho obdobia.
Kulaci = úžerníci a lokálni statkársky "mafiáni"
Pozrite si etymológiu slova v ukrajinčine i ruštine.
NEP zlyhal o.i. práve preto, že bývalí nevoľníci sa znova dostávali do dlhov u "kulakov" (žijúcich ideami poľsko-ukrajinskej "szlachty" a veľkoruských "bojarov".. vlastniacich desiatky až státisíce otrokov), ktorí stále ovládali "výrobné prostriedky",,kone, voly, zásoby, osivo

3) Ak si nezodpovedáte, čo urobil dobre Hitler, Morgan, Mao, Rotschield, Polpot, Harris, Churchill, Kissinger, Ariel Šaron, Rockefeller, Bush, atď..
a až potom, kde urobili chyby, či zámerné chyby, zablokujete v sebe samom akúkoľvek konštruktívnosť. Nikdy sa nepoučíte z dejín a budete sa do vlastného chvosta hrýzť, minulosť opakovať, nemé tváre hercov miesto činov, motívov skutoćných politikov, režisérov odsudzovať.

Reálna politika otrokárskeho systému (koncepcie) a jeho režimov je VŽDY o konšpirácii. Nemôźete predsa obeti priamo povedať, že ju chcete v budúcnosti zarezať a na orgány predať. Hlavne jej decká. Mohla by začať špekulovať. Jatky poprieť prosto musíte a tak i poriadne ich "načančať", preDať

Btw. Z Vašim rozhľadom predsa dobre viete, źe Napoleónovu expedíciu k "sibírskym zdrojom" formovalo a financovalo konzorcium bánk na čele Rotschieldom ako štandardnú "akvizičnú investíciu"

341309

2.11.2015 21:46

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341309

Předem díky za uznání mého rozhledu, a musím říct, že si tuto diskusi opravdu užívám i díky Vám coby slušnému diskutujícímu. Přesto, že se v pohledu na bolševické Rusko diametrálně rozcházíme, není důvod k nějakým osobním výpadům, protože ty do slušné diskuse prostě nepatří. Ještě jednou díky.

Ad 1) Rusko bylo už od carských dob silně industriálně zaostalé, a pro bolševiky byla těžká industrializace svatým grálem, jestli to tak můžu říct [smích] Takže ano, asi se můžeme shodnout na tom, že Stalin prosazoval industrializaci Ruska za každou cenu. Jeho cesta byla cesta absolutního státního monopolu moci nad celou společností, i absolutního státního monopolu v industriální a zemědělské výrobě. S klidem můžeme říct, že prosazoval absolutní státní kapitalismus, jakkoli to může znít v úplném rozporu s hlásanými bolševickými idejemi.

Lišíme se však patrně v pohledu na to, že Stalin se připravoval na útok Hitlera, a právě z toho důvodu hnal industrializaci ozlomkrk vpřed. Podle mých informací se sice připravoval na válku s Německem, ale jeho původní strategie byla útočná, nikoli obranná. Jde to poznat z několika různých skutečností, které se udály před napadením SSSR ze strany Německa v létě 1941:

- dohoda Molotv - Ribbentrop - smlouva o neútočení a rozdělení oblastí vlivu v Evropě z léta 1939 mezi Rusko a Německo
- napadení a rozdělení Polska společně s Německem
- napadení Finska
- anexe Estonska, Lotyšska a Litvy
- anexe Besarábie

Další skutečností svědčící o útočném nastavení Rudé armády, a ne o jejím obranném nastavení, je jednoduše neuvěřitelně rychlý postup Němců během prvního cca půl roku, kdy se dostali až před Moskvu. Pokud by byla Rudá armáda nastavena na obranu, a byly by vybudovány silné obranné pozice na hranicích SSSR, tak by se Němci zadrhli hned na začátku někde na Ukrajině a v Bělorusku, a nebyly by s to se dostat až k Moskvě.

Kromě útočného nastavení Rudé armády sehrály svou roli samozřejmě i extrémní čistky v důstojnickém sboru, kdy nechal povraždit mimo jiné i jedny z nejschopnějších generálů Rudé armády, jako byli Tuchačevský a Jakir, a pak taky Stalinova neochota věřit zpravodajským informacím vlastních agentů, kteří ho o Hitlerově plánu Barbarossa informovali s půlročním předstihem.

Ale zpátky k industrializaci - ano, kdyby Stalin neindustrializoval, tak Rusko válko nejspíš projelo. Kdyby však od 28 roku nelikvidoval soukromé zemědělce nucenou masovou kolektivizací a rekvírováním jejich zásob, tak nedošlo k hladomoru a mohl mít funkční zemědělskou výrobu, která by mu navíc umožnila prodávat přebytky na mezinárním trhu bez ohrožení životů vlastních lidí. Stalin si tímto přístupem podrážel nohy sám sobě, a pak ho Němci málem nachytali na hruškách.

Pokračování ...

341328

3.11.2015 10:18

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341328

1)STrategické podniky a banky nemôžeš dať do rúk súkromnej mafí, tvrdo monopolystický oligopolom. Viď dnešná situácia globálna, v USA, EU i u nás.
To snáď stačí!
Akéhokoľvek "človeka to s takou mocou pokúša..hrať sa na Boha". (bez kontroly spoloČnosti) - Lincoln

2)súkromné podnikanie v ZSSR za Stalina:
http://leva-net.webnode.cz/products/alexandr-samsonov-pogrom-na-nestatni-podnikani-prisel-az-s-chruscovem/

alebo si daj na sajte do vyhľadávača dokumentov v archíve heslá:
Stalin, družstvá a pod..

3)Ako ste sa chceli brániť voči Blitzkriegu?
Kto zaútočí, vyhráva.
Masívny zdrvujúci útok (btw. autor Lev Davidovič Bronštejn - "Trockij" ).
Obrana? v tej fáze? keci
Spýtajte sa hociakého gramotnejšieho vojaka, či vojenského historika, nie hysterika.
Tuchačevský, Žukov, atď..?
Mali i priame dohody s Nemcami (resp. Dolfiho "sponzormi" ) i nepriame a hlavne politické "ambície".
Pozrite si v archívoch známu vyšetrovaciu správu gen. plk. Pokrovského.
Chcete povedať, že si všetky tie dokumenty, vojenské správy, rozkazy vymyslel?
To snáď nemyslíte vážne.
NKVD bola v papierovačkách snáď ešte dôslednejśia ako gestapkovia..Abwehr OKW, FHO (Gehlen-CIA), resp. neskôr BND

Aké konštrukcie sa to tu snažíte prezentovať, pre koho?!!!
S vašou inteligenciou, chápaním ste buď blázon, alebo klamete vedome!
Nemoźno budúCnosť na lži postaviť. Vedomej, ći nevedomej.
Máme pravdu hľadať a nie chyby po "hromozvodoch", alebo "svätosť" skrývať.
Obe sú chyby.
Stalin ich tiež porobil nemálo,
no hádzať na neho všetku špinu v tej absurdnej situácii?
AKo by ste to zvládli na jeho mieste Vy, čo by ste urobili?
Rovno to vzdali a povedali::
"Ja, ja, Naziubermenschen sind uns ueberlegen"
(Či už obrezaní, alebo neobrezaní samovyvolení "UebermenŠouia" )

Jou..a "akvizície" uvedených "nastupných", či "ústupných" uzemí sú tak, ako dnes u USA/NATO vždy súčasťou operačnej prípravy, keď je už vojna nevyhnutná (vyčerpali sa všetky ostatné informačnovojenské prostriedky a ide do tuhého).
Prenechať ich nepriateľovi?
Z vojenského hĺadiska je to samovražda, vlastizrada s poľným súdom.

341343

2.11.2015 21:47

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Sheitan 94.?.?.?

Reakce na 341309

... pokračování

Ad 2) To je velmi odvážné tvrzení - máte pro to nějaké podklady? Pokud máte na mysli kolchozy, tak to sice byla družstva, ale ta vznikla vyvlastňováním půdy soukromých zemědělců. Pokud kolchozy porovnáte se státními sovchozy, tak kolchozy byly rozhodně úspěšnější. To ale rozhodně neznamená, že by to snad bylo soukromé podnikání - stejně jako naše JZD, která vznikala v 50. letech u nás podle modelu kolchozů, taky nebyla družstva soukromých podnikatelů, ale státní družstva.

Kulaci, původně vesničtí lichváři, za bolševiků propagandistický termín pro střední až bohaté rolníky. Chápu, že pro bolševiky bylo zločin být bohatší než ostatní, ale to je čistě jejich ideologický problém, který platil pro všechny kromě jich samotných.

NEP byl Leninův plán, kterým nahradil zcela nefunkční válečný komunismus a který zavedl politiku omezeného soukromého podnikání. NEP pomohl Rusku vzpamatovat se z totálního rozvratu po občanské válce, a fungoval bez problému až do doby, kdy ho Stalin v roce 1929 zrušil, zahájil kolektivizaci zemědělství a první pětiletku. Takže Stalin udělal přesný opak toho, co tvrdíte - zrušil soukromé podnikání a naopak začal přesouvat veškeré zemedělství, průmysl a služby do státních rukou.

Ad 3) Dívám se kriticky na všechny, Stalin a blševici rozhodně nejsou výjimka. Stejně kriticky se dívám na US a jejich šarády. A hlavně se na události snažím dívat z většího nadhledu, z více úhlů a ve vzájemném kontextu. Když se totiž oprostíte od ideologicky zabarveného pohledu, tak zjistíte, že cíle všech aktérů, kteří hýbou vývojem na Zemi, jsou v podstatě totožné, a jejich postupy jsou si leckdy dost podobné. A že se stále opakují.

BTW s tím Napoleonem je to velmi pravděpodobné.

341329

3.11.2015 8:10

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Oracle 95.?.?.?

Reakce na 341329

Kto vlastnil pôdu v cárskom a potom v "demokratickom" Rusku?
Zemepán a zbohatlík, ktorý bol kulakom (a kulak je termín z 19. storočia, ktorý vyšiel z výrazu päsť). Kulak mal pôdu a často až 5 koní, čo znamená, že najímal alebo nútil ľudí na prácu na svojom poli, lebo obyčajný roľník mal 1 koňa/vola aby pracoval na svojom poli.

Ďalšia vec, pôvodne kolchoz bola občinou na mechanických steroidoch (spotvoril ich Chruščov).

341337

3.11.2015 10:47

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

E.R. 46.?.?.?

Reakce na 341337

Kulaci,vycházející ještě z tradic poměru v samoděržaví byli převážně všemi mastmi mazaní a násilí se netítí jewreji,za sovětského Ruska a při stalinském "rozkulačování" parazity a dusili rozvoj venkova....byli to lichváři,vyděrači a zloději typu dnešního vládce Dnepropetrovska, Kolomojského,užívající dnes hojně v jistých kruzích oblíbeného "násilného(pirátského) přebírání cizího majetku",běžná to dnešní denní praxe na UA,ale známá i u nás,převážně v 90.letech min.stol.......
Takovým kulakem byl i fotr Jelcina (Jelzmana),který za trest byl ve třicátých letech i s celou svojí pochybnou familií za trest odlifrován na Sibiř,kde posléze jeho vyvedený synek udělal u komunistů kariéru a zbytek jeho kulackého příběhu už znáte....

V době hladomorů byl vliv těchto vyděračů na venkově tak velký,že zcela paralyzoval i schopnost ústředí řídit veřejnou a státní zprávu,včetně starostů obcí i správní úřady celých krajů včetně bezpečnostních složek i výborů strany....
Na denním pořádku byla korupce,ale hlavně násilí všeho druhu i vraždy členů a vedení kol./sov.-chozů,příslušníků stranického aparátu a bezpečnostních orgánů....

a proto ústředí rázně zakročilo a tvrdou rukou s nimi zjednalo pořádek,byli vysídlováni z obcí svého působení i s celými rodinami a to navždy,nebo jen na omezenou dobu,nebo jen šef gangu byl arestován a pokud byla jeho činnost spojena s těžkým zločinem,např.vraždou,následoval soud a i poprava zastřelením.....
Tvrdit o nich,kulacích"že se po nich šlo ze závisti kvůli jejich lepším výsledkům a hospodaření je "pravičácký ideologicko-propagandistický žvást někoho,kdo to má navíc z desáté ruky...Ty jeden ďáblíku .....[velký smích]

341344

3.11.2015 19:07

RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341329

Jako bych četl literární "výtvory" přeběhlíka Suvorova z péra MI6, je to 1 ku 1.
A pak že nejsou rafinované nastrčené "vtěrky" s úkolem rozvrátit každou diskusi [bliji]

341350

31.10.2015 17:22

Áno,

juri 151.?.?.?

milí priatelia, temer všetko, čo sme sa učili na dejepise, je lož. Čím skôr na to prídete, tým lepšie pre nás a našich najbližších. Lebo život môj a mojich najbližších závisí aj od vášho prebudenia.

341221

31.10.2015 18:58

Boris Julin o hladomoru na Ukrajině

pozorovateľ 82.?.?.?

pridávam k téme pohľad ruského historika Borisa Julina:
http://www.nwoo.org/2015/05/25/boris-julin-o-hladomoru-na-ukrajine/

Zhrnutie

samotný rozhovor je dlhý a pomerne neprehľadný. Ale napriek tomu sa z neho dajú vytiahnuť zaujímavé fakty.

hovorí o tom, že počty udávané obetí sú značne sporné. Čísla o 3 miliónoch obetí sú vypočítané na základe interpolácie demografického rastu. V skutočnosti na začiatku hladomoru žilo na ukrajine 30 miliónov ľudí a na jeho konci 32 miliónov. Tempo rastu bolo síce pomalšie, ale to mohlo byť spôsobené inými faktormi, napríklad vyššia úmrtnosť starých ľudí a pokles pôrodnosti.

ďalej hovorí, že napriek tvrdeniam o státisícoch mŕtvych a masovom kanibalstve bolo zaznamenaných dokopy iba 28 takých prípadov.

ďalej hovorí, že hladomor sa vyskytol v rôznych regiónoch ZSSR (konkrétne Ukrajina, Povolžie a Kazachstan), pričom v prvých dvoch regiónoch bol spôsobený výpadkom úrody kvôli suchu (presnejšie k zníženiu výnosov) a v Kazachstane kvôli silným dažďom.

zároveň spomína, že v tej istej dobe existoval rozsiahly hlad aj v kapitalistickej východnej európe (východné poľsko - dnešná západná ukrajina), rumusko a bulharsko. Takže sa nejednalo iba o územie Ukrajiny alebo ZSSR. Dokumentuje to citátmi z dobových novín.

ďalej spomína, že ukrajina bola špecifická tým, že tam miestni kulaci kradli obilie a huckali miestnych roľníkov, aby sabotovali družstvovú distribúciu obilia po krajine (družstevná distribúcia predpokladala, že časť dorobeného obilia bude smerovať obyvateľom miest, ktorí neobrávali žiadnu pôdu. Na ukrajine ale túto distribúciu miestni roľníci (niekedy pod fyzickými hrozbami od kulakov) sabotovali. To potom riešili silové zložky, ktoré odoberali vrecia s obilím násilne. Taktiež spomína, že mnohí ľudia sa tomu snažili vyhnúť zahrabávaním vriec s obilím, ktoré následne splesniveli.

ďalej je spomínané, že počas ukrajinského hladomoru tajná služba objavila viac než 350 utajených mlynov, ktoré mleli ukradnuté (zatajené) obilie, pričom múka z nich išla len najbohatším členom dediny. Ak by bol taký veĺký hladomor, aké obilie tie utajené mlyny mleli?

ďalej sa venuje otázke, či bol ukrajinský hladomor cielenou genocídou ukrajiny organizovanou stalinom. A vymenováva rôzne dôkazy:

- hlad sa vyskytol aj v regiónoch ZSSR (Povolžie, Kazachstan) a tiež v kapitalistickom Poľsku, Rumunsku a Bulharsku. Územie západnej ukrajiny bolo v tej dobe súčasťou Poľska, takže za hlad tam určite nemohol Stalin.

- ukrajinskí miestodržitelia zatajovali moskve informácie o skutočnom stave a namiesto toho sa chválili rastom výnosov

- cituje nejaký list Stalina, ktorý vyzýva členov tajnej služby GPU, aby preverili správy o nedostatku potravín na Ukrajine a aby zistili vinníkov a zjednali nápravu

- predošlé roky ZSSR vyvážal obilie do zahraničia, ale v dobe vypuknutia hladomoru vývoz zredukoval na...Automaticky kráceno

341225

31.10.2015 18:59

...pokračovanie...

pozorovateľ 82.?.?.?

Reakce na 341225

...zredukoval na 1/5 a dokonca nakupoval potraviny v zahraničí. S tým boli spojené dôsledky, že západné krajiny odmietali akceptovať zastavenie vývozu obilia zo ZSSR a za "porušenie zmlúv" zaviedli proti ZSSR dokonca sankcie a potravinové embargo.

- čiastočne bol hladomor na ukrajine a v iných regiónoch spôsobený chorobou obilia, takzvaná hrdza pšenice, ktorá vznikala pri nesprávnom skladovaní obilia (hlavne v prípade zakopávania vriec s obilím do jám). Z takto plesnivej múky potom dochádzalo k často popisovaným stavom, kedy ľuďom opuchli bruchá, ruky, nohy a hlava a následne umreli. Pritom zábery ľudí z nemeckých koncentračných táborov ukazujú ľudí vychudnutých na kosť a nie ľudí s opuchnutými bruchami od hladu. Argumentuje teda, že mnohé obete hladu na ukrajine v skutočnosti mohli zomrieť v dôsledku otravy plesnivou múkou.

- v Kazachstane došlo k neúrode kvôli tomu, že začali aplikovať americký "pokrokový" spôsob plytkej orby, ktorá umožňovala poorať 2,5x viac plochy (resp. 2,5x rýchlejšie), keďže namiesto hlbokého pluhu sa používal veĺký počet plytkých pluhov. Prax ale ukázala, že takto pooraná pôda podliehala ľahšie veternej erózii a predovšetkým kvôli nezničeným chodbám hlodavcov bola následne úroda decimovaná premnoženými hrabošmi a myšami.

- v závere spomína, že po skončení 3 hladových rokov sovietska tajná služba hľadala vinníkov a mnohí čelní predstavitelia v daných regiónoch skončili pred súdom a boli popravení. (moja poznámka: dá sa diskutovať o tom, či to boli obetní baránkovia, alebo niesli reálnu zodpovednosť za zlyhanie zásobovania). Každopádne to dokazuje minimálne to, že ten hladomor nebol vyvolaný cielene ako genocída ľudí daného regiónu, ale že sa snažilo vedenie v moskve dodatočne zistiť a potrestať jeho príčiny. (moja poznámka: faktom je, že to bol posledný hladomor v histórii ZSSR, nikdy viac sa nezopakoval, hoci predtým sa vyskytoval aspoň jeden každých 20 rokov)

ohľadom údajného hladovania ešte spomína, že pokiaľ by ľudia boli na smrť vyhladovaní, tak by sa zastavil v regióne akýkoľvek život. Napriek tomu sú zdokumentované množstvá svatieb, čo moc nesedí k predstave ľudí umierajúcich od hladu.

----
poznámka: neviem či to dobre chápem, ale zdá sa mi, že v debate označuje historik ukrajincov pojmom "my", t.j. akoby aj on bol ukrajincom a teda že nie to nie je rus, ktorý by silou mocou chcel obhajovať stalinov režim. Ale nie som schopný to overiť.

341226

31.10.2015 19:09

A ešte tretí pohľad - článok z aeronetu

pozorovateľ 82.?.?.?

Ukrajinský hladomor 1932-33 byl vedlejším produktem tunelování Sovětského svazu ze strany amerického kapitálu! Podobnost s polistopadovým vývojem v naší zemi jen čistě náhodná?
http://aeronet.cz/news/ukrajinsky-hladomor-1932-33...

záver článku:

Základní příčiny hladomoru 30. let

Jako základní příčiny hladomoru, který proběhl v SSSR v letech 1932-33 je možno uvést:

1 Likvidace venkova a zemědělství bolševickou vládou Lenina a Trockého v letech 1918-24, včetně občanské války a hladomoru 20. let, který postihl zejména venkov.

2 Přidělení koncesí na těžbu veškerého sovětského bohatství západním podnikatelům a spekulantům Leninem a Trockim, vývoz veškeré těžby i zisku na západ.

3 Sankce a embarga Západu na SSSR po rušení závazků k nim Stalinem od roku 1925.

4 Nutnost obnovovat ekonomiku, průmysl, zemědělství i obranu země Stalinem výměnou za vývoz obilí na Západ. Viz Zlatá blokáda SSSR ze strany Západu.

5 Příprava Západu na válku proti SSSR, viz dokument BBC „Kdo financoval Hitlera“, https://www.youtube.com/watch?v=J8BdpBRHdHs

6 Krach na Wall Street, který způsobil poklesy všech ekonomik a kritický nedostatek obilí ve většině zemí světa.

7 Nedůvěra venkova k Stalinově vládě po tyranii, kterou jim přinesla vláda Lenina a Trockého.

8 Rozvrat ve Stalinově vládě, vzpoura bývalých stoupenců Lenina a Trockého, kteří bojkotovali veškerou informovanost venkova o realizované politice.

9 Trockého emigrace a organizace protiruské opozice a nové revoluce proti Stalinovi.

10 Dvě léta velkého sucha v letech 1932-33.

341228

31.10.2015 19:45

pouze 2 otázky

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Byl by hladomor bez bolševiků ?
Kdo to byli bolševici ?
[zahanbení]

341230

31.10.2015 20:45

RE: pouze 2 otázky

pozorovateľ 82.?.?.?

Reakce na 341230

predpokladám, že to boli skôr rečnícke otázky, ale aj tak odpoviem:

re: Byl by hladomor bez bolševiků ?

Média radi zabúdajú na iný hladomor a to ten z rokov 1921-1922, ktorý bol priamym dôsledkom uplynulej občianskej vojny a hlavne ekonomických experimentov bolševikov, takzvaného Nového ekonomického programu (NEP). https://cs.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%A1_ekonomick%... Tento ekonomický experiment viedol ku kompletnému kolapsu výroby v krajine a následnému obrovskému hladomoru. V tej dobe mal Stalin vo vláde bolševikov iba veľmi limitovaný vplyv.

Ďalšia vec je, že hladomory sa v Ruskuu pravidelne opakovali v približne 20-ročných intervaloch, pričom paradoxne ten "ukrajinský" bol posledný v histórii a od tej doby sa už žiaden ďalší nevyskytol.

re: Kdo to byli bolševici ?

zaujímavá štatistika sa objavila v tejto diskusii: http://www.hlavnespravy.sk/nebezpecna-hra-medzinar...

čo je dosť desivé, keď si predstavíme, že práve títo ľudia boli zodpovední za hrôzy tzv. "červeného teroru" https://cs.wikipedia.org/wiki/Rud%C3%BD_teror

341231

31.10.2015 22:12

Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?

ssss 89.?.?.?

Ktovie aka je naozaj pravda kazdy sa snazi napisat svoju pravdu ale jedno je iste bola to velka tragedia a zapad ma tiez na tom svoj podiel a pokial ma niekdo pocit ze zapad a Rusko bude v priatelskom objati sa moc myli.Budme radi ze mame to Rusko a Putina lebo to je jediny co chrani slovanske narody.

341234

1.11.2015 1:03

Epizoda 10

sasa 90.?.?.?

Rozprávajú sa traja doktori Angličan, Rus a Slovák o tom aký najväčší úspech sa im podaril. Angličan hovorí: raz mi priniesli muža ktorý prišiel o obe nohy nevedel som čo s ním tak som vystrúhal z dreva nové nasadil mu ich a dnes chodí, behá všetko ako predtým. Na to rus hovorí: mne raz priniesli chlapa ktorý prisiel o oči nevedel som čo s ním tak som z dreva vystrúhal nové oči nasadil mu ich a chlapík teraz normálne vidí, rozmýšla všetko ako pred tým. Na to trnavák hovorí: my máme kúsok od nás takú mäsovýrobu a jeden zamestnanec tam raz padol do stroja a priniesli mi ho len v igelitke pomletého. Nevedel som čo s ním tak som z neho vytvaroval telo, namiesto vlasov som dal vlasy z kukurice, trocha som ho namočil nech sa zavodní a dnes normálne funguje všetko ako predtým. Na to rus: To nieje možné kto to kedy videl??? Trnavák: ten tvoj ko..t s týma drevenýma očami.

341240

1.11.2015 11:42

RE: Epizoda 10

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 341240

"Rozprávajú sa traja doktori Angličan, Rus a Slovák o tom aký najväčší úspech sa im podaril."

Baví se spolu Američan, Arab, Rus a Žid o tom, co si ekonomicky mohou dovolit:

Američan říká, že díky vlastní měně si může koupit na zeměkouli všechno.

Arab říká, že vlastní takové množství ropného bohatství, že celý svět byl naráz jeho.

Rus říká - naše bohatá Sibiř a bohatství našich územních satelitů by uživila v případě nouze celou zeměkouli a byla by rázem naše.

Žid se na ně s překvapením dívá a říká - pánové - to bude zřejmě nedorozumění - nevšiml jsem si, že bych něco prodával.

341251

1.11.2015 12:34

vinnik je jasny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Rusko bolo potravinovo sebestacne za carskeho ruska je sebestacne teraz a po celu dobu sovietskeho zvazu nebolo. Proste kym tu krajinu viedla ta badna diletantov a bolo nejake nepriaznive obdobie tak sa z potravinovej zavyslosti stal hladomor.

341252

1.11.2015 20:45

Churchill

Petr4 212.?.?.?

Nejsem obdivovatel Stalina, ačkoli se domnívám, že nebyl ani zdaleka tak neschopný, nelidský a zrůdný jak prozápadní propaganda dotvořila jeho obraz. Ovšem záměrně zapomínají na Churchilla, toho "hodného obtloustlého dědečka" která na rozdíl od Stalina ZÁMĚRNĚ uvedl Indii v hladomor a jeho čin stál miliony lidí životy tkzv Indický holocaust. Pokud bych měl porovnat Stalina a Churchilla, více se kloním ke Stalinovy, neboť nebyl takový netvor jako Churchill a hlavně nebyl zbabělec, například odmítl vyměnit svého syna za německé zajatce.. A pokud někdo vyhrál světovou válku, tak to byl Stalin, Západ opět zbaběle čekal až jak se vyvine východní fronta a když Rudá armáda postupovala a vyhrávala otevřel ji. Německo Francii obsadilo za 28 dní, u Stalingradu za 28 dnů obsadili Němci jednu ulici. Stalin je vítězem nad hitlerovským Německem. Churchill pat nechal demonstrativně vybombardovat Drážďany, nic jiného, než válečný zločin.
http://nassmer.blogspot.cz/2013/08/winston-churchill-sadista-rasista.html

341266

2.11.2015 10:37

RE: Churchill

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 341266

Souhlas. Těch anglických svinstev bylo daleko víc, jen tak namátkou: válečný zločinec Churchill dobře věděl o připravovaném bombardování Coventry a zakázal varovat vlastní obyvatelstvo! Proto toto bombardování mělo tak velký počet zbytečných civilních obětí. Angláni se poté sice semkli ale za jakou cenu… Angláni v čele s Churchillem opravdu odepsali Coventry - tehdy cca 80 tisícové město. Důvodem bylo, aby před Němci utajili, že se jim podařilo rozluštit enigmu - tajný válečný kód, používaný nacistickými silami.

Když Rudá armáda zvrátila chod bojů na východní frontě, tak ještě žádná západní liniie spojenců nebyla. Vylodění v Normandii bylo až v červnu 1944. Západní takzvaní spojenci vyčkávali jak se bude krvácení na východní frontě vyvíjet a až teprve obavy, že by Rudá armáda došla příliš daleko na západ, vstoupili jako jistí spoluvítězové do bojů v Evropě. Bojovali necelý rok.
Stalinovi zazlívám selhání v tom, že připustil uvnitř sovětské zóny rozdělení Berlína.

341291

2.11.2015 9:13

Dust Bowl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Problemy v Rusku byly zvyrazneny Hearstovym tiskem a pozdeji nacisty. Malo se ale mluvi o katastrofe, ktera presne ve stejnou dobu postihla USA, kdy zminena spatna metoda orby vyvolala odvatim povrchove urodne vrstvy pudy obrovske prachove boure az k urovni Chicaga, tzv. Dust Bowl. Prave tento propad americke produkce mohl vest ke zvysene poptavce po psenici na svetovem trhu. A kupodivu podle nekterych zdroju je mozne, ze masivni demograficky propad nevysvetlitelny migraci ani snizenou porodnosti postihl ve 30. letech i USA. Celkem mohlo jit az o 3-4 miliony, dilem snad o zvysenou detskou umrtnost, dilem o predcasna umrti starsich v dusledku absence statniho systemu zdravotni pece a podpory v te dobe pro krachujici rolniky. Programy jako Medicaid, Medicare nbo PWA zacaly byt zavadeny zrejme az pod dojmem z teto katastrofy, kterou tak dobre popisuje Steinbeck, rolnici prisli tehdy o zdroj obzivy, z mnoha z nich se stali migranti, tzv. 'trampove', kdyz nenalezli utociste v krizi postizenych mestech. Ostatne pomery ve zminene PWA take nemusely byt zvlast idylicke, namisto mzdy za tezkou fyzickou praci bylo nabidnuto jen jidlo a velmi nizke kapesne, mozna to ani nemelo moc daleko k pomerum v tehdejsim SSSR.
V pricinach ruskeho hladomoru skoro jiste sehrala roli nevrazivost Rusu a Ukrajincu,ale paradoxne se zda ze zdaleka nejvice postizene byly ty nejvice urodne oblasti vychodni Ukrajiny osidlene etnickymi Rusy, tzn. presne ty zemedelske oblasti kolem Donbasu a na Krymu o ktere se nedavno vedla obcanska valka. Obeti byli zejmena mistni rolnici, nikoliv mestske obyvatelstvo, temto rolnikum se tehdejsi ukrajinska sovetska vlada (mmj. vcetne Chrusvova tehdy zodpovedneho za zemedelstvi v oblasti) prave asi snazila odebrat urodnou cernozemni pudu.Naproti tomu zapad a sever Ukrajiny byl zasazen pomerne malo. Je jiste ze v teto krizi sehralo roli podobne jako v USA i sucho, nasledne epidemie atd. Ale zrejme bezpochyby se sovetske vedeni v te dobe chovalo velmi krute ke sve populaci, ovsem je treba take srovnavat treba s dobovymi pomery v nacistickem Nemecku, Polsku, kdyz zrejme v SSSR vladla latentni obcanska valka uz od 20. let mezi pro a proti zapadnimi silami.

341284

2.11.2015 9:54

proč v dnešní době?

disident 83.?.?.?

Většina diskuzních příspěvků se věnuje příčinám vzniku hladomoru v SSSR třicátých let minulého století.Co však nikdo nepřipomněl,proč 80 let stará historická událost byla oživena k vyvolání nenávisti mezi národy.Washingtonské think-tanky v zájmu svých geopolitických cílů na Ukrajině lživě prezentovaly hladomor jako genocidu "jen" Ukrajinců,i když tento neprobíhal jen na sovětské Ukrajině,ale v úrodných oblastech SSSR(a též na části Ukrajiny patřící v té době Polsku).Cílem této kampaně bylo vyvolat u Ukrajinců nepřátelské nálady vůči Rusům a Rusku (i když Stalin byl Gruzínec a většina bolševického vedení Židé).Tento postup byl použit při násilném dělení Jugoslavie(vyvolávání nenávisti mezi Srby,CHorvaty a Bosňáky).Kdyby se Československo nerozdělilo dobrovolně,tak by se jistě našla nějaká příčina k vyvolání nenávisti mezi Čechy a Slováky.

341286

4.11.2015 2:25

Neuznany holocaust, jako i ten armensky holocaust-stejny vinik.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Hladomor,kanibalismus a masove popravy, jak Ukrajincu,tak Polaku a Rusu teke-holocaust
Sveho casu, tesne po Perestrojce se lide na Ukrajine odvazili hledat sve zmizele cleny rodiny, sousedy a zname o jejichz osudu nemeli vubec zdani, kde, jednoho dne zmizeli. Lide ve LVOVE a jinde , sli k velitelstvi CEKA-pozdeji, NKVD,KGB,GPU, ve LVOVE a ovsem zacali hrabat kolem domu NKVD a obevili hromadne hroby obeti, na vysvetleni- CEKA, jez udajne v zidovskem prekladu znamena "animal slghter"-poprava bestii-zvirat, tak tedy NKVD, vetsina pozustatku techto lidi byla pohrbena zaziva, nebot meli v ustech hlinu, jak se dusili. Z deseti clenu Ukrajinske GPU,NKVD,Checa bylo na mistech nejvyssich,6 zidu, dva rusaci, jeden Ukrajinec a dalsi,bez urceni narodnosti.Napriklad, Simferopol mel v dobe “vlastenecke “valky ,Polonski, Levinstein, Zalmonowitz, Geller a Kagan, vsichni zide.The Demjanjuk Affir:The Rise and Fall of a Show-Trial-Londyn,1994 p.301 Ve stupni hale byla-je, desta se jmeny padlych revolucionaru, jejiz jmena neznela rusky-ukrajinsky, vetsinou to byli samy stein. Videli, ze kazde volne misto na zahrade , je vlastne pohrebiste NKVD jejich obeti, ale, ani tak hromadny hrob nedaval odpoved, kde jsou ty dalsi tisice jinych, co byli odvleceni ze svych domovu. Neco nam napovida,co tou dobou KONZET znamenalo tou dobou, je to jmeno zidovske-bolsevicke organisace, jez byla financovana z USA od zida Julius Rosenwald, jez se zabivala zmocneni, polnosti, statku po popravenych ukrajinskych obcanu-krestanu-goyimu. Kdo se take zaslouzil, byl nam znamy NIkita Chruscev, pravim jmenem Permutter.V historii Polska _Ukrajiny, najdeme jmeno Jacob Berman, jez byl sefem tajne policie, zotpovedny za mnoho vrazd a jez napomohl mnoha zidum zmenit jmena na jejich dobre krestansky znejici jmena a tak za sebou zametat smen delaji vsude a dodnes zamest stopy svych zlocinu. Prikladem, general Romkowki, plukovnik-rozanski, kapitan Studensky a mnoho jinych, zmenu, jen, hlavne, aby zlocin nebyl nikdy prirknut zidum, pripomenme Slansky a spol, vsichni zide. Vse ma sve pozadi z minulosti, 1840 v Krakove se nechal slyset zidovsky koncil, ze zide prevezmou svetova media do svych rukou,rozhlednete se dnes, 95% medi je v rukach zidu. NKVD-ZionCrimeFactory. Hlad je nejsilnejsizbrani.
Leonard Shapiro: The Role of Jews in the Russian RevolutionaryMovement 1961,40-p.165

341367

4.11.2015 4:45

RE: Neuznany holocaust, jako i ten armensky holocaust-stejny vinik.

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 341367

Tak a maj ty dejiny s historickejma detailama vopravdu jak byly ! Taky sem se vo nekterejch svinstvech chtel zminit hned pod tou zminkou Chruscev by moh vypravet ...... , ale sem nevedel jestli by me takovej comment pan editor pustil . Ale je dobre ze jsi se vo tom co nechtej aby lidi vedeli zminil . Diky tobe budou ted mit nad cim premejslet a uvidis jak se vo ty na pravdu haklivy zas bude pokouset Pepka .[velký smích]

341368

5.11.2015 14:25

Josif Džugašvili...

Sugar 31.?.?.?

Ono po 40 letech masivní antipropagandy a kydání špíny na jeho hrob je populace již tak ovlivněna, že ani nemá impuls svůj postoj k jeho osobě zhodnotit. Informace o něm jsou velmi pomalu a jemně odkrývány. Nicméně ať mediální psi štvou svou zvěř, jak se dá, vybublává na povrch, že to byl evidentně jeden z nejschopnějších politiků v celých dějinách lidstva.

Vždy mě spíše než jeho politické kroky zajímala psychologie osobnosti. Tedy činy mimo politický svět. Tak pár střípků, které jsem měl možnost o něm poskládat z dětství a dospívání...

1) Vyrůstal ve velmi chudé rodině a disponoval výjimečnou touhou po vzdělání. V té době bylo prakticky nemožné, aby se chudý kluk dostal do školy. Existovala stipendia, ale pro prokázání vlohů potřebných k získání stipendia, byl adept nucen platit soukromého učitele. Toho si samozřejmě chudý rolník/dělník nemohl dovolit. Prostě klasická hermetizace vzdělání a informací pouze pro elitu. A tak milý Josif, když šel jednoho dne pod oknem jednoho bohatšího souseda a zaslechl, jak ho vyučuje soukromý učitel, nelenil a pravidelně pod to okno chodil poslouchat a tak získával potřebné znalosti. Když přišel žádat o stipendium do církevního semináře, moc nechápali, jak vzdělání dosáhl. Nicméně na semináři stipendium získal.

2) Byl premiantem ve třídě. Díky semináři získal reálný pohled na funkci ideologií ve společnosti, tedy primárně křesťanství a judaismu. Již v tomto raném věku si byl schopen uvědomit, že náboženství slouží primárně k zavádění oveček špatným směrem od Boha. A díky tomu měl v církevním semináři mravnostní problémy s autoritami, jenž dovršil vydáváním tajných novin pro studenty, zaměřenými proti amorálním učitelům - za to byl mnohokrát trestán.

3) Jeho touha po znalostech byla tak obrovská, že se svým kamarádem vybrané půjčené knihy z knihovny přepisovali, aby se k informacím mohli vracet, protože neměli peníze si knihu půjčit několikrát. V budoucnu se jeho knihovna stává jediným hodnotným majetkem.

4) Jako 17ti letý chlapec na předělu dětství a dospělosti, kdy se ukazuje, jak je psychika osobnosti formována, skládá báseň, která v symbolech popisuje stav společnosti pod nadvládou ideologií a projektuje předobraz budoucnosti sám sobě, který se roku 1953 realizoval:

Chodil od domu k domu,
klepaje na cizí dveře,
se starým dubovým panduri,
se svou písní nechytrou.
V jeho melodii a písni,
jako čistý sluneční paprsek,
zněla veliká pravda.

Vznešený sen.
Srdce zkamenělá,
bojovat přinutit dokázal
Mnohým probudil mysl,
dřímající v hluboké tmě,
Ale lidé, zapomenuvše Boha,
chránivše v srdci tmu,
plnou číši jedu,
připravili jemu.
Řekli: „Buď proklet!
pij až do dna…
Tvoje píseň je nám cizí,
a Tvoje pravda nám netřeba!

341423

6.11.2015 0:23

RE: Josif Džugašvili...

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341423

Od domu k domu chodíval,
na dveře klepaje pěl,
s pomocí starého čanduri
prostinký nápěv zněl.

Tryskal z té písně nadzemský
čistý a vznešený sen,
veliká pravda odvěká
slunci se rovnala jen.

Srdce, co v kámen zatvrdla,
přinutil znovu zas bít,
rozum co dřímal, se probouzel
o světle začínal snít.

Však bezbožní lidé, co srdce svá
temnotě dali v plen,
jedovou číši mu nabídli,
by zabit byl jeho sen.

Řekli: „Buď proklet!
Tvá píseň je nám cizí.
Tu hořkost až do dna pij,
nechceme tvou pravdu ryzí!“

341434

6.11.2015 7:45

RE: Josif Džugašvili...

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 341434

Díky Udo, výborný překlad v dalších obrazech...

341438

6.11.2015 10:37

RE: Josif Džugašvili...

udo2 78.?.?.?

Reakce na 341438

To nie ja, to kolegovia [smích]
http://leva-net.webnode.cz/
zroluj dole na koniec stránky main frame-u.
Tam to je..

a ďalší obrazy príbuzné..
Moje verzie v slovenčine boli tie:

Chodil od domu k domu,
U cudzích dverí klopajúc,
V ruke starú rampu dubovú,
Prostú pieseň spievajúc.

V nápeve jeho i v piesni,
Ako slnečný lúč čistý,
Veľká pravda znela,
Myšlienka výšin istých.

Srdcia v kameň prevrátené,
K bitiu vzpružiť vedel
A u mnohých rozum budil,
Ktorý v tme hlbokej sedel.

Avšak ľudia zabudnuvší Boha,
Chovajúci v srdci tmu,
Plnú čašu otravy
Priniesli jemu.

Vraveli: „Prekliaty buď!
Pi a vyprázdni do dna...
Bo pieseň tvoja cudzia nám
a pravda tvoja ne-potrebná“


iný pokus:

Chodil od doma k domu,
U cudzích dverí klopajúc,
V ruke starú rampu dubovú,
Prostú pieseň spievajúc.

V nápeve jeho i v piesni,
Ako slnečný lúč čistý,
Veľká pravda znela,
Myšlienka výšin istých.

Srdcia v kameň prevrátené,
K bitiu vzpružiť vedel
A u mnohých rozum budil,
Ktorý v tme hlbokej sedel.

Avšak ľudia zabudnuvší Boha,
Chovajúci v srdci tmu,
Plnú čašu otravy
Priniesli mu.

Vraveli: „Prekliaty buď!
Pi a vyprázdni do dna...
Bo pieseň tvoja cudzia nám
a pravda, nie potrebná“

J.V.D.(Stalin)
r. 1897

a originál pre ostatných:

Ходил он от дома к дому,
Стучась у чужих дверей,
Со старым дубовым пандури,
С нехитрою песней своей.

В напеве его и в песне,
Как солнечный луч чиста,
Звучала великая правда —
Возвышенная мечта.

Сердца, превращенные в камень,
Заставить биться умел.
У многих будил он разум,
Дремавший в глубокой тьме.

Но люди, забывшие Бога,
Хранящие в сердце тьму,
Полную чашу отравы
Преподнесли ему.

Сказали они: “Будь проклят!
Пей, осуши до дна...
И песня твоя чужда нам,
И правда твоя не нужна!”

341446

20.12.2015 17:49

USA forever

Bouda 88.?.?.?

To je paskvil, vrahem byl Stalin a komouši, pindy o tom, že mohli ohrozit USA jsou jen ruskou propagandou, Rusko je nikdy dohonit nemůže, jen se bude vymlouvat, že jim dělají Američani naschvály, ale chlastat a nemakat budou dál.

343358

Příspěvků: 109

31.10. 01:16 Satanist  Kazdymu koho zajimaj dejiny
31.10. 12:49 Václav Hlavatý  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
31.10. 14:42 Sheitan  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
31.10. 15:33  Píšete hlouposti, hlavatý.
01.11. 09:11 udo2  RE: Píšete hlouposti, hlavatý.
31.01. 06:50 Včelí medvídek  RE: Píšete hlouposti, hlavatý.
31.10. 22:28 Satanist  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
01.11. 00:38  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
02.11. 00:33 Satanist  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
02.11. 10:24  slovani v cesku a na slovensku votreli hubu
02.11. 18:17 Satanist  RE: slovani v cesku a na slovensku votreli hubu
03.11. 08:38  Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
03.11. 15:51 tartus  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
03.11. 19:35 Satanist  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
03.11. 19:50 dub  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
03.11. 21:12 Satanist  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
03.11. 21:57 dub  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
04.11. 09:09 udo2  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
04.11. 09:12 udo2  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
04.11. 11:52  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
04.11. 13:31  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
04.11. 14:01 Thor  Na Stráž
04.11. 18:09  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
04.11. 18:24  RE: Slovaky taky nechte na pokoji , udelali to co pro ne v ty dobe bylo nejlepsi
06.11. 13:11 Thor  RE: Na Stráž
06.11. 13:27 udo2  RE: Na Stráž
02.11. 09:49 WAZARI  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
02.11. 14:52  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
01.11. 05:38  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
01.11. 19:39  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
06.11. 15:17 lama.cz  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
06.11. 18:07  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
06.11. 18:54  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
06.11. 18:45 udo2  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
01.11. 13:53  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
02.11. 23:41 Satanist  RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny
31.10. 01:25 Nikdo (originál)  Samé půlpravdy aneb lež jako věž
31.10. 07:57 tartus  RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž
31.10. 09:26 E.R.  RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž
31.10. 11:59 Oracle  RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž
31.10. 13:09  RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž
31.10. 23:23 Satanist  RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž
01.11. 20:40 udo2  RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž
31.10. 14:47 maršal Žukov  RE: Samé půlpravdy aneb lež jako věž
31.10. 03:32  video k tématu s českými titulky
31.10. 19:03 pozorovateľ  RE: video k tématu s českými titulky
31.10. 07:57 pacholíček  No toto ?!
01.11. 20:48 udo2  RE: No toto ?!
31.10. 09:03 Václav Hlavatý  sovětská propaganda
31.10. 18:35 dub  RE: sovětská propaganda
31.10. 18:37 martin bares  RE: sovětská propaganda
01.11. 14:26 karel4u  RE: sovětská propaganda
01.11. 16:57 martin bares  RE: sovětská propaganda
01.11. 18:16 karel4u  RE: sovětská propaganda
31.10. 19:13  "hlavatý", Vy jste HLAVA!!
31.10. 20:57  RE:
31.10. 09:17 juri  Starikovove články
31.10. 10:21  Chazarie
01.11. 05:53 Co na tom zalezi  RE: Chazarie
02.11. 21:03 udo2  RE: Chazarie
31.10. 11:22  Kto zorganizoval???
31.10. 15:53 tartus  RE: Kto zorganizoval???
31.10. 11:41  Hodně tendenční článek
31.10. 12:00 Sheitan  Vždyť jsou to absurdní pitomosti
31.10. 15:33  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
01.11. 06:49 Sheitan  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
02.11. 10:31  sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!
02.11. 16:03 Sheitan  RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!
02.11. 16:04 Sheitan  RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!
02.11. 19:10 E.R.  RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!
03.11. 08:47  RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!
03.11. 19:40 udo2  RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!
03.12. 23:20  RE: sheitan = satanista jedno jest. A UČIT SE - UČIT SE - UČIT SE!
31.10. 16:05 E.R.  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
01.11. 06:58 Sheitan  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
31.10. 18:16 tartus  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
01.11. 07:30 Sheitan  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
01.11. 21:36 tartus  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
01.11. 23:21 Sheitan  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
02.11. 12:24 Honza999  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
02.11. 14:06 Sheitan  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
02.11. 16:36 udo2  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
02.11. 21:46 Sheitan  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
03.11. 10:18 udo2  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
02.11. 21:47 Sheitan  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
03.11. 08:10 Oracle  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
03.11. 10:47 E.R.  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
03.11. 19:07  RE: Vždyť jsou to absurdní pitomosti
31.10. 17:22 juri  Áno,
31.10. 18:58 pozorovateľ  Boris Julin o hladomoru na Ukrajině
31.10. 18:59 pozorovateľ  ...pokračovanie...
31.10. 19:09 pozorovateľ  A ešte tretí pohľad - článok z aeronetu
31.10. 19:45 výjimečné porušení omerty  pouze 2 otázky
31.10. 20:45 pozorovateľ  RE: pouze 2 otázky
31.10. 22:12 ssss  Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?
01.11. 01:03 sasa  Epizoda 10
01.11. 11:42  RE: Epizoda 10
01.11. 12:34  vinnik je jasny
01.11. 20:45 Petr4  Churchill
02.11. 10:37  RE: Churchill
02.11. 09:13  Dust Bowl
02.11. 09:54 disident  proč v dnešní době?
04.11. 02:25 Robert Nohejl  Neuznany holocaust, jako i ten armensky holocaust-stejny vinik.
04.11. 04:45 Satanist  RE: Neuznany holocaust, jako i ten armensky holocaust-stejny vinik.
05.11. 14:25 Sugar  Josif Džugašvili...
06.11. 00:23 udo2  RE: Josif Džugašvili...
06.11. 07:45 Sugar  RE: Josif Džugašvili...
06.11. 10:37 udo2  RE: Josif Džugašvili...
20.12. 17:49 Bouda  USA forever

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 273,81 Kč
1 unce stříbra
549,71 Kč
Bitcoin
858 900,70 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 861