Diskuze k článku

Zastiňování amerického dolaru juanem

Příspěvků 28

31.8.2015 5:09

Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

Léčitel 37.?.?.?

Je přirozené, že přišla doba , kdy chce zaplatit a "prodá" dluhy. Jenom musí postupovat opatrně,aby se náhle dolar nezhroutil a Číně tak nezbyl potištěný zelený papír. Také jde Číně v USA o destabilizaci trhu, který může nastat, proto pomalý postup.
Nic jiného bych zde nehledal. A USA si musí konečně uvědomit,že na dluh se trvale žít nedá. Dŕív nebo později musela Čína proti nadměrnému dluhu USA zakročit.

338814

31.8.2015 5:50

RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338814

Je to asi přesně tak jak píšte. Co je na tom docela zajímavé, že se najdou investoři, kteří prodávají renminbi a kupují ty USA dluhopisy. Pravděpodobně si tímto vytvářejí silové páky na ovládání odvětví USA ekonomiky, zjednodušeně řečeno. Tipnul bych si, že je to práce globálních elit a bude to jeden z nástrojů , jak odsunout hegemonii USA do postavení normální regionální mocnosti a omezit tak ZLO, které pramení z USA a škodí celé planetě.

338816

31.8.2015 12:00

RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

tartus 213.?.?.?

Reakce na 338816

nenankupuju to za renminbi, ale za ine meny, teda za Euro, Jin, zloty, pripadne za komodity.

338831

31.8.2015 10:36

RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338814

Ještě bych reagoval přímo k nadpisu vašeho příspěvku. Nemyslím si, že by Čína přímo dodávala na dluh. Čína jistě dostala za své zboží zaplaceno v USD. Zarážející je na tom to, že místo aby z plateb za zboží Čína pozvedla životní úroveň občanů, tak toto přebytkové obchodní saldo mění za USA-USD dluhopisy. Jistě, lepší než aby tyto USD ležely bez výdělku někde v trezoru centrální banky, tak alespoň vydělávají na výnosech. Jenže jak se nyní ukazuje, při tak velkých objemech a dlouhém časovém horizontu se může lehce stát, že tyto dluhopisy nebudou nikdy splaceny a pak výnosy zdaleka nepokryjí náklady.

Je to skutečně divná politika a je vidět, že elity kdekoliv na světě si jdou na ruku a přestože je v Číně růst HDP krásných 7% každoročně a i více, tak je přítomen potenciál na mnohem vyšší životní úroveň obyvatel. Tento potenciál je však umořován naprosto nepochopitelně do amerických dluhopisů.

V minulosti držela Čínu pod krkem Anglie po vyhraných opiových válkách, co však doposud drželo Čínu pod krkem, že plýtvá svým potenciálem ve proěch jiné mocnosti, tak to mi není zcela jasné. Jediné vysvětlení, že ještě z dob aglických kolonizátorů má GB a potažmo USA nějaký bezstrukturní vliv na Čínu.

338828

31.8.2015 19:46

RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 338828

Je to celkem opakovaná fráze, ale nedá mi to. Až těch 1400 miliónů Číňanů zatouží žít životní styl jako konzumní prasata v USA, tak je s touhle planetou amen. Vědí to i Číňani kteří spravují Čínu, a ani v jejich zájmu není, aby běžný Číňan po takovém životním stylu toužil, proto drží místní obyvatelstvo na uzdě. Bez USA by Čína v současné podobě fungovat nemohla, ale zároveň nelze donekonečna vyrábět zboží výměnou za žoky čerstvě vytisknutých zelených hajzlpapírků. Má to Čína v současné době těžké rozhodnutí, a je dost pravděpodobné, že ty bankrotáře USA momentálně prostě drží při životě na svoje vlastní náklady.

338846

31.8.2015 21:09

RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 338828

> Zarážející je na tom to, že místo aby z plateb za zboží Čína pozvedla životní úroveň občanů, tak toto přebytkové obchodní saldo mění za USA-USD dluhopisy.

To jste teď vymyslel, nebo to můžete něčím doložit? Zní to, jako byste to měl 100% ověřené, ale obávám se, že zde pouze zasvěcenně tvrdíte nějakou další hovadinu. To, že pokud by Čína pozvedla životní úroveň obyvatel, by jí znemožnilo vyvážet a donutilo dovážet, nechám raději pro někoho více ekonomicky zběhlého.

>Tento potenciál je však umořován naprosto nepochopitelně do amerických dluhopisů.

Nepochopitelně? Zajímavé je, že přímo zmiňujete opiové války a pak se vám zdá něco nepochopitelné. Každému průměrně inteligentnímu člověku je to jasné jak facka. Ale samozřejmě chápu, že ne každý ví, že emise národních měn je u většiny států navázána na USD a bez něj si nikdo ani neprdne. A kdo ano, je demokraticky vybombardován do doby kamenné.

338849

31.8.2015 21:54

RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

jokr 78.?.?.?

Reakce na 338849

Je potřeba aby alespoň největší ekonomiky světa přestaly přijímat USD jako platidlo i kdyby z toho měla být 3. světová. USA by tím ztratily moc. Pokud budou všichni USA stále ustupovat, dočkáme se otroctví, které bude horší než smrt.

338857

1.9.2015 6:11

RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338849

"Ale samozřejmě chápu, že ne každý ví, že emise národních měn je u většiny států navázána na USD a bez něj si nikdo ani neprdne. A kdo ano, je demokraticky vybombardován do doby kamenné."

V podstatě jste mi potvrdil, že se myšlenkově ubírám správnným směrem.

Co se týče emise měny vázané na USD, tak například Alexej Fjodorv v několika dokumentech potvrdil, že Rubl byl ze 100% vázán na držení USD. Nyní tento mechanismus chtějí opustit, ale není zatím dost informací, jak tento proces postoupil. Jen byla nejaká kusá zpráva, že vydali emisi rublu oproti obligaci Něftogazu, jinými slovy ten rubl je krytý majetkem této společnosti. Do té doby musela být ruská měna ze 100% krytá USD, většinou rovnou dluhopisem. Alexej Fjodorv to nazývá - okupační rubl.

Do jaké míry je toto nastaveno v Číně, nebo třeba v ČR nikdo otevřeně nepublikuje. ČR drží poměrně vysoké zásoby devizových rezerv, ale 100% krytí měny to není. Je otázkou do jaké míry by se dalo hovořit o okupační koruně?

Skutečně, ti co chtěli přejít na jinou platbu než petrodolar, tak byli vybombardováni. Ovšem devizové rezervy to je trošku jiný případ a že by si USA troufly vybombardovat Čínu nebo Rusko?

Takže USA mají skutečně vážný problém a uvidíme, jak se situace dále vyvine.

338869

31.8.2015 18:55

===RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 338814

Pokud někdo vypráví, že se staví finanční hegemonii USA nad světem, a myslí to vážně, pak mi připadá jako lékař, který se snaží léčit pacienta s rakovinou v posledním stadiu kapkami proti kašli. Je to groteskní, ale stačí se jít podívat třeba do ruska, kde se stále veškerá šedá ekonomika vede v dolarech, a v konkrétních platbách / kromě zlata / nebo vhodného bártru nikdo nic jinýho nechce. ...[smích]

338842

1.9.2015 13:30

RE: ===RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

Léčitel 195.?.?.?

Reakce na 338842

Používání dolaru v šedé ekonomice je již ze setrvačnosti. Právě tady je také důvod nekrytého "nafukování" padlé měny. Dolar už má na kahánku, ale zásadní problém pro celou světovou ekonomiku nastává právě teď, protože je nutné, nějakou jinou rezervní obecně přijatelnou měnu co nejrychleji ustanovit, jinak dojde ke škodám. Počátek drastických změn se nejspíše odehraje na světových burzách, protože ty jsou nejvíce náchylné a pohřeb dolaru přijde až potom. Žádnou radost z toho nikdo nemá, jenom snad nějací zlí a úchylní lidé, protože nikdo nedokáže odhadnout míru sociálních a politických otřesů , které mohou být pro některé státy zničující. Jak bude vypadat ekonomický svět po změnách nelze přesně predikovat. Čím však přijdou později, budou ničivější, protože nashromážděný "změnový" potenciál bude vyšší!
Od USA se nedá již žádný rozumný přístup očekávat, oni půjdou až na dřeň, ať to stojí, co stojí! Nevidím zde nikoho, žádnou politickou a bankovní veličinu, kdo by za stát vystoupil a řekl poctivě a po pravdě, kam až to do teď astronomicky zadlužené USA dovedly a navrhl nějaké schůdné a průchozí řešení pro celý svět!
Místo toho se vedou všelijaké zástupné ekonomické války s Čínou, Ruskem a destabilizují se nárazníkové státy, jako je Ukrajina, která, jak je vidět, se Západu moc nepovedla! Včera si zase v Kyjevě "vyřizovali" názory ručním granátem a je tam pár mrtvých a cca 100 raněných! Holt,jiná země, jiný mrav. Ale to sem může přijít také, vlastních magorů, co "touží" po válce, máme také dost!

338879

31.8.2015 19:14

====RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 338814

Teď čtu, že islámský stát prý razí zlaté mince, a také prý se "chystá vytlačit dolar". Nemáte někdo nějakou takovou minci? Pokud ano, zkuste ji ohnout ve svěráku. Pokud nepůjde ohnout, bude asi wolframová. Doufám jen, že ten wolfram nebude pocházet z Fort Knoxu...Technologie pokročila. Wolframové zlaté cihly se už prý běžně vyskytují třeba i v koloniálních i v čechách. Pokud si tedy půjdete koupit pro radost dalších deset kilo investičního zlata, vemte si s sebou pro sichr v igelitce i pilku na železo. [smích]

338843

3.9.2015 3:12

Ve jmenu sdruzeni pro jeste daleko vetsi dluhy

favela 113.?.?.?

Reakce na 338843

se oznamuje .Hned za mesic po padu malajskeho letadla holandska vlada bez dukazu kricela o vine Ruska a Putina. Nahodou hned za mesic ta sama vlada obdrzela 122 tun zlata o ktere delsi dobu bezuspesne zadala USA . !!!
Zly jazyky tvrdej ,ze ve Fort Knoxu zlato porad je ...ale jenom v plombach hlidacu. Cemu se dneska klanej v USA ? Zlaty tele uz davno zmizelo ....

338935

3.9.2015 11:10

==RE: Ve jmenu sdruzeni pro jeste daleko vetsi dluhy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 338935

Ještě čtrnáct dní po smrti císaře Františka Jozefa vystrkovalo služebnictvo z okna v druhém patře pražského hradu jeho uniformu vycpanou senem a klobouk, a pro stabilitu monarchie lidu tvrdilo, že císař je zdráv. Kdybych dneska dostal nějaký emerický zlatý cihly, šly by rovnou do laborky na tepelnou analýzu. Pozlacenej wolfram je sice stejně těžkej jako zlato, ale naštěstí má odlišnou tepelnou vodivost. Pokud si jdete zejtrta pro radost koupit dalších deset kilo investičního zlata, stačí si vzít s sebou do igelitky pilku na železo. Po wolframu kloužou zuby, a neřeže. [smích]

338954

31.8.2015 11:27

Zkuste to opravit...

em-and-ems 85.?.?.?

3.71 trillion není 37,111,430 million, ale jen 3,711,143 million. Vím, že je to i v originálu, ale tam zatím nereagovali...

338830

31.8.2015 21:38

RE: Zkuste to opravit...

dub 62.?.?.?

Reakce na 338830

jo, opraveno, díky.

338855

31.8.2015 15:30

Nerozumím tomu.

jokr 78.?.?.?

Oficiálně tvoří čínské zlaté rezervy něco přes 1600 tun. Zde se píše, že jen za jeden měsíc koupila 600 tun. To mi nějak nesedí. V článku je uvedeno, že Čína provádí QE, aby zlevnila své zboží, tedy aby oslabila juan a zároveň se píše, že prodává USA dluhopisy a zbavuje se USD, aby podpořila juan. Chce tedy Čína posílit nebo oslabit juan?

338835

31.8.2015 19:15

RE: Nerozumím tomu.

n.z. 174.?.?.?

Reakce na 338835

Cina byla v minulosti vladou USA opetovne obvinovana pro neprimerene "slaby" juan - tedy pod jeho skutecnou hodnotu (ta je ovsem zrejme predmetem dohadu a nikdo ji presne nezna). Me to dava smysl, protoze tim si Cina zajistovala laci svych vyrobku a pokracujici odbyt. Do jake doby to tak muze pokracovat je otazka. Obe meny - dollar a juan jsou provazane a jejich vztah je zasadni pro svetovy obchod. Nedovedu si predstavit, ze dlouhodobe slaby juan by delal dollar silnym a naopak. Zrejme musi k nejakemu vyrovnani dojit a o tom muze byt ten soucasny spor.

Na otevrenou valku, byt jen financni bych vsak nesazel; je to zatim jen kockovani.

338844

31.8.2015 21:15

RE: Nerozumím tomu.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 338835

Aby člověk plně porozuměl, musí se soustředit na slovo "oficiálně"...

338850

31.8.2015 21:44

RE: Nerozumím tomu.

dub 62.?.?.?

Reakce na 338835

a) jde o časovou osu, ne vše se musí provádět ve stejnou dobu.
b) kurzová politika není totéž co měnová. lze korigovat kurz např. qe, a lze zároveň restrukturovalizovat devizové rezervy, tedy redukovat podíl dolaru. není jen dolar a dolary lze pak konvertovat do čehokoliv jiného (jiné měny, zlata, investic), aniž by to mělo nějaký vliv na kurz juanu, neb to jde zcela mimo něj - na páru dolar/juan se neobchoduje.
c) jak odpověděl již hestroy níže, jde o ofic. čísla. a v podmínkách měnové a ekonomické války jsou ofic. čísla vždy patřičným směrem manipulovaným údajem (např. ve fort knox jsou akorát tak myši, ale furt se tvrdí, kolik zlata tam maj).

338856

31.8.2015 22:08

RE: Nerozumím tomu.

jokr 78.?.?.?

Reakce na 338856

Souhlasím, mám jen výhradu ke větě z článku: „Lidová banka Číny se zbavovala dolarů a nakupovala juan, aby podpořila kurz, což je politika ..." Myslím si, že se Čína zbavovala dolarů proto, aby se jich zbavila, ne proto, aby podpořila kurz juanu. To je vedlejší efekt, který si Čína nepřeje. Chce slabý juan, aby se jí dobře vyváželo.

338858

31.8.2015 23:14

RE: Nerozumím tomu.

dub 62.?.?.?

Reakce na 338858

ano, v článku se uvádí, že ho prodávala na podporu měny po útoku na burzu, ale skutečností je opravdu hlavně posílená dedolarizace jako odveta za útok.

338859

31.8.2015 23:17

RE: Nerozumím tomu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 338835

pokud by čína zveřejnila skutečné zásoby zlata, cena by vystřelila na dvojnásobek a to by uškodili sami sobě. Holt je to paradox, číňani mají ale nepřiznají, Usa nemají a taky nepřiznají.

338860

1.9.2015 0:28

Zastiňování amerického dolaru juanem

HAlo 90.?.?.?

presne tak treba pritlacit v boji proti zidobankerom [smích] a v tomto Cinu podporujem ako vidiet USA narazila na silneho odporce[vyplazený jazyk]

338861

1.9.2015 6:17

Hozená rukavice - Qui bono

jezinka 88.?.?.?

není důležité to, která měna zda rubl nebo chuan. Ale KDO! Tedy se tažme - kdo má zájem na změně světového platidla? Přeci globalisté! A kdo to je? No inu ti samí - jsou to jisté klany, které poznáte podle "krve". Modré krve. A určitých typických vlastností. Infikovány jsou všechny šlechtické rody Evropy. A tedy i Asie. Dokonce i hlavy rádobyduchovních cirkví. A že ve svém !globálním tažení! používají různé filisofické směry, zdají se býti odlišné.

338870

1.9.2015 18:16

západní finanční systém BRICS škodí

disident 90.?.?.?

Pokud se finanční systém skupiny BRICS neseparuje od finančního systému Západu(ve skutečnosti USA),nemohou tyto země začít žádnou účinnou akci proti dolaru,jelikož Wall Street a jeho poskoci budou tyto země všemi možnými způsoby napadat(jak litovali Rusové v roce 2014 toho,že neměli svůj vlastní platební systém).Tyto země si musí uvědomit,že z Říše zla přichází jen a jen zlo.

338881

1.9.2015 19:02

RE: západní finanční systém BRICS škodí

dub 62.?.?.?

Reakce na 338881

nebojte, jsou si toho velmi dobře vědomi a nesedí s rukama v klíně. stačí sledovat.

338882

2.9.2015 4:44

.

Cico_Ciciak 62.?.?.?

"Trvalý, nekonečný" hospodársky rast, výroba a spotreba - Prečo je to v tomto chorom, sám seba požierajúcom systéme, nevyhnutné? - Aby neskolaboval!
----------------------------------------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/08/trvaly-nekon...

338893

2.9.2015 8:38

RE: .

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338893

Když se podíváte poctivě na čísla HDP v ČR za posledních 25 let, tak sice číselně vykazujeme růst (rok 1989-600miliard, rok 2014-4000 miliard), ale když to číslo 4000 podělíte 8 (index inflace vyjdřující kolikrát vše zdražilo v průměru za posledních 25 let), tak zjistíte, že produkčně je ČR ještě v propadu oproti roku 1989.

Takže pokud se ten růst HDP odehrává jen v číselné rovině, a to se odehrává u většiny zemí EU, nevidím to tak dramaticky. [smích]

338898

Příspěvků: 28

31.08. 05:09 Léčitel  Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
31.08. 05:50 opus111  RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
31.08. 12:00 tartus  RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
31.08. 10:36 opus111  RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
31.08. 19:46  RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
31.08. 21:09 hestroy  RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
31.08. 21:54 jokr  RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
01.09. 06:11 opus111  RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
31.08. 18:55  ===RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
01.09. 13:30 Léčitel  RE: ===RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
31.08. 19:14  ====RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!
03.09. 03:12 favela  Ve jmenu sdruzeni pro jeste daleko vetsi dluhy
03.09. 11:10  ==RE: Ve jmenu sdruzeni pro jeste daleko vetsi dluhy
31.08. 11:27 em-and-ems  Zkuste to opravit...
31.08. 21:38 dub  RE: Zkuste to opravit...
31.08. 15:30 jokr  Nerozumím tomu.
31.08. 19:15 n.z.  RE: Nerozumím tomu.
31.08. 21:15 hestroy  RE: Nerozumím tomu.
31.08. 21:44 dub  RE: Nerozumím tomu.
31.08. 22:08 jokr  RE: Nerozumím tomu.
31.08. 23:14 dub  RE: Nerozumím tomu.
31.08. 23:17  RE: Nerozumím tomu.
01.09. 00:28 HAlo  Zastiňování amerického dolaru juanem
01.09. 06:17 jezinka  Hozená rukavice - Qui bono
01.09. 18:16 disident  západní finanční systém BRICS škodí
01.09. 19:02 dub  RE: západní finanční systém BRICS škodí
02.09. 04:44 Cico_Ciciak  .
02.09. 08:38 opus111  RE: .

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 13 017 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 0

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 2

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 1

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 6

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Brusel věří, že se jednota Visegrádu drolí12.10.21 14:54 Evropská unie 1

WHO chce být nejvyšší autoritou v oblasti veřejného zdraví!11.10.21 17:32 Neurčeno 3

Úmrtnost v Rusku je nejvyšší od rozpadu SSSR: země přišla za rok o více než 2 miliony lidí!11.10.21 09:24 Rusko 4

Za koho kope Ondřej Neff?10.10.21 21:03 Česká republika 7

Syndrom vodnatosti jater, kterým trpí pan prezident, je jeden z vedlejších účinků Pfizeru10.10.21 09:53 Česká republika 4

Společnost Pfizer vyzývá vládu USA, aby předala k očkování 28 milionů dětí ve věku od 5 do 11 let!09.10.21 15:43 USA 5

Australskému poslanci Craig Kellyovi zakázali v parlamentu zmínit Ivermectin09.10.21 12:29 Austrálie 2

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,08 Kč
Kanadský dolar
17,69 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,13 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,96 Kč
1 unce stříbra
510,20 Kč
Bitcoin
1 335 483,88 Kč

Poslední aktualizace: 16.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 918