Diskuze k článku

Privatizace je jádrem fašismu

Příspěvků 100

28.8.2015 5:22

Pěkné, poučné a jednoduché

opus111 89.?.?.?

Líbí se mi, když se podaří komplexní problém popsat jednoduše, nejlépe jednou větou. A to se tomuto článku povedlo na 100%.

aristokracií řízenou formu kapitalismu: fašismus

nebo také

davově elitářské řízení

Předvčerem byl v Hyde Parku človek, který se snažil o něco podobného, popsat komplexněji , co je to fašismus. Neříkám, že to byl vyloženě špatný pořad, ale neuspěl v tom jednoduchém a srozumitelném podání.

Přesto jsem si i z toho pořadu odnesl jednu jednoduchou myšlenku, o kterou se rád podělím:

Nacismus je forma fašismu.

338689

28.8.2015 6:10

RE: Pěkné, poučné a jednoduché

Lenin 46.?.?.?

Reakce na 338689

Presne tak vystihol si to dobre ,chcelo by to viac takychto clankov s takovouto odbornou problematikou=-O ešte doplním ze za všetko mozu zidobankovnici[překvapení]

338690

28.8.2015 9:46

RE: Pěkné, poučné a jednoduché

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 338689

V česku vznikl fašizmus výšeuvedeného typu, když pan Švancenberk koupil Lahvemu první oblek, aby se mu prej po německu necoural v prochcaných texaskách a vytahaným svetru, a nacvičil na něj Kocába, který vymýšlel slogany pro lid, a Lahev mu dělal na Václaváku a v televizi tlampač.

Láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí !!!

Komunisti vás budou strašit nezaměstnaností. Nevěřte jim !!!

Pěkné, poučné a jednoduché. [smích]

338694

28.8.2015 10:20

RE: Pěkné, poučné a jednoduché

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 338689

Vůbec nesdílím vaše nadšení nad jednoduchostí myšlenky , ta myšlenka je totiž zmetek a jde pouze po povrchu. Autor má v některých výrocích pravdu, ale jeho americké představy o štěstí lidstva jsou obecně chybné.

338697

28.8.2015 13:36

RE: Naivné a či jednoDuché?

udo2 95.?.?.?

Reakce na 338697

Autor je američan?
národ mladý, bez dejín..
tak akoby ich poznať mohol?
Sťa HéLada mladá pred vekmi,
či neskôr junák Rím..

Utečenci, renegáti,
za mlákou veľkou "sa" to hatí..

Btw., čo znamená ten transport,
rumun, maďar, rakúšan,
septuagintu v aute slováka narúša?

338706

29.8.2015 18:49

RE: Pěkné, poučné a jednoduché - odpověď

Zdislav 109.?.?.?

Reakce na 338689

Poslední stadium kapitalismu je fašismus, jak jsme toho i u nás svědky - třeba podle uvedeného znaku privatizace, kterou v r. 1984 pro nás předpověděl amer. prezident a Klaus poslušně vykonal.

Takže Socialismus je v Číně.

Bývalá politická diktatura u nás byla hrozná, ale současná ekonoomická je mnohem horší.
Nezapomínal bych na podíl sionistů - Zednářů; nejen Bilderberg.
Kdy bude trestné, aby členové uvedených spolků, prosazující ve státním orgánech jinou politiku než státní, byli podle zákona potrestáni?
Kdy bude zřízena státní komise pro vyšetřování zločinů polistopadových vlád?

338767

1.9.2015 3:16

Nazev neni presny

favela 113.?.?.?

Reakce na 338689

myslim si,ze jsou to korporace, konglomeraty, monopoly, kartely kdy nekolik zlocincu manipuluje ostanimi /akcionari a zakazniky/ az treba do sebezniceni.Privatizace je dusledek absolutni vlady a diktatury zminenych.
Jeden priklad.Letadlo co nechce litat. Stat zada korporaci vyvoj a vyrobu noveho letadla. Korporace letadlo vyrobi ale s umyslnou chybou v designu. Potom korporace rekne..stala se mala chybicka, potrebujeme dalsich 10 bilionu...Stat ma na vybranou, zaplatit dalsich 10 bil. a mit letadlo ,nebo velka ztrata jiz na vyrobe zmetku ...a zadny letadlo. Vlada da 10 milionu /z jejich kapes to nejde/ a korporace zase udela novou chybicku a tak to jde dal...Cili korporace jdou umyslne i proti zajmum zakazniku v tomto pripade vlastni vlady a naroda.

338863

1.9.2015 10:09

RE: Nazev neni presny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338863

V podstatě vyrábí samospasitelné náboženství pro sebe a na příkladu tedy nemusí odstraňovat konkurenci jakkoliv i když zákony se mají dodržovat. Ale od čeho jsou právníci nehledě kanců bum bum kanon, prásk bum bum a je to. Nahradí to tím že nebudou-li cukrátka nebudou cingrlátka a jsme u jejich interní knihy knih jakýchsi pravidel moštárny které když se nedodrží jsou ochotni vydudkovat závislé až posléze zaťaté odborníky ve svých chrámech proměňující se v kulometná hnízda a notabene tuplem ty z kterých to kapes nejde šacují též. Krásný a navazující řetězec může vzniknout posléze z těch kteří si navzájem leští škrpále a oslňují okolí a budují svůj blahobyt na tvorbě hodnot jinými. Z historie je známá industrializace Velikonočního ostrova (naprostá devastace fauny i flöry a soběstačného biotopu) kdy tam nakonec co by symbol zaťatosti že dokáží že to dokáží zůstali pouze sochy moai, kultu ne nepodobného opiu lidstva náboženství sebedestrukcí ovšem s cílem a jasnými nepodkročitelnými pravidly nóbles představených.[mrknutí jedním okem]

338876

1.9.2015 9:43

RE: Pěkné, poučné a jednoduché

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 338689

>Nacismus je forma fašismu.

Nesouhlasím úplne proto, že v prubehu historie došlo a stále dochází k deformaci pojmu "nacizmus".
Nacismus zrejme vzniklo zkrácením pojmu "nacionalismus", co je v preklade "národovectví". Na cítení za národ jako nejbližší vyšší celek není nic špatného, predstavuje to synergii, spolupráci, je na tom založena delba práce.

Zavedením falešných procesu a principu do národovectví, myšlenkoveho virusu schopného se šírit postupne vznikala chorobná forma národovectví, kdy se národovectvím zakrývaly, maskovaly osobní ambice vudcu nebo členu národoveckých hnutí. Tím se tyto chorobné vlastnosti začaly pripisovat celému hnutí, kde zbytek členu nemusel tušit o co jde, a byl vtažený do nesprávné uličky.
Puvodne tradiční a smysluplné hnutí mohlo být infiltrováno nečím nakaženými členy a vudci.
Nacionalismus puvodne jako pozitivní pojem byl tak postupne transformován do podoby typické pro duševne nezdravé jedince, odebírající jiným prostor na primerenou existenci.

Dnes proto stále muže být národovec být, nebo označen jako nacista a fašista, aniž by tím bylo odlišeno, co vlastne opravdu delá. Stejne tak ne každý nacionalismus je v principu špatný a speje k fašismu. Nekonkrétní nálepku pak možno zneužít na onálepkování kohokoliv, a bordel, "stredovek", babylon pretrvává.

338875

1.9.2015 11:15

RE: Pěkné, poučné a jednoduché

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338875

Báječná ukázka, jak se dá žonglovat s pojmy.

Pane, právě proto se změnil pojem "nacionalismu" na pojem "nacismus", protože tím se chce odlišit nacionalismus od vypjatého nacionalismu infikovaného prvky fašismu a především násilí, viz dnešní Ukrajina, kde kyjevská banda všechny nutí násilím vychvalovat a podporovat nacionální projekt banderismu.

Vy provádíte jakousi zpětnou transformaci, kdy jasně vymezený pojem "nacismus" chete transformovat do pojmu "nacionalismus, a tím nacismus obhajovat, avšak to je naprosto nesmyslný postup.

Každý kdo tak činí, je mi vždy krajně podezřelý a vždy jsem na pozoru před zhoubnou filosofií nějakého nácka.

338877

3.9.2015 23:37

RE: Pěkné, poučné a jednoduché

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 338877

Na muj vkus jste to pochopil príliš po svém a projektujete to do mé osoby. Stále príliš domýšlíte za mne, proč to deláte? Proč si myslíte, že zrovna já žongluju, když pouze vysvetluju? Naopak vy mi podsouváte žonglování.

Jak víte že nacismus zpetne omlouvám? To je čiste vaše ničím nepodložená dedukce. Já jsem prece zretelne napsal, že ten puvodní možná i v nečem dobre myšlený se zvrhl. Jedno s jakým pak názvem, zda nacismus, nebo fašismus.

Vy jste v mém textu našel i co v nem nebylo. Jak mužete vedet, že provádím zpetnou obhajobu a transformaci, když o tom nevím ani já sám? Nepreháníte to trochu? Potrebujete se tolik na ostatních delat jako lepší?

Proč radši nejste podezrelý sám sobe. Vy si troufnete mne označovat náckem, když prakticky vubec neznáte mou činnost? Vaše dedukce jsou mylné a matoucí.

Já vám to reknu ješte jinak, polopate. Za to, že kdesi kdysi existovali tupí nacisti, tak to ješte neznamená, že nemohou existovat reální národovci, kterí by posléze také nebyli "transformováni" lidmi jako vy do podoby nacistu.

Stejne tak nemužete zakázat napríklad bývalému komunistovi být slušným človekem, který rozumí hospodárství více, než vy sám. (Já mimochodem ve strane nebyl )

Jakoby jste nechápal, že jediný zlodej na ulici poškodí duveru mezi všemi obyvateli ulice. Než neco napíšete, tak občas opravdu domyslite, nejenom furt tu kouli číst.

338973

3.9.2015 11:05

RE: Pěkné, poučné a jednoduché

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 338689

Ještě vyšší forma fašismu jsou spojené nacizmy.
Takové nacizmy je ale nutno propojit k společnému vyššímu cíli např. proti rudému nebezpečí. Takové spojení na společné duchovní bázi předvedl nedávno Vatikán (Mussolini, Franco,Hitler, Pavelič). To se to potom privatizuje.
Privatizaci mají církve v krvi. Zprivatizovali si totiž nejdůležitější veřejný statek - Boha, pro své blahobytné žití. Ani NZ a JK je "neobrátili". Misionářství, exorcismus, inkvizice, privatizace vykvetli z toho duchovna postaveném na Mamonu. Orientace na Mamon je přímý důsledek uznávání SZ . Stačí si uvědomit rozsah a kvalitu hmotných požadavků na uctívání (pravidelné obětiny, svatostánek,roucha kněží ) starozákonného Boha, které si sám určil v SZ(autoři mu připsali). Všechno požadoval prvotřídní. Když někdo "desátek" neměl, mohl to zaplatit ve stříbře -stvořitelův ceník. Čtěte bibli tam to všechno je!
Stvořitelovo starozákonné hodnocení jednotlivých služebníků izraelských je přes majetek - dám mu, rozmnožím...
Jsou mezi námi hlasatelé nezbytnosti naší cesty přes SZ, JK-NZ prý potřebného k našemu zkultivování. Je to účelová lež. Dokládají to jiné civilizace, které jsme také po objevení "učili studu", a nakonec "zprivatizovali". Přestože neměli desatero ani církve, našli si svoje funkční (možná i lepší) mravy. Koneckonců i to, co dobrého obsahuje SZ není žádný boží patent, jen je to autory SZ tak napsáno. Objevili to už generace před nimi.
Máme smůlu na špatné vzory, kterým je i ten biblický projekt. Zavedl tuto civilizaci na špatnou cestu honby za Mamonem.
Obávám se, že příděl proroků je již vyčerpaný, je to už jen na nás!

338953

28.8.2015 6:43

Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Nacizmus , je vlastenectvi, to jen propaganda nacizmu-vlastenectvi posadila do spatneho svetla, svetove zidovstvo spini nacizmus, ale, sami jsou nacionalidstejsi nez hitlerovske Nemecko, v Israelu, zeny cestuji zvlast, cizinci-pracovnici jsou varovany s pohlavnim stykem s zidovkama, cerni zide deporovani zpet,proste, Nurimbersky zakony jsou Israelem prekonany, Palestinienc nemuze se ozenit s zidovkou, zide ,odjizdeji do jinych zemi, aby se ozenili s ne zidovkou, takovy snatek, neni Israelem uznan, zena je stale "siksa", prostitutka.
Demokracie je posledni stupinek k fasismu, nasili, diktature, odporuje nacismu, proto elita ,kde muze "hasi" rychle vsechny mozne mista na svete, kde zacne narustat vlatenectvi,je nacismus hrozbou soukromeho podnikani, kontrolou nad kapitalismem, ktery potrebuje diktaturu dolaru-penez, jez, takto prekonavaji jakykoliv politicky system vzdy zkonci nasilim, podnikatel-prumyslova mafie, spolecnost, uz automaticky z uroku a podnikani bohatne retezovou reakci, pro, obycejne lidi, do nedohledna, takove spolecnosti,bohatnou I z narodnich bankrotu, kde se sami representuji s pravem, jez slouzi jen jim a ne nikomu jinemu, coz je videt na dnesnich soudech, okradeli Vas nekdo o pet tisic a jdete k soudu, tak za soud a advokaty zaplatite 10 000, abyste dostali, s uspechem, svych pet tisic.
Nacizmus brzdil neomezenou silu kapitalismu, pred desitkama roku,politici meli,jak,takz, vliv, dnes, jsou placeni sluhove nadnarodnich korporaci a super bohatych jednotlivcu, jez prosazuji svoji vuli.
Proc, Rotschild rekl, dejte mi kontrolu penez a mne nezajima , kdo politicky vladne!
V USA senat je klubem milionaru a dnes I trilionaru, takze, vzpomenme vyroku jedne damy u soudu pro neplaceni dani, kdyz prohlasila soudci, ze dane jsou jen pro chudy lid!
Jinymi slovy , ditatura penez, nema nic spolecneho s demokracii, jakozto I s tim vlastenectvim, ktere je ted rozbijeno zamerne v cele Evrope , pomoci lidskych prav,, cizim vlivem, jez nacizmus , vlastenectvi znici ve jmenu multikulturni spolecnosti, ktera takto ztrati zcela moznost obrany vlastnich prav.
Kdo, neveri, tak,at nahledne do Israelu, kde se rabin nechal slyset, ze multikulturni spolecnost nebude zavedena v Israelu, ale , kazdy israelec na celem svete podporuje multikulturni spolecnost a doporucuje ji, kde jen muze, staci cist noviny a dobre se koukat na TV zpravy, po nekolika dnech, najdete souvislost, ze , nic na celem svete se nedeje nahodou.Multikulturarismus je priprava k plne kontrole nad liskou spolecnosti v ramci Noveho Svetoveho Poradku, uz ted, chteji zprivatisovat vody, kdyz ,uz maji plnou kontrolu nad potravinama, skolstvi, zdravotnictvi, media-informace, a tak dale, staci se porozhlednout, invidualismus je potiran, pokud neslouzi elite, bezhlave stado,koukajici do sportu a krvave literatury-programu, je jak ve starem Rime, dejte lidem hry a mate volnou cestu ke svetovlade, uz ted muzem cist, ze prijde naprosta kontrola zen k jejich porodnosti, proto takova propaganda s ockovanim-povinnym , ovsem, pan Mengele by mel radost.

338691

28.8.2015 10:20

RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338691

Dost dobrý příspěvek pane Nohejl, hodně kvalitních myšlenek.

Nemohu však souhlasit s tvrzením, že nacismus posadla do špatného světla nějaká propaganda, i když ta propaganda kterou zmiňujete je jistě přítomná.

Nacismus se zdiskreditoval sám, když zanechal po sobě koncentrační tábory a milióny mrtvých, kteří v nich zahynuli a k tomu milióny mrtvých na bojiští válek, které nacismus vedl z pozice nadřazené rasy.

Nacismus se nyní plně rozvinul na Ukrajině, kde banderovský projekt vraždí nevinné občany východu Ukrajiny.

Vraždili by s chutí i jinde, ale zatím jim to není dovoleno a doufám, že nikdy dovoleno nebude.

338696

28.8.2015 20:30

RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.

maršal Žukov 195.?.?.?

Reakce na 338696

Nuž, človeče, máš to dobre popletené. Budeš toho musieť ešte veľa prečítať.
Neuraz sa , je to pravda a pravdy by si sa nemal báť, inak zakrpatieš.
Dúfam teda, že nie si provokatér a takéto kraviny nevypisuješ na niečí povel.

338723

28.8.2015 22:26

RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 338723

Nuž,človeče,máš to popletené....,neviem prečo sa podpisuješ "maršál Žukov",keď si obyčajný "generál Čatloš"....[velký smích]

Choď už konečne s tým svojím slovenským ĺudovým nacizmom do riti..."

338731

29.8.2015 13:26

RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.

udo2 95.?.?.?

Reakce na 338731

Nehádajte sa.
Dosť bolo na Slovensku vojen občianskych..
..keď Niekto na náš úkor riešil
svoje problémy vnútorné si

Aj za "povstania" Ľudia na oboch stranách chceli dobre
a väčšinou konali v rámci nevyhnutných okolností
..samozrejme i podľa miery svojho chápania a mravov
aj keď tu a tam fanatikov nebolo málo.
No ako psíka, keď do rohu tlačíš,
piť i jesť mu nedáš a týraš,
dobre vieš čo príde..

Tak i Pan je vždy v prvom rade zodpovedný,
ktorého mudrejší vždy za oponou hľadá.
Reálna politika žiaľ je každodenná,
stále ešte vždy o konšpirácii,
proti davu bezpriezoru sprisahaní,
keď jelita do priepasti padá..
spolu s potenciálom jeho zneužitým

"AT least, the infowar lasts thousends of years."
a nie nadarmo v kánonoch na kanónoch
napísané bývalo:
"posledný argument kráľov"
..resp. mocných

Základ politiky:
"Knowledge is power"
=
"Mierou svojho chápania robíš na seba
a mierou svojho nechápania na toho, kto chápe viac"

V jednoDuchosti je krása,
to platí v rade neposlednom,
i pre toho, kto alGoRytmiku hlása.
(a?)social enginEarRing

Tak, ako je islam a "islam"
kresťanstvo a "kresťanstvo"
komunizmus vs. marxizmus,
vyzerá byť i
národný socializmus vs. nacizmus,
či multi..medzinárodný sociálizmus (spoloČnosť) vs. internacizmus
Plánované trhové sociálne hospodárstvo vs. finacizmus
atď..
Otázka je, čo prevláda,
ktorým smerom sa vždy v centrále,
bez dozoru občanov uberá nálada?

Aktuálny stav
Cieľ
Odchýlka riadenia (sociokultúrneho manažmentu)

Tak sa vektory, matrice konštantami a premennými plnia,
občania osud spoluriadia a ovčania sa v rytme jelít vlnia..
Čo do jelita nacpeš, také i bude,
preto mäsiar jatiek kultu zaujímavý býva,
hoc i MééDia Ni(e)ktom Polyféma,
v konšpirácii svojej, potichu ho nazve.

Vskutku, na najvyššej úrovni treba dobro a zlo rozliśovať.
"Horúci buďte, alebo studení, no nikdy nie vlažní"
METODológia rozlíśenia pravdy v konkrétnom momente,
na ktorú ten právo má, kto vidí realitu v najširšom kontexte.
"Mysli globálne, konaj lokálne"

..a globálne koncepcie sú len 2:

1."A government for the People, by the People"
(vek Člověka, bo každý sa s tým potenciálom rodí, no nie každý si ho o-svojí.)
Kto je to Človek? Viď otázku tú spred rokov tisíc 2,5, postavenú DioGénom.

2. fašizmus = "TEROR MENŠINY VOČI VAČŠINE"

338757

28.8.2015 21:20

RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.

Norman redakcia (zavináč) nadhlad (tečka) com 89.?.?.?

Reakce na 338696

Prečo ľudia, ako Vy, chdia na zvedavca? Vás nenapadlo, že tu je základom debaty nerešpektovať hlúpe dogmy? Ja viem, je to ťažké, vtlkali to do Vás od malička, takže už to nevnímate ... viem, že to nedokážete prekonať - ale prečo si to aspoň neuvedomíte a nepriznáte, že ste postihnutý.?
Nič v zlom, želám Vám, nech to dožijete bez veľkých stresov a utrpenia.

338725

29.8.2015 4:07

RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 338696

Nenechte mavat svym majestatem,nebo,jak rikal umirajici rabin: Vse je jine ,nez jak myslis!
Nacisti okoukali sibirske gulagy,prvni koncentracni tabory udelali,rasove ,nadrazeni Britove,jez meli cernochy,jako divochy,to same Americani,v prvni svetove valce nahnali v USA a v Kanade ,do koncentracnich taboru Nemce zijici v techto zemich,v druhe svetove valce ,rovnez tak internovali Japonce,Nemce a dokonce i zidy.
V nasem stoleti,tak,osvicenem"se pise a mluvi o pripravenych koncentracnich taborech v USA a o skladech rakvi,na mnoha mistech a o zeleznicnim vlaku,co by pojizdne vezeni.
V samotne Anglii, tez Churchil nechal internetovat Brity,jez ,byli fasiste, v USA byla rovnez silna fasisticka strana a kazdy paty obcan byl nemeckeho puvodu, Amerika v ramci pristehovalectvi rovnez nechtela zidy,kteri se tam dostali co by jine narodnosti, zapreli sve zidovstvi,pozdeji je Amerika internovala do Ruska v ramci "ruske revoluce",ale,uz prijeli pozde,"koryta bolseviku,uz byla obsazena.
Australie rovnez nechtela zidovstvo, myslim,ze to byl zid z Cech, co byl deportovany na lod ,ze ,ktere predtim vyskocil a zlomil si nohu,takze,jej deportovali i se zlomenou nohou.
Jak,Australie v dobe valky se vyporadala s Japonci se vi take.
Nakonec,zde jsou slova W,Hughes australskeho premiera po roce 1919.
What purpose of very rich country, when all prosperity and natural tresure is in the hands Jews!
Whitelaw towers-Montefiores take Australia.
Co,dnesni politici, dovolili by si rici dnes neco podobneho?
Co cesti politici priznali by plnou pravdu,kdo vlastne vladne,nemyslete ze od dob Slanskeho a spol,jsou po nich prazdna mista u "koryta'.Staci s etrochu blize podivat na vlady "mnoha krestanskych zemi" a dostanete odpoved,nacisti, byli si vedomi,po "rude revoluci" ,kdo by prevzal vladu v Nemecku,stacilo malo a meli jsme bolsevickeho souseda a sli by dal,"rude Madarsko,Bavorska republika a jinde,jen vlastenci-nacisti,je zastavili.Nasi vlastenci, Jirasek a Bozena Nemcova,Tyrsh a jini,byli vlastenci, jinak,nacisti, proto general Pathon spravne rekl,ze nacisticka strana ,je politicka strana jako demokrati a nebo republikani, ovsem, to mu neodpustili,"pravy, vladci Ameriky".
Paktuji se "cesti " politici s Israelem?
Prectete si knihu,kterou muzete stahnout z Internetu:Understanding Jewish Influence:Background Traits For Jewish Activism-Kevin MacDonald.
Nejvice prodavana kniha v Israelu,je Hitlerova zpoved-Main Kampf.

338738

30.8.2015 10:17

RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.

eduard 91.?.?.?

Reakce na 338696

"Nacismus se zdiskreditoval sám, když zanechal po sobě koncentrační tábory a milióny mrtvých, kteří v nich zahynuli a k tomu milióny mrtvých na bojiští válek, které nacismus vedl z pozice nadřazené rasy."

Tento obraz platí aj pre dnešok, vojska USA nepodliehajú žiadnej inej len USA jurisdikcii. V ich vojnách po svete padlo rovnako milióny ľudí... Rozvrátili celé krajiny zbedačili celé národy pre svoje ekonomické záujmy, cítia sa rovnako nadradení nad ostatných. Ich zahraničná násilná politika (embargá, vojny) spôsobuje často genocídu a biedu celých národov. Ich elity sú preto v pravomslovazmysle fašistické

Výborný článok. Nebolo by takých článkov keby vyvolení tak nesužovali tento svet
http://aragonit9.blogspot.sk/2015/08/chorvatsko-2015-v-dnoch-2-jula5-az-10.html

338785

28.8.2015 8:20

lenže -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

K první vlně privatizace došlo v první fašistické zemi, Itálii, ve 20. letech m.s. a k druhé vlně privatizace došlo v druhé fašistické zemi, Německu, v 30. letech m.s.. Privatizace začala za Mussoliniho - a začali ju práve s podporou - bohužiaľ - židovskej obce, a predstavte si - cirkev sa do toho vložila - podobnosť čiste náhodná v postsocialistických krajinách, pochybne reštituované majetky s ešte pochybnejším vykazovaním vlastníctva -

338692

28.8.2015 18:34

RE: lenže -

jezinka 88.?.?.?

Reakce na 338692

...kdyby jste poslouchal "hlas boží" z Vatikánu, věděl by jste, že onen hlas řekl, že všichni papeži byli a jsou židé...nepřekvapí už NIC. a co navíc když jsou valná většina z nich posmrtně svatořečeni coby křesťanští světci, jo,jo ,pane, to jsou mi věci...

338715

28.8.2015 20:36

RE: lenže -

maršal Žukov 195.?.?.?

Reakce na 338715

Tak potom sú 2 možnosti:
1. Ježiša Krista nám vymysleli oni
2. JK existoval ale jeho učenie "upravili"
Všetko s cieľom otupiť ostražitosť kresťanov a zničiť ich pud sebazáchovy

338724

28.8.2015 21:42

Pro ty co se zajímají a neviděli, titl.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338724

https://www.youtube.com/watch?v=wxogkCO6haA

338728

29.8.2015 8:42

RE: lenže -

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338724

Měl byste si přečíst Bibli a hned by vám bylo všechno jasné.

Příchod Ježíše Krista byl proroky, kteří psali Starozákonní část Bible, předpovězen staletí před Kristovým narozením.

Nedává smysl, že by si to Židé dlouhá staletí vymýšleli, aby Krista nakonec odmítli uznat jako mesiáše a krále.

JK je v Novozonní části Bible popisován jako skutečná osoba, původem Žid, proto také nejprve jeho pozvání, aby lidé činili pokání bylo určeno jen Židům. Mnozí Židé jej vyslyšeli, činili pokání a přijali cestu JK.

Později se pozvání následování rozšířilo také na pohany, JK odůvodňoval, že přišel položit život za všechny, kdo v něj uvěří a budou činit pokání.

Zde vidíme ten zásadní posun, zatímco ve starozákonní době se mělo dojít spravedlnosti skrze dodržování zákona (což nebylo možné, proto neustále oběti a Zákon se tímto stal vychovatelem ke Kristu), tak po příchodu JK je nutná ke spasení a odpuštění hříchů "VÍRA" v JK.

Mnozí židé však toto odmítli a jedou si stále ten starozákonní projekt a snaží se naplnit spravedlnost skrze Zákon, někdy to má až tragikomické konce.

Nedá se úplně říci, že by učení JK někdo upravil. V drtivé většině případů se učení JK prostě ignoruje a je nahrazeno například katechismem a filosofickými výklady učenců prvních století našeho letopočtu. Snad nejznámější úlet je učení o Trojici, pekle, předpeklí, očistci a další nesmysly o kterých Bible neučí.

Satan se vždy snažil, aby lidé nemohli číst Bibli. Byly dokonce pořádány hony na lidi, kteří Bibli vlastnili, tito lidé byli upalováni a Bible páleny.

Dá se říci, že Hlávka ze Svobodného vysílače je posedly Satanem, protože ten když slyší slovo Bible, tak okamžitě zvrací. Nejdříve slovně a jsem přesvědčen, že po pořadu se jde vyzvracet i doslovně.[bliji]

338744

29.8.2015 11:40

RE: lenže -

tartus tartus (zavináč) azet (tečka) sk 213.?.?.?

Reakce na 338744

dovolim si nesuhlasit, Stary zakon bol kanonizovany okolo roku 500 p.n.l a novy zakon v 330 n.l. Obe knihy boli kanonizovane politickou mocou ktora potrebovala zjednotit lud. Zatial co stary zakon je objemnejsi treba si uvedomit ze vetsina toho co sa cituje lajkom nieje ucenie ale vymyslena historia. to ze zidmi popisovana historia je do posledného slova vymyslena uz archeológovia a historici dokazali.
Problem Nového zakona je v tom ze tam Jezisove ucenie nieje, je tam zopar moralnych ponauceni ale celkovo je to len zivotopis Jezisa a potom Pavla, snad jedine co ma akytaky vyznam su apostolske listy, ale u polovici je zpochybnene autorstvo a hlavne su to vesmes subjektivne vyklady.

treba si uvedomit ze to co ucil Jezis bolo rozdelene na dve kategorie, prva bola verejna, to jest to co hlasal, a to mozeme povedat ako krasnu ideologicku propagandu, o tom ako sa mame mat radi a neublizovat si navzájom a potom tu bola tajna nauka ktoru ucil svojich ucennikov a zial tato sa nam nezachovala kedze bola tajna a teda sa predava hlavne ustne, To co povazujeme za evanielia apostolov su len vybrane pribehy ktore sa storocia tradovali, upravovali a prechadzali roznymi zmenami a ich konecnou kanonizáciou ktora bola, ako som spomenul politicky motivovana a teda sa nestarala o duchovny rozvoj jedinca ale o to aby sa stado dalo ovladat.

Dnes nevieme co sa dialo zidom co uznavali apokrifnu literaturu (ody salamunove, atd.) ale vieme co sa dialo krestanom ktori neuznali kanonizovanu verziu nového zakona.

Takze satan neblije pri pohlade na bibli, Satan, tak ako ho chapete, tu bibliu stvoril a rad z nej cituje.

338752

29.8.2015 15:21

RE: lenže -

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338752

Máte to naprosto popletené.

Bible jako celek byla kanonizovaná celá najednou právě v tom roce 370 n.l na Nikajském koncilu, kdy do Biblického kánonu nebyly zahrnuty knihy apokryfní.

Označení "kniha kánonická" znamená, že se jedná o knihu inspirovanou Bohem, kdežto "kniha apokryfní" nenese znaky inspirace Boží, tedy jedná se čistě o díla lidských myslitelů a filosofů.

A právě že archeologie neustále dokazuje, že biblický kánon je Bohem inspirovaný a pravdivý.

Pokud píšete ABSOLUTNÍ nesmysl, že archelogie dokazuje opak, pak o problému absolutně nic nevíte a nemá smysl pokračovat v komuniaci s vámi na toto téma.

Například nálezy v Kumránu jasně dokazují, že máme dnes Bibli v té podobě, jak byla zapsána, v držení muzeí jsou archeologocké nálezy fragmentů Nového Zákona, které pocházejí z počátku 2 století našeho letopočtu, což zase dokauije, že evangelia nebyla po staletí upavována, jak vy trvrdíte.

Jen dokazujete, že ničemu nerozumíte, jen plácáte do prázdna absolutní nesmysly na základě hlubokého neporozumění a neznalostí faktů.

338759

30.8.2015 17:26

RE: lenže -

janaľščť 213.?.?.?

Reakce na 338759

preco boli potom systematicky likvidované všetky ostatné evanjeliá a aj s ich hlásateľmi??? a to samotnou cirkvou - likvidovali ostatných kresťanov z bratskej lásky??? evaneliji bolo asi tridsať, vybrali z nich 4 - ,,najvhodnejšie,, a rozhodol o tom pápež Inocent a to nehovorím o likvidácii ostatnýh historických artefaktorv a kníh - ktoré zlikvidovali - alexandrijskú knižniu tiež podpálili kresťania. Kresťania sa často správali ako dnešní ISIS, spôsob - to su deje-pisne fakty.
žreci zo stareho- odpadlici od božieho plánu- egypta cez svojich zasvetencov nepretrzite kontinualne pracuju na svetovlade. priklad v malom zo stareho zakona -
Jozef pre faraona ziskal a zotrocil vsetok lud egypta, najskor zlato a hmotne statky, a potom aj samotnych ludi a to za jedlo, ktore sustredil do faronovej moci.
nepripomina vam to nieco....
stary zakon nema nic docinenia s vesmirnym bozim zakonom, novy zakon , koran , tora -
maju jednoho autora a ich cielom je moc a ovladnutie ludskej mysle skrz ne.
vo vsetkych tychto zakonoch ucel sveti prostriedky - a to je rozdelujuce a konfliktné-
keby boli bozie, tak by zjednocovali v laske.
vyvolenost niekoho nad inymi - to je satanizmus a je jedno ake šaty má či fašistické, sionistické, islamské .....komunistické......

338797

30.8.2015 3:43

Vsechno je mi jasny

favela 113.?.?.?

Reakce na 338744

bible obsahuje valky,ukladne vrazdy, nasili, vyhlazovani, loupeni, vse co je charakteristicke pro fasismus a terorismus i dnesni...V pravde poucne...Kristus byl puvodem Palestinec , Dolf zahajil valku dovolavanim se pomoci bozi, no a papez zehnal nacistum , kteri se chystali delat vsechny podobne veci jako v bibli, ze ano....A Krista se nikdo o nic neprosil, bez nej by nasi predkove meli svaty klid...A Satan byl v udajnem zakazovani bible perfektne v pravu...Jasny jako facka !

338776

30.8.2015 9:23

RE: Vsechno je mi jasny

maršal Žukov 195.?.?.?

Reakce na 338776

JK bol arijec! Pozri si ktorúkoľvek podobizeň.
Potvrdzuje to aj jeho charakter, z ktorého plynie jeho učenie. Toto semiti nemajú vo výbave, chazari už vôbec nie

338782

30.8.2015 20:52

RE: Vsechno je mi jasny

tartus 178.?.?.?

Reakce na 338782

wau, ty určuješ povod JK podla Ikon co zanechali stredoveky umelci?
schvalne, vies z ktoreho storocia je najstarsia ikona?

338804

31.8.2015 7:41

RE: Vsechno je mi jasny

maršal Žukov 195.?.?.?

Reakce na 338804

To je jedno. Pýtam sa, prečo ani na jednej nevyzerá ako žid.

338818

2.9.2015 11:50

RE: Vsechno je mi jasny

tartus 213.?.?.?

Reakce na 338818

ak ti je to jedno, tak preco neucis historiu doby kammennej podla filmu 10.000 pnl.

338908

31.8.2015 9:29

RE: Vsechno je mi jasny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 338804

Vám se to nezdá?
Obrázek špatně!
Písmena dobře?

Jak tomu všemu věřit, když boží správce zeměkoule ještě donedávna netušil, že ta Země je "koule", a museli mu to vnucovat kacíři, které obvykle nechával pro tu pravdu i upalovat.
Bibli udržovali v tajnosti před obecným lidem a kázali v nesrozumitelném jazyce. Překlady bible do národních jazyků a tím i její zpřístupnění širším vrstvám - možnost vlastně používat kritického myšlení otevřeli až reformátoři (=kacíři) začasto od moci duchovní a světské upalováni za tu drzost. Dodnes ale církevní obhájci tvrdí, že za bludy. Trvat jejich moc dodnes, tak je tu skoro každý diskutér upálený pro bludy. [chechtot]

338824

31.8.2015 21:20

RE: Vsechno je mi jasny

tartus tartus (zavináč) azet (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 338824

nezaskodilo by precitat si aj ine moje příspěvky, vedeli by ste ze bibliu povazujem za politicku propagandu.

338852

1.9.2015 3:31

RE: Vsechno je mi jasny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 338852

Četl jsem a vyjadřuji souhlas.
Chtěl jsem to Vaše rozšířit a ukázat, jak málo vědomostí o světě stačí věřícím i církvím k vládnutí po celá staletí. Na čem stojí ideové nároky dnešního Izraele a sionistů, či církve katolické.
Z toho textu bible ale plyne, že autoři základu (Genesis...) tam vytvořili vlastně jen lokálního Boha.
Kniha knih je o zeměkouli "velmi stručná":
14. Opět řekl Bůh: Buďte světla na obloze nebeské, aby oddělovala den od noci, a byla na znamení a [rozměření] časů, dnů a let.
15. A aby svítila na obloze nebeské, a osvěcovala zemi. A stalo se tak.
16. I učinil Bůh dvě světla veliká, světlo větší, aby správu drželo nade dnem, a světlo menší, aby správu drželo nad nocí; [též] i hvězdy.
17. A postavil je Bůh na obloze nebeské, aby osvěcovala zemi;
18. A aby správu držela nade dnem a nocí, a oddělovala světlo od tmy. A viděl Bůh, že [to bylo] dobré.

Je v tom tolik astronomie, kolik znal každý pasák ovcí.
Hlavní řeky byly čtyři:
10. (A řeka vycházela z Eden, k svlažování ráje, a odtud dělila se, a byla ve čtyři hlavní [řeky].
11. Jméno jedné Píson, ta obchází všecku zemi Hevilah, kdež jest zlato.
12. A zlato země té [jest] výborné; tam [jest] [i] bdelium, a kámen onychin.
13. Jméno pak druhé řeky Gihon, ta obchází všecku zemi Chus.
14. A jméno řeky třetí Hiddekel, kteráž teče k východní straně Assyrské země. A řeka čtvrtá jest Eufrates).

Zeměpis takřka celosvětový.
Anorganika i organika celkem prvky tři: zlato, bdelium a kámen onychin.


To spisovatelské úsilí chtělo jen zorganizovat kmen izraelský pro blahobytný život potomků autorů (známých jako bratři Mojžíš a Aron) až navěky věků - ustavení kněžské větve, kvality obětin (potravy pro kněží,Exodus28,29) jako součásti vůle boží.
Dílko ale učarovalo i reformátorům, a tak dalo vzniknout dvěma celosvětovým a mnoha reformovaným lokálním církvím.
Nasměřovalo celou lidskou civilisaci k honbě za mamonem (včetně množení "ovcí" ), ač někteří, kdo ho používají jako pracovní nástroj se alespoň pokoušeli o opak (?).

338864

31.8.2015 9:33

RE: Vsechno je mi jasny

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338776

Evidentně jste Bibli nikdy nečetl!

Války , které jsou popisovány ve Starém Zákoně jsou převážně válkami lidí, kteří nějakým způsobem odpadli od pravého uctívání a tito lidé pak dělali věci, které neměly Boží schválení.

Když Židé odpadli jako celý národ, tak dokonce Blůh dovolil Medo-Persii, aby vojensky obsadili Jeruizalém a odvedli Židy do zajetí.

Není to v takovém kontextu, jak vy se to snažíte předložit, že by Bible nabádala lidi do válek a nějakých špatností,. Vše má zcela jiný kontext, který vy ale neznáte, protože neznáte Bibli.

Pokud dále píšete o papeži a žehnání nacistům, tak je vidět, že nemáte skutečné duchoví poznání. Stvořitel s tímto jednáním nemá nic společného. Správně pak JK o těchto lidech prohlásil.

"V mém jménu budou činit mocné skutky, ale já jim řeknu, odejděte činitelé bezzákonnosti"

Doporučuji vám pane, vůbec se k duchovním věcem nevyjadřujte, jen se zesměšňujete, pokud toužíte po duchovním poznání, buďte velmi pokorný a naslouchejte a především skutečně čtěte Bibli, jinak z vás budou vypadávat jen nesmysly jako v tom vašem komentáři.

338826

31.8.2015 21:17

RE: Vsechno je mi jasny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 338826

Jen kousek takové jedné "spravedlivé vnitroizraelské války" za Hospodinova pobízení - masové nalézání spravedlnosti - pomsty či snad eugenika(Soudců, 20.kapitola předchozí děj podrobněji v 19.kap.)
Důvody:
3. (Uslyšeli pak synové Beniamin, že by sešli se synové Izraelští v Masfa.) I řekli synové Izraelští: Povězte, kterak se stala nešlechetnost ta?

4. I odpověděv muž Levíta, manžel ženy zamordované, řekl: Do Gabaa kteréž jest Beniaminovo, přišel jsem s ženinou svou, abych [tam] přenocoval.

5. Tedy povstavše proti mně muži Gabaa, obklíčili mne v domě v noci, myslíce mne zamordovati, ženinu pak mou trápili, tak že umřela.

6. Pročež vzav ženinu svou, rozsekal jsem ji na kusy, a rozeslal jsem ji do všech krajin dědictví Izraelského; nebo nešlechetnosti a mrzkosti se dopustili v Izraeli.

7. Aj, všickni vy synové Izraelští [jste;] považte toho mezi sebou, a raďte se o to.

8. A povstav všecken lid jednomyslně, řekli: Nenavrátí se žádný z nás do příbytku svého, aniž odejde kdo do domu svého.

9. Ale nyní toto učiníme Gabaa, losujíce proti němu.

10. Vezmeme deset mužů ze sta po všech pokoleních Izraelských, a sto z tisíce, a tisíc z desíti tisíců, aby dodávali potravy lidu, kterýž by přitáhna do Gabaa Beniaminova, pomstil všech nešlechetností jeho, kterýchž se dopustilo v Izraeli.

11. I sebrali se všickni muži Izraelští na [to] město, snesše se za jednoho člověka.

12. Poslala pak pokolení Izraelská muže do všech čeledí synů Beniamin, řkouce: Jaký to zlý skutek stal se mezi vámi?

13. Nyní tedy vydejte ty muže bezbožné, kteříž jsou v Gabaa, ať je zbijeme a odejmeme zlé z Izraele. Ale nechtěli Beniaminští slyšeti hlasu bratří svých, synů Izraelských.

a ty konce:


41. A že muži Izraelští obrátili se, i zděšeni jsou muži Beniamin, nebo viděli, že zahynutí jim nastává.

42. I utíkali před muži Izraelskými cestou ku poušti, a bojovníci postihali je, a kteří z měst [vyšli,] mordovali je mezi sebou.

43. A tak obklíčili Beniaminské, a honili i porazili je, od Manuha až naproti Gabaa k východu slunce.

44. Tedy padlo Beniaminských osmnácte tisíc mužů; všickni ti [byli] muži silní.

45. [Těch pak,] kteříž obrátivše se, utíkali na poušť k skále Remmon, zpaběrovali po cestách pět tisíc mužů; potom honili je až k Gidom, a zbili z nich dva tisíce mužů.

46. A tak bylo všech, kteříž padli v ten den z Beniaminských, pětmecítma tisíc mužů bojovných, vše mužů silných.

47. I obrátilo se na poušť a uteklo k skále Remmon šest set mužů, kteříž zůstali v skále Remmon za čtyři měsíce.

48. Potom muži Izraelští navrátili se k synům Beniamin, a zbili je ostrostí meče, tak lidi v městech jako hovada, i všecko, což nalezeno bylo; také i všecka města, kteráž ještě pozůstávala, ohněm vypálili.

338851

1.9.2015 6:37

RE: Vsechno je mi jasny

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338851

Soudců 20 kapitola: 13. Nyní tedy vydejte ty muže bezbožné, kteříž jsou v Gabaa, ať je zbijeme a odejmeme zlé z Izraele. Ale nechtěli Beniaminští slyšeti hlasu bratří svých, synů Izraelských.

Přesně v tomto verši máte odpověď na vaše tápání.

Izraelská společnost nebyl žádný sbor andělů, byli to nedokonalí lidé, stejně jako my dnes, kteří pod vlivem vášní a sklonu nedokonalého člověka k hříchu páchali věci, které Stvořitel neschvaluje.

Rozdíl oproti pohanům je v tom, že měli Zákopn, který je z tohoto přestupnictví usvědčoval a velmi často byl také ihned vykonán terst. V Zákoně platilo ono známé "oko za oko a zub za zub".

Takže já naopak velice oceňuji, že Bible je v popisu historických událostí velice upřímná a nesnaží se nikterak zakrývat skutečnost, že Izrael často přestupoval Zákon a dokonce byly etapy, kdy zcela odpadával od Zákona a vydal se cestou modloslužby.

Pochopit toto všechno vyžaduje hlubší poznání okolností a kontextů. Rozhodně nikde nenajdete v Bibli text, kdy by sám stvořitel nabádal Izraelity k nějakému hanebnému jednání, Stvořitel svůj Zákon nepřestupuje. Zákon přestupovali nedokonalí lidé.

Nejvyšším stupněm pochopení pak je, že Zákon byl vychovatelem ke Kristu, kdy si Židé měli uvedomit svou neschopnost dodržet dokonalý Boží Zákon a měli činit pokání a přijmout výkupní oběť JK a vírou v JK dosáhnout spasení jednou provždy.

Pýcha však zabránila Židům přijmou toto jednoduché řešení a neustále lpí na Zákonu a vymýšlejí neskutené nesmysly, jak být ještě více "košér", je to až tragikomické.

Z vašich příspěvků také cítím pýchu a negativitu a toto vám brání porozumět Biblické zprávě o Království.

338871

1.9.2015 20:33

RE: Vsechno je mi jasny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 338871

Ten 13.verš(Soudců 20 kap.), ze kterého jste odvodil svoji reakci jsem ve svém příspěvku také uvedl, ale pro mne to není dostatečný důvod pro ty „konce“. Každého napadne to „oko za oko“, jenže tady jde o příliš mnoho očí (+ vypálených měst, pobitých dobytčat) za "jedno oko". A Stvořitel je k tomu pobízel a dělal jim poradce jak z minule vynechaných veršů plyne:
18. Vstavše pak, brali se do domu [Boha] silného, a tázali se Boha, a řekli synové Izraelští: Kdo z nás půjde napřed k boji proti synům Beniamin? I řekl Hospodin: Juda [půjde] napřed.

21. Vyšedše pak synové Beniamin z Gabaa, porazili z Izraele toho dne dvamecímta tisíc mužů na zem.

23. [Prvé] pak šli synové Izraelští, a plakali před Hospodinem až do večera. I tázali se Hospodina těmi slovy: Půjdeme-li ještě k boji proti synům Beniamina bratra našeho? Odpověděl Hospodin: Jděte proti nim.

25. A vyšedše synové Beniamin z Gabaa na ně druhého dne, porazili z synů Izraelských opět osmnácte tisíc mužů na zem, vše mužů bojovných.

27. I tázali se synové Izraelští Hospodina, (nebo tu byla truhla smlouvy Boží v těch dnech,
28. A Fínes syn Eleazara, syna Aronova, stál před ní v ten čas), řkouce: Půjdeme-li ještě k boji proti synům Beniamina bratra našeho, čili tak necháme? Odpověděl Hospodin: Jděte, nebo zítra dám je v ruku vaši.
29. Tedy Izraelští zdělali zálohy proti Gabaa všudy vůkol.
30. I šli synové Izraelští proti synům Beniamin dne třetího, a sšikovali se proti Gabaa, jako prvé jednou i podruhé.
31. Vyšedše pak synové Beniamin proti lidu, odtrhli se od města, a počali bíti a mordovati lidu, jako prvé jednou i druhé po stezkách, (z nichž jedna šla k Bethel a druhá do Gabaa), [i] po poli, [a] okolo třidcíti mužů z Izraele.
32. A řekli synové Beniamin: Padají před námi jako i prvé. Synové pak Izraelští řekli byli: Utíkejme, abychom je odtrhli od města až k stezkám.

Prostě Hospodin si dával 2x načas, čekaje (?) na "čestný" boj ze zálohy, a pak to připsali jeho slávě:
35. I porazil Hospodin Beniamina před Izraelem, a zbili synové Izraelští z Beniaminských dne toho pětmecítma tisíc a sto mužů, vše bojovných.

Tenhle způsob vyšetření zločinu a stanovení trestu se mi jeví být poněkud nekřesťanský, zejména když byl v Gabaa volný pohyb osob a tudíž dobré podmínky pro vyšetření zločinu. Z předchozí kapitoly(Soudců 19.kap.) navíc plyne nedostatek statečnosti před zločinem u samotného Levita i jeho ubytovatele.
Ty odkazy sem nedávám pro Vás, Vám stačí vaše víra ve Stvořitele. Taky reaguji nerad, protože sebevědomý misionář znamená pouze ztrátu času.
Já ani Stvořitele nevylučuji, ale tenhle lokální vybájený Bůh ním určitě není.

338884

2.9.2015 0:52

RE: Vsechno je mi jasny

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338884

"Tenhle způsob vyšetření zločinu a stanovení trestu se mi jeví být poněkud nekřesťanský"

Uvědomte si konečně, že posuzujete z pohledu Novozákonního času události, které proběhly v době Starozákonní, tedy ve zela jiném stupni rozvoje sociálního supersystému. Zákon je vychovatelem ku Kristu a vy už posuzujete rovnou z pozice JK. To je totální "nonsense".

Galaťanům 3 kapitola:
23 Avšak než přišla víra, byli jsme střeženi pod zákonem a společně vydáni do vazby a vzhlíželi jsme k víře, o které bylo určeno, aby byla zjevena. 24 Zákon se tedy stal naším vychovatelem vedoucím ke Kristu, abychom byli prohlášeni za spravedlivé díky víře. 25 Ale když nyní přišla víra, již nejsme pod vychovatelem.

Římanům 10 kapitola:
4 Vždyť Kristus je konec Zákona, aby každý, kdo projevuje víru, měl spravedlnost.

Galaťanům 3 kapitola:
19 Proč potom Zákon? Byl přidán, aby učinil zjevnými přestupky, dokud nepřijde semeno, jemuž byl dán slib; a byl předán skrze anděly rukou prostředníka.


A tak bych mohl pane pokračovat mnoha dalšími texty , které toto stvrzují.

A každý, kdo se hrabe ve Starém zákonu a hledá tam nějaká přestoupení evidentně nic nepochopil, ve vašem případě, vy jste nečetl Bibli a vůbec ničemu nerozumíte!

338887

2.9.2015 5:09

RE: Vsechno je mi jasny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 338887

>"Tenhle způsob vyšetření zločinu a stanovení trestu se mi jeví být poněkud nekřesťanský"
>Uvědomte si konečně, že posuzujete z pohledu Novozákonního času události, které proběhly v době Starozákonní, tedy ve zela jiném stupni rozvoje sociálního supersystému.
>Zákon je vychovatelem ku Kristu a vy už posuzujete rovnou z pozice JK. To je totální "nonsense".
Že jste si vybral zrovna tenhle pouhý jeden citát v němž je s nadsázkou použit slovní základ „křesťan“ a na něm založil celé své mimoběžné „kázání“, nepřekvapuje.
To je u „křesťanů“ Vašeho typu obvyklá praxe, vytrhávat slovíčka ze souvislosti, a vyhnout se tak podstatě diskutovaného.
Sám přece tvrdíte jasnozřivě v závěru, že jsem bibli nečetl a tak byste měl mít trpělivost se věnovat alespoň tomu málu, co jsem odcitoval z Knihy Soudců, pokud byste chtěl diskutovat k věci. Půdu Starého zákona jsem neopustil, jak bych taky mohl. Psal jsem o těžkém ("nekřesťanském" ) překročení toho „oka za oko“ za pobízení samotného Hospodina-Stvořitele.
(Exodus, 21.kapitola):
24. Oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu,
25. Spáleninu za spáleninu, ránu za ránu, modřinu za modřinu.
26. Jestliže by kdo urazil služebníka svého v oko, aneb děvku svou v oko, tak že by jej o ně připravil: svobodného jej propustí za oko jeho.
27. Pakli by zub služebníku svému neb zub děvce své vyrazil, svobodného jej propustí za zub jeho.
28. Jestliže by vůl utrkl muže neb ženu, tak že by umřel [člověk]: ukamenován bude ten vůl, aniž jedeno bude maso jeho, však pán vola [toho] bez viny [bude.]
29. Než byl-liť by vůl trkavý prvé, a bylo by to osvědčeno pánu jeho, [on] pak nezavřel by ho, a v tom zabil by muže neb ženu: vůl ten ukamenován bude, a pán jeho také umře.
30. Pakliť mu bude uloženo, aby se vyplatil: tedy dá výplatu za život svůj, jakážkoli na něj uložena bude.
...
Starý zákon je docela zdařilá ekonomicko-právní literatura otrokářské doby, mající úplně jiný cíl než výchovu ke Kristu. To si dolepili "křesťani" v NZ. Účel SZ lze vysledovat z jeho textu, pro slepě věřící je ale obtížné získat potřebný odstup.

Vám stačí víra a trochu kejklení se slovíčky a tím máte vždy (svou) pravdu.
A o tom, kdo čemu rozumí, co četl a nečetl, já ponechám na čtenářích.

338894

2.9.2015 9:03

RE: Všechno je mi jasný, nenudí se s tím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338894

Ten obrat vůl trtkavý ukamenován bude a pán jeho taky umře.[chechtot]
To ho jako k volovi přivázali a šili do něj šutry? Hmmmm, kniha knih a příběhy tedy silné i s návody, teda. Thriller na pokračování dle invencí účastných. Ne nadarmo se říkalo že to nahrazovalo literaturu, divadlo, kino a obcováním s rituály byli a možná jsou pověstní. To bylo jakési pojetí kultury korida ne?, nahrazené volem a jeho exmajitelem. Poučné.[velký smích] [překvapení]
Středověk fakt neskončil
https://www.youtube.com/watch?v=vaEERbPpIX0

338903

2.9.2015 20:56

RE: Všechno je mi jasný, nenudí se s tím

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338903

Pane, vy čtete nepozorně. Není tam napsáno, že ten muž bude ukamenován. Je tam napsáno, že zemře. Ale to není podstatné.

Uvědmte si, že šlo o velmi důležité opatření, aby majitelé dobytka byli nuceni k odpovědnosti, pokud by svou nedbalostí způsobili smrt někomu dalšímu.

Kdybyste četl pořádně, tak je tam napsáno, že takový býk, kdyby někoho zabil a bylo by to poprvé a bez předchozích poznatků, že má to zvíře takové sklony, tak bude takové zvíře usmrceno, nikoliv však jeho vlastník.

Pokud však vlastník takového zvířete věděl, že zvíře je nebezpečné a vlastník by jej neohlídal a takové zvíře by někomu způsobilo smrt, tak by mohl být také majitel usmrcen. Vzhledem k tomu, že se také mohl vykoupit, je jasné že to bylo použito jen jako krajní řešení.

V dnešní době, když někomu z nedbalosti způsobíte smrt, tak také ponesete závažné důsledky, od mnoha let žaláře až po velmi vysoké peněžité tresty.

Tak co plácáte, že to byl nějaký thriller???

Dnes je to Thriller, když jen v ČR je 200 vražd ročně a v basách sedí 20 000 kriminálníků všeho druhu.

Biblická zpráva o životě ve starozákonní době je i pro dnešního moderního člověka velmi užitečná, neboť můžeme studovat jakým způsobem se tehdější společnost vyrovnávala s životními okolnostmi a hlavně problémy, které přináší soužití velkého sociálního systému, navíc když mají vyhovět vysokým morálním nárokům Stvořitele.

JAK jsem již psal v komentářích výše, Zákon byl vychovatelem ke Kristu a byl dán aby zjevil hřích a přestoupení proti spravedlnosti.

338925

2.9.2015 10:08

dva bozi v jedné knize

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 338887

Jedna trefná definice od jistého biologa pana Dawkinse. „Bůh ze Starého zákona je patrně ta nejprotivnější postava v celé beletrii. Žárlí a ještě je na to pyšný. Je to malicherný, nespravedlivý, nemilosrdný tvor posedlý ovládáním ostatních, pomstychtivý, krvežíznivý našeptávač etnických čistek, je to rozmarný, nenávistný tyran se zálibou v misogynii, homofobii, rasismu, infanticidě, genocidě, filicidě, šíření chorob, megalomanství a sadomasochismu.„
A pak tu máme Ježíše, z jehož učení vysvítá úplně jiný obraz boha, milujícího odpouštějícího atd. Zjednodušeně se dá charakterizovat st.zák. jako, oko za oko zub za zub, zatímco nový zák. jako, on po tobě kamenem ty po něm chlebem. Jenom šílenec mohl umístit starý zákon a nový zákon do jedné knihy. A pokud se najdou jedinci, kteří tam snad něco hledají, musejí si nutně uhnat kvalitní schizofrenii, což se zdá být jako záměr těch, kteří bibli takto zredigovali.
Ostatně církev je toho živým důkazem, káže chudobu a restituuje a restituuje a restituuje..., jistě pro obecné blaho, jako v dobách kdy upalovala a zavírala a konfiskovala.

338906

3.9.2015 3:51

RE: dva NEBOZI bozi v jedné knize

favela 113.?.?.?

Reakce na 338906

/ Moc Zabavnej 9999 prispevek a vycet zlocinu je samozrejme daleko vetsi/....Jako mrnousove sme delali pokus, modlili se usilovne a vysilali k panu bohu poselstvi aby nas zbavil policajta /a utvrdil nam jeho vsemohoucnost/, kterej prichazel a zakazoval nam hrat fotbal na ulici, /tenkrat este bylo malo aut/....Bez vysledku. A objevil se potom este jeden policajt..Seminko pochyb klicilo..
Proto porad opakuji /neni to bohuzel z my hlavy/, ze aby buh radeji a ve svym vlastnim zajmu vubec neexistoval /a ani na to existovat vubec nepomyslel/.

338938

1.9.2015 3:35

RE: Vsechno je mi jasny a furt sou tady !

favela 113.?.?.?

Reakce na 338826

/A Cinitele zivaji, nuda. Mocnej,vsemocnej, bezmocnej a nemocnej rozkazuje../...Nikdy sem bibli nemoh docist. Stvoreni sveta prozatim OK , ale hned prijde na radu Adam a cela povedena rodinka. Eva podstrci Adamovi v raji jablko. Jo.Ze ji naved dabel prevlecenej za hada . Jo. V raji nemaj zadny dablove co delat!! Jinak to neni raj ale bordel , kde blbnou hadi a dablove a ja nevim jaky potvory a co jeste.!! Konec cteni. Amen.

338866

2.9.2015 4:40

RE: Vsechno je mi jasny uplne,ale

favela 113.?.?.?

Reakce na 338826

Budte tak laskav uvedte ty moje nesmysly na pravou miru... doprovazene fakty a pravdou... V bibli totiz nikdy neni nic tak jak ma bejt, prekrucujou se prekruouceniny jsou toho kornouty pokroutek pro ty kdo nemysli,na nekonecne prezvykovani vymyslu bez uvedeni jedineho faktu....!! Ze napriklad chodili ty zidi po pousti 40 let /zadny problemy se zdravim ani trochu ani zadny jiny/.. Kdo tomu furt veri at si vezme kecky a rano v 6 a jde se projit po pousti treba jen na 24 hodin a kdyz to prezije tak ma pravo potom tomu verit.
To se este vlekli s tunama zlata aby si mohli vypatlat zlaty tele.
Zrovna tak selhala bozi potopa sveta. Po ni to zacalo vsechno bejt jeste daleko horsi.
Kdyz Mojzis pribeh s deseti bozima prikazanima zacli vsichni ty prikazani usilovne porusovat ,vsechny a do jednoho. Zacali palit loupit vrazdit, drancovat znasilnovat a SAM BUH je k tomu navadel !!! Tomu ani sam buh nemuze snad uverit.. A spousta lidi nedela nic jineho nez ty bachorky a zmatenymi vymysly okecava...Jako kdyby tam byli tenkrat a vsechno vi nejlip a nejdriv !!A nezapomenou to vnucovat kde se da i neda. Jako alternativu ;
Ja sam verim ve zlo /ale nikomu to nevnucuji/, ktere ma perfektni organizaci, koordinaci dokonale nacasovani svych skutku. Jak se nekdo zminil zde , kdyz jde lidstvo do kytek, vzdycky se to nejak neuveritelne /nepravdepodobne / zachrani. /Muj zivot se odehrava podobne paralelene a z kteryho jsem taky neco odpozoroval a taky samozrejme z zivotu jinych a ze skutecnych opakuji skutecnych udalosti a pravdivych nespornych holych faktu a se svedky !! a tohle se porad oopakovanim potvrzuje/ .Vypada to,/prave dnes/ ze kdyz zlo znici svet ,pak nema nic a nezustane tak nic ani pro ospravedlneni sve vlastni existence. Tim by muselo zlo skoncit provozovat sve aktivity zde na svete a tim logicky ze zrusi svoji vlastni existenci!!! Takze nejde jen kosmicky o nas a nase zivoty , protoze i zlo zakonite /spolu s nami/ spadne do "cerne diry" vesmirne nicoty.

338891

2.9.2015 9:01

RE: Vsechno je mi jasny uplne,ale

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338891

To mi tedy ukažte na konkrétním textu, že by Stvořitel někoho ponoukal, aby šel vraždit nebo znásilňovat. Takové nesmysly mohly vznoknout jen ve vaší hlavě.

On je obrovský rozdíl když se vydáte do pouště sám a když se vás vydá milión.Navíc, když dostanete každé ráno "manu". [smích]

Těžko můžete srovnávat zdali po potopě bylo vše horší, když nemáte srovnání jak to bylo před potopou. V BIbli je jen pár zmínek, že svět byl před potopou celý zkažený, předvším proto, že andělé si brali lidské dcery a rodili se takzvaní nefilim,kteří utlačovali všechny lidi.

Opět jsme u toho, že jste nečetl Bibli, jen kážete nějaká moudra jiných lidí, kteří ji zřejmě také nečetli, jako ten trouba na SV Hlávka nebo ten trouba Zelenka, který má totální hudební hluch a ještě tam teď na SV otravuje těma odpornýma písničkam co sesmolil v kompu.

338902

3.9.2015 3:31

RE: Vsechno je mi jasny uplne,ale

favela 113.?.?.?

Reakce na 338902

..laskave se projdete po pousti i bez meho "kazani" /najdete tam jiny potize daleko horsi v mnozstvi vetsim ,nez si dovedete predstavit/ i s tou manou a o tech zlocinech na lidech si prectete neco z bible...Je toho tam mraky..Potopa na lidi byla z DUVODU protoze se udajne nechovali , informace o tom jak blbli k dostani v bibli....Hlavky ani Zelenky ani cokoliv o nich nevyhodne neznam. Rad bych ,aby jste svoji viru , kterou vam ze srdce preji vybudoval na zakladech o neco vice solidnich a trvalych , spravedlivych a nepostradajicich smysl a hlavne humannich ...Vira takova , kazda vira prinasi mnoho dobreho a respekt je vzdy /i ode mne/ na miste .Vira v Boha neni vubec nic nerozumneho, naopak...Mnoho stesti...

338936

31.8.2015 10:02

===RE: lenže -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 338724

Ježíš Kristus, církev římskokatolická, kapitalizmus i komunizmus, "svoboda a demokracie", to jsou stále funkční staleté výmysly z jednoho a téhož stejného zdroje. Je to všechno vlastně pořád úplně totéž. V politickém boji je totiž profesionální a i nezbytné, být současně na obou , nejlépe pak ale na všech stranách, protože:

==========================
Kšeft musí běžet, kdyby fotra věšeli.
==========================

Je to stále stejné: Vždy přijdou nějací zajímaví věrozvěsti s divnými nosy, přinesou zadara další víru, písmo, naposled lásku a pravdu co zvítězí nad lží a nenávistí, lůza jim to opět sežere, zvolí je do funkcí, a za čtvrt století tu nad námi opět visí státní dluh dva biliony.

[smích]

338827

28.8.2015 9:40

Dědeček Václava Lahveho.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Jednu ze zajímavých privatizací provedla v čechách jistá paní Veškrnová. Půl miliardy sice není až zas tak moc, takový Kelner-Klaus si nahrabal daleko víc, ale stejně ta "rejže" zabezpečí jejich rodinu na desetiletí dopředu. Trpaslík už je v bedně, ale nadace Olgy Havlové pořád kasíruje za každou lavičku 35 000 korun za kus. Zase to není moc, ale halíře dělají talíře, jak věděl již každý bolševický vekslák. Problém v čechách je ten, že jak za socializmu tak za dnešní fantasmagorie nám stále vládnou krejčíci. Ať už Bilak, a nebo Bakala. [smích]

338693

28.8.2015 14:09

RE: Dědeček Václava Lahveho.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 338693

Když v Haife po Lahváčovi pojmenovali nedávno náměstí, tak jim poplatek za použití jména odpustili. Holt jsou Izraelci asi velmi chudý národ. Mají jen supermoderní armádu a jaderné zbraně, potom nějaký hi-tech výzkum ve všech vědních oborech a jinak nic.
Holt soukmenovci je potřeba poplatky odpustit, zatímco gojima odírat až na kost.

338709

28.8.2015 9:48

NWOO.org mimo provoz nebo hackerský útok?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Dnes není možné dostat se na stránku nwoo.org pana Korála, nevíte co se stalo? Tadáním přesné adresy není možné se tam dostat, jen zadáním adres vnořených, např.

nwoo.org/category/nwoo-2/

a podobných. To už "to" propuklo? Nevíte co se děje?
ps: omlouvám se za offtopic

338695

28.8.2015 22:37

Je to jak v rámci agendy, tady další

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338695

http://aeronet.cz/news/a-je-to-tady-na-slovensku-zacali-blokovat-aeronet-cz-jako-zdroj-kriminalni-cinnosti-kvuli-tomu-o-cem-piseme-cinska-cenzura-bledne-zavisti-opet-se-dockame-paragrafu-92-tr-z-c-1401961-o-rozv-2/

338732

28.8.2015 10:48

Napadlo me,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

co by na ten vystizny clanek rekl, podle nekterych do nej zahledenych pomatencu "mezinarodne uznavany statnik" - ve skutecnosti ubreptany "gaga", nas knize. Nasmeroval me na tu myslenku jeho dnesni clanek v Parlamentních listech.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Schwa...

Slovo o autorovi:
Investigative historian Eric Zuesse is the author, most recently, of They're Not Even Close: The Democratic vs. Republican Economic Records, 1910-2010, and of CHRIST'S VENTRILOQUISTS: The Event that Created Christianity.

338699

28.8.2015 13:39

RE: Napadlo me,

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338699

Kníže se opět vyzvrátil, jak je u něj zvykem. Opět nás hnal do náruče NATO. Přitom NATO je v rozvalu, dokonce Martin Dempsey se vyjádřil že RF diskreditovala NATO, které nyní není schopno plnit jejich hlavní úkol. A co, že je to za úkol? No vytvářet napětí mezi Ruskem a EU a nejlépe přes Ukrajinu zatáhnout Rusko do konvenční proxy války, kde by nebylo vítězů ani poražených a USA by opět za bukem profitovali a mnuli si ruce, jak jim ty obchody se zbraněmi hezky prosperují.

338707

28.8.2015 17:03

RE: Napadlo me,

edycay 87.?.?.?

Reakce na 338707

Ericu, žiji už mnoho let v tom moři lží a překrucování a už jsem myslel, že to lidem nikdy nedojde a nyní čtu první vlaštovky té rádoby Transformace, teda docvaknutí mozku. To už asi lidem i dojde, proč se tady potuluje po Evropě tolik armád, rádoby mírutvorných. No, ty jsou tady kvůli vám lidičky, nebot elity na to již čekají, až se začnete správně transformovat.To, že dělají bu,bu,bu na Putina, to je jen maska. Ve skutečnosti vědí, že až ten mumraj / nespokojenost,stávky, majdany/ dostoupí vrcholu, aby to zametli i s tou jejich načasovanou invazí.No a jaké máme příští významná výročí, aby to zapadlo do jejich obvyklých zcénářů, že by 11.9. to asi nestihnou ale podívejte se po nějaké další oslavě satana, jestli je znáte. On se totiž ani Jéžíš nenarodil na Vánoce, tak nevím,kdo se z toho raduje 24.12.

338713

28.8.2015 18:24

RE: Napadlo me,

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338713

To je nanejvýš jisté, že to nebylo v prosinci, protože v té době už měli pastýři stáda dávno v ohradách, protože na pastvinách už leží v Izraeli sníh a je dost pod nulou a stáda by mrzla.

Ježíš se dokonce nenarodil ani v roce nula, jak je nastaven světský kalendář, ale vychází to na 2 rok před naším letopočtem, znalci se shodují někdy tak září říjen.

Ten rok 2 před naším letopočtem je odvozen od záznamů o cisaři Augustovi, který dal příkaz o tom, aby byl sepsán všechen lid a Josef s Marií cestovali asi 150km směrem do města Betléma.

Je to shoda okolnosti, právě dnes jsem se na toto téma dostal dopoledne do rozhovoru s jedním kolegou a tak jsem si tato info připomněl a oživil.

Pokud vás zajímá toto duchovní téma, tak ještě jedna perlička, kolega mi tvrdil, že apoštolů bylo celkem třináct a že až když zradil Jidáš tak jich zůstalo 12.

Není to takto, Jidáš sloužil s Ježíšem jako jeden ze 12 apoštolů až do pánovy večeře, kde mu Ježíš řekl ať dokoná rychle co chce udělat. Prostě věděl, že ho Jidáš chce zradit. Hned poté odešel Jidáš od stolu a Ježíš již v jeho nepřítonosti ustanovil večeři páně.

Číst Bibli je nesmírně občerstvující, doporučuji všem, kdo touží po klidu a hormonii duše.

338714

28.8.2015 18:56

RE: Napadlo me,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 338714

>Číst Bibli je nesmírně občerstvující, doporučuji všem, kdo touží po klidu a hormonii duše.

Mozna mate pravdu, ale nynejsi tema je: Privatizace je jádrem fašismu, a ja jsem zacal tuto vetev zamyslenim nad tim, co by na Erica Zuesse, na jeho pojeti fasismu, rekl nas "gaga" knize. Kdybyste treba napsal, ze ten clanek Erica Zuesse posilate panu knizeti, bylo by to optimalni pokracovani, ale takhle...nebylo by lepsi drzet se tematu?
[mrknutí jedním okem]

338717

28.8.2015 20:03

RE: Napadlo me,

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338717

No, pointa byla v tom, že když jste tak familierně oslovoval autora Erica, kdy on samozřejmě není přítomen a je velmi nízká pravděpodobnost, že vám odpoví, tak jsem jakoby odpověděl za něj [smích] a minimálně to bylo k tématu vaší odpovědi, protože jste se zmínil o těch vánocích. Ale jestli vás ten lehký off topic rozhodil [smích], tak posílám omluvu.

338721

28.8.2015 21:35

RE: Napadlo me,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 338721

>No, pointa byla v tom, že když jste tak familierně oslovoval autora Erica,
To jsem nebyl ja.
> protože jste se zmínil o těch vánocích.
Ani to jsem nebyl ja.
[smích]

338727

28.8.2015 19:36

RE: Napadlo me,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338714

S tím datováním po kristu je také humor. Byl rok 0, nebo rovnou první. Takový pochodový lexikon pořadového pořádku služeb v armádě jinak věřících.[překvapení][chechtot]

338718

28.8.2015 21:28

RE: Napadlo me,

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338718

Já bych řekl, že rok nula nebyl, byl samozřejmě rovnou rok 1 a psalo se například 1. ledna 1, což byl první den rok 1. [smích]

Čistě teoreticky však připusťme, že byl na nekonečně krátký okamžik jakýsi bod nula.

Vzhledem k tomu, že datovaní před a po našeho letopočtu bylo zavedeno ex-po, tak to nehraje roli.

A ještě to můžeme vzít směrem do minulosti od bodu 0, první den do minulosti od bodu nula byl 31. prosinec, což byl 1 den prvního roku před našim letopočtem.

Toto je ovšem také jen modelové a teoretické, protože toto dělení před rokem 0 nebylo, nicméně se to takto transformuje.

Přeji všem slunce v duši. [smích]

338726

28.8.2015 21:47

RE: Napadlo me,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338726

O to né, jedná se o to že člověk se nerodí také s rokem jedna ale má měsíc, dva atd. Vztahuje se to k narození přeci.[velký smích] I když po.

338729

29.8.2015 8:13

RE: Napadlo me,

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338729

U datové číslovky se rozhodně nikdy nepsal rok 0! Vždy se píše rok ve kterém se člověk narodí a údaj o dni a měsíci pak určí, kolik je mu v daném roce měsíců.

Správně jste to řekl, že u malých dětí se říká, že má třeba 3 měsíce nebo 6 měsíců, ovšem každý ví, že v rámci právě probíhajícího roku.

Musíte rozlišovat to jak je člověk stár a to jak je to určeno datovou číslovkou.

Pokud byste se narodil 1 den roku 1, tak u vašeho narození bude číslovka 1. leden rok 1. A z toho se dá pak jednduchým výpočtem zjistit kdykoliv později, kolik je vám právě let, měsíců a dnů.

Hledáte problém tam, kde není.

338741

29.8.2015 23:36

RE: Napadlo me,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 338714

>Prostě věděl, že ho Jidáš chce zradit.

To já bych zase rád věděl, proč by měl někdo někoho zrazovat tím, že ho identifikuje tehdejší policii jdoucí ho zatknout za podvratnou činnost, když ten zatýkaný "podvraťák" je veřejně známá osoba nijak se neskrývající před orgány moci. Copak ta jeho kázání a zázraky se děly v přísné ilegalitě? Naopak! Šli po něm až se za ním začaly hrnout davy a stával se celebritou, schopnou je aktivizovat k realizaci jím interpretovaných ideí "Starého zákona". "Nový zákon" v podobě jakou má přece v té době vůbec neexistoval!!!

Bible má nesporně v mnohém pro lidstvo přínos v tom, že radí jak i na planetě pro něj tak nehostinné zachovat svůj druh, po ztrátě prostředí Ráje, pro nějž je "technicky" vybaveno. Je ovšem nutné pořád mít na mysli nesporný fakt, že je to - výběr nepřesných překladů kopií nepřesných překladů neúplných kopií neexistujících originálů - což varuje před jejím doslovným uctíváním. Holt ten "selský rozum" je pořád "nohama na zemi" po které je mu dáno chodit a tak neškodí se jím i řídit, aby jeden nešlápl do.... [vyplazený jazyk]

338773

30.8.2015 7:59

RE: Napadlo me,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 338773

Lidi, neblbnete! Uz nazev clanku jasne hlasa, ze
>Privatizace je jádrem fašismu,
a ne tema, ktere vehementne rozvijite tady vy. Vubec se editorovi nedivim, ze obcas kvuli "diskuzi mimo tema" vyprskne. Nezneuzivejte jeho privirani oci. Mohl by taky jednoho dne prasknout do stolu, a pak kdo vi, co by se mohlo stat.

338779

30.8.2015 10:15

RE: Napadlo me,

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338773

Dobrá otázka, proč bylo nutno identifikovat.

Je nutno si vybavit okolnosti celého příběhu. Uvedu vám i texty evangelií, abyste si nemyslel, že si nějak vymýšlím, ale že s držím Bible.

Z informací je zřetelné, že ti co přišli pro Ježíše neznali přesně identitu té osoby.
To nebylo jako dnes, že každý má OP. Navíc byl tma a chudí lidé v té době chodili všichni velmi prostě podobně oblečeni.

Ještě zajímavější je zmínka, že i když se jim sám představil, tak padli v bázni na kolena.

Osobně se domnívám, že chtěli mít 100% jistotu, že zatkli JK, byla by to obrovská blamáž, kdyby zatkli někoho jiného, lidé by se jim vysmáli.

Už tak, pokud dočtete Evangelium Jana 18 kapitolu až do 39 a 40 verše, tak tam Pilát dokonce prohlási, že na tom člověku neshledává vinu a že ho propustí, lůza však řvala "Barabáše, Barabáše"!

Jidáš Ježíše s jeho věrnými apoštoly našel v zahradě Getsemane, na místě, které zrádce dobře znal, protože se tam mnohokrát scházeli. Vedl velký zástup, v němž byli i římští vojáci a vojenský velitel. Lidé v davu měli klacky, meče a také pochodně a lampy, které mohli potřebovat, pokud by měsíc v úplňku zakrývaly mraky nebo pokud by Ježíš byl ve stínu.

Římané by Ježíše pravděpodobně nepoznali, a tak podle domluveného znamení ho Jidáš pozdravil a pokrytecky ho „velmi něžně . . . políbil“. (Mt 26:47–49; Jan 18:2–12) Později Jidáš pocítil obludnost svého provinění. Ráno se pokusil 30 kousků stříbra vrátit, ale přední kněží je odmítli přijmout. Jidáš nakonec peníze hodil do chrámu. (Mt 27:1–5)

Matouš 26 kapitola
47 A zatímco ještě mluvil, pohleďme, přišel Jidáš, jeden z dvanácti, a s ním velký zástup od předních kněží a starších mužů lidu, s meči a kyji.

48 A jeho zrádce jim dal znamení a řekl: „Je to ten, koho políbím; vezměte ho do vazby.“ 49 A šel přímo k Ježíšovi a řekl: „Dobrý den, Rabbi!“ a velmi něžně ho políbil.

Jan 18 kapitola
18 Když to Ježíš řekl, odešel se svými učedníky přes zimní bystřinu Kidron tam, kde byla zahrada, a on a jeho učedníci do ní vstoupili. 2 Jeho zrádce Jidáš také znal to místo, protože Ježíš se tam mnohokrát setkal se svými učedníky. 3 Jidáš tedy vzal oddíl vojáků a úředníky předních kněží a farizeů a přišli tam s pochodněmi a lampami a zbraněmi. 4 A tak Ježíš, který věděl o všem, co na něj přichází, vystoupil a řekl jim: „Koho hledáte?“ 5 Odpověděli mu: „Ježíše Nazaretského.“ Řekl jim: „[To] jsem já.“ Jeho zrádce Jidáš stál také s nimi.

6 Když jim však řekl: „[To] jsem já“, stáhli se a padli na zem. 7 Zeptal se jich tedy znovu: „Koho hledáte?“ Řekli: „Ježíše Nazaretského.“ 8 Ježíš odpověděl: „Pověděl jsem vám, že jsem [to] já. Jestliže hledáte mne, je nechte odejít“

338784

30.8.2015 10:59

RE: Napadlo me,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 338713

Pane, trošku zchladím Váš obdiv vůči panu Opusovi..
On se totiž chlubí cizím peřím..
Originál je zde + spousta další informací..
Mějte se..

http://leva-net.webnode.cz/products/v-v-pjakin-ota...[cool]

338786

30.8.2015 21:46

RE: Napadlo me,

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338786

Evidentně jste si musel splést odkaz a reagoval jste na někoho jiného. Já Pjakinův Biblický projekt nesdílím, já vnímám Bibli jako Boží Slovo, které nese znaky inspirace. Že současný svět řídí nějaké globální elity je velmi pravděpodobné, ale rozhodně nesdílím, že by za to mohla Bible.

Pokud jsem se vyjdřoval k tomu, že musel Jidáš JK označit, tak jsem čerpal vyslověne z Bible a také jsem uvedl odkazy na Biblické texty.

Proto vaše poznámka o Pjakinovi a odkaz na server leva-net nedává smysl.

338805

28.8.2015 11:05

Chyba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Lincoln je 16. prezident.

338701

28.8.2015 12:17

k nacizmu

tartus tartus (zavináč) azet (tečka) sk 213.?.?.?

mozete ma nasmerovat k literature kde sa dozviem ako prebiehala privatizacia za Hitlera? Ja len ze Hitler vyvlastnoval zidovskych vlastnikov jak malých tak velkych, co mi pride ako opak privatizacie. Samozrejme mohol tento majetok rozdavat svojim kamarátom ako sa to deje bezne, ale stejne by som si rad precital nejake konkretne informacie.
dakujem lepsie informovanym ze mi poskytnu link, alebo lepsie nejaku knihu kde sa to rozobera.

338704

28.8.2015 13:49

Privatizace a následný proces

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Na začátku každé privatizace je lumpárna . Pokud ovšem lump neumí hospodařit, přide o lup na úkor někoho, kdo hostpodařit umí.
Nikdo nic nemá na věky.

338708

29.8.2015 13:14

===RE: Privatizace a následný proces

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 338708

Nejlepší je privatizaci začít rukama všehoschopných ambiciozních zlodějů, a zatímco si všichni zašpiní ruce, tiše a nenápadně se jen vetřít do vedoucích funkcí, a když nedojde hned napoprvé ke katastrofě, tak jim pak všechno co si nakradli "jako stát" postupně zabavovat, třeba jako "nezákonně získané". Ze začátku třeba pomocí daní 50 procent, a potom prostě plošně. To je princip každé mafie: Nechat zloděje nakrást libovolným způsobem, a pak je přinutit odevzdat mafii minimálně polovinu, a nakonec většinu nezainteresovaných okrást o všechno.V chemii se tomu říká extrakce. Ze zředěného se vyjme potřebné, a zkoncentruje. Většina roztoku, ze kterého se to extrahovalo se nakonec vylije do odpadu.Nesmírně důležité nakonec procesu je, neprodleně odstranit ty dále nepoužitelné, co všechno prakticky vykonávali, a moc vědí, a zejména první "revolucionáře privatizace" , pokud již dávno nezemřeli věkem nebo nepadli.
Schema každé privatizace:

1- předprojektové nadšení
2- projektové vystřízlivění
3- hledání viníků
4- potrestání nevinných

5- ODMĚNA NEZÚČASTNĚNÝM !!!
========================
[smích]

338756

29.8.2015 17:48

RE: ===RE: Privatizace a následný proces

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 338756

Zatím co jsme se posledních pětadvacet let všichni vzájemně udávali na finančáku se svými sousedy o tom, jak krátíme daně o několik papírů, najednou s očima jak tenisáky vidíme, jak se okolo nás vynořují stále nová a nová naprosto neznámá jména novodobých českých dolarových multimilionářů a miliardářů, zpravidla dětí bývalých bolševických papalášů a estébáků. A že jich je, nejsou jich desítky, ale udává se i veřejně prý hodně přes padesát tisíc..... [smích]

338763

28.8.2015 18:44

Trocha mimo tému, ale možno ani nie

Cico_Ciciak 62.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=RSw5_4IfUJc nacistické/fašistické diverzné centrá západu (nadnárodných žido-anglo-ssasských spoločností napojených na tajné služby a vlády západu) na internete (youtube) skutočne existujú a tu je dôkaz! - Nejaký neznámy trol (respektíve automatický program/internetový robot) zámerne a účelovo zostrihal niektoré videá Jana Hrouzka, ktoré boli úplne o niečom inom a vytvoril z nich jednu obrovskú fekálnu sračku, za účelom zdiskreditovať pôvodného autora, ktorý sa len snaží používať svoju vlastnú hlavu, demokraticky a slobodne myslieť a zverejňovať svoje názory a vedomosti prostredníctvom internetových videí, ktoré získal po niekoľko-ročnom samo-štúdiu ruského internetu! Ak to nie je narafičené samotným Janom Hrozkom (alebo tými, ktorí za ním stoja), tak je to teda poriadná sila! Inak tu je nový video-kanál Jana Hrouzka na Rutube, kedže kvôli urážlivým a diskreditačným útokom v podobe útočných a výhražných komentárov, musel zmazať všetky svoje videá na pôvodnom youtube kanáli a prestať ich publikovať! http://rutube.ru/video/person/966321

338716

29.8.2015 0:34

.

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Autor slušne blúdi v pojmoch (byť s tým, čo chcel povedať, v podstate súhlasím). Keby článku vedel, že fašizmus (tlupo-"elitárny" systém, brániaci človekovi dosiahnúť vývojový stupeň skutočného Človeka) je ideologický všežravec a meňavec, tak by nenapísal takú "perlu", že: "demokratický kapitalizmus". Demokracia (vláda ľudu) a kapitalizmus (sám o sebe fašizmus) sú dva antagonistické systémy, kde jeden vylučuje ten druhý a naopak! Aj s tou definíciou socializmu (protiklad ku kapitalizmu) ako "demokratického kapitalizmu", je vedľa. Tiež s pojmom komunizmus! Mám dojem, že ani nevie, čo je to kapitalizmus. Tá liberálnosť výkladu objektívnej reality západnou "civilizáciou" je srandovná.

Komunizmus
----------
Ideál, o který by lidstvo mělo ve svém rozvoji usilovat, propaguje se od starověku. Komunistické myšlienky sa objavujú už v samotných začiatkoch ľudstva - kmene, rodové zriadenie!!! V překladu z latiny slovo "Komunismus" označuje společenství, pospolitost. Kromě toho, v latinském jazyce to slovo má společný kořen se slovem "komunikace", neboli spojení, včetně informačního spojení mezi lidmi, což se rusky nazývá "so-VEST". Jinak řečeno, komunismus je společenství lidí na základě svědomí. Vše ostatní v komunismu je následkem jednoty svědomí u různých jedinců.


Socializmus (predstupeň komunizmu)
----------------------------------
Společenské zřízení, při kterém se základní potřeby každého člověka, a také každé rodiny, uspokojují na účet přímého i nepřímého pokrytí odpovídajících výdajů státem, vystupujícím v roli představitele společnosti jako celku.

Socialismus (z latinského socialis družný, společenský) je myšlenka a hnutí, které se snaží liberálně kapitalistický soukromovlastnický hospodářský a společenský řád nahradit systémem založeným na společném vlastnictví. Cílem socialismu je dosažení ideálů rovnosti, spravedlnosti a mezilidské solidarity cestou sociální reformy (tzv. reformní socialismus) nebo revolucí (tzv. revoluční socialismus). Socialismus si obecně klade tyto cíle: změna majetkových a právních vztahů ve společnosti, změna struktury hospodářství, boj proti výsadám ve vzdělání a změna státního zřízení.


Kapitalizmus
------------
Extrémne individualistický (egoistický) systém, kde je súkromný/osobný zisk nadradený spoločným zámerom celej spoločnosti (ak teda vôbec nejaké sú) a profit je vlastne aj hlavný existenčný cieľ/zámer "človeka".

Kapitalizmus je společenský systém, ve kterém panuje individualistický způsob organizace výroby a přerozdělování na základě práva soukromého vlastnictví a formální rovnosti všech občanů před zákonem. Státní sektor je ve vztahu k soukromému sektoru obslužný.

Politicko-ekonomicko-spoločen. sys. založený na tržnej ekonomike, "slobodnom trhu", súkrom. podnikaní a "súkromnom" (na úver) vlastnení výrob. prostriedkov.

338733

29.8.2015 3:06

RE: .

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Reakce na 338733

Na upresnenie ešte dodám, že lepší názov než fašizmus je: skrytý/zjavný davo-"elitarizmus" - skryté/zjavné otroctvo/totalita..., ale ten fašizmus (ako ideológia), ktorý začal vznikať (sa formovať) počiatkom 20. storočia, tomu celému sociálnemu javu len dal meno! Neviem, prečo. Žeby tam bola tá skrytá/zjavná davo-"elitárna" podstata usporiadania spoločnosti naj-charakteristickejšia? Kvôli tomu ale iba vznikajú zmätky, keď väčšinou každý pod pojmom fašizmus chápe najakých 10 (alebo tak) charakteristických/sprievodných príznakov, alebo si predstaví taliansky, nemecký... fašizmus. Pričom tá skrytá/zjavná davo-"elitárna" podstata, ktorá bráni človekovi, stať sa skutočným Človekom, tam každému uniká! Podobné je to s pojmom: "psychický trockizmus" = zjednodušene: posadnutosť a odmietanie akejkoľvek kritiky voči sebe a svojim názorom - teda psychická charakteristika "človeka", ktorá existovala aj pred trockím, ale jeho meno tomu dalo len celkové pomenovanie, pravdepodobne preto, že táto psychická črta bola u neho tak príznačná.

338735

29.8.2015 19:32

RE: .

tartus 178.?.?.?

Reakce na 338735

tiez v tom mate zmetok, Demokracia je sposob/systém vlády a kapitalizmus je typ ekonomického hospodarstva, teda tieto dve věci spolu nijako nesuvysia. Protikladom Demokracie je Tyrania a protikladom Kapitalizmu je Komunizmus,

dnes tu panuje Tyrania elit spolu s kapitalizmom, teda sukromnym vlastnictvím, hoci vsetko patri elitam.
Demokracia tak jako Komunizmus tu nikdy nevladli, ak nepocitame nejake male skupinky ludi co sa tak rozhodli zit, ale jako stat tu nikdy nic také nepanovalo.

338768

30.8.2015 1:55

RE: .

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Reakce na 338768

Prosím ťa, nezaťažuj ma nejakými vybranými drístami z wiki! To, že sa tam píše v eufemizmoch o nejakom kapitalizme ako "len" o ekonomickom systéme. Ja totiž používam vlastnú hlavu a kapitalizmus je u mňa viac spoločenský systém, i keď ho často definujem ako: spoločensko-ekonomický systém! Mňa zaujíma podstata a nie nejaké akademické liberálne debaty, kde sa jedna a tá istá vec definuje na 300 spôsobov! Inak neviem, načo mi píšeš, že demokracia je spoločenské zriadenie/spôsob vlády, že opakom je tyrania, alebo že spolu s komunizmom tu zatiaľ neboli a že opakom kapitalizmu (extrémneho individualizmu/egoizmu) je socializmus/komunizmus (kolektívne zriadenie; prípadne spoločnosť ľudí na základe ich svedomia, čo sa týka komunizmu; socializmus/komunizmus je zase spoločenské zriadenie a nie len ekonomické; o tom sa ale škriep s niekým iným, ja na teba nemám čas)? To viem aj bez teba, dokonca to aj píšem v prípade socializmu, že za jeho opak sa často považuje kapitalizmus! Popieram to snáď v príspevku vyššie? Inak mne sa páči aj táto definícia demokracie, ktorá vystihuje jej pravú a reálnu podstatu: "Demokracia je formou vysoko efektívnej "samo"-regulovanej totality s minimálnymi nákladmi na riadenie pre kurátorov"! Ešte to trocha upresním, lebo mám dojem, že tu má niekto dlhé vedenie, alebo obrovskú snahu poučovať o ničom! Demokracia (zjednodušene: vláda ľudu/väčšiny) a kapitalizmus (zjednodušene: vláda pár jednotlivcov/oligarchie) nemôže ísť k sebe! - Sú to antagonistické = protichodné systémy, kde jeden vylučuje ten druhý a naopak! - Ak chceme demokraciu (aby vládol ľud/väčšina), tak nemôžme mať aj zároveň liberálny kapitalizmus (zjednodušenie: časom zákonitá vláda menšiny/oligarchie)! A naopak - ak je kapitalizmus, nemôže byť logicky aj súčasne demokracia! Odkedy je svet svetom, tak v ňom vládne nejaká z niektorých davo-elitárnych ideológií (nejaký spoločenský systém/spoločensko-ekonomické zriadenie - otrokárstvo, feudalizmus, kapitalizmus, "socializmus"..., ktoré zväčša pomenúvajú aj zriadenie/systém celej spoločnosti)! Dnes tu sme svedkami nejakej poslednej fázy liberálneho kapitalizmu, keď pár hajzlov skúpilo celú Zem! Či ich nazveš tyranmi, aristrokratmi... to je na akedemickú debatu a na tú si nájdi niekoho iného! Tento môj príspevok je len zbytočne zabitý drahocenný čas a na ďalšie pokusy o trolovanie už nebudem reagovať!

338775

31.8.2015 21:29

RE: .

tartus tartus (zavináč) azet (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 338775

no vidíš, a to je ten problém preco si ludia nerozumeju a vznijaku hadky. jedno slovicko ma pre každého iny vyznam. Zial ja tvoj slovnik nezdielam a nebudem. takze mozem spravit len jedno jedine: Oba mame pravdu, alebo sa obaja mylime.

338853

29.8.2015 11:16

Úpne vedľa

Richard kalmár 91.?.?.?

Vážení neverte tomu!

Je viacej druhov aristokracie! Minimálne ma napadli tri.
1. Druh by som nazval dávnoveký (praveký) v dobe rímskej a predrímskej
2. Staroveveký tu by som zakotvil už aristokraciu, okrem z pohanských svetov
aj kresťanskú
3. Súčasnú aristokraciu o tej písať netreba, časť z nej sa zopsula.

Ako vznikla aristokracia? Prirodzene aby som nikomu nedržal stranu
pozrel by som sa do ríše zvierat, lepšie medzi vysokú zver (nezabíja sa navzájom) a toto aj keď sa človeku nemusí zdať je to predsa len pravidlo asi z neba. Najsilnejší vedie stádo....
Aby som neobchádzal okolo horúcej kaše dlho, vybral by som si vzhľadom
na živého kresťana, aristokraciu z doby Karla IV, lebo tam kdesy, to je na čo mierim a je v rozpore s tým článkom čo tak schvalujete. Bol by som bol rád, keby ste akceptovali, sv. Václava, sv. Anežku.... Je to síce kráľovská aristokracia čo je dosť iné ako obyčajná, ale predsa. Teraz ako sa stal niekto aristokrat, podľa mňa: na základe a to najprv, zo zúžitkovanej Milosti Božej (nezahodených Božích darov), následne z milosti toho kto mohol aristokrata, povolať medzi ostatných aristokratov, čo bol samozrejme panovník. Ale toto určite viete a mnohí lepšie ako ja. Neskôr sa dali kúpiť tituly a aj dnes ale to už je skôr ten príklad zkazenej šľachty.
Králi aspoň tí naši to mali takto: Deus, rex, patria. Boh, kráľ, otčina. Takže autor článku je vedľa jak tá vedľa, a že to taký Karol IV, myslel doopravdy, tak je to vidieť na Karlštejne, mal som z toho skúšky, tak viem o čom hovorím. Veľmi rozsiahla téma. Skutky Jeho Výsosti prinášajú Dobré ovocie aj dnes, že? Aký zázrak! Skoro ako vzkriesenie Lazára.
Moja úcta ku Karlovi IV, je veľmi veľká, a o tom že či bol fašista a či nie sa dá
veľmi dlho diskutovať. Z pohľadu dnešných fašistológov iste nie, ale? Tu by som dal bodku za príspevkom o aristokracií.
Nedávno boli oslavy u nás v Uhrách aby sme neboli pozadu, k pocte sv. Štefana kráľa, ktorého si tiež veľmi vážim, niekde si nájdite ponaučenie sv. Štefana pre syna Imricha. To stojí zato a ani diskutovať nemusíme o hodnotách našich zašlých slávnych panovníkov. I keď už v diaľke počujem ako sa dvíha poklop pseudodemokratickej žumpy, a ako z neho vytriskne známi gejzír, v ktorého závane dnes žijeme.
A na záver, fašizmus pradávno znamenal popíšem obrázok, predstavte si zviazané prúty, čo sa nedali zlomiť, fascio-zväzok, je zväzok zlí? Alebo dá sa použiť zväzok dobre aj zle? Alebo poviedka o Svätoplukovi, ako dal prúty synom, aby sa nedali zlomiť bol zlý? Bol Svätopluk pre tento by som povedal čistý prejav fašismu zlý panovník, nebol najlepší pre jeho pohanstvo ale nakoniec meč zakopal a šiel do kláštora, kiež by tak učinili naši politici, tak prejavili najmenší prejav pokory.
Fašizmus niekto navždy spojil, s Musolinym a Hitlerom, a to len preto aby sme sa nespojili, nenašli spoločnú reč, nevyriešili t...Automaticky kráceno

338749

29.8.2015 13:38

RE: Úpne vedľa

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338749

Vaše zaujetí ve mne vzbuzuje nepříjemné pocity, že jste nějaký zmanipulovaný SKINhead a potřebujete si zdůvodnit vaše extrémní vnímání světa kolem vás, navíc byste rád jiné ovlivnil a nalomil na cestu extrémismu.

Vaše uvažování mi přijde jako extrémně nebezpečné.

338758

30.8.2015 23:18

RE: Úpne vedľa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 151.?.?.?

Reakce na 338758

Nechápte ma prosim zle ja v žiadnom pripade neobhajukem náckovsky
fašizmus a akekolvek jeho neoizmi. Hovorim o fascio o symbole fašizmu.
Škoda môj članok sa do diskusie nevošiel cely. Fašizmus by sa dal
pred dvesto rokmi vysvetliť ako spojené sily. Nič viac. A len som zauvażoval
že tento symbol bol navždy neštastne asi navždy nespravne spojeny s Hitlerom a jeho obdivovateľmi . A napadlo ma prečo asi a komu to osoží? Komu
osoží aby sa Europa nezjednotila? Na skutočnych hodnotách ? Odpoveď viete.
S pozdravom . Richard antihitlerovec!

338810

31.8.2015 9:11

RE: Úpne vedľa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 338758

Nechápte ma prosim zle ja v žiadnom pripade neobhajukem náckovsky
fašizmus a akekolvek jeho neoizmi. Hovorim o fascio o symbole fašizmu.
Škoda môj članok sa do diskusie nevošiel cely. Fašizmus by sa dal
pred dvesto rokmi vysvetliť ako spojené sily. Nič viac. A len som zauvażoval
že tento symbol bol navždy neštastne asi navždy nespravne spojeny s Hitlerom a jeho obdivovateľmi . A napadlo ma prečo asi a komu to osoží? Komu
osoží aby sa Europa nezjednotila? Na skutočnych hodnotách ? Odpoveď viete.
S pozdravom . Richard antihitlerovec!

338822

29.8.2015 17:37

Nejvyšší privatizace – nejvyšší fašismus.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Privatizace je skoro jako přírodní zákon (gravitace), ale člověčím přičiněním.
Nejmenší základní privatizace je směřování potravy do konkrétního břicha. Potom zásoby, potom směnitelné zásoby . Potom zásoby pro potomstvo, potom přebytky na zlaté paláce, aby si někteří nemysleli, že jsme jen nějaké ořezávátko.
Děje-li se privatizace jen úzkou skupinou už i tak mocných, vůči „bezmocnému„ zbytku jde o projev fašismu. Ideologické motivační nálepky vhodné pro danou dobu jsou i někdy jinak ušlechtilé, např.: za krále, za národ, za vyvolený národ, za účetní spravedlnost, proti rudému nebezpečí, proti bezbožníkům, proti barbarům, za ukřižovaného, za svatý hrob ...
V roce 0, tedy ještě před tím než bylo to světlo, a krátkou chvilku potom, bylo ještě vše v pořádku, ale už není!
Jen co pozřeli ze stromu vyčůranosti, jali se někteří dumat jak to čerstvě vytvořené universum taky zprivatizovat. Je to v té knize knih zapsáno, ale trochu jinak. Nakonec je napadlo, že než vyjmenovávat jednotlivé položky universa bude nejlepší zprivatizovat „ředitele universa“, i kdyby žádný nebyl.
Udělali to vyčůraně tak, že se v knize knih najmenovali jeho nejoblíbenějšími, takřka jeho pravou rukou. A bylo hotovo. A od těch dob zpychli jako by to byla pravda. Jednou jsou ubližovaná rasa, jindy zase vyvolený národ. Vědí jaká práva komu dát, a komu jaké povinnosti.
Ta kniha knih se zdála být tak úžasnou sbírkou mouder, že i ti co přišli s křížkem po funuse (po privatizaci universa) vydumali, že se k ní přihlásí taky a tím se taky stanou oblíbenci ředitele universa. Přidělali ještě jednu knihu o svých nadřazených nárocích na privatizaci universa skrze zázračné početí syna ředitele universa, který se narodil Lédě, když ředitel universa se proměnil v labuť...
Třeba takové Španělsko, „mělo tu čest“ s oběma privatizátory universa.
O roli kat. církve za občanské války tady.
Při studiu jsem natrefil na útlé 13-ti stránkové dílko: “Španělská inkvizice“ od D.Duky.
Píše se tam např. o účelu inkvizice: Přijal-li náčelník křesťanství, pak celý kmen ho musel přijmout. Necítili to jako nějaké násilí. Jedinec, který se po přijetí křesťanství neúčastnil nových obřadů, riskoval, že bude brán k zodpovědnosti v případě pohromy, neúrody či jiné těžké události. Opati iroskotských klášterů proti tomu bojují, ale marně. Od 8. do 11. století jsme svědky toho, jak církevní hierarchie a opati chrání tyto oběti před trestem smrti. Inkviziční tribunál ve 13. stol. znamená ochranu proti lidovým soudům, jakýmsi lynčům.

Pokračování..,

338762

29.8.2015 18:24

Nejvyšší privatizace – nejvyšší fašismus.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Dokončení:

Další střípky:

Při použití útrpného práva musel být osobně přítomen inkvizitor, zástupce biskupa, sekretář a lékař (nebyl-li přítomen, musel být snadno dosažitelný). Vyšetřovaný nesměl přijít o život, ani nesměl být zmrzačen. Každé gesto a každý výrok musel být sekretářem zapsán a mučení bylo přerušeno.
...
Nestačilo pouhé přiznání. Tím se vylučoval vliv útrpného práva, které patřilo k tehdejší vyšetřovací praxi všech soudních dvorů. Udání muselo pocházet od dvou svědků, kteří zůstali v anonymitě před veřejností a žalovaným. Tribunál musel přešetřit jejich bezúhonnost. Před zatčením musel být předložen písemný materiál, ve kterém skupina teologů, kteří pracovali jako cenzoři (calificadaros), posoudila, zda se jedná o blud. Při kladném nálezu vydal žalobce (fiscal) příkaz k zatčení.
...
Abychom porozuměli soudnímu postupu inkvizice, musíme si uvědomit, že se řídila zásadou praesumpce viny. Úkolem inkvizice bylo přivést obžalovaného k pokání. Inkvizitoři museli třikrát napomenout obžalovaného, aby zpytoval svědomí.
...
rozhodnutí o trestu seřazená podle četnosti:
smíření
nošení kajícího oděvu na určitou dobu
vyhnání z bydliště
zmrskání
uvěznění pro nedostatek důkazů na neurčitý čas
galéra (na 10 let)
napomenutí
osvobozující výrok
upálení "in effigie" (obraz nebo figurina)
upálení "in persona"
zabavení majetku
uvěznění
...
Zdaleka není možné tvrdit, že se jedná pokaždé o nevinnou oběť. V nejednom případě byl rozsudek dobově přísný, ale v podstatě spravedlivý podle tehdejších právních norem.
...
Generální inkvizitor označil víru v čarodějnictví za pověru. Inkvizitoři se museli vydat do severních oblastí Španělského království, kam pronikla ze zahraničí čarodějnická epidemie. Inkvizitoři museli obyvatelstvu vysvětlovat, že neúroda nebyla způsobena čarodějnickými kejklemi, ale vlivem počasí.

338765

30.8.2015 12:47

Lincoln

bsourek 217.?.?.?

Když pominu, že Lincoln je v článku prezentován jako první americký prezident, pak mi vedle mnoha negativních názorů na autorova tvrzení zůstává jedna jediná otázka: ví autor, jaká je skutečná situace severských zemí?

338789

30.8.2015 15:41

terminologický podvod

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

bývá častým základem dogem a manter. Vezmime si pod lupu staré známé :

"Stát je zlý vlastník".

Kdo toto vymyslel a proč? Opet je "ďábel v detailech", nebo ve falešných predpokladech. V Rusku prý pudu vlastní stát a jen se pronajímá. Odpadnou tak manipulace s vlastnictvím pozemku, a není možné jej prodávat výhradne tak, jak se komu zlíbí. Spekulace jsou ztížené, i když ne vyloučené.

Je také zrejme pravda, že centralizece drobných firem dotažená do dokonalosti "ad absurdum" také není optimální, stát ji nemuže rešit v detailu stejne jako prípadný Buh nemuže určovat, kdo se kdy potkne, nebo zaútočí samopalem.

Dnes svetem vládne liberalismus. Podívejme se podrobneji, na jakých základech staví:

"Životná lož má v živote neurotika dvojakú úlohu. Pomôže preniesť sa cez neúspech a predpovedá budúce úspechy. V prípade sociálneho neúspechu, ktorý jediný sa nás tu týka, spočíva útecha vo viere, že nedosiahnutie želaných vysokých cieľov nie je možné pripísať vlastným nedostatkom, ale nedostatkom spoločenského usporiadania. Od prevratu spoločenského usporiadania si nespokojenec sľubuje úspech, ktorý sa mu nepodarilo dosiahnuť v stávajúcom usporiadaní. Tu je úplne zbytočné mu vysvetliť, že vysnený štát budúcnosti je vonkoncom nerealizovateľný a že spoločnosť založená na deľbe práce nemôže existovať inak ako na základe súkromného vlastníctva výrobných prostriedkov. Neurotik sa chytá svojej životnej lži a pokiaľ je postavený pred voľbu, či sa má zrieknuť tejto lži, alebo logického myslenia, dáva prednosť obetovaniu logiky. Lebo život by bol pre neho neznesiteľný, bez útechy, ktorú nachádza v socialistickej myšlienke. Tá mu ukazuje, že chyby, ktoré zavinili jeho neúspech, nespočívajú v jeho osobe, ale v chode sveta. Tým pozdvihuje jeho nízke sebavedomie a oslobodzuje ho od trápnych pocitov menejcennosti."
(Ludwig von Mises: Liberalismus)

Hneď na začiatku fašizuje možných kritikov tým, že ich označkuje ako neurotikov. Typický postup manipulantov a šarlatánov.
Stačí ten citát pomaly čítať po vetách. 1. pravda, 2. pravda, 3. blbosť, 4. pravda, 5. nepríčinná súvislosť 1.a 2. polovice, 6. terminologická hlúposť, nepríčinná súvislosť, 7. podsunutie, 8. domnienka, 9. chybná dedukcia.
Veľmi sa to kvalitou od Leninových spisov nelíši. Chyba je hneď na začiatku, "ten kto klame sám seba" a "postava neurotika" sú na sebe do určitej miery nezávislé deje. Neurotik môže byť sebaklamár a nemusí, sebaklamár môže byť neurotik a nemusí. Tých rovín sebaklamov je viac, než tá, co vedie k neuróze. Aby bol niekto neurotik, tak sa nemusí klamať v tých veciach, kde sa to ako neuróza diagnostikuje.

Z prevrácení pojmu se dejí velké veci (Babylonská vež). Odpovedný za neúspech není opet Buh, ale neschopnost duševne-imunitního systému identivikovat virus.

338792

30.8.2015 19:43

RE: terminologický podvod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338792

Programování na tématech kterým většina neporozumí a bazírování si potom na vlastních dojmech a přáních. Nic nového, o tom je kniha knih kdy žádoucím směrem je tam postrčí pastýř pro ně z nezpochybnitelnou autoritou. U libertaliánů je tam posune korupce moci, tedy zbožnění mamonu což je obdobou sledovaného pedagogovaných bičem a cukrem kdy na stesky jedněm dají vějičku ráje po smrti a odměnícího je, chápajícího a druhým to co cituji od Vás.

Tá mu ukazuje, že chyby, ktoré zavinili jeho neúspech, nespočívajú v jeho osobe, ale v chode sveta. Tým pozdvihuje jeho nízke sebavedomie a oslobodzuje ho od trápnych pocitov menejcennosti."
(Ludwig von Mises: Liberalismus)

Nechci to zlehčovat ale prostě je jedno i druhé o tom že vůl zůstane volem a koně tam napletení mají vcelku za své, nebo kacíře. :lol :[mrknutí jedním okem] Což může být o volovině tupované a o tom jak nimi zatočit extrapolovaně a tupém davu slušných, slušnějších, nejposlušnějších kádrováků.[překvapení]

338802

30.8.2015 22:01

RE: terminologický podvod

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338802

Bibli neporozumí jen ten, kdo je pyšný a pýcha mu brání se ptát a naslouchat odpovědím zvěstovatele dobré zprávy.

Typickým příkladen pyšného nadutce je Hlávka ze Svobodnéh Vysílače.

Posluchačka mu řekla, že lidský projekt nemá řešení a že mu hned řekne proč. Načež hlávka ji hned okřikl, že když to nemá řešení, tak ať ani neříká proč!

To je vrchol arogance. Strčil hlavu do písku, prsty do uší, nechci slyšet, nechci slyšet!

Skutečné hodnoty jsou jednoduché. Tak jako skutečná pravda je vždy jednoduchá. Jen ta cesta k ní je trnita, trny našeho ega a pýchy o které se zraňujeme.

338808

31.8.2015 0:44

No jsme jen lidé a trpělivost holt není v nekonečnu ale v hlouposti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338808

Jestli někdo chce do problému zanášet další je jako nějaký pokus rozběhnout motor nasypáním písku do oleje. A tam bych asi pochyby neměl a arogancí bych to nenazval ale logikou, nicméně je to věc chápání. A tady máte na zamyšlení téma z kterého nikdy nechybující a nepochybující radost mít tedy nemohou a jako zkoušku víry bych to nebral ale toho že do psaného, přepisovaného, vykládaného a presentovaného se dá nacpat ledacos a radost věru nemám.

Zvláštní věc se mi stala když jsem jednou přemýšlel o možných dědičných zatíženích jako hříchů na potomky a ono se říká že o čem se mluví nedaleko bývá a naskočilo mi na jutubu video se zevrubným vysvětlením představitelem "enfán teryble vědy" [smích](normálně? se mi spustilo jen jsem tam vlezl) a ještě jsem si to moc neporovnal a neočuchal co s toho vyplývá [chechtot] normálně jsem to nepochopil zcela, nicméně sklerózu nemám a podle výkladu by šel genom opravit a v rámci změny v podstatě zasáhnout až do minulosti. Jak říkám zatím se v tom melu. Nicméně v pokud teprve s hmotou a prostorem existuje čas na kvantové úrovni v bezčasí by to patrně možné bylo ale asi by to bylo pro někoho se schopnostmi boha. Zaujalo mne to a když jsem si to chtěl pustit znova, prostě ani náhodou už nebylo. A s vyhledávačem umím i adres jsem stopnul předtím.[překvapení] Tady mne na to téma zaujal "film a za ním dám odkaz co se týče dějin.
http://ulozto.cz/xpQmvMPK/jupiter-vychazi-akcni-scifi-dobrodruzny-usa-2015-cz-avi
https://www.youtube.com/watch?v=wxogkCO6haA

338812

31.8.2015 5:18

RE: No jsme jen lidé a trpělivost holt není v nekonečnu ale v hlouposti?

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338812

A tam bych asi pochyby neměl a arogancí bych to nenazval ale logikou, nicméně je to věc chápání.

Ano, je to věc chápání. Pokud něco skutečně nemá v žádném rámci řešení, pak skutečně nemá smysl se tím zabývat.

Jenže ta paní chtěla Hlávkovi vysvětlit, že ten problém sociálního systému má řešení ve zcela jiném rámci.

Ale Hlávkova arogance mu nedovolila si to vyslechnout, proč.

Paní Hávkovi vysvětlila, že svět ovládá Satan a jeho démoni, že nemůže vzdorovat takovým silám, které jsou řádově inteligentnější, jsou tady tisíce let a mají takové zkušenosti a znalosti, že se to zcela vymyká našemu chápání.

Tyto entity už po tisíce let svádějí lidsto do odporu proti Stvořiteli.

Paní by pak Hlávkovi vysvětlila, že řešení přijde z duchovní oblasti a zjednodušeně řečeno Zlo (Satan a jeho démoni) bude přemoženo Dobrem (JK a jeho vojska) a na zemi budou zachráněni ti lidé, kteří projeví víru v JK.

Jestli v tento jiný rámec někdo věří je čistě jeho osobní záležitost, ale víra v tento rámec je relevantní, dokonce čím více znám Bibli, tím je pro mne tento rámec více relevantní.

A čím více znám dějiny lidstva, kdy i ty nejlepší úmysly a myšlenky šly vždy do ztracena nebo byly rovnou Zlem převálcovány, tím méně je pro mne lidský projekt relevantní, v mém případě se shoduji s paní posluchačkou, že lidský projekt řešení sociálního supersystému nemá řešení.

338815

31.8.2015 16:37

RE: No jsme jen lidé a trpělivost holt není v nekonečnu ale v hlouposti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338815

Přesvědčil jste mne že jste v rámci dogmat zcela ztracen a vysvětlit něco jatému je marné.
citace:
Musíte rozlišovat to jak je člověk stár a to jak je to určeno datovou číslovkou.

Pokud byste se narodil 1 den roku 1, tak u vašeho narození bude číslovka 1. leden rok 1. A z toho se dá pak jednduchým výpočtem zjistit kdykoliv později, kolik je vám právě let, měsíců a dnů.

Hledáte problém tam, kde není.

Jednodušeji to už patrně vysvětlit nejde že datovaní je od narození. A to samozřejmě od roku 1. dotyčného není a jste navěky patrně ztracem pro logické posloupnosti věcí. A tedy vás moc nelituji protože k nechápavým obdiv nesdílím a ani nehodlám v budoucnu a pokud mne někoho takový označí hulvátem je to pocta na kterou budu poukazovat třeba jakkoliv. Ovšem uznávám že urážíte v dobré víře že rozumíte. Ne, a když zůstanete pouze u jednoho minelu tak vás má bůh rád ale patrně jste sériově přesvědčen rozdávat svá pojetí a dojetí ke své škodě a svého případného posledního soudu.[chechtot][vyplazený jazyk]

338837

31.8.2015 8:25

RE: terminologický podvod

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 338808

Najdeme místa, kde je chybná logika výroku, konstatování. Upoutají 2 místa:

>Posluchačka mu řekla, že lidský projekt nemá řešení a že mu hned řekne proč. Načež hlávka ji hned okřikl, že když to nemá řešení, tak ať ani neříká proč!

Když nekdo rekne, že neco nemá rešení, a rekne proč, tak je to z hlediska príčinné souvislosti a logiky v porádku.
Když nekdo rekne, že když nekdo "ví", že neco nemá rešení (a tím ani nebude mít, nepujde to ovlivnit), tak nemá smysl ani znát príčinu. Musel jsem to preinterpretovat, protože je jasné, že se Hlávka dopustil babylonu pojmu.
Podsunul posluchačce, že neco ví, a nejenom si to myslí (má názor) a chce ríct také proč, aby mohly být prípadne vzneseny opravné argumenty. Podsunul jí, že také posluchačka nechce o ničem dál slyšet. To lze chápat jako aroganci, chytračení, že jenom Hlávka bude rozhodovat o tom, co slyšeno být smí a co ne. Také tím odstavil od príjmu možná užitečné informace ostatní lidi, ať už z hlediska obsahu, nebo formy.

>Bibli neporozumí jen ten, kdo je pyšný a pýcha mu brání se ptát a naslouchat odpovědím zvěstovatele dobré zprávy.

Tento výrok zavádí nálepku již pri svém vzniku. Rovnež ignoruje príčinné vazby a úplnou logiku, vybírá si jen to, co se mu do výsledku hodí.
Pýcha opravdu brání pochopení. Na druhé strane je tu i možnost, že v Bibli je napsáno neco nesprávne, a kdo o tom rekne, napíše, tak ho tento výrok označí jako pyšného, nežádoucího, nekoho, kdo Bibli nerozumí, načež si s ním poradí vetšinová inkvizice. Bible tedy sama je docela "pyšná", protože se brání naslouchání a dobrým zprávám uvádejícím na správnou míru. Výrok tedy v této podobe napsal nekdo, kdo sám byl pyšný. Manipulátori obvykle pyšní bývají, protože chtejí po jiných neco, co neumí nebo nechtejí zduvodnit.

reakce na 77.??:
k tomu vašemu príspevku výše - i když ne napoprvé, ale myslím jsem ho nakonec pochopil správne...bylo treba číst hodne pomalu [smích]

338821

1.9.2015 6:55

RE: terminologický podvod

opus111 89.?.?.?

Reakce na 338821

Pýcha opravdu brání pochopení. Na druhé strane je tu i možnost, že v Bibli je napsáno neco nesprávne, a kdo o tom rekne, napíše, tak ho tento výrok označí jako pyšného, nežádoucího, nekoho, kdo Bibli nerozumí, načež si s ním poradí vetšinová inkvizice.

Jenže!

Jak může Hlávka a kdokoliv jiný říkat, že v Bibli je něco napsáno špatně, když Bibli nikdy nečetl a nikdy se nepřesvědčil co je tam skutečně napsáno? Nebo dokonce, že by se ještě snažil pochopit, co je tam napsáno!

Drtivá většina lidí nepřizná, že Bibli nikdy nečetli a že jen papouškují prezentace jiných lidí, kteří často také jen zprostředkovávají.

Navíc Hlávka se přiznal do vysílání, že Bibli nikdy nečetl a nikdy ji číst nebude. Přesto má plno výhrad k jejímu obsahu. A nejnom obsahu, ale také k lidem, kteří Bibli hájí jako Boží Slovo.

Toto je naprosto absurdní přístup!

338872

4.9.2015 0:00

RE: terminologický podvod

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 338872

Muj citát se logicky moc neváže k vaší odpovedi. Vaše odpoveď napasovává do mého citátu jakéhosi nekorektního Hlávku. Nemužete posuzovat človeka jen z hlediska "drtivé vetšiny". To je fakt potom jen vaše drcení. Vždyť jste práve presne provedl to, co je v tom mém citátu. Nežádoucí osobu označujete jako takovou, co Bibli nerozumí nezávisle na tom, co rekne. Nepotrebujete ji naslouchat stejne jako Hlávka. Nejste Hlávka?
Vubec nejde o Hlávku, ale o nemožnost jakékoliv kritiky Bible.
Bible se dokonce zajišťuje určitou (vuči Islamu jen relativne slabou)vyhružkou k lidem, kterým se kresťanství v nečem nelíbilo a chtejí vystoupit. Obsahuje výroky které vnucují myšlenku, jak bude tem lidem po vystoupení špatne, všechna síra a tak. To se pak na svobodu človeka opravdu nepodobá. Ta vyhružka pro mne znamená, že s tím náboženstvím také není neco v porádku.

338974

4.9.2015 3:54

Privatizovat privatizovani a kdyz

favela 113.?.?.?

Reakce na 338872

a kdyz je vsechno zprivatizovany ,privatizuje se dal...Vede Vatikan v tom na cely care ,kdyz uz davno zprivatizoval Boha, Krista a Nebesa i Peklo /a s tim pulku Ceska/ i kdyz ani jedine neexistuje ale vynasi to , kseft se poved jako zadnej jinej !!...A verici nevericne papou ...co ? Drtive zabsurdizovani...

338975

1.9.2015 12:13

A dnešní model?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Z PL
Za mých mladých let, aspirin, 1. 9. 2015 12:07:48
se o vytváření ghett hovořilo v souvislosti s Hitlerem a německým fašismem. Dnes, v souvislosti s "demokractickým pořádkem". Divné.
Reagovat

Nalijme si čistého vína, eš, 1. 9. 2015 12:00:21
Je to inženýring korporátních fašistů kteří pod vějičkou zaměstnání lidských zdrojů bulíkují politiky kteří jim jdou na ruku (kdo ví proč) a nalévají jejich kšeftu s lidmi ze společných prostředků s cílem likvidace civilizace a kultury a výsledky jsou vidět v detrotismu policejního státu a největšího zaměstnavatele v americe kriminálu v což proměňují ideálně kam vlezou s devasty a jiném prostředí třeba s uřezáváním hlav, práv polovičních soudně a fiktivně pro zahidžábované a zbůrkované které rozhodně civilizační element ekvivalentu 5. století pustí do harému a ne do otrokáren pošuků kdy tedy mají zájem odklidit a zdemokratizovat jimi industrializované do blahobytu doby kamenné. A tady to máte obtížně chápající jasně řečené co pro celky mají pro svou radost bulici s bulikama. . . . https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE
Reagovat

Klidně mohou brázdit světem pod černou vlajkou s lebkou a se s kříženými hnáty, eš, 1. 9. 2015 12:03:02
TOHLE PODPORUJETE!!!!!!!!!!!!!!

338878

Příspěvků: 100

28.08. 05:22 opus111  Pěkné, poučné a jednoduché
28.08. 06:10 Lenin  RE: Pěkné, poučné a jednoduché
28.08. 09:46  RE: Pěkné, poučné a jednoduché
28.08. 10:20 výjimečné porušení omerty  RE: Pěkné, poučné a jednoduché
28.08. 13:36 udo2  RE: Naivné a či jednoDuché?
29.08. 18:49 Zdislav  RE: Pěkné, poučné a jednoduché - odpověď
01.09. 03:16 favela  Nazev neni presny
01.09. 10:09  RE: Nazev neni presny
01.09. 09:43 ppppp  RE: Pěkné, poučné a jednoduché
01.09. 11:15 opus111  RE: Pěkné, poučné a jednoduché
03.09. 23:37 ppppp  RE: Pěkné, poučné a jednoduché
03.09. 11:05  RE: Pěkné, poučné a jednoduché
28.08. 06:43 Robert Nohejl  Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.
28.08. 10:20 opus111  RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.
28.08. 20:30 maršal Žukov  RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.
28.08. 22:26 Emil Robot  RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.
29.08. 13:26 udo2  RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.
28.08. 21:20 Norman  RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.
29.08. 04:07 Robert Nohejl  RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.
30.08. 10:17 eduard  RE: Co,takhle fasismus byrokracie,ktera preziva,jakykoliv rezim.
28.08. 08:20  lenže -
28.08. 18:34 jezinka  RE: lenže -
28.08. 20:36 maršal Žukov  RE: lenže -
28.08. 21:42  Pro ty co se zajímají a neviděli, titl.
29.08. 08:42 opus111  RE: lenže -
29.08. 11:40 tartus  RE: lenže -
29.08. 15:21 opus111  RE: lenže -
30.08. 17:26 janaľščť  RE: lenže -
30.08. 03:43 favela  Vsechno je mi jasny
30.08. 09:23 maršal Žukov  RE: Vsechno je mi jasny
30.08. 20:52 tartus  RE: Vsechno je mi jasny
31.08. 07:41 maršal Žukov  RE: Vsechno je mi jasny
02.09. 11:50 tartus  RE: Vsechno je mi jasny
31.08. 09:29  RE: Vsechno je mi jasny
31.08. 21:20 tartus  RE: Vsechno je mi jasny
01.09. 03:31  RE: Vsechno je mi jasny
31.08. 09:33 opus111  RE: Vsechno je mi jasny
31.08. 21:17  RE: Vsechno je mi jasny
01.09. 06:37 opus111  RE: Vsechno je mi jasny
01.09. 20:33  RE: Vsechno je mi jasny
02.09. 00:52 opus111  RE: Vsechno je mi jasny
02.09. 05:09  RE: Vsechno je mi jasny
02.09. 09:03  RE: Všechno je mi jasný, nenudí se s tím
02.09. 20:56 opus111  RE: Všechno je mi jasný, nenudí se s tím
02.09. 10:08  dva bozi v jedné knize
03.09. 03:51 favela  RE: dva NEBOZI bozi v jedné knize
01.09. 03:35 favela  RE: Vsechno je mi jasny a furt sou tady !
02.09. 04:40 favela  RE: Vsechno je mi jasny uplne,ale
02.09. 09:01 opus111  RE: Vsechno je mi jasny uplne,ale
03.09. 03:31 favela  RE: Vsechno je mi jasny uplne,ale
31.08. 10:02  ===RE: lenže -
28.08. 09:40  Dědeček Václava Lahveho.
28.08. 14:09  RE: Dědeček Václava Lahveho.
28.08. 09:48  NWOO.org mimo provoz nebo hackerský útok?
28.08. 22:37  Je to jak v rámci agendy, tady další
28.08. 10:48  Napadlo me,
28.08. 13:39 opus111  RE: Napadlo me,
28.08. 17:03 edycay  RE: Napadlo me,
28.08. 18:24 opus111  RE: Napadlo me,
28.08. 18:56  RE: Napadlo me,
28.08. 20:03 opus111  RE: Napadlo me,
28.08. 21:35  RE: Napadlo me,
28.08. 19:36  RE: Napadlo me,
28.08. 21:28 opus111  RE: Napadlo me,
28.08. 21:47  RE: Napadlo me,
29.08. 08:13 opus111  RE: Napadlo me,
29.08. 23:36  RE: Napadlo me,
30.08. 07:59  RE: Napadlo me,
30.08. 10:15 opus111  RE: Napadlo me,
30.08. 10:59  RE: Napadlo me,
30.08. 21:46 opus111  RE: Napadlo me,
28.08. 11:05  Chyba
28.08. 12:17 tartus  k nacizmu
28.08. 13:49  Privatizace a následný proces
29.08. 13:14  ===RE: Privatizace a následný proces
29.08. 17:48  RE: ===RE: Privatizace a následný proces
28.08. 18:44 Cico_Ciciak  Trocha mimo tému, ale možno ani nie
29.08. 00:34 Cico_Ciciak  .
29.08. 03:06 Cico_Ciciak  RE: .
29.08. 19:32 tartus  RE: .
30.08. 01:55 Cico_Ciciak  RE: .
31.08. 21:29 tartus  RE: .
29.08. 11:16 Richard kalmár  Úpne vedľa
29.08. 13:38 opus111  RE: Úpne vedľa
30.08. 23:18  RE: Úpne vedľa
31.08. 09:11  RE: Úpne vedľa
29.08. 17:37  Nejvyšší privatizace – nejvyšší fašismus.
29.08. 18:24  Nejvyšší privatizace – nejvyšší fašismus.
30.08. 12:47 bsourek  Lincoln
30.08. 15:41 ppppp  terminologický podvod
30.08. 19:43  RE: terminologický podvod
30.08. 22:01 opus111  RE: terminologický podvod
31.08. 00:44  No jsme jen lidé a trpělivost holt není v nekonečnu ale v hlouposti?
31.08. 05:18 opus111  RE: No jsme jen lidé a trpělivost holt není v nekonečnu ale v hlouposti?
31.08. 16:37  RE: No jsme jen lidé a trpělivost holt není v nekonečnu ale v hlouposti?
31.08. 08:25 ppppp  RE: terminologický podvod
01.09. 06:55 opus111  RE: terminologický podvod
04.09. 00:00 ppppp  RE: terminologický podvod
04.09. 03:54 favela  Privatizovat privatizovani a kdyz
01.09. 12:13  A dnešní model?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
745 434,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 910