Diskuze k článku

Epizoda 1. Bank of England

Příspěvků 40

5.5.2015 6:35

Tak prečo to funguje ????

rfrfr1 185.?.?.?

Nestačí kričať :" Aha zlodeji ". Treba nájsť relny spôsob ochrany. A tým je priame demokracia. Ale nie v krajinách, ktoré tento monopol pohltil, ale v tých, ktoré ešte majú samostatnosť! Lenže priama demokracia bez morálnych súdov , smostatnej meny, investičného bankovníctva v decentralizovanej, teda trhovej podobe, demonopolizovanej ekonomiky založenej na voľnom trhu bez obmedzenia autorskými právami a jadrom vyzbrojenej armády neprežije . Kadáfi je jasným príkladom.

332319

5.5.2015 7:24

RE: Tak prečo to funguje ????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 332319

>Nestačí kričať :" Aha zlodeji ". Treba nájsť relny spôsob ochrany. A tým je priame demokracia.
(...)
>Lenže priama demokracia bez morálnych súdov, smostatnej meny, investičného bankovníctva v decentralizovanej, teda trhovej podobe, demonopolizovanej ekonomiky založenej na voľnom trhu bez obmedzenia autorskými právami a jadrom vyzbrojenej armády neprežije.
Hovno. Marna snaha a marne je uz jenom zamysleni se nad tim. Relny zpusob ochrany neexistuje a ani nemuze, pokud na zemi zustane clovek nad ostatnimi organizmy v soucasne vyvojove forme.
A zmeni ci jen uspisi nekdy nekdo nejak to hruzne NECO (uz vlastne nedefinovatelne, tedy nepolapitelne)?
[zmaten]

332321

5.5.2015 8:31

RE: Tak prečo to funguje ????

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 332319

Jenomže přímá demokracie může fungovat jenom tam, kde se lidé aktivně zajímají o problematiku jež se jich dotýká, a nejdříve přemýšlí a potom konají. Tam kde je obyvatelstvo totálně zblblé konzumem, hedonistickou pakulturou a řídí se heslem "dnes si užívám, přemýšlet budu možná zítra", tam budou s klidem např. nasedat na rozkaz do bombardérů, aby vraždili v jiných zemích. A ostatní budou k tomu mlčet a brát to jako běžnou normu, anebo to schvalovat. I když (pokud by zapojili více jak 2 své mozkové buňky), by jim došlo, že sloužit takovému systému povede nakonec neodvratně ke konečné zkáze i jich samotných.

A co si například myslet o společnosti (tupých ovcí), kde se pracně sesbírají podpisy za konání místního referenda - nejvyššího aktu přímé demokracie (na vyhlášení je nutno dosáhnout jistého procenta signatářů z počtu registrovaných voličů) - a potom je konečná účast voličstva v referendu NIŽŠÍ, než počet signatářů za vypsání referenda?!!! [bliji]

To jen tolik k oné velebené přímé demokracii. Není to bohužel všelék. Neandrtálce také nemůžeš nechat řídit atomovou elektrárnu...

332324

5.5.2015 9:33

RE: Tak prečo to funguje ????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 332324

Předáme li nenápadně řízení atomové elektrárny neandrtálcům, získáme tak lacinou a účinnou zbraň hromadného ničení. V dnešní době jsou neandrtálci už spíš jen záminkou, protože ve skutečnosti jde vše řídit ze zahraničí na dálku přes internet. Pokud se třeba podívám do ksichtů ochranky ve vrátnici Temelína, divím se, že nemají v ruce luky a šípy. A jak asi vypadají v reálu tamější indžinýři ? Vybavíme li opice nejmodernějšími počítači, nepřekonáme tím potřebný generační rozdíl ani tradici, jen stále více opic bude mít časem indikovánu schizofrenii...

332327

6.5.2015 12:54

RE: Tak prečo to funguje ????

jikjik 90.?.?.?

Reakce na 332327

Myslím, že nemáte pravdu. Ano, my nevíme, co si zvířata myslí, ale nemyslím, že jejich duševní pochody jsou moc odlišné od našich. A proto jejich schopnost ovládnout atomovou elektrárnu jsou spíše naším problémem jim to vysvětlit. S neandrtálco to je podobné, kromě toho: neandrtálci měli větší mozkovnu, než naši předci.

332418

8.5.2015 20:48

RE: Tak prečo to funguje ????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 332327

Ale no tak neandrtálci měli větší mozkovnu a patrně se dožívali metuzalémských let. [chechtot] Neověřeno, natož aby to potvrdili. Za poslední milénium se z generace na generaci tabletují, aipodují a možná budou konkurovat plánovaným papírovým mobilům na jedno použití hlavy študované. [mrknutí jedním okem]

332496

5.5.2015 9:37

RE: Tak prečo to funguje ????

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 332324

Všechny tyhle "kladné" vlastnosti gojim jsou nadlidem dobře známy už po tisíciletí a vychytrale jich využívají bezskrupulozně ve svůj prospěch. A za tu dlóóóóuhou dobu se NIC ale vůbec NIC na tuposti gojim nezměnilo.
Proč by se tedy mělo měnit cokoliv právě nyní ? Není žádný důvod. Stačí se podívat kole sebe - neuvěřitelně blbé ovce. A proto platí přímo pravěká pravda : každý má, co si zaslouží.
Jednotlivec i dav.

332328

6.5.2015 3:33

Konspirace a potom vzdorokonspirace .

favela 113.?.?.?

Reakce na 332328

jako reakce...trvajici po mnoho tisicu let. Napr. tajemstvi kolem vzniku 2sv. valky trvajici dodnes za ucelem zabranit nam pochopeni uspesnych podvodu na svet jsou daleko sirsi nez se zda na prvni pohled a nase mysl je schopna dat dohromady...
-USA isolaci a zurivym propagandistickym odporem proti valkam vedene korporacemi medii /Hearst/ a vladami USA. Hoover red. FBI zamlcel informace o napadeni P.Harbour /a mozna dalsi/ zrejme na prikaz ,za ucelem tak pomahat vsemozne Hitlerovi a mezitim pripravovat novou valku /k ovladnuti sveta/ pomoci 8 bodu autor Mc Collum, a rozkazy Holandske vlade neprodat ropu Japonsku a na strane druhe USA dodavalo velke mnozstvi /ropy/Japonsku jako pomoc na pripravu valky /pres vyhlasene embargo/sankce/. Nahle zurive hystericke vyhlaseni valky USA Japonsku jako reakce a zatajeni dodnes faktu.
-Jednalo se o konspiraci a koordinovany postup zatahnout do valky svet a zotrocit pro US-Brit.
-Francie-Brit. /ticho z USA !/souhlas s obsazenim Poruri /1936/ hlavni prumyslova oblast /hute,doly,ocel,hlavne tezke zbrane/...
-CSR nemuselo nezbytne ihned prohrat valku, plan nejvyssiho veleni Wehrmachtu /Green/ prohlasit Hitlera za silence a skoncit fasismus. Proto musel Hitler dostat CR zadarmo.Jako Rakousko/ S takovou pomoci /prumyslove CR/ utok na Francii a dalsi zeme uspesny.
- Ve valce byl stale Hitler "baby zapadu" a proto bylo vyhlaseno nemecke civilni obyvatelstvo za uhlavniho nepritele !!!/Drazdany, Hamburg, Berlin, barbarske bombardovani mest na misto vojenskych cilu. Ale nikdy napr. Hitlerovy Hlavni Stany/velitelstvi/.
-Hitlerovo "zruseni" vychodnich zidu z Polska,Ukrajiny, zcasti Ruska, ktere zapadni zidi "nemuseli a stitili se velice" a jejich bohatstvi poslouzilo financovat vyzbroj fasistu.
- K miru stacilo znicit doly na kvalitni zel.rudu,zeleznici , pristav Lulea /Svedsko/a Narvik v Norsku /Lulea v zime nepouzitelna bombardovanim a tak zastavit dovoz 10 milionu tun nezbytne nutne rudy a jinych vyrobku do Nemecka /kulickova loziska/.Po varovani bez ztraty zivotu vubec. Ale elity v krizi nezastavi nic a povazuji valky za jedine reseni jimi navrsenych a vyrobenych problemu. pokr. a Dotaz: A jak jsme si tak hrozne to vse zaslouzili p. Omerta. Tim , ze nas zneuzili a podvedli nasi duveru nas kteri chteji jen zit a pracovat v miru a pokoji a na nic takoveho / vaseho zasluzneho/ nepomysli ?

332389

6.5.2015 9:56

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 332389

A jak jsme si tak hrozne to vse zaslouzili p. Omerta. Tim , ze nas zneuzili a podvedli nasi duveru nas kteri chteji jen zit a pracovat v miru a pokoji a na nic takoveho / vaseho zasluzneho/ nepomysli ?

Až pochopíte, že "jen zit a pracovat v miru a pokoji" ve vesmíru neexistuje, učiníte první krok na cestě ke svobodě.

http://ulozto.cz/xKjDiRV5/la-boetie-e-rozprava-o-d...

332402

6.5.2015 12:00

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 332402

Je to tak , vychází to z principu - vše špatné je k něčemu dobré a příliš dobrého škodí.

Pro Věk Vodnáře je protipólem Lev.

Pouze pro Negojim - snad už duchovní svět konečně pochopí, že dělat z otroků a diletantů nositele duchovních pravd a poselství se velmi nevyplácí.

332414

7.5.2015 3:49

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

favela 113.?.?.?

Reakce na 332402

..nejak proti moji povaze a asi nejsem sam,je pasivita a spokojenost spojena s konstatovanim napr. : ze neco ve vesmiru neexistuje..ackoliv z vesmiru zname jen velmi malo snad nejake dnesni na zrejme logickych zakladech vybudovane teorie,konstrukce a dohady, ktere ale podlehaji zmenam. Fakta,vysvetleni,jak a kde a kudy to ten vesmir urcuje a sdeluje a proc vam a ne me , a co jeste vsechno taky urcuje jak a proc nepovoluje vyse zminene a co je vesmir sam o sobe /nejaka definice/ nejsou dodany..Moje skromna dusicka je spokojena s vnitrni svobodou ,/ze ji neokrikuju co ze si ma pomyslet a co ne ,sem tam si zahraje na klasickou kytaru a neco u toho tvori, neco precte, nejake pribehy napise a proto hlavne uz delsi cas mysli ,ze to co neni muze bejt /i kdyz to zatim podle vas a vesmiru nesmi existovat/!!! At je vesmir nebo ne,at chce nebo nechce ,zijeme prozatim tady na kousku zeme , ktera se ale od vesmiru diametralne odlisuje...Vesmir,vesmirne zakony a svobody a take nase pozemske ,se v chapani jednotlivcu take odlisuji, prozatim zustavaji jaksi abstraktni a kolik ze svetelnych roku vzdalene / a jak dlouhy a kterym smerem ma byt ten "prvni krok"/ za odhalenim /zakazu nesmet zit v miru a pokoji/, zatim nikym neposkytnuty dukazem /jako napr. nedokazane bozi existence/ a tak co vesmir ztropi a co ne, me nechava v poklidnem konspiracne-opozicnim vzdoru...

332428

7.5.2015 9:13

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 332428

Omluva: vypadlo slovo "lidský", takže: v lidském vesmíru.

Jinak zde bude klidu na práci až moc :
http://zahranicni.ihned.cz/c1-63975430-kanada-sch...

Možná bude mít editor brzy další zářez v globálním RT. [smích]

332434

7.5.2015 10:48

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 332428

Z vesmiru zname jen hodne malo? Neni to tak uplne pravda.
Kvantove provazani castic je jedna vec, ktera pri plnem vyuziti dovoli znat pomerne hodne (nejde o vypocetni silu kvantoveho pocitace, ale jeho nasazeni ve vesmiru a ziskavani, zpracovavani informaci v absolutni rychlosti, ne pouze rychlosti svetla). Stabilizace kvantovych jevu jiz neni takovy problem a v prostredi s absolutni nulou by mohla byt bezproblemova. Nyni muzete zacit pocitat, zahrnout vyuziti gravitacnich vln, zrcadleni atd. Neco vam jiste vyleze (zejmena s casem) a take mate hned nekolik moznych moznosti vyuziti... Nezapominejte, ze jeden Byte ma hodnotu daleko vetsi nez platina a bit jako zlato.
Informace jsou jiz davno nejcennejsi komoditou.
Kdyz vemu v potaz jeden fakt a to, ze vojensky program je min. 10 let pred civilnim (vesmirnym) programem, je velmi pravdepodobne, ze znaji az prilis na jejich nicotni potreby a nepotrebuji vice.
Ani zde trpet nejakou tu vzpurnou luzu. Je otazkou, zda dokazi vse spravne chapat. Z jejich kroku se muzou zdat jako pitomci, ovsem take to muze byt pouze zamer. Zda se, ze z jejich cinu je jiz vse nepodstatne a davaji to najevo zpusobem sobe vlastnim.

332442

8.5.2015 8:18

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

favela 113.?.?.?

Reakce na 332442

Snad ...je tu moznost namitnout, ze zatim ani nevime jak je vesmir velkej a jak se do nej dostat / ze jsme jen na samem prahu/ a tim logicky jde ruku v ruce nemoznost vedet co asi vsechno obsahuje, souhlasim s tim, ze informace jiz jsou velkou hodnotou a spoluvladnou nam /hlavne ty utajene/...a tak zase paradoxne vime mene ,protoze spojene s neverejnymi vojenskymi vedeckymi vyzkumy... a tak zase znovu je tu problem jak informace vyuzit pro lidstvo/ nepovolene a hlavne na dlouho nedostupne nam v plnem rozsahu, kvuliva militarizaci,zmonopolizovani a asi jsou do nejake miry uspesne /ty vyzkumy,uz proto,ze mnoho prostredku jde touhle cestou / Kvalifikovana pozorovani, sledovani a fyzikalni zakony jiste pomahaji i kdyz nemohou nahradit vyzkum bezprostredni pritomnosti ...Dnes jsou jak se zda i opravnene pochybnosti o Big Bang a vzniku vseho kolem. Darwinova imperialisticka ,castecne zazracna a neuplna pri nejmensim teorie o vyvoji zivota jiste uz dnes nemuze vysvetlit a dokazat vsechny nove dukazy a poznani a tak zrejme mimo skolni nauky nedostacuje...

332482

7.5.2015 11:08

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

.lak 77.?.?.?

Reakce na 332428

Vše je v pohybu i vše se vším souvisí a kulišáci dokonce tvrdí že vše je frekvence a interakce a potom se můžeme dostat až k samotné podstatě bytí kromě toho že vše má vyšší harmonické, pazvuky tedy interferencemi ne. Ovšem kam kdo dohlédne či pochopí a otisk v tom prostoru stylem akce reakce tedy dělají všichni a přítomností působením na vlastnosti vezdejšího ovlivňují budoucnost i noty podle kterých se hraje nebo nechtějí, ale jiné obecně nestvoří [smích]. Někteří tedy hrají neuvěřitelně falešně a exoti dokonce dirigují dydlace. [chechtot] [mrknutí jedním okem]
https://www.youtube.com/watch?v=_4IRMYuE1hI

332443

8.5.2015 3:21

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 332443

Konspirace beru jako zabavu, ovsem nevybam se jim.
Nektere jsou kvalitni, jine mene. Zakladem je drzet se faktu. To delaji i kvalitni konspiratori, kteri vemou obri spoustu faktu ALE nadiktuji jinym vlasti nazory.

Kazdy ma vlastni nazor a rozumny clovek ocekava nazory od jinych, NE prijimani jeho vlastnich. V dalsi fazi hledani pruniku na kterych se je mozne shodnout.
Co se tyce te teorie, vcera jsem si dal tu praci a z ulozto stahl neskutecne dlouuhe Thovt-Projekt lidstvo.
No, maji radu informaci, asi opet zednari nemaji co na praci...
Hned v uvodu je sama pravda a laska, namadlo me, zda se Havel nereinkarnoval v prdeli nejakeho zapadniho "myslitele" a nevytvoril sve nejvetsi dramaticke dilo....
Budiz, jdu dal. Samozrejme mimozemstane, co jineho (tim netvrdim, ze zde nejsou, v Bibli jsou jsou popisovani jako strazci, archeoastronauti maji take sve opodstatnene nazory). Co posadi na zadek je jejich status - na jednu stranu jsou to "vseobjimajici a laskyplne" bytosti, ktere ovsem ztratili cit a smysly, ktere jsou nam vlastni. Ztratili je z duvodu vysoke koncentrace uceni a technologii. A chteji je od nas. Coz o to, zapad se pokousi vylepsit genofond ruznymi cestami (pokazde zjistuji, ze tam prcha pouze ta nepodstatna cast...), Norove primo deti kradou, proc se obtezovat. V tomto kontextu jsou i Nemci mimozemstnane, delaji nejkvalitnejsi autaky, ale ta citova a vjemova cast je na nule.
Samozrejme zjednoduseni pohled, kolektivni vina je nejhorsi cesta.

Pokud bych ja ocekaval nejakou "vyssi bytost", hledal bych osobu, ktera bude jak technilogicky vyspelejsi, tak (a to prevazne) daleko vice citlivejsi a empaticka. V opacnem pripade to muj "Buh" neni. Takze zakladem je vseobjimajici, laskyplna bytost, ktera nema cit [smích].

Ta teorie rika, ze se clovek ma soustredit na sebe a vse kolem je pouze iluze (autorovi bych doporucil vylet a hlasani teto iluze v Donbasu a Lugansku). Je to z casti pravda (astrofyzika), ale zamer vidim ve snaze oddelit lidi od deni, vytvoreni jeste vice individualnich osobnosti, ktere se nebudou podilet na deni ve svete, aby melo jeho velicenstvo KAT moznost delat poradky kdekoli ve svete.
Neco jako Tibecti mnisi, ktere soupnou sve prdele na vysokou horu a nechaji se vykrmovat, obsluhovat od zbytku tech dole. Uplne stejne, jako ortodoxni zide, kteri jsou zabrani do Talmudu/Tory a je jim u prdele, ze zbytek "neucenlivych" kolegu vyvrazduje zeny a deti v Gaze. Jednou a to velmi brzy se to obrati primo proti nim a najednou budou sami ucastni toho, pred cim meli zavrene oci.
Plody jejich uceni jdou mimo spolecnost (prakticky nikdo nezna vysledky) a svojim zamerenim se stavaji necitlivi k udalostem v realite, nebo primo povazuji realitu za nepodstatnou.
Tyce se to i rady astrofyziku. Vyvazeny pristup je tedy zaklad, takove to "hlava ve hvezdach, ale nohami na zemi". Zustat v realite, nevyhybat se konspiracim, nazorum, teoriim. Plati, co si neumim podlozit, neprijimam. Vse ostatni zustava pouze jako moznost, nazor. A nazor muze mit kazdy svuj vlastni

Ty teorie (kvalitni s radou faktu) se miji adresatum, zavrhnou ji

332473

8.5.2015 11:13

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 332473

Trošku jsem zjednodušil a vy dostal do poloh kdy by mohl být nekonečný počet výzkumáků a prognosťáků a do vesmíru by se to určitě vešlo i s jejich pravdami byť i jen v trojrozměrném bejváku což je nepřekročitelné pro totality věřících ignorujících i kvantová fakta. [překvapení] [chechtot] [velký smích]

Omezenci dělají omezence mnohdy vytvářením nekonečných zápřahů učených do nevědomí, bezvědomí a ztráty orientací v balastech vydávaných za fakta kterými tedy jsou ale vytvořenými se záměrem ve vyslovených prvních třech slovech věty sysifům.

332488

9.5.2015 6:48

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

favela 113.?.?.?

Reakce na 332488

Zdravas , vono i ve tom veku Vodnare existuje paralelne porad i vek parazitu...nazvu na to hodne..Znovu se potvrzuje ze lidi a hlavne PARAZITI potrebujou "Boha" /zase mnoho nazvu,terminu a ucennych a sakra krutych teorii, prevadenych nekdy do Marxpraxe a potom treba do kontrarevolucni praxe/ ale Buh naopak lidi nepotrebuje , jak je videt...Jsem zvedav jestli ,uz se brzy zavede komisarema EU taky "JAZYA". Tradicni dan v muslimskych statech pro ne-muslimy , von ten Buh nas nemusi, jo ale nejaky paraziti hrozne potrebujou tu /bozi/ dan , taky mec a nebo kamen, ostatne vubec nic noveho a nezbyl s tema vesmir-kvantama nejakej ten odpustek...Amen.

332503

8.5.2015 13:40

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 332443

Zdravím pane Šlaku ,

ta Beethoven's 5th Symphony je moc pěkná pro zajímavost a srovnání Vám posílám Thu-Hien, poslouchal jsem je pozorně a myslím, že mají hodně společného. Prostorový zvuk a skladbu tónů, jakoby ze stejného světa.

https://www.youtube.com/watch?v=3rgAKmKrEic&sp...

332489

8.5.2015 15:10

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 332489

No, když jsem jednou rozštěkal z plezíru vesnici byl to jiný koncert. [chechtot] A jeden specifický talent v sonátach vytí ode mne dostal přezdívku božský karel a spolupracoval fantasticky. [překvapení] A dokonce jsem si rozuměl a dělal refrén. [mrknutí jedním okem]

Jinak nová tvorba ani lokálka není moc můj šálek kávy ale když muziku tak asi.
https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw

332492

9.5.2015 8:00

RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 332492

A pán je jiná třída, no proč ne. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

https://www.youtube.com/watch?v=Ku1HJ2DI7Xk

332505

5.5.2015 9:45

RE: Tak prečo to funguje ????

FRANTA1 194.?.?.?

Reakce na 332324

panem et circenses to je zaklad vlady elity uz od Rimanu, po cesku dej jim nazrat a bav je a mas od luzy pokoj.

Maly vetsinou naivni a neuvazujici clovek se vzdy nechal oblbnout, zvlaste kdyz mel pomerne plny pupek a cim se bavit. Jenomze nic netrva vecne, a prijdou casy kdy luza ma prazdne pupky a potom je prestanou bavit hry, a nastava dalsi faze - boj proti tem kteri neco maji,a je konec idylky.

Z historie si muzes najit kolik prosperujich risi vzniklo a zaniklo - v prubehu milenii. Pokud se budes obtezovat a prectes si starej zakon, tak uvidis, co se stane, kdyz jedna trida, ci jeden kmen vzal si do hlavy ze jsou vyvoleni a proto nemusej delat - nadelal za bordel a dela to az dodnes +_.

Mistni referendum v ceskem kotli? precti si "Vzestup a pad Socialni demokracie" a uvidis mezi radky jak se to dela - potrebujes nekoho vzadu kdo te financuje, libivou retoriku a autobus pomalovanej heslama. Za penize tech co te financuji si koupis refendove hlasy. Proto taky je/bylo referendovych hlasu vic nez potom. .... jo a ty kdo ti na to dali prachy pak dostanes ke korytum (k moci).

Ohledne Neandrtalcu - podivej se na Freda Flinstona [chechtot]

332329

6.5.2015 10:20

RE: Reálny spôsob ochrany?

xml 195.?.?.?

Reakce na 332319

Reálny spôsob ochrany?

.

Židia vedia zničiť impériá prostredníctvom peňazí. Židia sú medzinárodní. Kontrolujú dlh krajiny, ktorá nie je v rukách Angličanov ale židov. Toto sa stalo najväčším nebezpečenstvom Britského impéria akému kedy čelilo.
Walter Crick, britský továrnik v North Hamptom

.

Nemôžeme byť anglickými židmi. Sme rasa a ako rasa sa zachránime. Naša mentalita je hebrejská a líši sa od anglickej. Dosť trikov, povedzme nahlas, že sme Medzinárodní židia.
Gerald Soman, vedúci organizácie Wold Jewish Fellowship v jeho oficiálnom manifeste 1. januára 1935

.

Anglicko už nie je kontrolované Britmi. Tvoríme neviditeľní židovský diktát – diktát, ktorý je možné cítiť v každej sfére života.
Nesta Webster, Germany and England

.

Anglické (francúzske alebo americké) vlastenectvo je len oblek, ktorý si žid oblieka, aby potešil ľudí tej krajiny.,
The Jewish World, 8. decembra 1911

.

Plne súhlasím s generálom Washingtonom - musíme chrániť túto mladú krajinu od zlovestného vplyvu a penetrácie. Nebezpečie, priatelia je Žid. V ktorejkoľvek krajine sa Židia usadili vo veľkých množstvách, znížili jej morálny tón, znehodnotili komerčnú integritu, oddelili sa a nikdy neasimilovali, posmievali a podkopávali kresťanstvo, vybudovali štát v štáte a keď boli utláčaní, pokúsili sa uškrtiť krajinu k finančnej smrti, ako to bolo v Španielsku a Portugalsku. Vyše 1700 rokov Židia nariekali nad svojou smutnou vierou a tým, že boli vyhnaní z domoviny, ako volajú Palestínu. Priatelia, nedal im ale svet možnosť sa vrátiť? Prečo sa tak nestalo? Pretože sú upíri a upíri sa neživia druhými upírmi. Nemôžu žiť len medzi sebou. Musia sa živiť na kresťanstve a iných národoch inej rasy. Ak ich nevyženiete , za menej ako 200 rokov naši potomkovia budú obrábať ich polia, kým oni si budú mädliť ruky. Varujem vás, páni, ak nevyženiete Židov raz a navždy, vaše deti vás budú v hroboch preklínať. Židia sú ázijci a kdekoľvek sa narodili navždy nimi ostanú. Ich idey sa nezhodujú s americkými a nikdy sa nebudú aj keby žili medzi nami desiatky generácií. Leopard nemôže zmeniť svoje škvrny. Židia sú ázijci a sú prekliatím tejto krajiny a mali by byť konštitúciou vylúčení.
Benjamin Franklin, v jeho príhovore na Constitutional Convention vo Philadelphii v 1787

.

Som pripravený dokázať, že bolševizmus (čo je moderným slovom pre judaizmus), zákerné burzové manipulácie a všeobecný svetový nepokoj je možné zhrnúť dvoma slovami: židovské financie.
H.H. Beamish, citovaný v grófovej Čerep-Spiridovičovej knihe The Secret Government, str. 27

.

pokr.

332406

6.5.2015 10:21

RE: Reálny spôsob ochrany?

xml 195.?.?.?

Reakce na 332406

pokr.

.

V tejto novej organizácii ľudstva sa synovia Izraela rozšíria po celom svete, kde sa bez priamej opozície stanú riadiacim elementom, najmä po tom, čo získajú kontrolu nad pracujúcimi triedami. Vlády národov vytvoria univerzálnu republiku, ktorá padne bez námahy do rúk židom pod zámienkou Víťazstva proletariátu. Súkromné vlastníctvo bude odstránené vládcami židovskej rasy, ktorí bude všade kontrolovať verené financie. Takýmto spôsobom bude realizovaný prísľub Talmudu – že keď príde čas, Mesiáš príde na zem a židia získajú kontrolu nad celým svetom.
Karol Marx, v korešpondencii

.

... Doposiaľ sa nám podarilo zvrhnúť väčšinu trónov v Európe. Zvyšok bude v blízkej budúcnosti nasledovať. Rusko sa už klania našej vláde. Francúzsko s jeho slobodomurárskou vládou máme pod palcom. Anglicko v jeho závislosti na našich financiách máme pod kontrolou ... Španielsko a Mexiko máme v rukách a mnoho ďalších krajín, včítane USA. ...
Zo série prejavov na konferencii B´nai B´rith v Paríži, publikované krátko zatým v londýnskej Catholic Gazette vo februári 1936, magazín Catholic Gazette po publikovaní tohto článku bol donútený k bankrotu

.

Qui bono?

332407

6.5.2015 18:41

RE: Tak prečo to funguje ????

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 332319

Dám sem odkaz, kde je celý môj komentár na tvoj príspevok, lebo tu to celé nevýjde!!!

Slobodná a spravodlivá spoločnosť!!!
------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/05/slobodna-spr...

332424

5.5.2015 10:49

mal som za to, ze

tartus 213.?.?.?

tu bude prezentovana historia, ale vidim tu jeden maly odstavec historických faktov, vseobecne známych, a potom uz len subjektyvny pohlad na vec, a nech stym pohladom akokolvek suhlasim, celkovo tento clanok ma mizernu informacnu hodnotu.

332336

5.5.2015 11:19

RE: mal som za to, ze

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 332336

No, já to třeba všeobecně neznal, takže mě to ke štěstí stačí. Ale chápu, že pro slovenské odborníky je to zcela nedostatečné. Možná byste mohl napsat nějaký článek sám, když všeobecně znáte více.

332339

5.5.2015 11:21

RE: mal som za to, ze

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 332336

Tak vam se clanek nelibil, ale kliknul jste si a to je dulezite.

332340

5.5.2015 14:33

RE: mal som za to, ze

F&T 78.?.?.?

Reakce na 332340

O škodlivosti centrálních bank vlastněných soukromníky se ví. To není žádná novinka. Viz třeba tohle video:
https://www.youtube.com/watch?v=P2xG2HkvzRI
Jenže my jako lůza to už nezastavíme. Většina lidí má růžové brýle a dosud je na tom stále tak dobře, že si ani nějaké riziko nepřipouští. Takže není kdo by se jim postavil.

332346

5.5.2015 13:56

RE: mal som za to, ze

u 85.?.?.?

Reakce na 332336

A čo by ste čakal od krátkeho článku o 20-tich riadkoch? [smích]

332343

5.5.2015 15:01

RE: mal som za to, ze

tartus 213.?.?.?

Reakce na 332343

nahustene fakty, napríklad ako to je v serii Oklamane Polsko.

332347

5.5.2015 16:13

Mne z toho vychádza odpoveď na otázku pôvodu nenávisti oligarchie voči komunizmu a socializmu!

lubosmat 195.?.?.?

Ak som hľadal nejakú rozumnú odpoveď na to kde sú pramene nenávisti voči všeľudovým formám spoločenského vlastníctva, tak tento čriepok poznania do mozaiky pekne zapadá.

Naša konštrukcia vývoja spoločnosti veľmi zjednodušene, čo sa týka spoločensko-výrobných vzťahov bola postavená na takejto rade:
1) Matriarchát / patriarchát (boj o oheň a potravu, ochrana a rozvoj rodiny),
2) Kmeňové zriadenie (okrem iného ochrana a rozvoj kmeňa ),
3) Staroveké štáty (okrem iného ochrana a rozvoj štátu/impéria, narastá konflikt s otrokmi)
4) Feudálne zriadenie (okrem iného narastá problém s rodiacou sa buržoáziou a vznikom veľkokapitálu, rieši sa otázka voľného pohybu pracovných síl),
5) Kapitalistické zriadenie (okrem iného mocnie vplyv veľkokapitálu a korporácií na politiku, rieši sa otázka voľného pohybu kapitálu)
6) Moc oligarchie – politická a správna moc je v rukách veľkých finančných skupín (rieši sa otázka nevyhnutného počtu druhu homo sapiens na zabezpečenie trvalého rozvoja a blaha vyvolených).

Komunizmus a socializmus, celkovo utópia rovnostárskeho zriadenia do tohto konceptu nezapadá. Zmysel presadenia týchto projektov dáva len to, že je to dobrý spôsob na oslabenie, resp. rozloženie konkrétneho nepriateľa.

Úspech tejto koncepcie, ktorá dokázala desiatky rokov dokonca konkurovať koordinovanej moci najvyspelejších kapitalistických krajín bol po skúsenostiach francúzskych utopistov neočakávaný a dokonca príkladom cesty pre mnohých zotročených.

Článok dáva odpoveď na to, od kedy vlastne oligarchia začína v západnom svete svoju spanilú jazdu (4). Jediný, kto sa tomuto diktátu na dlhšiu dobu postavil do cesty boli práve socialistické štáty, svojim znárodnením bankových inštitúcií.

Ak dnešné Rusko, ako štát, chce získať úplnú kontrolu nad bankovým systémom v krajine (vylúčiť z rozhodovania súkromný zahraničný kapitál), dostáva sa do rovnakej pozície nenávideného subjektu, ako tomu bolo za čias socializmu.

332348

5.5.2015 17:18

RE: Mne z toho vychádza odpoveď na otázku pôvodu nenávisti oligarchie voči komunizmu a socializmu!

REBEL1956 mholovac (zavináč) pobox (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 332348

Kto uz toto nepochopi?!?...

332352

5.5.2015 16:39

Nefunguje RSS

opus111 89.?.?.?

Můžete prosím někdo nějak upozornit pana Stworu, že nefunguje RSS?

332350

5.5.2015 16:48

Jan van helsing

PETRrrrrr 90.?.?.?

DOPORUČUJI SI PŘEČÍST KNIHU OD NĚMECKÉHO AUTORA :Jan-van-Helsing---Tajne-spolecnosti-I-1.pdf NE NETU SI SI STÁHNETE V PDF . PÍŠE O TOM OBDOBNĚ MOŽNÁ PAN STARIKOV OPISOVAL [smích]

332351

5.5.2015 21:20

Me by spis zajimaly

Satanist 173.?.?.?

dejiny ceskyho bankovnictvi - i vuci Bank of England ktera ceskoslovenskymu eraru za to ze cesi a slovaci umirali v WW2 za GB po valce uctovala i tkanicky do bot ! A vubec , melo by se psat i vo tom proc byla mena a bezcenny bankovky plavali v ceskejch potocich i rekach. Vite napriklad vo tom , ze za penezni pujcky Rumunsku z Bank of England a z Bank Of America ktery drely vic nez dekadu z rumunskejch vobyvatel kuzi zaplatil v 1989 zivotem i Nikolae Ceausescu kterej v 1968 jako jedinej politik z komunistickejch zemi odsoudil sovetskou invazi do CSSR ktera v ty dobe byla vyzdobena napisy , "Na ochranu cesky banky netreba nam zadny tanky , vzdyt to to ho@no co v ni mame sami sobe uhlidame .....

332372

5.5.2015 21:59

The Money Masters

Lobogo 178.?.?.?

zdá se mě to nebo je to opis toho co se říká (mimo jiné) v tomdle dokumentu:

https://www.youtube.com/watch?v=PFxiCA_CJGY&li...6

po shlédnutí toho majstrštiku jsem pochopil a už mě toho tolik nepřekvapuje...

332375

6.5.2015 8:48

RE: The Money Masters

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 332375

Je to tak, že současný systém peněz je skutečně postavený na dluhu. Proto by bylo dobré si uvědomit že žádný reálný dluh - peněžní - neexistuje.

Ve světě nekryté měny DLUH NEEXISTUJE.

Existují pouze papírky a okamžitou směnnou hodnotou.

To jestli někdo na světě s tímto principem umí pracovat lépe a jiný hůře je každého věc.

Je to samozřejmě darebácký systém, obzvlášť k zemím a národům kteří tvoří peníze jako hodnotu.

Co zde vzniká jako reálný dluh je náš vztah k přírodě a planetě. Tedy prostředí ve kterém žijeme. Zdrojům které jsou konečné.

332397

6.5.2015 23:20

RE: The Money Masters

Lobogo 178.?.?.?

Reakce na 332397

jj, zdrojům které jsou konečné...včera bylo pozdě

332426

7.5.2015 8:41

soukromá nebo státní Bank of England?

karin 90.?.?.?

"Soukromé vlastnictví" tzv. národních bank se často a rádo zdůrazňuje jako tvrdý důkaz spiknutí hrstky vyvolených soukromníků. Bank of England byla jistě založena jako soukromá, ale v roce 1946 byla "nacionalizována" neboli zestátněna. viz
www.bankofengland.co.uk/about/Pages/default.aspx

332431

Příspěvků: 40

05.05. 06:35 rfrfr1  Tak prečo to funguje ????
05.05. 07:24  RE: Tak prečo to funguje ????
05.05. 08:31 ROMAN1  RE: Tak prečo to funguje ????
05.05. 09:33  RE: Tak prečo to funguje ????
06.05. 12:54 jikjik  RE: Tak prečo to funguje ????
08.05. 20:48  RE: Tak prečo to funguje ????
05.05. 09:37 výjimečné porušení omerty  RE: Tak prečo to funguje ????
06.05. 03:33 favela  Konspirace a potom vzdorokonspirace .
06.05. 09:56 výjimečné porušení omerty  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
06.05. 12:00 Marten264  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
07.05. 03:49 favela  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
07.05. 09:13 výjimečné porušení omerty  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
07.05. 10:48  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
08.05. 08:18 favela  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
07.05. 11:08 .lak  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
08.05. 03:21  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
08.05. 11:13  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
09.05. 06:48 favela  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
08.05. 13:40 Marten264  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
08.05. 15:10  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
09.05. 08:00 Marten264  RE: Konspirace a potom vzdorokonspirace .
05.05. 09:45 FRANTA1  RE: Tak prečo to funguje ????
06.05. 10:20 xml  RE: Reálny spôsob ochrany?
06.05. 10:21 xml  RE: Reálny spôsob ochrany?
06.05. 18:41 Cico_Ciciak  RE: Tak prečo to funguje ????
05.05. 10:49 tartus  mal som za to, ze
05.05. 11:19 hestroy  RE: mal som za to, ze
05.05. 11:21 karel4u  RE: mal som za to, ze
05.05. 14:33 F&T  RE: mal som za to, ze
05.05. 13:56 u  RE: mal som za to, ze
05.05. 15:01 tartus  RE: mal som za to, ze
05.05. 16:13 lubosmat  Mne z toho vychádza odpoveď na otázku pôvodu nenávisti oligarchie voči komunizmu a socializmu!
05.05. 17:18 REBEL1956  RE: Mne z toho vychádza odpoveď na otázku pôvodu nenávisti oligarchie voči komunizmu a socializmu!
05.05. 16:39 opus111  Nefunguje RSS
05.05. 16:48 PETRrrrrr  Jan van helsing
05.05. 21:20 Satanist  Me by spis zajimaly
05.05. 21:59 Lobogo  The Money Masters
06.05. 08:48 Marten264  RE: The Money Masters
06.05. 23:20 Lobogo  RE: The Money Masters
07.05. 08:41 karin  soukromá nebo státní Bank of England?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V zemi s největší mírou proočkovanost vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 9

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 041 782,15 Kč

Poslední aktualizace: 15.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 315