Diskuze k článku

Otevřený dopis vědců a expertů na Ukrajinu ohledně tzv. „antikomunistického zákona“

Příspěvků 19

23.4.2015 8:25

připadá mi,

Erwin 91.?.?.?

že níže podepsaní pánové trpí trošku rozštěpenou myslí (schizofrenií). Současná vláda na Ukrajině (dle mnohých nacistická/fašistická) zavádí zákaz propagace nacismu a komunismu. Stejně tak je tomu přece i u nás a je to dle Unie jen a jen správně. V čem je tedy problém ?

331702

23.4.2015 9:31

RE: připadá mi,

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 331702

Dneska je nadevší pochybnost schizofrenie a naprosté babylonské zmatení pojmů v módě a to nejen na UA,kde udělají zákon proti nacistické propagandě a jejím symbolům,ale zároveň udělají zákon na oslavu oněch nacistů a jejich propagandu postaví za ideový základ,na kterém má být postaven národ i stát....vládne tu "čiré šílenství" a strejček Orwell se musí řechtat jako kůň,když vidi různé ty katolické buzny a jemu podobné kreativní kreatury a všechno to,čeho se tu na lidech dopouští....a oni drží a drží.... [velký smích]

Pozn.:Když Rus k výročí záchrany země pozve jednou za rok zbytek těch dědků s metálama a předvede na největším náměstí hl.města jim i ostatním mladším k připomenutí toho všeho,co bylo v armádě tenkrát a co je teď,celá gruppa kavárenskejch válekchtivejch povalečů kvičí jak podsviňčata,že je to "harašení zbraněmi",ale když se tu na obrácené straně zeměkoule motají amíci,po kterejch je jen zmar a hromady mrtvol, v batldrezech s plnejma zásobníkama ostrech ve vehiklech vyzařujících slabou radioaktivitu,kvůli 30mm munici z ochuz.uranu,je to rozpustilý hepenink.... [překvapení]

331703

23.4.2015 9:49

RE: připadá mi,

martin bareš 90.?.?.?

Reakce na 331702

nerozumím Vašemu příspěvku pane, prosím, vysvětlete.

Jinak je to pohled intelektuálů z Ameriky a ten je omezuje. Formulace o "nejlepších úmyslech", které se nějak zvrtly, je mi k smíchu.

Intelektuálové vždy udělají jeden krok dopředu a dva kroky zpět a uspokojí se, že se projevili. A zalezou.

Budiž. I když na Porošenky a EU tohle platit nebude. Politici, co mají zadání, rádi diskutují, aby vykazovali činnost, ale hlavně rádi plní úkoly, za které jsou placeni těmi, co je vodí.

331704

23.4.2015 9:54

RE: připadá mi,

Thor 158.?.?.?

Reakce na 331702

jsou tam lidé z Ukrajiny (či dosud ukrajinského Lvova), s ukrajinskými jmény z jiných zemí(zvláště Canada jich má dost) a řady dalších, podle univerzit asi jejich kolegové. Předpokládám, že mají podstatně více přímých informací než my, a u těch sídlících na Ukrajině, podstatně více odvahy. Ale pomůže to stejně, jako podpisy amerických vědců požadujících před 70ti lety nepoužití atomové bomby ...

331705

23.4.2015 10:16

RE: připadá mi,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 331702

Problém je jediný, jako ostatně v celé EU, potažmo na celé 3. planetě Sluneční soustavy. Jsou to existence usambassy, plnící zadání Talmudu - rozděl a opanuj goyimy....ale pssst; mluvit o tom je trestné... a pro ty negoyimy je tu vzkaz od vis maior - on ten JHWH skutečně existuje a to JEHO Desatero zde není pro srandu králíkům. Tak ho respektujte i ve vztahu k těm goyimům, nebo dopadnete jako svého času u hory Sinaj, když se s ním vrátil Mojžíš od NĚHO zpět a uviděl to zlaté tele. Jen vás tentokrát bude postižených o pár milionů víc než tehdy, protože ho i serete nesrovnatelně víc tím, jak si ho snažíte přivlastnit, třebaže je Stvůrcem všeho živého. A pozor! Nedá se z toho vylhat jak je u vás zvykem, když JEHO existenci dokládá jen papyrus. Je již doložena i nástroji vědy - astronomií, geodezií, geometrií i aritmetikou, srovnáním toho "jak nahoře, tak dole".

331709

24.4.2015 10:14

RE: připadá mi,

rad 77.?.?.?

Reakce na 331709

To by to bylo moc jednoduchy? Fakt si myslite, ze zidi muzou za vsechno, ze to kociruji oni pres sve dejme tomu spravce? Ja neverim na jednoduchy odpovedi. Spis na: Na kazdym sprochu, pravdy trochu.

331766

24.4.2015 11:17

RE: připadá mi,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 331766

>Spis na: Na kazdym sprochu, pravdy trochu.

Dobrý pokus jak něco znevěrohodnit. A tak se ptám v roli policejního vyšetřovatele: ta trocha pravdy je co, kde, kdy, kdo, jak, nač a zač? Jistě znáš odpovědi, jinak jsi troll.

331768

26.4.2015 2:56

RE: připadá mi,

rad 77.?.?.?

Reakce na 331768

To znamena, ze pravda je zabalena v hromade hoven a te hromady hoven je vic, nez to co zbude- pravda. Uz jen to, ze kazdej ma na spoustu veci jiny uhly pohledu atd atd

331824

23.4.2015 17:13

Pokud chceme zachovat alespoň zdání demokracie, není možné někoho vylučovat!

Léčitel 195.?.?.?

Můžete zde žvanit donekonečna o komunismu a fašismu a vždy zůstane jenom u populistických keců!
Skutečná "demokratická" politika je vždy živá a současná. Pokud je jenom jistá možnost zachování demokratických principů ve společnosti, je nutné držet a hlavně "vydržet" všechny "nájezdy" zleva i zprava! Jiná alternativa v současnosti není!
Určitě se zde objeví názor, že žádná "demokracie" v současnosti nikde není, ale to není až tak pravda. I v těch dnes tolik zkorumpovaných USA je možnost změny. Jsou na světě zjevné diktatury - KLDR, Saudská arábie a mohl bych pokračovat. Ale i tam se režimy drolí a jsou pod tlakem změn. Žádná "politika" v žádné zemi není navždy a je nutné tlačit pro zachování možnosti "demokracie", i když je jí vždy méně, než si občané přejí.
Ukrajina je politicky ve varu a nikdo teď neví, co se tam stane.
Komunisté a jejich názory jsou také alternativou a pokud osloví voliče, mají právo být v politice! Takový je zákon demokracie a obyčejně jeho hrubé porušování vede ve společnosti k velikým katastrofám a to je obecné pravidlo. Podívejte se do dějin a nemusíte chodit tak hluboko. Stačí posledních cca 50 let!

331731

24.4.2015 6:46

Mozna snad vynechat KLDR..

favela 113.?.?.?

Reakce na 331731

a rezim , ktery si vytvorili tam pod silenym strachem z imperialistu prinejmensim od r.45. Maj narok tam bejt vypatlany. Velke armady diverzantu,zaskodniku,spionu vseho druhu ,v poctech daleko pres deset tisic, cili cela divize poslana od imperialistu,letecke, lodni najezdy simulovane hranicni utoky a dnes kdy maj KLDR nuklearni zbrane imerialista chodi kolem s patricnou uctou a strachem jemu vlastnim..
Jina situace byl na Pearl Harbour , kdy slavny a uctivany reditel Hoover /pederast/ vyhodil D.Popova /jednoho z nejlepsich protihitlerovskych agentu,ktery riskoval zivot za ucelem informovat USA vcas proti agresi. Reditel Hoover tak zajistil bezpecny utok ppro japonske valecne zlocince, smrt tisicu namorniku a bezpeci pro japonske agresory a minimum ztrat pro zacatek....I kdyz bych pro planovace Admirala Yamamota a velitele flotily Naguma zaridil polni soud pro nesplneni ukolu./Palivove nadrze nedotceny,vice nez dulezite US letadlove lode nezniceny./...

331756

24.4.2015 9:54

RE: Pokud chceme zachovat alespoň zdání demokracie, není možné někoho vylučovat!

rad 77.?.?.?

Reakce na 331731

A jste si jisty, ze na ty zmeny ve spolecnosti tlacime my obcane? Ja si to nemyslim. System se meni jakoby zivelne sam- tak aby mohl nejak pokracovat- tedy v totalitach rozhodne. Viz pad komunismu. copak to bylo spojeno s lidmi? Myslim na nas hůlky dole.
A volby? Kdo ma sanci? Ten s prachama s moci. To co se stalo ODS? Meli prachy, ale mocnejsi je odstavili. Ze je lidi nevolili? Ale proc je nevolili. Protoze na ne mocnejsi - asi klika USA vytahli spinu. Ted budou sekat latinu a pomalicku pujdou nahoru. Bylo by to jinak, kdyby se lidi zajimali, ale nezajimaji se, potazmo i ti co se zajimaji si mysleji, ze staci jit na idnes, aktualne a tam okrikovat vsechny kolem nebo se placat po zadech.
Ja uz nemam silu verit, ze se neco obrati v neco lepsiho a i kdyby, tak v co? Karty rozdany, my se vezem a uz hezky dlouho. Nikdy nedovoli, aby to spadlo uplne, nebo jim volant vypadl z rukou a jestli ano? Kdo ma pak nejvetsi sanci ho znovu uchytit. Kdo ma zkusenosti, zdroje, lidi a ja nevim co. Ja se bojim, ze i kdyby to teoreticky spadlo, tak kdo bude nejdriv u volantu?
a navic a to me mrzi nejvic: Lidi jsou pyče- clovek je v pohode, nekterej a to je navic individualni- o to je to k tomu jeste "zajimavejsi"
Shrnuto: Vzdyt by i v te africe byly ty jogurty a zradlo co hrdlo raci, kdyby se chtelo- no nechce se a my s tim nenadelame vubec nic. dokonce ted vidime co se deje jako tresnicka na dortu- Kdyz uz jsme u e Afriky- driv nas moc nebrala, kdyz jsme svet vnimali "pres svetadily", ale ted Evropan citi jak je najednou bliz a bliz.
Ja jsem skeptik- a jinak nez s tou soucasnosti to ani nejde. Vlastne s vama souhlasim. Ono cokoli nejak krotit je stejne lhani si sama sobe. Ono to nezmizi, mozna se to naopak jeste zhorsi. Kdyz uz je to potom tak daleko jako na Ukrajine- co tam zakazovat, jak rikate. To uz je neco zle a opet musim byt skeptik. Pokud doted ukrove nepochopili, co pro Boha je primeje- aby se to demokraticky rozume otocilo a zaclo se tam opet demokraticky zit- treba klidne komunisticko-demokraticky, ale zit pro Boha.
Vzdycky jsem si rikal, ze jsem rad, ze neziju v historii- kdyz si ctu (no byvame k ni nekdy hodne kriticti nebo i naopak a o to je strasidelnejsi). Ted uz si to nemyslim. Ja chapu ze zijeme jak za Habsburgu, ale bez valek. dost podobny. akorat EU. No a pak to prijde a NENADELAME NIC! Valkase nepta. vlastne jak rikam: Co se nas vlastne pta.
Jeste me napadlo: V tomto systemu jsme da se rict nuceni monetizovat i nazor. Zvedavec napriklad skonci bez prispevku. Zadarmo ani pravda- hra na pravdu nehrabe. Cest vyjimkam v penzi atp.

331761

24.4.2015 23:48

RE: Pokud chceme zachovat alespoň zdání demokracie, není možné někoho vylučovat!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 331761

Zkuste si přečíst toto..
Třeba vám to zvedne náladu a dá smysl dalšímu konání..
Ona se v pozadí vede skutečná "finanční" válka a ta rozhodne, co bude s USA a tím pádem i se světem.. Až zvítězí Rusko, nastane doba spolupráce a ne konfrontace.. A to už dává smysl, co říkáte..
A pak peníze skončí tam, kde patří - jen jako prostředek směny a ne bohatsví (dané tištěním papíru..)

http://leva-net.webnode.cz/products/kolaps-dolarov... [cool]

331796

25.4.2015 1:14

RE: Pokud chceme zachovat alespoň zdání demokracie, není možné někoho vylučovat!

rad 77.?.?.?

Reakce na 331796

jdu na to. dik

331798

23.4.2015 19:36

V ukrajinskom parlamente sedia fašisti

libertarian 31.?.?.?

V ukrajinskom parlamente sedia fašisti. Prijali zákon, ktorý oslavuje fašisticku minulosť Ukrajiny. Paušálnym odsudením komunizmu (ktorý oni sami desaťročia budovali) ukázali svoj odpor k demokracii a slobode.
Ten dopis je absurdný. Tí vedci mali ODSÚDIŤ ukrajinských politikov, a nie iba žiadať o zastavenie zákona. Zastavením zákona sa nijak nezlepší zloženie ich parlamentu, nezmenia sa tí násilnícki politici, nezmení sa tým ukrajinská násilná vnútorná politika.
EU a USA sa okázalo kamarádia s gaunermi na Ukrajine. Toto ich kamarádstvo mali vedci odmietnuť.

331735

24.4.2015 0:37

omezenost ukrajinských nacistů nezná mezí

disident 90.?.?.?

tím,že ukrajinský nacistický parlament přijal zákon o protiprávnosti komunistického režimu,tak zároveň přiznal,že akt darování Krymu Ukrajině Nikitou Chruščovem byl protiprávní. Toto stádo hňupů dalo Putinovi zapravdu,že znovupřipojení Krymu k Rusku bylo právně v pořádku.

331749

24.4.2015 1:15

RE: omezenost ukrajinských nacistů nezná mezí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 331749

>...že znovupřipojení Krymu k Rusku bylo právně v pořádku.

A ono snad v pořádku nebylo? Referendum o připojení Krymu k RF s takovou účastí, tak jednoznačné a bez obětí, přičemž i drtivá, tam přítomná většina vojska Ukrajiny se dala do služeb RF (o čemž se tady cudně mlčí), takové referendum přece nelze nenaplnit.

331750

25.4.2015 8:53

RE: omezenost ukrajinských nacistů nezná mezí

opus111 89.?.?.?

Reakce na 331750

Ještě navíc vše bylo i podle platných Ukrajinských zákonů, kdy Ústava Ukrajiny dávala možnost Krymu uspořádat kdykoliv takovéto referendum.

Když jsem shlédl dokument Krym -cesta domů, tak mi ještě mnoho dalších věcí docvaklo, které jsem sice již tušil z jiných indícií, ale v tom dokumentu jsou předloženy naprosto jasně a srozumitelně.

Opravdu všem vřele doporučuji shlédnout dokument Krym - cesta domů.

Je smutné, že jsme jako stát ve stavu, kdy ani náhodou nehrozí, že by snad ČT24 odvysílala tento dokument, aby si každý mohl udělat svůj názor.

Po shlédnutí každý člověk pochopí, že svět je krmen proamerickou propagandou a pravda je zcela někde jinde.

Krym - Cesta domů

http://www.nekorektni-tv.cz/?p=15548

331803

24.4.2015 10:00

Kočkopes

rad 77.?.?.?

Nelibi se mi jak chodi kolem horke kase. Je to takovej kockopes. Nikoho si nechteji nasrat. A kdyz uz tak opet uplne zbytecne zminuji putina, kterej s tim nema nic spolecneho. (samozrejme naopak se to hodi- my nejsme totiz jeho kamaradi)

A vubec, na co si ta bandicka hraje. Si mysli, ze neco zmuzou. sepsat pamflet? Kde je nejaky video, nejaka konference k tomu. to si vylozene o to rika. Vzdyt tam uz umiraji lidi za svoje nazory a bez soudu, podle zakonu kyje a tesaku. Chytrolini a jejich peace zdvorila cesta, ale uplne bezzuba. Kdyz uz, tak uz. Pokud si mysli, ze se neuspinit... protoze tak mi to prijde.

331763

25.4.2015 18:45

Otevřený dopis?

Kiviss 65.?.?.?

Trochu málo a hodně pozdě! :-/

http://outsidermedia.cz/oles-buzyna-1969-%E2%80%A02015-r-i-p/#comment-29219

331814

Příspěvků: 19

23.04. 08:25 Erwin  připadá mi,
23.04. 09:31 Emil Robot  RE: připadá mi,
23.04. 09:49 martin bareš  RE: připadá mi,
23.04. 09:54 Thor  RE: připadá mi,
23.04. 10:16  RE: připadá mi,
24.04. 10:14 rad  RE: připadá mi,
24.04. 11:17  RE: připadá mi,
26.04. 02:56 rad  RE: připadá mi,
23.04. 17:13 Léčitel  Pokud chceme zachovat alespoň zdání demokracie, není možné někoho vylučovat!
24.04. 06:46 favela  Mozna snad vynechat KLDR..
24.04. 09:54 rad  RE: Pokud chceme zachovat alespoň zdání demokracie, není možné někoho vylučovat!
24.04. 23:48  RE: Pokud chceme zachovat alespoň zdání demokracie, není možné někoho vylučovat!
25.04. 01:14 rad  RE: Pokud chceme zachovat alespoň zdání demokracie, není možné někoho vylučovat!
23.04. 19:36 libertarian  V ukrajinskom parlamente sedia fašisti
24.04. 00:37 disident  omezenost ukrajinských nacistů nezná mezí
24.04. 01:15  RE: omezenost ukrajinských nacistů nezná mezí
25.04. 08:53 opus111  RE: omezenost ukrajinských nacistů nezná mezí
24.04. 10:00 rad  Kočkopes
25.04. 18:45 Kiviss  Otevřený dopis?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 1

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 2

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 385