Diskuze k článku

Multipolární světový řád – nová etapa globalizace

Příspěvků 69

6.4.2015 0:36

Greenwashing?

vvv 206.?.?.?

Tak si rikam, je to dizinformace? Nemyslim, ze by najednou rusky hegemon objevil ekologicke hospodareni. Spis je to nova etapa mlzeni. Protoze neoliberalismus uz zahniva od korene...

330593

6.4.2015 13:55

RE: Greenwashing?

Dunn 77.?.?.?

Reakce na 330593

Jestli je Rusko hegemon, tak co je Amerika?Ježíši kriste, tihle lidi bez soudnosti nechápu a nemusím!

330616

6.4.2015 19:52

RE: Greenwashing?

vvv 206.?.?.?

Reakce na 330616

No oba jsou hegemoni! I Cina! Jak jinak? Ale na jak dlouho? Amerika dela, co muze, jak zbrzdit svuj upadek, ale jenom militarismem a svetovou sikanou...

330628

6.4.2015 20:00

RE: Greenwashing?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 330616

http://www.netsocan.cz/socan/num07814/amarina%20%281%29.html#amarina%20%281%29

Ale jak tedy dál Brazílie?
ANEB
Prezidentka přijatelně Růžová
nebo viceprezidentka, prezidentka, případně ministryně Zelená
nebo prezident z vůle poražených ?
Čili Revoluce zprava doleva, zleva doprava nebo ze středu kamkoliv?
j.mikovec
Lula byl idealizován jak nyní vidíme lépe než za jeho vlády. Nazýván Synem Brazílie neznal bratry.
Zdálo se, že mu jde o posílení v rámci Systému, ale vzhledem k počínání jeho schovanky a pokračovatelky, které i v těchto volbách děla propagátora, to přestáva být bezesporné. Doufejme , že prostě nemohl jinak a jde o dlouhodou, promyšlenou strategii.Víra uzdravuje. Brazílie je také neoblíbeným sousedem, zvláště pro Paraguay a Venezuelu vůči kterým se chová jako bezohledná sub-imperialistická velká moc, která jde tvrdě za svým. To ovšem běžné voliče sotva bude zajímat. I v Brazílii je cítit únava ze zklamání a tendence nestarat se. Dokud nedojde k explozi.
“Monopolní kapitál za Lulovy vlády vzkvétal” - a dosahoval “rekordních zisků v primární sféře” za cenu “extrémních škod na životním prostředí a masivního vytlačování původního obyvatelstva a malovýrobců”. V porovnání s “geometrickým růstem monopolních zisků se dva dolary na osobu a den, vyplácené jako dávka mající čelit bídě, dají jen sotva považovat za vizitku´pokrokového´ či dokonce ´levostředového´ režimu

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/politika/563/james-petras-brazilske-mementoevoluce zprava doleva, zleva doprava nebo ze středu kamkoliv?

330629

6.4.2015 21:40

RE: Greenwashing?

P.Lepenka 79.?.?.?

Reakce na 330593

Buď je článek tak těžký na pochopení nebo jsem málo vyspělý.

330634

7.4.2015 8:54

RE: Greenwashing?

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 330593

Aký grínfašing???!!! Máš dojem, že je súčasná globálna forma kapitalizmu honby za čo najväčšími ziskami a konzumom, trvale/dlhodobo udržateľným systémom v uzavretej biosfére a s obmedzeným množstvom surovín ako je Zem???!!!

330650

7.4.2015 17:27

RE: Greenwashing?

vvv 206.?.?.?

Reakce na 330650

Ale depak, Cico. Ja jenom poukazuju, ze mocipani dobre znaji ruzne finty, jak nas oklamat, a jet dal podle svych planu, ale v novych kabatech.

A chyceni se peknych idealu, zatimco pod povrchem se deje neco uplne jineho, to je tak stara finta, ze by na to lidi nemeli skocit. Hop na spek! A lidi skacou.

Opravdova zmena muze prijit jen a jen ze spodu.

330676

8.4.2015 13:39

RE: Greenwashing?

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 330676

To je jasnačka!!! Inak Rusko nie je až taký hegemón!!! Nezabúdaj, že je tu ešte Čína, Ázia celkovo zo pár miliárd ľudí a Arabi cca. 1,5 mld.!!! Zmena príde odspodu iba vtedy, ak prežijeme a hlavne biela rasa, nie???!!! Inak zaujímalo by ma, čo si predstavuješ pod tou zmenou odspodu???!!! Každý o tom hovorí, ale nijako konkrétne!!! Či len čakať a kritizovať namiesto riešení???!!!

330705

8.4.2015 20:25

RE: Greenwashing?

vvv 206.?.?.?

Reakce na 330705

Cico: Zmena odspodu? Na to netreba byt genius. Uz je to v bibli. "Kde dva ci tri se sejdou"... A jeden druhemu pomuzou zit jinak. Cekat neco takoveho od elit, ktere jsou tezce zainvestovane do tohoto systemu... - to je pitomost.

Podle mne to neni o rase, ale o tom, jak rozlisit deprivanty od nas vsech ostatnich. Oni infiltrovali vsechny skupiny; nedelej si iluze, zadne lidske seskupeni neni jich proste.

330728

6.4.2015 0:43

USA se nemají jak bránit.

Léčitel 37.?.?.?

Jenom musí státy,které drží dluhopisy USA postupovat opatrně
a snižovat hodnotu dolaru pomalu,aby nebyly tolik škodné. [zmaten]

330594

6.4.2015 3:58

AIIB – další výspa USA?

Andrew Siddur 77.?.?.?

Asijská investiční banka mi připadá jako další výhonek USA (byť to tak Číňané možná nezamýšleli).

Už jen to, jak okatě „varuje“ státy, aby se k ní nepřipojovali…
Už jen to, že členem je Velká Pedofilní Británie…
atd.

- Al-Kaida už netáhne? Tak teď budeme bojovat proti Islámskému státu (jenom jsme to přejmenovali)
- Blokujeme vám web? Použijte naši skvělou proxy (kterou sledujeme)!
- Americké banky krachují? Použijte skvělou Čínskou banku (kterou jsme dávno infiltrovali)

330597

6.4.2015 5:00

RE: AIIB – další výspa USA?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 330597

Primarni jsou ty body, ze kterych musi zapadnim financnikum naskakovat husi kuze. A zakaz lichvy, z te musi mit jiste etnikum kazdodenni nocni mury a koprivku. Konec bublin, fiktivnich financnich produktu.
Kompletni body znamenaji konec parazitismu na vyrobcich i spotrebiteli.
A take tam je zminovan multipolarni svet, ze jo. Konec svetoveho policajta...

Take si nemyslim, ze zrovna u Cinske investicni banky maji byt zakladatelske cleny jiste staty. Navic se Cina v prvni etape vzdala moznosti veta. Kdyz ovsem i nyni dokazeme prokazovat i monitorovat podvodne mechanismy, spekulativni financni skupiny, mela by je Cina moznost kontrolovat. Zejmena London City, jako tvurce hedge fondu je neco co neduveru budi. A samozrejme se tam budou cpat jinymi cestami.
Jde o figury, ne o nazev. Doted se pohyb kapitalu (fiktivniho) nesmel buzerovat ani regulovat, nyni nastava prisna regulace a pravidla.
NAJEDNOU TO ZAPADU NEVADI? Doted prece spiklenecky tvrdil opak! Jednou pokrytec, nonstop pokrytec.

Kdyby ovsem doslo ke skokovemu zhrouceni spekulativni ekonomiky (jina ani dnes neexistuje), tak by to bylo i pro CIB rizikove. Jeden z cilu je take zabranit sv. valce.
Rada lidi se ted pozastavuje nad tim, ze z 239 lete historie USA 221 let byly s nekym ve valce. Aniz by si kdokoli uvedomil, ze kdyby tomu tak nebylo, kdyby jen chvilku nebyl na rannim taliri "novy vnejsi nepritel", tak u nich zapocne obcanska valka, diky slozeni obyvatel a socioekonomickemu systemu, ktery musi drzet obyvatele v pocitu, ze za neco "vetsiho" bojuji a jsou vyjmecni. Tomu je taky konec, doufam, jinak je svet v prdeli. Kolik milionu ma na konte jejich boho vyvolenost? Co koho po tom, ze tam ma centralu a domovy financni elita?

Dnes to jde tak rychle, ze staci, aby se clovek zahloubal do nejakeho projektu na pul roku, zakazal si televizi, internet, aby se mohl naplno soustredit a po dokonceni zjisti, ze Iran po x letech je kamos a Rusko je ted spatne. Jen tak dal a USA bude za mesic vitat na Kennedyho letisti Kima a palit Francouzke vlajky...
Clovek se normalne nestiha prizpusobovat jejich tempu koho aktualne nenavidet, aby byl ten "slusny a vzorny obcan kolonie". Jo, krome Karljugend a spol. Tem kdyby za vernost rekl Obama (nebo jakykoli jiny US tajtrlik), skocte do Grand Canyonu, je tam pro vas pripravena odmena, nevahaji ani minutu.

Stejne si myslim, ze pri tom prechodu rada bublin praskne a povede to mirne receno k desu. To se tezko udrzi bez zhrouceni, je tam hodne nul navic... Dluhy statu budou odpusteny, vklady zablokovany, konfiskace, menove reformy? Nejspise a stejne to nepomuze.

330599

6.4.2015 10:03

RE: AIIB – další výspa USA?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 330599

Nebude to náhodou tím že centrála bude na území Číny a tam sa nikto s nikým nemazlí ak urobí niečo proti ľudu Číny a strane, k múru a pif paf, to je aj vysvetlenie prečo Číňanom nevadí že centrálna banka Číny je Rotšildovska, nikto nedá podpis pod dokument ktorý by poškodil Čínu, nikto nechce ísť k múru a pif paf [mrknutí jedním okem]

330604

6.4.2015 11:24

RE: AIIB – další výspa USA?

Ďuro Trulo 89.?.?.?

Reakce na 330599

Nevidím problém v krizi nul, ať jsou před nebo za nominálem. V konečném důsledku dlužné úpisy s nulami budou zrušeny bez náhrady, protože reálný majetek světa nezmění v okamžiku majitele a kolaps papírků na tom nic nezmění.
Pouze debilové co hráli to celosvětové letadlo zvané papírové vlastnictví na účtech budou mít to co měli i před krachem a to samé nuly (nejenom na účtech, ale i v hlavě). No a to je o co tu de. Hajzlové, kteří tuto dluhově-otrokářskou hru zavedli na ni doplatí nejvíce a půjdou od válu a již nebudou nikomu vládnout. To je pro ně děsivější představa než že budou viset za živa na kandelábru hlavou dolů a nuceně zírat na svobodný svět bez jejich zla. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

330611

6.4.2015 4:56

Moc dobrý článek,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

velmi podrobně vysvětlující jednotlivé "nutnosti pohybů". Bohužel jak začínající diskuse ukazuje, bude se v diskusi hlavně (neodůvodněně) pochybovat, případně se bude číst jen to, co se hodí. Je to možné chápat, jako "zapouzdření" se diskutujících proti tolika novotám.
Vývoj ale nasvědčuje tomu, že to má doopravdy ukončit parazitický systém dolaru, nejen přejmenovat, a nastolit tak postupně "negumové měřidlo" do všech vztahů - ukončení chytračení, ne chytrosti. A že se na tom shodli předem hlavní síly nového světa, a že s těmi principy se nebude "obchodovat".

330598

6.4.2015 9:30

Reforma MMF ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 330598

Nadnárodní zlodějna a lichva se začne před námezdnou pracovní silou nazývat jen jinými výrazy. Jinak se nic nezmění, a když tak určitě ne k lepšímu. A tvrdě oblbovat se začne již hned v porodnici , a ne až od mateřské školky jako dosud. Taky dolar by se měl tisknout jen na papírky tak centimetr krát centimetr, aby se v tom množství co se tiskne ušetřily náklady, a nemusely se toho tahat sem tam letadla nebo železniční vagony plný palet. Fakt, nejlepší bude ten čip na čelo, aby byl dobře vidět, a připect ho tam pro jistotu laserem, aby nešel sundat a data z něj zmizely až při 1100 stupních v kremační peci....

330603

6.4.2015 11:51

RE: Moc dobrý článek,

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 330598

Souhlasím, děkuji za překlad a vystavení.

Uvedení do běžného života bude možné v průběhu tří až pěti generací, ne-li více.

Lidé již začínají chápat současný nadstátní korporátní model jako příliš odtržený od běžného denního života.

Co zatím nechápou je, že jsou oběti i pachatelé současně.

Po ukončení koloniálního modelu založeném na rabování "chudých" ale potravinově výrobních států (především Afrika a jižní Amerika) dojde u národů závislých na dodávkách levných potravin k zhroucení současného modelu rozdělení a struktury společnosti.
http://www.hnutiduha.cz/sites/default/files/publik...
Návrat ke kořenům bude náročný a bolestivý. Je jisté, že současné politické struktury nebudou ochotny příliš měnit zavedený pohled na řízení společnosti.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5779-komentar-h...

Současný svět MEGApolis je neudržitelný, jistou alternativou v místních podmínkách jsou satelitní města ale pouze v případě, že vytvoří kompaktní sociální systém včetně samovýroby potravin. V současnosti jsou to pouze komfortnější noclehárny.

Kde začít ?
Každý sám u sebe, jak jinak.

Co hledat ?
Samoudržitelné modely přežití v místních podmínkách. Odpojení od centrálních/korporátních produktů - média,chemie, energie, potraviny.

Kdo půjde s kým ?
Je dobré si připomenout základní dělení společnosti. Tato struktura se vyvíjela dlouhou dobu a je v ní skryta rigorózní funkčnost.
- duchovní vedení, klerus
- politické vedení, správa věcí hmotných
- vojenské vedení, zajištění pořádku
- obchodní, výrobní, zemědělská část společnosti
- umělecká a zábavní

Znovu bude potřeba lidem předložit model vyššího principu mravního tedy duchovní podstaty lidského žití.

Lidská společnost se zakládá na vyšších duchovních principech než myši, ale může tak hluboko poklesnout, pokud není správně vedena. Viz. Velikonoční ostrovy a http://pravyprostor.cz/mysi-raj-a-upadek-spolecnos...

330613

6.4.2015 15:16

RE: Moc dobrý článek,

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 330598

Koukám že skepticismus je přirozeně nejrozšířenější názor. Po všem čím jsme prošli není ani divu. Problém je ale v tom, že víra hory přenáší a pokud tomu nebudeme stejně věřit tak to taky nikam nepovede. Jsme už na lži natolik zvyklí, že pravdu nevidíme i kdyby nás po hlavě práskala. Všichni víme že tak jak to je to nefunguje a změna je nutná. Pokud ovšem odsoudíme změnu preventivně, podpoříme jenom nynější stav a nikam se nedostaneme. Čas si říct horší než to je to být nemůže tak s chutí do toho. Válka je prohraná od okamžiku kdy si to myslí vojáci a velitelé.

330620

6.4.2015 16:00

RE: Moc dobrý článek,

neregistrovaný 213.?.?.?

Reakce na 330620

Přesně,velmi trefně jste to shrnul. To je to co tam bylo též psáno, tj. „Začít každý sám u sebe” - bez víry a duchovních hodnot to prostě nepůjde a nefunguje, (začít) snažit se musíme všichni (i ti reální psychopati, pro které bude jistě noční můra překročit vlastní stín a projdou si očistcem, nicméně snažit se se vyplatí i jim).

Jak už bylo psáno nedávno jinde, přišel nový Věk a další duchovní úpadek lidstva již není možný. Bůh a Vesmír s námi (lidstvem) mají jiné plány, rozvoj přijde každopádně, otázka je jen jak moc bolestivý přerod to bude. Jsme jako lidé vyjímeční a jedineční a žijeme právě ve vyjímečné a jedinečné době - využijme ji v dobrém a k rozvoji (i duchovnímu) tak, jak bylo Stvořitelem zamýšleno.

330623

6.4.2015 22:50

RE: Moc dobrý článek,

mtk 88.?.?.?

Reakce na 330620

>Problém je ale v tom, že víra hory přenáší a pokud tomu nebudeme
>stejně věřit tak to taky nikam nepovede.
Tak je to nastaveno celá tisíciletí. Když někdo něco chce, tak potřebuje, aby tomu druzí věřili. Bez této podpory to nelze uskutečnit. Jedni konají svou vůli, druzí se podvolují této vůli (ovčí princip). Takto bylo Německo (počínaje dělníkem a konče vysokým armádním důstojníkem z řad šlechty) paralyzováno vírou v NS a dobročinnost a neomylnost svého vůdce, že se nezmohlo na jakýkoliv odpor, až jim ta jejich víra tvrdě dopadla na vlastní hlavy. Víra davu se vždy obrátí proti davu, protože ti, co tu víru řídí, si pak mohou dělat, co chtějí. Věřící dav jim dal pravomoce.
Současnou skutečně neudržitelnou situaci těžko vyřešíme tím, že učiníme "osvědčené" jednotně věřící stádo, právě proto, že se to NIKDY neosvědčilo. Férová víra je ta, kterou člověk sdílí sám se sebou, u skupinové víry se vždy jedná o rozumovou paralýzu. A na tomto poli by měl každý začít u sebe, jak se tu hojně vyzývá.

330636

7.4.2015 7:56

RE: Moc dobrý článek,

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 330636

Ještě by bylo dobré se podívat na současné seskupení světa v hodnotovém žebříčku

__obchodníci (korporáty)
_______________vědecká obec (rozumáři)
________________________________zábava (kejklíři)

_______________pracující (prostý) lid____________________

___politici (sluhové) lidu a peněz
_________________________armáda a policie (trosky)

duchovní služba (zcela diskreditována), viceméně vlastní činností

Pokud vám svět připadá vzhůru nohama, příliš se nemýlíte.

Vy poctivě věřící, Mojžíšci a Ježíšci, zapamatujte si co Vám Vaši studovaní kněží neřekli - Boží mlýny melou podle pravidla [mrknutí jedním okem]

Kdo chce kam, pomozme mu tam.

A pomalu a jistě.

330649

8.4.2015 13:57

RE: Moc dobrý článek,

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 330636

Je velký rozdíl, řekl bych přímo stěžejní, mezi vírou slepou a vírou v to, že se něco opravdu změnit dá. Jsem přesvědčen o tom, že bez víry v úspěch nelze nic udělat. Neznamená to ale v žádném případě že se má věřit všemu. Samotná víra není k ničemu a ke všemu záleží na tom čemu jeden věří. Víra v úspěch prospěšné věci nemá nic společného s věření všemu co kdo plácá. To bych mohl rovnou věřit Vojtovi že dluh je strůjce všeho prospěchu a pokud nedlužím tak nic nemám. A nebo bych mohl věřit tomu co noviny tisknou. [smích]

330707

13.4.2015 0:07

RE: Moc dobrý článek,

mtk 88.?.?.?

Reakce na 330707

A kdo vám tu "prospěšnou věc" předkládá jako hotový materiál, lid? Prozřetelnost? Nějaká agenda? Máte to jako nějak zmapované, co chcete vy, a co se chce po vás? Vaše soukromé chtění je celkem o hounu, podstatné je, zda své chtění ztotožníte s někým schopným, kdo má "podobné" chtění, pak se věci dají do pohybu. Posléze ovšem můžete zjistit, že Vaše chtění se nějakým záhadným způsobem začalo rozcházet s chtěním toho schopného. Vám pak zbude jen ta pozice přihlížejícího a lamentujícího.

331079

6.4.2015 11:46

Zlato

Freddy 84.?.?.?

Velmi by mne zajímalo, kde je všechno zlato, třeba České. Pan Tošovský ho tenkrát prodal za papírky made in USA a asi je v USA anebo už někde jinde, myslím ve Vyvoleném státu. Mám dojem totéž se se stalo Německému zlatu, které myslím má být o velikosti 1500 tun v USA v Fort Knoxu a není k nalezení. A nyní zmmizelo Ukrajinské zlato, asi 35 tun a má být v USA anebo už ve Vyvolené zemi. Nakonec USA dluží Rusku zlato od Cara. Kde je to všechno zlato. Asi taky zmizelo záhadným způsobem. Někdo ví, ze zlato je pro něj důležitější než papírky made in USA, dluhopisy atd.

330612

7.4.2015 16:07

RE: Zlato

Murkoslav 188.?.?.?

Reakce na 330612

Mám takú teóriu, že všetko to zlato je na jednej kope, u nemenovanej entity. Daná entita očakáva že sa takto skvelo preukáže, v očiach vyšej entity, ktorá nie je z tohoto sveta. Ako to bolo v tej židovskej knihe ? Že ten bude spasený, kto bude mať najviac zlata ?

330669

7.4.2015 17:02

RE: Zlato

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 330669

Jo, co spasou? Sezobnou si ho jako jednohubku klofáci. [mrknutí jedním okem]

330673

6.4.2015 12:05

Demokracie se šíří i do Číny

Andrew Siddur 77.?.?.?

Pánbůh s námi a gój pryč…

330614

6.4.2015 14:20

Muze mi nekdo vysvetlit proc jsme zrusili RVHP?

franta 194.?.?.?

Protoze tento clanek ktery mi pripomina RVHP z tohoto jsem "vykousal" casti ktere uvadim:

"Vyvážené používání plánu a trhu. Plán je souhrn cílů výrobního systému, prostředků a metod jejich dosažení, trh je jen jeden z prostředků dosažení těchto cílů..... vypracování plánu státního rozvoje a nastavení tržního mechanismu k dosažení těchto cílů plánu je nutné:...Konkrétně využívání modelů meziodvětvových bilancí pro zajištění všech plánů rozvoje odvětví mezi sebou, za vypracovávání obecného plánu rozvoje, je zárukou toho, že se budou realizovat:
Politika systematického snižování cen, namísto politiky jejich systematického zvyšování, a tvrdé kontroly cen zboží tvořícího základ tarifu...Mezinárodní obchod, který může být prováděn v různých variantách:
Členské státy se budou muset vzdát části ekonomické a politické suverenity ve prospěch tohoto obecného centra....Zákaz úroků. Bezúročné úvěrování namísto lichvy....Zákaz vytváření trhů u výrobků, jejichž hodnota je fiktivní.
Daňově-dotační mechanismus jako prostředek bezstrukturního ladění...... [oči v sloup]

330617

6.4.2015 15:56

RE: Muze mi nekdo vysvetlit proc jsme zrusili RVHP?

Winston Smith 77.?.?.?

Reakce na 330617

RVHP stejně jako události v Maďarsku v roce 1956 a u nás v roce 1968 (a to se nechci bavit o dalších desítkách, které "zmizely v překladu dějin, které píší současní "vítězové"[mrknutí jedním okem] prostě jen dramaticky předběhly dobu !

Pokud přijmeme teorii GAIA, že největší inteligentní organismus představuje sama PLANETA, pak LOGICKY tento "superorganismus" má vpravdě "Boží" schopnosti vnuknout bakteriím a virům na svém těle "očistný mód"...

Jakkoliv jsme posledních 400 let nadvádky Rotschildů a Rockeffelerů cíleně debilizováni na všech úrovních svého vezdejšího pobytu, vždy se LOGICKY naskytne okamžik, kdy se ona superinteligence, která je na našem mírovém přežití závislá vzchopí a do tupých hlav svých bakterií a virů, které ji okupují čas od času vloží ozdravný program !

Odkud si proboha myslíte, že se berou dobré nápady??

To jsme "takoví borci", my = vrchol EVOLUCE, kteří mají o 60.000 genů méně než rostliny,že se probudíme uprostřed noci (spojeni nehmotnou silou s GAIOU) a ráno máme pocit, že jsme na to přišli "sami"??

http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=5327&id_c=109770

Pochopte, i pro GAIU je nesmírně těžké pochopit FAKT, že vložit Opicím do rukou "Svobodnou Vůli" je těžká destrukce pro zbytek Ekosystému planety. Původně jsme měli SVĚDOMÍ, na Východě známé jako zákony RITA, nebo AHIMSA, ale pod intenzivním Judaistickým "zušlechťování" pomocí válek jsme se od něj téměř úplně izolovali, nově vzniklý "hybrid" HOMO MULTIKULTURALIST je ukázkou toho, jak mesalianizace druhů je zhoubou pro ekosystém (v důsledku nežádoucího oslabení nikoliv ve fyzické, ale psychické oblasti) ...

Problém je, že i pro GAIU je jedna kolonie virů velmi rezistentní - nazvěme je třeba "KMEN ANDROMEDA" = krásně to sedí na poslední reprízu toho oblíbeného pořadu v TV (což také není "náhoda"[mrknutí jedním okem]...

Superplanetární inteligence (GAIA)= náš "Bůh" je, jak už dříve oznámil geniální invalida "Štefan Sokolník" upoutaný na kolečkové křeslo "Síla generovaná počtem svých věřících". Tohle je PRVNÍ a zároveň poslední přikázání - JEDINÉ, první z MNOHA ...

Celoplanetární BOJ je o to, že někteří "BOHEM JHWH" obdaření "pouze Stupiditou" chtějí vládnou mase IDIOTŮ, zatímco na druhé straně jiná strana naslouchá našemu "vnitřnímu hlasu" = superinteligenci GAIA a koná podle zájmu VĚTŠINY. Jak prosté!

330622

6.4.2015 21:24

RE: Muze mi nekdo vysvetlit proc jsme zrusili RVHP?

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 330622

Na RVHP se pamatuju velice dobre jeste z CSAD. V 512 hned na stene hned pod hvezdou peticipou se srpem a kladivem asi 2 metry vod pichacek se jeden cas skvela na stenu vyskrabana pravda " rano vyjedu, hovno privezu ! " A to bylo za dob jen jedny hvezdy , nechci domyslet co by to byl za bordel kdyz by tech hvezdicek bylo 50.

330633

6.4.2015 20:54

RE: Muze mi nekdo vysvetlit proc jsme zrusili RVHP?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 330617

My jsme ho nezrušili, bylo nám to nařízeno ho zrušit, resp. padlo rozpadem východního bloku, což byl záměr západu, jak se dostat k surovinám a lidským zdrojům...
Jinak je dotaz takový nemastný neslaný - ten výcuc se vám líbí nebo naopak nelíbí a jste pro stávající "tržní" !!!! systém ??

330631

6.4.2015 14:24

Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...

Emil Robot 46.?.?.?

...ten starý Zeměkouli dočista nezničí....i když se tomu budou "ýbrmenši" zuby,nehty bránit a kopat a házet tomu klacky pod nohy až dokonce... [vyplazený jazyk]

330618

6.4.2015 15:10

RE: Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 330618

chcete NWO?
jen do toho [cool]

330619

6.4.2015 15:22

RE: Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 330619

Zřejmě Vám uniklo o čem ten článek je... [oči v sloup]

330621

6.4.2015 23:06

RE: Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...

mtk 88.?.?.?

Reakce na 330621

No, článek je o NWO. Akorát že ne o americkém NWO, ale o ruském NWO. Snad chápete význam věty "objektivní globalizační proces" za řízení Ruskem. Ruský globalizační projekt je totéž co americký Nový světový řád. Ovce je nucena si jeden z nich vybrat. O RGP se tvrdí,že je lepší než NWO. Mě se nelíbí ani jeden, páč kecy jsou jedna věc, činy budou druhá věc. Spíš jde asi o to,až budou příznivci jedno či druhého "řádu" dostatečně motivovaní (rozuměj paralyzovaní), tak se spustí ohňostroj.

330638

7.4.2015 12:09

RE: Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 330638

není žádné americké nebo ruské NWO je prostě jen NWO tedy to nové co má přijít
to co dělají USA není žádné NWO protože to samé dělali angličani španělé portugalci římani řekové atd atd
v podstatě jde o naplnování agendy římského klubu a co se týče mě tak já jsem pro nějak jsem poslední dobou spojovat pojem svoboda s konzumem s ekonomikou nebo spotřebou hmotných statků

330660

6.4.2015 17:25

Uplatniť svoje právo.

Definitíva 185.?.?.?

Traduje sa a štatistiky to potvrdzujú, že 2/3 populácie je nesvojprávnej, buď z dôvodu genetiky, alebo psychickej indispozície získanej počas života v rôznych idiotských režimoch /chazarská VOSR, Rothschildov socializmus u Slovanov, demokracia podľa USA, Putinova ruská "hrozba agresie" proti USA a Európe, hlavne na Poľsko a Pobaltie/.

2/3 populácie je nesvojprávna na to, aby si vo voľbách zvolilo to, čo voličovi a jeho potomkom zabezpečí lepšiu budúcnosť. Celý svet volil vždy z ponuky politikov na politických kandidátkach, na ktorú sa kandidáti sami napísali a nechali sa svojimi zamestnávateľmi - svetovou finančnou oligarchiou spropagovať, nechali si vymyť mozgy a zásadne si volili horšiu alternatívu. Masové nevolenie bola tá lepšia alternatíva, ktorá by stranícku politickú moc odsúdila do nelegitímnosti.

Po dnešnej diskusii tu, odporúčam uvažovať číslo 2/3 nesvojprávnosti zvýšiť, vyhnete sa sklamaniu.

Nastupuje nový svetový poriadok pod dikciou BRICS. Stará finančná oligarchia anglosaso chazarskej civilizácie nezmizne, je tu, je geneticky orientovaná na parazitický spôsob života, na zotročovanie sveta dlhovou pascou a úžerou, logicky sa inštaluje do nových štruktúr svetovlády a bude sa snažiť otočiť hru vo svoj prospech. Terajšia svetová moc: cirkev, dedičná moc, finančná oligarchia a ich mafie fungujú na princípe idelógie zotročenia ľudstva, biblického konceptu v Starovekom Egypte, už tisícky rokov, sú trpezlivý a budú ďalšie tisíce rokov usilovať zotročiť ľudstvo aj v novom svetovom systéme, ale len ak im to ľudstvo dovolí. Alebo inak: kurvy boli a budú, musíme sa naučiť s nimi žiť. /kurva, lat. krivý/

Preto vzniká nový Multipolárny svetový poriadok, s novými pravidlami, kde stará moc stráca právo veta a musí sa podriadiť Novému poriadku, preto bude tento poriadok garantovaný vojenskou mocou štátov BRICS a Západnej, anglosaso chazarskej civilizácie a nie len monopolom na moc USA a vojskami NATO.

Za tisíce rokov je to prvý funkčný systém Svetového poriadku a buď ho ľudia podporia a budú prosperovať, alebo sa postavia proti nemu a budú zomletí novou dobou. Lebo vývoj sa zastaviť nedá, ten nie je závislí od ľudskej vôle, je to objektívny proces, aj keď je 2/3 nesvojprávnych sú vo väčšine.

Všetci mamonári, ktorý si "hnili" v systéme amerického konzumu, prejdú odtučňovacou kúrou. USA sú v tomto dianí len divákmi a Kiska sa tiež díva len na USA, žiaľ bol neskoro zvolený, nestíha!!! Kiska scientológ by mal poznať pojem objektívny proces.

330625

6.4.2015 20:22

Řecko se blíží do závěrečného dějtsví

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Před námi jsou v zásadě tři možné scénáře. Ani jeden není úplně dobrý, jde o různě špatná řešení. Nejlepší by byl první scénář, v jeho realizace však moc nevěřím.
1. Řecká vláda se pouští do reforem, zavádí nezbytná opatření a daří se jí nastartovat ekonomiku
2. Řecko bude dělat jen zcela nezbytné kroky, aby nebylo „vyhozeno“ z eurozóny
3. Řecko se s EU na ničem nedohodne a dojde k definitivní roztržce. Bude následovat řada drastických kroků.


Více detailů zde

330630

7.4.2015 9:31

.

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Nikde nevidím nejaké reprodukčné kvóty!!!

330653

7.4.2015 11:50

RE: .

.lak 77.?.?.?

Reakce na 330653

Teď už na to nechytnu odkaz. Ale před dvěmi? měsíci jsem někde četl že korporátní fašisti prostě nepočítají naprosto s dětmi a důchodci a tam bude možná zakopaný pes protože oni si na místa montoven dopraví multikulťáky a co je mimo jejich areály ziskáren může co by přebytečné zmizet pro jejich radost a jenom jim to hatí plány expanzí a likvidací konkurencí na dominanci takže je to element stroze ekonomicky nežádoucí a v tom směru a nijak jinak vedené nejsou a nebudou právnické osoby téměř nedozírných a určujících mocí svých zájmů. [překvapení]

330659

7.4.2015 12:55

Děsná naivita

Nikdo (original) 212.?.?.?

K lepšímu se nezmění prakticky nic, jen Rothschild misto úroků bude držet přímo podíly v investicích a budou mu proudit dividendy až do doby, kdy to zase většině zúčastněných dojde a bude muset vymyslet jinou taktiku. Lidstvo je opravdu nepoučitelné. Otrocká práce a otrocké myšlení nezmizí. A samozřejmě se dál budou smát bezpáteřní lehkoživkové.
Jinými slovy: Svět byl naučen na půjčky a dokud si neodvykne, svobodný nebude.

330662

7.4.2015 13:36

RE: Děsná naivita

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 330662

Presne tak!!! Ako hovorí Vasky: Úroky a dividendy sú zlo!!! Sú to prachy za nič!!! Úroky a dividendy sú len prostriedky a nástroje globálnych elít na zotročenie ľudí!!! Aj keď sa zrušia, oni tí šmejdi si vymyslia niečo nové, tak ako píšeš!!! Dovtedy už budeme všetci kompletne očipovaní a pod dorbnohľadom, alebo nám budú meniť psychiku a ovládať nás pomocou nejakých vĺn šíriacich sa vzduchom (možno to už robia), alebo budeme jednoducho žiť v nejakom metrixe jak v tom filme!!! A potomkovia týchto psychopatických klanov a rodov sa budú len smiať, že ich pradedovia používali také predpotopné metódy ako úroky, dividendy, médiá, konzum, ideológie a podobné sračky!!! Ľudstvo nie je nepoučiteľné!!! Ľudstvo sa správa prirodzene ako stádo oviec!!! K tomu sme boli koniec koncov vyšľachtení!!! Ako otroci!!!

330663

7.4.2015 14:08

RE: Úděsná naivita

Thor 158.?.?.?

Reakce na 330663

vždyť to totální sledování funguje už teď. Vemte si jen už neskrývané cookies reklamy, on-line chytré telefony s povinně odevzdávanými "sw-vrátky" u.s. governmentu velkými výrobci etc. A po chvíli třesení či odtlačování se ti páni nahoře na hromadách mrtvol svých bližních stejně domluví (jako dosud vždy) i s šikmookýma a turbanovitýma globalizátorama. Takže zkusme říct dětem něco o pěstování plodin, zvířat, lovu pod. Budou to pro samostatné přežití, či jen myšlení, potřebovat. Jinak budou ve všech oborech zcela závislé na okolních proudech ...

330664

7.4.2015 15:48

RE: Úděsná naivita

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 330664

Dividendy a úroky jsou dle vás, pánové zlo. Ano, to si myslí většina ekonomicky negramotných lidí. Ti gramotní vědí, že úroky a dividendy jsou ve své podstatě NEZBYTNOU úhradou za půjčku.

Proč to říkám? Protože PŮJČKA je základní podmínkou pro vnik BOHATSTVÍ. Důkaz? V KLDR existuje masa vzdělaných lidí. Ovšem neexistuje tam nikdo, kdo by těm lidem půjčil finanční kapitál nebo výrobní prostředky. A tak tamní lidé strádají.

V Afrických zemích naopak najdeme skupinu bohatých, kteří by mohli výrobní prostředky masám pracujících zapůjčit. Aby pracující mohli produkovat bohatství. Jen tam pro změnu chybí právě ti vzdělaní pracující, kteří by uměli ony zapůjčené výrobní prostředky obsluhovat. A tak tam rovněž panuje chudoba. V prvém případě NENÍ CO PŮJČOVAT, v druhém NENÍ KOMU PŮJČOVAT.

Například v Číně je komu i co. A Čína bohatne raketovým tempem. Ovšem bez dividend a úroku by tam dodnes panoval hlad. Na to můžete vzít jed. [smích]

330668

7.4.2015 22:10

RE: Úděsná naivita

dub 89.?.?.?

Reakce na 330668

ne vojto, to vědí jen sračkometově vzdělaní dementi a ignoranti, protože vůbec netuší, jak systém funguje a že úroky jsou způsob, jak ovládnout svět - neb v oběhu je vždy méně peněz, než je díky úrokům požadováno zpět.

a protože toto se tu rozebíralo už tolikrát, a vy stále melete ty své bludy, potvrzuje to, že vaše bláboly na téma ekonomika a finance jsou jen bláboly nevzdělaného negramota.

a jen totální ignorant může stavět úroky naroveň dividendám, neb svoji podstatou jsou to dvě naprosto odlišné věci.

vaše humoritiské tvrzení, že nejdřív musí existovat peníze, aby mohlo existovat reálné bohatství - což je přesně to, co tvrdíte blábolem, že nejdřív musí být půjčka, aby mohlo být bohatství, už patří na stránky satiristického časopisu.

a to, že máte evidentně problém pochopit, že podíl na zisku lze poskytovali zdrojů zaručit, a to skutečným podílem na zisku jako u každého spolumajitele, dokazuje mj. ti to, že víte totální kulové i o podnikání, protože se musíte neustále divit, jak je možné, až spolumajitelé firmy tam vůbec nějaké prostředky vložili a žádný úrok nedostávají.

a abych se pobavil ještě více, tak nám tu prosím ještě vysvětlete, jak je možné, že, podle vás, amerika bohatne, a to i přes to, že fed nastavil nulové úroky (a reálné sazby jsou dokonce negativní)? [mrknutí jedním okem]

330688

8.4.2015 7:21

RE: Úděsná naivita

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 330688

Neodpustím si jednu poznámku ad hominem : pan Vojta má pravdu. Musí mít pravdu. Úrok je správná věc. Úrok totiž odmítali nacisté a odmítají i Mohamedáni - naši nepřátelé.

330698

8.4.2015 11:42

RE: Úděsná naivita

Thor 193.?.?.?

Reakce na 330698

nemíním se pouštět do debaty, jak vůbec mohlo lidstvo žít před vynalezením úroků, navíc dokonce s odpouštěním dluhů po sedmi letech. Ale už vím, proč jsme se my a Kajmanské ostrovy (i ochranitelské U.S.A.) nepřipojili (po Británii, Francii, etc.) k čínské bance, pardon AIIB. Banka má podporovat chudé země bez fungujícího trhu ...

330701

8.4.2015 15:29

RE: Úděsná naivita

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 330688

> úroky jsou způsob, jak ovládnout svět
Opravdu? A že se to nějak nedaří, pane Dube. Proč? Vždyť půjčování peněz za úrok je stejně staré, jako peníze samy. Kdepak zůstal Váš "světovládce"?

> musí být půjčka, aby mohlo být bohatství
Ano. To tvrdím. Nedokáže-li si pastevec půjčit stádo, farmář půdu, dřevorubec les, dělníci továrnu, lékaři kliniku, námořní posádka tanker, ... nevznikne jejich prací zhola nic. Vy s tím ovšem nesouhlasíte. Tedy nám laskavě objasněte, jak vzniká bohatství dle Vás? Ať se poveselíme. [smích]

> spolumajitelé firmy ... žádný úrok nedostávají
Ano. Jejich odměně se říká "podíl na zisku" či "dividenda". A stejně jako u úroku jde v podstatě o ODMĚNU ZA ZAPŮJČENÍ KAPITÁLU.

> vysvětlete, jak je možné, že, podle vás, amerika bohatne
Na to byste mohl přijít i sám, pane Dube. Opět je to jen a jen o PŮJČOVÁNÍ. Prostě si levně půjčíte kapitál. Ten pak rozumně investujete (tedy vlastně zapůjčíte) dál. V libovolné formě a kdekoliv na této planetě. Vaší starostí je jen rentabilita investice. Dosáhnete-li z ní vyššího výnosu, než činí Vaše náklady na půjčku, bohatnete. To byste mohl pochopit i se svou (dubovou [mrknutí jedním okem] ) logikou. [smích]

330716

9.4.2015 9:54

RE: Úděsná naivita

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 330716

Pane Vojto je to jeden z možných pohledů na rozvoj lidské společnosti, podpoření tvořivosti, jednoduše je to motivátor (stimulátor) pohybu.

V podstatě jde o to lidi motivovat ku práci.

Zkuste osla motivovat k prostému dopřednému pohybu. Nejde to slovem, bičem, cukrem ale jde to hladem. Naši předci zjistili, že nejjednoduší je si sednout na něj a před nos mu zavěsit mrkev.

No a spor je o to, zda u lidí by se to nedalo dělat jinak, tak nějak lidštěji.

Prostě volit jiné motivátory. Důsledky použití těchto hrubých metod jsou již dobře vidět ve všednodenním životě a některým citlivějším jedincům to připadá nedobré a v konečných důsledcích nezdravé a nesprávné.

Co to zkusit jinak ?

330758

9.4.2015 21:56

RE: Úděsná naivita

dub 89.?.?.?

Reakce na 330716

- tak to lžete jak když tiskne. lichva byla zavedena až dosti poté, co začaly existovat peníze.
obzvláště, když ji jak křesťanství, tak islám zakazovaly, byla vypuštěna až z anglické verze bible, neboť anglický trůnpotřeboval na války peníze a dal penězoměncům volnou ruku.
(anglie je v tomto ohledu vůbec zajímavá, neboť tally stick byl v této zemi používán ještě ve středověku a o nějakém úroku nebylo nikde ani šajnu)
a to zcela pomíjím staré vyspělé kultury, které žádný systém lichvy nepoužívaly - jak je tedy možné, že byly tak vyspělé, mnohdy více, než jsme my dnes?

- tak nám laskavě vysvětlete, kde se to stádo, půda, les atd. vzaly.
víte reálné bohatství tu bylo dávno předtím, než nějaký vykuk vymyslel lichvu. nebo to stádo krav či hektar pole začaly existovat teprve až když někdo z luftu vytvořil a půjčil peníze?
to by jinak musela být pravda, že vesmíru vládne váš bůh mamon, neboť i on by si nejdřív musel vypůjčit na úrok, aby mohl vzniknout reálný svět.

a nemusíme chodit až tak daleko - vy tu totiž prakticky tvrdíte, že mrkev na zahrádce nevznikne dřív, dokud si na ni nepůjčíte. přestože normální lidi ví, že jakékoliv reálné bohatství vzniká přírodními procesy a lidskou prací.
humorné navíc je, že vám zcela uniká příčinná souvislost, i historický vývoj - neboť nejdříve byla reálná produkce, než vůbec byly vymyšleny peníze.

- dividenda je svoji podstatou naprosto něco jiného než úrok (což evidentně nechápete). ano, je to podíl na zisku - ať již kladném, nebo záporném.
a proč se tedy bráníte tomu, aby úposkytovatel zdrojů nedostával úrok, ale podíl na zisku, tedy dividendu?

- nevysvětlujte tu arbitráž, na tu se vás nikdo neptal.
vy jste tvrdil, že úrok je odměnou za zapůjčení peněz, a tedy že tím bohatnete. já se vás ptal, jak tedy vysvětlíte, že lze bohatnout i za nulových, či kononce záporných úrokových sazeb?
rentabilita invetice je totiž v takovém případě záporná (i za nulových sazeb, protože transakční náklady), víte, takže jak pak může někdo takový bohatnout? - na to jsem od vás chtěl odpověď

330808

9.4.2015 23:10

RE: Úděsná naivita

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 330808

Zkuste si pane Dube vygooglovat "dějiny bankovnictví". Naleznete tam následující informaci, cituji:
> Je možné, že proces půjčky časově předcházel vzniku peněz.
Překvapen?

> tak nám laskavě vysvětlete, kde se to stádo, půda, les atd. vzaly
To bych sice mohl. Ovšem většina zdejších čtenářů to ví. Takže si laskavě sám dostudujte část dějin pod heslem "akumulace kapitálu".

> mrkev na zahrádce
je podle Vás bohatství? Opravdu? [chechtot]

K poslednímu odstavci. Váš původní dotaz na mě zněl
> jak je možné, že, podle vás, amerika bohatne, a to i přes to, že fed nastavil nulové úroky

A já jsem Vám na něj jednoduše a srozumitelně odpověděl. Čemu na tom nerozumíte? Tedy ještě prostěji.

Za stavu, kdy komerční banky poskytují levné úvěry bohatnou ti, kteří si od nich za nízký úrok půjčují kapitál. A jsou SCHOPNI jej správně investovat. Tedy schopní američtí občané. A s americkými občany samozřejmě bohatne celá Amerika. FED je v tomto případě podružný. On není měřítkem bohatství Ameriky. Je jen iniciátorem ekonomických aktivit lidí.

Jestliže ani tomuto vysvětlení nerozumíte, je mi líto, pane Dube. Další příspěvek už na tak triviální problém nevyplýtvám.

330813

10.4.2015 4:19

RE: Úděsná naivita, bohatne!!!???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 330813

http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/den-kdy-se-zhroutil-americky-sen-cely-clanek.html

330824

23.4.2015 4:26

RE: Úděsná naivita

favela 113.?.?.?

Reakce na 330813

Ani ne tak naivita jako udesna ....a uhozena blbost ,nejhorsi a nejvice nebezpecny druh blbosti je kdyz si siritel o sobe zacne myslet,ze je daleko chytrejsi nez druzi a poucuje a poucuje.../Prikladu mraky/. Pujcovani penez jinym na urok a ziskanych z ceho ? Pujcit stado,pudu,les nebo tovarnu je hovadina na druhou. Pujcovatel musi nejdrive tyto nejak nabyt na ukor druhych, coz vetsinou nejde po dobrem a tak prijde na radu kradez,podvod,loupezna vrazda a dobyvacna valka ,s pomoci treba zakonu zamerenych timto smerem...Doporucuje se zde vrele system Madoff, Ponzi, imperialismus,fasismus, bursovni spekulace a vhodna k tomu psychopaticka /deranged/ individualita...Na druhe strane VOJTOpujcovatele zadni neexistuji. Akcionari jsou majitele !!!korporaci, firem, podniku atd. a jsou chraneni /limited/od zodpovednosti ,kdyz jimi poverene ,zvolene vedeni korporaci treba znici velkou cast sveta /BP/, nedbalosti,ale hlavne neomezenou chamtivosti, spolu s ochranou kterou pozivaji od imperialistickych vlad. Zdravy rozum hraje roli v otazce zbohatnuti USA smerem k 18 trilionum dluhu. Tady je opravdu kazda rada /nejen ekonomicka/ dobra. To je vskutku opravdove pohadkove "Vojtonosne" zbohatnuti. Otazka tvoreni rozdelovani, manipulace a zneuzivani nebo rovnou kradeze hodnot uz neni treba zde opakovat. P.V. uz je mimo vek ,kdy je tohle mozne pochopit...Preji dobrou zabavu take na vlastni ucet...PS. Nasi predkove byli nejdrive sberatele plodin a lovci..ve spolecnem svete ve kterem se narodili...Take jeskyne byly spolecne kupodivu...A o vse se delili rovnym dilem...Zadne pujcovani nebylo tak nebylo mozne, nezbytne ani zadouci..O penize nejak valne nestali...nebyli jim odvazuji se napsat k nicemu.

331700

23.4.2015 10:32

RE: Úděsná naivita

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 330813

Každá knížka se píše tak, jak to autor umí, a ne nutne, jak to je. Zbytečne se odbočuje od problému.

Problém č.1 je:
Ať si banka má své úroky, ale za své peníze, co opravdu pujčí a ne ty, které nekdo pozdeji vydelá. Ať si má své úroky z povinné (dnes jen 10 %) jistiny a ne z administrativní výše pujčky.

Vždyť tohle pujčka defacto není, to se jen pujčka dejure nazývá.
Je treba se vrátit k výkladovému slovníku.

Zpusob, jak to dnes delají není nic jiného, než sosání další provize z (budoucí) výroby, služeb. Banky jsou také proto teď tím, kdo je prumerne odpovedný za inflaci, za deformace trhu, ceny bydlení a hospodárské deformace v dalších smerech. Za život na dluh a zadlužení lidí. Prenášejí takhle postupne svuj dluh na lidi.

Problém č. 2:
Všechny toky financí jsou natolik propletené a závislé, že je težké vazby behem pár dní rozplést.
Dividendy bez zásluh (bez oduvodneného prínosu pro firmu) bych zrušil a označil jako spekulaci.

Je zbytečné delat další teorii relativity, když už i ta první není dosud založena na seriozních podkladech, i když "funguje".
Když neco "funguje", tak to neznamená, že to tak je. Hromada vecí dnes "funguje" ale pritom se do dusledku neví jak.

331711

23.4.2015 14:08

RE: Úděsná naivita

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 331711

Pojem PŮJČOVÁNÍ vás pánové zjevně velmi irituje. Naproti tomu pojem EKONOMICKÁ NEGRAMOTNOST vás ponechává zcela chladnými. Proč o tom mluvím? Protože jedním z typických znaků ekonomické negramotnosti je NEZNALOST GENEZE PENĚZ.

Tedy to zkusíme. Odpovězte mi pánové dle svého nejlepšího přesvědčení na následující otázku. Na této planetě žila roku 1900 přibližně miliarda lidí. Tito lidé potřebovali ke svému životu N peněz. Dnes žije na této planetě cca 7 miliard lidí a používají ke svému životu nejméně 7N peněz. Kde se vzalo oněch 6N peněz, které jsou dnes v oběhu navíc oproti roku 1900? Otázkou "kde se vzalo" samozřejmě nemyslím jejich tištění v tiskárnách cenin. Ptám se na postup, kterým se tyto "nové peníze" dostaly k novým lidem. Překvapeni? [mrknutí jedním okem]

331719

23.4.2015 15:24

RE: Úděsná naivita

Vopice 37.?.?.?

Reakce na 331719

Mě například nenechává chladným vaše komplexní negramotnost. Pokaždé, když se tu objeví nějaká vaše "zvídavá" otázka do publika, přemýšlím, jestli je to pokrokem senility, nebo prostě přirozenou hloupostí.

Dle nějaké ekonomické teorie nové peníze vznikají výdejem nových peněz (centrální banka) a multiplikací (frakční rezervy).

Ale ten problém je někde jinde, vy se tu snažíte vytvořit dojem, že jste přišel na něco strašně převratného, ale to tu všichni vědí, jak peníze vznikají. Otázka je, že je to takto špatně!

Raději jste se měl zeptat, jak peníze vznikaly předtím. Předtím totiž vznikaly peníze (myslím skutečné peníze se skutečnou hodnotou, ne ty, co když vypadne elektřina zmizí v nenávratnu) například tak, že panovník razil mince ze zlata nebo stříbra a jejich přírustek byl tedy dán tím, kolik se zlata vytěžilo. Do oběhu se tyto peníze pouštěly tak, že panovník jimi platil své radovánky, ale i stavbu měst, infrastruktury a podobně.

Takže dnes by měl peníze místo lichvářů vytvářet stát, například emisí nových bankovek, které by ovšem byly kryty skutečnou hodnotou, například uhlím, dřevem a dalšími surovinami, které by měly patřit státu, nikoliv nějakému nenažranému "úspěšnému podnikateli", který si přírodní bohatství přivlastní pro sebe. Takže suroviny, které se na trhu prodají, se buď vymění za cizí měnu, která je krytá stejným způsobem (prodej do zahraničí), nebo se prostě lidem nově vytisknuté bankovky rozdají lidem doma, aby si ty suroviny mohli koupit sami.

A pokud se mám ještě vrátit k vašemu radostnému hýkání o bohaství prostých Američanů vyplývající z drancování celého světa, pak ano, pokud jsou státy zastrašovány tím, že k nim přijde tzv. demokratizace za použití tisíců nábojů z ochuzeného uranu, nezbývá jim, než platit výpalné, tedy prodávat suroviny za bezcenné papírky. Nebudu to vysvětlovat do detailu, kdybyste podnikal a já k vám přišel s bouchačkou a chtěl poplatek za ochranu, asi byste díky své "filozofii" rád platil. Pokud ne, tak jste obyčejný pokrytec.

Ale co bych to vysvětloval někomu, pro koho je pozabíjení nějakých lidí a sebrání a zničení jejich půdy (dříve například státem podporované vyvraždění původního obyvatelstva USA, dnes například delta Nigeru) skvělý a obdivuhodný počin.

331723

23.4.2015 15:51

RE: Úděsná naivita

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 331719

>Pojem PŮJČOVÁNÍ vás pánové zjevně velmi irituje.

Mluvte laskave k veci a nepremýšlejte jménem ostatních. Máte zde puvodne prostor pro vaše príspevky, a ne pro prizpusobování si myšlenek jiného pro své potreby.

Napsal jsem zde neco k podstate problému. Vy místo toho, aby jste nejak seriozne navázal nejakým adekvátním vysvetlením, nebo zduvodnením cosi začnete frčet o negramotnosti. Umíte vubec pochopit podstatu psaného textu? Proč na moji zcela konkrétní a jednoduchou námitku válíte nesouvisící "brožury"?

Proč také zde furt ostatním vnucujete finanční perpetum, aniž znáte alespoň nejaké zákony zachování?

Napsal jsem snad neco špatne? V nečem se mýlím? Banky snad zaslouží i víc, než úrok z jistiny? Copak zrovna já nejsem spravedlivejší, než ti, kterí neuznávají úrok vubec?
Podle vaší reakce jen odvádíte pozornost od správného místa.

Chcete me snad dojmout tím, jak velké mají banky budovy a kolik zamestnávají lidí? Snad je tohle muj problém? Copak velká výrobní firma krachnout muže (jakože i krachly) ale banka ne, když se nabalí? Stát nechá krachnout hromadu firem a subjektu, ale banky je povinen zachraňovat? Človek sám muže krachnout až po nocleh na ulici, ale banka nemuže skončit ani jako seriozní noclehárna? To je ten váš "trh" ??
Nedivím se reakcím lidí, co pracují pro banky. Jenomže dríve nebo pozdeji prijdou na to, že jsou také obetí.

Jasne jsem napsal, proč to PUJČOVÁNÍ defakto není. Pujčit mohu jen to, co je mé, ne budoucí cizí výdelek. To je LOUPEŽ, protože ti, kterí to nakonec zaplatí o tom predem nevedí. (Nemluvím o dlužníkovi, co splácí pujčku, ale o tech, od kterých ten dlužník za svou fiktivní pujčku nakoupil už v tomtéž čase reálný tovar a služby. Ti lidé, co prodávají dlužníkovi svuj tovar a služby predem nevedí, že prodávají dlužníkovi, a že se tím zároveň sníží prumerná hodnota i jejich tovaru a služeb. Kdyby to vedeli, jak se jim to projeví v ročním zúčtování, tak to delat nebudou. Toto je ten pyramidální princip. )

Vzdelání je také o pochopení myšlenky jiného a ne jenom o opakování kohosi umele prekombinované mantry, pane VojtaIL.
O schopnosti jít ke korenum veci.

331726

24.4.2015 14:08

RE: Úděsná naivita

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 331726

Je mi líto, pane Ppppp, že jsem Vás svou reakcí neuspokojil. Je to má vina. Zřejmě jsem se nevyjádřil dost srozumitelně. Tedy ještě jednou. Existovalo-li v roce 1900 na Zemi N peněz, v roce 2015 7N peněz, muselo nějak mezitím vzniknout 6N nových peněz. Zkuste prosím zapřemýšlet JAK?

Vy se dožadujete následujícího:
> Ať si banka má své úroky, ale za své peníze, co opravdu pujčí

Jinými slovy říkáte. Ať banky půjčují, ale jen ty už existující, staré peníze. Když ovšem banky nevytvoří pro účely úvěrů NOVÉ PENÍZE, kde se vezme oněch chybějících 6N peněz? Kdo vytvoří nové peníze pro stále přibývající obyvatele této planety? NEEXISTUJE JINÝ ZPŮSOB TVORBY NOVÝCH PENĚZ, NEŽ JEJICH VYTVÁŘENÍ FORMOU ÚVĚRŮ, pane Ppppp. A všichni ti, kteří se stále dokola rozčilují nad "vytvářením peněz z ničeho" ukazují svou ekonomickou negramotnost. Ale nic si z toho nedělejte. Ekonomicky negramotných lidí je na světě drtivá většina.

Ještě si dovolím Vás pochválit za Vaše zjištění

> Hromada vecí dnes "funguje" ale pritom se do dusledku neví jak.

To je hluboká pravda, pane Ppppp. A pokud se s tímto stavem ti "nechápající" smíří, není žádný problém. Problém nastává, až když lidé, kteří nechápou "jak svět funguje", se jej mermomocí snaží napravovat. To je velký problém.

Bylo to dost ke kořenům? [mrknutí jedním okem]

331774

8.4.2015 18:46

RE: Úděsná naivita

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 330668

Vono vubec nejlepsi dukaz jsou ty nepokryty $$$$$$vy zeleny papirky US eraru s kterejma si napriklad v Cine uz muzou zacit vytirat (_!_) ! Nez zacnes mit cancu jak vopice chcanek si vo tom aspon neco zjisti!

330725

8.4.2015 1:56

GLOBALIZACE JE OBJEKTIVNÍ PROCES

usama 37.?.?.?

Myslí že zde až na vyjímky moc lidí nechápe oč jde.
Zde máte zhruba vysvětleno oč jde: http://leva-net.webnode.cz/
V originálu jde o: http://fct-altai.ru/

Mé poznání pomocí dialektiky:
- Globalizační procesy nejdou zastavit. Opačný směr by vedl k
zahubení lidstva.
- Globalizační procesy přebírá RUSKO (RF) a to s pomocí KSB,
koncepce sociální bezpečnosti.
- Globální elita existuje.
- Posledním Globalizačním procesem byla Bible. Tento projekt
končí.
- Globální elity se stěhují do Číny. Stěhování výrobních
prostředků tomu naznačuje.
- USA jsou Globální elitou odsouzeni na stav Ruska v 90 letech.
Pozvolna ale jistě.
- EU, pokuď bude chtít přežít se bude muset podřídit RF a jeho
globalizační snaze. V opačném případě je čeká horší osud USA...
- Globální elita vyzkoušela několik metod řízení a systémů
(Kapitalismus, Socialismus) Klad/protiklad =
syntéza.
- Není jisté zda za snahou RUSŮ stojí/nestojí Globální elita.
Nedokážu potvrdit ani vyvrátit. Jsem si ovšem jist že je to
lepší varianta než to co máme teď. Respektive jde o to přežít
v maximální možné svobodě a maximální životní úrovni.

330692

8.4.2015 14:35

RE: GLOBALIZACE JE OBJEKTIVNÍ PROCES

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 330692

- Skôr by bolo lepšie napísať, že biblický projekt/koncept globalizáce sa končí a globalizácia bude pokračovať inak!!! Pravdepodobne mierovou cestou!!!


- Syntéza/konvergencia oboch systémov (pseudo-komunizmus + kapitalizmus = pseudo-socializmus) nevyšla a zlyhala a preto bude pravdepodobne nasledovať genocída bielej rasy (multi-kulti, lgbti, gender, očkovanie, žrádlo, rozbitie rodiny...) a výmena za vhodnejšiu biomasu (Muslimovia alebo akýsi hnedý mišung), na ktorej sa vybuduje nová kultúra vyhovujúca globálnym elitám!!! Globálne elity totiž vedia, že buržoázny liberalizmus/kapitalizmus je trvale neudržateľný systém v uzavretej biosfére s obmedzenými surovinami a vždy vedie k zničeniu planéty!!! Pomôže nám iba voľná energia!!!

O válkách - Dobre si prečítajte tú tabuľku v strede!!!
------------------------------------------------------
http://leva-net.webnode.cz/products/O-valkach/

Odhalení - Zvrácené plány světové elity a to jak jsou pravdivé
--------------------------------------------------------------
http://www.nwoo.org/2015/04/07/odhaleni-zvracene-p...

Úlohu štvrtej ríše zohrá "Veľký kalifát"!!!
-------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/03/ulohu-stvrte...

Dlouhodobá antikoránická strategie zákulisí biblického projektu
-------------------------------------------------------
http://leva-net.webnode.cz/products/dlouhodoba-ant...


- Robí mi problém rozlíšiť, kto patrí medzi lokálnu/štátnu elitu povedzme ussraela (ussáci + sionisti?) a kto medzi globálnu elitu (rokefeler, rotšild?)!!! Často sa spomína západné/atlantické a východné/euroázijské krídlo globálneho prediktora!!! Zaujímalo by ma, kto patrí kde!!! Ten zmrd rotšild patrí asi k atlantickému krídlu, ale kto k euroázijskému???!!! Však západ chcel vždy dobiť/zotročiť/rozdrobiť/zničiť Rusko a kedže je tá špina rotšild zo západu, tak by som povedal, že aj on mal vždy snahu na podrobení Ruska, ale teraz to vypadá, že ten šmejd už presťahoval svoje sídlo do Ázie, Číny!!! Takže by som povedal, že to asi všetko riadi, alebo nie???!!! Alebo sa len snaží zachrániť si svoj prašivý kožuch???!!! Nad globálnou elitou je pravdepodobne gp, ale kto/čo to kurva je???!!! Androidi, mimáci, entity z iných dimenzií, realít, vesmírov???!!! Tak mnoho otázok a tak málo odpovedí!!! Problém je v tom, že reálne zlepšenie v praktickom živote sa prejaví až možno za pár generácií a my sa toho ho už beztak nedožijeme!!! Takže nazad k pásu a makať na rotšilda!!! Bohužiaľ ma Boh neobdaril dostatočným intelektom, aby som mohol robiť to, čo chcem a hlavne niečo lepšie zaplatené (a ešte mi aj nadelil chronické problémy) a tak mi nezostáva nič iné, len si to vyžrať až do samého trpkého konca!!!

330711

8.4.2015 17:04

RE: GLOBALIZACE JE OBJEKTIVNÍ PROCES

alanno 85.?.?.?

Reakce na 330711

Ked mas tolko problemov preco s nimi vychadzas prave tu? Nebol by lepsi psychiater? Ked sa mu poviec nick (Ciciak) dostanes este zlavu.
Uz si ako ing. Dedek na podopretie svojich tvrdeni pouzivas odvolavku na vlastny blog.

"Nad globálnou elitou je pravdepodobne gp, ale kto/čo to kurva je???!!!"
No keby si si celu Teoriu riadenia precital pozorne, nasiel by si odpopoved. Lenze to je narocnejsie citanie ako Matko a Kubko. [mrknutí jedním okem]

330720

9.4.2015 4:33

RE: GLOBALIZACE JE OBJEKTIVNÍ PROCES

usama 37.?.?.?

Reakce na 330720

A kdyby jsi si přečetl Teorii řízení ještě lépe, tak by jsi zjistil že ještě lepší se dohodnotu než se hádat. [smích] Je nás málo a ještě se budeme mezi sebou hádat? [smích]

330747

8.4.2015 16:59

Legalizácia podvodu = ekonomické „STATUS QUO“

lubosmat 195.?.?.?

Boli sme podvedení, to je neodvrátiteľný fakt.

Vraj sme boli podvedení dobrovoľne, s vedomím Judáša, nie však s jeho svedomím, svojimi "demokraticky" zvolenými zástupcami.

Majetkové pomery sa zmenili cez finančné nástroje, ktoré spôsobili hromadenie zdrojov mimo pôvod svojho vzniku – nadnárodný kapitál.

Na reštart systému je potrebný konsenzus alebo defragmentácia.

Konsenzus znamená vzdanie sa výhod a podobne, ako sa o to pokúša EÚ, alebo RF prerozdeľovať zdroje, prerozdeľovať bez náhrady a to nielen dane, ale aj zisky, tak aby sa nes_alo len na jednu kopu, tak ako doteraz.

Defragmentácia je dôsledok vojny, a tú si neželá okrem určitých mocenských kruhov hádam žiadny rozumne uvažujúci človek na tejto planéte.

Vytvoriť svet relatívne samostatných ekonomických subjektov spolupracujúcich na základe všeobecnej dohody, navyše so zásadne vyváženou obchodnou bilanciou, je v dnešnej dobe globalizácie absolútne protichodná cesta, než si zvolila západná „liberálno-demokratická“ elita štvaná nenažranou veľkoburžoáziou do zničujúcich lokálnych nepokojov, prevratov a vojen vždy, keď sa niekto o nejakú podobu samostatnej a vyváženej hospodárskej politiky bez ich požehnania, čo i len pokúsi.

Nahrabali si neprávom, ale získané bohatstvo chcú mať zachované podľa zákonov a práva, na to použijú všetky im dostupné zdroje a prostriedky, o tom nech nikto nepochybuje.

330719

8.4.2015 22:19

Josef K...

Sibolet 90.?.?.?

se chce dopravit na letiště FRANZE KAFKY http://video.aktualne.cz/dvtv/nadrazi-veleslavin-c... [chechtot] [chechtot] [překvapení] [vyplazený jazyk]

330734

9.4.2015 4:06

To bych od hebrejsky mluviciho Zemana necekal,nemohu si to vysvetlit.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Doslova ,jsem si musel sednout na zadek,tyhle slova si dam za ramecek:"President Zeman Tells Washington Czech Republic Is Not a US Protectorate
Next month is Russia’s Victory Day celebration over Nazi Germany. Washington has told its puppets not to attend, and many, including German chancellor Merkel, have duly complied; but not the Czech President. In a scene shocking in today's world, President Zeman displayed to his fellow Europeans something they haven't seen in many decades - Sovereignty
Kdo se vzepre na tomto svete Washingtonu,ovladanem "neokonem",jak kryji pravy nazev ,jinym nazvem na oblbovani lidi,nakonec s nacismem Ukrajincu,ted se mluvi o nacizmu Americkem a podobne,snad budou i Ameriku jmenovat,tak,jak Hitler rikal "zidoamerika",nestacim se divit,jak udalosti jdou za sebou a berou prevratne spady dnesniho sveta,president Ceske republiky dozajista prekvapil Washington,ted jde jenom o to,jaky bude asi kolektivni a nebo osobni trest z Washingtonu, jestli mnohem drive Amerika neprodela obcansko-rassistickou valku na svem vlastnim uzemi.

330744

9.4.2015 9:53

RE: To bych od hebrejsky mluviciho Zemana necekal,nemohu si to vysvetlit.

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 330744

"Pořádek musí bejt....,jinak by lidi skákali po stromech jako vopice...." A proto tam v tom Novém světě zas picli v sebeobraně ze zadu a hned osmi ranama černocha,co nechce platit alimenty a furt by jen šukal a to mu už bylo 50... a aby jim neutek i s tím olovem,co do něj napumpovali,nasadili mu želízka a použili ještě tu věc,co se dnes používá i na lidi,která z "humanitárních důvodů" sloužila k omračování dobytka na jatkách....navíc jel v mercedesu a měl rozbitý světlo,to opravdu "volá po krvi".....jsem zvědav,jak s tím zas "porve" americká veřejnost.....jen aby tam neokoni neměli "domácí zabijačku" dřív,než "namažou schody tomu Zemákovi z Vysočiny".... [velký smích]

330757

23.4.2015 10:02

RE: To bych od hebrejsky mluviciho Zemana necekal,nemohu si to vysvetlit.

Thor 158.?.?.?

Reakce na 330757

no, svého času se jim taky utrh jeden, chtěl zestátnit tu soukromou tiskárnu zelených papírků a museli to leštit ze dvou stran v otevřeném autě u Texanů. Krteček někde od Čečenska s kapesní armádou není hrozba pro nikoho, a žluťáky už nepřetlačí ani písečné petrodolary ...

331706

Příspěvků: 69

06.04. 00:36 vvv  Greenwashing?
06.04. 13:55 Dunn  RE: Greenwashing?
06.04. 19:52 vvv  RE: Greenwashing?
06.04. 20:00  RE: Greenwashing?
06.04. 21:40 P.Lepenka  RE: Greenwashing?
07.04. 08:54 Cico_Ciciak  RE: Greenwashing?
07.04. 17:27 vvv  RE: Greenwashing?
08.04. 13:39 Cico_Ciciak  RE: Greenwashing?
08.04. 20:25 vvv  RE: Greenwashing?
06.04. 00:43 Léčitel  USA se nemají jak bránit.
06.04. 03:58 Andrew Siddur  AIIB – další výspa USA?
06.04. 05:00  RE: AIIB – další výspa USA?
06.04. 10:03  RE: AIIB – další výspa USA?
06.04. 11:24 Ďuro Trulo  RE: AIIB – další výspa USA?
06.04. 04:56  Moc dobrý článek,
06.04. 09:30  Reforma MMF ?
06.04. 11:51 Marten264  RE: Moc dobrý článek,
06.04. 15:16 Antiseptik  RE: Moc dobrý článek,
06.04. 16:00 neregistrovaný  RE: Moc dobrý článek,
06.04. 22:50 mtk  RE: Moc dobrý článek,
07.04. 07:56 Marten264  RE: Moc dobrý článek,
08.04. 13:57 Antiseptik  RE: Moc dobrý článek,
13.04. 00:07 mtk  RE: Moc dobrý článek,
06.04. 11:46 Freddy  Zlato
07.04. 16:07 Murkoslav  RE: Zlato
07.04. 17:02  RE: Zlato
06.04. 12:05 Andrew Siddur  Demokracie se šíří i do Číny
06.04. 13:09 Hox  Video z článku je otitulkované
06.04. 14:20 franta  Muze mi nekdo vysvetlit proc jsme zrusili RVHP?
06.04. 15:56 Winston Smith  RE: Muze mi nekdo vysvetlit proc jsme zrusili RVHP?
06.04. 21:24 Satanist  RE: Muze mi nekdo vysvetlit proc jsme zrusili RVHP?
06.04. 20:54  RE: Muze mi nekdo vysvetlit proc jsme zrusili RVHP?
06.04. 14:24 Emil Robot  Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...
06.04. 15:10  RE: Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...
06.04. 15:22 Emil Robot  RE: Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...
06.04. 23:06 mtk  RE: Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...
07.04. 12:09  RE: Je nejvyšší čas tento nový a férovější řád zavést,dokud ...
06.04. 17:25 Definitíva  Uplatniť svoje právo.
06.04. 20:22  Řecko se blíží do závěrečného dějtsví
07.04. 09:31 Cico_Ciciak  .
07.04. 11:50 .lak  RE: .
07.04. 12:55 Nikdo (original)  Děsná naivita
07.04. 13:36 Cico_Ciciak  RE: Děsná naivita
07.04. 14:08 Thor  RE: Úděsná naivita
07.04. 15:48 VojtaIL  RE: Úděsná naivita
07.04. 22:10 dub  RE: Úděsná naivita
08.04. 07:21 Erwin  RE: Úděsná naivita
08.04. 11:42 Thor  RE: Úděsná naivita
08.04. 15:29 VojtaIL  RE: Úděsná naivita
09.04. 09:54 Marten264  RE: Úděsná naivita
09.04. 21:56 dub  RE: Úděsná naivita
09.04. 23:10 VojtaIL  RE: Úděsná naivita
10.04. 04:19  RE: Úděsná naivita, bohatne!!!???
23.04. 04:26 favela  RE: Úděsná naivita
23.04. 10:32 ppppp  RE: Úděsná naivita
23.04. 14:08 VojtaIL  RE: Úděsná naivita
23.04. 15:24 Vopice  RE: Úděsná naivita
23.04. 15:51 ppppp  RE: Úděsná naivita
24.04. 14:08 VojtaIL  RE: Úděsná naivita
08.04. 18:46 Satanist  RE: Úděsná naivita
08.04. 01:56 usama  GLOBALIZACE JE OBJEKTIVNÍ PROCES
08.04. 14:35 Cico_Ciciak  RE: GLOBALIZACE JE OBJEKTIVNÍ PROCES
08.04. 17:04 alanno  RE: GLOBALIZACE JE OBJEKTIVNÍ PROCES
09.04. 04:33 usama  RE: GLOBALIZACE JE OBJEKTIVNÍ PROCES
08.04. 16:59 lubosmat  Legalizácia podvodu = ekonomické „STATUS QUO“
08.04. 22:19 Sibolet  Josef K...
09.04. 04:06 Robert Nohejl  To bych od hebrejsky mluviciho Zemana necekal,nemohu si to vysvetlit.
09.04. 09:53 Emil Robot  RE: To bych od hebrejsky mluviciho Zemana necekal,nemohu si to vysvetlit.
23.04. 10:02 Thor  RE: To bych od hebrejsky mluviciho Zemana necekal,nemohu si to vysvetlit.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 1

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 1

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 9

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 2

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 11

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 003 875,72 Kč

Poslední aktualizace: 16.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 938