Diskuze k článku

Velká americká slepá ulička

Příspěvků 111

4.2.2015 6:23

Takze co udelat?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

>Zatímco USA si vychovávaly generaci ideálních spotřebitelů (tupých a líných
>(...)
>Čína rozvíjela infrastrukturu nutnou pro moderní průmysl a hromadila na svém území ty technologicky nejvyspělejší typy výrob (a odborníky).
>(...)
>Takže to by bylo – USA jsou u podobných výrob nekonkurenceschopné a žádné monetaristické nebo regulatorní čachry nejsou sto na tom něco změnit.
>(...)
>to je další viditelný ukazatel úpadku vyspělých technologií v USA.

>Situaci by mohla změnit „úžasná“ státní zakázka, přechod na program dlouhodobého plánování rozvoje, posílení státní regulace ekonomiky, ale pro USA se něco takového rovná naprosté ideologické porážce.

Takze jake maji USA sance na vymaneni se z teto situace?
Stacila by dostavba Temelinu? Nevim. Spise ne. Takovych akci by muselo byt asi vice. Desitky? Stovky? Neumim odpovedet.
Jen se hrozim. USA maji po celem svete vojenske zakladny s NEJAKYMI zbranemi. Pripusti si USA naprostou ideologickou porazku?, jak autor konci svuj clanek konstatovanim, zatimco ja se jenom postarocesku posedlacky ptam...

326323

4.2.2015 7:18

takže -

timur 85.?.?.?

typický američan pracujúci v EU - USS -my vieme ako na tom sme, ale presne vieme, že ak niečo musíme urobiť, potrebujeme k tomu súhlas všetkých, tí menej bohatí to nechcú, boja sa o to málo, a ich výchova k sebectvu im nedovolí aby niečo "museli" , tí hore to nechcú, polovica z nich by prišla o prácu, veľmi dobre platenú prácu, jednoducho, je to tak, povedal, žijem tu už piaty rok, a tak my je kadečo jasné, je nutné prikročiť k zmene ale plánovite - a toto slovo v USA !!!! - neprestaviteľné, situácia je pomaly taká ako dávno predtým v Nemecku pamätných liet, a možno naozaj sa stane, že sa to pokazí natoľko, až ....až...vy tu ak je zle, sa dokážete zomknúť a budete reptať, ale prenesiete sa zomknutí vpred, my ak chceme niečo dosiahnúť, najmeme si iného na čiernu robotu, a nechceme nič meniť, zbaviť sa dlhov, ako? je nutné veci vlastniť, sme vychovaní tak, aby nás okolie akceptovalo a uznávalo musíme mať vo vlastníctve mnoho vecí, niet úniku - pozn. USS začínajú s veľkým prepúšťaním a zatváraním prevádzok v USA,
no k inému -
evropské trhy nejsou schopny zachránit americkou ekonomiku, protože samy jsou přesyceny zbožím a úvěry (a tam, kde je poptávka, nejsou peníze - nie sú politika nízkych miezd - táto nová koloniálna politika dobehla celú EÚ - a najhoršie je na tom Poľsko, nabralo úvery pre poľnohospodársky sektor, lenže každý dookola sa snaží tento sektor výroby oživiť, a teraz sankcie, choroba statku, a Rusko nepovolilo - je zle z každej strany

326325

4.2.2015 8:02

Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?

jh111 94.?.?.?

Jasánek?
Minule jsme hovořili o tom, že 1 procento obyvatel vlastní téměř polovinu světového bohatství.
A také co je to dluhová bublina.
A čo je to takéto dluhová bublina?
Při vykazování ekonomického růstu se nepočítá s tím, že lidé nakoupili na dluh a hypotéky.
V dalším roce se proto počítá, když vloni jsme prodali tolik aut a bytů, tak letos jich prodáme o 10 procent víc a to bude vejvar, ale nepočítá se s tím, že lidi už jsou švorcáci a musí platit
minulé dluhy a hypotéky.
Takže ekonomický růst je kde, soudruzi? No je v pr...li?
A hen ten článek stě čítali?
A čo povětě? Ja i když těrazky so majorom, som volajaký zmetený.
Já bych navrhoval to jedno procento nejbohatších zdanit 99 procenty.
Získané peníze bych použil na zvýšení spotřeby těch nejchudších a pro dluhovou amnestii,
také pro drastické zvýšení platů aby se zvýšila spotřeba a firmy měli zakázky.
Také bych se snažil spotřebu obyvatel korigovat tak, aby nekupovali auta a iphony, ale investovali do nástrojů, které by něco produkovaly hlavně v místě bydliště.
Jak se říká nedávat chudému rybu ale prut.
Správně Jasánek, vy stě zdá sa takýto hentý, finančně gramotný.

326326

4.2.2015 9:24

RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?

Qiedo 89.?.?.?

Reakce na 326326

Jak vypadá "hospodářský zázrak" třeba zde http://byznys.ihned.cz/c1-43562820-detroit-kvuli-k...
nebo zde: http://www.national-geographic.cz/clanky/jak-umira...

Další si můžete najít.
Ale čtěte pozorněji- oni mají všeho herberku všichni nad hlavu. Jedině, že by to vše spálili, včetně dlužních úpisů. Proto oni (SSA) asi vidí velkou šanci v rozpoutání většího konfliktu, který by mohl mnohé vyřešit. Ale jak to zařídit, aby ten konflikt nebyl zase úplně totální. A EU jim tu jejich politiku žere.

326333

5.2.2015 13:08

RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?

opus111 89.?.?.?

Reakce na 326326

Absolutně nerozumím, proč tady SOUDRUHUJETE?

326423

5.2.2015 15:31

RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?

jh111 185.?.?.?

Reakce na 326423

>Absolutně nerozumím, proč tady SOUDRUHUJETE?


Správný dotaz, ale měl zaznít před 30 lety.

Včerejší zbabělci,
dnes hrdinové.

A něco k věci?

326437

5.2.2015 16:44

RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?

dušan 217.?.?.?

Reakce na 326423

To že bol používaný za socíku, (čo skutočnosti nebol spravodlivý systém) nemali by sa zahadzovať také dôležité slovanské slová.

napríklad
Družstvo (družba, združovať sa,....)
Súdruh - doslova spolu druh

uvediem ďalšie príklady
- pravda - P (do- staroslovanské) RA (žiara, osvetlenie,) V (vedieť, veda) DA (áno, dané)


- svoboda - SVO (svedomie) BO (bohom) DA (dané)

- Istina - istota (výšia pravda)

ps. ak si si nevšimol tak ten predchádzajúci príspevok bol písaný ako scénka z rozhovoru

326444

5.2.2015 18:31

RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?

Aja 82.?.?.?

Reakce na 326423

Vy jste nečetl, nebo neviděl Černé barony?

326450

4.2.2015 8:24

Idite na chuj. Ja separatist. 1/2

kyticka 37.?.?.?

S článkem sice souvisí pouze nepřímo, ale dávám do diskuse sem vzhledem k aktuálním důsledkům USA politiky které právě probíhají na Ukrajině. Vzpoura proti loutkám USA prostých Ukrajincům právě a teď.

Vložený obrázek

02.02.15 Poslal novinář z okupované Oděsy.

„V Oděse rekruti pálí předvolání a odzbrojují ukrajinské hlídky. Události v Renijském okrese Oděsské oblasti jsou charakteristick ým rysem čtvrté vlny mobilizace. Vzbouřila se stará rybářská vesnice Limanskoje, jedna z největších na jihu Ukrajiny. Stovky obyvatel zajaly ozbrojenou skupinu zástupců náborové kanceláře a veřejně spálil na návsi všechny jimi přivezené předvolání.
Reni je nejjižnější území země. Nachází se na levém břehu Dunaje, oblast hraničí s Rumunskem a Moldávií. Kdysi tam byl významný přístav a železniční uzel, kvetlo zemědělství a rybářské kolchozy. Nyní je místní hospodářství v troskách.
Lidé si na živobytí vydělávají pytláctvím a pašování přes dunajskou deltu. Tento „průmysl“ formuje charaktery odvážné a rozhodné. V každém druhém domě mají zbraně, píše portál „Svobodnaja Pressa“.

Limanskoje je bývalá rumunská obec Frikacej. Většina místních jsou Moldavané, Gagauzové a Rusové. Jsou otevřeně nepřátelští vůči ukrajinské juntě a zcela odmítají jít do války. Nálady jsou typické, ale je zde charakteristick ý rys. Muži – rekruti mohou snadno překročit hranice a schovat se v Dunajem zaplavených oblastech. Ale rozhodli se zůstat doma a vyhnat ukrajinskou armádu.
Komisař rajonu Igor SKRYPNIK dobře věděl o vztahu civilního obyvatelstva okresu k ohlášené mobilizaci. Vzhledem k tomu, před odchodem do Limanskoje kde měl vydávat mobilizační předvolánky si vyžádal ozbrojenou ochranu. Takže skupina pracovníků vojenské náborové kanceláře byla posílená oděskými okupanty- Národními gardisty.
Výsledek byl žalostný. Když se v obci objevili lidé v maskáčích se zbraněmi, vyvolalo to výbuch spontánních protestů – řekl předseda okresní správy Sergej Barymov. -Kolem dvou set obyvatel Limanu obklopilo zástupce náborové kanceláře a ochranu vyzbrojenou samopaly. O vzniklé mimořádné situaci v Limanu jsem okamžitě informoval hejtmana Igora Palicu. Řekl jsem mu, protože znám mentalitu obce, že by událost mohla skončit tragicky!

326328

4.2.2015 8:25

RE: Idite na chuj. Ja separatist. 2/2

kyticka 37.?.?.?

Reakce na 326328

Vedoucí okresu měl pravdu – pracovníky vojenské kanceláře a národní gardisty odzbrojili a dav se vážně chystal popovídat si s „fašisty“. Zároveň rybáři Limanu rozestavěli kolem vsi své hlídky. Na místo události v motorových člunech přes jezero Cagul přijela pomoc sousedů. Vzbouřili pravobřežní rumunská městečka Lunkavica a Isakča.

K jednání s rebely okamžitě přišel místopředseda správy Reni Ivan Stadnikov. Autoritativní vedoucí dokázal přesvědčit své krajany, aby lidé propustili ukrajinské zajatce a nezpůsobili jim vážnou fyzickou újmu.
Nakonec limanci postavili zástupce náborové kanceláře na náměstí, položili vedle tašku s předvolánkami, polil ji benzínem a demonstrativně zapálili. A přinutili vojáky dívat se tak dlouho, dokud celý balík neshořel na popel. Kam zmizely konfiskované samopaly – není známo.
To oznámil vedoucí okresní správy S.Barymov. Tvrdí, že správa oděské oblasti nebude provádět represivní opatření v odbojné obci. Silová čistka dunajských „odmítačů“ může způsobit výbuch lidového hněvu v celé besarabské oblasti.
– Když incident skončil, volal mi šéf ministerstva vnitra Ukrajiny v regionu Oděsa a řekl, že šéf renijské policie tím, že poskytl ozbrojenou ochranu, udělal chybu a bude potrestán – rozhazuje rukama úředník.

To znamená, že lidi uklidnili ujištěním, říkají, vinni jsou policajti. Slibují, že hlídka náborové kanceláře do Limanského už nepřijde“.

Nezbývá, než konstatovat se starým reklamním sloganem – to nemá chybu! [smích]

zdroj - vlkovi denní překlady svodek Novorusie
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/04/ukr...

326329

4.2.2015 8:46

Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

Kamil 90.?.?.?

Rozhodně se nepočítám k příznivcům USA. Nicméně tento článek je z principu chybný a vyhýbá se podstatě věci. Postuláty jsou sice moc hezké -), ale když se trochu zamyslíme, můžeme je klidně napasovat na kterýkoliv stát světa. Přirovnal bych to k horoskopům, tam si také u každého znamení najdete to své.
Myslet si, že praskne bublina a sesype se ekonomika je stejně naivní, jako představa, že v americkém FEDu sedí pitomci. Ti vědí mnohem lépe než autor, že bublina samozřejmě nakonec praskne. To je ale C Í L E M této bubliny, ne její nedostatek. Po "prasknutí" dojde k tomu, že se začnou natištěné, bezcenné peníze proměňovat za hodnoty. Ceny všech SKUTEČNÝCH hodnot /půda, nemovitosti, továrny, LIDÉ/ půjde okamžitě na zlomek dnešní ceny. A tehdy začne vybírání zisku z natištěných peněz. Opravdu se zboří ekonomiky, ale především ti hodně bohatí se stanou ještě bohatšími a ti ostatní skončí na ulici.
Pro ty, kterým je toto téma trochu cizí, doporučuji si poslechnout ruské video /s titulky/ - http://leva-net.webnode.cz/products/valentin-katas...
Naivní články tohoto druhu především přispívají k tomu, že ekonomové jsou - často právem - nazýváni lháři, kteří sami nevědí, o čem je ta jejich ekonomika ....

326330

4.2.2015 16:26

RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 326330

What Do They Know? Why Are so Many of the Super Wealthy Preparing Bug out Locations?

Co ONI vědí? Proč si tolik Super-bohatých připravuje únikové lokace?

- Hodně super-bohatých se tajně připravuje na zmizení, až přijde čas
- Kupují majetek k přežití
- Kupují farmy na odlehlých místech
- Kupují podzemní kryty

Prominentní "insider" na Ekonomickém foru v Davosu: Manažeři Hedge fondů kupují farmy na Novém Zélandu ...
...

Aneb po nás potopa?

326359

4.2.2015 18:10

RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 326330

>tento článek je z principu chybný
Hned v uvodu poukazujete na jakysi prehmat druhého, ale na zaver se sam dopustite prehmatu:
>ekonomové jsou - často právem - nazýváni lháři, kteří sami nevědí, o čem je ta jejich ekonomika ....
Jak muze clovek, ktery nevi, lhat? Lhat muze snad jen ten, kdo vi, ne? [smích]

326369

4.2.2015 18:26

RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

Kamil 90.?.?.?

Reakce na 326369

Nejdříve mluvím o autorovi a potom o názorech čtenářů. Řekl bych, že je to z příspěvku jasné ....

326370

4.2.2015 19:23

RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 326370

On asi neví že jsou dárečci co lžou jako když tiskne a mají to nacvičené nazpaměť a tisíc argumentů aniž by cokoliv chápali.

K příspěvku teď jim tisknou podholaroni oira a dají se čekat hezká finále. A na poměru falšovaných grešlí je to vidět.
http://zenrus.ru/

326377

4.2.2015 18:40

RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

Cear 195.?.?.?

Reakce na 326330

Mam za to,ze o kapitalovych trhoch a suvisiacych ekonomickych fundamentoch , by ste potreboval"troska postudovat". Pisete nezmysly. Clanok je vyborny!!!

326372

4.2.2015 19:39

RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

Kamil 90.?.?.?

Reakce na 326372

Článek nemá s kapitálovými trhy téměř nic společného. Nevím čemu říkáte ekonomický fundament. Ekonomika není přání, co bych rád. Tak ji možná chápete Vy i autor. Měl byste si pořádně přečíst můj příspěvek a hlavně si poslechnout doporučené video. Na to asi nemáte dost času, možná ani znalostí ..... Nebudu se s Vámi přít -).

326378

4.2.2015 19:57

RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

Cear 195.?.?.?

Reakce na 326378

Studoval som 11 !!!! rokov na troch zahranicnych univerzitach. Mam dva tituly a viem co pisem. Opakujem,clanok je velmi dobry .

326379

6.2.2015 10:53

RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326379

Suhlasim s vama, ja so studoval na deviatletce dvanact rokov a dostal som titul triadneho blab a mohu react, ze sa mi clianok take lubi.

326497

5.2.2015 20:16

RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.

nami 85.?.?.?

Reakce na 326330

Boze netrestaj autora, rovno BI...no a potom ked si bezcenne papieriky vymenia za realne hodnoty tak sa prestahuju do odlahlej farmy na Novom Zelande kde budu zit stastne az do smrti.
Tu uz kde-komu uplne zajebava....co do certa je na tom divne ze sa usacky rezim zalozeny na uvere (uzere) nakoniec zosype. Nebol by ani prvy ani posledny.
No k voli tomu sa cely svet predsa neposerie - ked tak iba ekonomovia a bankari.

326459

4.2.2015 9:21

jak se sedí na lopatě

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Postulát 1. USA mohou natisknout přesně tolik dolarů, kolik je zbytek světa ochoten koupit jejich dluhů – amerických státních dluhopisů.
Mám dojem, že tohle je "drobná" nepřesnost. USA si mohou natisknout o mnohem více dolarů, a použít je skrytě uvnitř systému, a taky to dělají.
Ostatní text je úžasně výstižný. Osobně mi z toho plyne, že ta americká "elita" není zase tak chytrá, jak ji hownowůd a vól strýt žurnál dýluje.

USA mi připomíná velkomlynáře, který "vychytrale" poslal prášky, mládky , mleče a dokonce i stárky ke konkurenci, protože se mu zdáli drazí, pak prodal vodu v náhonu a nakonec i lopatky z vodního kola. Včil sedí v prázdné mlýnici a dumá, jak umlít z hovna pytel mouky, drbe se na řepě a špekuluje, jak a co by někde ukrad, aby si zchátralý mlýn ještě trochu vrznul, než se zhroutí.

326332

4.2.2015 14:33

RE: jak se sedí na lopatě

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326332

Jedno je ale zajimave, vsichni kdo do USA prichazeji, at za obchodem, nebo zit, chteji zit v USA, tedy ne treba v nove Cine, nebo v novem Rusku. Tedy at se stane cokoliv, USA toprezije, nebot je to image v hlavach lidi. Mohu rici, ze se tady zije mnohem lepe nez v cesku.

326351

4.2.2015 15:22

RE: jak se sedí na lopatě

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 198.?.?.?

Reakce na 326351

>Mohu rici, ze se tady zije mnohem lepe nez v cesku.

Ano. Protože parazitujete na zbytku světa. Ale nic netrvá věčně a žádný strom neroste do nebe.

326353

4.2.2015 16:21

RE: jak se sedí na lopatě

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 326353

> Protože parazitujete na zbytku světa.

Jak pan Karel4u parazituje konkrétně na Vás, pane Stworo? A proč mu to dovolujete? [mrknutí jedním okem]

326358

4.2.2015 16:43

RE: jak se sedí na lopatě

REBEL1956 mholovac (zavináč) pobox (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 326358

Kazdy, kto sa usadi u USA, zacina parazitovat na zvysku sveta. A Vase chapanie sveta na tom nic nezmeni.

326361

5.2.2015 2:06

RE: jak se sedí na lopatě

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 326361

Kdyz se nad tim kdokoliv zamysli jak to v USA vopravdu fachci tak zjisti, ze americkej erar parazituje i na americkejch citizens ktery vokrada na vsem , vzdycky a vsude. A vo Government of Canada kterej jednou rukou da a druhou sebere plati totez !

326399

5.2.2015 4:42

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 326399

Spatne synku. Spatne. Canadska vlada toho stredni tride neda nic. Akorat sebere. Pokud mate mesicne pres $12000, z Vaseho platu jde okamzite do prdeli nasich vladcu pres 50%. Ktomu si pripoctete GST a provincni tax, plus ruzne fee a skryte taxy.Takze vlada bere obema rukama. Pokud bych nevidel frontu na jidlo pred armadou spasy, volani v novinach po ruznych dotacich pro hladove decka a pokud bych videl ze vlada hospodari rozumne,byl bych v pohode. Ale dotovat vsivaky mne nebavi.

326402

5.2.2015 3:54

RE: jak se sedí na lopatě

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 326358

Inteligentni vodpovedi na Tvy pitomy votazky se vod pana Stwory nedockas protoze na Tebe si nevzpomene ani kdyz se de na hajzl vys*at.

326401

5.2.2015 1:36

RE: jak se sedí na lopatě

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326353

Ja bych to nenazyval parazitovanim, ale hajenim svych zajmu. Ve vetsine pripadu Amerika neleze nikomu do zadecku, tak jako Cesti politici, to nemuzete zaprit. Ja chapu, nemate USA rad, neni to ale zpusobeno tak trochu tim , ze jste Kanadan? To je jako byt z Brna, ale Brnaci vam ho budou branit, I kdyz je to jen svetove bezvyznamna dira. By Kanadan je jako kdybyste rikal: jsem impotent, ale cetl jsem Kamasutru, nechcete to se mnou zkusit?

326397

5.2.2015 4:57

RE: jak se sedí na lopatě

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 326397

Tohle Karle neni vo CDN protoze neznam Canadians kteri by nejezdili do USA radi treba na dovolenou nebo levne nakupovat .... [chechtot] I kdyz USA je se svymi prirodnima krasama nadherna zeme tak Kamasutra je nejlepsi v Mexiku ale brzo uz ten titul co se USA citizens tyce prevezma Cuba .. [velký smích] A jak to s tim lezenim do zadecku vopravdu bylo a je? Vono vedet vo tom vic nikdy neni na skodu a tak si precti nekolik kvalitne napsanejch clanku zakladajici se na pravdivejch faktech treba vod engineera Friedrich Paul Berg. Nakonec si to jmeno muzes naklepat na Google a precist si vo ruznejch svinstvech kterejm americkej erar v tyhle pofiderni democracii rika hajeni svejch zajmu ale skutecnou pravdu Ti nikdy nerekne.

326404

5.2.2015 13:51

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 326404

A strážca poriadku v Emerickom zadočku sa volá organizácia AIPAC (American Israel Public Affairs Committee) [chechtot]

326428

5.2.2015 14:47

RE: jak se sedí na lopatě

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326428

Prirozene, je to proto, ze zidi jsou pro kapitalismus a kapitalismus je pro zidy. Pro veskere bezcharakterni veci ktere se deje za kapitalismu, zidi to posvecuji svym nabozenstvim, proto jdou ruku v ruce.
Kdyz zidi zabili Jezise, typicka politicka vrazda, Jen proto, ze chtel zmenit rezim, netusili, ze jeho business dosahne takoveho objemu, ja verim, ze ted kdyz to zidi vidi, kam to Jezis dotahl, tak si drbou hlavy. Jiste si rikaji: normalni zidovsky chlapec, zacal vlastne rodiny obchod , troche na zacatku trpel, ale prineslo mu to ovoce. Nyni ma zastupitelstvi vsude na svete, a my mame jen ten holocaust.

326432

5.2.2015 18:12

RE: jak se sedí na lopatě

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 326428

Presne tak! Pral bych si aby kazdej uz konecne vedel to co Vy vo tech "strazcich poradku" vite uz davno a vo co jim pod rouskou ty jejich pofiderni democracie a svobody vopravdu jde driv nez bude pozde!

326449

5.2.2015 7:08

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 326397

Dá to starost obhájit neobhajitelné.
Vy jste toto:
>Ve vetsine pripadu Amerika neleze nikomu do zadecku, tak jako Cesti politici, to nemuzete zaprit.
jistě nemyslel jako vtip. Ale mi to přijde po těch všech "yes, we can" o dost vtipnější než pokus v poslední větě vašeho příspěvku. [chechtot]

326407

4.2.2015 15:32

RE: jak se sedí na lopatě

dub 89.?.?.?

Reakce na 326351

žije se vám líp jen proto, že za zelený hajzlpapír dostáváte od zbytku světa reálné statky.
až svět zelené papírky odmítne, budete tam žebrotou a s holou řití, doslova, protože ani oblečení se v usa nevyrábí. nebo mi snad chcete tvrdit, že valná většina toho, co kupujete, je skutečně americké provenience? a tím nemyslím značku, kterou na to nalepí, ale místo, kde se to vyrábí a odkud se to vozí.

příště se koukněte na cedulky, až půjdete na nákup...

a trénujte chůzi, protože bez dovozu ropy nebude čím jezdit, nemluvě o nedostatečné kapacitě amerických rafinerií, která dosti rychle se stárnutím stávajících klesá... a po krachu detroitu se velká část automobilové produkce taky vyrábí mimo usa...

zkrátka jak pravil feldkurát - to se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou... ale nic není donekonečna

326355

5.2.2015 13:39

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 326355

> - to se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou...

Není reálnějšího vyjádření toho amerického snu...

326426

6.2.2015 14:29

RE: jak se sedí na lopatě

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326355

Tak me neco napadlo, prosel jsem Ceskym internetovym tiskem dnes rano.
Mam otazku ke vsem kteri tak zivelne kritizuji USA. Ja vas opravdu obdivuji, jako obcany zkorumpovaneho a krachujiciho statu, pro vasi schopnost prehlizeni toho co se u vas deje jen za ucelem prosazeni sve pravdy.

326505

4.2.2015 17:33

RE: jak se sedí na lopatě

Aleks 86.?.?.?

Reakce na 326351

Pan Stvora vam vysvetlil proc se zije v usa lepe nez Cesku, ja jem dodam- co to je vlastne to lepe, zalezi na tom co clovek preferuje...Pokud jde o tu image, moc vas nepotesim. Image spojenych statu s v mnoha hlavach meni na nenavist, ta premena ma obrovsky progres, mohutni v case. Toto lze zvratit radikalni zmenou politiky spojenych statu, ja osobne se ale obavam ze to neni mozne. V posledni dobe jsem stale vice presvedcen o tom, ze anglosaska "civilizace" ma zlo v genech, tedy neni pro ni vychodisko. Az ta nenavist zmohutni do maxima, smete to zlo, a bude to brzo.

326367

4.2.2015 20:57

RE: jak se sedí na lopatě

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 326367

...co to je vlastne to lepe, zalezi na tom co clovek preferuje...
Přesně tak, je to věc osobní definice. Osobně jsem v usa strávil 2 hodiny uvězněný s ostatními cestujícími v holé místnosti na letišti, protože ti primitivní negramoti nemají na letištích ani tzv. tranzit, a ještě jsem musel 150kg policistce odpovídat na španělsky položenou otázku "Proč chci vstoupit na území usa ? ".
Nešlo jí to do kebule, když jsem jí odpověděl, že do usa nechci vstoupit, že chci vstoupit pouze do svého letadla a pokračovat v cestě. Vzpomínka na to pokrčený čílko a hvězdy s pruhama místo mozku mne bude obveselovat navždy.
Já osobně preferuji, když mne fízl nezastřelí za vystoupení z vozu. Evropa je ve volném pádu, ale proti usa je to stále dobré místo na existenci.

326381

4.2.2015 19:05

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 326351

>vsichni kdo do USA prichazeji, at za obchodem, nebo zit, chteji zit v USA
Kdyz jsem sam emigroval, mel jsem moznost jit do USA. Odmitl jsem. Krome toho jsem pak v sousedni zemi poznal Americany, kteri nechteli zit ve sve rodne zemi. A taky jsem poznal mlade lidi studujici v USA, kteri dostali nabidky zustat tam, ale nezustali. Hledel byste, jak byli radi, ze uz z te zeme mizi. Treba kvuli "kulture". Takze ne vsichni, jak lacine pisete.

>nebot je to image v hlavach lidi. Mohu rici, ze se tady zije mnohem lepe nez v cesku.
Uz na vas prispevek zareagoval Aleks 86 slovy:
>>zalezi na tom co clovek preferuje...Pokud jde o tu image, moc vas nepotesim. Image spojenych statu s v mnoha hlavach meni na nenavist, ta premena ma obrovsky progres, mohutni v case.
Souhlasim a dodavam: Pred casem na to tema hovoril i Putin. Poukazal na to v tom smyslu, ze USA je v lidech jinych statu zakodovan image, jako by se tam jednalo o povsechny raj, a to jen diky tomu, ze ten jejich system se zacal v tom smyslu takto prezentovat v podstate od samotneho zrodu, protoze se ta zeme potrebovala doosidlit, zatimco mnoho ostatnich ne. Proto jim nebylo zapotrebi v prezentaci prehaneni.

326374

5.2.2015 2:15

RE: jak se sedí na lopatě

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326374

Ja mam ra Pana Putina, libi se mi, ze nema chlupata prsa. Je cely holy, jako zaba. Ale Pan Putin neni deda Vseveda. Ja bych v Rusku zit nechtel, ani kdyby me za to platili. Rusko je vulgarni narod kde vetsina lidi povazuje teplaky za spolecensky ubor. Tim take nemohou byt efektivnimi okupanty, nejsou impresivni, nikdo nechce byt jako Rusaci, kazdy chce byt jako Anglicani.

326400

5.2.2015 6:27

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 326400

Vám zdá se nejde ani tak o obsah jako o obal.

326406

5.2.2015 10:26

RE: jak se sedí na lopatě

hc 90.?.?.?

Reakce na 326406

Trefné. Já v nadsázce tvrdím, že komunisté prohráli studenou válku, protože nedělali strakaté obaly a blikající reklamy. Spousta lidí reaguje jenom na to, a když jim prodáte hovno ve strakatém obalu, bude jim vonět i to hovno.

326415

5.2.2015 14:09

RE: jak se sedí na lopatě

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326415

Komuniste prohrali kvuli pocasi. A podobny osud rozklada kapitalismus.
Toto je moje teorie: Za socialismu lide chodili do tovaren, tzacinalo se ve stejnou dobu, kancelar a delnici. Kancelarsti se divali na delniky tak troche s despektem, protoze sedeli v teple. Prirozene, kdyz to delnici videli, jejich nejvetsim pranim bylo, aby jejich deti nemuseli pracovat jako oni. Tedy je poslali studovat. Studium tedy nebylo o uspokojeni zvedavosti, ale o sanci pracovat v teple. Tudiz se k moci dostali bezcharakterni burani, ti kteri dovedli za kafe ohnout pater nejvice.

326430

5.2.2015 15:29

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 326430

A v Americe se to nedeje?Popisujete presne to co se deje v kapitalismu. Navic maji ohnute hrbety proto ze jsou zadluzeni az po usi. A to mi chcete rici ze v Severni Americe vladnou charakterni lide ? A vase posledni veta hlavne pasuje od r. 1989.

326436

6.2.2015 17:03

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 326430

"Studium tedy nebylo o uspokojeni zvedavosti, ale o sanci pracovat v teple. Tudiz se k moci dostali bezcharakterni burani, ti kteri dovedli za kafe ohnout pater nejvice."


Pane, máte pocit, že si např. technickou kybernetiku ČVUT FEL, matematicko - fyzikální fakultu, lékařskou fakultu jedinec vystudoval jen tak z prdele kvůli práci v teple???

No páteř máte zřejmě rovnou - ale co ten mozek???

326507

6.2.2015 20:27

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 326507

Neplacej, tady jde o masu těch politologů a kulturologu.

326510

5.2.2015 7:52

RE: jak se sedí na lopatě

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 326400

No,ty tepláky jsou "fakt tvrdej" argument,proti tomu nelze nic namítnout....,ale ta vulgarita věčně buzerujících,agresivních,do všeho se seroucích Američanů a jejich ubohých fanoušků z Evropy a přilehlého okolí je rozhodně daleko otravnější a destruktivnější a s tepákovou vulgaritou Ruska se určitě srovnávat nedá.. a Vám to evidentně štimuje,protože se vezete s nima v tom parazitování-"hájení si svých zájmů na úkor celého ostatního světa",ale nic netrvá věčně,ani láska k jedný slečně a proto si začněte hledat novou Ameriku tak,jak to tu už někdo radil,aby se ta hromada odpadků,kterou svým žitím produkujete nezačala zmenšovat,protože jen oto tu gou...[chechtot]

326409

5.2.2015 10:19

RE: jak se sedí na lopatě

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326409

Vite pane Robot, reknu vam pravdu, odesel jsem z Cech kdyz me bylo 23 let a ted me bude 61. Byla to dlouha cesta, takova zkouska, neco bylo dobre, neco tak dobre nebylo, clovek zmoudrel. Ale mohu rici, ze to byla sranda.
Naucilo me to ale prakticnosti, tak napriklad: to, ze jsem z Cech ze me nikdo nedostane, ale, kazdy den kdyz ctu cesky tisk u me prevladaji jine emoce nez drive. Drive to byl pocit urciteho stesku, nyni je to pocit radosti, ze tam nejsem.
Nebo, na ceste domu z prace nejprve jedu kolem Miramaru, kde v kazdem okamziku je ve vzduchu vice letadel nez ma cela Ceska armada, potom jedu podle zatoky, kde jsou zaparkovany valecne lode. Drive jsem na to koukal a rikal jsem si, nastroje na zabijeni nevinnych lidi, nyni kdyz to vidim, tak me poleje takovy pocit tepla a rikam si " fuck them" kdyby poslouchali a delali co chceme tak by si mohli zit jako politici v cesku. To je ten rozdil ktery prisel se starim.

326414

5.2.2015 15:28

RE: jak se sedí na lopatě

Zvirak 89.?.?.?

Reakce na 326414

" fuck them" kdyby poslouchali a delali co chceme tak by si mohli zit jako politici v cesku


to si dnad děláte srandu?! vy, že jste zmoudřel? Spíš bych řekl, že s takovým názorem se z Vás stalo bezpáteřní neohleduplné hovado. A ještě to veřejně hlásáte.
A k tomu zmoudření.. ono nepřijde s věkem..

Vám přijde normální zaštítit se velkou armádou a rozkazovat ostatním: Bud budete poslouchat nebo vás zničíme???


(omlouvám se editorovi za invektivu, ale zde je velice příhodná)

326435

6.2.2015 2:00

RE: jak se sedí na lopatě

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326435

Je to absolutne normalni, kdyby Cechy meli velkou armadu tak by delali to same. Takhle jen mohou klepat stydlive na dvere a ptat se jestli nemohou nejak pomoci a ministr valky k tomu muze zahrat neco o Koljovi. Zamyslete se nad tim, mate velikou armadu a nevyuzijete ji?

326477

5.2.2015 15:45

RE: jak se sedí na lopatě

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 326414

Odhadl jsem Vás dobře...no,tak si ty americký krýgsgeréty užijte a pořádně si je prohlídněte,"ať víte,do čeho dete..."...ono to totiž nebude trvat věčně,to snění americkýho snu o selfmejdech, neomezenejch možnostech atd....ten slavnej "Patriot Act 1 a 2" i s těma lágrama a miliónama rakví rodinného balení totiž jsou nachystaný pro vás,Američany....

Vše ostatní,co jsem měl ještě na mysli už tu pro Vás napsali jiní předemnou... [velký smích]

326439

6.2.2015 5:48

RE: jak se sedí na lopatě

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 326414

Ja sem Karle myslel, ze na stary kolena slapes do pedalu nekde v okoli Tijuany v Mexiku kde je s US $$$$ vopravdu levne a hezky .... Proc ses vratil do USA kde se zije za almuznu ktery tam rikaj duchod draze me nezajima. Zbejva doufat ze sis tam nekde tak jak tady presne tak jak to maj gringos ve zvyku na nakyho speedy somraka v sombreru nevotevrel povysene hubu a ze Ti ji za to hned nerozflakal , nenechal lezet na slunci a nic Ti nestipnul.

326482

7.2.2015 1:36

RE: jak se sedí na lopatě

karel4u 76.?.?.?

Reakce na 326482

Ale ne, porad bydlim v Mexiku, ale dojizdim do prace v USA. Na kolo se v posledni dobe tak nedostanu, nemam cas, ale kdyz muzu tak jezdim v Tijuane se skupinou kazdou nedeli. Ze zacatku si mysleli, ze jsem American, oni take nemaji Americany radi, ale kdyz jsem jim rekl, ze jsem Cech, nikdy jsem nemel problem. VMexiku je to jako v Cechach, stejne nekvalitni potraviny, ktere si lide stezi mohou dovolit, stejna vyska platu v montovnach, je mi z toho smutno. Zajimave je ale videt, ze chudoba rozviji talent, kazdy rad zpiva a tanci, zkratka, sranda je tam vetsi nez v USA, ale zivot je tam tezsi.

326533

5.2.2015 11:15

RE: jak se sedí na lopatě

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 326400

Tak fajn, když chcete být jako Američan/Angličan, tak si především sbalte vaše švestky a odstěhujte se k nim. Žijte si blaze - na svém a za své. POUZE ZA SVÉ. Přestaňte se srát do kontinentální Evropy i do celého světa. Vašich exportů tzv. "demokracie" made in USA už mají ostatní nejen po krk, ale i nad hlavu. Až to všichni jako vy uděláte, tak věřte, že se ostatnímu světu moc uleví. Pouze se smiřte s tím, že vaše životní úroveň výrazně klesne - tak na pětinu té dnešní. To bude pláče a skřípění zubů! [vyplazený jazyk]
.

326418

5.2.2015 13:56

RE: jak se sedí na lopatě

dub 89.?.?.?

Reakce na 326400

hm, nějak jste ustrnul v čase. páč rusové dneska chodí líp oblíkaný, než české, a prakticky i než západní stádo.

stačí třeba jedna procházka v místech, kde se rusové pohybujou. dřív jste je od domorodců poznali podle tepláků, dneska podle oblečení.

a jsou to lidé na západě, kteří (ve valné většině) chodí oblečení jako hastroši a figuríny z frcu a ženské jako kurvy. proto rusy poznáte - stále si drží styl, chlap se oblíká jako chlap (a ne jako buzik či tajtrlik) a ženská jako ženská (a ne jako kurva).

326429

5.2.2015 16:55

No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.

Praguer 90.?.?.?

Reakce na 326429

Stejně tak poznáte emeričana, jen ten rozdíl je, že ten Rus je líp oblečenej. Pán to ale myslí určitě z legrace s těma teplákama, hádám, že to měl bejt vtip. I když nepovedenej.

326445

5.2.2015 19:29

RE: No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.

dub 89.?.?.?

Reakce na 326445

ale ne, za soudruhů rusové opravdu chodili v teplákách, pokud možno adidas, a považovali to za nejlepší cool oblečení.
takže vtip to nebyl, jen pán zamrzl 30 let v čase.

326456

5.2.2015 21:01

RE: No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.

nomono 85.?.?.?

Reakce na 326456

Nesuhlas ! Rusi nechodili apriori v teplakoch, to je demagogia. V teplakoch chodili Madari a cuduj sa svete - hlavne ten mladsi - aj Rakusania ked stal shiling 3.60 Kcs.
Ten americky blbebecek karel4u vie hovno. Rus mal vzdy svoju dostojnost, nikdy neliezol do prdele nikomu tak ako Cesi a Slovaci.
A este chvilku karel4u vykladaj o SSA nech je sranda. Pri svojej namyslenej obmedzenosti ani netusis aku "medvediu" sluzbu robis tomu fasistickemu zlepencu.
Ozaj, uz si si vybral miesto posledneho odpocinku?
http://aeronet.cz/news/americka-vlada-ocekava-nuklearni-uder-na-usa-nakupuje-miliony-podivnych-plastovych-rakvi/

326464

5.2.2015 22:36

RE: No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.

dub 89.?.?.?

Reakce na 326464

sry, ale vídal jsem jich kdysi ve varech víc než dost a všichni mluvili rusky. rusa jste poznali podle tepláků a rusku podle smradu z moskovskych duchu či živých květů, kterej se za ní linul.

ale jak říkam, už je to 30 let a dneska je to dost o něčem jiném.

326469

5.2.2015 20:34

RE: jak se sedí na lopatě

ghm 85.?.?.?

Reakce na 326351

Tak neviem...mal som priatela (uz zomrel) ktory zdrhol do SSA za bolsevika. Zil tam 12 rokov (a mal sa viac ako dobre, bol to odbornik ktory ovladal EN, ziadny umyvac riadu) az kym sa nedockal penzie. Po prevrate v 1989 sa uz s usackou penziou okamzite vratil do Europy. Kaslal na SK, vzdy vravel ze u moci zostanu aj tak len bolsevici - a mal pravdu.
Ten povedal pamatne slova: "V SSA - normalny clovek vyrastajuci v historickych krajinach - nemoze dlho zit. Ked sa tam predsa len usadi a este sa mu tam aj paci musi byt nejakym sposobom jebnuty aby zapadol medzi podobne tam zijucich 90% postihnutych".

326462

4.2.2015 16:45

RE: jak se sedí na lopatě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 326332

mensi problem je v tom, ze velkomlynar ma vzadu ve mlejne schovanych cca 5000 jadernych hlavic, a kdo vi jaky svinstvo jeste... a plati si hrdlorezy co delaji u konkurence bordel, aby se vsem chtelo zit/otrocit u nej.

326362

4.2.2015 10:04

Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.

Botičky od Diora 94.?.?.?

Často čtu na zdejších stránkách i jinde články o pádu dolaru, ale v těch článcích, z mého pohledu chybí to základní: přece naprostá finanční provázanost transatlantického bankovnictví. Však Evropa utopila své starobní důchody v us-hypotečním trhu s nemovitostmi v roce 2008 a jediná cesta na záchranu těch prostředků je skrze udržení dolaru při životě. Krach hypotečního trhu v usa nebyl o ničem jiném, než o vzetí si Evropské Unie za rukojmí ve věci přežití amerického dolaru. To je celý. TTIP je produktem krachu amerického hypotekárního trhu v roce 2008. Jediná cesta, jak zachránit německé starobní důchody utopené v amerických dřevěných domcích, které už vlastně shnily mezitím, je záchrana dolaru a otevření amerického vývozního trhu pro evropské, zejména však a v první řadě německé, firmy. Proto Angela Merkelová jde na ruku Obamovi ohledně těch neslavných sankcí proti Rusku, není to z nějaké servility k němu, jde o záchranu německých starobních důchodů. Amerika je si závazku vědoma, Obama ví, že musí sjednotit trh s EU, že musí dovolit Evropě volný dovoz zboží do usa, protože jinak by přišel default dolaru a hromadné zbavování se dolarových rezerv v Evropě, přesně po vzoru Ruska a Činy, kteří dali dolaru sbohem už před časem. Amerika připravila Evropu o peníze v roce 2008, Evropa je teď bude chtít zpátky skrze vývoz svého zboží na trhy usa.

326335

4.2.2015 10:51

RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 326335

Tak to budou muset zřídit dopravu s obletem orbity měsíce aby to mělo správný industriální efekt a krmit araby aby se jim nechtělo z otrokáren.

Z ac24
# Gabriel 2015-02-04 00:02
tohle je mazec-ve státní dumě připravujou návrh na reparaci škod způsobených Německem ve 2 světové.co ted řekne bába Merkel?jedná se o 4 triliony ojro!
http://www.ukraina.ru/news/20150203/1011983608.htm...

sankconisti vydrbaní poradění strýčkem samem skrblíkem

Tohle tu už asi bylo nicméně....
ussrael je správně (součást němec) a jenom to dokazuje filiálku s.r.o či gmbh a pokud byli vlastníci nejasní a s kdovíjakými zájmy začíná se to jevit a bouda šitá commonweltem s koloniálními tradicemi zemí beneluxu a tedy bruselem byla zástupná což se projevuje jejich projížďkou loupežníků po zemích euálky bývalého východního bloku s jihem v středozemí s krátkým vtrhnutím "liberální bandy" do ruska jak označil Putin za jelcina ale tam dementi nejsou tak jim zatli tipec. Je to trojka a o to horši jsou na tom okolo na které budou brát ohled trhajícího trha, a když to nepujde jinak styl ukr. a ta tradice je tedy oživlé děsivé zombie které má výsostnou podporu od výdobytků nově strukturovaných v staré osvědčené nekompromisní fazoně a ač mám silný žaludek tak se mi zvedá víko z nohsledů bruselu která triádě dělá pomyšlení.

326337

4.2.2015 10:52

RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.

Pier 91.?.?.?

Reakce na 326335

Nepochopil jsem argumentaci v příspěvku:Nekoupěschopnost Američanů vlastního zboží,tedy zboží vyrobeného v Asii a předpoklad prodávat zboží z EU na Americkém trhu?Jediné vychodisko z tohoto masakru nový NEW DEAL.Ale kde a čím.Se zbraněmi?Ze záborem cizích uzemních celků?Takovou cestu Amíci sledují?Zřejmě přes EU do Afriky,tam to jde nejlehčeji,jak dlouho?

326338

4.2.2015 13:43

RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 326335

Botičky, vy jste se nějak v tom monetarizmu zamotali. Takže záchrana dolaru a německých důchodů spočívá ve vývozu evropského zboží do USA za americký potištěný papír. Co skutečná protihodnota?
Botičky, botičky! Když už ti chytrolínové utopili ty německé důchody v tom americkém bezedném kotli, tak řešením podle Vás je utopit tam ještě evropské zboží?
EU nezbývá jiná cesta než nastoupilo Rusko a Čína. Jinak euro spadne do propasti spolu s dolarem.
Iluze, že kasínová ekonomika spolu se státní penězokazeckou dílnou může konkurovat reálné ekonomice, může vydržet dost dlouho.
Ale každá bublina jednou praskne.

326347

4.2.2015 14:14

RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 326347

Bude mít holary, debil. [chechtot]

326349

5.2.2015 10:18

RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.

Alen 37.?.?.?

Reakce na 326335

"Amerika připravila Evropu o peníze v roce 2008, Evropa je teď bude chtít zpátky skrze vývoz svého zboží na trhy usa."

Myslíte si milé Botičky od Diora, že v rámci TTIP usa bude Evropě za zboží platit? Evropa by do usa vyvážela zase jen, bohužel, na dluh. [zmaten]

326413

4.2.2015 10:30

Novými penězi ekonomiku stimulovat nelze

Malin 185.?.?.?

Peníze jdou následkem úplatných procesů lidské tvorby, nemohou být jejich příčinou ... Novými penězi se stimulují pouze dluhy a je narušována přirozená rovnováha mezi výkonem a protihodnotou ... nové peníze problém s výkonem vyřešit nemohou, jen jej odloží v čase, kde pak problémy gradují ... lze se ztotožnit s názorem autora článku, že situace je bezvýchodná, bubliny jsou na prasknutí ... [pláč]

326336

4.2.2015 11:28

Dobrý deň

masmil 195.?.?.?

Ďakujem autorovi, že plní to, čo je povinná plniť všetka naša inteligencia, a to vysvetľovať spôsobom zrozumiteľným aj nám, ekonomickým analfabetom, ekonomické zákonitosti vývoja.
Klobúk dole a vďaka.
A ešte k článku. Je ešte jedno riešenie a to nevyhnutne príde - USA vyvolá reálnu vojnu.

326342

4.2.2015 12:26

RE: Dobrý deň

timur 85.?.?.?

Reakce na 326342

na to potrebuje kolosálne veľa peňazí - a niet ich

326343

4.2.2015 15:24

RE: Dobrý deň

dub 89.?.?.?

Reakce na 326343

peněz maj jak sraček, ale reálné zdroje žádné...

326354

4.2.2015 12:46

Game over?

Libcin 188.?.?.?

Neříká se tomu v šachu "šach-mat"?

326344

5.2.2015 15:36

RE: Game over?

lubosmat 195.?.?.?

Reakce na 326344

Americká ekonomika je vnútorne čoraz menej výkonná, ďalšie peniaze do systému síce prinášajú nové pracovné miesta, ale veľmi zle platené a vo svojej podstate nárast čiernej práce a šedej ekonomiky.

Gigantické objemy peňazí ktoré v skvelom „kapitalizme“ nahrabalo pár „vyvolených“, ktorí už medzi seba nechcú nikoho pribrať, nevedia títo NEKROMANTI využiť iným smerom, než na zbedačovanie, už tak biedneho sveta.

Každá ekonomika má svoje vnútorné limity, ktoré zabraňujú ďalšiemu rozvoju na danom stupni spoločensko-výrobných vzťahov. Americká ekonomická loby miesto toho aby riešila vnútorné ekonomické problémy, účinne negatívne zasahuje do rozvoja iných ekonomík, aby takto zabránila možnej konkurencii.

Amerika sa svojou imigračnou politikou snaží limitovať prísun nevzdelaných a nevzdelávateľných migrantov, ktorými beztak iba zásobuje svoje preplnené väznice, naproti tomu „Šikovní“ majú všade dvere otvorené, prípadne zvlášť schopní psychopati sú smerovaní späť do náručia domoviny, trebárs na post prezidenta.

326438

5.2.2015 15:48

RE: Game over?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 326438

[chechtot] [cool] Aha, aha, aha ale nemyslíme si to nahlas radši. Potom se ale nedivme že vyméďovaní či vypedagogovaní slupnou háček i s navijákem. [oči v sloup]

326440

4.2.2015 13:22

Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.

Lilith 217.?.?.?

Kto sú to vlastne PSYCHOPATI ?

Pozor, to nie sú ani blázni ani nejako psychicky chorí ľudia.
Hoci mnohí z nich sú obyčajní primitívni zločinci,
mnohí
sú ale aj inteligentní, úspešní ľudia so skvelou karierou, manageri, politici,atď.
Spoločné majú ale všetci jedno : chýba im CIT, SVEDOMIE, atď.
Teda to,
čo robí človeka ČLOVEKOM a líši ho od zvierat !!!


Neurológovia hovoria, že sú to ľudia s inou konštrukciou mozgu,
a síce preto,
že okrem iného, vo frontálnej a prefrontálnej časti mozgovej kôry majú menej mozgovej hmoty než je norma u Homo Sapiensa.

Pre mňa osobne z toho vyplýva,
že
je to teda iný hominidný druh- iný druh človeka !!!
Môže to byť snáď Neandertálec ?

Vedci totiž hovoria, že ten vraj nevymrel, ale sa asimiloval s Homo Sapiensom !

Psychopati vraj predstavujú len niečo okolo 6% celosvetovej populácie
a
predsa dokázali OVLÁDNUŤ SVET !

AKO je to možné ???

326345

4.2.2015 13:33

RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.

Lilith 217.?.?.?

Reakce na 326345

Pýtam sa ako mohli psychopati ovládnuť svet a hneď si aj odpovedám:

Práve tou výhodou, že nemajú CIT, nepoznajú SÚCIT, chýba im SVEDOMIE.
Normálni ľudia, ktorí vyššie uvedené vlastnosti majú, sú nimi
vlastne
handycapovaní,
a preto sú a vždy budú v nevýhode !!!

Vlastnosti PSYCHOPATOV vynikajúcou popisuje český neurobiológ
MUDr. František Koukolík, DrSc

viď: http://elyna.wz.cz/jak_rozeznat_psychopata.htm

326346

4.2.2015 13:49

RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.

Lilith 217.?.?.?

Reakce na 326346

Zaujímavé názory MUDr.Koukolíka si môžete pozrieť aj tu:

https://www.youtube.com/watch?v=WLFGCQN9B_k&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=CrFpKcgtErI

kde hovorí o MOCENSKEJ posadlosti psychopatov.

Aby sme si uvedomili a pochopili dianie vo svete, nie je potrebné
poznať kopu detailov,
podrobnosti, čo, kde, kedy a ako,
ALE
potrebujeme poznať DÜVODY, PRÍČINY a PRINCÍP toho, čo sa okolo nás deje
a na čo sa len bezmocne prizeráme.
Ak
správne určíme diagnózu, až potom môžeme rozmýšľať o terapii dnešného chorého sveta.

326348

4.2.2015 17:06

RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.

Lilith 217.?.?.?

Reakce na 326348

A ešte český zdroj:

http://na-severu.blogspot.de/2009/09/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu.html

alebo:

http://na-severu.blogspot.de/2008/06/psychopatie-psychopati-mezi-nmi.html

"V nemilosrdném světě manažerů a podnikatelů je nedostatek emocí a egocentrické jednání určitou výhodou. Psychopati dokážou manipulovat okolím a rychle stoupat po kariérním žebříčku. Bývají velmi racionální a inteligentní, obvykle však postrádají některé důležité emoce, například pocit strachu."

326364

4.2.2015 17:11

RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.

Lilith 217.?.?.?

Reakce na 326364

Pokračujem, zdroj ten istý:

"Psychopat který vyroste ve stabilní rodině, s přístupem k pozitivním a vzdělávacím zdrojům,
se může stát ZLOČINCEM s "BÍlIM LÍMEČKEM",
nebo pochybným podnikatelem, politikem, právníkem, soudcem nebo se bude realizovat v jiném oboru.!!!!

Někdo jiný se stejnými, původem ze sociálně slabého prostředí, se může stát běžným podvodníkem, tulákem, žoldákem nebo násilníckým zločincem.
Pointou je, že společenské vlivy a rodinná výchova pouze tvarují vyjádření této poruchy, ale nemají žádný vliv na schopnost jednotlivce cítit empatii, nebo rozvinutí svědomí."

326365

4.2.2015 21:25

RE: 300-500 miliónů

Kiviss 62.?.?.?

Reakce na 326365

(několik poznámek)

Úspěch "úspěšného" psychopata není v konečném důsledku v jeho konstruktivní inteligenci, ale téměř vždy, v úspěšné destrukci.

Takzvaný "úspěšný psychopat" je úspěšný, většinou, díky nefunkčnosti stáda / okolí.
Nikoli svým "úžasným" schopnostem.
Vždyť okrást starého člověka, dítě nebo utrápit zvíře nevyžaduje příliš mnoho inteligence.
Na to stačí právě a pouze nedostatečně vyvinutý / poškozený mozek, který nemá zábrany / (sociální) brzdu, nedostatečné vnímání zpětné vazby strachu z následků, z pranýřování, ze ztráty svobody apod. Nedostatečné kognitivní schopnosti.
(např. Leeson, který zničil 200 let starou banku, lidé okolo Lehman Brothers, atd.)
a ...

... souběh absence interakce okolí.
To je jeden z důvodů a půda úspěchu psychopata.

Stačí, když si někdo jen tak "malinko" nevšimne, trošku si "zazbabělí", zašvejkuje, "zastupidí".

- soused si "nevšimne, jak sousedovi někdo leze přes plot
- živnostník (hospodskej) pronajme sál šmejdům přesto, že ví, že ten zmetek s rolexkama v tomto sále okrade důchodce, a místo aby vzal gaunera za límec, vezme raději pětikilo "na příště"
- nebo vím, a přesto mlčím
...

... pak s jídlem roste chuť.

Nejsou korekce v hlavě ani okolí? Výsledek je jasný!

"Největší zlo, jímž trpí svět, není síla zlých, nýbrž slabost dobrých."
Romain Rolland
(Zde děkuji za citát diskutujícímu s nickem "ami" )


Podíl psychopatů na Pyrrhově vítězství
Tady, ano, nastoupila i "inteligence" těch chytřejších predátorů:

Rozbití sociálních vazeb a orientované pozornosti.

"Rozděl a panuj."
(staří proti mladým, ženy proti mužům, 96% vs. 4%, bible vs. korán, černý vs. bílý ... )

"Optimalizace procesů tak, aby neměl člen stáda čas se ani vyčůrat / vys..t."

"Zadluž koho můžeš."
(dlužník je otrokem věřitele)

Už se někdo zamyslel, proč se točí ve sportu a show business tolik peněz?

Proč se vyrábí, propaguje a prodává tolik "zbytečných hraček" se 4k / UHD, 3D, 7.1 (pohyb, barva, zvuk) a proč je nutné, aby je měly děti od nejútlejšího věku?

Totéž platí i o státech a lidech v nich.
Postupně se vzepřela již téměř celá Evropa. Jenže když povstalo Rumunsko, dívala se většina "jinam".
Bulharsko, Řecko, Španělsko ... Venezuela, Libye, Ukrajina ...

No a teď těch 300-500 miliónů

Odhady se různí. Záleží na zdroji. V každém případě populační boom se zdá být, do budoucna, neudržitelný.
1-4% jedinců dělajících si nárok na 99% veškerého majetku světa, nepotřebuje 7 miliard darmožroutů.
Pro plnou obsluhu stačí 300-500 miliónů. Možná i méně.

BTW
Tak si říkám, že na ty slouhy, poskoky a otroky bude docela tlačenice.
Ale ona to neviditelná ruka trhu vyřeší. Jen co se začneme zabíjet.

326384

5.2.2015 1:14

RE: 300-500 miliónů

Lilith 217.?.?.?

Reakce na 326384

Děkuji Ti za hodnotnou a doplňujíci reakce na muj příspěvek.
Zdá se,
že okrem Tebe nikto nepochopil závažnost a relevantnost problému
"PSYCHOPATI".

Hoci, to je podstata všech problému Homo Sapiensov na
našej Planéte Opíc [smích])

Dokonce, ani sám editor- Vladimíra Stvora, nepovažuje tuhle tému
za relevantní.
Škoda.

Alebo, "Kto mlčí ten svědčí" ???

326394

6.2.2015 1:09

RE: 300-500 miliónů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 326394

>Hoci, to je podstata všech problému Homo Sapiensov na našej Planéte Opíc

K tomu aby to téma bylo vzato za své i těmi opatřenými citem, soucitem a svědomím, k tomu je naprosto nezbytné poznat počátek projektu na oživení hmoty - života. Prvotní je, že život musí mít vhodné a dlouhodobě stabilní podmínky, což v tomto Vesmíru je možné jen prostřednictvím tzv. sluneční soustavy, s jednou centrální hvězdou a nejméně jednou pevnou planetou. Takové uspořádání vesmírné hmoty však nemůže vzniknout samovolně, nýbrž jen a pouze tehdy, jde-li o inteligentní záměr čehosi toho schopného, tedy existuje-li jeho nositel, jenž ucítil potřebu získání informací o uspořádání hmoty s opačným průběhem entropie od ostatního Vesmíru.

To co po vytvoření vhodného prostředí pro oživení hmoty následovalo a dosud probíhá, to je naše realita a jak vidno je vlivem energetické závislosti života na potravinovém řetězci tak nestabilní, že neodvratně spěje k onomu "prach jsi a v prach se obrátíš".

No a Vesmír bude i nadále ovládat růst entropie až do... do té doby by ale neškodilo odstavit ty psychopaty od možnosti ostatní jakkoliv ovládat...oprášit DESATERO...jak prosté... [vyplazený jazyk]

326474

5.2.2015 8:56

RE: 300-500 miliónů

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 326384

Vyplácám 1/10 svého měsíčního limitu pouze na to , abych vám sdělil toto :
Bravo ! Tleskám.

326411

23.2.2015 6:23

RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.

favela 113.?.?.?

Reakce na 326364

maji zkratka vetsi motivaci se vysplhat nahoru coz skyta moznosti delat vice zla ,nez normalni clovek ktery chce pouze zit normalne..Z toho sameho duvodu ale je absolutne jiste ze dnes vubec ZADNA EKONOMIKA NEEXISTUJE , prave z duvodu ze dulezita mista jsou obsazena psychopaty a jejich slouhy a sluztickami /Lagarde/.. tedy ekonomika ve smyslu rozumneho hospodareni/s financemi,bankami a prumyslem /pro blaho vsech ,skonceni vsech konfliktu a jejich reseni mirovou cestou//napr. 40 bilionu ted pro fasisty na Ukrajine je anti-ekonomicke silenstvi,protoze je nutne je nekomu jinemu ukrast /treba detem/,kdo je potrebuje vice k zivotu ne k zbrojeni a zabijeni /.....Prave na priklade byvaleho psychopata Onasise muzeme videt ze tito nejsou schopni usetrit nasledku sveho jednani a svych bezohlednych zlocinu ani svoji rodinu ,deti...s kterymi zachazi brutalne a nakonec po spachani vsemoznych skod /cim vyssi pozice a cim vice bohatstvi tim vice zlocinu a katastrof pro sve okoli/ prichazi i jejich vlastni sebezniceni....

327662

4.2.2015 16:06

Válka maže dluhy

SmejiciSeBestie 89.?.?.?

Francouzský a Italský dluh vůči Libyi je dnes smazaný válkou a zabitím Kaddáfího. Byl to takový balonek při kterém vlastně nikdo ani neprotestoval. Vyzbrojeni jsou, mediální mainstream obhájí jakýkoliv důvod a nemají zábrany... Konstelace jako stvořená! Odvrátit to mohou lidové protislámské akce ve všech zemích, které změní i politickou scénu. Američani sami mají vůči své vládě také resty. Pokerový politický systém není demokracie...

326357

4.2.2015 16:34

Hahaha:-)

Hlupák. 217.?.?.?

Citujem: "Ale ve Fedu sedí fanatičtí libertariáni, stoupenci monetaristického proroka Miltona Friedmana..."

Milton Friedman zaviedol (ako úradník US vlády) týždenné platenie daní z príjmu v roku 1943 (dovtedy sa platili dane v USA raz za rok) čím sa zaradil medzi socialistov = anti-libertariánov keďže libertariáni považujú dane za kriminálny čin, násilnú krádež - nezaplatíš zatvoríme ťa.

Ak by vo FEDe sedeli libertariáni tak by ho okamžite zrušli keďže libertariáni uznávajú jedine 100% kryté peniaze vydávané kýmkoľvek ako každý iný druh tovaru a služby a transparentné vlastníctvo - pričom ako iste viete majitelia FEDu (údajne 15 entít) sú úplne anonymní napriek mnohým žiadostiam senátorov o ich identifikáciu... Odporúčam Monster from the Jackyl island...

Libertariáni varovali pred FEDom ešte pred založením FEDu a presne predpovedali ako to zle nedobre dopadne...

Do školy a doštudovať terminológiu súdruženko...

326360

4.2.2015 23:55

RE: Hahaha:-)

krejcar 76.?.?.?

Reakce na 326360

Libertariáni varovali pred FEDom ešte pred založením FEDu a presne predpovedali ako to zle nedobre dopadne...

Dyť to byl přece sám Milton Friedman, proti jehož argumentům nemoh Bernanke nic namítnout a tak musel přiznat že teda jo, že největší vinu na té vleklé krizi třicátých let nesl tehdejší Fed. To ovšem populace východoevropských a asijských kmenů nemůže vědět a tak se jim dá nakukat cokoliv.

326391

5.2.2015 11:40

RE: Hahaha:-)

hc 90.?.?.?

Reakce na 326391

Neboj se, my tu Miltona Friedmana známe dobře. V devadesátých letech nám ho tu otloukali o hlavu v jednom kuse. Jenom se už na tohohle největšího ekonomického génia všech dob nějak pozapomnělo. Pročpak asi?

326419

5.2.2015 20:30

RE: Hahaha:-)

krejcar 76.?.?.?

Reakce na 326419

Proč? No tak hlavně proto že euroasijské kmeny najely na všelijakou šmelinu, benzínove kartely, atd. a tak se jim Friedman pochopitelně nehodí do krámu V Rusku je teď prime rate 17%(!), ovšem pro přátele baťusky Putina se dá úrokova sazba snížit. Friedman nepsal knížky o koňským handlířstvi a tak je u náčelníků euroasijských kmenů k nepotřebě.

326461

5.2.2015 22:28

RE: Hahaha:-)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 326461

Teda nevím jestli pletu, ale neřekl snad na sklonku, omlouvám se jestli jsem ho pohřibil i když mnozí by vítali, že fed je jasný kolaps systému i lidí? [chechtot]

To slovo špatně "pohřibil se mi líbí, třeba najde uplatnění.
https://www.youtube.com/watch?v=0LMYxwPky30

326468

6.2.2015 20:03

RE: Hahaha:-)

hc 90.?.?.?

Reakce na 326461

Ale vždyť ono se na něj už pozapomnělo všude. Milton Friedman je kaput a svatořečení nebude. Měl by sis najít jiný idol a jinou víru.

326509

11.2.2015 17:13

RE: Hahaha:-)

Sirea3 31.?.?.?

Reakce na 326360

To ste trochu poplietli. Pod týmto názvom to nenájde nikto. Griffin: Creature from Jekyll Island! [mrknutí jedním okem]

326860

4.2.2015 17:20

Co je a není

Nediv 78.?.?.?

V článku se žehrá že není přílivu "kapitálu do reálného sektoru"... To vychází z nepochopení toho co je a není kapitál.
Monopolní vynucené peníze kapitál v pravém slova smyslu nejsou!
Tak si přečtěte pak s tímto vědomím ten článek znova. A "PŘÍLIV" kapitálu je také dost divné spojení pro něco, co se tvoří produkcí a ne přílivem odkudsi kamsi (to by bylo jen přesouvání - SAMOTNÝM přehazováním si z ruky do ruky bohatství světa reálně neroste.)

326366

4.2.2015 19:11

RE: Co je a není

timur 85.?.?.?

Reakce na 326366

terajšia mena - každá - jej hodnota je len v tom, že jej veríme, a tá dôvera v menu samú ju drží na svete,lenže ak sa dôvera stratí, čo potom nasleduje ? -

326375

4.2.2015 20:50

RE: Co je a není

dub 89.?.?.?

Reakce na 326375

nikoliv důvěra v měnu, v tu už nevěří skoro nikdo, mimo sračkometových idiotů, ale násilné vymáhání jejího akceptování zákonem a státním represivním aparátem ji drží na světě...

326380

5.2.2015 9:36

RE: Co je a není

timur 85.?.?.?

Reakce na 326380

nikoliv důvěra v měnu, v tu už nevěří skoro nikdo, - veríte tomu, že 100 Kč je mena a za ňu dostanete tovar - nič viac - v prípade, že stratíte túto dôveru, beda, budete sa snažiť zbaviť sa tejto meny, vymeniť za dôverihodnejšiu - rubeľ za dolár - alebo vymeniť za tovar,

326412

6.2.2015 1:30

RE: Co je a není

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 326412

>...vymeniť za dôverihodnejšiu...

Jenže ta "důvěra", ta je podepřena bajonety a zákonem a jak děl klasik, na bajonetech se dlouho žít nedá. Peníze jsou již ze své podstaty spekulativní prostředek směny, který vznikem peněžních burz a derivátů se stal kasínem. A protože v kasínu jsou jen falešní hráči, nezbude než se navrátit k důvěryhodnějším formám směny a jakýkoliv pokus o spekulace či podvody, tvrdě trestat.

326475

4.2.2015 21:40

Šest let jenom jako

Moiry 77.?.?.?

Od roku 2008 se nákupy, výroba, prodeje, služby a vývoj odehrávají, až na čestné výjimky, výhradně za vypůjčené peníze.
Reálné jsou pouze suroviny a životní síla otroků.
Firma získá úvěr na výrobní prostředky, na nákup materiálu, na energie, na mzdy, finální výrobky koupí jiná firma opět za vypůjčené peníze a konečným zákazníkem je otrok bydlící v domě na hypotéku a dojíždějící do práce autem na pořízeným na leasing.
Banky vesele inkasují úroky od všech účastníků procesu a různými fígly zachraňují hrozící trhliny v bublině, díky které mohou jejich majitelé ještě zlomek času bohatnout.
Třesk je neodvratný.

326387

5.2.2015 0:16

RE: Šest let jenom jako

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 326387

Je to tak. Proč by nadnárodní kapitál sloužil státu, když je nad ním. Vymýšlejí všechny možné kšefty pod pláštem lidských práv, a neštítí se ani obchodu s detmi pres peníze státu. Vymýšlejí ideologie, jak lidem zkazit práci, úsilí a dohnat ich do područí až otroctví.
Vybírají výpalné a predstavitelé státu se jen dívají jako impotentní volové na nové vrata, tancují, jak se píská, protože mají v kalhotách z objektivní hlouposti domotaných lidí.

326392

5.2.2015 0:39

Varovný hlas z ČT: "Utajovaná" smlouva TTIP je výhodná pro nadnárodní hráče

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 326392

Z PL
To je inženýring idiotských normovačů na zisk, eš, 4. 2. 2015 23:45:02
V jejich představách je konstrukční rychlost jako u auta nezbytně 100% využít nehledě na provoz a podmínky na silnicích a trestat řidiče že jim neumožní plánovaný zisk ale do všech sfér činNosti. Kdo si myslí že v kreténismu TTIP bude moci žít je raplej jako ten korporátní fašizmus.
Reagovat

Re: To je inženýring idiotských normovačů na zisk, eš, 4. 2. 2015 23:54:17
Šmejdi s s nakradenými a vyždímanými prostředky z tvůrčích budou určovat kdo bude živořit a koho zahodí do odpadu a samosprávy a politiku zcela vyloučí včetně jejich životů pokud nebudou jen jim snášet zlatá vejce. Kam se hrabe nevolnictví středověku, totalita co tu nebyla ale oni mají vše a akorát budou mít perverzní zábavu úchyláci jak vás nechají skapávat jak mouchy zvěrskými zátěžemi a co by jim u zvířat neprošlo. Pryč z od debilú ussraele a poddolaronů euálky bruselu. FAŠISTI a jejich vytoužený koncentrák. Výdobytci

326393

4.2.2015 21:42

Mnoho amerických slepých uliček

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Svět je před bodem varu,všechny ty Majdany, barevné revoluce, války, náboženské konflikty mají společné jmenovatele. Jsou jimi patologická nenažranost západních elit a nesplatitelné zadlužení zemí Západu. Západní oligarchové hledají, kde by bylo ještě co vydrancovat a uloupit, aby se agonie Západu zase o něco oddálila. Jenže ostatní svět už má plné zuby západního pokrytectví, které všechny země, které se nechtějí nechat okrást a stát se otroky Západu, neustále moralizuje, sakcionuje nebo rovnou bombarduje a přitom rozsévá po zemi chaos, vyvolává převraty, krize, války jen proto, aby ti, co mají hodně moc měli úplně všechno. Nyní to směřuje k tomu, že Západ a především američtí světovládci zaviní světovou ekonomickou krizi dosud nevídaných rozměrů nebo pod falešnou vlajkou vyvolají poslední světovou válku v dějinách lidstva.Druhá možnost ještě podstatně hrůznější než první,ale strašné jsou obě. A stále se najde dost hlupáků nebo vypočítavých křiváků, kteří na tyto patologické zločince pějí oslavné ódy a lezou jim do análu. V 21. století je to neuvěřitelné.

326388

4.2.2015 22:24

takze co udelat?

franta 194.?.?.?

no nic, ono se to udela v Americe samo. I kdyz prumernej Amik je celkem naivni, prece jen neni tak blbej jak si mysli mnozi zde.

Je fakt ze se moc o politiku nezajimaji, spise je zajimaji kaspariny u SuperBowlu, a pronaseni vlasteneckych reci ale...

do valek kde by mohli zhebat se nijak nehrnou, vzpomente co delali pri valce s Vietnamem, a vzdali to k vuli ztratam v Afganistanu, a do Iraku taky shaneli pomocniky.

Takze jejich elita se nemuze divat na svet tak ruzove, faktem je, ze par idiotu by chtelo nejakou valku, ale vetsina vi, ze na to nejsou lidi.

takze jsou jak male deti na pisecku kdyz bouraji druhym detickam babovicky, ale prat se nechteji, tak jim zbyva jen vydirat a zastrasovat ty, kteri se nechaji.

326390

5.2.2015 8:23

RE: takze co udelat?

krejcar 76.?.?.?

Reakce na 326390

Takze jejich elita se nemuze divat na svet tak ruzove, faktem je, ze par idiotu by chtelo nejakou valku, ale vetsina vi, ze na to nejsou lidi.

Správne, na válku je potřeba víc idiotů. Proto příslušníci Islámského státu nebo ruský separatisti v Ukrajině lítaj furt sem a tam v maskáčích. Moc by mě zajímalo kdy všichni Ukrajinci odtáhnou z Česka, které chřadne v důsledku amerického područí, do Ruska, které přece prosperuje jak nikdo jinej na světě.

326410

5.2.2015 14:54

RE: takze co udelat?

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 326410

Napsal jste to správně, akorát s několikaměsíčním předstihem. A kam z Česka odtáhnou fašoskrajinci je jedno, hlavně aby už to bylo.
Musíte si v tom udělat chronologický pořádek:
Nejprve byl Majdan (s tím, kdo ho vyvolal a kdo ho zaplatil), potom byli opolčenci - separatisti.
Nejprve byly 2 války v Zálivu (s tím, kdo je vyvolal a kdo je vedl), potom tzv. arabské jaro (- dtto -), Lybie (-dtto-), Sýrie (-dtto-) a potom teprve tzv. Islámský stát.
Ale pokud máte problém vzpomenout si, co jste měl včera na oběd, potom je to těžké. Ten německej doktor a příjmením na "A" dovede nadělat hroznou paseku... [velký smích]

326433

6.2.2015 1:41

RE: takze co udelat?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 326433

>doktor a příjmením na "A" dovede nadělat hroznou paseku...

Fakt na "A"? Není to ten na "d"? [chechtot]

326476

6.2.2015 8:47

RE: takze co udelat?

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 326476

Opravuji překlep: ...německej doktor s příjmením na "A"... (Alzheimer)

326488

5.2.2015 7:41

Situaci by mohla změnit „úžasná“ státní zakázka

Bigo2 60.?.?.?

Ano, situaci by mohla změnit „úžasná“ státní zakázka...
A to je právě to, čeho se obávám:
ONA TOTIŽ TA „ÚŽASNÁ STÁTNÍ ZAKÁZKA" EXISTUJE!!!
Uvědomujete si co to je?
JE TO VÁLKA!

326408

6.2.2015 14:26

Jmeno Patrick Buchanan je zde pomerne nezname,

franta 194.?.?.?

Je to Americky konzervativec, ktery oproti mnohym "mainstreamovym" konzervativcum ma zdrave nazory, dalo by se rici, ze je to American z doby Kennedyho kdy jeste mnoho Amiku myslelo normalne. Neni to zadny pritel Rusu, ale take ne nepritel, proste by se o nem dalo rici, ze je to skutecny Americky vlastenec.

ma svuj keckoutek, muzete si ho najit pomoci googlu ale bohuzel je to anglicky, ale pro ty co umi, angl, bych to vrele doporucoval..

uvadim zde jeho blog ktery jsem mu "ukradl" je to o ukrajine:

U.S.-Russia Clash in Ukraine?

Tuesday - February 3, 2015 at 1:22 am

By Patrick J. Buchanan

Among Cold War presidents, from Truman to Bush I, there was an unwritten rule: Do not challenge Moscow in its Central and Eastern Europe sphere of influence.

In crises over Berlin in 1948 and 1961, the Hungarian Revolution in 1956 and the Warsaw Pact invasion of Prague in 1968, U.S. forces in Europe stayed in their barracks.

We saw the Elbe as Moscow’s red line, and they saw it as ours.

While Reagan sent weapons to anti-Communist rebels in Angola, Nicaragua and Afghanistan, to the heroic Poles of Gdansk he sent only mimeograph machines.

That Cold War caution and prudence may be at an end.

For President Obama is being goaded by Congress and the liberal interventionists in his party to send lethal weaponry to Kiev in its civil war with pro-Russian rebels in Donetsk and Luhansk.

That war has already cost 5,000 lives — soldiers, rebels, civilians. September’s cease-fire in Minsk has broken down. The rebels have lately seized 200 added square miles, and directed artillery fire at Mariupol, a Black Sea port between Donetsk and Luhansk and Crimea.

Late last year, Congress sent Obama a bill authorizing lethal aid to Kiev. He signed it. Now the New York Times reports that NATO Commander Gen. Philip Breedlove favors military aid to Ukraine, as does Defense Secretary Chuck Hagel. John Kerry and Gen. Martin Dempsey of the joint chiefs are said to be open to the idea.

A panel of eight former national security officials, chaired by Michele Flournoy, a potential Defense Secretary in a Hillary Clinton administration, has called for the U.S. to provide $3 billion in military aid to Ukraine, including anti-tank missiles, reconnaissance drones, Humvees, and radar to locate the sources of artillery and missile fire.

Such an arms package would guarantee an escalation of the war, put the United States squarely in the middle, and force Vladimir Putin’s hand.

Thus far, despite evidence of Russian advisers in Ukraine and claims of Russian tank presence, Putin denies that he has intervened. But if U.S. cargo planes start arriving in Kiev with Javelin anti-tank missiles, Putin would face several choices.

He could back down, abandon the rebels, and be seen as a bully who, despite his bluster, does not stand up for Russians everywhere.

More in character, he could take U.S. intervention as a challenge and send in armor and artillery to enable the rebels to consolidate their gains, then warn Kiev t...Automaticky kráceno

326504

31.8.2015 12:16

Znáte e-shop ZOOT.cz?

Denisa 109.?.?.?

Dobrý den,
jmenuji se Denisa Ráblová a studuji marketing.
Prosím Vás o vyplnění tohoto dotazníku https://50022.vyplnto.cz/, který poslouží jako praktická část mé seminární práce na téma e-komerce (internetové obchodování) společnosti ZOOT.cz a.s., která provozuje internetový obchod s módou (www.zoot.cz).
PROSÍM POUZE TI, CO ZOOT.CZ ZNAJÍ!!
Smyslem tohoto dotazníku je zjistit názory zákazníků či potencionálních zákazníků na e-shop ZOOT.cz, díky nimž pak budu moci ve své práci doporučit návrhy na zlepšení daného e-shopu.
Dotazník obsahuje 18 povinných krátkých otázek a zabere cca 3-4 minuty.
Moc děkuji za Váš čas. Velmi mi vyplněním pomůžete.
Denisa [smích][smích]

338832

Příspěvků: 111

04.02. 06:23  Takze co udelat?
04.02. 07:18 timur  takže -
04.02. 08:02 jh111  Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?
04.02. 09:24 Qiedo  RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?
05.02. 13:08 opus111  RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?
05.02. 15:31 jh111  RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?
05.02. 16:44 dušan  RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?
05.02. 18:31 Aja  RE: Tak soudruzi o čem jsme to minule hovořili?
04.02. 08:24 kyticka  Idite na chuj. Ja separatist. 1/2
04.02. 08:25 kyticka  RE: Idite na chuj. Ja separatist. 2/2
04.02. 08:46 Kamil  Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
04.02. 16:26  RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
04.02. 18:10  RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
04.02. 18:26 Kamil  RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
04.02. 19:23  RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
04.02. 18:40 Cear  RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
04.02. 19:39 Kamil  RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
04.02. 19:57 Cear  RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
06.02. 10:53 karel4u  RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
05.02. 20:16 nami  RE: Ekonom-neekonom, politik-nepolitik.
04.02. 09:21 výjimečné porušení omerty  jak se sedí na lopatě
04.02. 14:33 karel4u  RE: jak se sedí na lopatě
04.02. 15:22 Vladimír Stwora  RE: jak se sedí na lopatě
04.02. 16:21 VojtaIL  RE: jak se sedí na lopatě
04.02. 16:43 REBEL1956  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 02:06 Satanist  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 04:42  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 03:54 Satanist  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 01:36 karel4u  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 04:57 Satanist  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 13:51  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 14:47 karel4u  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 18:12 Satanist  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 07:08  RE: jak se sedí na lopatě
04.02. 15:32 dub  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 13:39  RE: jak se sedí na lopatě
06.02. 14:29 karel4u  RE: jak se sedí na lopatě
04.02. 17:33 Aleks  RE: jak se sedí na lopatě
04.02. 20:57 výjimečné porušení omerty  RE: jak se sedí na lopatě
04.02. 19:05  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 02:15 karel4u  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 06:27  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 10:26 hc  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 14:09 karel4u  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 15:29  RE: jak se sedí na lopatě
06.02. 17:03  RE: jak se sedí na lopatě
06.02. 20:27  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 07:52 Emil Robot  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 10:19 karel4u  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 15:28 Zvirak  RE: jak se sedí na lopatě
06.02. 02:00 karel4u  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 15:45 Emil Robot  RE: jak se sedí na lopatě
06.02. 05:48 Satanist  RE: jak se sedí na lopatě
07.02. 01:36 karel4u  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 11:15 ROMAN1  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 13:56 dub  RE: jak se sedí na lopatě
05.02. 16:55 Praguer  No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.
05.02. 19:29 dub  RE: No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.
05.02. 21:01 nomono  RE: No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.
05.02. 22:36 dub  RE: No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.
05.02. 20:34 ghm  RE: jak se sedí na lopatě
04.02. 16:45  RE: jak se sedí na lopatě
04.02. 10:04 Botičky od Diora  Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.
04.02. 10:51  RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.
04.02. 10:52 Pier  RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.
04.02. 13:43  RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.
04.02. 14:14  RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.
05.02. 10:18 Alen  RE: Dej Bůh sílu Putinovi a Rusku, ať to vyhrají, když už k něčemu dojde.
04.02. 10:30 Malin  Novými penězi ekonomiku stimulovat nelze
04.02. 11:03 Sibolet  kulturní uderka
04.02. 11:28 masmil  Dobrý deň
04.02. 12:26 timur  RE: Dobrý deň
04.02. 15:24 dub  RE: Dobrý deň
04.02. 12:46 Libcin  Game over?
05.02. 15:36 lubosmat  RE: Game over?
05.02. 15:48  RE: Game over?
04.02. 13:22 Lilith  Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.
04.02. 13:33 Lilith  RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.
04.02. 13:49 Lilith  RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.
04.02. 17:06 Lilith  RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.
04.02. 17:11 Lilith  RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.
04.02. 21:25 Kiviss  RE: 300-500 miliónů
05.02. 01:14 Lilith  RE: 300-500 miliónů
06.02. 01:09  RE: 300-500 miliónů
05.02. 08:56 výjimečné porušení omerty  RE: 300-500 miliónů
23.02. 06:23 favela  RE: Resumé: Svet ovládli PSYCHOPATI.
04.02. 16:06 SmejiciSeBestie  Válka maže dluhy
04.02. 16:34 Hlupák.  Hahaha:-)
04.02. 23:55 krejcar  RE: Hahaha:-)
05.02. 11:40 hc  RE: Hahaha:-)
05.02. 20:30 krejcar  RE: Hahaha:-)
05.02. 22:28  RE: Hahaha:-)
06.02. 20:03 hc  RE: Hahaha:-)
11.02. 17:13 Sirea3  RE: Hahaha:-)
04.02. 17:20 Nediv  Co je a není
04.02. 19:11 timur  RE: Co je a není
04.02. 20:50 dub  RE: Co je a není
05.02. 09:36 timur  RE: Co je a není
06.02. 01:30  RE: Co je a není
04.02. 21:40 Moiry  Šest let jenom jako
05.02. 00:16 ppppp  RE: Šest let jenom jako
05.02. 00:39  Varovný hlas z ČT: "Utajovaná" smlouva TTIP je výhodná pro nadnárodní hráče
04.02. 21:42  Mnoho amerických slepých uliček
04.02. 22:24 franta  takze co udelat?
05.02. 08:23 krejcar  RE: takze co udelat?
05.02. 14:54 ROMAN1  RE: takze co udelat?
06.02. 01:41  RE: takze co udelat?
06.02. 08:47 ROMAN1  RE: takze co udelat?
05.02. 07:41 Bigo2  Situaci by mohla změnit „úžasná“ státní zakázka
06.02. 14:26 franta  Jmeno Patrick Buchanan je zde pomerne nezname,
31.08. 12:16 Denisa  Znáte e-shop ZOOT.cz?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 1

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 236 263,04 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 523