Diskuze k článku

Mýtus o malém Izraeli

Příspěvků 122

1.7.2003 5:36

Mýtus o malém Izraeli

albert 67.?.?.?

Co kazdy "zionistisky krestan", zidoista (promoter dabelske doktriny ktera nici Svet), ci "judeo-krestan" by mel cist, a zvazit ...


Existence a cinnost Pana Jezize Krista, Yashui, ktery se narodil z vetve Jesse, z kmenu Judahu, z Domu Davidova, z panny Marie (napr. Issaiah 7:14)
http://www.hti.umich.edu/cgi/k/kjv/kjv-idx?type=simple&format=Long&q1=immanuel&restrict=Old+Testament&size=First+100
(dobra otazka zeptat se rabinu, kteri tvrdi, ze "nasleduji" Proroka Issaihu, co si o tom mysli)
- je popsana v Novem Zakone, a ten se odkazuje na mnozsti jinych referenci prorokovane Proroky Stareho Zakona.

Jak se ale zminuji judeanske (podle odkazu k zemi, viz Strong's Concordence, ale ke vsi smule prelozene coby universalni "zidovske"[mrknutí jedním okem] tradice o Kristu?
http://ccat.sas.upenn.edu/~humm/Topics/JewishJesus/toledoth.html

Co je snad uzitecne na techto lzich, uchylnostech, urazkach a perversich je - ze sami nepratele Krista a jeho ovci (Pravy Israel, vsech 12 kmenu byly unifikovany, Heb. 8[cool], predpovezeno Jeremiasem) uznali, ze Pan Jezis Kristus zil, ze konal zazraky a ze ti, ze ho zabili. Jak Yashua je napada v John 8-10, nepratele nebyli jeho "ovce. Oni meli sve zakony a sveho otce, a ve svych zakonech meli psano, ze jsou "bozi". A Kristus nasledoval sveho Otce, a jeho zakony. A na otazku jestli je Christ, tak odpovedel jasne: "vy nejste me ovce"... Zadne vyjednavani, zadna diplomacie, zadne ustupky, zadne ustaleni diferenci - plain and simple.
Jeho nepratele byli "chief priests, officers, Pharisees" a ti z judeanske multi-kulti (multitude) co tyto vudce Judey nasledovali - ve velke vetsine NEISRAELITE, kteri se obavali, ze Kristus se stane kralem Judey, a svoji doktrinou zunifikuje vsech 12 pravych kmenu Israele.
Snad nejvystizneji tento vztah je posan v Knize John, kapitola 8, 9 a 10.
A o tech, kteri prijdou pozdeji, a budou tvrdit ze jsou Zidy, tak lzou, jsou Satanovou Synagogou, protoze nejsou ani potomky judeanske "multitudy - Judeancu. Zhruba 95% dnesnich zidu, kteri vladnou Svetu a stau Israel, jsou potomci Chazaru (Khazars) bez jakehokoli vztahu k biblicke zemi Israel.
Snad jeden komentar: Israelita (puvod z Jakuba- Israele) neni to same co dnesni Israelec (podle prislusnosti k zemi moderniho Israele).
Pochavlen bud Yashua, Syn Bozi, Buh sam, Pan Jezis Kristus na veky veku.
!Amen!

15709

3.7.2003 5:11

RE: Mýtus o malém Izraeli

OK oksur (zavináč) correo (tečka) terra (tečka) co (tečka) cr 129.?.?.?

Reakce na 15709

Hola Albert!
como andas? Una cosa un poquito fuera de tema[smích]. He leido tus aportaciones en este sitio y me parece bastante interesante lo que dices. He tenido la posibilidad de conocer varios paises de region en el pasado y tuve la impresion de que (por lo menos) en algunos(ar,br,uy,..), los tios de Jerusalen estan en el mando y llevan aun mas poder economico de que en nuestra tierra madre. Me toco como una sorpresa. Es verdad o no? Todavia soy bastante joven pero tengo miedo de que alla no pueda encontrar un empleo conforme a mi experiencia y educacion no estando un de ellos, ya que esta en mis planes vivir algunos anos en latinoamerica en el futuro. Te envidio que ya estas alla[smích]. Si es que puedas comentar unas lineas, mi correo esta incluido. Muchas Gracias!

15799

1.7.2003 9:36

Mýtus o malém Izraeli

Vodník 62.?.?.?

No já si myslím, že je to přesně tak; proto by mě zajímal nějaký kritický hlas, který by to mohl seriózně zpochybnit (tedy ne detailní připomínky typu, že aškenázim nejsou jen chazarského původu apod.)

15713

1.7.2003 15:58

RE: Mýtus o malém Izraeli

oksy 194.?.?.?

Reakce na 15713

Nie su. Su to aj konvertovani Slovania alebo ine europske narody.

15729

1.7.2003 10:23

Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Israel je zcela zalozen na "biblicke propagande",tedy ,zcela na nabozenskych zakladech ,kde rabbini jsou hnaci silou tohoto statu,tudiz fanaticka vira ,jez se neda brat na lehkou vahu.
Israeli Professor - 'We Could
Destroy All European Capitals'-Vyhrozovani nuklearnim holocaustem,kdyz svet nenecha zidy ovladnout svet!!!!!!
By Nadim Ladki
2-6-3

(IAP News) -- An Israeli professor and military historian hinted that Israel could avenge the holocaust by annihilating millions of Germans and other Europeans.

Speaking during an interview which was published in Jerusalem Friday, Professor Martin Van Crevel said Israel had the capability of hitting most European capitals with nuclear weapons.

"We possess several hundred atomic warheads and rockets and can launch them at targets in all directions, perhaps even at Rome. Most European capitals are targets of our air force."

Creveld, a professor of military history at the Hebrew University in Jerusalem, pointed out that "collective deportation" was Israel's only meaningful strategy towards the Palestinian people.

"The Palestinians should all be deported. The people who strive for this (the Israeli government) are waiting only for the right man and the right time. Two years ago, only 7 or 8 per cent of Israelis were of the opinion that this would be the best solution, two months ago it was 33 per cent, and now, according to a Gallup poll, the figure is 44 percent."

Creveld said he was sure that Israeli Prime Minister Ariel Sharon wanted to deport the Palestinians.

"I think it's quite possible that he wants to do that. He wants to escalate the conflict. He knows that nothing else we do will succeed."

Asked if he was worried about Israel becoming a rogue state if it carried out a genocidal deportation against Palestinians, Creveld quoted former Israeli Defense Minister Moshe Dayan who said "Israel must be like a mad dog, too dangerous to bother."

Creveld argued that Israel wouldn't care much about becoming a rogue state.

"Our armed forces are not the thirtieth strongest in the world, but rather the second or third. We have the capability to take the world down with us. And I can assure you that that this will happen before Israel goes under."


15714

1.7.2003 15:15

RE: Mýtus o malém Izraeli

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15714

"We possess several hundred atomic warheads and rockets and can launch them at targets in all directions, perhaps even at Rome. Most European capitals are targets of our air force."
--------------------------------------------------------------------A práve toto je to, čo nazývam Izraelskou propagandou. Izraelská armáda je vyzborjená v podstate second-hand zbraňovými systémami, ktoré sú už nevhodné pre európske bojisko. Pokiaľ nepredvedú nejaký atómový výbuch (tak, ako to urobil každý iný), nebudem to brať vážne.

15726

2.7.2003 1:05

RE: Mýtus o malém Izraeli

bolo sinsaev neni (zavináč) nebu (tečka) de 62.?.?.?

Reakce na 15726

Vase prispevky su coraz viac hodne vaseho mena, Trotl. Ak toto myslite vazne, tak je nemozne brat vas vazne. Myslim si, ze k tomu nie su potrebne ziadne argumenty a kazdy vratane vas vie o com pisem.

15744

2.7.2003 7:24

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15744

Viete, raz navštívil istý pan, ktorý si myslel, že je menejcenný, psychiatra. A ten mu hovorí: "Vy netrpíte komplexom menejcennosti, vy ste menejcenný."

Rozumiete?

15753

3.7.2003 0:14

RE: Mýtus o malém Izraeli

bolo sinsaev neni (zavináč) nebu (tečka) de 62.?.?.?

Reakce na 15753

Nie, skuste mi to vysvetlit ako 5-rocnemu decku.

15782

1.7.2003 15:22

RE: Mýtus o malém Izraeli

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15714

"Our armed forces are not the thirtieth strongest in the world, but rather the second or third. We have the capability to take the world down with us. And I can assure you that that this will happen before Israel goes under."
--------------------------------------------------------------------
Ten van Crevel, čo toto povedal, by mal už prestať fetovať!

15727

1.7.2003 18:07

My´tus o malém Izraeli

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Ja jsem zde byl v minulosti nekolikrat obvinen z jednostrannosti a "cernobileho videni".......
Mozna to tak trochu je, ale utesuje me predstava, ze ve srovnani s autorem tohoto clanku jsem v nejake "jednostrannosti" uplny bridil...... [mrknutí jedním okem]

15734

3.7.2003 11:33

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15734

Dotaz sionistům v diskuzi, ale ať si na něj odpovědí sami sobě: Co vám na článku vadí, že autor je vyloženě proti sionistům a brutální izraelské politice vůči Palestincům a neoprávněné okupaci a vůbec nikdy ve své primitivní zaujatosti neregistrujete, že článek (nebo příspěvek) neodsuzuje normální židy, kteří s tím nemají nic společného, a kteří jsou proti takovému izraelskému postupu? Pořád píšete o druhých jako o zabedněncích, kteří nic nevědí a sami souhlasíte s jakýmkoli masovým zabíjením lidí ve válkách a založeném na zfalšovaných a propagandistckých důvodech? Co čekáte, že vás budou místní lidé za to milovat???? V jakém světě to vy žijete?
Pro všechny ostatní přispěvovatele: Jsem žena a muži žijící v tzv. svobodném světě nemohou přenést přes srdce, že by ŽENA mohla se účastnit politické diskuze. Uveřejňuji názory z BL, tento webzine vedou jak známo, vedou bývalí disidenti, kteří rozhodně nepíši rudě, ale také ne šedě. Kopíruji je v případě, že s nimi souhlasím, protože tito pánové tyto zprávy samozřejmě sami nevyhledávají a ani nečtou. Jiní tu také kopírují spoustu příspěvků, ale oni zrovna neustále útočí jen na mě. Už jsem tu jednou psala, že mi tímto jejich způsobem jsou zcela ukradení.

15802

2.7.2003 3:01

Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Israel je mala zem,ale zide jsou v kazde vlade sveta a zejmena ve vlade USA dokazali Ameriku vyhnat na Irak a jine zeme.Zkuste sve politiky kolem sebe zda si nekdo z nich dovoli kritisovat Israel a uvidite vysledek v jeho kalhotech.Australie ma shlidnout film o David Irving soudu,ale miliony divaku jsou zavisle na cenzura jestli to povoli,tedy jednom cenzurovi a tim je zid ,ktery to ovsem zakazal,takze miliony divaku jsou......vsak vite kde? Jeden zid na spravnem miste a zbytek obcanstva si muze trhnout nohou.Ted v Britanii zjistili ,jak na tom vlastne jsou pri male kolisi BBC se zajmem maleho Israelu s Britskou imperialni BBC a vysledkem je ,ze ke svemu udivu a probuzeni Britove zjistili ,ze vse co ctou a vse co vidi je v rukach toho maleho,ublizovaneho statu Israel.
Racte ve zkratce nakouknout samy.
Near Total Zionist Jewish Control Of The British Media
Commentary - Analysis
By Thomas Sparks
Rense.com
6-26-3

"...my faith and News Corporation's faith in the integrity and worthiness of the Zionist undertaking." -- Media giant Rupert Murdoch
"Media mogul Conrad Black referred to the Palestinians in his Jerusalem Post in 1993 as 'vile and primitive', while Mrs. Black, Barbara Amiel, likened them to 'animals' in the November 7, 2000 edition of their Telegraph."
Abstract
The Zionist Jews have an almost total grip on the media in Britain, systematically, constantly and intensely feeding their propaganda and example to almost everyone in Britain, which is nothing new. With this media, they are uniformly, deliberately, systematically, constantly and intensely promoting both the transformation and permanent destruction of Britain into a multiracial, "multicultural" state, and also the interests of the so-called "state of Israel", against the wishes and interests of the native British people. All of the following powerful controllers/owners are Jews:
 BBC television under Alan Yentob broadcasts into almost every home all day, every day.
 Likewise ITV, which is controlled by Carlton Communications plc under Michael Green and by Granada plc under Steve Morrison, each of which broadcasts to regions of 26 million, half of the population, or more, all day, every day.
 Daytime television across the ITV network, which broadcasts to the whole of Britain, every day, is mainly provided by Anglia Television under Graham Creelman, while the rest of the time it is controlled by the regions controlled by Carlton Communications plc and Granada plc.
 Likewise ITN, which provides the news for the ITV network every day, is controlled by Michael Green and its programmes are broadcast to the whole of Britain, while Carlton and Granada jointly own the London News Network.
 Further, BSkyB controlled by Rupert Murdoch broadcasts to over 10 million subscribers and their families every day.
 Meanwhile, the main two production studios in Britain, and the largest in Europe, are controlled by Pinewood-Shepperton Limited, controlled by Michael Grade.
The situation is similar in radio, with all BBC radio sKráceno (Editor)

15748

2.7.2003 3:18

Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

V ramci mirovych umyslu uz bori buldozery kosteli.
BEHIND THE HEADLINES
Mosque demolition goes quietly,
but some worry about future tensions
By Matthew Gutman

TEL AVIV, July 1 (JTA) — The bulldozers that began rumbling in Nazareth shortly before dawn on Tuesday put an end to one of the most bitter Jewish-Christian-Muslim struggles in Israel´s history.
Within seven hours, the foundations of the Shehab A-Din Mosque, built on the site of a relatively obscure nephew of the famous Islamic conqueror Saladin, were razed.

Dozens of people gathered near the site to protest the action, and 10 — including two of the city´s deputy mayors, one of whom heads the local Islamic Movement — were arrested.

In general, however, it was a muted reaction from the Islamic Movement, which had promised "a sea of blood" should the government dare to carry out the demolition.

Police were so concerned about the possibility of riots that they deployed 500 officers in the pre-dawn hours.

Police embargoed reports of the action until dawn Tuesday, hoping to avoid clashes with Muslim protestors.

"We did not even want the leaders of the Islamic Movement to know it was going to happen until it was too late. We did not want to give them a chance to organize," a northern district police spokesman said.

When reactions did come, they were harsh.

"The new crusade of the Bush-Sharon axis of evil in the world is against Islam," charged Abdulmalik Dehamshe, a fundamentalist legislator from the United Arab List. "It´s no wonder that on same day they demolish the foundations of the mosque in Nazareth, and announce visits on the" Temple Mount.

He was referring to reports early this week that Israeli police had again begun allowing Jews and other tourists to visit Jerusalem´s Temple Mount. The Palestinian clerics who administer the site have refused to allow any non-Muslims to visit the mount — site of the Al-Aksa Mosque, but also the holiest site in Judaism — since the Palestinian intifada began in September 2000.

The Islamic Movement often tries to rouse its supporters with tales of imaginary Israeli plots to demolish the mosques on the Temple Mount, known to Muslims as the Noble Sanctuary.

Representatives of Nazareth´s Islamic Trust, or Wakf; the Islamic Movement, and city officials decided to launch a strike Wednesday to protest the demolition. In addition, the Islamic Movement is planning a large rally Friday.

By Tuesday afternoon, leaflets had been distributed in the city calling on Muslims to swarm the mosque site to pray and demonstrate.

A letter from the Monitoring Committee of the Israeli Arab leadership, a group composed of Arab legislators, local council heads and prominent public figures, sent a letter to Islamic Movement officials, Israeli Arab political parties and Arab journalists calling the demolition a "ploy that reeks of political intentions."

15749

2.7.2003 14:04

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Díky za tento článek, který tak věrně popisuje situaci, o které je veřejnost tak málo informovaná, ovšem, kteří mají o tento 55 let se vlekoucí problém zájem, ti si informace najdou, problémem je početná společnost sionistů, kteří ustavičně mlží a lžou o důvodech palestinského terorismu a přitom maskují děsivou teroristickou politiku Izraele, namířenou na všechny Palestince. Dělají z Izraele oběť přes ohromnou armádu, která bez jakéhokoli slitování vraždí a ničí celou palestinskou infrastrukturu. Ve jménu boje proti terorismu, lidé přišli o svá obydlí a bydlí ve stanech s rodinami v hrozných podmínkách, bez vody a bez jakýkoliv služeb. Tyto činy se dají opravdu srovnat s tím, co dělal Hitler. Nejhorší je, že touto politikou škodí všem židům, i když z nich jsou někteří zásadně proti této politice. Dnes se ale nikde nepočítá ani se světovým veřejným míněním, svět je ovládán násil9m a falšováním všech důvodů k němu.

15764

2.7.2003 18:01

RE: Mýtus o malém Izraeli

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

Reakce na 15764

>Díky za tento článek, který tak věrně popisuje situaci, o které
>je veřejnost tak málo informovaná, ovšem, kteří mají o tento 55
>let se vlekoucí problém zájem, ti si informace najdou, problémem
>je početná společnost sionistů, kteří ustavičně mlží a lžou o
>důvodech palestinského terorismu a přitom maskují děsivou
>teroristickou politiku Izraele, namířenou na všechny Palestince.
>Dělají z Izraele oběť přes ohromnou armádu, která bez jakéhokoli
>slitování vraždí a ničí celou palestinskou infrastrukturu. Ve
>jménu boje proti terorismu, lidé přišli o svá obydlí a bydlí ve
>stanech s rodinami v hrozných podmínkách, bez vody a bez
>jakýkoliv služeb. Tyto činy se dají opravdu srovnat s tím, co
>dělal Hitler. Nejhorší je, že touto politikou škodí všem židům,
>i když z nich jsou někteří zásadně proti této politice. Dnes se
>ale nikde nepočítá ani se světovým veřejným míněním, svět je
>ovládán násil9m a falšováním všech důvodů k němu.

vitej malvariko mezi nas, normalne "vidici" situaci v izraeli. jsem rad, ze se blyska na lepsi casy a cim dal tim vice lidi vidi izrael jako jablko svaru. jen tak p[okracujme, at je nas jeste vice.
stefan

15769

2.7.2003 14:05

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Šaron: Budeme dál stavět osady
“Izraelský premiér Ariel Šaron v neděli potvrdil, že Izrael může pokračovat ve výstavbě židovských osad na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy. A to přesto, že zmrazení výstavby mělo být jedním z bodů "cestovního plánu" pro mír na Blízkém východě, který Izrael po tlaku USA přijal. Výstavba může podle Šarona v klidu pokračovat. "Výstavba osad není součástí cestovní mapy, je to můj osobní závazek," řekl Šaron podle izraelské televizní stanice Channel 1.
Den předtím Izrael velkopansky odmítl i kritiku "čtyřky" (OSN, EU, Rusko a USA) odsuzující násilné akce židovských bezpečnostních sil, při nichž zahynuli i palestinští civilisté.”

15765

2.7.2003 18:12

Mýtus o malém Izraeli

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

clanek nam nerekl nic noveho, my kteri se tim zabyvame delsi dobu to vime jiz davno, dobre, ze to zacina dochazet mnoha tisicum dalsich a je to patrno i zde na zvedavci. presto ale jsou zde zaryti zaslepenci, at uz zidi nebo zidomilovnici, kteri "nechteji" pochopit a brani se pravde zuby nehty. napadaji tim alberty a nohejly, kteri jsou v tom jeste hloubeji nez treba ja. nicmene mi staci zdravy selsky, ani nemusim analyzovat, abych rozumel co za
"garbage" izraele s politikou "jew es ej", je!!!!
stefan

15770

2.7.2003 20:06

RE: Mýtus o malém Izraeli

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 15770

>clanek nam nerekl nic noveho, my kteri se tim zabyvame delsi dobu
>to vime jiz davno, dobre, ze to zacina dochazet mnoha tisicum
>dalsich...

Mýlíte se. Toto zde (Zvědavec) je poslední křeč. Opak je pravdou. Tak dlouho to opakovali, že tomu uvěřili už všichni, doslova celé národy - až na pár potřeštěných podivínů, jako my. Nikdo ve skutečnosti neche znát pravdu.

A o nás vědí. Až bude třeba, zamáčknou nás jako hmyz.

15771

2.7.2003 20:33

Až bude třeba, zamáčknou nás jako hmyz

VPI squawbum (zavináč) hotmail (tečka) com 152.?.?.?

Reakce na 15771

pred rokem uz bylo pozde [velký smích] [velký smích]

15773

2.7.2003 21:11

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15771

Ja si dovolím nesúhlasiť s vami oboma. A to najmä preto, že príliš preceňujete rolu Izraela. Izrael nie veľmoc, je to krajina odkázaná na milosť USA. Izrael existuje z milosti USA.

Iste, Izraelci sa správajú k ujarmeným národom na svojom území nepekne. Svoj názor na toto som však už povedal x-krát a nemienim sa opakovať. Dovolím si však len zhrnúť veci, ktoré by mal každý pro-forma odporca Izrealu uvedomiť.

1. Žida sú dnes na území Izraela preto, že ste ich po druhej svetovej vojne nechceli v Európe. Obzvlášť Československo podporovalo vysťahovalcov do Palestíny. A to aj zbraňami (vrátane letectva a delostrelectva).
2. Žida sú ešte stále dnes na území Izraela preto, že žiaden z ich protivníkov nebol dostatočne schopný s tým niečo urobiť. Pričom nemožno povedať, že by Izraelci boli vždy apriori vo výhode.
3. Nie Americká oligarchia slúži Izraelu (kto si vlastne myslíte, že je Izrael?), ale Izrael je produktom Americkej oligarchie. Viaže na seba pozornosť Arabského sveta a odvádza pozornosť práve od nekalých aktivít Americkej oligarchie, ktorá však paradoxne sa snaží zachrániť, to čo ostalo z našej kultúry a civilizácie po invázii seminomádskych kmeňov po páde kolónií Britských, Francúzskych, Španielských, Portugalských, etc.
4. Judaizmus je náboženstvo morálne prekonané, avšak jeho nebezpečenstvo je menšie, ako nebezpečnstvo Islamu, ktoré je otvorene expanzionistické a je historickou hrozbou pre Európu. (Čiže ak Izrael viaže na seba pozornosť múdžahedínov, stojí ako bariéra medzi nami a nimi.)
5. Predseda Mao by pomenoval Izrael papierovým tigrom. Je to presne tak. Napriek mohutnej propagande, živenej aj paranojou hladačov pravdy, nie je ničím viac, než pomerne prosperujúcou kolóniu/vojenskou základňou.

Skúste ma, prosím, opraviť ak sa v niečom mýlim. Ale tentoraz bez biblických citátov a prehnaných emócií. Ďakujem.

15775

2.7.2003 22:27

RE: Mýtus o malém Izraeli

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15775

>1. Žida sú dnes na území Izraela preto, že ste ich po druhej svetovej vojne nechceli v Európe. Obzvlášť Československo podporovalo vysťahovalcov do Palestíny. A to aj zbraňami (vrátane letectva a delostrelectva).

Zide byli na uzemi dnesniho Izraele i pred druhou svetovou valkou. Behem ni a po ni zacala vetsi imigrace do Palestiny. Nebyt vsak sionistickeho hnuti, ktere vzniklo v 2. polovine 19. stoleti, byla by dnes situace jina. Diky nekolika vlivnym sionistum byly na pomoc Velke Britanii pravdepodobne zatazeny do 1. svetove valky Spojene staty americke. Za tuto pomoc byla v roce 1916 pripravena Balfourova dohoda (oficialne podepsana pak byla na podzim 1917), ktera dava prislib ze strany Velke Britanie na vytvoreni zidovskeho statu na uzemi porazene Osmanske rise (Turci). Behem druhe svetove valky a dale pak po ni se zacaly objevovat pripady zidovskeho terorismu (proti samotnym Arabum i proti Velke Britanii se snahou svalit vinu Araby resp. Palestince). Po techto zkusenostech pak Velka Britanie odmitla vznik zidovskeho statu podporit a sioniste se obratili na USA. Zbytek je vsem jiz znamy. Vznik Izraele temer vubec nesouvisel s prilivem Zidu to oblasti (pouze zasterka), ale byl vysledkem planu fanaticke skupinky obvzlaste schopnych a vlivnych lidi. Dalsi priliv obyvatel byl pak ovlivnen naslednou propagandou a take pravem na vlastnictvi zeme na uzemi nove vnikleho statu pod podminkou zidovskeho puvodu (resp. kazdy nove prichozi Zid mel pravo na vlastnictvi pudy na ukor puvodniho obyvatelstva). Bylo to ospravedlneno historickou existenci davneho Izraele nez byla zeme dobyta Rimany a Zide se "rozutekli" po svete.

>Judaizmus je náboženstvo morálne prekonané, avšak jeho nebezpečenstvo je menšie, ako nebezpečnstvo Islamu, ktoré je otvorene expanzionistické a je historickou hrozbou pre Európu.

Tohle mi, prosim, nejak detailneji specifikujte - jak konkretne je islam nebezpecny, proc je podle Vas expanzionisticky a v cem predstavuje hrozbu pro Evropu? Nejak tomu nerozumim - zvlaste pri porovnani s krestanstvim nevidim zadny tak vyrazny rozdil.

PS: Zkuste se zamyslet, proc Hitler tak nenavidel a likvidoval Zidy. Kdyz se nas problemem zamyslite z mocenskeho a politickeho hlediska, je jim zamerne sireny antisemitismus pouze velmi dobre promyslenou mocenskou strategii.

15778

3.7.2003 2:51

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15778

Pane Jansky,
islám opravdu nikoho neohrožuje, od dob Mohameda, který bránil svou víru bojem
(a kolik bylo násílí ve jménu křesťanství? Přesto nemáme důvod ho dnes zatracovat!). Islám, pokud bude bojovat, bude to jen na jeho OBRANU. Je to všechno narafičené, že se svět musí třást před islámem, jenom proto, aby se mohly podnikat preventivní války. Tálibán byl fanatický režim pro místní obyvatelstvo, ale dneska na tom nejsou VUBEC O NIC LEPE. Saddam byl děsivý diktátor pro svůj lid, ale neohrožoval ani Ameriku a ani Evropu. Neměl vůbec na to, neměl ani na to, aby se bránil proti USA a UK. Ale v Iráku jsou osvobození lidé na tom dnes o mnoho hůře a budou hodne dlouho!!! A už se štve hned tu proti Iránu, tu proti Syrii a Libanonu. Americká politika se vůbec nesnaží skrýt, že chce zrychtovat celý Střední východ. A v tom je největší nebezpečí, celý islámský svět, který cizince vždy mezi sebe přijímal, už teď Západ začal nenávidět. Je to právě proto, že ten útočí stále proti němu.
Že skutečně existují nějací fanatikové, není důvod bojovat proti náboženství jako takovému. I samotné arabské režimy důsledně proti fanatikům bojují, oni páchají zlo i v arabských zemích (Saudská Arabie, v Maroku Kasablanca, neustálé problémy v Alžírsku, atd.). Vždyť Západ také neustále zápasí s velkou kriminalitou a je proti ni bezmocný! Amerika chce na jedné straně docílit uzavření muslimských náboženských škol jednosměrně zaměřených jen na korn (to je zcela v pořádku), ale přitom nedělá jinou filmovou tvorbu než plnou násilí a vražd, je to nejen hrozný brak, ale i nebezpečné kořeny násilí, na které je už nová generace otrlá. A nikdo s nimi kvůli tomu neválčí. Oni dokonce když dělají film sci-fi, tak z vesmíru přijdou vždy jen nepřátelské nestvůry, nikdy si nepředstaví někoho, kdo by musel být vyspělejší než my pozemšťané, pokud by se k nám dokázal dostat.
Každou chvíli udělají poplach, že mají spolehlivé zprávy, že má dojít k teroristickému útoku, jen aby ustavičně udržovali svět ve strachu a ten mlčel k jejich preventivním válkám, které nejsou ničím jiným, než agresemi a následnou okupací. Je to úplně stejná politika, jakou provádí i Izrael, jedno a to samé řešení (vlastně jen nepředstavitelné komplikování) problémů. Umí jen válčit, to je jejich celá politka.
Pan Trotl Mort vám odpoví, že muslimové „expandovali“ (za Osmanská říše!!!) do Bosny, ale islámské náboženství se rozšířilo zrovna tak, jak se rozšířilo křesťanské. A že nějaká nejmenovaná blízkovýchodní zem „expandovala“ do sousední křesťanské, ale to není pravda, bylo to po dohovoru s Amerikou při občanské válce v Libanonu a v tam žijí zrovna tak i muslimové jako křesťané a křesťanské menšiny jsou všude na Blízkém východě a žijí mezi sebou v naprostém souladu..

15794

3.7.2003 16:34

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15794

islám opravdu nikoho neohrožuje, od dob Mohameda, který bránil svou víru bojem (a kolik bylo násílí ve jménu křesťanství? Přesto nemáme důvod ho dnes zatracovat!).

To si mýlite, pán Malva. Jednak Mohamed sa nebránil, ale napádal karavány na trase z Mekky do Mediny, z čoho výnosov potom financoval svoju politickú kampaň. Po obsadení Mekky, dobil celú Arábiu. Jeho nasledovníci si podmanili celú Severnú Afriku a blízky východ. Expanzia pokračovala, aj po tom čo Mohamedánov prestal viesť Mohamedov rod. Skončila sa až v 13. storočí, keď chán Kublaj obsadil Bagdad (postavený ako hlavné mesto Islamu) a dal sťať miestneho Kalifa.
Turecké kmene potom dobíjali krajiny naďalej, ale nehľadiac na Islam, by to robili aj tak. Tatári tiež konvertovali na Islam a vytvorili kráľovstvo Zlatej hordy na juhu Ruska. Porazil ich až Peter Veľký. Turci sa z Európy začali vytrácať až po bitke pri viedni v 18. storočí.

Naopak, kresťanské náboženské vojny prakticky končia reformáciou. Reformácia, aj keď sa to možno javí inak je konflikt mocensko-politický a samotné kresťanstvo je len zástierka, spôsob ako získať politické ciele. A to bolo rovnako u katolíkov, ako i u protestantov.

Tvrdenie, že Islam bojuje len na obranu, je pomýlené. V roku 1976 anektovala islamská Indonézia kresťanský Východný Timor. Ak by tam Austrálčania nenašli ropu, bol by okupovaný dodnes. Ak si myslíte, že od roku 1976 mohamedánov násilie prešlo, začnite sa trochu zaujímať o to, čo sa deje v Nigérii.

Že skutečně existují nějací fanatikové, není důvod bojovat proti náboženství jako takovému.
-----------------------------------------------------------------
V tomto máte veľkú pravdu. Náboženstvo nie je fanatické apriori, ale je fanatikmi zneužívané. Tí si náboženstvo prispôsobujú. (Avšak Islam je možné si prispôsobiť najľahšie.) Avšak ja nehovorím, že Islam je horší ako iné náboženstvá pre množstvo fanatikov, ktoré plodí, ale je nebezpečnejší pre svoju snahu asimilovať neveriacich. Aké iné súčasné náboženstvo má takú veľkú snahu?
Mohli by sme eventuálne vyrobiť rebríček náboženstiev podľa snahy asimilovať.

...ale přitom nedělá jinou filmovou tvorbu než plnou násilí a vražd...

[zmaten] Tažško [zmaten]

...ale islámské náboženství se rozšířilo zrovna tak, jak se rozšířilo křesťanské...

[naštvaný] V žiadnom prípade nie. Kolonializácia bola zapríčinená snahou o ekonomickú a vojenskú hegemóniu. Náboženstvo bol len prostriedok. (Nehovorím, že to je lepšie, ale je to tak).

A čo sa Bosny týka, nebola tá expanzia skôr v roku 1992?


15811

3.7.2003 16:02

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15778

Slabý bod vidím v tomto:

Vznik Izraele temer vubec nesouvisel s prilivem Zidu to oblasti (pouze zasterka), ale byl vysledkem planu fanaticke skupinky obvzlaste schopnych a vlivnych lidi.

Prečo by to tak malo byť? Veď je všeobecne známe, že Židia neboli veľmi obľúbenými spoluobčanmi. A po vzniku národných štátov po prvej svetovej vojne začala byť otázka etnicky čistých území aktuálna. Skôr to vidím tak, že Židia sú dnes tam (v Palestíne), pretože nie sú tu (všade inde).
Tak isto mi pripadá logickejšie, keď im bolo pridelené územie, ku ktorému mali nejaký citový vzťah, ako keby mali dostať niečo na ďalekom východe.

Tiež si nemyslím, že by Židia mali apriori nárok pôdu kradnúť. Mal som ten dojem, že ju kupovali od Britov, ktorý ju zabrali miestnym (polonomádskym kmeňom).

15809

3.7.2003 18:57

RE: Mýtus o malém Izraeli

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15809

>Prečo by to tak malo byť? Veď je všeobecne známe, že Židia neboli veľmi obľúbenými spoluobčanmi. A po vzniku národných štátov po prvej svetovej vojne začala byť otázka etnicky čistých území aktuálna. Skôr to vidím tak, že Židia sú dnes tam (v Palestíne), pretože nie sú tu (všade inde).
>Tak isto mi pripadá logickejšie, keď im bolo pridelené územie, ku ktorému mali nejaký citový vzťah, ako keby mali dostať niečo na ďalekom východe.

1) Zide nejsou zdaleka jen "tam". Nebo ze by jich bylo jen 5 milionu? To asi ne.
2) Pridelit nekomu zemi, kterou jiz vlastni nekdo jiny nutne musi vzbudit odpor. Kdyby si ji zajemce alespon koupil, pak budiz, ale vyvlastnit nekomu pudu a majetek jenom proto, ze se skupina lidi snazi presvedcit svet, ze vzhledem ke sve narodnosti k ni maji citovy vztah je opravdu hodne nestastne reseni.
3) Nez vnikl Izrael, byl v Palestine klid. Prichazeli dalsi a dalsi zide a byl porad klid. Tehdy byla pro zidy tou pravou zemi Palestina. Proc bylo tedy tak nezbytne nutne vytvorit Izrael? Ci to byl napad? Kdo za to tak lobboval?

15816

3.7.2003 21:46

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15816

Ad 1: Na Slovensku bolo v tridsiatych rokoch Židov cca 100 000, teraz je odhadovaných tak 1200. Čiže je tu určitý posun.

Ad 2: Koloniálne veľmoci prideľovali pôdu vždy. Tu je asi len rozdieľ v tom, že po druhej svetovej vojne už praktiky, ktoré boli bežné o sto rokov skôr, sa javili vceľku nemorálne, pričom boli umocnené aj tým, že ich predávali konkrétne vytypovaným ľuďom a nie každému. Ako vieme, Británia nikdy nepozerala s benevolenciou na požiadavky domorodého obyvateľstva a teraz bola požiadavka umiestniť niekam Židov, tak to vybavili. Arabi to vtedy dosť posrali tým, že sa nesnažili pôdu vykúpiť naspät (uznávam, bolo by to hanebné a ponižújúce), ale sa snažili ju obsadiť. Je možné povedať, že aj zem si je nutné zaslúžiť si. Myslím, že si ju Izraelci zaslúžili. (Okrem iného aj preto, že si ju vedia ubrániť.)

Ad 3: Na toto odpovedať neviem. Možno len, že:
Štyridsiate roky boli rokmi nacionalizmu. Vytyčovali sa hranice etnicky čistých území. Takže aj Izrael je dieťa svojej doby. Dnes svojou nacionálnou politikou pôsobí trochu anachronicky.

15823

3.7.2003 16:12

O nebezpečenstve Islamu.

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15778

Islam je nebezpečnejší než napríklad Budhizmus, Taoizmus a podobne, pretože má chodobnú potrebu sa šíriť, čiže obracať neveriacich na veriacich.

Kresťanstvo bolo expanzionistické rovnako, avšak dnes si väčšina kresťanských cirkví (dovolím si tvrdiť, že nepoznám opačný prípad), nesnaží kontrolovať štátnu moc. Naopak Islam sa vždy snaží stať sa štátnym náboženstvom. Súčasný duch Európy je, povedzme si to otvorene, ateistický. Môj predpoklad je, že by ma kresťania v podstate nechali na pokoj, kým mohamedáni by sa ma snažili obrátiť na svoju vieru, čo považujem za nepohodlné.
Takže toto je asi najväčší rozdieľ medzi súčasným kresťanstvom a islamom.
Menším problémom je islamský chaos. Mohamedán si môže Mohamedove učenie vykladať rôzne. Kvôli tejto vlastnosti je fundamentalizmus typickejší pre mohamedánov. Nie je možné im zo žiadneho centra zabrániť, aby niekoho brali ako nepriateľa. (Napríklad.)

Judaizmus sa tiež snaží stať sa štátnym náboženstvom, ale historicky je limitovaný len na židovstvo. T.j., ticho predpokladá, že je jedinečnou charakteristikou jedného národa. Takže tiež nepredpokladám, že by ma niekto obracal na judaizmus. Židia to nepotrebujú.

15810

3.7.2003 18:41

RE: O nebezpečenstve Islamu.

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15810

>Naopak Islam sa vždy snaží stať sa štátnym náboženstvom. Súčasný duch Európy je, povedzme si to otvorene, ateistický.

Neni toto vsak take pouze "politickou" snahou? Pokud vim, tak vetsine obycejnych lidi je existence ci neexistence statniho nabozenstvi srdecne ukradena. Statnim nabozestvim se nesnazi byt sam islam, ale snazi se ho z nej ucinit LIDE. A v podstate jsou to charakterove stejni lide, kteri byli odhodlani drive ve jmenu krestanstvi vest krizove vypravy. Krestanstvi proslo podstatne delsim vyvojem a prochazelo i obdobim, kdy se v jeho jmene vedly valky (jak sam uvadite, bylo pouze politicky vyuzito). Islam je podstatne mladsi a je stale casto svazan se statni moci jako takovou, ale rozhodne to neni "jeho snaha".

>Môj predpoklad je, že by ma kresťania v podstate nechali na pokoj, kým mohamedáni by sa ma snažili obrátiť na svoju vieru, čo považujem za nepohodlné.

A co (drivejsi) krestansti misionari, jejichz ukolem bylo obracet na viru neverici?

>Judaizmus sa tiež snaží stať sa štátnym náboženstvom, ale historicky je limitovaný len na židovstvo.

Ano, bohuzel v posledni dobe se objevuji tendence vedouci k prosazeni jeho "nedoktnutelnosti" a nadrazenosti ostatnim nabozenstvim. Limitovany jen na zidovstvo, ale zaroven nad vsim ostatnim. Hlavne pak nad islamem.

PS: jen tak na okraj - Buddhismus je spise filosofie, nez nabozenstvi, protoze kazdy se sam muze o jeho "tvrzenich" presvedcit "na vlastni kuzi", nejsou v nem temer zadna vzita a nezpochybnitelna dogmata. S trochou praxe to muze zkusit opravdu kazdy... [smích]

15815

3.7.2003 22:05

RE: O nebezpečenstve Islamu, ateizme, etc.

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15815

Ateizmus, ako ho chápem ja je nenáboženstvo, čiže nie dogma apriori protináboženská. Čiže ak je štátnym nenáboženstvom ateizmus, žiadne z náboženstiev nie je postihované. Ak však je štátnym náboženstvom niektoré z náboženstiev, všetky ostatné sú postihované (minimálne tým, že sa netešia rovnakým výhodám) a najviac sú postihovaní ateisti.

Islam je podstatne mladší, ale to nie je ospravedlnenie na nič. Pretože všetci zdielame jednu časovú líniu a máme možnosť vzájomnej komunikácie. A vážne si myslím, že snaha Islamu po politickej moci existuje a je daná historicky. Mohamed sám šiel za politickou mocou, rovnako jeho nasledovníci. Náboženský vodcovia mali zároveň politickú moc (Kalifovia).

Čo sa týka súčasných misionárov, asi veľa zla nenarobia, aspoň o tom neviem.

Budhizmus: Ako sa chcete presvedčiť na vlastnej koži o pravdivosti budhistickej dogmy (a neumrieť)? Ak ste kresťan a budete praktizovať jógu, bude to považované za hriech. Ak ste kresťan alebo moslim alebo žid a vystavíte si doma sošku budhu, porušíte prvé prikázanie. Takže nepokúšajte dobrých katolikov, lebo vás obvinia, že ste posol satanov [mrknutí jedním okem]

15825

4.7.2003 2:08

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15815

Pane Janský,

velmi se mi libí Vaše argumentace.

15834

4.7.2003 23:26

RE: O nebezpečenstve Islamu.

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15834

>Pane Janský,

>velmi se mi libí Vaše argumentace.

Dekuji. [mrknutí jedním okem]

15886

4.7.2003 23:40

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15815

Buddhismus je spise filosofie, nez nabozenstvi

Budhismus také neberu jako náboženství, ale jako filozofii. V tomto náboženství se nestraší peklem jako v křesťanství a islámu (nevím, jak je to u judaismu), ale musí se usilovat o co nejsprávnější život, protože čím více se povaha zbavuje nedostatků, tím blíže je k nirváně. Člověk se tak snaží o dokonalost a přitom nemá ustavičný strach z hříchu.
Je známo, že věřící lidi mají více klidu a míru v duši, a tím jsou i zdravější, je přeci dokázáno, že psychika má vliv na fyziku. A o to stejné se snaží i budhismus, relaxaci a meditacemi.
Joga se nakonec praktikuje po celém světě a náboženství ani k tomu není nutné, je to jen styl života.

15887

4.7.2003 1:58

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15810

Takže tiež nepredpokladám, že by ma niekto obracal na judaizmus. Židia to nepotrebujú.“

Židi vás určitě nepotřebují obracet na judaimus, ale určitě se o to nepokoušejí ani muslimové.
Judaizmus sa tiež snaží stať sa štátnym náboženstvom, ale historicky je limitovaný len na židovstvo. Nepotřebují ke svým plánům Slovensko, ale palestinskou půdu, kterou neustále zabírají pro své kolonie a expandují právě na palestinská území a už 55 let jim nechtějí přiznat právo na vlastní stát..
Uryvek z článku arabského poslance v Knesetu, Dr. Azmi Bshara:
„Jelikož je Izrael „zákonným státem“, tak jak nás o tom informoval premiér Ariel Šaron v jeho proslovu v Akaba, izraelský parlament dne 18.6.03 při prvním čtení schválil zákon: „Občanství a (dočasný) pobyt v Izraeli 2003“. Tento zákon nedovoluje udělení občanství nebo povolení pobytu za zelenou linií, kterémukoli „z obyvatelů Západního břehu Jordánu a pásma Gazy.“
Právě proto, že Izrael je „zákonným státem“ nedostačuje ji řád, který zavedl dřívější ministr vnitra Eli Yishai dne 12.5.02, kdy pouhým příkazem zabránil sloučení rodin, prakticky bez zákona, v případě, že jeden z manželů byl Palestinec nebo Palestinka. Jejich žádosti nechal ležet nevyřešené v jeho ministerstvu, a to i tehdy, když manželé po léta žili společně a měli děti. Při odvolání u Nejvyššího soudu, jsou stání odkládána a komplikována, tento soud v samé podstatě není liberální v záležitostech Západního břehu a Gazy. Nejvyšší soud navíc čelí celkovému útoku náboženské pravice jak v Parlamentě, tak na úrovni veřejného mínění a značně přehnaně se vměšuje do procesu legislativy. Sloučení rodin zdaleka nebylo příznivé před vyhlášením zákona, pokud se týká palestinských rodin uvnitř Izraele. Mnoho palestinských žen a mnoho palestinských mužů žijí v rodině, aniž by získali občanský průkaz nebo trvalý pobyt, a tak ani jejich děti nejsou zapsány v matrice. Proces sloučení rodiny a získání povolení k pobytu trvá obvykle 5–6 let a někdy není získáno nikdy.Tento postup má zabránit vzrůstu počtu Palestinců v Izraeli. Tato záležitost je demografická a důvodem je existence židovského státu, nikoli bezpečnost, přestože návrh zákona byl ospravedlněn bezpečností státu.
Vydání zákona zcela zakazuje lidský pohyb, i když se jedná o manželský stav a vznik nové rodiny, a které omezuje svobodu vybírání životních partnerů.
ponechávat je na pokraji chudoby a přitom zakazovat přesun lidí z tohoto prostředí do bohatšího s použitím rasistických výmluv. Nepotřebujeme připomínat dějinnou souvislost, rodinné vztahy a příbuznost mezi arabskými občany uvnitř Izraele a těmi, co pobývají na Západním břehu a v pásmu Gazy, palestinské uprchlíky v Sýrii a v Libanonu, tato spojení byla přetrhána linií příměří z roku 1949.
Horečnatá legislativní činnost v izraelském Parlamentě v poslední době ukazuje na snahu, kterou nezastaví ani formální pohnutky zachování pověstné demokracie, s cílem utvrzení židovského státu. Izraelská diplomacie usiluje o uznání židovského státu, žáKráceno (Editor)

15831

4.7.2003 2:04

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15831

Dokonceni clanku:
Izraelská diplomacie usiluje o uznání židovského státu, žádá o ně jak Spojené státy, tak Palestince a chce dohodami dosáhnout mezinárodní legálnosti. To je námětem důležité diskuze a zápasu, protože se to dotýká práva uprchlíků na návrat, týká se to arabských občanů ve státě (20% obyvatel Izraele) a také vztahu státu a náboženství. Právě nyní probíhá naléhavý pokus dát nejdříve zákonný význam a obsah uvnitř židovského státu a dále pak a dále pak uznání existence státu židovského národa.

15833

4.7.2003 4:12

RE: O nebezpecˇenstve Islamu.

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15831

>Zˇidi vás urcˇiteˇ nepotrˇebují obracet na judaimus, ale urcˇiteˇ >se o
>to nepokousˇejí ani muslimové.
=============================================
To je hruby omyl. Staci stravit cas ve spolecnosti muslimu v jakekoliv muslimske zemi.
Pamatuji si na nekonecne televizni reklamy propagujici islam i v pomerne tolerantni Indonesii............
Co se tyce argumentu pana Janskeho, nechapu jeho poznamky o zlocinech krestanu ve stredoveku. Krestanstvi od te doby prece vyrostlo. Islamu se to zatim nepodarilo.......
Naopak s panem Janskym souhlasim v jeho definici Budhismu. I nekteri bikkhu (vysveceni budhisticti mnisi) povazuji budhismus spise za filozofii nez za nabozenstvi. Presneji receno za kombinaci filosofie a psychologie.
Svet by byl mnohem prijatelnejsi misto k zivotu, kdyby se od nich krestane, ale predevsim muslimove byli ochotni neco naucit...............

15849

4.7.2003 16:43

RE: O nebezpecˇenstve Islamu.

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15849

Takto:
Indonézia je jedna z najradikálnejších Islamských zemí, čo je vysvetliteľné historicky a geograficky (obkľúčená nemoslimkými krajinami, najbližšia moslimská krajina je Bangladéš - ex Východný Pakistan, štát v podstate zlikvidovaný hinduistickou Indiou).

Kresťan, ktorý praktizuje prvky Budhistickej filozofie sa síce veľmi duchovne obohacuje (z pohľadu ateistu), ale zároveň sa stáva kacírom (z pohľadu kresťanskej dogmatiky).
Moslim má potom prikázané nie len rúcať modly, ale aj zabíjať modloslužobníkov.
Čiže si dovolím tvrdiť, že odporäčanie mohamedánom, aby sa zaoberali budhistickou filozofiou je asi rovnako plodné, ako odporúčanie Židom, aby odišli z Izraela. Náboženské rozpory sa zatiaľ nikdy nevyriešili odporúčaniami...

15877

4.7.2003 20:33

RE: O nebezpecˇenstve Islamu.

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15877

>Takto:
>Indonézia je jedna z najradikálnejsˇích Islamsky´ch zemí, cˇo >je
>vysvetlitelˇné historicky a geograficky (obklˇúcˇená >nemoslimky´mi
>krajinami, najblizˇsˇia moslimská krajina je Bangladésˇ - ex
>Vy´chodny´ Pakistan, sˇtát v podstate zlikvidovany´ >hinduistickou
>Indiou).
=====================================
Zde s Vami pane Murt nesouhlasim. Indonesie je skutecne pomerne tolerantni. Jsou tam enklavy dalsich nabozenstvi, napr. hinduiste na Bali a krestane na Sumatre (ztravil jsem dost casu mezi krestanskymi Bataky (byvali lidozrouti) v kraji kolem jezera Toba......
I v prevazne muslimskych castech zeme neni obtizne zajit na pivo ci na koralku (blessed be name of Allah [smích] ).
Nejblizsi muslimska zeme neni Bangladesh, ale Malajsie. Jen 4 hodiny lodi z Medanu do Penangu pres Strait of Mallaca......

15879

3.7.2003 0:46

RE: Mýtus o malém Izraeli

bolo sinsaev neni (zavináč) nebu (tečka) de 62.?.?.?

Reakce na 15775

Tento prispevok teda nie je o nic lepsi ako vas prvy pokus. Len sa lepsie tvari.

15789

2.7.2003 21:18

Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

A o nás vědí. Až bude třeba, zamáčknou nás jako hmyz.
Vladimír Stwora -- editor@zvedavec.org -- 24...

*

neboj te se my vas nedame !!!!!!!!!!!!!!!

15776

3.7.2003 0:25

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

"Poslanec Knesetu Žamál Zaháliqa (Seskupení) potvrdil, že Šaronova vláda klame světovou veřejnost s likvidací nelegálních kolonií postavených bez povolení na okupovaných územích . Prohlásil to při účasti na rozhovorech o hlasování vyjádření nedůvěry vládě. Izraelská vláda oznámila odstranění osad, ve skutečnosti se jedná jen o 15 míst, z toho 11 je neobývaných a 4 další jsou obývány jednou nebo dvěma rodinami. Tyto osady izraelská vláda plánovala zrušit v každém případě a toto rozhodnutí nemá nic společného s mírovým procesem a ani s „Cestovní mapou“, protože je pokládá za nepovolené a mimo kolonizační plán. Před světem tak předstírá dobrou vůli a angažování se pro mírový plán, zatímco pokračuje v politice okupace a ujařmování.
Na summitu v Aqaba Šaron prohlásil, že jsou zákonným státem, Izrael takový stát jen předstírá, a to nejen před mezinárodními zákony a dohodami, ale i před vlastními zákony, podle skutečnosti, že existuje více jak 100 pozemků s nelegálními osadami. V stejné době, kdy se konalo vrcholné setkání v Aqabě, řekl v Knesetu zástupce ministra bezpečnosti Izraele, Zaif Bojim, že se nyní pracuje na legalizaci těchto osad a odmítl mluvit o podrobnostech s tím, že nechce ztrapnit Šarona při jednání v Aqabě, aby tak měl možnost k manévrování. Zaháliqa k tomu dodal, že je takto zřejmé, jak Izrael podvádí světovou veřejnost. Ve svém proslovu se obrátil na izraelskou vládu: “Pokud chcete opravdu mír a ukončení krvavého boje, tak musíte především zlikvidovat všechny osady a zajistit, aby až do posledního koloniálního osadníka všichni opustili okupovaná území, jinak jde o podvádění místní i světové veřejnosti a dokazuje to skutečné záměry v pokračování okupace a ovládání půdy.“ Dále pokračoval:“ Šaron se nezměnil a pokračuje ve stejné staré politice. Hraje stejnou roli jako Šimon Peres v předešlé vládě, ta se zakládá na řečech o míru a politickém kapitálu, které používá jako zástěrku pro provádění brutální okupace na milionech Palestinců . "

15783

3.7.2003 0:27

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani:
"Jásir Abd Rabu, ministr pro záležitosti kabinetu, se vyjádřil k oznámení o odstranění nepovolených kolonií, že to je „představení za účelem bludu a klamu“. Předčasem vojenský zdroj oznámil, že začala likvidace několika osadních míst na Západním břehu, v rámci plnění „Cestovní mapy“.
Abd Rabu dodal, že co je potřeba vidět je to, že Izrael zboural dalších 13 domů v Bejt Hanún, dále pokračuje v přepadávání, raziích, obklíčení a bourání domů. Podle reportérky listu, Ilfat Hadád, řekl: “Realitou je devastace, kterou provádí na okupovaných územích izraelská vláda, zatímco odstranění několika prázdných osadních domů provází legalizování desítek nových kolonií. To dokazuje cíle této vlády, která se snaží zničit mírový proces.“
Na druhé straně Rada izraelských kolonií oznámila, že kvůli rozebírání osad na palestinských okupovaných územích vstoupí do boje, a že extrémní skupiny pod názvem „Mladíci vrchovin“ budou hybnou silou této bitvy a každou osadu, která bude zrušena opětně postaví. Vedení této rady uspořádalo tiskovou konferenci v Jerusalémě, na protest seznamu několika osad k likvidaci, předaný izraelskou armádou. Liebermann, předseda této rady tvrdil: “Začal boj na obranu „izraelské půdy“ a “Mladící vrchovin“ jsou pouze počátkem, bude následovat bitva desítek tisíc občanů po celé zemi, kvůli vytrvání na půdě.“
Předseda spolku „Guš Ecion“, Šaúl Goldenstein vyzval, aby byl zahájen zápas zákonným způsobem, řekl: „Mladíci vrchovin“ je to nejlepší, co máme, zatímco tvrdý boj nám poškodí pověst.“ Napadl premiéra Šarona, že nesplnil slib, že nebude smlouvat s tzv. terorismem.
Zástupce ministra, Cvi Hendel, osadník ze strany „Nacionální svaz“ vyzval k podpoře osad, a aby každý, kterému tepe sionismus v srdci, přispěchal na pomoc na Západní břeh a do pásma Gazy, aby je mohli udržet.
Ministr bezpečnosti Šaul Mofaz se setkal s představiteli osadníků, aby je uklidnil a požádal je, aby nedělali velké potíže při stěhování osad, protože jsou hlavně zaměstnáni bojem proti tzv. terorismu. Ti sice potvrdili, že nemají záměr klást odpor armádě, ale upozornili, že kolonie po rozebrání znova postaví.
Nejdříve byly odstraněny prázdné karavany a prázdná neobydlená místa s jedním nebo dvěma domy. Někteří osadníci přebývají v koloniích jen přes den a na noc odjíždějí do svých domovů. Obyvatelé kolonií „Amúna“ a „Ofara“ zastoupili cestu buldozerům, musely být proto přivolány vojenské posily. Předseda strany Mifdál a ministr osadnictví Ivi Ijtam vyzval osadníky k odporu demokratickým, nikoli tvrdým způsobem a zabránění střetům s bezpečnostními silami.
Několik rabínů vydalo letáky, že nesouhlasí s mírovým procesem a výsledky v Aqaba."15784

3.7.2003 0:28

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

“Silně věřící žíd není sionista, ale naopak. Ortodoxní považují vznik Izraele za opovážlivost vůči Boží vůli, který jim nedal pokyn k návratu z diaspory. Izrael je takto výsledkem opovážlivé lidské akce, která se neptá po božím souhlasu ... Izrael je výsledek sionistického to znamená etnického, národního elánu a myšlenky - s židovským náboženstvím je dokonce částečně na kordy ...
Sionismus je extremním polosekulárním nacionalismem.”

15785

3.7.2003 1:09

Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

PS: Zkuste se zamyslet, proc Hitler tak nenavidel a likvidoval Zidy. Kdyz se nas problemem zamyslite z mocenskeho a politickeho hlediska, je jim zamerne sireny antisemitismus pouze velmi dobre promyslenou mocenskou strategii.
Jan Jansky -- y2@seznam.cz -- 194...

*

Pane Jansky, jestli si to mohu dovolit, tak bych vam to vysvetlil.
Vite ono totiz sjednotit primitivni lidi dohromady je docela jednoduche. Bud se zacne s nenavisti proti cernochum ci proti ciganum, ci proti zidum. Pak za vami jdou miliony. Nebo jak to
delal soudruh Stalin ci u nas soudruh Gottwald. Vezmeme vsechno
bohatym ve mestech a kulakum na vesnici a rozdelime si to mezi sebou. Uz tomu rozumite ?
S lidima hloupyma lze velice dobre manipulovat.

15793

3.7.2003 2:57

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15793

Jak originalni!!! Vsichni podle vas jsou hloupi a nevzdelani, jenom vy vsemu rozumite a myslite si, ze temi svymi jedovatostmi nam to dokazete a snad si nemyslite, ze nas presvedcite? Mame jine spolehlive zdroje a nemusime ucit od vas.
Ja tu pisi sve nazory a vy neustale ze jen neco kopiruji. Kdybyste nas usetril vasich reci a radsi nam take dal neco presvedciveho k precteni, bylo by to rozhodne rozumnejsi.
Pan Erika

15795

3.7.2003 14:00

RE: Mýtus o malém Izraeli

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15793

>Vite ono totiz sjednotit primitivni lidi dohromady je docela jednoduche. >Bud se zacne s nenavisti proti cernochum ci proti ciganum, ci proti zidum. >Pak za vami jdou miliony. Nebo jak to
>delal soudruh Stalin ci u nas soudruh Gottwald. Vezmeme vsechno
>bohatym ve mestech a kulakum na vesnici a rozdelime si to mezi sebou. Uz >tomu rozumite ?
>S lidima hloupyma lze velice dobre manipulovat. Uz tomu rozumite ?

Manipulovat s davem (a nemusi jit jen o hloupe lidi) neni zas az tak tezke, kdyz se vi jak. V pripade Hitlera i Stalina a ostatnich slo vzdy predevsim o moc. Kazdy zvolil svou metodu, ale v Nemecku mezi valkami byl pouze jeden zpusob, jak se k teto moci dostat. Nemecke financnictvi i vetsinu velkych podniku vlastnily a ovladaly zidovske rodiny. Ty mely takovou moc, ze nebylo jine cesty jak je o ni pripravit, nez zfanatizovat cely narod a rozdmychat obecnou nenavist vuci zidum. Hitlerova samotna nenavist pak mohla spocivat v tom, ze po porazce Nemecka v prvni svetove valce to byli prave zidovsti financnici a prumyslnici, kteri (s vidinou vlastnich zisku) prosadili temer neunosne valecne reparace, jez pak Nemecko muselo platit, a dali tak jen podnet do budoucna k mnohem snazsimu rozsireni antisemitismu.

15807

3.7.2003 12:40

Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Stat Israel povstal na terrorismu,coz priznavaji zide sami o sobe a ani se jim netaji do budoucnosti. Vezmete tedy za vec to ,ze to je kriminalni cin a jak dobre vite ,kazda vlada se snazi previchovat kriminalniky a jsou na to cele armady psychiatru a socialnich pracovniku,proste armada,ktera je dobre placena ,ale vysledek je nulovy a takovy vysledek je i s Israelem ,proste po dobrem ,nic s nim nesvedete a to Palestinci vedi za dlouhe roky zkusenosti a cim dal ,tim vic ,jim zide budou tvrdit ,ze to je jejich zem i kdyz je to lez,kterou samotni odbornici v archeologii potiraji k nemilosti zionistu,jimz se stal zionismus statni politikou,tedy ,podle hesla zionismus-rassismus je to kriminalni cin take.Na vic maji podporu USA.Takze ,kde muzem cekat nejake zlepseni a oni pokud budou ziskavat a dostavat vice a vice uzemi Palestincu ani zadne zlepseni nechteji,jde jen ve hre o cas zabrat co nejvic pudy a oblbovat svet ,jak se da a hlavne najit plno nevzdelanych ,ale za to fanatckych uzitecnych idiotu ,kteri je budou podporovat v jejich vydelecnych lzich,tam ,kde nepomuze propaganda ,tak prijdou uplatky a kde ne to ,tak vyhrozovani a kde ani to tak akce o zivot,jak je tomu v Americe na universitach ,kde odpurci Israelske politiky dostali vyhruzky na zivote v te demokraticke zemi svobody.Mnoho zidu nesouhlasi s politikou Israelu take a jsou rovnez ohrozovani na zivote,mnozi dobre vedi ,kam tato cesta vede,kdyz kazdy pogrom byl vlasten odpovedi na zionistickou bezcitnost k okolnim lidem,pak se ovsem stane ,ze i mnoho nevinnych zidu za to zaplati,kdyz Ultermaier vyhlasil svatou valku proti Nemecku,tak nemecti zide byli jeho pricinenim prvni obeti,nebot Nemci reagovali na jeho provokaci se kterou nesouhlasilo mnoho zidu v Nemecku,kteri se takto octli mezi " dvema mlynskymi kameny."Nikdo ,ovsem Ultermaierovi vinu dnes neklade,protze to neni politicky spravne a je to v ramci svetove propagandy nezadouci predmet k diskusi,jakozto i znalosti a svedectvi ,jak zachazeli zidovska Kapa s zidovskymi vezni,ani jeden nebyl nikdy odsouzen mezinarodnim tribunalem,proste na ty se zapomelo v ramci "svetove spravedlnosti" a mrtvi ,ti nemluvi!!!!!

15804

4.7.2003 23:44

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15804

Mnoho zidu nesouhlasi s politikou Israele take a jsou rovnez ohrozovani na zivote,mnozi dobre vedi ,kam tato cesta vede, kdyz kazdy pogrom byl vlasten odpovedi na zionistickou bezcitnost k okolnim lidem, pak se ovsem stane, ze i mnoho nevinnych zidu za to zaplati…

Doufam, ze mistni sioniste neprehlednou, ze i Robert rozlisuje mezi sionismem a nevinnymi zidy, kteri budou muset bohuzel za politiku Izraele take platit.

15888

7.7.2003 10:14

RE: Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 80.?.?.?

Reakce na 15804

The White House has made numerous efforts in recent weeks and months to court the American Jewish community’s vote and its political and financial influence. Goldman and others at the White House were said to have angered more liberal leaders of American Jewish organizations by allegedly bypassing their counsel in favor of more conservative Jews.

Troy’s appointment may concern Jewish leaders who oppose Ashcroft’s views on the separation of church and state and on civil liberties issues. But he is considered a known entity within Washington Jewish circles, and one who works well with Jewish organizational leaders.

Troy may have an advantage in enunciating administration policy to liberal members of the Jewish community because of his familiarity with the players, as opposed to Goldman, who served with Bush in Texas and had no Washington experience when he joined the White House.

“It’s good to have somebody who has a sense of the community in that position,” said Jess Hordes, Washington director of the Anti-Defamation League. “The key to his success will be to have an open door to the community and explain the views of the community to the White House.”

Some have speculated that Troy’s retention of the domestic policy portfolio could hurt the Jewish community by diverting his time and attention. But supporters note that Goldman also held other portfolios, and that Troy will have access to senior White House officials.

“It helps the community in that they have a very strong, smart person who understands the varied issues the Jewish community cares about, and he has access to the top decision makers,” said Matthew Brooks, executive director of the Republican Jewish Coalition.

Troy is the author of “Intellectuals and the American Presidency: Philosophers, Jesters or Technicians.” The book, which came out last year, discusses how presidents can benefit from seeking the counsel of intellectuals.

During Ashcroft’s 2001 confirmation hearings, Troy wrote in The New Republic about his experiences with the former senator, whose devout religious beliefs concerned many liberal leaders of Jewish organizations.

“What most liberals and most Jews don’t understand about people like Ashcroft is that their deep respect for religious faith genuinely transcends sectarian divides,” Troy wrote. “And that often makes it easier for me, as a religious Jew, to work for them than for Jews or Christians who don’t take any religion seriously as a force in people’s lives.”

In a 1997 American Enterprise article on conservative children of liberal parents, Troy said his parents were “Democratic Jewish public school teachers.”

“In New York City,” Troy told the magazine, “Jews wouldn’t think about voting anything other than Democratic.”
...?

15951

3.7.2003 12:46

Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Jewish group Threatens To Kill Editor Of College Newspaper.
Saturday May 03, 2003 at 08:02 AM
SANTA ROSA, Calif. - The offices of Santa Rosa Junior College's student newspaper were locked temporarily following death threats against the editor for a piece she published criticizing Israel. The piece in the biweekly Oak Leaf appeared six weeks ago.

Since then, 19-year-old editor Kristinae Toomians has been the target of death threats from area Jewish extremists.

The article, entitled "Is anti-Semitism ever the result of Jewish behavior?", was written by Mark McGuire, a student.

The piece took a pro-Palestinian position Rich Mellott, the adjunct professor who advises the Oak Leaf staff, said he read the piece quickly and saw no reason not to run it.

"It was politically charged and there were a few inflammatory things, but it wasn't libelous and it didn't incite people to violence," Mellott said. "The First Amendment isn't there to protect agreeable stories."

Meanwhile, editor Toomians said the furor the article has been a learning experience.

"I was really nervous at first," she said "Because of death threat letters and fliers left on my car windshield, "but I have a lot of support here, and I'm feeling more at ease."

Well here is the piece in question:
--------------------------------------------------------------
Is Anti-Semitism Ever The Result Of Jewish Behavior?
By Kevin McGuire

Israel is the largest and most dangerous terrorist organization in the world. Israel is currently and has been historically involved in a genocidal war against the Arab world.

The Zionist Jews believe they are the 'chosen people' of god and that the world was given to them and is their possession.

The Zionist Jews want to establish a Jewish holy land with no non-Jews present.

They currently occupy Israel but are constantly trying to expand their borders with their superior military power over their Arab neighbors.

No fewer than 2,265 Palestinians have been murdered by the Israelis in the last three years since September 28, 2000.

Many of these victims were children, 22.8% were less than 18 years old and 12.8% (that's 291 killed) were less than 15 years old (). The Israelis carry out these attacks with armored tanks, helicopter gun ships and fully automatic rifles. The Palestinians must defend themselves with rocks. A typical plan of attack involves ramming an Israeli tank through the home of a Palestinian family and shooting anyone who happens to survive, including children. Then, once the cleansing process has been completed, the town is re-occupied with so called "Jewish settlers". This attitude of racial hatred and genocide is also reflected in the Torah: "Destroy all of the land; beat down their pillars and break their statues and waste all of their high places, cleansing the land and dwelling in it, for I have given it to you for a possession" Numbers 33:52,53.

IKráceno (Editor)

15805

3.7.2003 16:54

Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Pane Jansky,
islám opravdu nikoho neohrožuje, od dob Mohameda, který bránil svou víru bojem
(a kolik bylo násílí ve jménu křesťanství? Přesto nemáme důvod ho dnes zatracovat!). Islám, pokud bude bojovat, bude to jen na jeho OBRANU.

malvarika -- 213...*

Pane Malvariku, prosim prectete si vlastni KORAN, trebas suru Muhahammada 47 :

" Potkate-li ty, kdoz neveri, dejte se do stinani siji,dokud jich mnoho nepobijete !!! A zbylym upevnete pouta" .

A kdyz pozdeji budete mit cas, treba letos v zime, vypujcte si s knihovny knihu Anti-Alkoranu, napsal ji cesky slechtic Vaclav
Budovec z Budova, ano ten co ho popravili na Staromeskem namesti
1621.

15812

3.7.2003 19:05

RE: Mýtus o malém Izraeli

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15812

Vam ten islam vazne lezi v zaludku. Tak zavzpominejte na krasne doby stredoveke, kdy Spanele vyvrazdili pod zaminkou sireni krestanstvi ve Stredni a Jizni Americe pres 15 milionu lidi. Bylo to myslim 16. stoleti.

Vsimnete si, ze rikam pod zaminkou sireni krestanstvi. Za tech 15 milionu obeti nevinim krestanstvi jako nabozenstvi. Byl by to nesmysl. Stejny nesmysl, jako obvinovat z existence terorismu islam.

15817

3.7.2003 22:12

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15817

Rozdieľ je v tom, že kým v Novom zákone v podstate je napísané, že to robiť nesmeli a príslušné konanie bolo kritizované už v tej dobe, korán toto povoľuje.

Ale na tom, že ide o zneužitie náboženského cítenia, sa zhodneme. Ja si dokonca dovolím tvrdiť, že neexistuje náboženský fundamentalizmus ako problém náboženstva,ale "len" ako problém politiky, sociológie, psychológie, vojenstva, atď.
Očividne je však Islam dnes náchyľnejší na militantné riešenie náboženských rozporov, než akékoľvek iné náboženstvo. A toto je dosť dôležitá skutočnosť, pretože žijeme dnes a nie v stredoveku.

15826

4.7.2003 7:08

RE: Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15817

Uplne s vami pane Jansky souhlasim. Pridavam k tomu jeste vsechny ty
hrozne krizove vypravy, inkvizice a podobne hruzy. Nekdo kdysi spocital, ze lidstvo proslo asi 5,000 valkami a 90 % tech hroznych
valek bylo jen za tu ci onu interpretaci knih vsech knih "Bible".
Clovekovi s toho musi byt primo na nic. Ted jezdi papez po svete
a vsude se za to omlouva. Cili se tak ti nasi svati s toho poucili.
Vericim vsak v Alaha se to jeste doposud nepodarilo. To je ten rozdil.
Takze se mame stale na co tesit. Vy i ja jsme pro ne jen a jen spi-
navy psi. Tak to je, tak uci sve deti od prvni tridy obecne, tak to
slysi deno denne v mesitach. Toto neni zadny utok na vyznavace Islamu
ale fakt, proti kteremu protestuji i nekteri vzdelani lide trebas
z Iranu. Memu znamemu pritelovi bylo vtloukano do hlavy od prvni
obecne az do promoce na vysoke, ze kdykoliv se setka s nevericim
a zejmena americanem, nema myslet na nic jineho nez jen jak mu
vyskrabat oci. Rekl me, ze mu trvalo dobrych deset let, nez si zde
odvykl tak myslet. Nez poznal, ze prave Kanadani jsou ti nejkamaradstejsi spolu s americany lide.

15857

5.7.2003 0:46

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15857

Takze se mame stale na co tesit. Vy i ja jsme pro ne jen a jen spinavy psi

To je sprosta lez a nestoudne hanobeni nabozenstvi. To, ze to rekl Ussama Ben Laden, tak se nestydite to hazet dokonce na vyucovani deti v prvni tride, jenom proto, ze jde o islam. Nemate pravo ocernovat a spinit islam, kdyz nevite o nem absolutne nic, jenom z duvodu vaseho zidovstvi, to vam nedava pravo porad vsechny muslimy urazet. Psat o krestanstvi negativne vam take nedela potize, co kdybyste nam nekdy napsal nejake hovadiny o judaismu, to jsme od vas nikdy neslyseli.
JE ZNAME, ZE FANATICTI ZIDE NEUZNAVAJI ZADNE JINE NABOZENSTVI NEZ TO JEJICH. Proto se chova Izrael tak jak se chova.

Clovekovi s toho musi byt primo na nic.

Ano a v dnesni dobe pred zraky celeho sveta, se deje zrovna to same, ne ve stredoveku, a nikdo se take za to neomlouva, naopak O TOM NEUSTALE MLCITE!
Porad tady opakujete, ze se islam nepoucil. A jake ponauceni mate vy ??????? Zabijet, zabijet, zabijet Palestince a vsechno jim znicit a pudu zabrat. Pro vas jsou dnes spinavi psi i krestane, zadne vyjimky nedelate.
V BETLEME BYL PRED ROKEM NA ZACATKU GENOCIDY BOMBARDOVANY KOSTEL PANNY MARIE A KRESTANSKA NEMOCNICE!!!! BAZILIKU NAROZENI PANE NECHALI 40 DNI OBKLICENOU PLNOU LIDI. NEVEDELI DO POSLEDNI CHVILE KDO JE UVNITR. BYLY TAM MALE DETI, STARI LIDE BEZ LEKU, S NEDOSTATKEM POTRAVIN, VODY, BEZ ELEKTRINY, STALE HAZELI SLUCHOVE A SVETELNE NABOJE, JAKO NATLAK NA UPLNE VYCERPANE LIDI V BAZILICE. ZASTRELENI MUZI U VCHODU ZUSTALI UVNITR PRED ZRAKY VSECH, I TECH DETI. ZEMREL KNEZ A JEPTISKA…
PROC NAM NEPISETE O TECHTO “SPINAVYCH PSECH”, KTERE SIONISTI NEUSTALE VRAZDI A TO DNES V 21. STOLETI???????? Z TOHO SE VAM NEDELA NA NIC?? MNE ANO…

15890

5.7.2003 7:23

RE: Mýtus o malém Izraeli

Mila B. Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 15817

>Vam ten islam vazne lezi v zaludku. Tak zavzpominejte na krasne
>doby stredoveke, kdy Spanele vyvrazdili pod zaminkou sireni
>krestanstvi ve Stredni a Jizni Americe pres 15 milionu lidi. Bylo
>to myslim 16. stoleti.

>
>Vsimnete si, ze rikam pod zaminkou sireni krestanstvi. Za
>tech 15 milionu obeti nevinim krestanstvi jako nabozenstvi. Byl
>by to nesmysl. Stejny nesmysl, jako obvinovat z existence
>terorismu islam.

Asi vam pokazim radost nad pochvalou, kterou vam udelila pani Malvarinka, ale omlouvat vrazdeni islamskych fanatiku tim, ze spanelsti siritele krestanstvi vrazdili v jizni americe v sestnactem stoleti je mirne receno ujete. To je totiz to co vam milovnikum islamu zrejme unika. Vazeny pane my zijeme v 21. stoleti a tak nas s pani Malvou, Stefanem, Nohejlem a Albertem nevracejte do stredoveku, zustante si tam s vasimy posetilymi rozumy sami.Mila.

15899

5.7.2003 16:43

RE: Mýtus o malém Izraeli

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15899

>Asi vam pokazim radost nad pochvalou, kterou vam udelila pani Malvarinka, ale omlouvat vrazdeni islamskych fanatiku tim, ze spanelsti siritele krestanstvi vrazdili v jizni americe v sestnactem stoleti je mirne receno ujete.

Vida, a o kterem tom vrazdeni tady povidate? Myslim tim o vrazdeni primo souvisejici s islamem, ktery podle Vas tak obhajuji, ackoli to neni pravda. Jestli minite palestinske radikaly, kteri ponekud nestastnou (avsak jedinou moznou) formou bojuji za spravedlnost, pak se v zadnem pripade nejedna o problem islamu. Tak co mate na mysli, Bin Ladina? Neviditelnou ruku Al-Kajdy?

Ono se to velice snadno zjednodusuje, staci zkratka rict, ze to jsou vsechno islamsti nabozensti fanatici a teroriste. Tak sup na ne, rychle se jich nasilim zbavit, pekne bicem je presvedcit o tom, ze dnes je 21. stoleti a jejich nabozenstvi je nemoderni a potrebuje radikalni zmeny. Proste je treba z nich ten islam vymlatit. Mrtvy muslim je dobry muslim. To je zajiste ona prava cesta k tomu, aby s diky prijali nase nabozenske trendy moderni doby. Vsak nam budou jeste dekovat. Budou muset, protoze dnesni tolerantni vojenska demokracie je tak nadherna, ze ani nebudou mit jinou moznost. Tak nejak? Takhle chcete lidi presvedcit? Zmenit?

Vrazdeni islamskych fanatiku, o kterem patrne mluvite NEMA NABOZNESKY PUVOD. Je velmi dobre mozne, ze jejich vira jim usnadni skutek provest, ale neni to DUVOD proc tak konaji.

15911

5.7.2003 19:08

RE: My´tus o malém Izraeli

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15911

> palestinske
>radikaly, kteri ponekud nestastnou (avsak jedinou moznou) >formou
>bojuji za spravedlnost
=============================================
Za spravedlnost se da bojovat mnoha ruznymi formami, nikoliv jedinou.
Ja osobne si vazim lidi jako byl Ghandi, nebo disidenti v komunistickych zemich.
Pro lidi, kteri si oblecou vestu plnou dynamitu, aby mohli povrazdit co nejvice lidi v preplnenem autobuse mam jen pohrdani.....


15912

5.7.2003 23:56

RE: My´tus o malém Izraeli

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15912

>Za spravedlnost se da bojovat mnoha ruznymi formami, nikoliv jedinou.
>Ja osobne si vazim lidi jako byl Ghandi, nebo disidenti v komunistickych zemich.

Ano, to je idealni forma protestu. Ale ma sanci na uspech jen v okamziku, kdy se o tom protestu nekdo dozvi. Ve Vami jmenovanych pripadech tomu tak bylo, a protest jako takovy nevyznel do prazdna. V dnesni medii ovladane spolecnosti vsak konkretne Palestinci nemaji nadeji na to, aby se tim vubec nekdo zabyval. Vzdyt i samotne OSN, jehoz jednim z hlavnich ukolu je zabyvat se podobnymy problemy nebylo schopno prosadit byt jen obycejne dodrzovani rezoluci ze strany Izraele, natoz aby se o tom nekde sireji diskutovalo (Zvedavce nepocitam). V okamziku realizace nenasilnych tichych protestu by se na Palestinskou otazku verejne zapomnelo.

>Pro lidi, kteri si oblecou vestu plnou dynamitu, aby mohli povrazdit co nejvice lidi v preplnenem autobuse mam jen pohrdani...

Ja temito lidmi jiz nepohrdam. Drive jsem na tom byl podobne jako Vy, ale cim vic toho o problemu vim, tim mene jim to mam za zle. Proto by mne zajimalo co byste delal konkretne Vy v jejich situaci. Sve nazory zde prosazujete pomerne s nasazenim, takze neverim tomu, ze byste pouze sedel na zadku a pasivne protestoval, cekaje na to, ze si nekdo vsimne. A to samo by bylo z duvodu izraelskeho bojkotu informaci velice nepravdepodobne.

15916

4.7.2003 2:00

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15812

Súra 10 JONÁŠ
26/25 A Bůh zve lidi do příbytku míru a vede po stezce přímé, koho chce.

Súra 21 PROROCI
64/63 Služebníci Milosrdného jsou ti, kdož pokorně chodí po zemi, a když jsou osloveni lidmi pošetilými, odpovídají:“Mír s vámi!“

Súra 17 NOČNÍ CESTA
7 Konáte- li dobro, sami pro sebe tak činíte, a konáte-li špatné, proti sobě tak činíte.

15832

3.7.2003 17:09

Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Dotaz sionistům v diskuzi, ale ať si na něj odpovědí sami sobě: Co vám na článku vadí, že autor je vyloženě proti sionistům a brutální izraelské politice vůči Palestincům a neoprávněné okupaci a vůbec nikdy ve své primitivní zaujatosti neregistrujete, že článek (nebo příspěvek) neodsuzuje normální židy, kteří s tím nemají nic společného, a kteří jsou proti takovému izraelskému postupu? Pořád píšete o druhých jako o zabedněncích, kteří nic nevědí a sami souhlasíte s jakýmkoli masovým zabíjením lidí ve válkách a založeném na zfalšovaných a propagandistckých důvodech? Co čekáte, že vás budou místní lidé za to milovat???? V jakém světě to vy žijete?

malvarika -- 213...*

Tak a je vsechno vyreseno. No nekdo tady musi byt preci chytry.
Jsem sionista, stojim za brutalni politikou israelske vlady, mam
primitivni zaujatost, myslim si ze ostatni jsou zabednenci a nic
nevedi a souhlasim s masovym zabijenim lidi, protoze nejsem schopny
rozeznat propagandisticky material a lide me nemiluji.

Tak ted me nezbyva nic jineho, nez dat si ocas mezi nohy a zalest
nekde do kouta a uz se na tomto svete neukazovat. Ja se proste v
zivote jinam nedostanu. To uz me rikali pane malvo kadrovaci v
Brne na vysoke v Praze v praci ba i po tom na vojne politruk
Laco Horvat z Medzilaborcu, ze som politicky zaostaly. Ted si
to musim nechat sliznout od vas pane malvo. Zivot je ke me krutej.
Ale ja si to zaslouzim.


15813

3.7.2003 22:01

Mýtus o malém Izraeli // studie 911

disc or die disc (zavináč) die (tečka) cz 81.?.?.?

prectete si pozorne studii na lincich dole:

OPENING THOUGHTS

“All truth passes through three stages. First it is ridiculed, second it is violently opposed, and third, it is accepted as self-evident."

- Arthur Schopenhauer German Philosopher 1788-1860

"History is indeed little more than the register of the crimes, follies, and misfortunes of mankind."

Edward Gibbon British Historian 1737-1794

The Decline and Fall of the Roman Empire

"The most dangerous man, to any government, is the man who is able to think things out for himself... Almost inevitably, he comes to the conclusion that the government he lives under is dishonest, insane and intolerable." -

H.L. Mencken American Writer 1880-1956

http://www.theweeklyinformant.com/stfcover.htm

http://www.theweeklyinformant.com/tablecontents.htm

15824

4.7.2003 3:20

Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Rozhreseni,kdo je sfanatisovany a kdo ne Vam daji v odpoved sami zide.Jack Berstein Vam nazorne ukaze fanatismus 2% zidovske populace v Americe ,ktera mava ,jak s hadrem na holi s 98% ostatni populace a v ramci ublizovani zidum je nazenou do kazde valky, tu velkou supervelmoc sveta!!!!!
Nakonec odmena na Saddanovu hlavu a jeho syna za 36.8 milionu za kazdeho pomoci Jidase je typickym zidovskym podnikem, kdyz komunisti pridelovali statky po popravenych komunistickym donasecum a dodnes je mnozi emigranti nemuzou dostat ze svych baraku!!!!Jack Bernstein, Author, The Life of An American Jew in Racist Israel (following prediction was made in 1984!)

"The Zionists who rule Israel and the Zionists in America have been trying to trick the U.S. into a Mideast war on the side of Israel. They almost succeeded when U.S. Marines were sent to Lebanon in 1982. The blood of the 250 American Marines who died in Lebanon is dripping from the hands of the Israeli and American Zionists.

If more Americans are not made aware of the truth about Zionist Israel, you can be sure that, sooner or later, those atheists who claim to be God's Chosen People will trick the U.S. into a Mideast war against the Arabs who in the past have always been America's best friends.

15839

4.7.2003 6:45

RE: Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15839

Nakonec odmena na Saddanovu hlavu a jeho syna za 36.8 milionu za kazdeho pomoci Jidase je typickym zidovskym podnikem, kdyz komunisti pridelovali statky po popravenych komunistickym donasecum a dodnes je mnozi emigranti nemuzou dostat ze svych baraku!!!!Ano pane Nohejle, souhlasim s vami. Saddamovi by se nemelo vubec
ublizit. Za jeho 30 lety prispevek k lidske humanite, by mu meli
nakonec postavit pro zimni mesice nejaky palac ve Svycarech a
na leto na riviere spolu s prepychovou jachtou.
No vidite, ze se nakonec zhodneme. Ctitel vaseho intelektu
matej

15856

4.7.2003 14:58

Mýtus o malém Izraeli

Starej pes starejpes (zavináč) centrum (tečka) cz 194.?.?.?

Přátelé,snažil jsem se poctivě přečíst všechny zveřejněné příspěvky [zmaten]. Ano, přiznávám, jsem antisemita, nemám rád ani sionisty, ani muslimy [překvapení]. A teď dvě marginálie:
1) doporučuji všem přispěvatelům a návštěvníkům "Stvůrových" stránek přečíst si příslušnou kapitolu z knížky petra Bakaláře "Tabu v sociálních vědách", viz např.http://www.ivtt.net/.
2) Ačkoli není nikdo doma prorokem... [cool] Co byste řekli tomuhle: V r.2008, dva roky po tzv.Armagedonu, se ujal role vůdce zbytků českých, moravských, slezských a (lužicko)srbských kmenů mýtický intelektuál Olda Hund a obnovil bájnou Velkou Moravu, vytýčenou od Řezna, Rujany, Královce (a celého pravého břehu Labe) až po Blatenské jezero a Skopě, samozřejmě s přívlastkem Zemí korun svatováclavské, svatometodějské a svatosávské... :IoI: Mimochodem odmítl nabídku kmene administrátorů Štajnů (wap.stein.administry.org), naopak, nechal je bez milosti pobít až do čtvrté generace dopředu i zpět, včetně likvidace vzorků ve spermo- i oocytobankách a jako úředníky státní správy dosadil šikmooké jižní Koreány (prům.IQ 160..., sociální inteligence až 185) . Krátce nato dobyl Kolín a Frantův Dvorec nad Rejněm a mimo jiné vypálil všechny mešity a synagogy, včetně zbylých obyvatel přilehlých ulic, čtvrtí, měst, vesnic a euroregionů, zbytečně mávajících zelenými a černočervenožlutými vlajkami ... Znovu zavedl vedle řeči obecné, což zvláště pro ráčkující skopčáky, frantíky, dány a jiné paznehty bylo neuvěřitelně těžké (ř, š, č, ž, ů), pro cajzly pak slova jako zhoda a zhořel byla nevyslovitelná, severně od Slezska zrušil spřežkový pravopis pro pšonky, takže tito všichni výše jmenovaní hromadně páchali sebevraždy, čímž Oldu očistili v dějinách, takže měl nakonec přívlastky pouze Přísný, Spravedlivý, Karborundový a Veliký; naštěstí nikoli Ukrutný, Krvavý nebo Nespravedlivý. Jako řeč církevní pro katolické církve znovuzavedl staroslověnštinu a jako písmo cyrilici, v kostelech apoštolských nereformovaných církví zrušil pingpongové stoly před oltáři, kteréžto stoly tam nařídili osadit vatikánští židozednáři... [oči v sloup]

Stačí, bobánci?

Meteorit letí a udeří dřív, než se moji milí eurokreténi v Bruselu, Štrasburku, či kde si zadělávají na kolorektální karcinom, nadějí...

Všem roduvěrným českým, moravským, slezským a lužickým krajanům přeji pohodový dnešní svátek svatého Prokopa, omylem iznačovaný za den nezávislosti. Nikoli židobolševickozednářský 5.červenec. V neděli 6.7.t.r. doporučuji přečíst si tyto řádky ještě jednou, neboť je napsal heretik a hetérik
Starej pes [mrknutí jedním okem]

15875

4.7.2003 17:41

Mýtus o malém Izraeli

Emil 80.?.?.?

V podstate zajimavy clanek, i kdyz pro informovane neprinasi moc noveho. Obsahuje vsak dve zasadni chyby v tvrzeni: "aškenázští Židé z Evropy, potomci Kazarů, kteří konvertovali k judaismu ze slovanských kmenů ...". Kazari (cesky lepe Chazari) byli turecke kmeny, ktere kolem 740 n.l. prijali zidovske nabozenstvi, pravdepodobne z politickych duvodu, nebot nechteli byt poplatni ani Byzanci, ani muslimskym Arabum. Cili zadni Slovane! Dale: Askenazi jsou pestrou smesi, i kdyz Chazari tvori asi zakladni ingredienci.
Pro zajemce historie v ctive forme: Arthur Koestler - The Thirteenth Tribe. Cela story jasne zpochybnuje historicky narok dnesnich Zidu na uzemi Israele.

15878

4.7.2003 23:19

Nabozenstvi, jeho role v politice a islam

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Trosku jsem premyslel [mrknutí jedním okem] jake vyvodit zavery ze zde vedene a velice zajimave diskuse o roli islamu a jeho tendencich fungovani v roli statniho nabozenstvi, stejne tak o jeho nebezpeci pro ostatni. Na uvod bych rad uvedl nekolik zajimavych postrehu ostatnich:

>Graham Murt:
>Očividne je však Islam dnes náchyľnejší na militantné riešenie náboženských rozporov, než akékoľvek iné náboženstvo. A toto je dosť dôležitá skutočnosť, pretože žijeme dnes a nie v stredoveku.

>Matej Brodsky:
>Nekdo kdysi spocital, ze lidstvo proslo asi 5,000 valkami a 90 % tech hroznych valek bylo jen za tu ci onu interpretaci knih vsech knih "Bible". Clovekovi s toho musi byt primo na nic. Ted jezdi papez po svete a vsude se za to omlouva. Cili se tak ti nasi svati s toho poucili. Vericim vsak v Alaha se to jeste doposud nepodarilo. To je ten rozdil

>Mikin:
>Co se tyce argumentu pana Janskeho, nechapu jeho poznamky o zlocinech krestanu ve stredoveku. Krestanstvi od te doby prece vyrostlo. Islamu se to zatim nepodarilo...

Vsichni tito tri de facto uvedli podobny nazor v na dobe nezavislych prospevcich. Podle meho mineni je to ono hledane jadro problemu.

Pan Murt uvadi, ze islam je dnes nachylnejsi k reseni nabozenskych rozporu nasilnou cestou vice, nez ostatni nabozenstvi. Ano s takovouto formulaci souhlasim, je vsak dulezite si uvedomit, ze v minulosti na tom bylo stejne krestanstvi. To zase krasne prezentuje ve svem prispevku pan Brodsky. Ano, krestanstvi z toho vyrostlo a dnes se jeho klicovi predstavitele za chyby minulosti omlouvaji. To souvisi i s komentarem pana Mikina.

Co tim chci vyjadrit? Podle islamskeho kalendare je dnes 14. stoleti. Stredovek. Islam se zacal sirit v 7. stoleti naseho letopoctu. Podle meho nazoru je velice mozne, ze prave prochazi tim samym obdobim, jako samo krestanstvi. To se vyvinulo do sve dnesni formy a souviselo to take s jeho oprostenim od statni moci. Ve stredoveku, v dobe krizovych vyprav byly vsechny katolicke zeme pod vlivem cirkve. Panovnik, ktery nemel pozehnani od papeze stal vzdy proti obrovske opozici a moc dlouho u moci nebyl. Nevyhoda islamu je ta, ze "panovnik" byva soucasne nejvyssim nabozenskym vudcem, nicmene jak je videt z pomalu se menici situace v Iranu, neni to jiste situace konecna. Mozna opravdu prijde doba, kdy dojde k oprosteni islamu od statni moci (ktera nutne ono nabozenstvi velmi zneuziva ke sve propagande), jen musime dat islamu cas.

Jedno vim jiste. Nasilim vyvoj islamu zmenit nejde. Vede to pouze ke konfliktum a problemum, jejichz dopad si dnes jen stezi dokazeme predstavit. Temer veskere pripady extremismu z "islamske strany" byly neprimo (ci primo) zpusobeny okolnim (neislamskym) svetem, ktery se tyto islamske zeme snazi vyuzit ci zmenit k obrazu svemu, zneuzivajice prave take ten aspekt "stredovekosti", resp. technicke a politicke nevyzralosti techto zemi. Je nutne si uvedomit, ze tam ziji LIDE, ze to nejsou opice, ktere lze za banan pripravit o jejich svet jen proto, ze jsou pozadu.

15885

6.7.2003 12:40

RE: Nabozenstvi, jeho role v politice a islam

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15885

Dovolím si doplniť ešte jednu vec, ktorá by mohla zaujať:

Kým v podstate progresívne kresťanstvo má ako dogmu, že človek rozumie božiemu záveru čím ˇˇdalej, tým viac (t.j., že Mojžiš rozumel lepšie ako Abrahám, proroci lepšie ako Mojžiš a apoštoli lepšie ako proroci -- prijaté na Druhom Vatikánskom konclie, 1962), judaizmus hovorí, že človek sa čím ˇˇdalej, tým viac odkláňa od božieho zámeru. Dôležitá otázka je, ako to vidí Islam. Odpoveˇˇd nepoznám, ale dovolím si odhadnúť, že Islam je tiež progresívny. V tom prípade, ak je trend kresťanstva nebyť už viac agresívnym náboženstvom, tento trend by mal apriori čakať aj Islam. V tomto prípade pomoc mohamedánom nebyť "fanatikmi" je súčasťou božieho zámeru ako z pohľadu Kresťanstva, tak i z domnelého pohľadu Islamu.
Rovnako sa z tohto pohľadu javí snaha ovplyvniť Islam snahou morálnou, naopak snaha nechať ich, nech si žijú ako vedia, snahou nemorálnou. Takto to vidím ja, z pohľadu filozofie náboženstva.

Z pohľadu materialistickej logiky je potom tento problém riešený automaticky. (A samozrejme v prospech našej kultúry a civilizácie.)

15923

5.7.2003 7:30

Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Tak nam to Mateji vysvetli,kdyz napsal Bush do sveho seznamu na 35 zemi,ze jsou spatne,takze on je jediny spravedlivy,podle tebe,ovsem!!!!!!!
-----------------------------
Ano pane Nohejle, souhlasim s vami. Saddamovi by se nemelo vubec
ublizit. Za jeho 30 lety prispevek k lidske humanite, by mu meli
nakonec postavit pro zimni mesice nejaky palac ve Svycarech a
na leto na riviere spolu s prepychovou jachtou.
No vidite, ze se nakonec zhodneme. Ctitel vaseho intelektu
matej

mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24...*
Nakonec lze rici,ze Amerika-Bush zahrnuli i Slovensko do zemi ,kterym nepujdou pomoc ,protoze chteji rovnost a spravedlnost pred mezinarodnim soudem,takze i Americane za MY Lay by byli souzeni,ale to prece tva precitlivelost pro Bushe by neunesla,takz e zase je 35 zemi ,ktere jsou po zasluze trestane Amerikou, touto cestou americke spravedlnosti zustane nakonec Amerika sama s tebou,jinak nikdo jiny.
http://lidovky.centrum.cz/tisk.phtml?id-183930
Nakonec ,uz ted se mluvi v USA o pristi valce s Iranem,ale hlavni teprve prijde a to bude CINA,cim ,ta se provinila na USA?

15900

6.7.2003 12:47

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15900

Pán Robert Nohejl:

1. hyperlink, ktorý ste uviedli, mi ukázal stránku, na ktorej je napísané, že článok neexistuje.
2. trochu som si overil vaše minulé reči o Slovensku a o tom, ako nás pred ma´´arizáciou zachránili českí žandári v Trnave. Skutočne tam traja hrdinní ˇˇCesi padli. Ich česť je o to väčšia, že sa zúčastnili jedinnej vojny, ktorú ˇˇCSR viedla (s minimálnym úspechom). Vˇˇdaka nekompetentnosti vášho vtedajšieho vedenia sa Dohoda rozhodla, že k Slovensku nebude pripojené územie na línii Ostrihom-Vaco-Miškovec-ˇˇSarišský potok-Už.
Takže, keˇˇd nabudúce budete hovoriť o boji ˇˇCechov za Slovensko, radšej hovorte s jemným nádychom hanby.

15924

5.7.2003 21:26

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Vrcholně neemancipovanému Matějovi:

Stále se snažíte dělat dojem, kdovíjaký nejste odborník na politiku a ekonomii, radíte mi například, abych si na to udělala kurz, že tomu nerozumím. Zatímco vy nám tady píšete jen samé historky, které „jedna paní anebo jeden pán povídali“. Anebo tady vysvětlujete, co vám kdo pověděl za doby totality, ale to není k věci a je to každému srdečně jedno. Takové příspěvky nejsou odborné, je to jen známka vaši do nebe volající namyšlenosti. Musíte si ovšem nejen na mě z prstu vycucat něco na názory, které vám na diskuzi nevyhovují. Naprosto zapomínáte, že většina lidí ve světě má kromě internetu digitální satelity se ŽIVÝMI ZÁBĚRY. Takže ty vaše řečičky nejsou nic platné, na lidi působí realita a ne nějaké tvrdohlavě opakované smyšlenky šovinisticky-fanatických židů.

Jednou jsem četla příspěvek od žida pod značkou „Vlajka“ s výzvou: „Ve prospěch židů zastavte vraždění!“ A TAKOVYCH LIDÍ SI NESMÍRNĚ VÁŽIM...

Snažíte se předstírat bodrost, zatímco tu projevujete podlost:

„Sociální psychologie praví, že svět ženy ve společnosti nestaví na hodnotách války, ale míru; že to není svět konfrontace, ale pospolitosti. Preference ženy nejsou v soutěživosti a konfliktu, ale v kompromisu a zachování hodnot i možností. Není to svět agresivity válečníka, ale moudré smířlivosti. Začít s emancipací musíme, pánové, sami u sebe - tím, že začneme vědomě ženy podporovat a jejich roli jim umožňovat. V tom máme každý z nás na sobě co dělat. Proto, aby náš svět nebyl jen světem mužských konfliktů, ale i ženské starostlivosti. Aby ke vtipům o hloupých blondýnkách přibyly i vtipy o MUŽÍCH ŠOVINISTECH. V tom, aby katolický ideál ženy nestrkající nos do rozhodování, vyjádřený souslovím Kinder - Küche - Kirche byl nahrazen sekulární a demokratickou rovností .“

Žijete na Západě, přitom ta rovnost je pro vás velkou neznámou. Děláte tady lidumila, že nemáte předsudky k romům a černochům, protože sami rasismem trpíte, ale na druhé straně už nemáte žádný stud hanobit islámské náboženství a ani nevíte, že ti zaostalí muslimové jsou slušnější než vy, ti aspoň cizí ženy veřejně neponižují a nechávají je na pokoji. Jste to vy, kdo nezná absolutně slušná pravidla chování...A s nevychovanými a navíc jízlivými muži se nemá diskutovat, nýbrž je ignorovat...

15915

6.7.2003 0:42

Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

A s nevychovanými a navíc jízlivými muži se nemá diskutovat, nýbrž je ignorovat...

malvarika -- 213...*

Sam velky Alah, vam k tomu preje vsechno nejlepsi. Hura, vpred
za lepsi budoucnost. At mate ve svem zivote jen a jen stesti, bez
hulvatu, nevychovancu, jizlivcu, primitivu a podobne spodiny.

15917

6.7.2003 1:39

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

3. 7. 2003
Islám není násilné náboženství
Právě islámská civilizace pomohla Evropě dostat se z temného středověku a položila základy evropské renesance. Akbar S Ahmed, Islam Under Siege (Islám v obležení), Polity Press, UK, 2003, ISBN: 0745622100, cena US$19.95, 224 stranList Asia Times zajímavě recenzuje novou přemýšlivou knihu o islámu, která vyvrací celou řadu mýtů, avšak, jak poznamenává recenzent tohoto hongkongského deníku, řešení, jak odstranit dnešní problémy islámu a islámu ve vztazích vůči Západu, v ní zřejmě nenajdeme:
1,3 miliardy muslimů se v dnešním světě ocitlo uprostřed dvou soupeřících sil. Západ je chce "zmodernizovat", třeba i násilím, stoupenci Osama bin Ladena je chtějí "odzápadnit", třeba i zahalením jejich žen do černých šatů. Dvě třetiny muslimů žijí v diktaturách, potlačujících svobodné názory a samostatné myšlení, a poslední třetina muslimů žije v zemích, které, ač to třeba jsou i tradiční demokracie, nyní rychle přecházejí k tyranskému dohledu nad svými muslimskými menšinami. Kritikové islámu na Západě začali argumentovat, že Korán požaduje, aby ho muslimové následovali slepě a fanaticky. Avšak, jak na to poukázal i překladatel a lingvista Thomas Cleary, "Islám nevyžaduje slepou víru. Vyžaduje inteligentní víru, založenou na pozorování, na reflexi a na kontemplaci, počínaje kontemplací přírody a všeho, co je kolem nás. Antagonismus mezi vědou a náboženstvím, který je charakteristický pro západní kultury, je islámu cizí." Právě islámská civilizace pomohla Evropě dostat se z temného středověku a položila základy evropské renesance.Je politováníhodné, že má islám špatnou pověst v důsledku skupinek extremistů, kteří jednají v protikladu vůči své víře. Autor recenzované knihy, profesor Akbar S. Ahmed vyučuje islámským studiím na Americké univerzitě. Kniha je určena muslimům. Zaprvé, neobviňujte "velkého Satana" ze všeho špatného, co se vám děje, nabádá autor své muslimské čtenáře. Zadruhé, chovejte se vstřícně a soucitně vůči ostatním lidem, bez ohledu na jejich víru. Mnoho problémů (i když nikoliv všechny) si muslimové zavinili sami a obviňovat z nich Západ, tím si muslimové uzavírají cestu k pokroku.Mezi muslimy se šíří množství konspiračních teorií, představují si, že Západ plánuje zlikvidovat islám a propadá orgiím sexu a násilí. Příliš často jsou životy muslimů založeny na fatalismu, který je založen na špatném pochopení boží vůle.Ahmed podle recenzenta hongkongského listu právem odmítá mnoho falešných představ o islámu. Zdůrazňuje, že islám nedovoluje zabití ani jediné lidské bytosti. Násilí proti nevinným osobám vzniká ze špatné interpretace pojmu džihád, svatá válka. Islám dovoluje svatou válku jen jako ozbrojený boj proti utlačitelům, a to pouze pod podmínkou, je-li utlačovaným osobám odpíráno právo na život a na živobytí. Jednotlivci přitom nemají právo vést sami za sebe svatou válku, ta může být vyhlášena pouze prostřednictvím kolektivní vůle celého společenství. Jinak by to byla anarchie.

15918

6.7.2003 1:43

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15918

Pokracovani:

Bojovníci ve svaté válce mají za všech okolností zakázáno zraňovat ženy, děti a neozbrojené civilisty na druhé straně konfliktu.Absolutně není pravda, že by Korán od muslimů vyžadoval, aby zabíjeli židy a křesťany. Ve skutečnosti Korán nabádá, aby muslimové měli židy a křesťany ve velké úctě, nazývá je "lidmi knihy". Korán také nabádá muslimy, aby se přátelili se svými nepřáteli.Teroristické muslimské skupiny, jako například Taliban v Afghánistánu, byly extrémním, patologickým příkladem přehnané skupinové solidarity, sektářství, nikoliv islámu. Autor poukazuje na to, že existence takových skupin není omezena jen na muslimské kultury. Zmiňuje se o srbských milicích v Bosně a o hindských davech, které v Gudžarátu usmrtily tisíce muslimů - to byly společenské skupiny, které propadly témuž patologickému vidění světa jako Taliban. I Spojené státy po 11. září 2001 začaly projevovat rysy takové přehnané, sektářské skupinové solidarity. Muslimové najednou mohli být kdekoli v USA zatčeni a zadržováni bez obžaloby na dobu neurčitou, jen proto, že to byli muslimové.

15919

6.7.2003 11:53

RE: Mýtus o malém Izraeli

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15919

>Právě islámská civilizace pomohla Evropě dostat se z temného středověku a položila základy evropské renesance.

Tohle me zajima, muzete k tomu uvest neco vic? Nas ucili, ze renesance mela koreny v Italii 14. stoleti, ale o vlivu islamske civilizace na teto "udalosti" nic nevim. Pokud k tomu mate neco konkretnejsiho, budu velice rad.

Jinak konec stredoveku a pocatek novoveku se uvazuje az o dve stoleti pozdeji na prelomu 15. a 16. stoleti - po objeveni Ameriky jistym janovskym Italem ve spanelskych sluzbach... [smích]

15922

6.7.2003 19:06

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15922

Pane Jansky, bohuzel nemam. Bylo to v tom clanku, ale co vim, ze islamska civilizace byla v urcite dobe rozvinuta, kdyz evropska jeste neexistovala. Budu se snazit k tomu neco zjistit. Z te doby je hodne filosofu, cestovatelu (Ibn Batuta) a lekaru (vsem dnes znamy Ibn Sina), literatura a basne, ktere se jmenuji "žahiliji".
Pokud neco najdu, napisi vam to.

15937

6.7.2003 20:56

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15937

Odpoved panu Janskemu, ale nejenom jemu:
Tak jsem zjistila, ze tím je zřejmě myšlena nadvláda muslimských Arabů ve Španělsku, kde zůstali po dobu 8 století od roku 721 až do 1492 našeho letopočtu. Arabové založili na Iberském poloostrově civilizaci, rozšířili vědy, umění a architekturu. Ve Španělsku je zachováno mnoho nádherných staveb v arabském slohu. Zrovna tak se rozšířily řemesla a zemědělství. V těchto dávných časech Andalusie po jejich příchodu velmi rozkvétala a vědy se rozšířili až do Evropy (ted mi zrovna napadlo, vždyť našim čislicím se říká také arabské). První islámský vládce, který vstoupil do španělské země byl Táreq Ibn Zijád, s ním bylo mnoho Maročanů a přidalo se k nim i vojsko Šameona, do země vstoupili přes „GIBRALTAR“, což je vlastně název z původního arabského Džabal Al-Tareq (Tarekova hora). Po Tarekovi Ibn Zijád následovaly dvě další výpravy směřující do Andalúzie, první za vedení „Můsa Ibn Nassír“, původem z Damašku a druhou vedl Belíh Ibn Bašr, který byl rovněž Damaškan. Do 17. století byl velmi jasný vliv arabštiny na španělštinu, byla nazávána Maurštinou. Ve španělštině je dodnes čtvrtina slovní zásoby arabského původu, některá slova se zachovala v původním tvaru, jiná byla vývojem pozměněna. Mnoho míst tam má dodnes arabské názvy, týká se to různých pevností, městeček, říček apod. (Almodova, Almunecar, Almayaa, Aldea atd. Např. Hispalia byla poarabštěna na Sevilla, město Corteb z dob Říma byl přejmenován na Cordobu. V Almunecaru v devadesátých letech dvacátého století byl postaven velký pomník amíra (prince) Abdel Rahmana, na památku na jeho zásluhy na rozkvětu Andalúzie.
Nejzajímavější na této historii s porovnáním k dnešku je to, že židé byli za katolického španělského krále velmi utiskováni, buď museli přejít na křesťanství nebo odejít ze země. Po příchodů Arabů DOSTALI POPRVÉ V JEJICH HISTORII VŠECHNA PRÁVA A DOŠLO I U NICH K NEBÝVALÉMU ROZKVĚTU. Takže z toho je jasně znát, že tu neexistoval mezi nimi žádný náboženský problém. ARABOVÉ JE JE DODNES O NICH MLUVÍ JAKO O SVÝCH BRATRANCÍCH – SEMITY. Ale Arabové jsou dnes určitě skutečně semity, kdežto o dnešních židech je možné o tom pochybova, když dlouhá staletí žili na různých místech světa. Ale ti se jim nakonce pěkně odměnili. Jak se říká, čiňte ďáblu dobře a peklem se vám odmění. Omlouvám se za toto úsloví všem slušným židům. Míním jím sionisty a izraelskou politiku, která je od dob vzniku Izraele namířená proti Arabům a nedokázali Palestincům dát až dodnes, po 55 letech, samostatný svrchovaný stát, místo toho jim zabrali ohromně velká území, která jim původně patřila rozdělením Palestiny a Izraele z roku 1947. Palestinců se tehdy nikdo neptal, zda s tím souhlasí. Do té doby nikdy neměli problémy v soužití se židy.

15940

6.7.2003 21:39

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15940

Nejzajímavější na této historii s porovnáním k dnešku je to, že židé byli za katolického španělského krále velmi utiskováni, buď museli přejít na křesťanství nebo odejít ze země. Po příchodů Arabů DOSTALI POPRVÉ V JEJICH HISTORII VŠECHNA PRÁVA A DOŠLO I U NICH K NEBÝVALÉMU ROZKVĚTU. Takže z toho je jasně znát, že tu neexistoval mezi nimi žádný náboženský problém.
------------------------------------------------------------------

Toto nie ceľkom korešponduje s dejinami, ako ich poznám ja. Podľa mojich informácii boli Zidia vyhnaní zo Spanielska až potom, čo bol celý poloostrov obsadený kresťanmi. Ciže Zidia dostali práva v Severnej Afrike od Arabov, ale nie v Spanielsku.
Zidia a Arabi sú skutocne bratske národy. Ako mozno viete, oba odvodzujú svôj pôvod od Abraháma.
Co sa týka nábozesnkých rozporov, vyznavac judaizmu má možnosť beztrestne konvertovať na islam, ak mu hrozí smrť. Potom môže konvertovať nazad. Mohamedán nesmie konvertovať na judaizmus.
Ani mohamedán, ani zid nesmie konvertovať na kresťanstvo (obzvlášť nie katolícke).

Dalšia vec, čo vás môže zvádzať je to, že automaticky spájate Islam a Arabov. Arabi, ako kmeň (beduínov) od Abraháma (ku ktorému patril Mohamed), prestávajú byť dominatní vo vedení mohamedánov okolo roku 700. Takže aj ked každý Arab je semita (politicky korektnejší je výraz hamita), nie je tak apriori každý moslim. (Teda, nie že by na tom záležalo.)

15942

6.7.2003 21:30

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15937

Ide o to, že väčšina diel Antického Grécka a Ríma sa zachovalo práve v Arabčine. V originalé boli likvidované rannými kresťanskými spoločenstvami ako kacírske. Z Arabčiny bol preložený aj známy rukopis Corpus Hermeticum, myslím že v roku 1450 na priane di Mediciho. Di Medici dal preložiť aj všetko, čo sa zachovalo od Gréckych klasikova a snažil sa vytvoriť niečo ako novú Platonovú akadémiu.

Celkovo, ak porovnáte napríklad vtedajšiu kresťanskú Grenadu a moslimskú Cordobu, Moslimská časť Spanielska bola daleko civilizovanejšia. Avšak stále prízvukujem, že Islamské krajiny sa dalej nrozvýjali, kdežto my áno, čo nie je naša hanba, ale ich.
Uvedomte si, prosím, že kedže Islam nezakazoval otroctvo, toto bolo bežné napríklad v Alžírsku až do začiatku 20. storočia. Toto bolo dalším dôkazom zaostalosti Arabskej kultúry. Teda, ked my sme si svoj stredovek prežili od deviateho do pätnásteho storočia, Islam ho zažíva práve teraz. (Aj ked asi v záverečnej etape.)

15941

7.7.2003 8:41

RE: My´tus o malém Izraeli

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15937

Okopirovani clanku bez uvedeni zdroje a jmena autora (navic pod svym vlastnim jmenem), je plagiatorstvi.
A plagiatorstvi je druh kradeze.
Uz vas na to Eriko, Malvo, Malveriko nekolik lidi upozornovalo....

15949

8.7.2003 0:25

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15949

Vazeni nevazeni, mate absolutni neznalost co to je plagiatorstvi. To je uverejneny clanek v tisku, prevzaty od nekoho jineho.
Neplati to v diskuzi, uvedene jako uryvek a v uvozovkach. Nemohu za to, ze nemate ve veci vubec jasno. Vim, ze vas s tim stvu, ale neprestanu s tim, ze vam se to nelibi. Ostatni si nestezuji. Myslite, ze ty vselijake blaboly maji vetsi cenu???

Prosim neodpovidejte mi, odpoved mi nezajima..

15986

8.7.2003 0:39

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15986

Jo, a jeste ke vsemu to neni me "vlastni jmeno"
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

15987

8.7.2003 17:18

RE: My´tus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15987

Osobne si vas dovolujem povazovat za isty NoName produkt, takze co je vase meno a co nie, je dost irelevantne.

16013

8.7.2003 18:08

RE: My´tus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15987

Bude dobre, kdyz konecne si vyberete svoje vlastni jmeno
a k tomu konecne i ten sex.
Ale neberte to proboha doslovne, zda se, ze kazdemu je jedno
jak se jmenujete a jaky sex vlastnite. Aspon me je to uplne
fuk.

16017

9.7.2003 3:00

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 16017

LXIV/ Súra 25 SPÁSNÉ ZJEVENÍ
72 A ti, kdož křivě nesvědčí, a když kolem řeči hnusných jdou, míjejí je důstojně...

16035

9.7.2003 4:15

RE: My´tus o malém Izraeli

Zdenek zmatousek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 16035

>LXIV/ Súra 25 SPÁSNÉ ZJEVENÍ
>72 A ti, kdož křivě nesvědčí, a když kolem řeči hnusných jdou,
>míjejí je důstojně...Vy jste docela urcite arab, nebo Koranofil. Co vsak sledujete tim, ze se prohlasujete za zenu, opravdu nemam tuseni, ale neverim vam to z celeho srdce! Salam Alejkum![vyplazený jazyk]
P.S. Neco z Bible by nebylo ???

16042

9.7.2003 11:53

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 16042

Ne, mam hodne z buddhismu, ale o tom tu rec neni. [cool]

16053

8.7.2003 3:29

RE: My´tus o malém Izraeli

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15986


>Myslite, ze ty vselijake blaboly maji vetsi cenu???
---------------------------------------------------
To myslite moje vlastni nazory ? Urcite maji vetsi cenu. "Paste a copy" zvladne totiz i simpanz..... [smích]
Pokud tady nekdy neco okopiruji, dam si tech nekolik vterin prace, abych uvedl zdroj a jmeno autora. Jinak by to skutecne byla zlodejna.....
---------------------------------------------------
>Prosim neodpovidejte mi, odpoved mi nezajima..
----------------------------------------------------
Vas nezajima hodne veci. Proto take mate takovy rozhled, jaky mate...... [smích]

15994

9.7.2003 11:56

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15994

Paste a copy" zvladne totiz i simpanz

Ale simpanz je neumi cist...

To myslite moje vlastni nazory ? Urcite maji vetsi cenu.
Ceske uslovi: "SEBECHVALA SMRDI"

16055

8.7.2003 21:30

ostatni si nestezuji,

VPI squawbum (zavináč) hotmail (tečka) com 152.?.?.?

Reakce na 15986

protoze ty ponekalikate prezvracene nesmysly z diskusnich for BListu nectou. Co budete delat ted, draha malvariko, majak ze slonovinove veze nejak hapruje [vyplazený jazyk] a dovedl demokratickou diskusi do neprobadanych koncin.

Vas obdiv k "argumentaci" pana Janskeho jest pro uvazujici osoby dostatecnym znamenim toho, ze "vase" komentare nestoji za cteni. Zrovna tak jako Nohejlovo.

16022

8.7.2003 22:39

RE: ostatni si nestezuji,

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 16022

>Vas obdiv k "argumentaci" pana Janskeho jest pro uvazujici osoby dostatecnym znamenim toho, ze "vase" komentare nestoji za cteni.

VPI! Dekuji Vam z celeho srce sveho! Jste moudrost sama!
Konecne se mi diky Vam dostalo zneuznani od uvazujici osoby!
A tak dlouho jsem cekal...

[vyplazený jazyk]

16026

9.7.2003 12:07

RE: ostatni si nestezuji,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 16022

protoze ty ponekalikate prezvracene nesmysly z diskusnich for BListu nectou

Nenasla jsem tady z diskuze BL nic jineho, nez vas prispevek

Vas obdiv k "argumentaci" pana Janskeho jest pro uvazujici osoby dostatecnym znamenim toho, ze "vase" komentare nestoji za cteni

Vasi argumentaci jsem nikde necetla, abych ji obdivovala. Jenom tady napadate a to nema s diskuzi nic spolecneho, a pro vas a podobne lidi, ty clanky nepisi a nekopiruji, jsou jini, kteri je ctou a se mnou diskutuji.
P.S.:Upozorneni, necekejte dalsi odpovedi, nestoji mi za to, takovahle uroven..

16057

11.7.2003 17:44

RE: Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15918


Islám není násilné náboženství

Nabozensky fanatismus je stejny jak u krestanu, tak i u mohamedanu.
K tomu navic se preci rika, poturcenec horsi Turka. Kde jste se
k tomu vsemu dostal pane "malvarinka" ?

16149

6.7.2003 23:17

Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Teda, ked my sme si svoj stredovek prežili od deviateho do pätnásteho storočia, Islam ho zažíva práve teraz.

Graham Murt -- dr_murt@yahoo.de -- 217...*

A to se prave nasemu pana malvovi nejvice libi. Nevim vsak proc ?
K vuli tomu, ze to byla doba bez zakonu ? Doba velkeho temna ?
Prece on pise v kazdem svem prispevku, ze to co je nejlepsi je jen
a jen vira v Alaha a Mohameda. Ze jen tito dva nas mohou zachra-
nit pred dravosti americkeho militarismu a fasistickeho Bushe. Je
mozne, ze nam to vysvetli on svojimi vlastnimi slovy ?

15943

7.7.2003 10:58

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15943

Panu neemancipovanemu:

Prece on pise v kazdem svem prispevku, ze to co je nejlepsi je jen
a jen vira v Alaha a Mohameda
Vubec si to nemyslim. Je videt, ze moje prispevky spravne nectete.
Takhle ovsem nic z nazoru oponentu neziskate.
Vybirate si z mych prispevku jen to, co chcete.
Prectete si muj prispevek o buddhismu v teto diskuzi.
Ale to byste musel nad prispevky vice premyslet. To vas ovsem boli.

15957

7.7.2003 12:26

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15957

Dodatek k minulemu prispevku.: Az vy tu budete psat kriticky k zidovskemu nabozenstvi, tak ja budu psat kriticky k islamu.
Neexistuje jakakoliv ideologie a jakekoliv nabozenstvi, aby se nedaly zneuzit. Vy jste nam tady o nedostatcich judaismu a o jeho zneuziti, ani cokoliv jineho O NEM NIKDY NEPSALI!!!! Za to utocite neustale na islam!!!! Moje odpovedi reaguji na TUTO SKUTECNOST…Ale jak jsem psala, vy si sem nechodite tribit svoje nazory, vy mate jediny zajem, co nejvic pospinit islam. A nechapete, jak pruhledne a zabednene se chovate.

15959

7.7.2003 13:49

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15959

Namietka: Islam samotny je zneuzitim judaizmu!

Mohamed, aj ked sa s judaizmom nikdy nestretol osobne (aspon nie podrobne), jeho prestiz (ktora vtedy v Arabii bola nepochybna) zneuzil pri propagacii svojho nabozenstva. Rovnako tak aj Krestanstva, ktore vsak znizil na deviantsku sektu. (Najma kvoli katolickemu modlosluzobnictvu (dodavam, ze je diskutabilne, ci je katolicizmus modlosluzobnicky prvoplanovo alebo kvoli jeho "politickej korektnosti" -- aby katolicky misionari rozsirili krestanstvo v Europe pred rokom 1000, menili tradicnych pohanskych bohov na krestanskych svatych a dovolovali miestnemu obratenemu obyvatelstvu, aby im vzdaval hold)).

Co povedat zle o judaizme? Kedze judaizmus nie je svetovym nabozenstvom, nie je ani moc zaujimavy.
Krestanstvo a Islam mozeme porovnavat ako rovneho s rovnym, nie vsak Judaizmus s Islamom alebo Judaizmus s Krestanstvom.

15962

7.7.2003 18:40

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15962

Nekdy mate docela dobre postrehy, ale nekdy jste vedle jak ta jedle.
Zrovna v tomhle prirovnani, vite, ale ja nemam naladu porad neco lidem vysvetlovat, protoze jsou mnozi stejne nepoucitelni.

15974

7.7.2003 18:54

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15974

Super.

15975

8.7.2003 0:17

RE: Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15974

.........ja nemam naladu porad neco lidem vysvetlovat ......

malvarika -- 213...*

Toto je snad nejlepsi vtip ne tohoto mesice, ale snad celeho
roku. Ba co dim asi jeden z nejlepsich vtipu co jsem kdy v zivote
cetl. Pan malvarinka se dava na drahu poucovatelu, pedagogu.
Vazne, vase sebevedomi bych chtel mit.
Abych byl uprimny, kdyz ctu vase radky, mam husi kuzi po tele.


Soudruh Husak, taky kdysi vydal nejake prohlaseni k nepoucitelnym.
Ze ano ????
Nebo to jen napsal "Pouceni z krizovych let " ja uz nevim, ja uz jsem byl tady a drel se na tom, aby kapitaliste meli vrtulniky
Apace a mohli zabijet nevinne palestince deti.

nepoucitelny matej

(ano,pane malvarinko, je mezi nami veliky rozdil ve vzdelani, mate
pravdu)

15985

8.7.2003 14:36

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15985

Neemancipovanemu Mateji:

No, samozřejmě nevíte, k čemu lidé čtou články. Vy jste totiž jen odborník v pitvání zvířecích mrtvolek. A vaše „argumenty typu jedna paní povídala“ nejsou k poučení, ale k oblbování. To si právě vy berete vzor od Big brother, podle toho to vypada...Nejste vubec vtipny, jak si o sobě myslíte... [cool]

16006

8.7.2003 16:18

RE: Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 16006

Well, well, well ...........
nevim proc jste se dal tolik proti pitvani zviratek. Ale jiste k
tomu mate nejaky vedecky duvot. Vite, kdysi davno trebas v Recku
lide pitvali zviratka proto, aby se podle ulozeni vnitrnosti poz-
nali jaky je ceka osud. Ja uz jsem v duchodu, ja uz zviratka ne-
pitvam, ale slibuji vam, az se k pitvani nekdy dostanu, budu mys-
let jen a jen na vas a budu hned vedet, co vas ceka a co vas nemine.
A co se tyka zdroje moji informovanosti, tak ja radeji ji ziskam
jak jsem psal minule od nejakeho pritele, trebas Palestince, co se
prave vratil ze 3 mesicni nastevy sve vlasti, nez od nejakeho novi-
nare, ktery pise bud do pravicovych ci levicovych novin. Ja si mys-
lim ze tyto informace, jsou mnohem objektivnejsi nez ty vase, ziskane s nejakych zavyslych novin. Tak aspon soudim ja. Staci se
podivat na jakykoliv prispevek co vy kopirujete o tech nepratelskych Apacskych helikopterach co strileji po nevinnych Paletinskych detech.
To vsechno dalsi vsak necham na vas, ja rozumim jen tem zdechlym
zviratkam. Coz prakticky znamena, ze nicem.

16009

9.7.2003 12:14

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 16009

nevim proc jste se dal tolik proti pitvani zviratek. Ale jiste k
tomu mate nejaky vedecky duvot.

Ja jsem psala neco proti??? Ja jsem psala, ze jste v tom odbronik, vzdyt jste o tom psal tady na diskuzi.
Tady mate dalsi dukaz, ze vubec neumite cist, co druzi pisi.Jak chcete timto zpusobem diskutovat. To mam vsechno uvadet na spravnou miru? Pro koho?

16059

9.7.2003 12:33

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 16009

A co se tyka zdroje moji informovanosti, tak ja radeji ji ziskam
jak jsem psal minule od nejakeho pritele, trebas Palestince, co se
prave vratil ze 3 mesicni nastevy sve vlasti, nez od nejakeho novi-
nare

Kdybys byl tak vzdelany v politice jako v tom pitvani zviratek
tak by vas zajimalo, co o palistinsko-izraelskem konfiliktu pisi sami Palestinci, zijici na okupovanem uzemi anebo primo v Izraeli.
Okopirovala jsem toho dost, ale vy jste tak chytri, ze nebere svedectvi primo z mista vazne, anebo vas vubec nezajima, prestoze se tady k tomu neustale vyjadrutjet. Zatim je pro vas bernou minci, co rekl jeden Palestinec, ktery se vratil odtamtud z navstevy.
To chcete, rict, ze jste informovany a aby vas informovani lide brali vazne? Kdyz jste v koncich na nic neodpovidate, ale nevadi, nepisi to pro vas, ale pro lidi, kteri maji o to SKUTECNY ZAJEM a ne pro ty, ktere neustale uverejnuji lzive a propagandisticke smyslenky. To vam nejvic vadi, ze nekdo o tom neco vi, to se vam a te vasi kohorte vubec do kramu nehodi. Chcete si tu povidat jen mezi sebou, nic vic

16061

8.7.2003 17:22

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 16006

Pan Malvarika, ja vas ubezpecujem, ze vy ste omnoho vtipnejsi, nez si myslite. A dakujem vam za vsetko. (Nie, ze by toho bolo moc, ze ano?) Ale netrapte sa tym, okrem toho, ze som Trotl a Automaticky-genialny inteligent, som najnovsie aj neprekvapujuco chapajuci Slovak. Nuz, kazdy sme nejaky.

16014

9.7.2003 12:11

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15985

Abych byl uprimny, kdyz ctu vase radky, mam husi kuzi po tele.


Napodobne, ja taky, to je nahodicka, co?

16058

11.7.2003 17:35

RE: Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 16058

Nic by vam neublizilo, byt trosku originalni.
Ale proti gustu, zadny disputat ......

16147

8.7.2003 20:24

RE: Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15974

...... vite, ale ja nemam naladu porad neco lidem vysvetlovat, protoze jsou mnozi stejne nepoucitelni.


malvarika -- 213...*

Mikine, nech uz malvarika na pokoji !!!!!!!!! Uz je toho dost !!
Bud rad, ze pan malvarika poucuje tady tebe a asi dalsich
tisic ctenaru denne na Zvedavci. Za takove vzdelani se plati
a ve valutach. Zadne ruske kopejky. Kde by jsi nasel tolik
znalosti a vedomosti a moudra, co ti tady dava malva s malym
"m" ????????? Ted mlcis a nevis co odpovedet. Ze ano .

16019

9.7.2003 8:48

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 16019

...bud rad, ze pan malvarika poucuje tady tebe a asi dalsich
tisic ctenaru denne na Zvedavci....

1000? Heh, tak dvadsat-tridsat...

16049

9.7.2003 12:17

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 16049

1000? Heh, tak dvadsat-tridsat...

To je svata pravda, a proc vy se pane Morte tolik kvuli tem 32 dvou namahate a kazdemu odpovidate??? Samozrejme, ze ne pro nejake ponauceni, ale pro vlastni zabavu. Ja takove hobby nemam.


16060

9.7.2003 13:11

RE: Mýtus o malém Izraeli

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 16060

Tak proč to tedy děláte? Pokud to samozřejmě není tajemství.

16062

9.7.2003 18:35

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 16062

Dostala grant od Irancov, pre co ine?

16076

9.7.2003 20:28

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 16062

Jestli to je otazka na me, tak odpovidam vsem, koho to zajima,
moje hobby je irenismus. Jestli nahodou nevite co to je, tak pan AGI Mort vam to hned vysvetli, on totiz vi uplne vsechno a take velmi rad pouziva cizi slova. Kdo bude mit zajem si to zjistit sam, tak at si to vyhleda ve slovniku cizich slov.

16082

9.7.2003 18:37

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 16060

Spolu s J. W. Goethem hovorim: "Otazka preco je chybna, mali by sme sa spytat preco nie?"

16077

7.7.2003 3:16

Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

By pumping Iraq's oil to Israel the Jewish state might become an oil-exporting country

Plans to build a pipeline to siphon oil from newly conquered Iraq to Israel are being discussed between Washington, Tel Aviv and potential future government figures in Baghdad. ... Cutting out Syria and solving Israel's energy crisis at a stroke. ...
US intelligence sources confirmed to The Observer that the project has been discussed. One former senior CIA official said: 'It has long been a dream of a powerful section of the people now driving this administration [of President George W. Bush] and the war in Iraq to safeguard Israel's energy supply as well as that of the United States. 'The Haifa pipeline was something that existed, was resurrected as a dream and is now a viable project - albeit with a lot of building to do.' ...

James Akins, a former US ambassador to the region and one of America's leading Arabists, said:'After all, this is a new world order now. This is what things look like particularly if we wipe out Syria. It just goes to show that it is all about oil, for the United States and its ally [Israel].' ...

Akins was ambassador to Saudi Arabia before he was fired after a series of conflicts with then Secretary of State Henry Kissinger, father of the vision to pipe oil west from Iraq. In 1975, Kissinger signed what forms the basis for the Haifa project: a Memorandum of Understanding whereby the US would guarantee Israel's oil reserves and energy supply in times of crisis.

Kissinger was also master of the American plan in the mid-Eighties - when Saddam Hussein was a key US ally - to run an oil pipeline from Iraq to Aqaba in Jordan, opposite the Israeli port of Eilat.


15945

7.7.2003 20:30

Mýtus o malém Izraeli

Be mail3 (zavináč) phantomemail (tečka) com 212.?.?.?

V jednom z prvních příspěvků je napsáno, že židé jsou v každé vládě . No to je možné, ale v čínské, japonské, indické, a brazilské jsou tedy obzvlášť dobře maskováni [smích]

Moji čínští přátelé nějak nemohou pochopit , proč se tady lidé tolik přou [smích]

Pro Malvariku : já bych to s těmi chápajícími ženami neviděl tak idylicky . Celý život dělám v převážně ženském kolektivu a mohu říci , že ženy dokáží být pořádné bestie (i moje žena říká, že s muži se pracuje lépe, ale jí to tak netrápí , protože nemusí trávit pracovní dobu s kolegyněmi)

15976

8.7.2003 12:24

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15976

A co ma tohle spolecneheo s valkami a zabijenim, ktere vedou muzi?
Zeptejte se sam sebe a sve zeny... [cool]

16002

8.7.2003 2:59

Mýtus o malém Izraeli

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Historie cinskych zidu-During the first three I located all temples and mosques likely to afford me any data, and on the fourth morning visited the ruinous site, which gave no, evidence of the magnificent synagogue that once stood there or the wealth of its community, save for a weather-beaten commemorative stone that told the strove of these people. While I was photographing and rubbing this stone, thousands of Chinese gathered around, and they came to the erroneous conclusion that I was a Jewish rabbi come to succor Chinese Jews, which the Mohammedan portion did not particularly relish, owing to the fact that a great many of the Jewish community had merged into Mohammedanism through persecution and distress. The Chinese always referred to the Jews as the "sect which pulls the sinews" and as the "Mohammedans with blue bonnets," because they wear blue bonnets as well as take off their shoes during all religious ceremonies.
Oni nejsou maskovani ,jen o nich nic nevite ,v tom je ten zakladni problem a z teto neznalosti delate druhe lidi hlupaky.

15992

8.7.2003 14:57

RE: Mýtus o malém Izraeli

Be mail3 (zavináč) phantomemail (tečka) com 212.?.?.?

Reakce na 15992

Pane Nohejle , já jsem přece psal. že je to možné ! A jak sám vidím , jsou opravdu VELMI DOBŘE maskováni [velký smích] ( NEJLÍP ASI KOREJCI )

16007

8.7.2003 17:24

RE: Mýtus o malém Izraeli

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15992

Pan Robert Nohejl, uz ste poculi, ako sa smeje miliarda Cinanov? Nie? Ale smerujete k tomuto poznaniu. Pomaly, ale iste.

16015

9.7.2003 17:39

Mýtus o malém Izraeli

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Ja jsem psala neco proti??? Ja jsem psala, ze jste v tom odbronik, vzdyt jste o tom psal tady na diskuzi.
Tady mate dalsi dukaz, ze vubec neumite cist, co druzi pisi.Jak chcete timto zpusobem diskutovat. To mam vsechno uvadet na spravnou miru? Pro koho?

malvarika -- 213...*

ono se to po vas hned tak lehce cist neda. Trebas slovo "ODBRONIK"
jsem pres veskerou snahu v zadnem slovniku nenasel. To bude asi
nejake arabske slovo, ze ano ? Pro nikoho nic neuvadejte na spravnou miru. Nejprve to skuste sam.
Ale proboha zustante zde na Zvedavci, ani si nedovedete predstavit
s jakym potesenim oteviram kazde rano tento web a hledam tam
prispevky malvariky. Jen a jen vy vykouzlite usmev na me tvari.
A podle dopisu od pratel pry nejsem sam.
Tak pokracujte v nacatem dile a uvadejte veci na spravnou miru.
Ne, ja nemam nic proti vam, prave naopak vy me udelate dobrou nala-
ladu hned v prvni ranni pulhodine.

16071

3.7.2005 20:45

Mýtus o malém Izraeli

Pisis 83.?.?.?

Vy tady všichni, v čele s panem Stworou, jste paranoidní antisemité a antisionisté. Jediný Graham Murt tvoří světlou výjimku, i když s jeho názory také nesouhlsím na 100%.

Cheers,
Pisis

30450

Příspěvků: 122

01.07. 05:36 albert  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 05:11 OK  RE: Mýtus o malém Izraeli
01.07. 09:36 Vodník  Mýtus o malém Izraeli
01.07. 15:58 oksy  RE: Mýtus o malém Izraeli
01.07. 10:23 Robert Nohejl  Mýtus o malém Izraeli
01.07. 15:15 Trotl Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
02.07. 01:05 bolo sinsaev  RE: Mýtus o malém Izraeli
02.07. 07:24 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 00:14 bolo sinsaev  RE: Mýtus o malém Izraeli
01.07. 15:22 Trotl Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
01.07. 18:07 Mikin  My´tus o malém Izraeli
03.07. 11:33 malvarika  RE: My´tus o malém Izraeli
02.07. 03:01 Robert Nohejl  Mýtus o malém Izraeli
02.07. 03:18 Robert Nohejl  Mýtus o malém Izraeli
02.07. 14:04 malvarika  Mýtus o malém Izraeli
02.07. 18:01 stefan  RE: Mýtus o malém Izraeli
02.07. 14:05 malvarika  Mýtus o malém Izraeli
02.07. 18:12 stefan  Mýtus o malém Izraeli
02.07. 20:06 Vladimír Stwora  RE: Mýtus o malém Izraeli
02.07. 20:33 VPI  Až bude třeba, zamáčknou nás jako hmyz
02.07. 21:11 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
02.07. 22:27 Jan Jansky  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 02:51 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 16:34 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 16:02 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 18:57 Jan Jansky  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 21:46 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 16:12 Graham Murt  O nebezpečenstve Islamu.
03.07. 18:41 Jan Jansky  RE: O nebezpečenstve Islamu.
03.07. 22:05 Graham Murt  RE: O nebezpečenstve Islamu, ateizme, etc.
04.07. 02:08 malvarika  RE: O nebezpečenstve Islamu.
04.07. 23:26 Jan Jansky  RE: O nebezpečenstve Islamu.
04.07. 23:40 malvarika  RE: O nebezpečenstve Islamu.
04.07. 01:58 malvarika  RE: O nebezpečenstve Islamu.
04.07. 02:04 malvarika  RE: O nebezpečenstve Islamu.
04.07. 04:12 Mikin  RE: O nebezpecˇenstve Islamu.
04.07. 16:43 Graham Murt  RE: O nebezpecˇenstve Islamu.
04.07. 20:33 Mikin  RE: O nebezpecˇenstve Islamu.
03.07. 00:46 bolo sinsaev  RE: Mýtus o malém Izraeli
02.07. 21:18 mateji  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 00:25 malvarika  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 00:27 malvarika  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 00:28 malvarika  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 01:09 mateji  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 02:57 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 14:00 Jan Jansky  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 12:40 Robert Nohejl  Mýtus o malém Izraeli
04.07. 23:44 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
07.07. 10:14 Robert Nohejl  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 12:46 Robert Nohejl  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 16:54 mateji  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 19:05 Jan Jansky  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 22:12 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
04.07. 07:08 mateji  RE: Mýtus o malém Izraeli
05.07. 00:46 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
05.07. 07:23 Mila B.  RE: Mýtus o malém Izraeli
05.07. 16:43 Jan Jansky  RE: Mýtus o malém Izraeli
05.07. 19:08 Mikin  RE: My´tus o malém Izraeli
05.07. 23:56 Jan Jansky  RE: My´tus o malém Izraeli
04.07. 02:00 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
03.07. 17:09 mateji  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 22:01 disc or die  Mýtus o malém Izraeli // studie 911
04.07. 03:20 Robert Nohejl  Mýtus o malém Izraeli
04.07. 06:45 mateji  RE: Mýtus o malém Izraeli
04.07. 14:58 Starej pes  Mýtus o malém Izraeli
04.07. 17:41 Emil  Mýtus o malém Izraeli
04.07. 23:19 Jan Jansky  Nabozenstvi, jeho role v politice a islam
06.07. 12:40 Graham Murt  RE: Nabozenstvi, jeho role v politice a islam
05.07. 07:30 Robert Nohejl  Mýtus o malém Izraeli
06.07. 12:47 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
05.07. 21:26 malvarika  Mýtus o malém Izraeli
06.07. 00:42 mateji  Mýtus o malém Izraeli
06.07. 01:39 malvarika  Mýtus o malém Izraeli
06.07. 01:43 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
06.07. 11:53 Jan Jansky  RE: Mýtus o malém Izraeli
06.07. 19:06 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
06.07. 20:56 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
06.07. 21:39 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
06.07. 21:30 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
07.07. 08:41 Mikin  RE: My´tus o malém Izraeli
08.07. 00:25 malvarika  RE: My´tus o malém Izraeli
08.07. 00:39 malvarika  RE: My´tus o malém Izraeli
08.07. 17:18 Graham Murt  RE: My´tus o malém Izraeli
08.07. 18:08 mateji  RE: My´tus o malém Izraeli
09.07. 03:00 malvarika  RE: My´tus o malém Izraeli
09.07. 04:15 Zdenek  RE: My´tus o malém Izraeli
09.07. 11:53 malvarika  RE: My´tus o malém Izraeli
08.07. 03:29 Mikin  RE: My´tus o malém Izraeli
09.07. 11:56 malvarika  RE: My´tus o malém Izraeli
08.07. 21:30 VPI  ostatni si nestezuji,
08.07. 22:39 Jan Jansky  RE: ostatni si nestezuji,
09.07. 12:07 malvarika  RE: ostatni si nestezuji,
11.07. 17:44 mateji  RE: Mýtus o malém Izraeli
06.07. 23:17 mateji  Mýtus o malém Izraeli
07.07. 10:58 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
07.07. 12:26 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
07.07. 13:49 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
07.07. 18:40 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
07.07. 18:54 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
08.07. 00:17 mateji  RE: Mýtus o malém Izraeli
08.07. 14:36 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
08.07. 16:18 mateji  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 12:14 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 12:33 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
08.07. 17:22 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 12:11 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
11.07. 17:35 mateji  RE: Mýtus o malém Izraeli
08.07. 20:24 mateji  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 08:48 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 12:17 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 13:11 milo  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 18:35 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 20:28 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 18:37 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
07.07. 03:16 Robert Nohejl  Mýtus o malém Izraeli
07.07. 20:30 Be  Mýtus o malém Izraeli
08.07. 12:24 malvarika  RE: Mýtus o malém Izraeli
08.07. 02:59 Robert Nohejl  Mýtus o malém Izraeli
08.07. 14:57 Be  RE: Mýtus o malém Izraeli
08.07. 17:24 Graham Murt  RE: Mýtus o malém Izraeli
09.07. 17:39 mateji  Mýtus o malém Izraeli
03.07. 20:45 Pisis  Mýtus o malém Izraeli

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 3

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 8

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 16

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 987,72 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
927 305,55 Kč

Poslední aktualizace: 25.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 431