Diskuze k článku

Oddělování Evropy

Příspěvků 41

13.12.2014 15:00

Jsem ruský okupant.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

To je taková moje profese. Vzniklo to historicky. Okupoval jsem Sibiř. Teď tam těží ropu, plyn, hliník a spoustu dalších užitečných věcí. Teď jsou tam města, ve kterých stojí výškové budovy. Už se tam nesmí prodávat ženy za svazek sobolích kůží, jak tomu bylo, než přišli Rusové. Okupoval jsem Pobaltí. Postavil jsem tam závody a elektrárny. Místo jejich směšných farem. Pobaltí vyrábělo hi-fi radiotechniku a automobily. Požádali mě, abych odtud odešel. Teď tam loví šproty a většina práceschopného obyvatelstva čistí evropské záchodky. Okupoval jsem Ukrajinu. Taky tam postavili závody a elektrárny. Ukrajina vyráběla letecké motory, lodě, tanky a automobily. Požádali mě, abych odtud odešel. Teď tam jako na výrobním páse produkují majdany. A většina z nich nevyrábí ani hovno. A víte co? Už mám plné zuby omlouvat se za to, že jsem okupant. Ano, jsem okupant. Dědičným právem. Fungování Kalašnikova znám líp než fungování mléčné žlázy. Jsem agresor a krvežíznivý netvor. Bojte se mě. 300 let jsem žil pod mongolo-tatary – a kde teď jsou mongolo-tataři? To já jsem zapálil Moskvu před tím, než jsem ji předal Napoleonovi – a jak skončil, Bonaparte? To já jsem seděl v zákopech u Volokolamska a dobře věděl, že se Němce zadržet nepodaří – a kde jsou teď Němci a kde jejich zasraný Hitler? Přišli ke mně všichni, kterým se nelenilo. Turci, Angličané, Poláci, Němci, Francouzi. Země zde bylo dost pro všechny – 2,5 metru pro každého. Byl jsem, jsem a budu ruským okupantem.

323313

13.12.2014 16:32

RE: Jsem ...

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 323313

Celý text tohoto svého "diskuzního příspěvku" jste sem zkopíroval/a. Kdyby ten text alespoň za něco stál.

Jeho autor v něm zapomněl zdůraznit, že ruští okupanti ovládli po válce téměř třetinu Evropy. Vytvořili v ní tzv. socialistické státy. A ty pak přivedli prostřednictvím své zhoubné ideologie až na pokraj morálního i hospodářského krachu.

Nejmarkantněji byly jejich "okupantské zásluhy" patrné na jimi ovládané části Německa - NDR. Zatímco Západní Německo vzkvétalo, občané NDR jen závistivě pokukovali přes železnou oponu. A houfně emigrovali. Hospodářský úpadek Rusy okupované části Německa dosáhl takové hloubky, že ani čtvrtstoletí masivních dotací z bohatší části země dodnes nedokázalo dotáhnout úroveň bývalé NDR na celostátní průměr.

Co potom máme říkat my, Maďaři, Poláci, Bulhaři, ... , když žádné bohaté příbuzné nikde nemáme?

A proto - Vivat ruským okupantům! [oči v sloup]

323315

13.12.2014 16:59

RE: Vojto vojto ...

Ďuro Trulo 89.?.?.?

Reakce na 323315

Západní německo bylo výkladní skříní USA a výsledkem nevratné investice do emerické propagandy západu, stejně jako bylo DDR výkladní skříní ideologie socialismu. Oba projekty byly podvodem na "stupidné čriedy ovčanou v oboch košiaroch" (tedy pokud rozumíte slovensky a pokud chápete jinotaje). To jak tyto výkladní skříně vypadaly vypovídá něco pouze o kreatibilitě jejich aranžérů, nikoliv o velikosti stád a intenzitě exploatace jednotlivých kusů stáda jeho pastýři. Váš pohled na svět z vrcholu mraveniště mne sice pobavil ale nepotěšil. Ferdo!!
[mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

323319

14.12.2014 0:16

RE: Vojto vojto ...

Jarek* 217.?.?.?

Reakce na 323319

A celé toto bylo řízeno jezuitskou taktovkou z Vatikánu. A je tomu doposud. Vladimír se na ty vatikánské amorální jezuitské hovada vybodl a sakra dobře udělal. Doufám, a pevně věřím, že jim ho nepodaří zabít.

323352

13.12.2014 17:09

RE: Jsem já to mudrlant

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 323315

Jak jsme to Německo (západní) postavili na nohy. Když jsme předtím vyplenili západní i východní Evropu od veškerého duševního i hmotného bohatství. A postavit na roveň to NDR nebylo nikdy úmyslem, tak jako udržet východní kolonie jako zdroj levného zisku.

323320

13.12.2014 18:15

RE: Jsem ...

karel4u 187.?.?.?

Reakce na 323315

Pane Vojto, Rusove byli vitezove a tak si mohli delat co chteli.

323331

13.12.2014 23:53

RE: Jsem ...

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 323331

A je jen dobre, ze Rusove si budou delat co chtej i nadale i kdyz by se z toho v USA meli posrat .......

323350

14.12.2014 0:58

RE: Jsem ...

karel4u 187.?.?.?

Reakce na 323315

Rikate, pane Vojto, ze ti komunisticti politici privedli tehdy hospodarstvi na pokraj krachu, je zajimave, ze kdyz prevlekli kabaty a zacali narod vest po revoluci, tak za dvacetpet let ho privedli k totalnimu krachu a moralnimu take. Tak kde je rozdil?
Neco me pripada zajimave. Dnes jsem si cetl na Psu, ktery je otevrene prozidovsky, jeden clanek je tam o muceni a vrazdach za komunismu a o tom, ze by vinici meli byt potrestani. Dalsi clanek je o zpochybnovani muceni ktere provadi
CIA a vydavani ho za cosi co bylo potreba delat. Ja se v tech zidech nevyznam, jak to tedy je. Kdyz to delaji oni, tak je to v poradku, ale kdyz jim to nekdo oplati tak je to spatne? Kde je potom moralka? Me se zda, ze jsou jako prodejne zeny, nezda se vam to take?
c

323358

14.12.2014 20:39

RE:Tupec zustane tupcem !

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 323358

Karle, je to presne tak jak to rikas a pises. Je skoda ze tihle grazlove uz neviseli na sibenici a ne jen za to, ze rozkradli a rozprodali ceskej krater a zradili narod. Co se tyce CIA tak jsi taky trefil hrebik presne na hlavicku a mel by si ten "moula" kdyz uz je neschopnej samostatnyho premejsleni vo udajnym terrorismu a ruznejch tech svinstvech z USA jak se vopravdu veci maj aspon neco precist..... Jenze a to znas , nekteri lidi jako tenhle "mrtafa" maj misto malyho mozku v kotrbach velky hovno a rikat takovejm "natvrdlejm tvrdolinum" pravdu je jako hazeni hrachu na zed. Takovejm "mamlasum" a to me klidne ver uz nepomuze aby se jim rozsvitilo v tech lemberach ani poradny proplesknuti chobotu. To je jako kdyz by jsi se pokousel udelat z uplnyho imbecila inteligentnbniho cloveka .

323399

14.12.2014 9:45

RE: Jsem ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 323315

"Jeho autor v něm zapomněl zdůraznit, že ruští okupanti ovládli po válce téměř třetinu Evropy. Vytvořili v ní tzv. socialistické státy. A ty pak přivedli prostřednictvím své zhoubné ideologie až na pokraj morálního i hospodářského krachu."

Pane Vojto, snad vnímáte, že se jednalo o vzájemnou dohodu mezi SSSR a USA. Mám na mysli dohodu jejich vládnoucích administrativ.


"A proto - Vivat ruským okupantům! [oči v sloup]"

Opět záměna - sovětská okupace není ruská okupace [oči v sloup]

323363

14.12.2014 11:17

RE: Jsem ...

Venny 46.?.?.?

Reakce na 323363

Máte pravdu. Proč by pan Vojtí měl rozlišovat ruskou okupaci od sovětské? To by pak musel přiznat - přímo či nepřímo, podle naturelu - že sovětské okupace se chcá nechcá zúčastnili i vojáci z Ukrajiny, Moldavska a Pobaltí, tedy z oblastí, které jsou dnes vehementně "zachraňovány" USA a EU. A to i přes daleko větší nevůli národa než tomu bylo ve Střední Evropě po II.sv.v. Co je to však platné, když stát řídí vlády a parlamenty a ty mají své různé zájmy a závazky (rozuměj provázky). Tehdy i dnes... [cool]
Zcela zodpovědně můžeme říct, že život pod nadvládou SSSR byl těžký a deprimující, nebyl však doprovázen vybombardovanou Prahou či Bratislavou, uměle zkrachovalou Poldovkou, zplanýrováním zemědělství, osekanou infrastrukturou v sociální, zdravotnické, dopravní, vzdělávací atd. sféře. Nyní, pod vlivem Bruselu a Washingtonu se máme samozřejmě lépe ve všech myslitelných oblastech života. [oči v sloup] [chechtot] [bliji]

323366

14.12.2014 13:57

RE: Jsem ...

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 323366

> ... rozlišovat ruskou okupaci od sovětské?

Však on ten hrdinný "ruský okupant" (viz úvodní příspěvek) také nerozlišuje. Nebo se snad jeho slova "Okupoval jsem Sibiř, Pobaltí, Ukrajinu, ..." vztahují k jiným, než sovětským časům? A je to opravdu důležité?

Za daleko důležitější považuji něco jiného. Většina zdejších rusofilů spílá všemu západnímu. A klaní se "velkému ruskému medvědu". Přitom nikdo z nich nenakupuje ruské potraviny, nejezdí ruským autem, nesedá u ruského počítače s ruským OS, nekouká na ruský televizor, netelefonuje ruským mobilem, nelétá na dovolenou ruskými letadly, ... V reálném životě dává rusofil zásadně přednost PRODUKTŮM ZÁPADNÍM. Ovšem miluje vše ruské. [chechtot]

K velmi úsměvným jevům patří i další fakt. Drtivá většina "zvědavců" nenávidí tzv. óbrboháče. A miluje Putina. Fakt, že Putin prokazatelně patří k nejbohatším lidem na této planetě jim nikterak nevadí. A dokonce jim ani nevadí, že si Putin údajně pořídil své miliardy úsporami ze svého několitisícového platu (to vše v USD). Prostě úžasný muž, co? [chechtot]

323372

14.12.2014 14:22

RE: Jsem ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 323372

Všechno se dělá v číně patrně kromě karoserií aut a příštipkářů manufaktur akorát název líp prodává zahleděným do formátů nadřazenosti. Ruská střední třída si 5násobně polepšila, o čem se lidem v exekutistanu může leda zdát, za 12 let Putina a svět? [mrknutí jedním okem]

323373

14.12.2014 14:30

RE: Jsem ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 323372

Jsi naivní človíček, co rozdává moudra z vrcholu svého mraveniště - jak se někdo už přede mnou trefně vyjádřil[smích]
SSSR i současné Rusko vyvíjelo a paralelně se západem dál vyvíjí své vlastní pc systémy pro potřeby zbrojení. A to od samého počátku. Ale ty v obchodech nenajdete. Pro zbytek hospodářství prostě nakupovali tzv. venku. Nebyl důvod to vyrábět - což ale neznamená, že by to nedokázali. Prostě šli snadnější, pohodlnější cestou.
K těm boháčům, jak víte, co si o nich myslí zdejší drtivá většina? Pokud mohu soudit za sebe, rozlišují mezi zloději a těmi, co přišli ke svým majetkům poctivě. Kolik má Putin víš jen ze západních Kravských rozhledů.

323374

14.12.2014 17:17

RE: Jsem ...

FreeBrn 85.?.?.?

Reakce na 323374

Máte pravdu, měl jsem příležitost vidět práci na počítačích Минск.
Po jedné poruše se těch několik klimatizovaných místností vystěhovalo a nahradilo se několik let používanými IBM-PC 80286 [smích]
Naše Tesla i jiné podniky RVHP pracovali na "paralelně vyvíjených" technologiích převážených v diplomatických zavazadlech přez železnou oponu.
Skutečně se domníváte, že celková technologická zaostalost /mimo zbrojní sféru/ je moudrým záměrem ruského vedení? [zmaten]

323384

14.12.2014 19:30

RE: Jsem ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 323384

A jak vy pohlížíte na celkovou západní technologickou vyspělost, kam s ní došli? Jsou snad lidé sytější, bezpečnější, šťastnější?
Co nám to všem přineslo, co z takových technologií, které lidem zkresluje realitu a skrze které jim státy pomalu lezou i do ložnic? Myslíte si, že je to správná cesta? Já tedy rozhodně ne.
Mluvíte o zaostalosti - zapomínáte přitom na pozadí, jakým jsou kupř. kulturní rozdíly, náboženské, politické, doprovázené válkami a nejrůznějšími špinavostmi, embargy. V těchto praktikách vede na celé čáře USA. Jejich území války neničily, naopak, bohatli na práci dovážených otroků. Teď mají armádu s vyspělými supermoderními technologiemi a chtějí sežrat celý svět.
Nechápu jelita, která ofrňují rypáky nad někým, kdo nemá nejnovější a nejlepší. Pak se takové přístupy projevují mezi mladými už snad ve školkách. Lidé nebo státy, to vyjde nastejno.
Jenomže vy to stejně nepochopíte, čumíte na svět jedním okem.

323394

14.12.2014 19:39

RE: Jsem ...

dub 89.?.?.?

Reakce na 323394

navíc zcela záměrně ignoruje fakt, že skoro 2/3 "amerických" vědců nejsou američani.
kdyby nebylo tiskárny na hajzlpapír, tak by byly usa někde úplně jinde, protože ti číňané, rusové, evropané a jihoameričané by byli doma a výsledky jejich výzkumu by tak nekradly usa a americké korporace[smích]

ale těžko chtít po někom pohled širokým prizmatem, když je schopen jen zírání přes štěrbinu v klíčové dírce[smích]

a to nemluvim o tom, že emeričani jsou v mnoha ohledech tak nejlepší, že i poslední americkej tajnej špionážní satelit musely nahoru vynést ruský raketový motory[smích]

ale nechte je v tom, ať si v tom libují, oni budou mít nakonec problém.

323395

14.12.2014 20:48

RE: Jsem ...

FreeBrn 85.?.?.?

Reakce na 323395

Moc se mi líbí jak přesně oba dva víte co ignoruji nebo naivně opomíjím.
Já jen reagoval na představu o vyspělosti a schopnosti technologií izolovaných nebo izolujících se režimů, nic víc.
Politický systém tzv. západu je jednou velkou zvrhlostí, co je však zarážející, v porovnání s jinými se stále jeví jako efektivnější, to je prostě fakt.
Je naprosto lhostejno zda toho dosahuje vlastním výkonem nebo schopností využít cizí zdroje.
Zřejmě si ve svém tunelovitém vidění světa nedovedete představit, že někdo kdo má nápad a schopnosti
hledá především místo kde je uplatní a ty zelené potištěné papírky pro něho nehrají vždy tak velkou roli.
Kdyby ti cizinci zůstali doma, určitě by byli i tam úspěšní, ale spousta jejich práce by nikdy nebyla
realizována. Svět by byl sice o něco méně nespravedlivý, mnoho myšlenek a umu by nikdy nespatřily
světlo světa. Nakonec ten užitek mají všichni včetně těch chudých domovin kam se zboží, léky a myšlenky
dostanou stejně jako jinam.

Tedy, rozhodně neignoruji a rozhodně nepohrdám.

Co mne ovšem nikdy nepřestane děsit jsou nekritičtí obdivovatelé dvou protichůdných zločineckých systémů.
Domnívající se, že lež a nespravedlivost jednodnoho je automaticky pravdou a ctností druhého.
Mimochodem, opovrhovači západem 24hod denně využívají všech jeho výhod, technologií, léků, služeb, informací ...
Představte si život jinde se vším co přináší a pak vše získá jiné kontury.
Posuzujte prosím příště co jsem napsal a ne svoje /mylné/ představy, že si myslím.

323401

14.12.2014 21:44

RE: Jsem ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 323401

Zatím kapitalismus vede války co by nejvýsnější bysnis oligarchů nepřetržitě a to jsou ty hodnoty které použitím nejefektivnějších devastů činí. Technologie, léky, služby, léky a myšlenky jo? [chechtot] jsou užívány jako patrně nejnověji zde v konstelaci prohlášení v exekutistanu členkou čssd že nejsou stranou pro bezdomovce a zde níže nabídnu seznam produkce a sklízení úrod.

http://orgo-net.blogspot.cz/2014/12/zbehly-ukrajinsky-vojak-prodavaji-nas.html

http://orgo-net.blogspot.cz/2014/11/200-let-americkeho-terorismu-prehled.html

323405

14.12.2014 22:57

RE: Jsem ...

čerstvích LX 142.?.?.?

Reakce na 323405

Taky se se cítite ztracený
-sedíte u PC jehož cena byla nízká protože tím šuntem zaplavily planetu
-bachor nacpán menáží se supermarketu
-denní dávka léku od zlých farmaceutů
-nadáváte na ssocany co vás zklamaly
-šíříte jedovatý slin(t)y orgo-net aeronet a pod.
-nevidíte ani za vlastní plot
VĚŘÍTE VŠEMU CO SE PODOBÁ VAŠIM PŘEDSTAVÁM SVĚTA

Tím jak se vzdalujete okolní realitě ve vás narůstá pocit zvrácenosti nové generace.

Každý se rozhoduje sám za sebe jestli chce žít v minulosti nebo příjme dnešek. Odpočívej v pokoji minulosti.

323409

15.12.2014 9:26

RE: Jsem ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 323409

Poslouchejte moje milé Jú a hele ten šunt kterým zaplavili planetu bylo ryze z podnikatelských a obchodních důvodů, nikoli samaritánství ovšem jde používat aby člověk nezůstal ale opravdu ouplně blbej. Moje představy světa zdaleka nejsou přízemní a to tak že doslova, dokonce se nemyslím že partikulující lidé jsou rozumní, na tanečky jakéhokoli druhu spíš. :lol

Přijmout dnešek je obvyklé pokud nejste revolucionář, či neprobíhá něco co by jste opravdu nechtěl aby se pomocí tupých ovčanů cyklicky opakovalo.

Proto bezpochyby platí kdo nezná chyby minulosti má víc než šance užít si jich v budoucnosti, pokud bude. Mě je jedno co se vám bezmyšlenkovitě hodí. Fakta jsou obvykle neoddiskutovatelná s demagogy ovšem ne. Z vašeho postoje ční jediné, patrně oblíbené zástupci lidu posranci, nač vyhrnovat kalhoty když brod je ještě daleko. [vyplazený jazyk]

Kousek ne mé představy světa, ale sdílím, z PL

Jako vždy,, antifanfar, 14. 12. 2014 19:33:30
když zazní jasná pravda o situaci, rozhoří se nevybíravá diskuse. Pana Filipa nemusím, ale co řekl musí vidět každý, kdo se nenechá opíjet našimi sdělovadly /viz dnešní Otázky pana Moravce/. Ten východ Evropy byl během třiceti let v první polovině minulého století čtyřikrát převálcován válečnými frontami. Miliony obětí. Kdo na těch vojnách vydělal, je zbytečné říkat. Už prvorepublikové noviny si svého času posteskly, že jsme museli zaplatit každý knoflík padlých legionářů. Že světem vládnou peníze se shodovali lidé vždycky. Které platidlo vládne světu není třeba dodávat. A právě na dolarovou světovládu si přece dovolily posvítit země BRIC !!! Jeden moudrý člověk kdysi napsal: Mohou-li kapitalisté získat procenta zisku navíc, přestoupí zákon, mohou-li získat desítky procent spáchají zločin, mohou-li získat stovky procent, neexistuje zločin, jehož by se nedopustili. Je taky zbytečné počítat vojenské základny a na čích hranicích dnes jsou. Ale nebojte se. Kdyby tady v Evropě k něčemu došlo - ti vaši vyvolení, co tu dnes mají tu jedinou svatou pravdu, budou opět na správném místě. Za velkou louží ..............

323434

15.12.2014 5:48

RE: Jsem ...

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 323401

"se stále jeví jako efektivnější, to je prostě fakt".
No, on to prostě fakt není, klasicky manipulujete jakože není o čem diskutovat. Otázkou totiž je v čem má být efektivnější a ve srovnání s čím. Je pravdou, že v současnosti je "západ", říkejme raději USA, protože ostatní "západ", to jsou jejich loutky, velice efektivní ve vyvolávání světové války. To má být hodné obdivu?
Jestliže tvrdíte, že extrahujete pouze technologie, pak si zase položte otázku co ta Vaše "efektivita" vlastně je a čím je zaplacena. Jakým neskonalým drancováním planety, sta lety zotročováním zbytku planety, statisíci a miliony mrtvých, chudnutím vlastního obyvatelstva atd. To má být efektivita? Ve srovnání s těmito náklady jsou výsledky technologicky vyspělého západu tedy velmi, ale velmi mizivé...."To je prostě fakt" [smích]
Ve Vašem podání je "prostě fakt", že bankovní lupič je ve vydělávání peněz efektivnější než bankovní úředník za přepažkou hodným obdivu.

323430

15.12.2014 8:17

RE: Jsem ...

FreeBrn 85.?.?.?

Reakce na 323430

... Otázkou totiž je v čem má být efektivnější a ve srovnání s čím
Efektivnější je ve všem a sám v předchozím i následujícím textu zdůrazňuji, že to rozhodně
není hodné obdivu ani skvělé pro tuto planetu, to mi nepodsouvejte.
Celý příběh lidstva je o opanování zdrojů, takže čehopak se naží dosáhnout ten nezápad?
Zajímavé je, že VŠICHNI ti, co se vůči západu vymezují, se snaží seč mohou dělat TOTÉŽ.
Jen se jim to tak nedaří. [smích]

323433

15.12.2014 11:49

RE: Jsem ...

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 323433

Ovšem to je Váš zásadní omyl, efektivita přece znamená poměřit výsledky s náklady...Nikoliv vzít a poměřit nějaký v daném okamžiku existující stav. .A zhodnotíme-li náklady a veškeré dopady, jež technologický rozvoj "západu" stál s výsledky, je to ubohost sama.
Například kde by byla VB bez Východoindické společnosti, tedy v podstatě bez otrocké práce celého indického subkontinetu s všemi důsledky a miliony mrtvých...Řekl, bych, že by s bídou pěstovala brambory a shlížela k Polsku jako nedosažitelnému vzoru. [smích]
O USA raději nemluvit.
Skutečnou efektivitu přece nelze spojovat se zločiny či uměním zabíjet a kořistit.

323438

15.12.2014 15:36

RE: Jsem ...

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 323438

Svatá pravda. Já bych k tomu ještě dodal, že nejen měření efektivity je důležité, jde hlavně o to co je účelem té efektivity. Pro některé se efektivita mylně měří penězi. Pokud jste penězi pak je to ovšem správné. Ovšem pokud je člověk člověkem, možná by měl měřit efektivitu podle toho kolik lidí dokáže úspěšně zaměstnat a uživit, nikoliv kolika lidí se dokáže zbavit. Jsme lidi a ne peníze. O co nám sakra jde? O život a nebo o soutěž kdo zbohatne víc za jakoukoliv cenu? Není to přece hra ale život.

323451

18.12.2014 4:39

RE: Pravda dal bych prednost ...

favela 113.?.?.?

Reakce na 323372

ruskym potravinam pred temi vyrobenymi v zapadnich korporacnich chemickych tovarnach, ale Rusko melo jen kratky cas na rozvoj od r.2000. Vetsina vyrobcu automobilu porada masove opravy svych smrtnosnych vyrobku napr.General Motors a dalsich, stovky vyspelych dalsich statu nevyrabi ani televizory, mobilni telephony atd aniz by se jim to porad vycitalo..To neznamena prednosti ale jen to ze je temer vsude zaveden monopolni system. A legendy pohadkovem bohatstvi skrze akcie jedne ruske spolecnosti Gazpromu uz tady byly opakovany az do omrzeni...Jako vzdy vyblita obvineni na Putina nejsou doprovazeny zadnymi FAKTY !!!

323600

14.12.2014 16:21

RE: Jsem ...

Lu 178.?.?.?

Reakce na 323315

A ještě k tomu roku 1968. Na to se přece nelze dívat nyní, po téměř padesáti letech, prizmatem roku 2014 bez kontextu s rokem 1945. V Rusku, nebo chcete-li SSSR, obětovalo životy ve válce s fašismem 27 mi-lionů lidí. Za naši i vaši svobodu, jak se teď s oblibou říká. Takže si jistě dokážete představit, jak to pro nás bylo po 23 letech žhavé. Teď už je to passé, tím spíše, že západní mocnosti, které dnes tak adorujete, samy s invazí souhlasily, protože se obávaly porušení křehké rovnováhy poválečného uspořádání. Ale proč ten iracionální strach dnes, jestliže ten kontext, který to mělo, je vzdálenou historií?

Z rozhovoru s ruským opozičným spisovateľom:
http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/18884-zachar-prilepin-svoboda-slova-v-rusku-je-vti-ne-na-zapad

323380

14.12.2014 18:07

RE: Jsem ...

Freddy 84.?.?.?

Reakce na 323315

Vojto, Vojto Vy mluvíte o Ruských okupantech a zapomínáte, že to byl Sovětský Svaz a ne Rusko, tedy byli to Sovětští vojáci ale i jiní vojáci, jako Poláci, Maďaři, Bulhaři a Němci. A najednou nejsou tito taky okuoanti pane Vojto. Proč nenávidíte Rusy a tedy hloupě Ruský národ.Kde jste na tu nanávist přišel. Pane Vojto, prosím Vás přečtěte si prosím Vás od Alexandra Solženicina, dvě tlusté knihy Dvěstě let pospolu. Doufám že pochopíte. kdo kdo udělal říjnovou revoluci 1917, a kdo pak dělal ten bolševický teror na Slovanských Rusech. To nebyli Slované ale určitá skupina lidí, kteří se považují NADLIDMI, dříve než Hitler měl vyolenou arisjou rasu. A tito lidé mordovali a ovládali celý Sovětský Svaz a mají na svědomí do druhé světové války 132 milionů Slonakých Rusů§., Ukrajinců a Bilých Rusů§ Nu to je více než Hitleruv holkoust. A pan Porošenko a jeho vládní banda patří do této skupiny nadlidím kteří dělali říjnovou revoluci. Je to opět msta na Slovanských národech a pokus je ovládnout touto skupinou lidí, kteří se nazývají Chazaři. Jsou to lidé neschopní manuelní práce ale jen vládnout a dostat se k vládě nad podlidmi, čili Slovany, vš
emi možnými a nemožnými methodami. USA je pomocný nástroj těchto lidí jako i za říjnové revoluce 1917.

323392

18.12.2014 9:04

RE: Jsem ...

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 323392

A okrem ineho, boli to aj vojaci Ukrajiny! Tej Ukrajiny, ktora sa dosial ako jedina zo vsetkych statov byvalej VZ NEOSPRAVEDLNILA za tzv. okupaciu. RUSKO sa ospravedlnilo najmenej 3 krat. Tak aby malo v tom jasno aj obdivovatelia ukrajinskej chunty, ktora nevaha na prikazy USA vrazdit vlastne obyvatelstvo na Vychode.

323605

13.12.2014 17:31

RE: Jsem ruský okupant.

martin bareš 90.?.?.?

Reakce na 323313

Tleskám, palec nahoru a vůbec.

Vtipné, krátké, výstižné a sedí to jak zadek na nočníku.

Takže kopíruju pro sebe.

Konečně místo občasných blábolů o židobolševické revoluci v Rusku, chytrých exhibicích z historie a dalších pomateností taky něco stravitelnýho.

323324

13.12.2014 22:21

RE: Jsem ruský okupant.

franta 194.?.?.?

Reakce na 323313

staci jen 1.80 metru neboli metrosumdesat, To uz nesmrdi, to same chteji udelat amici a Poloci Putinovi, "To put him six feet under"

323343

13.12.2014 20:48

Z toho nekouká noc dobrého...

HmmŇam 89.?.?.?

Stačí na to selský rozum. Z EU a USA a TTIP nic dobrého nevzejde. Nevím dokdy si tady západní politici chtějí hrát na svobodu, demokracii a lidská práva? Tady tomu už nikdo nevěří, myslím si, že už ani samy tomu nevěří. A všichni bojují s komunismem a totalitou. A nikdo si neuvědomuje, kdo je agresor odkud vane zlo. Bývalí režim zabezpečil mír na 50 let, dnes už 65 let. Války se zpravidla vyskytovala po 20-ti, 30-ti létech. 1805 – Napoleonské války, 1848 – revoluční obrozenecké války, 1866 Rakousko- Pruská bitva u Hradce Králové, 1914 – 1. Světová válka, 1939 – II. světová válka. Když jsem pak narukoval na vojnu, moc optimismu jsem neměl, zdá nebude další válka.Ale ty komunistické kurvy zabezpečili mír a v písničce nějaký avantgarda se vysmívá a taky sýr, a válka nebyla přes 55 let, dnes už více. Ale to těm komunistickým kurvám nestačilo. Jako první na zeměkouli, u nás, zavedli celoplošnou zdravotní péči pro všechny obyvatele. Dodnes, takovou pitomost nemá spousta evropských státu, jako Řecko, Itálie. Ale těm komunistickým sviním to bylo pořád málo. Zavedli místo 6 denního pracovního týdne 5 denní. To pak museli skvělé svobodné demokratické státy udělat taky a poškodilo příjmy svobodných podnikatelů. Ale dnes to demokracie vše napraví. Za dva roky budou Vaší synové a vnuci v demokratické válce, zdravotní péče se bude plně platit, protože to nic nevydělává, no a v práci se už na to nebude hledět, jak dlouho děláš, pokud jí budeš chtít mít. No když s Tvou skvělou Amerikou se podepíše ekonomická smlouva TTIP, která to s námi myslí velice dobře, tak vás jednou vaši vnuci proklejí, pokud nějaké máte, no a teplouší to budou mít složité. Budou pečlivě, svou skvělou sexuální orientací, před islamisty utajovat. Europa už nebude křesťanská. Už dnes je to ochromený, nesvéprávný, neživotaschopný, stagnující moloch. Z toho nekouká nic dobrého...

323338

13.12.2014 23:30

A řekni tohle demokratovi...

Marx 89.?.?.?

Odkaz:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Ladislav-Kasuka-Kapitalismus-je-opet-v-krizi-a-ve-slepe-ulicce-a-neni-to-poprve-349975

323347

14.12.2014 0:05

Origin

nazdar 178.?.?.?

Velice inovativní názor paní Le Pen. Jediný Evropský politik, který je schopen přijít s novou koncepcí. Zatím většina říkala „ano EU“, někteří říkali „ne EU“. Ona přišla s vizí co tedy, když ne EU? Všem Evropanům je snad už jasné, že pokud EU zůstane, povede to nevyhnutelně k přijetí TTIP, se všemi jeho důsledky v - v podstatě, jako kdyby Evropa prohrála válku. Německo nemá sílu, se tomu vzepřít. Paní Le Pen otevřeně říká, že pro Evropu je východiskem vyměnit USA za Rusko. Je to asi také jediná možnost, jak zabránit Francii pádu do propadliště dějin, ale to už je další příběh.

323351

14.12.2014 0:36

RE: Origin

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 323351

Taky jsou jediní kteří by se svými legiemi žoldáků byli pro nástroj oligarchu zisku "nato element v úvahu chovat jinak než kručícím žaludkem budulínka. [mrknutí jedním okem] [překvapení]

323354

14.12.2014 0:36

RE: Origin

Aja 82.?.?.?

Reakce na 323351

Ona je to chytrá ženská, zvolená do vedení strany FN po dlouhé periodě vedení jejího otce. Nechápu, co na téhle straně vidí Francie extrémně pravicového, v programu strany jsou rozumné myšlenky.
Pokud najdete na you tubu nějaký rozhovor paní Le Pen s jinými politiky, stojí za shlédnutí, nikdo na ní nemá, všechny své názory umí logicky obhájit a protivníka obvykle argumenty zažene do kouta, odkud se pak ozývají omleté a trapné fráze.

323355

14.12.2014 2:26

.

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Pozerám, že sú tu nejakí vymetení idiotkovia!!! Takže musím tu reagovať na tie lži, že ussáci postavili Nemecko po vojne na nohy!!!

http://johnybgood.thoughts.com/posts/aku-ulohu-zohraval-marshalov-plan-pri-zotavovani-nemecka - Dobrý článok, ktorý dokazuje, že tretia cesta funfuje

323359

14.12.2014 2:29

.

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Ozrejmenie pojmov!!! Lebo vydím, že sem stále lozia malomocní troli!!!


Základné pojmy - Kapitalizmus, socializmus a boľševizmus
--------------------------------------------------------
https://www.facebook.com/notes/milan-rusko/z%C3%A1kladn%C3%A9-pojmy-kapitalizmus-socializmus-a-bo%C4%BE%C5%A1evizmus/10150295845331629


Boľševizmus je židovský a nie je to socializmus ani komunizmus!!!
-----------------------------------------------------------------
https://hlavuhore.wordpress.com/2007/07/02/bolsevizmus-je-zidovsky-i-a-s-leese/

https://hlavuhore.wordpress.com/2007/07/03/bolsevizmus-je-zidovsky-ii-a-s-leese/


Židovská nevyhlášená válka lidstvu - Alexej Fjodorovič Pavlov - Vynikajúce!!!
-----------------------------------------------------------------------------
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf


Komunizmus má 3 fázy - 1. Diktatúra proletariátu, 2. Socializmus a 3. Komunizmus - Platí iba v rámci Marxizmu, čo je židovský nástroj na zotročenie gojímov!!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://sk.wikipedia.org/wiki/Diktat%C3%BAra_proletari%C3%A1tu

http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=91293.1200;wap2

http://referaty.aktuality.sk/socializmus/referat-24673


Kapitalizmus a socializmus - Vysvetlenie pojmov
-----------------------------------------------
http://hladanie.wz.cz/skola/kapsoc2.htm


Kapitalizmus a socializmus - Pyramída a kruh
--------------------------------------------
http://www.cepta.sk/index.php/sk/duchovny-rozvoj/univerzita-zivota-mimograntmenu-317/spolonost-mimograntmenu-320/221-kapitalizmus-a-socializmus-pyramida-a-kruh


Václav Havel sloužil lži a nenávisti. Sametová revoluce byla podvod - Vysvetlené pojmy od Petra Hájeka, ako neocon, lavičiar...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.knihy-a.cz/21528/vaclav-havel-slouzil-lzi-a-nenavisti-sametova-revoluce-byla-podvod-rozhovor-s-petrem-hajkem

323360

14.12.2014 2:30

.

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Zaujímavá literatúra!!!


http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/ - Literatúra, knihy!!!

http://www.vzdelavaci-institut.info/ - Pozor na toto!!!


Odporúčam:


Židovská nevyhlášená válka lidstvu - Alexej Fjodorovič Pavlov
------------------------------------------------------------------------------
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf


Odkud pochází islám? - P. Curzio Nitoglia
-----------------------------------------------------
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Odkud_pochazi_islam.pdf


Kdo skutečně řídí islám? - Johannes Rothkranz
------------------------------------------------------------
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Kdo_skutecne_ridi_islam.pdf

323361

15.12.2014 21:15

Samozřejmě

Vanguard 84.?.?.?

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Národní frontu financuje První česko-ruská banka, což je navzdory svému názvu čistě ruská banka se sídlem v Moskvě. Národní fronta dostala půjčku devět milionů euro, což by v Rusku mj. znamenalo, že by se musela registrovat jako zahraniční agent.

323471

18.12.2014 19:34

Nové náhledy z PL

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Už nikdy Kubišovou s tím jejím ÁÁÁCH synku,synku..Píča stará[smích]), Lujko, 18. 12. 2014 19:13:58
Před třemi lety zemřel Havel, lidé si ho připomenou krátkými kalhotami ..Kult osobnisti jako vyšitý[smích])Hevel narozený, Havel vožralý, Havel s konkubínou, Havel na rudlu vyvážený z letadla vožralý, Havel v kavárně se svým gangem, Havel na lafetě v rámci národního veselí, Havel s kovovým ksichtem u kámošů , zlodějů a vrahů v USA, Havel.. Jistě na něj velice rádo vzpomene na 1 500 000 lidí v chudobě, děti co nemají na školní obědy a jejich již více než 100 000, jistě uroní slzu těch více než 650 000 nezaměstnaných a více než 380 000 taktéž, ale mimo registry, rádi jej oplače více než 100 000 bezdomovců co je mnohé na ulici poslali různé gangy exekutorů, lichvářů a další,vzpomenou i pozůstalí po 68 000 zasebevražděných a 45 upálených pro sociální, ekonomické,politické či jiné důvody, ..Opě národ bude od rána do večera poslouchat v TV plačky z jeho gangu ovšem za Vaše peníze[smích]To i king-čong---je břídil v té koreii[smích])co pražští povaleči předvádí společně s gangem v TV a jinde

Štěstí v neštěstí, keneth, 18. 12. 2014 18:17:10
Příroda je naštěstí moudrá a nedopustila aby světoznámý dramatik po sobě zanechal potomka. Mladej Vašík Veškrna ten by nás teprve pronásledoval. Už by se dnes na nás zubil ze všech havloidních médií zrzavý hošík s nadpisem " Nejkrásnější dítě v Evropě. "Jak říkám, měli jsme kliku.!
Reagovat

Re: Štěstí v neštěstí, André, 18. 12. 2014 18:20:35
Přesně tak! Také jsem na to myslel. Když si představím mladého Dienstbiera, mladého Bendu, je mi jasné, co by byl zač mladý Havel. A to, že by musel být prezidentem kdyby čert na koze jezdil, je také jasné. Opravdu jsme měli z pekla štěstí!

323647

Příspěvků: 41

13.12. 15:00  Jsem ruský okupant.
13.12. 16:32 VojtaIL  RE: Jsem ...
13.12. 16:59 Ďuro Trulo  RE: Vojto vojto ...
14.12. 00:16 Jarek*  RE: Vojto vojto ...
13.12. 17:09 Jacob  RE: Jsem já to mudrlant
13.12. 18:15 karel4u  RE: Jsem ...
13.12. 23:53 Satanist  RE: Jsem ...
14.12. 00:58 karel4u  RE: Jsem ...
14.12. 20:39 Satanist  RE:Tupec zustane tupcem !
14.12. 09:45  RE: Jsem ...
14.12. 11:17 Venny  RE: Jsem ...
14.12. 13:57 VojtaIL  RE: Jsem ...
14.12. 14:22  RE: Jsem ...
14.12. 14:30  RE: Jsem ...
14.12. 17:17 FreeBrn  RE: Jsem ...
14.12. 19:30  RE: Jsem ...
14.12. 19:39 dub  RE: Jsem ...
14.12. 20:48 FreeBrn  RE: Jsem ...
14.12. 21:44  RE: Jsem ...
14.12. 22:57 čerstvích LX  RE: Jsem ...
15.12. 09:26  RE: Jsem ...
15.12. 05:48 Heriot  RE: Jsem ...
15.12. 08:17 FreeBrn  RE: Jsem ...
15.12. 11:49 Heriot  RE: Jsem ...
15.12. 15:36 Antiseptik  RE: Jsem ...
18.12. 04:39 favela  RE: Pravda dal bych prednost ...
14.12. 16:21 Lu  RE: Jsem ...
14.12. 18:07 Freddy  RE: Jsem ...
18.12. 09:04 Trust no One  RE: Jsem ...
13.12. 17:31 martin bareš  RE: Jsem ruský okupant.
13.12. 22:21 franta  RE: Jsem ruský okupant.
13.12. 20:48 HmmŇam  Z toho nekouká noc dobrého...
13.12. 23:30 Marx  A řekni tohle demokratovi...
14.12. 00:05 nazdar  Origin
14.12. 00:36  RE: Origin
14.12. 00:36 Aja  RE: Origin
14.12. 02:26 Cico_Ciciak  .
14.12. 02:29 Cico_Ciciak  .
14.12. 02:30 Cico_Ciciak  .
15.12. 21:15 Vanguard  Samozřejmě
18.12. 19:34  Nové náhledy z PL

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 111,16 Kč
1 unce stříbra
548,15 Kč
Bitcoin
838 497,66 Kč

Poslední aktualizace: 26.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 377