Diskuze k článku

Ruský velitel varuje, že USA by mohly ovládnout celý Mexický záliv

Příspěvků 39

28.11.2014 7:05

ilúzie

dokopy 88.?.?.?

Vždy je dobré obrátiť dopad rovnakých skutkov na opačné strany. Ukáže to ilúzie o spravodlivosti napríklad západnej demokracie, alebo akejkoľvek inej. Napríklad Kosovo/Krym, Česko/Slovensko, Slovensko/Maďarsko...

322119

28.11.2014 7:57

Přesně tento přístup je objektivní!

Ing. Bizon 37.?.?.?

Tento přistup zrcadlení aplikuju od začátku krize abych byl objektivní, a je fakt dobrý!

Lidem říkám: Ukrajina do NATO? Klidně, ale jedině když znova vznikne Varšavská smlouva a bude v ní Mexiko nebo Kanada. V symetrii je stabilita, bohužel obojího bude v budoucnu asi jen ubývat:/

322121

28.11.2014 11:08

===Přesně tento přístup je objektivní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 322121

Nepodobá se to doslova s tou Varšavskou smlouvou tomu školnímu vtipu o té mrtvé trosečnici, co ji trosečníci se slovy "Dosti prasečin" čtrnáct dní po ztroskotání zakopali, a po dalších čtrnácti dnech se stejnými slovy / Dosti prasečin / zase vykopali ?

322133

28.11.2014 9:32

Vojny o zdroje a sféry vplyvu – výhľad do budúcnosti

lubosmat 195.?.?.?

Dnešná úroveň spotreby západu je nastavená na lacné suroviny tretieho sveta, lacnú ropu a plyn stredozemia, lacnú pracovnú silu Indie, Číny a Oceánie a v neposlednom rade na lacné potraviny trebárs z Angoly.

Od staroveku až po súčasnosť sa vedú vojny o zdroje a sféry vplyvu (ovládnutie a kolonizáciu), toto sa naozaj nemení.

Dôvod tohto konania je jednoduchý, využitie potenciálu ovládnutých krajín k svojmu vlastnému prospechu pôsobením čistého nátlaku, ja vládnem – mne patrí najväčší diel všetkého.

Otázka je, čo môže tento vývoj zastaviť alebo nejako zvrátiť v prospech ľudstva.

Jednopólový svet je pokračovaním spomenutého princípu pohodlného života vládcov na úkor ovládaných, tento však stojí a padá na absolútnom ovládnutí všetkých zdrojov a energií planéty, a hlavne na tom, že všetko bude pre vládcov relatívne lacné a dostupné.

Spomeňme si na tzv. päťročnice – roky povojnovej obnovy po rok 1989, kedy hlavne na východ od železnej opony chýbalo naozaj všetko, a napriek tomu nejakých cca. 500 mil. ľudí vybudovalo verziu sveta, ktorý konkuroval takmer 45 rokov západu, teda zdrojom a technológiám celého sveta. To nemohlo v rozdelenom svete vydržať do nekonečna.

Má to však svoju pointu – socializmus dokázal využívať oveľa efektívnejšie ľudské zdroje než kapitalizmus, ktorý v zásade ťaží z akéhokoľvek druhu nerovnováhy, a trepe na jednu hromadu to, čo niekde zobral.

Armády nezamestnaných ľudí a ľudí zamestnaných na hranici chudoby, ako produkt zámernej tvorby chaosu a nerovnováhy súčasného kapitalistického sveta sú skutočnou príčinou postupného úpadku tohto nespravodlivého konceptu. Hovorím o úpadku a nie konci zámerne.

Nové technológie môžu priniesť schopnosť vytvárať dostatočné zdroje a energie celoplošne a zároveň udržať tzv. trvalo udržateľný rozvoj, ale to by sa nesmeli mocný tejto planéty neustále usilovať o taký stav NWO kedy je ich jediným motorom všetko, čo je „LACNÉ“!

322128

28.11.2014 11:26

Lol

lol 88.?.?.?

Hlavní rozdíl je v tom, že USA neobsadili poloostrov na území jiného státu a neprohlásili jej za US území. Nemusí se vám to líbit, nemustíe s tím souhlasit, ale to je jediné, co s tím můžete dělat. Autorovi bych doporučil prostudovat si rozdíl mezi vojenskou základnou na cizím území ( mimochodem, základna na Krymu byl typický příklad Ruských imperialistický pokusů o ovládnutí hranic s NATO a k jejímu přímému ohrožení - když už jsme u toho přepisování propagandistických výlevů) a obsazením území cizího státu.

322135

28.11.2014 11:33

RE: Lol

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 322135

Napadlo Vás někdy, že ten, kdo vypadá lépe, nebo se tak s pomocí médií alespoň tváří, může být stejně špatný – ne-li horší –, než ten druhý?

322136

28.11.2014 11:45

RE: Lol

lol 88.?.?.?

Reakce na 322136

Já osobně nepodporuji USA, zvlášť kvůli jejich válkám v Iráku, Afganistánu atp. Ale i tam měli američané tu slušnost, že tam napochodovali v označených uniformách pod oficiální vlajkou své země.
Naproti tomu Rusové nemají ani koule na to, aby tenkrát své vojáky na Krymu ( mimo základnu myslím, než proti tomu budete zbytečně protestovat). Stejně jako v Čečně (Naprosto stejný scénář - cca 75 000 civilních obětí Ruské armády, jen během prvního konfliktu, celkový odhad 300 000 - celkově ), stejně jako ve Vietnamu, Stejně jako v Korei. Propaganda samozřejmě běží z obou stran. Ale podle ní se nedá říct, která strana je lepší a která horší.
A pak se rozmyslete, komu budete věřit víc..

322139

28.11.2014 13:55

RE: Lol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 322139

>i tam měli američané tu slušnost,

http://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_My_Lai

S cim ci kym jste schopen srovnat tuto udalost? Na to jsem velice zvedavy.

322147

28.11.2014 15:28

RE: Lol

lol 88.?.?.?

Reakce na 322147

k jakémukoliv Gulagu, k Čečně, Afganistánu, Náměstí nebeského klidu, k Maďarskému národnímu povstání, k jugoslávii a k dalším masakrům běhěm jednotlivých konfliktů..
Ale jediné, co se o tomto dá napsat je to, že by viníci měli trpět ( úmyslně píšu trpět, ne pykat).
Ale omlouvá jeden takovýto masakr jakýkoliv po něm následující?
Sundejte si, prosím, ty černoobílé brýle.. Nemusíme se přeci klanět USA, stejně, jako se nemusíme klanět Putinovi a jeho Rusku. A v tom je to kouzlo.

322155

29.11.2014 0:19

RE: Lol

ascharad 85.?.?.?

Reakce na 322155

Pokud vím, tak Sobotka který byl pozvaný do Spojených států k odhalení busty zločince a humanitárního bombardéra Václava Havla chodil po celou dobu svého pobytu v předklonu, také ho za to chválili a on na oplátku na dálku zepsul svého prezidenta jak malého kluka. Řekněte mi jediný příklad, kdy se český politik klaněl od roku 1989 směrem k Rusku. Jednomu radíte aby si sundal brýle a sám jste slepý - Gulagu, k Čečně, Afganistánu, Náměstí nebeského klidu, k Maďarskému národnímu povstání, k jugoslávii,( tou Jugoslaviií jste myslel Václava Havla?) vaše přirovnání je k smíchu. [chechtot]

322178

29.11.2014 7:05

RE: Lol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 322155

Zaujalo me vase souveti, jez naznacuje, ze o My Lai a jeho podstate nemate valne poneti, a proto se snazite srovnavat nesrovnatelne.
>Ale jediné, co se o tomto dá napsat je to, že by viníci měli trpět (úmyslně píšu trpět, ne pykat).
Nabizim vynatky z
http://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_My_Lai
Masakr v Mỹ Lai byla masová vražda asi 347 až 504 neozbrojených vietnamských civilistů, hlavně žen a dětí, kterou spáchali vojáci 23. pěší divize Americal U.S. Army 16. března 1968 ve vesnici My Lai v době Vietnamské války. Před smrtí byly některé oběti znásilněny, zbity, mučeny, zohaveny nebo pobodány. Těla některých povražděných byla vojáky znetvořena. Jednalo se o největší známý vojenský zločin amerických vojsk...
(...)
...zpráva se však na veřejnost nedostala. Události rozhýbal až dopis svědka incidentu Rona Ridenhoura, který o masakru napsal prezidentovi Nixonovi, ale i několika kongresmanům a zodpovědným do Pentagonu. Většina z nich na dopis nereagovala. Jedním z mála, kteří se o incident začali zajímat, byl Morris King Udall. Poté, co začaly najevo vycházet všechny okolnosti, obvinila americká armáda poručíka Calleyho z vraždy.
Od 12. do 20. listopadu 1969 uveřejnil informace o incidentu v časopisech Time, Life a Newsweek americký investigativní novinář Seymour Hersh.17. března 1970 americká armáda obvinila 14 důstojníků, včetně generálmajora Samuela W. Kostera, velitele divize Americal, za zatajování informací o incidentu. Většina z obvinění však byla zrušena. Velitel brigády plukovník Oran K. Henderson byl nakonec jediným, kdo byl z krytí masové vraždy obviněn. Stalo se tak 17. prosince 1971.
Po 10 měsících trvajícím soudu byl 10. října 1971 poručík William Calley odsouzen za vraždu a vydání rozkazu k střelbě do civilistů na doživotí. 2 dny po nabytí pravomoci rozsudku byl ale prezidentem omilostněn. Calley si nakonec odseděl ve vězení Fort Leavenworth 4 a půl měsíce, přičemž během této doby měl povoleny neomezené návštěvy své přítelkyně. Soud ostatní obžalované včetně kapitána Mediny zbavil viny.
(Konec Wikipedie)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hnus a sok v My Lai, hnus a sok z americkeho soudnictvi i politiky!!!
Naprosto nesrovnatelne! Vite cim? Ze po veskerych vami zminovanych konfliktech (to slovo uvadite vy) dotycne staty ci politicka zamereni nic nadale nediktuji svetu, zatimco o USA se to neda s urcitosti rici. (Viz Afganistan, Libya, Jugoslavie a nakonec i ukrajinsky majdan anebo i dokonce takova prkotina, jako jsou cervene karty. Atd.)

322196

29.11.2014 0:04

RE: Lol

ascharad 85.?.?.?

Reakce na 322147

http://en.wikipedia.org/wiki/Wounded_Knee_Massacr

322177

28.11.2014 14:10

RE: Lol

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 322139

OK, beru. Nicméně přesto vidím nepatrný rozdíl, charakterizovaný oním slůvkem „tenkrát“. Dnes už nejsme včerejší.

Poté, co Larry Silverstein s drobnou výpomocí CIA a Al-Kaidy spektakulárně odpálil dvojčata, celý svět vpodstatě čekal jenom na to, až hrdinné oddíly pečlivě označených amerických vojáků srovnají Afghánistán do latě, heroicky a ve světlu kamer.

O 13 let později, po Afghánistánu, Iráku, Libyi či Sýrii, obecně považovaných za fiasko Západu (tj. USA především), už je občan daleko méně zvědav na jakýkoli hrdinný válečný patos. (Snad pouze hrdinný boj USA s ISIL dnes ještě ti prostější Američanům věří.) Proto dnes války USA vedou neoznačené drony, bezpečnostní agentury, najatí bojovníci, zfanatizované skupiny národa.

Nedivím se, že za těchto podmínek, nastolených Amerikou, už si ani Rusko nemůže či nechce dovolit jednat „zbytečně“ férově. Protiruská propaganda by byla ještě o 100 % vyhrocenější, kdyby se Rusové otevřeně přiznali, že Krym je nedej Bože pod ruskou vojenskou kontrolou, sankce by byly ještě o 100 % vypečenější. USA by se utrhly ze řetězu, aby Rusům, přiznavším okupaci, za jejich vstřícnost naplnily heslo „pro dobrotu na žebrotu“. (Dovedu si představit nízké přelety bombardérů nad Moskvou, atd.)
Válka je pokračováním politiky jinými prostředky, praví známé heslo. Současně válka nikdy nebyla političtější, než dnes.

322148

28.11.2014 15:22

RE: Lol

xxxJirka 88.?.?.?

Reakce na 322139

Ti tvoji oblíbení US vojáci mají takové koule, že v podstatě VŽDY bojují proti výrazně slabšímu nepříteli.
A v poslední době už jim ty koule narostly do takový velikosti, že raději sedí tisíce kilometrů daleko a pomocí dronů, tzn. bez jakéhokoliv rizika, zabíjejí na cizím území, bez varování, koho je napadne + pár dalších nešťastníků v okolí.
Na Rusech můžeš kritizovat spoustu věcí, a asi oprávněně, ale určitě jsi mimo mísu, pokud pochybuješ o hrdinství ruských vojáků.

322154

28.11.2014 11:54

RE: Lol

Honza999 86.?.?.?

Reakce na 322135

Chcete tvrdit, že Američané NIKDY neobsadili území cizího státu a neprohlásili jej za své???

Tak tedy několik otázek...

Kolik států tvořilo Unii při jejím vzniku?
Kolik států tvoří Unii dnes?
Jakými způsoby probíhalo připojování unijních států od jejich počtu na počátku k jejich dnešnímu počtu???

322140

28.11.2014 16:23

RE: Lol

Anachronos 158.?.?.?

Reakce na 322140

Upresnenie otazky - vacsina statov Unie bola pripojena viac menej koser... Avsak co si Americania skutocne nedaju za klobuk bol sposob, akym pripojili Havajske ostrovy. A nemyslim len samotny proces pripojenia, ale hlavne to, co tomu predchadzajucich 50 rokov predchadzalo - podobnost s Krymom cisto nahodna...

322157

28.11.2014 12:00

RE: Lol

Nikdo 212.?.?.?

Reakce na 322135

Já mám jinou verzi téhož. Rusko zkrátka přidružilo k sobě území, na kterém se pro to rozhodla ve svobodném referendu drtivá většina jeho obyvatel. Zcela přirozeně i proto, že jsou to větsinou Rusové a připojení k Ukrajině bylo chybné a vzniklo za sovětské éry zcela nedomokratickým a víceméně čistě formálním rozhodnutím. To, že ty volby hlídala ruská armáda a vůbec, že k takovému vyhrocení situace došlo, je jednoznačně chyba loutkové vlády na Ukrajině. Rusko se jen nenechalo obehrát o své tradiční území.

Když se to takto napíše, najednou tu máme naprosto rozdílný dějinný obraz. Já bych řekl, že ten můj je podstatně objektivnější. [velký smích]

322141

28.11.2014 14:12

RE: Lol

lol 88.?.?.?

Reakce na 322141

Promiňte, ale máte špatně dataci.. Nejdříve proběhla vojenská anexe, poté zcela nedomokratickým a víceméně čistě formální referendum. A tím je vysvětleno vše ostatní, co jste napsal.
Pro zbytek: koupě Floridy - je to koupě se souhlasem Španělska, srovnání je naprosto nemožné.
Vznik USA z unie: Opravdu se chcete zabývat událostmi před pár sty lety? Naprosto irelevantní. Slovo nikdy jsem nenapsal. V podstatě bychom se měli bavit o období po první, případně druhé světové válce, kdy vznikla mezinárodní společenství a s nimi i smlouvy a dohody o celistvosti států.
Havaj je stejný problém a Guatemala samozřejmě nebyla k USA nikdy připojena.. Ale uznávám, že to byla US operace bez uniformovaných vojáků.
K poslednímu argumentu - moc se mi líbí, jak se demokrat Putin hájí tím, že jen opakuje něčí činy. A zatímco je to ve Vašich očích ze strany USA imperiální rozpínavost, ze strany Ruska je to akt osvobozování a demokratizace.
Jste naprosto stejně zaslepení, jako vaši US protějšci.

322149

28.11.2014 17:21

RE: Lol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 322149

Lžeš jako prase! Referendum na Krymu bylo zcela v pořádku a nikdo 97% obyvatel nenutil násilím, aby přišli k volebním urnám!!! Takže si nech provokatérské kecy!
Zase někdo vylezl z lehožumpy. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

322164

28.11.2014 18:26

RE: Lol

Venny 93.?.?.?

Reakce na 322149

Víte, mladý muži, já bych přál Obamovi (a jeho následníkům) aspoň jednu takovou "demokratizaci", která by se trochu podobala Putinově "anexi" Krymu: bez mrtvých, bez vybombardovaných měst, bez zničeného průmyslu, bez hladomoru, bez rozbitého dopravního systému, bez likvidace sociální, zdravotní, vzdělávací a zásobovací infrastruktury. Samozřejmě též bez odněkud se vynořivších extrémistických skupin, které se mydlí mezi sebou a podobně. Možná mám špatné vzdělání, nebo trpím předsudky k této hektické době, ale neměl by obsah a forma pojmů "demokratizace" a "anexe" být přesně opačný? [překvapení]

322165

29.11.2014 9:40

RE: Lol

LaFox 79.?.?.?

Reakce na 322149

S událostmi kolem Krymu, o kterých jsme již pojednali výše, je spojen problém dvojích standardů. Když pohlédneme do historie, pak v období od roku 1999 do roku 2007 mocnosti NATO podpořily a uznaly separatistické albánskojazyčné militární a mocenské síly dnes již nezávislého Kosova, a to i když jejich základem byla protisrbská, etnicko-militaristická teroristická organizace, nechvalně známá UCK. Západ prohlásil Kosovo za společenství, které není vázané žádnými právními a ústavními dohodami se Srbskem. V takovém případě nevyhnutelně vzniká otázka, jakou logikou se orgány Západu řídí, když označují odtržení Kosova od Srbska jako “odpovídající mezinárodnímu právu” (na základě tajného a nelegitimního hlasování v Kačaniku u Prištiny, které mělo legalizovat toto odtržení), přičemž současně považuje nezávislost Krymu (stvrzenou referendem) jako “odporující mezinárodnímu právu”)?
Západ na to může odpovědět tím, že Krym byl “okupován” ruskou armádou, na což je ale možné namítnout, že “ruští vojáci osvobodili Krym od Ukrajiny” bez jediného výstřelu, na rozdíl od toho, že mocnosti NATO “osvobodily” Kosovo pomocí masového bombardování spojeného se zahynutím tisíců mírumilovných obyvatel a zničením strategické infrastruktury Srbska.

322208

28.11.2014 12:05

RE: Lol

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 322135

Hlavní rozdíl je, že obyvatelé Floridy neměli referendum, když je strejda Samy zabral.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Smlouva_Adams-On%C3%A...

[velký smích]

322142

28.11.2014 12:12

RE: Lol

rincewind 195.?.?.?

Reakce na 322135

Nikdy neobsadili uzemie cudzieho statu? A Havajske ostrovy je co? Tie boli sprosto ukradnute.

Odvtedy technologiu vylepsili. Obsadia uzemie (juzna a stredna Amerika, stredna Europa, blizky Vychod, stredna a juhovychodna Azia), nainstaluju babkovu vladu, pripadne donutia svojich vazalov, aby dane uzemie uznali za samostatny stat (Kosovo). Babkova vlada robi vsetko pre svojich panov a ked je nieco zle, tak ste predsa samostatni, sami si za to mozte... A keby babkova vlada chcela naozaj nieco riesit, tak sa to da vyriesit padnutym lietadlom alebo nejakou farebnou revoluciou.

A ked chces vidiet neoznacenych vojakov, alebo vojakov na dovolenke, pozri si napr. Guatemalu, 1954.

Rusi len opakuju, co videli u Americanov [mrknutí jedním okem]

322143

28.11.2014 18:37

RE: Lol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 322143

Texas, Kalifornia, Florida, Kuba, Portoriko, Filipíny,... a to nespomínam protektoráty USA ktoré USA korporácie vyciciavajú až na kosť(Irak, Líbya, Mexiko, Kolumbia,...) a tie ktorým občas odkusnú z koláča(občas nejaké tie USA zbrane, občas nejaké tie USA dlhopisy, uloženie svojho zlata v USA,...) (EU(Nemecko, Francúzsko,...), Japonsko, Južná Kórea, Austrália...) a parazitovanie dolára na medzinárodnom obchode(ropa,...)!!! [mrknutí jedním okem]

322168

28.11.2014 14:41

RE: Lol

xxxJirka 88.?.?.?

Reakce na 322135

Připojením Krymu Rusko zabránilo genocidě tamního obyvatelstva a totálnímu ekonomickému kolapsu, což by mělo za následek neskutečnou bídu a utrpení lidí, jedno jaké národnosti. Nemusí se vám to líbit, nemusíte s tím souhlasit, ale to je jediné, co s tím můžete dělat.

322151

28.11.2014 15:48

RE: Lol

six 87.?.?.?

Reakce na 322135

Zopakujte si Historii, vaší historie je plný mainstream. A s prominutím, proč sem taháte oficiální kecy?
Článek je o dvojím metru na stejnou událost - v tzv. západní civilizaci to nazýváte demokracie, právo, svoboda....

322156

28.11.2014 17:03

RE: Lol

dub 89.?.?.?

Reakce na 322135

ale nešikejte! to jako amerika byla panenská krajina bez obyvatel? asi ne že, takže ji sprostě ukradli původním obyvatelům a těch se jednoduše zbavili genocidou.
ono totiž to, že někdo něco ukrad před 200 lety, ještě neznamená, že to není ukradené a že neobývá území, které původně patřilo domorodcům.

a to, že v americe žili indiáni, ví každý debil, který absoloval aspoň pětitřídku. jak je možné, že to nevíte vy? neštudoval jste v emerice?

o vašich znalostech situace s krymem se raději zmiňovat nebudu, protože to už je po těch indiánech evidentně zcela mimo rámec nejen vašeho chápání, ale i základních faktografických znalostí.
anšto od doby, kdy krym rusko získalo po válce s turky, mu nikdy nepřestal patřit, a nic na tom nezměnilo ani nezákonné protiústavní, a tudíž neplaté, přifaření ruského krymu k ukrajině ožralým chruščovem.
a protože tedy právně krym rusku nikdy patřit nepřestal, tak těžko mohlo rusko krym anektovat, protože anektovat lze pouze cizí území, nikoliv vlastní[smích]

ale imbecilita a ignorance havloidů je příznačná, takže jste nijak nepřekvapil[mrknutí jedním okem]
pro lehožumpu totiž typické

322161

28.11.2014 18:29

RE: Lol

Bluejamie65 109.?.?.?

Reakce na 322135

Proboha co to plácáte? Jak je možné napsat to, co jste napsal. Florida je typický příklad toho, jak USA obsazovaly území, jež jim nepatřilo.

322167

28.11.2014 18:49

RE: Lol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 322167

To nic, teď jsem zahlédl akci se 1/2 slevou na další rok na produkt zabezpečení kompu 836 kč + pár dalších variací a stáhnul jsem to z jejich stránek zadara.(Ne zprostředkovatele) Nic není nemožné. Tvrdit i platit může kdokoliv cokoliv. Sranda je že to bylo na stránce která varuje před emailovými podvody a otevíráním jejich příloh. [cool]

322170

28.11.2014 19:19

RE: Lol

Ujfaul 78.?.?.?

Reakce na 322167

Mnozí Evropani už přicházeli do území, které bylo "vyprázdněné" třeba generaci před nimi či dříve... Kým? Myslíte, že "Američany"? Myslíte, že "kapitalisty"? Myslíte, že takové jednání je vlastní běžným lidem a/nebo spíše státistickému dobyvačnému lstivému militáru Evropanů odedávna zcela bezohlednému i k přírodě a vůbec tak nějak "xenofobní"?

322172

28.11.2014 23:12

RE: Lol

abc 85.?.?.?

Reakce na 322135

Máte dva rôzne metre. A čo Kosovo na pôvodnom území Srbska? A čo Izrael na pôvodnom území Palestíny kde bolo palestíncov 93% a teraz je to v opačnom pomere. To vám nevadí?
Krym bol historicky vždy Ruský, presun pod správu Ukrajiny za socializmu bol umelý.

322174

29.11.2014 9:35

RE: Lol

Freddy 46.?.?.?

Reakce na 322174

Samozřejmě, že byl Krym historicky Ruský. Jen ožralý Chruščev ho uměle připojil k Ukrajině. A to proto, že Chruščev byl také Ukrajinec, takže měl důvod. Jinak si na Krym brousili zuby Američtí hoši, aby se tam na věky věků usadili a ovládali Černé moře čemu Vladimír Putin předešel. Puti brání vlatně Slovany před jejím zotročení, neboť Slované nikdy nevedli dobývačné války jako jiné národy a tedy spíš se snažili domluvit i za cenu stráty svobody, což je vidět dnes na východní Evropě a tedy i na Čeké republice. A Putin se brání, aby se zbytek Slovanstva stal vazalem a otrokem jiných národů, což jsou USA a jejich loutkaři. Neboť jak lze pozorovat, jsou Slované opět v očích USA a jejich loutkařů podřadná rasa a tedy mén než zvířata. Demokracie je jen nálepka, která neexistuje nikde. Je třeba číst Alexandra Solženicina Dvěstě let pospolu.

322206

29.11.2014 12:02

RE: Lol

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 322206

Ten Lol to evidentně nemá v hlavě v pořádku,nejspíš z přemíry konzumu těch jedůplných karbanátků a coca-coly od kačera Donalda....

Představte si,že by Husák v r.68,při "federalizaci" Československa administrativně připojil Moravu ke Slovensku,třeba z malicherného důvodu,aby byly obě republiky zhruba stejně veliké a po rozpadu federace v r.1993 by jeho jeden z nástupců,uchvátivších moc na Slovensku,zakázal Moravanům mluvit česky a nařídil vzívat Slovenský štát atd... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

322222

28.11.2014 23:51

RE: Lol

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 322135

Aj s tym cecenskym konfliktom klames Ty havlodina zruda, az sa hory zelenaju. Na zaciatku prvej cecensko-ruskej vojny boli americke sionisticke paprce v Cecensku, ktore stvali moslimsku cast Cecenska proti Rusku a hnali ich do nezmyselneho vojenskeho konfliktu, pricom si madlili ruky v style, kde sa dvaja biju, treti vitazi.

Lenze po case Rusko ustupilo, pretoze vojna nemala vitaza a cecenci ziskali nezavislost, ktoru ani nechceli, ktora im bola len umelo vtlcena do hlav od spinavcov z USA pre dosiahnutie "vyssich cielov" Cecenci si bacovali sami, lenze prisiel upadok, pretoze nedokazali ekonomicky utiahnut beh krajiny a vtedy prisiel zlom, ked Kadyrov a mudrejsia cast Cecenska pochopila, ze bola podvedena. Nasledne sa spojil Kadyrov s Putinom a zacali bojovat proti skutocnemu nepriatelovi - americanmi vyzbrojovani moslimski teroristi, ktorym bolo jedno proti komu bojovali. Zabijali toho, koho im americania prikazali.

Druha cecenska vojna bola uz len ocistnou kurou, ktoru sa cecenci zbavili skodnej a domaci pochopili, akym nastrojom DIVIDE ET IMPERA sa stali v prvej vojne.

Takze tie svoje lzive dristy si nechaj pre debilov z lehozumpy.

322176

29.11.2014 9:58

RE: Lol

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 322135

Vy jste pojedl vtipné kaše...[smích]. Ano Rusko zákeřně drželo svoji základnu na Krymu když se se k ní pokojně přiblížily hranice NATO..(abych parafrázoval klasika). Přirozeně je třeba to rozhořčeně odsoudit.. [chechtot]

322210

29.11.2014 13:26

RE: Lol

Kadlik 109.?.?.?

Reakce na 322135

Tak tobe ty demagogu preju jediny at te do smrti strasej miliony zmasakrovanejch severoamerickejch indianu [pláč]

322228

29.11.2014 16:42

RE: Lol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 322135

Když jsem byl hodně mladý a naivní,taky jsem fandil Americe. Teprve s přibývajícími léty jsem pochopil, že všechno je jinak (ostatně jako vždy) a že vše, co se třpytí a vypadá dobře, není vždy zlato a pravda. Dnes už bezpečně vím, kde žili, popř. ještě žijí největší zloději, intrikáni, lháři a diktátoři od konce 2. světové války, kteří mají kvůli své patologické touze po moci a bohatství na svědomí stamiliony zničených osudů a utrpení milionů lidí ve válkách, krizích,státních převratech, etnických, náboženských konfliktech, které od té doby záměrně vyvolali buď oni sami nebo jejich poskoci v politických funkcích nebo v tajných službách a v silových resortech.Mají těch zločinů na svědomí tolik,že by to podle jejich zevnějšku a vystupování na veřejnosti málokdo o nich řekl. Rusové to nejsou a ani nebyli.

322252

2.12.2014 23:31

RE: Lol

robin 83.?.?.?

Reakce na 322135

Nějak je to otočené. Krym se hned po rozpadu SSSR chtěl znovu připojit k Rusku, Kyjev mu to nedovolil. Alespoň si vymohl vysoký stupeň autonomie. S nástupem fašistického Majdanu a násilného převratu v Kyjevě, masakru rusky mluvících obyvatel v Odděse (40 upáleno) a snahou Američanů na Krymu mít místo ruské svoji námořní základnu - tak bylo vše naprosto jasné! Krym se oddělil plným právem.

322555

28.11.2014 17:14

Kdopak to s námi cvičí?

Sibolet 194.?.?.?

http://www.exopolitika.cz/news/pad-chimery/

322162

Příspěvků: 39

28.11. 07:05 dokopy  ilúzie
28.11. 07:57 Ing. Bizon  Přesně tento přístup je objektivní!
28.11. 11:08  ===Přesně tento přístup je objektivní!
28.11. 09:32 lubosmat  Vojny o zdroje a sféry vplyvu – výhľad do budúcnosti
28.11. 11:26 lol  Lol
28.11. 11:33 Andrew Siddur  RE: Lol
28.11. 11:45 lol  RE: Lol
28.11. 13:55  RE: Lol
28.11. 15:28 lol  RE: Lol
29.11. 00:19 ascharad  RE: Lol
29.11. 07:05  RE: Lol
29.11. 00:04 ascharad  RE: Lol
28.11. 14:10 Andrew Siddur  RE: Lol
28.11. 15:22 xxxJirka  RE: Lol
28.11. 11:54 Honza999  RE: Lol
28.11. 16:23 Anachronos  RE: Lol
28.11. 12:00 Nikdo  RE: Lol
28.11. 14:12 lol  RE: Lol
28.11. 17:21  RE: Lol
28.11. 18:26 Venny  RE: Lol
29.11. 09:40 LaFox  RE: Lol
28.11. 12:05 výjimečné porušení omerty  RE: Lol
28.11. 12:12 rincewind  RE: Lol
28.11. 18:37  RE: Lol
28.11. 14:41 xxxJirka  RE: Lol
28.11. 15:48 six  RE: Lol
28.11. 17:03 dub  RE: Lol
28.11. 18:29 Bluejamie65  RE: Lol
28.11. 18:49  RE: Lol
28.11. 19:19 Ujfaul  RE: Lol
28.11. 23:12 abc  RE: Lol
29.11. 09:35 Freddy  RE: Lol
29.11. 12:02 Emil Robot  RE: Lol
28.11. 23:51 Trust no One  RE: Lol
29.11. 09:58 Heriot  RE: Lol
29.11. 13:26 Kadlik  RE: Lol
29.11. 16:42  RE: Lol
02.12. 23:31 robin  RE: Lol
28.11. 17:14 Sibolet  Kdopak to s námi cvičí?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 603,07 Kč
1 unce stříbra
578,59 Kč
Bitcoin
1 225 850,53 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 090