Diskuze k článku

Budoucnost už není, co bývala

Příspěvků 44

22.11.2014 1:58

:-)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Cast spolecnosti se od demokracie neodklani, tato cast DEMOkracii zije.

DEMOkracie je kdyz s nimi souhlasite, kdyz ne, klidne vam rozbijou drzky, udelaji z vas komunistu a budou se vas snazit jakkoliv znicit eliminovat.

Dobre je videt jak premysli z dokumentu o masinech ci o ukrajine.

Normalni fasismus, ktery je medii rizenymi ze zahranici proti ceskych zajmum moderovan.

Je nejvyssi cas aby ceska republika slo kroky usa, francie ci japonska, a zavedla limity na vlastnicky podil zahranicnich vlastniku v mediich. klidne max 25proc, je to sice vic nez ma zapad, mnohem mene nez zavedlo rusko, ale je treba zacit.
Totez stran neziskovek ala usa a od nich okopirovane rusko, registrace zahranicne financovanych s privlastkem v nazvu ZAHRANICNI AGENT
A dal CNB... rozdil mezi rozvinutou a nerozvinutou zemi spociva v tom, ze v tzv. rozvinutych centralni banka pomaha vlastni mene a eekonomice, kdezto v tzv. nerozvinutych, tedy koloniich centralni banka zamerne skodi vlastni mene a ekonomice na rozkaz a ve prospech rozvinutych , tedy svych panu. To musi skoncit jinak to muzeme zabalit, jsme okupovani jako za protektoratu.

321708

22.11.2014 19:53

Souhlas ...

Kiviss 5.?.?.?

Reakce na 321708

...
1) vlastní národní banka, jíž budou podřízeny ty zahraniční
2) firmy s podílem na trhu větším než stanovený limit, budou pod dozorem
Nelíbí se? Tak jdi!
Horší než nukleární válka, kterou rozpoutávají, to stejně být nemůže!

BTW
Demokracii v Čechách nikdo nikdy neviděl a neuvidí.
To, co se nyní odehrává v českém dolíku je neopravitelný zmetek zcela nepovedeného DEMA na demokracii.

321770

22.11.2014 22:21

RE: :-)

Morgul 78.?.?.?

Reakce na 321708

Oni to nejen "řešili", ale aj způsobili - tedy nejen "oni" a nejen "tam", ale i v dalších jiných končinách a různými jinými způsoby ("přerozdělování" a "transformace"[mrknutí jedním okem], následkem ale i prostředkem těchto otřesů z doslova VYKRADENÍ EKONOMIK byla i tzv. Velká deprese-krize - V podstatě však už od nějakých dvacátých let (též zavedený v USA a na Západě, následně i v Rusku) kdy byl vynalezen onen fašismus oficiálně.
Další ranou bylo přetvoření ekonomik na VÁLEČNÉ a bohužel, světě div se...už ta znetvořená pouze IMITOVANÁ NEPRAVÁ EKONOMIKA vytvořená jen pro některé...už tak zůstala po dnešní dny!
Miliony a miliardy lidí jim na to skočili a své aktivity odevzdávají do "ekonomiky", která je jen NÁHRAŽKOVÁ a tendenční! Stejně tak jako si "stát" hraje na "zaměstnavatele" - opět další z poťouchlých napodobenin.

321782

22.11.2014 7:30

RE: Jsem asi staromódní...

Tralala911 37.?.?.?

Kdyby sme byly v budoucnosti, a většina by demokraticky zvolila fašisty, mělo by se to respektovat? Takže o co jde: o demokracii, nebo o duševní zdraví? Nač chodit kolem horké kaše a rovnou neříct, že jde o duševní zdraví, bez ohledů na nějakou demokracii? Kdyby milióny volili fašistu, a pár tisíc by zvedlo červené třepetalky proti němu.. - porušovali by Ústavu. A právě takovýto argument mohou použít aj opolčenci proti Zemanovi.

321714

22.11.2014 9:32

RE: Jsem asi staromódní...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 321714

To je, samozřejmě pravda. Demokratická většina nemusí zákonitě být tou moudřejší, více chápající "stav věci". To je také jedno z hlavních nebezpečí demokracie = že budou (neinformovanou, zmanipulovanou, zaprodanou ..atd.) většinou prosazeny zcestné a velmi nebezpečné myšlenky. V takových chvílích by měli ti, co chápou víc, předkládat nechápající většině informace, jiné (a lepší) alternativy řešení, poukazovat na nebezpečnost toho jejich řešení - včetně toho, kdo, jak a čím manipuluje. Kdyby u nás bylo vše OK, pak by tuto úlohu zastávala veřejnoprávní média. U nás není vše OK, takže informační úloha "spadla" na média alternativní ( a zaplaťbůh, že jsou, že to dělají).
Veřejnoprávní média naopak již několik týdnů doslova rozpatlávají "hulvátství" Zemana = přesvědčují váhající lidi, že Z. je "opravdu hulvát" (a manipulují - "většina si to myslí, přidejte se" ). Proč to dělají, je nejspíš jasné.
Neuslyšíte tam, že Z. řekl svá slova v "Hovorech", které poslouchá minimum lidí - desítky, možná stovky. Kdyby nebylo onoho rozpatlávání na "hlavním proudu", většina národa by ani nevěděla, že cosi takového řekl. Nyní "hlavní proud" staví na tom, že Z. jakoby ovlivnil "mravnost našich dětí" - a vyrobí na zakázku "velké pobouření většiny".
Základ je v tom, že nebýt rozpatlávání, nebylo by "pobouření", že Z. svým vystoupením nějakou "mravnost" nepoškodil, ale naopak podpořil (= odsoudil "dizidentky" riotky, které u nás někteří "mravní" chtěli vyznamenávat na Hradě). Je to právě Z., kdo se v tuto chvíli postavil na stranu tolik omílaných kulturních hodnot (tradic) - ač ne zrovna uhlazenými slovy. Tohle je podstatné - žádná politika. Proto by měl mít podporu všech lidí, kteří nějaké kulturní (lidské) tradice (hodnoty) vyznávají a odmítají se snižovat na úroveň zvířecí psychiky typu riotek.

321719

22.11.2014 11:33

Výtah

.lak 77.?.?.?

Reakce na 321719

Mám mnoho důvodů si myslet že zvrat k mamonu a neživotnosti své i okolí se dějí s zabukáči u nepopsaných listů dětí a podle klíče memorování mozků je naučí dělat salta mortale a z životy užitých zaklínači ke svému prospěchu vyrábí proti svým zájmům jdoucí idioty se spoustou odpadových informací namyšleností a bezpočtu rasizmů čehokoli domotaných ke svým zmarům a okolí. A je to o vytěsnění vědomí a chápání kde se adorují z bruselu zvěrstva ukroušů a v podstatě je s ussraelem porodili jako své dítě s nevídanými perspektivami a následky okolí a je mi jasné že ti co to zvrzali se ďábelsky chechtají a jen tak nepřestanou. Z AC24 # šafránková 2014-11-21 17:26 Za KSČ to stálo za prd.Když odtáhli Rusové,komunisté předali Čechy_čechům.Za dvacetpět let,co předá česká demokracie českým dětem?Kromě jména už nemáme NIC.Jsme tady jako v utečeneckém táboře,dají nám trochu najíst a nechají vyspat.Zeman ještě trochu česky jedná. Z PL Tak sázejte mínusy .lak
Kapitalisti financovali a vytvořili nacisty, klerofašisty ,fašisty www.youtube.com/.../, demomafie, 21. 11. 2014 19:50:17
pedofilní sekta je kolaborant s nacisty, znásilnila miliony dětí ,upálila miliony lidí, měla být souzena a zakázána jako zločinecká organizace , katolická sekta žádá u majetek na katolíky ovládaném ministerstvu a o vydávání majetku čr rozhodly katolické nestvůry v parlamentu , něco je na tom hodně špatně Reagovat O tom to je, nehledat nové chytré, znovu a pořád ke dnu, eš, 21. 11. 2014 19:49:01Že je zoufalá nevzdělanost a školství buď témeř vědomě dělá vymyté palice či je někým směrováno. Doprčic jak si lidé mohou myslet že mohou soutěžit s kapitálem jeho výprodejem skrz volené pravicové zaprodance kteří na tvořící hodnoty mají řešení pracáky a minimální mzdy. Logicky zastupují 80 nebo kolik % zahraničních vlastníků a volit si oligarchu taky není výhra protože to nutně musí sklouznout k amíkům kde mají oligarchizaci ideální a čtvrtinu lidí na potravinových lístcích. Nikdy vám společnost přátelskou nevytvoří ale budou vás atomizovat na robinzony na svých atolech které budou plenit svými eneneríngy drábů výpalných všeho co je v normální kultuře zabezpečeno společnými zájmy a strukturováno přínosu všem a ne jejich zubožování šlechtou na závislých nevolnících. Ovšem ani lokajové jak se předvedli za čtvrt století tak to bylo o kecech skutek utekl a pilně ometali drobty s hodovacích stolů novodobého panstva které na společnost kálí i nimi a o to větším pokrytectvím. Plnou zaměstnanost a soběstačné zemědělství vám nabízí pouze jediní i s perspektivou snížení věku odchodu do důchodu a postupným zamezením úžerů zisků do zahraničí a konečně být v zemi ve vlastním za svoje bez navyšování dluhové pasti která zase jenom dopadne na voliče a nikoli posvátné krávy které vydržujete dosud nabízí jediní. ...Automaticky kráceno

321726

22.11.2014 12:37

RE: Jsem asi staromódní...

kolokol 88.?.?.?

Reakce na 321719

No to je přesně ono - "velké pobouření většiny", dokonce i té zahraniční. A že je opravdu veliké, to vidím a slyším v ČT x-krát denně. Vyrobí, rozprostřou a budou se ho dovolávat. A ve skutečnosti velká nepobouřená (zčásti lhostejná) většina bude jen koukat, kam se to věci valí. Ale nejspíš tu ještě působí, byť poněkud skrytě světlé síly, jinak by už muselo být dávno nejhůř. Takže klid a nohy v teple, zvláště za těchto sychravých dnů.

321734

22.11.2014 12:38

===Jsem asi staromódní...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 321719

Daleko horší než ebola je infekčnost psychických nemocí. Rozhlédneme li se okolo sebe, s hrůzou indikujeme tak 70 a více procent v podstatě úchyláků. Kdo není úchylák, tvoří dnes perzekuovanou menšinu. Podíváme li se na projekty ztv. "ústavu pro duševní zdraví národa", zvaného kdysi pakárny nebo psychiatrie, zjistíme zajímavou věc: infekčnsot psychických chorob, která ještě před dvaceti lety striktně odporovala tzv. "vědeckému světovému názoru", je dnes jedním odborníky z nejvíce sledovaných fenoménů. Celé dnešní veřejné sdělovací prostředky světa, to je úmyslné a systematické a zločinné šíření psychické infekce.

321735

22.11.2014 19:50

RE: ===Jsem asi staromódní...

micha 178.?.?.?

Reakce na 321735

Možná jste staromódní, ale nejste sociolog ani psychiatr, natožpak infektolog. Dáme si mátový čaj s vodkou? [smích]

321769

23.11.2014 7:57

===Jsem asi staromódní...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 321769

Možná že jste si již mátového čaje a zvláště té vodky dal více než letální dávku, a proto v rauši nerozlišujete, že všechno okolo Vás organizuje jen jedna firma, a Vy jste jen zmaten počtem jejich obchodních divizí...

321796

23.11.2014 19:57

RE: ===Jsem asi staromódní...

micha 178.?.?.?

Reakce na 321796

Máte pravdu, miluju letální dávky, snad mi Pán odpustí. [smích]

321817

24.11.2014 8:19

RE: Jsem asi staromódní...

Kadlik 109.?.?.?

Reakce na 321714

Ano samozrejme protoze demokracie jsou dva vlci a beranek hlasujici co bude dnes k veceri a nebo 49 belochu a jeden cernoch hlasujicich o tom jestly toho cernocha zlincujou [velký smích]

321843

22.11.2014 7:42

Budoucnost už není, co bývala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Autorka uzavira svuj rekapitulacni nahled anglicko-francouzskou smesi pesimismu a zbytkem jakesi krece, ktera nijak zvlast nepovzbuzuje:
>>Budoucnost už není to, co bývala. Nejen v Čechách a na Moravě je přesměrovaná na zpětný chod.
(...)
>>Možná, že ta začínající bitva je předem prohraná. Ale i tak do ní musíme jít. A na výzvy z tlampačů, které nás budou vyzývat ke kapitulaci: Surrender! You won't be harmed! (Vzdejte se! Nic se vám nestane!) dát jedinou možnou správnou odpověď: Merde!
Francouzi pouzivaji slovo "merde", kdyz si chteji ulevit jako u nas jeste docela slusni "doprcic", anebo uz ti obycejnejsi "hovno!".
Ja osobne si myslim, ze zoufala dominance nekoho nad nekym vrcholici vynucovanim, obycejne dospiva ke krachu spise unavou, neschopnosti toho silnejsiho, zdatnejsiho. A prispivaji k tomu i nejake nepredvidatelne a treba az zanedbatelne okolnosti. To "hovno" tam figuruje kdesi jenom neslysitelne v davu - neslouzi jako soucast rozhodujici strategie.
Pri teto prilezitosti bych rad upozornil na clanek v rubrice blog.iDnes.cz "Stál jsem na Albertově a cítil jsem smrad."
http://tomasgroh.blog.idnes.cz/c/436003/Stal-jsem-...
Jednak tento autor coby primy ucastnik prazskeho davu 17.11.2014 rekapitujluje a v podstate potvrzuje vsechno, co uz tady bylo napsano (i v diskuzich) a soucasne bez nejakeho "doprcic" ukazuje, co si mysli, ze bychom meli delat.

Ale vite, co je zajimave? U politickych informaci iDnes existuji nekdy diskuze, ovsem jen tam, kde povetsinou treba v pripade Zemana jsou predpoklady, ze budou vsichni proti nemu, ale, a to je zajimave, kdyz tam soucasne i umozni, aby ctenari klikli na pozitivni, mene pozitivni, neutralni anebo negativni odpoved k otazce nejakeho pocinu pana prezidenta, tak prevazuji procentualne ta kliknuti, a to s velkou prevahou, na pozitivni odpoved!! Takze clanek se stavi k Zemanovi negativne, taktez i ucastnici diskuze (treba az na jednoho, maximalne dva) jsou negativni, ale anonymni klikance na ty odpovedi zase ukazuji pozitivni nahledy na prezidenta. Nevim, co si o tom myslet. Kde a jak v zakulisi existuje chyba ci zamer...?

321715

22.11.2014 14:32

RE: Budoucnost už není, co bývala

pje 93.?.?.?

Reakce na 321715

Strach, zbabělost. To je společný jmenovatel pro nezveřejnění autentického názoru, pro skrývání se za anonymitu, pro odlišné adresné a anonymní vyjadřování. Strach mají mít podvodníci, zloději, vrazi a všichni ti gauneři, jejichž svědomí je temné jak odvrácená strana Měsíce. Bolševiky s klacky nahradili plutokratičtí loajaristé s měšci. Svině téhož rodu. Před těmi se máme bát? Strach slušných zvýhodňuje gaunery. Přestaňme se bát, nacházejme svou statečnost a hlasme se o spravedlnost.

321743

22.11.2014 19:30

RE: Budoucnost už není, co bývala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 321743

>Přestaňme se bát, nacházejme svou statečnost a hlasme se o spravedlnost.

Ale je tu dilema. Je zde ta nenásilná zastupitelská demokracie, vůle lidu a tu nelze přetavit do zvůle davu. Ovšem požadovat chrabrost ku změnám od zastupitelů, ve společenství individualizmu bažícího jen po profitu pro své JÁ, je zhola iluzorní.

Ilustruje to právě dnes probíhající akce na potravinovou pomoc potřebným. Místo aby ti zastupitelé vytvořili podmínky, kdy nebudou existovat ti potřební, vyhlásí celostátní den žebrání a zůstane vše při starém, pokud se to ještě nezhorší.

Takový společenský systém jaký přestavuje kapitalizmus, takový je jen potěmkinovou vesnicí demokracie - vlády lidu. Posprávnu to má být demográcie - cosi vznešeného/krásného/půvabného, ale jenom k předvádění. Demo. [vyplazený jazyk]

Co s tím? Chtít vrátit vstupné? Když on ale principál šlohl kasu! [naštvaný]

321767

22.11.2014 8:52

dobre -

timur 85.?.?.?

toľko rečí o demokracii - ak si vezmeme za vzor helénsky - nie grécky pozor - typ demokracie, tak veru niet o čo stáť, alebo ak je pravda, že tu sa uplatňuje tento typ demokracie, tak sa zopakujem nie je o čo stáť, demokracia, plebsu neprinesie nič, len smrť v prvej línii - aby sme tú demokraciu obhájili pre honor -

321718

22.11.2014 22:17

RE: dobre -

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 321718

Promiňte, dokázal byste vysvětlit, co míníte slovy: "helénsky-nie grécky pozor-typ demokracie"?

321781

22.11.2014 9:50

Budúcnosť sa opakuje

vladimir7 77.?.?.?

Keď som videl tu lúzu čo protestovala s tými červenými kartami, prišlo mi zle a skoro som vyvrátil obsah žaludku, spomenul som si ako v Prahe po vojne hromadne vyťahovali z naftalínu uniformy a bežali vraždiť nemecky hovoriacich civilov.
Vy v Čechách môžete byť hrdí na svojho prezidenta, ktorého si zvolil ľud napriek nesmiernej medialnej masáži pre US bábku Karla.
Zeman sa snaží aspoň hovoriť pravdu, pomenuváva veci pravými menami, to u nás na slovensku nám médiá pomohli zvoliť US bábku, táraja, velebiaceho tento odporný systém.

321720

22.11.2014 10:12

Australané to vyhmátli..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

svým filmem.jak lze koupit lidského tvora a posléze ho vykořistovat na jeho CHTĚNÍ nejen hypotékou i karierou.http://www.youtube.com/watch?v=8tk-b2J2Trg A milí američtí přátelé ze SPOKOJENÝCH STÁTU nezustali pozadu.http://www.youtube.com/watch?v=fHImoFhq72I Jinak řečeno,kdo jim naskočí,tak jim zobe a mává čímkoliv,aby se UDRŽEL..Soudruzi měli po UNORU na náhrobku PADL PŘI PRÁCI.Ted se situace opakuje...

321722

22.11.2014 10:50

Demokracie už není, co bývala :-)

Nikdo 212.?.?.?

Ona ta dnešní "demokracie" totiž není od slova "démos", ale je to prostě jen takové demo. [vyplazený jazyk]

321723

22.11.2014 11:19

Když napíšu, že Zemana se snaží svrhnout americký žid

r.m. 80.?.?.?

bude to velká zkratka, ale nejpřesnější. Stačí se podívat na vedení NEDu a dalších sluníčkových sdružení.

321725

22.11.2014 19:18

RE: Když napíšu, že Zemana se snaží svrhnout americký žid

franta 194.?.?.?

Reakce na 321725

Ono se staci podivat na lidi objevujici se na obrazovkach ceskych televizi, a pokud nejsi blbej tak tam uvidis ze klicove figurky z televize jsou nasi zajordansti bratri.

Zeman si sice mysli ze je kamos s Izraelem, ale i kdyz je mistr spruechsprecheru (bonmotu) tak si neuvedomuje ze jeden vejsplecht rika ze "myslet znamena hovno vedet"

Proste v jeho chytrosti kterou precenuje tak jako klausevic svou si neuvedomuje, ze podle talmudu se svet deli na "lid vyvoleny, a goyimy".


f.

321765

22.11.2014 13:15

a vo tom to je

vymylimimozek 83.?.?.?

Dejte mi modlu
a nepřítele
ať nejsem tolik
sám
hlavně mi slibte ňáký drobný
co na tom vydělám.

321737

22.11.2014 13:47

RE: a vo tom to je

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 321737

To zní jako zpověď typického katolíka z Vysočiny…

321738

22.11.2014 13:55

Já to vidím trochu jinak.

hc 90.?.?.?

Pro definici těch protizemanovských demonstrantů vystačím s jediným slovem: maloměšťáci. Maloměšťák sám o sobě není příliš nebezpečný, protože je v zásadě hloupý a zbabělý (smrdět ale umí hrozně). Nebezpeční jsou ti, kteří maloměšťáctví využívají pro svoje zájmy.
P.S. pro jistotu dodám, že výraz "maloměšťák" neznamená "člověk z malého města", ale "malý člověk z města". Rozuměl se tím obvykle měšťan, maloburžoust.

321740

22.11.2014 14:33

Co říká????

Jirkap 195.?.?.?

http://politikus.ru/video/36279-igor-ivanovich-strelkov-o-putine.html

321744

22.11.2014 14:40

Z Parlamentnich listu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

>Američané prý chtějí svrhnout českého prezidenta i vládu. Tady jsou podrobnosti

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ameri...

Zacina prituhovat. No, ted se ukaze, co jsme zac.

321745

22.11.2014 15:43

Je toto možné?

Jirkap 195.?.?.?

http://uloz.to/xeHyavpE/zeman-jpg

321752

22.11.2014 16:53

Ta Procházková tomu rozumí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

jak vidno i jinde. Je zajímavé, že "naši" číratou omladinu přivedly ani nechci říci kým ovládaná masmédia na lumičí stezku nejen své záhuby pomocí idolu v podobě zvetšelého šišlajícího feudála, který se svým restitučním šibalstvím ani netají.
Jaký to rozdíl proti USA, které byly zničeny coby stát bílých protestantů pod hesly pokrokové pestrobarevné budoucnosti a panáky jako McCain či mormon(!) Romney se naopak udržovala omladina dál od republikánských hlasovacích lístků, protože mulat měl pro loutkovodiče asi nějaký ten "symbolický" význam...

321756

22.11.2014 18:44

Prostě došla volná půda to je celé

Adam.. 79.?.?.?

To jsou všechno umělé deriváty prostého faktu,přelidnění.
Celé školství armáda či ekonomie.
Stačí se podívat třeba na Hongkong at se půjde kamkoliv pořád budou čučet z jednoho paneláku do druhého za jakéhokoliv režimu a stejně si i budou stěžovat.
Důvod kolonizace byl prostý půda...zadarmo..zadarmo.

321763

22.11.2014 19:28

Černošický vlajkonoš

jkouk34 89.?.?.?

Naše "svobodná" média zdařile pokračují v mediální masáži antiZeman. Nejnověji nás obluzují zprávou "Město vyvěsilo vlajku Ukrajiny" Doporučuji projít si diskuzi o ukrajinské vlajce na http://www.cernosice.org/diskuze/diskuze.html

dokud je (a zatím skutečně je) svobodná
Zvláště dobře zapadá minulost pana starosty Filipa Korinka. Stačí na to google: Předchozí pozice World Bank / IBRD, American Embassy Prague
Možná pomáhal stříhat pověstné červené karty.


JK

321766

23.11.2014 7:20

s odpurci prezidenta Zemana

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

se lze domluvit JIM SROZUMITELNÝM jazykem http://www.youtube.com/watch?v=fWshVtIA63Q [oči v sloup] [chechtot]

321793

23.11.2014 11:20

Student Opletal a jeho zvláštní kulka...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Nechci zde opakovat málo známé impertinentní tvrzení, že student Opletal byl takzvaný "jednokulčák", / nesestouplé varle/, stejně jako třeba Musolini a nebo Hitler, ale člověk by se mohl pozastavit i nad jeho ostatními kulkami. Třeba tou, kterou dostal kdysi v dnešní Opletalově ulici na Václaváku při oné slavné demonstraci. Do davu tam prý tehdy vystřelili slavní čeští četníci ze svých pušek. Bohužel, jak to už v našem slavném "českém" státě, který překvapivě vyhlásil choromyslný pekařský pomocník na Václavském náměstí roku 1917 již tři hodiny předtím, než se o tom dohodly Mocnosti, bývá, neměl prý Opletal v břiše kulku z pušky, ale z pistole. Vyprávěl mi to kdysi jako studentovi v jedné holešovické hospodě nějaký starší člověk, který se označil dokonce za operatéra z nemocnice Bulovky, kterému tam toho studenta přivezli v bezvědomí na ambulanci. Když prý kulku právě vytáhl kleštěmi z masa a odložil ji jako doličný předmět na nerezový talíř, vstoupil prý bez zaklepání na operační sál gestapák v holínkách a uniformě, zahajloval a s úsměvem k němu natáhl ruku. Doktor prý, jakoby věděl, co chce, mu tu kulku odevzdal, gestapák prý ji otřel obvazem, s úsměvem si ji se spokojeným výrazem prohlédl, předpisově zahajloval, a i s kulkou v kapse odešel. Nebudu již zde dále popisoval třeba dr. Rašína, jak zabavil klíče od Obilního ústavu ve Vídni, a když se jeho činu se zděšením hrozili další poslanci CaK Rakouskouherského parlamentu, že je to nezákonné, odvětil jim:

Politika, pánové, to nejsou zákony, politika to je čuch....,

ani nebudu popisovat amerického prezidenta Wilsona, jak řval v roce 1919, hned rok po vzniku tzv. "československa", na profesora Masaříka, "Proč prejho tak bezohledně obelhal, že kdyby věděl, kolik je v čechách němců, tak by mu na to nikdy nekejvnul...

"Otec národa" uvádí v jedné své filozofické knize, že:

... stát funguje na humanitních ideálech, na kterých vznikl....

Je to zřejmě naprostá pravda, až po dnešního Kelnera, Havla, Klause, Bakalu, Janouška, Mrázka, Ritiga, a spol...

321799

23.11.2014 16:46

RE: Student Opletal a jeho zvláštní kulka...

hc 90.?.?.?

Reakce na 321799

Rašín nemohl zabavovat klíče ve Vídni, když byl v Praze. [smích] Zřejmě se myslí převzetí Obilního ústavu v Praze, což asi nebylo jen gesto, protože Vídeň v té době prováděla velké rekvizice. Wilson kreslí na mapě hranice aniž by věděl jak a proč a pak řve na Masaryka, že ten to zavinil? Docela legrační představa. Hospodské povídačky jsou skoro to samé jako oficiální propaganda: většinou nedávají kloudný smysl.

321805

23.11.2014 18:43

No, na Masaryka Wilson prý přímo neřval

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 321805

ani ho nesepsul jako malého Jardu, jak učinil Velšan L.George dle představ Kosatíka v Českém století (přičemž vypouštěl pozoruhodné obraty jako "My Angličané..."[mrknutí jedním okem]. Ovšem dle svědků při zjištění přesného počtu Skopčáků na našem teritoriu vyskočil ze židle a podivil se "Proč mi o tom Masaryk nikdy neřekl ?"
No, ale byl to profesor a určitě měl doma slovníky a encyklopedie, nemluvě o státním aparátu k dispozici( i když oproti dnešku byl superštíhlý).

321813

23.11.2014 22:09

RE: No, na Masaryka Wilson prý přímo neřval

hc 90.?.?.?

Reakce na 321813

Představte si, že by se tehdy někdo ptal např. sudetských Němců co chtějí. Chtěli by se připojit k Německu a to by znamenalo, že by Německo prohrou ve světové válce dosáhlo územních zisků. Taková absurdita nemohla nikoho vůbec vážně napadnout. To tu dávám jen jako příklad, že vznešenosti typu práva na sebeurčení nebyly a ani nemohly být určující.

321822

23.11.2014 19:03

RE: Student Opletal a jeho zvláštní kulka...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 321805

Závidím Vám Vaši dějepisnou všeznalost spolu s naprostou historickou jistotou, a na Vaše kulky se tedy raději již nebudu ptát, protože se mi zdá, že by to bylo za hranicemi společenské etikety dle ceremoniáře profesora Masaříka, dr. Gutha Jarkovského.

/ Představte si, další hospodská povídačka: teďko někdo prej střelil za velký prachy z půdy na Bulovce postel, na které ve dvaačtyřicátým zesnul R.Heydrich. Víte kdo a proč ho tehdy na tý Bulovce vlastně oddělal ? /

321814

23.11.2014 17:29

To je známá věc, že Opletala zastřelil nějaký "po německu" oděný civilista krátkou palnou zbraní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 321799

A republiku předčasně vyhlásil v říjnu 1918 obchodník se zeleninou místo cesty za dodavateli, jak nám v jedné ze srozumitelných her objasnil zvěčnělý p. prezident ...

321808

23.11.2014 14:35

Protektorát neskončil, protektorát trvá!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

A vy, Hynku, Viléme, Jarmilko... postavte se do pozoru, americký místodržitel dal kartáč našemu premiérovi, do země se vrátil poučen z krizového vývoje v Česku na počátku uplynulého týdne: http://aeronet.cz/news/z-americke-zadele-couhaji-s...

321804

23.11.2014 23:29

Túžili sme po budúcnosti pánov, získali sme osud rabov.

lubosmat 78.?.?.?

Nič z „revolúcií“ či hromadných protestov namierených proti „politike“ alebo „základom štátu“ nie je prirodzené.

Možnosť kolektívneho vyjednávania má opodstatnenie v nejakej uzavretej organickej jednotke, kde vieme z čoho a akú časť môžeme vyjednávaním získať.

Revolúcie prinášajú chaos systému, smrť nevinných a celkové zhoršenie podmienok života spoločnosti, než aké boli pred samotnou revolúciou.

Z revolúcií ťažia v prípade úspechu len a len samotní organizátori / investori.

Prečo si myslím, že bola pre nás „novembrová“ revolúcia tá najhoršia?
1) Došlo k nepochopiteľnému a zbytočnému rozpadu obchodných a výrobných väzieb,
2) Rozpadla sa podniková sféra,
3) Skolaboval samostatný výskum a vývoj,
4) Bola vykonaná predčasná a násilná privatizácia,
5) Finančný sektor ovládli zahraničné banky,
6) Priemysel a poľnohospodárstvo ovládli prevažne zahraničné subjekty (súvisí to so zbabranou privatizáciou),
7) V politike to bola transfúzia somárov krvou z ošípaných,
8) V zahraničnej politike sme sa dobrovoľne vzdali možnosti vystupovať nezávisle.
9) Necitlivé zásahy do fungovania zdravotníctva, školstva, kultúrnych inštitúcií ... a tak ďalej

Základná zmena nastala v tom, že už nie sme pánmi vo vlastnej krajine. Čakáme, až niekto prinesie zlaté teľa a my poslušne vybudujeme pre prosperitu cudzích, čo sa im len zapáči.

321831

24.11.2014 9:32

něco pro havlovce

disident 90.?.?.?

Jak je všem známo,havlovci různými formami usilují o odvolání Zemana z funkce prezidenta republiky.Co se týká ústavy je zde malý manévrovací prostor,jedním z důvodů je vlastizrada.Proto navrhuji,aby tento článek byl doplněn o dodatek,že za vlastizradu se též počítá zrada zájmů USA.A tím by se uvolnila cesta dementnímu knížeti na Hrad.

321847

24.11.2014 13:45

pokus o odvedeni pozornosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Prijde mi ze si jen klaka parazitu a jejich posluhovacu chtela zajistit aby se to na 25 vyroci proti nim nevybilo, a tak v klicovy moment radeji proaktivne zasahla a stahla lavinu a medialni prostor na svou stranu.

Jinak tato trapna demonsrace na kompenzaci jejich frustrace z nedostatecneho zfalsovani prezidentskych voleb nema (snad z vyjimkou deprivantu a televizi zombifikovanych fachidiotu) mezi lidmi zadnou opravdovou podporu.

Je ale smutne , ze v zahranici si podle toho vytvari nazor tamni verejnost... cela ta maskarada byla tedy spise minena
smerem ven, asi na udrzeni statu quo, a uzitecni idioti tomu delali komparz.

321864

24.11.2014 16:29

Vojenské tajemství s Igorem Prokopenko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Jak na Západě vydělávají své peníze a jak to vypadalo v Rusku v 90. letech po prohře ve studené válce! Vojenské tajemství s Igorem Prokopenko 18.10.2014 titulky CZ

https://www.youtube.com/watch?v=z6IuT1N3Xww

321878

25.11.2014 1:55

Dostal jsem E-mail, k poznani, pozde "Bycha honit."

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Co se vlastně děje ? !
Prý ostuda národa a podobná velká slova,...také rozhodně _nesouhlasím s tím_, aby se takto prezident vyjadřoval,
ale.... Ostuda národa je podle mě to, že NÁROD DOVOLIL "demokratickým" politikům zničit a podupat co bylo dobré, rozprodat a rozkrást naší, do revoluce poměrně bohatou zemi,...... To je ostuda národa!!! .....Kde byl národ?...Pouze mlčky čuměl..! Bědoval za zavřenými dveřmi...! Když se jedinci obohacují na úkor lidu a okrádají ho, to je
ostuda národa! Ať si dnešní "moralisté" sáhnou do svědomí, v senátu si sprostě nadávají, chrápou, dokáží se vožrat jak
prasata a ještě jsou nasraný, že se jim zrušil bar? To je ostuda národa! Ostuda ve světě? Né jednou jsme viděli jak si
státníci ve světě dávají po hubě, perou se, až se válej po zemi. Každý stát má starosti sám se sebou...nehledě na to, že v některých zemích ani neví, že nějaké Česko existuje. Tak jaká ostuda ve světě? Politici v EU se nestydí v pátek už s kuframa se chodit pouze podepisovat jen na vrátnici, samotný podpis už totiž znamená, že byli jako v práci. A to už činí přes 200,-Eu. To je ostuda všech národů! Ale nemůžem se divit, vždyť berou tak "směšné almužny..." Co udělali ti vrchní úřadové pro náš stát tak světoborného, že si zaslouží takové platy k tomu ještě různé slevy, příplatky, výhody??? A fyzicky postižení a nemocní se musí doprošovat o každou korunu? Kterou stejně nedostanou To je ostuda národa! "
Celebrity" ze svých stupidních pořadů, berou nehorázné peníze, neví co roupama, do nekonečna sami sebe vyhodnocují,... když jim anketa položí otázku ze všeobecného přehledu, kterou by měl znát každý Čech, tak neví nic. To je ostuda národa! Hlavně, že kritizují, vypouštěj svá moudra, jen se předvádějí, samá VIP-žranice, ...to je ostuda národa! Všichni chtěj hrát v seriálech-cpou do nich i své děti, jen hrabou, všichni chtěj zpívat, všichni chtěj b&y acute;t VIP, jenom makat nechce nikdo...To je ostuda národa! A ti co maj nejvíc másla na hlavě, se tu budou najednou ohánět velkými slovy? DŮSTOJNOST,...ČEST,... SLUŠNOST...? A kvůli nejake kundě se bude svolávat REVOLUCE ? Ježiši my jsme trapní komedianti!!!

Dostavame jen to,co si svou lenosti mysleni zaslouzime.

321919

Příspěvků: 44

22.11. 01:58  :-)
22.11. 19:53 Kiviss  Souhlas ...
22.11. 22:21 Morgul  RE: :-)
22.11. 07:30 Tralala911  RE: Jsem asi staromódní...
22.11. 09:32 Lin  RE: Jsem asi staromódní...
22.11. 11:33 .lak  Výtah
22.11. 12:37 kolokol  RE: Jsem asi staromódní...
22.11. 12:38  ===Jsem asi staromódní...
22.11. 19:50 micha  RE: ===Jsem asi staromódní...
23.11. 07:57  ===Jsem asi staromódní...
23.11. 19:57 micha  RE: ===Jsem asi staromódní...
24.11. 08:19 Kadlik  RE: Jsem asi staromódní...
22.11. 07:42  Budoucnost už není, co bývala
22.11. 14:32 pje  RE: Budoucnost už není, co bývala
22.11. 19:30  RE: Budoucnost už není, co bývala
22.11. 08:52 timur  dobre -
22.11. 22:17 Ygorek  RE: dobre -
22.11. 09:50 vladimir7  Budúcnosť sa opakuje
22.11. 10:12  Australané to vyhmátli..
22.11. 10:50 Nikdo  Demokracie už není, co bývala :-)
22.11. 11:19 r.m.  Když napíšu, že Zemana se snaží svrhnout americký žid
22.11. 19:18 franta  RE: Když napíšu, že Zemana se snaží svrhnout americký žid
22.11. 13:15 vymylimimozek  a vo tom to je
22.11. 13:47 Andrew Siddur  RE: a vo tom to je
22.11. 13:55 hc  Já to vidím trochu jinak.
22.11. 14:33 Jirkap  Co říká????
22.11. 14:40  Z Parlamentnich listu
22.11. 15:43 Jirkap  Je toto možné?
22.11. 16:53  Ta Procházková tomu rozumí
22.11. 18:44 Adam..  Prostě došla volná půda to je celé
22.11. 19:28 jkouk34  Černošický vlajkonoš
23.11. 07:20  s odpurci prezidenta Zemana
23.11. 11:20  Student Opletal a jeho zvláštní kulka...
23.11. 16:46 hc  RE: Student Opletal a jeho zvláštní kulka...
23.11. 18:43  No, na Masaryka Wilson prý přímo neřval
23.11. 22:09 hc  RE: No, na Masaryka Wilson prý přímo neřval
23.11. 19:03  RE: Student Opletal a jeho zvláštní kulka...
23.11. 17:29  To je známá věc, že Opletala zastřelil nějaký "po německu" oděný civilista krátkou palnou zbraní
23.11. 14:35  Protektorát neskončil, protektorát trvá!
23.11. 23:29 lubosmat  Túžili sme po budúcnosti pánov, získali sme osud rabov.
24.11. 09:32 disident  něco pro havlovce
24.11. 13:45  pokus o odvedeni pozornosti
24.11. 16:29  Vojenské tajemství s Igorem Prokopenko
25.11. 01:55 Robert Nohejl  Dostal jsem E-mail, k poznani, pozde "Bycha honit."

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 603,07 Kč
1 unce stříbra
578,59 Kč
Bitcoin
1 225 850,53 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 652