Diskuze k článku

Smlouva TISA: globální migrace pracovních sil bez práv a likvidace státu

Příspěvků 21

9.11.2014 6:21

S kulturou vše začíná nebo i končí

.lak 77.?.?.?

http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=2014110001

320621

9.11.2014 6:35

Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura

.lak 77.?.?.?

[cool] [chechtot] [překvapení] [mrknutí jedním okem] Samovolná degradace i bez engeneringu z výzkumáků na instalace institucionálního rasizmu.

VE VĚZENÍ strávíte většinu času v cele veliké 2x3 metry. V PRÁCI strávíte většinu času v kóji veliké 2x1.5 metru. , qwert, 8. 11. 2014 23:04:51
VE VĚZENÍ dostanete teplé jídlo třikrát denně. V PRÁCI dostanete přestávku na oběd, který si musíte zaplatit. VE VĚZENÍ vám zkrátí pobyt za dobré chování. V PRÁCI vám za dobré chování přidají práci. VE VĚZENÍ se můžete dívat na televizi, kouřit cigarety a hrát karty. V PRÁCI vás za karban, nikotin a dívání na televizi vyhodí. VE VĚZENÍ máte vlastní záchod. V PRÁCI se o něj musíte dělit s celým patrem. VE VĚZENÍ vám dovolí návštěvy rodiny a přátel. V PRÁCI vám nedovolí nic. VE VĚZENÍ jsou údajně někteří dozorci sadisti. V PRÁCI se jim říká vedoucí. VE VĚZENÍ děláte pro sebe a nemáte žádné výdaje. V PRÁCI děláte, abyste zaplatili výdaje spojené s cestou do práce a navíc vám ještě zdaní plat, aby se zaplatily výlohy za vězení. Nechcete se raději nechat zavřít? Práci zdar!

320622

9.11.2014 9:17

RE: Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 320622

Nepodstatný rozdíl: v práci jste dobrovolně, ve vězení jste nedobrovolně.
To, že se na svobodě chováte jako vězni, je váš problém. [bliji]

320625

9.11.2014 11:15

RE: Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 320625

A kde robíš ty, prezraď!!!??? Aj ja chcem ty frajer!!! V práci nie som dobrovoľne, ale preto že musím, aby som neskapal od hladu a neumrznul pod mostom ty rozumbrada!!! Len pár ľudí na svete má to šťastie, intelekt od narodenia, alebo šťastie na vzdelanie, že si môže dovoliť robiť prácu, ktorá ho baví a napĺňa!!! Takýchto ako ty by som zbičoval!!! [bliji] [bliji] [bliji] [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

320633

9.11.2014 19:14

RE: Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura

Bethaliz 176.?.?.?

Reakce na 320633

Nebuďte přísný, tento rozdíl nemusí být hned každému zřejmý. [smích]

320653

9.11.2014 22:01

RE: Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 320625

Takovy jako ty si prej rychlejc zvyknou na napisy Arbeit Macht Frei na brane kazdy fabriky. [chechtot]

320668

9.11.2014 9:42

Už to nestihnú...

abc 89.?.?.?

Svet je rozdelený do troch tried ľudí vo forme piramídy:

veľmi malá skupina - elita ľudí, ktorá robí veci,

pod ňou sú väčšie skupiny, ktoré dohliadajú na to, ako sa veci robia,

a naspodu piramídy je väčšina ľudstva, ktorá sa nikdy nedozvie, čo sa stane.

http://www.makrosvet.sk/index.php/2013-07-19-13-58...

Musíte si uvedomiť, že všetci títo ľudia – bankári, politici, sudcovia, sú priateľmi, patriaci do tých istých tajných spoločností. Čím viac dokážu potopiť bežného priemerného človeka do chudoby a beznádeje, tým viac sú medzi sebou rešpektovaní a tým viac sú oceňovaní. Nikdy nie sú súdení ani potrestaní, pretože ten, kto ich môže odsúdiť a potrestať, je len ich “brat” v tajnom spoločenstve.

Utajenie dáva totiž členom tajných „bratstiev“ pocit nadradenosti nad bežnými ľuďmi. Môžu s nimi manipulovať podľa predom dohovorených úloh, o ktorých ľudia ani netušia. Pracujú v utajení , podobne ako satan diabol, ktorý pracuje v najvyššom stupni utajenia, lebo je ľudským očiam neviditeľný. Títo ľudia, preto plnia agendu satana diabla. Nejedná sa teda o nič viac ako vládu nad svetom bez Boha, zašifrovanú biblickým textom v čísle 322.

...ich zvrátená vláda nad svetom bude trvať len jednu hodinu, a urobia len to, čo im dovolí Boh. (Zjavenie 17:12-14) A desať rohov, ktoré si videl, znamená desať kráľov, ktorí ešte nedostali kráľovstvo, ale ako králi dostanú moc na jednu hodinu s divým zvieraťom. 13 Tí majú jeden úmysel, a preto dávajú svoju silu a právomoc divému zvieraťu. 14 Tí budú bojovať s Baránkom, ale Baránok nad nimi zvíťazí, lebo je Pán pánov a Kráľ kráľov. Aj tí povolaní a vyvolení a verní s ním.“

320626

9.11.2014 10:15

Náboženství jako formátování dle záměrů neberu a podobně jako ve spisech lenina najdete cokoli

.lak 77.?.?.?

Reakce na 320626

veľmi malá skupina - elita ľudí, ktorá robí veci, - no prosim dejme tomu
nad ňou sú väčšie skupiny, ktoré dohliadajú na to, ako sa veci robia, pod útlakem ale i s bonusy za zverské exploatování - tady jsem dal nad místo pod + postřeh
Na vrcholu jsou výlupci nejhorších lidských vlastností. Lidé úskoční podloudní kradmí vrtošiví řevniví obecně zlí schovávající to za vzdělanost i morálku a ovšem hlavně budulínkovského formátu. Kdy se moc mísí s kriminalitou a mnohdy nejde rozeznat či je v krajním případě jak jinak v plutokracii abolicovaná.
Nicméně nic nebrání tomu aby se takoví idioté vyskytli v samotné patě pyramidy a je to i pravděpodobné dle přísloví čím hrneček načichne tím smrdí.

[chechtot] [překvapení]

320627

9.11.2014 11:28

RE: Už to nestihnú...

Nikdo 212.?.?.?

Reakce na 320626

Je to přesně opačně. Jsou tu miliardy lidí při základech pyramidy, kteří něco skutečně umí, vytváří hodnoty a jsou přímo zodpovědní za svojí práci. A čím výše k vrcholu, tím dotyční mohou méně umět, skoro nic nedělat a samozřejmě jako bonus jsou bez odpovědnosti za své činy.

320634

14.11.2014 2:59

Zatmeni slunce a mesice jsou..

favela 113.?.?.?

Reakce na 320634

..tak casta ze zacali ti nahore bez schopnosti neco zorganizovat, udelat , nebo aspon neskodit jinym....kopirovat zminena nebeska telesa ...Vyrobenim bitevni lodi AEGIS a poslanim do Cerneho more jako hrozby se ale nejak nepovedlo. Jeden rusky Suchoj 24 zpusobil jim zatmeni nejmodernejsich radaru a posadka bez prodleni pisemne resignovala../Pochodem vchod : Smer nezamestnanost/.V Cine zas podle nejnovejsich zprav pres. USA predlozil a nutil k podpisu zeme Vychodni Asie a Oceanie neviditelne smlouvy kterou vsak v dusledku zatmeni nemohli poddani vladci jmenovanych zemi ani videt ani precist !!! /Cteni bylo vsak povoleno nekolika stovkam US korporaci/. Neposlusni vladci se nejak vymlouvali na neviditelnosti a zatmeni a nepodepisovali...

321023

9.11.2014 10:25

pěkně po spirále dějin

Ďuro Trulo 89.?.?.?

Apropo dějiny - co to je? To co nám napovídali na základní škole v hodinách dějepisu? Nebo to co nám prestitutky předvádějí v reálu, aby nám vytvořili stupidní iluzi pro budoucí prezentaci našich pamětí coby historie?
Ať to vezmeme z libovolné strany tak dějiny byly, jsou a budou podvod vládců na ovládané (otroky, nevolníky, dělníky a ostatní ovládané)! Takže jak je to s jejich spirálou. I to nejblbější stado ovčanů v několika generacích pochopí, že svět není v pořádku a časem zvedne hlavy (mladí berani s řádnými rohy mají taky koule) a vyběhne z ohrady na volnou louku čímž řádně vyděsí a nasere své vládce, plně existenčně závislé na stádu. Nevšimne si při tom, že není na volné louce, ale zase v ohradě (novější s elektrooplotky) a u staronových páníčků, které je opět třeba zajistit pro rozmařilý (božsko-satanský) život.
Globální prediktor (židosionističtí vládci) má pak plné hlavy starosti jak vytvořit novou iluzi svobodné rozkvetlé louky, plné bohaté pastvy. Vždy má před stády goimů stoletý náskok v informatice a vládě manipulací a teroru placených poskoků z řad nespokojených beránků. A navíc má tisíciletý náskok v predikci systému hodnot (náboženství, ideologie, hierarchie) a systému vládnutí (rodové, národní, třídní) a tak včas zavede nový systém v lůně hroutícího se systému starého. Proto se v lidské historii střídají systémy jako boty. Pro stínové vládce světa byl nejlepším věkem středověk s nevolnictvím, kdy ovčani nevolníci plnili všechna přání jelit bez reptání a prodlev v bázni z boha všemohoucího. Jedinou vadou na kráse byla omezená produktivita a kreativita stáda, takže nové plody práce se jaksi nedostávaly na praskající stoly jelit. To vyřešila pseudosvoboda ovčanů v kapitalismu a obrovská exploze snahy o vyrovnání hendikepů vlastními schopnostmi ovčanů a ono se to povedlo. Z ovcí se stali pseudovzdělání občani, kteří si začali uvědomovat práva lidí, za něž se začali považovat. Tak nastala peripetie komunismu a sociálního kapitalismu a tím úpadek moci jelit. Výsledkem je nový útok jelit na svobody občanů a návrat do středověku, kdy si hloupé stádo neuvědomovalo ani vlastní existenci. Dokonce si to GP může dovolit, protože stáda již nejsou nositelem hodnot (myšlenek, věcí, zboží), protože je nahradila výkonná a prozatím poslušná technika (zbraně, počítače, roboty). Takže vítejte v NWO - neofeudální společnosti Vy stupidní a ubečené ovce (doufám, že nedokážete reinkarnovat na medvědy).

320628

9.11.2014 11:10

RE: pěkně po spirále dějin

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 320628

Popsal jste běh věcí výstižně, jen se závěrem věty " Tak nastala peripetie komunismu a sociálního kapitalismu a tím úpadek moci jelit." nesouhlasím. Považuji "peripetii komunismu a sociálního kapitalismu" za (jimi) dlouho očekávaný rozkvět moci elit.

320632

9.11.2014 11:36

RE: pěkně po spirále dějin

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 320628

Článek je skvělý,ale strašný sdělením....Ďuro Trulo "není až taký trulo....."
Chystejme se,buď na "ohlávku a řeznický nůž",anebo na to,že jim "nakopeme prdel.."oni se s námi "neserou" a proto se s nimi "srát taky nebudem" a oni to ví....,ale je jasné,že ty naše relativní"medové týždne",které jsme doposud prožívali do několika let skončí........ [mrknutí jedním okem]

320636

9.11.2014 11:59

* * * Pěkně po spirále dějin * * *

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 320628

Řekl bych, že od středověku se změnilo je to, že kdysi zloděj a idiot nahoře považoval za zloděje a idioty své nevolníky, kdežto nevolníci k němu vzhlíželi jako ke svému vládci, a dnes pro změnu námezdná pracovní síla dle továrníka Engelse, jako ke stejnému zloději a idiotovi jako jsou sami. Výsledkem je ten naprosto stejný pohled vládnoucí třídy na své v podstatě pořád ještě poddané, a těch v podstatě poddaných na tu "svoji" vládnoucí třídu. Co jsou pak platné baráky a sídliště baráků fízlů a sociálních inženýrů, když jich musí být skoro tolik jako té námezdné pracovní síly, a přitom, zejména když jsou uniformovaní, jsou stejnou námezdnou pracovní silou, ale musí evidovat vystřílené náboje, a dostávají od těch co mají hlídat, na kabát ?

320638

9.11.2014 15:26

RE: * * * Pěkně po spirále dějin * * *

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 320638

bolo veľmi nutné likvidovať myšlienky socializmu, jednoducho nato niet prostriedkov - radšej miliarda muklov, ako miliarda dobre platených pracovníkov a ešte k tomu vzdelaných - to je drahá investícia a vo všeobecnosti sa nevypláca -

320645

9.11.2014 13:54

Iba jedna poznámka...

Danielle 91.?.?.?

Spomínajú tam krajiny EU, kde hrozí bieda... ale nikto nedal prehľadnú tabuľku, z ktorej by bolo zrejmé, prečo sa majú štáty Ostbloku tak "dobre". Totiž hranica biedy napr. na Slovensku je stanovená na (iba približný príklad, nechce sa mi hľadať konkrétne čísla, len pre základné pochopenie podstaty) 300 eur a v Luxembursku je možno 3000 eur, takže na Slovensku prekoná hranicu biedy každý pracujúci s minimálnou mzdou tak o 2 eurá, ale s platmi v Luxembursku mnohokrát 2900 eur na hranicu veru nedosiahnu. [smích] Ale naftu/benzín kupujeme možno drahšie (za liter) ako oni s príjmom 10% ich... takže o čom sú takéto porovnávania s tvrdením (v slovenských médiách na základe tejto konkrétnej "štatistiky" ), že "však my na Slovensku sa máme skoro najlepšie"?

Prečo nezavedieme jednotné hranice biedy pre všetky štáty EÚ, nech sú jasné takéto "veci" každému?

320642

9.11.2014 22:44

Koluje po internetu.

fašoun 85.?.?.?

Reakce na 320642

jkoral:
Koluje po internetu:

"Německo: od 2015 je uzákoněna minimální hodinová mzda 8,50 EU,
Lucembursko 8,69 EU, Francie 8,03 EU, Nizozemsko 7,96 EU, Irsko 7,65 EU,Belgie 7,48 EU, Británie 7,36 EU, Řecko 3,86 EU, Španělsko 3,78 EU,Malta 3,35 EU, Slovinsko 3,03 EU, Portugalsko 2,62 EU,Česko 1,58 EU.
Pohledem této optiky - reálné skutečné minimální hodinové mzdy je v této zemi 80% žebráků, což je zřejmě světové unikum (a je třeba dodat, že ceny a služby jsou stejné a mnohdy u nás vyšší než v těchto zemích)!!!

Takže kdo z nás tady dělá blbce? [velký smích]

320672

9.11.2014 14:38

Platíme za výhody západu, na ktoré prihrali hráči zo zámoria!

lubosmat 91.?.?.?

Umelo budovaný „kapitalistický úspech“ niekoľkých kapitalistických krajín na očiach bývalého socialistického bloku, zo ziskov kolónií.

USA točili a točia v západnej Európe, Japonsku, Kanade a Austrálii obrovské množstvo finančných prostriedkov krytých alebo nekrytých, v podstate je to jedno, hlavná vec, že to stále skvele funguje.

Takéto prostriedky (hlavné zdroje života a existencie piatej 5 až n-tej kolóny,farebných revolúcií a terorizmu)slúžia na to, aby si dotované krajiny na takéto zdroje jednoducho spoliehali, potom tieto krajiny necítia úpadok vlastných vnútorných síl a sú ľahko manipulovateľné.

Projekt EÚ je v podstate zopakovaný Maršalov plán, kde taktovku držalo v rukách Nemecko (podľa správania sa Nemecka v zahraničnej politike skôr USA), najskôr v európskej šestnástke a teraz v dvadsať osmičke.

Cielený program eurofondov a rôznych dotácií smerovaných bez ladu a skladu hocikam rozkladá národné ekonomiky jednotlivých pridružených štátov tak, ako sa to stalo na západe.

Vstúpili sme do priestoru, kde už boli karty dávno rozdané a naša úloha predurčená.

Je pre pracujúcich sklamaním, že namiesto získania výhod našich „západných“ vzorov sa tieto väčšou rýchlosťou približujú k nám, než my k nim.

Dlhé roky po rozpade socialistického bloku mali západné firmy, ktorým sa otvorili dokorán brány našich ekonomík u nás hotové Eldorádo. Dodnes napríklad, hlavným zdrojom zisku západných komerčných bánk operujúcich v krajinách Vyšehradskej štvorky, je práve tento priestor.

TISA je ďalší z projektov, ktorý má onú výhodu západu voči východu čo najdlhšie udržať . Západ nám nepriniesol slobodu, ale otroctvo, z ktorého sa nevieme nijako vykúpiť, keďže podmienky vykúpenia sa neustále menia tými, ktorí s ním mali najdlhšie historické skúsenosti (výhody).

320643

10.11.2014 1:06

To není aktuální

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

http://tydenikobcanskepravo.parlamentnilisty.cz/2014/11/amerika-sva-manka-nikdy-nesplati.html

Eululani lajdáci se musí víc snažit, alespoň jako řekové nebo poddolaroni co? [překvapení]

320675

10.11.2014 14:49

situaci hodnotí autor dost jednostranně

biolit 46.?.?.?

Dnes je možné si najmout programátora přes Freelancer nebo Odesk odkudkoliv na světě. Nemusí vás zajímat daně, sociální nebo zdravotní pojištění. Stejne tak může rtg snímky popisovat přes internet doktor z Indie. Z mobilu si můžete přes wifi řídit hračku dron , který vám bude lítat s kamerou kolem domu. Stejnou technologii může dát někdo do sekačky a zítra vám trávu na zahradě nebo na fotbalovém hřišti poseká manik z Indie nebo Malajsie. Přichází avatarizace ekonomiky. Již dnes existují auta bez řidiče a v roce 2017 by měla být běžné na trhu. Budou majitelé firem zaměstnávat řidiče, bavit se s odbory apod? Statisíce lidí dělají řidiče autobusu, náklaďáků, sanitek, dodávek atd. Pokud nebude v taxíku řidič, tak cena jízdy může být srovnántelna s cenou jízdy vlastním autem a auto ztratí význam jako majetek a stane se službou. Automatizace výroby, 3D tisk atd. Jsou další technologie, které vytlačí lidí z práce. Další otázka je, jestli se vyplatí dovézt lidí z ciziny, kdyz tam jde přestěhovat výrobu. Národní státy si dne už jen hrají na vlastní trh práce. Služby jsou dávno globální. Otázkou je, jestli má vůbec taková dohoda nějaký význam.

320710

14.11.2014 17:36

RE: situaci hodnotí autor dost jednostranně

disident 88.?.?.?

Reakce na 320710

Dohoda má význam právní,což je daleko důležitější než otázky ekonomické.Pod hrozbou arbitráží budou de facto řídit US korporace smlouvou porobené "nezávislé" státy(viz beseda doc.Švihlíkové).

321050

Příspěvků: 21

09.11. 06:21 .lak  S kulturou vše začíná nebo i končí
09.11. 06:35 .lak  Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura
09.11. 09:17 výjimečné porušení omerty  RE: Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura
09.11. 11:15 Cico_Ciciak  RE: Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura
09.11. 19:14 Bethaliz  RE: Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura
09.11. 22:01 Satanist  RE: Kopie nicméně trefná, aneb jak se převrací kultura
09.11. 09:42 abc  Už to nestihnú...
09.11. 10:15 .lak  Náboženství jako formátování dle záměrů neberu a podobně jako ve spisech lenina najdete cokoli
09.11. 11:28 Nikdo  RE: Už to nestihnú...
14.11. 02:59 favela  Zatmeni slunce a mesice jsou..
09.11. 10:25 Ďuro Trulo  pěkně po spirále dějin
09.11. 11:10 výjimečné porušení omerty  RE: pěkně po spirále dějin
09.11. 11:36 Emil Robot  RE: pěkně po spirále dějin
09.11. 11:59  * * * Pěkně po spirále dějin * * *
09.11. 15:26  RE: * * * Pěkně po spirále dějin * * *
09.11. 13:54 Danielle  Iba jedna poznámka...
09.11. 22:44 fašoun  Koluje po internetu.
09.11. 14:38 lubosmat  Platíme za výhody západu, na ktoré prihrali hráči zo zámoria!
10.11. 01:06  To není aktuální
10.11. 14:49 biolit  situaci hodnotí autor dost jednostranně
14.11. 17:36 disident  RE: situaci hodnotí autor dost jednostranně

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 40 čtenářů částkou 10 502 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,05 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,70 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
23,24 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 465,93 Kč
1 unce stříbra
575,12 Kč
Bitcoin
1 218 273,45 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 696