Diskuze k článku

Polské eskadry smrti na Ukrajině

Příspěvků 51

17.10.2014 6:07

1/100

Daniel V. 94.?.?.?

I kdyby jen pouhá 1/10 informací v tomto článku / pamfletu měla reálný podklad .... co by bylo nepochopitelného na snaze Poláků zabezpečit své hranice?
Není pochyb o tom, že jakákoliv Ukrajina je pro Poláky lepším sousedem, než Novorusko.

319249

17.10.2014 11:55

RE: 1/100

Joob 213.?.?.?

Reakce na 319249

co by bylo nepochopitelného na snaze Poláků zabezpečit své hranice? - Oblíbený polský přípitek - nechť žijí polsko-čínské hranice na Urale!- hovoří sám za sebe.

319263

18.10.2014 8:17

RE: 1/100

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 319263

Jim by to presne vyhovovalo. Mimo technickou sul neumi vyrobit nic, zato jsou dobri kseftari, prodaji brachovi i kone v ruksaku.
A tupa, nadrazene zasnena vyhlidka kseftare, ze hned za hranici ma miliardu delniku a on se bude prizivovat na praci a znalostech jinych tucnou marzi, musi byt pro ne jako afrodiziakum.

319292

19.10.2014 10:08

RE: 1/100

david1000 78.?.?.?

Reakce na 319263

Hospodařením a inteligencí jsou Polsko a Ukrajina na stejné úrovni. To vše ukáže čas i když UA se už předvádí. Nezaslouží si žádnou podporu, jak politickou tak ekonomickou. David

319349

17.10.2014 22:35

RE: 1/100

Kosk 93.?.?.?

Reakce na 319249

Nic, je to pochopitelné. Ale co pochopitelné není, je to že předtím na těch hranicích byla Ukrajina a bylo tam snad někde nějaké Novorusko? Nebylo, to vzniklo až poté, co tam nejlepší kámoši Polska investovali 5Giga dolarů, aby se to tam posra... No a jako vedlejší produkt vzniklo Novorusko.

Předtím tam prostě nic takového nebylo. Cca 25 let ne. A Poláci tomu na jedné straně nadšeně tleskají, a na druhé straně tvrdí, že se toho bojí.

Říká se tomu schizofrenie....

319285

19.10.2014 22:19

RE: 1/100

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 319249

co by bylo kdyby - revolucionářka. Prý ruská revoluce. Rusáci dřepěli v zákopech stejně jak němci, zatímco doma jim dělali pořádky úplně jiní.

Rosalie Samulovna Zalkind, později Berlin, pak Samojlova, pak Zemljačka (krajanka), členka krymské revoluční komise. Připisuje se ji poprava 100 tis. bílých vojáků a oficírů, jež se vzdali nové komunistické moci. Prý se přehání, popraveno bylo "jen" 50 tis. Zajímá vás národnost té bestie? No ani nesmí. Podle poslední vymoženosti svobody, rovnosti, bratrství, a hlavně svobody projevu je zakázáno byť i zajímat se o národnost těch bestií.

To aby mohli páchat dokola to samé- viz dnešní jukrejn - od Waltzmana-Porošenko přes klička Timošenko-Kapitelman po Kolomojského - přesně všechno to samé, sám ukrajinský patriot. Chá. Ale není to vtip soráč.

A zatímco od r 1906 přesně plní plán - musí být zničena Evropa i Rusko s tím krytým zlatem rublem - aby se dalo tisknout neomezeně dolary, jinak by je přece nikdo nechtěl, viď - vychovali generaci politicky korektních užitečných idiotů, kteří spolknou každou návnadu i s navijákem, selský rozum už nefunguje. Ať žije multri-kulti, ale já raději za městem, viď. Tihle trollové doufají, že nahrabou dost doĺarů,€ nebo jiných knofliků-tugriků, aby mohli zavčas se zdekovat na ostrovy. Mám dobrou zprávu pro ostatní - ty tugriky ve správný čas se obrátí v pravé hovno, a kdyby všechny trollové a "demokrati" se sešli na ostrovech - tak se potopí ty ostrovy - těch režimních kurev co je tak pozoruji v čechách, němcách rusech atd - je příliš. Nevěříte, že vám seberou všechno, nemovitosti, i děti - peníze ne - stačí vynulovat na kontech. To ruský car by taky nevěřil měsíc předtím, než byl zavražděn i s rodinou jak pes ve sklepě. Ani ruská šlechta by nevěřila že ji seberou všechno - aspoň měli kam utéct tenkrát - ani vy nevěřte, přece něco tak "hrozného" by nešlo, viď? Mohu říct jenom, že vypasené berány půjdou jako první, ten Kypr nebo sankce na ruské "oligarchy" byl jen slabý vodvar.

A tak můžou věřit neochvějně tupci, že nějaký ten desátník v záloze židovského původu se stal zničehonic reichkancléřem. Zrovna tak naivně můžete věřit v kvality Bushů, že už třetí z nich se hrabe na presidentské křeslo.

A že ten desátník či rotmistr či čeho to dosáhl ve službě - šel na východ s válkou omylem, a že ten holokost byl tak jak byl - jo byl- nepopírám takže nejsem popíráč. Ale byl z těch důvodů, co je napsáno v talmudu - neposlouchali rabína, takže soráč. Ono totiž těch židovských kmenů bylo dvanáct nemluvě o dalších kastech stavech atd, no a ti z východu - to už musí být nejmíň patnáctý kmen, ti Chazaři. Dnes jich je v Israeli 85%, nemají geneticky ani jazykově s iudejcema nic společného, a jejich předci nikdy - ale nikdy za 100tis let v Palestině nebyli. T...Automaticky kráceno

319385

19.10.2014 22:44

RE: 1/100

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 319385

Pozn....Dolfa zas tak velkou kariéru v armádě neudělal,byl hodností pouze svobodník,proto se mu taky jistou dobu,než se stal Fírerem,říkalo "frajtr z první války".... [mrknutí jedním okem]

319387

19.10.2014 22:58

RE: 1/100

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 319385

To nic. Jejich šefové přijali talmud, ostatní chlasčou vodku a zajídají sádlem, prohlašují se za židy, pač jim to od malička tlučou do hlavy, a jsou připraveni škodit místním - např. otevírat městské brány Turkům jak v Konstantinopoli-dnes Istanbulu. Jo, je to 3000 let stará mafie. Je tak stará a silná že skoupila media, takže slovosráči, pardon reportéři bez hranic vám žvaní o italské ruské atd- o té hlavní mafii ani škyt. Tak prosté, Watson.

No ale každá mafie potřebuje pěšáky, proto tolik starostí o ten póvl na místech, kterému dostali do hlavy že je ... no vlastně co to je? Znám jednoho, celé mládí v Latvii, pak v Německu, pořádně umí jen rusky, ale je militantní žid. Schiza?

Jeho bracha byl zabit v israelské armádě - když dostal občanství, tak musel naklusat. Jo, užitečný idiot. A mimochodem - kolik mafií mají svůj stát? Jo, ten israel s hlasem v OSN by se hodil každé. Dnes konečně uznali, že nejsou geneticky stejní jako původní - a Kolomojský jim zařídí stát na Ukrajině. Do Polská požádalo o vízum přes milion israelců. Potěš pánbůh. Beztak - když honili židy po celé geyropě - podstrčily polskému králi Kazimírу Velkému židovku Ester - stará to praktika. Přijal židy a od té doby skoro každý polák má trochu židovské krvi. Už víte proč poláci jsou poláci? Je to profese, žádná národnost

319388

20.10.2014 0:39

RE: 1/100

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 319388

Myslíte, že to je všechno blud? Klidně si to myslete, než vám začne koudel však víte co. Sedlák se nepokřižuje, dokud hrom neřachne. Toto je další úplně stejná bestie. "Kronikářka společenské rubriky" v ruských novinách Božena Rynski, čili zhubysráč, naprostá nula nicotná, s platem co korumpuje i lepší lidi. Nepochybuji ani na okamžik, že je schopná všeho toho co ta Zalkind.

Žijí mezi námi. Co je všechny žene, kromě teda toho, že normálně něco dělat nejsou schopni?

Je třeba číst do začátku Klimova, abyste pochopili voč go. No ale spousta lidi číst nechce ani pořádně neumí, nanejvýš si přečtou složenku. Takže ta sázka na "demokracii" těm egyptským knězům vyšla: tlupa přehlasuje každého, většina nechce, neumí ani nebude přemýšlet, pač to bolí. Kam jde pastevec, tam půjde celé stádo, a že nás pasou přes TV a rozhlas - ani nepochybujte. Platíme TV poplatky pro "nezávislé zpravodajství" - těžké miliardy nakonec. Ale tam sedí stejní parchanti ze stejných nadací jako jinde - takže celá ta "veřejná služba" za naší peníze nás dezinformuje úplně stejně jako soukromá média - perfektní, co?

No a kdyby jste chtěli zařvat něco o židech - tak je to trestné, víte? Po letech žvástů o svobodě projevu je nakonec svobody projevu jen tolik, abyste nerušil ostatní v tvořivé práci na bláho lidu - pardon, nějak jsem si ten slovosled popletl s tím co bylo, ale sedí to nachlup. Kydat hnůj můžete pouze na rusy, to je podporováno, pač za chvíli tam vtrhnou s válkou - surovin je třeba, a tam jenom pitné vody jenom v Bajkalu celých 20% světových. Víte?

Blbé co? Rusáci mají pitnou vodu a díky oteplení i nejkratší cestu z čínských přístavů do Hamburku, a spoustu dalších věcí přes Paladium po fšecko možné. To správný demokrát jen tak nenechá.

Ne, já nejsem proti židům ani proti vůbec ničemu. Proč se mí zdá, že to dobře nedopadne? Nicméně jsem celkem optimista, pač podle Hare Krišna a těch jejich knih úsej zanikne teprve v 2018, dřív ne. Zatím jim ty nejmíň uvěřitelné předpovědí jaksi vychází.

319393

20.10.2014 2:54

RE: 1/100

.lak 77.?.?.?

Reakce na 319393

Borec, chvála někde to v kyberprostoru zanikla, nebo jsem urazil co by implementátor až tak [chechtot] natvrvdo obyčejné programátory. Vlastně co do podstaty zdrojového kódu podloudných jsi pronikl a tak pokud nepochopí přínos odkrytí jejich likvidací, nezbývá nám než si povzdechnout, je jim chomout vlastní a bez něj nejsou doma. Asi platí chytrého postrč a hloupého kopni. Jinak sdílím pocity, asi nepomůžou a když nechápou, prostě zrovna tímhle netrpí. Ale buďme uznalí, nadřou se jako svině. Buďme lidi. Člověk se kolikrát nadře jako zmínění. Telepatka hafhrabdírnice mne debila radši nechce vidět a zalezla pod přehoz. [cool]

319396

20.10.2014 22:52

RE: 1/100

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 319396

zkus vysvětlit to svoje "borec"? . Marně se snažíš, ten vývoj tě semele Jak mlýnské kameny - půjdeš na masokostní moučku.

Ale to je vlastně jedno. Voda točí kámen. Tisíc maličkých kapiček dlubou do šutru, až tam vznikne důlek. Pochybuješ?

řekl taky taký "vor v zákoně" - voni tam žerou lidské maso? No dobrá, taky budeme.

Nepochybuji. V nejmenším nepochybuji,že ti z kavkazu nakonec sežerou všechny místní lidojedy, pardon, nemyslím místní ale v JAR. Už tak to prostě je.

Z evropských národů je včil chatra, co nedokáže se reprodukovat. Ale to nic vůbec, že? Nalijte jim ještě drink na odchodnou, i do druhé nohy, ať je to potuplované!

Nějak nám ta naše "kultura" se snížila na úroveň pěstních zápasů a čím dál tím větší houšť a houno. Výsledek snažení kterých to "elit"? Euroantlantických, židobolševických?

319442

21.10.2014 0:14

RE: 1/100

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 319442

Nasyp to do pytle a zatřes s tím, třeba se zhovadilosti a to doslova promění v motýla draku. Kolik natlučenejch chlemtavých hlav jsi použil. Zalez do sluje a nesliň obludo, fuj. Možná je to ale jen nějaká odporná forma encefalitidy mozku po očkování a stejně oblažení rozumí, já jsem zhnusen přestože chápu že postiženost může být získaná. Možná je to zmatený překlad gogle translátoru i tak [bliji]

319449

15.12.2014 19:21

RE: 1/100

tomserv 94.?.?.?

Reakce na 319249

Od kdy sahá Polsko až po Novorusko ? Jinak by to nemohli být sousedé.

323458

17.10.2014 7:17

Milí Poláci...

fohat 194.?.?.?

doufám,že v akci mají sebou skvělé krásné odstřelovačky,které zvládájí též krejčovské dílo,totiž zašívání prodřených kolen od věčného klečení a panáčkování při MŠÍCH.... [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

319251

17.10.2014 8:42

no -

timur 85.?.?.?

lenže na ČT2 a podobných tv sa neustále zjavujú tendečne upravené relácie o "sovietskej" krivde páchaných na poliakoch počas druhej svetovej, práve dnes som dopozeral, dávali ho včera v noci, dokument o tom ako sa poliaci bojujúci vo VB tešili na návrat domov do Ľvova a sovieti ho už okupovali, ako sa poliaci dozvedeli že sovieti zatvárajú poľských vlastencov a tak preto povstali vo Warsave, skrátka masírovanie a predpríprava na zjednotenie poliakov s rodnými mestami, načim potom vrátiť Breslau, dnes Wroclav, a ostatné miesta nemcom ? - nakoniec sen o veľkopoľsku začína mať reélnejšie kontúry, keď sa nepodarilo dostať do vojenskej aliancie slovákov, čechov a magyarov spolu s poliakmi, tak sa dali dokopy s troma miništátikmi a zapojili do toho aj banderovcov, čo už, psia krev sa nezmenila, túžba byť najväčším a nezdolateľným, ale popravde, najväčšia menšina slovanov v USA má váhu o rozhodovaní v EU -

319254

17.10.2014 11:51

RE: no -

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 319254

Ono záleží, na CO (pravicujícního) natrefíte.

Třeba na http://play.iprima.cz/ šel (v ZOOM?) jeden britský dok. seriál, pojednávající o skrytých jednáních během WWII.

Docela jsem "čučel", jak tam se v něm s despektem vyjadřoval Churchill při jednom jednání směrem k polské exilové vládě. Přicestoval tehdy (1943?) s nimi do Moskvy, řešit poválečné uspořádání Polska u Generalissima Uncle Joea.

Poláci tehdy se oháněli Katyní (muselo tedy jít o jednání v období po vrtění Katyní se strany Němců...). Churchill byl kupodivu vůči Polákům tvrdý a metl jim tehdy v Moskvě v separé do očí, že Poláci vždy všechno jen prohráli a zkomplikovali.

A pokud nepřestanou s obstrukcemi, Churchill dá od všeho ruce pryč a nechá na pospas a nemilost CCCP.

A Poláci jen kverulovali. De facto i Warszawské povstání se rozhodli odstartovat Poláci sami. Západ měl v té době plné ruce práce, aby zachránil probíhající vylodění v Normandii viz. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/41... .

Sověti by určitě Poláky ve štychu nenechali /už v té době rozumní Poláci dávno bojovali v dressech Rudé Armády), ale nemínili si nechat nasadit kverulantskou veš do kožichu.

O to víc by si měl český národ vážit nadstandardních dějinných vztahů s ruskými bratry. Včerejší fotografie http://cms.parlamentnilisty.cz/edition_files/uploa... pohodové až 45!!! minutové "RauchPause" Sergeye Viktoroviche (Lavrova) s českým Panem Presidentem Milošem Zemanem v Milánu, mi naplňují radostným očekáváním věcí budoucích.

Stejně tak jsem se slzou v oku sledoval ovace, kterými Bělehraďané stejně tak včera vítali Vladimira Vladimiroviche http://youtu.be/sSWAVKiC9uU?t=5h26m30s
Celý non-stop záznam Truimphu Vladimira Vladimiroviche včera v Bělehradu má přes 7 hodin!!! Odkaz jsem Vám ALE nastavil přesně do bodu, kdy přichází na přehlídku - a zvedá se vzrušení a aplaus [smích] Enjoy it [smích]

Nevěřím, že by Miloš Zeman se nechal fotit "jen náhodou". A že to není domluva předem s Parlamentními Listy. Věřím, že doba se mění - a my se budeme měnit s ní - k lepšímu !

Včerejšek v obou případech k tomu dává šanci věřit. Nebuďme kverulantskými (osmašedesátníkujícími a dobčekujícími) "Poláky", když nemusíme [smích]

A fakt si příchod nového světa pod vedením Vladimira Vladimiroviche užijme!!!

MIG 29 s ruskými výsostnými znaky na Bělehradem (byli to akrobaté z věhlasné ruské letky Striži) a aplaus Bělehraďanů Vladimiru Vladimirovichi smývá částečně utrpení z havlistického Humanitárního bombardování Jugoslávie.

319262

18.10.2014 2:01

RE: no -

ID 62.?.?.?

Reakce na 319262

Cosi k tomu Warszawskému povstání - http://blisty.cz/art/35693.html - je to krátký a stojí to za přečtení.

319286

18.10.2014 14:24

RE: no -

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 319286

Díky. To je od Vás velice důležitý odkaz. Přesně potvrzuje, PROČ se Uncle Joe (Josif Vissarionovič) musel k (kverulujícím) Polákům chovat, jak se choval. A proč se k Polákům obdobně choval i Churchill.

Jen dnes se jasná historická fakta selektivně pravicujícně a autocensurně filtrují.

Pohrávám si s myšlenkou, co by se stalo redaktoru ČESKÉ TV, ČESKÉHO rozhlasu nebo "nezávislého" tisku, který by podobný odkaz vytiskl [oči v sloup]

O jeho polských kolezích už ani nemluvě.

V každém případě díky moc. Na Blistech jsem na něj dříve nikdy nenarazil...

319306

18.10.2014 8:30

RE: no -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 319262

To je porad to same. Co Litva, Lotyssko, Estonsko? 30% tech chytrych se jim rozuteklo po prvnim radeni pravice a privedeni malem ke krachu. Zustaly jim tam tupe pytle slamy. A nyni jim nezbyva, nez poslouchat EU pandrlaky, ktery se o jejich hospodarske situaci ani radeji nezminuji. Jen Topolanek jim tehdy z lasky poslal obrovsky ranec z nasich dani, ze...

Tady taky zustanou pouze smejdi, exekutori a bezdomovci. Je to vsude stejne a nezna hranic. Jakmile je dlouho s nekym vydrbavano, zacne toho mit jednou dost. Ti, kteri nevidi ani na datum kalendare, ne LETITE lzi z verejnopravni TV, samozrejme zustanou, kdo by je kde chtel. Prdel si uz bez pomoci tech druhych nikdy nezachrani.

319293

17.10.2014 13:19

RE: no -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 319254

ANASTASIA A DĚJINY RUSKA...VEDRUSSOVÉ...Harmonie člověka se ZDROJEM,potažmo s Přírodou.. [cool] [cool] [cool]

319275

18.10.2014 2:38

Kvalitní osobnosti našich "bratranců"

Winston Smith 77.?.?.?

http://zlatodej.blog.cz/rubrika/zodiac-killer

Malá odbočka - tohoto nadaného kryptoanalitika sleduji delší dobu, myslím, že to (až dočtete všechny články k danému tématu), které autor rád "porcuje" a nechává své čtenáře v napětí (díky jeho schopnostem mu malou porci "self PR" rád promíjím), myslím docela přesně ukazuje náturu našich Severních "bratří", kteří jsou věrni pouze své "hrdosti", která je vyhnala z rodné vísky vstříc náruči nové "Vlasti", kde pro jejich "talent" mají už desítky let velké pochopení a podporu !

p.s. pro Ty z Vás, co neznají "kontext" = Prof.Zlatoděj přeložil i "340 Cypher", kde se "nás neznámý" sám udal policii, ale později to ze svých stránek smazal, a uvedl pouze návod, jak to rozkódovat. Text Cifry je k vidění např. zde: http://zodiackillerciphers.com/wiki/index.php?title=Unsolved_340-character_cipher

Nebudu Vás napínat = výsledkem je:http://cs.wikipedia.org/wiki/Theodore_Kaczynski

Stejný typ "produktu" na zastrašení jako soudruh O. bin L., místo popravy za zločiny spáchané na vlastním obyvatelstvu (on se cítil být občanem USS) byl mu zajištěn fešácký kriminál (jeho zásluhy o šíření chaosu a strachu jsou velké) a mecenáši nezapomínají na své věrné ...

Osobně nemám rád, když někdo "převléká kabáty" - ale "Pšonci" jsou jediní Slovani, kteří zaprodali Víru svých Otců víře svých chlebodárců = Ze Slovanů se stali v 10 století fanatickými "Katolíky", zaprodali Vlast vidině osobního obohacení = masový exodus do kterékoliv země, která je zrovna platí líp, zaprodali Svědomí Fanatismu (to je v jejich DNA kvalitně po staletí ukryto).

Je to národ kupčíků, kteří "levně koupí a dráž prodají" až už je to COKOLIV, Rodina, Čest, Morálka ... Jediný pozitivní bod v jejich Historii byl "Hrdinný Odpor vůči napadení ze strany Německa v roce 1939", ale i ten byl veden nikoliv hrdinstvím, ale urážkou jejich ambic, že byl porušen jejich dohodnutý pakt s Německem! http://cs.wikipedia.org/wiki/Německo-polský_pakt_o_neútočení
Na který spoléhali ve své vlastní hře o územní zisky (plánované napadení Ruska a Československa)...

Nechat jim Německo a Rusko "volné ruce" v jejich odvěkých územních ambicích, nejsem přesvědčen, že bychom byli žili posledních 60 let v míru, který nám oběma národům vnutil až "Velký bratr", který nás oba spravoval, jak se na zlobivé děti sluší = z láskou, ale tvrdou rukou ... [velký smích]

319287

18.10.2014 8:54

Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Možná budu opakovat již jednou zde vyřčené, ale opravdu z polského působení v dějinách mám dost blivné pocity. Dneska se z nich v médiích dělají chudáčci, na které nebyli Rusové nikdy moc hodní, ale jaksi se zapomíná na staré polské sny o Velikém Polsku, které sahá až po Smolensk, i na realitu polských krvavých výbojů směrem na východ.
U Poláků mne udivuje obrovský nepoměr mezi jejich vypínavostí a nabubřelostí a skutečným jejich příspěvkem světu. Jasně, třeba u Němců to taky není moc sympatické, jenže ti si mohli aspoň hřát iluzi, že jsou národem, který zrodil Kanta, Goethea, Bacha, Beethovena, Schillera, Schopenhauera, Manna, či Wagnera.
Polsko nemá vůbec žádnou tradici filosofickou, ani hudebních skladatelů polská zem mnoho nezrodila, spisovatelé také vesměs třetí liga. Z autorit vědeckých přineslo Polsko světu Koperníka a madam Sklodowskou, která se musela sčochnout s Frantíkem, aby z ní něco bylo.
Co se ale modloslužby a pochybných kultů týče, na to jsou Poláci experti. Stavět obrovské sochy, třeba Wojtyly z plastu, nebo Ježíše, jak žehná dálnici a benzínové pumpě, to jim docela jde. A jejich dějiny? Pouhý rok před napadením Polska jezdily tam na návštěvy nejvyšší autority nacistického Německa, např. Hermann Göring, Polsko se taktéž přiživilo na kořisti po Mnichově a ti, co příchod Poláků zažili tvrdili, že se Poláci chovali mnohem hůř, než tehdá Němci. Co se pogromů týče, Poláci vraždili Židy v dost velkých počtech ještě i po válce. Je zvláštní, že když se mluví o internacionální pomoci v roce 1968, je zmiňovám vždy jen Sovětský svaz a o Polském podílu se mlčí. Karol Wojtyla je dodnes médii popisován jako světodějná postava a byl mu nasazen nimbus světce, je ale nepříliš zmiňovaným faktem, že přišel k úřadu papeže poté, co jeho předchůdce Jan Pavel I za podivných okolností zemřel. Wojtyla nesmírně zpopularizoval svůj úřad, ale pokoncilní církev vrátil o sto let zpátky, kryl různé mafiány, např. Maciela z legionářů Kristových, jakož i mraky pedofilů.
Nechci, aby tato kritika Polska vyznívala jako kritika Poláků ad hoc. Dobře si uvědomuji, že být v Polsku slušným a střízlivým člověkem bude ještě o dost složitější, než u nás. Ale ta polská stopa v dějinách se žel přehlédnout nedá...

319294

18.10.2014 9:51

RE: Polská stopa v dějinách.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 319294

Bohužel s vámi souhlasím. To už i ti Maďaři jsou sympatičtější, i když nejsou Slované.

319296

18.10.2014 9:55

RE: Polská stopa v dějinách.

naiva 178.?.?.?

Reakce na 319296

Práve , že genetika Maďarov "zradila" a dokázala, že sú vo veľkom percente Slovania.A tej "aziatskosti"im zostalo pidipercento...

319297

18.10.2014 10:12

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Reakce na 319297

Osobně mám z Maďarska a Maďarů v současnosti celkem dobrý dojem. Jsou sví, netahají sem cizí zájmy, nepoklonkují tolik novému velkému bratru.

319299

18.10.2014 10:05

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Reakce na 319296

Maďaři, alespoň v moderních dějinách, neměli nikdy tak "vysoké" aspirace jako Poláci, jejich nacionalismus byl přesněji ohraničený a nebyl tak ostře expanzívní jako u Poláků. Maďaři nebyli nikdy tak radikálně protiruští a protižidovští jako Poláci. A navíc, narozdíl od Poláků si nikdy nelhali. Polská kultura, polský nacionalismus a polská spirituální tradice, to je bohužel již na první pohled většinou jen snůška lží, podivných a škodlivých iluzí, smíchaných s vykořeněností. Je možné, že bychom také tak dopadli, pokud by u nás nevznikla tak vlivná a silná reformační a humanistická tradice, která přestože je dnes již jen latentní, nám brání přijmout "za své" katolictví. I když bych to nerad zakřikl. Všimněte si, jak se nám média snaží vnutit Polsko jako našeho nejlepšího přítele. Samozřejmě chápu proč.

319298

18.10.2014 22:00

RE: Polská stopa v dějinách.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 319298

Polsko se vzdy snazilo byt nejakym tim vudcem Slovanu.
O to same se snazilo Rusko. To jsou fakta.
Zde jde o jine. Udrzeni vlivu katolicke cirkve (proto ten letiti vztah smerem k Nemecku VS pravoslavi).
My jsme prosli nasilnou rekatolizaci, jak je videt jeji nasilne prvky, natlakove metody, nezmizely ani po letech.

A vzdt se chopili moci v predvalecnych obdobich.
Pro pripomenuti:
http://www.blisty.cz/art/66298.html

Na Ukrajine si litaji do vlasu prave dieceze pod Moskevskym a Kyjevskym patriarchou.
A jinak, k ten nasilne rekatolizaci. Cyril a Metodej nam krome jazyka prinesl i neco jineho, co bylo zde nasilne diky podpore Nemecka odebrano...

319325

19.10.2014 7:24

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Reakce na 319325

Je opravdu dost smutné, že se Cyrilem a Metodějem dnes ohánějí ti, kterým v minulosti šlo nikoli v nepodstatné míře o potlačení a zotročení ducha tohoto národa.

319339

18.10.2014 15:42

RE: Polská stopa v dějinách.

Dušan123 213.?.?.?

Reakce na 319294

Rozdel a panuj bolo dlhodobým plánom. Poštvať nás navzájom (myslím ako Slovanov)

Ak pozriete film "Keď Slnko bolo Bohom" (doslova keď RA bol bohom). Podobná technológia bola použitá v rôznych obdobiach na rôznych miestach. Je to posteľová manipulácia.

Treba si uvedomiť, že ešte pred cca 1000 rokmi sme mali demokraciu (nie démon-kraciu) t.j. kopné právo a volených na určité obdobie Kniežatá a podobne. A samozrejme bez otrokárstva, feudalizmu bez nevoľníctva a podobne.

Potom použili "západniari" technológiu na manipuláciu a nainštalovali sem kresťanstvo. Zdá sa že na Poľanov zvlášť tvrdo pôsobili počas celých stáročí (hlavne z kazateľníc) a z postelí už bývalých skutočných elít.

319307

18.10.2014 17:02

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Reakce na 319307

Na Polácích a Polsku mne fascinuje ta jejich šílená vlastnost dělat ze sebe něco jiného, než reálně jsou. Oni se stylizují do "zápaďáků", ale co se týče jejich vlastní tradice, prostě jim čouhá sláma z bot. Jsou nevkusní, vykořenění, neustále se dívají mimo to své. Jejich filmy - třeba Holland, či Wajda - to je fabulace, lakování a leštění. Hrozně neupřímné a vyumělkované. Žádný jiný slovanský národ, ani Chorvati, mi nepříjde být tak mimo. A když slyším, jak Walesa volá po atomovce, je mi dost blivno.

319310

19.10.2014 8:36

RE: Polská stopa v dějinách.

freddy 46.?.?.?

Reakce na 319310

Walesa pravym jmenem Laiba Kohna.

319345

18.10.2014 20:54

RE: Polská stopa v dějinách.

hc 90.?.?.?

Reakce na 319294

K tomu příspěvku Polska v roce 1968: podle mých pamětnických zdrojů sem Poláci - na rozdíl od Němců a Maďarů - vůbec nevpadli rádi. Třeba jeden tehdy záložní důstojník vyprávěl, jak ho v noci vytáhli z postele, posadili ho do kolony a on ani ostatní nevěděli o co jde. Mysleli si, že je to cvičení. Až ráno za světla zjistili kde jsou a nadšení z toho ani trochu nebyli.

319320

19.10.2014 7:19

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Reakce na 319320

No nevím, jestli sem přišli Maďaři rádi. Samozřejmě si u Poláků nemyslím, že by se sem nějak dobrovolně hnali. Ale třeba Rumuni sem vpadnout odmítli hned odpočátku. Měli tu odvahu se vzepřít. Ale polskému vedení to tehdá tolik asi nevadilo. Jo a vojska NDR sem tehdy nešly. Dneska se to ví už s jistotou. Hlavní stratégové plánu viděli tu kontroverzi, kterou by to mohlo způsobit, tak dederóny nechali raději doma.

319338

19.10.2014 8:13

RE: Polská stopa v dějinách.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 319338

Co to kecáš? Lidová armáda NDR tady byla v roce 1968. Po několika dnech se stáhla! Jak můžeš napsat takové nesmysly bez ověření!

(Můžete vyjádřit jakýkoli názor, ale nesmíte urážet spoludiskutující. Jedno slovo vypuštěno. -Moderátor)

319341

19.10.2014 13:17

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Reakce na 319341

Mám za to, že jen hlupák nahrazuje chybějící argumentaci nadávkami. Že se armáda NDR invaze do ČSSR neúčastnila je dnes již obecně známo. Je také známo, že na to byla /možná/ nachystaná, ale nakonec se pro možnost vyvolání starých reminiscencí rozhodli stratégové invaze ponechat ji doma.
Zahlcovat tě odkazy nebudu, lidi tvého typu, kteří nemají k nadávce daleko, ale nejen oni, udělají lépe, když si na to přijdou sami. Tvrdím, že účast armády NDR na té invazi je mýtus, který byl již překonán. Ještě jednou jsem si to vygooglil a opravdu jsem nenarazil na relevantní důkazy. Pokud se invaze účastnili nějací východoněmečtí občané, byli to jen jednotlivci, specialisté. Ale ani to není doložené.

319363

19.10.2014 18:16

RE: Polská stopa v dějinách.

hc 90.?.?.?

Reakce na 319363

Ale to sem nějaké odkazy rozhodně dejte, to bych rád věděl, kdo to tvrdí. Před časem (bohužel už nevím kde) jsem viděl nebo četl, jak Němci tehdy dokonce rozzuřili sovětské velení, protože už se nemohli dočkat a vtrhli sem dokonce před určeným časem.

319375

20.10.2014 6:44

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Reakce na 319375

Dejte si na google třeba "invaze 1968", nebo "armáda NDR 1968". Vyletí toho na vás desítky, stovky. Když se podívám na těch pár odkazů, které invazi vojsk NDR "potvrzují" a na ten 90% zbytek, dělám si názor. Většinový názor, alespoň dle internetu a odkazů je ten, že se NLA NDR invaze do ČSSR prostě neúčastnila, pokud tedy nebereme v potaz účast východoněmeckých armádních expertů, která ale nebyla v rámci invazních jednotek NLA NDR.

319404

20.10.2014 11:23

RE: Polská stopa v dějinách.

Botičky od Diora 94.?.?.?

Reakce na 319375

Tvrdí to ... šéf ÚSTR a současný ministr "kultury", černopr.elník Herman

http://www.ustrcr.cz/cs/srpen-1968-chronologie

a přirozeně všechna mainstreamová média. Tak to musí být pravda. Na našich new brothers in arms nesmí padnout ani náznak podezření z invazích aktivit.
Osobně jsem viděl něm. tanky na Žižkově. Ty nejsou jako Rusové, ty nevyjednávají a nevysvětlují, ty rovnou schiessen a Češi to intuitivně pochopili. Jako v období 1938-1945.

319414

22.10.2014 13:13

RE: Polská stopa v dějinách.

hc 90.?.?.?

Reakce na 319414

Možná se nakonec od nějakého Hermana ještě dozvíme, že to byli sovětští vojáci převlečení do německých uniforem. A někdo tomu bude dokonce i věřit.

319563

19.10.2014 18:48

RE: Polská stopa v dějinách.

Aja 82.?.?.?

Reakce na 319363

Zkuste hledat, NDR se invaze zúčastnila.

https://history.state.gov/milestones/1961-1968/soviet-invasion-czechoslavkia

...a krátká citace z výše uvedené adresy:

The Warsaw Pact invasion of August 20–21 caught Czechoslovakia and much of the Western world by surprise. In anticipation of the invasion, the Soviet Union had moved troops from the Soviet Union, along with limited numbers of troops from Hungary, Poland, East Germany and Bulgaria into place by announcing Warsaw Pact military exercises....

319379

20.10.2014 6:36

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Reakce na 319379

Právě, že naprostá většina odkazů tvrdí, že se kromě max. 200 "expertů" dederonská invaze prostě nestala. Já v té době nebyl na světě a v severních Čechách už vůbec ne. Připouštím, že možné je opravdu ledacos, že se třeba nakonec úplnou náhodou ukáže, že Američané ani nebyli na měsíci. Do té doby redukuji dederonskou účast na těch pár lidí. A pověsti o tom, že sem vlítli jako blitzkrieg, ale pak se stáhli nechám lidové slovesnosti. Samozřejmě ale jako vše ostatní to nebudu mít za definitivní. Pro pochopení mého pohledu na věc, zkuste po této záležitosti více pátrat. Indicií, že sem NLA NDR nešla, je zkrátka o dost víc.

319403

20.10.2014 4:01

Armáda NDR u nás byla v roce 1968 !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 319363

Pouze několik dní a potom se stáhla! Zeptej se ) každého staršího člověka ze severu Čech,co je viděl!!!
Jak můžeš plácat podobná nesmyslná tvrzení,že zde armáda NDR nebyla.

(
Můžete vyjádřit jakýkoli názor, ale nesmíte urážet spoludiskutující. Jedno slovo vypuštěno. -Moderátor)

319397

20.10.2014 6:49

RE: Armáda NDR u nás byla v roce 1968 !

gippius 88.?.?.?

Reakce na 319397

Po včerejším koumání na netu musím říct, že ani to se nepotvrdilo. Ale pochopte prosím, že já tam v osmašedesátém nebyl. Osobně třeba znám člověka, který měl u postele bubáka a rozhodně bych mu to nezpochybňoval, protože se to na něm načas podepsalo. Tohleto zkrátka nemám za definitivní, jakkoli se prostě přikláním k tomu, že dederonská armáda sem nejspíš opravdu nepřišla a i tydlety vaše zprávy /nejspíš/ pochází jen z říše pověstí.

319405

20.10.2014 9:50

RE: Armáda NDR u nás byla v roce 1968 !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 319405

Já jsem prožíval "osmašedesátý"v Praze a okolí,ale žádného dederona v uniformě jsem tam nepotkal.Ze severu přišli zcela jistě jednotky SA (Sov.Army),které byly tenkrát dislokované v DDR.
Všechny invazní jednotky měli až na detaily stejnou výzbroj s bílým pruhem,proto k záměně mohlo lehce dojít....
Vím,že se těsně před invazí a právě kvůli ní pořádalo velké cvičení vojsk Varšavské smlouvy s názvem "Vltava",kterého se zcela jistě jednoty DDR zúčastnily.
Předsedou Sjednocené dělnické strany Německa,tehdy vládnoucí v DDR byl Walter Ulbricht,nadšený podporovatel invaze....ale právě kvůli možnosti zabránit nežádoucím asociacím na 2.sv.válku byla armáda DDR z invaze vyloučena,neboť mj.i tehdejší střih uniforem,vycházejících z období rev.roku 1848,byl příliš připomínající okupaci.Uniformy byly až na poněkud jiný tvar přilby skoro stejné....

Což mělo za následek mj.i incident mezinárodního rozsahu,jenž předčasně ukončil kariéru "fronťáka"a držitele Řádu hrdina Sovětského svazu Rycharda Tesaříka,kterýžto se na jedné recepci v Moskvě ožral tak (jak jak bylo jeho dobrým zvykem při takových příležitostech),že se neovádnul a nějakého generála z DDR tam tenkrát zmlátil a traduje se,že za to mohla právě hlavně ta podobnost uniforem..... [velký smích]

319410

20.10.2014 12:22

RE: Armáda NDR u nás byla v roce 1968 !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 319397

Lidová armáda NDR se zásahu v ČSSR / invaze/ v roce 1968 zúčastnila!
Nakonec byla to vojenská invaze 5 států,jak bylo tvrzeno, nezbytný zásah na záchranu socializmu v ČSSR a jak psalo i oficiální komuniké Varšavské smlouvy!
SSSR, Maďarsko,Polsko,NDR,Bulharsko - 5 států!!!
Rumunsko odmítlo svoje vojska do ČSSR poslat!
Nevím, o čem je vlastně řeč. Věc je naprosto jasná.
Jenom se naskýtá velmi palčivá otázka, zda opravdu nešlo o záchranu socializmu v ČSSR, protože po 25 letech "kapitalismu", ale spíše neskutečného bordelu ,který nemá s tržním hospodářstvím , co společného, je možné podobné otázky též nastolovat!
Kdo si třeba přečte projev Havla na počátku roku 1990,tak tomu se dnes musí protáčet kudla v kapse!
Prostě jsme byli v roce 1989 podvedeni a podvodníci se nechtějí ke svým zločinům znát! Taková je pravda, ale nevím úplně přesně, jak jí napravit. To je na delší debatu.

319416

18.10.2014 15:48

Maďari

naiva 178.?.?.?

sú žiaľ viac "hromadne "preniknutý kolektívnym pocitom krivdy a svojej nadradenosti-ako Poliaci.Mám tam rodinu-ako polovica Slovenska a v Poľsku minimálne toľko známych. Dá sa porovnať.Drvivá väčšina Poliakov sú z tohoto pohľadu "normálni" ľudia.

O Maďaroch sa to povedať nedá. Urputne a dlhodobo -dokonca aj počas socíku do nich tlačili vlastnú verziu jistórie a zvrátený nacionalizmus.Sú ďaleko dlhšie "zazonbírovaní" ,ako nešťstní Ukrajinci.
A to , že sa trochu stavajú na zadné voči EU a vyzerá to odvážne je , myslím len vďaka tomu výbornému vzťahu k svojim CHZR, ktorí súc vplvnými ľuďmi za hranicami sa stále cítia aj Maďarmi a strážia im chrbát...

319308

18.10.2014 22:26

Psi krev .

Pavlik 85.?.?.?

Polakum nestacila nakladacka ve Smolensku, oni chteji proridit svoje obyvatelstvo furt a znovu. Nejvetsim strachem je v noci potkat polsky nebo turecky kamion s ospalym ridicem!

319326

18.10.2014 23:42

RE: Psi krev .

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 319326

Nemusej bejt ani vospaly ... Kazdej kdo neco vodjezdil s kamionem taky vi svoje a netaji se, ze vetsi prasata nez turci a psoni za volantem na silnicich Europy uz neexistujou !

319328

20.10.2014 7:11

Ještě k tomu podílu NDR na invazi 1968

gippius 88.?.?.?

Je zdá se velmi blízko pravdě, že se invaze účastnili i odborníci z armády NDR, ale opakuji, žádné její pravidelné jednotky nepřekročily československou hranici. Je vysoce pravděpodobné, že na plánování invaze měli příslušníci armády NDR významný podíl, ale "invaze vojsk NDR" patří skutečně s nejvyšší pravděpodobností do říše bájí.
Pro zájemce o danou problematiku doporučuji začít od wikipedie a hlavně od odkazů, které se účasti NDR týkají. Také doporučuji článek Miroslava Želazka - "východní Němci a československý srpen 68" na armada-vojenstvi.cz. Článek v parlamentních listech, který se opírá m.j. o tvrzení "babičky Němky", či o seriál "zdivočelá země" je už v tomto explicitně nesoudný, tudíž nedůvěryhodný.

319406

20.10.2014 16:49

RE: Ještě k tomu podílu NDR na invazi 1968

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 319406

Tanky a obrněná vozidla nejsou odborníci! Šlo o pravidelnou armádu NDR, která vstoupila na naše území 20. srpna 1968, avšak pobyla na území ČSSR pouze několik dní.
Je možné doložit fotografiemi.

319425

20.10.2014 16:58

RE: Ještě k tomu podílu NDR na invazi 1968

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 319406

Technika a značení okupačních vojsk v Československu po roce 1968
Účastníci srpnové okupace - účast a identifikace dalších armádAktivní podíl tehdejší východoněmecké armády na obsazování Prahy je rovněž doložen. Němečtí vojáci byli až do 9. září 1968 umístěni na smíšeném tábořišti pod Havlíčkovými sady, přičemž jim patřily nejméně tři ze šesti přítomných tanků T-54.


Účast ostatních armád byla spíše symbolická. Dva kolové OT typu FUG v areálu Slávie svědčí o přítomnosti Maďarů, neboť šlo o transportéry maďarské výroby (u nás známé jako OT-65), které sovětská armáda nepoužívala. ...
http://www.totalita.cz/1968/1968_armada_sssr_02_03...

319427

Příspěvků: 51

17.10. 06:07 Daniel V.  1/100
17.10. 11:55 Joob  RE: 1/100
18.10. 08:17  RE: 1/100
19.10. 10:08 david1000  RE: 1/100
17.10. 22:35 Kosk  RE: 1/100
19.10. 22:19 ignorek  RE: 1/100
19.10. 22:44  RE: 1/100
19.10. 22:58 ignorek  RE: 1/100
20.10. 00:39 ignorek  RE: 1/100
20.10. 02:54 .lak  RE: 1/100
20.10. 22:52  RE: 1/100
21.10. 00:14  RE: 1/100
15.12. 19:21 tomserv  RE: 1/100
17.10. 07:17 fohat  Milí Poláci...
17.10. 08:42 timur  no -
17.10. 11:51 MoUdrostrak  RE: no -
18.10. 02:01 ID  RE: no -
18.10. 14:24 MoUdrostrak  RE: no -
18.10. 08:30  RE: no -
17.10. 13:19  RE: no -
18.10. 02:38 Winston Smith  Kvalitní osobnosti našich "bratranců"
18.10. 08:54 gippius  Polská stopa v dějinách.
18.10. 09:51 Vladimír Stwora  RE: Polská stopa v dějinách.
18.10. 09:55 naiva  RE: Polská stopa v dějinách.
18.10. 10:12 gippius  RE: Polská stopa v dějinách.
18.10. 10:05 gippius  RE: Polská stopa v dějinách.
18.10. 22:00  RE: Polská stopa v dějinách.
19.10. 07:24 gippius  RE: Polská stopa v dějinách.
18.10. 15:42 Dušan123  RE: Polská stopa v dějinách.
18.10. 17:02 gippius  RE: Polská stopa v dějinách.
19.10. 08:36 freddy  RE: Polská stopa v dějinách.
18.10. 20:54 hc  RE: Polská stopa v dějinách.
19.10. 07:19 gippius  RE: Polská stopa v dějinách.
19.10. 08:13  RE: Polská stopa v dějinách.
19.10. 13:17 gippius  RE: Polská stopa v dějinách.
19.10. 18:16 hc  RE: Polská stopa v dějinách.
20.10. 06:44 gippius  RE: Polská stopa v dějinách.
20.10. 11:23 Botičky od Diora  RE: Polská stopa v dějinách.
22.10. 13:13 hc  RE: Polská stopa v dějinách.
19.10. 18:48 Aja  RE: Polská stopa v dějinách.
20.10. 06:36 gippius  RE: Polská stopa v dějinách.
20.10. 04:01  Armáda NDR u nás byla v roce 1968 !
20.10. 06:49 gippius  RE: Armáda NDR u nás byla v roce 1968 !
20.10. 09:50  RE: Armáda NDR u nás byla v roce 1968 !
20.10. 12:22  RE: Armáda NDR u nás byla v roce 1968 !
18.10. 15:48 naiva  Maďari
18.10. 22:26 Pavlik  Psi krev .
18.10. 23:42 Satanist  RE: Psi krev .
20.10. 07:11 gippius  Ještě k tomu podílu NDR na invazi 1968
20.10. 16:49  RE: Ještě k tomu podílu NDR na invazi 1968
20.10. 16:58  RE: Ještě k tomu podílu NDR na invazi 1968

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,45 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 210 982,33 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 188