Diskuze k článku

Bankovnictví pravdy a lží

Příspěvků 99

13.9.2014 10:59

Úžasné

.lak 77.?.?.?

Nové náboženství rouhači a kacíři a to by v tom byl čert aby jste nevyměkli jako pomazaný. [chechtot] [překvapení] Jak to že sektor manipul je s nejvyšším ohodnocením mzdami? No vlastně zapomněl jsem na primitivní vysvětlení. Kasínový kapitalishnus. [mrknutí jedním okem]

317345

13.9.2014 11:19

složitá pavučina

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

No, nekteré diskutující k tomu vede pocit, že na základe prečteného jsou fundovanejší, než náprotivek. Predpokládám, že autor píše ze stejného duvodu. "Krvavé hádky" jsou pak nekdy jen výsledkem oboustranného pusobení, kdy nekterá ze stran neví, kdy a proč ustoupit a delá všechno možné, aby stáhla sebou co nejvíce verejnosti, je to bitva o verejné mínení, duvod na tu rukavici. Prece nepíšeme sem, aby to nikdo nečetl, má to nejaký smysl. Hodne treba pomuže úklid a posazení informací do správné roviny, protože není nic horší, než oblbnutá verejnost páchající další škody, co se promítnou všem, a výhody dále získávají spíše ti, co podlézají laťku a nedodržují pravidla, které sami kázali nastavit, nebo je pomáhali vytváret spíš proto, aby meli první výhodu pri jejich porušení. Mnozí sem píšeme jen proto, abychom udrželi nejaký porádek, který je pro všechny výhodnejší, než chaos.

1. Účetnictví banky ne vždy vypovídá o filosofii banky.

3. Že se jakkoli složité, humanizované a oduvodnené perpetum mobile zabalí do bánočního balení neznamená, že prestane být perpetum mobile.

Modré komentáre hezky ukazují, jak lze postupnou komplikací veci otáčet postupne naopak. Verím tomu, že už i ti finanční odborníci často neví, na čí strane jsou a že vše žije nejak pohybem SAMO. Proč by i ne, perpetum to má v popisu práce.

Já pochopil, že neco není v porádku, když jsem pochopil, kde vzniká inflace, prípadne verejný dluh. Docela jiste ne v bance, ale všude mezi námi. Banky to jen kormidlují tak, aby vznikala i dále. Je totiž pro ne výhodná.

Mel by se precizne oddelit výdelek od zisku. Omezit pronájem, zisk 5.kolony a podobne. Je nesmysl, jak nekdo umí generovat "zisky" presahující HDP malého státu, a tvárí se jako navýsost užitečný. To by meli vedet ti, co mu ty zisky generují. Ne že nekdo vybere dane, hodí nekam do pračky, a ze zbytku zaplatí sociálne neprizpusobivé nebo jinak neschopné.

Pak zrušit v podstate bankám v podstate "monopol na šetrení", nebýt inflace a deficitu, tak ho nemají. Zabraňuje to zdravé a normální společenské akumulaci hodnot.

Banky nám brání odkládat si peníze, to je současným výsledkem jejich činnosti. Vedí, proč, mají z toho pyramidovou hru.

Na závej jeden pseudoargument za všechny:
"v jakých částkách (řadech!) se operovalo tehdy a v jakých dnes, že?"
Zbytečné se zamotávat a lovit sám sebe v další pavučine. Opravdu nechápu co vedlo autora k podobnému druhu osvety. Podobne se píšou i plagiáty za peníze.
A vojna na UA jakoby nesouvisela s dolarem. Veritelé dluhu jakoby nejsou. Dluh je prubežne jen navyšovaný prubežnou neadekvátní spotrebou veritelu.

Článek je dost pavučina, neobsahuje čitelnou strukturu a adekvátní príčinná vysvetlení.

317348

13.9.2014 14:28

!

P.K. 185.?.?.?

Bankovnictví jen kopíruje technologický vývoj, stejně jako celá společnost; kromě našich (bývalých) peněz v něm nic zajímavého není.
Jen (snad naposled) shrnu vlastní, širší "mimobankovní" poznatky: "celý tento systém vznikl naprosto přirozeně, díky spolupráci elitní menšiny a oportunistické, tedy normální většiny".
Btw, postup vzniku systému v přirozeně fungující společnosti lze sledovat "alive" u mnoha webů na netu: diskuse bez cenzury se získáním dostatečného počtu "nickoveček" mění v cenzurované, "stěžující si" účastníci potrestaní občasným vyloučením zůstavají nadále závislí, případně přejdou "jinam".
"The same" platí pro další "hightech vymoženosti", jako (drahé) volání mobilem, jehož prostým vypnutím většina okamžitě vyhrává pár stovek měsíčně za nekecání o ničem, lehce nahraditelným sledováním pořadů naší (i zadarmo drahé) ČT, nebo mnohem zajímavějšího akvária kulatého tvaru s rybkami i bez.
I díky nám, "revanšistům, revanšujícím" se zde na Zvědavci panu Stworovi moudrými glosy (což je mnohem morálnější i přiměřenější získaným požitkům, než nějaké špinavé, kapitalistické peníze!), za jeho usilovný boj při honění Pravdy, stává se svět ještě trochu složitějším, tedy i více hodným dalších bojů o jeho poznávání.
Nakonec- prozačátek, alespoň jeden "z nás, bojovníků," (snad) zařadí se do elitních řad; má všechny předpoklady, včetně krutého pronásledování nenáviděným režimem, které zatím, bohužel, nijak zvlášť neovlivnilo výši finančních přítoků!
...
Můj bývalý "tchán" byl zvolen starostou pár let poté, co otevřel vlastní hospodu; samozřejmě že jedno volební období náležitě využil, a jako každý slušný člověk "nadosmrti" finančné zajistil celou svoji rodinu, takže jeho děti nemají na výběr, než slastný život milionářů; pozor, nelze jen tak odhodit miliony, a jít "pod most", i k tomu se musíme postupně dopracovat!
...
Doufám, že ani vy, pane potenciální senátore, nezklamete!
Hrajeme přece dle prastarých tradic, nejprve my, rodina, a pokud něco zbude, rádi pomůžeme i kamarádům...kdyby náhodou tak nezapomeňte "ač to z mých 'zdarma příspěvků' nelze vyčíst, jsem schopen velmi levně vytvářet požadované politické analýzy, mám rozvinutou fantazii, vzhled přijatelný pro noční relace na ČT, jazykové i psycho-ideologické vybavení pro Fox News i RT".
Peace.

317351

13.9.2014 20:21

RE: !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 317351

S iniciály pk znám jednoho kdysi věčného studenta s třemi vejškami nicméně skončil u kultury a po plyšáku jako sekuriťák u bezpečnostní služby.[smích] Nicméně zasvědceně hovořit dovedl takřka o čemkoli z gruntu a v nočních relacích [překvapení] by děti nestrašil. [velký smích] A dokonce bych řekl že stejných tahů, RT co by jezdící za rodinou na ukrajinu by zvládnul a angličtinu jako znalec textů a bigbíťák patrně také, pokud je to tak hlásím se do týmu na zločiny proti lidskosti, protože jsem se z vulgárních poplivání dopracoval k šlechetnému hodnocení v rukavičkách což on tedy pokud se pohyboval v kultuře spjaté s politikou a rebel rockového zaměření zvládal velice, ale s tržníky dokultuřil. [chechtot] (Pokud) Hypoteticky Ťapka nezlobí? [mrknutí jedním okem]

317362

13.9.2014 15:53

Celé to stojí

Marten264 93.?.?.?

pouze na DOHODÁCH, ve světě nekryté měny DLUHY neexistují.

Jedná se o duální realitu.

Pro emitenta, stát, velké hráče vědomé si tohoto podvodu to dluh není.
Pro jednotlivce, občana se náhle podivuhodně zhmotní, neboť každý koncový úvěr je krytý jeho majetkem.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bernard_Lietaer
https://www.kosmas.cz/knihy/184849/globalni-minota...

317352

13.9.2014 17:02

RE: Celé to stojí

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 317352

Celá tzv.civilizace a její atributy stojí a padají na obecné shodě a důvěře ve splnění dohodnutých pravidel. Netýká se to jen peněz, ale i vlastnictví ap..
Ve věci textu " o bankách " lze říci, že z definice nelze okrást banku , neboť "kořist" je pouhá nehmotná dohoda [chechtot]

317354

14.9.2014 11:31

RE: Celé to stojí

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 317354

Proto přišla na svět Tlustá kočka , FATCA , nástroj americké administrativy pro kontrolu dolárků [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] , bo by se mohli kutálet kam nemají.

http://aeronet.cz/news/fatca-mate-dolarovy-ucet-v-...

317402

13.9.2014 16:33

Kresťanská civilizácia je omyl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Je to skutočne tak, ako sa píše v článku. Tento systém prirodzene vznikol v západnej Európe a potom sa výrazne zdokonalil v USA. Tí, ktorí bohatnú z tohto duchovne zvráteného systému sú USA a západná EU. Je jasné, že my na Slovensku aj keď sme súčasťou EU, sme systémom vyciciavaní a vykorisťovaní.
Zopakujem, systém je doslova duchovne zvrátený, pretože okráda. Zlodeji kradnú majetky svojim obetiam. Zlodeji západní dostávajú od ostatných zadarmo to, čo si nezaslúžia.
Neverte tomu, že občania západných štátov nevedia o tom, že si žijú dobre hlavne kvôli tomu, že ich štáty koristia od tých ostatných. Vedia to a s tým súhlasia...... Predpokladám, že viac ako 50 % občanov západu vedia, že ich štáty koristia z ostatných štátov. A súhlasia s tým......
Teda väčšina obyvateľstva západu sú v skutočnosti zločinci. Kradnú ich štáty a oni s tým súhlasia. Veríte západu??!! Ja absolútne neverím. A neverím nielen ekonomických elitám západu, ale neverím žiadnym bežným obyčajným ľuďom západným. Západ sú zločinecké národy. Západná civilizácia je omyl. Západná civilizácia preto bude zničená. Ja nevidím z toho východisko, pretože nikto na západe si nepripúšťa, neverí, že ich zločinecké chovanie sa, ich duchovne privedú nakoniec ku kolapsu. Je to nevyhnutná reakcia duality v našom vesmíre. Západ vytvoril duševne choré kresťanské Rímske náboženstvo a následne demokraciu, ktoré uvednenou spätnou duálnou reakciou západ zničí.
Ja neverím, že západ sa vzdá týchto nemorálnych ziskov dobrovoľne. Preto ja tvrdím, že sa blíži atómová vojna medzi Ruskom, Čínou ........ a západom.
Neverte naivne, že sa vám nič nestane, však vy za to nemôžete.... Tento zločinecký, avšak hlavne mylný západný systém, totiž produkuje zásadné omyly. Napr. aj cena surovín a energií je významne podhodnotená a cena obnoviteľných zdrojov ako potraviny (cena obeda v reštautácii) je nadhodnotená. A iné neprirodzenosti a zásadné degenerácie, odporujúce zákonom prírody. Viac v knihe "Kresťanská civilizácia je omyl". Systém sa musí odstrániť, nedá sa opraviť a podľa mňa bez atómovej vojny to nepôjde.

317353

14.9.2014 8:48

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

lucifuge 95.?.?.?

Reakce na 317353

Toto je trefné zhodnocení Západu. Ano, odstranit!

317386

16.9.2014 8:13

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

maršal Žukov 87.?.?.?

Reakce na 317353

Je pravda, že západný finančný systém je chorý. Je pravda, že západná civilizácia vykorisťovala a stále vykorisťuje všetky ostatné národy. Ale všetky ostatné závery sú nesprávne.
Západnej civilizácii nehrozí zánik, teda zánik by aj hrozil, ale z iných dôvodov. Západné národy nie sú zločinecké. Sú len vyspelejšie ako ostatné. Predstavme si, že by miesto západných národov dominovali svetu černosi alebo Arabi. Myslíš si, že by mali nad západoeurópanmi zľutovanie ?
Ja som si istý, že otázka KTO KOHO vykorisťuje je len otázkou príležitosti. Boli časy, keď belochov vykorisťovali Húni, Mongoli, Turci... A nešlo o krátke či výnimočné epizódy, ale o celé stáročia.
Okrem toho, ak si namýšľaš, že všade inde na svete existuje poctivý systém či duchovne vyspelejší ľudia, tak je to totálna blbosť. Belosi boli a sú najvyspelejšou rasou na svete a to ako po technologickej tak aj po duchovnej stránke. Vykreslil si západný finančný a duchovný systém ako jediný chorý systém na planéte a to je hlúposť.
Jednoznačne ide o konkurenčný boj rás a národov o prežitie. Zároveň však verím, že európske štáty a tie západné zvlášť by boli mali lepší finančný systém, keby nedovolili židom ovládnuť ho...
A nezostalo by len pri finančnom systéme, ale odrazilo by sa to pozitívne aj v ďalších oblastiach. Židia nakazili ducha západných národov. Zlý finančný systém sa negatívne prejaví ako domino vo všetkých ostatných systémoch, vrátane duchovného...

317516

16.9.2014 10:17

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

Aja 82.?.?.?

Reakce na 317516

"Západnej civilizácii nehrozí zánik, teda zánik by aj hrozil, ale z iných dôvodov. Západné národy nie sú zločinecké. Sú len vyspelejšie ako ostatné. Predstavme si, že by miesto západných národov dominovali svetu černosi alebo Arabi. Myslíš si, že by mali nad západoeurópanmi zľutovanie ? "


Proč vycházíte z předpokladu, že někdo musí světu dominovat?
Proč, z jakého důvodu?
Prosím, můžete rozvést a přiblížit vaši myšlenku, že západní národy nejsou zločinecké, ale pouze vyspělější, nějak mi uniká logika tohoto tvrzení.
Díky.

317523

16.9.2014 19:46

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

maršal Žukov 87.?.?.?

Reakce na 317523

lebo svet je príroda a tá má zákony. Jedním z nich je, že silnejší dominujú slabším.
Silu európanov oslabilo kresťanstvo. Bolo zrejme práve na tento účel "vyvinuté".
A "niekto" si potom potichu toto otupené kameňochlebové stádo podmanil.

317534

17.9.2014 3:30

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 317523

Prosím, můžete rozvést a přiblížit vaši myšlenku, že západní národy nejsou zločinecké, ale pouze vyspělější, nějak mi uniká logika tohoto tvrzení.

Vyspělost civilizace je dána mj.:
1. stupněm technického vývoje
2. ekonomické nadvlády
3. vyspělostí politického systému
4. životní úrovní obyvatel

Ukažte mi jediné místo na této planenetě, kde jsou všechny tyto parametry srovnatelné s NAŠÍ západní civilizací. (Japonsko po r. 1945 je také západ).
Nemyslím, že neni co měnit k lepšímu - naopak je toho velmi mnoho, přesto nevidí reálnou a fungující alternativu (utopie opravdu nelze brát vážně).

317553

17.9.2014 8:50

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 317553

Za prvé stupněm technického vývoje.
To ano: klidně budou tvrdit že tři železobetonové budovy odolné zemětřesení a hurikánů spadnou dvěmi letícími papundekly z kterých vyhoří palivo za 10 sekund a budou trosky hořet mnoho týdnů.
Za druhé.
Ekonomické nadvlády podpořené dvoumi sty loupeživých válek za poslední století protože nemají vlastní vytvořené hodnoty.
Za třetí.
Vyspělost politického systému která kamsi za čtvrt století budování kapitalismu u nás vydojila 20 biliónu vytvořených poválečnými generacemi. Ustavila korunu 1/14 vůči totalitní a vytvořila dluhové otroctví dětí které potáhnou na hřbetech hodnoty více nyní jak 170 000 na hlavu, ano.
Konečně za čtvrté.
Stravování se otravinami nižší kvality a draží zahraničí, exekuovaná polovina obyvatelsta. Úrověn zahypotékovaných v panelácích na ležato hodná tedy edenu. [mrknutí jedním okem]
Prosím nesrkat a mlaskat nahlas děti.

317570

17.9.2014 10:47

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 317570

Zhruba s váma souhlasím, ale neopakujte prosím po jiných technické hrubky plynoucí spíše z vašich sympatií k sympatickým skupinám.

Žádné palivo za 10 sekund nevyhorelo, nebylo k tomu patrične rozptýleno, a v okolním objemu nebylo dost okamžite prístupného vzduchu. Energie zbylého paliva pritom se značnou rezervou stačila na snížení pevnosti desítek nosníku na kritické minimum. Spíše se tlakem na budovu a kompresí do dutých prostoru dostatek paliva okamžite "konzervovalo" pro následní použití.
Vyjádruju se proto, že jsem si to aspoň rámcove spočítal, a neprebírám nekriticky po jiných zpusobem JPP, nebo "údržbár rekl".

317576

17.9.2014 11:24

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 317576

Založte vysokou školu DYDLACE. [chechtot]
Bomba a kde jste je viděl? Na nedokonalé počítačové animaci v televizích a fotkách kdoví koho z fotoshopů? I když projekce je vlastně možná i s chybějícím křídlem před budovou. Vy jste holt věřící svým vysvětlením a vlastně tvůrcem dějů, zkuste novou verzi starozákoniku. [smích]
Trupelové loutkovodičů politici se budou moci po odbornících svých rozhodnutí škod strhat, ale titul Bc. udělovat nedoporučuji, na parlamentních listech ho strhal jeden topra češtini. [velký smích]

317577

17.9.2014 19:28

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 317577

Podobné anonymy bych vyhodil. Když se to neumí ani nickem podepsat a mít alespoň nejakou identitu, tak to vetšinou nemá ani co do vecí mluvit a obtežovat ostatní. To patrí do ústavu a ne do verejné diskuse.

317607

17.9.2014 11:52

o koze a o voze :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 317570

Pěkné, ale ani jeden argument, jen fráze.
Nikdo netvrdí, že systém je dokonalý, to ani zdaleka, pouze neexistuje reálná alternativa.
Je to sice smutné, ale je to tak. [pláč]
NEBO NĚJAKOU ZNÁTE?

317581

16.9.2014 11:43

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

Mudrc Yakov Levištajn 46.?.?.?

Reakce na 317516

keby nedovolili židom ovládnuť ho...
Někde jsem četl, že to nejsou židi, ale falešní židi, tedy židozednáři, židoilumináti atd., kteří se ukrývají převážně ve Vatikánu. Také jsem četl, že by to mohli být Chazaři, ale to jsou zase prý Turkomongolové, tedy Asiati, kteří se šikovně vetřeli mezi Evropany, a tak je zkazili. Tedy Turkomongolové žijí ještě v různých turkomongolských -stánech a většinou vyznávají islám, ale právě v tom snad vězí ten trik, "dobrý islám a prosperitu pro nás, zkaženost a bídu pro ně", a to samozřejmě všechno kryjou prohnaná turkomongolská média. Kromě toho by snad měli být Turkomongolové i v Izraeli, kde se vydávají za Hebrejce a společně s islámskými Turkomongoly na severu a afroidními Semity na jihu vedou boj proti jiným pouštním Semitům, ale také proti syrským Semitům, islamizovaným Peršanům a vlastně proti všem neHebrejcům, tedy i pravým Hebrejcům, což jsou také Semité. Tedy závěr zní, že svět nekřesťansky vykořisťují barbarské altajské kmeny v obleku a kravatě hluboko uvnitř Walstrýtu, pokud to tedy nejsou zároveň ti falešní židé převlečení za křesťany ve Vatikánu, každopádně europoidní civilizace je v tom naprosto nevinně.

317526

13.9.2014 17:54

Proč ta zbytečná * poznámka?

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Článek je napsaný s vhledem do problematiky odlišným od ideologických laiků s jednoduchými (často jen konspiračnímy) frázemi. Velmi kvalitní informace jejichž pochopení osvětluje pozadí globalizace a korporátního otrokářství skutečnými fakty a vazbami. Díky ze ně.
Jen jsem nepochopil proč zjevně odborník na bankovní sféru, blábolí o potravinové soběstačnosti a Monsantu když v Evropě se gmo pěstují na méně než jednom procentu ploch (a každoročně méně) a to jen ve Španělsku a na Balkáně, tedy v méně vyspělých i obydlených regionech. Strašit v Evropě potravinovou nesoběstačností je absolutní nonsens, problémem je již 4O let jejich nadvýroba.
Skutečným problémem je systémová a postupující nezaměstnanost, při současném trendu bude vznikat vrstva nezaměstnatelných jejichž hlasy si budou politici předcházet populismem a neustálým růstem veřejných i soukromých dluhů, modlou je přeci spotřeba a HDP!!!
Rozežraná bestie globálního finančního "letadla" požírá další trhy a vytváří armády konzumních otroků. Na tahle nebezpečí je potřeba se soustředit, a na politiky co nám rozkrádají zem pod zadkem.

317355

13.9.2014 19:56

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

dub 89.?.?.?

Reakce na 317355

v okamžiku, kdy budete v osivech závislý na korporacích, což v případě gmo budete, stáváte se potravinově nesoběstačným, protože když vám osivo nedodaj, nic nemáte, neb nejen, že používat jejich produkty bez souhlasu je trestné, ale hlavně jsou semena gmo plodin nefunkční, nic z nich nevyroste.
a pak je úplně ukradené, kolik zemědělské půdy kde je.
a ve chvíli podpisu ttip se začnou gmo plodiny šířit v evropě jak mor. (o kontaminaci nemluvě, tam i při malé osevní plošen je to jen otázkou času).

nemluvě o tom, že některé země v evropě skutečně potravinově nesoběstačnými jsou, kdy čr je toho zářným příkladem. a rozšiřování ploch zemědělsky nevyužívané půdy a řepky má výrazně vzestupný trend.

317361

13.9.2014 21:18

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 317361

Popisujete často tradované dojmy z nichž většina se nezakládá na skutečnosti. Např. gmo v ČR, Německu, Francii a Polsku nejsou registrovány k pěstování, ttip řeší jejich dovoz nikoliv používání na polích, dovozu již dnes nic nebrání, pouze místní nadvýroba. Řepka (ale i "energetické" plodiny) a zatravňování orné půdy souvis s tím, že na zbývající ploše se vypěstuje víc než je spotřeba a vývoz je problematický. Ostatní země si chrání vlastní farmáře a světový trh sytí pěstitelé s lepšími klimatickými podmínkami a tím i nižšímy náklady. Kontaminace od gmo je úplně jiná kapitola, oni si totiž evropští farmáři už cca 100 let vlastní osivo nevyrábí, ale kupují ho od osivářských firem každoročně.
používat jejich produkty bez souhlasu je trestné, ale hlavně jsou semena gmo plodin nefunkční, nic z nich nevyroste - necítíte v tom drobný protimluv?
Nebezpečné je, že obživa planety je převážně závislá jen na třech plodinách a klimatické změny mění přírodní podmínky i rozšíření škůdců.

317363

13.9.2014 21:30

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

dub 89.?.?.?

Reakce na 317363

podívejte se na poměr vývoz/dovoz. čr kdysi zemědělský exportér není dnes schopna vlastní produkcí pokrýt domácí spotřebu - a tomu se říká potravinová nesobastěčnost. další země v evropě jsou na tom podobně. nadprodukce v jedné zemi na tom nic nemění.

necítím tam rozpor. vyroste pouze jedna úroda, pokud si chcete schovat semena na další rok, nic z nich nevyroste. jsou programována jen na jednu úrodu.

jedno jestli kupují klasické osivo někde,nebo si ho schovávají. podstatně zde je, že u klasických plodin si kdykoliv mohou část úrody schovat a použít jako setbu, kdyby se dodavatelé osiv zvencli.
u gmo to nelze, protože rostliny vyrostlé z gmo osiv jsou sterilní a jejich semena nelze použít.

317365

13.9.2014 22:46

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 317365

Dovážíme některé potraviny, protože jsou levnější (také díky dotovanému vývozu v zemi produkce a tím, že někde holt mají příznivější klima než na 50té rovnoběžce v Evropě) proto nám "přebývá" orná půda a pěstují se kdejaké zvrhlosti (topoly, řepka, obilí na bioetanol, kukuřice do bioplynu apod.), které se v bilanci potravin nikde neobjeví [smích] . Nadprodukce není v jedné zemi, ale ve všech a všechny ji musí draze řešit - dotacemi!!!
V tom gmo máte trochu hokej, ale ten šíří grínpísáci po celém světě. Monsanto je nepochybně bezohledná a zavržení hodná korporace - jako spousta jiných, přesto musí dodržovat přírodní zákony. Sterilní pyl obsahuje několik gmo plodin, většina se množí naprosto klasicky. A jen tak mimochodem, jakou plodinu si farmář vybere je jen na něm, a věřte, když je poptávka po non-gmo, rád je někdo vyrobí a bude dodávat, tak jako dosud. Pokud vysejete část vlastní úrody, příští rok spláčete nad sklizní, už dávno není středověk a "výroba" osiva je poměrně složitá a především odlišná od pěstování krmných a potravinových plodin.

317371

14.9.2014 15:22

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

E123 193.?.?.?

Reakce na 317371

>Pokud vysejete část vlastní úrody, příští
>rok spláčete nad sklizní, už dávno není středověk a
>"výroba" osiva je poměrně složitá a především odlišná
>od pěstování krmných a potravinových plodin.

Hmm.. a můžete mi prosím sdělit jak se "vyrábělo" osivo po těch zhruba 10 tisíc let co lidstvo zemědělčí??? Nebylo to náhodou tak, že se část úrody dala "stranou", aby bylo příští rok co zasít?? A dnes to nejde prosím pěkně proč??

317418

14.9.2014 17:46

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 317418

Ano přesně tak, a sklízeli 5x tolik co zaseli. Dnes je to 20 - 30x tolik [smích]
Osivo se prostě pěstuje jinak, do jiné zralosti, jinak (šetrněji) se dosouší, jinak se třídí i skladuje. Navíc se ošetřuje látkymi, které v potravinách ani nesmí používat. Dneska to nejde proto, že taková sklizeň by vám nezaplatila ani naftu.

317430

15.9.2014 8:37

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 317430

Čili jde to dobře, "jenom" to není, viděno optikou městského parazita, "ekonomické" .

317468

15.9.2014 11:51

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 317468

Pokud uživíme rozežranou populaci? Máte pravdu jde to, sice pouze teoreticky, ale jde. Nikde se nepíše o zákazu pěstovat non-gmo plodiny.
Je to podobné jako možnost žít bez elektřiny nebo bez aut, tkát si oděvy doma ... Všechno už tu bylo a lidi tak dokázali žít.
Káždý se může rozhodnout a zkusit to sám.
Mimochodem jsem také městský parazit, jen si ještě pamatuji jak mě děda učil orat párem koní a při tom povídal o sedlačině před 2 sv.v.. Potom jsem to chvíli zkoušel sám, teď už se 25 let koukám na pole jen ze silnice, jenom mám představu co to obnáší a pár přátel co se tím (sedlačením) živí dnes.

317480

15.9.2014 20:07

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

E123 193.?.?.?

Reakce na 317430

>Osivo se prostě pěstuje jinak, do jiné zralosti, jinak
>(šetrněji) se dosouší, jinak se třídí i skladuje. Navíc
>se ošetřuje látkymi, které v potravinách ani nesmí
>používat.

Chápu, že se takhle osivo upravuje kvůli vyšším výnosům, ale nechápu, proč bylo upraveno tak, aby "další generace" byly degenerované zmetky, a osivo se zase muelo nakoupit?? Tedy já to vlastně asi chápu... je to kvůli maximalizaci zisku nenažranými korporacemi že? Píšete, že si každý může vybrat co, bude pěstovat, ale jak dlouho? Nerad bych se jednou probudil do světa, který bude závislý na nějaké zemědělské korporaci...
[bliji]

317498

15.9.2014 23:36

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 317498

Čím složitější produkty používáte (mnohdy zcela dobrovolně) tím se stáváte závyslejší. Naprosto ve všem!!! Na několika málo korporacích.
Jaký používáte operační systém ve svém počítači?
Kdo vyrábí elektřinu do vašich zásuvek?
Taháte si vodu okovem ze studny?
TAKOVÁ JE REALITA VETŠINY. Jistě, že můžete mít Linux, vlastní elektrárnu, studnu, pole, zahradu, krávu.... kolik ‰ je takových?

bylo upraveno tak, aby "další generace" byly degenerované zmetky je uplně to samé jako vám kovář dneska neopraví vaše auto (kolik obsahuje elektroniky?) atd..
Je to nárust složitosti - základní projev civilizace, a také její potenciální zdroj zkázy a slabina.

Kdo si ještě dnes dokáže obstarat potravu bez korporací?

Do světa závislého na nějakých korporacích se probouzíte každé ráno, pokud nežijete v permanentním snu o vlastní nezávislosti.

Nic z toho ani v nejmenším neschvaluji, jen konstatuji skutečnost pokud si nepřiznáme realitu, těžko ji můžeme měnit. Pokud se něčím zabývám, chci kritizovat nebo dokonce hledat jiná řešení, musím tématu trochu porozumět a třeba nezaměňovat příčiny a následky.

Podívejte se jak se dnes chovají lidé, vždyť jsou líní i číst a myslet. Např. v kdejaké anketě upřednostňují tazatelům domácí a kvalitní potraviny, ty šunty pak asi masově kupují ufouni?

V případě potravin se děje spousta vyložených zvrhlostí, ve městech na dvorcích si nadšenci pěstují zeleninu a mnozí obyvatelé venkova by bez cesty do supermarketu zemřely hlady!
Nutí je k té pohodlnosti snad někdo?

Změna se musí stát v našem myšlení, žádná "revoluce" ani mesiáš. Jenomže se nikdo neodváží říct: máte co jste chtěli, můžete si za to sami.
Pokud by všichni nebyli dobrovolnými otroky, museli by se o sebe víc postarat a to leckomu nechce. Tak a kudy z toho ven?

317504

18.9.2014 18:01

RE: Proč ta zbytečná * poznámka?

E123 193.?.?.?

Reakce na 317504

>Jistě, že můžete mít Linux, vlastní elektrárnu, studnu, pole, zahradu, krávu.... kolik ‰ je takových?

Není důležité, kolik je takových lidí, důležité je, abyste se jedním z nich mohl stát, když budete chtít, zkrátka aby existovaly alternativy. Když bude na světě jediná korporace, která bude vyrábět auta, tak když na ni nebudu chtít být závislý, nebudu holt jezdit autem. Sice mi to ztíží život, ale půjde to. Když ale na světě bude korporace s "monopolem na zemědělství" takže si nebudu moci ani vypěstovat svoje obilí, tož jsem v řiti že...

>Je to nárust složitosti - základní projev civilizace

Trvám na tom, že upravování plodin tak, aby další generace byly zmetky není způsobeno nárůstem složitosti, nýbrž nárůstem ziskuchtivosti.

>... ty šunty pak asi masově kupují ufouni?

Bože na nebi, Vy si snad skutečně myslíte, že lidé ty šunty kupují, protože chtějí?? [oči v sloup] V situaci, kdy dvě třetiny národa nedosahují na průměrnou mzdu a při dnešních nákladech sice můžete denně snídat křepelčí vejce a uzené lososy, ale budete bydlet pod mostem. Většina lidí ty šunty kupuje, protože si ke každodennímu stravování nemohou dovolit nic lepšího a protože musí šetřit každou korunu. Samozřejmě existují vyjímky, ale to je na delší debatu.

Jinak, já nežiji v žádném snu, realitu si plně uvědomuji, ale snažím se být co nejméně závislý na okolí. Např. když jsme před čtyřmi lety stavěli RD, odmítl jsem vytápění plynem a trval jsem na kombinaci dřevo+elektřina, ačkoliv to vycházelo dráž. Když jsem tvrdil, že z Ruska sem plyn nemusí téct věčně, byl jsem za paranoidního blbce, no a dnes je ta situace skoro na spadnutí. Je jasné, že v dnešní době je velice obtížné "být nezávislý", ale to ještě není důvod proto, se o to nesnažit...

317671

13.9.2014 21:20

Upozorňuji na "bankovnictví" islámu, které pracuje fakticky bez úvěru!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Půjčování peněz za čistý úrok je v islámu "hříšné", proto banka vstupuje do podnikatelského rizika s klientem. Když klient špatně investuje a prodělá, prodělá i banka,protože špatně odhadla klienta a podnikatelský záměr. Když klient vydělá, podílí se na zisku přiměřeně i banka! Původně také křesťanství zapovídalo "obchod" s penězi , proto také židé měli toto "nečisté" podnikání ve svém repertoáru, protože věřící křesťan nesměl s penězi v podobě úroku, či lichvy / jde o procentní míru , kdy se úrok od lichvy příliš neliší/,podnikat, a přímo měl podobné jednání zakázáno!! Současný každoroční "růst" HDP za každou cenu a konzum nad konzum je cesta k hodně trpkému a tragickému konci!!! Jenom si tak říkám zdali nežiji na lodi bláznů,když mně ministr financí oznámí,že růst HDP bude přeci jenom skvělých 1,8 %, ale přitom stoupne dluh o 100 miliard korun!!! Celý systém je jeden velký podvod, včetně tajného výběru daní, protože, když nemám kontrolu kolik se vybere na daních,nemohu si ani zkontrolovat,jak stát s daněmi naložil! Celý finanční systém je vadný, včetně burzy, která také neslouží původnímu účelu alokace kapitálu a změnila se na "kasino" pro banky a proto se také současná epocha nazývá trefně kasínový kapitalismus! [velký smích] Obávám se,že již dlouho nevydrží. [oči v sloup]

317364

13.9.2014 21:50

Platit za Jeden Clanek Denne??

coinageboy 98.?.?.?

V Cesku se stalo nekolik zajimavych jevu ktery Zvedavec naprosto vynechal.. Kamasovo vitezstvi u soudu (nepratel meho nepratele me muj kamarad) se tady ani neodehralo.

Kandidatura pana Quiotta je ocenenihodna ale se svou naturou a nedostatkem agresivity a fondu pravdepodobne nejenom nezvitezi ale i nasere svoje ctenare.

Nadavejte mi do blbcu co chcete. Jsem pravdepodobne podstatne vzdelanejsi a podstatne silnejsi nez vetsina "vyhrozovatelu".

317366

13.9.2014 21:59

RE: Platit za Jeden Clanek Denne??

esprit 77.?.?.?

Reakce na 317366

opravdu jen par. Za prve nekomentuju a za druhe- to komentovano bylo a je tedy nevynechal

317367

14.9.2014 2:55

RE: Platit za Jeden Clanek Denne??

coinageboy 98.?.?.?

Reakce na 317367

???

317379

14.9.2014 10:42

RE: Platit za Jeden Clanek Denne??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 317366

" Jsem pravdepodobne podstatne vzdelanejsi a podstatne silnejsi nez vetsina "vyhrozovatelu"."

Víra Vaše Vás uzdravuje [cool]

317399

14.9.2014 1:22

přímo spjaté

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/istota-...

317378

14.9.2014 4:59

.

Cico Ciciak 109.?.?.?

Autor, zdroj?

317382

14.9.2014 9:21

RE: .

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 317382

Nevím. Přišlo emailem a v závěru je přání autora, aby ten článek byl šířen a sdílen.

317389

14.9.2014 11:50

RE: .

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 317382

Je to zkopírovaný starý článek, který jsem před několika měsíci četl na dfensovi:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014072103

Miloslav Ponkrác

317403

14.9.2014 7:59

.

Cico Ciciak 109.?.?.?

1. Je asi jedno, či je centrálna banka "národná", kedže beztak pracuje/požičiava prachy pre zahraničné banky, vlastnené zahraničnými akcionármi, ktorí vysávajú ruských občanov cez úrok, ktorý nakoniec beztak skončí v "zahraničnom vačku". A keď úver nedokážu splatiť, tak si zahraničná banka vezme od dlžníka nejakú reálnu hodnotu, ktorou sa zaručil, aby dostal do banky úrok. Takto sa občania stávajú nájomníkmi a otrokmi vo vlastnej krajine. Súhlasím, že to je asi jediná príčina vzniku tohto finančného systému (ak nerátame moc) a to z celohistorického hľadiska. Proste postupný presun/okrádanie reálnych hodnôt jednotlivcov bez práce k malej hŕstke špekulantov a zlodejov a to LEGÁLNOU cestou. Geniálny systém...

2. Takže celý medzinárodný peňažný systém založený na americkom doláre ako rezervnej mene je vlastne pyramídová hra, že? Každý sa chce zbaviť tohto zeleného hajzláka čo najskôr, aby nezostal na vrchole pyramídy ako idiot so všetkými tými zelenými sracákmi, keď ho už nebude mať komu "predať". A poistka sú správne namierené atomofky, ktoré sa už postarajú o toho, kto by chcel z kola von.


Pár otázok:

1. "17) ze všech uvedených skutečností tedy vyplývá že pokud banky v jakoukoli dobu neposkytnou úvěry v relevantně vyšší hodnotě nežli byly úvěry předchozí - dlužníci a celá ekonomika začínají mít problém. Je vhodné ještě připomenout že banky provozují svůj business stejně jako jakákoliv jiná soukromě vlastněná společnost - tedy pro nejvyšší možný zisk pro své majitele, a přesto že vlastnická struktura dnešních bank (stejně jako mnoha dalších společností) je prakticky nedohledatelná - na vrcholu těchto struktur jsou vždy určití jednotlivci - a tito mají nad ostatními takovou moc (právě oni určují prakticky na celém světe průběh tzv. ekonomických cyklů tím že právě oni volí komu, kolik a kdy půjčí a komu/kdy ne) že je jen stěží pochopitelné že je toto veřejností (i v zemích kde se lidé obecně považují za inteligentní a vzdělané) naprosto ignorováno."

Toto by som poprosil nejako rozviesť. Ako potom vlastne tí jednotlivci ovládajú svet? Akú reálnu moc majú a na čom sa zakladá? Komu požičiavajú?

2. Čo sa stane, keď banka skrachuje? Kto vyplatí vkladateľov, sporiteľov? Budú niečo platiť majitelia bánk, akcionári? Zhabú im vily, motorové člny a tryskáče? Je banka a.s.? Alebo proste dôjde k tomu, že jednoducho povedia: BOHUŽIAĽ, ako amíci, keď odmietli zameniť ich bezcenné zelené papieriky za zlato?

3. Kto vlastni narodnu banku slovenska? Súkromníci? Alebo sa to nedá moc presne určiť ako v prípade fedu? A nie je dôležité, že kto ju vlastní, ale to že vlastne chráni súkromné banky štátnou mocou a istí daňami, teda reálnou hodnotou a pomáha im praktikovať tento zvrhlý podvod?

317385

14.9.2014 9:06

Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Co mi bylo od malička vštěpováno:
1. Člověk (podřízený) dostává "kouskovanou" mzdu proto, protože by s ní jinak v delším horizontu nikdy "nevyšel".
2. Daně, zálohy na elektřinu, plyn, stočné, odvoz odpadu apod. je nucen také platit "kouskouvaně", protože by jinak zmrzl, udusil se ve špíně, byl exekuován za nedoplatky.
3. Herny a casina, ale i nadměrný chlast nebo drogy nepoškozují "JEN" podřízené, ale ničí hlavně jejich zaměstnavatele, protože z pracovní síly dělají žebráky a trosky.
De facto moji předci supplovali a supplují funkci "bankéřů" i když o to z hlediska zisku příliš nestáli a dodnes nestojí. Bez úvěrů, půjček či naopak rozumně uloženého nadbytku oběživa, by jejich podřízení nezaseli, nenakoupili si zásoby, nevyšli v době neúrody nebo různých "vis maior". A stáhli by s sebou i mojí rodinu.
Stačí poodjet východním či jihovýchodním směrem, do "ráje" Afriky nebo zbídačených čím dál méně pravicujujících zemí Latinské Emeriky. A V.Š.E. výše uvedené se rázem člověku potvrdí s naprostou přesností.
VŽDY za majoritu musel nést odpovědnost "lenní pán". V moderním světě je to přeneseno na banky, pojišťovny, sociální stát s garančními institjůcemi, rozvojovými fondy či projekty.
Bez V.Š.E.ho toho běžnému člověku zbývalo JEN JEDNO řešení - co nejvíce potomků, které nebyl schopen uživit a přenášel mezi ně od narození "konkurenční boj" o přežití, o vzdělání, o následnictví, o zabezpečení...
A lidstvo se utápělo v nemocech, 50% dětské úmrtnosti, negramotnosti, šarlatánství, lichvě a bídě.
Proto lidé migrují do sociálních států - namísto toho, aby si ve své nerozvinuté domovině "užívali" neomezené TRŽNÍ SVOBODY. Proto i Čína zavádí sociální stát a'la Scandinavie.
Proto obvykle immigranti nejsou KUPODIVU obětmi lichvy, exekutorů, predátorských bank či pochybných půjček.
Banky nebo bankéřství je v základu služba, jako každá jiná. Je to obchod s penězi, který musí být odolný runu na banku či neobezřetnému použití naakumulovaných vkladů.
Když se po krizi kácely banky, v bakrotujících JůYsEj na tom "kupodivu" byly nadále vcelku malé commun/itní banky, které neinvestovaly do toxických dluhopisů a dohlédly konců svých portfolií.
Ortel smrti vyřklo před desetiletími bankám jako takovým zničení zákona, který odděloval klasické bankovnictví od investičního. A nedouk a marionetta Ronnie Reagan, který hlásal: "Plaťme co nejnižší daně, neprodukujme, V.Š.E. jen dovážejme a jen se mezi sebou obsluhujme."
A ta majorita "nesvépravných podřízených" namísto investování daňových úspor, svěřila své dollary banksterům z investičních bank a fondů. A ti je "odklonili" do toxických "aktiv".
Náhoda?!

317388

14.9.2014 9:56

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

fohat 194.?.?.?

Reakce na 317388

Jsem bankovní typicky český negramot,co dva duchody přehazuje vidlemi u kampeličky FIO a ptám se toulavého ptáka modrostraka,co říká nebezpečí muslimu a jejich PRÝ bezuročných bank.?A jak to tedy BEZUROČNĚ koulejí? Nehrozí západním banksterum utatá hlava? Nemá Singer ve skříni připravený muslimský hábit?

317392

14.9.2014 10:05

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 317388

Ne, je to styl kterým se "nepříliš morální (v pravdě lůzrové) či feudalizující se šlechta vyšvihne nad tímto způsobem vytvářenou a formátovanou neinformovanou školstvím vytvářenou funkční negramotnost poté osočenou "lůzu, kdy programovým zahnojením, náboženstvím a dráby co by bojem proti terorismu terorizují a - no i s vaničkou poté vylévají vlastní vytvořený sajrajt včetně dětí postižených "ex dobráky. [bliji]

317393

14.9.2014 10:31

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 317388

>Bez úvěrů, půjček či naopak rozumně uloženého nadbytku oběživa, by jejich podřízení nezaseli, nenakoupili si zásoby, nevyšli v době neúrody nebo různých "vis maior". A stáhli by s sebou i mojí rodinu.

>VŽDY za majoritu musel nést odpovědnost "lenní pán". V moderním světě je to přeneseno na banky, pojišťovny, sociální stát s garančními institjůcemi, rozvojovými fondy či projekty.

>Banky nebo bankéřství je v základu služba, jako každá jiná....

Nejenom tyto citace byly skvelá TREFA, úplne k veci. Bezesporu nesou kus pravdy, KDYBY:

Kdyby stejne jako bankéri nebyli hodnoceni ti, kterí bankéri nejsou. Nebankéri ukazují na zlé bankére, ALE také bankéri ukazují na zlé pracující a ztrácejí kontakt s realitou.

Jsou to snad pracující, kterí jsou povinni strpet jakoukoliv zátež?? Mají "bankéri" nekde míru, kolik utrácet, nebo až PLÝTVAT, když se jim NÁHODOU povede vetší zisk? Nestává se podezrele často, že "bankér" SE BOJÍ vyplatit vylepšenou odmenu, aby nezískal konkurenci a nedošlo k zámene pozic? Radši sám investuje do "hazardu"?

Proč za socialismu bylo možné šetrit a akumulovat prostredky, teď to možné není, protože "bankéri" si z toho udelali monopol? Proč byly umele zdviženy ceny nehnutelností a ostatních duležitostí potrebných k existenci? To teda svobodný trh zcela jiste nebyl.

Proč odmítáte uznat, že nenažraný nebo jinak neschopný "bankér" ožebračuje i ty, kterí na neho pracují zodpovedne a poctive? Kde a čím je určeno, kdo komu vlastne pomáhá, a kdo od koho má právo "se množit"? Dotují snad banky ty, co dostávají dávky od tech co pracují? Nenakupují si za ty dávky pak veci, ke kterým by se na svobodném trhu dostali jen zlodejinou? Snad nás takhle banky pred ní chrání? Snad si myslíte, že neexistuje neschopný a v podstate zlý šéf?

Proč se treba neúmerná hromada penez z eufondu rozlila do zámkové dlažby po vesnicích, ale cesty jsou v katastrofálním stavu? Jak muže Brusel zpracovat neco, když jde spíš o penezovody, než organizaci? Proč určují, kdo, co zasadí, a která kráva co bude žrát? Proč se delají duležitejší, než jsou a myslí si, že bez nej nemuže svet správne fungovat? A když nekdo s tím nesouhlasí, tak humanitárne bombama opet napraví? Proč se ríká, že na svete nejvíce jídla nespotrebují hladoví, ale nenažraní?
Tak která vlastne vrstva má chuť se bez rozumu "množit"? Copak ty "bankére" nenapodobují už i nekterí prostí a nadutí vesničané?

317396

14.9.2014 13:23

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 317396

Souhlas! Ale přes všechny tyhle toonnely, zámkové dlažby versus 50 let nerevitalizovanou základní dopravní infrastruktůůůůru, žije 80% majority na vyšším životním standardu, nežli by žila, kdyby mohla o sobě rozhodovat sama.
Nejzákladnějším příkladem budiž sedlák v opuštěném alpském údolíčku (ať už v hodném Švýcarsku či velezlé EU). Bez dotací, přerozdělování a negativních daní by DODNES žil s krávou a ovcí v jediné místnosti.
Jako každý "systém např. auto, vlak, letadlo, loď, továrna, nemocnice, úřad - i banka a její zdraví nebo prabídná kondice, je odrazem REGULACE.
Poučky Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON Pepíky a Mařen/ky učily, že NIC se NESMÍ REGULOVAT. Že regulace je HŘÍCH vůči Trhu, tomu Tržíčku - a jedinému velespravedlivému nástroji - Neviditelné Pracce Trhu.
Stejně jako moje auto, zabezpečovací zařízení nebo tepelné čerpadlo, je funkčnost banky odrazem aktuálně nastavené REGULACE a řešené nebo neřešené zpětné vazby.
Z 99% mohu nesouhlasit s Vrchností (určené nám KNIHOU) a jejími Shabes/GOY/im. Na druhou stranu, pokud by V.Š.E. bylo v rukou a na rozhodování Pepíků a Mařen/ek, dodnes by existoval např. trest smrti. A přes trest smrti by si Pepíci a Mařen/ky řešili "místo na Trhu, na tom Tržíčku". Nebo by populisticky vyobcovávali na věčnost každého, kdo by jejich bezuzdnému pravicování a zinkání nastavil zrcadlo.
Banka, stejně tak jako cokoliv, je "dobrý sluha", ale "zlý pán". Proto musím využívat banku tak, aby mne "hřála", ale "nespálila". 80% populace není schopno ani přepočíst € na lokální měnu. Proto musí být tito Pepíci a Mařen/ky chráněni regulátory, zákony a pravidly - namísto ochrany Poučkami Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON.
Stejně tak je to s působením exekutorů, zastaváren, komerčních transfuzních stanic... V hodné Emerice (co přinesla Pepíkům a Mařen/kám vytoužené "Texasky"[mrknutí jedním okem] zprivatizovali i věznice. iDnes je ve věznicích zavřeno tolik Emeričanů, kolik je uplatitelných soudců. Neboť trestanci jsou nyní v hodné Emerice zdrojem ZISKU pro soukromé věznitele resp. zaměstnavatele. This Is How Private Prison Companies Make Millions Even When Crime Rates Fall http://www.motherjones.com/mojo/2013/09/private-pr... Jsou tedy V.Š.E.chny věznice z principu ZLÉ jako banky?!
Nereguluji a pravicuji?! Vždy spláču nad výdělkem...
Ať už jako oběť - či pravicující daňový poplatník, bekající Poučky Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON...

317410

14.9.2014 15:18

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 317410

Už opět nás pane Moudrostraku poučujete o "ošklivém pravicování"? Dobrá. Co kdybyste nám zkusil povyprávět o tom, kterak VY OSOBNĚ "skvěle levicujete".

Třeba. V čem se to Vaše "levicování" projevuje? Kolik hladem umírajících ubožáků jste svým levicováním už zachránil před smrtí?

Kterak se dělíte o zisky z Vašich obchodů s potřebnými?

Jak rád a dobrovolně odvádíte více daní, než musíte, tomu Vašemu milovanému regulujícímu státnímu molochu, aby mohl regulovat ještě více?

Jak a čím se podílíte na budování té Vaší vysněné "levicové společnosti"? Vyprávěnky o "otevírání očí" (alias o Vaší přihlouplé propagandě) laskavě vynechte. Tou se určitě nic nevybuduje.

Krom jiného se "levicování" projevuje též silným kolektivismem. Že? Tak nám laskavě povyprávějte také něco o Vašich sexuálních partnerkách. Hlavně o tom, jak se o ně nesobecky a řádně kolektivisticky dělíte s ostatními levicujícími soudruhy. Nebo snad v otázkách plození dětí "levicování" nefunguje? V nich i Vy také jen sobecky pravicujete a zinkáte? Proč? [velký smích]

317417

14.9.2014 15:48

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

prostej 193.?.?.?

Reakce na 317417

Pan moudrostrak scela jistě nelevicuje, on se točí kolem kouskovaného přerozdělování. Vůbec bych se nedivil, kdyby co by rotující - kouskující - bruselposlanec-gojim, či člen podobného obslužného aparátu nějakého " nadřízeného-gojim ".

317420

14.9.2014 15:57

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

E123 193.?.?.?

Reakce na 317417

Ono existuje nějaké pravidlo, že když kritizuji "pravicování" musím být levičák?? Vaše myšlení je nádherným příkladem tzv. "odezdikezdismu". Možná Vás to překvapí, ale v životě existuje daleko více situací, kdy je lepší spolupracovat nez soutežit a MoUdrostrak jen nastavuje zrcadlo těm naivním uřvaným liberálům, kteří hlásají bludy o všeřešícím volném trhu, nepotřebném státu a podobných hovadinách. Že Vy jste se v tom zrcadle taky trochu poznal?? [velký smích]

317421

14.9.2014 16:01

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 317417

[chechtot]
No jo a proč se potom povídá, ten to zvojtil.
? nebylo by nejlepší až by se všichni dodrbali na holotu nevděčnou a potom zírali na velkomožné panstvo.To by byl majstrštyk rozumy rozdávajících budulínků co? [překvapení]

317422

14.9.2014 17:47

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 317417

Milý pravicující Vojto, základní rozdíl mezi námi dvěma je v tom, že Vy jedete podle "toho zlého". A já podle "toho hodného".
Může to být výchovou. Ale u mne je to i potvrzeno poznáním.
Jedno ale bylo stejné u všech příbuzných, co o moji (dětskou) duši navzájem "soupeřili" - důraz na to, že kdybych se neměl VŮBEC nikomu (Bohu) zpovídat, tak alespoň bych měl se "ZPOVÍDAT SÁM SOBĚ".
Když jste načal "košilaté téma", budiž [smích] : Když jsem se dostával do puberty, říkal jsem si, "...co to takhle zkusit zkratkou = "po Vojtovsku"...". Vypočítavě. Bezohledně. Dobyvatelsky. Užíval jsem si přízně opačného pohlaví, které u mne oceňovalo, jak vypadám, jak se oblékám, na jaké "adrese" bydlím nebo jakým prestižním autem jezdím. A časem jsem zjistil, "že tudy cesta nevede". A jestli nechci jednou být uhnán a stát se tažný volem, ujařmeným nějakou nablýskanou fenou - nebo, ještě hůře - takovou cílevědomou fenou být držený v šachu jejím vydíráním či dosmrtným dovyživováním alimenty, musím hledat partnerky jinými způsoby a podle jiných hodnot.
S jednou z mých prvních "oduševnělejších" partnerek (se kterou jsme se ale zžívali velice postupně a pomalu) jsem následně prožil několik let. Jak to tak bývá, nakonec jiskření vyprchalo, začali jsme fungovat spíše jako sestra a bratr (btw. dodnes jsme dobří přátelé na život a na smrt) a relativně v pohodě a férově a přátelsky se rozešli. Po nějaké době jsem prožil románek s jednou společnou (jinak obtížně komukoliv z mnoha dobyvatelů dostupnou) známou, na kterou bych si nikdy dříve ani nedokázal pomyslet. Když jsem se u ní pídil, PROČ zrovna mně dala šanci, dostal jsem překvapující odpověď: Důvodem prý bylo, protože se jí moje ex svěřila, že kdyby mohla vrátit čas, zůstala by se mnou i kdybychom žili ve formátu ona + jiná moje partnerka či postupně partnerky.
Od té doby (a uteklo už hodně času) se tedy domnívám, že collec/tivismus má své opodstatnění i v sexu[smích] Těžko budu v životě poctěn větší poctou, nežli se tehdy stalo. Existuje uspokojení z přijímání. Ale daleko vyšší metou, je uspokojení z obdarovávání.
Nechci se tu holedbat co anebo koho sponsoruji. Už jednou jsem tady psal, že větší obětí vůči Zvědavci nežli peníze, byla pro mne cesta do banky a fronta u bankovní přepážky banky pana Editora, když jsem peníze anonymně poukazoval. Jsou tedy podle mne i vyšší "oběti", nežli jen čistě finanční.
Milý pravicující Vojto, my dva jsme úplně, úplně, ale úplně z jiného těsta a hodnotového světa. Proto budete vždy mým oblíbeným terčem. Stejně jako já Vašim. Moje jediné životní krédo je, že kdybych měl už nyní zemřít, abych nelitoval toho, JAK jsem žil a ZDA jsem si všechno co jsem mohl, užil [smích]

317431

15.9.2014 13:54

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 317431

Oceňuji korektnost Vaší reakce, pane Moudrostraku. Zejména pak to, že jste si protentokrát odpustil své oblíbené propagandistické floskule.

Jestliže ovšem Vy
> jedete ... podle "toho hodného",
měl byste do dokázat nějakými činy. A ne jen vlahými slovy. [mrknutí jedním okem]

Tomu jste se ve své odpovědi na můj příspěvek zdaleka vyhnul. Přitom by (alespoň dle Vašich názorů) mělo být velmi snadné, zainvestovat společně s podobně smýšlejícími lidmi do kolektivisticky řízené firmy (fabriky, banky, družstva, ...) typu "Hej rup". A ukázat těm "sobeckým, individualistickým a hamounským" kapitalistům, ŽE TO JDE.

Pak jistě zaměstnanci svým pracovním nasazením a loajalitou k Vaší firmě brzy dokážou, že jen tak je to správně. A od "zlých" kapitalistů budou utíkat k Vám hodným. A zákazníci budou kupovat jen Vaše "hodné" produkty. A tak Vaše Hej-rup firma poroste, až brzy pohltí veškerou "zlou" pravicující konkurenci.

PROČ TO NEJDE? Že by tomu bránil ten Vámi vychvalovaný "hodný" sociální stát? To snad ne?

> Od té doby ... se tedy domnívám, že collec/tivismus má své opodstatnění i v sexu

K tomuto Vašemu přesvědčení raději nebudu nic dodávat. Snad jen to, že v poznávání základních motivací lidského jednání jste od naší poslední diskuze na toto téma neudělal ani nejmenší pokrok. Sexualita a kolektivismus v lidské společnosti zásadně nejdou dohromady. Proč? Protože tomu brání ZÁKLADNÍ PŘÍRODNÍ ZÁKON života. [smích]

317488

15.9.2014 12:51

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 317410

Teší me, že umíte jít ke korenum veci. Upozorňujete na pozitivní stránku vyšší struktury (nikoliv jakési podvržené demokracie) a já spíše na negativní.

Slováci a dále nejenom na východ jsou typičští absencí míry. Míra je jistá sociální vlastnost umožňující konstruktivní, nebo synergické soužití. Neríkám, ža vlastnosti nečeho typu banka jsou pouze ty špatné. Zajímají me ale prednostne ty špatné, protože v zájmu Hippokratese, "pokud neumíš pomoct, tak alespoň neuškoď". Nejdríve je treba zamezit škodám, destrukcím, zneužití, protože ty mají obvykle rychlejší dopad, fungují prirozene snáze, než pokrok, byť jen čiste z fyzikálních duvodu. Práve také proto jsou sociální destrukce skupin(tiché, nebo hlučné války) dočasnou výhodou pro konkurenční skupiny.
Zde je http://www.youtube.com/watch?v=tMjl1euADEg
typický obraz pepíka a marenky kterí nevedí co delají a jsou závislí na "bankách".
Psal jste o Švýcarovi, opravdu si myslíte, že by zustal v dobe kamenné, kdyby ne "božských institucí" spolupracujících s právním systémem ohrady populace? Fakt, že by šel kupredu pomaleji, ale též nezávisleji. Namnožilo by se okolí, udelalo válečnou výpravu a vzalo jeho výdobytky? Dejme tomu. Nedeje se ale dnes totéž, tyto hrozby nejsou? V čem je rozdíl? Spíš ve forme, než obsahu. Ve společnosti musí být každý nejak ždímaný, jinak zaniká společnost. Za Marie Terezie 3 roky vojny nic moc, "mohl být zastrelen", a pak asi 10-15% daň z podnikání, žádné tahanice, kdy a zač budu v duchodu, a jestli "o muj duchod" má stát zájem, toto obstojne rešila rodina. Dneska to obstojne nereší ani rodina ani stát. Kolikže daní platím? DPH 20%, príjem 20%, spotrební 50%, zčásti lze považovat za daň i neefektivne zpracované fondy 10-20%, inflace 10% plus neco z toho na účet deficitu VS. Spolehlive víc než 50%. Toto príroda človeka neutáhne. Chybí míra pro realitu. Kdo kdy určil, kolik lidí má živit jediný pracující? Existuje vubec pro nej tak vysoce produktivní práce, bez ohledu na to, zda si ji najde sám, nebo mu ji nekdo dá? Často už ne (a nevyreší to nejaké veznice). Naše nároky stouply nad tuhle mez, a držíme se ve fikci. Neudržitelné, tím destruktivní. Kdo to tak kormidluje?

Nedávno policajti navodili - čím více zákonu, tím méne lze používat rozum. Platí asi všude.
Stát by mel garantovat inflaci = 0, a umožnit akumulaci i mimo bank. Zjevne to nedelá, jen se vymlouvá a zduvodňuje. Skončily by slovenská a česká republika jako ten Švýcar na samotce? Byl by pak umožnený vpád Tataru pod mandátem OSN? V tomto tkví úspech kolonizátoru? Možnost si vybrat mezi obchodním vpádem na trhy(a zahodit historii, tradice a zkušenosti) nebo vojenským vpádem na trhy?
Jak dlouho muže fungovat perpetum pridané hodnoty bez práce? Nekde je míra, kolik muže stát správní struktura, včetne bank, a nároku marenek. I kočka si vykusuje blechy.

317484

17.9.2014 6:40

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

Komentarium 78.?.?.?

Reakce na 317484

"Jak vyplývá z grafu, pokud by byla metodika výpočtu CPI stejná jako v roce 1990, rostl by nyní CPI o cca 8 % a ne o 1,5 %. Jak se vypořádat s touto manipulací cenových indexů, která je v posledních letech tak zjevná? Co kdybych do indexu zahrnul pouze ceny potravin? Budeš jej stále používat? A kde je hranice, kdy s jeho využitím přestaneš? Bude to do té doby, dokud bude korelovat s MZM? Pak ale ignoruješ poptávku po penězích, jako jeden z určujících faktorů kupní síly peněz, který - zatím - například v případě USA kupní sílu dolaru výrazně nadhodnocuje.

Odkaz na strukturu spotřeby drtivé většiny obyvatel mi přijde rovněž velmi zavádějící. CPI totiž, tím jak se neustále přizpůsobuje této drtivé většině, nebere v potaz skutečnost, že se drtivá většina neustále přizpůsobuje tomu, jak je okrádána prostřednictvím inflace. Jinými slovy, nebýt inflace, cenový koš by byl nyní nepochybně jiný s daleko menším podílem spotřebních statků. Domácnosti se staly obětí inflace i z hlediska struktury výdajů a akumulace budoucího bohatství, což CPI nijak nereflektuje. Například na koupi domu se díky přemrštěným cenám nyní musejí zadlužit na 30 let. Koupě domu je přitom jednou z největších investic v životě každého jednotlivce, která je však indexem CPI zcela ignorována."

317560

17.9.2014 10:44

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 317484

Čistě podle mne - musí být nějaká pobídka, aby oVčané utráceli. Viz. česká zbídačená a zpravicovaná poplyšová města, kde dovyzinkaní oVčané pouze přežívají. A veškeré mzdy, platy a důchody tamní oVčané odvádějí zahraničním zásobovacím a distribučním řetězcům. Pokud by za takové situace neexistovalo v česku přerozdělování via Zlá EU, nebyly by ani ty předražené chodníky, kruháky, čističky atd.. A tedy i minimální lokální zaměstnanost (mimo zahraniční montovny) pro řemeslníky, úředníky a třeba i hostinské. Málokdo z Pepíků i Mařen/ek si to při četbě Pouček Prof. Big Toonnela, Hayek, Friedricha VON a dalších "kousků" Rakouské školy uvědomuje. Naštěstí, samotní Rakušané, jedou podle úplně, úplně, ale úplně jiného "modelu" - nešvejkují, fondy dočerpávají, nerozkrádají - a "sousedují" - Rakušané zkrátka ani nezinkají a ani nepravicují podle Pouček "Rakouské školy", Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON...
Důkaz - Taxes and other revenues: AT(15.)=47.9% of GDP (2013 est.) vers. CZ(101.)=28.6% of GDP (2013 est.) = Pravicůůůjme-toonnelůůůjme (Taxes include personal and corporate income taxes, value added taxes, excise taxes, and tariffs. Other revenues include social contributions - such as payments for social security and hospital insurance - grants, and net revenues from public enterprises.)
Češi již dokonce v současnosti ani nezateplují (přes nemalé NEčerpané dotační fondy), protože si to z mrzkých upravicovaných mezd a platů nemohou dovolit.
Pokud byste více cestoval, zjistil byste, že po zeměkouli je ještě mnoho a mnoho "zákoutí", které odpovídají situaci "horských údolíček". Místní pracují od slunka do slunka. A kromě kopy potomků nemají jiný nástroj, jak "se pojistit". Banky, pojišťovny, zlý sociální stát, strukturální fondy atd. skutečně do takových míst na zeměkouli následně přináší BLAHOBYT.
Co se týká "řízeného zbídačování" Střední a Východní EUropy, už jsem na Zvědavci před více lety opakovaně uváděl, že jde o stejně "systémové nastavení", jako bylo po WWI v německojazyčných zemích. Zbídačené oVčany je pak snadné nahnat pod tribuny Hitlerovi/Petrosenkovi - a ukázat na LebensRaum a zavelet Drang nach Osten.
Nic není náhodou - ani to, že po Plyši měli Ukrové benevolentnější podmínky pro GastArbeitung v HavloStánu. Naštěstí mnoho Urků poznalo i současnou prosperitu Ruska za panování osvíceného Vladimira Vladimiroviche. Takže se podle toho nyní štěpí. A Ukrové tedy netáhnou poslušně jen pod knutou západních Predátorů a PressTitjůtů...
Štěpení Ukrů je i štěpením světa - mezi zlo a dobro.

317575

14.9.2014 10:37

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 317388

moudrá straka dnes kope za šábes gojim? [velký smích]

317397

14.9.2014 17:23

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 317397

Tomu co jste napsal jsem neporozumel. Rika se prece "sabes boys", ne sabes goyim.

317428

14.9.2014 12:57

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

prostej 193.?.?.?

Reakce na 317388

Pane moudrostrako, to se tak maximálně vštěpuje dětem z města. U nás na vesnici se znalostí čtvero ročních období " kouskovaně " jsou potřeba jiné vědomosti. Mrkněte někdy na katastr v jakém poměru jsou zexekuované a hypo zatížené nemo na vesnici a v městech. A to k tomu ani nepotřebujem přemoudřelé " nadřízené " straky jak v celku, tak ani kouskovaně.

317408

14.9.2014 9:38

Je to strašně jednoduché

Nikdo 212.?.?.?

Ti, kdo vlastní moc vytvářet peníze, mají i všechnu ostatní moc. Jinými slovy: 7 miliard pitomců otročí a rve se mezi sebou, zatímco pár desítek rodin si ten zvrhlý systém náramně užívá a ještě povzbuzuje tu masu pitomců k větší závisti, nenávisti atd., aby od sebe odvrátili nežádoucí pozornost.

317390

14.9.2014 12:23

RE: Je to strašně jednoduché

kolokol 89.?.?.?

Reakce na 317390

Chtělo by to nějaký kompromis. Mezi tím strašně jednoduchým na 40 slov a článkem, který má skoro 6000 slov. Kolik z těch několika tisíc lidí, kteří rozklikly titulek, opravdu poctivě pročetlo a promyslelo tolik slov o tak nechutném, i když docela zásadním tématu? Já teda ne. Ještě snad stravitelné by bylo k tématu nějaké přednáškové video na pár minut. S názornou barevnou animací doprovázené výkladem odborníka s pedagogickým citem. Možná bude mít někdo pocit, že si příliš vymýšlím. Avšak nechce se mi těžce prokousávat nudným textem, když vím, že i těch 40 slov má pravdu. Na druhou stranu se nebráním rozšíření a prohloubení poznání, ovšem očekával bych přívětivější a účinnější metodiku.

317405

14.9.2014 13:03

RE: Je to strašně jednoduché

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 317405

Svět prostě není tak jednoduchý jak se nám snaží předkládat masmedia. Popsat něco ve zkratce a s ilustrací je osvědčený recept jak lidi odnaučit myslet. Pěkně naservírovat až podnos, i se závěrem, jen to zhltnout, přijmout a běžet dál. Takový informační fastfood.
Občane z toho se blbne! Pěkně si to přečtěte ještě jednou, pravda bývá těžko stravitelná, chce to pomalu a důkladně žvýkat. Já už to čtu podruhé a kdo ví zda naposled.
Děkuji editorovi, že si dal tu práci a předložil text někomu kdo se v problematice orientuje, ty poznámky pomohli.
Číst, ověřovat a pochopit je jediná cesta jak nebýt ovčanem.

317409

14.9.2014 15:28

RE: Je to strašně jednoduché

petrstr@hotmail.com 76.?.?.?

Reakce na 317409

Pěkně si to přečtěte ještě jednou, pravda bývá těžko stravitelná, chce to pomalu a důkladně žvýkat. Já už to čtu podruhé a kdo ví zda naposled.

Neuvěřitelný. Jak je možné že někdo čte opakovaně text v důsledku problému s porozuměním obsahu, ale navzdory tomu ví že obsah onoho anonymního článku je nevyvratitelná pravda? Takhle neuvažoval ani fanatický mnich 13. století. Není s podivem že podíl počtu jedinců v ČR kteří dokáží samostatně uvažovat v ČR neustále klesá a je přibližně na úrovni podílu který existuje v Rusku nebo v některých muslimských zemích.

317419

14.9.2014 17:38

RE: Je to strašně jednoduché

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 317419

Máte pravdu, chybná formulace. Fakta jsou těžko stravitelná, při čtení mě nutí si lecos ověřit i jinde a to chvíli trvá, to není problém porozumění textu, ale jeho (alespoň částečné) verifikace. Zvláštní, že jsem podobnou reakci jako tato vaše opravněná, nezaznamenal pod diskuzními příspěvky odkazujími se v jiných diskusích k některé konspirační teorii či paranormálním jevům, asi se nenašel tak bystrý čtenář s kritickým myšlením. Děkuji.

317429

14.9.2014 14:57

RE: Je to strašně jednoduché

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 317405

Je to více minut, ale srozumitelné

https://www.youtube.com/watch?v=ISCSdnw1Efk

Tady je to složitější, ale zajímavější

https://www.youtube.com/watch?v=JbJi39OAipk

317416

14.9.2014 16:08

RE: Je to strašně jednoduché

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 317405

Ja som to prečítal všetko. Baví ma to. A pochopil som tak možno 75%.

317424

14.9.2014 13:38

hodně nepřesná tvrzení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Myslím, že i ten váš bankovní expert dost kecá:

1) RUN NA BANKU

Toho se děsí každá banka a celý bankovní sektor. Odhalil by se tím celý bankovní podvod. Většina lidí netuší, že jejich peníze v bance nejsou. Podle zákonů uložením peněz na úçet tyto dobrovolně poskytujete bance na její spekulace. Takže představa drtivé většiny lidí,že jejich peníze tam jsou ve virtuálním trezoru a oni si je mohou kdykoliv vybrat je nesmyslná.

Kdyby to bylo jak píše ten expert,tak by nebyl problém převést ty peníze k jiné bance a tam si je vyzvednout, nebo je utratit v obchodě pomocí karty. To ale není možné. V den krachu/runu se zablokuje elektronický systém banky a z vaší karty je jen kus bezcenného plastu.
Pak nastane davové šílenství,které může zachvátit všechny banky v zemi a celý systém zkolabuje.


2) ZÁNIK PENĚZ A INFLACE

Splacený dluh bance rozhodně nezaniká. Ty peníze jsou jen staženy z oběhu. Ve skutečnosi zůstanou bance -to je právě ten MULTIPLIKAČNÍ EFEKT.
Peníze bance rostou a zároveň v oběhu chybí, a to právě kvůli nesplatitelným úrokům. Kdyby v bance zanikaly, tak by tu nebyl žádný multiplikační efekt.
poznámka: pro pochopení je nutné striktně odlišovat splátku půjčky a splátku úroku z této půjčky

Jak by se ale vysvětlila rostoucí inflace? Při stahování peněz z oběhu by tu měla být spíš deflace, ne? Možná je to způsobeno chrlením dalších půjček do oběhu, takže je to falešná inflace, protože nerozlišuje peníze vydělané od těch půjčených. Takže je chronický nedostatek peněz a zároveň vysoká inflace. Naprostá absurdita.

317411

14.9.2014 19:17

RE: hodně nepřesná tvrzení

dub 89.?.?.?

Reakce na 317411

sry příteli, ale byl by to problém, kdyby penězoměnci neovládali stát. run na banku byl problém ve 30. letech, ale nikoliv dneska, kdy nejen centrální banka, ale i stát sanovaly krachující banky (too big to fail) všemi možnými způsoby, včetně odkupu sračkových aktiv.
a protože vklady jsou vždy nižší, než aktiva banky, nemá banka jiný problém, než jak zajistit výplaty vkladů technicky. nyní se nacházíme v oligarchické fázi kapitalismu, zapomeňte na dřevní období.

většina lidí netuší, že v bance nemají vůbec žádné peníze, i když v tom trezoru jsou. jediné co mají je pohledávka za bankou, jejich přestávají peníze být v okamžiku vkladu - viz nakonec zákon o bankách...

multiplikační efeket je úplně o něčem jiném, než se domníváte...

inflace je důsledek úroku a čisté emise peněz, ničeho jiného.
inflace tedy vzniká emisí nových peněz a požadováním úroků.
a k emisi nových peněz dochází i v komerčních bankách při poskytování (vzniku) úvěru.
jednoduše je zkrátka inflace důsledkem nárůstu objemu peněz oproti reálnému zboží.

stahování peněz může provádět jen centrální banka. a ne nutně to musí vždy znamenat deflační trend, většinou je důsledkem inflace, protože se zvednou sazby a zdraží peníze, a tím i vstupy. k deflaci dochází až při určitém objemu stažených peněz. a též to má odlišný vliv v časovém horizontu, krátkodobě inflační, dlouhodobě deflační, při QE naopak.

nic není tak jednoduché jak se zdá[smích]

317435

14.9.2014 22:09

RE: hodně nepřesná tvrzení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 317435

Run na banku, Cyprus, Cyprus, Cyprus a limit 100€ na deň na súdruha(Banka, e-bankovníctvo, bankomat) a problém je OK [mrknutí jedním okem]

317451

14.9.2014 22:56

RE: hodně nepřesná tvrzení

dub 89.?.?.?

Reakce na 317451

záměr

317452

15.9.2014 8:37

RE: hodně nepřesná tvrzení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 171.?.?.?

Reakce na 317435

Banka jako jakákoliv jiná akciovka může zkrachovat. A když se po krachu jedné banky zvedne hysterie a vlna výběrů i z ostatních bank, tak se to celé zhroutí jako domeček z karet. Unikly vám 90. léta kdy zkrachovala víc jak polovina českých bank a lidé přišli o vše? Tam byly runy na banky. V masovou hysterii se to neproměnilo jen kvůli Klausovi, který pořád ujišťoval, že je všechno OK a lidi mu to žrali. A pak přišli o všechno.

317467

15.9.2014 11:58

RE: run na banky

krejcar 76.?.?.?

Reakce na 317467

Banka jako jakákoliv jiná akciovka může zkrachovat. A když se po krachu jedné banky zvedne hysterie a vlna výběrů i z ostatních bank, tak se to celé zhroutí jako domeček z karet. Unikly vám 90. léta kdy zkrachovala víc jak polovina českých bank a lidé přišli o vše?

To je pravda že soukromá banka může zkrachovat, jenže následky se dostaví dle okolností. Po převratu v roce 1989 bylo spoustě lidem a hlavně Klausovi jasné že je jejich vzdělání získané za účelem udržovani hospodářství socialistického státu pro kočku a tak začli z pudu sebezáchovy předstírat znalosti které neměli. Škůdce národa #1 Václav Klaus asi neměl vůbec ponětí o tom že existuje třeba tato organizace:
https://www.fdic.gov/deposit/deposits/
Nikdo neupozornil lidi na to aby neukladali peníze do peněžního ústavu který nemá pojistku na určitou vkladní částku, zvláště když nabízí nerealisticky vysoké úroky. Pochopitelně že existovala skupina lidí, která se radovala z toho kdo se tehdá stal ministrem financí. "Ještě větší blbec než jsme doufali..."
Tady je seznam banek, které zkrachovali v USA za posledních zhruba deset let, ale běžný zákazník, který neměl na kontě více než v přepočtu 2,000,000 KČ o žádné peníze nepřišel, právě díky pojistce zvané FDIC.
https://www.fdic.gov/bank/individual/failed/bankli...

317482

15.9.2014 1:27

RE: hodně nepřesná tvrzení

Kacíř 90.?.?.?

Reakce na 317411

"chronický nedostatek peněz a zároveň vysoká inflace. Naprostá absurdita."
No možná a možná ne... [smích]
Pokiaľ je úrok nad úrovňou inflace, tak je možný nedostatok peňazí a zároveň vysoká inflace. Spousta lidí inflaci vôbec nechápe. Nie je to úplne ľahké pochopiť... Tam su ešte dôležité parametre: rýchlosť obehu a čas. Vždy sa hraje o čas... [smích]

317457

14.9.2014 14:48

hodně nepřesná tvrzení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Myslím, že i ten váš bankovní expert dost kecá:

1) RUN NA BANKU

Toho se děsí každá banka a celý bankovní sektor. Odhalil by se tím celý bankovní podvod. Většina lidí netuší, že jejich peníze v bance nejsou. Podle zákonů uložením peněz na úçet tyto dobrovolně poskytujete bance na její spekulace. Takže představa drtivé většiny lidí,že jejich peníze tam jsou ve virtuálním trezoru a oni si je mohou kdykoliv vybrat je nesmyslná.

Kdyby to bylo jak píše ten expert,tak by nebyl problém převést ty peníze k jiné bance a tam si je vyzvednout, nebo je utratit v obchodě pomocí karty. To ale není možné. V den krachu/runu se zablokuje elektronický systém banky a z vaší karty je jen kus bezcenného plastu.
Pak nastane davové šílenství,které může zachvátit všechny banky v zemi a celý systém zkolabuje.


2) ZÁNIK PENĚZ A INFLACE

Splacený dluh bance rozhodně nezaniká. Ty peníze jsou jen staženy z oběhu. Ve skutečnosi zůstanou bance -to je právě ten MULTIPLIKAČNÍ EFEKT.
Peníze bance rostou a zároveň v oběhu chybí, a to právě kvůli nesplatitelným úrokům. Kdyby v bance zanikaly, tak by tu nebyl žádný multiplikační efekt.
poznámka: pro pochopení je nutné striktně odlišovat splátku půjčky a splátku úroku z této půjčky

Jak by se ale vysvětlila rostoucí inflace? Při stahování peněz z oběhu by tu měla být spíš deflace, ne? Možná je to způsobeno chrlením dalších půjček do oběhu, takže je to falešná inflace, protože nerozlišuje peníze vydělané od těch půjčených. Takže je chronický nedostatek peněz a zároveň vysoká inflace. Naprostá absurdita.

317415

14.9.2014 18:03

RE: hodně nepřesná tvrzení

Cico Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 317415

1. Nie je problém, aby centrálna banka natlačila peniaze a doviezli ich tam vo vagóne. Však to hovorí. Alebo si ich môže kúpiť od inej banky, ktorá ma viac peňazí v hotovosti.

2. 9) je-li splacena bankovní půjčka - částka je stažena z trhu (z účtu/hotovosti dlužníka) a v okamžiku kdy je předaná bance zde zaniká - trh tímto splacením přišel o část své báze.
- Dodal by som, že ten splatený dlh sa odovzdá centrálnej banke a súkromná banka si nechá iba úrok.

- Multiplikačn efekt je podľa mňa niečo iné. Je prítomný v bankovom systéme založenom na čiastočných rezervách:
Multiplikační efekt lze definovat jako opětovnou tvorbu peněz z jednou už zapůjčených prostředků, přičemž v každém stupni předpokládáme, že část prostředků zůstane v bance ve formě rezerv. Ukažme si to na hypotetickém příkladu. Na trhu působí jen jedna banka, která hodlá vždy držet hotovostní rezervy ve výši 10 % depozit na požádání. Marek si do dotyčné banky uloží 100 000 Kč (formou vkladu na viděnou). Banka si 10 000 Kč (10 %) ponechá jako rezervu a zbylých 90 000 Kč „zapůjčí“ Janovi a „připíše“ je na jeho běžný účet. Peněžní zásoba se v důsledku toho zvýšila právě o výši tohoto úvěru: Marek má účetně stále k dispozici svých 100 000 Kč, Jan nyní účetně získal dodatečnou „kupní sílu“ ve výši 90 000 Kč. To však není vše, banka nyní zopakuje tentýž proces, avšak tentokrát s Janovým „vkladem“ 90 000 Kč. A tak dále a tak dále; proces multiplikace depozit pokračuje, dokud banka nedosáhne požadovaného rezervního poměru (v našem případě 10 %). Na konci procesu banka vytvoří na bázi „původních“ 100 000 Kč (hotovostní peníze) dodatečných 900 000 Kč (bezhotovostní peníze ve formě vkladů na viděnou), tedy původní vklad (100 000 Kč) byl bankou „multiplikován“ desetinásobně (na 1 000 000 Kč). Multiplikační násobící činitel vkladu v bance je převráceným zlomkem zlomku povinných bankovních rezerv.

- Inflácia a deflácia:
No tak keď si niekto požičia a potom to pustí do obehu a podarí sa mu to získať nazad nejakým podnikaním, tak to vráti + úrok. Čiže v obehu je menej peňazí len o ten úrok. Peniaze s ktorými sa dá zaplatiť úrok však idú do obehu len zase vo forme pôžičky, keď si niekto požičia. Peniaze na zaplatenie úroku tam normálne nie sú. Čiže nejaká deflácia tam môže byť. Inflácia a deflácia je asi stále prítomná v nejakej miere. Inflácia by zase mohla vznikať vtedy, keď sa nepodarí niekomu splácať pôžičku. Čiže za peniaze si založí biznis a pustí ich do obehu, ale nič nevyprodukuje alebo nič nepredá. Takže v ekonomike sú prachy, ale žiadna hodnota. A keď je v ekonomike veľa prachov a málo hodnoty, tak ten tovar a služby sú vzáčnejšie a drahšie, keď je ich málo. A cena stúpa. A za tie isté prachy si ale kúpiš menej napríklad rožkov, keď sú drahšie napríklad 2x, takže majú...Automaticky kráceno

317432

15.9.2014 8:30

RE: hodně nepřesná tvrzení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 317432

Vtip je v tom, že ty peníze z půjčky z hlediska banky nezanikají, ale zůstávají v účetnictví banky jako aktivum. Kdyby zanikaly, tak by tu nebyla žádná multiplikace a tím pádem ani vysoká inflace.

317466

14.9.2014 19:23

RE: hodně nepřesná tvrzení

Cico Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 317415

...takže majú menšiu hodnotu. Ale ako hovoríš, kedže je tento finančný systém založený na dlhu, tak si stále musí niekto požičiavať, aby bolo z čoho splácať úroky. A keď si nikto nepožičia, tak nie je kde brať na úroky a ekonomika sa rúca. Je to kolobeh.

317437

14.9.2014 16:06

Rudolf Vasky - Slovenský gurú :D

Cico Ciciak 109.?.?.?

http://ulozto.sk/xLdZn5s/rudolf-vasky-tretia-cesta-pdf


Bezúročná ekonomika - Alternatíva k súčasnému finančníctvu
------------------------------------------------------------------------------------------
http://dolezite.sk/old/Bezurocna_ekonomika_Alternativa_k_sucasnemu_financnictvu.html

http://dolezite.sk/old/Cinsky_mur_Ako_bola_financovana_najvacsia_stavba_na_svete.html

http://johnybgood.thoughts.com/posts/ty-somar-bez-urokuf-to-nejdze-kedz-zrusice-uroky-sak-zrusice-ekonomiku

http://johnybgood.thoughts.com/posts/aku-ulohu-zohraval-marshalov-plan-pri-zotavovani-nemecka


Neo-liberalizmus: Čas tlačenia "ničím" nekrytých peňazí - Rudolf Vaský
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://johnybgood.thoughts.com/posts/neo-liberalizmus-cast-prva-liberalizmus

http://johnybgood.thoughts.com/posts/neo-liberalizmus-cast-druha-cas-tlacenia-nicim-nekrytych-penazi

http://johnybgood.thoughts.com/posts/neo-liberalizmus-cast-tretia-john-maynard-keynes-zakladatel-modus-operandi-neo-liberalizmu

Poznámka editora: Což takhle udělat ty odkazy klikací?

317423

14.9.2014 16:27

Nepochopil som

Mentol 91.?.?.?

Asi nie som príliš bystrý ale z článku, ods.4-5 vyplýva, že bežná banka poskytovaním úveru vytvára peniaze "z ničoho". V ods.6 sa priamo píše, že tomuto nedokáže zabrániť nikto, ani centrálna banka.

Aký má potom zmysel emitovanie peňazí centrálnou bankou a komu ich vlastne po emisii poskytne, keď bežné banky ich nepotrebujú, vytvoria si peniaze poskytnutím úveru.

V tom článku asi nebude kompletná informácia. Mýlim sa?

317425

14.9.2014 16:50

RE: Nepochopil som

Cico Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 317425

Ja to chápem tak, že centrálna banka natlačí peniaze a vyrazí mince a poskytne ich súkromným bankám na úver podľa potreby. Banky potom hotovosť poskytujú nám. Banky by mali asi držať nejakú hotovosť pre prípad, že ju bude treba napríklad v bankomatoch.

317427

14.9.2014 20:28

V bankomatu natržené litrovky, je jim jedno? Pro zasmání, ne?

.lak 77.?.?.?

Reakce na 317427

Tak zjednodušíme to k jádru. Jsou to odpustky kacířům. Oblíbení rouhači a kacíři tkz. pohádkoví režimů jich dostávají hodně protože s nimi je p...l. Ostatní pro ně musí vytvořit hodnoty aby se vděční loutkovodiči nenudili. A nejedná se jenom o sféru divadelní ale napříč profesemi. Pokud člověk není rozený kašpar a na výprasky potroublých zavrčí je ztracen a na odpustky ať zapomene a na takové ve větší koncentraci vyjedou kchárlné jednotky s těžkou technikou a zakázanými kazetovými či fosforovými bombami Bombami. [překvapení] Měla to být nadsázka a přiznávám že jako nadsázka to nesedí, teda. [mrknutí jedním okem]

317440

15.9.2014 0:00

RE: Nepochopil som

Mentol 91.?.?.?

Reakce na 317425

Naozaj by som bol rád, keby niekto vysvetlil, či sa článok v tomto bode mýli alebo má pravdu. Nemyslím si, že centrálna banka emituje len hotovosť. Nemyslím si, že banky môžu bez obmedzenia vyrábať virtuálne peniaze pomocou úverov. Mýlim sa?

317455

15.9.2014 0:15

RE: Nepochopil som

dub 89.?.?.?

Reakce na 317455

centrální banka neemituje jen hotovost, hotovost tvoří srandovní část.

banky jsou omezeny pouze pmr a kapitálovou přiměřeností. pokud dodržují stanovené ukazatele, mohou navyšovat úvěry.
a pmr jsou nyní srandovní, a ještě k tomu úročené. a 8% kapitálové přiměřenosti není též problém splnit, i bez fint...

317456

15.9.2014 10:59

RE: Nepochopil som

Mentol 91.?.?.?

Reakce na 317456

Tak fajn a sme na začiatku.
Centrálna banka neemituje iba hotovosť. Čiže emituje aj niečo iné. Prečo by to robila, keď bežná banka môže "emitovať" peniaze bez obmedzenia do aleluja?
Nevadí. Nikomu sa to nezdá divné. Komentáre o illuminátoch veselo pribúdajú. [zmaten]

317477

16.9.2014 20:54

RE: Nepochopil som

Mentol 91.?.?.?

Reakce na 317477

Po troch dňoch nikto nedokázal zodpovedať otázku o emisii? Prečo?

a) - Nikto z diskutérov to nevie, sú tu len špecialisti na illuminátov.
b) - Nie som v kolektíve obľúbený a tak moje otázky ignorujú
c) - Článok je kravina, z toho tie protichodné tvrdenia.

A, B alebo C?

317536

16.9.2014 22:53

RE: Nepochopil som

KJLL 78.?.?.?

Reakce na 317536

Možná že nejen toto, ale vlastně vůbec celý spletený labyrint nikdo doopravdy nezná a to tím méně ti, kteří v něm dělají...ikdo neví a NEPOTŘEBUJE vědět, jak je možný že to (ne)funguje.

317541

22.9.2014 17:55

RE: Nepochopil som

Olda Jetmar oldrich (tečka) jetmar (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 317536

V puvodnim clanku je mnoho nepresnosti. Naprosta vetsina respondentu nema zcela jasno, jak pujcka vznika a jak zanika. Pujcka je pouze kredit, ktery banka vytvari oproti pujcce, kterou si ve sve podstate vytvari sama proti sobe na zaklade prebytecnych rezerv. Tento mechanismus je vlastne podstatou udeleni bankovni licence. Nove vytvoreny kredit putuje na ucet zakaznika banky, ktery podpisuje smlouvu s bankou a tato smlouva (neboli kolateral) nahrazuje chybející kredit v ucetni knize banky a de fakto se stava novymi penezi na ucte banky vyssiho radu s nizsi likviditou. Tento kolateral je treba nemovitost, ktera jak se stalo v USA nemusi byt splacena a v ucetnictvi banky se potom stane nelikvidnim aktivem, ktere jak dobre vite bylo a je nahrazovano penezi s lepsi likviditou - kreditem statu - viz vykupovani MBS (mortgage backed securities Fedem - coz probiha kazdy mesic) Na vysvetleni celeho procesu bych musel napsat cely clanek, dulezite je pochopit to, ze dnesni penize nejsou ve sve podstate penize ale pouze kredit ruzne urovne, coz posleze dovoluje pochopit i to, ze tu mame zaroven inflaci - tisteni kreditu Fedem - z 800 bilionu v roce 2008 na skoro 4 triliony dnes a deflaci - ubytek kreditu na urovni M2 a M3, coz jsou treba derivaty s daleko nizsi likviditou. Bezny ekonom dnes neumi vysvetlit rozdil mezi penezi a legal tender - coz je vase stokoruna v penezence. Potom se nemuzeme divit, ze vetsina lidi v teto problematice tape.

317833

16.9.2014 21:57

RE: Nepochopil som

dub 89.?.?.?

Reakce na 317477

treba preto, aby regulovala množstvo peniažek v obehu a tím i ekonomiku a celé kasino, lebo je tu od toho.
stačí pánko velkomožný?

317537

16.9.2014 23:12

RE: Nepochopil som

Mentol 91.?.?.?

Reakce na 317537

Toto je vynikajúca odpoveď, bohužiaľ ale neviem na akú otázku.

Moja otázka bola:
Aký má potom zmysel emitovanie peňazí centrálnou bankou a komu ich vlastne po emisii poskytne, keď bežné banky ich nepotrebujú, vytvoria si peniaze poskytnutím úveru.

(Kľudne píšte v nejakom existujúcom jazyku, čeština úplne vyhovuje).

317542

17.9.2014 6:19

RE: Nepochopil som

samozrejmenenicimjistene 78.?.?.?

Reakce na 317542

"Prostředky obchodních bank uložené na účtech u centrální banky se nazývají mezibankovní likvidita. V masmédiích lze likviditu občas potkat pod zavádějícím názvem „pracovní kapitál“, který zřejmě novináři z celkem nepochopitelných důvodů považují za stravitelnější pro běžného čtenáře. Důležité je ovšem chápat korektně obsah pojmu. Jak si ten obsah nazveme je irelevantní.
Likvidita se používá k udržování rezervních požadavků, vypořádávání platebního styku, k obchodním operacím mezi bankami (včetně centrální banky), k výběru oběživa obchodní bankou. Součet likvidity a oběživa se běžně nazývá „peněžní báze“ („money base“, „monetary base“, „narrow money“).
Ohledně tvorby likvidity platí mezi centrální bankou a obchodními bankami (jejími vynucenými klienty) stejné principy jako ohledně tvorby peněz mezi obchodními bankami a jejich klienty. Mezibankovní likvidita vzniká pokaždé, když CB kredituje účet nějaké obchodní banky, aniž by zároveň s tím došlo ke snížení jiného bankovního účtu u centrální banky ve stejné výši.
Při opačných operacích peníze či likvidita samozřejmě zanikají.
/SAMOZŘEJMĚ? A KDO HLÍDÁ HLÍDAČE?/
Nyní se v detailu podíváme, co musí být splněno, aby obchodní banka mohla běžnému klientovi poskytnout úvěr 1 milion Kč.
Banky v ČR jsou povinny udržovat na svých rezervních účtech u ČNB minimální zůstatek ve výši 2% vkladů, jejichž splatnost nepřevyšuje dva roky. Protože poskytnutím úvěru banka vytvoří vklad ve výši 1 milionu Kč, měla by na svém rezervním účtu mít minimálně 20 tisíc Kč. Kde se tam vzaly je úplně jedno – mohou být klidně půjčené od jiné banky či vytvořené bankou centrální.
Stav účtu je samozřejmě okamžikovou veličinou a v praxi se tak počítá chronologický průměr zůstatků za určité období. V některých zemích jsou povinné minimální rezervy nulové.
Zároveň banka musí všechna riziková aktiva zčásti pokrýt vlastním kapitálem. Tato část je dle mezinárodně přijímaných pravidel o kapitálové přiměřenosti od Basilejského výboru pro bankovní dohled rovna 8% z rizikově vážených aktiv. Úvěry běžným klientům mají rizikovou váhu 100%, oněch 8% se tak počítá z celé výše poskytnutého úvěru. V našem případě tak banka musí mít vlastní kapitál ve výši minimálně 80 tisíc, který zatím žádná riziková aktiva nekryje.
Je dobré si uvědomit, že vlastní kapitál je položkou pasiv. Netýká se tedy formy majetku, tj. neodpovídá na otázku co to je. Týká se zdroje financování, tj. odpovídá na otázku čí to je. Banka jednoduše musí vykázat část vlastního kapitálu, jež zatím žádné rizikové aktivum nekryje. Zda to fyzicky je budova, automobil, akcie (část nějakého podniku), nakoupené dluhopisy (nárok na budoucí peníze) či cokoliv jiného, je lhostejné.
[b]Z výše uvedeného vyplývá, že ban...Automaticky kráceno

317556

17.9.2014 23:24

RE: Nepochopil som

prekurzo 78.?.?.?

Reakce na 317556

Z výše uvedeného plyne:Banka nepotřebuje ani korunu vkladu, aby poskytla úvěr. Úvěry dnes nejsou poskytovány z vkladů. Banky nejsou „zprostředkovateli mezi přebytkovými a deficitními jednotkami“. Jsou producenty národních měn.
/ČNB převážně emituje (NOVOU) hotovost - tvořící malou část objemu transakcí, komerční banky (NOVOU) bezhotovost./ Jejich zprostředkovatelská role nezanikla, netýká se však zprostředkování mezi vkladateli (poskytovateli úvěru bance) a dlužníky (příjemci úvěru od banky). Poskytování úvěrů dnes s přijímáním vkladů (úvěrů) nesouvisí. Vklady jsou vytvářeny úvěry, nikoliv naopak. Čtenáře možná napadne, co se stane, když takto vzniklé peníze mají být převedeny do jiné banky. Platební styk přeci probíhá s mezibankovní likviditou a v případě převodu prostředků jinam musí potenciálně odejít likvidita v celé výši úvěru? Tato úvaha je správná, pro banky však v praxi nepředstavuje žádné omezení. Každá banka má jak odchozí, tak příchozí platby. Po vypořádání platebního styku jsou mezi bankami čistí plátci a čistí příjemci likvidity. Banky s přebytkem likvidity ochotně půjčí bankám s nedostatkem likvidity. (Mimo jiné proto, že prostředky na rezervních účtech převyšující rezervní povinnost nejsou centrální bankou úročeny.) Tyto mezibankovní úvěry jsou sjednávány za mezibankovní úrokové sazby (PRIBOR, LIBOR, EURIBOR atd.). Banky mají navíc možnost od CB získat tzv. kolaterizovaný vnitrodenní úvěr. Jedná se o vnitrodenní repo obchod, kdy banka poskytne jako zástavu „bezrizikové“ cenné papíry (státní pokladniční poukázky, poukázky ČNB, dluhopisy České konsolidační agentury apod.) a obratem získá likviditu ve výši 98% poskytnutého kolaterálu. Pokud tuto likviditu vrátí do konce dne, neplatí žádný úrok. V opačném případě se z transakce stává lombardní repo úročené lombardní sazbou (v současnosti 3,75%). O sjednání lombardního repa může banka požádat též kdykoliv jindy. Jeho podstata je stejná jako u vnitrodenního úvěru, není však bezúročné a je minimálně jednodenní.
O nedostatek rezervní likvidity z důvodu vypořádávání platebního styku se tak banky opravdu nemusejí bát. Celkové množství likvidity se při něm nemění. Pokud se nesníží celkové množství likvidity, nesníží se ani potenciál bankovního systému úvěrovat své klienty. Nyní byste měl být schopen interpretovat zprávy, že „centrální banky snížily své klíčové sazby“. Klíčovou sazbou u nás je dvoutýdenní repo sazba, která klesla na 2,75%. V našem kontextu to znamená, že banky budou méně ochotné půjčovat likviditu ČNB. V eurozóně to znamená, že banky budou více ochotné půjčovat si od ECB. Výsledek je v obou případech stejný – více likvidity v rukou bank. Více na http://myego.cz/item/jak-dnes-vznikaji-penize-podr...

317616

14.9.2014 19:22

Banky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

jsou především dábelský vynález, jak z peněz vyvolených klanů bankéřů, dnes už hlavně virtuálních peněz,vygenerovat ještě daleko větší peníze, přivlastnit si postupně celý svět a z lidí udělat poslušné a kontrolované otroky vyvolených bankéřů. Otroci pak platí i válčí v zájmu vyvolených.Stačí se podívat, kolik mají například banky velké americké čtyřky aktiv a kolik finančních derivátů (v podstatě ničím nekrytých sázek) a je jasné na jakých "pevných" základech spočívá současný kasinový kapitalismus obdivovaného Západu. Jeho měny jsou kryté především panickým strachem z děsivých důsledků finančního krachu,který je dlouhodobě neřešen, ale pouze neustále oddalován, což se projevuje stále rostoucím astronomickým zadlužením mnoha států, firem, měst i jednotlivců.Nebo je řešen válkami, revolucemi a krvavými převraty pod nejrůznějšími záminkami(nejlépe to vystihuje pojem falešná vlajka),opět ku prospěchu a zisku výlučně mocných a bohatých. Fantasticky profitují privátní vlastníci tiskařských lisů na peníze (skutečné či virtuální),jejich oddaní poskoci a majitelé nadnárodních korporací.Tito lidé už po mnoho generací skutečně rozhodují o vývoji světa,o válkách, státních převratech a revolucích,o politicích, kteří jsou mluvčími a obhájci zájmů elit.Elity Západu, tj. bankéři,majitelé korporací,staré šlechtické a královské rodiny vlastní velkou část světa. Nyní chtějí ten zbytek, tj.především vzpurné a slušně vyzbrojené Rusko, které bylo za Jelcina ve stavu totálního rozkladu a na stříbrném podnosu a lidnatou a rozjetou Čínu.Vývoz celých odvětví do Asie a spoléhání na to, že bohatství státu se vytvoří v kancelářích a v prádelnách nějak nevyšlo.Určitě by bylo zajímavé čtení komu konkrétně a kolik vlastně všechny ty státy, města, firmy i jednotlivci dluží, ale to je i v 21. století tajnější než kody k odpálení jaderných raket.Zbytek lidstva jsou jen ovce určené buď na porážku nebo alespoň k důkladnému ostříhání, a to i tehdy, když si myslí pravý opak.Ovce velmi slyší na krásná slova jako demokracie, lidská práva, svoboda a svobodné volby a tak jim mocní prostřednictvím jimi vlastněných médií tyhle halucinogeny servírují v míře více než vrchovaté každý den a po celém světě. Jako vždy je ale všechno úplně jinak.

317436

15.9.2014 21:28

Chyba lávky.

Definitíva 95.?.?.?

Celé ľudstvo sa zaoberá bankovým systémom, ako ho vylepšiť, ako a prečo okráda a zotročuje ľudstvo.

Nikto sa nezaoberá tým, že celý ten zvrhlý bankový systém bol vytvorený za účelom okrádania človeka človekom. Celý systém pôžičiek a úrokov dokázal za niekoľko tisícročí ovládnuť ľudstvo, postaviť ho do role nevoľníka a umožnil sociálnym parazitom žať tam, kde nesiali.

To všetko preto, že niekto veľmi presne pozná genetickú výbavu človeka, jeho nekonečnú lakomosť, mamon, večný sen o bohatstve a moci.

Chyba je v osobnej morálke človeka, v hodnotovom systéme, v zmysle života. Väčšina z nás si v živote nepoložila otázku: aké sú moje morálne hodnoty, môj hodnotový systém, zmysel života? A keď si ho definujem sám pre seba, tak otázka znie: prečo som zavrhol, odmietol svoj hodnotový systém, prečo podľa neho nežijem, prečo si nechám vnucovať cudziu vôľu? Odpovede niet, lebo by si musel priznať vlastný mamon, lakomosť, sprostosť. Sprostosť je veľmi nepríjemná vec, človek sa s ňou rodí a s ňou aj zomrie, žiadna univerzita, ani konto v banke tento stav nezmenia. Lebo genetika funguje nezávisle na vôli človeka.

Viacerí definovali potrebu na prežitie: vzduch, voda, potrava, ošatenie, strecha nad hlavou a veľa, veľmi veľa lásky svojich blížnych a kontakt s komunitou. Toto všetko stojí málo peňazí, menej, ako z nás mnohí majú. Peniaze nie sú podmienkou žitia a
ľudského bytia.

Konzumný spôsob života je príčinou degradácie ľudstva. Celý finančný systém funguje nie preto, že existujú banky, ale preto, že ľudstvo je mamonárske a živí celý bankový systém.

Mamon je primitívnym pudom živých tvorov s nízkym stupňom rozvoja ducha a zabezpečuje prežitie v časoch biedy a hladu. Na jednej strane je v ľuďoch veľa primitivizmu-mamonu, na druhej strane je táto vlastnosť ducha živená tým, že NWO drží ovce v chudobe, denných krízach, nepokojoch, vojnách, teda núti ľudstvo škrečkovať na horšie časy. Tí, čo žijú v prebytku a škrečkujú, tí majú genetický defekt zvaný mamon, s ktorým NWO kalkuluje už od čias Starovekého Egypta a cieľavedome ničí civilizáciu ľudí.

317500

16.9.2014 0:32

RE: Chyba lávky.

Biliven 78.?.?.?

Reakce na 317500

"Lidé se dají povahově rozlišovat na BIOFOBNÍ DUCHAŘE (viz. církevní ale i mnoho jiných, včetně "salonních intelektuálů"[mrknutí jedním okem], na BIOFOBNÍ TECHNOKRATY a na PŘIROZENÉ LIDI. Ti poslední jsou po generacích, ostrovech a kontinentech vyhlazováni a trvale znevýhodňováni a to právě KOMPLOTEM prvních dvou jmenovaných typů. Jde o budoucí podobu lidí jako druhu!

Podotýkám nejde o problém "rasový", nýbrž alelický (na úrovni genových komplexů)."

Částečně to souvisí s touto propagandou:
"Člověk se vyvine v nový druh už kolem roku 2050, tvrdí vědec
Homo sapiens sapiens není posledním evolučním stádiem člověka. Už v roce 2050 by měl po planetě chodit nový druh rodu Homo, pro kterého vědci však zatím nemají přesné jméno" http://www.novinky.cz/veda-skoly/347755-clovek-se-...
To až bude přirozená povaha lidí vyhlazena (čímž přijde nástupnický druh "lidí" o ty dobré vlasnosti "vyšší" psychiky, zatímco ty nejagresivnější součásti (kořistniství a podobně) zůstanou jako podstata - akorát vhodně skrývaná individuálně i za složitost systémů. Tento tristní stav na který nadáváte není dílem přirozených lidí, ale to ti druzí upravují podmínky podle sebe.

317508

16.9.2014 17:39

Dobre namiešaný koktail ...

Dan z Piesku 147.?.?.?

Je mi ľúto, ale článok som nedočítal. Vyzeral zaujímavo a znel falošne v detailoch. Prečítal som diskusiu. Diskusia nebola o článku ale o detailoch inflácie a kontroly.
V zmysle cock tail sa uplatňuje vikingská zásada. "Treba obrať o majetok tých najbohatších a oni si ho od chudobnejších znova vyberú". Ono je to síce už v Biblii, ale v inej podobe. Ak pripustíme akúkoľvek hierarchickú štruktúru v spoločnosti, tá si vždy vymyslí zákony, ktoré ju zvýhodnia pred väčšinou prinútenou hrubou silou represívneho aparátu tieto zákony dodržiavať. Peniaze sú len mazivom medziľudských vzťahov dominancie. Dominacia v spoločnosti je a) dedičná, b) viazaná na dobre definovanú menšinu, c) skrytá - kde tých čo majú skutočnú moc od bežného plebsu izolujú medzivrstvy moci zjavnej i skrytej. Západný svet kontroluje cca 140 rodín, celý svet je pod kontrolou cca 1000 rodín. O týchto rodinách je možné hovoriť len pozitívne, lebo a) sú príliš mocní a citliví na kritiku, b) sú dedičnou šľachtou a c) sú skrytí, o ich majetku nemá prehľad žiaden daňový úrad (navonok nie sú príliš bohatí ako fyzické osoby).
Cesta z tohto bahna:
a) stratégia evolučná - uplatňujú osoby trvale sociálne odkázané (napr. isté naše etnikum) - niet im čo vziať a je lacnejšie si denne kupovať ich lojalitu sociálnymi dávkami ako ich represívne riešiť napr. väzením - stejne pracovať nebudú;
b) stratégia revolučná - = despotická - zrušiť majetok (t.j. záväzky) právnických osôb. Mohol by existovať len majetok osobný. Došlo by k demaskovaniu skutočne mocných a nenávisť chudákov by sa obrátila na správne osoby. Dôsledkom by bola séria revolúcií vedúca síce k ochudobneniu spoločnosti, ale aj k vyrovnaniu majetkových pomerov a k oveľa väčšej zásluhovosti i spokojnosti ľudí. Spravodlivosť by bola priama, rýchla a očividná;
c) nihilistický prístup vedie ku konzervácii kást. Najvyšší "brahmani" (bankári) sú vždy v službách "maharadžov".
Podstatou dominancie je niečo za nič. Podľa Jehovu je to zastrašiť(príbeh Lóta). Ak ho nejde zastrašiť, treba sa ho pokúsiť kúpiť. Ak nefunguje ani kúpa, treba nositeľa nepohodlnej pravdy zničiť. Borgovia obchod vynechávajú, sionisti očakávajú, ale konečné riešenie je vždy hrubá sila (najprv úverov, potom médií, represívneho aparátu a nakoniec nepochopiteľná nehoda = neuveriteľná samovražda ...).
Socialistický tábor prehral tretiu svetovú (informačno-propagačnú) vojnu. Štvrtá vojna bude termodynamická - kto si uchráni viac energetických a priemyselných zdrojov vyhrá. Nárastu entropie sa dá zabrániť len lokálne na úkor okolia. Šťastné obdobie po druhej svetovej končí, lebo ľudí pribúda a neobnoviteľných zdrojov ubúda. Nasledovať bude overshoot. Len USA konzumuje viac ako 1,4 násobok trvale obnoviteľných zdrojov planéty Zem. Ide o kontrolu zdrojov neobnoviteľných. Počty mŕtvych nehrajú rolu.
Smrť sa nedá zastrašiť, s...Automaticky kráceno

317532

16.9.2014 22:08

Po par bodech jsem prestal cist - jsou tam nesmysly

Alois Hudecek 37.?.?.?

Bod 3 a 4 jsou naprosto zavadejici -
Tvorba úvěrů v bance nemá jakoukoliv přímou spojitost s vklady "střadatelů" - vezmete si banku bez kapitalu, ktera ma na aktivech i pasivech 0.
1. Poskytne uver
Db Uver Cr Bezny ucet klienta - 500
2. Klient vybira penize plati - jinemu podniku mimo banku nebo cash
Db Bezny ucet klienta Cr Bezny ucet banky u jine banky(nostro)/pokladna 500

[velký smích] , tak aktualne v pokladne chybi 500 nebo si banka musela pujcit od jine banky 500.

Neboli, kazdy kdo absolvoval kurz podvojneho ucetnictvi vi, ze je nutne mit aktiva kryte pasivy - at uz vlatnim kapitalem nebo zavazky. To same plati u banky.
Jestlize se nekomu zda, ze vklady jsou "oddeleny" od uveru - to je pouhe zdani, protoze banka ma na pasivech - a) vlastni kapital - min 0,5 mld Kc b) desitky tisic vkladu od ruznych vkladatelu - at uz FO, PO, FOP c) prijate bankovni uvery d) emitovane dluhopisy atd. Aktiva: cast techto zdroju je drzeno v cashi a rychle likvidnich aktivech - jako vklady u CNB nebo zustatky na nostrech, pokladnicni poukazky atd. Toto slouzi ke kryti potreb, kdy jednotlivi lide vybiraji penize. Zbytek je investovan v ramci uveru, bondu atd. Pokud by platilo to tvrzeni, pak by nesel udelat run na banku, ktery si jeste mozna nekteri lide pamatuji z 90 let.
Dale pan asi neslysel o kapitalove primerenosti, ze? [velký smích]
5. bod me dorazil a dal nectu, protoze pan se asi domniva, ze v CR je pouze jedna banka - pak by to fungovalo, ale jakmile vezmete v potaz, ze muzete penize vybrat v hotovosti nebo je poslat do jine banky, tak jsou to solidni blaboly [bliji]

Jinak drobna pripominka ke kvalite cloveka, ktery dlouhou dobu pracoval v CNB a delal tomuto clanku review - pokud tento clovek byl v dozoru, nebo mel na starosti ucetnictvi, tak je maximalne dobre, ze odesel vzhledem k jeho odbornym znalostem.

317539

16.9.2014 23:16

RE: Po par bodech jsem prestal cist - jsou tam nesmysly

Mentol 91.?.?.?

Reakce na 317539

Váš príspevok beriem ako odpoveď na moju otázku vyššie. A síce odpoveď c).

317543

23.9.2014 18:12

Dobrý nápad s komentáři od někoho odpovědného, ale...

anonym 94.?.?.?

Autor článku má evidentní potíž s formulací (v češtině?, překlad?), přesto svým způsobem popisuje nynější bankovní praxi podobně, jako to dělají ve svých knihách profesionálně například profesoři Josef Jílek a Zbyněk Revenda.

Autor komentářů (je-li pravda že jde o oborového profesionála, nešlo zde zvolit poněkud citlivějši formu reakcí?) ke snadnějšímu pochopení ale také moc nepomohl – navíc se sám v některých bodech minimálně zapletl (pane Stworo - i když jde prakticky o detaily a navíc už asi i docela pozdě - nebylo by vhodné k článku dodat ještě finální "korekturu"?):

7) úroky úvěru splacením zanikají (alespoň v tu danou dobu a jako forma peněz) de facto také, protože zde není jakákoli souvztažná operace, která by stejnou částku vracela z banky ven (například platbou z běžného účtu na jiný účet nejdříve peníze opouštěním účtu plátce vznikají=vnikají do ekonomiky, ale prakticky ve stejném okamžiku zase připsáním na účet příjemce zanikají=z ekonomiky se stahují, tedy touto operací se celkově množství peněz v ekonomice nemění).

To, kdy se ty částky z úroků (= zisk banky, nyní ve formě bank. likvidity) objeví znovu v ekonomice jako peníze, záleží potom na hospodaření banky (vlastní nákupy a úhrady) a na akcionářích (odsouhlasené vyplacení podílu na zisku). Část ze zisku se ani nikdy z banky zpět do ekonomiky nemusí dostat (rezervy, fondy).

Tedy autorovo tvrzení, že splacením úroku se z ekonomiky peníze ztratily (minimálně na nějakou dobu) je pravdivé, byť popsáno (hlavne co se týče účetního hlediska) to mohlo být korektněji. (Trochu lépe je to potom krátce upresněno v bodě 13.)

11) článek i komentář říkají to samé, i když oba autoři to mohli popsat jasněji. Pokud banka požaduje zpět více než co půjčila (=vytvořila), tak je pochopitelné, že může dojít k situaci, že není možné získat na trhu dostatek peněžních prostředků na splacení úvěru i s navýšením o úrok. V této situaci tedy potom připadají v úvahu splátky v naturáliích... (zdali v tomto šlo od začátku o nějaký záměr je otázkou, k čemu asi by bankovním institucím byly tisíce starých domů a aut?)

13) zde je třeba rozlišovat zisk a výnosy. Provozní náklady jdou z výnosů a tvoří obvykle cca polovinu z nich (což zase až tak zanedbatelné tedy není). Druhá zhruba polovina je potom rozdělena na čistý zisk připadající akcionářům (nějaká věrohodná data ohledně způsobu nakládání s těmito zisky se nejspíš budou zjišťovat těžko, ale autor komentáře zde nejspíš míří správným směrem...), daně, rezervy, fondy...

Co znamená "použití zisku na nové úvěry"? Je-li myšleno pokrytí požadavků na likviditu, tak ok, ale jak toto souvisí s tím bodem 13 v článku?

317900

23.9.2014 18:13

Dobrý nápad s komentáři od někoho odpovědného, ale...

anonym 94.?.?.?

16) centralní banky až na výjimky (=úvěry vlastním nebankovním klientům) žádnou emisi peněz neprovádí (=nedodávají do ekonomiky nové peníze). Provádějí pouze emisi likvidity (tyto prostředky se pohybují pouze uvnitř mezibankovního trhu), s jejíž pomocí v určitých případech obchodní banky skrz úvěry nebankovním klientům potom provádějí samotnou emisi peněz (=nové peníze do ekonomiky).

Navíc nejde nikdy o nějakou "čistou emisi". Centrální banky mohou emitovat likviditu pouze ve spojení s určitým zajištěním (jde-li o úvěry pro obchodní banky) nebo přímo odkupem například nějakého cenného papíru od obchodní banky (výjimečně i přímo od vlády).

(V USA, pravda, za vrcholu krize, jak vyšlo později najevo, FED velmi nestandartně úvěroval řadu bank i prakticky bez reálného "papírového" zajištění. V dohodách ale byla vždy alespoň podmínka, že do určitého času všechny půjčené prostředky musí být vráceny (a také vráceny byly). Šlo zde ale o naprosto mimořádnou situaci, toto jednání samo o sobě nemělo oporu v jakýchkoliv platných regulích, a vyšlo najevo prakticky až bylo celé (zdárně) ukončeno).

20) komentář jen jinými slovy říká to samé co autor samotného článku.

9 z druhé části) komentář podivný, jak je to s tím „tiskem“ peněz je vysvětleno výše.

V komentářích (nebo přímo v článku například místo té poslední moralizující části) spíše mohlo ještě pro úplnost zaznít něco o kapitálové přiměřenosti a dalších požadavcích ohledně podnikání bank (i když pravdou je, že stanovené limity jsou stále velmi vzdálené ideálnímu stavu, a podnikání naprosté většiny bank reálně v žádném případě nelimitují), případně vhodná poznámka o bankovní licenci a její praktické nedosažitelnosti pro potenciální nové hráče (bankovní systém=klasický, státem posvěcený kartel), pár slov k objasnění inflace, zdanění bank v zahraničním vlastnictví, atd.

Připomenuto také mohlo být, že je velmi smutné, že ač jsme všichni nuceni (legislativou) nynější bankovní systém a měny používat, tak obecné povědomí a chápání celého systému a daných praktik je velice tristní, je alarmující, že se tato problematika stále nevyučuje ani na všech (minimálně) středních a vysokých školách a obecně v populaci tak stále převládají o fungování peněžních záležitostí velmi naivní představy.

317901

1.1.2015 0:05

Pro ty co chtějí slovo od oborníka.

Otaznik otaznik1 (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Vyčerpávající kniha o měnové politice bývalého vrchního expera ČNB a profesora VŠE ke stažení zde
http://www.ulozto.sk/hledej?q=Pen%C3%ADze+a+m%C4%9Bnov%C3%A1+politika
Jsou tam i podrobnosti o účtování při tvorbě měny.

324244

Příspěvků: 99

13.09. 10:59 .lak  Úžasné
13.09. 11:19 ppppp  složitá pavučina
13.09. 14:28 P.K.  !
13.09. 20:21  RE: !
13.09. 15:53 Marten264  Celé to stojí
13.09. 17:02 výjimečné porušení omerty  RE: Celé to stojí
14.09. 11:31 Marten264  RE: Celé to stojí
13.09. 16:33  Kresťanská civilizácia je omyl
14.09. 08:48 lucifuge  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
16.09. 08:13 maršal Žukov  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
16.09. 10:17 Aja  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
16.09. 19:46 maršal Žukov  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
17.09. 03:30  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
17.09. 08:50  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
17.09. 10:47 ppppp  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
17.09. 11:24  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
17.09. 19:28 ppppp  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
17.09. 11:52  o koze a o voze :)
16.09. 11:43 Mudrc Yakov Levištajn  RE: Kresťanská civilizácia je omyl
13.09. 17:54 Na-Iva  Proč ta zbytečná * poznámka?
13.09. 19:56 dub  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
13.09. 21:18 Na-Iva  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
13.09. 21:30 dub  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
13.09. 22:46 Na-Iva  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
14.09. 15:22 E123  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
14.09. 17:46 Na-Iva  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
15.09. 08:37 výjimečné porušení omerty  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
15.09. 11:51 Na-Iva  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
15.09. 20:07 E123  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
15.09. 23:36  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
18.09. 18:01 E123  RE: Proč ta zbytečná * poznámka?
13.09. 21:20  Upozorňuji na "bankovnictví" islámu, které pracuje fakticky bez úvěru!
13.09. 21:50 coinageboy  Platit za Jeden Clanek Denne??
13.09. 21:59 esprit  RE: Platit za Jeden Clanek Denne??
14.09. 02:55 coinageboy  RE: Platit za Jeden Clanek Denne??
14.09. 10:42  RE: Platit za Jeden Clanek Denne??
14.09. 01:22  přímo spjaté
14.09. 04:59 Cico Ciciak  .
14.09. 09:21 Vladimír Stwora  RE: .
14.09. 11:50 M.P.  RE: .
14.09. 07:59 Cico Ciciak  .
14.09. 09:06 MoUdrostrak  Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 09:56 fohat  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 10:05  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 10:31 ppppp  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 13:23 MoUdrostrak  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 15:18 VojtaIL  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 15:48 prostej  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 15:57 E123  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 16:01  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 17:47 MoUdrostrak  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
15.09. 13:54 VojtaIL  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
15.09. 12:51 ppppp  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
17.09. 06:40 Komentarium  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
17.09. 10:44  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 10:37  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 17:23 karel4u  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 12:57 prostej  RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.
14.09. 09:38 Nikdo  Je to strašně jednoduché
14.09. 12:23 kolokol  RE: Je to strašně jednoduché
14.09. 13:03 Na-Iva  RE: Je to strašně jednoduché
14.09. 15:28 petrstr@hotmail.com  RE: Je to strašně jednoduché
14.09. 17:38 Na-Iva  RE: Je to strašně jednoduché
14.09. 14:57 Marten264  RE: Je to strašně jednoduché
14.09. 16:08  RE: Je to strašně jednoduché
14.09. 13:38  hodně nepřesná tvrzení
14.09. 19:17 dub  RE: hodně nepřesná tvrzení
14.09. 22:09  RE: hodně nepřesná tvrzení
14.09. 22:56 dub  RE: hodně nepřesná tvrzení
15.09. 08:37  RE: hodně nepřesná tvrzení
15.09. 11:58 krejcar  RE: run na banky
15.09. 01:27 Kacíř  RE: hodně nepřesná tvrzení
14.09. 14:48  hodně nepřesná tvrzení
14.09. 18:03 Cico Ciciak  RE: hodně nepřesná tvrzení
15.09. 08:30  RE: hodně nepřesná tvrzení
14.09. 19:23 Cico Ciciak  RE: hodně nepřesná tvrzení
14.09. 16:06 Cico Ciciak  Rudolf Vasky - Slovenský gurú :D
14.09. 16:27 Mentol  Nepochopil som
14.09. 16:50 Cico Ciciak  RE: Nepochopil som
14.09. 20:28 .lak  V bankomatu natržené litrovky, je jim jedno? Pro zasmání, ne?
15.09. 00:00 Mentol  RE: Nepochopil som
15.09. 00:15 dub  RE: Nepochopil som
15.09. 10:59 Mentol  RE: Nepochopil som
16.09. 20:54 Mentol  RE: Nepochopil som
16.09. 22:53 KJLL  RE: Nepochopil som
22.09. 17:55 Olda Jetmar  RE: Nepochopil som
16.09. 21:57 dub  RE: Nepochopil som
16.09. 23:12 Mentol  RE: Nepochopil som
17.09. 06:19 samozrejmenenicimjistene  RE: Nepochopil som
17.09. 23:24 prekurzo  RE: Nepochopil som
14.09. 19:22  Banky
15.09. 21:28 Definitíva  Chyba lávky.
16.09. 00:32 Biliven  RE: Chyba lávky.
16.09. 17:39 Dan z Piesku  Dobre namiešaný koktail ...
16.09. 22:08 Alois Hudecek  Po par bodech jsem prestal cist - jsou tam nesmysly
16.09. 23:16 Mentol  RE: Po par bodech jsem prestal cist - jsou tam nesmysly
23.09. 18:12 anonym  Dobrý nápad s komentáři od někoho odpovědného, ale...
23.09. 18:13 anonym  Dobrý nápad s komentáři od někoho odpovědného, ale...
01.01. 00:05 Otaznik  Pro ty co chtějí slovo od oborníka.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 273,81 Kč
1 unce stříbra
549,71 Kč
Bitcoin
858 900,70 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 693