Diskuze k článku

Výlet do Ruska

Příspěvků 42

1.9.2014 1:16

šílenec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Blázni mají zřejmě u strázných andělů protekci...
ale stejně by mě zajímalo co to bylo za "rodilého mluvčího" na tom posledním stanovišti [cool] Myslím, že tam může ten dobrodruh opravdu hovořit o štěstí že neskončil někde na Guantanámu...

316522

2.9.2014 0:52

RE: šílenec

xml 195.?.?.?

Reakce na 316522

pokračovanie v západnej ukrajine tu:
http://marekhavlicek.blogspot.cz/2014/09/zapadni-u...

316583

1.9.2014 3:58

Myslim,ze za takovy clanek,informaci,muzem jako ctenari jen podekovat.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Dnes ,v modernich medii je vic lzi ,nez cehokoliv jineho,kdysi,v roce 2003 na Antiwar byla kratka, ale velmi vystizna kritika ,politiku,historiku,medii, vsech tech kriminalniku dohromady.The Lying Game,by Justin Raimonto:"Becouse they lie.Routinely and ofen and deliberately....bezne prelozim,Oni rekli ze maji masovy hrob 100.000 lidi v Kosovu.To byl alez.Oni rekli ,ze iracky vojaci rozmlatili a umlatili deti v inkubatorech.To byla lez.Oni rekli ze iracke se pripravovaly v roce 1991 na hranicich se Soutskou Arabii.To byl alez.Oni rekli,ze Saddam Hussein utok do Kuwaitu bylo prekvapenim.To byla lez.Oni rekli ze USA armada nema zadnou utocnou roli v Centralni Americe v roce 1980.To byla lez.
Donald Rumsfeld si pratelsky potrasal ruce se Saddam Hussejnem,vsak ten obrazek,vsichni pamatujem,Putin by si mel vzdy dobre umit ruce pri potrasani se zapadnimi diplomaty.Amerika zapomnela ,a projev Dwight D.Eisenhovera v roce 1961.
Takze,ctenari,jsme vlastne odkazani na dobre zpravy jen na internetu,samy, mezi sebou.
Co, muze,obycejny clovek se dozvedet od techto 95% zidovskyma mediema,Konrat Black a nebo Murdoch?
Muzou napsat,ty "demokraticke " noviny,pro Israel,ze treba mnohe bakterie na vyrobu zbrani hromadneho niceni,tedy,biologickych zbrani,USA dodala do Iraku,uz v roce 1995.Smrtelne bakterie,jako West Nile Fever Virus,nebo Denque Virus,Hazare virus,dokonce skolili irackeho vedce, Dr.Mohammed Mahoud,jak ma s temi nebezpecnymi mikroby zachazet,oficilni dopisy si vymenili mezi Irakem a USA laboratori,kde byl direktor David Sutcher,takto,ctenari, tolik demokracie v USA zase nemaji,o to vice dekujme za reportaz,jez aspon trochu vznasi svetla dotech mori lzi.Rika se ,dekujme i za malou svicku v temnotach sveta.Dekuji za sebe a za mnohe jine,co chteji vedet pravdu,nebot lez nese valku a valka smrt.

316524

1.9.2014 6:01

Volby,z-houby...

favela 113.?.?.?

Reakce na 316524

a vymknuty klouby...Pravda je,ze mnoho obcanu,nechape demokracii ve sve podstate jenz je dobrem pro nas vsechny.Dle vzoru v USA tam je nejlepe videt jak US volici vzdycky zvoli sveho nejlepsiho obcana/treba i z Afriky/ do Bile Ratejny,snad jeste nezadluzene. Nejlepsi obcan pak vladne dlouho nebot jest dobreho srdce a rozdava tu flinty tu bomby..Tem statum volebne nevyspelym, ktere voli kulomety a tanky,az je z toho potom u posledni miliardy..Obcane zhruba nevyspeli a ke sve skode zatvrzeli, provadi sobe volby zhouby. Po ruce jest mnozstvi TV,Noviny,radia jenz vsechny stejne opakuji ty nejpravdivejsi pravdy,jake kdy byly vynalezeny a jak se potom voli radostne s jasotem a manifestacne,bez protestu. Po roce 1948 si v mnoha zemich malokdo remcnul. Nepouceni prese vse obcane Ukrajiny voli vzdy pod psa nikdy vetsiho nad jezevcika. A tak prinaseji svetu jen zklamani za jeho,dobre umysly.Svetu i jezevcikovi.
Zvolili si Janukovice,spatne tak se doZVOLOVAl predem zvoleny,Juscenko. Spravne. Zvolili si Timosenko, ktera schovavala na zle casy trochu penez. A skoncila i pres to ze zvolena spravne na krymu/krym jest vezenim v nasi hantyrce/. Kazdy spravne demokraticky zvoleny schovava na zle casy. Zase obcane zvolili spatne Janukovice velkou vetsinou a musel byt preZVOLOVAn. A tak se zVOLI pomoci vlada nova ,tech co posluhovali v USA a 5 miliard prida se od NULA-and sem tam i rohlicek.President spravne vyvoleny je narodnosti spravne a predelal si jmeno jako vsichni ve vlade a take schoval neco z tech 5 mil. na zle casy. Z cele Ukrajine se nenasel jeden ktery by se tak obetoval za vsechny a vzal na sebe nevdecnou funkci presidenta. A jeho ted vojaci chodi bosi.Kdo to rek?Jmeno adresu! A nespokojenci velke casti vychodni Ukr.volili spatne zase. Ze nechteji skoncit take na krymu i kdyz nic necmajzli. A taky se vychodnari zasprajcovali ze nechtej taky nejak pochybne zvoleny parlament. Zase spatne. Nebo dobre? Pred tydnem president parlament vykopnul. Vykloubeny parlament demokraticky zvoleny ,na ulici,nebo na krymu. Cort znajet. Vychodnari tvrdi dokola,ze lepsi Putin v hrsti nez Merkel,Rassmusen,Barbarosso a Bila pastouska dohromady na strese. Budou litovat. Nula-and ted chodi o 5miliard lehci a place. President Walzman taky.Lezi mu osud nejen Ukrajiny ale celeho sveta na srdci velkou tihou. Protoze : 1/ Cokoliv udelaji vychodnari-domobranci je spatne.
2/ Cokoliv ale udelaji dobre ,plati bod. c.1 !
Ukrajinska vlada bdi ostrazite ,starostmi nespi a v noci taky nespi.Protoze vyvolavaji duchy! Tu sto duchu v ruskych uniformach skodi na Ukrajine a zase zmizi do zahrobi,jako kdyz se zeme po nich slehne. Velka kolona obrnenych vozidel a tanku,neceka na fotografy. Tisice vcera zacali bojovat s vychodnari ale jak je usvedcit nebo chytit. Duchove jsou schopni sestrelit i velke dopravni letadlo a lstive prchnout zpet do sve rise. Potom pravda pres.Walzmana vypada jako sprosta lez. A ze zahrobi duchove jeste pokrikuji at se prizna nekdou jinej...Proti srbum to bylo lehci. Nemeli na sve strane ani jednu dusicku. President Waltaman ted pozaduje aby se cela Evropa i s B...Automaticky kráceno

316526

1.9.2014 6:15

Volby zhouby a

favela 113.?.?.?

Reakce na 316524

a vymknute klouby...Kulnou aby DOSANKCOVALI se do zahrobi a tam zahajili mirovou zadusni obranu. SANKCE jiz prinaseji ovce,spravne zvoleni nezvolenim i nadhrobni duchove jiz kvili v Bruselu i jinde .A president samozvanec take zhroucen strachem z krve nevinnych obeti nebot zavili duchove prinaseji zpet navic i zle sny odeske i kdyz nesankcovane !!!,ale doprovazene hudbou o poslednim WALZU na rozloucenou s Ukrajinou a celym svetem ..a s nakreckovanymi miliardami.

316527

1.9.2014 7:15

Proc se Východu (ne)bát

MoUdrostrak 90.?.?.?

Východ jsem začal poznávat až po Plyšovi. Částečně už zmasírován Pravdou & Láskou. A čím víc jsem ho poznával, tím více jsem žasl. Nad schopností nechat sám sebe hodným Západem manipulovat. A ještě více nad zbabělostí ostatních mých blízkých i známých se jet na vlastní oči přesvědčit, KDE je PRAVDA.
Západ žije ze dne na den. Pro přežití je schopen každý zaprodat sám sebe.
Proto také západní Loutkovodiči skřípou zuby, když vidí, že Ukrajinci na sebe odmítají střílet, vytváří si namísto humanitárního bombardování humanitární korridory.
Proč se bít v Colloseu pro misku rýže, když si mohu zachovat lidskou důstojnost?!
Vladimir Vladimirovich dosud nezkazil jeden jediný tah. Vrací nejen Rusko, ale celý Východ ke kormidlu dějin. A díky tomu má bezpečně kryty záda a týl.
Před více měsíci jsem sem psal prognózu, jak Podněstří a Gagauzie poslouží Vladimiru Vladimirovichi coby hrací kameny v Dámě. Bohužel, doufal jsem, že hra bude rychlejší, Naštěstí, Vladimir Vladimirovich naopak asertivně využil všechny tahy soupeře k jeho ostuzení a ještě většímu oslabení.
Díky za akurátní článek, který přesně zobrazuje Ukrajinu i postsovětský prostor tak, jak ho vídávám a osahávám si i já. Naštěstí, nemám osobní zážitky z dnešního dramatu jako pan Author. Ale stejně tak doufám, že místní nad Shabes/GOY/im a za „texasky" se do Collosea ujařmit jeden proti druhému nedají.

316530

1.9.2014 10:18

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 316530

>Částečně už zmasírován Pravdou & Láskou
A čím jste zmasírován nyní?

316534

1.9.2014 13:37

RE: Proc se Východu (ne)bát

MoUdrostrak 37.?.?.?

Reakce na 316534

Poučkami Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON - přece-é [velký smích]

316550

1.9.2014 16:11

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 316550

Hmm, OK.
V roce 2007 China Newsweek jmenovala Mao Yushiho nejvlivnějším intelektuálem desetiletí
V roce 2012 mu byla CATO institutem udělena cena Miltona Friedmana
ups...
"Jeho dílo pomohlo veřejnosti porozumět volnému trhu a usnadnilo tak Čínské vládě přechod od plánované k tržní ekonomice."
http://www.thechinatimes.com/online/2012/05/3350.h...

Tak odtud vítr fouká, ale netrapte se tím tak, příště to může být zase něco jiného. [smích]

316558

2.9.2014 12:03

RE: Proc se Východu (ne)bát

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 316558

Mohl by mi pravicující pan Básník (z 46.?.?.?) ráčit si ujasnit, JAK "...Jeho dílo pomohlo veřejnosti porozumět volnému trhu a usnadnilo tak Čínské vládě přechod od plánované k tržní ekonomice..." ?! [velký smích]

Pokud mne totiž pravicující oči neklamou, Čína naopak prudce zatáčí ke zlému sociálnímu státu, neboť:

Čína vzývá sociální stát, výrazné změny pocítí zejména cizinci http://sinovia.cz/reformu-socialniho-statu-pociti-...

Číňané spoří. A to víc než kdo jiný. S téměř čtyřiceti procenty uspořených prostředků se čínské domácnosti pravidelně řadí na první místa ve světovém srovnání.

Vysoká úroveň domácích úspor žene peníze obyvatelstva do rukou bankovních ústavů, které je pak půjčují na mnohdy nerentabilní – převážně infrastrukturní a developerské – projekty. Bubliny čínské ekonomiky se nafukují, disbalance prohlubují.

Zkušenost ze Západu však říká, že spotřebitelská poptávka dokáže nasměrovat likviditu nejracionálnějším způsobem. Ocenit nejkvalitnější produkty, podpořit inovace. Jenže jak to udělat, když 40 procent disponibilního důchodu domácností končí na bankovních účtech nebo – ještě hůře – ve strožoku? A proč tomu tak vlastně je?

Odpověď je jednoduchá a komplikovaná zároveň:

Číňané spoří(-li!!!), protože si nemohou být jisti, že zítra nebudou potřebovat peníze, které by mohli dnes utratit. A to především na lékařskou péči nebo důchod.

Řešením, jak vytáhnout z kapes čínského spotřebitele za nákup zboží juan navíc, je tedy ujištění, že zítra jej nebude potřebovat při ošetření v nemocnici.

Nový zákon pokrývá pět oblastí sociálního pojištění a vztahuje se prakticky na všechny legálně zaměstnané:

sociální důchodové pojištění
sociální zdravotní pojištění
pojištění pokrývající úrazy na pracovišti
pojištění v nezaměstnanosti
sociální podporu po dobu mateřské dovolené


Proto vstoupila 1.7.2011 v platnost dlouho připravovaná reforma sociálního pojištění. Ta si klade za cíl sjednotit dosavadní roztříštěný systém a připravit stabilní sociální základnu, díky níž se bude stát schopen vypořádat s nadcházejícími demografickými změnami a udržet hospodářský růst...


Určitě taky investujete v Číně, tak víte, která tluče... [velký smích]

Tak, a teď zase něco z Vašich moUdrých Pouček Prof. Big Toonnnela a Hayek, Friedricha VON [velký smích] či z pravicující LehoŽumpy a bankrotujících neoddlužitelných JůYsEj [velký smích]

316620

2.9.2014 14:19

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 316620

Tušil jsem, že Vám to bude znít jako poezie, pane čínský investor. Pokud toužíte po podrobnostech, jak se chce Čína pilně hlásit k odkazu „Prof. Big Toonnnela a Hayek, Friedricha VON“, prostudujte si odkaz na prestižní čínský magazín, vždyť nejen Vy, ale i čínský soudruh má právo na masáž. I země zítřků si dopřává příjemných masáží, pane Moudrostraku. Po nástupu Vladimiroviche do nejvyššího úřadu jsme mohli ta dynamická transformační léta po jeho ekonomickém boku spatřit i Nikolayviche, dnes senior fellow v Center pro Global Liberty a Prosperity v Cato Institute ve Washington, DC. Jak jistě víte, jedná se o odkaz „Prof. Big Toonnnela a Hayek, Friedricha VON“, který tímto zavítal i do Kremelských zdí a pomohl tak k přerodu tamní ekonomiky a mimo jiné i rozevřít ony pomyslné nůžky úspěchů, podobně jako ve spořivé Číně. http://en.wikipedia.org/wiki/Gini_coefficient#medi...
Ale jelikož se necháváte tak rád masírovat, jistě to dobře víte a spoříte jako Číňan.
Máte ještě nějaký inspirující námět? [smích]

316621

2.9.2014 20:55

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 316621

Soudruhu pravicující nedouku 46.?.?.?, opět jste mi velice mile a uspokojivě naladil...
Nejprve jste se kasal - a mne školil, JAK jsou Číňané naladěni pravicujícně (díky Vaší Authoritě).
Na jasný důkaz, že péči o Číňany stále více - nepravicujícně a v rozporu se slavnými Poučkami Prof. Big Toonnnela a Hayek, Friedricha VON - přebírá stát

http://www.people.com.cn/mediafile/pic/20110222/16...

a Čína jasně čím dále více směřuje ke zlé socialistické vysoce přerozdělující, zdaňující a vůbec pro Vás nezkousnutelné Scandinávii, jste se zmohl jen na Váš obvyklý pravicující cynizující výblitek.
Jen tak dál - děláte mi jen a jen - a opravdu jen [smích] - samou pravicující radost a blaho na duši...

316637

3.9.2014 8:58

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 316637

Samozřejmě jsem rád, že Vás můj příspěvek do diskuze poskytl potěšení. Přidám ještě s dovolením tedy pár poznámek.
Víte, na světě je mnoho lidí, co vzývají třeba Krista, ale jen osoby pod vlivem mozkové masáže a možná i nějaké psychotropní látky by mohlo napadnout považovat za Krista naopak tyto vzývající. Ovšem ve svobodné společnosti i tací mají právo své představy prezentovat, i když mnozí doukové s husími žaludky si myslí, že svoboda je právo znásilňovat, a snad také proto se hrdě hlásí k marxleninskému odkazu. Podobně je to s rovností a rovnostářstvím, což si někteří, co se již nemusí nic učit, rádi zaměňují. Proto jsem pro lepší orientaci v tomto nepřehledném prostředí uvedl odkaz na onu mapu.
Z této mapy vyplývá, že země, které se mohou některým doukům jevit jako socialistický ráj rovných, jsou daleko více země pouze rovnostářské. Příkladem budiž právě Čína, nebo i další, markantní je třeba Indie nebo Brazílie, kde obecná nerovnost přístupu ke zdrojům a příležitostem je přímo charakteristickým znakem, což je logicky vyjádřeno především právě v nerovnosti příjmů. Správně jste si povšiml, že Skandinávie je na druhé straně tohoto spektra. Ale nejen Skandinávie, ostatně ta je kulturní součástí Západní Evropy, a proto si můžeme rovněž povšimnout, že tam patří i náš prostor... tedy i Česko je v té části spektra, které si může celkem po právu říkat, „jsme si tu rovnější“, a to rozhodně rovnější než lidé v Číně, Brazílii, Indii či Rusku (viz výše uvedený odkaz).
Jak si to vysvětlit, pane Moudrostraku, když ani ve Skandinávii a ani v Západní Evropě bolševická revoluce nezvítězila a „židobolševici ji nepobízeli do slabin“, a tudíž by dle Vás, vlastně neměla na čem „pevně stavět“? Inu třeba tak, že lidé mají prostě větší smysl pro sociálno, tudíž nemusí být nezbytně social-ističtí, či jinak vzývající. Ale protože se sám za douka nepovažuji, nechám se od nějakého Modrého, třeba právě Vás, rád poučit o rovnostářství marxistů a o jejich věčných zásluhách.
Víte, silně přerozděluje každá významnější ekonomika, a i to je možná důvod, proč se lidé často cítí nesvéprávní, ale někde často nebylo ani co přerozdělovat a ochota k tomu byla logicky nízká, tudíž bylo nutno lidi kopat do slabin, aby bylo co brát, a tedy co přerozdělovat. Proto nezapomínejte kromě zásluh židobolševiků v Rusku zmiňovat i zásluhy socialisty Hitlera, či marxistů jako byl Mao Ce-tung, nebo třeba celkem nedávno Pol Pot, kteří dokázali čistit cestu k „pokrokovým ismům“ tak, jako nikdo druhý, co říkáte, Moudrostraku.

316660

4.9.2014 11:45

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 316660

Bohužel, plácáte jen a jen samé nesmysly.
Evropa není "rovnostářská". To, že je "sociální" není proto, že by Evropané měli "Váš cit".
Stejně jako nyní Číňané, jen Evropa v době Bismarcka narazila na hranice možností. A bez "sociálna" by se dále nerozvíjela (viz. dnešní bankrotující asociální JůYsEj - i se Slavnými poučkami Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON...).
Velký vliv na rozvoj "sociálna" v Evropě po WWII rovněž neměl "Váš cit". Nýbrž to bylo ohrožení CCCP a Východním Blockem, kde bylo VŠEM oVčanům poskytováno zdravotnictví, vzdělání a sociální péče ZADARMO.
Evropa se po WWII zmítala v neustálých stávkách a krizích. A ohroženích nastolení Zlého Bolševíííka, jako tomu bylo v CCCP a Ost Blocku. Teprve Silný sociální stát je zažehnal a nastartoval blahobyt.
Emerika oproti tomu několik desetiletí po WWII kořistila z dluhů, do kterých uvrhla za WWII ostatní svět. Sociální stát nebyla, narozdíl od zlé socialistické EUropy, nucena budovat, protože byla od CCCP přece jenom více geograficky isolována. A vyssávání ostatních pozemšťanů via splátky, via židy illegálně tištěný PetroDollar a via Jumanitární bombardování či False Flags a'la 9/11, Emerice chvíli fungovalo. A Svět se musel podrobovat.
Pokud byste někdy v životě býval byl zabloudil do skutečně prosperující korporace, i u nedouka a člověka bez rozhledu, by Vám rychle došlo, že JEDINÁ starost managera, politika či investora musí být SPOKOJENÍ a NEVYSTRESOVANÍ zaměstnanci, voliči či sousedé a spoluoVčané.
Ne náhodou jsou nejúspěšnější firmy v každém oboru SOCIÁLNĚ nastavené. Není to kvůli/vá "Vašemu citu" nebo "Evropanství". Ale kvůli prostému kalkulu.
Těžko pro Vás někdo vyprodukuje HODNOTU, když je duchem přítomen u melouchu, 2. či 3. zaměstnání, loví kolegy do Amway, pojistek či jim dealuje po kuchyňkách podprsenky a parfémy[pláč] Jen proto, aby byl schopen srovnat účty, školné, lékaře...
Anebo se nechá corrumpovat dodavateli. Či dokonce konkurencí.
Proto se od Bismarcka vyvinulo zlé SOCIÁLNO, zlý SOCIÁLNÍ stát, vvsoce přerozdělující, zdaňující, prosperující a blahobytná Západní EUropa.
Proto jsem Vás OKAMŽITĚ u současné Číny nachytal při Vaší účelové lži, potvrzující nedostatek rozhledu, špatné vzdělání i mizerné pracovní či profesní, natož manažerské, zkušenosti. [mrknutí jedním okem]

316730

4.9.2014 16:04

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 316730

Pane Moudrostraku, „rovnostářské“ je především to, co rovnost káže a rovné to, co ji žije. Přerozdělovat znamená nejprve sebrat, již jen tento samotný akt vylučuje obecně rovný přístup k věci. Ostatně přerozděluje také fašista i židobolševik, výpalník i lichvář, socialista vybírá a přerozděluje, kapitalista akumuluje a alokuje. A berně „bere“ berňák, nebo přichází exekutor a všichni berou proto, aby bylo co porcovat, přidělovat a z čeho si ukrajovat, a především, aby bylo možné zřídit korýtko a korumpovat, pane Moudrostraku. Příděl je samotná podstata korupce. Pokud Vám ty příspěvky nedávají smysl, pak nejspíš proto, že se pohybujete v uzavřeném světě určitých představ. Ale to asi nejste zdaleka sám. Ty příspěvky nejsou ani o Dobru a Zlu, jsou o rozdílu mezi fikcí a žitím té fikce. [smích]

316745

4.9.2014 21:46

RE: Proc se Východu (ne)bát

.lak 77.?.?.?

Reakce na 316745

"Sebrat" v pojetí práva celosvětově vládnoucí plutokracie znamená v současnosti privatizovat "upířit" daně nejchudších na civilizované služby společnosti občanům do pastí penězovodů korporátních fašistů či do jejich nesouměřitelně bohatých vlastníků kteří si tím vytváří bezprizorné oběti ždímání za poblívku od nich. Že bohatí daně neplatí a optimalizují je již evergren. Jinak akcelerovaně ubývající střední třída která v exekutistanu již není pokud nepočítáte vlastníky papundeklů, paneláků na ležato s vozy střední třídy na hypotéku za šlechtu. [mrknutí jedním okem]

316759

5.9.2014 10:33

RE: Proc se Východu (ne)bát

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 316745

Už jsem Vám to tady mnohokrát opakoval: Nejste ani zkušený životem, rozhledem, praxí. Jen blábolíte[smích] Slavné Poučky Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON.
Daně nejsou JEN o přerozdělování, natož o "rovnostářství". Daně jsou HLAVNĚ o "ošupu" světa okolo sebe. O amortizaci veřejného prostoru, přírody, zdrojů, vzduchu, klimatu.
Kdo z okolního veřejného prostoru kořistí, má povinnost i do veřejného prostoru přispívat.
Pokud vlétnu do lesa (veřejného), vylovím z něho veškerou zvěř, znemožním obživu ostatním (nejenom lidem) Predátorům, nejsem "jenom schopný businessman". A tak je to s každou "dírou na trhu".
Je nad míru zřejmé, že ani jako malé dítě, jste se o světě do kterého jste vstupoval nezamýšlel.
Jste nastavený podle jednoduchého vzorce: Podle sebe soudím Tebe = "Kdybych SÁM mohl být u výběru daní či přerozdělování, tak bych kradl. Proto nutně musí krást i VŠICHNI ostatní!"
Život jste prožil, či dosud prožíváte, ve velice podřadném postavení. A proto jste spřádal z Pouček ve fantaziích své vlhké sny.
Kdysi jsem s Vámi diskusi i tím začínal, že v bankrotujících JůYsEj jsou pravičáci v naprosté většině lidé jednodušší, závislí na Fox News a jednoduchém podání světa (od "Authorit", věrozvěstů či Pouček), protože komplexnost světa okolo sebe by nebyli schopni nejenom pochopit. Ale i připustit.
U Vás to končí u rozhledu 4-5 letého dítěte, které nepochopí(-lo), že veřejné osvětlení, kanalizace, chodníky, urban transport, popeláři, skládky, ale i ten les, rybník, ryby v řece či v moři, kyslík okolo nich - je veřejný (společný) statek ve veřejném prostoru.
Je to dané výchovou v útlém dětství, okolím a také genetikou. S tím už já u Vás nic nenadělám. Jen mi Vás, stejně jako dalších hltačů "Pouček", může být tak leda líto [oči v sloup]

316787

5.9.2014 11:26

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 316787

Kdo z okolního veřejného prostoru kořistí, má povinnost i do veřejného prostoru přispívat.
Nu, je vidět, že jste nad tím hodně uvažoval. Tudíž čím více budeme veřejný prostor kořistit, tím více můžeme danit, a tím více přispívat do nějaké kasy. Takže je to vlastně takové "pobídnutí do slabin" k dalšímu kořistění, což je nejspíš, dle vás, ten veskrze pozitivní levicující pokrok. Tím se samozřejmě leccos vysvětluje, pane Moudrostrako, ono často "Je to dané výchovou v útlém dětství, okolím a také genetikou." atd., ale já zase věřím, že si i vámi příroda jednou poradí. [smích]

316792

2.9.2014 9:23

RE: Proc se Východu (ne)bát

favela 113.?.?.?

Reakce na 316534

..jsem vskutku take zmasirovan tim,ze zapad EURO vyhlasuji sankce na sodovku,vonavky,nite a kolobezky ,kvetiny i s kvetinacema atd., Ale kde je "hrdina" sankce na Putinuv plyn ?? Boji se nebo maji strach..??#@%&*$?

316604

2.9.2014 10:13

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 316604

Tak to máte rozhodně pravdu pane favela, já jsem se tomu teda vzepřel, a ještě si nechal dobrovolně zvednout zálohy u toho nejdražšího dodavatele plynu, neb se chystám zvednout spotřebu, abych podpořil Vladimiroviche ve spravedlivé věci, bude teď mít veliké výdaje u Francie za ty válečné lodě a výcvik námořníků.

316612

3.9.2014 7:18

RE: Vlastnoprdelno..a jine vyhody

favela 113.?.?.?

Reakce na 316612

"Hrozne pomysleni" ale snad jednou za zivot V.Putin udelal neco dobre #$%%$#@..Staval se ze me pomalu ale jiste bylozravec .Ceny masa dosahly az 50 dolaru za kilo i kostma v Tramtarii..Takze me bylo nekde v oblasti u pr....Jasot znel krajinou,kdyz bylo zlevneno na 49dolaru za kg.Prijdu vcera do kramu a maso spadlo na polovinu..Je to vsak relativni. Co je dobre pro me, spatenka pro burzousta....Evropske reseni na plynovou blokadu se zda jednoduche..Krmit populaci fazolemi a tak si kazdy obcan a obcanka a obcanatko vyrobi doma plynu dost bez potrubi a vlastnorucne ale vlastne vlastnoprdelne...Ale kam si kdo potom strci to maso nevim...

316653

2.9.2014 9:16

RE: Proc se Východu (ne)bát

favela 113.?.?.?

Reakce na 316530

...V.Putin je fandou do karate a sam take tenhle sport provozuje. Pro ty,kteri se zabyvaji timto sportem je karate nejen fyzicka prace se souperem ,ale obsahuje i /neviditelnou filosofii /cinskeho puvodu/ o praktickem vyuziti sily a energie soupere k jeho vlastni prohre...

316601

2.9.2014 9:48

RE: Proc se Východu (ne)bát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 316601

Putin také jezdí na koni, létá ve stíhačce, potápí se v ponorce, chytá jesetery a zabije býka pěstí mezi parohy. Já volím Putina.

316608

3.9.2014 8:09

RE: Proc se Východu (ne)bát

lubosmat 78.?.?.?

Reakce na 316608

Prvého býka s parohami, ktorého uvidím zabijem päsťou aj ja [smích].

316656

3.9.2014 10:01

Ono je to retivní...

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 316656

To by jste se divil,kolik těch,co si o sobě myslí,že jsou "býci",po světě běhá s "parohama jak dvanácterák" a přitom je okolí má za "voly"..... [chechtot]

316665

3.9.2014 10:34

RE: Ono je to retivní...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 316665

Zvlášť ti povznesení.
http://i.zpravy.cz/pes/13/012/pmaxi/WAG487c0d_KontrolnA_otAzka.jpg

316668

1.9.2014 10:49

Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy

Nikdo 212.?.?.?

Vsadil bych se, že když by byl tak podělaný strachy, tak přes ukrajinské kontrolní stanoviště by tu nášivku neprovážel. Prostě jí někde dodatečně koupil. Nemluvě o tom, že by ho domobranci brali k sobě na základnu a ukazovali mu skladiště zbraní, velitelství a pak ho rovnou pustili k Ukrajincům. Taky nějak zázračně rozuměl/nerozuměl, jednu chvíli vyprávěl a pak nebyl schopný sestavit kloudnou větu atd.. [oči v sloup]
Podle mého to jen rychle v klidu projel a vše ostatní si vybájil, aby byl za drsňáka.

P.S.: Pane Stwora, mohl jste se optat autora článku na možnost zveřejnění přímo na blogu autora v diskuzi pod článkem. Evidentně na příspěvky reaguje.

316539

1.9.2014 19:38

RE: Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy

Bára 89.?.?.?

Reakce na 316539

Tak se podívej laskavě na stránky autora, kde má i jiné články ze svých výletů po světě !

http://marekhavlicek.blogspot.cz/2014/08/ukrajina-centrum-donetska-pul-den-se.html

316568

1.9.2014 21:24

RE: Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy

Nikdo 212.?.?.?

Reakce na 316568

Nechte si tykání od cesty a kdybyste se obtěžovala pořádně přečíst můj příspěvek, tak by Vám došlo, že jsem ty stránky četl. [oči v sloup]

316571

1.9.2014 22:49

RE: Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy

HlavaG 193.?.?.?

Reakce na 316571

Jasně vole koupil ji přece na Majdanu tam maj suvenýry pro kolemjedoucí turisty , VÁŽENÝ PANE !!!! [cool]

316576

5.9.2014 8:50

RE: Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy

serioža 195.?.?.?

Reakce na 316539

Ja som článok autora o jeho ceste na Ukrajinu prestal čítat hned ako začal písat čo mu odpovedali a hovorili tí vojaci-intelektuáli....z článku je evidentné že rusky nevedel autor ani ceknut a zrazu rozumel co sa vojaci pýtajú a co mu hovoria....

hned som prestal čítat a autora pokladám za šialenca a kecálka

316783

1.9.2014 16:28

cesta do Ruska

Murkoslav 188.?.?.?

Pred par dnami sa vydali na cestu k uteceneckym taborom pri Rusko-Ukrajinskej hranici aj "pokojni bojovnici" zo Slovenska. Islo vlastne o skromnu amatersku humanitarnu pomoc. Vzniklo z toho aj polhodinove video. Napriek vsetkym nedostatkom a miernemu amaterizmu, sa SNAHA pomoct ludom, musi v tomto pripade uznat a podakovat za to.

https://www.youtube.com/watch?v=c1lvhPJQBlU

http://pokojnibojovnici.poda.info/

316559

1.9.2014 22:25

Ten chlap Havlicek

n.z. 99.?.?.?

mel opravdu stesti, to jest za predpokladu, ze vse rika po pravde. Behem tech nekolika setkani o kterych pise, to mohlo kdekomu z tech vysetrujicich ujet. Rana do tylu by to briskne vyridila a necetli bychom nic. Bejt ukecanej muze pracovat obema smery, tezko dopredu rict - tak asi podle citu a situace. Je taky mozno se do toho zamotat jako krizak do plen u Sudomere a je smytec.

Avsak, stalo se zrejme, naopak. Nevim, co si o tom vsem myslet: naivita nebo drzost k osudu? Nevim, co si chtel 'overovat'; vzdyt je to nad slunce jasne, ze statni system MUSI lhat a tvrde. Bez toho by se neudrzel u moci ani den. To je preci evidentni, kazdy je v podstate stejny. Dle meho staci pouha intuice a vite vse - neni treba si stale opakovat to same notabene s takovym rizikem.

A zapomen Havlicku na cestach na zensky a podobny veci, to k takovimhle kokotskym napadum nejde. Takhle mas zodpovednost jen za sebe. Ueeel, kdyz uz te nesezrali v Africe a neurizli ti hlavu v Iraku tak proc ne na vejlet do Ukrainy, co? Mas z pekla stesti, prozatim.

316574

1.9.2014 23:09

RE: Ten chlap Havlicek

atto1 atto1 (zavináč) inmail (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 316574

Poviem to takto: ON niečo robí, MY tu len kecáme a sedíme na zadku, či už zo strachu, alebo z nemožnosti sa dostať na miesto deja. Informácie majú v dnešnej dobe vysokú cenu, a možno to prebudí niekoho z letargie

316579

2.9.2014 1:19

RE: Ten chlap Havlicek

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 316579

Jo pane, nic proti dobrodruzstvi. Kazdy jak prochazime na teto podivne planete danou dobou zvanou zivot se menime a usazujeme se, jak se rika 'moudrime'. Ja jsem zamlada take delal seky ktere me mohly stat kejhak, lec dostal jsem se v case kde jsem ted. Ja se jen dotazuji: je takove jednani k individualnimu poznani nezbytne nutne?

Ze sirsiho, pohledu tato ukrainska 'revolucni' situace se (neni-li to zacatek konce vsech casu) take usadi a jaka-si nova regulerni vlada prevezme veleni. Ti dnesni bojovnici, budou-li v te ne-zavidenihodne situaci a preziji, se pravdepodobne zmeni v nove oponenty. Tak to s lidskou povahou je - nikdy nekonci s hledanim nove "vyzvy".

316584

2.9.2014 8:48

RE: Ten chlap Havlicek

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 316584

To,co předvedl ten trdloidní mladík s bídným pravopisem jen dokazuje,že měl neskutečné štěstí a na dospělost si i přes svůj věk,ještě bude muset nějakou dobu počkat....Po zkušenostech, které jsem nabyl cestami náklaďákem na UA i vyprávěním svého kamaráda,který šel na Ukrajinu "za hlasem svého srdce" a to v dobách hlubokého míru,lze mluvit o tom,že měl až neskutečné štěstí a že tam někde mezi poli neleži jeho zohavená mrtvola,je jen náhoda.Motat se na takových místech a nepatřit k žádné straně bývá velice nebezpečné....
Vždycky,když se dějí někde takové věci se najde spousta grázlů,zneužívajících chaosu a bezpráví a snaží se na něm přiživit.Pro flašku něčeho,"co pálí v hubě a motá se po tom palice" jsou místní chasníci schopni jeden druhého vykuchat,natož náhodného cizince s hotovostí a motocyklem.

Dodnes se pozstalí můžou jen dohadovat o osudu několika studentů,kteří se vypravili na tůru do pohoří Albánie krátce po kosovské šlamastice,z výletu se nevrátili....
A jak dopadnou ty "kozy kamerunské".přes dva roky držené Talibánem někde Pakistánu,je stále ještě ve hvězdách....

316598

5.9.2014 13:51

RE: Ten chlap Havlicek

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 316574

Doporučuji si přečíst Havlíčkova story z Ruska:

"...Prošel sem si to asi hodinu a nasával. Starší fotříkové hráli stolní tenis, dětska lítala po prolejzačkách, maminy si povídali, pak dál slečny hrají na housle. Dál kuci jezdí na skejtu, dál někdo prodává stare vinilové desky …. Sednu si a užívám si to, přemýšlím k čemu bych to přirovnal. Je to jako na nějaké velké dovolené, lidí kteří se znají, minimálně podle vidění, kteří se spolu třeba jednou dvakrát už opili, a mají spolu takový jiný přátelský vztah, je to jako být v partě velkeho pionýrského tábora, kdy cítíš že všichni táhnou za jeden provaz, všichni se považuji jako kámoši.
Ano, některá města, nekteré země, bych přirovnal k nádhérné barbíně, opálená, vysoká, štíhlá, s dlouhýma vlasama, pevným poprsím, plnými rty, která se pořád směje, má bíle zuby a z které ste paf, ale když s ní chvilku jste, přijde vám prázdná, nepřirozená, třeba i falešná, protože se směje vlastně všemu, ptá se jak se mám i když jí to nezajíma atd. A rusko? Holka s mastnými vlasy, nevkusným vohozem, křivými zuby, malým bříškem ale rozzářenýma hlubokýma upřímna očima, z kterých člověk cítí tu sílu, upřímnost, přátelskost, přirozenst, prostě ta jiskra tam je, i když nevíte proč, protože když se koukáte na jednotlivosti, tak je to prostě průser, ale jako celek je to prostě láska …...
užval sem si tu laskavou paní. U motorky mě zastavil plešatý tlusťoch, z kterého vylezlo že je to amík, z NY, že tu žije už dvacet let, a hustil do mě, že má o čtyřicet let mladší manželku, že má benzínky, že má apartmány, že má hotely, že má firmy, že je ma v usa i tady ale v rusku se pry podnika jako nikde jinde na světě. Že tu lidi mají spousta peně, a neví za co je utrace a prostě utracejí (což musím potvrdit, že sem přesně takový dojem měl a mám taky) stejně tak že sou v Rusku nadherny upřímny ženy atd atd. Pak začal mluvit o tom že to se vše změnilo jen díky vladě Putina, že nepije, fakt pracuje, je chytrej a snaží se dělat věci pro lidi. Shodli sme se na tom že místní mají Bolkův virus, on s tím přišel sám, že prostě rychle vydělali velke peníze a prostě to nedokážou vnitřně zpracovat, že možná pár generací dal to bude lepší, ale že tu zná mnoho lidí, kteří za pár let byli milionaři a prostě se jim daří, tak jim to vleze do palice. Pak povídal o tom že tady v rusku měl před x lety starou Jawu, že to byl super stroj atd
šel sem do kramu si koupit pití a nějakou sváču na zítra, bylo ftipné že ke mně přišla paní s plechovkou krušovic v ruce a ptala se mě rusky: „to je pivo z čech?“ přišlo mě to ftipný, tak sem ji v regálu ještě ukázal další čtyři piva z čech a říkám jí že sem taky z čech..."
Přijel do Ruska z Norska. A prvních pár tisíc km ještě v Rusku také pravicoval... až prohlédl! Viz. výše[smích]

316799

5.9.2014 22:28

Stejně si tam jel pro větu:

Kahan 77.?.?.?

„Kdyby Putin opravdu byl ten „špatný“, tak by vám na pár týdnů přivřel kohoutky plnu, ropy a vy by jste si uvědomili priority, nechává vás jako malé děti nechává vyvztekat trpělivá mamka".

Toto je to fakt, který je nejdůležitější ze všech jím napsaných vět, ale který si neuvědomuje žádný politik, a pramálo ovčanů...

316822

5.9.2014 22:52

RE: Stejně si tam jel pro větu:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 316822

ale ale. To chces povedat, ze ten kto vlastni kohutiky od nejakeho plynu si moze dovolit sa spravat ako barbar? Kvoli plynu si moze napochodovat vojensky do susednych krajin, strielat civilne lietadla? To akoze naozaj?

316826

8.9.2014 14:26

RE: Stejně si tam jel pro větu:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 316826

Ale ale právě jsi šlápl na hrábě. Ony USA ani Izrael to nedělají? [vyplazený jazyk] [oči v sloup]

316961

14.9.2014 21:20

DODATEČNÉ DOVOLENÍ (((-:

Marek Havlíček afrika2009 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Dostal sem prolink na článek. Díky za šíření. Rád případné dotazy či připomínky zodpovím.
kdyžtak mlj email: afrika2009@seznam.cz
nebo prolink na socialní sít:https://www.facebook.com/marek.havlicek.10
pro info článek vidělo 100.000lidí a česká media neprojevila naprosto žádný zájem cokoli šířit, sdílet atd.

díky

Marek Havlíček

317444

19.10.2014 5:33

Vylet do Ruska

Buro 109.?.?.?

Marek.Dik moc za neskutocny clanok,ktory som hltal ocami.Nic si nerob z kecalkov,ktori sedia na zadku,nikde neboli,ale budu mudrovat a poucovat.Kazdy ma moznost si nieco take vyskusat na vlastnej kozi.Ja som tiez niekde malicko bol(Kosovo,Bosna,Podnestersko,Cernobyl,Irak,Iran,Kaukaz=Cecensko,Severne Osetsko,Ingussko,Dagestan)a tiez sa stretavam s reakciami,ze si vymyslam.Moc ti fandim a do dalsich tripov drzim palce.Buro

319333

Příspěvků: 42

01.09. 01:16  šílenec
02.09. 00:52 xml  RE: šílenec
01.09. 03:58 Robert Nohejl  Myslim,ze za takovy clanek,informaci,muzem jako ctenari jen podekovat.
01.09. 06:01 favela  Volby,z-houby...
01.09. 06:15 favela  Volby zhouby a
01.09. 07:15 MoUdrostrak  Proc se Východu (ne)bát
01.09. 10:18  RE: Proc se Východu (ne)bát
01.09. 13:37 MoUdrostrak  RE: Proc se Východu (ne)bát
01.09. 16:11  RE: Proc se Východu (ne)bát
02.09. 12:03 MoUdrostrak  RE: Proc se Východu (ne)bát
02.09. 14:19  RE: Proc se Východu (ne)bát
02.09. 20:55  RE: Proc se Východu (ne)bát
03.09. 08:58  RE: Proc se Východu (ne)bát
04.09. 11:45  RE: Proc se Východu (ne)bát
04.09. 16:04  RE: Proc se Východu (ne)bát
04.09. 21:46 .lak  RE: Proc se Východu (ne)bát
05.09. 10:33 MoUdrostrak  RE: Proc se Východu (ne)bát
05.09. 11:26  RE: Proc se Východu (ne)bát
02.09. 09:23 favela  RE: Proc se Východu (ne)bát
02.09. 10:13  RE: Proc se Východu (ne)bát
03.09. 07:18 favela  RE: Vlastnoprdelno..a jine vyhody
02.09. 09:16 favela  RE: Proc se Východu (ne)bát
02.09. 09:48  RE: Proc se Východu (ne)bát
03.09. 08:09 lubosmat  RE: Proc se Východu (ne)bát
03.09. 10:01 Emil Robot  Ono je to retivní...
03.09. 10:34  RE: Ono je to retivní...
01.09. 10:49 Nikdo  Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy
01.09. 19:38 Bára  RE: Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy
01.09. 21:24 Nikdo  RE: Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy
01.09. 22:49 HlavaG  RE: Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy
05.09. 08:50 serioža  RE: Je to celé nějaké divné a přitažené za vlasy
01.09. 16:28 Murkoslav  cesta do Ruska
01.09. 22:25 n.z.  Ten chlap Havlicek
01.09. 23:09 atto1  RE: Ten chlap Havlicek
02.09. 01:19 n.z.  RE: Ten chlap Havlicek
02.09. 08:48 Emil Robot  RE: Ten chlap Havlicek
05.09. 13:51 MoUdrostrak  RE: Ten chlap Havlicek
05.09. 22:28 Kahan  Stejně si tam jel pro větu:
05.09. 22:52  RE: Stejně si tam jel pro větu:
08.09. 14:26  RE: Stejně si tam jel pro větu:
14.09. 21:20 Marek Havlíček  DODATEČNÉ DOVOLENÍ (((-:
19.10. 05:33 Buro  Vylet do Ruska

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 13 017 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 2

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 1

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 6

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Brusel věří, že se jednota Visegrádu drolí12.10.21 14:54 Evropská unie 1

WHO chce být nejvyšší autoritou v oblasti veřejného zdraví!11.10.21 17:32 Neurčeno 3

Úmrtnost v Rusku je nejvyšší od rozpadu SSSR: země přišla za rok o více než 2 miliony lidí!11.10.21 09:24 Rusko 4

Za koho kope Ondřej Neff?10.10.21 21:03 Česká republika 7

Syndrom vodnatosti jater, kterým trpí pan prezident, je jeden z vedlejších účinků Pfizeru10.10.21 09:53 Česká republika 4

Společnost Pfizer vyzývá vládu USA, aby předala k očkování 28 milionů dětí ve věku od 5 do 11 let!09.10.21 15:43 USA 5

Australskému poslanci Craig Kellyovi zakázali v parlamentu zmínit Ivermectin09.10.21 12:29 Austrálie 2

Kanadský premiér: Do konce října musí být každý cestující vlakem nebo letadlem plně očkován09.10.21 12:21 Kanada 2

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,08 Kč
Kanadský dolar
17,69 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,13 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,96 Kč
1 unce stříbra
510,20 Kč
Bitcoin
1 335 483,88 Kč

Poslední aktualizace: 16.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 878