Diskuze k článku

Imperiální deziluze Ameriky

Příspěvků 30

16.6.2003 15:32

Imperiální deziluze Ameriky

Trotl Murt, AGI dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Všetko by mohol vysvetliť prepoklad, že stratégovia USA využívajú na svoje analýzy podporu expertných systémov. (Na upresnenie: napríklad šachový program je expertný systém, emuluje prácu experta, šachistu). Už v šachu, ktorý ma veľmi jednoduché pravidlá neexistujú žiaden expertný systém, ktorý by dokázal viesť defenzívnu stratégiu (úspešne). Vo svete medzinárodnej diplomacie, politiky, financiách, etc. sú pravidla omnoho komplikovanejšie a môžme predpokladať, že ani nepoznáme všetky pravidlá. Preto je ofenzívna stratégia racionálnejšia.
Takže z čisto pragmatických dôvodov môžme povedať, že aj keby predstavitelia USA (a samozrejme ľud USA) chceli izolacionizmus ako štátnu doktrínu, nemôžu touto cestou ísť, keďže by to znamenalo postupné oslabovanie pozícií. Naproti tomu držanie strategickej iniciatívy umožňuje presadzovať poriadok, ktorý ako autor správne píše, je výsledkom Americkej revolúcie.
Ďaľšia vec je zrejmosť konštatovania, že USA nebudú existovať večne. Avšak rovnako zrejmé by malo byť aj konštatovanie, že USA spravia všetko preto, aby existovali čo najdlhšie (pokiaľ možno večne).

15072

16.6.2003 21:03

Imperiální deziluze Ameriky

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 62.?.?.?

Jenom malou poznámku učiním k deziluzi.
Dnes jsem na Radiožurnálu /český veřejnoprávný rozhlas / slyšel
informaci od redaktora z USA / p. Konvalina /.
22% Američanů odpovědělo v nahodilé anketě,že útok na WTC z 11.září provedli Iráčané a 27% Američanů odpovědělo,že na americkou armádu
v operaci "Trvalá svoboda" zaútočil Irák zbraněmi hromadného ničení
/ chemické a biologické zbraně / a asi 5% prohlásilo,že to byli
zbraně jaderné. Komentáře ani není potřeba.
Bohužel,kdo má pod kontrolou mediální prostředky má v takzvané
demokracii moc.
Nepřepokládal jsem ,že tolik "občanů" má v USA doslova "vymytý" mozek.
To takový Gebls netušil,jak se jeho téze o stokrát opakované lži
umocní ve věku televize a jiných "vymývacích" technik.

15076

16.6.2003 23:27

Peleska a jeho disinformace.

Tomas Marny 209.?.?.?

Reakce na 15076

>Jenom malou poznámku učiním k deziluzi.Dnes jsem na Radiožurnálu /český veřejnoprávný rozhlas / slyšelinformaci od redaktora z USA / p. Konvalina /.

15081

17.6.2003 3:51

RE: Peleska a jeho disinformace.

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 15081

Nevím proč bych měl a koho desinformovat.
Právě,že to vysílal veřejnoprávní rozhlas ,lze jeho
zprávy považovat za velmi věrohodné.

15091

16.6.2003 22:15

Imperiální deziluze Ameriky

Eurocech 12.?.?.?

Momentalne dochazi k vytlacovani USA z Evropy a suprvelmoc prebira Brusel vcele EU. Jsme nejvetsi rozlohou, nejsilnejsi ekonomii a nejvetsim poctem obyvatelstva.

15080

17.6.2003 0:58

RE: Imperiální deziluze Ameriky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 15080

>Momentalne dochazi k vytlacovani USA z Evropy a suprvelmoc
>prebira Brusel vcele EU. Jsme nejvetsi rozlohou, nejsilnejsi
>ekonomii a nejvetsim poctem obyvatelstva.

a absolutne nedostizitelni v byrokracii

15085

17.6.2003 1:26

RE: Imperiální deziluze Ameriky

Rado 24.?.?.?

Reakce na 15080

>Momentalne dochazi k vytlacovani USA z Evropy a suprvelmoc
>prebira Brusel vcele EU. Jsme nejvetsi rozlohou, nejsilnejsi
>ekonomii a nejvetsim poctem obyvatelstva.

Ekonomika EU je skoro o tretinu mensia ako ekonomika USA, pocet obyvatelov nie je ani zdaleka najvyssi (vid Cina, India...) a ani ta rozloha nie je najvacsia. Snad len ta byrokracia...
Ale ak sa za ropu zacne obchodovat v Euro a nasledne ECB zacne vydavat viacej penazi, asi to europsku ekonomiku riadne zdvihne. Aspon kym sa neminie ropa...

15086

17.6.2003 2:44

RE: Imperiální deziluze Ameriky

Evrocech 12.?.?.?

Reakce na 15086

Cina si to uplne zkazila. Minuly rok politbyro cinske komunisticke strany odvolilo , ze clenobve politbyra muhou byt i kapitalisti. Takze dopadnou take jako SSSR. Indie je sice lidnatejsi, ale je to typicka kolonialni zeme, stejne tak jako Afrika, kterou Evropane tak vysali, ze se nevzpamatuji ani za dalsich sto let. Prave USA jako byvala kolonie jsou na tom ze vsech byvalych kolonyji nejlepe.

15088

17.6.2003 7:08

RE: Imperiální deziluze Ameriky

Rado 24.?.?.?

Reakce na 15088

>Cina si to uplne zkazila. Minuly rok politbyro cinske
>komunisticke strany odvolilo , ze clenobve politbyra muhou byt i
>kapitalisti. Takze dopadnou take jako SSSR. Indie je sice
>lidnatejsi, ale je to typicka kolonialni zeme, stejne tak jako
>Afrika, kterou Evropane tak vysali, ze se nevzpamatuji ani za
>dalsich sto let. Prave USA jako byvala kolonie jsou na tom ze
>vsech byvalych kolonyji nejlepe.

Ja som len reagoval na tie vase "fakty".
Ako CCCP moze kludne skoncit aj EU - ak sa nereformuje.

15096

17.6.2003 14:30

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

Uverejneny clanek je vyborny, dodavam k tomu uryvek:

Snaha USA šířit ohněm a mečem do světa svou pokřivenou demokracii.
"V určitých politických kruzích Washingtonu se bohužel dost aktivně přetřásají změny politického režimu v Iráku. Ve Velké Británii a USA se teď hodně mluví o demokratizaci arabského světa. To je však nemyslitelné.Svého času se za komunismu praktikoval "vývoz revoluce". V současnosti je nepřijatelné mluvit o vývozu demokracie - a to ještě v kdovíjaké podobě - do zemí s tisíciletou kulturou. Takové experimenty jsou odsouzeny ke krachu a bohužel jimi trpí celé národy.Hlavní věcí v této souvislosti je hájit mezinárodní právo a všeobecně uznávané hodnoty, místo kontroverzních snah o nastolení jakéhokoli režimu. Jednotný model, jímž se ve svém vývoji mají řídit národy, prostě neexistuje. Snahy nastolovat nějaký režim jsou zkrátka nebezpečný experiment.”

15103

17.6.2003 14:32

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

A jeste jeden:

“Změna ve vedení USA změnila směr americké politiky. Senátorka Hillary Clintonová upozornila se svém projevu pro irskou televizi, že Bushova vláda odstraňuje většinu toho, co zavedli předešlí američtí prezidenti za posledních 50 let - včetně lidských práv a svobod. Při pohledu na Saddama Husajna nesmí člověk zapomenout na profil George Bushe. Při způsobu, jakým se vyvíjí za poslední dva roky, je obava, že by za několik dalších roků mohl být větším nebezpečím pro svět než Husajn.Ohledně lidských práv nemá skrupulí - aby si američtí vyšetřovatelé vězňů uchovali "čisté ruce", předávají je na mučení příslušníkům jiných států. Byl to George Bush, kterého tísnily dřívější smlouvy o nerozšiřování nukleárních zbraní a vymínil si právo použít jich jako první. Dnešní situace mi velice připomíná tzv. "swarming", kdy se několik silnějších výrostků (podporovaných byť slabšími, za to ctižádostivými společníky) vrhne na někoho slabšího, který je "ohrožoval".Irák má 26 milionů lidí a proti němu stály technicky prvotřídně vybavené armády největší světové velmoci a jejího pomocníka.Severoamerické noviny nám vysvětlovaly, "jak bude vedena tato válka", tedy jaké množství čeho bude odpáleno v první vlně, v druhé vlně atd. Prostě jaké jsou orgie smrti. Před válkou se také uvádělo, jaké nové zbraně budou vyzkoušeny a co se od nich očekává. Ale při tom nebyla ukázána ani jediná irácká odpalovací základna, žádné zásoby raket a bomb. Ostatně se nad Irákem proháněly anglomerické stihačky i bombardéry "jako doma". Zdejší válečná propaganda pracuje na plné obrátky, aby získala obyvatelstvo na stranu několika válkychtivých politiků. O jakou "válku" se jedná? Jednoho dne prostě pan Bush stisknul knoflík a US Army anihilovala Irák. To je hrdinství? To je genocida.Přidejme k přepadu Bushovo svatouškovství se studiem bible, opozici výzkumu kmenových buněk, které byly získány "vraždou nenarozených" a pochopíte, proč se tato situace jeví mnoha lidem jako velice nebezpečný cirkus extrémních farizejů. Diktátorům se daří nejlépe, když jsou ohrožováni zvenčí. To drželo Husajna, ale to je také to, co potřeboval Bush - oběma jsou životy obyčejných lidí naprosto lhostejné. Říká se, že "nikdo není tak slepý jako ten, kdo nechce vidět", což v tomto případě znamená nechtít vidět obě strany ve stejném světle.V Jižní Americe také bývaly diktatury a pokud byli diktátoři proameričtí, žádného amerického prezidenta nevzrušovali. I tam docházelo k vraždám a mučení, ale v zemi nebyly velké zásoby ropy, takže nebyla žádná "pobídka" přispěchat trpícímu lidu na pomoc s demokracií a svrhovat vládce pro dobro místních lidí.

15104

18.6.2003 2:39

Imperiální deziluze Ameriky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

"Wars are the Jews harvest, for with them we wipe out the Christians and get control of their gold. We have already killed 100-million of them, and the end is not yet." (Chief Rabbi in France, in 1859, Rabbi Reichorn).

"All Jews world wide -- declared war on the Third Reich." (The London Daily Express, Front Page Story, 3/24/1933).

"Hitler will have no war, but he will be forced into it, not this year but later..." (The Jewish Emil Ludwig, Les Annales, June, 1934)

"...the incontrovertible evidence is that Hitler ordered on November 30, 1941, that there was to be 'no liquidation of the Jews.'" (Hitler's War, p. xiv, by David Irving, Viking Press, N.Y. 1977, 926 pages)

"...Each of you, Jew and gentile alike, who has not already enlisted in the sacred war should do so now..." (Samuel Undermeyer, Radio Broadcast, New York City, August 6, 1933)

"...Radicalism and socialism was derived from the teachings of a Jewish philosopher, Karl Marx, and was organized in large part by Jewish leaders." (Harry Elmer Barnes, Hitler's Revival of Anti-Semitism (New York, 1933), p. 3)

"In death as in life, I defy the Jews who caused this last war [WW II], and I defy the powers of darkness which they represent. I am proud to die for my ideals, and I am sorry for the sons of Britain who have died without knowing why." (William Joyce's [Lord Ha Ha] last words just before Britain executed him for anti-war activism in WW II).

15135

18.6.2003 12:22

RE: Imperiální deziluze Ameriky

Trotl Murt, AGI dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15135

Toto tu píšete stále dokola. Prečo to občas neobmeníte, nech to je zaujímavejšie. A nepridáte nejaký židovský vtípok?

15145

18.6.2003 15:19

RE: Imperiální deziluze Ameriky

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15145

Vy jste nejak moc narocny na toho naseho pana Alberta.
Vite preci, ze se jeste transplanty mozku nedelaji.

15151

19.6.2003 12:07

RE: Imperiální deziluze Ameriky

Trotl Murt, AGI dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15151

Na pána Roberta Nohejla.... alebo je to ten istý, čo Albert?

15182

20.6.2003 2:26

RE: Imperiální deziluze Ameriky

bolo sinsaev neni (zavináč) nebu (tečka) de 213.?.?.?

Reakce na 15182

nie je to ten isty, len vas kolega Matej ma problemy tie mena rozlisit. v obidvoch je totiz je pismenko e.

15213

20.6.2003 14:08

RE: Imperiální deziluze Ameriky

Trotl Murt, AGI dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15213

A okrem písmenka e aj písmenko f. BTW, pán Bolo, čo sa vám stalo s emailom?

15244

23.6.2003 21:46

RE: Imperiální deziluze Ameriky

bolo sinsaev neni (zavináč) nebu (tečka) de 62.?.?.?

Reakce na 15244

email zostal na chladnicke a na pracke. a matejovi staci jedno pismenko, ze by sa celkom poplietol. preto som inne neuvadzal.
mimochodom neodpovedali ste mi to s tym finanzovanim Palestincov.

15381

24.6.2003 19:43

RE: Imperiální deziluze Ameriky

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15381

a matejovi staci jedno pismenko, ze by sa celkom poplietol


matej je blb, to neni zadna tajnost, to vi kazdy

15427

23.6.2003 22:14

RE: Imperiální deziluze Ameriky

bolo sinsaev neni (zavináč) nebu (tečka) de 62.?.?.?

Reakce na 15244

pán Bolo, čo sa vám stalo s emailom?
----------
chcete mi snad poslat emaila?

15383

24.6.2003 17:47

RE: Imperiální deziluze Ameriky

Trotl Murt, AGI dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15383

Nie, môj záujem o váš ctený email bol čisto formálny [smích]
Čo sa týka Palestínskeho financovania, vaša otázka ma nejako nezastihla. Môžete mi ju prosím zopakovať? Prípadne poprosím postnúť do nejakého novšieho článku, aby nám nezanikla v zmäti diskusii k novým článkom, ktoré vytlačia staré. Tie, ktoré nie sú na hlavnej stránke nemám silu sledovať. Iste to chápete.

15422

20.6.2003 2:24

RE: Imperiální deziluze Ameriky

bolo sinsaev neni (zavináč) nebu (tečka) de 213.?.?.?

Reakce na 15145

viem jeden kratky: Zid pracuje v bani.

15212

18.6.2003 18:46

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

26. 5. 2003Hrátky s demokracií v IrákuLubomír MolnárKde je hranice pro označení jedné země za ještě demokratickou a druhé za již nedemokratickou. Kdo to umí? Kdo to zná? Kdo to smí?

Operaci „Irácká svoboda“ vzaly dějiny na vědomí i s rozložením sil na straně jejích aktérů, příznivců a odpůrců. Cíle a priority operace byly průběžně modifikovány především v důsledku nulového výsledku pátrání po zbraních hromadného ničení. Hmatatelným výsledkem – pomineme-li faktory jako ropa a provětrané zbrojní sklady - je odstranění režimu Saddáma Husejna a deklarovaným cílem je nastolení demokracie. Konstatování s nímž se v této souvislosti běžně setkáváme, že „Amerika a Británie jsou demokratické země, které nastolují demokracii v Iráku“ vede naléhavě k položení otázky kriterií podle nichž lze některou zemi označit za demokratickou a jinou ne. Demokracie není exaktním pojmem v místě ani v čase. Není požehnaným stavem, aby se dalo jednoznačně konstatovat zda je či není. Podvědomě nebude pochyb o tom, že Amerika a Británie ještě jsou demokratickými zeměmi a že Saddámův Irák zcela jistě demokratickým státem nebyl. Nebude zřejmě pochyb ani o tom, že k minulosti i současnosti kterékoliv země na světě najdeme tucty věcných argumentů dokládajících jejich demokratičnost a zároveň i tucty argumentů o jejich nedemokratičnosti a porušování občanských práv a svobod. Kde je hranice pro označení jedné země za ještě demokratickou a druhé za již nedemokratickou. Kdo to umí? Kdo to zná? Kdo to smí? Měli bychom mít jasno neboť jsme se dostali do situace kdy obnova-nastolení demokracie je přijímána jako dostatečný důvod pro vojenskou operaci a zabití člověka (v iráckém případě se připouští v řádech tisíců) se ospravedlňuje oprávněností cíle. Nabízí se hned i další otázka. Je-li nastolení demokracie v třetí zemi ospravedlnitelným důvodem pro válečnou operaci, pak mohou existovat i jiné cíle, pohnutky a zájmy jako ospravedlnitelný důvod pro použití vojenské síly. Jsou, nejsou? Umí to někdo říct? Kdo to smí?A další otázka. Lze nastolovat demokracii a občanská práva jedněm prostředky jež popřou tato práva jiným? Mohou se radovat právě čerstvé vdovy, vdovci, sirotci v Iráku z nastolování demokracie? Mohou takovou demokracii vůbec přijmout je-li za cenu popření práva na život jejich blízkých příbuzných, sousedů, spoluvěrců, spoluobčanů?Bude nastolení demokracie v Iráku kriteriem pro určení vítěze a poraženého ve válce? Bude to demokracie s voleným prezidentem jako v USA nebo s monarchou jako ve Velké Británii? Vytvoří sunnité, šíité a Kurdové vládnoucí a opoziční politické síly napříč etnickým a náboženským spektrem? Budou mít Iráčané parlament vzešlý ze svobodných voleb? Vytvoří spojenci v Iráku rovnoprávnou občanskou společnost ? Mohou v Iráku nastolit demokracii mocnosti, které podporovaly Saddáma v době kdy diktátor používal chemické zbraně proti Kurdům? Jakou asi může být demokracie po irácku?Shody o kriteriích pro definování demokracie se nedočkáme. Ani o to nikdo neusiluje.

15153

20.6.2003 2:30

RE: Imperiální deziluze Ameriky

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15153

Kde je hranice pro oznacˇení jedné zemeˇ
>za jesˇteˇ demokratickou a druhé za jizˇ nedemokratickou. Kdo to
>umí? Kdo to zná? Kdo to smí?
-------------------------------------------------------
Ja.
A kazdy jen trosku normalni, gramotny clovek..... [smích]

15215

18.6.2003 18:50

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

Pro myslící násilná demokratizace muslimského světa, pro nemyslící válka proti terorismu
Mojmír Babáček
Pro myslící je válka proti terorismu zjevně násilným pokusem o demokratizaci muslimského světa, spojeným s ovládnutím ropných zdrojů, pro nemyslící je to válka proti terorismu. George Bush pronesl řeč k americkým průmyslníkům, ve které řekl, že po obsazení Iráku tam vytvoří demokracii, která dá příklad ostatním zemím Blízkého východu. Špičkový poradce Pentagonu, Richard Perle, vyjádřil názor, že po zásahu v Iráku lze očekávat politické změny i v Iránu, Libyi a Sýrii a později dokonce, že po zásahu v Iráku bude na řadě Sýrie.

Bývalý ředitel CIA Woolsley řekl začátkem roku v Itálii, že v arabských zemích se demokracie těžko prosazuje. Mají tito lidé naznačit svými výroky myslící světové veřejnosti, že USA chtějí prostě prospět světové demokracii tím, že ji rozšíří na další státy světa? A nepoloží si myslící světová veřejnost otázku, jestli George Bush nevyjádřil svou ideu demokratizace muslimského světa právě před americkými průmyslníky proto, aby je ujistil, že jeho vláda dbá na to, aby americký průmysl nemusel čelit problémům spojeným s nedostatečnými zásobami ropy nebo zvyšováním její ceny? Je tedy záměrem politiky George Bushe vůči Iráku boj proti terorismu nebo zajištění si přístupu k arabským ropným polím násilným zavedením demokratického politického systému v arabském světě? Pokud jde o spojení Hussajnova režimu s Bin Ládinem, došlo v USA k veřejnému konfliktu mezi CIA a FBI, když FBI tvrdila, že o tomto spojení neexistují žádné důkazy. Stejně tak nebyly argumenty , že Irák vlastnil zbraně hromadného ničení, teď si pro změnu vymysleli, že Irák mohl tyto zbraně uložit u svých sousedů. Zjevně si tedy George Bush, přestože ustavičně tvrdil, že pro to důkazy má, v okupovaném Iráku nebyly nalezeny zbraně hromadného ničení, jejichž vlastnictví bylo jediným důvodem, který v očích mezinárodní veřejnosti měl ospravedlnit americký útok na Irák. ____________________________________________________________________Bushův předchůdce, Bill Clinton, vynaložil velké úsilí na to, aby odstranil zdroj víc než padesátiletého konfliktu mezi arabským světem a západní demokracií, vytvořením nezávislého palestinského státu na územích okupovaných Izraelem od války z roku 1967. Zjevně v jeho politické koncepci měl mír na Blízkém východě vytvořit předpoklady pro obdobu mírového soutěžení mezi kapitalistickými a socialistickými státy, ve kterém by se arabské státy, zbavené potřeby reagovat na nespravedlnost vůči palestinskému národu, nevyhnutelně přizpůsobovaly úspěšnému západnímu systému. Není dokonce vyloučeno, že by nedošlo k teroristickým útokům na USA, kdyby úsilí Billa Clintona bylo korunováno úspěchem. George Bush dal krátce po nabytí moci najevo, že jeho politická koncepce vůči arabskému světu bude založená na konfrontaci než na spravedlivém přístupu k řešení problémů, když už 9.února 2001 ohlásil, že opouští mírová jednání mezi Palestinci.

15154

18.6.2003 18:55

RE: Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 15154

Dokonceni:
Je velmi vážnou otázkou, jestli George Bush útokem na Irák neovlivnil negativně světové dějiny na příštích několik desetiletí.

Násilné zavádění demokracie v muslimském světě s největší pravděpodobností vyvolá mezi muslimy jen prohloubení náboženské víry a rostoucí počet lidí ochotných obětovat své životy při sebevražedných útocích. Arabské národy nemají armády, které by se mohly postavit té americké a terorismus je jediná forma rezistence, která je jim dostupná. Případné pokračování teroristických útoků může vést jen k dalšímu omezování demokracie. Francie, Německo a Rusko nepochybně vnímají tuto chmurnou perspektivu světových dějin po vojenské okupaci Iráku. Ani stále rostoucí arzenál zbraní hromadného ničení nedává za pravdu Georgi Bushovi. Nemají-li být použity, určitě tomu prospěje prosazování spravedlnosti v mezinárodních vztazích než opačný přístup.

15155

19.6.2003 5:39

RE: Imperiální deziluze Ameriky

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15155

Jen si pane malvariku, nemyslete, ze to Bushovi jen tak projde !!
Ten jak navzdy konecne zavre oci, tak hned supem jde ne do ne-
bicka, ci to ociste, ale dolu do pekla.
Tam mu certi daji zabrat. Budou ho mucit az do soudneho dne.
A budou mu cist vsechny vase dopise. Vase, Nohejlovi a Peliskovi.
To bude pro neho jeste vetsi trest, nez ho mucit ve varicim oleji.
A on si to zaslouzi. Snad jsem vas timto aspon trosku uklidnil.
Ze ano ?

15164

19.6.2003 12:09

RE: Imperiální deziluze Ameriky

Trotl Murt, AGI dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15155

Je velmi vážnou otázkou, jestli George Bush útokem na Irák neovlivnil negativně světové dějiny na příštích několik desetiletí.

[zmaten]

15183

22.6.2003 10:56

Imperiální deziluze Ameriky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

America - land of the brain dead - and backasswards patriotism
by Ed Lewis
Liberty For All

"Let them call me a rebel and I welcome it; I feel no concern from it; but I should suffer the misery of demons should I make a whore of my soul." -Thomas Paine


What in the world has happened to the American people? Are they blind, stupid, and deaf - or just brain dead?

Why are people who believe in God-given rights, and the laws of God, and the limitations placed on government backing the actions of the current marauding, conspiring, lying, and murderous administration?

Why are the American people, supposedly the brave and free, allowing a bunch of crumb bums in the federal, State, and pseudo local governments to dictate what we may or may not do?

Just who are these "officials" who deny us our rights? Are they our maker - our creator, if you will?

Or are they just people who had the money to get elected to represent us - representation that assures that our rights are not infringed upon by controlling artificial entities that might infringe upon those rights? At least, that is what they are supposed to be doing but, somehow, each elected official - no matter how low in the hierarchy - suddenly believe that being elected to serve the people gives them sovereignty over the people.

Strangely, even government secretaries or whatever also assume this degree of control and suddenly seem to have the knowledge to not only interpret law but to make law. And half of them or more could no more explain "liberty" to you than they can tell you what "unalienable" or "inalienable" rights means, let alone being able to tell you the role of government in these united states of America.

So let me tell you. We are self-governing. We have the right to do anything we want as long as we don't harm another human being or damage his property. Government is to govern the government and limit it exactly to what is stated in the Constitution for the United States of America. No more - no less.
Is this so God-awful complicated that even the dumbest of the dumb can't understand it?

Let me try to simplify. Government has no authority over the people - not in commerce (means the dealings between people) or anything else, including use of drugs, firearms, getting married, educating the youth, contracting with your fellow man, and so on.

People have absolute sovereignty over government entities, whether they are elected, appointed, or in the executive, legislative, or judicial branches, and regardless of the level of government. We are the bosses and we should be acting like it.

But, I'll get in trouble if I act as if I attempt to boss some petty official around.

Yep, that's right - you'll get into trouble. The reason is because we have allowed peace officers to become enforcers of government laws rather than people given the task of doing nothing more than maintaining the peace. These often less than bright people haven't any concern about an Oath of Office they are required to subscribe to. They are puppets of whatever "regime" thKráceno
(Editor)

15346

22.6.2003 11:00

Imperiální deziluze Ameriky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

whatever "regime" they are part of.

Even if they did subscribe to the Oath as required by the supreme law of the land, they commit treason willingly. If their corporate government bosses tell them to do this or that or if they stand to gain financially, such as in unlawful property seizures ("theft and extortion be damned - I'll make arrests, steal this man's property, and make a bit of money"[mrknutí jedním okem], they do it with apparent impunity.

Little do these traitors to freedom know their actual boss is you - and you - and me. They often don't know they haven't any authority over the people because the people have forgotten themselves or are afraid to remind them of it constantly - like every time some jerk law enforcer breaks the law of the Constitution.

Then we sovereign people have allowed judges - often dumber than a box of rocks - to make law when they have absolutely no authority other than taking oaths and make sure your filing are recorded for the record. As with secretaries, most judges - including the corporate judiciary, the Supreme Court of the Corporate United States Government - can't tell you the role of government, the meaning of liberty, or what unalienable or inalienable rights mean or what they are.

They have a completely distorted view of the role of government. Somehow these "primary actors" in the extortion racket ran by the various levels of government actually believe - and get this - that the government is sovereign over the people. Isn't that what our founders fought and died to get away from?

It would be best for freedom and the American people if legislators would just stay home, twiddle their thumbs or whatever, and leave us the hell alone. Who are they to tell us what we may do? They job isn't to make laws governing the people - their job is to make laws assuring that no government entity or government-created entity infringes upon our rights.

But, they in forming an unholy alliance with bar attorneys and the root of all evil saw a gravy train for them. What is the engine for the "gravy train"? Why it's to make rules and regulations governing the government but fool the people into believing the laws apply to them. And then give immunity to the very laws meant to control civil servants and government-created persons.

How? By enforcing it at gunpoint - guns carried by "enforcers of law". They do so by allowing the "enforcers" to beat the devil out of a few examples so that others will not stand up for their rights, throw the "violator" in jail, and/or, if necessary or maybe just for the fun of it, kill (either figuratively or for real) any violator of de facto laws.

Come on, Folks - get real. A cop with a gun arresting you for de facto laws meant only to apply to government/government-created entities is an armed robber.

You are being mugged and have the right to use any means necessary to stop him. He is not your friend - he is the vilest of enemies as he hides behind his badge, gun, and corrupted courts letting him get by with it.

Thus, we get to the nitty gritty. We people of the UniteKráceno
(Editor)

15347

Příspěvků: 30

16.06. 15:32 Trotl Murt, AGI  Imperiální deziluze Ameriky
16.06. 21:03 Peleška Milan  Imperiální deziluze Ameriky
16.06. 23:27 Tomas Marny  Peleska a jeho disinformace.
17.06. 03:51 Peleška Milan  RE: Peleska a jeho disinformace.
16.06. 22:15 Eurocech  Imperiální deziluze Ameriky
17.06. 00:58 zdenek  RE: Imperiální deziluze Ameriky
17.06. 01:26 Rado  RE: Imperiální deziluze Ameriky
17.06. 02:44 Evrocech  RE: Imperiální deziluze Ameriky
17.06. 07:08 Rado  RE: Imperiální deziluze Ameriky
17.06. 14:30 malvarika  Imperiální deziluze Ameriky
17.06. 14:32 malvarika  Imperiální deziluze Ameriky
18.06. 02:39 Robert Nohejl  Imperiální deziluze Ameriky
18.06. 12:22 Trotl Murt, AGI  RE: Imperiální deziluze Ameriky
18.06. 15:19 mateji  RE: Imperiální deziluze Ameriky
19.06. 12:07 Trotl Murt, AGI  RE: Imperiální deziluze Ameriky
20.06. 02:26 bolo sinsaev  RE: Imperiální deziluze Ameriky
20.06. 14:08 Trotl Murt, AGI  RE: Imperiální deziluze Ameriky
23.06. 21:46 bolo sinsaev  RE: Imperiální deziluze Ameriky
24.06. 19:43 mateji  RE: Imperiální deziluze Ameriky
23.06. 22:14 bolo sinsaev  RE: Imperiální deziluze Ameriky
24.06. 17:47 Trotl Murt, AGI  RE: Imperiální deziluze Ameriky
20.06. 02:24 bolo sinsaev  RE: Imperiální deziluze Ameriky
18.06. 18:46 malvarika  Imperiální deziluze Ameriky
20.06. 02:30 Mikin  RE: Imperiální deziluze Ameriky
18.06. 18:50 malvarika  Imperiální deziluze Ameriky
18.06. 18:55 malvarika  RE: Imperiální deziluze Ameriky
19.06. 05:39 mateji  RE: Imperiální deziluze Ameriky
19.06. 12:09 Trotl Murt, AGI  RE: Imperiální deziluze Ameriky
22.06. 10:56 Robert Nohejl  Imperiální deziluze Ameriky
22.06. 11:00 Robert Nohejl  Imperiální deziluze Ameriky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 52 čtenářů částkou 12 058 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 0

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 0

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 8

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,62 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,28 Kč
Švýcarský frank
23,29 Kč
100 japonských jenů
19,25 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 432,00 Kč
1 unce stříbra
567,97 Kč
Bitcoin
1 039 551,46 Kč

Poslední aktualizace: 14.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 038