Diskuze k článku

Varování od ženy za pultem

Příspěvků 75

7.8.2014 0:13

bez uvedení názvu

dub 89.?.?.?

oné "lahůdkářské" firmy je celý článek prakticky k hovnu...

314965

7.8.2014 1:34

RE: bez uvedení názvu

Gory 37.?.?.?

Reakce na 314965

prakticky jste nebyl v krámě a všechno chcete po lopatě až pod nos [mrknutí jedním okem]
ist ganz egal, welches hypermarket, stačí přijít a vnímat, sledovat, to jsou věci, co dělají s námi zákazníky, to je hitparáda, okrást za každou cenu, zelený salám, "chodící kuře" běžně
a reklamace neexistuje, zajděte a uvidíte.

TOHLE se mi teda v Deutschlandu u stejný firmy nestalo, joó jednou, protočil jsem šéfíka takovým způsobem, že dneska, když se objevím, mám vždycky bonus ke všemu + VIP služby, i kdybych šel koupit jenom sirky. Chudák v tom byl nevinně, celá dodávka zboží stála z ho.no, byla z Česka. Největší zděšení pro něj bylo, že jsem Čech a že prej musím mít německý předky.

Ale tady v Džombelandu CZ nepotkáte, jsme pro všechny HalbMensch, póvl a plebs, prodejný kurv.čky, děkujme pravdoláskařům, flaškovičům, EUposlancům.., který nám udělali jméno, prodali nás jako kolonii, nic jinýho dneska nejsme

314967

7.8.2014 2:36

RE: bez uvedení názvu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 314965

to máš jedno, takto to funguje v každej "veľkopredajni", 99% samoobslúh a minimálne 90% menších "reťazcových" predajní.
Je to síce svinstvo, ale inak by ekonomicky neprežili.

314969

7.8.2014 2:44

RE: bez uvedení názvu

kraken 31.?.?.?

Reakce na 314965

>oné "lahůdkářské" firmy je celý článek prakticky k
>hovnu...
Pokud neumíte psát bez použití sprostých slov, nepište vůbec. Pokud nevíte, že stejné praktiky provádějí VŠECHNY potravinářské řetězce je mi Vás líto, protože to by si mohl domyslet každý, průměrně inteligentní člověk. Situace je ještě mnohem horší než popisuje onen článek - něco o tom vím, protože jsem manželem jiné, podobně pracující "ženy za pultem". Ta paní co odkráčela s hrdým čelem, si velmi brzy uvědomí, že stejně nemá jinou šanci, než "držet hubu a krok", protože všude je to stejné, a mnohde ještě i horší. Jsem si jistý, že se najde nějaký chytrák, který se zeptá, proč si nenajde jinou práci. Odpovím mu - protože jiná není. Navíc je obrovský přetlak zájemkyň o práci nejen z Čech, ale i ze Slovenska, a Ukrajina se k tomu velmi brzy přidá. Pokud někdo ví jak tuto situaci řešit, ať dá vědět - já o tom přemýšlí denně a řešení nevidím (bohužel).

314971

7.8.2014 6:54

RE: bez uvedení názvu

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 314971

Tohle si dělají lidé sami. Pracovní smlouva má být podepsána v den nástupu. Stačí, aby všichni bez výjimky trvali na dodržování platné legislativy.
V Německu je zákoník práce pro zaměstnavatele svatý, protože je svatý především pro zaměstnance. Má ho doma po ruce úplně každý.
V Čechách není problém zaměstnance beztrestně využívat, protože jsou pohodlní a pořád čekají, že za ně někdo něco vyřeší a potom brečí.

314979

7.8.2014 7:50

RE: bez uvedení názvu

kraken 31.?.?.?

Reakce na 314979

>Tohle si dělají lidé sami. Pracovní smlouva má být
>podepsána v den nástupu. Stačí, aby všichni bez výjimky
>trvali na dodržování platné legislativy.

>V Německu je zákoník práce pro zaměstnavatele svatý,
>protože je svatý především pro zaměstnance. Má ho doma po
>ruce úplně každý.

> V Čechách není problém zaměstnance beztrestně využívat,
>protože jsou pohodlní a pořád čekají, že za ně někdo
>něco vyřeší a potom brečí.
Nemohu s Vámi souhlasit, protože Vaše "všichni bez vyjímky" neplatí nikde na světě, takže Váš komentář je zcela mimo, a nemá žádný smysl. Je to pouhá teoretická možnost. Kecy o tom, jak jsou češi pohodlní si pište do Britských Listů - je to totiž úplně stejné jako když Čulík z pohodlí svého Edinburgu píše o čecháčcích o kterých nic neví. A rady typu "kdyby všichni bez vyjimky" jsou taky k ničemu (navíc jsem si jistý tím, že jste to věděl, už když jste to psal), takže zkuste někdy příště radu kterou lze uskutečnit.

314984

7.8.2014 9:46

RE: bez uvedení názvu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 314979

Tak to je blabol nekoho kdo nikdy nezil v civilizovane zemi. V Rakousku je Zakonik prace, ktery zamestnance chrani pred zhovadilosti zamestnavatelu. Dale odbory,komora delniku a zamestnancu a v neposledni rade system kolektivnich smluv, ktery stanovi minimalni mzdu v danem oboru.

Dale je tu statem placena organizace Ochrana spotrebitelu a v pripade jak popisuje ta pani, by stacilo upozornit na policii a ten "podnikatel" by jiz nemel v cem podnikat, pokud by jej rovnou nesebrali pro "obecne ohrozeni".

314992

7.8.2014 12:49

Pokud takový nezodpovědný podnikatel dostatečně nezaplatí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 314992

když ho někdo už práskne, kontrolorům a nebo policajtům, tak by měl skutečně přestat podnikat, protože jen ohrožuje ostatní svědomité a svéprávné podnikatele, kteří těm kontrolorům i policajtům zaplatí co požadují, a strhnou to samozřejmě pak z platů zaměstnanců. Kapitalizmus je založen na principu, podělit se s kamarády. Pokud někdo není solidární, a nebo si chce dokonce stěžovat, nemá v kapitalizmu v naší Zimbabwe-tzech, co dělat..

315006

7.8.2014 20:52

RE: bez uvedení názvu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 314979

Víš h@vno. Chceš smlouvu v den nástupu? Možná jo možná ne - když ne, za vraty stojí plno jiných zoufalců. Víš h@vno jak se s lidma vymrdává tržně demograticky tam kde je skutečná nezaměstnanost 25% ....

315042

7.8.2014 8:28

Jak z toho ven

Všudezdejší 94.?.?.?

Reakce na 314971

Je to jednoduché - vyžaduje to jen se domluvit a přestat v řetězcích nakupovat do měsíce se položí nebo zlepší. Já si zeleninu a brambory pěstuji sám. Drůbež kupuji od známého a vepřové od dalšího, kteří krmí tak jak to dělávala moje babička.
Chuť je neporovnatelná ! Zbytek dělám větší nakup v Německu v obchodu REWE. Známým říkám, že jsme Němce dohnali a předehnali, když se diví tak jim ukážu lístek - je tam levněji a lepší kvalita.
/Představa že se Slované domluví je úsměvná kdyby nebyla k pláči/

314987

7.8.2014 9:44

RE: Jak z toho ven

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 31.?.?.?

Reakce na 314987

>Je to jednoduché - vyžaduje to jen se domluvit a přestat v
>řetězcích nakupovat do měsíce se položí nebo zlepší. Já
>si zeleninu a brambory pěstuji sám. Drůbež kupuji od
>známého a vepřové od dalšího, kteří krmí tak jak to
>dělávala moje babička.

Zase další "chytrák." Je strašně jednoduché přestat v řetězcích nakupovat, protože to přeci může uplně každý u jednoho známého nakupovat drůbež,u druhého vepřové,pro větší nákup si dojet do REWE, a zeleninu a brambory si vypěstovat sám. Zvlášť tehdy když máte malý důchod, je vám 68, bydlíte v paneláku, a nemáte zahradu. Než napíšete další blbost zkuste nejdřív přemýšlet, protože jinak to jsou strašně blbé kecy.

314991

7.8.2014 18:09

RE: Jak z toho ven

rimi 85.?.?.?

Reakce na 314991

Bonus - do VSECH krmnych smesi se pridava soja, ktera se k nam dovazi z mekky vsech demokratur, takze tuti GMO

315022

7.8.2014 20:20

RE: Jak z toho ven

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 314991

Souhlasím s Vámi. Další chytrolín co bydlí u hranic. Pane "Všudezdejší" (=> vlezdoprdelka?) a na internet ráčej chodit kam? Také ke kamarádovi?

Buď je to a) provokatér nebo za b) blb.

315035

7.8.2014 16:37

RE: bez uvedení názvu

dub 89.?.?.?

Reakce na 314971

pokud nepochopíte, že bez udání názvu firmy ji nelze bojkovat a tudíž dostat z trhu, je mi líto vás.

tudíž trvám na tom, že bez názvu je celý článek k hovnu,neboť zmíněná praxe je veřejným tajemstvím a tudíž je článek neproduktivním nošením dříví do lesa a tedy ztrátou času.
ale chápu, že někomu stačí si zanadávat, aniž by byl schopen a ochoten zajít o ten jeden krok dál, že.

když se totiž lidi domluví, a půl roku u takového řetězce nekoupí ani prd, odporoučí se. a zbývající možná pochopí, že pokud budou v prodeji hnoje pokračovat, může je snadno potkat totéž.
obzvláště když je dneska v kocourkově přebuchtíno a v každý čtvrti jsou minimálně 4 velkoprodejny odpadu.

315014

7.8.2014 19:12

RE: bez uvedení názvu

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 315014

Priteli. Problem je v tom, ze uvadet nazev neni vubec nutne. Tuhle praxi totiz pestuje 90% hypermarketu v nasi zemi. Je naprosto jedno, zda je vasim cilem Kaufland, Albert, Tesco, nebo Billa. VSUDE najdete plne pulty krajenych uzenin, vsude najdete salaty v misach, kde se micha predvcerejsi s cerstvym. Vsude nejdete maso v marinade na domaci grilovani, ktere bylo pred vlozenim do marinady tak trochu dozelena, vsude najdete zamestnance, kteri omyvaji syry s ryzakem, aby dali dolu plisen, vsude potkate klobasy, kterym od bileho kozisku pomahaji uterky a olej.

Jedinou moznosti je kaslat na chramy boha konzumu. Kaslat na markety a jidlo si kupovat vramci sve socialni site. Treba jit do maleho reznictvi, kde vam tu sunku na pozadani nakrajeji a nenechaji ji nakrajenou okoravat v pultu, jit do maleho obchudku, kde by byl majitel sam proti sobe, kdyby prodaval zavadny zbozi. Je potreba bojkotovat VSECHNY retezce. Zas se naucit, ze maso se kupuje u reznika, drubez u sedlaka, chleb u pekare, ovoce na trhu... Dat praci svym sousedum, nechat vydelat lidi ze svyho okoli a ne managery nadnarodnich retezcu, co misto jidla nabizeji biohazard...

315026

7.8.2014 20:28

RE: bez uvedení názvu

dub 89.?.?.?

Reakce na 315026

a) nelze vyřadit všechny řetězce najednou, nutné postupně, bojkotovat jeden po druhém.

b) vaše domněnka, že v malém krámku dostanete něco lepšího, je čirý naivismus. malé obchůdky nakupují u stejných výrobců a dodavatelů, takže sice to nemáte okoralé, ale jsou to stejné chemické sračky, jako v sámošce.

máte-li kliku, že je ve vaší blízkosti řezník, který si sám zabíjí, vyrábí, udí a prodává, blahořečte svým andělům strážným. dtto pekařství atd.
zkrátka nejde o velikost, ale o zdroj.
problémem tudíž není okoralý salám, ale to, že je to místo jídla drogerie. a protože řetězce tvoří výrobcům sraček, jako babiš, největší obrat, tak je třeba začít s bojkotem právě těch řetězců, jednoho po druhém. jinak ten dobytek, co to vyrábí, k žádné změně nedonutíte.

315036

7.8.2014 20:33

RE: bez uvedení názvu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 146.?.?.?

Reakce na 315026

To by se nesměl pekař jmenovat Rašner či UB (United Bakeries). I v okresním městě s 30 000 obyvateli je totiž celkem fuška najít vámi popisované krámky. V Brně se teprve nedávno objevilo pár obchůdků s kvalitními produkty, akorát ještě nějak nechápou, že nemůžou chtít šílené ceny.

315037

8.8.2014 22:45

RE: bez uvedení názvu

pastika 23 5.?.?.?

Reakce na 314971

naprostý souhlas!!!!

315114

7.8.2014 2:50

RE: bez uvedení názvu

nevim 78.?.?.?

Reakce na 314965

no nedělám si iluze že to někde bude jinak [bliji]

314972

7.8.2014 3:53

RE: Sracka z jidla ....

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 314965

Ani ne. V ceskym krateru staci votevrit noviny kde popisujou kolika retezcum a kde za takovy labuznicky lahudky z kterejch zakaznik v tom lepsim pripade dostane pouze sracku urady eraru udelujou pokuty.... A kdyz to budete sledovat tak zjistite ze skoro vsude. Ja sem si tam kdyz na me na dlouhym cyclovandru po 14 hodinach jizdy na tezko prisla pred Horicema krize jednou koupil spekacky ( by the way , pamatuju ty jedly za komousu ....) ze to nekde v polich zapichnu , postavim stan udelam si vohynek , k nim 10 lahvacu vybornejch novopackejch 12ctek a 1/2 chleba a doslapu to az druhej den a ty spekacky vod tehle kapitalistickejch swini se vubec nedali zrat tak ze sem radsi sed na kolo a v ty tme doslapal dalsich asi 30 km az do Novy Paky kde se tam v slusnejsim podniku u Jezku kterej me ve vesnici Stikov doporucila jedna pani ktery sem se ptal velice dobre najedl, prenocoval a hlavne na dalsi strece do Harrachova neposral .... Jo jo, v ceskym krateru kde je dnes samej sizunk musi bejt jeden vopatrnej ..... Ja sem se tam malem vysral z podoby co se tyce tech lahudek jednou v Reichenberg kdyz sem slapal do Novyho Mesta pod Smrkem a do Frydlantu a nebejt zivocisnyho uhli ktery bylo k dostani v lekarne bych jim tam vobsral pri ceste snad i ten Jested ......

314974

7.8.2014 15:23

RE: bez uvedení názvu

To je jedno 78.?.?.?

Reakce na 314965

Vy naivo. To platí skoro pro všechny takovéto prodejny. Průměrný Čech je strašně naivní. Nějaké potraviny a lahůdky se ve velice širokém sortimentu nabízí všude hafl. Jenže potraviny se kazí. Některé sakra rychle. To je pak těžké až skoro nemožné udržet přeširoký sortiment nabídky a na ten lákat zákazníka. To je jeden z důvodů, proč se vedle v Rakousku prodá cca 1/2 potravin a ta druhá normálně vyhodí. Ta druhá polovina se skládá skoro z 90% z netrvanlivých potravin, což jsou skoro vždy lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina. Takový cukr, nebo rýže se nekazí. Do toho neakční a zkorumpovaná ČOI, nečinná inspekce práce, nedostatečné zákony a předpisy... A tak prodavačky jsou šéfy běžně nuceny třeba do mletého masa přimíchat nějaké to staré atd. Nu a naši lidi to takto kupují, a ani si moc nestěžují či nereklamují... Nu a pak si zahraniční manažeři místních Kauflandů, Albertů, Tesco, atd. myslí, že my zde to máme takto rádi a tak nám prodávají podřadné potraviny.

315011

7.8.2014 19:54

RE: bez uvedení názvu

fohat 194.?.?.?

Reakce na 315011

kráčím do pekárny,kde vzadu dělají za přijatelný peníz obložené chlebíčky,kde si počkám pár minut na NYNÍ udělanou smaženku..Bělehradská Praha 2, [cool] Chlebíček 17kaček,smaženka 23kaček.

315033

8.8.2014 8:13

RE: bez uvedení názvu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 315033

Tak to smaženka je o 3 třídy níž než přírodní řízek na troše oleje za stejný groš. [mrknutí jedním okem]

315057

7.8.2014 3:06

Amen

coinageboy 98.?.?.?

V Cesku jsem tuhle byl. Nejakou procedurou z dob Batusky Masaryka mi Ceske obcanstvi odnali. Jidlo - humus.
Ani se mi tam nechce jet znovu - notabene uz mi prislo par vyhruzek za hanobeni rasy naroda a presvedceni a tak by me mohli poslat ven postrkem jako myho znamyho Dr. Duke...

314973

7.8.2014 4:36

RE: Amen

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 314973

Taky me na udani prislo predvolani z PCR kdyz sem byl v ceskym krateru. Ale to uz sem vedel za Zvedavce jak to chtej naraficit a proto sem byl drzej jako voni a poslal jim to predvolani nazpatek s doplnkem "wrong address" aby meli radost. Do Seattle sem radsi letel z Frankfurtu a do Nemec na Radweg to prejel na bicycle .......Voni by to jak sou brainwash , ze mam duvod milovat chazary jak pazdero v prdeli v ty jejich democracii ktera je v tam ceskym krateru krome majetku vokrada i vo zdravi stejne nepochopili, ze jo! [chechtot]

314975

7.8.2014 5:50

Předem nakrájený salám?!

Tom 24.?.?.?

[překvapení] To snad může koupit jenom idiot, že? Horší je už jenom krabicové víno, podebraná pata či tři dny krájená stará houska ...

314976

7.8.2014 12:28

RE: Předem nakrájený salám?!

coinageboy 98.?.?.?

Reakce na 314976

Co takhle zkusit nebejt posera a udelat v kramu poradnej kraval??
I starej Slzhenitsyn napsal (parafraze) ze kdyz chodili fizlove vybirat lidi za usvitu tak ze kazdej sel potichu a tak vlastne jaksi 'zmizel' aniz by si toho spoluovcane vsimli....

315005

13.8.2014 1:45

RE: Předem nakrájený salám?!

hs 82.?.?.?

Reakce na 314976

Taky nechápu, jak může někdo kupovat salám a sýr, či slát u pultu. Proč???? Vůbec k pultům nechodím.

315320

7.8.2014 6:11

Co čech, to zbabělec.

kik 109.?.?.?

Jó, jó tšeska zpáběla sfíně , drší chubu a krok ! Tóbry slúcha a utavač.

314977

7.8.2014 8:52

RE: Co čech, to zbabělec.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 314977

- no - k danej situácii na Slovensku - ako cez kopirák, to isté, základ bol položený rovnako, - lenže, donekonečna vyhadzované ženičky tesne pred koncom tretieho mesiaca - v tom je to - až nastala doba, že sa prijal zákon o tom, že pracovníci dodávaný agentúrami musia byť zamestnaní aspoň pol roka, a aj z úradu práce tiež, došlo k zaujímavému efektu, zdroj lacnej pracovnej sily pre supemarket sa vyčerpal, visí oznam prijmeme predavačky a pomocný personál, otáčajú sa študentky brigádničky, ale k pokladniam akosi nikto, oznam visí už tri mesiace, predpokladám, že čakali nával z úradov práce a dali výpovede, prichádza nová čerstvá dávka zo škôl .... v čom urobili súdruhovia chybu??? - šéf je z toho na draka

314989

7.8.2014 11:21

RE: Co čech, to zbabělec.

Danielle 178.?.?.?

Reakce na 314989

Žeby cesta? Zákon dopytu a ponuky? Ľudia nechcú robiť za mizerný plat v otrockých podmienkach? Radšej pojdu do Rakúska?

A chystá sa aj zmena (nový zákon) s krájanými "tovarmi", budú musieť vždy označiť čas, kedy napr. salámu "otvorili" a narezali... prísne podmienky na likvidáciu nespotrebovaného...

Teším sa, že vidím zmeny... za "socíku" boli "k mání" ihly, chleba, zemiaky ... za "každým rohom"... ale neboli džíny a tričká s reklamou, značkové veci... chceli ste/sme širokú ponuku, tak ju máme, čo je ďaľší extrém... chce to čas, aby sa ponuka základných tovarov nevyhnutných k "fungovaniu človeka" zrovnovážnila s ponukou tých extrémnych a vlastne nepotrebných... je to o každého postoji ku konzumu, spotrebe... k exploatácii surovín... pán editor nám dal krásny príklad v téme Knoflík - chce ihlu a niť, nič iné neakceptuje... lebo tie tretky naviac nepotrebuje... nebude za ne platiť... a o tom to je...

...ja osobne z pultov nenakupujem, maso jem minimálne... základné potraviny ako mlieko a chlieb, prípadne drahé plesňové francúzske syry, ktoré milujem, nakupujem v Kauflande vždy večer, kedy sú tam 50-80% zľavy na pečivo a zeleninu... a pár dní pred koncom spotreby výrobku sú zľavy aj na dobroty ako syry, či jogurty v špeciálnych "kútikoch"... nie je to o šetrení, to je bonus naviac, je to o filozofii spotreby a úcte k potravinám...

315001

7.8.2014 20:44

RE: Co čech, to zbabělec.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 146.?.?.?

Reakce na 315001

"Špeciálny kútik" to ano, ale pro sebevrahy.

315039

7.8.2014 10:31

RE: Co čech, to zbabělec.

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 314977

Sousloví "Radši držím klapačku" vystihuje situaci přesně. Přitom je NĚKOLIK způsobů, jak věc řešit : ČOI, SVS, HS... [bliji]

314993

7.8.2014 20:40

RE: Co čech, to zbabělec.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 146.?.?.?

Reakce na 314977

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

315038

7.8.2014 10:34

na brigádě v americkém supermakretu 90tých let.

Milan65 94.?.?.?

Koncem devadesátých let jsem chvíli pracoval v usa a jako jednu z prací jsem dělal právě prodej v lahůdkách, tedy sýry a salámy.
Mohu dodat, že jsem tam dělal asi 2 měsíce a za tu dobu jsem poznal zač je toho loket.

Od té doby nejím kupovaný saláty.
Salámy ani klobásy natož buřty nejím. (v čr zásadně ne)

Praxe ze supermarketu (Grand Union, jenž již před lety zkrachoval):
- saláty se sice vyráběly denně, nebo obden čerstvé ale přidávaly se do misky odpředu kde se vybíraly, takže na rozdíl od popsané nechuné taktiky z čech (promíchávání) se ty staré posunuly nejdál od prodavače až dozadu pod sklo pultu, z pohledu prodejce tedy nejdál, pod nos zákazníka a skoro nikdy nedošlo k jejich prodeji (ale v pátek často jo, to býval větší zájem a někdy se vyškrábala i celá miska u některých druhů). Jejich norma byla čistit onu misku jednou týdně. Tedy prakticky salát byl týden starý (v zadní části misky). Co zbylo se vyhazovalo. Miska se čistila jednou týdně, stejně jako celý chladící box (ano sklo se okenou čistilo denně i několikrát, ale to se nejí [smích].
Principem všech salátů je stejně vše naložit do majonézy nebo dressingu a tak děkuji pěkně ale to nemusím ani pokud je to čerstvé, natož pokud to není.
- Sýry se krájely přímo zákazníkovi z celého kolik si řekl a tak nedostal nikdy staré. (to v čechách je praxe jiná a obávám se že nejde koupit čerstvě nakrájený který je zabalený přímo na prodejně), také tam nebyl takový nával jako je u nás a tak to šlo, zde jsou lidé zvyklí nakupovat jinak.
- maso se peklo a krájelo také pro konkrétního kupujícího dle libosti a také jak tenký to chtěl nakrájet (plátek).
Fakt že se víc prodávalo krájené pečené maso (jako třeba roastbeef, než salámy) mi přijde nejen leppší ale zdravější, když už (míň konzervantů (asi)).
Chemikálie, kterou se nože kráječů myly, pak jizstě ulpěla vždy na prvních plátcích krájeného tovaru, no ale to je zde jistě samé, tu pak někdo sní. Jak moc je neškodná to asi víme všichni. Ti další to už mají čisté/čistší.

Faktem je že si nevybavuju že bych tam narazil často (ojediněle snad něco někde na okraji plesnivé být mohlo ale nevzpomínám si konkrétně, že by se něco okrajovalo z toho důvodu. Kupodivu jsem tam nebyl svědkem žádných podvodů, tak jak byly popsané v článku. Oddělení masa bylo zvlášť bokem, tma jsem nepracoval - to nehodnotím.
Asi i ty potraviny měly už množství konzervantů dávno v sobě přidaných.

Ekonomika:
Tato oddělení se chovaly v supermarketu jako samostatné obchodní jednotky a každý den (i v průběhu dne neustále počitali manažeři zisk a výdělek. Mzda je tam jak tady minimální (až na pořád trvající rozdíl v kupní síle) (je to prostě nízko placená práce, ano může ji dělat skutečně každý)
Např. ne zdaleka každý, spíše ojediněle si platil zdravotní pojištění, nemluvím o zubaři... s ...Automaticky kráceno

314994

7.8.2014 18:56

RE: na brigádě v americkém supermakretu 90tých let.

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 314994

Pred tremi tejdny sem byl v Point Roberts ( Washington state - USA ) vomrknout stado Killer Whales (ORCA ORCA). Jednu z nich zbavoval parazitu Wilson's Phalarope (Phalaropus tricolor) Nacepoval sem tam u Shell 60 galonu nafty ktera je tam levnejsi nez tady v BC. Piti a jidlo , samozrejme predrazeny protoze tam nemaj competition na dva dny na more sme si koupili v International Market Place. Meli tam par ceduli u regalu a mrazicich pultu No Genetically Modified Food a to tam stalo 2x az 3x tolik - ja tomu rikam rip off a sem si vsim ze z mistnich amiku ktery zijou z ruky do huby ho nikdo nekupoval. By the way, v USA je zubar drahej a vetsina amiku si ho nemuze vubec dovolit a proto to maj v hube jak noty na buben - taky samou pauzu ...

315024

7.8.2014 11:05

Rozdiely

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 87.?.?.?

medzi Východom a Západom sú vskutku zarážajúce a jeden by sa až s konšpiračnou zaujatosťou opýtal, či je to naozaj len využitie "hlúposti" ľudí alebo úmysel. Ono sa síce hovorí, že Západniari by si to nenechali ľúbiť ale vedˇ aký je len rozdiel medzi Nemcom a Anglánom, nehovoriac už o Frantíkoch a ostatných južanoch. Ale takisto medzi mentalitou českou a slovenskou.

V článku žiaľ chýba nejaký záver v zmysle "ako z kola von", je len popisom bahna, v ktorom sme sa ako národy po "Veľkom oslobodení z jarma totality" ocitli.
Pravdou ostáva, že sme v p.r.d.e.l.i takže v duchu "všetko zlé je na niečo dobré" by sa možno ľudia mali konečne zamyslieť nad svojimi mentálnymi programami, ktoré riadia naše životy a priamo podmieňujú ako myslenie tak konanie. Zmeniť zákony o zamestnanosti by bolo asi na dlho ale ovplyvniť kvalitu ponúkaných, najmä potravinárskych výrobkov, môže každý a okamžite. V ceste však stojí tak bolestivá predstava zmeny neuvedomelých stravovacích návykov, avšak aj to sú len programy, ktoré možno pozmeniť či úplne vymazať a nahradiť novými. Nemyslím, že pindanie a neustále sťažovanie sa, bez najmenšej konkrétnej akcie niečo kedy zmení.

Sám som prestal jesť mäso (a nech to nevyznie ako agitka lebo toto je jeden z mnohých najžhavejších problémov s obrovským množstvom dalších súvislostí) ešte za prezidenta Husáka a rozhodne mi nič nechýba, naopak, ako dnes vidno aj na príklade "velekrámov", možem hovoriť a tak to aj cítim, len o pozitívnom zisku. Na úkor nikoho.

Súčasní veľzmrdi na riadich postoch opraty postupne priťahujú a tí, čo niečo pamätajú vidia zreteľne, že trendy sú negatívne a čakať pomoc od spomenutých zmrdov je nielen strata času ale aj naivné. Stačí len málo a tým je rozhodnutie niečo začať osobne konať, lebo ak nie dnes tak kedy? Na druhý príchod Krista, ktorý za nás povyťahuje horúce gaštany z ohňa totiž neverím.

314998

7.8.2014 11:18

RE: Rozdiely

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 87.?.?.?

Reakce na 314998

Vlastne, som zabudol dodať, pani z článku ponúkla jedno veľmi efektívne riešenie a tým je prerušenie a odchod z takejto práce nepráce. Je však podmienené takým istým konaním ostatných ľudí a to v masovom meradle. Sám som tak pár krát v živote urobil napriek samozrejmým následkom z takéhoto kroku vyplývajúcich.

314999

7.8.2014 21:01

RE: Rozdiely

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 314998

Rozdíl je v tom, že v periferních koloniích mají ovčané-otroci 1/4 kupní síly na stejné zboží jako ovčané-otroci v centrálních koloniích globalistické kabbaly - a vůbec to nesouvisí s produktivitou práce. V perifériích tržně-neožidoliberálně-demograticky platí ovčané-otroci mnohem vyšší výpalné globalistické kabbale. Jde pak po tom výpalném o dosti jiné rozhodovací možnosti jakou kvalitu při nákupech volit. Je to otázka určité vyspádovanosti životní úrovně v rámci globál neožidoliberálního mechanismu.

315044

8.8.2014 8:20

RE: Rozdiely

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 315044

Ano i tak.
Co jsem dal na AC24
Stupidní vzdělanci? Jediné co pro nás euálníci udělali je že nás postavili do role druhořadých lidí z pozice ruska odvetnými sankcemi a z pozice amíků vydíratelných zákazníků a patrně pokud možno prosebníků. Děkujeme odejděte. Ovšem svých 30 stříbrných by si zasloužili bez pochyb.
Že profit nehledě matlání okolí strukturovaně směřuje k oku pyramidy je zřejmé.

315058

8.8.2014 9:29

RE: Rozdiely

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 315044

to není vliv nějaké kabbaly ale normální jev v kapitalismu
pokud se ti to nelíbí tak bud proti kapitalismu který toto způsobuje
jenže to si čecháček nikdy nepřizná - auta chaty bazény hogo fogo a za negativa může zakuklenej žid kterej zpoza jeviště konšpiruje proti církvi a lidstvu jen ho najít [mrknutí jedním okem]

315067

7.8.2014 11:18

...

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

- V čom ste lepšia ako zkorumpovaný politik ?
Robíte niečo s čím absolútne nesúhlasíte, ale robíte to pretože prachy [zmaten]

- skontaktujte sa s podnikateľmi na rôznych fórach. Prezrite si možnosti a nakoniec otvorte vlastné mäsiarstvo, kde budete predávať kvalitné potraviny.

Problém v naších chudobných republikách je, že podnikatelia radi stavia na istotu a radšej predajú odpad za lacno a majú istotu že to predajú, ako predať kvalitný material za draho a unúvať sa tak s kvalitnými službami. Vtip je ale v tom, že za kvalitným produktom ľudia prídu vždy radi. A aj keď bude zákazníkov na začiatku menej, neskôr ich bude určite viac a nakoniec budete mať aj vyššie zisky ako mäsiarstvo ktoré predáva odpad...

- Prečo keď vidíte problém, neriešite ho ?
Na problémoch sa dá predsa krásne zarobiť... Zarobíte aj vy a aj zákazníci... Tak v čom je k problém ? ... Nemáte kapitál ? Tak ma kontaktujte a poradím vám 10 miest kde môžete získať kapitál rýchlo, jednoducho a so smiešne nízkym úrokom.

315000

7.8.2014 12:19

RE: ...

timur 85.?.?.?

Reakce na 315000

je to presne tak -

315004

7.8.2014 19:44

německá kvalita levnější než český odpad

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 315000

A jak vysvětlíte, že v Německu se kvalitní potraviny prodávají za nižší cenu, než u nás ten odpad? Dokonce dokáží konkurovat našim potravinářským kafilérkám -viz. docela kvalitní německé potraviny v Lidlu levnější než český odpad. Co vy na to?

315031

8.8.2014 14:44

RE: německá kvalita levnější než český odpad

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Reakce na 315031

Podniky tam majú väčšie odbery kvality a teda automaticky nižšie ceny.
Československý odpad sa predáva za tržnú cenu odpadu. Keby to ľudia prestali kupovať, zlacneli by. Keby to ludia aj tak nekupovali, zlacneli by ešte viac...Po čase by sa reťazce sútredili na kvalitné produkty a teda zväčšili objem nákupu a teda by dostali podobné ceny ako nemci...

Ako vždy hovorím. Ľud má to, čo chce. ( a nehovorte že je to z donútenia, lebo sú žvásty - človek má viac výživných hodnôt v malej drahej veci, ako v lacnej veľkej - kde je konečná cena vo výsledku rovnaká )

315087

7.8.2014 15:15

článek o ho..u

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

zaprvé je starý...a zadruhé je to nesmysl, který si někdo vycucal z prstu.
Jo, když je okurkový sezóna.
Neříkám, že se podobné nešvary nedějí, ale je to donéma spíše malých prodejen.......a u těch si lidi udělají časem sami obrázek a nekupují tam. Pokud by to byl opravdu velký řetězec, tak by to neprobíhalo tak jak "paní" napsala, a pokud by to tak probíhalo a ona tam už nepracovala, tak proč neuvedla o který řetězec se jedná, který vedoucí dává takové pokyny a kasíruje peníze?
Znám spoustu lidí pracujících ve velkých řetězcích a takhle to opravdu nefunguje (ne, že by se neděly žádné nešvary).
Většinou to je tak, že zboží, které se neprodá a druhý den by se prodávat už nesmělo vedoucí toho konkrétního úseku dá do slevy (často i 90%) a zaměstnanci si to rozeberou domů sami a rádi.
Co se platů týče, tak prodavačky nejsou na vrcholu potravního řetězce, nicméně minimální mzda byla před třeni roky 8.700,- Kč, takže 7.000,- je nesmysl a to i ve zkušební době, leda by se jednalo o zkrácený úvazek.
Pokud se jednalo o vetší řetězec, pak zde ze zákona do toho mluví i odbory a dojednávají kolektivní smlouvu.
Jasně, že prodavačka nemůže čekat, že dostane hned třeba 15.000,- čistého při nástupu ( i když v praze a středních čechách asi jo), ale po nějakém čase je plat kolem 15.000,- naprosto běžný, zejména pokud má dotyčná děti, tedy úlevy na daních.

315010

7.8.2014 17:51

RE: článek o ho..u

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 315010

Nemáš šajna o tom jak to chodí, tak nepiš kraviny.

315021

9.8.2014 10:19

RE: článek o ho..u

jan vítek 84.?.?.?

Reakce na 315021

napsal anonym, který ví o všem všechno.
mnoho let se právě v tomhle segmentu pohybuju...i když ne jako zaměstnanec, ale vidím jak to kde chodí napříč řetězci.
Nicméně moje přítelkyně pracuje mnoho let v TESCO.....po třech letech se dostala platově na nějakých 18.500,- čistého a teď se ji měl zvedat plat o 3.000,- prtože měla postoupit na vyšší pozici o kterou ale nestále (moc práce a zodpovědnosti navíc za blbé 3.000,-)
Moje bývalka dělala v jiném řetězci a její matka dělá prodavačku v podobných obchodech celý život.
Znám hodně lidí ze středního managementu ve skoro všech řetězcích půcobících v ČR.
Podnikám or roku 1995, takže legislativu spojenou s podnikáním znám.......takže třeba o těch odborech, každý zaměstnavatel, který má nad 15 zaměstnanců musí umožnit činnost odborům a dojednávat s nimi kolektivní smlouvu.
TEDY.....MÁM VELMI PŘESNOU A JASNOU PŘEDSTAVU JAK TO CHODÍ A JAK NE.....A TO CO BYLO V ČLÁNKU JE VYCUCANÉ Z PRSTU NA ZÁKLADĚ NĚJAKÝCH ZBĚŽNÝCH ZKUŠENNOSTÍ Z NĚJAKÉ MALÉ PRODEJNY A POKUD TA PANÍ CO TO ZAŽILA SKUTEČNĚ EXISTUJE, TAK JE TO ZBABĚLÁ MRCHA, ŽE NEPODALA TRESTNÍ OZNÁMENÍ...A TOTÉŽ PLATÍ O REDAKCI, KTERÁ PŮVODNÍ ČLÁNEK VYDALA, POKUD ZNALA FAKTA A NEKONALA.

315142

13.8.2014 18:11

RE: článek o ho..u

Tachonka 78.?.?.?

Reakce na 315010

Pane Vítku,pracovala jsem v obchodě skorem 10 let a dost dlouhou dobu i na odd.lahůdky-uzeniny.Bohužel z velké části musím dát autorovi článku,ať už ho napsal kdokoli,za pravdu.Snažila jsem se šulit spíš vedení než zákazníky,saláty jsem nemíchala,klobásky neolejovala,raději jsem to po částech odepisovala,ale bohužel ne vždy jsem u toho byla sama a ne vždy mi to prošlo.Zboží se do slevy dávalo až den před DS uvedeném na orig.obalu.Evidentně víte kulo belo o tom jak to v takovém obchodě chodí.
Co se týče platů...mám dojem že jste se právě probudil.Pokud vím tak před pár lety byl průměrný plat prodavačky cca 16 tis.To nám tedy tvrdil stát,když se potřeboval vyzvracet do novin a pochválit se před koncem roku jak nám krásně zvedl životní úroveň.Realita je jinde.Měla jsem cca 11 tis hrubého,ne na zkrácený úvazek.Dnes to není o nic lepší,jen si počkejte v prosinci jak budou zase plné noviny keců o stále se zlepšující životní úrovni.
A odbory?Zaměstnavatel uvádí ve smlouvě,že nesmíte být členem jakékoli organizace bez svolení zaměstnavatele..tzn ani odborů.Chytré že?

315350

14.8.2014 12:29

RE: článek o ho..u

jan vítek 84.?.?.?

Reakce na 315350

kdyby to zaměstnavatel uváděl, tak by porušoval zákon a celkem rychle by byl donucen úřady podnikání ukončit. V řetězcích jako je TESCO , LIDL, KAUFLAND apod. odbory běžně fungují. Pouze firmy do 15 zaměstnanců nemusí umožnit zřízení odborů na pracovišti.
Co se platů týká, moje přítelkyně (se kterou žiji 13 let) je prodavačka v TESCU a běžně domů nosí 18-19.000,- čistého.
Takže to s těmi platy nebude tak špatné jak se snažíte tvrdit.
To je jen běžná vlastnost čechů, tvrdit, že mají málo.
Doktoři stávkují, že mají málo, že přece nemůžou brát při nástupu tak málo jako prodavač v McDonald´s.....a přitom mají plat přes 50.000,- čistého při nástupu.
učitelé brečí, že mají údajně minimální mzdu a přitom berou minimálně 20-25.000,- čistého.
v téhle zemi se prostě jen brečí.
Pokud máte plat 11.000,- hrubého, tak proč neodejdete? lépe placené práce je všude plno....nezaměstnanost de facto neexistuje, to se jen lidem nechce pracovat.
Kdyby všichni odešli, tak by ten zaměstnavatel začal dávat větší mzdu. V tomhle neviditelná ruka trhu funguje. A pokud by na větší mzdu neměl, tak by přestal podnikat a uvolnil by místo jiným.

315400

14.8.2014 16:03

RE: článek o ho..u

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 315400

"Co se platů týká, moje přítelkyně (se kterou žiji 13 let) je prodavačka v TESCU a běžně domů nosí 18-19.000,- čistého.
Takže to s těmi platy nebude tak špatné jak se snažíte tvrdit.
To je jen běžná vlastnost čechů, tvrdit, že mají málo.
Doktoři stávkují, že mají málo, že přece nemůžou brát při nástupu tak málo jako prodavač v McDonald´s.....a přitom mají plat přes 50.000,- čistého při nástupu. učitelé brečí, že mají údajně minimální mzdu a přitom berou minimálně 20-25.000,- čistého."

Pane, Vy prostě prachsprostě lžete...

Prodavačka v obchodních řetězcích - 16tis měsíčně - hrubá mzda. Je ovšem otázkou, co v tom Tescu Vaše přítelkyně prodává.

Lékaři 50tis jen tehdy, když současně fungují jako dealeři farmaceutického průmyslu.

Akorát s těmi učiteli jste se nespletl.

Už jste viděl nástupní plat vysokoškoláka v ČR 50tis???

315417

15.8.2014 18:42

RE: článek o ho..u

jan vítek 84.?.?.?

Reakce na 315417

běžně jsem viděl platy lékařů kolem 120-150.000,-
50.000,- měsíčn má kdejaký obvoďák.
V tom TESCU nemá 16.000,- hrubého, ale 18.500,- čistého. ono je potřeba vydržet v jedné práci a zvyšovat si kvalifikaci...nastupovala taky za 11.000,- čistého...ale za 3-3,5 roku to vylezlo na současných 18.500,-

315475

7.8.2014 15:52

Ako z kola von?

lubosmat 195.?.?.?

Zdeformované výrobné vzťahy, keď hodnota práce je vyjadrená efektivitou v danom trhovom segmente, ktorý nevyjadruje spoločenskú potrebu a ani záujem o tovar v spotrebnom koši.

1. Energie sú podhodnotené (ceny sú nízke vďaka krvavej ropno-naftovej loby), paradoxne by nám to mohlo pomáhať, ale pomáha to len globalizácii (relatívne lacná logistika), keďže rozvoj robotizácie a oprostenia človeka od fyzickej práce v širšom meradle nenastal.

2. Výroba potravín je zdeformovaná nerovnovážnymi dotáciami (likviduje našu vnútornú konkurencieschopnosť), o tom kto, kde a ako kvalitne vyrobí nerozhoduje trh, ale lobizmus.

3. Najviac hodnotený trhový segment je finančníctvo a bankovníctvo, pritom systém neúmerne zaťažuje zvyšujúcim sa vnútorným dlhom a neschopnosťou ľudí investovať na nízkej a strednej príjmovej úrovni. Absolútna systémová chyba je vznik finančnej oligarchie a podriadenia sa štátu jej záujmom. Perličkou je hádzanie zodpovednosti za zlé ekonomické rozhodnutia politikov (zástupcov finančnej lobi) na daňových poplatníkov (arbitrážne súdy chrániace súkromný kapitál...).

4. Finančné skupiny ovládajú politické systémy rozhodujúce v západnom svete, z toho pramení radikalizmus a presadzovanie obchodných záujmov prostredníctvom vlád vojenskou mocou (Ukrajina je priamym dôkazom).

Pri hľadaní odpovedí sa mi podsúva otázka: „Ako naučiť chorú rybu lietať?“

315012

8.8.2014 14:53

RE: Ako z kola von?

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Reakce na 315012

Pozeráš sa na to moc politicky.
Podnikať sa dá úplne všade...ak nerátame severnú koreu...
A kde sa dá podnikať, tam sa dá podnikať kvalitne.

Predávať kvalitné potraviny je stále možné tak aby sa to oplatilo.

315088

11.8.2014 12:45

RE: Ako z kola von?

lubosmat 195.?.?.?

Reakce na 315088

Cítim sa až poškvrnený hodnotením „Pozeráš sa na to moc politicky.” Politický postoj je podriadený straníckym záujmom, nevypovedá o logike veci a ani o príčinách daného stavu!

Aký politický názor podľa Vás vlastne zastávam?

Politika nemá žiadnu hodnotu bez reálnych záujmov a cieľov. Výsledok politiky posledných 25 rokov naznačuje, komu ľudia podriadení úzkym straníckym záujmom slúžia.

Ak mala byť naša štátna politika podnikanie, tak dobre uznávam podnikateľov výroby a služieb, a verím, že systém môže s ich prispením dobre fungovať. Mňa osobne ale kšeft nebaví, nemám ten potrebný „Ťah na bránku!“, nevidím za všetkým peniaze, a nie som ochotný sa tomuto ideálu podriadiť.

“Podnikať sa dá úplne všade…” Súhlas, len oprostenie podnikateľov od matéria (som za vodou – peniaze zarábajú peniaze - finančné služby), kedy sa z nositeľa produkcie stáva parazit, tak tento druh súkromného podnikania mi v spoločnosti ideovo nesedí. Podnikateľ hľadí na svoj záujem a štát ho zaujíma pramálo, a na druhej strane štát má byť garantom hodnoty tovaru s ktorým obchoduje.

Finančné služby mali zostať v rukách štátu, aby tí, ktorí takéto služby potrebujú, neniesli na svojich pleciach neúmerne vysoké podnikateľské riziko, vyjadrené úžerníckym úrokom komerčných spoločností poskytujúcich úver.

315240

7.8.2014 15:56

V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.

Annna 90.?.?.?

Asi před 17 lety jsme dospěli ke stanovisku, že nebudeme podporovat zlodějské praktiky, a tak jsme prvně odmítli kupovat jídlo a věci, co si hrály na "dobré zboží". Ale postupem času se kvalita všeho tak katastrofálně propadla, že v oblasti potravin už řadu let kupujeme výhradně základní suroviny získané povětšinou mimo řetězce. Ovoce, vejce, zelenina = samozásobení. Pěstujeme, zavařujeme, mrazíme, vaříme, pečeme, udíme - a našim jídlům se zase vrátila chuť i vůně. Sice to znamenalo úplně si překopat životní styl, jinak rozdělit čas, aktivně hledat dodavatele plus samotná nálož práce, ale zvykli jsme si, a teď jsme rádi, že ty smradlavé zmetky jdou mimo nás. A navíc kupodivu i uspoříme. [oči v sloup]

315013

7.8.2014 20:16

RE: V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.

coinageboy 98.?.?.?

Reakce na 315013

Dobre receno.

Nakupuju vetsionu pouze suroviny na farmarskejch trzich.
Bracha si koupil mlejnek na psenici, postavil na zahrade pec - ma vynikajici chleba. (V troube chleba neupecete protoze nema dostatecnou teplotu a vykon)

315034

8.8.2014 8:23

RE: V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 315034

120V rozvod? [chechtot]

315059

8.8.2014 9:29

RE: V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 315034

To není úplne pravda. Výkon elektrické trouby záleží na typu. Elektrickými troubami se dále bežne dosahují teploty pres 1000C, to žádná pec na zahrade nedá. Požadovaný elektrický výkon pece je určený její tepelnou izolací, hmotností náplne, potrebným časem ohrevu a obsahem vody, kterou je treba odparit. Pokud nejaká domácí trouba nestačí, a je možný správne zvolený zpusob ohrevu, tak jeden ze zpusobu by mohl být zmenšit velikost chleba, nebo pec vhodným zpusobem dodatečne tepelne izolovat izolací k tomu vhodnou.
Je také možné, že nekteré trouby k pečení chleba nemají vhodný/optimální zpusob ohrevu, pak se zdá, že trouba špatne peče.

315066

7.8.2014 20:47

RE: V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 315013

Měl jsem rád fazolové konzervy, teda ty co byly "za Husáka" - bulharské (my jim dodávali průmyslové výrobky, oni nám fajnové fazolové konzervy např.). Naposled byly k dostání někdy asi 3 roky po hadráku 89 v práglu poblíž Náměstí republiky, tam byla Bulharská prodejna. Dnes už jsou v suprmárkýtech hlavně "Emerican Beans" v modifikovaném kukuřičném škrobu, HNUS! Jsou i jiní výrobci ale je to všechno HNUS. Občas jsou někde Bonduelle za dost vysoku cenu - ale kam se hrabou na ty bulharské. Nyní si fazolové konzervy vyrábím sám, dokonce jsem vyladil vlastní směs koření - balkánskou čubricu. Pro své konzervy používám jen ty nejlepší dostupné ingredience, včetně panenského olivového oleje. A je to ve skle. Zavařuji zhruba jednou za dva měsíce, pochopitelně ne vše z té várky zakonzervuji, dlabem pak tu dobrotu několik dnů. [smích]

315040

7.8.2014 17:48

Pokřivené smluvní vztahy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem,

Hlava 22 90.?.?.?

nastolené v zájmu zaměstnanosti se obrací proti zaměstnancům v zájmu zisku zaměstnavatele. Můžete dostat Dohodu o provedení práce, bez nároku na cokoliv...příplatky za víkendy,svátky, přesčasy, všechno je v trapu jen čistá minimálka. za 150 hodin dostanete po sražení 15% daně 6800Kč ze kterých si zaplatíte zdravotní pojištění 1240Kč.Ve firmě, které nezáleží na zaměstnancích a která to dokazuje tímto přístupem, nestojí za to pracovat. Lepší je už snad chcípnout hlady. A teď filozofujte nad omytým salámem. Ve jménu zisku a rentability parchantů, protože i akciové společnosti a nadnárodní společnosti mají konkrétní majitele, za potlesku dnes rádoby úspěšných pitomců, je spousta lidí ponižována.

315020

7.8.2014 18:44

Článok je recyklát,

Dan z Piesku 147.?.?.?

tieto praktiky sú prevalené už viac než 10 rokov. Riešenie je kupovať zabalené produkty priamo od výrobcu, vyhýbať sa dôsledne privátnym značkám obchodných reťazcov, ovládať kódy krajín produkcie a pokiaľ to ide, nakupovať v zahraničí (pre mňa + 10 km). Rozdiel v zelenine ale i v kuracom mäse je ľahko poznateľný. A to slovenská žena za pultom v Rakúsku dostane plat minimálne 1400 E, t.j. 3-krát toľko ako o pár kilometrov od domova bližšie. 15 km od Pertžalky je iný svet: v Rajke dom so záhradkou za cenu starého panelákového bytu a ešte aj s väčšou metrážou, v Kitsee cenový a kvalitatívny dumping, na ktorý Tesco nevie odpovedať. Prečo by aj vedelo, veď manažeri sedia v Prahe. Tí na Slovensku prakticky nedokážu nič ovplyvniť. A cenová prirážka k českým výrobkom o 15 a 20 % oproti tomu istému reťazcu v Čechách znamená, že mimo akcie, tieto výrobky nekupujem. Nie je akcia ako akcia - obchodná marža je 40 - 70 % na potravinársky tovar!!! T.j. keď kupujete za polovicu, obchod ešte stále krásne zarába. Kam tie penieze idú?
Po skúsenostiach s kvalitou ovocia (zásadne sa vyskladňuje tovar, ktorý sa už dlhšie nedá skladovať, som si zasadil ovocné stromky, lebo už ani na trhovisku nie je kvalitný tovar. Záhradkári vymreli a predajcovia nakupujú vo veľkoskladoch alebo priamo v akciách obchodných reťazcov. Priekupníci na rínku majú jednu zásadu - k cene si prihodia 100 %, alebo aj viac, ak to tovar znesie. Neznesie. Len sezónny tovar s kátkou životnosťou má cenu primeranú ku kvalite - napr. špenát, kôpor. (ráno inú ako na obded) Pre zemiaky to už neplatí - tam je kartelová dohoda a ceny sú nastavené podľa akcií obchodných reťazcov. OR ničia domácich pestovateľov, lebo na sezónne ovocie a zeleniu urobia výpredajovú akciu (dovezú tretiu triedu z Grécka, Talianska) ešte skôr ako stihne domáce ovocie dozrieť. A keď už naozaj dozrieva, spotrebiteľ je prejedený nekvalitou z akcií a tak si kvalitu za vyššiu cenu nekúpi. Veriť domácemu obchodníkovi je ako veriť domácemu politikovi. Ľutujem ženy za pultom, ale pravidelne im na otázku Máte kartu? odpovedám Nie a ani nechcem; na otázku Bolo všetko v poriakdu? Možno, musím si to skontrolovať. Malé obchodíky zanikli na výpalníkoch. Nájomné, SOI, skúkromné bezpečnostné služby, sociálna a zdravotná služba/poisťovňa, ktorá predá pár eurovú pohľadávku exekútorovi ... podnikať v malom, to je na kriminál. Aj čínski a vietnamskí podnikatelia sú zárukou krátkych šprintov. Opätovne sa blíži doba, keď vedieť variť zo základných surovín bude podmienkou nie dlhého života, ale prežitia. No a horných 10 000 bude ďalej chodiť do drahých reštaurácií. Menu za 3,50 je garanciou mrazených a smažených polotovarov. Samozrejme nakúpených za najnižšiu cenu.

315023

7.8.2014 19:30

co Čech, to pochodující popelnice

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Je to několik měsíců zpět, co se do supermarketů přestaly dodávat poživatelné paštiky. Největší kafilerii v ČR pod názvem Hamé (Hamé- prasečí kopyta na chleba namazané) jsem odepsal už před lety. To je vyuzený konzervovaný odpad, který by ani pes nežral.

Dnešní játrovky s deklarovaným obsahem jater 50% jich obsahují tak 10-20%. Obchodní a potravinářská inspekce je už je pro srandu králíkům.

Do háje šla i dříve kvalitní Krajanka od firmy Alimpex. Paradoxní je, že tato firma vyváží luxusní paštiky do západní evropy. Ale aspoň si u nás geniálně vyřešila odpadové hospodářství, používá čechy jako chodící popelnice. [bliji]

315029

7.8.2014 21:02

Tomu se říká demokracie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

To je způsob života, kde jsou na 1. místě peníze a ostatní je druhořadé. Tak ať si paní nestěžuje. Určitě to schvaluje, volí demokratickou stranu a žádná demokratická strana nic jiného nevymysli, než jak okrást pracujícího člověka. Grálům je hej...a ještě Tě pošlou do války, aby si za ně bojoval...

315045

8.8.2014 10:54

práce v marketech

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Také pracuji v obchodním řetězci, naštěstí ne za pultem, protože
tam bych se někdy opravdu pozvracela. Pracuji za pokladnou. Jediná cesta je vyprávět praktiky známím a přesvědčovat je, že koupit maso nebo lahůdky v marketu může být opravdu o zdraví, ale je to těžké, protože markety jsou levnější. A k praktikám jak s námi zaměstnavatel zachází, myslím si, že pro to, aby jsme pracovaly o svátkách, sobotách i nedělích, aby i v době kdy máme volno nás nutili jít znovu do práce, aby člověk musel být ticho, protože žije v permanentím strachu jestli zítra ještě práci bude mít, nebo se přiřadí k tisícům nezaměstnaných v naší rebublice, se v slavném roce 1989 necinkalo.

315076

8.8.2014 13:07

potvrzuji

te 81.?.?.?

mám známou v jednom supermarketu a také tvrdila, že maso přebalují do dalšího dne
většinou to prodávají označené jako "akce",
což samozřejmě neznamená, že cokoliv v masném oddělení označené jako "akce" je přebalené, někdy je to jen marketingová akce

315083

9.8.2014 9:43

RE: potvrzuji

osmacice 92.?.?.?

Reakce na 315083

Ja jsem pred par lety delala brigadu v tehdejsi Delvite. Vse co pani popisuje je Pravda. Prebalovani syru, obraceni nevabne vypadajicich salamu a promichavani salatu z druheho dne. Take prodej zelenych kurat atd. Po 14 dnech jsem mela dost.

Ted ziji v Irsku, maso a salamy jsou tu vzdy cerstve a kvalitni. O ostatnich chemickych gmo produktech v supermarketech se to rici neda, to je vsude stejne. Takze objednavam bio trvanlive potraviny z anglie a jinak bud pestujem sami nebo kupujem na farmarskych trzich.

315139

10.8.2014 1:42

podvadi se vsude

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

podvadi se vsude ve svete , ja uz neverim nikomu a nicemu, stal se ze mne schudly cynik

315162

10.8.2014 11:15

kličkování mezi ropnými produkty..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

moje chemická fabrika šrotuje odpornosti dle intiutivního klíče,kde základ je vegetariánství,občas je jednodenní hladovka,někdy zvládnu i statečně bez toho odpadu i čtyři dny.Mám-li volit mezi čerstvou smaženkou a bučkem,či řízkem,tak volím to první.A u doktora jsem byl naposledy povinně v roce 2008,kdy jsem šel do penze. [chechtot] [chechtot]

315178

11.8.2014 8:03

RE: kličkování mezi ropnými produkty..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 315178

To ja se krmim masem.Ani nahodou abych postil. Doktory nenavstevuji vubec, bucek doslova miluji s cerstvym chlebem a pivem. Do duchodu pujdu az za pet let, ale o to vysmatejsi a hlavne bez hladovek. [velký smích]

315220

13.8.2014 1:38

Nikdy bych nekupovala lahůdky a uzeninu u pultu

hs 82.?.?.?

Tzv. lahůdky vůbec nekupujeme (pokud někdo potřebuje vlašský a jemu podobný salát, dobře mu tak) a z uzenin jen výběrovou šunku, debrecínku apod. A vždy jen balenou.
Věřím, že to, co je pospané v článku je 100% pravda. Ale k té větě, že ve své zemi by si to nedovolili dodávám. Supermarkety (a jiní) si dovolí jen to, co jim pracovníci a zákazníci dovolí. A bohužel český človíček je malinkatý, a tedy dovolí.

315319

13.8.2014 2:36

vyhnout se supracum lze

kakaka 81.?.?.?

Pred par lety jsem dlouhodobe pobyval v zahranici a po navratu do CR jsem si zasel na nakup do suprace a zjistil, ze tam nemaji nic, co bych byl ochoten jist. A v dalsim to same. Chvili to sice trvalo, ale nasel jsem si reznika, zelinare, maloobchod, kde se da nakoupit rozumna kvalita - a jakmile jednou zjistite, ze takove kramky existuji, zacnete je nachazet i tam, kde je necekate. Ano jejich ceny jsou vyrazne drazsi - cenou suoracum konkurovat nemuzou, pouze kvalitou. Ale nakonec zjistite, ze utratite mesicne za jidlo polovinu, protoze nenakoupite v supraci hromadu kravin, ktery byste jinak nekoupili. A je to dobry pocit, kdyz si vyberete salam, prodavacka pred vami odrizne prvni platek a ten vyhodi do kose a pak vam nakraji co chcete. A i kdyz zakaznik za vami chce ten samy salam, stejne ten prvni platek se vyhazuje - pro jistotu. Akorat kvalitniho pekare jsem nesehnal, takze si pecu chleba sam, a rybarnu nam zavreli - sorry ale mrazenou rybu zrat proste nebudu. Mam zname i pribuzne, co se taktez zacli vyhybat supermarketum (kupodivu to jde na ceskobudejovicku, zlinsku i chomutovsku). Takze je to kazdeho volba. Z pocatku to neni sranda, treba reznika jsem hledal dva mesice, abych zjistil ze ho mam takrka u baraku. No a co, dva mesice bez masa nikoho nezabijou.

315321

14.8.2014 22:04

Bylo, jest a bude ...

Hana 78.?.?.?

V dřívějších "sámoškách", dnešních supermarketech tyto praktiky bohužel stále stejné . V 80letech jsem byla začínající učeň a už tehdy se staré uzeniny běžně přimíchávaly do salátů. A teď příhoda, vrytá navěky do mé paměti : Sobotní ráno, nesu z přípravny na porcelánové míse cca 2 kg čtvrtečního ! bramborového salátu na prodejní pult.Můj pan vedoucí (nejlepší hodnocení na okrese)mi rudlíkem najel do nohy(dodnes mám jizvu), mísa na na zemi-ovšemže rozbitá. Dostala jsem vynadáno a příkaz salát posbírat,a prodat! Pochopitelně přišla paní s reklamací, že našla střep.Šéf si mě zavolal, musela jsem to vzít na sebe, vděk žádný . Dodnes přemýšlím, proč jsem mu raději těch 30 Kčs za salát nevysázela a ušetřila bych si ostudu [zmaten] Později, když jsem měla prodejnu svojí jsem měla zásadu - neprodávám, co bych sama nekoupila! I když se na tom zrovna "nevydělalo".

315438

1.9.2014 22:31

Obrana

J.S. 46.?.?.?

Možná jsem naivní, ale je velký problém to nahrát, zdokumentovat a potáhnout ty svině k soudu? Cíleně prodávat sračky = pokus o ublížení na zdraví - pokutu až zčernají, nebo je rovnou posadit...

316575

Příspěvků: 75

07.08. 00:13 dub  bez uvedení názvu
07.08. 01:34 Gory  RE: bez uvedení názvu
07.08. 02:36  RE: bez uvedení názvu
07.08. 02:44 kraken  RE: bez uvedení názvu
07.08. 06:54 Moiry  RE: bez uvedení názvu
07.08. 07:50 kraken  RE: bez uvedení názvu
07.08. 09:46  RE: bez uvedení názvu
07.08. 12:49  Pokud takový nezodpovědný podnikatel dostatečně nezaplatí
07.08. 20:52  RE: bez uvedení názvu
07.08. 08:28 Všudezdejší  Jak z toho ven
07.08. 09:44  RE: Jak z toho ven
07.08. 18:09 rimi  RE: Jak z toho ven
07.08. 20:20  RE: Jak z toho ven
07.08. 16:37 dub  RE: bez uvedení názvu
07.08. 19:12 Kevin  RE: bez uvedení názvu
07.08. 20:28 dub  RE: bez uvedení názvu
07.08. 20:33  RE: bez uvedení názvu
08.08. 22:45 pastika 23  RE: bez uvedení názvu
07.08. 02:50 nevim  RE: bez uvedení názvu
07.08. 03:53 Satanist  RE: Sracka z jidla ....
07.08. 15:23 To je jedno  RE: bez uvedení názvu
07.08. 19:54 fohat  RE: bez uvedení názvu
08.08. 08:13  RE: bez uvedení názvu
07.08. 03:06 coinageboy  Amen
07.08. 04:36 Satanist  RE: Amen
07.08. 05:50 Tom  Předem nakrájený salám?!
07.08. 12:28 coinageboy  RE: Předem nakrájený salám?!
13.08. 01:45 hs  RE: Předem nakrájený salám?!
07.08. 06:11 kik  Co čech, to zbabělec.
07.08. 08:52  RE: Co čech, to zbabělec.
07.08. 11:21 Danielle  RE: Co čech, to zbabělec.
07.08. 20:44  RE: Co čech, to zbabělec.
07.08. 10:31 výjimečné porušení omerty  RE: Co čech, to zbabělec.
07.08. 20:40  RE: Co čech, to zbabělec.
07.08. 10:34 Milan65  na brigádě v americkém supermakretu 90tých let.
07.08. 18:56 Satanist  RE: na brigádě v americkém supermakretu 90tých let.
07.08. 11:05 pilgrimdou  Rozdiely
07.08. 11:18 pilgrimdou  RE: Rozdiely
07.08. 21:01  RE: Rozdiely
08.08. 08:20  RE: Rozdiely
08.08. 09:29  RE: Rozdiely
07.08. 11:18 matusy  ...
07.08. 12:19 timur  RE: ...
07.08. 19:44  německá kvalita levnější než český odpad
08.08. 14:44 matusy  RE: německá kvalita levnější než český odpad
07.08. 15:15 jan vítek  článek o ho..u
07.08. 17:51  RE: článek o ho..u
09.08. 10:19 jan vítek  RE: článek o ho..u
13.08. 18:11 Tachonka  RE: článek o ho..u
14.08. 12:29 jan vítek  RE: článek o ho..u
14.08. 16:03  RE: článek o ho..u
15.08. 18:42 jan vítek  RE: článek o ho..u
07.08. 15:52 lubosmat  Ako z kola von?
08.08. 14:53 matusy  RE: Ako z kola von?
11.08. 12:45 lubosmat  RE: Ako z kola von?
07.08. 15:56 Annna  V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.
07.08. 20:16 coinageboy  RE: V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.
08.08. 08:23  RE: V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.
08.08. 09:29 ppppp  RE: V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.
07.08. 20:47  RE: V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.
07.08. 17:48 Hlava 22  Pokřivené smluvní vztahy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem,
07.08. 18:44 Dan z Piesku  Článok je recyklát,
07.08. 19:30  co Čech, to pochodující popelnice
07.08. 21:02  Tomu se říká demokracie
08.08. 10:54  práce v marketech
08.08. 12:59 te  pláčete na špatném hrobě
08.08. 13:07 te  potvrzuji
09.08. 09:43 osmacice  RE: potvrzuji
10.08. 01:42  podvadi se vsude
10.08. 11:15  kličkování mezi ropnými produkty..
11.08. 08:03  RE: kličkování mezi ropnými produkty..
13.08. 01:38 hs  Nikdy bych nekupovala lahůdky a uzeninu u pultu
13.08. 02:36 kakaka  vyhnout se supracum lze
14.08. 22:04 Hana  Bylo, jest a bude ...
01.09. 22:31 J.S.  Obrana

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 2

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Měnové kurzy

USD
21,44 Kč
Euro
25,48 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,86 Kč
Švýcarský frank
23,65 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 243,37 Kč
1 unce stříbra
552,24 Kč
Bitcoin
857 078,04 Kč

Poslední aktualizace: 29.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 767